Page 1


İÇİNDEKİLER | Content

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


İSTANBUL KOLEKSİYONU 2011 04

WWW.IMPRESS.BIZ

ISTANBUL COLLECTION 2011

05

Amara Wenge

06

Aida

08

Sabah

10

Santana Oak

12

Tortuga Oak

14

Madeira

16

Houston Walnut

18

Check

20

Bodega

22

Sheffield Oak

24

Freemont Walnut

26

Alhambra

28

Jarrah

30


İSTANBUL KOLEKSİYONU 2011

Geçen senelerde olduğu gibi, bu sene de IMPRESS dizayn ekibi Türkiye pazarına özel renk ve desen kolleksiyonu hazırladı. Mobilya endüstrisi; Türkiye ekonomisi için önemli bir yapı taşını oluşturmaktadır ve hem ithalat hem de ihracat alanında vurgu yapan bir faktörü oluşturmaktadır. Türkiye´nin, hem doğu hem batı kültürlerini içinde barındıran bir ülke olarak sahip olduğu bu özel coğrafi konumu tabi ki dizaynlara yönelik alışılmışın dışında yüksek talepleri de beraberinde getirmektedir. Lüks ve gösterişli stil, koyu ahşap ve altın işlemelerini içeren geleneksel oriyantel pazarın yanı sıra batı Avrupa´nın da yoğun etkisi kendisini göstermektedir. Özellikle İtalyan Mobilya dizaynları genç ve başarılı kentliler tarafından talep görmektedir ki: bu konuda mobilya endüstrisi muhteşem dekorlar yaratmıştır. Ama yeni, modern ve kendine has bir stil de gözlemlenmektedir. Burada Milano Mobilya Fuar´ında sergilenen renk trendleri ile kombine edilmiş olan lüks görünümlü, göz alıcı öğelere yer verilmektedir. Yaşam alanlarının çekici zenginliği ve aynı zamanda Türk dizaynının canlı yaratıcılığını da içine alan çekici işaretleri. Geniş bir çeşitliliğe sahip talep ve gereksinimler için bu yeni koleksiyonu hazırladık. Koleksiyonda güzel, sıcak, derin kahve tonlarının yanı sıra zarif, soğukkanlı gri ve trendlere uygun,hafif ahşaplar da yer almaktadır. Buna ek olarak; Jeans görünümüne sahip, modaya uygun tekstil kombinasyonları ile sadece gençlere yönelik olmayan ferah fantazi dekorlar da bu koleksiyonun bir parçasını oluşturmaktadır. Bu koleksiyon ile hayallerin çoğaldığı ve gerçeğe dönüştüğü, ilham verici bir renk dünyası meydana getirmiş olduğumuza eminiz.

4 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


ISTANBUL COLLECTION 2011

Just like in the past years, the impress Design Team has once again created an annual colour and structure collection exclusively for the Turkish market. The furniture industry is an important building-block in the Turkish economy, creating trends both domestically and as an important export factor. Turkey’s special geographical location as an intersection between Occident and Orient of course is highly demanding to the design world. Besides the traditional, oriental market with its luxurious, opulent style, dark wood and golden decorations, there are also strong Western European influences. Especially Italian furniture design is very popular with the younger, prosperous city dwellers, and the industry has already come up with excellent new furnishings in this area. But a new, modern, original style can also be observed which includes luxurious, ornamental elements combined with the colour trends of the Milan Salone del Mobile, both of these aspects an attractive enrichment for the world of living and at the same time a signal for the dynamic creativity of Turkish design. We have now created this new collection to meet such a wide spectrum of requirements. Beautiful, warm, dark shades of brown are included, but also an elegant cool grey and popular, light woods. In addition there are the fashionable textile combinations in denim-look and a cheerful fantasy decor - not only for young folks! With this collection, we have created an inspirational colour world, in which ideas can mature and be put into practice.

WWW.IMPRESS.BIZ

5 | 32


Amara Wenge Savurganlığın zerafeti ile birleştirilmiş sade bir anlayış. Planklar sadece üzerine kabaca işlenmiştir. Testere izleri ve ağaç gözenekleri ateşte varaklanmış görüntüsü sergilemektedir. Amara Wenge duygusal atmosferi ile koyu ve gizemli bir yapıdadır. Rustic understatement combined with the elegance of the extravagant. The planks have only been roughly attended to. Saw cut marks and wood fiber appear as if patinated by fire. Amara Wenge is a dark, mysterious structure with emotional flair.

6 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


7 | 32


Aida Yeni jenerasyonun tekstil yapısı. Güçlü çizgili yapı, doğal bir düzensizlik sergilemekte ve açık renk nüanslarında da otantik bir etki yaratmaktadır. Güçlü 3 boyutlu efekti, çekici web karakterinin altını çizmekte ve güçlendirmektedir. A textile structure of the new generation. The robust linen fabric shows natural irregularities and appears very authentic, even in very light shades. The strong 3D effect underlines the attractive weaving character.

8 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


9 | 32


Sabah Etnik tarz ile doğanın birlikteliği Sabah dekorunda kendine özgü bir birliktelik oluşturmaktadır. Ahşap zemin yüzeye nakış gibi yerleştirilen çizgiler, karizmatik ve enerjik bir şekilde hareket halindedir. Meraklıları için olağanüstü lüks bir yüzey. Ethnic style and nature merge into a distinctive unity. The dark lines move in a charismatic and energetic manner like grown ornaments on the surface of the exotic, yet very wooden ground. A luxurious surface for enthusiasts of the extraordinary.

10 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


11 | 32


Santana Oak Zengin değişken planklar ve bol bol Meşe, ana yapının tipik özelliklerini oluşturmaktadır. Çekici Antik-Finish Santana´ya özel karakterini vermektedir ve bu özelliği ile yıllanmışlık, işlenmemişlik konularına da yer vermektedir. Bu kompozisyon, efsaneler anlatmakta ve güncel testere efektini rafine edilmiş şekilde gözler önüne sermektedir. Varied surfaces and a lot of oak are the typical features of the basic structure. The attractive antique finish lends this decor its particular character. Picking up on the themes of age and rawness, this composition can tell tales and is refined with the topical saw cut effect.

12 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


13 | 32


Tortuga Oak Masif ahşap karakterine sahip bir meşe.. Anlaşılabilir ve çeşit zengini planklama yüzeylerde sakin zerafet ile uyum içindedir. Modernliğin ve kendine özgülüğün sembolü olan doğal ve ince bir kesime sahip klasik bir mobilya dekoru. An oak with solid wood character. The clear, variegated planking achieves a quiet elegance on the surfaces. A classic furnishing decor with fine, natural sawing as a symbol of modernity and individuality.

14 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


15 | 32


Madeira Bu testere izi dekorunun etkileyici renk oyunları hemen göze çarpmaktadır. Yumuşak planklar; ahşap, yaşam dolu ve doğal biçimde bir araya getirilmiştir. Sert kesimli hareler ve çizgili bölümler, testere izi efektinin az ya da cok yaşamsal izler bıraktığı yüzeyler yaratmaktadır. The impressive colour play of this saw cut decor strikes at first glance. The soft planks string together in a lively, wooden and natural way. Strongly cut flowers and streaky areas create a surface on which the saw cut effect can leave its more or less lively marks.

16 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


17 | 32


Houston Walnut Özel doğal çekiciliği ile Amerikan ceviz ağacı..Resim tasarımı; cömert kesimli hareler, ince dallar ve canlı renk oyunları sunmaktadır. Buna rağmen; Houston Walnut asil ruhlu gücünü ve kendi zarif ışıltısını korumaktadır. This American walnut has a particularly natural charm. The layout presents generously cut flowers, fine branches and a vital colour play. Nevertheless Houston Walnut retains its noble power and elegant expression.

18 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


19 | 32


Check Renklerin oyuna dahil edilmesi..Neşeli, kendine özgü ve baklava yapılı Check, ağaç yapıları sergileyen ve üniversal renklerdeki yüzeyler, genç mobilyaları ve sorunsuz ferah optikler için ideal bir tamamlayıcı olmaktadır. Adds colour to the surface. The cheerful, individual check is an ideal supplement for wood structures and uni-coloured surfaces. Suitable for young furniture with a jaunty fresh optic.

20 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


21 | 32


Bodega Oldukça somut hissedilebilen, inandırıcı 3 boyutluluk. Fırçalanmış çam yüzeyi, ilk bakışta klasik hatlarla göze çarparken bu şekilde sonradan, detayda zenginliği ile ikna etmektedir. Bodego; kireç gözeneğinden, ana inci efektine kadar bir çok renk alternatifi sunmaktadır Convincing with its almost tangible three-dimensionality. The brushed pine surface seems at first to be a classic stripe, only then does the vast structural richness of the detail win you over. Bodega offers many different colouration possibilities ranging from lime pores to mother-of-pearl effects.

22 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


23 | 32


Sheffield Oak Bu yeni meşe dekoru, trendleri içeren hassas kireç gözenekleri ve iyi dengelenmiş biçim çizimleri ile çok zarif ve asil bir görüntü ortaya koymaktadır. Planklar, tutucu bir biçimde dizayn edilmiş ve ince yüzeylerin lehine birbirleriyle harmanlanmaktadır. Íster açık doğal tonlarda, ister kuvvetli koyu ve gri nüanslarda Scheffield Oak´ın bu özel artışı söz konusudur. This new oak radiates elegance and class with its trendy, sensitive lime pores and the well balanced layout. The planks are designed in a conservative way and joined harmoniously in favour of the fine surface. Whether in light natural shades or strong dark and grey gradations, Sheffield Oak definitely has that certain something.

24 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


25 | 32


Freemont Walnut Doğal yeteneği ile asil ceviz ağacı…Freemont Walnut, değiştirilebilir tasarımı ile hayat dolu bir resim gözler önüne sermektedir. Dengeli bir biçimde dağılmış olan hareli ve çizgili alanlar, zarif renkliliğin ve derinliğin muhafaza edilmesini sağlamaktadır. A precious walnut with natural flair. Freemont Walnut paints a lively picture with its diverse layout. Bloomy and streaky areas are well balanced and support the elegant chromaticity and depth.

26 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


27 | 32


Alhambra Alhambra, mobilyada ifade zenginliğini ve lüks tarzı gözler önüne sermektedir. Hareketli, çizgili öğeleri ile değişen cömert harelerin nakışlı dokusu, bu palisandere kendine özel bir karakter kazandırmaktadır. Alhambra sets an expressive and luxurious focus on furniture. The ornamentlike effect of the generous flowers alternates with moving streaky elements and bestows a special character upon this palisander.

28 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


29 | 32


Jarrah Jarrah, tropik ahşabın zarif ve seçkin egzotikliğin zamana uygun yorumlanmasıdır. Düz, avangard derinlik; kızılkahve tonlar ve kahverengi nüanslar bu dekorda mükemmel bir yapı oluşturmaktadır The elegance and distinguished exotic appearance of Jarrah present a contemporary interpretation of tropical wood. This perfect structure creates a special foundation for the vanguard deep, reddish-brown colours and shades of brown.

30 | 32

TURKISH DELIGHT | DESIGN COLLECTION


31 | 32


FOR FURTHER INFORMATION: IMPRESS SURFACES GMBH DORFSTRASSE 2 63741 ASCHAFFENBURG GERMANY E-MAIL INFO@IMPRESS.BIZ PHONE +49.6021.40 60 FAX +49.6021.40 62 95

© 2013 IMPRESS SURFACES GMBH | impress is a registered trademark of the impress SURFACES gmbh. published by impress SURFACES GMBH | Dorfstrasse 2 | 63741 Aschaffenburg | Germany for FURTHER information: www.impress.biz

Turkish Delight Broschüre  
Turkish Delight Broschüre  

impress-decor