Page 1

izmirmillingcenter


İzmir Milling Center.. Dental CAD/CAM çözüm ortağınız İzmir Milling Center, kendi alanında geniş bir deneyime sahip uzmanların görev aldığı, müşterilerine her seferinde hatasız ve mükemmel bir hizmet sunmayı hedefleyen bir Dental CAD/CAM uygulama merkezidir. İleri teknoloji CAD/CAM uygulamalarının yanı sıra bünyemizde bulunan kapsamlı diş protez laboratuvarımız ile yurtiçi ve yurtdışındaki değerli müşterilerimize eksiksiz bir hizmet verebilmeyi amaçlamaktayız. Lojistik hizmetler, üniversite ve endüstriyel bölgelere yakın bir konumda yer alan merkezimizde, geniş makine ve ekipman donanımımız ve uzman kadromuz ile akademik birimlerin rehberliğinde mükemmel bir uyum, uzun fonksiyon ömrü ve doğal estetiğe sahip protezler üreterek müşterilerimize en kısa sürede ulaştırabilmek için çaba harcamaktayız. Broşürümüzü inceleyerek merkezimizde sunduğumuz ürün ve hizmetlerimiz hakkında bilgi edinebilirsiniz. Daha fazlası için sizi internet sitemizi ziyaret etmeye, bizi arayarak müşteri temsilcilerimiz ve uzman personelimiz ile görüşmeye ve hatta uygulama merkezimize davet ediyoruz.

Dişhekimi Mert Kümbüloğlu İMC Sorumlu Müdürü


Kalite & Sorumluluk

izmirmillingcenter

Üretim Kalite Prosedürü Uygulama merkezimizde kullanılan makine ve ekipmanların yanı sıra uygulama tekniklerinin de her zaman güncel ve hatasız olmasına büyük özen gösterilir. Merkezimiz cihaz üreticileri ve teknik servisleri tarafından düzenli olarak ziyaret edilip gerekli kontrol ve bakım işlemleri uygulanır. Personel kadromuz sürekli eğitim faaliyetleri ile güncel uygulama ve yöntemler konusunda bilgilendirilir. Merkezimizde kullanılan tüm ürünler, titanyum, Co/Cr ve zirkonyum bloklar kalite standartlarımız gereği Avrupa Birliği direktiflerine uygun özellikte ve CE uygunluk belgesine sahiptir. Titanyum ve Co/Cr üretimi yapılan CNC cihazlarımızda Avrupa Birliği tarafından öngörülen bitkisel bazlı, çevre ve insan sağlığına zarar vermeyen özel soğutma sistemleri kullanılır.

Yüksek kalitede izostatik nano-zirkonyum materyalden CAD/CAM yöntemi ile üretilen zirkonyum altyapılar, maksimum performans ve dayanıklılık için üretici firma talimatlarına uygun biçimde özel sinterizasyon fırınlarında 12-14 saat süre ile sinterize edilmektedir. Merkezimizde üretilen titanyum, Co/Cr ve zirkonyum altyapılar için, dünya genelinde kabul görmüş ve ideal özelliklerde seramik ve kompozit üstyapı materyalleri kullanılır.


CAD/CAM Üretim Uygulama merkezimizde CAD/CAM çalışmaları ileri teknoloji ürünü CNC sistemleri kullanılarak ve büyük bir titizlikle yürütülmektedir. Tamamen açık sistem ile çalışan uygulama merkezimize müşterilerimizden gelecek her türlü ölçü, model, .stl formatlı tarama veya doğrudan üretilmek üzere .stl formatlı CAD tasarım dosyaları kabul edilmektedir. Çalışma modellerinin taranması işleminde başta AVASCAN üç boyutlu optik tarama cihazları olmak üzere çeşitli marka ve model tarama cihazları kullanılmaktadır. Dijital ortama aktarılan modeller üzerinde protez tasarımları AVACAD ve EXOCAD ile birlikte çeşitli dental tasarım yazılımları kullanılarak uzman ekibimiz tarafından yapılmaktadır. Uygulama merkezimizde CAD/CAM üretiminde ağırlıklı olarak titanyum, Co/Cr, zirkonyum, PMMA ve mum altyapılar işlenmektedir. Titanyum, Co/Cr, zirkonyum, PMMA ve mum altyapıların üretiminde ileri teknoloji ürünü sistemler kullanılmaktadır.


Laboratuvar Merkezimizde uygulanan ileri teknoloji CAD/CAM çalışmalarının yanı sıra, bünyemizde bulunan kapsamlı diş protez laboratuvarımız ile yurtiçi ve yurtdışındaki değerli müşterilerimize eksiksiz bir hizmet sunuyoruz.

Bu sayede merkezimizde CAD/CAM uygulamaları ile üretilmiş olan titanyum, Co/Cr ve zirkonyum altyapılar üzerine, müşterilerimizin talepleri doğrultusunda laboratuvarımızda üstyapı hizmeti de verilmektedir.

Hizmet Kalitesi Uygulama merkezimizde üretilen tüm ürün ve hizmetlerin en yüksek kalitede üretilmiş, mükemmel bir uyuma sahip ve her açıdan hatasız olmasına büyük bir özen gösterilir. Ürünler müşterilerimize gönderilmeden önce, laboratuvar teknik şefi tarafından detaylı ve titiz bir kalite kontrol işleminden geçirilir. Koşulsuz müşteri memnuniyeti, işletmemizin mutlak ve öncelikli hedefidir.


Titanyum Altyapılar

Korozyona dirençli

Düşük özgül ağırlık

Yüksek dayanımı ve sertliği nedeniyle uzay, havacılık ve denizcilik sektörlerinde yaygın biçimde kullanılan titanyum

Biyouyumlu materyal

TİTANYUM

ve alaşımlarının tıp ve dişhekimliğinde kullanımı son yıllarda büyük artış göstermiştir. Yüksek biyouyumluluğa sahip olan titanyum altyapılı protezler, son derece hafif ve korozyona

Manyetik olmayan madde

Yüksek fiziksel dayanım

karşı oldukça dirençlidir. Uygulama merkezimizde de kullanılan CAD/CAM üretim teknikleri ile titanyum alaşımlar, başta protetik eklemler, cerrahi splintler, dental implantlar ve kron-köprüler olmak üzere biyomedikal alanda giderek daha fazla kullanılmaktadır.

Titanyumun dış yüzeyinde kendiliğinden oluşan oksidasyon tabakası sayesinde materyal korozyona karşı dirençli hale gelirken, üzerine gelecek estetik seramik üstyapı için ideal özellikte bağlanma yüzeyi elde edilir. Amerikan Dişhekimleri Birliği (American Dental Association-ADA) 2003 yılı Mart ayında yayınladığı bir rapor ile klinik açıdan titanyum ve alaşımlarının dişhekimleri tarafından değerli ve baz metal alaşımlara alternatif bir altyapı materyali olarak tercih edilebileceğini duyurmuştur.

Referanslar: 1. Wang RR, Fenton A. Titanium for prosthodontic applications: a review of the literature. Quintessence Int 1996;27:401-8. 2. Walter M, Reppel PD, Boning K, Freesmeyer WE. Six-year follow-up of titanium and high-gold porcelain-fused-to-metal fixed partial dentures. J Oral Rehabil1999;26:91-6. 3. Council on Scientific Affairs, Titanium applications in dentistry. JADA 2003;134:347-49.


Zirkonyum Altyapılar Dişhekimliğinde uzun süredir kullanılmakta olan zirkonyum materyaline karşı hekimler ve hastaların ilgisi, son yıllarda büyük artış göstermiştir. Dişhekimliğinde kullanılan zirkonyum türü Itriyum Tetragonal Zirkonya Polikristalidir (Y-TZP). Klinik prensiplere uygun biçimde planlanarak uygulandığında zirkonyum altyapılı restorasyonlar oldukça dayanıklı, estetik ve uzun ömürlü sonuçlar vermektedir.

Zirkonyum materyalinin tercih edilmesine katkıda bulunan en önemli avantajları arasında materyalin biyolojik uyumluluğu, yüksek fiziksel ve mekanik dayanımı ve aşınma direnci ile birlikte korozyon direnci, yüksek yoğunluğu, ışık geçirgenliği ve radyoopak olması sayılabilir.

Klinik koşullara ve endikasyona bağlı olmakla birlikte preparasyon ve simantasyon yöntemleri açısından geleneksel restorasyonlar ile benzerlik gösteren zirkonyum altyapılı restorasyonlar, günümüzde tüm dünyada yaygın olarak kullanılmaktadır.

Merkezimizde zirkonyum altyapılar, soğuk izostatik presleme ile nano boyutlu zirkonyum seramik tozundan imal edilen ve tek doğrultuda preslenen materyallerden çok daha homojen bir yapıdaki zirkonyum bloklar kullanılarak CAD/CAM yöntemi ile üretilmektedir.

Referanslar: 1. Sailer I, Fehér A, Filser F, Gauckler LJ, Lüthy H, Hämmerle CH. Five-year clinical results of zirconia frameworks for posterior fixed partial dentures. Int J Prosthodont. 2007 Jul-Aug;20(4):383-8. 2. Schley JS, Heussen N, Reich S, Fischer J, Haselhuhn K, Wolfart S. Survival probability of zirconia-based fixed dental prostheses up to 5 yr: a systematic review of the literature. Eur J Oral Sci. 2010 Oct; 118(5):443-50. 3. Sax C, Hämmerle CH, Sailer I. 10-year clinical outcomes of fixed dental prostheses with zirconia frameworks. Int J Comput Dent. 2011;14(3):183-202.


İmplant Bar Üstü Protezler Son yıllarda implantolojide kaydedilen gelişmeler ile, implant destekli restorasyonların protetik dişhekimliğinde kullanımı daha da yaygınlaşmıştır. Yıllara dayanan CAD/CAM üretim deneyimi uygulama merkezimizde diş teknisyenliği ve oral implantoloji bilgisi ile biraraya getirilerek, daha önce zaman alıcı ve hassasiyetten uzak özel döküm teknikleri gerektiren implant üstyapıları, CAD/CAM teknikleri ile yüksek hassasiyette üretilebilmektedir. Dişsiz çeneler için bar tutuculu protezlerden, implant üstü vidalı köprüler, custom abutmentlara kadar pek çok farklı uygulama, farklı implantlar ile uyumlu olarak merkezimizde Titanyum, Co/Cr ve Zirkonyumdan üretilmektedir.

Avantajlar & Üstünlükler • Uygulama merkezimiz Ar-Ge birimi tarafından geliştirilmiş benzersiz CAD/CAM teknolojisi ile yüksek ürün kalitesi • CAD/CAM bloktan tek parça işlenir, kaynak/lehim içermez • Abutment gerekmeden doğrudan implant üzerine vidalanır • Hemen tüm implant markaları için uyumlu üstyapılar • Sürgü ve diğer bağlantı şekilleri ile kombine edilebilir • Mikron düzeyinde hassas ve pasif uyum • Mükemmel düzeyde biyouyumlu • Hasta konforu için son derece hafif • Ekonomik


Yeni - HibriTTTM Köprü HibriTTTM Köprü, İzmir Milling Center Ar-Ge biriminin uzun ve yoğun çalışmalar sonucu oluşturduğu geniş implant, arabirim ve diğer bileşenler kütüphanesi ile birlikte özel CAD/CAM işleme teknikleri kullanılarak üretilen, implant üzerine abutment gerektirmeden doğrudan vidalanan Titanyum destekli seramik köprü restorasyonlardır. HibriTTTM Köprülerdeki vida sistemi sayesinde gerekli olduğunda köprünün ağızdan uzaklaştırılması kolaylaşır. Bu durum, restorasyonun tamiri, yenilenmesi, hastanın ağız hijyeninin uygun seviyede olmaması ve hatta periodontal problemler nedeniyle kemik veya doku kaybı olması hallerinde özellikle fayda sağlar. Kapanış mesafesinin yetersiz olduğu durumlarda abutment gerektirmeyen HibriTTTM Köprüler, simante edilen abutment üstü köprülere kıyasla daha iyi retansiyon sağlar.

Avantajlar & Üstünlükler • Uygulama merkezimiz Ar-Ge birimi tarafından geliştirilmiş benzersiz CAD/CAM teknolojisi ile yüksek ürün kalitesi • Titanyum bloktan tek parça işlenir, kaynak/lehim içermez • Abutment gerekmez, doğrudan implant üzerine vidalanır • Hemen tüm implant markaları için uyumlu üstyapılar • Sürgü ve diğer bağlantı şekilleri ile kombine edilebilir • Hasta konforu için son derece hafif ve ekonomik • Mikron düzeyinde hassas ve pasif uyum • Üzerine direkt olarak seramik yüklenir • Mükemmel düzeyde biyouyumlu


Vakaya Özel (Custom) Abutment Uygulama merkezimizde hemen tüm implant sistemleri ile uyumlu ve vakaya özel olarak abutment tasarımı ve üretimi yapılmaktadır. Böylece, vakalarda daha esnek çözümler üretilmekte, daha estetik ve fonksiyonel sonuçlar elde edilebilmektedir.

Mükemmel Uyum ve Esnek Çözümler Uygulama merkezimizde abutmentlar her vaka için özel olarak tasarlanıp üretilmektedir. Abutment açı ve formu çene arkı, komşu dişler ve kapanışa göre belirlenebilmektedir. İmplant ile abutment arasında mükemmel bir uyum elde edilmesi için bağlantı geometrisi CAM teknolojisi ile hassas biçimde işlenir.

İdeal Dişeti Formu ve Doğal Estetik Vakaya özel abutmentların dişeti formları özel olarak tasarlanır. Bunun için çalışma modelindeki dişeti üç boyutlu olarak taranıp uygun abutment formu elde edilir. Böylece, hastanın yumuşak dokuları özel abutmentlar ile şekillendirilerek yüksek seviyede doku stabilitesi elde edilir ve restorasyonların fonksiyonel ömrü uzatılır. Abutmentlar Titanyum veya Zirkonyumdan üretilebilir.

Zaman Tasarrufu Custom abutmentlar birebir olarak tasarlandığı şekilde üretilir. Bu sayede laboratuvar işlemlerinden tasarruf edilebilir ve CAD/CAM teknolojisi ile üretilen custom abutment doğrudan hasta ağzına uygulanabilir.

Standart Abutment / Custom Abutment


Adres ve İletişim Bilgileri

Özel İMC Çok Amaçlı Diş Protez Laboratuvarı San. ve Tic. Ltd. Şti. İZELTAŞ GALLERIA İş Merkezi 6172 Sokak No:10/8 Işıkkent 35030 Bornova İZMİR KARAYOLU ULAŞIM BİLGİLERİ: İzmir çevre yolu OTOGAR çıkışından Pınarbaşı yönüne KEMALPAŞA Caddesi’ni takip ediniz. Sol taraftaki BORNOVA Caddesi’ne dönerek yaklaşık 300 m sonra İzeltaş Galleria İş Merkezi’ne ulaşabilirsiniz. TOPLU TAŞIMA ULAŞIM BİLGİLERİ: Üçyol-Bornova Hattı Metrosu BORNOVA Durağı, merkezimize en yakın duraktır. Bu duraktan, İzmir Metro-Pınarbaşı (267) ve İzmir Metro-Altındağ (505) otobüsleri ile merkezimize ulaşabilirsiniz.

İzmir Milling Center İletişim Hattı Yüksek hizmet kalitesi için müşterilerimiz ile sürekli iletişim ve koordinasyon bizim için büyük önem taşımaktadır. Her türlü talep ve önerileriniz için (0232) 435 30 80 ve (0530) 960 37 00 numaralı telefonlarımızdan merkezimizi arayabilirsiniz.


www.imcprotez.com Detaylı bilgi, Genel Koşullar ve daha fazlası için web sitemizi ziyaret ediniz.

ÖZEL İMC ÇOK AMAÇLI DİŞ PROTEZ LABORATUVARI SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. ADRES: İZELTAŞ GALLERIA İŞ MERK. 6172 SOK. NO:10/8 IŞIKKENT 35030 BORNOVA - İZMİR TEL: (0232) 435 30 80 - (0530) 960 37 00

izmir milling center brosur  

izmir milling center

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you