Page 22

decyzja. Według wstępnych danych w sklepie wzrósł trzykrotnie, do sklepu wpłynęło aż 90 zamówień. Przystąpienie do tego eventu trzeba jednak wcześniej przemyśleć. Każdy sklep powinien wziąć pod uwagę liczbę i wartość zamówień tak, by skalkulować, czy stać go na ten krok. Dla nas to był naturalny wybór. Próg cenowy w L'Occitane jest dosyć wysoki, dlatego ryzyko było niewielkie.”

Justyna Wydra, Brand Manager Onepress www.onepress.pl: „W Onepress wysyłka jest bezpłatna cały czas. Pocztą – dla wszystkich zamówień, natomiast kurierem od 300 zł. To była zatem

22

naturalna decyzja, by uczestniczyć w DDD. Poza oznakami radości naszych czytelników, nie mieliśmy jednak żadnych oczekiwań względem akcji. Tymczasem ruch był faktycznie zwiększony. W stosunku do zwykłego dnia ilość i wartość zakupów wzrosła o ok. 30 proc.”

Michał Ziółkowski, E-commerce Manager, Mix electronics S.A. www.mixelectronics.pl: „Dlaczego wzięliśmy udział w akcji? To chyba jedyne wydarzenie na naszym rynku e-commerce, które wspiera rozwój całego sektora sklepów internetowych, podnosząc świadomość konsumentów na temat sprzedaży online. Dzień Darmowej Dostawy pokazuje nie tylko, że sklepy są przyjazne klientom, ale i tworzą małymi krokami zintegrowane środowisko na polskim rynku. Trzeba podkreślić, że akcja była bardzo dobrze nagłośniona w sieci i co ważne pozytywnie odebrana przez internautów. W dużej mierze dzięki temu zauważyliśmy dwucyfrowy wzrost wizyt na naszych trzech witrynach, i do tego znacznie wyższą konwersję tego ruchu. Część klientów już klika dni wcześniej namierzyła swój cel i czekała na DDD, by wreszcie dokonać zakupu wybranego towaru. Jeśli chodzi o podsumowanie finansowe, to udało się nam przechylić szalę na naszą stronę. Mimo, że w całym sezonie przedświątecznym wyniki sprzedażowe są wyższe od średniej rocznej, to 30 listopada możemy zaliczyć do wyjątkowo udanych dni. To była dobra próba wytrzymałościowa dla naszego sklepu przed najgorętszym okresem. Na szczęście zarówno serwery, jak i dział logistyki poradziły sobie z tą ilością zamówień.”

Imagine - Raport Specjalny - Dzień Darmowej Dostawy  

Raport wydany wspólnie z eKomercyjnie.pl dotyczący akcji Dzień Darmowej Dostawy, która miała miejsce 30.11.2011

Imagine - Raport Specjalny - Dzień Darmowej Dostawy  

Raport wydany wspólnie z eKomercyjnie.pl dotyczący akcji Dzień Darmowej Dostawy, która miała miejsce 30.11.2011

Advertisement