Page 21

Monika Orzeł, Dyrektor Marketingu Butyk.pl www.butyk.pl: „Dzień Darmowej Dostawy to jedna z najlepiej zorganizowanych akcji promujących e-commerce w Polsce. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy i naprawdę zachwyceni profesjonalną organizacją wydarzenia. Bierzemy udział w DDD już kolejny rok z rzędu. Kiedyś widzieliśmy w tym po prostu dodatkowy sposób na promocję sklepu, dotarcie do klienta. Obecnie, według mojego subiektywnego odczucia, uczestnictwo w tym wydarzeniu jest swego rodzaju certyfikatem zaufania. Nasze oczekiwania wobec imprezy oczywiście wiązały się z wpływem na zwiększenie popularności sklepu, podniesienie statystyk ruchu witryny i wzrost sprzedaży. Połączyliśmy DDD ze startem naszej wielkiej wyprzedaży Mikołajkowej, której promocja przyniosła bardzo dobry efekt, a gwarantowana przez DDD darmowa dostawa była ważnym, dodatkowym atutem.”

Tomasz Serafin, Kierownik działu marketingu Szkla.com www.szkla.com: „Pomimo tego, że rok temu dowiedzieliśmy się o całej akcji bardzo późno, decyzja o udziale zapadła szybko. Nie nastawialiśmy się na spektakularne efekty i... zostaliśmy bardzo pozytywnie zaskoczeni. Informacja o akcji rozniosła się szerokim echem wśród klientów. W tym roku byliśmy dużo lepiej przygotowani do tego wydarzenia, przeznaczając na ten cel część budżetu reklamowego. Opłaciło się. W związku z całą akcją odnotowaliśmy kilkudziesięcioprocentowy wzrost liczby odwiedzin na stronie Szkla.com. Z jednej strony wartość średniego koszyka była znacznie niższa od tej standardowej (zgodnie z naszym regulaminem wszystkie zamówienia za minimum 200 zł wysyłamy

bez kosztów dostawy), niemniej jednak wzrost liczby zakupów oraz wydźwięk PR sprawił, że z całą pewnością będziemy uczestniczyć w kolejnej edycji. Co warto podkreślać, Dzień Darmowej Dostawy zwiększa świadomość konsumentów na temat możliwości robienia zakupów w Internecie. Pokazuje, że nie tylko jest to forma całkowicie bezpieczna, ale również bardzo wygodna. W porównaniu do tradycyjnych zakupów, pozwala zaoszczędzić sporo czasu, który można poświęcić na przyjemności, pasje czy życie rodzinne. Dlatego warto go nieustannie popularyzować.”

OKIEM KONSUMENTA: TOMASZ BUDZYŃSKI: Na dwa tygodnie przed akcją, jeden ze sklepów, w którym na bieżąco robię zakupy, przypomniał mi o Dniu Darmowej Dostawy. Moje transakcje wyniosły około 150 złotych. Warto było brać udział, bo chociaż koszty dostawy nie są ogromne i nie powodują u mnie braku chęci na kupowania w Internecie, to jednak brak kosztów dostawy pozwala po prostu kupić więcej.

Małgorzata Stochmal, właścicielka sklepu Yerbamate www. yerbamate.com.pl: „Dzień Darmowej Dostawy był dla naszej marki świetną reklamą. Liczba odsłon witryny Yerbamate wzrosła o ok.150%, a ilość zamówień o niemal 1000%. W zwykłą środę przyjmujemy standardowo ok. 15 zleceń - w DDD Klienci zostawili ich aż 170. Mam tylko jedną uwagę. Wolałabym, aby w kolejnej edycji zostało ustalone minimum zakupu, przynajmniej do kwoty wysyłki. Przy sprzedaży torebki za 1,50zł, czy próbki yerba mate za 2,50zł i wysyłce towaru priorytetem, sporo tracimy. Pozostaje jedynie nadzieja, że pozyskany Klient z nami zostanie.”

KLAUDYNA GĄSIOR: Przed Dniem Darmowej Dostawy planowałam jedynie zakupy książkowe. Tymczasem 30 listopada z ciekawości przejrzałam kilkanaście ofert innych sklepów widniejących na witrynie akcji. Ostatecznie, zupełnie spontanicznie zrobiłam tego dnia zakupy u siedmiu różnych sprzedawców. Jedną przesyłkę otrzymałam już na drugi dzień, w drugim sklepie okazało się, że zabrakło towaru, w innych produkty miał pojawić się z opóźnieniem. Przy tego typu akacjach, trzeba mieć zatem trochę cierpliwości, ale ogólnie akcję oceniam pozytywnie.

Natalia Śmiejkowska, Merchandising & E-commerce Manager w L'Occitane Polska www. loccitane.pl: „Najtrudniejsze wyzwanie podczas tegorocznej edycji Dnia Darmowej Dostawy? Zdecydowanie zabezpieczenie odpowiedniej ilości produktów w magazynie oraz dostawa w terminie zgodnym z naszym regulaminem. Ale udział w akcji to była dla nas opłacalna biznesowo

21

Imagine - Raport Specjalny - Dzień Darmowej Dostawy  

Raport wydany wspólnie z eKomercyjnie.pl dotyczący akcji Dzień Darmowej Dostawy, która miała miejsce 30.11.2011

Imagine - Raport Specjalny - Dzień Darmowej Dostawy  

Raport wydany wspólnie z eKomercyjnie.pl dotyczący akcji Dzień Darmowej Dostawy, która miała miejsce 30.11.2011

Advertisement