Page 1


Gençliğe Hitabe

Ey Türk Gençliği !

Gazi Mustafa Kemâl Atatürk 20 Ekim 1927


Kadir Açıkbaşlar GENEL MÜDÜR KURUCU TEMSİLCİSİ

Sevgili Öğrencilerimiz, 2011 - 2012 Eğitim-Öğretim Yılı okulumuz adına tüm güzellikleriyle sona ererken, sizler yaşamınızda bir sayfayı kapatıyor, yeni bir sayfa açıyorsunuz. Okulumuzun ilk mezunları olarak hayatınız boyunca bizimle geçirdiğiniz her anı mutluluk ve özlemle anacağınıza eminim. Özel Rota Eğitim Kurumları olarak biz sizlere akademik gelişimin yanında çağdaş, laik, her düşünceye saygılı, gelenek göreneklerine bağlı, temel değerlerini önemseyen bir eğitim anlayışını aşılamaya çalıştık. İlköğretimden mezun olan öğrencilerimiz kendilerini bekleyen dört yıllık bir lise öğrenimiyle yetenekleri ve hedefleri doğrultusunda kendilerine uygun alanları seçerek başarılarına başarı katacaklardır. Liseden mezun olan öğrencilerimiz ise tercihleri doğrultusunda lisans eğitimlerini en iyi şekilde tamamlayacak ve nice güzel başarılara imza atacaklardır. Özel Rota Eğitim Kurumları’nda kazandığınız değerler, ilkeler ve Atatürkçü, çağdaş yapınızla gelecekte size yakışan yeri alacağınıza yürekten inanıyorum. Kıymetli öğrencilerim, hayatınız boyunca başarı ve mutluluk hep sizlerle olsun.


Sevgili Arkadaşlar, Aslında düşünüyorum da ne geleceği bilmek ne de geçmişi tartışmak çok anlamlı. Ne keşkelere yer olmalı geçmişe dair, ne de geleceğe dair eyvahlara. Anı yaşamak, pişmanlıklara yer vermeden, geleceği hayal etmek, en güzeli bu değil mi? Geleceğe ilişkin algıma ve kurguma gelince çok basit olarak şöyle düşünmek istiyorum: “Hayaller geleceğin planlamasıdır.” Hayalleri gerçeğe dönüştürmenin yolu ise bilgiden geçer. Bilgilenmek her şeyin başıdır. İnsan bilgilendikçe “farkındalığı” artar. Kendini ve çevresini daha iyi görmeye başlar. Düşüncelerini ve duygularını tanımaya çalışır. Onlara hakim olabilmek için kendini devamlı kontrolden geçirir. Düşüncelerinde ne kadar çok yargı taşıdığını fark eder. Bulduğu olumsuz düşünce kalıplarını değiştirmeye çalışır. Doğru ve yanlışı ayırmayı öğrenir. Kısaca, düşünce ve duygularının ne yönde olduğunun farkındalığını yaşayarak, ona değişim ve dönüşüm imkanını hazırlar. Bu da düşüncelerin ve duyguların devamlı olarak kontrol edilmesiyle mümkündür. Fark edilen bir yanlış düşünce veya duygu, eyleme dökülmeden düşünce planında değişime uğratılmış olur. Bu da kişiyi doğru eyleme götürür. Onun için bilgilenmenin getirdiği farkındalık, kişinin kendini görmesinde çok önemlidir.Bu da kendini bilmekle olur. İşte arkadaşlar, biz kendini tanıyan ve bilen sizlere çok güveniyoruz; siz de kendinize güvenin... Tüm hayallerinizin gerçeğe dönüştüğü yarınlarda buluşmak dileğiyle...

Serkan Gözder Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Müdürü

Hayatınızın ileriki dönemlerinde farkına varacağınız, ama geri dönemeyeceğiniz, şu an zorlu bir dönem gibi gelen, daha sonra keşke o yıllara geri dönebilsem diyebileceğiniz bir dönemi bitirmek üzeresiniz. Acı tatlı anılarla dolu bu dönemde Rota Koleji mezunu olmaktan her zaman gurur duymanızı, ileriki yıllarda da fiziksel olarak Rota Koleji'nde olmasanız da , Rota Koleji mezunuyum diyebilme gururunu yaşayabilmenizi diliyorum. Bizler çok çalışarak her zaman sizlere Rota Kolejli olma gururunu yaşatacağımıza söz veriyoruz. Ülkemizin ve cumhuriyetimizin temel değerlerine, Atatürk ilke ve inkılaplarına sonuna kadar bağlı kalacağınıza gönülden inanıyor ve hayatınız boyunca hep mutlu olmanızı diliyorum…

H. İlker Duru İlköğretim Okulu Müdürü


Sevgili öğrenciler İlk geliş gününüzü hatırlıyorum da biraz merak, biraz çekingenlik; ama en önemlisi ise içinizdeki o heyecan yüzlerinizden okunuyordu. O duyguların şimdi yerini başarmanın gururu ve mutluluğuna bırakmış olması bizlere onur verirken, arkadaşlarınızdan ve bizlerden ayrılmanın hüznü de bir nebze olsun içinizde yer almaktadır. Bizlere, sizleri mezun ederken sizler gibi değerli öğrencilerimizden ayrılmak, içimizde bir burukluğa sebep olsa da başarılı bireyler olarak hayata adım atmanıza yardımcı olmanın mutluluğunu ve gururunu taşımaktayız. Tek temennimiz gelecek hayatınızda her zaman zirveyi hedefleyen ve hedeflerine ulaşmak için elinden gelen çabayı sarf eden kişiler olacağınızı bilmek. Herkesin hayatında unutamayacağı ve ömür boyu mazisinde güzellikleri ile yâd edeceği günler vardır. Umarım ki şu anda içinde bulunduğunuz an ve bizlerle geçirdiğiniz her gün bu günler arasında yer almıştır. Çünkü sizlerle geçirdiğimiz her an ve sizin başarılarınız bizler için en değerli hatıralarımız arasındaki yerini aldı.

Müge Karasu Fen Lisesi ve Anadolu Lisesi Müdür Yardımcısı

Sözlerime son verirken, okulumuzun vizyonunun temelini oluşturan düşünen, araştıran, yorumlayan, alanında yetkin, kendine güvenen, girişimci, iyi iletişim kurabilen, çevresine model, yeniliklere açık ve coşkulu bireyler yetiştirdiğimizi ve misyonumuzu gerçekleştirdiğimizi söyleyebiliriz. Bütün bu sıfatları ilerde karşılaşacağınız zorlukları eğlenceli bir oyuna çevirecek şekilde kullanabilecek yeteneklere sahip olduğunuza inancım tamdır. Gün sizin gününüz. Bütün güzelliklerin sizlerle olması dileklerimle…

Mustafa Kemal Atatürk'ün “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır.” sözüyle çıktığımız yolda Rota Koleji’nin ilk mezunlarını uğurluyoruz. Önünüzde yepyeni bir yol başlıyor, hayatınızda bambaşka bir kapı aralanıyor. Başlayan bu yeni dönemde acı - tatlı her olaydan öğreneceklerinizin ve bundan önceki bütün tecrübelerinizin size destek olmasını dilerim. Rota Koleji'nin ilk mezunları oluşunuzu ve her birinizin bizlere yaşattığı gururu hiçbir zaman unutmayacağız. Bundan sonraki yaşantınızda Rota Kültürü sizin en iyi yardımcınız olacaktır. Bu kültürü hiçbir zaman yitirmeyiniz. Sevgili Rota Kolejliler, Değerli ilk mezunlarımız, Tüm hayatınız boyunca başarının yolundan uzaklaşmamanızı ve tüm hedeflerinizi gerçekleştirebilmenizi dilerim. Sözlerimi Mustafa Kemal Atatürk'ün sizlere seslenişi ile bitirmek istiyorum. “ Gençler! Cesaretimizi güçlendiren ve sürdüren sizlersiniz. Siz, olmakta olduğunuz terbiye ve kültür ile insanlık değerinin, vatan sevgisinin en değerli örneği olacaksınız.”

Suna Işık İlköğretim Okulu Müdür Yardımcısı


Sevgili Gençler; Zaman bir su misali hızla akıp geçiyor. Bir eğitim öğretim yılı bakın ne çabuk geçti ve yılın sonuna geldik. Hızla akıp giden yıllar bazılarınızı bir üst sınıfa bazılarınızı da Özel Rota Koleji Liseli yılların sonuna getirdi. Öğretmenleriniz olarak bizler öğretmenlik görevlerimizin dışında bir aile gibi olmaya, gideceğiniz, o uzun ve zor hayat yolunda işinize yarayacak, başarılı olmanızı, becerikli olmanızı, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler, alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık, çalışıyoruz. Sevgili gençler, herkesin bir hedefi olmalı. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada size yolunuzu, aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Önünüze belki bir sürü engel çıkacak, bocalayacak, zorlanacak, tökezleyecek fakat asla yılmayacaksınız. Başarılı olmak adına dikilecek, dik duracak, engelleri bir bir aşacak başarılı, mutlu ve özlemini çektiğiniz güzel bir yaşam süreceksiniz. Zaman içerisinde Rota Koleji'nden çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, bir çok şey bildiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. İleriki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.

Betül Tuncer Anaokulu Müdürü

Yolunuz, bahtınız açık olsun. Sevgi ve saygılarımla... Zaman bir su misali hızla akıp geçiyor. Şimdiye kadar sizlere gideceğiniz o uzun ve zor hayat yolunda işinize yarayacak, başarılı olmanızı, becerikli olmanızı, mutlu ve huzurlu olmanızı sağlayacak bilgiler, beceriler, alışkanlıklar kazandırmaya çalıştık. Sevgili gençler. Hayatınızın sonunda nerede olacağınızı bilmek istiyorsanız, nereye gittiğinizi bilmek zorundasınız. Bu nedenle kendinize doğru hedefler belirleyiniz. Hedefe ulaşmada; size yolunuzu, aldığınız eğitim, iradeniz, azim ve kararlılığınız gösterecektir. Başarılı olmak adına; dikilecek, dik duracak, engelleri bir bir aşacak mutlu ve özlemini çektiğiniz güzel bir yaşam süreceksiniz.

Özlem Demir Rehber Öğretmen

Aslı Üzümcoğlu Rehber Öğretmen

Eminim; okulumuzdan mezun olurken karmaşık duygular içindesinizdir. Her türlü haylazlıklarınıza, çalışmamalarınıza, çocuksu tavırlarınıza, üzmelerinize , hatta kızdırmalarınıza rağmen biz, sizleri çok sevdik ve hep seveceğiz. Zaman içerisinde okulunuzdan çok iyi bilgi ve donanımla ayrıldığınızın, birçok şey bildiğinizin farkına varacaksınız. Hayatın bu yeni aşamasında okul yılları bir tatlı anı olarak kalırken, asıl zorlu ve bütünlemesi olmayan hayat sınavında sizlere başarılar diliyoruz. Yolunuz, bahtınız açık olsun. İleriki yıllarda yine karşılaştığımızda sizleri başarılı bir iş adamı, güzel işler başarmış bireyler, mutlu ve huzurlu yaşam süren insanlar olarak görmenin gururu bize yeter de artar bile.


Öğretmenlerimiz

Yasemin Yılmaz Bakır Türkçe Öğretmeni

Bir girdaptır hayatlarımız bizi çekip içine götüren, Öyle bir girdap ki sorumluluğu ağır. Biter dediğin her şey yarın yeniden başlar; Büyür telaşın, büyür beklentilerin, büyür hayat Ve sen büyürsün…. Yarın hiç bitmez sanırsın, Bir bakarsın bitmiştir yarın, bitmiştir gün, Arda kalan sadece yaşadıkların. Sözcükler anlatır yaşananları, Sözcükler anlatır yaşanacakları. Kararlarımız rehberimizdir artık, Yarını onlar yönetir, yarın sana mahkumdur. Işık olup yön veririz doğrulara, Doğrular sorumluluklarındır, Doğrular girdabın çıkışıdır artık. Sen, Hayatın ağır yükünü hafiflet, hafiflet ki Zor gelmesin yaşamak, Başarıyla çık o merdivenleri, Attığın her adım doğrunun habercisi olsun, Yürüdüğün her yol dikensiz. Yolun her daim açık olsun küçüğüm… Yasemin YILMAZ BAKIR Türkçe Öğretmeni

İbrahim Oluklu

Yasemin Demir

Gülden Yavuz

Merve Darınç

Edebiyat Öğretmeni

Edebiyat Öğretmeni

Türkçe Öğretmeni

Türkçe Öğretmeni


Öğretmenlerimiz Sevgili gençler; Geleceğimizin güvencesi olan sizleri, bilimi ve teknolojiyi kullanan, demokrasiye, insan haklarına saygılı, erdemli, sorunlara neden-sonuç ilişkisi içinde çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, etik değerlere ve ulusal değerlere bağlı, Atatürkçü düşünceyi özümsemiş, bilimin ve aklın yol göstericiliğinden ayrılmayan, dünyanın her ülkesinde çalışabilecek birikime sahip, sağduyulu çağdaş bireyler olarak yetiştirmenin gururunu taşıyoruz. Sizlerin Atatürk ilke ve devrimlerine, cumhuriyetimizin temel değerlerine bağlı kalarak ulusumuz için en iyisini yapacağınıza inanıyorum

Gözde Aras

Gözde ARAS Matematik Öğretmeni

Matematik Öğretmeni

Özgür Karkin

Seher Selek

Eren Karataş

Yeliz Ustalar

Matematik Öğretmeni

Matematik Öğretmeni

Matematik Öğretmeni

Matematik Öğretmeni


Öğretmenlerimiz Sevgili Öğrencilerimiz, Hayatınızın önemli olan bölümlerinden birini tamamlamış bulunuyorsunuz. Size çok uzun gibi gelse de ileride bunun çok az bir zaman dilimi olduğunu anlayacaksınız. Bu kısa zaman diliminde ileride size çok yarayacak bilgilerle donandınız. Sizler bunları kullandığınız sürece başarılı olacaksınız. Güzel haberlerinizi aldıkça, mutluluk ve onur duyacağız. Bundan sonraki yaşantınızda sağlık, mutluluk ve başarı dileklerimizle hepinize sevgilerimizi sunuyoruz. Çok çalışın, yaptığınız iş ne olursa olsun, daha iyiye ve güzele ulaşmak için çabalayın. Olduğunuz yer ile olmak istediğiniz yerlerin arasına uçurumlar koymayın. Yolunuz Atatürk yolu olsun. Onun çizdiği yolun dışında bir yol aramayın. İlerleyeceğiniz o yol boyunca her şey gönlünüzce olsun. Arayan değil aranan bireyler olmanız dileğiyle hoşça kalın.

Esin Kara Fizik Öğretmeni

Esin KARA & Merak KARABİNA Fen ve Teknoloji Öğretmenleri

Meral Karabina Biyoloji Öğretmeni

Hüseyin EREY

Nilay Banu Seçal

Erkan Özgüç

Fen ve Teknoloji Öğretmeni

Kimya Öğretmeni

Fen ve Teknoloji Öğretmeni


Öğretmenlerimiz Yerin seni çektiği kadar ağırsın, Kanatların çırpındığı kadar hafif. Kalbinin attığı kadar canlısın, Gözlerinin uzağı gördüğü kadar genç… Sevdiklerin kadar iyisin, Nefret ettiklerin kadar kötü… Ne renk olursa olsun kaşın gözün, Karşındakinin gördüğüdür rengin. Güneşin doğuşundadır doğanın sana verdiği değer, ve karşındakine değer verdiğin kadar insansın…

Necmiye Ulusoy Sezgin Tarih Öğretmeni

Bu yılın sonunda, geriye baktığınızda umarım 'harika bir yıldı' dersiniz. Dileğim bugün dilediğiniz tüm dileklerinizin gerçek olması. Geleceğinizi oluşturacak her yeni gün, bir öncekinden daha güzel, isteklerinize uygun ve sizi mutlu edecek şekilde olsun. Necmiye ULUSOY SEZGİN Sosyal Bilgiler Öğretmeni

Rota Koleji'nin Güzide 8. Sınıfları, İnsan hayatında büyük yeri olan eğitim yolunuzda, sizlere arkadaşlık ediyoruz. Ümitlerle açtığınız yelkenlerinizi şişiriyorsunuz. Dilerim mutlu ve başarılı olarak ilköğretim yolculuğunu tamamlarsınız. Gelecek yıllarınız için yeni ufuklara yelken açmanız temennisiyle. Çalışmak bizden mükafat (takdir) Allah'tan.

Fazıl COŞAR Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Fazıl COŞAR Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni

Yıldız Duru Sosyal Bilgiler Coğrafya Öğretmeni


Öğretmenlerimiz

Saadet Coşkun İngilizce Öğretmeni

Sizleri geleceğe yönlendirebilecek, geleceğin dünyasında rahatlıkla başarıya ulaşabilecek niteliklerle yetiştiriyoruz. Tarifi olmayan zengin ve geniş ufkunuza ışık tutmak; sözcüklere sığdıramayacak ve kalıplara oturtmanın da pek kolay olmadığı kadar gurur verici. En yakınınız olduğum, hoş gördüğüm, hoş bulduğum, kılavuzu olduğum, yoluna ışık tuttuğum, onur duyduğum yıldızlarım; Rota Kolejinin onurlu halkasının birer parçası olarak; sizler ilerde yarındaki yerinizi alacaksınız. Diliyorum ki; gelecekteki başarılarınız hem bizim hedeflerimizi yakaladığımızın hem de sizin amacınıza ulaştığınızın göstergesi olsun. Yolumuz uzun… Işığınız bol olsun… Sevgilerimle

Bahar Selek Baydı

Buket Kaptan

Duygu Uzun

İngilizce Öğretmeni

İngilizce Öğretmeni

İngilizce Öğretmeni

Saadet COŞKUN İngilizce Öğretmeni Geride bıraktığımız eğitimöğretim yılında gerek akademik gerekse sosyal açıdan son derece verimli bir yılı geride bıraktığınızı düşünüyorum. Tahsil hayatınızın önemli aşamalarından olan lise sınıflarında da bu başarılı performansınızın devam etmesini bekliyorum. Hayatınız boyunca Rota Koleji mezunları olarak sizleri en iyi mevkilerde görmeyi bekliyor ve hepinize başarılar diliyorum.

H. Yiğit Seymen İngilizce Öğretmeni

H. Yiğit SEYMEN İngilizce Öğretmeni

Sevgili Öğrencilerim; uzun bir dönemi beraber geçirdik. Her biriniz benim için ayrı değerlersiniz ve çok değerlisiniz. Bir Çin atasözüne göre “Öğretmenler, sizlere kapıları açar, ama içeriye girmek sizin elinizdedir.” Umut ediyorum ki sizlere kapıları açabilmişimdir. Başarı ve tüm güzellikler

Gül Akçan

Özge Eren

İngilizce Öğretmeni

İngilizce Öğretmeni

Özge EREN İngilizce Öğretmeni

HALLO, Liebe Kinder… Sizlerle olmaktan çok mutlu oldum. Umarım öğrendiklerinizi hayatta kullanma fırsatı bulursunuz. Yeni hayatınızda başarılar dilerim. Almancasız kalmayın.

Nazlı Aypak

Rita Özeken

Simten Ateş

İngilizce Öğretmeni

İngilizce Öğretmeni

Almanca Öğretmeni

Simten ATEŞ Almanca Öğretmeni

Sedef Açıkbaşlar Almanca Öğretmeni


Öğretmenlerimiz Hayatınız boyunca sporu yaşamınızın bir parçası haline getirmeniz beden eğitimi zümresi olarak hepimizin temennisidir. Mutlu, sağlıklı ve spor dolu bir yasam diliyorum.

Cüneyt ŞENOĞUL Beden Eğitimi Öğretmeni

Cüneyt Şenoğul

Diler Özdemir

Hakan Bayrak

Beden Eğitimi Öğretmeni

Beden Eğitimi Öğretmeni

Beden Eğitimi Öğretmeni

Yaşadıklarımdan öğrendiğim bir şey var. Yaşadın mı büyük yaşayacaksın; ırmaklara, göğe, bütün evrene karışırcasına… Çünkü ömür dediğimiz şey, hayata sunulmuş bir armağandır. Ve HAYAT SUNULMUŞ BİR ARMAĞANDIR İNSANA… Hayatı büyük adımlarla, kocaman yaşamanız dileğiyle… SİZİ ÇOK SEVİYORUM…

Gül Nur Özkök Kara Görsel Sanatlar Öğretmeni

Gül Nur Özkök KARA Görsel Sanatlar Öğretmeni

Gülay Burukoğlu

Bilge Aykut

Görsel Sanatlar Öğretmeni

Müzik Öğretmeni

Büyük ''S'' ile yazılan ''Sanat'' sözcüğünden hoşlanmam, der Gombrich. Sanatçıdır asıl olan ve sanata anlam katan, diye de ekler. Yaşamımızı doğru değerlerle bezemek, kendi orkestramızdan uyumlu sesler çıkarabilmek için bir şef gibi yönetebilmeliyiz hayatı. Diliyorum ve umuyorum ki; her birinizin müziği kulaklarımızda yankılanır..

Sevgili Öğrencilerim, 8 yıllık Eğitim-Öğretim hayatınızın bir sembolü olarak aldığınız diplomanızın sizlerin hayatınızda yolunuzu aydınlatan bir ışık olmasını ve hayat boyu bu ışığı çoğaltarak yolunuza devam etmenizi dilerim. Vatan ve milletini en kutsal varlığın bil, Düşmanlarından koru, üstüne titre, eğil. Tarihimiz, en büyük gurur kaynağın olsun, Ondan örnek alarak yetişmek şansın olsun. Bütün milli, manevi değerlerini koru, Onlardan kuvvet alıp, yen önündeki zoru. Atatürk ilkeleri, yitmez rehberin olsun, Damarlarındaki kan, bitmez cevherin olsun. Yolunuz açık olsun…

Fırat Benli Bilgisayar Öğretmeni

Fırat BENLİ Bilgisayar Öğretmeni

Selcan Demirtaş Dans Öğretmeni

Bilge AYKUT Müzik Öğretmeni


Öğretmenlerimiz

Ayşegül Önemli

Canan Malçok

Derya Özgün

Necla Gürkan

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni

Nihal Arık

Özlem Ülkü

Selin Özkan

Sıla Alsancak

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni

Şadiye Narin

Tuğba Özçam

Yıldız Karakaya

Zuhal Sancak

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni

Sınıf Öğretmeni


Öğretmenlerimiz

Ayfer Sözeri

Burcu Ünlü

Gülay Yıldız

Hande Hepkapaklı

Anaokulu Öğretmeni

Anaokulu Öğretmeni

Anaokulu Öğretmeni

Anaokulu Öğretmeni

Melisa Sert Ertemli

Özge Danacı

Sabriye Ceşmeci

Senem Dilli

Anaokulu Öğretmeni

Anaokulu Öğretmeni

Anaokulu Öğretmeni

Anaokulu Öğretmeni

Seyhan Doğanay Sınıf Öğretmeni


Pınar Tuncer Muhasebe Memuru

Mutlu Gündoğdu Finansman Müdürü

Hande Korukoğlu Genel Müdür Sekreteri


Dilek Ozan Basın ve Halkla İlişkiler

Ece Özgenoğlu

Hülya Turanoğlu

Hemşire

Memur


Hizmetlilerimiz


12-A


Berna Canıtez Ceylanıım beniimm, ahh keşke daha önceden , bu okul günlerinden önce samimi olsaydık seninle… O zamanlar tanıyamamam seni büyük kayıp… Çığlık çığlığa 'aynalar'ı izlediğimiz o gün bir elektrik olmadı desem yalan olur… Dedim ki içimden 'bu da benim gibi kafa gitmiş,iyi anlaşırız.' Bizim okula geldiğini öğrenince nasıl sevindim bilemezsin, e kaynaşmamız için fırsat olurdu.. Hahhahaha…. Ben ki senin gizli hayranım..Uzaktan hep seni izledimmm.. O İsmail YK danslarında seni kıstırdım hahaha… Ama senin gönlünü almak, seninle barışmak dünyanın en zor şeyi olabilir… Seni kızdırdığım o gün canım çıkmıştı… Hem yumuşacık ,gerektiğinde de çok sert bir kalbin var.. (Bu yazıyı okuyan Berna'nın çocukları size gönderme:kırmayın kalbini çok uğraşırsınız) Ve en çok sobayı temizlerken soba borusunun üstüne düşmesine üzülmüştüm… Damlanın kardeşini kandırmıştık, edebiyatçıyı aynı şekilde.. Ne güzel günlerdi hemen geçti... Senden öğrenecek o kadar çok şeyim vardı halbuki, mesela nasıl bu kadar relax olduğunu.. Ama kesinlikle bir teşhisim var sende uyku hastalığı var hahah… O kadar iyisin o kadar temiz kalplisin ki, 2 saatlik uykuyla beni hastaneye götürmüştün.. Umarım hayatın ve zamanın seni değiştirmeye gücü yetmez..1 senede o kadar samimi olduk ki bir çok arkadaşlığa taş çıkarırız.. Hayatın boyunca dünyadaki en mutlu insan olursun inşallah.. Seni seviyorum ceylanım.. Elif ALAN Sıcacık sobam, vampir köylünün en deli oyuncusu, buraya yazmak için aklıma gelen ilk şey okulda çiğköfte yediğimiz gün oldu. Hepimiz saklamaya çalışıyoduk hani ! Bide Ayçalarda zehirlenmemiz vardı ! Edebiyatçıyı senin çift cinsiyetli olduğuna inandırmıştık.. Adam acımıştı sana ! Bi de doktor önerdi Bu sene yaşadığımız her şeyi unutucam belki ama su şişesini unutmam ! Bide o güzel saçlarını.. Hayatta her şey istediğin gibi olur umarım.. Mantık hatanı hiç unutma ama denemeyede kalkma bi daha ! :) Kendine çok dikkat et.. Damla Su CEVİZCİ Çok güzel, uzun ve parıldayan esmer kız; Mantığımın alamadığı kadar neşeli, kalbi iyilikle dolu, güzel, zeki, anlayışlı, düşünceli ve etrafına bu kadar gülücük ve sevgi saçan ve benim hayatım boyunca tanıdığım bu özellikleri bir arada bulunduran tek insansın. Bakışlarında, davranışlarında hep bir anlam gizli hep etrafındakilere bir şeyler anlatıyor ve hep sevgi dolu bakıyorlar. Canım sıkkınken bile senin yanına geldiğimde birkaç saniye sonra güldüğümü ve her şeyi bir anda nasıl unuttuğumu fark ediyorum. Daha ilk gün yanıma gelip “merhaba recep sen misin?” Diye sormuştun sınıftaki tek erkek bendim tabi o zamanlar anlaman çok zor olmamıştır. O an bile birden güldüğümü fark ettim çünkü arkamı döndüğümde beni gülen bir yüz karşılamıştı. Sonra ilk gün okuldan, Balçova'dan konuştuk İlke'nin ortak arkadaşımız olduğunu fark ettik seninle sürekli sohbet edesim geliyordu o zamanlar nedenini anlamıyordum ama sonra fark ettim ki sen etrafına inanılmaz pozitif enerji saçıyorsun… Ve söylemek isterim ki ailen seni gerçekten çok ama çok iyi bir birey olarak yetiştirmiş onları tanıyınca bunu daha iyi anladım. Onlar sadece bir birey değil mükemmel bir eser Dünya'ya getirmişler. Ve şu üç kelimeyi yazmak istiyorum Seni Çok Seviyorum canım benim iyi ki tanımışım seni ve her zaman yanında olup pozitif enerjini hissetmek istiyorum. Seninle gülmek istiyorum. Hayatı hep böyle sev sıkı sıkı sarıl çünkü mutlu olmayı en çok hak eden sensin ve mutlu olmak için önünde çok uzun bir zaman var. NOT: Kocaman bir kalbin var bana da yer ayır orda lütfen… Recep Hakkı İNALTEKİN Kankaaa sen ne kastın bu kadar yaaaa? Herhalde bu sorudan en çok mağdur olan ve bana en çok katlanan sensin şu okulda(tabii ki recep hariç) Kankam iyi ki tanışmışız seninle. İlk haftalarda biraz içime kapanık durup ciddi görünsem de benim inadına o kadar cıvık olduğumu sonradan anlamış bulunmaktasın. Berna'yla nerden dalga geçsem diye düşündüm bir an ama bulamadım Denemelerdeki süper soru çözümlerini çok beğeniyorum. Hayatımda böyle özenerek soru çözen bir insan görmedim. Kanka kusura bakma ama bana benzemeye başladın, dikkat et kendine ben örnek alınacak bir insan değilim. Kankam umarım hayatında saçların gibi dümdüz ve upuzun olur. Mustafa SOYLU

Damla Su Cevizci Yaram içerdeeee, diye başlamak istiyorum ki aklına 'yaram içerde' diye beyinsizce bağırdığımız o günler gelsin… Yıl olmuştur 2025 Şimdi nasıl cool takılıyorsun çevrene,çocuklarına,o zamanlar nasıldık..? Daha ilk günden sıkı fıkı olduk… Ve bu günlere kadar gelen arkadaşlığımız.. O değil de kavgalarımız, tartışmalarımız o zaman oldukça sinir bozucuydu, böyle saçını başını yolabilirdim salon kadını çizgimden çıkıp… Ama şimdi fark ediyoruz ki tuzu biberiymiş… O günleri bile arayacağız ilerde biliyorsun değil mi? Ben seninle ıssız ve karanlık bir kış akşamı metroda video çekebilme ihtimalini sevmiştim, 'adamın saçına bak' diye gülmeyi ve en çok senin zaz olma ihtimalini sevmiştim, çünkü ' Zaz olduğunu iddaa eden kızı metgrıorrtda yakaladık'…Fino bile olamamanı sevmiştim. Ama kendi ürününü sevmemiştim..! Yine ıssız ve karanlık bir gecede sizin evde yaşadığımız o günler… Yorgan altı geceler… Ahhh o bitmek bilmeyen asabi damla tavırları.. Profesyonel yalanların ahh ahh çözebiliyordum artık.. Ne çabuk geçmiş 3 sene… Umarım hep ergen mutluluğu yaşarsın ve çok başarılı olursun.. Elif ALAN Esprileriyle kantin muhabbetleriyle olsun her zaman rahat bir o kadar eğlenceli biri oldun. Yayıntıyı sevmem diyişini hatırlıyorum da hala ne gülmüştüm ama .. Hep güldürdün beni seni hep gülerek hatırıyacağım … Çok iyi bir doktor olacaksın eminim ve hep böyle gülersin hayatında umarım. Recep Hakkı İNALTEKİN Bu sene tanıştık ve seni çok tanıyamadım ama tanıdığım yetti bana. Temizlik abidesi, giyimine çok dikkat eden(özellikle okulda), yayıntıyı hiç sevmeyen ve soğuk kış günlerinde kaloriferi sadece ısınmak için kullanan biriymişsin. İyi bir doktor olacağına ve hayallerini yaşayacağına eminim. Ben ne kastım bu kadar? Mustafa SOYLU Mantık hatammm; ortaokuldan sonra bu okulda tekrar karşılaştık. Sınava hazırlanacağımız bu seneyi birlikte geçireceğimiz, aynı okuldan mezun olacağımız hiç aklıma gelmezdi. Birlikte çok güzel zaman geçirdik. Özellikle öğle aralarındaki kantin muhabbetlerini unutmak mümkün değil. Anlattığın hikayeler çok anlamlıydı. Hepimizi derinden etkiledin Açık sözlü, dalgacı ve ayak üstü otuz yalan söyleyebilen bir insan olman da sana ayrı bir hava veriyor. Dağınıklığı sevmem deyip kalorifer arkasını çöp olarak kullanarak bütün sene bizi çileden çıkarsan da yine de neşe kattın aramıza İyi ki tanımışım seni. Çok iyi bir doktor olacağına eminim. Hayatta her şey dilediğin gibi olsun canım benim. Berna CANITEZ


Elif Alan Chicken'mm, kardeşim.. En çok seni tanıyorum bu okulda. Benim agresif tavırlarla yanına oturtmamla başlayan 3 yılımızı buraya sığdırıp, her şeyi anlatmam pek mümkün değil. Ama '' Zaz'ım ben, muaaaall, pembe yorgan altı seksi videomuz, metroda illuminati muhabbetleri, din dersindeki su şişesi, dişlek ve kırmızı videoları, Ayçalardaki rostoyla ilişkimiz desem bişeyler hatırlarsın herhalde.)) Bi de felçli muhabbetimiz var, hala gülüyorum !! Seni çok özlüyorum şimdiden. Ve çokta seviyorum. Belki dilde değil ama yürekte. Ne demek istediğimi sen anlarsın.. Sana benzeyen güzeller güzeli bi prensesin olduğunda yanında olurum, onun gülüşünde senin görürüm umarım.) Kendine çok dikkat et.. Damla Su CEVİZCİ Ceylanımm saçlarının rengine hayran olduğum; bu sene birlikte mezun olacağımız kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi. Çocukken korku filmi izleyip çığlık çığlığa bağırdığımız o günleri hatırlıyorum. O zamanlar da böyle tatlış bir şeydin sen Kısacık zamanda inanılmaz eğlendik. Ayçalardaki gecelerimiz,özellikle rostoyla olan ve senin bize özel dansın , sandalyeden düşüp gitarın tellerini koparman, benim çok koşmam, sınıftaki emo hallerimiz, ''ölüyoooom''larımız, vampir köylü, hırsız polis… Hiçbirini unutmak mümkün değil. Çok saçmaladık ama çok eğlendik. Her anını dolu dolu geçirdiğimiz çılgın bir sene oldu bizim için. Bundan sonrada hep birlikteyiz bırakmam artık seni. Çok iyi bir dostsun keşke önceden tanıyabilseydik birbirimizi böyle. Seni çok seviyorum ceylanların en güzeli. Umarım Ada adında bir kızın olduğunda o da senin gibi çok mu çok tatlı olur Hayatta istediğin her şey olsun ve yüzünden o güzel gülümsemeni eksik etme hiç… Berna CANITEZ Taklit yeteneğine ve taklit yaparken yaptığın makyajlar tam anlamıyla harikaydı. Enerjin, sevecenliğin yer yer sinirli ve heyecanlı halinle hep farklı bir kişilik oldun. Seni daha önceden de tanıyordum o zamandan beri enerjisinden hiçbir şey kaybetmemişsin ama gerçekten o zamandan daha farklı çok olgun bir insanla karşılaştım bu sene ve çok gelmesen de okula çok eğlenceli bir yıldı bu yıl..Hayatında da hep mutlu ve enerjik ol beni de hiç unutma sakın … Recep Hakkı İNALTEKİN Yedinci ve sekizinci sınıfta da birlikte okuduk, Rota'ya gelmeden önce Elif'le tekrar okuyacaksın deseler hayatta inanmazdım. Her zaman neşe dolusun ve hep gülüyorsun, hiç değişmemişsin. Ağzıma kanka lafını doladın “Kanka sen ne kastın bu kadar yaaaaa?” sözünü abarttığım zamanlarda eminim keşke söylemesydim diye düşündüğüne Biraz duygusal, biraz çirkef, çok neşeli, istediğini mutlaka yaptıran dengeli birisin, eminim hiçbir özelliğini kaybetmeyecek her zaman tanıdığım Elif olacaksın. Mustafa SOYLU

Mustafa Soylu Kardeşim seninle yaşadıklarımızı bu satırlara yazmaya kalksam yetiremem. Zaten çok vaktim de yok yazmak için…Bu yüzden onlar bizim aramızda hep gülerek anlatacağımız anılar olarak kalsın kardeşim. Sana kardeşim diyorum çünkü kardeşimsin sana bakınca şunu anlıyorum ki kardeşlik sadece kan bağıyla olan bir şey değil. Bir insanı gerçek anlamda kardeşin görmekle alakalı. O yüzden Büşra'nın, Murat'ın, senin hiçbir farkınız yok benim için…Her zaman yanımda görmek istediğim can yoldaşım ve ebedi dostum,kardeşim…Başarılara hep beraber adım atalım ve hep umduklarımızı bulalım…Dünya'nın neresinde olursak olalım hep kardeş olarak kalalım canım kardeşim… Recep Hakkı İNALTEKİN Kankaaaam sen ne kastın bu kadar! Bütün sene senden aynı sözü duymama rağmen her söylediğinde gülme krizine giren bir insanım ben böyle.Bu andacı yazarken bile güldürdün.:) Senin kadar dalgacı bir insan tanımadım ben. Çok eğlendik bütün sene. İlk zamanlar yoktun aramızda ama iyi ki geldin neşe kattın bize özellikle de o martı gülüşünle Hepsinin yanında çok çok iyi birisin. İyi ki tanımışım seni. Bundan sonra da yakanı bırakmam. Aloooo nabeeer napıyosuuuun! Diye arıcam seni :D Umarım hak ettiğin hayatı yaşarsın ve her şey dilediğin gibi olur. Seni çok seviyorum canım kardeşim benim. Berna CANITEZ Martı gülüşlü sevgili Mustafa, hahaha… O voleybol oynarkenki gülüşlerin kendini sağa sola savurmaların ne olacak senin.. Bunlar aklımdan hiç çıkmayacak emin olabilirsin… Seninle 3 sene geçirdik birlikte… 7.sınıfta çok samimi değildik.. Ama 8'deki oyunlarımız , o düşünce gücüyle yapmaya çalıştıklarımız… Pasta savaşımız, saklambaçlarımız hiç bitmedi… Bu sene de ondan eksik kalmadık… Vampir köylü mü dersin hırsız polis mi? Sen olmasaydık okula gelmeyip gelmeyip kaçırdığımız o günlerden sonra kimden kopya çekerdik.. Sorularımı kime sorardım ki ben sıkıştırıp İyi ki geldin be bu sene… Renk kattın… Umarım o martı gülüşün hiç eksik olmaz… Başarılı olacağına eminim ve bu konuda kendimden daha çok güveniyorum sana.. Hiç kopmamak dileğiyle… Elif ALAN Abimmm, martı gibi gülüp, arı gibi sokarsın. Hem uçarsın hem kaçarsın, sen ne biçim adamsın. Messi gibi hızlı, Ronaldo gibi yakışıklı ! Windows 97 gibi bütün sene kastın ya, iki dakka raat ol ! Bu ne sinir, bu ne stres böyle.. Bak banada yok yere Haydar Dümen tarzı yazı yazdırdın, olmaz ki.. Ne desem yalan artık kanka , kendine dikkat et .)) Damla Su CEVİZCİ Ben ne muhteşem bir şeyim yaaa inşallah ben hep böyle muhteşem kalırım Allah beni başınızdan eksik etmesin. Allah herkese benden bir tane nasip etsin, her eve lazım benden bir tane. Mustafa SOYLU


Recep Hakkı İnaltekin Best of Recep… Seninle sadece bu seneyi değil 8.sınıfı da birlikte geçirdik.. 8.sınıftaki pasta savaşlarımızı ve ruj maceramızı hiç unutmayacağım, tabi saklambaç var bir de, müdür yardımcılarının odasına saklanır gözükmeyeceğimizi sanardık.. Her son senemde yanımda oldun.. O sakin, asla kendinden ödün vermeyen tavrınla hep dikkatimi çektin.. Nasıl bu kadar net olduğunu hep merak ettim… Özendim sana… Hep başarılı adımlar attın, umarım bu özelliklerin hiç değişmez.. İleride baba olduğunda, çok güzel bi işin olduğunda da aynı Recep olursun… İyi ki bu seneyi de birlikte geçirmişiz.. İyi şanslar, ama şansa ihtiyacın olmadığını ikimiz de biliyoruz.. Umarım 8. sınıf gibi olmaz ve mezun olduktan sonra da birbirimizi unutmayız… Elif ALAN Recebim, sınıfın geniş adamı, okulun Garfield'ı. Mustafa gelip de seni 6 kızın arasından kurtarmasaydı seni neye çevircektim hala merak ediyorum ! Aklımda öyle çok şey varki seninle ilgili.. Bi kere tanıdığım en doğru adamsın. Daha 18 yaşında karakterinle, oturup kalkışınla o kadar olgunsun ki 30 yasında ne olacaksın bilmiyorum Hayatta her şey dilediğin gibi olsun, kendine dikkat et.. Damla Su CEVİZCİ Yıllardır bağımızı hiç koparmadık. Çok kısa bir sürede çok sıkı bir dostluk kurduk seninle. Öyleki dostum dediğim diğer insanlar bile arada 224 km olmasına rağmen az çok tanıyor seni. Sen süper rahat birisin ve bana katlanabiliyosun zaten daha ne olacak Muğla'dan buraya sen olmasan hayatta gelmezdim. Receboğlanı altı kızın arasından kurtarayım, yazık olmasın recebe dedim Dünyada insanın gerçek dostu 1-2 tane olur ya da hiç olmaz. İyi ki tanımışız birbirimizi dostum, kardeşim. Sana kardeşim diyorum çünkü (kardeşimi nasıl sevdiğimi bilirsin) seni De murat gibi seviyorum broo aşığım sanaaaa. Sana değil kendime iyi dilekte bulunucam, umarım Murat ile de seninle olduğumuz kadar yakın olabiliriz. Sana iyi dilekte bulunmuycam zaten sana ne olursa benim yanımda olucak! Mustafa SOYLU Okulun ilk gününde sınıfa girdiğim ilk anda yanına gelmiştim ve muhabbet etmeye başlamıştık hemde hiç susmadan, sanki çok uzun zamandır tanışıyormuşuz gibi konuşacak çok şeyimiz vardı. Çok iyi anlaştık bir sene boyunca hep çok yakın hissettim kendimi sana karşı. İlk günden gösterdin sıcak kanlılığını, cana yakınlığını… Karakterinle, saygınla, kibarlığınla, efendiliğinle hep şaşırttın beni. Gerçekten nadir bulunan, insanlara örnek olabilecek bir kişiliğe sahipsin. Çok zekisin, sorumluluk sahibisin, iyilikle dolu tertemiz bir kalbin var. Anlayışlı, çok neşeli, çok eğlencelisin ve tabi ki kıvır kıvır saçlarınla çok sempatiksin Özellikle o içten gülüşün sana çok yakışıyor. Hiç yüzünden eksik etme o gülüşü,ne olursa olsun Birlikte çok güzel vakit geçirdik ve çok şey paylaştık seninle. Bana her zaman destek oldun,yanımda oldun hep. Benim için çok değerlisin. Bundan sonrası içinde her zaman yanımda olmanı isterim. Seni çok seviyorum canım benim. Umarım her şey dilediğimiz gibi olur. Sen mutluluğu herkesten çok hak ediyorsun. Çok ama çok mutlu ol Berna CANITEZ


12-b


Ayça Türkyılmaz Seni küçük eşit ağırlık… Fen ve matematik yoksunu… Ahhh ben seni böyle sevdim.. Böyle bir giriş yeterince ilginç olmuştur diye düşünüp esas olaya geçiyorum. Sevgili arkadaşım Ayça… Şaka şaka.. Seninle 7 senem geçti benim.. Elimden geldiği kadar o 7 seneyi yansıtacağım bu satırlara ki çocukların da okuduğunda fark etsin; o sakin gözüken annelerinin altında nasıl bir şey yattığını…Şimdi sizi bir yolculuğa çıkaracağım sevgili okurlarım.. Ben bu kızı 2006 yılında bir canavarın elinden kurtardım, evet ben,rica ederim... Sonra sırsaray günleri başladı, 7.sınıfta takılmaca.. 8.sınıfta kopmaca… Bir güneşli yaz günü Atlayın önünden geçen adam… Sizin evde rezil olmalarım tayt-eşarp, senin çorap-bornoz maceran.. Ve söylemeden edemeyeceğim o bardak; kenarından portakallar sarkmış, balkonda unutulmuş o pis bardak. 'Bu bardağın,iğğğ,burada ne işi var' diye balkondan gelen o ses.. Tabi ki otlu yastık. 'Sizde adam otu var mı?' diyerek kendini cadı zanneden küçük bir kız çocuğu.. 'Burası pis bişey kokuyor' diye bağıran aynı ses… CGK üçgeni… Geometri özürlü sevgili sana anlattığım 90-60-90 olarak algılanan o üçgen…O rostoyla verilen pozlar.. Bir Kuşadası tatilinde başımıza gelenler; ıssız ve korkunç market, kendini kaybetmiş adamsı kadın.. Ayağını tutup odamda yerde tur atmaların.. Arka arkaya 4-5 defa gondola binip kusmama yarışımız.. Mustafa'nın hayatımızı kurtarması...Yılan dansı… Sana yapılan tuzlu omlet… Korku filmi izlerken arkadan çıkan o el… Çığlıklar… Her akşam turladığımız cafe-özsüt-waffle-kahve manyağı dörtgeni.. Beni dinliyormuş gibi gözüküp kafandan geçen tonlarca şey… Diye başlayıp bekli de ömrümüzün sonuna kadar sürecek olan hikaye… Daha orta okul ve lisede buraya sığdıramayacağımız şeyler yaşadık, ben üniversiteyi düşünemiyorum.. Sen benim arkadaşım değil kardeşimsin.. Ne yaşarsam yaşayayım arkama baktığımda orda olacağını bildiğim, güvendiğim, nadir insanlardan birisin.. Belki de beni benden daha iyi tanıyansın… Beni korumak için karşına herkesi alırsın, biliyorum… İyi ki tanımışım seni o saçma sapan okulda… Sen olmasan kimi arayıp ağlardım ya da kimi banyodayken bile rahat bırakmazdım, ve en önemlisi kimin yanında bu kadar rahat ederdim bilmiyorum.. Bilmek ya da düşünmek istemiyorum… Hem daha çocuklarıma bakacaksın.. O değil de iyi ki varsın… Umarım hayatımızın sonuna kadar hiç ayrılmayız ve yüzümüzdeki bu saçma gülüş hiç eksik olmaz… Seni çok çok çok seviyorum… Buraya sığdıramıyorum..Evli,mutlu,çocuklu olursun inşallah yazsam dayak yemem inşallah..Hayatta başarılar diye de bitirmiyorum, çünkü tüm o hayatında yanında olacağım. Benden kurtuluş yok…. ElifF ALAN Winkii, tartışmasız okulun en sesli kahkahası sana aitti. Saçlarını bi sapsarıya bi kıpkırmızıya boyattın. Her yerde hakkımızı savundun.) Ama seninle ilgili unutamıcağım tek gün tanıştığımız gün. Üçüncü tekil şahıs felçli desem anlarsın sen !! ''Bi fino kadar olamadın'' yorumuna hala gülüyorum.)) Umarım her şey gönlünce olur, kendine dikkat et.. Damla Su CEVİZCİ Aycaas okulumuzun renkli karakterlerinden biri oldun. Bir sene az bir zaman olsa da biz çok şey yaptık. Özellikle sizin evdeki anılarımız, bana sarılmak isteyişin, benim çok koşmam, zehirlenmemiz, on dört şubatı birlikte kutlamamız, kahve falında “engelliler” olarak çıkmamız, dershane arayışlarımız, yapmamız gereken her şeyi seneye ertelememiz hepsini ileride gülerek hatırlayacağım. Benim senin hayatında çok önemli bir yerim var unutma! Twitter hayatına atıldın sayemde İlerde de böyle çok eğleneceğiz. Bizim kafelerde takılacağız. Karavanla Konya gezisine çıkacağız daha planlarımızı unutma Hepsi bir yana çok iyi bir dostsun için dışın bir, umarım her şey dilediğin gibi olur. Seni çok seviyorum. Berna CANITEZ Gülüşün o kahkaha atışın akıllardan hiç ama hiç silinmeyecek. Herkese karşı çok mesafelisin her zaman ama bu mesafeli duruşunun arkasında bir o kadar sevecen ve samimi bir insan var. Hayat sana güzel kanka kafan hep rahat yüzün hep gülücüklü olsun… Recep HakkıI İNALTEKİN Eski Çağdaşlılardan kaç kişi kaldı şimdi? Bir gülsen karşıki dağlar yıkılır kanka sende ne ses var yaaa sen soprano olsana simone a taş çıkarırsın Her hafta değişen saçınla hayatımıza renk kattın. Umarım saçların gibi renkli bir hayatın olur. Daha az kasıntılı yaşa kanka, dönemimizde en çok kasan kişi onurunu da kimseye kaptırma. Selin USTAOĞLU

Selin Ustaoğlu Sarışın bombam çılgın dostum; daha okulun ilk gününden samimi olmuştuk seninle hatırlarsan. Bu kadar kanım ısınabilirdi bir insana. Hiç tahmin etmezdim böyle mükemmel bir dost kazanacağımı. Bir sene çok az zaman, hem de sınav senesi çok sıkıntılı olmasına rağmen bizim için böyle olmadı. Deli gibi eğlendik, zaman zaman gülme krizlerine girdik birlikte, hayaller kurduk İstanbul hayalleri…Beraber çok şey yaptık, çok güzel zaman geçirdik. Metro maceralarımızı, üç liraya waffle yediğimiz günü,baktığın kahve fallarını, yaşadığımız hiçbir anı unutmam mümkün değil. Keşke daha önce tanışmış olabilseydik ama bundan sonra birlikteyiz nasılsa. Bizim yapacağımız çok şey var daha biliyorsun zaten. Guitar Hero partileri vereceğiz yuvamızda daha:) Canımm arkadaşım benim bir tanecik dostum, içi dışı bir kardeşim, güvenebileceğim sayılı insandan birisin. Çok seviyorum ben seni yaa Saçlarını da çok seviyorum tabi, kimsenin beğenmediği o saç renginin hastasıyım, okula ilk geldiğin zamanki haline. Boşver sen dinleme kimseyi sana çok yakışıyor o sarı, barbie bebeğim İyi ki tanımışım ben seni! Bundan sonrası için her şey dilediğimiz gibi olsun, dünya bizim için dönsün çölde solmayan çiçeğim benim . Berna CANITEZ Sevgili Selin Lucifer. Sen bir aydınlatma başkanısın… Bir senede hiç bu kadar aydınlanmamıştım… Sayende illuminatinin tanımı oldum… Ahh o bilgili tavırların ve o tatlı İsmail YK stilin yok mu, sürekli beni benden aldı.. Sen İsmail YK ol biz yanında dans edelim istedim… Sen ki bir bayan olarak koca bir portakal suyu ödemiş insansın, biz burada sana ne desek boş… Senin karakterindeki çatışmaları çözemedim çözemeyeceğim… Sen nasıl çağdaşlıydın onu hiç çözemedim.. Evli,mutlu,çocuklu olduğumda da seni evime çağırıp yengeç dansımızı yapmak istiyorum haberin olsun… Çok mutlu olursun ve hayatının sonuna kadar çevren için en az bu günkü kadar faydalı olursun umarım... Çok başarılı olacağını zaten biliyorum.. Seni seviyorum Selin's.. Elif ALAN Sınıfımızın Barbie'si, masonik sarışın,çılgın eşit ağırlıkçı, seninle ilgili yazmak istediğim her şeyde sansür var, yazamıyorum Büyük boy portakal suyunu senin ödemenle ilgili yazmak istediğim çok şey var mesela Bu sene hepimizi aydınlattın resmen anlattıklarınla. Seninle vakit geçirmek çok güzeldi. Sadece biraz özgüvene ihtiyacın var sanırım. Çünkü dünyalar güzeli bi kızsın. Dahası birini etkilemek için güzelliğine ihtiyaç duymayacak kadar zekisin. Sadece bunu fark etmen gerek Her şey istediğin gibi olsun, kendine dikkat et. Damla Su CEVİZCİ Araştırmacı,bilgili,zeki ve tam anlamıyla kopuk. Enerjin, hayata bakışın benimkiyle çok benzeşmese de bir o kadar saygı duyduğum bir yaşam tarzın var. Gerçekten etkileyici bir bilgi birikimine sahipsin. Hep aydınlat etrafındakileri ve hep umduklarını bul hayatta… Saçlarında gayet hoş sadece az bir bakıma ihtiyacı var sonra mükemmel sarı saçların olacak eminim… Recep Hakkı İNALTEKİN Selins kanks, menajer kanka Tanıdığım ilk TM öğrencisi sensin, TM'nin rahatlığını sürekli gözümüze sokarak “Anamın karnından bi daha doğsam TM'ci olurdum!” dedirttin, helal olsun sana. Rahatlığın ve mutluluğunun kaynağı TM miii yoksa senin kişiliğin mii anlayamadım Ayrıca “Barby Girl” tarzın ve havalı sarı saçlarınla apayrı bir havan var. Menajer kankaaa sen ne kastın bu kadar yaaaa? Umarım kasıntısız bir hayata ve Barby gibi beyaz atlı bir prense sahip olursun. Ayça TÜRKYILMAZ


8-a


O BİR SAAT..........................

Alp Efendioğlu

Seninle daha geçen sene tanışmamıza rağmen şu anda en iyi arkadaşımsın. Hep böyle iyi, dürüst ve en iyi arkadaşım olarak kal. Melih MADEN 6. Sınıftan beri beraber olduğumuz için ve bu yılları beraber geçirdiğimiz için gerçekten mutluyum. Her zaman iyi bir arkadaş oldun, olacaksın da. Ayrıca aramızda geçen onca esprinin haddi hesabı bile yok. Öge TAMMİS Bana Yo-yo hareketlerini öğrettiğin için teşekkür ederim. Öbür konularda da yardımcı olduğun için teşekkür ederim. Kilo vermek ve kas yapmak sana yakışmış. Berk VICIL Alp, kardeşim umarım derslerindeki başarıyı devam ettirirsin. Seninle az dans etmedik, seninle az Öge'den kaçmadık. İyi ki seni tanımışım. Arkadaşın olduğum için gurur duyuyorum. Tuğberk OĞUZTÜRK Komik, akıllı ve çok iyi bir arkadaşsın. Seninle vakit geçirmek çok zevkli. Alp Arda MİMAR Alp ile bilgisayar üzerinden oyunlar oynuyoruz. Bazen birlikte takılıyoruz. Onunla gezmekten hoşlanıyorum. En iyi arkadaşlarımdan birisin Alp. Barkın YILMAZ Alp, candan, samimi, sevecen ve insanlara değer veren bir yapıya sahiptir. Konuşması, davranışları ve kişiliğiyle mutlaka karşısındakileri etkiler. Burak SEZER Alp, soyadının hakkını veriyorsun, bunu bil. Seni ne kadar kızdırsam da bana tek kelime bile tepki vermedin. Basketbolda hep yeniliyorsun, umarım bir gün yenersin. SBS'de ve geri kalan her şeyde başarılarının devamını dilerim. Efekan GÖZEN Sevgili arkadaşım! Seni tanıdığım için çok mutluyum. Seni unutmayacağım. Hayatında hep mutlu olmanı diliyorum. Gökçe ÖNDER Namı diğer “Kırtasiye Dükkanı”. Seninle aynı sırayı paylaşmak güzeldi FreeStyleL3. İrem ÖZCAN Üç yıldır beraberiz. Çok iyi birisin. Bundan sonraki hayatında başarılar dilerim. Mutlu ve sağlıklı bir ömür geçirmen dileğiyle… Hilal CENGİZ Gelecek hayatın sana, sağlık, mutluluk ve şans getirmesini diliyorum. Gizem USLU Öğretmen tahtaya kaldırdığında kıpırdamadan duramıyorsun. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL Soyadın gibi çok efendi birisin, ayrıca çok iyi birisin. Hayatının sonuna kadar hep böyle ol. İzel Rana SERT Alp çok sakin ve iyi birisin. Hayatında başarılar dilerim. Canım arkadaşcağızım. Aylin ŞENÇOBAN Alp sen çok iyi bir insansın. Başarılarının devamını diler ve ömür boyu mutlu olmanı dilerim. Anıl Efe CESUR Alp soyadın çok güzel, hakkını veriyorsun. Hayatında başarılar diliyorum. Alican DOĞAN Hayatın boyunca mutlu ol. Helin BİLGİÇ

O BİR SÖZLÜK ...............................

Gökçe Önder

Canım kardeşim benim, sen benim için çok çok çok önemlisin. Yazmakta en çok zorlandığım kişi sensin galiba. Kelimelerle anlatamayacağım kadar değerlisin benim için. Çok şey yaşadık birlikte. İlk tanıştığımızda pek samimi değildik ama artık en yakınım oldun. Bütün haberleri ilk sana söyledim hep, seninle paylaştım. Arada bir küsüyoruz belki ama tekrar barışıyoruz. Biz birbirimiz olmadan yapamayız. Benim için çok değerlisin. O kadar çok anımız var ki birlikte. Dediğim şeyleri kimse anlamaz. Sen anlarsın beni. Özel bir dilimiz var galiba. Ne yazdığım önemli belki ama yazdıklarımdan çok yazmadıklarım da önemli. Sana çok güveniyorum. Bendeki yerin sabit asla değişmez. Bundan sonraki hayatın mutlu sağlıklı, güzel ve benimle olsun Seni çok seven, kardeşinden de öte arkadaşın. Hilal CENGİZ Benim bir tanecik Directioner arkadaşım. Sana ne zaman ihtiyacım olsa hep yanımdasın. Superman is here! Seninleyken çok keyifli zaman geçiriyorum. Seninle yaptığımız dansları ve 1D ile ilgili konuştuklarımızı hiç unutmayacağım. Hele yaptığımız o düetler… Ve bence Lou dansı yapabiliriz. Çok çılgın dans ediyoruz. Umarım seninle kurduğumuz hayaller gerçek olur. Hayatta başarılar deyip sıradanlaştırmayacağım çünkü benim için çok özelsin. İrem ÖZCAN Seni çok seviyorum kanka. Başarılarının devamını ve mutlu olmanı diliyorum. Seni hep eğlenceli biri olarak anacağım. Sevgiler. Anıl Efe CESUR Ben seni çok seviyorum. Çok temiz kalplisin. Çok tatlısın. Seni unutmayacağım. Aylin ŞENÇOBAN Bana en çok “Ranacığım” demen hoşuma gidiyor. Seni çok seviyorum canım arkadaşım. İzel Rana SERT Benim zeki, çalışkan, bilgi yarışmacısı arkadaşım. Bana verdiğin ders notlarıyla bu kadar yüksek not alabiliyorum, sen de olmasan kim bana soru çözecek? Hep birinci oluyorsun gıcık olmuyor değilim İnşallah hayatta istediklerin olur, başarılı olman dileğiyle. Efekan GÖZEN Güler yüzlülüğün ve rahat duruşun seni tamamlıyor. İyi ki seninle sıra arkadaşıyım. Seninle arkadaş olmak bana çok şey kattı. Gelecek hayatında gülümsemenden hiçbir şeyi kaybetmemen dileğiyle. Gizem USLU Bazen sana şaşırıyorum. Çünkü gerçekten çok şey biliyorsun. Özellikle de derslerle ilgili. Beni 1D'le sen tanıştırdın Gelecek hayatında da mutluluk, sağlık ve başarı dilerim. Helin BİLGİÇ Rota Koleji'nde gösterdiğin başarıların ve arkadaşlarına gösterdiğin anlayışın ileriki hayatında da süreceğine inanıyorum. Burak SEZER Canım arkadaşım, üç seneden beri beraberiz. Seninle birlikte çok güzel vakit geçirdik. Seni çok seviyorum. Öykü AYAN Sınıfımızın en çalışkanlarından biriydin. Birlikte çıktığımız Yunus Emre etkinliği çok güzeldi. Hayatta başarılar dilerim. Alp EFENDİOĞLU Canım arkadaşım, hayatında hep mutlu ve başarılı olman dileğiyle. Yüzün hep gülsün. Seçil Hilal KAYA Çok rahat ve sorunları dert etmeyen bir insansın. Çok güzel gülüyorsun. Umarım hayatın boyunca gülersin. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL Arkadaşım, umarım başarıların hep devam eder. Yüzünden gülümseme eksik olmasın. Tuğberk OĞUZTÜRK Bilgi yarışmasında bizi ne kadar heyecana sürükledin bir bilsen. Sen her zaman iyi bir arkadaş oldun. Başarılarının devamını dilerim. Öge TAMMİS İyi bir arkadaşsın, çok başarılısın. Bilgi yarışmasında iyiydin. Başarılarının devamını dilerim. Berk VICIL İyi ve çok çalışkan birisin. Böyle devam et. Melih MADEN Çok zeki, akıllı birisin. İyi bir arkadaşsın. Alp Arda MİMAR İyi huylu birisin. Hayatının devamında başarılar dilerim. Barkın YILMAZ


O BİR ÇOKOPRENS...............................

Helin Bilgiç

Helin ile birlikte dört yıllık okul hayatı boyunca mükemmel bir insanla tanışmanın mutluluğunu yaşadım. Gerçek bir dost olarak iyi ve kötü anlarımda her zaman yanımda olmuş; çalışkanlığı, dürüstlüğü ve saygısıyla çevresinin beğenini kazanmış arkadaşıma hayat boyunca başarılar ve mutluluklar dilerim. Halil Burak SEZER İçi bembeyaz bir insan ne kadar fuları siyah olsa da. Onunla kurduğum hayallerin, maceraların haddi hesabı yok resmen ve tabii onları gerçekleştirmek için bulduğumuz yollar da sınırsız. Ayrıca her zaman birlikteyiz okulda ve diğer zamanlarda. O kadar çok beraberiz ki yakında unutup evim diye onlara gideceğim. Benim beklediklerimi ve istediklerimi çok iyi anlıyor tabii ki ben de onunkileri… Ezgi Su ALBAYRAK Sevgili arkadaşım seninle henüz yeni tanıştık. İyi ki aynı sınıftayız. Seni çok seviyorum canım arkadaşım. Seçil Hilal KAYA Sakin, zeki aynı zamanda da çok iyi birisin. Melih MADEN Helin, dostum umarım ki başarıların hep devam eder. Seni o sakin tavrınla hatırlayacağım. Tuğberk OĞUZTÜRK Canım arkadaşım! Seni çok seviyorum. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Yüzün hep gülsün. Hayatında mutlu olmanı dilerim. Gökçe ÖNDER Helinciğim seni çok tanıma fırsatım olmadı ama bana karşı cana yakın davranıyorsun. Bana dönüp İngilizce şarkı söylüyorsun ben de'' efendim bir şey mi dedin?'' diyorum bu neredeyse her gün oluyor. Çok tatlısın. Yüzünden gülücük, ayağından Timberland eksik olmasın. Laçin ARSEL Seni pek tanımasam da iyi bir arkadaşsın. Alp Arda MİMAR Ve karşınızda geleceğin dansçısı ya da moda tasarımcısı ya da profesörü… Vay be! Hem sosyalsin hem de başarılı. Başarılarının devamını dilerim arkadaşım deyip bunu okuma hevesini kırabilirim ama yapmıyorum. Seni çok seviyorum. Umarım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZCAN O kankalarımdan biri. Helin en iyi arkadaşlarımdan birisin. Barkın YILMAZ Sevgili Hiroşima felaketi… Kurutma makinesi+ dudak pörtletme+ parmağı yana atma+ azıcık duman efekti = Öykü AYAN Bunu kavradıktan sonra umarım sınav zamanı son sayfayı yapmayı unutmazsın. Polo krizine girdiğimizde polo alıp sana kalmayan, polo soran mağdur insanlara da 'kalmadı!' demek zorunda kalan dost. SELAM SANA! Neyse şu var ki sen sınıfın en huysuz en çirkiniydin… ŞAKA YAPTIM! Neyse son olarak şunu diyeyim 'aqua parkta su akmayan kaydıraktan kayma. Seda SAYAN Güzelliğinle her gözü üzerine çeken şeker kızsın. Her halini seviyorum, ağlamana kıyamam tatlısı. Hayatında başarılar dilerim… Aylin ŞENÇOBAN Bilgiç Helin, diğer adıyla Helinç. Sanırım bu sınıfta beni en eskiden beri tanıyanlardan birisisin. Eskiye dair bir şey hatırlamıyorum ancak hatırladığım bir şey var: sen gerçek bir dostsun. Farkındayım senden hep ödevleri istiyorum. Fakat ne yapayım ödev yapmak şart. Başarılarının devamını dilerim, gülüşün yüzünden hiç eksik olmasın. Efekan GÖZEN Sıra arkadaşım benim… En çok değer verdiğim insanlardan birisisin. Seni çok seviyorum. İyi ki seni tanımışım, üç güzel sene geçirdik. Seni ilk gördüğüm andan beri iyi biri olduğunu anlamıştım. İyi ki yanımda oturuyorsun. Dersler çok zevkli geçiyor sayende. Hep arkadaşım olarak kalırsın umarım. Gelecekte çok iyi yerlere gelmen dileğiyle…. Bundan sonraki hayatın sana bol başarı ve mutluluk getirsin. Hilal CENGİZ Canım hayat karşına her zaman senin gibi kibar insanlar çıkarsın. Şarkı söylemek sana çok yakışıyor. Hayatın sana güzel şeyler getirmesi dileğiyle… Gizem USLU Helin sen her zaman başarılıydın bense tembel. İnşallah bu sene çalışıp sana ve diğerlerine yetişeceğim. Şimdi sen bu yazıyı okuyup bana baktığında ben Efekan'ın kulağına vuruyor olacağım. Alican DOĞAN Sevgili Helin iyi bir arkadaşsın. Aynı zamanda başarılısın. İleride daha başarılı olmanı dilerim. Berk VICIL Seni çok seviyorum canım kardeşim benim. Seni hiç unutmayacağım bilgiç arkadaşım benim. İzel Rana SERT Diğerlerinde olduğu gibi seninle de 8. sınıfta tanışmış da olsak iyi bir arkadaş olduğunun farkına vardım. Seni tanıdığım için memnunum, başarılarının devamını dilerim. Alp EFENDİOĞLU

O BİR SOSYAL ZEKA...

Erdoğan Öge Tammis

Düşüncelerini ifade etmeni seviyorsun. Gelecek hayatının sana sağlık, mutluluk ve şans getirmesi dileğiyle. Gizem USLU En iyi oyun arkadaşım oldun. Aynı zamanda en iyi arkadaşlarımdan birisin. Gerek dışarıda gerek oyunlarda çok zaman geçirdik birlikte. Zaman zaman oyunlar konusunda da çekiştik fakat her zaman orta noktada buluştuk. Okul çıkışında senden kaçmalarımızı ve bizi büyük bir hırsla yakalamanı hiç unutmayacağım. Umarım iyi bir hayata sahip olup mutlu olursun. Her zaman adamımsın. Alp EFENDİOĞLU Haftada iki saat bilgisayara oturuyorum diyorsun ama neredeyse her girdiğimde seni Facebook'ta görüyorum :) Melih MADEN Seni ve resim derslerini hiç unutmayacağım. Bir de " Öge " ismini. İyi birisin ve iyi bir arkadaşımsın. İzel Rana SERT Seninle çok takıldık, komiksin ve çok eğlenceli bir arkadaşımsın. Alp Arda MİMAR Bilimsel Öge, seni çok seviyorum. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Yaptığın yorumları hiçbir zaman unutmayacağım. Hayatında hep mutlu olmanı dilerim. Gökçe ÖNDER Kafası büyük, saçlı arkadaşım. Bowling topuna benzeyen arkadaşım. Her sabah okula geldiğimde oyunlardan bahsederkenki haline, komik haline ve özellikle dans edişine hayranım. Her neyse sana ömür boyu mutluluklar. Öykü AYAN Öge, adamım her ne kadar bazen tartışsak da sen benim en iyi arkadaşımsın. Umarım başarıların devam eder. Yüzünden gülümseme eksik olmasın. Tuğberk OĞUZTÜRK Öge bilimsel konuşur. Her şeyi bilir. Hakkını fazlasıyla arar. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL Rota Koleji'nde olduğumdan beri seninle hep bir arkadaşlığım oldu. Öge ! Eğlendiğim bir arkadaşım ve onla güzel anlar yaşadığım arkadaşım. Barkın YILMAZ Oğlum çok komiksin :). Hayatın hep trollerle olsun, onlar seni güldürsün, sen de etrafındakileri... Bizi güldürdüğün günleri hiç unutmayacağım. Efekan GÖZEN Hayatta hep mutlu ve başarılı olman dileğiyle. Seçil Hilal KAYA Öge, hiçbir zaman düşündüklerini dile getirmekte çekinmez. Bunu, sorduğu sorularla derslerde öğretmenleri yorarak göstermiştir. Halil Burak SEZER Senin adını çok seviyorum. Ama bu halini değil. Kendimce evrim geçirmiş halini. Ve senin adın için yaptığımız danslar, şarkılar. Evet, Erdo dinle. Ögeist ögesit konuşma. Her neyse seninle uğraşmak çok eğlenceli. Ama seninle şarkı yazmak daha eğlenceli. Canlı cansız fark etmez burası ciddi bir yer. Ve bu yüzden de kafanla ilgili espriler yazmıyorum :). Bak değerini bil senin için gülücük yaptım. Sonuç olarak beraber çok güldük, gerçekten de çok eğlendim. İrem ÖZCAN Bitanecik kankam, Seni çok seviyorum. Kaç yıldır tanışıyoruz seninle. Çok şey paylaştık birlikte. Yerin bende çok özel. İyi ki varsın. Biricik kankam benim. Eminim ki dostluğumuz ömür boyu sürecek. Arada sırada kavga etsek de küsemeyiz biz, biliyorsun. Bütün hayatın boyunca çok çok mutlu olman dileğiyle... Seni çok seven kankan Hilal :) . Hilal CENGİZ


O BİR REYNA.........................

İzel Rana Sert

Rana seni geçen seneden beri tanıyorum. Bazen çok sakin bazen çok sinirlisin. SBS' de başarılar. Happy new year. Alican DOĞAN Çok iyi birisin, hayatta başarılar. Alp Arda MİMAR İzel, seni sinir etsem de sevdiğimden ediyorum. Seninle çok güldük, güzel anılarımız oldu. Sanırım birbirimizle uğraşmamız arkadaşlığımızın tadı tuzu. Başarılarının devamını dilerim. Anıl Efe CESUR İzel, sana bu yıl çok yüklendiler fakat bunu umursamamalısın. Her zaman sakin olup gülüp geçebilirsin. Hayatında mutluluklar. Alp EFENDİOĞLU Sempatik yüzünle herkesi gülümsetirsin. O gülen yüzüne hayran bırakırsın herkesi. Aylin ŞENÇOBAN İyi biri olduğunu düşünüyorum. Seni tanıdığım için memnunum. Başarılar dilerim. Barkın YILMAZ Bir insan nasıl hem bu kadar sıcak ve doğal, hem de bu kadar sakar ve kek olabilir. Burak SEZER Sana Rana denmesine aldırma bence seni kıskanıyorlar. Hayatta başarılar. Berk VICIL İzel seninle çok uzun zamandan beri tanışmasak da seni çok yakın zamanda tanıdım. Sen gerçek bir arkadaşsın. Seni sinir etsem de bana kızma sevdiğimden yapıyorum. Başarılarının devamını dilerim. Efekan GÖZEN Canım arkadaşım. Seni çok seviyorum. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Hayatında hep mutlu ol, yüzün hep gülsün. Gökçe ÖNDER İzel' ciğim, tatlım, benim sıska arkadaşım. Seni çok seviyorum. Bazen iğrenç espriler yapsan da sen gerçekten çok önemli bir arkadaşımsın. Seni çok seviyorum.(Sen cidden çok iyisin). Helin BİLGİÇ Canım arkadaşım Rana, seni çok ama çok seviyorum. Benim için çok değerlisin. Bütün bir seneyi beraber geçirdik. Bundan önce de tanıyordum seni ama ilk kez bu kadar samimi olduk. Seni tanıdığım için çok mutluyum. İyi ki tanışmışız. İyi ki tanımışım seni. İyi ki varsın. İyi ki yanımdasın ve hep yanımda ol. Zor zamanımda bana yardımcı oluyorsun. Ne zaman bir sıkıntım olsa sana anlattım, beni sen dinledin. Bu zamanda senin gibisini asla bulamam. O yüzden seni kaybedemem. Her zaman yanında olacağım ve dostluğumuz hep sürecek. İyi ki varsın, iyi ki seni tanımışım. Hayatın boyunca hep çok mutlu ol. Seni gerçekten seviyorum. Hilal CENGİZ Dayak cennetten çıkmıştır. Sanırım bu söz bizim için yazılmış. Her şeyle uyan çok melodik bir ismin var Rana. Ben de kapanışı senin gibi yapıyorum. Seni çok seviyorum ve hiç unutmayacağım. İrem ÖZCAN Seninle ne kadar “Rana” nidasıyla dalga geçseler de onları takma. Senin ismin güzel. Seni tanımak oldukça memnuniyet vericiydi Rana! Öge TAMMİS İzel'ciğim! Bence mutlu olmak sana çok yakışıyor. Her zaman, her şeye rağmen mutluluğunu ve gülümsemeni hep yanında taşıman dileğimle… Gizem USLU Şu Anıl'la olan kavgaların… Seni nasıl teselli edeceğimi bilemedim. Güler misin, ağlar mısın? Ama sen de güzel direndin. Bundan sonraki hayatında sana başarılar dilerim. Her şey dilediğince olsun. Seni tanımak güzeldi. Laçin ARSEL İzel, umarım başarıların hep devameder. Sana gülmek çok yakışıyor. Umarımgülüşün yüzünden eksik olmaz. Tuğberk OĞUZTÜRK Seni çok seviyorum. İnşallah hayatında hep başarılı olursun. Seçil Hilal KAYA İzel' im! Seninle çok güzel zamanlar geçirdim. Seninle gerçekten çok ortak yönümüz var. Mesela Zayn ve Enrique. Ama kötü olan taraf şu ki konser iptal, yani yok. Olsun biz kendi kendimize eğleniyoruz. Öykü AYAN

O BİR DELİ OĞLAN ........................

Alican Doğan

Alacooon! Sıra arkadaşım benim ! İlk 15 dakikalık kitap okumada Einstein'ın hayatını okuyorsun zeki. Ama sanıyorum ki ileride Einstein olarak karşımıza çıkacaksın. O zamana kadar sana bol şans. Öykü AYAN Sayın Alican, seni tanıdığım için gerçekten mutluyum. Geri kalan hayatında başarılar. Çalışana her şey kolay…:) Hilal CENGİZ Garip hareketlerin olsa da çok iyisin. Bazı gıcıklıkların olsa da severim ben seni. Aylin ŞENÇOBAN Sen ve senin özlü sözlerin. Keşke bir de sataşmasan. Seninle aynı sınıfta olmak güzeldi. Umarım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZCAN Ara sıra mantıksız hareketler yapsan da iyi bir arkadaşsın. Melih MADEN İyi arkadaşlarımdan birisin, arada sırada birbirimize el şakası yapmayı seviyoruz. Barkın YILMAZ Olimpiyatların bir numarası. Hep başarılı olman dileğiyle. Seçil Hilal KAYA Alican kardeşim, umarım başarıların hep devam eder. Hayat dilediğin gibi olsun. Tuğberk OĞUZTÜRK Alacon seni 4. sınıftan beri tanıyorum ve iyi ki tanıyorum çünkü farklı ve eğlenceli bir kişiliğin var. Son zamanlarda söylediğin özlü sözlerini seviyorum. Beni hiçbir zaman unutma Alacon:) Helin BİLGİÇ Alican, seninle bütün gün tartışsak da güzel güzel sohbet ettiğinde iyi bir insan olduğun anlaşılıyor. Umarım hayatında başarılı olursun. Alp EFENDİOĞLU Alican çok komik bir çocuksun. Çok zekisin, yaptığın esprilerden belli, hayatta başarılar. Laçin ARSEL Yılbaşı hediyen için teşekkürler. Gelecek hayatının sana sağlık, mutluluk ve şans getirmesini dilerim. Gizem USLU Alican seninle 4. sınıftan beri arkadaşız. Bu seneler içinde seni çok iyi tanıdım. Ne kadar içten olduğunu tüm herkes biliyor. İnşallah hayat istediğin gibi olur. Efekan GÖZEN Zaman zaman yaptığın esprilerle beni güldürmeni ve kalem kutumuzu karıştırmanı unutamam her halde, komik ve eğlenceli bir arkadaş oldun, teşekkür ederim. Öge TAMMİS Beni ne kadar sinir etsen de arkadaşımsın. Seni ve beni gıcık etmelerini hiç unutmayacağım. İzel Rana SERT Sevgili arkadaşım aynı sınıfta olmak güzeldi. Esprilerin beni hep güldürdü ve aklımda olacak. Hayatında hep mutlu olmanı dilerim. Gökçe ÖNDER Alican'ın başarısının altında çalışmasından çok zekası yatar. SBS'de tuttuğunu koparacağına inanıyorum. Halil Burak SEZER


O BİR USTA KALEM................

Ezgi Su Albayrak

Canım arkadaşım, seni çok seviyorum. Daha seninle tanışalı yıllar geçmedi belki ama gerçekten seviliyorsun. İyi ki varsın, iyi ki tanımışım seni. Bu yıl ayrılıyoruz belki ama biliyorum ki arkadaşlığımız bitmeyecek. Bundan sonraki yaşamın sana hep mutluluk getirsin, yüzün hep gülsün. Bir gün bile ağlama. Bil ki seni seven dostların hep yanında, özellikle de ben. Birlikte salatalık yeme dileğiyle. Hilal CENGİZ Bazen öyle insanlarla karşılaşır ve öyle anlar paylaşırız ki, bir parçamız haline gelen bunları içimizden koparıp atmak, hele hele unutmak asla mümkün olmaz. İşte Ezgi de bu parçalardan hiç unutulmayacak olanlarındandır. Burak SEZER Ezgi arkadaşım! Biliyorum sana gün içinde sayısız kez küsüyorum ancak bu çok eğlenceli oluyor. Seni hep sinir etmeme rağmen kolay kolay sinirlenmiyorsun. Bu konuda gerçekten çok yeteneklisin. Seni tanıdığımdan beri hep başarılıydın ve inşallah hep başarılı olursun. Ben seni unutmayacağım sen de beni unutma tamam mı? İnşallah istediklerin olur, hep mutlu olursun. Sevgilerle sıra arkadaşın Efekan. Efekan GÖZEN Ezgi, seninle çok uzun zamandan beri arkadaşız ve seninle birçok anımız oldu. Hepsi de çok güzel anılardı. Her türlü macerayı yasadık seninle. İyi ki varsın. İyi ki tanımışım seni. Seni çok seviyorum benim için çok değerlisin ve seni hiç unutmayacağım. İzel Rana SERT Dudiş. Ama artık Süpermen. Ve geleceğin dansçısı ya da yazarı. Çok yeteneklisin, bak bunu yazarken fark ettim. Seni çok seviyorum Lou. Umarım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZCAN Ezgi, biliyorum seninle ilk başta yakın değildik ama bil ki sen benim en iyi arkadaşımsın. Seninle tam kafa dengiyiz. Her konuda! Gerek dersler, arkadaşlar, giyim kuşam, şarkı seçimleri ve tabi ki one direction. Seni kırmızı gözlüğünle, yavru ağzı fularınla ve gözünde siyah lekeyle seviyorum .Benim canım arkadaşım inan sana karşı duygularımı yazmak için sayfalar yetmez. Seninle kimseyle paylaşmadığım sırlarımı paylaştım.( Bence değerini bil çünkü ben kimseyle sırrımı paylaşmam genelde.) İkimiz de sır küpü olmasak da sırlarımızın güvende olduğunu biliyoruz. Umarım hiç ayrılmayız ne lisede ne üniversitede ne de başka bir yerde ... Seni çok seviyorum tatlım. Helin BİLGİÇ Seni daha yeni yeni tanımaya başlasam da dışarıdan gayet eğlenceli ve iyi birisi olduğun belli oluyor. Seni tanımak benim için bir zevkti. Gelecek hayatında başarılar. Öge TAMMİS Seni yeni tanıdım; ama sen benim en iyi arkadaşlarımdan biri oldun. Hayatının devamında başarılar diliyorum kanka.(Öyküyle polo istemenize bayılıyorum.) Barkın YILMAZ Çok farklı bir yeteneksin. Enerjin hiç bitmiyor. Hayat sana dansın gibi güzel şeyler getirsin. Gizem USLU

O BİR FOK BALIĞI ........................

Öykü Ayan

Yavrum… Ve sayın Nz e Genel Müdür Yardımc ısı! Tüm deliliklerimde yanımdaydın. Aslında b u duygusal bir şey değil ben her zaman deliyim. Neyse sizin alt kom şuyu ç ok seviyorum ya. Bence sen odandaki sandalyeye hiç oturma hatta at onu. Zehirli o. Ama b unun tek suçlusu benim çoraplarım değil. Seninle yaşadıklarımız dan ç ıkardığım sonuç: Pişmaniye pişmanlıktır. Dur bak hıçkırıktan konsantrasyonum bozuldu. Bir düşüp geleyim. Mario Mario Mariooooooohh!!! :) Caugt in a Bad Romance… Tam Teylır ve Pırtlak kelimeleri sana bir şey çağrıştırıyor mu? A nımsatmalı ''Fitnısa gidiyor musun? Baklavaların var m ı? V arsa kaç tane? Cevizli m i fıstıklı mı?'' Neyse seninle ayrılac ağımızı düşünmüyorum o yüz den kendine iyi bak. Yok hayatta b aşarılar falan yaz mayac ağım. Sadece şunu b il HASTAYIM SANA YAVRUUM . İrem ÖZCAN Sevgili arkadaşım! Seni tanımak gerç ekten güzeldi. S eni seviyorum. Hayatında hep mutlu olmanı dilerim:) Gökçe ÖNDER Öykü, çevresine neşe kaynağı olan, özel bir insan olarak gönüllere taht kurmuştur. Onun tek kusuru kusursuzluğudur.;) Burak SEZER İki yılı aşkın süredir arkadaşın olmak güzel bir duygu. Sen, benim her zaman en iyi arkadaşlarımdan birisi oldun. Öge TAMMİS Canım, mutluluğunu paylaşmakta çok b aşarılısın. Müzik sana çok yakışıyor. Seninle arkadaş olmak çok güzel. Hayatın boyunc a mutluluğun hep seninle olması dileğiyle. Gizem USLU Çok hareketli ve kom ik bir arkadaşsın:) Al p Arda MİMAR Ben, o senin gamzelerini, o minik gözlerine aşığım Panpaa. Seni çok seviyorum. Çok şeker ve tatlısın. Hayatında başarılar dilerim umarım hep gülersin tatlı kuşum:) Aylin ŞENÇOBAN Sevgili arkadaşım, ç ok deli dolu bir kız sın:) Seninle sıra arkadaşı olmak heyecanlı ve güzeldi. Sen sınıfımızın eğlence küpüsün. Seni ç ok seviyorum eski sıra arkadaşım. Seçil Hilal KAYA İyi ve b aşarılı birisin. Hep böyle iyi kalmanı dilerim:) Melih MADEN Öykü, sınıfımızın en ç ılgınlarından biri de sensin. Sesin de çok güzel bence. Sınıfımın atılganları arasında yer alıyorsun. Hayatında başarılar dilerim. Alp EFENDİOĞLU Fukuşimam, seni ve gözlerini çok seviyorum:) Çok tatlı bir suratın var ve çok şekersin. İyi ki hep yanımdasın. Seninle geçen senelerde pek aramız yoktu ama şimdi senden ayrılmak istemiyorum :) Seni çok seviyorum yanımda olduğun için teşekkür ederim. Helin BİLGİÇ Ez gi ve Öykü polo isterken çok değişiyorlar. Hele Öykü anlatılmaz derec ede polo hastası. İyi tanıyorum ve en iyi kankalarımdan b iri. Barkın YILMAZ Çok rahat ve komik bir kızsın. Teneffüslerde hep dağılan saçlarını toplamaya çalışıyorsun, arkamdan “Böö!” yapıp b eni korkutuyorsun. Seninle aynı sınıfta olmak güzeldi:) Laçin ARSEL Sınıfım ızın delilerinden biri de sensin. Seni çok seviyorum. S enin sayende hepimizin yüzü gülüyor. Seni unutmayacağım ÖYKÜ:) İ zel Rana SERT: Öykü, kanka umarım başarıların hep devam eder. Seni her zaman hatırlayacağım delicim. Tuğberk OĞUZTÜRK Kamil:) Seni altıncı sınıftan beri tanıyorum. Sıra arkadaşıyız however. Bazen kaşlarını çatıp sağa sola bakıyorsun, baz en gülüyorsun, bazen kızıyorsun, üzülüyorsun. Evet maalesef sen de b iraz kepçelik var ama takma kafana beterin beteri var. Seni tanıdığım için mutluyum. Renkli bir kişiliğin var ve güzel şarkı söylüyorsun arkadaşım . Güzel resim yapıyorsun, gayet başarılısın. Sana hayatta ve SBS ’de başarılar diyorum sevgili arkadaşım. Hayatında üç maddeyi sakın aklından çıkartma: Çalışana her şey kolay, Yandaş değil vatandaş, Kamilleeer!(Rana) Alican DOĞAN Masalım, seni çok seviyorum. Anaokulu arkadaşım benim:) Taaa anaokulundan b eri arkadaşız seninle. Kaç yıldır hep yanımdasın. Bundan sonraki hayatımda da hep yanımda ol istiyorum. Seni gerçekten seviyorum canım arkadaşım . Bütün ömrün boyunca mutlu ol. Hiçbir şey seni üzm esin ve ağlatmasın. Yüzün hep gülsün:) Hilal CENGİZ Evet Ayannn! B ana genellikle küssen de, vursan da sanırım bunlar c iddi değil. Bazen ben de seni sinir ediyorum. Ancak sadece bir şeyi biliyorum ki senle b enim aramda olan dostluk böyle kelimelerle anlatılamaz . Seninle çok macera yaşadık, bazen kötü bazen iyi anılarımız oldu. İyi ki senin gibi bir arkadaşı tanımışım. Biliyorum bu seneden sonra beni unutac aksın ancak ben senin gibi bir dostu unutmayacağım. Hayatta hep istediğin olur inşallah. O küçücük yüzünü kaplayan gülüşün hiç eksik olmasın. Efekan GÖZEN Eğer senin hakkında her şeyi yazmaya kalkarsam Polka, epey uzun sürer bu yüzden harika b ir özet geçeceğim. Sen tanıdığım en değişik gözlü dans partnerisin ve sesin dehşet! Hem beni de çok seviyorsun daha ne? Seninle o kadar yakınız ki resm i kraliyet dansımız b ile var: Polka:) Sen Çar ben Çariç e çiğ köftem! Bu arada yemek zevkimiz in ne kadar benzediğini unutmadım tabi ki, çikolata aşkımız da paha biçilemez, S eninle ders çalışmak, şarkı söylemek, espri yapmak harika dostum. Seni ç ok seviyorum . Ezgi Su ALBAYRAK


O BİR KOMİK MİSİN SEN?...............

Laçin Arsel

Laçin, derslerde ve her konuda başarılısın. Başarılarının artarak devam etmesini dilerim. Alican DOĞAN Laçinciğim seninle çok zamandır tanışmıyoruz ama seni kendime yakın hissediyorum. Biz seninle Timberland kardeşiyiz! Seninle zevklerimiz neredeyse aynı. Seni çok seviyorum. İnşallah hep mutlu olursun. Helin BİLGİÇ Kahkahalarına diyecek yok. Etrafa neşe saçıyorsun. Seni çok seviyorum ve hiç unutmayacağım, canım arkadaşım. İzel Rana SERT Yaptığım her şakaya alınmasaydın belki daha fazla muhabbetimiz olurdu. Umarım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZCAN Moralin mi bozuk, sınavın mı kötü geçti? Hemen ona koş. İnsana ilaç gibi gelir Laçin. Halil Burak SEZER Çok fazla konuşmuyoruz ama şundan eminim ki iyi bir arkadaşsın. Melih MADEN Seninle aynı sınıfta olmak güzeldi. Her şey dilediğin gibi olsun. Öykü AYAN Her seferinde kalem kutunu düşürdüğüm için şimdiden büyük özür. Onun dışında başarılarının devamını dilerim. Öge TAMMİS Laçin arkadaşım, umarım başarıların hep devam eder. Umarım hep mutlu olursun. Tuğberk OĞUZTÜRK İyi ve zeki bir arkadaşsın. Alp Arda MİMAR Laçin, sessiz birisin. Peki tamam bazen konuşuyorsun ancak bu onu bozacak değil ya! Sen de inşallah hayallerine kavuşabilirsin. Başarılarının devamını dilerim. Efekan GÖZEN Sevgili arkadaşım! Seni çok seviyorum. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Hayatında hep mutlu olmanı dilerim. Gökçe ÖNDER Laçin seninle geçen sene tanışsak da çok iyi bir kız olduğunu biliyorum. Aynı zamanda derslerinde de başarılısın. Hayatında başarılar...Alp EFENDİOĞLU Laçin, çok şevkatli çok içten arkadaşsın, insanı mutlu eden nazik bir kızsın. Seni seviyorum Laçincik. Hayatında başarılar. Aylin ŞENÇOBAN Canım arkadaşım, çok düzenli, çalışkan ve akıllı birisin. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Seni tanımak güzeldi, iyi ki tanımışım seni.İyi ki varsın. Bundan sonraki zamanlarda hayat sana istediklerini versin. Yüzünden gülücükler, kahkahalar eksik olmasın. Hilal CENGİZ İyi bir arkadaşsın. Seni tanıdığıma sevindim. Hayatında başarılar dilerim. Barkın YILMAZ Seninle birlikte nice mutluluklar yaşadık, nice komik şeyler yaptık. Söylediğin şarkıları dinlemek, birlikte alışverişe çıkmak (çünkü çok zevklisin) ve sinemaya gitmek çok keyifliydi. Hayat hep gülme krizleri gibi sürprizlerle dolu, Çağatay Ulusoy gibi yakışıklı olsun. Gülüşün hep kişiliğin gibi güzel olsun. İyi ki varsın canım sevgili arkadaşım. Gizem USLU Seni çok seviyorum. Sen benim gördüğüm en tatlı ve komik arkadaşsın. Seninle tanıştığım için çok mutluyum. Seninle arkadaş olduğum için kendimi çok şanslı hissediyorum canım arkadaşım. Seninle yaklaşık üç senedir beraberiz. Bu üç senede seninle birlikte çok eğlenceli, çok komik maceralar yaşadık. Sen benim hayatımda gördüğüm en eğlenceli ve maceracı arkadaşsın. İlk defa senin kadar eğlenceli bir arkadaşım oldu ve bundan hiç şikayetçi değilim.İyi ki senin gibi bir arkadaşım var. Sana iyi ve kötü günlerimde yanımda olduğun için çok teşekkür ederim canım arkadaşım. Seninle geçirdiğimiz yılları hiç unutmayacağım. Senin en sevdiğim özelliğin komik ve eğlenceli olman, tabi bir de iyi kalpli olman. Hayatın boyunca en az senin kadar iyi kalpli insanlarla karşılaşmanı diliyorum. Belki aynı liselere gidemeyiz ama inanıyorum ki arkadaşlığımız hiç kopmayacak. İnşallah hayatta istediğin ve hak ettiğin yerlere gelir, mutlu olursun. Hayatında hep çok başarılı, sağlıklı, mutlu, huzurlu ve şanslı olursun. Seni çok seven arkadaşın. Seçil Hilal KAYA

O BİR SUKUNET .............................

Gizem Uslu

Canım sıra arkadaşım! Seni seviyorum. Seni tanıdığım için gerçekten mutluyum. Silgilerinle uğraşmak çok güzeldi. Hayatında hep mutlu olmanı dilerim. Gökçe ÖNDER Senin sakinliğine hayranım. Çok iyi ve sakin bir kızsın. Sen i çok seviyorum ve seni hiç un utmayacağım . İzel Ra na SER T Gizem, arkadaşım umarım başarıların hep devam eder. Seni hep sakinliğinle hatırlayacağım. Tuğberk OĞUZTÜRK Gizem'ciğim sen hayatımda gördüğüm en temiz (kişilik olarak), en iyi kişisin. Eski sıra arkadaşım benim. Umarım kimse seni hayatın boyunca üzmez canım . Helin BİLGİÇ Gizem'le hiç konuşmadık. Nasıl biri olduğunu bilmiyorum ama iyi huy lu biri olduğunu düşünüyorum. Barkın YILMAZ Canım arkadaşım, zeki arkadaşım benim. Uslu sakin arkadaşım. Bana sessiz kalabildiğin için teşekkür ederim. Seni iyi ki tanımışım. Seviliyordun, iyi ki varsın. Hayat sana mutluluk, sağlık ve huzur getirsin. Seni seven arkadaşın. Hilal CENGİZ Gizem, sınıfın en sakini ve en sessiz ders dinley icisin. Sessizliğine hayranı m. Hayatında başarılar diliyorum. Alp EFENDİOĞLU Fazla sam imi değiliz ama iyi biri olduğunu biliyorum. Melih MADEN Seninle çok iyi vakit geçirdik. Dilerim ki hayatında her şey dilediğin gibi olur. Bu arada saçların düzken çok güzelsin. Öykü AYAN Seninle aynı sınıfta olmak güzeldi. Umarım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZCAN Çok düzenli ve disiplinli olan Gizem arkadaşıma, eğitim hayatında başarılar diler ve onun gelecekte hedeflerine ulaşmasını temenni ederim. H. Burak SEZER Gizem iyi v e zeki bir arkadaşsın. A. Arda MİMAR Uslu, sessiz bir kızsın , soru sorduğum da bıkmadan cevaplıyorsun. Başarılarının devamını dilerim. Aylin ŞENÇOBAN Seninle tanışm amız belki çok yakın bir zamanda oldu ancak ne kadar içten biri olduğunu anladım. Konuşmandaki ton hiç değişmiyor bu ise beni çok şaşırtıyor. Hayatta hep böyle olduğun gibi başarılı olm an dileğiyle. Efekan GÖZEN Ağırbaşlılığın dikkatimi çekse de ne kadar iyi birisi olduğunu biliyorum. Süregelen başarılarının devamını dilerim. E. Öge TAMMİS Sevgili Gizem, iyi bir arkadaşsın. Hayat sana hep mutluluk getirsin. A.Berk VICIL Ah şu seninle her pazartesi yaptığımız dizi yorumlarına bayılıyorum. Çok güzel senaryo yazıyorsun. İleride senarist olma ihtimalin yüksek. Hele şu saçma sapan nedenlerden dolayı yaptığımız yemek kuyruğun daki kay namalarımız çok zev kliydi. Daha paylaşacak çok anılarımızın olmasını isterim. Seni sevi yorum. İy i ki varsın benim uslu, kibar, çalışkan arkadaşım. Laçin ARSEL Can ım arkadaşım, seninle üç sene geçirdik. Beraber iy i ve kötü günler yaşadık. Birçok şey paylaştık. Sen benim her zaman yanımda oldun. Ön celikle sana bunun için teşekkür ederim. Seninle her zaman iyi günlerde arkadaş olmadık. Kötü günlerde de hep birbirimize yardım ettik. Arkadaşlık da bu değil mi zaten? Sen olaylara karşı duygusal yaklaşmak yerine her zaman man tıklı yaklaşıy orsun. Senin en sevdiğim özelliklerinden biri de iyi kalpli olman. Bence hiçbir zaman kötülük düşünmemen senin en iyi özelliğin. Sen çok iyi bir arkadaş ve sırdaşsın. Her insanın senin gibi bir arkadaşı olması gerektiğini düşünüyorum. Sen benim en iyi arkadaşımsın. Seni çok seviyorum canım arkadaşım. İnşallah ileride hak ettiğin yerlere gelir ve çok mutlu olursun. Belki aynı liselere gidemeyiz ama birbirimizi unutmayacağımıza yürekten inanıyorum. Hayatının sana sağlık, mutluluk, başarı ve şans geti rmesi ve arkadaşlı ğımızın ileriki yıllarda da devam etmesi dileğiyle. Seni çok seven arkadaşın. Seçil Hila l KAYA


O BİR PERT BERK .............................

Berk Vıcıl

Yaptığın espriler dışında iyi birisin. O, espri yapmak için aldığın kitabı ye bence. Umarım mezuniyette bir yerini kırmazsın. Hayatında mutlu olmanı dilerim. İrem ÖZCAN Hayatında hep mutlu, sağlıklı, huzurlu ve başarılı olman dileğiyle. Sakın bir yerini kırma:) Seçil KAYA Başarılarının devamını dilerim:) Helin BİLGİÇ Sevgili arkadaşım, üç yıldır aynı sınıfta olduğumuz için çok mutluyum. Geri kalan hayatında başarılar dilerim. Hilal CENGİZ Seninle 6. sınıftan beri arkadaşız. Umarın hayatın dilediğin gibi olur hayvan sever arkadaşım. Tuğberk OĞUZTÜRK Seni 6. sınıftan beri tanıyorum. Derslerinde başarılısın ve iyi bir arkadaşsın. Umarım iyi yerlere gelirsin. Burak SEZER Daha geçen sene tanıştık ama şu an en iyi arkadaşlarımdan birisin. Bir de esprilerin olmasa tam olacak. Melih MADEN Aynı yılda, aynı okulda buluştuğumuz için çok şanslıyım. Üç yıldır da birlikteyiz. Bazen hareketlerinden hoşlanmasam da sen iyi bir arkadaşımsın Berk. Çok pertsin Berk:) Alp EFENDİOĞLU 6. sınıftan hatta onun öncesinden beridir arkadaşız. Seninle tanışmaktan oldukça mutluyum, okulda her ne kadar soğuk espri yapsan da :). Öge TAMMİS Sevgili arkadaşım seni tanıdığım için çok mutluyum. Hayatında mutlu olmanı dilerim. G ökçe ÖNDER Öncelikle seni tanıdığım için çok mutluyum. Seninle çok eğlendik. Hayatının devamında başarılar dilerim. Barkın YILMAZ Seni tanıdığım için mutluyum. Çok iyisin. Arda MİMAR

O BİR KEDİ..................

Tuğberk Oğuztürk

Tuğberk'in, önceleri sakin görünüşüne aldandım. Yanılmışım! Beni şaşkına uğratan esprilerinin şok geçirtici etkisine ileride de ihtiyacım olacak, canım sıra arkadaşım. Burak SEZER O hiç sıkıntılı olmayan yüzün hep gülsün, hep mutlu ol. Öge'den az mı kaçtık. ''Kaçalım'' sözünü hiç unutmayacağım. Oyun arkadaşlarımdan biri de sendin. Hafif tartışmalar yaşadığımız da oldu fakat biz hep iyi arkadaştık. Sınıfımızın tartışmasız ''Kedi'' lakaplı öğrencisi sendin. Sana hayatında başarılar diliyorum. Yüzünden gülümsemeni hiç eksiltme. Alp EFENDİOĞLU Sana taktığımız kedi lakabı gerçekten uydu ve ciddi bir tesadüfmüş gibi her yerde kedilerin izine rastlamamız unutulmaz. Seni tanıdığımdan dolayı gerçekten memnunum. Öge TAMMİS Aynı şekilde bu okula geldiğimden beri seninle gerçekten çok eğlendim. Her hafta sonu seninle dışarı çıkıyorum. Arkadaşlık bağımız çok güçlü. Sana hayatında başarılar dilerim. Barkın YILMAZ Çok komik bir arkadaşsın ve kedisin. Sana hayatında başarılar dilerim. Alp Arda MİMAR Seninle iyi arkadaşız. Senin hayvanlara duyduğun sevgi bende de var. Benim de şimdi tavşanım var. Derslerinde başarılar. Berk VICIL Komik kişilik seni tanıdığım için çok şanslıyım. Özellikle o kepçelerini tanıdığım için çok mesut oldum. Onlar zaten bağımsızlığını ilan etmiş ayrı bir canlı. İnşallah hayatta her şey istediğin gibi olur. Yüzün her zamanki gibi hep gülsün. Efekan GÖZEN İki senelik kankam (aynı zamanda Catman) hep böyle kal. Melih MADEN Nyan Cat!:) Kepçe kedicik:) Ahtapot:). Her neyse dostum yaptığımız o danslar özellikle Old Macdonald had o form:). Çok güzel zamanlardı çok sağ ol, çok teşekkürler. Poker Face. Öykü AYAN Sınıfımızın kedisi. Oynadığınız oyunları hala anlamış değilim. İçinde hala bir çocukluk olduğuna eminim. Ama seni hiç unutmayacağım. İzel Rana SERT Tuğberk açıkçası seni daha bu yıl tanıdım. Ama iyi ki tanımışım çünkü çok iyi birisin. Senin en çok kulaklarını ve bebek konuşmanı seviyorum. Umarım hep mutlu olursun kanka. Helin BİLGİÇ Değişik sesler çıkartıyorsun ve aynı zamanda ayakkabını da çıkartıyorsun. Çok değişik yüz ifadelerin var. Seninle bir yıl geçirmek güzeldi. İrem ÖZCAN


O BİR DELİREM..............................

İrem Özcan

Benim hiç sakar olmayan arkadaşım. Hayatımda gördüğüm en normal insansın. S ürekli beraberiz ve gülmekten kırılıyorum hep. Seni çok seviyorum canım benim. Çok cıvık oldu, hiç bize göre değil; ama olsun sevildiğini bil. Espri yapasım geldi şimdi ama neyse. En sevdiğim özelliğin de m antığın. Bugün karnın acıkınca, yarın yemeğe gitmek isteyen b ir zekân var. O zekâna hayranım. Çok seviliyorsun. Üç senedir beraberiz aslında. Ama daha bu sene iyi olabildi aramız. Artık önümde de oturuyorsun. Bol bol konuşuruz derslerde. Seni tanıdığım iç in çok mutluyum. İyi ki tanışmışız, iyi ki varsın deli arkadaşım . İyi ki bu senemizi aynı sınıfta geçirdik. Bir tanesin sen. Arkadaşlığımızın bir ömür boyunca sürmesi dileğiyle… Seni çok seven arkadaşın. Hilal CENGİZ Kendisi büyük bir fandır önc elikle bunu belirtmek lazım. Ayrıca benim iç in “komik” kelimesinin eş anlamlısı. Kelimelerle oyun oynamak onun işi ve b u işte gerçekten iyi. “Dudak” onun için olabilecek en harika kelime dimi Dudişim? Çok değerli bir dostsun. Ezgi Su ALBAYRAK Nutella c anavarıı! Kuzum, bebeğim ama önce dinle! Umarım bir gün İngiltere'ye onu görmeye gidersin.(Harrryyyy!)Ve umuyorum yanında ben de olurum. Umarım bal gözlerini biri oym aya kalkmaz. Seninle az m ı anı yaşadık? Um arım kokunu özledim deyince ç orapları yollamazsın. Öyle olac ağını sanıyorum ki inşallah ''Ne var? S alih'ten'' dayak yemez sin. Eğer yediğin dayaklarda komaya girersen sana ziyarete geldiğimde pişmaniye ve muz getirec eğim . Biliyorsun pişmaniye pişmanlıktır. Himif'im benim. Düşerek konsantre olan zeki arkadaşım, dostum ! Baklavalarını sayan sonra üz erine şerbet döken kuzum . İrem, manda söğüt dalına yuva yapmış sen gelmeden inmem diyor. Not: Silgi c anavarı... Öy kü AYAN Kamil! Seni 4 . Sınıftan beri tanıyorum . Ama senin hareketlerini ve ruh halini ç öz ebilmiş değilim. Sana Kamil mi desem karar veremiyorum. Sen bu yazıyı gülerek okurken ben Öykü'nün kulağına vuruyor olacağım. Bak! Al ican DOĞAN İrem Özhealth. Seninle 8.sınıfta kaynaştık, diyorum ki iyi ki kaynaşm ışız. S eni tanımak büyük bir zevk. Hele ki kalem kutuma, peç etelerime, çantama yaptığın saldırılar unutulm az. Ya da adımın manasına yaptığımız danslar, beni mesajlaşırken takmayışların, TDK m uhabbeti, One Direction savaşları bunlar anlatılmaz yaşanılır. Her neyse bayağı bir kanka olduk, çok eğlendim. Sonuç olarak: Evladım, dinlöeh! Öge TAMMİ S: İrem seninle 4.sınıftan beri tanışıyoruz. Kimi zaman en yakın arkadaş olduk, bazen de küçük atışm alar yaşandı ama şunu bil seninle çok güzel ve eğlenceli anılarım oldu. İrem deyince aklıma gelen eğlence ve delilik. Seni çok seviyorum. Önündeki hayatında mutlu olmanı diliyorum! Umarım hayatın boyunc a unutmaz sın beni. Helin BİLGİÇ İrem biraz sakar komiksin. İyi bir arkadaşsın. Alp Arda MİMAR İyi arkadaşlarımdan birisin, onunla muhab bet etmeyi seviyorum. Hayatının devamında başarılar. Barkın YILMAZ: Seninle sıra arkadaşı olmak eğlenceli. Hayatta çok başarılı yerlere gelmen ve yüzünün hep gülmesi dileğiyle… Seçil Hilal KAYA Eğer İrem ile arkadaşsanız b ol kahkahalı, oradan oraya koşuşturulan hareketli vakitler geçiyorsunuz demektir. Yaptığı esprilerle sizi güldürür ve kendine bağlar. Bu rak SEZER Seni az tanıdım ama iyi birisin. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL İyi bir arkadaşsın. Hep böyle iyi kal. (Not: En son yedi tane çöp devirmiştin sekiz inci gelmesin dikkat et.) Melih MADEN Birlikte bir sınıfı paylaşmak güzel. Geleceğin sana sağlık, mutluluk ve şans getirmesinin dilerim. Gizem USLU Kanka senle çok konuşmasak da severim seni. Gözlerine bayılıyorum. S eni ne zam an görsem gülersin. Bu huyunu çok severim . Ay lin ŞENÇOBAN İrem, kanka umarım başarıların hep devam eder. S eni hep yere düşüşlerinle hatırlayacağım. Dengeni sağla artık. Tuğberk OĞUZTÜRK Deli ve Directioner arkadaşım . Seni çok seviyorum. Seni tanıdığım için çok mutluyum. Koridorlardaki çılgın danslarımızı, yaptığımız posterleri, birlikte söylediğimiz One Direction şarkılarını hiçb ir zaman unutmayacağım. Hayatında hep mutlu ol, hep gül. Superman is here. Gökçe ÖNDER Bana olan arkadaşlığından dolayı teşekkür ederim. Çok iyi b ir arkadaşsın. Berk VICIL Arkadaşların en delisi! Seni ç ok seviyorum. En çok da saçmalamanı seviyorum. Seni asla unutmayac ağım canım arkadaşım. Özellikle de anılarımızı. İzel Rana SERT İrem sınıfın en çılgın kızıydın. Sakarlıkların çok sağlamdı. Sıra arkadaşı olunca seni daha yakından tanıyab ildim. Çok iyi bir insansın. Hayatında başarılar diliyorum. Alp EFENDİOĞLU Canım arkadaşım, her yaptığınla beni sinir etsen de, bazen ağlayacak bir duruma gelsem de iyi ki seni tanımışım. Umarım hayatta istediklerin olur. Gülüşün yüzünden hiç eksik olmasın. Efekan GÖZEN

O BİR KARACA.........................

Halil Burak Sezer

Seni cidden sevdim ve iyi bir arkadaş olduğunu anladım. Ayrıca aramızda geçen ''Sorduk mu?'' geyikleri ise apayrı. Öge TAMMİS Derin ve özel birisi var içimde Burak, eminim tanıyorsundur. Hani bana sürekli aptal espriler yapan biri, şu sıralar arkamda oturuyor, iltifatlarda da çok başarılıdır. Her seferinde beni üzüntülerimden koparıp almayı, içime uzun uzun mutluluklar koymayı çok iyi bilen birisi. Sence bu kişi kim Burak? Bence sensin dostum. Ezgi Su ALBAYRAK Ağır abi. Şaka bir yana bana çok iyi arkadaşlık ediyorsun. Cansın, kansın. Karacası olan saygıdeğer bir insansın. Çelmelerin çok iyi ama bir gün sakatlanacağım. Ama ben de iyi çelme çakıyorumsana. Her zaman çok iyiydin bize karşı. Sana çok teşekkür ederim. Hayatta bol şans. Öykü AYAN Burak, dostum umarım derslerindeki başarıyı devam ettirirsin. Seninle az Öge'den kaçıp adrenalin ve aksiyon yaşamadık. Seninle az gizli yerlerden gitmedik. Burak seninle arkadaş olmaktan gurur duyuyorum. Hayatında başarılar kardeşim. Tuğberk OĞUZTÜRK Bizimkisi el morartmaca. Hey seninle el kızartmaca oynamayı çok seviyorum benim zifiri karanlıkta Jacob'a benzeyen arkadaşım. Ve değerimi bil ki Karaca olmadığı halde seninle bunları yapıyorum. Senin kurduğun saçma ama doğal cümlelere çok gülüyorum. Bir de arkadan sinsice yaklaşıp çelme çakman yok mu? Yapma! Sağ ayağın için gerçekten özür dilerim. Umarım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZCAN Hareketli, komik ve eğlencelisin. Seninle takılmak güzel. Alp Arda MİMAR Burak, seni çok sevdim. Seni beşinci sınıftan beri tanıyorum ve maalesef bu sene son senemiz. İnşallah iyi bir liseyi kazanırsın. Hayatta ve SBS'de başarılar. Efekan GÖZEN Burak seninle az Öge'den kaçmadık. Sokaklarda koşturduğumuzu hiç unutmayacağım. Selamlaşmalarımız hep harikaydı. Hayatta sana başarılar ve mutluluklar diliyorum. Alp EFENDİOĞLU Sevgili kankacığım, seni çok seviyorum iyi ki varsın. Bundan sonraki hayatında çok mutlu ol ve yüzün hep gülsün. Sana gülmek gerçekten yakışıyor. Kankalığımızın çok uzun zamanlar sürmesi dileğiyle... Seni seven kankan Hilal. Hilal CENGİZ Sezercik! Burak, gerçekten benim için çok önemli birisin. Sen de biliyorsun ki bazen çok gıcık oluyorsun; ama yine de sen benim en iyi kankalarımdansın. Son günlerde çelme çakmalarını saymazsak çok iyi birisin. Seni ve Karacan' ı çok seviyorum kanki jumping. İyi ki seni tanıyorum. Helin BİLGİÇ Seninle arkadaşlığımız çok yakın. Birbirimize defterlerimizi veriyoruz, birlikte takılıyoruz. Hatta özel bir selamlaşmamız bile var. Barkın YILMAZ Sınıftaki en iyi arkadaşlarımdansın. Hep böyle iyi kal. (Bu arada C.RONALDO'dan farkın yok. Bir ara teke tek maç yapalım.) Melih MADEN Tellerini çıkarıp takmayı huy edinmişsin. Her seferinde çıkarıp bana gösteriyorsun. Çok iyi niyetlisin. Hayatta başarılar dilerim. Laçin ARSEL Kısaca Burki... Seninle el kızartmaca oynamak paha biçilemez. Bir de şu kibarlığın yok mu? Beni en çok güldürenlerdensin. En iyi kankalarımdansın. Seni çok seviyorum. İzel Rana SERT: Ben Burak kankamı çok severim. İkide bir saçma bir isim söylesen de. Seni çok seviyorum kankaaaam. Aylin ŞENÇOBAN: SBS' de ve hayatta başarılı yerlere geleceğini biliyorum ve seni üç senedir tanıyorum. Senin beden dilini ve her şeyini çok iyi anladım. Alican DOĞAN Sevgili Burak, seninle ne kadar tartışsam da iyi arkadaşız. Seninle beraber masa tenisi, futbol vb faaliyetler yapabiliyorum, sen iyi bir arkadaşsın. Berk VICIL Her zaman iyi davrandığın için çok teşekkür ederim. Gelecek hayatının sana şans, sağlık ve mutluluk getirmesini diliyorum. Gizem USLU Saygılı ve güvenilir arkadaşım! Seni tanıdığım için çok mutluyum. Her zaman mutlu olman dileğiyle. Gökçe ÖNDER


O BİR MUZY.......................................

Hilal Cengiz

Arkadaşım , dostum, bir tanem seni çok seviyorum . Seni tanıdığım için çok mutluyum. Biraz çılgın, muza ve telefona bağımlı olsan da benim en iyi arkadaşımsın Hayatında hep mutlu olmanı diliyorum. Tatlı sözlerin, hızlı m esajların her zam an benimle olac ak. Gülen yüzün hiç solmasın. HİLAL + GÖKÇE = BANAN A REPUBLIC. Gökçe ÖNDER Rana deyişin beni ne kadar sinir etse de seni ç ok seviyorum. Gülüşüne hayranım özellikle. İyi ki seni tanım ışım benim c anım arkadaşım . Seni ve ilginç esprilerini hiç unutm ayacağım. Canım kardeşim b enim … İzel Rana SERT Seninle tanışalı çok olmadı ama ben seni hemen sevdim. Çünkü çok cana yakın ve sevecensin. Esprilerinle de hepim iz i güldürmeyi başarıyors un. Dileğim hayatın boyunc a başarılı olman. Canım arkadaşım ve sevgili adaşım. Seni çok seviyorum . Seçil Hilal KAYA Hilalcim seni tanımak o gülüşünü görm ek çok güzeldi. İyi ki de seninle aynı sınıftaym ışım. Keşke daha ö nceden de birlikte ols aydık. Hayat istediklerini versin. O yüzün hep gülsün. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL Hilal seni çook seviyorum benim ç atlak sıra arkadaş ım. İyi ki sıra pampamsın(!). S eni iğrenç esprilerine rağm en çok seviyorum. S enden öğrendiğim iyi kötü çok şey var (anladın sen!). O kahkahalarını ç ok seviyo rum ve en kızgın olduğum anda bile kahkahanı duyduğum da gevşeyebiliyo rum. Seni ç ok seviyorum! Helin BİLGİÇ Hilalciğim! Hayatın her zaman gülüşün gib i güzel ve mutluluk dolu olsun. İyi ki varsın! Zamanın esprilerinden hiçbir şey kaybettirmem esi dileğiyle… Gizem USLU Gel vatandaş gel! Şu taze m uzlara gel! Yanında salatalık da veriyoruz. İndirim var. Hilal, biz seninle kasaptan az et almadık mı? Her akşam götürdüğün muzlu sütlerle insan öyle güler zaten ne diyeyim. A ma şu hareketler gerçekten sana özel. 1)Serçe parmak ve başparmağı gö z kenarlarına koyup kendini ç ekik gözlü yapma + derin nefes. 2 ) Al işte + b aşı yana ç evirm e. 3) Tem iz olan bir yere yıkılma. Not: Deli Beb e Öy kü AYAN 6 .sınıftan hatta onun öncesinden beridir arkadaşız ve sadece bir kere kavga ettik. Sen benim kankimsin ve seni tanıdığım için çok mutluyum [Cingöz] Öge TAMMİS Hilal, çok iyi bir insansın. Öge ile vuruşmalarınız beni çok güldürdü. Hayatında mutluluklar ve başarılar diliyorum dostum . Alp EF ENDİOĞLU Hilal seni çok iyi tanımıyorum ama arada muhabbet ettiğim bir arkadaşımsın. B aşarılar. Barkın YILMAZ Sevgili Hilal, şu ana kadar verdiğin ödevler için sağ ol. Sen olmasan çoğu ö devimi yapamamıştım. Senin s ayende, olmadığım günler eksiğim i kapattım . Derslerde biraz daha az güler misin? Sevgilerle. Berk VICIL Sınıfın en çalışkanlarından olup çok iyi bir başkansın. Hep böyle ol =) Mel ih MADEN Arkadaşlarına bağlılığı, dostluğa verdiği önem , zor anlarda verdiği moral, Hilal'i her zaman hatırlamamızı sağlayacaktır. Halil Burak SEZER Hilal, kanka umarım başarıların hep devam eder. Seni o gülüşünle hatırlayac ağım. Umarım ki yüzünden gülümseme eksik olmaz. Tuğberk OĞUZTÜRK Aşkım b en seni çok seviyorum ya! Çok iyi birisisin. 6.sınıftan beri tanıyorum . İyiliğin hala taze taze. Aylin ŞENÇOBAN Hilal zekisin ama baz en çok bağırıyorsun. Alican DOĞAN Cingööözz… S ınıfın c umhurbaşkanı. Hep beni şaşırtmıştır. Başarına ise diyecek b ir şeyim yok. Bilgisayar dersinde izlediğin garip garip klipler, hele de o gülüşün. Ben daha çözemedim İnşallah derslerdeki başarılarını devam ettirirsin. Efekan GÖZEN Meyvelerle arası ç ok iyidir. Ayrıca ç ok ilginç hikayeler bulma konusunda ustadır her zaman bize anlatacak değişik şeyler bulm ayı başarır. Muzlar, salatalıklar falan hiç sonu yok bence. Bir de enteresan gülüşü var, zaten gerisi yalan. Gerçekten sevdiğim bir m uzsun Hilal, meyvelerin devamını dilerim. Ezgi Su ALBAYRAK Senin gülüşün b eni benden alıyor. O nasıl bir gülüştür öyle ya hala çözebilmiş değilim . Seninle olan muhabbetimizin büyük bir kısmını buraya yazamıyorum . Yaz ab ildiğim kadarını yazacağım. A yrıca ortamla tam anlam ıyla kendimi bağdaştırmak iç in b unu yazarken muz yiyorum . Sen her şeyi yanlış anlıyorsun. Aslında doğru anlıyorsun. Ama genellemeye göre yanlış. Aslında ikim iz de yanlış anlıyoruz. O derslerdeki bakışmalarımız gibi mesela. İğrenç iğrenç espri yapıyorsun. Hepim iz yapıyoruz. Ama seninkiler ç ok iğrenç oluyor. O esprilere verilecek tepkiyi bulamadığım için gülüyorum. Ama bazen komik oluyor. Ve sen düz yolda giderken b ile dengeni kayb edip düşüyorsun aynı benim gibi. Bu sakarlığını çok seviyorum. Ağzını da çok seviyorum. Bir gergedanın oturup piknik yapabileceği kadar büyük. Son olarak şunu eklemek istiyorum: Artık bana silgi atm a! Seni ç ok seviyorum. Hayatta başarılar gib isinden bir şey yazmayacağım çünkü şu an seninle m esajlaşıyorum. Çok saçma olur. Ac ıktım. Yarın bir şeyler yiyelim Zekama hayranım. İrem ÖZCAN

O BİR KAYNAK KAMİL............

Anıl Efe Cesur

Anıl, kardeşim umarım derslerindeki başarıyı devam ettirirsin. Seni hep çok komik olarak hatırlayacağım. Tuğberk OĞUZTÜRK Anıl, kanka şu ana kadar tanıdığım en komik insansın. Senin tepkilerine bitiyorum özellikle de " Ne? N' oldu ki?". Bence Rana esprilerini bir yere yaz. Belki ilerde komedyen olursun. Sen okuma komedyen ol kanka ya da TDK'de çalış kanka. İrem ÖZCAN Anıl, kanka seninle bazen atışırız ama hep tatlıya bağlarız. Sana hayat boyu büyük mutluluk diliyorum. Alp EFENDİOĞLU Anıl derslerdeyken mizahı ile öne çıkan başarılı samimi komik bir arkadaştır. "...Ama hocam" ile başlayan cümlelerine sınıfça bitiyoruz. Seni hep mutlu ve komik olarak tanıyacağım. Burak SEZER Anıl, birbirimizi ara sıra sinir etsek seninle iyi anılarımız oldu. İnşallah hayat boyu hep mutlu olursun. Seni hiç unutmayacağım. İzel Rana SERT Anıl, sen çok iyi bir insansın. Seni çok seviyorum, inşallah hayatın boyunca hep mutlu olursun. Helin BİLGİÇ Anıl, kanka eğlenceli komik arkadaşım! Seni çok seviyorum kanka. Hayatın boyunca hep mutlu olmanı diliyorum. Gökçe ÖNDER Çoğu zaman seninle tartışsak da çok iyi çocuksun çok komiksin, adamsın, kralsın iyi yıllar. Berk VICIL Sevgili Anıl, ne yaparsan yap, üç senedir arkadaşız benim komik arkadaşım. Seninle arkadaş olduğum için çok mutluyum. Geri kalan hayatında çok mutlu olmanı dilerim. Hilal CENGİZ Anıl gelecek hayatının sana sağlık, mutluluk ve şans getirmesini dilerim. Gizem USLU Anıl hayatta hep mutlu, sağlıklı ve başarılı olmanı dilerim. Seçil Hilal KAYA


O BİR PAŞA...................................

Melih Maden

Son zamanlardaki en iyi dostlarımdan birisin. Senle sonradan tanışmamıza rağmen gayet iyi arkadaş olduk. Birlikte çok zaman geçirdik. Birlikte güldük, birlikte dolaştık. Üzüldüğümüz de oldu fakat hiç yılmadık. Her zaman neşeliydin. Üzüntülü olsan belli etmemeye çalıştın. Belki hayat bizim yollarımızı bir daha denk getirir. Umarım iyi yerlere gelirsin dostum. Alp EFENDİOĞLU Sessizliğin senin nasıl biri olduğunu belli ediyor. SBS'de ve hayatında hep başarılı olman dileğiyle. Efekan GÖZEN Sen çok komik, iyi bir arkadaşsın. Alp Arda MİMAR Hiç kimseyle kavga etmeyen sakin birisin. Bu yüzden seni tebrik ediyorum. İyi bir arkadaşsın. İzel Rana SERT Hiçbir zarın dokunmadı. Nazik bir arkadaşımsın. Hayatında başarılar dilerim. Aylin ŞENÇOBAN Sana hayatında uzun uzun mutluluklar dilerim. Biz seninle, deprem olurken nasıl mesajlaşıyorduk? Melih: Deprem oldu. Öykü: Takma kafana o da geçer kardeşim. Uzun lafın kısası sana hayatta iyi şanslar. Öykü AYAN En iyi arkadaşlarımdan birisin. Arada sırada yaptığın el şakalarından hoşlanmıyorum. Başarılar. Barkın YILMAZ Melih iyi niyetli birisin. Pek konuşmuyorsun. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL 7. sınıftan beri en iyi arkadaşlarımdan biri oldun. Hele ki başlattığımız taş kağıt makas turnuvası ayrı bir olay. Neyse, seni tanımak gerçekten büyük bir zevkti. Öge TAMMİS Melih, sen, hep sen olarak kal. Çünkü dünyanın senin gibi insanlara ihtiyacı var. Burak SEZER Çok sessiz bir çocuk olduğun için seni pek tanıyamadım. Hayatta başarılar. Seçil Hilal KAYA Sevgili Jose, spiker kadar kalın, taklit edilemeyecek kadar değişik sesli arkadaşım, iyi ki tanımışım seni. Tanıştığımız süre boyunca sesinin taklit edilemeyeceğini; eşsiz, benzersiz bir sesin olduğunu anladım. Ses tellerine hiç zarar gelmemesi dileğiyle…Seni seven arkadaşın Hilal Cengiz. Hilal CENGİZ Her çöp kutusunu devirdiğimde beni görmenin artık tesadüf olmadığını düşünüyorum. Seninle bir sene geçirmek güzeldi. Kendine iyi bak. İrem ÖZCAN Melih, hayatın boyunca hep mutlu ol. Helin BİLGİÇ Kardeşim umarım başarıların hep devam eder. Seni hep o gülüşünle hatırlayacağım. Umarım hayatın istediğin gibi olur. Yüzünden gülümseme eksik olmasın. Tuğberk OĞUZTÜRK Sevgili arkadaşım. Seni seviyorum. Hayatında hep mutlu olmanı, hep gülmeni dilerim. Gökçe ÖNDER Sen çok iyi bir sır saklayıcısın. Sana bunun için teşekkürler. İlk geldiğin gün benimle ve arkadaşlarımla kavga ettiğin için seni pek sevmiyordum ama şimdi en iyi arkadaşlarımdansın. Arkadaşım olduğun için mutluyum. Berk VICIL

O BİR FOTOJENİK.............................

Efekan Gözen

Efekan sürekli saçımı çeksen de, kalemin ucundaki demiri sürtüp beni yaksan da, bana sadece ödevleri sormak için mesaj atsan da kısaca beni sinir etsen de gerçekten benimiçin önemli arkadaşlarımdan birisin. Umarımhayatın boyunca hep mutlu olursun. Helin BİLGİÇ Kanka! Sana dokkuz kere söyledim o padişah gibi olan fotoğrafına bayılıyorum diye. Ve Happy New Year o da çok iyi. Ama “Annen evde mi?” en iyisiydi. Bu zamana kadar sen nereye ben oraya oldu. Umarım seneye de beraber oluruz. İrem ÖZCAN Yaptığın esprilerle beni her zaman güldürmeyi başardın, bunun için sana teşekkürlerimi sunarım. Ayrıca seninle bu yıl daha yeni tanıştık bile diyebilirim ama gerçek bir arkadaş olduğun ortada. Öge TAMMİS Efekan Gözen! Kardeşim, çok anımız oldu seninle. Ne kadar Hummel'larını veya Mavi'lerini kaçırsak da kızmadın Kalemlerimi kaçırsan da, koridorda çelme çaksan da, kartımı kaçırsan da arkadaşımsın. Seninle çok maceramız oldu. Bunları her zaman hatırlamanı isterim kankii. Umarım bundan sonraki yaşamın boyunca hep mutlu olursun. Bol şans Öykü AYAN Efekan'ı sınırlı kelimelerle anlatmanın ne kadar zor olacağını onu yakından tanıyanlar çok iyi bilirler. Herkes onun hakkında pek çok şey söyleyebilir. Ancak “dost” kelimesinin onu tam olarak ifade ettiği konusunda hem fikirizdir. Halil Burak SEZER Kanka ben seni çok seviyorum. Çok iyi bir insansın. Beni hiç kırmadın kanka. Hayatta başarılar dilerim. Başarınla gelecekte de başarılı olursun zaten. Ben seni hiç unutmayacağım. Başarılar kanka. Aylin ŞENÇOBAN Efekan ile muhabbet bir başka oluyor. Çünkü onunla konuşmak çok zevkli, espri anlayışı çok iyi. İyi arkadaşlarımdan birisin. Başarılarının devamını dilerim. Barkın YILMAZ Eğlenceli arkadaşım, beni güldüren insan. Çok seviliyorsun. İyi ki varsın, iyi ki tanımışım seni. Bu sene boyunca beni hep güldürdün, daha da güldüreceksin eminim ki. Bundan sonra ki hayatında da hep böyle neşeli ol. Yüzündeki gülümsemen hiç eksik olmasın. Hep gülümse, kimse seni ağlatmasın. İyi ki varsın. Seni seven arkadaşın. Hilal CENGİZ Efekan seni dördüncü sınıftan beri tanıyorum, bunu sen de biliyorsun. Okulda saat dokuzdan saat dörde kadar yani günün büyük bir kısmını beraber geçirdiğimiz için paylaşımlarımız da çok. Efekan, SBS' de ve hayatta başarılar biliyorum inşallah hep böyle sevimli ve iyi kalırsın… Alican DOĞAN Efekan, şüphesiz sınıfın en komiği sendin. Beni çok güldürdün. Değer verdiğim insanlardan birisin. Hayatında başarılar diliyorum. Alp EFENDİOĞLU Espri yapmayı seviyorsun. Umarım gelecek hayatında Megan Fox ile tanışırsın ve hayat sana sağlıklı mutluluk ve şans getirir. Gizem USLU Çevresine neşe saçan arkadaşım! Seni seviyorum. Seni tanıdığım için mutluyum. Hayatında hep gülmen dileğiyle… Gökçe ÖNDER Sakin ve kafa dengi birisin. Hep böyle kal. Mutluluklar. Alp Arda MİMAR Sen çok komik bir arkadaşsın. Ben, senin gibi bir arkadaşım olduğu için mutluyum. İleride başarılı olman dileğiyle… Berk VICIL Sevgili arkadaşım, hayatta mutlu, sağlıklı ve başarılı olman dileğiyle. Ayrıca biraz daha çalışırsan Sosyal’i anlayacağına inanıyorum. İnşallah ileride çok başarılı olursun… Seçil Hilal KAYA Efekan, kardeşim seni hep komik şakalarınla hatırlayacağım. Umarım derslerindeki başarın devam eder. Yüzünden gülümseme eksik omasın. Tuğberk OĞUZTÜRK Efekan komik birisin. Sınıfa neşe katıyorsun. En büyük hayalin Megan Fox'ugörmek, inşallahbir gün onu görürsün. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL Tam bir şamata onunla oturmak. Gülmekten, ders dinleyemediğim zamanları hatırlıyorum. Art niyetsiz ve olduğu gibi birisi. Bu yönünü seviyorum. Senin yüzünden kalemlerden soğudum ama neyse sen sevdiğim birisin, o telafi ediyor… Ezgi Su ALBAYRAK


O BİR PRENSES.......................

Seçil Hilal Kaya

Sevgili Hilalcik, seninle bir sürü güzel anılarımız oldu. İçlerinden biri her aklıma geldiğinde gülüyorum . Seninle şu çorap dik me maceram ız. Çorabın boydan boya yırtılmıştı. Çıktık tuvalete. Benim elimde koca bir iğne sen sandalyede oturmuşsun, kahverengi çorabını sarı iple dikiyorum. Hayatımda ilk defa elime iğne iplik almıştım. Buna benz er anılarımız çok oldu. Hayatımda bizim kadar kolay kolay barışan bir ik ili daha görm edim. Biliyorsun biz üçlü grubuz (Hilal, Gizem, Laçin) kod adı:Charlie'nin melekleri J.Ayrılmaz üçlüyüz. Biz birlikte büyüyoruz ve büyüdükçe birbirimizi daha çok tanıyıp seviyoruz. Arkadaşlığımız inşallah çok uzun sürer ve hayallerine ulaşırsın. Hayatında Kıvanç TATLITUĞ kadar yakışıklı Jennifer LOPEZ gibi güzel, iyi insanlar olsun. Mutluluğun ve başarıların daim olsun. Şimdiden ileride hakim bir arkadaşımın olacağını görür gibiyim adı: SEÇİL HİLAL KAYA.. Laçin ARSEL Canım hayatta herkes sana senin olduğun gibi sam imi ve içten davransın. Seninle kitap fuarına gitmek, sinemaya gitmek ve espriler yapmak çok güzel. Birlikte kim i zaman güldük ve kimi zam an daha çok güldük. Hayat sana arkadaşlığın gibi eğlenceli, Noel Baba gibi cömert, gülmeye doyamadığımız anlar gibi unutulm az güzellikler getirsin! G izem USLU Canım ark adaşım, yaklaşık iki yıldan beri beraberiz. Tanıdığım en çalışkan, en düzenli arkadaşlarımdan birisin. Bütün bir senemizi aynı sınıfta geçirdik. Az çok bir şeyler paylaştık. Birinci dönemin çok uzun bir zamanında ön sıramda oturdun. Seni tanımak güzeldi. İyi ki varsın canım arkadaşım. İyi ki tanışm ışız. Bundan sonraki hayatının çok başarılı, mutlu, sıkıntısız ve sağlıklı olması dileğiyle… Seni seven adaşın. Hilal CENGİZ Hilalim canım benim, çok iyisin gülüşlerin dünyaya bedel. Hayatta başarılar dilerim. Aylin ŞENÇOBAN Seninle tanışalı çok zaman olmadı ama çabuk alıştım sana. Umarım hayatın boyunca hep mutlu olursun. Helin BİLGİÇ Sevgili arkadaşım! Seni tanıdığım için çok mutluyum. Seni seviyorum. Her z aman mutlu ol. Gökçe ÖNDER Sen çok iyi bir kızsın. Seni çok seviyorum. İzel Rana SERT Çok ders çalıştığın için ileride iyi bir yere geleceğini düşünüyorum. Um arım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZC AN Umarım hayatta her şey istediğin gibi olur. İnşallah tokalarını kaybetmezsin. ÖYKÜ AYAN Seçil Hilal arkadaşım, disiplinli çalışmasıyla bizlere daima örnek olmuştur. Halil Burak SEZER Seçil Hilal, arkadaşım umarım başarıların hep devam eder. Gülüşün, yüzünden eksik olmasın. Tuğberk OĞUZTÜRK Seçil Hilal, sınıfımızdaki en çalışkanlardan birisin. Hayatında başarılar dilerim. Alp EFENDİOĞ LU Seni o k adar çok tanımasam da başarılarını duyuyorum ve devamını dilerim. Öge TAMMİS İyi ve z eki bir arkadaşsın. Alp Arda MİMAR Faz la muhabbetimiz yok ama kesinlikle iyi birisin. Melih MADEN İyi bir kızsın. Şans ve mutluluk seninle olsun. Berk VIC IL Seni tanıdığıma sevindim. İyi bir arkadaşsın. Başarılar dilerim. Barkın YILMAZ SBS' de ve hayatta başarılar. Sende o potansiyeli görüyorum başarılar. Biraz fazla çalışıyorsun(çalışana her şey kolay).Alican DOĞAN

O BİR PARFÜMERİ...............

Aylin Şençoban

Aylin , sen çok tatlı bir kızsın. Aynı zamanda süslü.”Laçin parfümümün kokusu güzel mi?” Seni tanımak güzeldi. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL Aylin'i, o selvi boyuyla her uzaklıktan, her türlü hava şartlarında ve farklı görüş mesafelerinden rahatlıkla tanıyabilirsiniz. Burak SEZER Seni çok seviyorum canım arkadaşım benim. Ne de olsa sen de bizdensin. Seni asla unutmayacağım. İzel Rana SERT Seninle aynı s ınıfta olmak güzeldi. Umarım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZCAN Aylin kanka umarım başarıların hep devam eder. Umarımhep mutlu olursun çünkü mutlu ve sevinçli olunca çok şey başarıyorsun. Tuğberk OĞUZTÜRK Çoban Yıldızı, beraber birebirlerimiz oldu, bu sırada beni çok güldürdün. Bunu asla unutmayacağım, inşallah her şey istediğin gibi olur. Efekan GÖZEN Aylin, seninle de eskiye dayanan bir arkadaşlığımız var. Hayatında başarılar dilerim. Alp EFEND İOĞLU Şençoban' ım benim, uzun boylu çobanım. Seni çok seviyorum tatlım, senin ç ılgın hallerini seviyorum. İnşallah her zaman yüzün güler tatlım. Helin Bİ LGİ Ç Aylin’i 7. s ınıftan beri tanıyorum, en iyi arkdaşlarımdan biri. Durmadan saati sorsa da, iyi bir arkadaş. Baş arılar panpa. Barkın YILMAZ Hayat ında konuşmanla , başarınla ve sesinle çok iyi yerlere geleceğini düşünüyorum, bülbül sesli canım arkadaşım. Yüzün hep gülsün. Seçil Hİ LAL KAYA Canım benim seni çok seviyorum. S ıcac ık sohbetlerini hiç unutmayacağım. Hayatında hep mutlu olmanı dilerim. Yüzün hep gülsün. Gökçe ÖNDER Garip hareketin yok, gayet normal bir arkadaşsın... Alp Arda MİMAR Aylinciğim! Seninle bu sene tanışmamıza rağmen seni çok önceden tanıyor gibiyim. Güzel günlerin hep seninle olması ve hep mutlu olman dileğiyle. Gizem USLU Seni çok seviyorum, hep seveceğim. İyi ki tanışmışız, seninle birkaç sene de olsa zaman geçirmek güzeldi. İyi ki varsın canım. Gelecek hayat ın boyunca aramızdaki bağlar hiç kopmasın. Bütün hayatın boyunca neş eni hiç kimse bozamasın. Seni seven arkadaşın. Hilal CENGİZ. Canım arkadaşım, seninle tanıştığımız günden beri seni o kadar çok seviyorum ki… Minicik gamzelerine, el hareketlerine (anladın), bir şeyleri anlatım şekline bayılıyorum. İyi ki varsın! Öykü AYAN: Sevgili Aylom; Şimdi ben buraya bilindik, kalıplaş mış lafları sıralasam saçma olur. Çünkü herkes biliyor ki bizim kuzen bağımızı anlatmaya bu satırlar, sayfalar yetmez. Herkes biliyor ki bizim nasıl iç içe olduğumuzu, aile bağımızın olması ve birbirimize benzerliklerimiz büyük bir rol oynuyor. Evet bebeğim, ben senin her zaman yanındayım bunu biliyorsun ve sen de benim hep yanımdaydın. Sen o kadar temiz kalpli bi insansın ki ben üzgünken ağladın, en kötü zamanımda yanımda olup bana destek verdin. Sen, benim hayatım oldun bazen. Öyle bir bağ vardı ki hayatımda bütün ailem sendin. Birbirimize veda etmeyelim. Seni seviyorum, iyi ki varsın! Aylin Ş ENGEZER Çobanım, dostlar denizin kenarındaki taşlardır. Bazılarını kaldırıp atarsın, baz ılarına k ıyamazsın. İşte sen o kıyamadıklarımdansın. Çünkü sen benim zor zamanlarımda yanımda olup bana dayanak oldun, ak ıl verdin. En mutlu zamanlarımda mutluluğuma mutluluk kattın. Seninle ç ılgınlar gibi şarkı söylemeye bayılıyorum. Hayattaki bütün iyilikler ve güzellikler seninle olsun. Seni çok seven Dilara AKÇAY Aylin, seni tanıyalı çok k ısa bir zaman geçti ama sanki sekiz senedir tanıyor gibiyim. Bu kadar kı sa zamanda bu kadar samimi olmamızın en önemli nedenlerinden birisi de aynı sitede oturmamız. Senin sakinliğin bana ve çevrendeki herkese huzur veriyor. Seninle o kadar çok ş ey yaşadık o kadar şey paylaştık ki her şeyi buraya sığdırmam imkansız. Seninle sevinçleri,üzüntüleri beraber yaş adık. Bir sorun olduğunda sorunlara beraberce çözüm aradık. Beraber gezdik, beraber eğlendik. Seni çook seviyorum. Seher KARABULUT İnsanların anlaşmadan da, aynı düşünceleri paylaşmadan da, farklı ama güzel şeyleri paylaşabileceklerini, farklı ama saygılı kalmayı başarabileceklerini, farklı ama arkadaş olabileceklerini kanıtladık. Tüm içtenliğimle sana sevgi dolu güzel ve başarılı bir hayat dilerim. Yusuf ÖZKURU Sen hayatımda gördüğüm en tatlı insanlardan birisin. Seni çok seviyorum çünkü karın ağrımı hemen geçiriyorsun ( nasıl olduğunu anlamıyorum hala) ama seninle anlaşamadığımız yerler de oluyor tabii, yanlış anlamalar bütün kardeşliklerde olur, Seni çok seviyorum hayatım. İyi ki varsın! Ezgi CEYLAN


O BİR YALNIZ KOVBOY....................

Barkın Yılmaz

Barkın, seninle çok yakın değiliz fakat şunu biliyorum ki sevecen bir arkadaşsın. Minecraft'la anlattıklarını anlamamış olabilirim ancak öğreneceğim, söz. Başarılı olman dileğiyle. Efekan GÖZEN Aramıza hoş geldin arkadaşım, çok sıcak kanlısın. Senle arada tartışsak da iyi arkadaş olduğumuzu düşünüyorum. Berk VICIL Öykü AYAN: Sürekli silgisini kullandığım hayırlı evlat. Sana hayatın boyunca mutluluklar dilerim. Seninle yeni tanışmamıza rağmen bize çabuk ısındın. İyi bir çocuksun. İzel RANA SERT Barkın tanışalı çok uzun zaman olmadığının farkındayım ama ben seni sevdim. Helin BİLGİÇ Barkın, sen de benim en iyi anlaşabildiğim kişilerden birisin. Sen de hep güldün, hiç üzgün göremedim seni bu yıl. Sınavlardan kötü alıp çökünce bile üzüntünü hemen yatıştırdın ve gülmeye devam ettin. Hayatında başarılar diliyorum kardeşim. Alp EFENDİOĞLU Barkın, çok sessiz birisin. Hayatta başarılar. Her şey dilediğin gibi olsun. Laçin ARSEL Barkın sessiz, bilgisayar bağımlısı, komik bir arkadaş. Bazen yerinde güzel espriler yapan iyi bir arkadaş. Anıl EFE CESUR Öncelikle cidden iyi bir dost olduğunu söyleyeyim, seni tanıdığım için oldukça memnunum. Bu arada faillerin (komik hataların) unutulmaz, hele ki bana öğrettiğin Minecraft hiç unutulmaz. Öge ERDOĞAN TAMMİS Barkın, kardeşim umarım başarıların devam eder. İnşallah hayatın istediğin gibi olur trolcü (komik) arkadaşım. Tuğberk OĞUZTÜRK Sevgili arkadaşım, aynı sınıfta olmak güzeldi. Hayatında hep mutlu olmanı dilerim. Gökçe ÖNDER Seninle aynı sınıfta olmak güzeldi. Umarım her şey istediğin gibi olur. İrem ÖZCAN Uzun zamandır kankayız, çok iyi bir arkadaşsın. Alp Arda MİMAR İnşallah hayatında hep başarılı olursun, önünde oturmak eğlenceliydi. Seçil Hilal KAYA Seninle daha bu sene tanıştık ama en iyi arkadaşlarımdan biri oldun. Aramızda çok iyi uyum sağladın. Melih MADEN Gelecek hayatının sevinç, sağlık, mutluluk ve şans getirmesini dilerim… Gizem USLU Kanka sen çok iyisin. Arada saati sorsam da benden bıkmadığın için teşekkür ederim, hayatında başarılar. Aylin ŞENÇOBAN Sevgili Arkadaşım, daha bu sene tanışmamıza rağmen, seninle aynı sınıfta bulunduğum için çok mutluyum. İyi ki tanımışım seni. Gelecekteki hayatında başarılı olman dileğiyle. Hilal CENGİZ

O BİR PANDA.................................

Alp Arda Mimar

Bu sene seninle aynı sınıfta bulunmaktan memnunluk duydum. Sakın malzemeden çalmaya kalkma. Hep böyle güzel binalar yap. Mimarlık hayatında başarılar. Hilal CENGİZ Seninle sıra arkadaşı olmak tuhaftı. Hayatta başarılar dilerim. Seçil Hilal KAYA Okulun ilk günlerinde seni tam çözemesem de senin gayet iyi bir dost olduğunu anladım. Ayrıca aynı tarz geyiklerden hoşlanmamız da ayrı bir tesadüf. Seni tanıdığım için gayet memnunum. Öge TAMMIS Umarım hep böyle mutlu olursun mimar. Helin BİLGİÇ Sevgili arkadaşım! Aynı sınıfta olmak güzeldi. Hayatında hep gülmeni dilerim. Mimar olarak hep aklımda kalacaksın. Gökçe ÖNDER Arda'yı 1. sınıftan beri tanıyorum. Okula ilk geldiğimde de zaten sadece Arda'yı tanıyordum. En iyi dostum Arda. Bazen gıcık etse bile onu tanıdığıma şükrediyorum. Barkın YILMAZ Seni pandalara çok benzetiyoruz. Bu yüzden de lakabını da “Panda” koyduk. Zaten seninle bu yıl tanışsak da çok sıcak kanlı birisin. Hep neşeliydin ve hep neşeli biri olarak kalırsın Arda. Alp EFENDIOĞLU Arda dostum umarım başarıların devam eder. Eğer ki okullarımız ayrılırsa bil ki seni özleyeceğim. Dev Panda. Tuğberk OĞUZTÜRK Sınıfımızın muhteşem ikilisi Barkın ve Arda onları birbirlerinden ayırmak, ayrı yazmak içimden gelmedi. Bazen bunlar nasıl oluyor da böyle anlaşabiliyorlar düşünmedim değil. Barkın ne kadar oturaklıysa Arda tam tersine hareketli ve yerinde durmayan bir arkadaşımız. Burak SEZER Seni bu yıl tanıdım. Hareketli birisin. Hayatta başarılar. Laçin ARSEL Sana Panda lakabını takmamın nedeni çok tombiksin. İleride iyi şanslar dilerim. Berk VICIL Seninle yeni tanışmamıza rağmen çabuk alıştık. Bazı hareketlerin garip olsa da hoşuma gidiyor. İzel RANA SERT Alp Arda pişmaniye aşığı tatlı bir arkadaş. Ağzından çıkan kelimeleri yutan bir arkadaş. Seni tanımak güzeldi dostum. Anıl EFE CESUR Gelecek hayatının sana sağlık ve mutluluk , şans getirmesini dilerim. Gizem USLU Sevgili Mimar, yaptıkların tuhaf ama komik umarım ilerde de seni mimar diye çağırırlar. Ama sakın malzemelerden çalma. İrem ÖZCAN Umarım büyüyünce mimar olursun. Yoksa sana söylediğimiz her şey boşa gider. Neyse hayatta bol şans. Öykü AYAN Alp Arda sınıfın minik pandası. Daha bu sene geldin ama çok çabuk uyum sağladın. İyi bir arkadaşsın. Melih MADEN Sınıfın sevilen mimarısın. Arda hiç beni kırmadın. Teşekkür ederim. Hayatında başarılar. Aylin ŞENÇOBAN Seninle bu sene tanıştık ama senin ruh halini çözebilmiş değilim. Bazen sakin bazen sinirli oluyorsun. Ama seni tanımaktan mutluyum dostum. Alican DOĞAN


8-B


O BİR JOKER SURAT.....................

Kaan Aksan

Seninle ana sınıfından beri tanışıyoruz. Senin lakapların beni gülme krizine sokuyor. Sevgi pıtırcığı, Ceviz içi, sudan çıkmış balık... Okulda dolap ve masa kırmamız da çok eğlenceliydi(ne kadar istemeden de olsa). Kıyafetlerimiz de hep karışıyor. Çok güler yüzlü ve iyi bir arkadaşımsın iyi ki varsın. Efe ÜNER Sevgili Kaan; Öncelikle basketbol konusunda başarılı bir arkadaşımızsın. MR. Seymen'in seninle ilgili taklitleri gerçekten komik. Seni biraz alınıyor gibi görüyorum fakat biliyorsun ki herkese yapıyor. Bunun dışında derslerinde de başarılısın. Başarılarının devamını dilerim. Sertaç BOYRAZ Sen sınıfımızın mutluluk abidesisin. Seni ne zaman görsem gülüyorsun. Keşke hayat senin gülüşlerin gibi sürekli mutluluk dolu olsa! Umarım gülüşün hep yüzünde olur, her zaman mutlu olursun. Ezgi CEYLAN Sene başından beri çeşitli 'sevgi kelebeklikleri' yapıp beni kızdırmayı başardın ama sen benim sadık başkan yardımcımsın. Başarılarının devamını dilerim(Sınıf başkanı olarak :). By Helin VARDAR Sevgili Kaan , sınıfımızın sevgi pıtırcığı, sürekli gülen, bizi güldüren neşeli insan; seninle tanışalı fazla zaman olmamasına rağmen çok iyi bir arkadaş olduğunu anladım. Gelecek hayatında başarılar dilerim Aylin ŞENGEZER Seninle genelde birlikte yaptığımız en çok şey test çözmek oldu. Bazen çok yanlışımız çıksa da seninle verimli çalıştığımızı düşünüyorum ve test çözerken sana bir nebze yardım edip katkıda bulunduysam ne mutlu bana. Sen çok neşeli ve her daim mutlu bir arkadaşım olduğun için senin yanında insanın neşesiz olması mümkün değil. Umarım hayat boyu neşeni korursun. Taha Fuat TÜRKMEN Sevgili sudan çıkmış balık ya da pıtırcık ya da sevgi kelebeği ya da herhangi başkası…. Seninle 7 yıldır arkadaşız ve sonunda aynı okuldayız. Uzun süredir birlikte bir sürü aktiviteye katılıyoruz. Basketbol, hafta sonu maçları... İlk basketbol dersini hatırlıyor musun? Topu alıp annene götürmüştün. Şimdi benden bile iyi basketbol oynuyorsun. Derste ve hayatta her zaman gülüyorsun. Yüzündeki gülümsemenin hiç kaybolmaması dileğiyle… Burak Ege EKMEN Seni tanıdığımdan beri suratını hiç asık görmedim. Bu çok iyi bir şey. Etrafına "+" enerji saçıyorsun. Sana bakınca ben de gülüyorum. Sınıfımızın sevgi kelebeğisin… Seher KARABULUT Kaan seni tanıdığımdan beri 32 dişinde hep dışarıda. Sen hep gülen insanlardansın. Bu iyi bir şey. Etrafına hep pozitif enerji yolluyorsun. En iyi tarafın iyi biri olman.. Benim dileğim hayatında istediğin yere gelebilmen.... Dilara AKÇAY Seni sevgi kelebeği! Her ne kadar, azıcık gıcık olsan da, iyiliğine ve arkadaslığına inanıyorum:) Elif Ceren AKTAŞ

O BİR KARA YAĞIZ ...............................

Mert Toprak

Mert, seninle çok iyi kankayız. Birlikte çok iyi şeyler yaptık. Sen iyi bir arkadaşsın ve öyle kalacaksın. İyi ki tanışmışız. Doğancan KADIOĞLU Sen en iyi arkadaşlarımdan birisin. Seninle adını taiçiku koyduğumuz dövüş stilini hayatım boyunca unutmayacağım. İnşallah hayatta başına güzel şeyler gelir. Yiğit TURAN Sınıfımızdaki en iyi dostumsun. Bazen beni kızdırsan da güzel anılarımız oldu. İyi ki seninle tanışmışız. Sen de çok farklı ama iyi kalpli birisin. Gelecekte başarılı, mutlu, huzurlu ve istediğin gibi bir hayat diliyorum... Utku Deniz DEMİR Mert sen gerçekten çok iyi ve sevdiğim bir arkadaşımsın. Seninle tanıştığım için çok mutluyum. Umarım hayatın boyunca hep mutlu olursun. Seher KARABULUT Toprak! Sene boyunca cesaret gösterip büyük bir görevi üstlendin. Korumalık zor olmalı Başarılar dilerim… Helin VARDAR "Hadi be" Bu sözü nerede duysam sen geliyorsun aklıma. İyi ki tanışmışız. Gelecekte mutlu ve huzurlu olman dileğiyle... Nilay ÜNAL Hatırlıyorum da okulun ilk günlerinde sana Magic Johnson dediğimde çok kızmıştın. Rapçi dediğimdeyse ne olduğunu hatırlamıyorum. Burak Ege Ekmen deyişine ve bir şeyi hep tekrar etmene hasta oluyorum. Umarım askerliği beraber yaparız. Hayatta başarılar. Efe ÜNER Sevgili, cömert iyi kalpli arkadaşımız, arada sana kızıp derste çok güldüğün için terslesem de bu seneki arkadaşlığımız birbirimize yardım edişimiz çok güzeldi. İyi ki tanışmışız. Aylin ŞENGEZER Sınıfımızın en açık sözlü insanı olduğunu düşünüyorum. Öyle ya öğretmenlerle askerliği birlikte yaptın olsun o kadar. Kahkahalarınla güldüğümüz zaman bizi daha çok güldürdün ya Allah da seni güldürsün. Seni sınıfımızda çınlayan kahkahalarınla hatırlayacağım. Gülüşünün hayat boyu eksilmemesi ümidiyle mutlu bir yaşam dilerim. Taha Fuat TÜRKMEN


O BİR ÇİFT GÜZEL BAKIŞ..................

Dilara Akçay

Dilara tanıştığımız ilk gün hiç anlaşamayacağımızı, hep kavga edeceğim izi düşünmüştüm. Ancak daha sonra anladım ki okula geldiğin (hasta olduğun günler dışında) günlerde çok iyi anlaştık. Mr. Seymen hep sana "İyileştin mi?" diye sorduğunda hepim iz eğleniyoruz. En ç ok sevdiğim huyun dürüst ve sakin olman. İyi ki tanışmışız. Efe ÜNER Dilaram, bebeğim, hayatım , bir tanem, bu sene ilk başlarda aramız bu kadar iyi olm asa b ile sonradan o kadar iyi arkadaş olduk ki şu an sen benim için ço ğu insandan değerlisin. En yakın arkadaşlarım dan b irisin sen ve kardeşim gerçekten çok tatlısın, ç ok iyi ve çok tatlı birisin iyi ki seninle tanışmışız diyorum. İyi ki yaz ılmışsın b u okula. Umarım b u arkadaşlığımız her zaman böyle biter. Seninle delilikler yapmayı eğlenmeyi ve ç ılgınca fotoğraflar çekilm eyi çok özleyec eğim. Sen her şeyin en iyisini hak ediyorsun ç ünkü sen gerçekten ç ok temiz kalpli ve insanların ne hissettiklerine değer veren b irisin. Hiç unutmam b en ağlarken beni öyle görünc e sende ağlamıştın. İşte o gün senin ne kadar doğru bir insan olduğunu anladım ve sana "gerçek dost" kavramını gerç ekten uygun gördüm. Bu kadar kısa sürede b ir insan kendini ancak bu kadar sevdirebilirdi. Umarım bizim dostluğumuz asla son bulmaz. Dedikodular, taklitlerimiz, gülüşmelerim iz , ç ılgınlıklarım ız bunlar asla son bulm asın hep devam etsin. İlkokul maceramız lisede de devam etsin. Yine birlikte olalım en küçük bir şeyde bile yine birbirim izin arkas ında olalım, koruyalım . En küçük kavgalarımız bile ç ok hoş anılardı benim için. Neyse ben yazmaya devam ettikçe daha da duygusallaşıyorum, daha çok anlatıyorum am a biz im yaşantım ız bu andaca anlatmakla sığmayac ak kadar güz el ve fazla. Seni çok seviyorum b ir tanem. U marım kendin için en iyisini yaparsın en güzel yerlerde okursun beni asla unutma... Seni çok seven insan. Aylin ŞENGEZER Sevgili Dilara A kçay. Sevgili dostum sen hep iyi arkadaşlığınla beni zor zamanlarım da mutlu ettin sen olmasan belki baz ı gezilere gidemeyebilirdim SEN İYİ DOSTUN ÖRNEKLERİNDEN B İRİS İN. İyi insan DİLARA A KÇAY. Mehmet ÖZKAN Şarkı sözü yazan arkadaşım. Cidden çok iyi şarkı s özü yazıyorsun. Bu işte yeteneğin olduğu belli (seni kıskanmıyorum değil). Hatta çok güzel "c ookies"lerde yapıyorsun. Biraz sert olmalarına rağmen ç ok güzellerdi. S eninle iyi ki tanışmışım. Umarım büyüyünce istediğin yerlere gelirsin.... Nilay ÜNAL İlk başta hiç anlaşamayac ağımı düşünsem de sen b enim biricik arkadaşlarımdan biri oldun. Yazdığın şarkı sözlerini ve seni çok seviyorum . Umarım hayat bizi bir yerlerde tekrar karşılaştırır. El if CEREN Dilara seni tanımak, seninle arkadaş olm ak gerçekten ç ok güzel bir şey. Seni ilk gördüğüm de, seninle ilk tanıştığımızda bu kadar samimi olacağımızı bilmiyordum. Seninle o kadar ç ok şey yaşadık ki bazen mutluluk, bazen heyecan, bazen ise üzüntülerimizi berab er yaşadık. Bazen küçük kavgalar etsek de sonunda hiç ayrılmadık um arımda hiç ayrılmayız. Senden şuana kadar hiç b ir sırrım ı yada sorunumu saklamadım. Her şeyi ama her şeyi anlattım sende bana anlattın. Bu sorunlara berab er çözüm aradık ve genelde bulduk. Hiç bir şeyim i saklamadan anlatabileceğim tek arkadaşımsın. Seni gerç ekten çoooooooook seviyorum. Umarım seneye de aynı okulda oluruz. Seher KARABULUT Hayatım da yer edinm iş en değişik Dilara s ensin. Genelde tanıdığım bütün Dilaralar gıc ık oldu ama sen onların içinde b ir güneş gibi doğdun. Kısa süredir tanışıyoruz ama sen kendini bana sevdirmeyi başardın. Bazen ani çıkışların olsa da, zekiliğin, güzelliğin bu çıkışları gizliyor. Umarım bu sene bittiğinde, ayrıldığımızda beni hiç unutmazsın. Ezgi CEYLAN S enin iyi bir insan olduğuna tüm kalbimle inanıyorum. Sana hedeflerinin gerçekleşmesi dileğiyle sağlık, başarı, neşe ve benimle dolu b ir sene dilerim . Mert SİVRİTAŞ Yazdığın şarkı sözlerini çook beğendiğimi söylemem gerek. Bence kendini geliştirmelisin. B aşarılarının devamını dilerim… Hel in VARDAR Çok ilginç bir kiş iliğin var. Çok b aşarılı b irisin bundan sonraki hayatında da b aşarılı o lman dileğiyle. Ömer SEYMAN Hayat için söyleyecek hep b ir söz ü olan ve sözlerinin sonucu ne olursa olsun söylemekten hiç ç ekinm eyen arkadaşım Dilara; umarım hayatın boyunca kendi doğrularını savunmaktan hiç vazgeç mezsin ve tüm ideallerini gerçekleştirirsin. Sana sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam diliyorum. Sevgilerimle. Yusuf DUMAN Sıra arkadaşlarımdan b irisiydin. İyi bir kızdın. Farklı b ir özelliğin vardı mesela şu çalışmadığım dedin sınavlardan yüksek almak gibi... S eninle tanıştığım için çok mutlu oldum, kendine iyi bak. Mert TOPRAK Derslerinde yapmış olduğun b aşarının devamını dilerim . S eni daha iyi yerlerde göreceğim izi umut ediyorum . Doğancan KADIOĞLU Başarın günden güne artıyor ve hep böyle olmasını dilerim. Sertaç BOYRAZ

O BİR YORUMSUZ.............

A. Seher Karabulut

Sevgili Seher, sen gerçekten çok iyi birisin. Çok heyecanlı ve kıpır kıpırsın. Gerçekten çok iyisin. Derslerindeki başarın, umarım senin istediğin seviyeye ulaşır. Umarım hayatın boyunca hep mutlu olursun. Utku AĞUŞ Seninle çok uzun zamandır tanışmadığımızın farkındayım tatlım. Ama seninle çok çabuk kaynaştık. İlk seni gördüğümde açıkçası seni çok havalı biri olarak düşünmüştüm. Ama şimdi diyorum ki iyi ki seninle tanışmışım canım arkadaşım seni çok seviyorum. (İ tiraf ediyorum gözlerini kıskanıyorum.) Helin BİLGİÇ Bu okula seninle birlikte farklı bir kolejden geldik. Orada da en iyi arkadaşımdın burada da. Seninle kimseyle paylaşmadığım sırlarımı, esprilerimi paylaştım. Değerimi bil. Seninleyken o kadar çok gülüyoruz ki sanki ikizim gibisin. Kardeşimden daha yakınsın bana. Yaptığımız çılgınlıkları hiç unutmayacağım. En çok da size kalmaya geldiğim ilk gün cama çıkıp orada oturmamızı :) Uzun lafın kısası, Seni çoook seviyorum. Tek dileğim hayatında gelebileceğin en üst seviyeye gelebilmen vezor anımda hep yanımda olabilmen. ÖPTÜM... Dilara AKÇAY Seni ilk gördüğümüzde seninle bu kadar samimi olacağımı tahmin etmemiştim. Hayatımda önemli bir yere sahipsin bundan da benim için değerli olduğunu çıkarabilirsin. Ben de Dilara gibi sana bir söz dile getirmek istiyorum: UYKUDAN UYANINCA İNSANI UYANDIĞINA PİŞMAN EDEN GERİ DÖNMEK İSTEYİP DE DÖNEMEYİNCE ÇARESİZLİKTEN DELİRTEN İNSANIN HAYATTA SADECE BİR DEFA GÖREBİLECEĞİ HARİKA BİR RÜYASIN.. . İşte ben seni böyle anlatabiliyorum, kötü günlerimde bana değer verdiğin için, iyi günümde yanımda olup kahkaha attığın için, beni mutlu eden bir arkadaşım olduğu için, gerçekten özel bir insanım. Bende senin hep yanındayım. Hep yanında olmamın avantajı ise aynı sitede oturmamız. Birlikte geçirdiğimiz o güzel günlerin bende derin bir izi var. Dışarı çıktığımız günlerinde… E bunların hepsini buraya yazamam, bu kısacık. Sana olan düşüncelerimi daha yazmak isterdim fakat bu yazıdan anlamanı istediğim tek şey beni hiçbir zaman unutma, arkadaşlığımız hiç bitmesin. .. Unutma ki benim için çoook ama çook değerlisin... Aylin ŞENÇOBAN Sevgili Seher, tanışalı yıllar olmasa bile seninle çok iyi bir dostluk kurduk. Bunda aynı sitede oturmamızın önemli bir rolü vardı. Sıkıntıları, heyecanları, mutlulukları, üzüntüleri, her şeyi beraber yaşadık. Bazen sen mutsuzdun, ben mutlu ettim seni. Bazen ben mutsuzdum, sen mutlu ettin. Biz pozitif negatif olarak hep tamamladık birbirimizi. Bir yapboz gibi asla ayrılmadık birbirimizden kopmadık. Birlikte uyuduk, birlikte eğlendik. Bunların hepsi çok güzeldi vebizim dostluğumuzun da böyle devam edeceğini tahmin ediyorum. Şu an gecenin bir saati uyanmış içimden geçenleri kağıda döküyorum. Ama bizim yaşadıklarımız buraya sığmayacak kadar uzun ve güzel. Seni ilk gördüğümde önyargılı olarak yaklaşsam da bunun boşuna olduğunu anlayıp seninle tanıştığıma her seferinde seviniyorum ve bunu dile getirmekten, "iyi ki varsın" demekten kaçınmıyorum. Gerçekten iyi ki varsın. Gerçekten dost dediğim sayılı insanlardansın. Hep de benimle ol seni seviyorum. Aylin ŞENGEZER Sevgili Seher, yani lakap mağduru (yorumsuz) . Aslında andacına seninle ilgili bir yorumum yok yazacaktım ama doğru olmaz diye düşündüm. Gerçekten çok iyi bir kızsın. Bu lakapları hak etmediğini rahatlıkla söyleyebilirim. Seni sene başında çok havalı bir tip olarak görüyordum. Aslında zaten öylesin. Ha bu arada Murat bunu görmezse sevinirim. Müdüre falan söyler. Neyse, gelecekteki hayatının da çok güzel geçmesi dileğiyle. .. Burak Ege EKMEN Öncelikle sınava 10 dakika kala senin kadar öğrenmeye aç birini görmediğimi belirtmeliyim. Çok telaşlı biri olmanın yanında sakin olmayı da başarabiliyorsun. Ayrıca çok heyecan dolu ve insanları hareketlendiren bir yapın var. Hayat boyu bu heyecanını ve "Çalışma Azmini" koruman dileğiyle. Taha Fuat TÜRKMEN Seni ilk tanıdığımda açık açık söyleyeyim seni pek sevmemiştim. O yüzden seninle bu kadar iyi arkadaş olacağımızı düşünmemiştim hiç. Ama sanırım fazla ön yargılı davranmışım. Sen moralimin bozuk olduğu zamanlarda yanımda oldun. Güldürmeye çalıştın beni. Bu yüzden senin kocaman iyi bir kalbin var. Arkadaşlığımız 8. sınıfta kalmasın olur mu? Beni hiç unutma. Çünkü ben seni hiç unutmayacağım. Seni çok seviyorum. Ezgi CEYLAN Seninle birçok sırımızı paylaştık. Senle çok iyi arkadaş olduk. İyi ki seni tanımışım. Sen gerçekten çok iyi bir arkadaşsın. Doğancan KADIOĞLU "Açıkçası bu konu hakkımda hiçbir fikrim yok" ne kadar çok güldük senin bu yorumuna. Seninle eskiden aynı okulda olmamamıza rağmen bu kadar yakın olmamıştık. İyi ki tanışmışız. Nilay ÜNAL Seni sınav var diye kandırdığımız günler çok eğlenceliydi. Umarım sen de hayatın boyunca eğlenirsin ve başarılı olursun… Helin VARDAR Seninle çok eğleniyorum. Değer verdiğim kişilerdensin. İleride iyi bir yere gelmen dileğiyle. Ömer Seyman ÇAĞLAYAN Sen, bence çok iyi bir arkadaşsın. Seninle tanıştığımiçin gerçekten çok mutlu oldum. Seneye kendine iyi bak. Mert TOPRAK Sevgili Seher, “Bu konu hakkında yorumum yok” lafıyla gündeme geldin:) Telaşlı olman seni farklı kılıyor ve sana yakışıyor. Bu özelliğin deseviliyor. Hayatında başarılı vemutlu olman dileğimle. Sertaç BOYRAZ Çok iyi hatırlıyorum okulun ilk günü sınıfta önümde oturuyordun. Bende senden kağıt istemiştim. Seninle bu şekilde tanışmıştık. Sana başarı, sağlık, neşe ve benimle dolu bir sene dilerim. Sevgilerle Mert SİVRİTAŞ Zor bir dönem olacak. Böyle güzel ve iyi bir arkadaş tanımışken, ayrılmak... Seviliyorsun... Elif Ceren AKTAŞ Seher okul başladığından beri iyi arkadaşlarımdan birisin. Bu konuda bir yorumun olmasa da iyi niyetli olman ve kötümser düşünmemen iyi özelliklerinden bazıları. Aslında iyi özelliklerini sayamam. Çünkü çok fazla... İyi ki tanışmışız. Efe ÜNER Seher sayfalar yeter mi anlatmaya anıları? Yazıya dökmek yeter mi o heyecanları, paylaşımları? Bir gün torunlarımıza göstermek için döktürüveririz bütün yaşanmışlıklarımızı, dostluklarımızı. İşte o zaman bütün o hatıralarımızı ölümsüzleştiririz bu sayfalarda. Cansız cümlelerdir onlar coşkuyla yazılmış. Bir tarifini yapamazsın dostluğun, yaşarsın ancak. Uzun lafın kısa sana en içten dileklerimle mutlu başarılı ve güzel bir hayat dilerim. Yusuf ÖZKURU Sevgili seher, sen çok iyi birisin. Gıcık etmeyi gerçekten çok seviyorum. Umarım hayatın boyunca hep mutlu ve başarılı olursun. Mutlu bir hayat yaşaman dileğiyle…Yiğit TURAN Çok iyi birisin tanıştığımıza sevindim. Mutlu, sağlıklı, huzurlu ve dilediğin gibi bir hayata kavuşmanı dilerim.. . Utku Deniz DEMİR Sevgili Seher Nam-ı Değer yorumsuz ya da Yılan. Sana da bir bakımdan hak etmediğin lakaplar takıldı. Yılan anlamsız ama yorumsuza bir şey diyemeyeceğim. Andacın üzerinde sakın bir değişiklik yapmaya kalkma. Seni hep Dilara ile gördüm. Hep derse geç kalıyorsun ve hep ben dolaba yaslandığımda gelip bir şey almak için benim yana çekilmemi istiyorsun. Buna gıcık kapıyorum ama olsun bu yaptıklarına rağmen iyi bir çocuksun. Sevgilerle. .. Kaan AKSAN


O BİR EN GÜZEL SIRDAŞ.........................

Nilay Ünal

Kendimi yakın hissettiğim nadir insanlardan birisin ve iyi ki varsın ve bundan sonra da hiç unutamayacağım birtanem sin. Kötü günlerimde bana m oral veren, iyi günlerimde eğlendiren biriciğim sin sen benim. Benim için anlam ın ço k fazla. Seni ç ok seven… Elif CEREN Nilay seninle tanışalı ço k olmamasına rağm en seni ç ok sevdim . Çok şeker ve de gerçekten çok başarılısın. Umarım hep de başarılı olursun. Seninle tanıştığım iç in ç ok m utluyum. İyi ki tanışmışız. Seher KARABULUT Nilayım b irlikte deliler gibi dans ettiğim arkadaşım ; öncelikle seni çok ama ç ok seviyorum. İlk baslarda fazla anlaşamıyor gibi olsa da aramız soğuk olsa da şu an ç ok güzel. İyi ki tanışm ışız diyorum. Birlikte güldük birlikte eğlendik. Hatta sahne öncesi heyecanlarım ız ı bile b irbirimize sarılarak atladık. Umarım seneye burada hep birlikte olma hayallerimiz gerç ek o lur. Yeniden s eninle b irlikte oluruz. İyi ki varsın canım. Ay lin ŞENGEZER Nilay sen benim sevdiğim, değer verdiğim kişiler arasındasın b unu unutm a. Sana bundan so nraki hayatında mutluluk başarı dolu bir hayat dilerim. Ömer SEYMAN Filmi başa saralım … Okulun ilk günü, sınıfta Nilay diye bir isim var am a c ism i yok. Merak tohumları hemen atılıyor. Kim bu? Ve sonunda tanışıyorum seninle. Tabi tanışm a dediğim hocaların seni kaldırıp, “Adın ne? Hangi okuldan geldin? SBS puanın kaç?” (Abi, oldum olası kız mışım dır bu soruya. Sana ne b enim S BS'mden ya?) vs. vs. vs. Sonra ufak tefek muhabbetler, kaç puan yaptın her neyse ben pek iyi değilimdir b öyle konularda kısac a başarılı ve mutlu bir hayat dilerim . S ınıfın en tatlı ve en yakışıklı çoc uğu Yu su f 'Kurdele'm , 'to drink'im , ' congratulatio ns'ım, canım arkadaşım; ilginç b ir tanışma hikayemiz var seninle. Hala aklıma geldikçe gülüyorum. Okul kıyafetleri denem ek, senin b ağırıp perdeyi çekmen… Sanırım en baş ından belliydi çok iyi dost olacağımız. Biz seninle '+' ve '-' gib iyiz, güneşle ay gibiyiz. Başka b ir dil kullanıyoruz sanki seninle(sadece ben anlıyorum el işaretlerini) İngiliz ce derslerinde 'with partner' bölüm lerini hep berab er yapıyoruz. Bir tek güneşi paylaşamıyoruz galiba. 'Bu dostluk hiç bitm esin' diye b ir ifade kullanmıyorum ç ünkü bitm eyeceğini biliyorum. S eni çoooooooooook seviyorum . Helin VARDAR Seninle okulda iyi arkadaş olduğumuzu düşünüyorum. İyi kalpli ve hep iyiyi düşünen birisin. Ayrıca yardım severs in. Hep hayat hiç adil değil desende um arım hayat istediğin gib i gider. İyiki varsın. Efe ÜNER Nilay öncelikle dans etm eyi ç ok seviyorsun ve bu iş te gerç ekten b aşarılısın. Çok yardımsever ve hoşs ohbet biris in. S eni b iraz daha sonradan tanıdım. Daha doğrusu sıra gelmedi bir türlü:) S eninle tanış tığımdan dolayı çok mutluyum. Mutlu ve huzurlu kalman dileğiyle… Sertaç BOYRAZ Seninle eskiden de aynı o kuldaydık fakat bu kadar yakın değildik. Sınıflarım ız hiç aynı olmamıştı. S en gerçekten iyi bir kızm ışsın. Derslerinde de ç ok b aşarılısın. Yaptığın cheesecake'i hiç unutm ayacağım. Gerçekten çok lezz etliydi. İnşallah gelecek yıllarda da yeriz. Seni ç ok seviyorum. Hayatını dilediğin şekilde geçirmen dileğiyle Dilara AKÇAY Okulun ilk başlarında tanışm asak da sonradan çok iyi b irisi olduğunu anladım. Fakat ders çalışırken b az en kalbimi kırab iliyorsun ama bende fazla rahatsız ediyorum galib a... Um arım hayatta b aşına hep iyi şeyler gelir. İyi bir hayat yaşaman dileğiyle Yiğit TURAN Voleybol idolüm, iyi ki varsın, iyi ki tanışmışız seninle. Bu senenin getirdiği olumlu yö nlerindensin sen. Seni hiç unutmayacağım , um arım sen de beni ve bu güz el eğlenceli ve dedikodulu do stluğumuzu unutmazsın. Seni ç ok seviyorum. Ezgi CEYLAN, S eninle nasıl tanıştığımı hatırlamıyorum ama şunu söyleyeb ilirim , iyi ki tanışmışım . Sen az çekm edim biliyorum . Sana neşe, sağlık, başarı ve benimle dolu bir sene dilerim. Mert SİVRİTAŞ Ders alanındaki başarılarınla gururumuz oldun ve hep olac aksın. Başarılarının devam ını dilerim . İyi ki tanışm ışız her şey istediğin gib i olsun. Doğancan KADIOĞLU Sevgili arkadaşım Nilay Ünal seninle geçirdiğimiz z am anları dostluğumuz u ileride özleyec eğim. Umarım her şey istediğin gibi olur. Mehmet ÖZKAN Hatırlıyorum da b ir İngilizce sınavında konuştuğum uz iç in ''A rkadaşlar susun okuduğumu anlamıyo rum'' diye kızıyordun ama o sınavda 100 almıştın ve senin farklı özelliğini öğrenm iştik. Çok dost canlısı bir kız dın. İyi ki tanışmışız seninle kendine iyi bak Mert TOPRAK S ınıfım ız ın en neşeli ve renkli kişilerinden birisin. Her daim mutlu b ir insansın. Bu nedenle senin yanında diğer insanlar da neşeli oluyor. Bunun yanında ç ok z eki ve b ilgili bir kızsın. Ayrıca dansta da çok başarılısın b ence. Dediğim gibi sahnenin ışığı sensin. Ömür boyu başarılı ve mutlu olman dileğiyle… Taha Fuat

O BİR ŞEN GEZER .........................

Aylin Şengezer

Ayl in senin le geç tanışm ış ols ak d a san a kısa sürede ısın dım. Tabi ki bund a aynı sitede otu rmamız ın p ayı bü yük. Sen o kadar pozitifs in ki ben ne zaman üzüls em ben i m utl u etmeyi, güldürm eyi başarıyorsun . Şuana kadar nered eyse hiç ayrıl madık hep bir arad aydık. Sorunlara beraber çözü m aradık. Biz sen inle m utlulukları, üzün tül eri her şeyi beraber yaşadık. Beraber gez dik, b eraber eğlendi k, berab er sevind ik beraber üzü ldük. Sen i il k gördüğüm de bu kad ar samim i olacağımız ı hiç düşü nmemi ştim . Senin le çok uzaktık ama şuand a ben im i çin o kad ar değerlisin ve öneml isin ki seninle tan ıştığım i çin şu an arkadaş oldu ğu muz için gerç ekten çok m utlu yum . U marım hep arkadaş kalırı z. Hiç ayrıl mayız . İyi ki h ayatım dasın u marım h ep d e kalırsın :) Seher KARAB ULUT Kendin e has b ir tarzı olan yardım sever çok iyi bir in san AYL İN ŞENGEZER : ) Mehm et ÖZKAN Sevgili arkadaşım Ayloo. Senenin ilk başın da törende hemen önüm de duruyordun . Sen inle dos t olacağım aklı ma hiç gelm em işti ama h ayat b izi i yi an laş an iki arkadaş yap tı hatta bayağı iyi anlaşan iki arkadaş. S an a baş arı, sağlık, neşe ve ben imle dolu bir sene diler. Aynı zamanda da senin le bir sen e daha atlatmayı isterim . İyi s eneler. Sevgili arkad aş ın M ert Sİ VRİTAŞ Sevgili i yi kalpli ve konuşkan arkadaşım… Bu sen eki arkadaş lığımız yardım laşmamı z benim için çok güzeldi. İyi ki tanı şmış ız seni özl eyec eğim... M ert TOPRAK Tatlım seninle tanışalı çok z am an olm ad ı ama ş unu bil ki; kon uşm an ı, enerjini ve S ENİ ÇOK SEVİYO RUM Hayatım da gördüğüm en tatlı ins an lard an biri sin! Hayatın b oyun ca hep yüz ün gü lsün sevdi klerin senin le olsun ...(e tabi i ben de: ) ) Beni h ayatın boyu nca unu tm a ç ünkü BEN SENİ HEP HATIRLAYACAĞ IM P AMPA :) Helin BİLGİÇ Sını fta bana karşı tek si nirli kiş isin. D erslerd e konu şunc a kafam a kalem atm an ve çi mdiklemend en d olayı senden korkuyorum am a her şeye rağmen ç ok iyi birisin . Utku D eniz DE Mİ R Seninle anım ız olm as a d a tan ıdığım kad arıyla çok konu şkan bir in san sın. S eni nle çok iyi anlaşsak da bund an sonraki hayatında başarılar dilerim. Ömer SEY MAN Seninle u zun senel er tanışıyoruz ve i yi ki tan ışıyoruz, iyi ki arkadaş olm uşuz ve umarım bu arkadaşlığım ız h iç bitm ez . Çünkü sen beni kötü gü nüm de bile güldü rebilecek biri sin. Bu sayede her n e kadar tartış sak da, birbi rimiz e daim a d estek olacağım ızı bili yorum ve bu yüz den sevili yorsun bebek!:) Ceren AKTAŞ Sana an daç yazarken b u kadar zorlanacağımı dü şünm em iştim. Bir insan bu kadar iyi tanıdığı arkad aşı na yazmakta neden zorlanır anlamı yorum . Belki yazı m bir andaç yazı sı gi bi olmayacak. Sıkıcı tekrarlardan ibaret olacak belki de saçm a ya d a duygu sal ama bü tün içtenliğiml e yazıyorum. Daha yeni tanıştık bi liyoru m am a neden se sen inle iyi arkadaş old uk. Bel ki de senin saflı ğın dan ve iyi kalplil iği ndendir. Sana çok gü vendim bir o kadarda şüph elendi m. U nutma ben hiç kimseye güven mem ama sen güven imi kazand ın. Bir öm ür sağl ıklı şanslı mutlu bir hayat d ileri m... Sın ıfın en tatlı ve yakışı klı çocu ğu Yusuf ÖZKURU Seninle bu sene tanı ştık am a o kadar cana yakı nsın ki hemen kend ini sevdird in h ayatın da en az senin kadar şirin ve tatlı kişilerle karş ılaş man d ileğiyle. Sen i ç ok seviyorum canım arkad aşı m. İn şall ah hayatında h ep mu tlu olursun . Se çil Hilal KAYA Sını fım ızın en popüler kişisi olarak en sevdi ği m arkad aşl arım dan biri sin. D in dersin deki şiirlerin ve " kanki " deyişin ben i sın ıfta her z am an güldürm üştür. İyi ki tanı şmışı z, iyi ki vars ın. :) Efe Ü NER Akrosti ş starım . Sen i çooook seviyorum . Esmer güzelim b eni m :) Bizi akrostişlerind en mahrum bırakmaman di leğiyle… Helin VARDAR Konuş maların herkes ten farklı ve etkileyic i. Söylediğin her şeyi heyecanl a ve istekle an latıyorsun. Bu yanın sen i daha da bel irgi nleştiri yor. Başarı lı ve m utl u kal man dil eğiyle… Sertaç BOYRAZ Bu sene tanışm amız a rağmen dost diyebilec eğim bir arkad aş ol dun. Sanı rım bu sıkıntılı s enenin getirdiği tek olum lu yön bu olsa gerek. K ısa sürede bu kad ar yakın olabileceğim iz s enenin başlarında aklımı n uc undan bile geçmezdi ama seni n o iyi kalplili ğin , ç ocuksu tavırların ben im seni sevmemi sağlad ı ç ünkü tanı ştığım ızda san a 'b en iyi gün dostu değil kötü gün dostu i stiyorum .'' d em işti m. Ben kötü günlerinde yanım da olacak dostum u bu ldum ve asla kaybetmemeye çalışacağı m. Evet, belki b u yolun sonu ayrılı k ama ben hiç inanm ıyoru m b u dostluğu kaybedec eğim e. Ayrılığın gelm es ine adıml ar kals a da em ini m s eneye bu zam an lard a kazanacağı mız l iselerde olup s aatl erce konuş maya devam ed eceğiz. Bu yolcul ukta o yan koltuğun hep dolu olacak ni ce güz el yolcu luklara. E zgi C EYLAN Ben yaz ıma Am erikan yazar Benjami n F ran klin'in anlamlı sözü olan "U nu tulm ak istem iyors an , ya okunacak ş eyler yaz ya da yazı lmaya değer şeyler yap." s özüyle başlıyoru m. Bu sözd en yola çıkarak sana anlam lı şeyler yazm aya karar verdim . İlk tanı ştığım ızda seni hiç sevmemiştim . Keşke bi zim okuld an gitse demi ştim am a atalarım ızın da dediği gi bi ön yargı kötü bir şeym iş. Seni tanı dıktan sora her şey d eğişti tabii. S eni nle birli kte gü ldük, birli kte ağladık, birli kte eğlendik. Birlikte yaptığı mız her ş ey ben im i çin ç ok an lamlı ve çok eğlenceliydi. U marım h ayatın da çok başarılı olursu n. Seni ç ok seven Dil ara... :) Dilara AKÇ AY Seninle ne kadar çok dans ettik b ilmiyorum am a hepsind e ç ok eğlen dik. Sahn eye ç ıkmadan ön ceki heyecanım ı bir sen b ir de Gözde hoc am biliyor. Tüm ku rdelelerim san a kurb an olsun hatta l ac oste tacı m bil e. İyi ki senin le tan ışıp arkadaş olmu şuz. Send en tek bir isteğim var, um arı m gözyaş ların ı değersiz kişiler için akı tm az sın seni çok seviyorum m ... :) Nila y ÜNAL Sıra p an pam . Ne kadar beni beğenm esen de sıra p an pam ol duğun için ç ok mu tlu yum . İyi ki Göz de Hoca böyle bir düz enl em e yapm ış. G erç i artı k beni satm aya başladın ama ols un. Sen benim iç in çok değerlisin. Ben i hiç unutmam an dileği yle... Sıra panpan B urak Ege EKME N Küç üklükten beri beni sin ir etsen de, çok kavga etsek d e olsun iyi bi r kuz ens in. Sen in hakkı nda d üşünd ükleri mi buraya sığdırm am i mkansız . Senin değerin i bü yüyün ce anladım . Eğer çölde açan bir çiç ek olsan, Seni kurutmamak iç in hep ağlard ım. Gözyaş ımda bir d am la olsaydın, Sen i kaybetmemek iç in asl a ağlamazd ım. Uzaktan bir kuzenim olsan da benim i çin değerlisin ve değerli kalacaksın , kavgalarımız kuz enl iği n tuzu , b i b er i. H er gü n ü m ü z d e bi r l i kt e o l d u k ve d eğe ri m i z gi tti k ç e ar ttı . B i rl i k te yap t ığ ı m ı z s aç m al ı k la r , h er kes i gü l d ü re c ek d er ec e d e ya p tı ğı m ız s aç m a l ık l ar ı s ev i yo ru m .. Hep yanım da olduğun u ben imd e senin hep yanın da olduğumu biliyorsun z aten . Ölü nceye kad ar beraberi z... Bend en ku rtulu ş yok aylom her şeyi bu raya sığdırmaya ç al ışırken çok uğraştım herhalde bu bir ömrü n özetin in öz eti oldu... Seni s eviyorum aylom :) Aylin ŞENÇ OBAN Ayl in, h er sabah “G ünayd ın tatlı m.” d iye boynu ma atı lan kız, beni i lk günd en seven ve beni de ken dine h ayran b ırakan varlık. Sen şu zamana kadar görd üğü m en cana yakın insansı n, en doğalıs ın, en eğlencelisi belki de. Ö yle koc am an bir kalb in var ki tahm in b ile edemi yorum ama on un ban a yaşattığı o güzel dostluk d uygus unu as la ama asla un utam am canı m. Sen Aylin Şengez er ben im en büyük yürekli, biri cik tatlı arkad aşı msın . Sen i gerç ekten ç ok am a çok seviyorum . İlk görü şte bağlan dığın bir tanen ezgi :) Ezgi Su ALBAY RAK Sevgili Aylin, sen inle sen eye bir garip başlad ık bir küstük bir barış tık ama şi mdi i yi arkadaşız ve sen in yap tığın şeyleri hiç unutmayac ağım . Y iğit TURAN


O BİR YAKIŞIKLI ÇOCUK..............

Mert Sivritaş

Bizim yıldızımız seninle okulun başlarında hiç barışmadı aslında. Şu birkaç haftada biz seninle anlaşmaya başladık. Senin ne kadar iyi kalpli biri olduğunu düşünmesem hep birbirimize ön yargılı kalacaktık sanırım. Neyse geçmişe demek en güzeli. Biz şimdi anlaşıyorsak ve barıştıysak bu bizim arkadaşlığımızın ilk adımlarının atıldığı anlamına gelir. Geri kalanında ne olacağını bilemem ama ben senin arkadaşlığını kaybetmek istemiyorum artık. Ve seni çok seviyorum. Umarım beni hiç unutmazsın. Ezgi CEYLAN Mert seninle her zaman manyak manyak şeyler yaptık. Kaloriferde sıcak çikolata gibi olmayacak şeyler yaptık. İyi ki tanışmışız. Benim çılgın arkadaşım. Doğancan KADIOĞLU Seninle 3 senedir tanışıyoruz. Eski okulda pek konuşmasak da Rota'da en sevdiğim arkadaşlarımdan birisin. Ne kadar dolap çıkarsan, kapı kırsan, bana bulaşsan da sen benim arkadaşımsın. Burak'la uğraşmak da seninle güzel. En sevdiğim özelliklerin dürüst olman ve icatlar yapman. İyi ki varsın. Efe ÜNER Sevgili Mert; mizah anlayış olan, sevimli bir arkadaş oldun bana. Eğer sen olmasaydın çok sıradan olurdu her şey. Böyle matrak bir arkadaşım olduğu için çok şanslıyım. Seni ve şakalarını özleyeceğim... Elif CEREN Sevgili Merto’cum, öncelikle seni çok sevdiğimi bilmeni isterim. Her ne kadar sürekli dile getirsem de her zaman dediğim gibi en sevdiğim kankamsın. Bende yerin çok büyük. Umarım seneye de aynı sınıfta olur birlikte okuruz. Bunu gerçekten çok isterim çünkü bizim anılarımız çok büyük eğlencelerimiz, mutluluklarımız. Sınıfta neredeyse korkmadan bütün sırlarımı verebildiğim tek erkeksin. Bunun nedeni de birbirimize olan sıcaklığımız. Umarım herkes seninle benim arkadaşlığımıza özenir. Mertom iyi ki tanışmışız, iyi ki varsın. Sevgiler Aylo kankan… Aylin ŞENGEZER Mert Sivritaş; Sınıftaki en eğlencelilerden birisin. Fen testlerini yapma yöntemimize hayranım. Beraber çok gülüyoruz eğleniyoruz. Umarım başarılı, mutlu ve sağlıklı bir hayatın olur. Utku Deniz DEMİR Sevgili arkadaşım Mert; seni ilk gördüğümde galiba biraz önyargılarım vardı. Senin soğuk biri olduğunu düşünmüştüm. Yanıldığımı şu an çok iyi anlıyorum. Neden mi? Ekmek teknesinin iceberg'e çarpması beni çok etkiledi ve çok yaratıcı geldi. İşte o zaman seninle dost (gençler arasında kanka olarak bilinir) olacağımı anladım. Artık hiç bozulmayacak bir arkadaşlığımız var. Bir gentelboy olarak bana yardım ediyorsun (like defteri götürmen). Bu çok doğru bir davranış. Umarım hiç ayrılmayız…Helin VARDAR Mert okulda değer verdiğim kişiler arasındasın. Çok neşe dolu bir insansın. Beni en çok güldüren kişisin. Bundan sonraki hayatında sana neşe dolu bir hayat dilerim. Ömer S. ÇAĞLAYAN Sen sınıfımızın neşeli yüzlerinden birisin (Hep deböyle kalacaksın).Biliyorum benden az çekmedin. İyi ki varsın. Umarım hayat hep istediğin gibi olur... Nilay ÜNAL Meert! Seninle tanışalı henüz çok kısa bir zaman olmasına rağmen biz bu kısa zaman içerisinde bir sürü şey yaşadık, bazen güzel bazen kötü. Bunların hepsi çok güzeldi. Zaman zaman beni sinir etsen de sen çok iyisin gerçekten. Umarım bunlar unutulmak yerine ilerde hatırlanır ve yaşanmışlığını sürdürür. Sana hayatında bol mutluluk ve güzel bir gelecek dilerim, beni sakın unutma! Seher KARABULUT

O BİR SPORTMEN ................

Mehmet Özkan

Mehmet Özkan; Dershanede çok değişik davranışların oluyor. Okulda da olduğu gibi. Dershanede biraz daha fazla oluyor fakat bu hareketlerin de seni özel kılıyor. Futbolda ve baskette de çok başarılısın. Hayatın boyunca her konuda başarılı olman dileğimle. Sertaç BOYRAZ Özkaaan ... 100' lük arkadaşım benim. Tavana değip beni sinir etsen de, yine de iyi ki varsın. Bol bol 100 alman dileğiyle... Nilay ÜNAL Sevgili sınıf arkadaşım, basketbolda geliştirdiğin başarından dolayı seni kutluyorum ve devamını diliyorum. Bu zorlu hayatta sana kolaylık dilerim. Sevgililerle. Dilara AKÇAY Seninle hem dershane hem de okul ortamında bir arada bulunduğum için çok mutluyum. Ayrıca her yerde aynı olman içinin dışının bir olmasından ve düzgün bir insan olmandan kaynaklandığını düşünüyorum. Futbol ve baskette şuana kadar gördüğüm en başarılı kişisin. Senin gibi dürüst ve sıkı bir arkadaşa sahip olduğum için çok mutluyum. Hayat boyu istediğin yerde olman ve dilediğini yapman dileğiyle. Taha Fuat TÜRKMEN Mehhhhhmeeeet mi diyeyim yoksa Mr. Özkan mı bilmem ama okula geldiğimden beri Rota'da tanıştığım en yakın arkadaşlarımdan biri oldun. Halı sahada oynadığımız maçlar çok zevkliydi. Basketbolda da iyisin. Umarım hayatta her şeyin yolunda gider. Efe ÜNER Sınıfımızın en uzun boylusu. Boy avantajıyla beraber basketbolde ve futbolda çok iyisin. Sınıfın en iyi şutlarını sen çekiyorsun futbolda. Kendi adını söylemeyi çok seviyorsun. Derslerinde çok iyi 105 alan arkadaşım benim. Utku Deniz DEMİR Sınıfımızın artisti vazgeçilmezimiz! Benim deyişimle "Ergen Kankamız". O uzun boyuyla bize abilik yapan MEHMET ÖZKAN iyi ki varsın… Aylin ŞENGEZER İyi arkadaşlığın bir yana iyi bir de basketçisin ve eğer günün birinde takımda olursan, maçlarını kaçırmam. Elif Ceren AKTAŞ Sevgili uzun boylu dost canlısı ve basketbolü süper oynayan arkadaşım. Bu seneki arkadaşlığımız güzeldi seni özleyeceğim. Mert TOPRAK Mr. Özkan! Her zaman çok neşelisin, pozitifsin, güler yüzlüsün sanırım seninle arkadaş olmamın bir sebebi de bu. Sakın bu neşeni kaybetme. Helin VARDAR


O BİR MİLLİ YÜZÜCÜ......

Doğancan Kadıoğlu

Doğancan seninle çok iyi dostuz. Herbir şeyi seninle yaptık. İyi ki tanışmışız. Kendine iyi bak. Umarım seneye de bir şeyler yaparız. Mert TOPRAK Çok ilginç birisin. Sürekli müzik konuşuyoruz. Bazen çok canımı sıktın bazen senle konuşmak çok iyiydi. Ama ne olursa olsun çok eğlendik. Sık yaptığın soğuk esprilerinden ve her tarafa UDD yazmanı sevmesem de çok sevdiğim bir arkadaşımsın. Utku Deniz DEMİR Seninle tanışalı az oldu; ama bir çok şey yaşadık ve paylaştık. Kimisi iyi kimisi kötü ama hepsi çok güzeldi. Umarım hayatın boyunca çoook mutlu ve başarılı olursun. Asena Seher ÖZKAN Yüzme branşında okulumuzun gururu oldun. Sporda ve okul hayatında başarılar dilerim… Helin VARDAR Sınıfımızın yüzücüsü... İyi ki seninle tanışmışım. İyi ki arkadaş olmuşum. Hayat hep istediğin gibi gider umarım... Nilay ÜNAL Yüzme alanında yaptığın başarılardan dolayı seni kutlarım. Ve başarılarının devamını dilerim. Dilara AKÇAY Doğancan sana ne kadar soğan dediğimde kızsan da sen iyi arkadaşlarımdan birisin. Playstation ve bilgisayar delisi olduğunu düşünüyorum. Ayrıca kaşlarının esnekliğine bayılıyorum. İyi ki tanışmışız. Efe ÜNER

O BİR TATLI ÇOCUK ........................

Yusuf Özkuru

Sevgili Yusuf, bazen beni delirecek duruma getiren bazen de bana 'en iyi arkadaşız değil mi?' diyen insan! Biliyorum bazen ikimiz de birbirimize çok sinir oluyoruz. Bazen çok iyi anlaşıyoruz hatta bazen sen benim yanıma geçiyorsun. Sırf seni güldüreyim diye garip garip sesler çıkarıyorum, sen de bize ne kadar tatlı olduğunu anlatıyorsun. Sen sınıfımızın en tatlı insanısın. Yerine kimse geçemez. Bunu unutma. İyi ki tanışmışız Kanka. Aylin ŞENGEZER Yusuf sınıfımızın en cüsseli ve konuşkanısın. Senenin başından beri beraber çok eğleniyoruz. Yaptığımız şeyleri asla unutamayacağım. Şu ana kadar derslerden nefret eden çok kişi gördüm ama bunlardan, en çok nefret edeni sensin… Utku Deniz DEMİR Sevgili, yakışıklı, tatlı, karizmatik arkadaşım Yusuf. Senin uçtuğunun şahitlerinden biri olarak, sana; neşe, sağlık, mutluluk ve benimle dolu bir sene dilerim. Mert SİVRİTAŞ Umarım hayat senin karşına güzel fırsatlar çıkarır ve bunları iyi bir şekilde değerlendirirsin... Elif Ceren AKTAŞ Yusuf, kardeşim. Sene ortalarında kavga etsek de, şu an en sevdiğim arkadaşlarımdan birisin. Hem ayrıca uçtun, şahitlerin var. Umarım seninle, sene bittikten sonrada görüşürüz. İyi ki varsın… Efe ÜNER Sevgili Yusuf seninle tanışalı fazla bir zaman olmamasına rağmen kısa zamanda bir sürü şey yaşadık. En güzel anılar, küçük kavgalar, şakalar, mutluluklar, bunların hepsi çok güzeldi. Bazen beni sinir etsen de bazen çok güldürüyorsun. Gerçekten umarım bunların hepsi unutulmak yerine ilerde hatırlanır ve yaşanmışlığını sürdürür. Sana hayatında bol mutluluk ve güzel bir gelecek dilerim, beni sakın unutma. Seher KARABULUT Ne kadar tatlı, ne kadar yakışıklı olduğunu söylememe gerek var mı bilmiyorum. Sonuçta sen kendini çok iyi biliyorsun. Kalem kutuma bir şişe dolusu parfüm sıkan bir arkadaşa, hayatta ne kadar denk gelinir ki? Umarım bulunduğun yerin kıymetini bilirsin ve hayatını iyi değerlendirirsin... Nilay ÜNAL Çalışmaya ve başarılı olmaya biraz önem vermelisin. Hayatında iyi şanslar dilerim. Dilara AKÇAY Sevgili Yusufçuk; sen iyi birisin ama bazen sinir bozabiliyorsun. Hepsi bir yana, seviyorum seni. İyi bir arkadaşsın kanka. Çok sinir etsen de beni arkadaşlığımızın tuzu biberisin. Çok atılgansı; bazen sinirimi bozabiliyorsun ama olsun. Geri kalan hayatının istediğin gibi geçmesi dileğiyle… Aylin ŞENÇOBAN


O BİR ŞÖMİNE KEDİSİ ........................

Yiğit Turan

Sevgili Yiğit, ne yalan söyleyeyim seni başlangıçta faz la sevm emiştim. Fakat daha sonra tanıştıkça iyi biri olduğunu anladım . Taha'yla uğraşmaktan çok zevk alıyorsun. Farklı davranışların var. Bilgisayar konusunda emin bir tavırla konuşuyorsun. Çünkü gerçekten de bu konuda bilgin çok. Hep mutlu olman dileğimle… Efe ÜNER Seninle geç tanışsak da iyi arkadaşlarımdan birisin. İyi resim çiziyorsun. Derste hep bacak bacak üstüne atıyorsun; ama iyi birisin. Hayatta başarılar… Helin VARDAR Um arım sana sunulan hayat standartlarını düzgün değerlendirip, iyi yerlere gelirsin. Başarılarının devamını dilerim. Sertaç BOYRAZ Okulun ilk günü ilk seninle tanışmıştım. Hatta seninle törenler hakkında bir konuşma yapmıştık. O zaman seninle ortak yanlarımız olduğunu anlamıştım . Okulun ilerleyen zamanlarında da seninle yaptığımız bilgisayar oyunları hakkındaki konuşmalardan çok zevk aldığımı söylemeliyim. Çünkü benim sevdiğim türde tüm oyunları sen de seviyorsun. Seninle muhabbet etmek çok keyifli... Öğle yemekçisi olm amamız da en sevdiğim o rtak yanlarımızdan biri. Lego'dan yapmış olduğun robotlara da hayran olduğumu söylemek zorundayım. Okuldaki ilk arkadaşım hayat boyu görüşmemiz dileğiyle. Umarım istediğin konum a gelir ve saygın bir insan olursun çünkü bunu hak ediyorsun. Taha Fuat TÜRKMEN İkimiz de çok uyuşuğuz. Muhabbetimiz genellikle iyi. Ara sıra benimle uğraşsan da çok iyi birisin. Benim gibi, yani ilginç birisin. Tanıştığım ıza çok mem nun oldum. Gelecekte mutlu, sağlıklı, başarılı ve dilediğin gibi bir hayata ulaşman dileğiyle… Utku Deniz DEMİR Derslerde hep arkasına dönüp, beni rahatsız eden arkadaşım. Başlarda pek birbirim izi tanıyamasak da sonrasından yavaş yavaş anlaşmaya başladık. Umarım hayat sana hep güler... Nilay ÜNAL Seninle ilk tanıştığımda bayağı iyi anlaşm ıştık. Birlikte Caillou çizip onun üstünde ameliyat yapmıştık. Sana sevgi, neşe, başarı, sağlık ve benimle dolu bir sene dilerim. Sevgilerle Mert SİVRİTAŞ Gelecekte bilgisayarla ilgili kariyer yapabileceğine inanıyorum. Bu zorlu hayatta başarılarının devamını dilerim . Dilara AKÇAY Sen benim en iyi arkadaşlarım dan birisi o ldun. Bana durmadan hareketler yapmana alıştım. Hayatta başarılar diliyorum… Mert TOPRAK Seninle tanışalı çok kısa bir zaman oldu seni tanıdığım kadarıyla; sen bazen çok sinir boz ucu; ama aslında çok iyi birisin. Bazen bana bulaştığında sana sinir olsam da buna alıştım artık. Sana ileriki hayatında bol mutluluk ve güzel bir gelecek dilerim… Seher KARABULUT Sevgili Yiğit kankacığım, öncelikle seninle ne kadar çok küsüp barışsak da bende yerinin ne kadar değerli olduğunu bilmeni isterim. Gerçek arkadaş kavramı farklıdır; ama sen kısa zaman içinde, bana karşı hiç bir yanlış yapmayarak bana bunu ispatladın. İyi ki tanışmışız diyorum. İlk başlarda kavga etsek bile sen sınıfımızın her zaman yakışıklı Behlül'ü olarak kal. Hayatında başarılar dilerim. Kankan : Aylin ŞENGEZER

O BİR KANKAAAA.................

Ezgi Ceylan

Sevgili Ezgim Ceylanım, burnunu yediğim insansı n. Tatl ım, bebeğimsin, her şeyimsin. Sı kı lmadan her şeyimi anlatt ığı m tüm sı rları mı büyük bir olgunlukla dinleyen insan, sana gerçekten çok özeniyorum. O kadar beceriklisin ve o kadar tatl ısı n ki senin gibi olmayı istiyorum. Sanırı m sen de benim gibi bir kankan hatta kankadan da öte "KARDEŞİN" olduğu için çok şansl ısı n. Neyse kendimi övmeyi fazla sevmem hayat ım, biliyorsun, kı sa zaman içinde bir insanı ancak bu kadar benimseyip sevebilirdim ona en önemli sırlarımı anlatacak kadar sevebilirdim. Seni o kadar çok seviyorum ki bir gün seneye yollarımız ayrılsa bile seninle aramdaki bağın kopmasını istemiyorum. Çünkü sen unutulacak biri değilsin. Çünkü sen en güzel günlerimin neşe kaynağı mutluzluklarımın üzüntülerimin arkadaşısın. Hep yanımda oldun, umarım hepte öyle olursun iyi ki varsın birtanem... Aylin ŞENGEZER Hayatı mda hiç görmediğim renkte kalemleri olan güzel k ız! Çok yardımsever, şeker, harika bir kı zsı n sen. İ çinin güzelliği dışına vurmuş . Meleksin, melek. Başarılarını n devam ı nı dilerim… Helin VARDAR Seninle bu kadar samimi dost olacağı m ız aklı mdan bile geçmezdi. İ yi ki tanışm ışız... Çünkü sen dertlerimi dinleyen ve anlayan iyi bir dinliyicisin. Aynı zamanda cok tatlı ve masumsun ve arkadaşl ığı m ızı n hiç bitmeyeceğine inanan ben, seni cok seviyorum.Elif Ceren AKTAŞ Canımm... İyi ki seninle tanışmışım (Yoksa dedikoduları kimden duyacaktım.). İyi ki arkadaş olmuşuz. Bu dostluğun hiç bitmemesi dileğiyle... Nilay ÜNAL Seni ilk başlarda hiç sevmemi ştim. Hatta Seher ile seni yerinden kaldı rmaya çalışıyoduk. Fakat senin iyi kalbini tanı dıktan sonra her şey deği şti. Sen gerçekten iyi bir dostsun. Bu karmaşı k ve zor hayatta sana iyi şanslar dilerim. Sevgiler Dilara... Dilara AKÇAY Sevgili Ezgi :)Ben seni ilk gördüğümde bu kadar samimi olacağımızı pek tahmin etmiyordum. Ama hiç de düşündüğüm gibi olmadı. Çünkü şu an seni gerçekten çok seviyorum. Sen gerçekten çok olgunsun. Söylediğin her şey çok mantıklı. Bu yüzden senin fikirlerin düşüncelerin benim için çok önemli ve değerli. Seni gerçekten çok seviyorum. Asena Seher KARABULUT Sevgili Ezgiii. Seninle geç tanışmış olsak da iyi arkadaş olduğumuzu düşünüyorum. Seninle uğraşsam da bunu seni sevdiğim için yapıyorum. Kalem kutunun kırtasiyeye benzediğini söyleyebilirim. Her zaman kardeşimsin. İyi ki varsın. Efe ÜNER Sevgili ceylanım: Ben şimdi bunu yazarken çok duygulanacağım; ama bu dediklerimi seninle paylaşmak isterim... Ben seni çok seviyorum. Gözlerinin rengi hala karışık elâ mı sarı mı ne çözemedim. Evet çok güzel gözlerin var kıskanıyorum. Yüzün harika pürüzsüz. Sen beğenmesen de ben çok beğeniyorum, yetmez mi? Hacimle dalgalanan saçların ayrı bir şefkatli. Ee ne diyim ben sana artık. Hep karnın ağrır ben yanında olduğum için o da geçer. İşte arkadaşlığımız o derece etkili diyebilirim. Okulun başında tanışsak da gün geçtikçe sana sevgim artıyor. Şimdi sen bana roman mı yazıyosun neden gelmedi mesajın diyosundur. Ama sana sevgimi anlatacak cümleler bulamıyorum. Benim için değerli bir arkadaşsın bir tanem. İnşallah yolumuz ayrılmaz. Aynı yolda geçinip gideriz demi canıım? :) Aylin ŞENÇOBAN


O BİR BEYFENDİ............................

Utku Ağuş

"Utku seninle çok içli dışlı, samimi olmasak da senin çok iyi bir insan olduğunu biliyorum. Derslerdeki başarılarını takdir edip başarılarının devamını dilerim." Efe ÜNER "Utku çok eski arkadaşız. Açıkçası önce arkadaş olmayacağımızı düşündüm; ama sonra arkadaş olduk. Sonra ben Rota Koleji'ne geldim. Seni burada görünce mutlu oldum. " Yusuf ÖZKURU Sevgili Utku; okul başladığından beri iyi biri olarak kaldın. Derslerinde de başarını her zaman korudun. Hayat boyu başarılarının devamını dilerim. Sertaç BOYRAZ Sevgili Utku; okul başladığından beri aklımızda hep iyi bir çocuk olarak kaldın. Derslere güzel bir şekilde çalışıp, iyi notlar aldın. Seni sevindirebildiysek ne mutlu bize. Hayatında başarılar dilerim. Kaan AKSAN Sevgili Utku; sınıfımızdaki en saygılı ve en hoşgörülü çocuksun. Bu yüzden sınıfımızdaki en sevdiğim arkadaşlarımdan birisin. Umarım bu mükemmel kişiliğin ile hayatta hep iyi yerlerde olursun. Taha Fuat TÜRKMEN Sevgili Sınav Arkadaşım Utku; sene başından beri sınavlara gittik geldik seninle. Sen gördüğüm en saygılı insanlardan birisin. Umarım hayat boyu mutlu ve başarılı olursun.Helin VARDAR Sevgili Utku; sınıftaki en sakin ve en saygılı öğrencisin. Sana 'Falkağuş' diye takılmamız da sevgimizdendir . Gelecek hayatında başarılar dilerim. Burak Ege EKMEN Sevgili Utku; hayatımda gördüğüm en saygılı insanlardan birisin. Aynı zamanda kibarsın da. Hayatta sana başarılar dilerim. Umarım her şey istediğin gibi olur. Nilay ÜNAL Sevgili Utku; sen çok anlayışlı birisin. Sana hayatında başarılar diliyorum. Umarım hayatta istediğin noktalara ulaşırsın. Doğancan KADIOĞLU Sevgili Utku; derslerde göstermiş olduğun başarıdan dolayı kutluyorum ve her zaman başarılarının devamını diliyorum. Dilara AKÇAY Sevgili Utku; sınıfımızın başarılı öğrencilerinden birisin. Başarılarının devamını dilerim. Umarım gelecekte her şey dilediğin gibi olur. Elif Ceren AKTAŞ Sevgili Ağuş; sınıfımızın en saygılı insanısın. İleride başarılarının devamını dilerim. Ömer Çağlayan SEYMAN Sevgili Utku; sen çok iyi bir arkadaşsın. Umarım bir ömür boyu mutlu olursun. Başarılarının devamını dilerim. Aylin ŞENGEZER Sevgili Utku; sınıfımızın gurur kaynağısın. Umarım başarıların böyle devam eder. Ezgi CEYLAN

O BİR ŞEKER KIZ.......................

Elif Ceren Aktaş

Miss Actually, canım arkadaşım benim. Sınıfta olsun, yemekhanede olsun ne çok polemiğe girdik seninle. (Hepsinde ben haklıydım o ayrı mesele. Ama hep bir kahkahayla sonuçlandı. Ne mutlu bana ki senin gibi İngilizce telaffuz dehası bir arkadaşım var. Hayatında hep başarılı olman dileğiyle… 'Congratulations'(alakasız oldu ama okunuş çok havalı. ) Helin VARDAR Sevgili arkadaşım Ceren. Okulda ilk tanıştığım iki kişi sen ve Aylin'di. Seninle ilk tanıştığımda iyi iki dost olacağımız aklıma gelmezdi ama hayat bu ne yapacağı belli olmaz ve bizi iki iyi dost yaptı. Sana neşe, başarı, sağlık ve benimle dolu bir sene dilerim Mert SİVRİTAŞ Miss Actually; cidden beni anlayan, beni seven insanlardan birisin. Öncellikle; çok iyi bir kalbin var çok cana yakınsın. Sanırım seninle tanışmamızın nedenleri de bunlar. Seninle çok polemiğe girdik doğru; ama bunların hepsi küçük bir atışmadan ibaretti. Bunların hepsinde de çok eğlendik. Seninle sadece "Jacob"ı paylaşamadık sanırım. Ama ben seni her şeye rağmen çok seviyorum. Umarım hiç ayrılmayız. Nasılsa biz seninle büyüyünce aynı üniversiteye gidip aynı evde oturacağız.(Unutma temizlik senden, yemekler benden.) Seni çok seven arkadaşın ... Nilay ÜNAL Sevgili Cerenim seninle belki de bu okulda olan kişilerden çok daha uzun süredir tanışıyoruz. Tam 3 senedir. Ortaokulu seninle birlikte okuduk ve burada yine birlikteyiz. Yine aynı sınıftayız. Biz ne olursa olsun hep birbirimizi buluyoruz asla ayrılamıyoruz. Umarım seneye de böyle olur. Neyse biz seninle beraber güldük, beraber ağladık. Bütün anlarımızı, SBS streslerimizi, sınav sonu moral bozukluklarını, sevinçleri birlikte yaşadık. Çoğu zaman eğlendik. Bazen ağladık ama ben her şeye rağmen ne kadar kavga etsekte iyiki tanışmışız diyorum. İyi ki bulmuşuz birbirimizi. Seni seviyorum hayatıım:) Ceren seninle henüz yeni tanışmamıza rağmen seni gerçekten çok sevdim. Çok şekersin. Umarım hep görüşürüz. Hiç ayrılmayız. Seni iyi ki tanımışım. İyi ki tanışmışız SENİ SEVİYORUM. Seher KARABULUT Sevgili kankam Elif Ceren, okulda en iyi anlaştığım kız arkadaşım sensin. Seninle hiçbir problem yaşamayız sanıyordum. Ama ufacık bir kalem yüzünden (ki benim hatam) küsmek yok tamam mı? Hem tekrardan özür dilerim. Hem de 7 boyutlu bir koruma gözlüğün bile vardı. Elif Ceren, sen benim için çok değerlisin. Bunu asla unutma. Sevgilerle... Burak Ege EKMEN İyi dostum Ceren :) iyi arkadaşlığın için teşekkür ederim :) İyi ki seninle karşılaşmışım diyorum. Umarım her şey istediğin gibi olur. Mehmet ÖZKAN Elif Ceren Aktaş; öncelikle birazcık sinirli bir arkadaşımızsın. Ama bunu kötü olarak algılama çünkü bu da senin için bir farklılık yaratıyor. Ayrıca İngilizcedeki telaffuzun gerçekten etkileyici. Başarılı olman dileğimle…Sertaç BOYRAZ Bu okula başlarken tanıdığım ilk kişi sendin. Aslında seninle bu kadar iyi arkadaş olacağımızı biliyordum. Çünkü biz bir birimize dostça, anlayışla bakıyorduk. Ama tabi bu dostlukta babalarımızın tanışmasının da etkisi var. Kısa sürede bu kadar yakın olabilmemiz çok benziyor olmamızdan dolayı bence. Aynı şeylerde gülüp, ağlamak gibi... Hep denilen klasik laflar bize göre değil. Mesela herkese açık olmak. Sıcak gülüşümüz hep yüzümüzde ama önemli olan içimizde o sıcaklığı yakalamak. Biz bunu başardık işte. Üzgün olduğumda yüzümü güldürmüşsen ya da güldürmüşsem biz ne olursa olsun o dostluğu yakalamışız demektir. Ezgi CEYLAN


O BİR GÜZELLİK.................................

Helin Vardar

Öncelikle; seninle çok garip, farklı bir tanışma hikayemiz var. Bazen diyorum ki iyi ki çekmişim o perdeyi yoksa bu kadar yakın olamayabilirdik. Hem salsa dansçım, hem salsa güzelim, hem de salsa öğretmenimsin. Ben ne kadar yavaş öğrensem de sen bana karşı çok sabırlıydın.(Bir de salsa yaparken ağzından garip sözcükler çıkarman ...) Kısacası bana iyi bir partner oldun, iyi bir partner olman İngilizce dersi içinde geçerli tabii. Sen olmasan nasıl yazacaktım ben onları (Hawaii, birthday party, her ne kadar yapamasak da Glastonbery Festivali hala kalbimizde) Sen olmasan ben her perşembe günleri kimden muhteşem yüzyılın özetlerini binlerce kez duyacaktım. Sen olamasan ben öğle teneffüsleri kimin saçını yapacaktım. Yani sen olmasan ben ne yapardım bilmiyorum. Bu dostluğun hiç bitmeyeceğini ben de biliyorum. Seni çok çook seviyorum.... Nilay ÜNAL Çok iyi dans ettiğini söylemem gerek. Derslerinde de çok başarılısın. Başarılarının devamını dilerim. Dilara AKÇAY Dans alanında yapmış olduğun gösteriler ile hepimizin gururu oldun. Başarılarının gelmesini canı gönülden istiyorum. Her şey gönlünce olsun...Doğancan KADIOĞLU Helin Vardar! her zaman çok iyisin :) Seninle hep güldüm, mutlu oldum. Umarım her şey istediğin gibi olur. Seninle olan dostluğumu çok özleyeceğim. Ve bu arada gözlerin çok güzel :) Mehmet ÖZKAN ‘'Heeeeeey'' bu sesi duyunca hep seni hatırlayacağım sınıf başkanı. Senin ilerde çok başarılı olacağını düşünüyorum kendine iyi bak :) Mert TOPRAK Okulun ilk basında ben sana pek ısınamamıştım. Ama sonradan aramız iyi oldu ve gittikçe iyi olmaya başladı. Bizim iyiliğimizi düşünen çok iyi birisin, çok başarılı birisi olacağını biliyorum. Yalnız Hürrem’i bıraksan iyi olur :) Sana mutluluklar dilerim. Ömer SEYMAN

O BİR KARİZMA..............................

Efe Üner

Sınıftaki de yişim izle tek gamzeli şeker çocuk; kısa zam an içinde çok sev diğim a rkadaşlarımdan ka nkalarımdan biri oldun sen çok iyi bir dostsun. Bizim tokala rımızı ve şa pkala rımızı takmanı, Ezgi ile derste yanımıza g elip bizi gıcık etme ni, bazen de o ya ptığın kom ik surat ifadesini, duy gu sömürülerini, saçla rını öne doğru tarayıp seni küçük Em ra h y apmayı ve kollarının her tarafına "Aylin ka nka" yazmayı çok özleyeceğim iyi ki tanışmışız, iyi ki varsın. Aylin ŞEN GEZER Seninle orta k ilgi ala nlarımız olduğ u için iyi iletişim kurabildiğimizi düşünüyorum. Pek çok konuda bilg i sahibi v e komik biri olduğun için sınıfım ızın renklerinde n birisin. Derslerin sıkıcılığında n bir ne bze olsun bizi kurtarıp güldürdüğ ün için sa na teşekkür ederim. Hayat boyu neşe ni korum an dileğiyle. .. Taha Fuat TÜRKM EN Efe seninle geç ta nışmış olsak da şu anda gerçekten iy i a rka daşlarımdan birisin. D erslerindeki başarını da gerçekten takdir ediyorum ve başarıla rının devam ını diliyorum ve seninle tanıştığım için de ge rçekten m utluyum. İyi ki tanışm ışız. S eher KARABULUT Sevg ili arkadaşım Efe; Sene başında seni gördüğümde tanıdık bir yüz gördüğüme bayağ ı şaşırm ıştım . Eski okulda da 2 sene beraberdik az ha ylazlığımız olma dı eski okulum uzda. Ama şim di bura da eski günleri ya za ca k değ ilim. Öme r'le birlikte seninle ne kadar uğraşsak da ben seni çok se viyorum ve oynadığ ımız Tabu oyununu a sla unutmaya ca ğım sen ve senin kelim e anla tışın: ''Tatlı Efe'' bunu bulabilm ek için ağ zımıza ge len her kelimeyi söyledik. Ömer ''Efoş'' bile dedi. Sa na sağ lıklı ve başarılı bir sene dilerim . İ nşa lla h eğitim -öğretim dolu bir seneyi daha bera ber atla tırız… Sev gili Arkadaşın. Mer t S İV RİTAŞ Biz ilköğretimin son senesinde tanıştık seninle. Sadece bir dönemde birbirim ize bu kadar ısındık. T amam , kabul ediyorum başlarda çok fa zla anlaştığ ımızı söyley emem am a kısa sürede de olsa biz bunu başardık. Sana o klasik lafları söylemeyeceğ im hayatının geri kalanında başa rılar falan filan boş laflar bence. Sen her zaman BENİ M BİTANECİK KARDEŞİ M olacaksın bunu bil y eter.. . Ezgi CEYLAN Yakışıklı! Hep zeki, neşeli, uslu ol. 'Heeeeeyy' ta nıdık geldi m i? Bu ke lim eyi söylem e görev ini sa na devrediyorum a ma gerekmediği za manlarda kullanma . Yüzüne dikkat etm eyi de unutm a. Helin VA RDAR ''Hiç tatlı değ ilsin ben daha ta tlıyım ayrıca ya kışıklı da değilsin!!!'' derdim bütün sene am a bunlar işin esprisi. Gerçekten de çok ta tlı ve ya kışıklısın bence kardeşim. N eyse kolay değil ayrılık yazısı y azmak Efe. O yüzden ben şu anda hiç zorla nmıyorum . Biliyorum ki bu yazı bizim ayrılık y azımız değ il. Bu yazı bizim birbirim izi a yrı a yrı okuy up hatırla mam ız için değil,y ine bir a raya g eldiğim izde açıp okuyup bu günlerim izi birlikte anlam ak için. Her ney se bütün içtenliğimle sa na sağlık mutluluk ve ba şarı dilerim . Her za man kardeşimsin ve hep öyle ka lacaksın... Okulun en tatlı ve en yakışıklı çocuğu. Yus uf ÖZKURU Efe başarılı ve a zimli bir arkadaşımsın. Birileriyle uğ raşma k hoşuna gidiyor ve bu çok doğal. Her insan sever aslında. Başarılı v e mutlu bir haya t sürmen dileğiyle. Ser taç BOYRAZ Yakışıklıım. .. Seninle cidden çok iyi arkadaş olduk ve bunun hep devam edeceğini umuyorum . Yakışıklısın, a kıllısın, y eteneklisin daha ne olsun? U marım hayatını iste diğin gibi yaşarsın. Nilay ÜNAL Sev gili Efe arkada şım; Seni hep şirinlik abide si olarak ha tırlaya ca ğım . Ç ünkü sen tanıdığım, tatlı mı tatlı centilmen mi centilmen iyi bir arkadaşsın. U marım hayatın umduğun g ibi gider. Elif Ceren AKTAŞ Efe Ü ner; tanıştığımıza çok mem nun oldum. Çok gülüy oruz eğle niyoruz. Seni ha yatım boyunca unutabileceğim i sanmıyorum. Çok iy i bir arkadaşsın neşeli, başarılı en önemlisi sağlıklı bir hay at diliyorum. Utku Deniz DEM İR Sevgili -DO ST UM- EFE ÜN ER okulda en iyi a rkadaşlarımdan biri oldun. Ve bu gerçekten zor bir şey. Seninle geçirdiğimiz anıları ha tırlayınca yüzümde bir tebessüm oluyor. Halı saha maçlarımız çok g üzeldi keşke hiç bitm eseydi. Ha yatta başarıla r Efe umarım hayatın istediğin gibi geçer. M ehm et ÖZKAN Efendi, iyi ka lpli denince akla gelirsin. Senin g ibi efendi insanda çok bulunma z. Bu y üzden özel olduğunu bil. Utk u A ĞUŞ Sevg ili Efe Üner; seninle a nasınıfından beri tanışıyoruz faka t ilk kez senle ay nı okulda oluyorum. Hep sen v e Burak'la aynı okulda olmak istem iştim . Fa kat bir türlü bu istediğim gerçekleşmiyordu. Sonunda senle 8. sınıfta aynı okulda olduk. Buna çok sevindim seninle birçok şey ya ptık. Senin v e sınıftaki diğer kişilerin Burak'ın dola bını çöple doldurm anız çok komik. Sen en iyi arkadaşlarım dan birisin Sevg ilerle. Kaan AKSA N Seninle uğraşmak çok zevkli. Gerçek bir dostsun ve benim değ er v erdiğ im bir kişisin. Gelecek hay atında sana mutluluklar dilerim . Ömer SEYM AN Efe Üner; seninle tanışm amız za man a ldı ama şimdi en iy i arka da şlarımdan birisin. Yaptığın şeyleri hiç unutmay acağım. Ha yatta başarıla r. Y iğit TURAN Efe Üner; sınıfın en azim li öğ rencisiy din. Her zaman yaptığın duyurula r bunu kanıtlar. İ yi ki seninle tanışmışım, seneye kendine iyi bak. Uma rım askerliği beraber yaparız. M ert TOPRAK Efe. Kardeşim. (özentilik yaptım) Bir sürü andaç ya zdım. En kolay seninki olur diye seni sona sa kla mıştım am a hiç beklediğim gibi olm adı. En g eriden anlatm aya başlayacağım. Seninle o kadar çok şey paylaştık ki. Birbirimizin en iyi en kötü ve hatta en iğ renç huy larım ızı biliyoruz. Korkma bunları burada söylemey eceğ im . Bu 8 y ıllık arkadaşlığım ız boyunca SBS'nin zorlu yollarında he p bera ber yürüdüğüm kader arkadaşım a sevgiler. B ur ak Ege EKM EN Sevg ili Efe, hiç unutmam ki okulun ilk sınavında telefonun çalm ıştı. Bu anıyı hiç unutmaya cağım . Derslerinde gerçekten çok başarılısın. Um uy orum ki hayatında hep başarılı olacaksın. Çok iyi bir insansın. D ilerim ki şansın g ökteki yıldızlar kadar pa rla k v e bol olsun. Sevg ilerle ... Dilar a AKÇA Y Sevgili Efe senle okulun ilk zam anla rı pek konuşma sak da iyi arkadaş olduğumuza ina nıyorum. Sen iyi adam sın, kafasın. Ha yatta başarıla r. Behzat. Do ğancan KADIOĞLU


O BİR ZEKİ AFACAN........

Burak Ege Ekmen

Burak arkadaşım; benim dertlerimi ve saçmalıklarımı dinledin bunun için teşekkür ederim çünkü bunu yapan nadir insanlardan birisin. Seni hep o kırık parmağınla hatırlayacağım Kurt Adam:) Sevgiler. Elif Ceren AKTAŞ Sınıfın en çalışkanı olmana karşın çok sosyal bir arkadaşımızsın. Muhabbetin çok komikti. Bir de sonradan komşu olduğumuzu öğrendim. Bu arada itiraf etmeliyim ki ismin çok güzel söyleniyor. İyi ki tanışmışım seninle. Kendine iyi bak. Mert TOPRAK Senin de elini bir sağlam göremedik Burak. Çok akıllısın hatta yılın en iyi arkadaşısın. (Boşuna sana vermedik bu ödülü dimi?) Umarım gelecekte istediğin yerde olursun bir de elini bir daha hiç kırmaman dileğiyle… Nilay ÜNAL Sen, tanıdığım iyi insanlarda bir tanesisin. Hem iyi kalpli hem başarılı... Bu acımasız hayatta iyi yerlere gelebileceğini umuyorum. Sana son sözüm "Geleceği satın alabilecek tek şey bugündür." Bu sözü hiç unutma. Sınıf arkadaşın Dilara AKÇAY Şşşt dikkat yukarıdaki fotoğrafta bulunan yakışıklı benim biricik kardeşim olur ona göre! Kardeşim olur dedim ama biz seninle ne zaman bu kadar iyi olduk hiç bir fikrim yok. Biz seninle bir anda konuşmaya başladık bir anda ısındık birbirimize ama iyi ki ısınmışız. Ben senin gibi bir arkadaşım olduğu için çok mutluyum. İyi ki varsın iyi ki tanımışım seni ve iyi ki tanımışsın beni. Seni çok seviyorum, beni sakın unutma olur mu ?...Ezgi CEYLAN Sınıfımızın en neşeli ve ilginç öğrencilerindensin. Notların çok iyi olsa da ders dışında başka şeylerle ilgilenen sosyal birisin. Tanıştığımıza gerçekten çok sevindim 500‘lük çocuk. Sağlıklı, mutlu ve dilediğin gibi bir hayat geçirmen dileğiyle... Utku Deniz DEMİR Sevgili Burak Ege seninle 2. sınıfta basketbol kursunda Efe aracılığıyla arkadaş olduk seninle ilk kez aynı okulda oluyoruz, aynı okulda olmak güzel bir şey! Senin cüzdanını alıp kaçmak, dolabının istila edilmesini görmek, seni öğretmenlere kırık parmağıyla kaleye geçiyor ve o parmaklarla topu kurtarıyor diye şikayet etmek ve daha birçok şey… Bunların hepsi çok komik ve güzel anılar oldu. Sen benim en iyi arkadaşlarımdan birisin. Sevgilerle. Kaan AKSAN Burak seni iyi ki tanımışım gerçekten iyi ki varsın! Derslerdeki başarına hep hayranım ve kıskanıyorum. Tabii gerçekten çok zekisin ve çok iyisin ve sınıfımızın “VOLVARINE”isin. Umarım güzel bir lise kazanırsın demeyeceğim çünkü çok güzel bir lise kazanacağın kesin umarım hayatın boyunca yüzün hep güler. Seher KARABULUT Sıra panpaam beni oldun olası gıcık etmişindir. Bu yüzdende işkencelerime hep maruz kalmışındır. Ama her ne olursa olsun sen benim yanımda oturan inek sıra panpacığım olarak kalacaksın. Sana daha bol bol 500' ler dilerim sakın beni unutma. Aylin ŞENGEZER Bir sürü kişiye andaç yazısı yazarken sıranın sana gelmesini bekliyordum ve sıra sana geldi. Senenin başlarında seni Fenerbahçe forması içerisinde gördüğümde bayağı sevinmiştim. Okulda Efe ile birlikte paramız olmadığında yanına gideceğimiz tek kişi sensin. Efe ile derste sıkıldığımızda dolabıyla oynayacağımız tek kişi sensin. Ama ben borcumu karşıladım sana son teknoloji bir dolap kulpu icat ettim. Seninle bir sene daha atlatmayı çok isterim. Sana sağlıklı, mutlu ve başarılı bir sene dilerim… Sevgili arkadaşın. Mert SİVRİTAŞ Yamuk parmak! Seni ileriki yıllarda parmağındaki kavisten tanıyacağım. Parmağının yamuk olması belli ki beynine vurmamış Başarılar zeki çocuk… Helin VARDAR Okulun ilk başında biz hiç top oynayamıyorduk çünkü topumuz yoktu ve kimse de getirmiyordu. En son sen getirdiğin zaman çok sevinmiştim. O gün seni sevmeye başlamıştım. Çok enerjik ve güler yüzlü birisin bunu sürdürmen dileğiyle. Hayatında başarılar dilerim. Ömer SEYMAN Sevgili Burak; öncelikle çok mantıklı ve zeki bir kişisin. Futbolda da çok başarılısın. Başkalarının düşünemediği birçok şeyi düşünebiliyorsun. Hayatında hep başarılı olman dileğimle... Sertaç BOYRAZ Burak Ege Ekmen; kardeşim seninle 8 yıldır tanışıyoruz. Resmen ilkokulu beraber okuduk. Seninle uğraşmak, dolabını mahvetmek, kartını kaçırmak vb. şeyler yaptığımızda senin surat ifaden çok komik bir hal alıyor. Ayrıca ismini söylemek de çok zevkli. İyi futbol oynuyorsun -benim kadar değil- cömert birisin. Ayrıca arkadaşların için hep iyi düşünürsün. İyi ki tanışmışız. İyi ki varsın. Efe ÜNER

O BİR BÜROKRAT.................

Taha Fuat Türkmen

Sınıfımızın zeki insanı, gerektiğinde bizi kırmayıp her zaman yardım eden arkadaşımız, sen çok iyi bir arkadaşsın umarım hep böyle kalırız. Bize yaptığın yardımlar çalıştırdığın dersler için çok teşekkür ederim ve sen çok başarılı bir insansın. Umarım bu başarın ömür boyu devam eder. Aylin ŞENGEZER Doktor tipli öğrenci:) Herkes seni doktora benzetiyor fakat ben seni hiç doktora benzetmedim açıkçası... Ben sadece seni şuan ki halinle gördüm ve herkesi öyle görüyorum. Oyunlar konusunda konuştuğumuz çok şey oldu ve hala oluyor, onun dışında ders konusunda da konuşmak için ideal bir arkadaşsın. Seninle uymayan fikirlerimizde oluyor fakat zıt kutuplar birbirini çekermiş. Ben buna inanıyorum ve zıt olmayı seviyorum. Dediğin gibi inatçı biriyim ve bu özelliğimi seviyorum çünkü aramızda tartışma yaratıyor. Tartışmak iyi bir şey değil ama ben arkadaşlıklarda tartışmada olmasını seviyorum. Daha birçok konu konuşacağımıza inanıyorum. Kötü huylarında olsa DOSTUMSUN! Hep mutlu ve birlikte olan günlere... Sertaç BOYRAZ Sevgili Arkadaşım Taha, sen okulda ilk tanıdığım arkadaşımsın. Bu yüzden benim için değerlisin ve ortak yanlarımız çok. Fakat farklı yanlarımız da çok. Mesela sende benim gibi bilgisayar oyunlarını seviyorsun ama farklı yanlarından bir tanesi de derslere çok takmışsın. Hep ders, hep ders… Ben de çok rahatım tamam ama bunun ortası olmalı. Neyse sana hayatın karşına iyi insanlar çıkartması dileğiyle... Yiğit TURAN Sevgili sıra arkadaşım Doktor Türkmen. Seninle oturmak çok eğlenceli tadına doymak imkânsız. Her yönünle çok örnek birisin. Her konuda çok iyisin. Sağlam fikirlerinle benim bir çok düşüncemi değiştirdin. İleride çok önemli bir kişi olacağında hiç bir şüphem yok. Akademik başarınla birlikte yaşam başarında çok yüksek, buna daha önce hiç rastlamamıştım. Senin gibi bir arkadaş kazandığım için çok mutluyum. Başarı mutluluk dolu bir hayat dileğiyle... Ömer SEYMAN Yol arkadaşım! Yedek öğrenci olarak çok eziyet çektik(!) seninle ama olsun önemli olan katılmaktı. Doğru zaman ve doğru kadroyla başarılarının devamını diliyorum. Helin VARDAR Sana "doktorum" mu yoksa "öğretmenim" mi desem bilmiyorum. Sene başından beri bana az ders çalıştırmadın. İnşallah gelecekte istediğin yerde olursun (zaten bundan hiç şüphem yok ). İyi ki seninle arkadaş olmuşum... Nilay ÜNAL Okulun ilk günü daha iyi anlaşacağımızı anlamıştım. Benim sana doktor senin bana hasta demen beni hep güldürmüştür. Ayrıca benden söylemesi doktor olacağına bilgisayar mühendisi ol çünkü bilgisayar delisi gibisin. Oyunlar konusunda uzmansın. Dürüst ve iyi niyetli bir arkadaşımsın. Sesin de çok iyi. İyi ki varsın. Efe ÜNER Taha Fuat Türkmen; senenin başında çok konuşmasak da tanıştığımıza çok memnun olduğum insanlardan birisin. Hem dersi hem de eğlenceyi bir anda götürebilen çok az kişiden birisin. Hem tüm oyunları çok iyi oynayan hem de dersleri çok iyi olan fazla kişi tanımıyorum. Gelecek yıllarında ve doktor olma hedefinde başarı ve neşe diliyorum… Utku Deniz DEMİR Taha sen gerçekten çok iyisin. Beni sınavlara çalıştırdığın için ve her türlü yardımların için sana teşekkür ederim. Gerçekten çok zekisin. Umarım iyi bir lise kazanırsın demeyeceğim bile. Zaten bu kesin bir şey. İyi ki tanışmışız. Seher KARABULUT Sen gerçekten ama gerçekten çok iyi birisin. Sınav öncelerinde beni çalıştırdığın için sana çok teşekkür ederim. Keşke hayatta hep senin gibi dostlarım olsa. Başarılarının devamını dilerim. Dilara AKÇAY Fuat mı Taha mı diyeyim yoksa profesör mü diyeyim bilemedim. Ama kimi zaman sınavlardan önceki yardımların kimi zaman kantindeki yardımların ve kimi zaman dostluğun benim için çok önemliydi. PROFESÖR TAHA FUAT TÜRKMEN, SANA HAYATTA BAŞARI VE MUTLULUKLAR DİLİYORUM. KENDİNE İYİ BAK. Mehmet ÖZKAN


O BİR SİRTAÇÇÇÇ....................

Sertaç Boyraz

Sevgili Sertaç, seninle tanışalı fazla zaman olmadı ama kişiliğini hemen hemen çözebildim. Öncelikle sen çok zeki bir insansın ve çok iyisin. İleriki yaşamında mutluluk başarı ve güzel bir gelecek dilerim. Aylin ŞENGEZER Sertaç aslında seni kapalı kutu olarak görüyorum. Sana Sertaç Ordar demek kadar güzel bir şey yok. Derslerdeki çalışkanlığını ve dikkatli olmanı takdir ediyorum. Başarılarının devamı dileğiyle… Efe ÜNER Geleceğin gen mühendisi! Ülke hakkında çok iyi(!) planların var. Umarım çok yüksek mevkilerde karşılaşırız. Başarılarının devamını dilerim. Helin VARDAR Seninle okulun ikinci haftasından beri birlikte çok fazla vakit geçirdik. İlgi alanlarımız birbirimize benzediği için seninle konuşmaktan çok zevk alıyorum. Ayrıca dershanede de seninle birlikte zaman geçirmem nedeniyle en devamlı arkadaşım sensin. İnatçı fakat çok iyi niyetli ve zeki birisin. İnatçı olman seni daha ilginç ve iyi biri yapıyor. İnsanların görüşlerini değiştirebiliyor ve onları etkileyebiliyorsun. Senin gibi bir arkadaşa sahip olduğum için çok mutluyum. Her zaman görüşmek dileğiyle, hayatta başarılar… Sertaç BOYRAZ Sessiz sakin arkadaşım Sertaç! Haftanın yedi günü seni görüyorum ve iyi ki görüyorum diyorum Umarım hayatta her şey istediğin gibi olur… Mehmet ÖZKAN Derslerinde başarılı olduğun için seni kutlarım ve başarılarının devamını dilerim. Dilara AKÇAY Öğle teneffüsleri, ne kadar dans edip seni bıktırsam da, iyi bir arkadaş olduğumuzu düşünüyorum. Çok temiz kalplisin. Umarım karşına çıkan tüm insanlara karşı böyle olursun. Hayatı severek geçirmen dileğiyle... Nilay ÜNAL Okulun ilk başlarında seni tanımıyordum, yaklaşık 3 veya 4 gün sonra Taha seninle arkadaş oldu. Ben önce senden fazla hoşlanmadım ama sonradan konuşa konuşa seni sevmeye başladım. Taha ile uğraştığımız zamanları hiç unutmayacağım özellikle onu liselere sokmaya çalışıp “Bakın çocuklar bu Taha.” demeye çalışıyorduk ya, işte o zaman çok eğlendik. İnşallah hayatının geri kalanında hep mutlu olursun. Ben yokken olamazsın ama olmaya çalış. Yiğit TURAN Sertaç, derslerin gerçekten çok iyi çok başarılısın. Bunun yanında bir de gerçekten çok iyisin. Hayatın boyunca umarım hep mutlu ve başarılı olursun ve istediğin liseyi kazanırsın ki hak ediyorsun… Seher KARABULUT

O BİR GALATASARAYLI.....

Ömer Çağlayan Seyman

Sıra arkadaşım ve mantıklı insan. Şahsına münhasır bir kişilik sahibi olman nedeniyle sınıftaki çoğu kişiden gözümde farklısın. Seninle her konuda konuşmak çok eğlenceli. Çünkü; her konuya kendine has bir yorum yapıp benim görüş açımı değiştirmen nedeniyle farklı ve ilginç bir kişisin. Bir gün seninle atomların canlı olduğunu keşfetmek dileğiyle mutlu ve huzurlu bir hayat dilerim. Taha Fuat TURKMEN Ömer, bütün sene senden az çekmedim, benimle az uğraşmadın. Şunu bilmelisin ki saçının rengi çok güzel ve ben saçının rengini kıskanıyorum (her ne kadar boya olsa da). Ama iyi ki seninle arkadaş olmuşum. İyi ki tanışmışız. Sana mutlu bir hayat dilerim... Nilay ÜNAL Ömeeer, Ömeeer ! Okulun ilk haftalarında sana hiç alışamamıştım hatta senden nefret ediyorum da denebilirdi. Sonra ısındım sana birden herhalde esprilerinden, sempatikliğinden kaynaklandı bu. Artık sevdiğim arkadaşlarımdan birisin. Bunun hep sürmesi dileğiyle... Helin VARDAR Sevgili arkadaşım Ömer; Haylazlık seninle güzel, eğitim öğretim seninle güzel, Efe ile uğraşmak seninle güzel. Sana neşe, sağlık, başarı dolu ve dileklerinin gerçekleşeceği bir sene dilerim. Mert SİVRİTAŞ Okulun ilk günlerinde pek konuşmasak da sonradan iyi arkadaş olduğumuza inanıyorum. Ne kadar benimle uğraşmanı sevmesem de sen iyi bir dostsun. İyi ki varsın. Efe ÜNER Her ne kadar sürekli kavga etsek de bazen beni gıcık eden bazen güldüren hatta bugün beni üzen insan bende seni üzdüm kusura bakma ama birazcık hak etmiştin neyse gelecek hayatında başarılar dilerim. Aylin ŞENGEZER Sevgili arkadaşım Ömer; okula ilk başladığında sana çok gıcık olmuştum. Ama sana değil öndeki turuncu saçına. Futbol maçlarından sonra iyice kanım ısındı. Galatasaraylı olup da Fenerbahçe'de oynadığını öğrenince çok gülmüştüm. Profesyonellik böyle bir şey herhalde dedim kendi kendime. Neyse daha fazla uzatamayacağım. Gelecekteki hayatında başarılar. Sevgilerle. Burak Ege EKMEN Sınıfımızda önceden tanıdığım tek arkadaşımsın yaklaşık 3,5 yıldır tanışıyoruz. Satrançtan tanışıyor olsak da bence bu yıl biraz daha farklı tanıdık birbirimizi. Sınıfımızda en çok isyan eden kişi sensin. Önce ve şimdi çok eğlenceli ve ilginç anılarımız oldu. Hiç unutamayacağım arkadaşlarımdansın neşe dolu bir hayat dilerim. Utku Deniz DEMİR Ömer, seninle tanışalı çok olmasa da şuan da gerçekten sevdiğim arkadaşların içindesin. Seninle tanıştığım için mutluyum. İyi ki tanışmışız. Seher KARABULUT


Rota Andac  
Rota Andac  

Andac yıllık

Advertisement