Page 45

43 r le t e faaliy osyal Yardımlar

S

Yetimlerimizin Ramazan sevincini paylaştık İHH

ekipleri Ramazan ayında 34 ülkede, Türkiye’de 25 ilde yetimlere yönelik çeşitli yardım faaliyetleri gerçekleştirdi. Gidilen ülkelerde 8.450 yetime kıyafet dağıtılırken 6.315 yetime de kırtasiye desteği sağlandı. Türkiye’de Adana, Adıyaman, Ağrı, Ankara, Batman, Bitlis, Bursa, Diyarbakır, Erzurum, Isparta, İstanbul, Kayseri, Kahramanmaraş, Mardin, Siirt, Sivas, Şanlıurfa, Şırnak, Trabzon, Van, Erzincan, Bingöl, Zonguldak ve Konya’da yetimlere ve ailelerine yönelik iftar programları düzenlendi. Sponsor ailelerle bir araya gelen çocuklarımıza hediyeler dağıtıldı.

Yetimlerimiz izci kampında T

emmuz ayında İstanbul Büyükşehir Belediyesi ile ortaklaşa düzenlenen izci kampına Adıyaman, Konya, Ankara, Sivas, İstanbul, Bursa, Kayseri, Kahramanmaraş illerinden toplam 95 yetim çocuğumuz katıldı. Kampta kız-erkek farklı yaş gruplarından çocuklarımız ilk yardım ve arama kurtarma eğitimi alıp binicilik, yüzme, tiyatro, kano ve kürek, bisiklet vb. aktivitelerde bulunurken Türkiye’nin farklı bölgelerinden kampa katılan çocuklarla da kaynaşma ve arkadaşlık kurma imkânı buldu.

SHÇEK ile iftar programında buluştuk R

amazan ayında İHH vakıf merkezinde düzenlenen iftar programında Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumu’ndan 100 çocuk ile buluştuk. Programda İHH’nın faaliyetlerinin tanıtıldığı bir sunumun ardından çocuklara çeşitli hediyeler verildi.

İHH İnsani Yardım Bülteni - 47  

İhh İnsani Yardım Vakfı - Aylık Bülten - 47

Advertisement