Page 1

Передплатний індекс: 37 619

www.tyahnybok.info, www.svoboda.org.ua № 397 (8 у цьому році), 16 – 22 лютого 2017 р.

Музика, що піднімає дух Розмова з українським композитором Олександром Яківчуком – автором симфонії «Майдан» і симфонії «Нескорені», що присвячена бійцям АТО С. 11.

МОРОК «ПАРЛАМЕНТАРИЗМУ» У Верховній Раді процвітають гультяйство, кнопкодавство, байдужість до проблем країни…

Так у парламенті зазвичай виглядає п’ятниця: практично порожній зал.

С. 3.

ЧАС ЗАВЕРШИТИ РЕВОЛЮЦІЮ ГІДНОСТІ! 22 лютого – у день втечі Януковича – «Свобода», «Правий сектор», і «Національний корпус» кличуть на марш і ставлять владі ультиматум С. 3.


2

АКТУАЛЬНО

16 – 22 лютого 2017 р.

 Націоналістична палітра

«Народна війна» Романа Круцика, «Похід Болбочана на Крим» Бориса Монкевича, «100 історій визвольної війни» Романа Коваля, два примірники «Лайдаки» Володимира Мозоля віднині в шкільних бібліотеках. Позаторік Олександр приніс у школи «Холодний Яр» Юрія Горліс-Горського, «Трагедію Волині» та «Що дала Україна світу» Володимира Сергійчука.

мади не отримують правдивої інформації про плани влади щодо створення так званих госпітальних округів, і побоюються, що це обернеться закриттям лікарень в районах.

7 лютого у Харкові свободівці пікетують Харківську ОДА з гаслами «Медична реформа вбиває українську націю!», «Здоров’я людини – це най-

Депутат Надвірнянської (Івано-Франківщина) районної ради свободівець Сергій Штогрин повідомляє у «Фейсбуці», що побратими з

11 лютого з нагоди 123-ї річниці з дня створення Всеукраїнської громадської молодіжної націоналістичної організації «Сокіл» у Тернополі відбувається націоналістичний зліт «Соколи Майдану». Урочистим смолоскипним «Маршем Правих традицій» майже півтисячі націоналістів ‒ представники осередків «Соколу» з Тернополя, Одеси, Запоріжжя, Хмельницького, Чернігова, Черкас, Кропивницького, Києва, Житомира, волонтерського фонду «Свобода-Гідність-Перемога» знову поїхали в зимову поїздку на передову – повезли вісточки з дому та ласощі воїнам.

Вінниці, Рівного, Львова ‒ проходять вулицями міста. Учасників злету привітали: лідер «Свободи» Олег Тягнибок, народний депутат-свободівець Михайло Головко, міський голова Тернополя Сергій Надал, керівник Чернігівської «Свободи» Руслан Андрійко, депутат Черкаської обласної ради Юрій Ботнар, керівник «Соколу» Юрій Черкашин.

 9 лютого львівські свободівці відправляють на Донбас автомобіль для потреб захисників Укра-

їни. «Маємо підтримувати тих, хто зараз на пере-

Після більше ніж дворічної боротьби свободівці Згурівщини (Київська область) домоглися повернення 70 га землі, яку чиновники незаконно відібрали в героїв московсько-української війни та з численними порушеннями законодавства віддали в оренду на 49 років псевдофермерові з Черкаської області. Ще в 2014 році з ініціативи свободівців ‒ голови Згурівської РДА Степана Кузьмича та голови Згурівської районної ради VI скликання Євгена Чубука ‒ ці земельні ділянки були резервували під будівництво житла для героїв московсько-української війни. Тепер, попри спроби нечесних ділків, справедливість таки відновилася.

8 лютого депутати Черкаської обласної ради підтримали ініційоване фракцією ВО «Свобода» звернення до Прем’єрміністра України, у якому закликають зупинити будівництво Канівської ГАЕС до проведення повноцінної державної екологічної експертизи та незалежної оцінки закордонних експертів щодо впливу ГАЕС на довкілля й пам’ятки історії.

довій боронить територіальну цілісність держави. Передаємо автомобіль для 44-ї окремої артилерійської бригади», ‒ зазначив депутат Львівської обласної ради від ВО «Свобода» Ігор Барановський.

Свободівець з Волині Андрій Білан повідомляє, що з ініціативи депутата Луцької міської ради від фракції ВО «Свобода» Богдана Богоноса разом з активістками об’єднання українок «Яворина» та Володимиром Пшибельським відвідали з гос-

очільник Контрольно-ревізійної комісії «Свободи» Валерій Черняков вкотре вирушили у волонтер-

тинцями бійців, які перебувають на лікуванні у військовому госпіталі в Луцьку. Передали шкарпетки, солодощі, фрукти, засоби гігієни, ляльки-обереги та дитячі малюнки.

Керівник Дубровицької (Рівненщина) «Свободи» і заступник голови Дубровицької районної ради Олександр Задорожний провів подарункову презентацію історично-патріотичних книг для старшокласників Берестівського та Ов’яницького коледжів.

9 лютого в Житомирі відбулась презентація книг краєзнавця, журналіста, громадського діяча, головного редактора газети «Культура і життя» Євгена Букета «Іван Бондаренко ‒ останній полковник Коліївщини» та «Швачка ‒ фенікс українського духу». Перше дослідження по-новому

відкриває повстання 1768 року, а друга розповідає про повстання надвірних козаків, відоме як Коліївщина. То була, розповів автор, остання за часів Речі Посполитої спроба відновлення держави Богдана Хмельницького на правому березі Дніпра.

4 лютого активісти Радомишльської районної «Свободи» (Житомирська область) передали подарунки дітям загиблих бійців у російсько-українській війні та з малозабезпечених сімей. Серед переданого – іграшки, книги, ласощі. Партійний офіс, як розповідають свободівці, постійно поповнюється допомогою небайдужих радомишлян. «Вдячні всім, хто відривається від домашніх справ і переймається державницькими клопотами», – каже наша свободівка Наталія Черняєва.

 8 лютого голова фракції ВО «Свобода» в Полтавській міській раді Юліан Матвійчук та

ську поїздку на схід – повезли бійцям вареники, галушки з м’ясом, пиріжки, печиво, тістечка, сало, м’ясо, тушкованку, рибу, а також теплі речі. Маршрут проліг через Кримське, Лисичанськ, Бахмут та Світлодарськ. Дорогою заїхали у Волохів Яр – на могилу Героя Мирослава Мисли.

більший пріоритет держави!» та ін. «Впровадження госпітальних округів у їхньому нинішньому вигляді неминуче призведе до закриття багатьох лікарень, тому в Люботині, Дергачах, Золочеві та в інших містах люди масово виступають проти таких нововведень», ‒ наголосив у своєму виступі голова Харківської «Свободи» Ігор Швайка.

З метою запобігання корупції та своєчасного виявлення і припинення корупційних проявів у Тернопільській міській раді запрацювала «гаряча телефонна лінія». Відповідне розпорядження підписав міський голова свободівець Сергій Надал, йдеться на офіційному сайті міськради Тернополя. Телефонувати на «гарячу телефонну лінію» з питань запобігання та протидії корупції можна за номером 40-41-18.

Свободівці в 11 місцевих радах Львівщини ініціюють позачергові сесії через проблеми в медичній галузі. Зокрема мова про те, що гро-

11 лютого у Тернополі директор аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» Юрій Сиротюк презентував книгу «Як облаштувати Росію. Експертна дискусія», в якій змодельовано майбутнє РФ. Видання містить матеріали експертної дискусії за участі провідних українських та зарубіжних фахівців у галузі росієзнавства. 10 лютого презентація цієї книги відбулася у Хмельницькому, раніше – в Одесі.

14 лютого ВО «Свобода» пікетує окружний адміністративний суд Києва з вимогою звільнити Павла Вовка з посади голови суду. Саме суддя Вовк фактично ухвалив рішення про заборону Майдану, на основі чого розігнали студентський протест. Протестувальники наголошують: у країні фактично не здійснено люстрацію суддів, а судова гілка влади замість гарантування дотримання законності обслуговує інтереси влади. Очільник Київської «Свободи» й депутат столичної міськради Петро Кузик оголошує про початок масштабної акції народної люстрації.


ВАЖЛИВО ФОТОМИТІ

16 – 22 лютого 2017 р.

Кожен день існування цього скликання ВРУ сприяє реваншу антидержавних сил та додає рейтингу колишнім регіоналам і політпроектам, які вони вже встигли наплодити. Ба більше, важливі для держави закони депутати не ухвалюють, проекти цих документів навіть не ставлять на голосування. Тому цей парламент має ухвалити новий закон про вибори на пропорційній основі з відкритими списками, змінити склад ЦВК і йти геть. Маємо зрозуміти: що довше діятиме ця Верховна Рада, то гіршою буде наступна», – підкреслює лідер «Свободи». А Ігор Швайка у своїй лекції розказує про медичну реформу, якої нема, але яка має бути, стисло пояснює, з чого починається будь-яка реформа і як треба проводити законопроекти через парламент.

12 лютого в Тернополі лідер «Свободи» Олег Тягнибок та очільник Харківської «Свободи» Ігор Швайка спілкуються зі слухачами Центру політичної освіти. Олег Тягнибок розповідає про нинішні політичні виклики суспільства, зокрема ж чому потрібні дочасні вибори. «Нині в парламенті за фактом не існує коаліції, а всі рішення, які ухвалюють депутати, можливі лише за підтримки уламків Партії регіонів.

Марш Національної Гідності Українцю, українко! Які зміни в країні Ти бачиш? Чи стало кращим Твоє життя? Рівно три роки тому ціною пролитої крові ми разом виконали першу з вимог Майдану – погнали бандитський режим Януковича. І врятували Україну від новітнього московського ярма. Але тепер Ти розумієш, що Революція Гідності не завершена. Бо досі винних у злочинах проти народу не покарано. Наслідки правління режиму Януковича не усунуто. Жодних докорінних змін системи не відбулося. Корупція процвітає. Люстрацію саботують. Олігархи далі знущаються з українців… Ба більше, постає реальна загроза

реваншу антиукраїнських сил. Триває окупація наших земель і точиться кривава московсько-українська війна. Війна, яку й далі лицемірно називають «АТО». «АТО», яку обіцяли закінчити «не за дні, а за години»… Фактично український народ опинився сам на сам проти свавілля олігархату та московської навали. Бо ті, хто дорвався до влади під гаслами Революції Гідності, і не думають виконувати завдання, які ставили перед ними українці. Тому ми – «Національний корпус», «Свобода» і «Правий сектор» – бачимо єдиний шлях порятунку: об’єднання активної громади, добровольчого руху та всіх націоналістів довкола конкретних і практичних вимог.

Наш ультиматум владі, яка видерлася на високі крісла на крові Майдану: Негайно припиніть соціальний – ціновий, тарифний та пенсійний – пограбунок! Ви, «слуги народу», з жиру біситесь, коли Нація бореться за виживання. «Затягуйте паски» на пузах олігархів, а не на шиях українців! Навіть не думайте «прихватизувати» стратегічні та прибуткові підприємства! Народ вимагав від вас протилежного – повернення незаконно «прихватизованих» активів у власність держави. Національні багатства – на службу Україні, а не олігархам! Не смійте скасовувати мораторій на торгівлю українською землею! Бо

Морок «парламентаризму» Українці, певно, пам’ятають, як у Верховній Раді 7 скликання фракція «Свободи» оголосила війну прогульництву, кнопкодавству, ба навіть «тушкуванню» так званих демократичних обранців, у перший же день прогнавши втришиї батька й сина Табалових – обранців, котрі ще на порозі до парламенту продали регіоналам свої депутатські душі. Власним прикладом та боротьбою націоналісти тоді таки домоглися свого: інші депутати, хоч з доброї волі, хоч з примусу, а таки мусили дотягуватися до встановленої свободівцями дисциплінарної планки.

А

ОТ У ПАРЛАМЕНТІ 8 скликання потужної націоналістичної фракції нема – пам’ятаємо, що ЦВК Охендовського її попросту не пропустила в Раду. Відтак дійство під куполом упевнено перетворюється на моральну трясовину, в якій обранці купаються у вседозволеності. Як хочуть – так і поводяться, що хочуть – те і роблять. Високі зарплати дивним чином не спонукають депутатів пам’ятати ні про совість, ані про обов’язок перед виборцями. Тож і парламентський сезон у новому 2017 році починається промовисто. Спершу, попри війну на сході, депутати завзято відпочивають – до 17 січня. Далі – ряд закритих через невідвідування засідань та, відповідно, парад рукоблудства – себто кнопкодавства. Рукоблудять за тих, котрі ще догрівають крижі на Мальдівах, «рішають» бізнесові справи чи просто перейняті чимось своїм, ближчим до тіла… Тільки минулого четверга в Раді – п’ять упійманих депутатівкнопкодавів. А скільки ще не впійманих? За повідомленням руху «Чесно», того дня лідерами з кнопкодавства стають народні обранці з «Народного фронту» (Ярослав Єдаков, Андрій Іванчук, Олександр Романовський), «Блоку Петра Порошенка» та групи «Відродження». А перед тим, вже в

3

цьому році, на кнопкодавстві впіймали депутата від БПП Андрія Кота, який натискав за законопроект про фінансове забезпечення діяльності Верховної Ради. Як то кажуть, подбати про себе – то для депутата святе. Доречно нагадати, що лавина кнопкодавства почала накривати нинішній парламент ще позаторік. У 2015 році рух «Чесно» зафіксував 71 факт кнопкодавства, у 2016-му – 68 фактів. Лідер серед торішніх порушників – президентська (!!!) фракція. Загалом торік 35 разів рукоблудив «Блок Петра Порошенка», 14 – група «Відродження», 6 – «Опозиційний блок», 5 – «Народний фронт», 3 – «Воля народу», 2 – «Радикальна партія» Олега Ляшка, 2 – позафракційні. Серед депутатів проявилися справжні «специ» з тої справи, які роблять її постійно. Наприклад, президентського обранця О. Лівіка за минулий рік упіймали чотири рази! А спритний «відродженець» Антон Яценко якось і взагалі голосував на п’ятьох місцях одночасно. Цікаво, що спікер Андрій Парубій фактами рукоблудства ніколи не переймався і не ставив проголосовані з порушеннями закони на повторне голосування. Через те, що депутати прогулюють засідання, чимало важливих законів у парламенті нині ухвалюють «з надривом» – ледве-ледве нашкрібаючи потрібні голоси. Свіжий приклад. Минулого вівторка ВР ухвалює одне з небагатьох достойних рішень на тлі своєї на загал вельми безбарвної та неефективної, як на воєнний час, діяльності. А саме – звертається до світу щодо засудження ескала-

ції збройної агресії Росії на Донбасі. Як то кажуть, не зовсім те, що зараз потрібне, але ліпше хоч щось, аніж нічого. І як же це ухвалюють? У парламенті воюючої країни знаходиться аж 258 (!!!) народних депутатів з 450, які голосують «за». Та й то, так би мовити, з-під палиці. Питання провалюють двічі. Першого разу знаходять аж 203 голоси із 335 зареєстрованих у залі. Другого разу з парламентарів вдається вичавити аж 209 «за». І тільки з третьої спроби питання нарешті ухвалюють. І це після стількох загиблих за ці дні на сході?!! Та за нинішніх обставин парламентарі мали б не спати ночами, а працювати над тим, як зарадити біді, що суне із півночі! Хто ж не голосував. Звісно ж, «Опозиційний блок» – цей свого роду парламентський непотріб. Але що з них візьмеш? Однак не голосувало також 37 коаліціянтів з БПП, 15 коаліціянтів з НФ, а ще низка «видатних діячів», зокрема Антон Геращенко, Вікторія Сюмар, Семен Семенченко та багато інших… Добре хоч зарплату собі не забули підняти. То для чого такий парламент, якщо депутати зайняті чим завгодно, тільки не своєю безпосередньою роботою?!! Невидима оку «коаліція», з якої вже кури сміються, постійні проблеми з відвідуваністю, потреба закривати засідання через куцу кількість депутатів, апатія народних обранців до того, що відбувається в країні, та відчайдушні заклики спікера до нардепів покинути нарешті буфет і повернутися до сесійної зали… Все це спонукає деяких посадовців ВР до екстраординарних ідей, від яких навіть у втеклого Януковича щелепа здивовано відвисла б. Наприклад, перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко на цьому тижні висловила пропозицію, що ВР може ухвалювати рішення… більшістю присутніх. А як же ж тоді регламент, який слугує запобіжником для ухвалення антинародних, непродуманих чи лобістських рішень? Нині у Верховній Раді на сесійне засідання

ця полита кров’ю і потом земля – власність Нації, а не ваша. Продаж землі – це торгівля Батьківщиною вроздріб. Відчепіться від малого та середнього підприємництва! Потрібні надходження до бюджету? Трусіть офшори й олігархат! Зупиніть торгівлю з т. зв. Д-ЛНР – торгівлю на крові! Жодних капітулянтських змін до Конституції щодо надання т. зв. особливого статусу Донбасу. Не можете і не хочете? Ухваліть бодай новий закон про вибори і йдіть геть! Насправді це все, що ви ще здатні доброго вчинити після трьох злочинно змарнованих років. Українцю, українко! Якщо Ти поділяєш наші вимоги – приєднуйся! 22 лютого. 10.00. Київ. Майдан Незалежності.

 

реєструється переважно 330-360 депутатів. Себто, якби пропозиція Геращенко втілилася в життя, знадобилося б якихось 160-175 голосів, аби протягнути будь-яке потрібне рішення. І насправді в нинішніх реаліях що менше депутатів прийшло б – то краще було б для зацікавлених, бо з меншою кількістю домовитися легше. «Таке враження, що цирк під назвою «парламентська демократія» вичерпався повністю. Пора прикривати лавочку і гасити світло...» – влучно пише у себе на «Фейсбуці» свободівець Богдан Салій. Галина ЧОРНА.

ДО ТЕМИ

І про «шляхетні манери» коаліції

9 лютого у ВР журналісти зафіксували чудернацьке дійство. На нардепа від БПП Сергія Лещенка зі стусанами накинувся його товариш по фракції, інший нардеп від БПП Іван Мельничук. Та так, що відірвав другові-коаліціянтові рукав від піджака. Депутатів досвідчено розборонював нардеп Олег Барна, який, пригадуємо, раніше виносив на руках з трибуни Арсенія Яценюка. Як опісля пояснював свою «позицію» Мельничук – Лещенко на нього набрехав у «Фейсбуці». Насправді парламентські бійки іноді можуть бути виправдані. Пам’ятаємо, як свободівці гонили по залу комуністів чи регіоналів – коли до тих не доходили слова… Лещенко, звісно, заслужив мати два піджаки замість одного, але якось воно по-когутячому, коли депутат від БПП вовтузить депутата від БПП. Ще одна ілюстрація того, що ніякої «коаліції» у парламенті насправді не існує…


4

16 – 22 лютого 2017 р.

ІНФОРМАЦІЇ

Мінське перемир’я-2 і його криваві битви

Тоді влада вкотре обіцяла, що скоро все закінчиться…

12 лютого виповнилося два роки від дня укладання других домовленостей у Мінську, які мали до кінця 2015 року повністю врегулювати конфлікт на Донбасі. Тоді багатогодинне нічне засідання Ангели Меркель, Франсуа Олланда, Петра Порошенка та Путіна закінчилось підписанням документа, який нібито передбачав комплекс заходів для досягнення миру. Угода, нагадаємо, була продовженням «Мінська-1» від вересня 2014 року. «ВВСУкраїна» нагадує повномасштабні бої, що відбулися за два роки від моменту підписання цього, як показав час, нічого не вартого «перемир’я»: • Битва за Дебальцеве; • Бої за Широкине; • Бліцкриг на Мар’їнку; • Світлодарська дуга; • Авдіївське загострення. Цікаво, що тоді ж, 16 лютого 2015 року, лідер «Свободи» Олег ТЯГНИБОК пророче писав на своєму блозі на «УП»: «…Рік війни з Росією та постійне порушення нею мирних домовленостей доводить, що зупинити агресора можливо тільки військовим шляхом. Результат війни з Росією залежить виключно від здатності української армії, усіх військових

формувань за підтримки всього українського суспільства відбити напад ворога, а в перспективі – звільнити окуповані території. Саме результати на фронті визначатимуть підсумки переговорів про досягнення миру, а не навпаки. Тому нові Мінські домовленості, як і будь-які «мирні» угоди з Росією, є лише тактичними інструментами, які слід використати для посилення військово-політичних позицій України у цій війні, що дозволить у майбутньому перемогти агресора. …Незважаючи на щойно оголошене чергове перемир’я на Донбасі, якого окупанти не дотримуються з першої ж доби після його початку, Україна має далі готуватися до війни з агресором, мобілізувати всі ресурси для зміцнення національної оборони та боєздатності Збройних Сил».

Михайло ГОЛОВКО: «Вимагаємо негайного

перегляду тарифів на послуги ЖКГ»

За два роки норми споживання для населення впали на 50%, а їхня вартість зросла на 400%

9 лютого під час брифінгу у Верховній Раді народний депутат-свободівець Михайло Головко звернув увагу на урядову постанову від 6 лютого № 51 про зниження соціальних нормативів користувачів послуг житлово-комунального господарства. «Зменшується кількість електричної енергії для індивідуального опалення, а також природного газу ‒ з 5,5 кубів до 5 кубів. Фактично щопівроку уряд наступає на соціальні потреби простих українців. Уряд Гройсмана продовжує політику уряду Яценюка: за два

з половиною роки норми споживання для населення впали на 50%, загальна їхня вартість у середньому зросла на понад 400%, а кількість субсидій ‒ зросла у вісім разів», ‒ заявив свободівець. Михайло Головко повідомив, що заборгованість населення за послуги ЖКГ за останній рік зросла із 10 до 23 млрд грн. «Усе більше українців не в змозі платити за послуги ЖКГ. Водночас чиновники «Нафтогазу» та «Укргазвидобування» жирують і призначають собі астрономічну платню й багатомільйонні премії», ‒ зазначив народний обранець.

Комітет виборців: найбільше державних коштів на рекламу витратили «Самопоміч» та «Народний фронт» Кожну другу гривню ці політичні партії пустили на ЗМІ У Комітеті виборців України (КВУ) заявляють, що у 2016 році політичні партії витратили на рекламу у ЗМІ 63,4 мільйона гривень, які отримали з Держбюджету, а це 39% загальних витрат. Про це пише «Радіо Свобода». КВУ уточнив, що за результатами аналізу фінансових звітів партій щодо використання коштів із Держбюджету «Самопоміч» та «Народний фронт» витратили на рекламу у ЗМІ кожну другу державну гривню. «Самопоміч» на рекламу витратила 53% коштів (22,7 із 42,6 мільйона гривень), «Народний фронт» – 67% (33,2 із 49,2 мільйона гривень). Повідомляють, що станом на 12

лютого політичні партії «Народний фронт», «Блок Петра Порошенка», «Самопоміч» та ВО «Батьківщина» оприлюднили фінансові звіти на своїх сайтах, а от звіту «Радикальної партії» Олега Ляшка немає, тому КВУ оприлюднив аналіз без інформації від цієї політичної сили. Разом, згідно з поданими документами, партії витратили на свою статутну діяльність 162,7 мільйона гривень, із них 144,9 мільйона гривень – кошти з Державного бюджету України. У НАЗК повідомляють, що на фінансування партій у 2017 році з Держбюджету виділено понад 398 мільйонів гривень. Наразі ніхто не відмовився від цих грошей.

Що то бізнес: Європа далі чекає на українські ліси А Кабмін готовий піти назустріч і хоч вже скасувати мораторій. Після нас хоч потоп?

На цьому тижні Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер зустрівся у Брюсселі з прем’єром України Гройсманом. Власкор УНІАН повідомляє, що Юнкерс пообіцяв виділити Україні 600 мільйонів євро макрофінансової допомоги. Але європейський посадовець нагадав, чого Європа очікує від України у відповідь. Отож, за словами Юнкерса, серед умов надання другого траншу макрофінансової допомоги Україні європейська сторона «називала зняття заборони на експорт деревини». «І ми очікуємо, що парламент це зробить. …Уряд докладає зусиль, щоб це сталося, і ми задоволені тим, як прем’єр-міністр з цим справляється», – похвалив Юнкерс Гройсмана за надзусилля для зняття заборони з експорту української деревини. Європа свої ліси вирізати не хоче – шкода. Адже аби відновити такий скарб – потрібні десятиліття і десятиліття. А от українські Карпати поважним європейським мужам не шкода – готові навіть заплатити 600 мільйонів євро, аби тільки знову зустрічати в себе вирізані українські ліси, які вони, відомо, купують у нас за копійки, а потім продають у вигляді меблів та іншої продукції втридорога. …Гройсман же заради чергових 30 сріб-

ників радий старатися. Одне слово – бізнес. Світ жорстокий насправді. Аби вижити, нація має мати мужність твердо обстоювати свої інтереси – і політичні, і економічні. От тільки чи розуміють це теперішні можновладці України»? «Якщо влада піде на скасування мораторію – це буде зрадою національних інтересів. Бо менш ніж за рік дії цього мораторію є економічні результати: деревообробна промисловість показала ріст на 15%, меблева – на 12%, обсяг імпорту верстатів для обробки дерева збільшився у три з половиною рази. Запрацювали підприємства, у людей з’явилася робота. І це на тлі загального падіння виробництва», – коментує наміри вітчизняних чиновників добити українські ліси народний депутат-свобдівець Андрій Іллєнко.

Нацполіцію очолив «альфонс»? Дружина генерала Князєва володіє нерухомим майном на мільйони

Кабінет Міністрів призначив генерала поліції третього рангу Сергія Князєва керівником Національної поліції України. Останні три роки Князєв очолював обласні управління поліції в Закарпатській та Рівненській областях, працював у Київській і Донецькій областях. Кандидатуру Князєва обрали за результатами Консультаційного конкурсу, який тривав ще з 15 грудня 2016 року. У комісію конкурсу навіть запросили трьох міжнародних експертів та трьох членів авторитетних неурядових організацій, а сама процедура конкурсу передбачала аж п’ять етапів. Чому очільником Нацполіції у результаті такого потужного конкурсу обрали класичного «старого мєнта» – зрозуміти непросто. Є також всі підстави вважати Князєва причетним до корупції, адже, як з’ясувалось, його дружина володіє величезною кількістю нерухомого майна – сім квартир, три елітні автомобілі, п’ять земельних ділянок і будинок. Показово й те, що в деклараціях за останні три роки Князєв не вказував, що має таку казково багату жінку. Про це пише журналіст Анатолій Остапенко для «Bihus.info». Згідно з даними реєстру нерухомого майна, у 2011 році Вікторія Князєва купляє дві сусідні квартири в селі Чабани Київської області загальною площею 130 квадратних метрів. Також у 2011 та 2013 роках пані Князєва стає власницею двох квартир у Києві. 2014 року купляє ще одну квартиру в місті Вишневе Київської області. Через місяць – квартиру

в селі Крюковщина на Київщині. Через кілька місяців після призначення Сергія Князєва головою поліції Закарпатської області у липні 2015 року Вікторія Князєва купує квартиру площею 100 квадратних метрів в Ужгороді. Також вона стає власницею житлового будинку площею 48 квадратних метрів й отримує право власності на земельну ділянку на Закарпатті. Того ж року купує земельну ділянку в селі Шаян Закарпатської області. У вересні 2016 року, за місяць до повернення Сергія Князєва до Києва, Вікторія стає власницею трьох земельних ділянок у Київській області. Їй також належать три елітні авто, приблизна вартість яких – $80 тисяч. Найцікавіше у цій історії те, що за даними реєстру юридичних осіб, Вікторія Князєва ніколи не займалася бізнесом. Сам новоспечений глава Нацполіції не спромігся пояснити звідки в його дружини стільки грошей для придбання нерухомості, натомість обмежився доволі дивним коментарем. «Це дуже болюче для мене питання, тому що воно впливає не на фінансову складову Сергія Миколайовича Князєва, а більш особистісні взаємовідносини. І оцінювати своє особисте життя, вдале або не вдале сімейне життя, я б не хотів, тим більше у відкритому ефірі», – сказав Сергій Князєв, коментуючи інформацію про майно дружини. Як можна було два місяці проводити конкурс із величезною кількістю кандидатів та етапів, щоби у підсумку обрати отакого Князєва? Схоже на те, що влада втратила не тільки нюх і страх, а ще й здоровий глузд.


ІНФОРМАЦІЇ «…У Радянській імперії немає більш важливої території для Москви, ніж Україна» З секретних документів ЦРУ Як ми вже повідомляли, нещодавно ЦРУ оприлюднило мільйони секретних документів, серед яких понад 10 тисяч стосуються України. Зокрема довідуємося, що одне з досліджень у 1975 році присвячене націоналізму, який американські розвідники називають однією з найбільш дошкульних проблем для радянської влади. Деякі уривки з документів друкує блогер ВВС Олексій Бухало. «Вони [українці] мають багатий культурний спадок і певною мірою пишаються тим, що є більшими «європейцями», аніж росіяни», – робить висновок ЦРУ. У звіті про життя Львова за 1960 рік є про настрої підтримки незалежності серед української інтелігенції і зневіру у «хрущовській відлизі». Також у ЦРУ зазначають, що час на боці асиміляції східної України – процес русифі-

кації відбувається повільно, але неухильно через переїзд росіян і асиміляцію українців. Розвідники доповідають, що в містах на сході України кількість росіян і русифікованих українців вже зрівнялась з кількістю нерусифікованих українців, а спротив русифікації чинять на заході країни. «Після російської республіки у Радянській імперії немає більш важливої території для Москви, ніж Україна», – йдеться в дослідженні ЦРУ. Схоже, чотири десятиліття тому американські розвідники розгледіли те, що досі не можуть роздивитися деякі політики в Україні…

5

Узаконити рабство українців від олігархів? Служки олігархів знову затіяли скасування мораторію на продаж землі

Олігархічна партія олігархічні інтереси й обстоює. І не дарма грошовиті мішки сиплють грішми на виборах за всяких підставних кандидатів, а потім вже й готових депутатів перекуповують у свої приватні фракції – щоб було ким свої хижацькі наміри узаконювати. От і знову після недовгої перерви заговорили про торги землею. Представник «Блоку Петра Порошенка» (тепер входить до модних «Єврооптимістів») депутат Олексій Мушак вже зібрав 47 з необхідних 45 підписів парламентарів для подачі до Конституційного Суду позову про скасування мораторію на продаж земель сільськогосподарського призначення, повідомляє «ІнтерфаксУкраїна». Сам нардеп не криючись розповів ЗМІ, що основна мета – створення ринку землі,

і що, мовляв, мораторій порушує права і свободи громадян. Отут би й зупинитися: а яких саме громадян? Чи не тих, хто заледве на платіжки щомісяця стягується? Чи не тих, хто й корів уже по селах розпродують, бо навіть на молоко дітям тримати худобу невигідно? Чи не вони, на думку Мушака, хочуть купувати землю, яка, зрештою, за національним правом і так їм належить? Щоправда, належить рівно до того часу, поки, не дай Боже, не почнеться нею вільна торгівля, й олігархи почнуть її скуповувати. Олігархи й чужинці. Хіба вони й мають тепер на це гроші. От під них і затіяне скасування мораторію на продаж землі. Нагадаємо, націоналісти виступають категорично проти продажу землі сільськогосподарського призначення, адже це рішення призведе до знищення економічного потенціалу України.

Питаєте, чого послуги залізниці подорожчали? Це для вас подорож – видатки, а хтось на ній незле «привласнює»

ФОТОФАКТ 12 лютого у Тернополі на Театральній площі відбулася народна олімпіада «майданівських дисциплін», приурочена 123-й річниці з дня утворення молодіжної націоналістичної організації «Сокіл», котра пройшла у межах заходу «Соколи Майдану». Хлопці та дівчата боролися за перемогу в естафетах на коротких дистанціях. Участь у цьому військово-спортивному дійстві взяли понад дві сотні школярів із понад двадцяти загальноосвітніх шкіл міста.

Не тільки на космічну як на українські реалії зарплату очільникові «Укрзалізниці» полякові Балчуну ми всі «скидаємося», коли платимо за щораз дорожчі квитки. Дещо «треба» й нижчим за рангом, і вони вже знайдуть спосіб, аби й у їхні кишені щось перепало. От тільки часом махінації розкриваються: Київська прокуратура виявила, що службовці регіональної філії ПАТ «Укрзалізниця» привласнили близько 50 мільйонів державних коштів. Про це інформує пресслужба ГПУ. Встановлено, що протягом 2015–2016 років службові особи регіональної філії ПАТ «Укрзалізниця», діючи всупереч

Прихильників УПА стає все більше Головне – розповідати про Героїв

Від початку Незалежності і до нині в українському суспільстві та політиці точаться гарячі дискусії про Українську повстанську армію. Адже совєтська влада зробила все, щоб українських повстанців, які боролись з радянськими, німецькими та іншими окупантами, їхній же народ вважав бандитами... Сьогодні ж кількість тих українців, які підтримують діяльність УПА, невпинно зростає.

З

16 – 22 лютого 2017 р.

ЗА ДАНИМИ соціологічної групи «Рейтинг», впродовж останніх років в українському суспільстві рівень підтримки діяльності повстанців різко збільшився – з 27 до 41%. Про це повідомив голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, передає «Укрінформ». Роль у популяризації УПА відіграло й визнання ветеранів-упівців на державному рівні, за що, нагадаємо, впродовж 25-ти років невтомно боролася «Свобода». Історик також зазначив, що результати соцопитування довели: ставлення українців до Української

А ТИМ ЧАСОМ... У вільний доступ виклали документи про опір УПА нацистам

повстанської армії залежить передусім від рівня поінформованості про неї. Крім того, дослідження показали, що діяльність УПА більше підтримують в західних регіонах України, тобто там, де про повстанців до сьогодні пам’ятають з розповідей учасників чи свідків тодішньої національно-визвольної боротьби. Натомість на решті територій України, пояснює В’ятрович, де вояківпідпільників було менше або ж не було взагалі, далі поширений негативний образ УПА, який сформувала і, на жаль, вдало поширила радянська пропагандистська машина.

У вільний доступ викладено колекцію з 61 документа, що показує збройне та інформаційне протистояння між німецькими окупантами з одного боку та Українською повстанською армією й підпіллям Організації українських націоналістів з другого. Як ідеться на офіційному сайті Центру досліджень визвольного руху, колекція документів охоплює близько 20 оригінальних бойових звітів про збройні зіткнення з нацистами: засідки на колони, напади на гарнізони та важливі об’єкти інфраструктури, бої з каральними експедиціями тощо. Наприклад, є звіт, що докладно описує напад на окружний центр у місті Камінь-Каширський (Волинська область) 19 серпня 1943 року – одну з найуспішніших операцій УПА. Тоді повстанці розгромили залогу, вбивши до 100 німецьких солдатів і поліцаїв, захопили великі трофеї. У документах можна прочитати про бої з німецькими окупантами не тільки на теренах Західної України, але й на Житомирщині, Київщині, Хмельниччині й Вінниччині.

інтересам служби, зловживаючи своїм службовим становищем, перебуваючи у змові з керівництвом низки фіктивних приватних підприємств, привласнили державні кошти у сумі майже 50 млн грн. Наразі триває досудове розслідування. Ще 20 мільйонів та сама «Укрзалізниця» викинула на закупівлю бракованих запчастин. Про це вже читаємо в повідомленні від прес-центру СБУ. Порушено кримінальне провадження. Хотілося б, звісно, справедливого покарання, от тільки ж знаємо, що за ті привласнені гроші в Україні можна полегшити всякі «суди і слідства». Тому «виявленням» порушення прокуратура й СБУ попіарилися – тіштеся. Про подальші події навряд чи довідаєтеся.

 Гарні новини

У Росії відібрали Чемпіонат світу з біатлону Чемпіонат світу з біатлону 2021 року, який планували провести в Тюмені, відбудеться в іншій країні. Стало відомо, що IBU (Міжнародний союз біатлоністів) запропонував Союзу біатлоністів Росії повернути право на проведення турніру до 24 лютого 2017 року, бо інакше виконком самостійно анулює рішення про проведення ЧС-2021 в Тюмені. Про це зокрема повідомив журналіст німецької телекомпанії ZDF Нільс Кабен. «Тюмень більше не організатор ЧС-2021. Ніякого біатлону в Тюмені», – написав Кабен на своїй сторінці у Twitter. Нагадаємо, що Тюмень обрали місцем проведення світової першості 2021 року на конгресі Міжнародного союзу біатлоністів (IBU), що відбувся в Кишиневі (Молдова) 4 вересня 2016 року. Нове місце для проведення турніру визначать на засіданні конгресу в 2018 році. Нагадаємо, що в останні місяці через допінг-скандал у Росії відібрали низку змагань з різних видів спорту. Зовсім нещодавно Міжнародний олімпійський комітет позбавив російську спортсменку Антоніну Кривошапку срібної медалі Олімпіади-2012 в естафеті 4х400 через позитивну допінгпробу. Завдяки цьому Україна просунулася на одну позначку з четвертого місця в цьому забігові та отримала у свій актив ще одну олімпійську бронзу.


ІНФОРМАЦІЇ

16 – 22 лютого 2017 р.

Вхід в Інтернет… через «Сбербанк» Ахметов перевів рахунки «Укртелекому» в російський банк

Відомий український журналіст Олександр Дубинський заявив, що підконтрольний олігарху Ринату Ахметову «Укртелеком» перевів свої рахунки до російського «Сбербанку». Новину передає «Преса України». Дубинський зазначив, що керівники НБУ зробили все, щоб надати російським банкам повну свободу дій на банківському ринку України. Мало того, за словами журналіста, саме російські фінансові установи контролюють весь банківський сектор України, а відтепер російська влада зможе контролювати ще й інтернет українців. Адже провідне підприємство України на ринку інтернет послуг «Укртелеком» переводить свої рахунки до російського «Сбербанку». Нагадаємо, «Укртелеком» був проданий за безцінь за режиму Януковича. Але ні ця оборудка, ні жодна інша тих часів досі не скасована в судовому порядку. Голова парламентської робочої групи з перевірки оприлюднених Держфінінспекцією даних про фінансові порушення, а також із перевірки інших фактів зловживань у державному секторі економіки, народний депутат України від ВО «Свобода» Олег Осуховський ще 30 квітня 2015 року заявляв, що є всі підстави повернути «Укртелеком» у власність держави. Але уряд відклав перевірку найбільшого оператора фіксованого зв’язку «Укртелеком». Нинішня влада не поспішає розслідувати олігархічні оборудки.

Корумповані судді як прикмета часу Впіймані на хабарах відкуповуються з нахабареного? Вже традиційно черговий упійманий на гарячому суддя-хабарник відбувся легким переляком. 10 лютого Апеляційний суд Києва скасував арешт судді Любомира Головатюка, якого підозрюють в отриманні хабара. Про це у Facebook повідомив адвокат Небесної сотні та автомайданівець Роман Маселко. Нагадаємо, в січні цього року Головатюка затримали під час отримання хабара у 10 тисяч доларів. Підозрюють, що це тільки частина коштів – суддя вимагав 16 тисяч зелених. 14 січня Печерський суд взяв Головатюка під варту, але хабарник вніс призначену заставу – 293 тисячі гривень, що, певно, було йому зовсім нескладно, і – вийшов з-під варти. Ще Головатюк фігурує в низці журналістських розслідувань, які викривають схеми передачі резиденції Межигір’я Януковичу.

Фото з соцмереж.

6

Як ми вже повідомляли, румуни змусили свій уряд скасувати постанову про амністію корупціонерів. Близько мільйона громадян по всій країні вийшли на акції протесту, коли владним діячам закортіло звільнити колег, які вкрали менше ніж 44 тисяч євро. Нині ж з’явилася нова цікава

інформація про досвід боротьби з корупцією в цій країні. Отож розгулятися хабарникам у Румунії не дає місцевий Національний антикорупційний директорат. З 2005 по 2013 рік його очолював прокурор Даніел Морар. За цей час були засуджені до тюремного ув’язнення колишній прем’єр-міністр Румунії Адріан Нестасе (йому і його дружині висунули звинувачення в отриманні хабарів на суму 630 тисяч євро); сенатор парламенту, мер міста Клуж-Напока (друге за розміром місто в Румунії) Георге Фунар (визнаний винним у розкраданні 200 млрд румунських леїв); а ще медіамагнат і колишній власник кількох телеканалів Сорін Овідіу Винту, засновник і керівник Консервативної партії Дан Войкулеску, колишній міністр економіки Кодруц Сереш і екс-міністр зв’язку Жолт Нагі. Загалом Даніел Морар притягнув до кримінальної відповідальності

АНОНС. 9 лютого Верховна Рада ухвалила в першому читанні скандальний законопроект «Про Конституційний Суд України», який підготували депутати президентської фракції. Під красномовними шатами реформ, нібито покликаних забезпечувати верховенство Конституції в Україні та відновлення довіри до судової системи, як завжди, ховалося шило в мішку. Зокрема ж громадськість вразили

нові стандарти оплати праці суддів КС, які сягають небачених висот: 75 прожиткових мінімумів, тобто 240 тис. грн! І за це з другої спроби проголосували 239 народних депутатів! Але захмарні оклади ‒ це ще не все. Відповідно до законопроекту, судді КС виплачується щомісячна доплата за вислугу років на посаді у розмірі від 20 до 40% його посадового окладу (це плюс від 45-ти до 96 тис. грн), а також щомі-

ДО ТЕМИ

Антикорупційна кампанія в Румунії: от би так в Україні

Тепер ще й хліб…

Ціни на стратегічні продукти надалі зростають

В Україні дорожчають хлібобулочні вироби, собівартість яких напряму залежить від долара. Ціна соціального білого батона за зиму зросла аж на 20%. Подорожчав і чорний хліб. Про це йдеться в сюжеті «ТСН. Тиждень». Ростиме ціна на хліб і далі, бо з лютого для промисловості подорожчали газ і електрика. Незабаром зросте ціна на борошно – ціни вже піднялись на 10%. Також на собівартість виробництва хліба вплинуло підвищення мінімальної зарплати. Та ще й податки на неї за кожного працівника

пекарні виростуть мало не вдвічі. Експерти прогнозують, що вартість хліба буде зростати, аж доки не досягне європейської – це близько 17 грн за хлібину. Але навіть за нинішніх цін на дешевий соціальний хліб український лікар може купити майже 700 буханців за зарплату. А польський лікар – 1,3 тисячі «своїх» хлібин. Тож і виходить, що український хліб уже дорожчий за європейський. Нагадаємо, що протягом минулого року ціни на молочну продукцію побили усі рекорди здорожчання.

Женуть кремлівських попів! Ще одна церковна громада перейшла до УПЦ КП

Мешканці села Котюжини, що на Тернопільщині, вигнали з парафії священика Московського патріархату, надавши перевагу отцям УПЦ КП. Про це повідомляє «Правий сектор» Тернопільщини на сторінці у «Facebook». «У селі Котюжини, що на Збаражчині 12 лютого відбулося перше урочисте богослужіння новоутвореної церкви УПЦ КП, де ще вчора на загальних зборах села

парафіяни зробили свідомий вибір на користь Української церкви», – йдеться в повідомленні. Нагадаємо, 11 лютого у селі Бугаївка, що на Харківщині, громада випхала з церкви священика Московського Патріархату, передавши храм УПЦ КП, а загалом з часу Революції Гідності по всій Україні десятки парафій московського патріархату перейшли під юрисдикцію УПЦ КП.

понад 20 депутатів, 25 директорів громадських установ і 40 глав національних компаній. Під його керівництвом протягом шістьох років у Румунії затримані 4,6 тисячі осіб. Понад 1,5 тисячі були засуджені до тюремного ув’язнення за корупцію. У 2008-му Даніел Морар був названий «європейцем року» в номінації «Натхнення року» за версією журналу European Voice (обійшовши, до слова, Джорджа Сороса). Нині Морар – суддя Конституційного суду Румунії. А його справу продовжують колеги, зокрема прокурор Лаура Кодруца Ковеші (на фото). Від травня 2013 року засуджено вже 1171 корупціонера – з-поміж політиків, місцевих та вищих посадових осіб. Після звернення Антикорупційного Директорату до парламенту Румунії знято імунітет з одного сенатора, шістьох депутатів, одного міністра та десятьох колишніх міністрів. Заморожено рахунки на 200 млн євро, 30 млн конфісковано.

сячна доплата за науковий ступінь доктора філософії (кандидата наук) або доктора наук у розмірі відповідно 15 і 20% посадового окладу (максимум 48 тис. грн). Набігає нічогенька сума ‒ 348 тис. грн! У голови КС є ще надбавка у розмірі 15%, а тому його зарплата сягає 420 тис. грн. Чи збережуть депутати ці цифри у другому читанні? Докладніше – у наступних числах газети.

Бити по «вєщанію» копійкою – ефективно! Радіостанції оштрафували за порушення квот

9 лютого Нацрада з питань телебачення і радіомовлення оштрафувала вісім радіостанцій за недотримання квот пісень і ведення програм українською мовою. Розмір штрафів становив: «Kiss FM» – 215 600,00 грн, «Шансон» – 125 726 грн, «Скіфія» – 33 600 грн, «Радіо «Нова хвиля» – 36 360 грн, «Телерадіокомпанія «Сімон»» – 37 800 грн, «Телерадіовидавнича компанія «Мастер» – 39 600 грн. Загальна сума штрафних санкцій становить понад 500 тисяч грн, пише «Українська правда. Життя». За повідомленнями ЗМІ, найбільшими порушниками з усіх оштрафованих радіокомпаній виявилися мережа MFM (частка пісень українською мовою 9 листопада 2016 року з 15:00 до 22:00 – 3% замість 25%) та Олександрійська станція «Маяк» (частка

пісень українською мовою 17 листопада 2016 року протягом доби – 6%, із 7:00 до 14:00 – 9%, з 15:00 до 22:00 – 4%). Цікаво, що вже й у перші дні штрафи виявилися доволі ефективними ліками. «От що штрафи животворящіє роблять! Радіо «kiss fm» сьогодні конкурує за контентом із радіо «Країна fm». І то не глупої ночі, а праймтаймового дня», – зауважив на «Фейсбуці» журналіст Ростислав Мартинюк.


ІДЕОЛОГІЯ

16 – 22 лютого 2017 р.

7

 IV Бандерівські читання

Столітня Українська Національно-визвольна Революція З виступу Юрія СИРОТЮКА, директора Недержавного аналітичного центру «Українські студії стратегічних досліджень» «…Маю сміливість зробити припущення, що Революція, яку ми маємо намір продовжити й успішно закінчити, почалася ще у 1989 році, і це не просто продовження процесу, що перманентно тривав в Україні з 1991 року – а йдеться про найдовшу в Європі Столітню Національно-визвольну революцію, початок якої ми якраз на державному рівні відзначаємо цьогоріч.

Я

КОСЬ АНДРІЙ МОХНИК висловився, що якщо в Європі була столітня війна, то чому не може бути столітньої Революції? Тому, коли говоримо про 1917-ий (а саме століттю революції присвячені наші читання), то говоримо про події, які не минули, події, які тривають досі. Тому наші читання мають передусім практичний прагматичний характер і спрямовані не назад у минуле, а вперед – у майбутнє. Говоритимемо не тільки як було, а як буде. Останнє століття було спресоване в події української революції, і тому всі етапи національно-визвольної боротьби варто розглядати як ланки одного спільного синкретичного процесу. Революційні процеси, процеси соціальних зрушень неминуче триватимуть і далі. І це не залежить від волі владоможців і роботи їхніх піарників та масового телезомбування, бо практично жодні цілі столітньої національно-визвольної Революції не реалізовані, ні національні, ні соціальні. Інша річ, чи здатен нинішній політичний клас, що отримав владу, бути на висоті тих завдань, які стоять перед державою і нацією? Дуже рідко дореволюційна політична еліта залишається фактором революційних змін і владою після Революції. Тому нині маємо в країні класичну недореволюцію та контрреволюцію. Так само мушу зазначити, як і говорив це на перших Бандерівських

читаннях, що революція – це не лише проект негації (заперечення, знищення минулої системи – як невіддільного елемента побудови нової), це не бунт п’яної матросні і не лише глобальний двіж – це творчий і вольовий акт здобуття влади і реалізації власного суб’єктного національного проекту Великої України. На жаль, Україна проминула своє 19 століття, тому марно сподіватися, що вислідом Революції буде процес доганяння інших європейських націй шляхом прискореного проходження історичного процесу європейських національних держав. Ми пропустили своє 19 століття, коли в Європі сформувався континент націй та національних держав. Тому неможливо повернутися назад, так само, як не слід потрапити в пастку кризи нинішньої європейської ідентичності. Очевидно наша революція – це процес переходу в нову фазу, в якій Україна буде інноватором і законодавцем мод. Бо пришвидшено прожити XX століття, щоб забрести в той піковий шлях, в

який завели нинішню Європу, було б як мінімум безглуздо. Які проблеми ми маємо на цьому шляху і що варто було б обговорити? В одній із конкурсних робіт прочитав, що українцям притаманний перманентний революційний процес, тобто Революція – є іманентною ознакою української нації. Тому переправити революцію у творче будівниче русло, а не в процес незалишення каменя на камені – завдання надважливе. Друге: проблема універсальності української революції, вихід її за межі України, пасіонарність українців. Українцям затісно в межах власного національного простору. Вибухова енергія революції потребує творчого облаштування як мінімум навколишнього простору. Тому мушу припустити, що революційні зміни в Україні неминуче призведуть до істотних соціально-політичних та національних зрушень принаймні на Схід та на Північ від України. Саме універсалістське націоналістичне гасло «Свобода народам – свобода Людині» – засвідчило цей напрямок. Третє: потреба правильно поєднати процес національновизвольний із процесом соціальним. Наші вороги дуже вміло використовували соціальні питання, соціальний популізм у боротьбі з українською Революцією. Національна Революція не може ні закріпити чинні соціальні порядки (що, на жаль, відбувається нині), ні здійснювати еволюційні соціальні зміни – так звані реформи. Це революційні й радикальні зміни соціальних відносин, метою яких є встановлення разом з національною справедливістю і відповідальністю ще й соціальної справедливості… Успішна Національна Революція – Богдана Хмельницького – змогла опанувати і вгамувати соціальний елемент та поєднати його з національно-державотворчим. Чернь стала частиною війська. І нині не можна дати Кремлю опанувати соціальні протести і повести «в нову загірну комуну» частину суспільства. Вести національновизвольну революцію на соціальному фронті – таке ж важливе завдання, як тримати фронт зовнішній.

Четверте, апріорне. Українська Національна Революція неодмінно супроводжувалася раніше і супроводжується тепер військовою агресією Росії. Закінчення Української Національної Революції – це неодмінна смерть московського імперіалізму. Тому наша національна Революція апріорі буде відбуватися в умовах інтервенції Кремля і закінчиться або на руїнах Російської імперії, або на наших. Тому військова еліта та військово-політична організація суспільства – надзвичайно важливий, якщо не ключовий, суб’єкт і чинник, що схилить шальки терезів у наш бік. Не лише полум’яні поети, цивільні політики чи альфонси-єврооптимісти, а й мілітарний дух нації та військово-політичний націоналістичний провід та еліта, що виростає з окопів війни, є правдивим провайдером і запорукою успіху Революції. У той самий час не можна допустити большевизації армії та суспільства. Воїн без потрібної мотивації, залізної дисципліни та незламного націоналістичного світогляду дуже швидко з захисника може стати руйнівником і Революції, і держави, а також інструментом у руках ворога. Зрештою, усі успішні форми української державності були воєннополітичними: від дружинної держави князівських часів та держави, яка так і називалася – Військо Запорізьке. Недарма наші читання присвяченні і війську-державі УПА та 75-им їх роковинам. Тому важливо, щоб нинішніх Міхновських не усунули з активної політики, а Болбочанів не розстріляли. А ще важливо не дати цього разу спрацювати дивовижній формулі «самі себе звоювали», яка показує, як українська пасіонарність переростає в ентропію і вбивчі міжусобиці. Смію припустити, що Велика Україна не сподобається не лише східним сусідам, а й багато кому на Заході, тому й там попри дипломатичні лестощі варто укріпляти кордон і поборювати антидержавні прояви. І звісно, влада як інструмент здійснення змін – її опанування – це теж важливий елемент дискусії. Відібрати владу в одного ворога, щоб віддати іншому – це як мінімум неправильна мета революційних змагань...» Скорочено.

 Згадаймо наших!

Військовий геній, українець епохи Відродження Філон Кміта Свободівець Андрій Іллєнко на своїй сторінці у «Фейсбук» написав про Філона Кміту (1530–1587 рр.) — визначного, але, на жаль, забутого руського полководця та урядника Великого Князівства Литовського.

«В

СІ МИ ЗНАЄМО про кривавого царя Московії Івана Грозного, який запровадив опричнину. Настав час згадати про його забутого антагоніста та запеклого ворога – українця Філона Кміту. Філон Кміта походив з відомих руських шляхетських родів. Все життя, військова та державна служба Філона були пов’язані зі Східним кордоном Великого князівства Литовського та Руського. Він встиг побувати Остерським та Чорнобильським урядником, Оршанським старостою та Смоленським воєводою. За успішну службу дістав у

власність маєток у Чорнобилі, за що ще за життя називався Філоном КмітаЧорнобильським. У ті часи кордон Великого князівства з Московією був ареною нескінченних воєн. І Кміта здобув левову частку перемог у цих війнах. Це був і

своєрідний бліцкриг – невеликі загони Кміти робили блискавичні рейди ворожою територію та раптово знищували значно чисельніші загони Москви; це було й успішне керівництво великими арміями. Битва під Остром, звільнення Любеча, звільнення Чернігова, перемоги під Стародубом, під Кропивною та на річці Улі, здобуття Почепу, Холму та Старої Руси. Переможна кампанія на Смоленщині, коли Кміта завдав Московії просто колосальних втрат і руйнувань. І все це – тільки частина його діяльності. Кміта обплів Московію Івана Грозного мережею шпигунів та своїх агентів. Вони були буквально всюди – в тому числі в самому Кремлі, в найближчому оточенні Грозного. Отже параноя царя та постійний пошук прихованих ворогів вже не видаються цілком безпідставними. Тінь русина Кміти була всюди. Він завжди був на

крок попереду свого кремлівського супротивника. Вербування та організація втечі «першого московського дисидента» воєводи Андрєя Курбського і формування системної опозиції та політичної еміграції Московії – майстерна спецоперація агентурної мережі під керівництвом Філона Кміти. Філон Кміта – українська людина епохи Відродження. Військовий геній. Блискучий авантюрист. Майстерний стратег та політтехнолог. Літератор, який залишив чудову епістолярну спадщину. Лідер усього Східного фронтиру Європи. У результаті війн, одним з моторів яких був Кміта, Московія не просто була зупинена. Московія виснажилась. Завершилося все «Смутним врємєнєм» та фактичним колапсом московської державності. Згадаймо про українця Філона Кміту – нашого забутого героя!» – написав Андрій Іллєнко.


8

16 – 22 лютого 2017 р.

ПОЛІТИКА

Павло КИРИЛЕНКО: «Не допустити націоналістів

у місцеву владу – таємна частина Мінських угод…» Про Одесу після Революції Гідності, але на порозі нових політичних змін у місті Павло Кириленко вже понад десятиліття очолює Одеську організацію «Свободи». У різні роки одеські націоналісти ставили собі різні тактичні завдання, але стратегія ніколи не змінювалася – це була боротьба з «рускім міром» у всіх його проявах: проросійськими пам’ятниками, наприклад Катерині ІІ; з проросійськими організаціями, наприклад угрупуваннями Ігоря Маркова; з проросійськими телепередачами на місцевих телеканалах...

Н

А ОСТАННІХ МІСЦЕВИХ ВИБОРАХ 2015 року свободівцям зовсім трохи забракло, щоб отримати свою фракцію в Одеській міській раді – результат націоналістів балансував на межі п’ятьох відсотків. Отож, про маніпуляції під час виборів, про українське життя в Одесі після Революції Гідності, про нинішню ситуацію на Одещині розмовляємо з Павлом Кириленком – керівником обласної «Свободи», а також депутатом Верховної Ради 7 скликання. – Щоб «Свобода» не потрапила до Одеської міської ради, – розповідає Павло Кириленко, – добряче доклав рук перед виборами 2015 року нинішній міський голова Геннадій Труханов. Найперше, він повністю взяв під контроль виборчі комісії всіх рівнів. Це було можливо ще й тому, що всі інші політичні сили віддали Труханову свої квоти. Отак він і «наманіпулював» більшість для своєї політичної сили «Довєрять дєлам», яка тепер становить основу коаліції вкупі з іншими політичними силами у міськраді. Наші спостерігачі тоді зафіксували (де могли – зупиняли) цілу серію фактів, як члени комісій від «Самопомочі» (!) під час підрахунку голосів крали на свою користь бюлетені за «Свободу». Звідси робимо висновок, що саме «Самопоміч», і то саме в союзі з тоді кандидатом, а тепер міським головою Трухановим, робила цей злочин. Тобто Труханову потрібно було замість «Свободи» завести в Одеську міську раду лояльну і, так би мовити, безпечну для нього «Самопоміч». «Свобода» після виборів зробила позов до Одеського адміністративного суду з вимогою визнати вибори до Одеської міської ради та міського голови недійсними... Та загалом той факт, що націоналістична «Свобода» не пройшла до місцевих рад таких великих обласних центрів, як Одеса, Дніпропетровськ і Харків, може навіть свідчити, на мою думку, про виконання таємної частини Мінських угод. Йдеться про те, що від України вимагалося не допустити націоналістів в органи місцевої влади в тих містах, які чітко асоціюються з так званим «юго-востоком».

Труханов і його команда

«Десь 80% складу Одеської міської ради цього скликання майже не відрізняється від попереднього, де більшість становила «Партія регіонів» та вже заборонена «Родіна». А нинішні депутати Труханової «Довєрять дєлам» – це ті самі колишні депутати «Партії регіонів». Координатором більшості або головою фракції «Партії регіонів» був саме Геннадій Труханов, тобто він їх контролював, давав вказівки, фактично був їхнім «хрещеним батьком». Що ж до самого Труханова, то він виходець із кримінальних угру-

пувань 1990-их років. Відомий такий авторитет, як Ангерт – от його водіємохоронцем і був Труханов. Зараз кримінальні авторитети з Одеси проживають за кордоном, зокрема в Лондоні, а Труханов – їхній фактично тут представник. За політичними поглядами це людина «руского міра», з радянським мисленням. Буквально до 2014 року, до повалення режиму Януковича, вся Одеса була завішена різними бордами, на яких Труханов вітав одеситів з якимись совєцькими святами, завжди з червоною зіркою і георгіївською стрічкою. Після перемоги Революції Гідності він, очевидно, дістав від своїх босів з-за кордону відповідні вказівки і почав приховувати свою прорадянську антиукраїнську риторику. Але коли виникають такі питання, як виконання закону про декомунізацію в Одесі, то Труханов їх відверто саботує. Наприклад, коли після його ж таки бездіяльності щодо впровадження закону про декомунізацію повноваження перейшли до голови Одеської обласної адміністрації і та вже й підготувала відповідне розпорядження, то Труханов почав проти цього боротися. Звісно, що досі ні таблички з новими назвами вулиць не розміщують, ні старі не змінюють. Звичайний саботаж. У цьому контексті варто сказати про одеситів – як вони це сприймають. Так от, бізнес дуже швидко достосувався до розпорядження про декомунізацію: вже багато магазинів, кав’ярень, ресторанів самостійно на своїх будівлях власним коштом вивішують таблички з новими назвами вулиць. Так само й інтернет-мапи внесли відповідні корективи: там уже зазначені деякі нові вулиці. Це свідчить про те, що люди підприємницького світу, люди, здатні мислити, з вищою освітою ставляться з абсолютним розумінням до процесу декомунізації. Звичайно, є невеликий відсоток невдоволених, є певна кількість людей, які досі в омані, тому що одеська мерія намагається людей залякувати: мовляв, на декомунізацію доведеться витратити або власні гроші, або чимало часу тощо. Тобто міськрада спотворює суть закону про декомунізацію, де чітко зазначено, що ніяких додаткових витрат громадян чи юридичні особи не зазнають».

Український світ звільнився від «руского міра»

«Суттєво зазначити, що в Одесі все кардинально змінилося після 2014 року. Ще кілька місяців після перемоги Революції Гідності в Одесі так звані сили Антимайдану намагалися розхитувати ситуацію. От, згадайте, було таке Куликове поле, де збиралися російські диверсанти, проросійськи налаштовані різні угрупування, які ходили по місту і чинили терор проти

місцевих мешканців, нападали на проукраїнські політичні акції, нападали на різні адміністративні будівлі, на журналістів… Та й у приміщення нашого партійного офісу кілька разів закидали невідомі вибухові пристрої. І весь цей час правоохоронні органи бездіяли, не було жодного затриманого, навіть щодо нападу на мою депутатську приймальню (депутата Верховної Ради, – ред.), де також був офіс «Свободи», хоч злочинці дуже чітко були зафіксовані на відеокамери. Все це призвело до того, що 2 травня 2014 року ці рускомірні сили, відчуваючи безкарність, вирішили продовжити своє діло і напали на український Марш єдності. Тоді й переповнилася чаша терпіння одеситів: інформація про те, що оці банди проросійських активістів з Куликового поля напали на українську акцію, миттєво розійшлася в Інтернеті, у «Фейсбуці», і люди почали масово приїжджати в центр міста, щоб зупинити ту вакханалію. У результаті вже до 4 травня наметове містечко сепаратистів на Куликовому полі остаточно припинило своє існування. То було фактично звільнення Одеси від кремлівських сил. Відтоді наше місто абсолютно українське, де більшість людей приймає і підтримує українські ідеї, українську мову. В Одесі тепер не побачиш автомобіля з георгіївською стрічкою, а коли такі з’являються, то їм одразу розбивають скло чи пробивають колеса. А що стосується області, то на Одещині завжди були досить добрі тенденції щодо українізації, особливо на півночі. Є, щоправда, на півдні в нас Бесарабія, де населення національно досить строкате: і болгари, і гагаузи, і молдовани, румуни. Але й у тій самій Бесарабії є таке місто Татарбунари, де досить сильні українські позиції. Проукраїнські партії там завжди набирали високий відсоток прихильників, наприклад «Свобода» в Татарбунарах у 2012 році взяла 12 відсотків – це було більше, ніж загалом по всій Україні. Що ж до нинішньої ситуації, то оскільки й для української ідеї загалом ситуація змінилася, то й «Свободі» стало набагато простіше з людьми працювати. Та водночас після Революції Гідності з’явилося багато різних громадських, політичних організацій, які десь копіюють нашу політичну платформу, наші програмні засади, а тим часом… досить плідно співпрацюють з місцевою владою, з україноненависником Трухановим. Серед їхніх лідерів є люди, які ще нещодавно, три-п’ять років тому, були помічені у фарватері, у світі того ж таки українофоба Ігоря Маркова, це стосується, на жаль, і «Ради громадської безпеки», й «Одеської Самооборони». Такі організації часто попросту «кришують» недобросовісний бізнес, намагаються наїжджати на підприємства. І «Свободі» доводиться конкурувати з отакими силами, які хоч з’явилися недавно, але мають інформаційну та фінансову підтримку від влади, тож впливають на свідомість людей, часом і негативно. Бо деякі люди, що переймаються українською ідеєю, коли стикаються з отакими от псевдопатріотами, розчаровуються».

Одеські гроші в кремлівських руках

«Цікавим фактом буде, наприклад, те, що компанія «Союз», яка

здійснює утилізацію відходів в Одесі, досі належить Маркову, досі отримує фінансування з бюджету міста за вивіз сміття. Очевидно, що капітали, фінанси цієї фірми перевозяться в офшори і потрапляють в руки того ж таки Маркова, який сидить у Москві, і, цілком можливо, що ці одеські гроші переводяться на фінансування тих же терористів на Донбасі. Крім того, ми торік провели деякі розслідування і з’ясували, що деякі активісти, колишні члени партії «Родіна» отримували пільги від Одеської міської влади за оренду землі під автомобільні стоянки. Ми тоді одразу зробили звернення в Генеральну прокуратуру, в СБУ… Це дещо з того, що нам вдалося довідатися, але ж зрозуміло: чимало такого «кришованого» бізнесу владі вдається приховати. Звісно, хочеться, щоб відповідальніше працювали правоохоронні органи, але глобально це можливо тільки після зміни політичної влади в Одесі, тобто залежить від наступного вибору одеситів. Щодо Припортового заводу. Ясно, що «Свобода» в Одесі завжди виступала проти його приватизації, а протягом останніх 10 років такі спроби відбуваються весь час. Треба розуміти, що це велике стратегічне підприємство важливе для всієї України. Навіть тепер, коли влада докладала зусиль, аби його, так би мовити, збанкрутувати, воно все одно приносить величезні суми до бюджету. А таке підприємство – це ж і робочі місця в одеському регіоні, і діяльність спеціальних об’єктів, які Припортовий завод завжди фінансував: стадіони, палац спорту, різні спортивні команди. Тобто Припортовий завжди виділяв на це гроші, а от що буде, коли він опиниться у приватних руках? З попереднього досвіду знаємо, що всі такі фінансові програми будуть скасовані. Та найбільша проблема, звісно, в тому, що вже не державний бюджет буде отримувати величезний прибуток, а якісь компанії, що належатимуть українським або й іноземним олігархам. Крім того, в Одесі є також проблема з портами – їх просто ділять на причали і передають приватним компаніям, різним олігархам, які теж, до речі, були помічені в антиукраїнських проявах. До таких належить нардеп, колишній регіонал Віталій Барвіненко, який через свої підставні фірми заволодів частиною потужностей в портах Бесарабії».

Одесит сьогодні «Звісно, що однозначно яскравою рисою одесита є його веселий характер, гумор. Але тут треба пам’ятати, що гумор, веселість притаманні загалом українській нації. Оце вміння пожартувати над собою, над життям допомагало нам як нації сотні років виживати. І я думаю, що веселість одесита – це насамперед яскрава риса властиво українського національного характеру. Так само Одеса – це вільне місто. Тут людям набагато легше себе реалізувати, ніж у якихось інших містах. Йдеться про ментальність одесита не заважати іншим. Я часто спілкувався з бізнесменами, які свого часу приїхали в наше місто з інших регіонів України, і всі вони кажуть про те, що в Одесі їм було найлегше знайти якусь свою нішу, найлегше реалізуватися в комерції, в бізнесі. Тут просто дух свободи». Юлія ДЕМБОВСЬКА.


ПРОГРАМА ТБ Понеділок, 20 лютого Вівторок, 21 лютого Перший національний

6.00, 7.00, 8.00, 13.00, 15.00, 21.00, 5.10 Новини 6.10, 7.10, 8.10 Спорт 6.15, 8.15 АгроЕра 6.25, 23.35 Від першої особи 6.45, 7.45, 8.25 Смакота 7.20, 23.00 На слуху 8.35 Паспортний сервіс 8.45, 0.20 Телемагазин 9.00 Д/ф «Альманах. Свобода. Гідність. Братерство» 10.25 Розмова з автором фільму «Герої не вмирають» Володимиром Чистиліним 10.40 Д/ф «Герої не вмирають» 11.35, 12.00 Д/ф «Generation Maidan» 13.15, 16.40 Перша студія 13.30 Д/ф «Чорний зошит Майдану» 15.45 Д/ф «Євромайдан - Волинська Січ» 16.20 На пам’ять 17.00 Д/ф «Чміль» 17.55, 4.50 Вікно в Америку 18.15, 1.20 Новинний блок 19.00, 1.55 Новини. Культура 19.20 Док. фільм 19.55 Вересень 20.20 Про головне 21.30, 5.35 Новини. Спорт 21.50 Т/с «Епоха честі» 22.35 Обличчя війни 22.55, 5.50 Вічне 23.15 Підсумки 2.10 Біатлон. Чемпіонат світу. Мас-старт 12, 5 км. (жінки) 3.05 Біатлон. Чемпіонат світу. Мас-старт 15 км. (чоловіки) 4.00 Т/с «Анна Піль»

Канал «1+1» 6.00, 6.45, 9.30, 14.50, 17.15 20.30 22.20 0.30

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.15 Тсн 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» 11.00, 12.25, 13.10 Міняю жінку 15.45 Сімейні мелодрами Мелодрама «Кохання проти долі» Драма «Я з тобою» Д/ф «Переломний момент» Х/ф «Серце пірата»

6.00 6.20, 7.00, 7.10, 9.20, 15.20 18.00, 20.00, 21.00 0.10, 2.35

М/ф 14.00 Слідство вели... 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 8.10 Ранок з «Інтером» 12.25 Т/с «Своя правда» Чекай на мене 19.00, 4.20 Стосується кожного 1.50, 5.05 Подробиці Т/с «Заради кохання я все зможу!» 3.00 Т/с «Впізнай мене, якщо зможеш» Подорожі в часі

6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 8.20, 9.20, 9.25, 17.15, 20.03, 22.15 23.10 24.00, 2.15, 3.15 3.35 4.15

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 0.15 Час бізнесу Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 21.25 Бізнес-час 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день 1.00 Час. Підсумки дня Стоп корупції! «За Чай.com» 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 5.15 Машина часу Феєрія мандрів Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

5.50 5.55, 6.45 8.45 9.15 10.00 10.55, 12.45, 14.35, 16.45 18.45, 20.20, 22.15 0.25 2.20 3.00 4.30 4.50

Служба розшуку дітей 19.20 Надзвичайні новини Факти тижня. 100 хвилин Факти. Ранок Надзвичайні новини. Підсумки Секретний фронт 13.20 Х/ф «Блакитна безодня» 15.45 Факти. День 16.20 Х/ф «Викрадена-2» Х/ф «Повітряний маршал» 21.05 Факти. Вечір 21.25 Д/ф «Русский мир» Свобода слова Х/ф «Стукач» Т/с «Лас-Вегас-2» Стоп-10 Факти Провокатор

3.00 4.05, 5.00, 5.02 6.15 8.50 10.50 13.00 15.40 19.00 21.00 22.15 23.35 1.35

Зона ночі 18.00 Абзац 6.13 Kids Time М/ф «Геркулес» Х/ф «На гребені хвилі» Х/ф «Ланцюгова реакція» Х/ф «П’ятий вимір» Х/ф «Зоряний десант» Х/ф «Робокоп» Ревізор Спешл Таємний агент Таємний агент. Пост-шоу Х/ф «Небеса реальні» Вар’яти

7.15, 9.15 10.10 11.55 13.50 18.00, 18.55, 23.30 0.55 2.50

16.00 Все буде добре! Все буде смачно! Х/ф «Ми дивно зустрілися» Х/ф «Кохання на два полюси» Битва екстрасенсів 22.00 Вiкна-новини 22.35 Слідство ведуть екстрасенси Один за всіх Давай поговоримо про секс Найкраще на ТБ

6.50, 7.00, 9.15, 10.50, 11.50 13.45, 18.00 19.45 21.00 23.30 5.20

7.15, 8.15 Ранок з Україною 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 2.05 Сьогодні 2.50 Зірковий шлях 3.50 Реальна містика Х/ф «Мамина любов» 15.30 Т/с «Пощастить у коханні» Т/с «Райське місце» Говорить Україна Т/с «Умови контракту-2» Х/ф «Робін Гуд» Т/с «Адвокат»

Інтер

5 канал

ІCTV

Новий канал

СТБ

Україна

Перший національний 6.00, 6.10, 6.15, 6.20, 6.30, 6.45, 7.25, 8.35 8.45, 9.00 9.30 10.55 11.45 12.15 12.40, 13.15 14.00 14.30 15.20 15.45 16.15 16.30, 17.25 17.45 18.15, 18.50 19.00, 19.20 19.50, 19.55 20.20, 21.50 22.55, 23.15 2.10

7.00, 8.00, 13.00, 15.00, 21.00, 5.10 Новини 7.10, 8.10 Ера бізнесу 7.15, 8.15 Спорт 8.20 АгроЕра 23.00 Золотий гусак 7.45, 8.30 Смакота 23.35 На слуху Паспорт.Ua 0.20 Телемагазин Україна на смак Д/ф «Джиммі Картер» Д/ф «Приватний лист світові» Орегонський путівник Суспільний університет 21.30, 5.35 Новини. Спорт Уряд на зв’язку з громадянами Книга.ua Вересень Театральні сезони Спогади Мистецькі історії 3.55 Т/с «Анна Піль» Хто в домі господар? М/с «Попелюшка» 1.20 Новинний блок Що там з Євробаченням? 1.55 Новини. Культура Перша шпальта 22.45 З перших вуст Наші гроші 4.40 Про головне Т/с «Епоха честі» 5.50 Вічне Підсумки Д/с «Джон Фітцжеральд Кеннеді»

6.00, 6.45, 9.30 10.50, 12.55 15.05 17.15 20.30 21.00 22.00 23.30 0.45 2.45

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.30 Тсн 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» Чотири весілля 12.25 Міняю жінку Вечірній Київ Мультибарбара Мелодрама «Кохання проти долі» Секретні матеріали Х/ф «Останній москаль-2» На ножах Т/с «Теорія брехні-3» Комедія «Водне життя» Комедія «Пропала грамота»

Канал «1+1»

Середа, 22 лютого Перший національний 6.00, 6.10, 6.15, 6.25, 6.45, 7.20, 8.35 8.45, 9.00 9.30, 11.00 13.15 14.00 15.20 16.05 16.30, 17.25 17.45 18.15, 18.50 19.00, 19.20 собі» 19.50 19.55 20.20, 21.30, 21.50 22.40 22.55, 23.15 3.30

7.00, 8.00, 13.00, 15.00, 21.00, 5.10 Новини 7.10, 8.10 Спорт 8.15 АгроЕра 23.00 Золотий гусак 7.45, 8.25 Смакота 23.35 На слуху Паспорт.Ua 0.20 Телемагазин Україна на смак 2.10 Д/ф «Джиммі Картер» Засідання Кабінету Міністрів України Наші гроші Війна і мир Світло Путівник прочанина 3.55 Т/с «Анна Піль» Хочу бути М/с «Попелюшка» 1.20 Новинний блок Що там з Євробаченням? 1.55 Новини. Культура Д/ф «Простір толерантності. Візьму твій біль

6.00, 6.45, 9.30 11.00, 12.50 15.05 17.15 20.30 21.00 22.00 23.30 0.45 2.15

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.30 Тсн 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» Чотири весілля 12.25 Міняю жінку Вечірній Київ Мультибарбара Мелодрама «Кохання проти долі» Секретні матеріали Х/ф «Останній москаль-2» Одруження наосліп Т/с «Теорія брехні-3» Х/ф «Гепард» Х/ф «Тіні забутих предків»

З перших вуст Слідство. Інфо 4.40 Про головне 5.35 Новини. Спорт Т/с «Епоха честі» Мегалот 5.50 Вічне Підсумки Уряд на зв’язку з громадянами

Канал «1+1»

Інтер

Інтер

5 канал

5 канал

6.00 М/ф 6.20, 14.10 Слідство вели... 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 7.10, 8.10 Ранок з «Інтером» 9.20 Давай одружимося 10.20, 12.25, 21.00 Т/с «Заради кохання я все зможу!» 15.50, 16.45 Речдок 18.00, 19.00, 4.20 Стосується кожного 20.00, 1.40, 5.05 Подробиці 24.00, 3.00 Т/с «Впізнай мене, якщо зможеш» 2.30 Подорожі в часі

16 – 22 лютого 2017 р.

6.00 М/ф 6.20, 14.00 Слідство вели... 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 7.10, 8.10 Ранок з «Інтером» 9.20 Давай одружимося 10.20, 12.25, 21.00 Т/с «Заради кохання я все зможу!» 15.50, 16.45 Речдок 18.00, 19.00, 4.15 Стосується кожного 20.00, 1.40, 5.00 Подробиці 24.00, 3.00 Т/с «Впізнай мене, якщо зможеш» 2.30 Подорожі в часі

9

Четвер, 23 лютого Перший національний 6.00, 6.10, 6.15, 6.20, 6.30, 6.45, 7.25, 8.35 8.45, 9.00 9.30 11.45 12.15 12.40, 13.15 14.05 15.20 16.15 16.30, 17.30 17.45 18.15, 18.50 19.00, 19.20 19.50 19.55 20.20, 21.50 22.35 22.55, 23.15 2.10 3.30 Екстер»

7.00, 8.00, 13.00, 15.00, 21.00, 5.10 Новини 7.10, 8.10 Ера бізнесу 7.15, 8.15 Спорт 8.20 АгроЕра 23.00 Золотий гусак 7.45, 8.30 Смакота 23.35 На слуху Паспорт.Ua 0.20 Телемагазин Україна на смак Д/ф «Клінтон» Орегонський путівник Суспільний університет 21.30, 5.35 Новини. Спорт Слідство. Інфо Д/ф «Раїса Недашківська. Те, що не вмирає» Надвечір’я. Долі На пам’ять 3.55 Т/с «Анна Піль» Школа Мері Поппінс М/с «Попелюшка» 1.20 Новинний блок Що там з Євробаченням? 1.55 Новини. Культура Д/ф «Гармонія протиріч Тетяни Яблонської» З перших вуст Схеми 4.40 Про головне Т/с «Епоха честі» Обличчя війни 5.50 Вічне Підсумки Д/ф «Джиммі Картер» Д/ф «Київська старовина. Світ мистецтва. О.

6.00, 6.45, 9.30 10.55, 12.50 15.05 17.15 20.30 21.00 22.00 23.00 0.45 2.30

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.30 Тсн 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» Чотири весілля-3 12.25 Міняю жінку-3 Вечірній Київ Мультибарбара Мелодрама «Кохання проти долі» Секретні матеріали Х/ф «Останній москаль-2» Чотири весілля Право на владу-2017 Драма «За взаємною згодою» Драма «Артур Ньюман»

Канал «1+1»

Інтер

6.00 М/ф 6.20, 14.00 Слідство вели... 7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 7.10, 8.10 Ранок з «Інтером» 9.20 Давай одружимося 10.20, 12.25, 21.00 Т/с «Заради кохання я все зможу!» 15.50, 16.45 Речдок 18.00, 19.00, 4.00 Стосується кожного 20.00, 1.30, 4.45 Подробиці 24.00, 2.45 Т/с «Впізнай мене, якщо зможеш» 2.20 Подорожі в часі

5 канал

6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 8.20, 9.20, 9.25, 17.15, 20.03, 22.15 23.10 24.00, 2.15, 3.15 3.35 4.15

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 0.15 Час бізнесу Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 21.25 Бізнес-час 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день 1.00 Час. Підсумки дня Особливий погляд «За Чай.com» 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 5.15 Машина часу Феєрія мандрів Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 8.20, 8.45 9.20, 9.25, 17.15, 20.03, 22.15 23.10 24.00, 2.15, 3.15 3.35 4.15

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 0.15 Час бізнесу Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 21.25 Бізнес-час Драйв 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день 1.00 Час. Підсумки дня Акцент «За Чай.com» 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 5.15 Машина часу Феєрія мандрів Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

5.00 5.45 6.30 8.45 9.15, 10.05 11.05, 12.00, 12.45, 13.30 15.35, 18.45, 20.20 23.20 1.40 3.00 4.35 4.40

Провокатор Дивитись усім! Ранок у Великому Місті Факти. Ранок 19.20 Надзвичайні новини Громадянська оборона 17.50 Т/с «Котовський» 13.20 Т/с «Відділ 44» 15.45 Факти. День Х/ф «Кращий стрілець» 16.20, 21.25 Т/с «На трьох» 21.05 Факти. Вечір Секретний фронт Х/ф «Операція «Арго» Т/с «Лас-Вегас-3» Стоп-10 Студія Вашингтон Факти

5.00 5.40 6.30 8.45 9.15, 10.10 11.05, 12.00, 12.45, 13.30 15.20, 18.45, 20.20 23.25 1.35 2.55 4.30 4.35 4.40

Провокатор Дивитись усім! Ранок у Великому Місті Факти. Ранок 19.20 Надзвичайні новини Секретний фронт 17.50 Т/с «Котовський» 13.20 Т/с «Відділ 44» 15.45 Факти. День Х/ф «Скажені перегони» 16.20, 21.25 Т/с «На трьох» 21.05 Факти. Вечір Інсайдер Х/ф «Гра в імітацію» Т/с «Лас-Вегас-3» Стоп-10 Служба розшуку дітей Студія Вашингтон Факти

Служба розшуку дітей 2.25 Зона ночі 18.00 Абзац 7.55 Kids Time М/с «Хай живе король Джуліан» М/с «Історії Тома і Джеррі» Т/с «Клініка» Київ вдень та вночі Т/с «Щасливі разом» Серця трьох Т/с «Костянтин» Х/ф «Готель для собак»

3.00 5.10, 6.05, 6.10 7.05 8.03 9.55 11.50 19.00 21.40 23.40 1.30 2.55

Зона ночі 18.00 Абзац 8.00 Kids Time М/с «Хай живе король Джуліан» М/с «Історії Тома і Джеррі» Т/с «Клініка» Київ вдень та вночі Т/с «Останній із Магікян» Від пацанки до панянки Х/ф «Джон Вік» Т/с «Костянтин» Вар’яти Служба розшуку дітей

3.00 5.05, 6.00, 6.03 7.00 8.00 9.45 14.20 19.00 21.00 22.45 0.35 2.55

Зона ночі 18.00 Абзац 7.55 Kids Time М/с «Хай живе король Джуліан» М/с «Історії Тома і Джеррі» Т/с «Клініка» Київ вдень та вночі Т/с «Щасливі разом» Хто зверху? Х/ф «Токарев» Т/с «Костянтин» Х/ф «На гребені хвилі» Служба розшуку дітей

7.05, 9.05 10.05 18.00, 18.30, 20.00, 0.45

16.00 Все буде добре! Все буде смачно! МастерШеф-2 22.00 Вiкна-новини 23.10 Т/с «Коли ми вдома» 22.45 МастерШеф. Діти-2 Слідство ведуть екстрасенси

6.50, 8.50 9.50 18.00, 18.30, 19.55, 1.15

16.00 Все буде добре! Все буде смачно! МастерШеф-2 22.00 Вiкна-новини 23.50 Т/с «Коли ми вдома» 22.45 МастерШеф. Діти-2 Слідство ведуть екстрасенси

6.30, 8.15 9.15 18.00, 18.30, 19.55, 24.00 2.45

16.00 Все буде добре! Все буде смачно! МастерШеф-2 22.00 Вiкна-новини 1.10 Т/с «Коли ми вдома» 22.45 Я соромлюсь свого тіла Один за всіх Слідство ведуть екстрасенси

6.10, 7.00, 7.15, 9.15, 11.30 13.30 15.30 18.00 19.45 21.00, 0.20 2.50

16.10, 5.20 Т/с «Адвокат» 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 2.00 Сьогодні 8.15 Ранок з Україною 5.00 Зірковий шлях Реальна містика Т/с «Черговий лікар-2» Т/с «Черговий лікар» Т/с «Райське місце» Говорить Україна 23.30 Т/с «Умови контракту-2» Т/с «C.S.I.: Маямі» Х/ф «Робін Гуд»

6.10, 7.00, 7.15, 9.15, 11.30, 13.30 15.30 18.00 19.45 21.00, 0.30

16.10, 5.20 Т/с «Адвокат» 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 2.50 Сьогодні 8.15 Ранок з Україною 3.40 Зірковий шлях 4.30 Реальна містика Т/с «Черговий лікар-2» Т/с «Черговий лікар» Т/с «Райське місце» Говорить Україна 23.30 Т/с «Умови контракту-2» Т/с «C.S.I.: Маямі»

6.10, 16.10, 5.20 Т/с «Адвокат» 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 0.00, 2.30 Сьогодні 7.15, 8.15 Ранок з Україною 9.15, 3.15 Зірковий шлях 11.30, 4.30 Реальна містика 13.30 Т/с «Черговий лікар-2» 15.30 Т/с «Черговий лікар» 18.00 Т/с «Райське місце» 19.45 Говорить Україна 21.50 Футбол. Ліга Європи УЄФА «Шахтар» «Сельта» 0.15 Т/с «C.S.I.: Маямі»

6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 7.50 8.20, 8.45 9.20, 9.25, 17.15, 20.03, 21.00 22.15 22.30 23.10 24.00, 2.15, 3.15 3.35 4.15

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 0.15 Час бізнесу Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.35, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок Будівельний стандарт 21.25 Бізнес-час Драйв 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день 1.00 Час. Підсумки дня Д/ф «Покарати не можна виправдати» Агрокраїна Кордон держави «За Чай.com» 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 5.15 Машина часу Феєрія мандрів Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

5.40 6.30 8.45 9.15, 10.05 11.05, 12.00, 12.45, 13.30 15.30, 18.45, 20.20 23.20 1.25 2.50 4.30 4.35 4.40

Дивитись усім! Ранок у Великому Місті Факти. Ранок 19.20 Надзвичайні новини Антизомбі 17.50 Т/с «Котовський» 13.20 Т/с «Відділ 44» 15.45 Факти. День Х/ф «Відчиніть, поліція-3» 16.20, 21.25 Т/с «На трьох» 21.05 Факти. Вечір Громадянська оборона Х/ф «Кращий стрілець» Т/с «Лас-Вегас-3» Стоп-10 Служба розшуку дітей Студія Вашингтон Факти

3.10 3.15, 5.05, 6.00, 6.03 6.53 8.00 9.40 12.50 19.00 22.00 0.30

ІCTV

Новий канал

СТБ

Україна

ІCTV

Новий канал

СТБ

Україна

ІCTV

Новий канал

СТБ

Україна


10

ПРОГРАМА ТБ

16 – 22 лютого 2017 р.

П’ятниця, 24 лютого Субота, 25 лютого Перший національний 6.00, 6.10, 6.15, 6.25 6.45, 7.20, 8.35 8.40 8.45, 9.00 9.30 11.45 12.15 12.40, 13.15 14.00 15.20 16.15 16.30, 17.25 17.45 18.15, 18.50 19.00, 19.15 19.25 20.20, 21.50 22.55, 23.00 23.15 2.10

7.00, 8.00, 13.00, 15.00, 21.00, 5.10 Новини 7.10, 8.10 Спорт 8.15 АгроЕра Життєлюб 7.45, 8.25 Смакота 23.35 На слуху Територія закону Паспорт.Ua 0.20 Телемагазин Д/с «Легенди тофу» Д/ф «Клінтон» Орегонський путівник Суспільний університет 21.30, 5.35 Новини. Спорт Схеми Д/ф «Після прем’єри - розстріл» Віра. Надія. Любов На пам’ять 3.10 Т/с «Анна Піль» Хто в домі господар? М/с «Попелюшка» 1.20 Новинний блок Що там з Євробаченням? 1.55 Новини. Культура З перших вуст Війна і мир 4.35 Про головне Д/ф «Іван Франко» 5.50 Вічне Золотий гусак Підсумки Музичне турне

6.00, 6.45, 9.30 10.50, 12.55 15.05 17.15 20.20 22.25 0.20 2.35

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 2.05 ТСН 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» Чотири весілля 12.25 Міняю жінку-3 Вечірній Київ-2015 Мультибарбара Мелодрама «Кохання проти долі» Ліга сміху-3 2017 Вечірній квартал Комедія «Вісім кращих побачень» Трилер «Мотель»

6.00 6.20, 7.00, 7.10, 9.20 10.20, 15.50, 18.00 20.00, 21.00 23.00, 0.40 3.00

М/ф 14.00 Слідство вели... 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 8.10 Ранок з «Інтером» Давай одружимося 12.25 Т/с «Заради кохання я все зможу!» 16.45 Речдок Стосується кожного 2.10 Подробиці Чорне дзеркало 4.40 Х/ф «Добрі наміри» Х/ф «Балаган» Чекай на мене

6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 8.20, 9.20, 9.25, 17.15, 20.03, 22.15 23.10 24.00, 2.15 3.15 3.35 4.25, 4.45 5.55

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 0.15 Час бізнесу Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 21.25 Бізнес-час 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день 1.00 Час. Підсумки дня Стоп корупції! «За Чай.com» 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо Машина часу Кіно з Я. Соколовою В кабінетах 5.25 Будемо жити Невигадані історії Рандеву

5.00 5.40 6.30 8.45 9.15, 10.10 11.05, 12.00, 12.45, 14.45, 18.45, 20.20 21.25 23.35 2.10 3.35 4.35 4.55

Провокатор Дивитись усім! Ранок у Великому Місті Факти. Ранок 19.20 Надзвичайні новини Інсайдер 17.50 Т/с «Котовський» 13.20 Х/ф «Гра в імітацію» 15.45 Факти. День 16.20 Т/с «На трьох» 21.05 Факти. Вечір Антизомбі Дизель-шоу Х/ф «Чорний яструб» Т/с «Лас-Вегас-3» Стоп-10 Факти Х/ф «Діаманти назавжди»

3.00, 4.50, 5.43, 5.45 6.40 7.40 9.20 15.05 19.00 21.00 23.00 0.50 2.50

2.55 Зона ночі 18.00 Абзац 7.35 Kids Time М/с «Хай живе король Джуліан» М/с «Історії Тома і Джеррі» Т/с «Клініка» Київ вдень та вночі Серця трьох М/с «Кухня» Х/ф «Медальйон» Т/с «Костянтин» Х/ф «Ланцюгова реакція» Служба розшуку дітей

8.35 10.30 18.00, 18.30, 20.00 22.35 2.05

Х/ф «Кохання під наглядом» Х/ф «Зрада» 22.00 Вiкна-новини 0.30 Т/с «Коли ми вдома» Х/ф «Хатня робітниця» Х/ф «Неідеальна жінка» Слідство ведуть екстрасенси

6.10 7.00, 7.15, 9.15, 11.30, 13.30 15.30 16.00 18.00 19.45 21.00, 1.20

Т/с «Адвокат» 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 23.00, 2.50 Сьогодні 8.15 Ранок з Україною 5.10 Зірковий шлях 3.40 Реальна містика Т/с «Черговий лікар-2» Т/с «Черговий лікар» Х/ф «Фото на недобру пам’ять» Т/с «Райське місце» Говорить Україна 23.30 Т/с «Сила Віри» Т/с «C.S.I.: Маямі»

Канал «1+1»

Інтер

5 канал

ІCTV

Перший національний

6.00 У просторі буття 6.35 Підсумки 7.05 АгроЕра. Підсумки 7.20 Шеф-кухар країни 8.10 Смакота 8.35 Тепло. Ua 8.45, 0.20 Телемагазин 9.00 М/с «Книга джунглів» 9.55 Хто в домі господар? 10.15 Хочу бути 11.00 Фольк-music 12.30 Т/с «Аристократи» 16.15 Книга.ua 16.45 Д/ф «Переслідуй свою мрію» 17.15 Чоловічий клуб. Спорт 17.50 Чоловічий клуб 18.20 Український корт 19.00, 22.30 Національний відбір учасника від України на Міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017». Фінал 21.20, 5.35 Новини 21.45 Мистецький пульс Америки 22.20 Мегалот 23.25 Світ on line 23.40 Життєлюб 1.20 Музичне турне 2.20 Д/ф «Клінтон» 4.15 Д/ф «Гармонія протиріч Тетяни Яблонської» 4.40 Надвечір’я. Долі

Канал «1+1» 6.00, 8.00 10.00, 11.15, 12.15 14.00 16.30, 18.30 20.15, 0.15

2.10 Бойовик «Погана компанія» Сніданок. Вихідний 19.30 ТСН 23.15 Світське життя Одруження наосліп Голос країни 21.15 Вечірній квартал Розсміши коміка 3.55 Українські сенсації Ліга сміху-3 2017

5.50 12.30, 14.00 своїх» 16.00, 20.00 0.50 2.30 3.10

Х/ф «Щит і меч» 4.30 Х/ф «Невловимі месники» Х/ф «Свій серед чужих, чужий серед

Інтер

20.30 Т/с «Смерть шпигунам» Подробиці Х/ф «Двоє» Д/ф «Легендарні замки України» Х/ф «Балаган»

5 канал

6.00 Час-тайм 6.15, 20.10, 0.20, 5.15 Рандеву 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 22.00, 24.00 Час новин 7.30 Суперкнига 7.50, 8.55, 22.15 Час бізнесу 8.20 Не перший погляд 8.45 Солодко з Іскрою 9.15 Мотор 9.20 Автопілот-новини 9.30 Укравтоконтинент 10.10 Модне здоров’я 11.05 П’ятий поверх 11.30 Майстри ремонту 12.15 Сімейні зустрічі 12.35 Прес-конференція щодо ситуації у зоні АТО 12.50 Legal Up LIFE 13.10, 3.20 Кіно з Я. Соколовою 13.30 Історія успіху 13.40 Сучасний фермер 14.10 Відкрита церква 14.30 Навчайся з нами 15.15, 4.15 Феєрія мандрів 16.10 Фінансовий тиждень 16.30 Особливий погляд 17.10 «За Чай.com» 18.15, 2.35 Фактор безпеки 19.25, 23.30 Машина часу 21.00, 1.30 Велика політика 21.30, 1.15, 2.00, 3.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 22.30 Д/ф «Відділ кадрів» 0.15 Бізнес-час 2.15 В кабінетах 4.35 Час інтерв’ю

ІCTV

Новий канал

6.55 7.50 8.50 9.45 10.50, 12.45 13.00 13.20 16.00 18.45 19.15 20.05 22.15 1.00 2.20 4.00 4.30

Дивитись усім! МіЖ Я зняв! Дизель-шоу. Дайджест 11.45 Особливості національної роботи Факти. День Т/с «На трьох» Х/ф «Перший лицар» Х/ф «Чорний яструб» Факти. Вечір Надзвичайні новини. Підсумки Х/ф «Круті чуваки» Х/ф «Втеча з Шоушенка» Х/ф «Інший світ: пробудження» Т/с «Прокурори» Факти Х/ф «Живи і дай померти іншим»

СТБ

5.39, 5.40 6.35 7.33 9.30 10.45 12.10 14.45 16.40 18.30 21.00 23.15 1.10

7.30 Kids Time М/с «Хай живе король Джуліан» М/с «Історії Тома і Джеррі» Ревізор Спешл Таємний агент Таємний агент. Пост-шоу Від пацанки до панянки Хто зверху? Х/ф «Велика гра» Х/ф «Need for speed. Жага швидкості» Х/ф «Викрасти за 60 секунд» Т/с «Костянтин» Х/ф «Джон Вік»

5.50 8.00 9.00 9.55, 11.40 13.20 19.00 22.40 23.40 1.35

ВусоЛапоХвіст Караоке на майдані Все буде смачно! 21.30 Т/с «Коли ми вдома» Х/ф «Хатня робітниця» МастерШеф. Діти-2 Євробачення-2017 Євробачення-2017. Підсумки голосування Давай поговоримо про секс Слідство ведуть екстрасенси

7.00, 7.15, 9.00, 17.15, 21.30 23.30 2.10

15.00, 19.00, 1.30 Сьогодні 5.00 Зірковий шлях 15.20 Т/с «Умови контракту-2» 19.40 Т/с «Це було біля моря» Х/ф «Страшна красуня» Реальна містика Т/с «C.S.I.: Маямі»

Україна

Новий канал

СТБ

Україна

Неділя, 26 лютого Перший національний

6.00 Світ православ’я 6.35 На слуху 7.05, 23.30 Золотий гусак 7.25 Життєлюб 8.15 Смакота 8.35 Паспортний сервіс 8.45, 0.20 Телемагазин 9.00 Національний відбір учасника від України на Міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2017». Фінал 12.05 Театральні сезони 12.35 Х/ф «Останній танець Кармен» 14.20 Мистецькі історії 14.35 Фольк-music 15.55 Твій дім 16.15 Д/ф «Раїса Кириченко. Діагноз - народна» 17.00 Т/с «Епоха честі» 20.30 Перша шпальта 21.00, 5.35 Новини 21.30 Д/с «Легенди тофу» 21.55 Що там з Євробаченням? 22.30 Арт-клуб 23.00 Світ on line 23.20 Територія закону 1.20 Музичне турне 2.20 Д/ф «Клінтон» 4.10 Д/ф «Гуцулка Ксеня» 4.40 Віра. Надія. Любов

Канал «1+1» 6.00, 8.00 9.00 9.40 10.00 11.10 13.00 17.30 19.30, 21.00 23.15 1.00

1.45 Мелодрама «Під сонцем Тоскани» Сніданок. Вихідний Лотерея «Лото-забава» М/ф «Маша і ведмідь» Світ навиворіт На ножах Х/ф «Останній москаль-2» Комедія «Вісім кращих побачень» 5.15 ТСН-тиждень Голос країни Комедія «Пограбування по-англійськи» Аргумент кiно

6.00 6.30 7.00 9.00 10.00 11.00 12.00 12.50, 14.50 18.10 20.00 21.30

М/ф Подробиці Х/ф «Свій серед чужих, чужий серед своїх» Готуємо разом Орел і решка. Рай і пекло Орел і решка. Шопінг Орел і решка. Краще 1.10 Х/ф «Вибір моєї матусі» Т/с «Птаха у клітці» Х/ф «Кохання за розкладом» Подробиці тижня Т/с «Все повернеться»

6.00, 6.15, 6.25, 7.00, 15.00, новин 7.30 7.50, 8.10 8.30, 8.45 9.20 9.25 10.10 10.25 10.40 11.10 12.15 12.40 12.50 13.10 14.10 14.30 15.15 16.05 16.30 17.10 19.25 20.00, 21.40, 22.30 23.20 1.55 3.35 4.15

9.30, 1.00, 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 21.00, 1.15 Час: підсумки тижня 18.10, 0.20 Велика політика 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 22.00, 24.00 Час

Суперкнига 8.55, 22.15, 0.15 Час бізнесу Гра інтересів 3.15 Феєрія мандрів Солодко з Іскрою Автопілот-тест Технопарк Кордон держави Будемо жити Драйв Рандеву Сімейні зустрічі Прес-конференція щодо ситуації у зоні АТО Legal Up BUSINESS Модне здоров’я Агрокраїна Діалоги з Патріархом П’ятий поверх В кабінетах Акцент «За Чай.com» Невигадані історії 2.15, 5.15 Машина часу 3.00 Час-Time Д/ф «Відділ кадрів» Фінансовий тиждень Огляд преси Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

6.25 10.00 11.00, 12.45 13.50 16.35 18.45 20.30 22.45 1.05 2.25

Т/с «Відділ 44» Стоп-10 13.00 Х/ф «Перший лицар» Факти. День Х/ф «Втеча з Шоушенка» Х/ф «Круті чуваки» Факти тижня. 100 хвилин Х/ф «Злочинець» Х/ф «Стрілець» Х/ф «Інший світ: пробудження» Т/с «Прокурори»

3.05 5.30, 5.35 7.00 10.20 12.00 13.50 16.35 18.50 21.00 23.00 0.50

Зона ночі 6.55 Kids Time М/с «Хай живе король Джуліан» Т/с «Якось у казці» Х/ф «Важкі підлітки» Х/ф «Велика гра» Х/ф «Need for speed. Жага швидкості» Х/ф «Викрасти за 60 секунд» Х/ф «Ласкаво просимо до раю» Х/ф «Вулкан» Т/с «Костянтин» Х/ф «П’ятий вимір»

7.00 9.00 9.55 10.50 12.35 16.00, 18.00, 20.55

Все буде добре! Все буде смачно! Караоке на майдані Т/с «Коли ми вдома» Євробачення-2017 23.10 Я соромлюсь свого тіла 22.10, 0.20 Слідство ведуть екстрасенси Один за всіх

6.50 7.40 9.00 12.50 16.40, 19.00 21.10 23.10 2.00

Сьогодні Зірковий шлях Т/с «Сила Віри» Т/с «Це було біля моря» 20.00 Т/с «Його кохання» Події тижня Х/ф «Фото на недобру пам’ять» Х/ф «Гладіатор» 89-та церемонія нагородження премії «Оскар»

Інтер

5 канал

ІCTV

Новий канал

СТБ

Україна

 Анонси Презентація книги Володимира Тиліщака

Розпочався презентаційний тур книжки історика, заступника голови Українського інституту національної пам’яті Володимира Тиліщака «1930. УСРР. Повстання». Книга розповідає про селянські повстання проти насильницької колективізації та погромів церков. 1930 року, напередодні Голодомору, Україною прокотилася масштабна хвиля селянських мирних протестних виступів та збройних повстань проти сталінської політики розкуркулення і насильницької колективізації. Книга ознайомлює з перебігом та особливостями деяких повстань і заворушень у різних регіонах України та вперше відкриває сучасним читачам імена їхніх учасників. Розрахована книга на широке коло читачів, передусім тих, кому небайдуже минуле і майбутнє України. Перша презентація відбулася 15 лютого у Вінниці. 21 лютого книгу представлять у Дніпрі (18.30; Глінки, 15), 22-го – у Харкові (18.30; Сумська, 3) 23-го – в Сумах (18.30; Соборна, 44), 28-го – в Києві (18.30; Лисенка, 3). У всіх містах презентації відбудуться в книгарнях «Є».

«Велич особистості» на ТРК «Рада»

У неділю 19 лютого о 10:00 на парламентському телеканалі «Рада» вийде в ефір черговий випуск програми доктора філології, члена Політради ВО «Свобода» Ірини Фаріон «Велич особистості». Програма присвячена Уласові Самчуку.

Фільм про Голодомор виходить у прокат

23 лютого на екрани українських кінотеатрів виходить фільм про Голодомор в Україні. «Гіркі жнива» – канадський фільм про українську трагедію – Голодомор 1932–1933 років, головні ролі в якому виконували британські актори. Це стрічка про життя та кохання звичайного парубка Юрія, яке кардинально змінюється у страшних 1932–1933 роках, та про боротьбу українського народу зі сталінськими репресіями. В Україні зйомки фільму відбувалися під час Революції Гідності. Актори стрічки стали свідками протестів, які відбувалися в той час у країні. Фільм за участі британських акторів Макса Айронса, Саманти Баркс і Теренса Стемпа зображає катастрофу, спричинену політикою Йосипа Сталіна, який мав на меті зміцнити комуністичну владу й знищити найменші прояви незалежності України. «І хоч у фільмі ми й говоримо про Сталіна, показуємо Сталіна і те, як він організував цей штучний голод, але насправді зараз очевидно, що з окупацією Криму і сходу України повторюється та сама історія», – каже режисер українського походження Джордж Менделюк.


КУЛЬТУРА

16 – 22 лютого 2017 р.

11

«Події на Майдані. Потім ця бійня на сході. Як же про це можна не писати?..» Розмова з українським композитором Олександром Яківчуком – про життя, політику, фольклорні експедиції Україною та музику, яку творить вже пів століття… Олександр Яківчук ‒ один з провідних українських композиторів, ім’я якого добре відоме в сучасному музичному світі. І не лише композитор, а й вельми багатогранна творча особистість. Годі й перелічити, скільки всього він написав за роки творчої діяльності: опера, балет, дві ораторії, вісім симфоній, три симфонічні поеми, тридцять три кантати, сім інструментальних концертів, велика кількість камерних творів для різних інструментів й ансамблів. А є ще хорові обробки українських народних пісень, які виконують дитячі й дорослі хори по цілій Україні та за кордоном. Пан Олександр – член Національної спілки композиторів України та Ліги композиторів Канади, лауреат державних та міжнародних премій, доцент Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського. Розпитуємо в композитора про високу музику, багаторічний досвід збирання українського фольклору, в тім числі й далеко за межами України, а також про творчі спонуки любити свою землю й розвивати національну культуру. ‒ Пане Олександре, чому після закінчення музичної школи вирішили стати теоретиком? − Я пізно почав грати на фортепіано – в 14 років, а щоб стати виконавцем, треба починати з 4-5 років. Але вже тоді я прагнув знати більше про музику – вивчити глибше гармонію, поліфонію, аналізувати музичні твори. Теорія мене більше захоплювала, ніж гра на якомусь інструменті, бо виконавцям дають дуже загальну освіту з теоретичних дисциплін… До навчання в Хмельницькому музучилищі мені й на думку не спадало писати музику, бо всі композитори, всесвітньо відомі класики ‒ Бетховен, Моцарт, Бах, Шопен, Чайковський ‒ для мене були «богами». Але не всі мої однолітки так думали, як я. Дивлюся – хлопці щось пишуть, видають це за своє. Мене здивував той факт, що люди випробовують себе, от і я захотів. Був тоді на першому курсі, мав 16 років. Не мав ані знань, ані навиків, але якийсь вальс на три чверті в ре мінорі зліпив. Показав старшим хлопцям-студентам, вони мене висміяли, а один сказав: «Я тобі не раджу до цього братися, бо в тебе нема таланту». Ці слова мене дуже зачепили. Якийсь дух змагання з’явився чи що. І я почав писати далі. З часом це заняття переросло в хобі, потім стало улюбленою справою, а далі почало давати якісь реальні плоди. І отак я вже років 50 пишу музику. ‒ Відомо, що Ви протягом років збирали фольклор на теренах Тернопільщини і Хмельниччини. Що саме записували? ‒ Коли я навчався на композиторському факультеті Київської консерваторії, у нас був такий предмет, як вивчення народної творчості, по суті, етномузикологія. Нас ознайомлювали з українським фольклором, вчили його розшифровувати, тобто правильно переводити на ноти записані пісні. Потім їх треба було систематизувати, визначити жанр: чи то веснянка, купальська, лірично-побутова чи козацька пісня... А далі нас вчили паспортизації ‒ фіксувати, від якої

людини записано пісню, у якому селі, у який час, скільки цій людині років та ін. Ми, студенти, ходили селами Київщини по 10-20 км і записували пісні. Пізніше я зрозумів, що в моїх краях (народився у селі Черче неподалік від Кам’янця-Подільського на Хмельниччині) записано дуже мало пісень. Йдеться про територію, де в Дністер впадає Збруч, трошки нижче ‒ Смотрич та ін. Поблизу злиття річок практично ніхто нічого не збирав, історично це було прикордоння трьох держав ‒ Польщі, Росії та Румунії. Тому я вирішив це робити. І уявіть собі, що попри розділеність українських земель, які входили до складу різних держав, фольклор на цих територіях був дуже схожий. Скажімо, записую веснянку на лівому березі Збруча у Хмельницькій області, потім переїжджаю через Збруч, їду до Чорткова і чую ту саму веснянку в Тернопільській області! Чому я про це згадую? Бо іноді роблять різницю між землями, які ділить Збруч, штучно їх протиставляючи. Але коли глянути на фольклор, одразу видно, що етнографічний матеріал всюди однаковий. Ніякого роз’єднання не було. Кажу Вам абсолютно відповідально як музиколог і композитор. Звісно, якщо порівняти Київщину і Тернопільщину ‒ то так, різниця є. Але коли кажуть, що Збруч розділив українців ‒ це дурниця. Він ділив наші землі протягом дуже короткого історичного періоду. Тож я записував ці пісні, опрацьовував, систематизовував… Назбиралося в мене їх майже дві тисячі і я почав робити обробки. Бо сама пісня є максимум двоголоса ‒ в такому автентичному вигляді на сцену її практично ніхто не винесе, вона не має концертного шарму. Хіба що виконуватимуть її на фестивалях автентичної музики. Тому композитори роблять обробки. Особисто я зі всіх знайдених мною пісень зробив їх 333. Вважайте, врятував, бо вони тепер, дай Боже, не пропадуть. Також я записував пісні на теренах Боснії і Герцеговини, куди ще за часів Австро-Угорської імперії були переселені українці західного регіону (з 1990-го по 1992 рік Олександр Яківчук працював у Югославії, ‒ ред.). Їздив у Словаччину на Пряшівщину до етнічних українців, які себе називають русинами (їх 270 років тому, за Марії-Терезії, переселили з Закарпаття), записував по селах їхні чудові пісні, якими тоді ніхто не цікавився. У мене тих записів є десь коло тисячі. Я роблю обробки для хорів, випускаю CD-диски, щоб ці пісні вийшли на сцену. Крім того, ці обробки треба видавати і в паперовому форматі, розсилати в бібліотеки, щоб наші хори могли виконувати їх на 3-4 голоси, бо вони вже зроблені як авторські, художні твори. За допомогою небайдужих людей, спонсорів я випустив вже чотири збірки обробок українських народних пісень. Свободівець Володи-

мир Постовий з Кам’янця-Подільського спонсорував видання першої з них ‒ збірку українських народних колядок і щедрівок для дитячого хору. Інший чоловік, Герой України Михайло Шаповал, допоміг видати українські календарно-обрядові пісні для мішаного хору, ще один патріот України, Любомир Килимник, спонсорував збірку українських родинно-побутових пісень для мішаного хору, я сам зібрав свою пенсію за цілий рік і видав 4-й том ‒ 50 обробок народних пісень для чоловічого хору без супроводу. ‒ Після Революції Гідності у нас з’явилося багато поезії й художньої прози на революційну і воєнну тематику. Чи творці музики так само реагували на ці події? ‒ Ви знаєте, що наша консерваторія розташована на Майдані. Тому багато майданівців буквально жили в нас і харчувалися, ми їм майже всі свої зарплати віддавали ‒ допомагали, чим могли. А потім сталася ота бійня, почали вбивати людей, ті жахливі картини в мене досі перед очима. То як про це можна було не написати? Якось до мене прийшов відомий український поет Дмитро Павличко і запропонував написати музику на його поезії. Вийшло 10 пісень і ми видали спільну книжку, яка, до речі, також вийшла за сприяння свободівця Володимира Постового. Крім цього, я написав симфонію № 7 для симфонічного оркестру під назвою «Майдан» і симфонію № 8 «Нескорені», присвячену бійцям АТО. Вона написана для духового оркестру, і її вже виконував зразково-показовий заслужений академічний оркестр ЗСУ в Києві та Харкові. До речі, військовий диригент цього оркестру ‒ залужений працівник культури Валерій Вінников – ініціював написання «Нескорених». Він просто сказав мені, що я повинен це зробити ‒ і крапка. Цікаво, що сам він росіянин, народився в сім’ї військовослужбовця на Сахаліні, вчився у Москві. Але коли у 1991 році постала незалежність, він заприсяг українській армії. Вже зовсім скоро плануємо поїхати з моєю авторською концертною програмою в Одесу, Краматорськ, Дніпро. Разом з духовим оркестром ЗСУ возимо її у військові частини, госпіталі, бо це дуже важливо. Виступаємо у великих залах, куди приходять тисячі людей. Бачили б ви, як впливає ця музика на слухачів! Вона піднімає дух! Над цим твором я працював пів року зо дня в день і цілком безкоштовно віддав його оркестру ЗСУ. Це мій добровільний внесок як автора, композитора, громадянина і патріота в нашу спільну справу перемоги над ворогом. ‒ Ви понад 10 років мешкали в Канаді, але все-таки вирішили повернутися в Україну... ‒ Поки ми там влаштовувалися, поки вчили дітей і ставали на ноги, я зовсім не писав музики (а це немало часу ‒ 10 років). Працював на будові, був управителем багатоповерхівок, що їх здають в оренду, і лише з часом почав викладати музику ‒ спершу треба було добре вивчити мову. Потім працював у приватному університеті, проводив музичні фестивалі… Якось на один з таких заходів приїхав ректор Національної музичної академії України ім. П. І. Чайковського пан Рожок В. І. і прямо запитав, що ми тут, з дружиною Надією, теж музикантом, робимо. Я кажу, що вчимо канадських дітей. А

він каже: «Кому віддаєте свої знання? Приїжджайте додому і вчіть наших, українських дітей!» У Канаді можна було жити спокійно, в достатку, все було влаштоване, за 15 років обжилися... Але була і якась постійна ностальгія, відчувалося, що віддача своїх знань дійсно не була адресною. Це вже з галузі патріотизму. Чому я повинен вчити когось за кордоном, коли можу навчити українську дитину, розумієте? Тож коли ректор запросив нас з дружиною працювати в музичній академії, ми погодились, і відтоді в Україні. Хотілося б, щоб держава звертала на нас, творців музики, більше уваги. Невже Мінкультури не може нам надати хоча б 100 тисяч, щоб ці книжки вийшли нормальними тиражами і розійшлися по цілій Україні? Щоправда, тепер наша влада каже, що нема грошей на такі проекти, бо ‒ війна. Але згадайте слова Черчіля, який під час війни зібрав якось уряд, послухав доповіді чиновників щодо розподілу державних коштів і спитав, що ж дали вони на культуру. «Яка культура, ми ж воюємо!» ‒ почув у відповідь. І знаєте, що він на те сказав? «Тоді за що ж ми воюємо?» ‒ Кого з українських композиторів Ви б назвали своїми вчителями? ‒ Насамперед нашого Миколу Лисенка, його учнів ‒ Левка Ревуцького, Олександра Кошиця, окрім того Миколу Леонтовича, який написав багато цікавих обробок народних пісень… Бо до Лисенка не було української композиторської школи. Було, як ви знаєте, два царські укази ‒ Валуєвський та Емський ‒ заборонити українську мову, музику, театр… А Лисенко перший почав збирати народні пісні, робив їх обробки, писав українську музику, створював хори, заснував музичну школу, яка потім стала консерваторією. Він перший українець, який попри заборону розвивав українську музичну культуру і зумів підняти її на високий рівень. А я вчився в учня Левка Ревуцького Анатолія Коломійця, у Віталія Кирейка, в Миколи Дремлюги. Це ‒ лисенківська традиція. Ці визначні композитори передавали один одному свої знання, які дійшли й до мене. А тепер я вчу студентів-композиторів. Думаю, цю лисенківську лінію ми продовжимо. ‒ Чи вважаєте Ви, що сучасна українська музика високого духу має всі умови, щоб повноцінно розвиватися? ‒ Таке враження, що нинішній владі не вистачає чи то розуму, чи патріотизму, чи часу, щоб думати про культуру. Всі хочуть нацарювати 100 рублів, як у відомому анекдоті, і втекти. Вони не творять історії, бо не мають державного мислення. Ось Вам і відповідь на запитання, чому я тут. У мене таке мислення, я переконаний, є. Я свідомо повернувся в Україну і хочу працювати ‒ розвивати українську національну культуру, писати серйозну музику ‒ симфонічну, камерну, хорову. Не даю пропасти українським пісням, роблю їх обробки. Я працюю на своєму місці, бо нарешті і розумом, і серцем усвідомив, що коли кожен на своєму місці буде робити те, що потрібно Україні, наша держава буде процвітати. Іншого не дано. Тільки ми самі зможемо це зробити ‒ і зробимо. Спілкувалася Леся БАСАРАБ.


12

НАПРИКІНЦІ

16 – 22 лютого 2017 р.  Актуальна цитата

 Історичний календар Патріарх, визнаний народом

Український націоналізм – дуже давнє явище «Ціла історія України – це певний протяг часу, в якому розвивався і діяв українськи націоналізм. Сам вислів «націоналізм» повстав недавно, але як явище націоналізм є дуже давній: український націоналізм зродився з тією хвилиною, коли перша крапля крови впала в обороні української землі, в обороні її автохтонного населення. …Тим то для зрозуміння суті сучасного нам українського націоналізму треба конечно пізнати попередні його етапи. Якщо в дальшому минулому й не знайдемо списаних націоналістичних ідеологій чи програм, то це не повинно нас милити, бо …націоналізм має дві форми вияву: 1) як ідеологія і 2) як дія. Отже в періодах, коли не було писаної націоналістичної ідеології, треба розглядати саму дію, тобто боротьбу й змагання народу та його наставлення». «Нарис історії українського націоналізму». Лондон: Тереновий кадрововишкільний осередок ОУН у Великій Британії, 1964.

17 лютого 1892 року на Поділлі народився один з найвпливовіших українців другої половини ХХ століття ‒ єпископ Української грекокатолицької церкви Йосип Сліпий. У 32-річному віці Йосип Сліпий став ректором Львівської семінарії, а з 1929-го ‒ Львівської Богословської Академії. Під час радянської окупації Західної України митрополит Андрей Шептицький таємно висвятив митрата Сліпого на єпископа, а вже через два роки ‒ 30 червня 1941-го Йосип Сліпий підтримав Акт відновлення Української держави. За відверту проукраїнську позицію та відмову перейти на православ’я радянська влада не раз ув’язнювала Сліпого – він відбув 18 років заслання у таборах Сибіру та Мордовії.

Казки Андерзена, Оскара Вайлда, оповідання Марка Твейна… Які книжечки видавали своїм дітям ті, хто боролися за Україну, але мусили втікати з рідної землі Інтернет відкриває широкі можливості. І навіть подорож у часі і просторі – наприклад, можемо погортати на екрані свого комп’ютера, планшета чи телефона дитячі книжечки, які видавала українська діаспора впродовж минулого століття. Тобто ті, хто після боротьби за Україну, мусили покинути рідну землю, але й на чужині прагнули виховати своїх дітей українцями. Чималу добірку таких книжечок можна знайти на сайті «Діаспоріана»: там, окрім пластунських правильників, впорядів, багатющого й цікавого матеріалу з історії України, ще й розмаїття просто художніх кольорових книжок, серед них і перекладних.

Щ

О ВРАЗИЛО НАЙБІЛЬШЕ – то незвичні варіанти перекладу знайомих нам авторів і персонажів світової казкової спадщини. Наприклад, «українська накладня “Київ–Ляйпціг”» 1918 року видала казки… Андерзена, а знайома всім казка про кресало називається «Кремінь»: «Дорогою вояк іде: раз-два! раз-два! На спині в його плечак, при боці шабля, бо він на війні був і тепер до дому вертає…» А плечак, як пояснює перекладач, – то ранець, торністра, мішок з вояцькими причандалами». Українська друкарня в Некарсульмі

молоді «Принц і злидар» Марка Твейна у перекладі Марії Рябової: «Я перекажу вам одну повість точнісінько так, як мені оповідав чоловік, що чув її від свого батька, а батько знав її зі слів діда, і так далі. ...Хто знає, може, в ті далекі часи цьому вірили і мудрі, вчені люди, а може, лише неуки та простаки…» Ця сама видавнича спілка на останній сторінці одної з книжок анонсує також вихід у світ «Подорожі Ґулівера до краю великанів». 1947 року накладом Видавничої спілки «Українське слово» у перекладі Михайла Лотоцького побачили переклади казок Оскара Вайлда, зокрема про «Зоряного хлопчину» та

(Німеччина) 1947 року публікує частинами «Братів Моуґлі (оповідання з життя дитини між звірями)» Редьярда Кіплінґа у перекладі Юрія Тищенка: «…Саме перед ним, вхопившись за гилку, стояла смуглява дитина, що тільки но починала ходити. …– Глянь, – сказав Вовк, – воно зовсім не має щетини, я міг би убити його одним махом своєї лапи. А проте воно дивиться вгору і нічого не боїться…» Видавнича спілка «Тризуб» у Вінніпезі 1959 року видає повість для

Куряче філе з овочами в сметанному соусі Візьміть 400 г курячого філе, 4 ст. л. сметани, морожені овочі (800 г), сіль, перець, кунжут, зелень. Спочатку розігрійте духовку до 180–200 градусів. У форму для запікання викладіть заморожені овочі, посоліть і влийте трохи води. Філе тонко поріжте, посоліть, поперчіть, додайте спеції і викладіть зверху на овочі. Полийте сметаною й рівномірно посипте кунжутом. Запікайте страву 20 хвилин, а перед подачею на стіл прикрасьте її зеленню. До столу подавайте з рисом. Смачного!

Телефонний дзвінок з Росії в Україну. В Україні беруть слухавку: – Слава Україні! Голос по той бік дроту – з Росії: – Ой, хватіт, прєкратітє ето ваше… Українець: – Що наше? Росіянин: – Ну ето… нєпонятно што… Українець: – Та що ж саме? Не розумію! Росіянин: – Ну ваше «Слава Украінє»! Українець: – Героям слава!

Поїхали два українці на заробітки у Францію. Пішли в кафе обідати. Один одному каже: – Куме, як ми будемо замовляти?.. Мови не знаємо... – Ти не хвилюйся, я вже тут раз був. Французька мова дуже легка, додаємо до слова часточку «ля-», а

все решту те саме. От замовили вони два ля-борщі, два ля-салати, дві ля-кортоплі фрі. Їм все принесли, вони наїлися. І йдуть до офіціанта розраховуватися. І знову один одному каже: – Ну ти, куме, молодець, якби не ти, лишилися би ми голодні. Я б у житті не додумався... А офіціант дивиться на них і каже: – Їли б ви ля-гі…но, якби я не зі Львова був...

«Велетня-себелюба»: «Земля хоче віддаватися, – це її весільний одяг, – перешіптувалися між собою горлички. Їх рожеві ніжки були цілком обмерзли, але вони думали, що то їх обов’язок дивитися на світ як на казку. – Дурниця! – заревів вовк, – кажу вам, що в усьому винен уряд. Коли ж не вірите мені, то усіх вас поїм…» А були ще «Оповідання та легенди з життя тубільців Нової Ґвінеї». Звідти можна довідатися не тільки про те, як «повстав кокосовий горіх» і про «літаючі самоцвіти», але й про правдиві особливості життя, побуту, родинних взаємин новоґвінейців. Видавництво «Гомін України» в Онтаріо 1975 року випускає у світ оповідання для молоді «Перший козак в Америці» Ірини Лаврівської. Що то за козак і як він добрався до Америки, довідається той, хто не полінується пошукати нетрями Інтернету трохи далі, ніж соцмережі. Ю. Д. Брати і сестри українці! Доброчинні внески на діяльність “Свободи” можна переказати на рахунок: Всеукраїнське об’єднання «Свобода» в ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» МФО 300614 р/р 26004000021492 ЄДРПОУ 00013215 Реєстраційне свідоцтво: серія КВ № 9750 від 08.04.2005 р.

– Українській політиці потрібні нові обличчя! – заявила Ганна Герман і зробила нову пластичну операцію...

– Тату, чому в «Зоряних війнах» нема москалів? – Бо це майбутнє, синку!

АНОНС. У Донецьку тривають зйомки серіалу «По кому дзвонить “Моторола”. Повний список».

Друк “ВД “Молода Галичина”, головний редактор Г. Чорна; відповідальний Р. Кошулинський; літ. редагування Ю. Дембовська; наклад 40 000. Телефон для довідок: 0 800 502 931. Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні. E-mail: gazeta@svoboda.org.ua Адреса для листування: 01001, Київ-1, а/с 312 (ВО «Свобода»).

Peredplata397  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you