Page 1

Передплатний індекс: 37 619

www.tyahnybok.info, www.svoboda.org.ua

№ 386 (49 у цьому році), 1 - 7 грудня 2016 р.

Пєтухов пропонує Україні… приймати мігрантів з Сирії В України – свої переселенці.

30 листопада «Свобода» проводить пікет з вимогою відставки чиновника за такі безвідповідальні заяви

С. 5.

ХРОНІКИ РЕВАНШУ Кому на руку відеосвідчення втеклого Януковича у справі розстрілів на Майдані?

С. 3

«ЧИТАЙ СКОРО І ДРУГОМУ ПЕРЕДАЙ, БО НА МЕНЕ ЖДУТЬ ТИСЯЧІ ТАКИХ, ЯК ТИ…» Як вояки УПА рекламували свої газети «Я Твій довірений приятель, що в умовах жорстокої сталінсько-большевицької дійсности приходжу Тобі сказати слово правди, розповісти про Україну, порадити, що маєш робити і як боротися за кращу долю...» С.

12.


2

АКТУАЛЬНО

1 - 7 грудня 2016 р.

 Націоналістична палітра

Фракція «Свободи» в Київраді.

23 листопада депутати Київської міськради Олег Чернецький, Юрій Сиротюк та Прохор Антоненко подають проект рішення про повернення столичної підземки у державну власність. У 2015 році Кабінет Міністрів України виключив КП «Київський метрополітен» з переліку об’єктів державної власності, що мають стратегічне значення, і це зумовило низку проблем, зокрема хаотичну забудову земельних площ над станціями метрополітену. Наприклад, над станцією метро «Героїв Дніпра» будують торговельний центр, що призвело до її руйнування.

замовників та пропозицій конкурентів. Вони зауважили, що Попаснянська районна централізована бібліотечна система через систему державних закупівель ProZorro замовила майже 400 книг по кілька примірників кожної «для поповнення бібліотечних фондів» на суму 39 195 грн. Подання на аукціон відбулося 17 листопада, а торги мали відбутися 23 листопада, та завдяки пильності свободівців тендер знято. Як зрозуміло з назв «літературних шедеврів», більшість книг пропагує російський спосіб життя та героїзує «бойовиків» ‒ нинішніх окупантів України.

Черкащина. 22 листопада збори Тальнівської районної організації ВО «Свобода» висувають кандидатів у депутати до Тальнівської міської ради та на посаду міського голови Тального. Перші вибори до Тальнівської міської об’єднаної територіальної громади мають відбутися 18 грудня. Усього від ВО «Свобода» в депутати балотуватиметься майже десяток осіб, серед яких учасники бойових дій на сході України, волонтери та активісти. Очолює виборчий список голова Тальнівської міської організації ВО «Свобода» Віталій Шуляк. На посаду

Минув рік від часу проведення місцевих виборів ‒ у Полтавській міськраді звітують хіба націоналісти. Як розповідає голова свободівської фракції Юліан Матвійчук, свободівцям вдалося втілити такі проекти своїх рішень: щодо встановлення пам’ятника Іванові Мазепі; впровадження електронної системи публічних закупівель ProZorro; зі створення тимчасової комісії з питань благоустрою Полтави на 2016 рік, коли прибирали сніг. Тоді, коли місто було зненацька засипало, саме депутати-націоналісти об’єднали всі інші партії, разом контролювали органи житлово-комунального господарства та відповідні управління міськвиконкому, що долали сніговий колапс. З ініціативи націоналістів запустили програму зведення багатоквартирного будинку для учасників російсько-української війни.

23 листопада більшість Полтавської обласної ради не підтримує звернення фракції ВО «Свобода» про відновлення історичної справедливості та повторне присвоєння Степанові Бандері, Романові Шухевичу звань Героїв України (посмертно).

24 листопада в Івано-Франківській обласній універсальній науковій бібліотеці імені Івана Франка презентують книгу «Голод на Прикарпатті

голови Тальнівської міської ради висунуто Олексія Юрченка (на фото) − лікаря, учасника бойових дій, чинного депутата Черкаської обласної ради.

(1946‒1947 роки)». Видання розкриває причини, перебіг і наслідки повоєнного голоду, висвітлює загальні тенденції та особливості трагічного процесу на теренах Івано-Франківщини. До друку видання підготував авторський колектив обласного відділу пошуково-видавничого агентства «Книга пам’яті України» під керівництвом Ганни Данилюк-Шекеряк. Тираж книги «Голод на Прикарпатті (1946‒1947 роки)» ‒ тисяча примірників. На її видання з обласного бюджету виділили 50 тисяч гривень.

Івано-Франківськ. У неділю, 27 листопада свободівець, міський голова Руслан Марцінків проводить традиційну зустріч з людьми. Цього

Під час сесії Сумської міської ради депутати фракції ВО «Свобода» ініціюють заборону будь-якої реклами пасажирських перевезень до країни агресора та тимчасово окупованих територій. За відповідне рішення свободівців (його розробив націоналіст Максим Галицький) голосують 27 з 35 присутніх у залі депутатів. «Наше місто просто потонуло в рекламних оголошеннях, які закликають їхати до Москви, СанктПетербурга, інших міст країни агресора, також до Криму. Тож тепер ми нарешті звільнимо Суми від тієї пропаганди», ‒ каже депутат-свободівець Максим Галицький. Нагадаємо, іще торік сумські свободівці провели рейд містом і самостійно демонтували таблички з рекламою поїздок до Москви, незаконно розміщені на стовпах електромережі. Згодом ці таблички демонстративно передали міському голові, аби звернути увагу на проблему… Та ба! Віз досі був там.

Депутатський корпус обласної ради віддає лише 32 голоси за проект рішення замість потрібних 42. Нагадуємо, що повернення звань Героїв України націоналістам є не тільки відновленням історичної справедливості, але й однією з вимог Революції Гідності.

Кропивницький. Незважаючи на прохання місцевих громад, депутати Кіровоградської обласної ради таки голосують за скорочення ліжкового

разу приходить на щиру розмову просто на ринок. «Ніщо не замінить живе спілкування. Сьогодні на ринку говоримо про проблеми Франківська, лунає слово вдячності і критики, але основне, що є діалог не під час виборів, а повсякдень. Дякую за можливість спілкуватись і потиснути долоні один одному», – пише націоналіст після цієї розмови на своїй сторінці у «Фейсбук».

Київщина. Завдяки видавцям з міста Вишгорода ‒ свободівцям Олегу та Ользі Філюк ‒ вдається зупинити закупівлю літератури російських видавництв російською мовою в бібліотеки Луганської області. Як видавці вони зареєстровані на платформах державних закупівель, тож мають доступ до перегляду запитів

Заступник голови Полтавської обласної ради, заступник голови Полтавської обласної організації ВО «Свобода» Анатолій Ханко представляє книгу Віктора Ревегука «Національне відродження Полтавського краю: тернистий шлях до свободи». Дізнавшись, що у відомого полтавського історика вже тривалий час лежить макет готової монографії про національне відродження Полтавського краю, націоналіст Анатолій Ханко запропонував видати її спільним коштом. Сам посадовець знайшов на цю справу близько 4000 гривень. Монографія «Національне відродження Полтавського краю: тернистий шлях до свободи» розповідає про появу на Полтавщині перших українських політичних партій (РУП, УСДРП, УПСР) і культурнопросвітницьких товариств у дореволюційний час, перші роки совєцької влади, про українське життя у міжреволюційний період.

фонду у лікарнях області. Проти цієї «ініціативи» виступають лише депутати-свободівці. Чимало обранців з інших фракцій вирішують «утриматися» ‒ так легше… Депутати-свободівці у Кіровоградській обласній раді категорично заперечують потребу ухвалення такого рішення. Перед розглядом питання виступає заступник голови обласної ради свободівець Ігор Степура. «Наші громадяни на місцях не поділяють «ініціативу» скорочення. Якщо обласна рада має іншу думку, ніж громадяни, то це неправильно», ‒ наголошує націоналіст.

26 листопада у місті Флорешти Республіки Молдова відбувається кадетський Міжнародний турнір імені Бориса Лози з греко-римської боротьби. У ваговій категорії 63 кілограми перемагає жмеринський прихильник ВО «Свобода» Артем Заморський. Артем народився в Жмеринці 2000 року. Він неодноразовий призер чемпіонату України з греко-римської боротьби, є кандидатом у майстри спорту.


ВАЖЛИВО

1 - 7 грудня 2016 р.

3

Політичний труп повертається Що означає з’ява втеклого Януковича на телеекранах України Минулої п’ятниці відбуваються події, які шокують українську громадськість. На телеекранах українських телеканалів транслюють прес-конференцію… втеклого проФФесора Януковича в Ростові-на-Дону. Політичний труп «оживає» ‒ вочевидь, реанімований Кремлем та ФСБ ‒ і в своєму майже півторагодинному спічі моралізує про неприйняття кровопролиття (а як же Небесна Сотня?), економічні, бач, втрати, через розірвані стосунки з Росією (що ті «розірвані стосунки» у порівнянні з нападом агресора, обстрілами бойовиків та завданими війною руйнуваннями?).

Щ

Е ЯНУКОВИЧ меланхолійно розказує, що зовсім не має грошей і навіть волає про справедливе розслідування (і це зі своєї нори в Московії!) справи. Не обходиться, звісно, й без московських пропагандистських штампів – бо насправді заради чого ж це все. Зокрема про Майдан як іноземне втручання, про нібито незаконне відсторонення регіоналів від влади, відсутність російської агресії на Донбасі, виправдовування анексії Криму тощо. Транслювання прес-конференції, яка, фактично, стає майданчиком для виправдання злочинця і запускання кремлівських інформаційних «хробаків», обґрунтовують подіями, що відбулися до того. А саме. Цієї п’ятниці мав відбутися допит Януковича як не обвинуваченого, а свідка (!!!) у справі злочинів на Майдані через відеозв’язок з Ростовським судом Росії – на це залюбки пристала українська влада. Янукович прибув до суду, і відеозв’язок був налагоджений, однак через неявку обвинувачених у розстрілах на Майдані беркутівців засідання перенесли. Надійшла інформація, що беркутівців у СІЗО блокували активісти, які були переконані, що тих мають намір відпустити. Для чого потрібна сьогодні, через три роки після Майдану, відеоконференція допиту Януковича як свідка і чи можна сподіватися на щирість утікача – політологи виловлюють свої міркування. Наприклад, Олександр Палій в коментарі «Слову і Ділу» каже: «Янукович здався агресорові, став дезертиром і говоритиме все, що «наспіває» йому Кремль, а саме – в ключі перевороту, що не має жодного стосунку до реальності. …Янукович, образно кажучи, не вирішує, коли вмикати світло в кімнаті. Він повністю перебуває на утриманні ворога». Заступник Голови ВО «Свобода», керівник свободівської фракції в Київській міській раді Юрій Сиротюк зауважує, що за три роки після Революції Гідності ситуація в українському правосудді взагалі абсурдна. «Українці відзначають третю річницю Революції Гідності, у якій загинуло понад сто осіб. У підсумку ж маємо те, що президент-утікач Янукович, відпочиваючи у Ростові, виступає в справі вбивств Небесної Сотні як свідок. Беркутівці, перефарбувавшись, далі нападають на мирні акції протестів. А свободівці – активні учасники Революції Гідності – нині перебувають на лаві підсудних», ‒ заявляє націоналіст, який разом з іншими побратимами є обвинуваченим у справі захисників Конституції. З побаченого та почутого однозначно можна зробити висновок, що дивна з’ява Януковича – на руку аж

ніяк не Україні, а Кремлю. Адже вже й Революція Гідності з її святими жертвами тьмяніє на тлі того, що людина, яка призвела до масштабних виступів народних мас, спокійнісінько нав’язує українцям свої ниці розмисли на телеканалах України. Причім у статусі вже фактично наполовину відбіленого – не обвинуваченого у страшних жертвах, а – свідка… Галина ЧОРНА.

А ТИМ ЧАСОМ... 28 листопада відбувається перший відеодопит Януковича. Як і прогнозували націоналісти, втеклий президент отримує шестигодинну трибуну для того, аби сповна нагадати про свою персону, відбілити себе та повторити тези, розроблені політтехнологами Кремля. Допит більше нагадує театралізований емоційний виступ, під час якого Янукович обертає факти з ніг на голову, шокуючи тих, хто був Майдані і бачив події на власні очі. Зокрема Янукович дякує беркутівцям за «доблесну службу» під час подій і зухвало заявляє, що розстріли мітингувальників нібито «організували ультраправі організації», такі як «Правий сектор» і ВО «Свобода». На запитання, чи відомо йому про накази, віддані вранці 20 лютого співробітникам «Беркуту» чи інших силових відомств, та чи відомо, де перебували керівники опозиції вранці цього дня, Янукович стверджує: «Ні, мені про це нічого не відомо. Я особисто за ними не слідкував...» «Янукович у суді бреше, але покарати його за це неможливо», ‒ каже прокурор Олексій Донський. «Тому що в Януковича суміжний статус, він ще проходить у справах як підозрюваний, а тому має право взагалі не відповідати на питання». За словами прокурора, Янукович не дав відповіді щодо контактів ні з Медведчуком, ні з Сурковим, ні щодо зустрічі Азарова з Путіним. Ні «Свобода», ні «Правий сектор» не могли організувати таку річ, як розстріл на Майдані. Про це в інтерв’ю кореспондентові «Вголосу» розповідає політолог Ярослав Макітра. «Були інші люди, які були на сцені, які мали ресурси, які були на постійному контакті з владою і правоохоронними органами. Тому такі провокативні заяви свідчать, що насправді Росія боїться «Свободи», що Росія боїться націоналістичних рухів загалом. Загалом, те що зараз озвучує Янукович, варто сприймати як певний страх перед націоналістами. Але в той самий час ці заяви абсолютно нічим не обґрунтовані», – зазначив політолог «Судовий процес у справі Майдану з екс-президентом Віктором Януковичем у ролі свідка означає, що Україна визнає російську пропаганду». Таку думку висловив народний депутат-свободівець Андрій Іллєнко у програмі «Про політику» з Сергієм Руденком на «Еспресо.TV». За його словами, Росія використовує Януковича у своїх пропагандистських інтересах. «Незрозуміло чому Україна дає згоду на це, чому вона легітимізує це через судо-

вий процес. Як узагалі можна було погоджуватися на якісь відеоконференції?» ‒ обурюється Іллєнко. За його словами, в Україні з 2014 року існує заочне судочинство. Януковича можна судити заочно. «Будь ласка – судіть. Якщо він приїжджає в Україну – нехай сідає в слідчий ізолятор і захищає себе в суді. Не хоче їхати в Україну – ми проводимо судовий процес, або нехай приїжджає і захищається», ‒ підсумував нардеп. Водночас деякі заяви Януковича стосовно співпраці частини колишніх регіоналів та політичних сил Майдану підтверджені реальними подіями. А також подальшими переговорами у Відні, навесні 2014-го, вже після втечі Януковича, між Петром Порошенком і Дмитром Фірташем (головним спонсором партії «УДАР») стосовно дострокових парламентських і президентських виборів. Нагадаємо, за повідомленнями ЗМІ, ця зустріч тривала 28 годин з перервою на три години. «Деталей розмови не захотів розповідати ніхто.

Крім того, що спочатку Фірташ і Льовочкін хотіли отримати свої 30% у списку на парламентських виборах, але потім зійшлися на поділі 50% Порошенка, 50% ‒ УДАРУ», ‒ писало видання «Інсайдер». Сам Порошенко називав цю зустріч «випадковою, короткою і безглуздою». Ймовірно, саме тоді зародився ризик, що нова влада діятиме не в інтересах українського народу, а олігархічних сил, які об’єдналися, щоб захопити владу після того, як Майдан усунув Януковича. Є багато доказів, що це об’єднання було створене і діє дотепер. Перш за все, олігархічна система влади досі не демонтована, а вимоги Революції Гідності не виконані. Нинішній уряд Гройсмана обрано голосами олігархічних груп колишніх регіоналів «Відродження» і «Воля народу». Також нікого з представників колишніх регіоналів не притягнуто до відповідальності. У тому числі Сергія Льовочкіна, який спокійно засідає в парламенті…

КОМЕНТАР

Лідер «Свободи» Олег Тягнибок – про транслювання прес-конференції Януковича у Ростові З виступу на «112» каналі 25 листопада

«У мене – величезне обурення тією ганьбою, яку ми впродовж півтори години спостерігали на телеекранах. Це фактично була успішна спецоперація відповідних структур Московії в частині інформаційної війни проти України. Весь світ сміється з України після того, як українська влада фактично посприяла, аби Янукович – мов та мумія – повернувся. Воскрес із мертвих і говорив не як підозрюваний, не як той, хто мав сидіти на лаві підсудних та очікувати вироку між смертною карою і довічним терміном – а говорив як суддя. І не тільки Янукович говорив як суддя. Шуляк (колишній командувач внутрішніх військ МВС України, генерал-лейтенант, який з 11 березня 2014 року перебуває в розшуку СБУ) – також говорив як суддя. Хоч насправді всім очевидно, що він не міг не давати наказів. Жертви Небесної Сотні – їх що, не було? Пройшло три роки абсолютної бездіяльності, і «колишні» вже почали атакувати. У мене й самого було враження, що час повернуся на три роки назад: та сама риторика Януковича за підказкою ФСБ. І водночас прихильники втеклого проФФесора – вся та вата, якої ще немало в Україні ‒ недобита комуністична мафія, колишні регіонали – очевидно торжествували. Ви що думаєте, якщо вони перемалювалися, як фарбовані лиси, – то змінили світогляд?

Та вони з радістю позривають з себе вишивані сорочки, які понатягали тільки заради того, аби утриматися при владі і врятувати свій бізнес – і підуть в атаку. Я тисячі разів говорив на Майдані – не маємо допустити реваншу диктатури. З’яву Януковича було розрекламовано, тож її дивилися мільйони українців. Це тупість української влади, велика ганьба вітчизняної зовнішньої політики, величезний провал правоохоронної системи, демонстрація безсилля системи судової. Може, були ілюзії, що Янукович раптом зізнається, що давав накази вбивати українців? Та звичайно, що ні – всі прекрасно розуміли, про що буде мова. Тобто дали можливість півтори години виправдовуватися силам реваншу. Нині влада, замість доводити справу Майдану до логічного завершення – використовує певні політичні кроки для якогось власного піару. …Дуже часто патріотичні сили, зокрема «Свободу», наші опоненти звинувачують у тім, що от ви, мовляв, провели певну політичну акцію, і от ви ж собі не уявляєте, що тепер покажуть російські канали. Тобто ми захищаємо національні українські інтереси на території України, і нас звинувачують, що щось погане про нас покаже Росія. Але це ніщо в порівнянні з тим, що вчинила влада – той абсолютно непотрібно проанонсований допит».


4

ІНФОРМАЦІЇ

1 - 7 грудня 2016 р.

Коли ліквідували «газові схеми» Онищенка... Прибутки зросли уп’ятеро

Державна компанія ПАТ «Укргазвидобування» з літа заробила 162 мільйони 332 тисячі гривень ‒ у п’ять разів більше, ніж за три останні роки. Прибутки компанії почали зростати одразу після того, як припинили співпрацю з фірмами, підконтрольними народному депутатові від парламентської групи «Воля народу» Олександрові Онищенку (Кадирову), йдеться в повідомленні прес-служби Національного антикорупційного бюро. У НАБУ уточнили, що після розриву договорів «Укргазвидобування» з фірмами Онищенка ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Фірма «ХАС»» і ТОВ «Природні ресурси», на рахунок держкомпанії почали надходити гроші. Тим часом майже трирічне співробітництво цих структур з «Укргазвидобуванням» забезпечило їй всього 25 мільйонів 158 тисяч гривень прибутку. Сам Онищенко (до речі, уродженець Ростовської області) не став чекати, поки його позбавлять недоторканності й арештують, а швиденько втік до Лондона. З 10 серпня перебуває у всеукраїнському розшуку. Нагадаємо, ще в березні НАБУ проводило обшук у депутатській приймальні Онищенка у зв’язку зі справою про реалізацію газу «Укргазвидобування». 15 червня детективи НАБУ спільно зі співробітниками САП і Нацполіції провели 37 обшуків у Києві, Дніпрі та Львові. Встановлено причетність 20 учасників злочинного угруповання, лідером якого вважають Онищенка. За оцінками слідства, у результаті махінацій державі завдано до три млрд грн збитків.

Замість безвізу для українців – безвіз для українського лісу-кругляка З саміту Україна-ЄС Президент привіз обіцянку скасувати заборону на експорт української деревини Євросоюз вимагає від України скасувати мораторій на експорт необробленої деревини – лісу-кругляка – за це великодушно обіцяє видати кредит на 600 млн євро. Біда не в тім, що Європа дбає насамперед про свої економічні інтереси – біда в тім, що українська влада пристає на ці неприпустимі вимоги. Під час саміту Україна-ЄС у Брюсселі Президент Петро Порошенко повідомив, що таки має намір ініціювати скасування мораторію на експорт необробленої деревини. Президент Єврокомісії Жан-Клод Юнкер у відповідь висловив своє задоволення. «Я був радий з того, що український президент хоче зняти заборону на експорт деревини. Це була наша умова. Як я розумію, це буде зроблено протягом наступних кількох тижнів, що дасть нам можливість надати наступний транш на 600 млн євро макрофінансової допомоги», ‒ сказав Юнкер… Нагадаємо, закон про мораторій на експорт лісу строком на 10 років Президент Порошенко підписав на початку липня 2015-го. За даними експертів, у 2015 році експорт лісоматеріалів в необробленому стані приніс українській економіці 345 млн доларів валютних надходжень, або 0,9% загального виторгу від експорту. Ця цифра абсолютно непорівнянна з масштабом втрат: за оцінками фахівців, безконтрольна

вирубка лісів на Заході України призвела до зменшення показника лісистості з 16% у 1996 році до 11% у 2015 році. Для досягнення оптимального рівня лісистості 20% в Україні сьогодні потрібно висадити нові дерева на території площею понад 2,5 млн га.

ДО ТЕМИ

«Якщо не знищити українські ліси, то Путін нападе» З блогу свободівця Олександра Солонька «Президент Порошенко замість безвізового режиму з ЄС привіз до України нову вимогу. «Безвіз» має отримати дешева українська сировина ‒ необроблена деревина (ліскругляк). Не встигли обурені та втомлені українці оком змигнути, як

Нарешті! Європарламент вирішив протидіяти російській пропаганді У кремлівському словоблудді європейські політики нарешті розгледіли метод «гібридної війни»

23 листопада Європарламент ухвалив важливу для українців резолюцію щодо протидії російським ЗМІ, яка фактично зрівняла терористичні угрупування «Ісламська держава», «АльКаїда» з кремлівською пропагандивною машиною. Резолюцію під назвою «Стратегічні комунікації ЄС як протидія пропаганді третіх сторін» запропонувала польська депутатка Ганна Фотига.

Я

К ПОВІДОМЛЯЄ «Український тиждень», у документі йдеться, що пропаганда є частиною «гібридної війни» та націлена на те, щоб «спотворити правду, посіяти сумніви і ворожнечу між країнами союзу». Стверджується, що Росія надає фінансову підтримку опозиційним партіям і організаціям в країнах-членах ЄС, а також «використовує фактор двосторонніх міждержавних відносин для роз’єднання членів спільноти». Основними інформаційними загрозами Євросоюзу визнано агентство Sputnik, телеканал «RT», фонд «Русский мир» і підвідомче російському МЗС федеральне агентство «Росструднічество». Польська депутатка нагадала колегам, що Росія має «широкий спектр засобів та інструментів» (спеціальні фонди, організації, багатомовні телеканали, псевдоінформаційні агентства), жертвами яких стають політики, депутати, журналісти і громадяни ЄС. Мета країни-агресора ‒ розколоти ЄС. Звісно, що всі факти, про які говорила пані депутатка, укра-

їнцям вже давно відомі, однак для європейців вони можуть стати справжнім відкриттям. Загалом резолюцію підтримали 304 депутати, 179 проголосували проти, ще 208 ‒ утримались. Серед інших документ підтримав генсекретар НАТО Єнс Столтенберг, який закликав союзників вдарити по інформаційних військах РФ: брати участь в усіх дебатах та дискусіях, до яких причетна Росія, і протидіяти цій пропаганді. Британське експертне середовище рекомендувало діяти ще рішучіше. Зокрема представник дослідницького центру Henry Jackson Society при парламенті Великобританії Ендрю Фоксал порадив зосередитися на тих, хто співпрацює з медійними ресурсами Кремля. На його думку, потрібно позбавити російські ЗМІ підтримки європейських експертів та політологів, які допомагають кремлівським пропагандистам виглядати правдивіше. Ця ухвала разом з нещодавно ухваленим історичним документом ПАРЄ про признання Росії агресором свідчить про те, що Європа все ж усвідомлює ризики кремлівської агресії та апетити Москви. І аж ніяк не випадковим є факт, що 22 листопада європарламент ухвалив ще одну резолюцію: про створення оборонного союзу, який може в результаті стати початком створення єдиної армії ЄС.

Під час прес-конференції. ДО ТЕМИ. Нагадаємо, 16 вересня цього року відбулася спільна пресконференція лідера «Свободи» Олега ТЯГНИБОКА з німецьким адвокатом, доктором юриспруденції Ульріхом Бушем на тему «Захист іміджу України від московської пропаганди в Європі». Тему було розкрито на прикладі виграної судової справи лідера «Свободи» проти редактора відомої німецької газети «Зюддойче Цайтунґ». Олег Тягнибок позвався до редактора німецького видання ще 2014 року, коли той опублікував статтю з неправдивими висловлюваннями лідера «Свободи», назвавши його фашистом і антисемітом. Матеріал був створений на основі брехливих висловлювань депутата Бундестагу лівого спрямування Ґреґора Кізі. Німецький політик у владних органах та телеетерах розповідав про «фашистський путч» у Києві, яким він називав Революцію Гідності. Представником інтересів українського політика в Німеччині був відомий адвокат Ульріх Буш.

влада вже кинулася вимогу виконувати. Тепер десятки тисяч людей, які отримали роботу завдяки росту деревообробної галузі України, ризикують лишитися без роботи і засобів для існування. І все заради 600 мільйонів євро допомоги? Замість того, щоб розвивати власне виробництво, Україна і далі деградуватиме. Принаймні таку долю нам нав’язали в Брюсселі, і з цим погодився Президент. Влада вирішила піти шляхом найменшого опору і продати за копійки все, що ще можливо. Кожен депутат, який проголосує за скасування мораторію на вивезення деревини з України, має піти під суд. Очевидно, що якщо завдання легалізувати це відверто антидержавне рішення поставлено, влада докладе всіх зусиль, аби його виконати. Питання в інструментах. Знову буде брехня. Мовляв, ми можемо допомоги в 600 мільйонів євро не отримати. Що ж. Якщо без такої суми українська економіка не виживе, то її можна зібрати в матрацах депутатів, чиновників, Президента врешті-решт. І врятувати країну. Чому ж ні? Гадаю, подібні думки зараз у голові кожного українця. І тут фрази на кшталт «Якщо не знищити українські ліси, то Путін нападе» або «Хто проти знищення української економіки – той агент Кремля» ‒ не допоможуть».

Чи бачили очі, кого призначали? Прокуратура Волині визнала незаконними схеми керівництва лісгоспів

Слідчі прокуратури встановили причетність керівництва Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства до злочинних схем реалізації пиломатеріалів за кордон. Про це йдеться у відповіді прокуратури на рішення обласної ради «Про введення мораторію на вирубку зелених насаджень в об’єктах природно-заповідного фонду Волинської області», ухвалене з ініціативи фракції ВО «Свобода». Під час слідства встановили, що керівники окремих державних лісогосподарських підприємств області за сприяння керівництва Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства організували реалізацію на користь суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності пиломатеріалів, у тому числі необлікованих, за заниженою вартістю, за що отримують неправомірну вигоду. Нагадаємо, що керівником Волинського лісового управління є скандальний Олександр Кватирко. Щодо його призначення на посаду, «Свобода» ще торік у серпні висловлювала рішучий протест і вимагала звільнення. Як відомо, Олександр Кватирко вже двічі потрапляв на лаву підсудних, але Державне агентство лісових ресурсів України проігнорувало ці факти.


ІНФОРМАЦІЇ

Заступник міністра юстиції з питань європейської інтеграції Сергій Пєтухов запропонував на своїй сторінці у «Фейсбук», щоб Україна взяла на себе квоту однієї з країн ЄС на розселення мігрантів задля запровадження безвізового режиму. Вочевидь, Пєтухов дочиста забув, що Україна вже й так потонула в чис30 листопада. «Свобода» пікетує ленних проблемах, Мін’юст через заяву Пєтухова. як-от: економічна криза, війна, потік Тим часом центральний вхід до власних переселенців відомства упродовж дня – зачинено... з окупованого бойоВ акції бере участь Олег Тягнибок. виками сходу. «Не секрет, що на ухвалення нас буде лише тоді, коли ми самі рішення щодо України багато в чому себе поважатимемо», ‒ написав у вплинула сирійська міграційна криза. себе на сторінці у «Фейсбук» своСаме побоюючись негативної реакції бодівець Андрій ІЛЛЄНКО. ««Свовиборців на мігрантів, європейські бода» вимагає відставки Пєтухова за лідери не поспішають давати безвіз такі безвідповідальні заяви! ПікетуУкраїні. А якщо це наша найбільша ємо Мін’юст 30 листопада!», ‒ додав проблема, то саме вона може стати лідер «Свободи» Олег ТЯГНИБОК. рішенням! Я б запропонував ЄС взяти ДО ТЕМИ. Необхідність надати на себе добровільно квоту на розсе- прихисток мігрантам зі Сирії Пєтухов лення мігрантів. Думаю, наша країна обґрунтував тим, що в обмін, ймомогла б повністю взяти на себе квоту, вірно, зможемо отримати нарешті наприклад, Нідерландів», ‒ написав безвіз з Європою. Але ж обіцянками Пєтухов. про безвіз нас «годують» вже щонай«Я не дивуюсь, коли іноземні менше шість років і дев’ять місяців. чиновники прагнуть розв’язати про- Вперше про безвіз чинний презиблеми своїх країн коштом нашої. дент України заговорив ще в січні Мені це не подобається, але я розу- 2010 року, перебуваючи на посаді мію логіку таких дій. Це велика міністра закордонних справ. Тоді в політика, є інтереси своїх держав інтерв’ю журналу «Кореспондент» – і кожен сам за себе. Але коли з Петро Порошенко сказав, що укратакими заявами виступає україн- їнці можуть вже в 2011 році сподіваський посадовець?! Чиї інтереси він тися на безвізовий режим з країнами захищає? Скільки можна цих при- Шенгенської зони. Свою обіцянку, як нижень і меншовартості? Нам мало позафракційний народний депутат того захмарного рівня злочинності, та екс-міністр уряду Азарова, Пороякий є зараз? Ми вже розв’язали шенко повторив 12 січня 2013-го. всі проблеми з нашими внутрішніми Цього разу обіцяний термін був ще переселенцями? Чи нормально вза- стислішим: всього півтора місяця – й галі говорити про таке в країні, де українці зможуть легко мандрувати триває війна? Національні інтереси Європою. Обіцяють нам той безвіз – понад усе. Тільки так. Повага до повсякчас і донині…

Віце-спікер та офіцер під кулями виносять поранених на Майдані На різноманітних інтернет-ресурсах збереглось безліч фото часів Революції Гідності, і видання «Вголос» зацікавила світлина, на якій тодішній віце-спікер, свободівець Руслан КОШУЛИНСЬКИЙ разом з побратимами виносить пораненого на Майдані. Видання розшукало людину, яка зображена на цій світлині (другий справа). Як з’ясувалось, це кадровий військовий, генерал-полковник, голова офіцерського корпусу «Захід», який з початку Революції Гідності увесь час перебував на Майдані, організував вишколи з самооборони, рятував важкопоранених, виносив потерпілих із поля бою – Василь ШИБІСТИЙ. «Я 1948 року народження, брав участь і в афганській війні, і в інших бойових діях. Перед подіями на Майдані лежав у лікарні в Надвірній, що в Івано-Франківській області. Були проблеми з серцем. Коли почали на Майдані бити дітей – втік з лікарні. Після того до мене ще телефонували лікарі, але я не міг покинути свого посту в Києві. На Майдані я очолив вишкіл людей, які мали захищати народ», – розповів «Вголосу» військовий. – Дехто каже, що Кошулинський спеціально позував на Майдані, щоб зробити це фото... – Тим, хто так каже, плюньте в очі. Правда полягає в тому, що такі, як Кошулинський, Тягнибок, Бенюк, на відмінну від Порошенка, Яценюка чи Кличка, не ховались за спинами людей, а йшли в епіцентр подій. Свободівці, представники «Правого сектору» та офіцерський корпус не ховалися від «беркутів». Ці люди були під час найкривавіших побоїщ, разом ми захищали від озброєних убивць людей, особливо жінок… Мене дуже дратує, коли люди, які приходили на Майдан, щоб сфотографуватися і піти, зараз брешуть про інших. А ми разом з Кошулинським у буквальному розумінні з-під куль витягували вбитих і поранених.

Тривожні новини з Луганщини Сепаратист з «ЛНР» став… урядовцем на підконтрольній Луганщині У День Гідності та Свободи до виконання обов’язків начальника Департаменту охорони здоров’я Луганської ОДА приступив Павло Малиш, який за Януковича був членом постійної комісії Луганської облради та начальником управління охорони здоров’я, а потім став першим заступником «міністра охорони здоров’я» окупованої Луганщини (так званої ЛНР). Ще у 2014 році блогер Сергій Іванов писав, що під час роботи в ЛОДА Малиш «прославився корупцією і мракобіссям»: купував за завищеними цінами медичну апаратуру, брав побори з завідувачів відділів Луганської обласної клінічної лікарні (так званий «тариф лояльності») тощо. За словами журналіста, влітку 2014-го він ініціював створення при Луганській обласній лікарні бригади лікарів, котрі здійснювали б… евтаназію пораненим та полоненим бійцям ЗСУ. У жовтні того ж року за активну співпрацю з терористично організацією «ЛНР» його затримали в Сєвєродо-

5

Історія однієї світлини

Пєтухов пропонує Україні… приймати мігрантів з Сирії «Свобода» вимагає відставки чиновника за такі безвідповідальні заяви

1 - 7 грудня 2016 р.

нецьку бійці добровольчого батальйону «Айдар». Однак СБУ відпустила сепаратиста, бо там працював його син… Ще один реванш відбувся на культурній ниві: народну артистку України Джульєтту Якубович, яка у 2014 році перейшла на сторону «ЛНР», запросили очолити журі Міжнародного вокального конкурсу «Крила надії» у Сіверськодонецьку. Як повідомляє «Радіо Свобода», вона викладала в Інституті культури і мистецтв Луганського національного університету ім. Тараса Шевченка, але після вимушеної евакуації ЛНУ у Старобільськ, залишилася працювати на окупованих територіях. У 2015 році Якубович святкувала 80-річчя і приймала вітання від «верхівки» «ЛНР». Жителі звільненої Луганщини виступили проти такого члена журі. «Хотіла промовчати... Не можу! Хто знає відповідь на таке просте запитання: чому Якубович, яка працює «прохвесором» у «ЛНР», повинна бути головою журі на українському пісенному конкурсі? Хто з’їхав з глузду в Сіверськодонецьку?» ‒ написала викладач-філолог евакуйованого ЛНУ ім. Шевченка Марина Волошинова.

– Коли була зроблена ця фотографія, кого Ви несете: пораненого чи вбитого? – Я не знаю, в який час це було знято. Пригадую, ми з Кошулинським багато разів виносили з місця бою поранених та вбитих, не боялись ні пострілів, ні смерті. Пригадую, що після Різдвяних свят був найважчий період Майдану, тоді багато загинуло невинних людей. Думаю, що приблизно в цей час і була зроблена ця світлина. Там ми могли нести або вбитого студента з Франківщини Романа Гурика, або пораненого хлопця Ігоря, який живе на Новому районі (авт. – місцевість та міська громада Сихівського району Львова, розташована між вулицями Василя Стуса, Дібровною, Івана Франка, Панаса Мирного), який вижив, і зараз у нього все добре. Хто допомагав нам виносити, я не пригадую, тоді про це ми не думали, це могли бути хлопці зі «Свободи», «Правого сектору» чи офіцерського корпусу. – Ви вважаєте, що чинна влада просто скористалась Революцією Гідності? – Після закінчення Революції усі сподівались на нову Україну, в якій усі робитимуть те, що вміють. І будуть за це отримувати справедливу платню. …Влада зрадила ідеали Революції Гідності. Як це вийшло? Вони хитрі, просто усунули патріотів від управління Україною, під їхні репресії потрапила «Свобода» та інші... Я думаю, це був грамотний план, можливо навіть Кремля... Марія ЧИЖЕВСЬКА, «Вголос». Скорочено.

А молоді люди просто встали й пішли Українофоби нахабніють: студентам намагалися показати пропагандистське кіно про Донбас

У Миколаєві керівництво національного університету ім. В. Сухомлинського дозволило в навчальний час показувати студентам документальний фільм про події на Донбасі, який більшість студентів розцінили як пропагандистський. Показ організували місцеві партнери фестивалю «Docudays», зокрема Олена Кабашна. На перегляд кіно завітали й депутати «Опозиційного блоку» з міської ради Артем Грозов і Павло Зоткін, а також Максим Невінчаний, депутат Миколаївської обласної ради та голова миколаївського відділення громадської організації Віктора Медведчука «Український вибір». Організатори кажуть, що хотіли показати студентам «іншу точку зору» про події на Донбасі. Показово, що Кабашна домовлялася з університетом провести дискусію на правову тематику, але

замість цього несподівано запустила фільм про терористів Донбасу. Від опоблоківців та медведчуківців Кабашна «відхрещується», але такий численний «зліт» українофобів навряд чи міг бути випадковим. Очевидно, що представники антиукраїнських сил почуваються доволі впевнено, дозволяючи собі відкрито підтримувати ворога та проводити пропаганду серед молоді. Найбільше тішить у цій ситуації реакція студентів. Вони відмовилися дивитися кіно про терористів – встали й пішли з аудиторії.


6

ІНФОРМАЦІЇ

1 - 7 грудня 2016 р.

 Цифра номера Саме стільки ‒ три чверті громадян України ‒ згодні з твердженням, що Голодомор 1932‒33 років був геноцидом українського народу, свідчать дані опитування Соціологічної групи «Рейтинг». Як зазначають соціологи, кількість тих, хто визнає Голодомор геноцидом, дещо зменшилася у порівнянні з минулим роком (з 80% до 72%) і є такою ж, як у 2014 році. Твердження, що Голодомор 1932‒33 років був геноцидом українського народу, поділяють практично всі жителі заходу країни (97%), більшість опитаних центру (78%), майже дві третини півдня (57%) і трохи менше ніж половина сходу (48%). Мешканці сіл більше згодні з тезою про Голодомор-геноцид, аніж мешканці міст (79% проти 68%). Серед респондентів, чия рідна мова українська, прихильників тези ‒ 83%, а серед

72%

Гвинтики попереднього злочинного режиму

Андрій Дидюк (на фото) ‒ екс-заступник командира київського батальйону «Беркут», якого обвинувачують у зловживанні владою під час подій на Майдані 30 листопада 2013 року. Справа Дидюка (у ній фігурує разом зі ще трьома заступниками командира столичного «Беркуту» Сергія Кусюка, котрий переховується від слідства і, за даними ЗМІ, працює в російському ОМОНі), уже передана до суду. Однак, на відміну від тих трьох ексзаступників Кусюка, Дидюк і далі працює в органах МВС України. Про це йдеться в спецпроекті «Громадського».

Свободівці на цьогорічному вшануванні пам’яті жертв голодоморів у столиці. тих, хто вважає рідною російську, – 47%. Цікаво, що в жовтні 2012 року тільки 59% опитаних погодилися з твердженням, що Голодомор був геноцидом української нації, а в січні 2011 року кількість згодних з цим становила 53%, і вже у квітні 2011 року кількість таких зросла до 58%. Тобто інформування українців про їхню історію, просвітницькі кампанії таки дають результат.

Справу про провокацію на українфобській виставці у 2010 році нарешті передали до суду ВО «Свобода» очікує справедливого рішення

Понад шість років тому, 8 квітня 2010-го, у Києві міліціянти заламують руки та беруть під варту спортивного коментатора свободівця Ігоря Мірошниченка, журналіста газети ВО «Свобода» Андрія Мохника, очільника ГО «Люстрація» Олега Осуховського (нині – народного депутата України) та ще кількох представників ВО «Свобода» і доправляють їх до Шевченківського райвідділу. Інцидент стається в «Українському домі» під час прес-конференції з нагоди відкриття українофобської виставки «Волинська різня – польські і єврейські жертви ОУН-УПА». Націоналісти вимагають від СБУ заборонити цю так звану «виставку», яку організував тодішній депутатрегіонал Вадим Колесніченко. Цю провокацію «Беркуту» в «Українському домі» прокуратура розслідувала довгі шість років, і ось департамент спеціальних розслідувань нарешті передав до суду обвинувальний акт у кримінальному провадженні проти командира роти київського «Беркуту», командира взводу та ще п’ятьох їхніх підлеглих. Як повідомляє прес-служба ГПУ, обвинувачення вказаним особам висунуті за статтями про перевищення влади за попередньою змовою групою осіб і перешкоджання законній професійній діяльності журналістів КК України. «Вказані особи обвинувачуються у тому, що діючи за вказівкою народного депутата України (заступника голови депутатської фракції Партії

Негідники Януковича на кар’єрній драбині Авакова

Мало того, за три роки після Майдану Дидюк зі звання майора став підполковником, отримав орден за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російсько-української війни та пішов на підвищення. З квітня 2016 по сьогодні Дидюк працює на посаді командира полку поліції особливого призначення №1. Це ‒ нинішня назва колишнього «Беркуту». Тобто міністр Аваков береже негідників, яких використовувала у своїх злочинах попередня влада. Також стало відомо, що в Харкові відбудуться військово-тактичні змагання серед студентів вишів міста.

Цей захід має відбутися під егідою Харківської ОДА та Обласного військового комісаріату та військовопатріотичного об’єднання «Динамо», яке очолює відомий у Харкові прихильник ідей «руского міра» та організатор тітушок під час Антимайдану навесні 2014 року Віталій Завгородній. «Довірити патріотичне виховання молоді адепту «руского міра» ‒ це демонстрація катастрофічно низького рівня компетенції керівництва Харківщини. Або ж ми просто спостерігаємо за черговою серією «договорняка», кінцевою метою якого є реванш антиукраїнських сил», ‒ коментує голова Харківської обласної організації ВО «Свобода» Ігор Швайка.

Позичати і віддавати, віддавати і позичати Наступного року Україна має виплатити 2,6 мільярда доларів боргів

Багаторічна практика зовнішніх позик призвела до того, що український народ фактично потрапив у ярмо, обслуговуючи кредиторів. Вже наступного року Україна повинна виплатити близько 2,6 млрд доларів за зовнішнім боргом. Про це повідомила голова НБУ Валерія Гонтарева під час зустрічі з топ-менеджерами найбільших банків, передає прес-служба регулятора. Фактично Гонтарева заявила про потребу подальших позик в МВФ, щоб з тим таки МВФ розрахуватись. «Без підтримки МВФ та інших міжнародних донорів золотовалютні резерви

вже наступного року почнуть зменшуватись, адже у 2017 році нам буде потрібно не тільки робити платежі за зовнішнім боргом на суму близько 1,6 млрд доларів, але й повертати МВФ понад 1 млрд доларів за програмою stand-by», – сказала Гонтарева. Якесь зачароване коло. Економічні експерти зазначають, що для обслуговування накопичених боргів доводиться підвищувати податки і тарифи. Це призводить до скорочення економічної активності, що своєю чергою веде до зменшення податкових надходжень і, відповідно, потреби знову підвищувати податки і тарифи.

«Укрзалізниця» підвищує тарифи на пасажирські перевезення 2010 р. На виставці. регіонів) В. Колесніченка, разом із колишнім заступником начальника управління ГУ МВС України в м. Києві, командиром полку міліції «Беркут» та його заступником, перевищуючи владу та свої службові повноваження 8 квітня 2010 року під час проведення одного із відкритих заходів у Великій виставковій залі ДП «Національний центр ділового та культурного співробітництва «Український дім» в м. Києві, спровокували конфлікт та безпідставно застосували силу до відвідувачів цього заходу, затримали 14 з них, серед яких був Герой України похилого віку, заподіявши їм тілесні ушкодження», – вказано в повідомленні відомства. Нагадаємо, раніше екс-депутата Верховної Ради України Вадима Колесніченка, а також двох високопоставлених співробітників правоохоронних органів оголосили в розшук у зв’язку з обвинуваченням у перевищенні влади та посадових повноважень під час конфлікту на виставці в «Українському домі» у 2010 році. ВО «Свобода» очікує справедливого рішення суду.

Монополіст знову розв’язує проблеми коштом простих українців

«Укрзалізниця», гендиректором якої є поляк Войцех Бальчун, планує з наступного року на 35% підняти тарифи на пасажирські перевезення, йдеться у проекті фінансового плану підприємства, який зараз розглядає Кабмін. Крім того, на 25% збільшать ціну вантажних перевезень, хоча останнє підвищення (на 15%) відбулося лишень навесні цього року. Видання «Мінпром» детально ознайомилось з фінансовим планом «Укрзалізниці» і дійшло висновку, що підприємство не збирається розв’язувати проблеми шляхом поліпшення своєї роботи та боротьби з корупцією. Як пише автор статті «Прощавай, економічне зростання, – УЗ планує у 2017 році підняти тарифи на 25%», у 2017-му залізниця планує збільшити витрати на підрядні організації більш ніж у 2,3 разу (з 600 млн грн до 1,4 млрд грн). В українських реаліях це один з найкращих способів вивести гроші з держкомпанії. Ще одним «ласим шматком» є закупівля дизельного палива, на яке «Укрза-

лізниця» витрачає колосальні кошти. Якщо цього року УЗ закуповувала дизпаливо по 16,75 тис. грн/тонну, то наступного ціна сягне до 18,1 тис. грн/ тонну, що, на думку експертів паливного ринку, буде перевищувати гуртові ціни приблизно на півтори тисячі гривень за тонну. Сам поляк Бальчун таку реакцію громадськості, що не захотіла тихенько «проковтнути» чергове «покращення життя», назвав «медійною істерикою та спекуляціями» і запропонував провести відкриту дискусію на цю тему. Очевидно, цьому новопризначеному полякові, який отримує 463 тисячі гривень зарплати, важко збагнути, що для більшості українців подорожі поїздом (зокрема й по роботі) є єдиним доступним способом пересування. До речі, як виявилось, подорожують українці не часто: кожен третій виїжджає за межі свого населеного пункту лише раз у рік, а 14% ніколи не бували в інших областях країни. Такі невтішні висновки зробила компанія Research&Branding Group, провівши відповідне соцопитування.


«СВОБОДІ» - 25

1 - 7 грудня 2016 р.

7

Маркіян ЛОПАЧАК: «У житті треба робити

ті речі, в які щиро віриш»

Ідеологічні мотиви кожного свободівця завжди переважували зовнішні цькування Маркіян Лопачак – з тих небагатьох партійців, хто прийшов у «Свободу» ще юнаком і впродовж 25 років бував і виховником у молодіжних організаціях, і керівником обласних та міських організацій, депутатом рад різних рівнів (в тім числі народним депутатом 7-го скликання), і бійцем російсько-української війни. Сьогодні націоналіст очолює свободівську фракцію у Львівській міській раді і з посмішкою (меланхолійною, іронічною, іноді ‒ гіркою) згадує про той 25-річний шлях, який пройшов разом з побратимами.

ІЙ ШЛЯХ ДО «СВОБОДИ» був простий, − починає свою розповідь Маркіян. − Наприкінці 1993-го року колишній однокласник Богдан Стадник (нині ‒ голова Центральної служби обліку кадрів ВО «Свобода», депутат Львівської міської ради попереднього скликання) запросив мене піти в гірську мандрівку. Похід був цікавим і водночас складним. Пригадую, як ми, 13-літні хлопчаки, навіть заблукали в горах... Після тієї мандрівки я зацікавився «Спадщиною» (патріотична молодіжна громадська організація, ‒ ред.), яка на той час жила націоналістичними ідеями. Звичайно, ми брали приклад з наших виховників, багато з яких вже були членами СНПУ та свідомо займалися політикою. Тому зрозуміло, що з часом ми також долучалися до того життя. Спочатку були у «Спадщині», потім ‒ у «Патріоті України» (товариство сприяння Збройним силам та Військовоморському флоту України, ‒ ред.), а відтак у «Свободі». 14-річними ми клеїли плакати по місту, брали участь в агітації ‒ помагали, як уміли. То був різновіковий колектив однодумців, в якому ми виростали. В цьому середовищі формувалася свідомість. ‒ А коли офіційно став свободівцем? Які партійні обов’язки виконував на початках? ‒ У «Патріоті України» існував структурний поділ, і ми мали різні звання: хтось був чотовим, хтось – десятником. З огляду на те, що заяви на вступ у партію довго розглядаються, було розпорядження, що чотові й десятники можуть на рік швидше писати заяву на вступ (згідно з чинним законодавством, членом політичної партії можна бути з 18 років). …Перших сім років (за винятком перебування у ЗСУ), тобто до 2004-го, моя робота була спрямована на молодіжну діяльність. Та я й мої ровесники були вже самі виховниками ‒ передавали той досвід, який здобули раніше. А потім почалася безпосередньо політична діяльність: з 2006-го року керував штабами – Вінницьким обласним, Київським районним, був головою Вінницької обласної організації, а потім Львівської міської… ‒ Маркіяне, Ти не лише політик, а й військовий ‒ з початком війни разом з іншими свободівцями пішов воювати на фронт. Чи змінилося щось у ставленні до політики після повернення? ‒ Насправді ті два роки (2014−2015) для мене були дуже складні. Революція, яка плавно переросла в депутатство у Верховній Раді, де треба було ухвалювати багато складних рішень і працювати в надзвичайно складних умовах. Потім – знову дострокові вибори до ВР, після яких не стаєш

депутатом і зразу йдеш воювати. То були два роки суцільного контрасту! Про війну й політику скажу таке. На фронті свободівці, колишні депутати, зіткнулися з кількома проблемами. По-перше, всі ставляться до ексдепутатів як до людей, які приїхали зробити шоу: побігати з камерами, зробити селфі чи нон-стоп інтерв’ю. Доводилось ламати шаблони. По-друге. Пів року перед тим на закритих сесіях Верховної Ради ми слухали доповіді найвищих військових чинів. Тобто депутати знали інформацію, до якої не мали доступу навіть керівники дуже великих військових підрозділів. І коли ти потрапляєш на фронт (не люблю словосполучення «АТО»), від тебе починають сахатися, бо розуміють, що за депутатом ВР чи віце-спікером (як от свободівець Руслан Кошулинський), який так багато знає, можуть просто відкрити полювання. Ніхто не хоче наражати на небезпеку свій підрозділ. За 14 місяців служби етап «притирання» і налагодження стосунків у нас був в декілька разів складніший, ніж в інших бійців. Наприклад, наш перший керівник підрозділу уникав будь-яких зустрічей з нами протягом місяця. Лише з часом нас почали розпитувати про політичну ситуацію, радитися з певних питань… Коли починаєш говорити, вони нарешті розуміють, що депутати ВР теж бувають різні. ‒ На останніх міських виборах Ти вже втретє став депутатом Львівської міської ради, тобто маєш в цій галузі чималий досвід. Чи відрізняється депутатська робота в місцевій раді і в парламенті? ‒ Депутат міської чи Верховної Ради ‒ це місточок між виборцями і виконавчою гілкою влади. Скажімо, якщо ВО «Свобода» має чіткі програмові засади, то виборці, які за нас голосують, знають, що ми в певних моментах будемо прогнозовано діяти на місцях чи в парламенті. Завдання депутатів ‒ звертатися до людей, аналізувати, чи людям підходить така поведінка фракції чи якогось депутата, чи треба робити щось по-іншому. Робота депутата ВР триває з самого ранку до пізнього вечора. Під час пленарного тижня назбирується величезна купа документів, які мусиш переглянути. Навіть якщо помічники все підготували, все одно треба витратити багато часу, щоб проаналізувати і фахово доповісти про роботу свого комітету ‒ якщо не у ВР, то на

фракції. Депутат міської ради все-таки має менше навантаження, бо сесії відбуваються раз на два тижні, а робота в комісії ‒ щотижня. Щоправда, свободівці проводять мінімум раз на тиждень (іноді двічі) прийом громадян. Таке спілкування з людьми перед кожною сесією і має бути визначальним, коли фракція ухвалює важливе для громади рішення. В обох випадках депутатська робота вимагає багато зусиль і навіть особистого часу. ‒ Яка зараз ситуація у Львівській міськраді? ‒ Зараз у міській раді склалася ситуація, про яку свободівці попереджали ще понад рік тому. Міський голова має керовану більшість, впливає і на виконавчу, і на законодавчу гілки влади. Депутат як представник громади теоретично повинен контролювати чиновників, але сьогодні він не може цього зробити, бо всі чиновники ЛМР ‒ його колеги й однопартійці. Тобто функцію контролю повністю нівелювали. Крім того, міський голова не проводить громадських слухань. Нещодавно, наприклад, в мерії похвалилися, що наше місто одне з перших в Україні ухвалило бюджет. Але чомусь забули додати, що той бюджет нікому не презентували. Коли «Свобода» мала більшість в ЛМР, всі важливі рішення ухвалювали на сесії виключно після громадського обговорення. А зараз не зважають на думку львів’ян. Ми маємо чергові корупційні скандали, обшуки Генпрокуратури в міській раді... Можемо згадати трагедію на Грибовицькому сміттєзвалищі і тонни сміття, яке таємно розвозять по цілій країні; згадати, як вперше з 1990го року Львівська міськрада відгороджувалася від людей нацгвардійцями, броньовиками і вантажівками. Ми бачили, як у вересні бійці російськоукраїнської війни пікетували раду, щоб вирішити земельні питання… Список проблемних питань збільшується мало не щодня. А міський голова тим часом перебуває в абсолютній зоні комфорту: у виконавчому комітеті – всі його заступники, більшість у ЛМР ‒ «Самопоміч» і фракції, які приєдналися до неї («БПП» і «Громадянська позиція»). Свою думку він висловлює на камеру власного телеканалу ‒ і все. А проблеми людей мера не надто переймають. ‒ Протягом цих 25 років «Свободу» цькували зі всіх боків. Завдяки чому, попри всі старання ворогів, націоналістичній партії вдалося «вижити»? ‒ Треба розуміти одну просту річ: зазвичай «Свободу» цькують влас-

ники медіа-проектів, які мають свої політичні зацікавлення. А «Свобода» не є політичною силою, яка підтримує медіа-магнатів. Через принципові позиції вона для багатьох «незручна». За мого перебування в організації було кілька складних, кризових моментів, коли хтось йшов, хтось приходив ‒ атмосфера всередині структури часто залежить від зовнішньої ситуації. Але з огляду на те, що ми ‒ ідеологічна сила, ті всі речі просто перемелювалися, бо ідеологічні мотиви, з яких сюди приходив кожен член партії, є набагато важливішими й глибшими, ніж зовнішнє цькування або чиясь думка. Зараз мене взагалі мало цікавить, що про нас говорять. Бо свого часу ми були одні з перших у «Спадщині», які віталися упівським гаслом «Слава Україні!». Чуючи його, у 1990-х роках на нас дивилися, як на космонавтів. Коли почався Майдан, нам кричали: не провокуйте, не виставляйте червоно-чорних прапорів, не вітайтеся «фашистськими» лозунгами. Рівно через два місяці на Майдані «Слава Україні!» вигукували один поперед одного. Оглядаючись назад, скажу, що в житті треба робити ті речі, в які віриш, і менше зважати на думку опонентів. Чим «Свобода» відрізняється від інших партій? Ми ніколи не пристосовувалися до ситуації і завжди чітко декларували свої ідеологічні принципи: говорили про заборону Компартії, про потребу люстрації, деолігархізації тощо. ‒ В такому разі, які основні завдання політичної сили бачиш сьогодні? ‒ Можемо дуже багато говорити на цю тему. Якщо просто: маємо зробити все, щоб нам і нашим дітям було комфортно жити в цій країні. Щоб українець не хвилювався, як зростуть тарифи, як виросте валюта, як вплине підняття мінімальної зарплати тощо… Найбільша проблема в тому, що люди далі голосують вухами, а не головою і серцем, бачать те, що їм показують, замість того, щоб збагнути суть. Ми живемо в час, коли наші політики бігають по телестудії з вилами, а потім декларують сотні тисяч готівки, яку тримають вдома під матрацом. Політикани ‒ геть безвідповідальні. Чи вірять у цю країну чиновники, які вдома тримають кілограми готівки? На мою думку, ні. То як же ми можемо їм повірити? Багато зроблено, але ще більше треба встигнути. І життєва максима для кожного з нас ‒ робити все для того, щоб нам хотілося жити в цій країні. Леся БАСАРАБ.

А ТИМ ЧАСОМ...

Сміття зі Львова й до Одеси добралось? Націоналісти б’ють на сполох – місто на межі екологічної катастрофи До одеських сміттєзвалищ прибули перші «партії» сміття зі Львова. Люди, які працюють в одеській мерії, підтвердили, що між міськими радами Одеси та Львова справді існують домовленості й уже сьогодні одеські сміттєзвалища відкриті для «подарунків» від Садового. Про це повідомляє Одеська обласна організація «Свободи» і вимагає від міської ради прокоментувати інформацію щодо таємного завезення сміття в Одеську область.

«Замість будівництва сміттєпереробного заводу, що значно поліпшило б становище в регіоні, Одеська влада через певні домовленості вирішила «допомогти» Садовому з його «сміттєвими» проблемами у місті Львові», – зазначають націоналісти. Свободівці й раніше зверталася до мера Одеси Труханова з вимогами пояснити ситуацію навколо сміттєзвалища «Дальницькі кар’єри», адже сьогодні місто та передмістя перебувають фактично на порозі екологічної катастрофи.


8

1 - 7 грудня 2016 р.

УРОКИ МИНУЛОГО

Саме холодноярці започаткували гасло «Слава Україні! ‒ Героям слава!» Як духовні нащадки, націоналісти першими відроджували пам’ять про героїв-отаманів, а тепер ініціюють їх реабілітацію 18 жовтня Апеляційний суд Київської області реабілітував десять засуджених холодноярських отаманів. Про це з зали засідання повідомив голова комісії з питань регламенту, діяльності правоохоронних органів та дотримання законності Черкаської облради, член фракції ВО «Свобода» Олександр Лошков. Як розповів Олександр, Черкаська обласна рада з ініціативи фракції ВО «Свобода», зокрема Юрія Ботнаря, звернулася до Верховної Ради та Генеральної прокуратури ще 3 червня з закликом реабілітувати героїв Холодноярської Республіки, але до суду дійшло аж у жовтні. «Звісно, ‒ розповідає Олександр, ‒ це не зовсім нормально, що з судом зволікали ледь не пів року, але коли взяти до уваги, що герої були нереабілітовані з 1991 року, то і це можемо вважати досягненням. Щоправда, не всі отамани Холодного Яру реабілітовані цим рішенням ‒ лише десятеро. А ми подавали список з близько двох десятків осіб і в кінці написали «та інші», отож за нашим зверненням буде ще одне засідання суду. Оскільки наступний ‒ 2017 ‒ рік ми відзначатимемо 100-річчя української революції, то хочеться таки домогтися реабілітації всіх наших героїв ‒ борців за Українську Державу. Чому і за яким принципом наш список розділили на два судові засідання, нам детально не пояснили. Я тільки бачив, що на кожного холодноярця була кримінальна справа, кожну з яких розглядали окремо, а потім, відповідно, реабілітовували постать. Так, очевидно, буде й на наступному засіданні. Зауважу, що йдеться тепер про ті особистості, які 1992 року висновком Київського обласного прокурора не підлягали реабілітації, щодо них було зазначено, що вони, мовляв, засуджені справедливо, бо вели збройну боротьбу проти радянської держави. І найцікавіше: коли б і тепер суд розглядав цю справу чисто з юридичного погляду, то, можливо, й не ухвалив би такого рішення, бо ж у нас досі чинний закон про реабілітацію жертв політичних репресій, ухвалений... ще до незалежності України ‒ у квітні 1991 року. І норми його виписані так, щоб не було змоги реабілітувати наших героїв. Але тепер суд ухвалював рішення про реабілітацію з огляду на те, що герої Холодного Яру боролися за незалежну Україну. Зрештою, сама Холодноярська республіка реабілітована зако-

Учасники з’їзду Вільного козацтва в Чигирині. 1917 р. ном 2015 року ‒ її визнано як таку, що вела боротьбу, в тім числі і збройну, за незалежність України».

Відновлення пам’яті. 1990-і рр.

Одним з тих, хто починав відроджувати холодноярську славу, є Олег Куцин ‒ голова «Легіону Свободи», командир зведеної штурмової чоти «Карпатська січ». «Це був початок 90-х років, ‒ згадує націоналіст, ‒ мені до рук потрапив чи не вперше в незалежній Україні виданий «Холодний Яр» Горліса-Горського. Прочитавши його, зрозумів, що повинен глибше вивчити цю сторінку в історії нашої держави. Я тоді перебував у дружній до СНПУ партії ДСУ («Державна Самостійність України»), і з нашим тодішнім лідером Романом Ковалем ми вирішили поїхати в експедицію, щоб узяти свідчення про ті події, дослідити місця. Відтоді ми почали регулярну роботу з дослідження цієї епохи визвольного руху, цього величезного пласту української героїки. Під час експедицій ми також встановлювали пам’ятники на місцях загибелі та на місцях боїв. Перший пам’ятник встановили на місці загибелі отамана холодноярців Василя Чучупаки. Згодом постала традиція влаштовувати щорічні вшанування пам’яті героїв Холодного Яру, щоправда, довгі роки це не набувало якогось широкого розголосу. Тим часом Роман Коваль почав досліджувати ту історію більш ґрунтовно, потрапив в архіви СБУ, дістав справи багатьох отаманів і потроху почав писати книжки, відроджувати пам’ять, імена, популяризувати цю тему. І вже останніми роками, зокрема й контексті нинішньої російсько-української війни, наші щорічні вшанування у Холодному Яру вже стали масові,

масштабні, до них долучається вся Україна. Що цікаво: з’їжджається туди чимало мешканців сходу, центру України – Холодний Яр таки відродив національний дух боротьби, молодь захопилася отаманами-повстанцями. ...Саме в середині дев’яностих ми зрозуміли, що дуже важливо підняти центральну Україну ‒ коли там відродиться національний дух, історична пам’ять, героїка, то можна буде говорити про те, що й Україна таки відбудеться».

Холодноярська республіка: структура чи стихія?

«За роки дослідження, левову частку якого здійснив Роман Коваль, ми переконалися, наскільки це була структурована військова організація і самоорганізація: кожне село було поділене на сотні, працювала дієва система оповіщення, тримався зв’язок з іншими організаціями. Це було справжнє народне військо, яке чекало, коли нарешті політичні провідники оголосять наступ на окуповану Україну, щоб і собі долучитися до боротьби за визволення. Не дочекавшись наказу, отамани самі не раз піднімалися на повстання й били більшовиків. Тільки тому, що були організовані, вони й протрималися так довго, аж поки не вдалося зрадою заманити всіх отаманів на одну нараду, де їх було арештовано, а кого й убито. Після катувань у Лук’янівській тюрмі і після оголошення вироку про розстріл вони підняли там повстання, захопили зброю і вистрілявши охорону, останні патрони пустили собі в серце чи скроню. Це були вишколені духом і тілом бійці. Маємо розуміти, що холодноярський рух не на голому місці з’явилися ‒ то був час після Першої світової війни, коли в Україну з царської армії повернулися три мільйони вояків. На фронті вони зукраїнізувалися і приїхали будувати українську державу, та наші тодішні демократичні лідери сказали, що нам війська не треба, хіба міліція. Це, до речі, пряма аналогія з сучасністю: на військо держава майже не звертає уваги, а основні кошти спрямовує на міліцію та Національну гвардію, тому що влада більше боїться власного народу, аніж зовнішнього агресора. Так от, тоді всіх тих вояків розпустили по домах, і відповідно в кожному селі з’явилася значна група різнофахових бійців з багаторічним досвідом Першої світової війни, тобто з військовим вишколом».

Упівці ‒ нащадки отаманів Холодного Яру Олег Куцин на чолі «Легіону Свободи». Холодний Яр. 2015 р.

«Письменник, вояк армії УНР Горліс-Горський фактично випадково опинився у структурі Холодного Яру,

але так перейнявся цією боротьбою, що залишився там. Після того як Холодноярська республіка була знищена, він потрапляв у руки НКВД, та йому вдалося втекти на Захід, де він у своїй знаменитій книзі описав і організацію, і структуру ведення військової боротьби, і те, як будуються криївки, описав повністю військовий побут і військові методи... Ця книга стала дуже популярною серед тодішньої молоді Галичини. Майбутні оунівці, бандерівці, упівці ‒ всі вони були виховані на цій книжці, тож, безумовно, вони й перейняли багато всього для організації повстанської боротьби на західній Україні. До речі, саме холодноярці започаткували гасло «Слава Україні! ‒ Героям слава!». Оунівці його хіба перейняли. Щоправда, у Холодному Яру це вітання фігурувало в різних варіантах: «Слава Україні! ‒ Україні слава! (Козакам слава! / Героям слава!)».

Традиції і досвід отаманів у «Карпатській Січі»

«Маємо розуміти – зараз таки дещо інша епоха. І холодноярці, й УПА боролися в умовах відсутності держави, тобто провадили здебільшого підпільну боротьбу. Звісно, коли нам, не дай Боже, доведеться воювати в таких умовах, десь на окупованих територіях, тоді ті знання нам дуже знадобляться, саме тому ми їх вивчаємо. Інша річ ‒ розбудова організацій, дієвих резервних сотень. У повстанців дуже цікава практика щодо цього, тож ми вже взяли її собі на озброєння. Та основне, що ми черпаємо з досвіду боротьби холодноярців, ‒ це розуміння того, що без національного духу, без виховання патріотизму дуже важко скерувати правильно бійців на боротьбу. Практику ідеологічної підготовки, яку вони провадили серед місцевого населення, серед своїх однодумців молодшого покоління, ми переймаємо вже тепер».

ЦІКАВО Назва «Холодний Яр» та похідна від неї назва «холодноярці» були дуже поширені в криптонімах формацій національно-визвольного руху в середині 40-х років ХХ століття ‒ тобто в УПА. Наприклад, у другій половині квітня 1944 року внаслідок масштабної акції військ НКВД та фронтових частин Червоної армії з’єднання «Холодний Яр» разом із формуваннями південної групи УПА-Північ «Богун» у крем’янецьких лісах південної Волині потрапило в оточення. 24 квітня 1944 року поблизу села Гурби (Горби) відбулася найбільша за всю історію Української Повстанської Армії фронтова битва. У ній партизанські курені з’єднання «Холодний Яр» протягом дня стримували наступ регулярних частин військ НКВД за підтримки танків, артилерії та авіації. Завдяки винахідливості повстанського командування відділам УПА чисельністю понад 2 тис. осіб у ніч на 25 квітня 1944 року вдалося вирватися з оточення і форсованим більш як 70-кілометровим маршем по відкритій місцевості радянського запілля вийти на оперативний простір Рівненського Полісся. (Зі статті Олександра Вовка про назву «Холодний Яр» у національно-визвольній боротьбі 40-их рр.)


ПРОГРАМА ТБ Понеділок, 5 грудня Перший національний 6.00, Новини 6.10, 6.15, 6.25, 6.35 7.15 8.35 8.45, 9.00, 9.15 10.45 11.50 12.20 13.20 13.30 14.00 14.30 16.00 16.30 17.00 17.25 17.55 18.25, 19.00, 19.20 19.30, 20.00 20.30 21.30, 21.50 23.00 23.40 2.00 3.15

7.00, 8.00, 13.00, 18.40, 21.00, 1.30, 5.10

6.45, 8.10 Спорт 8.15 АгроЕра 7.05, 8.25 Смакота Ера будівництва Ранок Паспортний сервіс 0.20 Телемагазин 5.50 Вічне Т/с «Травма» Д/с «Смачні подорожі» Слідство. Інфо Український корт Казки Лірника Сашка М/с «Мандрівники в часі» Суспільний університет Фольк-music Твій дім Д/с «Візит до Кореї» Вікно в Америку Мовами світу. Мистецький пульс Америки Книга.ua 1.20 Новини. Світ 1.45 Новини. Культура Обличчя війни 4.40 Про головне Перша шпальта Вересень 5.35 Новини. Спорт Т/с «Епоха честі» Золотий гусак На слуху Д/с «Блюз. Мартін Скорсезе представляє» Т/с «Час збирати каміння»

Канал «1+1» 6.00, ТСН 6.45, 9.30 10.50, 14.10 14.45 15.45 17.15 20.30 21.00 22.00 23.35, 1.25 5.25

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, 3.10

7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» «Чотири весілля» 12.20 «Міняю жінку - 6» «Сліпа» «Мольфар» «Сімейні мелодрами - 6» Мелодрама «Уламки щастя -2» «Секретні матеріали» Комедія «Село на мільйон» «Гроші» 3.30 Т/с «Теорія брехні - 2» Мелодрама «Нічний гість» «Служба розшуку дітей»

6.10, 7.00, 7.15, 9.20, 14.00 15.20 18.00, 20.00, 21.00 22.50, 1.45

13.15, 14.40 Слідство вели... 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 8.10 «Ранок з ІНТЕРом» 12.25 Т/с «Нехай говорять» Речдок Чекай на мене 19.00 Стосується кожного 0.45, 4.50 Подробиці Т/с «Мереживо долі» 3.25 Т/с «Двадцять років без кохання» Х/ф «Людина народилась»

Інтер

5 канал

6.00, 21.40, 3.00 Час-Time 6.20, 1.55 Огляд преси 6.25, 0.25 Хроніка дня 6.30, 18.45 Місцевий час 6.40, 8.20, 21.25, 0.15 Бізнес-час 6.45 Клуб LIFE 6.55 Ранок із Біблією 7.00, 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 22.00, 23.00 Час новин 7.10, 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 9.20, 17.50 Час громади 9.25, 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 17.15, 18.15 Інформаційний день 20.03, 1.00 Час. Підсумки дня 22.15 Стоп корупції! 23.10 За Чай.com 24.00, 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 2.15, 5.15 Машина часу 3.15 Феєрія мандрів 3.35 Не перший погляд 4.15 Кіно з Я. Соколовою

ІCTV

5.50 Служба розшуку дітей 5.55, 19.20 Надзвичайні новини 6.50 Факти тижня 8.45 Факти. Ранок 9.15 Надзвичайні новини. Підсумки 10.10 Х/ф «Боги Єгипту» 12.45, 15.45 Факти. День 13.10 Х/ф «Індіана Джонс і останній хрестовий похід» 16.15 Х/ф «Індіана Джонс і королівство кришталевого черепа» 18.45, 21.05 Факти. Вечір 20.20 Більше ніж правда 21.25 Т/с «Пацики» 22.15 Свобода слова 0.15 Х/ф «Стражі порядку» 2.10 Т/с «Спіраль» 4.20 Факти 4.40 Провокатор

Новий канал 3.00 5.10, 6.05, 6.07 7.25 9.15 11.00 13.00 15.20 19.00 22.10 1.00

Зона ночі 18.00 Абзац 7.20 Kids Time М/с «Губка Боб» Х/ф «Ті, що зупинили час» Х/ф «Робосапіен: перезавантаження» Х/ф «Сигнал» Х/ф «Робот Чаппі» Х/ф «Реальна сталь» Ревізор Пристрасті за ревізором Х/ф «Пряма та явна загроза»

6.40, 8.40 10.35, 11.50 13.40 18.00, 20.00, 1.30 2.40

16.00 Все буде добре! Все буде смачно! 18.30 За живе! Х/ф «Домоправитель» Битва екстрасенсів-16 22.00 Вiкна-новини 22.45 Хата на тата Один за всіх Слідство ведуть екстрасенси

6.50, 7.00, 9.15 11.00 12.00 13.50, 18.00 19.45 21.00 23.00 23.30 5.00

7.15, 8.15 Ранок з Україною 8.00, 9.00, 15.00, 19.00 Події Зоряний шлях Реальна містика Х/ф «Солдат Іван Бровкін» 15.30 Т/с «Горобини грона червоні» Т/с «Співачка і доля» Говорить Україна Х/ф «Забудь мене, мамо» Події дня Х/ф «Форсаж 5» Агенти справедливості

СТБ

Україна

Вівторок, 6 грудня Перший національний 6.00, Новини 6.10, 6.15, 6.20, 6.30, 7.15 8.35 8.45, 9.00, 9.15 9.55 10.35 11.25 12.05 12.30 13.20 13.30 14.00 14.30 15.35 16.00 16.35, ляє» 18.25, 19.00, 19.30 20.00 20.30 21.30, 21.50 23.00 23.15 23.40 3.30 4.20 4.40

7.00, 8.00, 13.00, 18.40, 21.00, 1.30, 5.10

1.20 Новини. Світ 1.45 Новини. Культура Про головне Утеодин з Майклом Щуром Наші гроші 5.35 Новини. Спорт Т/с «Епоха честі» Золотий гусак Підсумки На слуху Надвечір’я. Долі Класики світової літератури Д/ф «Назарій Яремчук: афганська історія»

6.00, 3.20 6.45, 9.30 10.50, 14.10 14.45 15.45 17.15 20.30 21.00 22.00 23.35, 1.20 5.30

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, ТСН 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» «Чотири весілля» 12.20 «Міняю жінку - 6» «Сліпа» «Мольфар» «Сімейні мелодрами - 6» Мелодрама «Уламки щастя -2» «Секретні матеріали» Комедія «Село на мільйон» «Новий інспектор Фреймут. Міста» 3.40 Т/с «Теорія брехні - 2» Драма «В пошуках еріка» «Служба розшуку дітей»

6.45, 8.10 Спорт 8.15 Ера бізнесу 8.20 АгроЕра 7.05, 8.30 Смакота Ранок Паспорт.Ua 0.20 Телемагазин 5.50 Вічне Т/с «Травма» Уряд на зв’язку з громадянами Д/ф «Я - док» Війна і мир Вікно в Америку Вересень Казки Лірника Сашка М/с «Мандрівники в часі» Суспільний університет Подорожні Борхес. «Поява народів на карті Європи» Театральні сезони 2.00 Д/с «Блюз. Мартін Скорсезе представ-

Канал «1+1»

Інтер 5.40, 7.00, 7.15, 9.20, 14.00 14.40 16.45 18.00, 20.00, 22.50, 1.35 3.05

11.10, 12.25 Слідство вели... 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 8.10 «Ранок з ІНТЕРом» 21.00 Т/с «Мереживо долі» Речдок Судові справи Сімейний суд 19.00 Стосується кожного 0.30, 4.40 Подробиці 3.30 Т/с «Двадцять років без кохання» Х/ф «А життя продовжується» Д/ф «Легенди бандитського Києва»

5 канал 6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 9.20, 9.25, 17.15, 20.03, 22.15 23.10 24.00, 2.15, 3.15 3.35 4.15

ІCTV

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 8.20, 21.25, 0.15 Бізнес-час Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день 1.00 Час. Підсумки дня Невигадані історії За Чай.com 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 5.15 Машина часу Феєрія мандрів Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

5.30, 6.30 8.45 9.15, 9.50 11.45, 12.45, 14.20, 16.40 18.45, 21.25 22.20 0.10 1.55 4.15 4.20 4.25 4.50

20.20 Громадянська оборона Ранок у Великому Місті Факти. Ранок 19.20 Надзвичайні новини Т/с «Кримінолог» 13.20 Х/ф «Стражі порядку» 15.45 Факти. День 16.20 Т/с «Відділ 44» Т/с «Ангели війни» 21.05 Факти. Вечір Т/с «Пацики» Х/ф «Васабі» Т/с «Лас-Вегас» Т/с «Спіраль» Служба розшуку дітей Студія Вашингтон Факти Провокатор

3.00, 4.55 6.10, 7.05, 7.07 8.22 10.20 13.10 19.05 21.05 22.10

1.55 Зона ночі Дорослі як діти 18.05 Абзац 8.20 Kids Time М/с «Історії Тома і Джеррі» Т/с «Щасливі разом» Т/с «Спецзагін «Кобра» Т/с «Моя прекрасна нянька» Аферисти в мережах Київ вдень та вночі Зірки під гіпнозом

7.05, 9.05 11.00, 12.20 18.00, 20.00, 23.35 1.30

16.00 Все буде добре! Все буде смачно! 18.30 За живе! МастерШеф. Діти 22.00 Вiкна-новини 22.45 МастерШеф-6 Давай поговоримо про секс-2 Слідство ведуть екстрасенси

Новий канал

СТБ

Україна

6.00, 13.20, 15.30, 5.10 Агенти справедливості 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 1.50 Події 7.15, 8.15 Ранок з Україною 9.15, 4.40 Зоряний шлях 11.20 Реальна містика 16.00 Х/ф «Я буду поруч» 18.00 Т/с «Співачка і доля» 19.45 Говорить Україна 21.30 Футбол. Ліга чемпіонів УЄФА «Динамо» «Бешикташ» 23.50 Події дня 0.10 Т/с «CSI. Місце злочину» 2.40 Х/ф «Форсаж 5»

Середа, 7 грудня Перший національний 6.00, Новини 6.10, 6.15, 6.25, 6.35 7.15 8.35 8.45, 9.00, 9.15 9.55 10.30, 11.00 13.20 13.30 14.00 14.30, 15.20 15.50, ляє» 17.40 18.25, 19.00, 20.00 20.30 21.30, 21.50 22.40 23.00 23.15 23.40 3.30

7.00, 8.00, 13.00, 18.40, 21.00, 1.30, 5.10

6.45, 8.10 Спорт 8.15 АгроЕра 7.05, 8.25 Смакота Ера будівництва Ранок Паспорт.Ua 0.20 Телемагазин 5.50 Вічне Т/с «Травма» Наші гроші 19.30 Про головне Засідання Кабінету Міністрів України Казки Лірника Сашка Хто в домі господар? Суспільний університет 4.25 Світло Мистецькі історії 2.00 Д/с «Блюз. Мартін Скорсезе представД/ф «УКРАЯ» 1.20 Новини. Світ 1.45 Новини. Культура Корупція в законі (вип.1) Слідство. Інфо 5.35 Новини. Спорт Т/с «Епоха честі» Мегалот Золотий гусак Підсумки На слуху Віра. Надія. Любов

Канал «1+1» 6.00, 3.15 6.45, 9.30 10.50 12.20 14.10 14.45 15.45 17.15 20.30 21.00 22.00 23.35, 1.25 5.30

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 23.15, ТСН 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» «Чотири весілля» «Міняю жінку - 6» «Міняю жінку - 7» «Сліпа» «Мольфар» «Сімейні мелодрами - 6» Мелодрама «Уламки щастя -2» «Секретні матеріали» Комедія «Село на мільйон» «Поверніть мені красу 2» 3.35 Т/с «Теорія брехні - 2» Комедія «Шик» «Служба розшуку дітей»

5.30, 7.00, 7.15, 9.20, 14.00 14.40 16.45 18.00, 20.00, 22.50, 1.40

6.10, 11.10, 12.25 Слідство вели... 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 8.10 «Ранок з ІНТЕРом» 21.00 Т/с «Мереживо долі» Речдок Судові справи Сімейний суд 19.00 Стосується кожного 0.40, 4.40 Подробиці 3.20 Т/с «Двадцять років без кохання» Х/ф «Життя як цирк»

6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 9.20, 9.25, 17.15, 20.03 22.15 23.10 24.00, 1.00 2.15, 3.15 3.35 4.15

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 8.20, 21.25, 0.15 Бізнес-час Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день Полілог Особливий погляд За Чай.com 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо Час. Підсумки дня 5.15 Машина часу Феєрія мандрів Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

5.30 6.30 8.45 9.15, 9.50, 11.55, 12.45, 14.20, 18.45, 20.20 21.25 22.20 0.55 2.30 4.20 4.25 4.45

Громадянська оборона Ранок у Великому Місті Факти. Ранок 19.20 Надзвичайні новини 16.40 Т/с «Ангели війни» 13.20 Х/ф «Васабі» 15.45 Факти. День 16.20 Т/с «Відділ 44» 21.05 Факти. Вечір Секретний фронт Т/с «Пацики» Х/ф «Миротворець» Т/с «Лас-Вегас» Т/с «Спіраль» Студія Вашингтон Факти Провокатор

3.00, 4.10 5.55, 6.50, 6.52 8.10 10.05 13.00 19.00, 20.55 1.25

1.30 Зона ночі Х/ф «Робосапіен: перезавантаження» 18.00 Абзац 8.05 Kids Time М/с «Історії Тома і Джеррі» Т/с «Щасливі разом» Т/с «Спецзагін «Кобра» Т/с «Моя прекрасна нянька» 21.55 Вар’яти Київ вдень та вночі Служба розшуку дітей

6.40, 8.40 10.35, 11.55 18.00, 20.00, 23.15 1.10

16.00 Все буде добре! Все буде смачно! 18.30 За живе! МастерШеф. Діти» 22.00 Вiкна-новини 22.45 МастерШеф-6 Давай поговоримо про секс-2 Слідство ведуть екстрасенси

6.00, 7.00, 7.15, 9.15, 11.20, 16.00 18.00 19.45 21.00, 23.00 1.15

13.20, 15.30, 5.10 Агенти справедливості 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 2.50 Події 8.15 Ранок з Україною 3.40 Зоряний шлях 4.20 Реальна містика Х/ф «Забудь мене, мамо» Т/с «Співачка і доля» Говорить Україна 23.30 Т/с «Людський фактор» Події дня Т/с «CSI. Місце злочину»

Інтер

5 канал

ІCTV

Новий канал

СТБ

Україна

1 - 7 грудня 2016 р.

9

Четвер, 8 грудня Перший національний 6.00, Новини 6.10, 6.15, 6.20, 6.30, 7.15 8.35 8.45, 9.00, 9.15 9.55 10.30, 11.00 11.35 12.30 13.20 13.30 14.00 14.30, 15.50 16.35 17.40 18.25, 19.00, 20.00 20.30 21.30, 21.50 23.00 23.15 23.40 2.00 4.40

7.00, 8.00, 13.00, 18.40, 21.00, 1.30, 5.10

6.45, 8.10 Спорт 8.15 Ера бізнесу 8.20 АгроЕра 7.05, 8.30 Смакота Ранок Паспорт.Ua 0.20 Телемагазин 5.50 Вічне Т/с «Травма» План на завтра 19.30 Про головне Чоловічий клуб Розсекречена історія Слідство. Інфо Казки Лірника Сашка Як це? Суспільний університет 3.40 Надвечір’я. Долі Спогади Д/с «Латиноамериканська музика» Д/ф «УКРАЯ» 1.20 Новини. Світ 1.45 Новини. Культура Корупція в законі (вип.2) Схеми 5.35 Новини. Спорт Т/с «Епоха честі» Золотий гусак Підсумки На слуху Д/с «Блюз. Мартін Скорсезе представляє» Уряд на зв’язку з громадянами

Канал «1+1» 6.00, 6.45, 9.30 10.50, 14.10 14.45, 15.45 17.15 20.30 21.00 22.00 23.00 0.45, місті»

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30, 0.30 ТСН 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» «Чотири весілля» 12.20 «Міняю жінку - 7» «Сліпа» 2.45 «Мольфар» «Сімейні мелодрами - 6» Мелодрама «Уламки щастя -2» «Секретні матеріали» Комедія «Село на мільйон» «Світ навиворіт - 8» «Право на владу 2016» 3.30 Комедія «Чоловіки у великому

5.30, 7.00, 7.15, 9.20, 14.00 14.40 16.45 18.00, 20.00, 22.50, 1.45

11.10, 12.25 Слідство вели... 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 8.10 «Ранок з ІНТЕРом» 21.00 Т/с «Мереживо долі» Речдок Судові справи Сімейний суд 19.00 Стосується кожного 0.45, 4.50 Подробиці 3.25 Т/с «Двадцять років без кохання» Х/ф «Мій молодший брат»

6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 9.20, 9.25, 17.15, 20.03, 22.15 23.10 0.00, 2.15, 3.15 3.35 4.15

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 8.20, 21.25, 0.15 Бізнес-час Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день 1.00 Час. Підсумки дня Акцент За Чай.com 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 5.15 Машина часу Феєрія мандрів Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

5.30 6.30 8.45 9.15, 9.55 12.00, 12.45, 15.00, 16.35 18.45, 20.20 21.25 22.25 1.00 2.40 4.10 4.15 4.20 4.40

Громадянська оборона Ранок у Великому Місті Факти. Ранок 19.20 Надзвичайні новини Т/с «Ангели війни» 13.20 Х/ф «Миротворець» 15.45 Факти. День 16.20 Т/с «Відділ 44» Т/с «Паршиві вівці» 21.05 Факти. Вечір Інсайдер Т/с «Пацики» Х/ф «Чорний дощ» Т/с «Лас-Вегас» Т/с «Спіраль» Служба розшуку дітей Студія Вашингтон Факти Провокатор

3.00, 4.10 5.55, 6.50, 6.52 8.10 10.05 13.00 19.00 20.55 22.00 0.05 2.05

2.10 Зона ночі Х/ф «Афтершок» 18.00 Абзац 8.05 Kids Time М/с «Історії Тома і Джеррі» Т/с «Щасливі разом» Т/с «Спецзагін «Кобра» Т/с «Моя прекрасна нянька» Зірки під гіпнозом Київ вдень та вночі Аферисти в мережах Вар’яти Служба розшуку дітей

7.05, 9.05 11.00, 12.20 18.00, 20.00, 24.00 1.10

16.00 Все буде добре! Все буде смачно! 18.30 За живе! МастерШеф. Діти 22.00 Вiкна-новини 22.45 Зважені та щасливі-6 Один за всіх Слідство ведуть екстрасенси

Інтер

5 канал

ІCTV

Новий канал

СТБ

Україна

6.00, 13.00, 5.10 Агенти справедливості 7.00, 8.00, 9.00, 15.00, 20.00, 2.50 Події 7.15, 8.15 Ранок з Україною 9.15, 3.40 Зоряний шлях 11.00, 4.20 Реальна містика 15.30 Х/ф «Любов із пробірки» 17.45 Футбол. Ліга Європи УЄФА «Брага» Шахтар» 21.00, 23.30 Т/с «Багаття на снігу» 23.00 Події дня 1.15 Т/с «CSI. Місце злочину»


10

П’ятниця, 9 грудня Перший національний 6.00, Новини 6.10, 6.15, 6.25, 6.35 7.15 8.30 8.35 8.45, 9.00, 9.15 10.00 10.10 10.30, 11.20 12.25, (чол.) 14.10 15.10 (жін.) 16.40 17.40 18.25, 19.00, 19.20 20.00 20.30 21.30, 21.50 22.30 23.00 23.15 23.40 2.00

7.00, 8.00, 12.15, 18.40, 21.00, 1.30, 5.10

6.45, 8.10 Спорт 8.15 АгроЕра 7.05, 8.25 Смакота Ера будівництва Ранок Територія закону Паспорт.Ua 0.20 Телемагазин 5.50 Вічне Т/с «Травма» Д/ф «Живі й нескорені» Д/ф «Сектор М» 19.30, 4.40 Про головне Схеми 3.10 Біатлон. Кубок світу. ІІ етап. Спринт 10км. Віра. Надія. Любов Біатлон. Кубок світу. ІІ етап. Спринт 7, 5км. Д/с «Латиноамериканська музика» Д/ф «УКРАЯ» 1.20 Новини. Світ 1.45 Новини. Культура Обличчя війни На пам’ять План на завтра 5.35 Новини. Спорт Війна і мир Класики світової літератури Золотий гусак Підсумки На слуху Музичне турне

Канал «1+1» 6.00, 6.45, 9.30 10.50, 14.10 14.45 15.45 17.15 20.15 22.10 23.50, 1.50 3.30

7.00, 8.00, 9.00, 12.00, 16.45, 19.30 ТСН 7.10, 8.10, 9.10 «Сніданок з 1+1» «Чотири весілля» 12.20 «Міняю жінку - 7» «Сліпа» «Мольфар» «Сімейні мелодрами - 6» Мелодрама «Уламки щастя -2» «Вечірній київ 2016» Комедія «Ржевський проти Наполеона» 4.40 Комедія «Любов з акцентом» «Квартал і його команда» «Неділя з кварталом»

5.35, 7.00, 7.15, 9.20 14.00 14.40 16.45 18.00 20.00, 21.00 23.00 1.55 2.50 4.25

11.10, 12.25 Слідство вели... 8.00, 9.00, 12.00, 17.40 Новини 8.10 «Ранок з ІНТЕРом» Т/с «Мереживо долі» Речдок Судові справи Сімейний суд Стосується кожного 0.55 Подробиці Чорне дзеркало Х/ф «Дитина на листопад» Д/ф «Ген жорстокості» Х/ф «Мій молодший брат» Чекай на мене

6.00, 6.20, 6.25, 6.30, 6.40, 6.45 6.55 7.00, 13.00, 22.00, 7.10, 9.20, 9.25, 17.15, 20.03, 22.15 23.10 24.00, 2.15 3.15 3.35 4.25 4.45 5.25 5.55

21.40, 3.00 Час-Time 1.55 Огляд преси 0.25 Хроніка дня 18.45 Місцевий час 8.20, 21.25, 0.15 Бізнес-час Клуб LIFE Ранок із Біблією 7.30, 8.00, 8.30, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 23.00 Час новин 7.32, 8.10, 8.25, 8.35 Інформаційний ранок 17.50 Час громади 10.10, 11.10, 12.25, 13.15, 14.15, 15.25, 16.15, 18.15 Інформаційний день 1.00 Час. Підсумки дня Стоп корупції! За Чай.com 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо Машина часу Кіно з Я. Соколовою В кабінетах Фактор безпеки Невигадані історії Будемо жити Рандеву з Яніною Соколовою

5.30 6.30 8.45 9.15, 9.50, 12.00, 12.45, 15.00, 18.45, 20.20 21.25 23.55 1.00 2.40 4.00

Громадянська оборона Ранок у Великому Місті Факти. Ранок 19.20 Надзвичайні новини 16.35 Т/с «Паршиві вівці» 13.20 Х/ф «Чорний дощ» 15.45 Факти. День 16.20 Т/с «Відділ 44» 21.05 Факти. Вечір Антизомбі Дизель-шоу Що? Де? Коли? Т/с «Лас-Вегас» Т/с «Спіраль» Провокатор

3.00, 3.15 5.40, 6.35, 6.37 6.55 7.52 9.30 11.05, 15.20 19.00 21.50 23.25 1.30

1.35 Зона ночі Х/ф «Святий» 18.00 Абзац 7.50 Kids Time М/с «Губка Боб» М/с «Історії Тома і Джеррі» М/ф «Переполох у джунглях» Половинки 20.45 Київ вдень та вночі Супермодель по-українськи Заробітчани Половинки Зірки під гіпнозом Служба розшуку дітей

6.05 7.55 9.55 18.00, 18.30, 20.00, 1.55

Зіркове життя Х/ф «Молода дружина» Х/ф «Я не повернусь» 22.00 Вiкна-новини 0.30 Т/с «Коли ми вдома» 22.45 Танцюють всі!-9 Слідство ведуть екстрасенси

6.00 7.00, 7.15, 9.15, 11.30, 13.30, 18.00 19.45 21.00 23.00 23.30

Агенти справедливості 8.00, 9.00, 15.00, 19.00, 2.50 Події 8.15 Ранок з Україною 4.30 Зоряний шлях 3.40 Реальна містика 15.30 Т/с «Людський фактор» Т/с «Співачка і доля» Говорить Україна Х/ф «Бестселер з любові» Події дня Т/с «CSI. Місце злочину»

Інтер

5 канал

ІCTV

Новий канал

СТБ

ПРОГРАМА ТБ

1 - 7 грудня 2016 р.

Україна

Субота, 10 грудня Перший національний

6.00 У просторі буття 6.35 Підсумки 7.05 АгроЕра. Підсумки 7.20 Шеф-кухар країни 8.15 Смакота 8.35 Територія закону 8.45, 0.20 Телемагазин 9.00 М/с «Мандрівники в часі» 9.45 Як це? 10.10 Хто в домі господар? 10.30 Хочу бути 10.50 Школа Мері Поппінс 11.05 Казки Лірника Сашка 11.40 Чарівна Скрипка Ігоря Поклада 12.40, 3.55 Біатлон. Кубок світу. ІІ етап. Гонка переслідування 12, 5км. (чол.) 13.30 П’ять баксів.net 14.55 Обличчя війни 15.10 Книга.ua 15.40, 4.40 Біатлон. Кубок світу. ІІ етап. Спринт 10км. (жін.) 16.30 Чоловічий клуб. Спорт 17.50 Чоловічий клуб 18.40 Д/ф «Українська Рапсодія» 19.20 Д/ф «Одеська трагедія: кривавий слід «Русской весны» 20.30 Баклани на Балкани 21.00, 5.30 Новини 21.30 Спорт. Тиждень 21.55 Розсекречена історія 22.45 Мегалот 23.00 Світ on line 23.20 Вперед на Олімп 23.40 Золотий гусак 1.20 Музичне турне 2.30 Біатлон. Кубок світу. ІІ етап. Спринт 7, 5км. (жін.)

Канал «1+1» 6.45 8.00 10.00, 11.00, 12.00 13.40 16.40 18.30 20.15 21.15 0.10 2.05

«Поверніть мені красу 2» «Сніданок. Вихідний» 19.30 ТСН 23.10 «Світське життя» Комедія «Ржевський проти Наполеона» «Голос. Діти 3» «Вечірній квартал» «Розсміши коміка 2016» «Українські сенсації» «Ліга сміху» «Вечірній київ 2016» «Неділя з кварталом»

6.25, 7.15, 9.10 вулиці» 10.00, 11.50 13.50 15.45 17.40, 22.30 23.15 0.15

20.00, 2.10 Подробиці 2.40 Х/ф «Висота» Д/ф «Микола Рибніков. Зима на Зарічній

Інтер

4.10 Х/ф «Дівчина без адреси» Х/ф «Дівчата» Х/ф «Тариф «Щаслива родина» Х/ф «Її серце» 20.30 Т/с «Терор любов’ю» Добрий вечір на “Інтері» Навколо М Х/ф «Лок»

5 канал

6.00 Час-тайм 6.15 Рандеву з Яніною Соколовою 6.35 Кордон держави 7.00, 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 15.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 20.00, 22.00, 24.00 Час новин 7.30 Суперкнига 7.50, 8.20, 22.15, 0.15 Бізнес-час 8.30 Не перший погляд 9.15 Мотор 9.20 Автопілот-новини 9.30 Укравтоконтинент 10.10 Модне здоров’я 10.30 Сімейний лікар 11.05 П’ятий поверх 11.30 Майстри ремонту 12.15 Сімейні зустрічі 12.35 Прес-конференція щодо ситуації у зоні АТО 13.10, 3.20 Кіно з Я. Соколовою 13.30 Історія успіху 13.40 Сучасний фермер 14.10, 4.15 Феєрія мандрів 14.30 Навчайся з нами 15.15, 4.35 Час інтерв’ю 15.30 Палата 16.10 Фінансовий тиждень 16.30 Особливий погляд 17.10 За Чай.com 18.15, 2.35 Фактор безпеки 19.25, 23.30 Машина часу 20.10, 0.20, 5.15 Рандеву з Я. Соколовою 21.00, 1.30 Велика політика 21.30, 1.15, 2.00, 3.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 22.30 Д/ф «Окупація» 2.15 В кабінетах

ІCTV

5.30 Факти 5.50 Більше ніж правда 6.45 Секретний фронт 7.40 Інсайдер 8.35 Громадянська оборона 9.35 Антизомбі 10.30, 13.00 Т/с «Пацики» 12.45 Факти. День 14.05 Х/ф «Місія нездійсненна» 16.10 Х/ф «Місія нездійсненна-2» 18.45 Факти. Вечір 19.20 Надзвичайні новини. Підсумки 20.05 Х/ф «Місія нездійсненна-4. Протокол Фантом» 22.45 Х/ф «Місія нездійсненна-3» 1.05 Х/ф «Придурки» 2.35 Т/с «Спіраль» 4.05 Стоп-10 4.55 М/с «Пригоди мультинят»

Новий канал 3.00 3.50 4.45, 4.47 6.02 8.00 11.15 14.00 16.00 18.20 21.00 0.05 1.55

Зона ночі Абзац 6.00 Kids Time М/с «Губка Боб» Хто зверху? Ревізор Пристрасті за ревізором Зірки під гіпнозом Х/ф «Сахара» Х/ф «Армагедон» Х/ф «2012» Х/ф «Афтершок» Х/ф «Пряма та явна загроза»

5.40 8.00 9.00 9.55, 12.40 15.55 19.00 22.25 23.30

ВусоЛапоХвіст Караоке на майдані Все буде смачно! 21.25 Т/с «Коли ми вдома» Зважені та щасливі-6 Хата на тата Х-Фактор-7 Х-Фактор-7. Підсумки голосування Танцюють всі!-9

7.00, 7.10, 10.00 11.00 13.10, 16.50, 22.00 2.25

15.00, 19.00, 1.45 Події 4.40 Зоряний шлях Кулінарна Академія Олексія Суханова Х/ф «Любов із пробірки» 15.20 Т/с «Я - ангіна» 19.40 Т/с «Янгол у серці» Т/с «Багаття на снігу» Т/с «CSI. Місце злочину»

СТБ

Україна

Неділя, 11 грудня Перший національний

6.00 Світ православ’я 6.35 На слуху 7.05, 23.20 Тепло. Ua 7.20, 23.40 Золотий гусак 8.15 Смакота 8.35 Паспортний сервіс 8.45, 0.20 Телемагазин 9.00 Спорт. Тиждень 9.30 Баклани на Балкани 10.00 Театральні сезони 10.30 Мистецькі історії 10.40 Спогади 11.30 Гра долі 12.10 Біатлон. Кубок світу. ІІ етап. Естафета 4х7, 5км. (чол.) 13.45 Фольк-music 14.55 Твій дім 15.10 Обличчя війни 15.25 Біатлон. Кубок світу. ІІ етап. Естафета 4х6км. (жін.) 16.55 Борхес. «Як російський генштаб «вигадав» Україну» 17.30 Т/с «Епоха честі» 21.00, 1.20 Новини 21.30 Перша шпальта 22.00 Утеодин з Майклом Щуром 22.30, 1.40 Класики світової літератури 23.00 Світ on line

Канал «1+1» 6.00 7.00 8.00 9.00 9.40 9.50 11.00 12.00 13.35 14.35 18.30 19.30, 21.00 1.00 1.35 2.35

«Неділя з кварталом» ТСН «Сніданок. Вихідний» Лотерея «Лото-забава» М/ф «Маша і ведмідь» «Гроші» «Світ навиворіт - 8» «Новий інспектор Фреймут. Міста» «Українські сенсації» Комедія «Село на мільйон» Комедія «1+1». «Недотуркані» 5.15 «ТСН-тиждень» Мелодрама «Папарацці» «Аргумент кiно» «Світське життя» «Мольфар»

5.40 7.40 8.10 9.00 10.00 11.00 12.00 13.00 17.00, 20.00 22.35 0.30

Х/ф «Дівчата» Подробиці уДачний проект Готуємо разом Орел і решка. Навколосвітня подорож Орел і Решка. Шопінг Добрий вечір на “Інтері» Т/с «Терор любов’ю» 21.30 Т/с «Розумниця, красуня» Подробиці тижня Х/ф «Її серце» Х/ф «Ігри дорослих дівчат»

6.00, 6.15, 6.25, 6.55, 7.00, 15.00, новин 7.30 7.50, 8.10 8.30, 9.10 9.20 9.25 10.10 10.25 10.40 11.10 12.15 12.40 13.10 13.35 14.10 14.30 15.15 16.05 16.30 17.10 19.25 20.00 21.40, 22.30 23.20 2.15, 3.35 4.15

9.30, 1.00, 2.00, 4.00, 5.00 Час: Важливо 21.00, 1.15 Час: підсумки тижня 18.10, 0.20 Велика політика 1.55 Огляд преси 8.00, 9.00, 10.00, 11.00, 12.00, 13.00, 14.00, 16.00, 17.00, 18.00, 19.00, 22.00, 24.00 Час

Інтер

5 канал

ІCTV

Суперкнига 8.25, 22.15, 0.15 Бізнес-час Гра інтересів 3.15 Феєрія мандрів Мотор Автопілот-тест Технопарк Кордон держави Будемо жити Драйв Час інтерв’ю Сімейні зустрічі Прес-конференція щодо ситуації у зоні АТО Модне здоров’я Ваш лікар Агрокраїна Діалоги з Патріархом П’ятий поверх В кабінетах Акцент За Чай.com Невигадані історії Д/ф «Я піду за сонцем» 3.00 Час-Time Д/ф «Окупація» Фінансовий тиждень 5.15 Машина часу Не перший погляд Кіно з Я. Соколовою

5.35 Факти 6.15 Звезда YouTube 7.25 Що? Де? Коли? 8.30 Краще не повторюй 8.55 Х/ф «Місія нездійсненна» 11.00, 13.00 Х/ф «Місія нездійсненна-2» 12.45 Факти. День 13.35 Х/ф «Місія нездійсненна-3» 16.05 Х/ф «Місія нездійсненна-4. Протокол Фантом» 18.45 Факти тижня 20.25 Х/ф «Місія нездійсненна-5. Нація ізгоїв» 23.00 Х/ф «Еволюція» 0.50 Х/ф «Любов на трьох» 2.30 Т/с «Спіраль» 4.05 Провокатор

Новий канал 3.00, 4.45 5.40, 5.42 6.57 10.35 12.55 15.50 18.55 20.50 23.00

1.15 Зона ночі Абзац 6.55 Kids Time М/с «Пінгвіни Мадагаскару» Т/с «Пригоди Мерліна» Х/ф «Сахара» Х/ф «Армагедон» Х/ф «2012» Х/ф «Некерований» Х/ф «Захоплення підземки 123» Х/ф «Святий»

6.55 9.00 9.55 10.50 13.20 19.00 21.15 22.30 2.10

Все буде добре! Все буде смачно! Караоке на майдані Т/с «Коли ми вдома» МастерШеф-6 Битва екстрасенсів-16 Один за всіх Х-Фактор-7 Слідство ведуть екстрасенси

6.50 7.30 9.00 11.00 15.15 17.15, 19.00, 22.10 1.30 4.30

Події Зоряний шлях Х/ф «Іван Бровкін на цілині» Т/с «Янгол у серці» Х/ф «Бестселер з любові» 20.00 Т/с «Пограбування по-жіночому» 5.50 Події тижня Т/с «Я - ангіна» Т/с «Співачка і доля» Реальна містика

СТБ

Україна

 Анонси Проект «Революція. Гідність. Свобода» Закликаємо ділитись спогадами про кожен день життя Майдану

Триває інтерактивний проект «Революція. Гідність. Свобода» у соцмережі «Фейсбук». Мета – ґрунтовно зануритися в кожну точку революційних подій трирічної давнини; зібрати спогади учасників та знайти ілюстрації до розповідей. За перші дні роботи на сторінці з’явилися унікальні архівні світлини та відеоуривки: «стріми» журналістів, блогерів, посилання на телеефіри, відомі й невідомі епізоди Революції Гідності в різних інтерпретаціях. Механізм роботи спільноти: щодня на сторінці з’являється загальний опис із переліком усіх революційних подій, що відбувалися по всій державі у відповідний день Революції Гідності три роки тому. Очевидці подій у коментарях або на своїх сторінках діляться спогадами про цей день. Після перегляду дописів модератор поширює у спільноті найбільш цікаві та унікальні повідомлення учасників Майдану. «Для нас це можливість створити комунікацію, якої бракувало на Майдані, та зберегти в пам’яті історії людей, що вкладали у Революцію Гідності свої гарячі серця. Ці спогади також стануть доказовою базою у кримінальній справі щодо злочинів режиму Януковича. Пам’ять – це імунна система нашої свідомості», – йдеться в описі сторінки. «Революція. Гідність. Свобода» закликає українців разом згадувати кожен день революції.

«Велич особистості» на ТРК «Рада»

У неділю, 4 грудня, о 10:00 на парламентському телеканалі «Рада» вийде в ефір черговий випуск програми доктора філології, члена Політради ВО «Свобода» Ірини Фаріон «Велич особистості». Програма присвячена українському письменнику і поету Олександрові Олесю.

Акція за відставку Авакова

4 грудня Автомайдан організовує акцію протесту «АвакOFF» з вимогою відставки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. Як зазначають організатори акції, саме Аваков є відповідальним за провал процесу атестації співробітників поліції, зокрема і реформування Національної поліції та системи МВС загалом! Збір – о 12:00 за Національною філармонією (Київ, Володимирський узвіз). Прохання тепло одягатися, брати з собою чай/каву в термосі та старі рюкзаки для Авакова і встановити на свій смартфон програму Zello. Деталі акції та план дій будуть оголошені вже на місці збору.

Фестиваль бандуристів у Львові

5 грудня о 16:00 у Львівській філармонії (вул. Чайковського, 7) відбудеться фестиваль бандуристів імені Юрія Сінгалевича. Вхід вільний. Юрій Сінгалевич – видатний український бандурист, актор, художник і громадський діяч. Засновник і керівник капел бандуристів. Досяг високої техніки гри на бандурі – грав трьома пальцями лівої руки на басах. За підручником Гната Хоткевича сам виготовив собі бандуру. Започаткував серійне виготовлення бандур діатонічного типу, яке пізніше перетворилося на фабричне виробництво музичних інструментів. Йому належить конструкція бандури з двома головками і важелями для перестроювання.


СУСПІЛЬСТВО

1 - 7 грудня 2016 р.

11

«Тривожна валізка»: або пан, або пропав Речі, які повинні бути у вас на випадок екстреної ситуації Упевнений, що кожен з нас хоча б раз замислювався, що буде, якщо повсюдно зникне мобільний зв’язок; на що прожити, коли банкомати перестануть видавати готівку; як піклуватися про себе і свою сім’ю, якщо в магазини перестануть завозити продукти і, що найгірше, в аптеки ліки; куди бігти, коли місто захопить добре озброєний ворог. Давши самому собі чесну відповідь на ці запитання, більшість із нас дійде висновку, що мало що знає про світ, у якому живе.

Х

ОЧА ІНСТИНКТ до самозбереження є основною складовою виживання як окремо взятої людини, так і цілої нації, вперше субкультура так званих виживальників (від англ. survivalist, – ред.) зародилася порівняно нещодавно у Штатах. Вона об’єднує загалом чоловіків від 25 до 35 років. Основна її суть полягає в підготовці до різноманітних катаклізмів як локального, так і світового масштабу. Попри те, що ідеї американських виживальників уже давно перебралися на терени країн постсовєтського простору, у нас вони стали по-справжньому актуальними лише з 2014 року, після того як українці почали масово покидати окуповані ворогом території Донбасу. Коли позаду залишаються зруйновані стіни рідного дому та звичний спосіб життя, а попереду маячать обриси майбутнього, ще досить розмиті, аби можна було будувати якісь конкретні плани ‒ тільки тоді людина розуміє, щó насправді важливе в її житті і як мало з цього можна взяти з собою. Сьогодні розповімо про незамінну річ кожного виживальника та й просто людини, яка хоче бути готовою до будь-яких змін цього неспокійного світу – про «тривожну валізку» (ТВ). «Тривожна валізка» – узагальнена назва базового набору речей, які можуть знадобитися в екстреній ситуації. Попри те, що мережею шириться чимало інформації про її вміст, спробуємо вибрати найголовніше, себто те, що підтверджене практикою. Додамо, що склад ТВ є досить індивідуальним і залежить від багатьох факторів: типу небезпеки, пори року, підготованості як самого виживальника, так і членів його сім’ї, фінансових можливостей чи пріоритетних завдань, тому універсального «рецепту» просто не існує.

Наплічник сам себе не понесе

Перш ніж складати список необхідних в екстреній ситуації речей та бігати з ним по мілітарних чи туристичних магазинах, кожен повинен зрозуміти, що жодна валізка сама себе не потягне. Найголовніший елемент у комплекті будь-якої ТВ – це ВИ САМІ та ВАШІ ЗНАННЯ і ВМІННЯ. Поки сама небезпека є лише потенційною, і реальність дозволяє вести звичний спосіб життя, варто здійснити певні підготовчі заходи. До таких належать: пройти спеціалізовані курси з виживання та курси першої медичної допомоги, вивчити основи цивільної оборони (ЦО), підготувати продовольчі та господарські запаси (так звані «схрони»), об’єднатися з однодумцями, взяти участь у походах

з екстремального туризму, перейти на максимально повну автономію від цивілізації. Разом з тим (дуже добре, якщо ви вели активний здоровий спосіб життя і раніше) варто подумати про здоров’я та фізичний стан свій і своєї сім’ї. По-перше, це дасть змогу запобігти багатьом неприємним, а часом і фатальним несподіванкам, по-друге, вбереже ваш гаманець від надмірних витрат на лікування – ціни на ліки (й антибіотики в тому числі) на окупованих територіях можуть зростати вдесятеро, то й більше. Порада від бувалих: за нагоди, зробіть те, що завжди відкладали – підіть до стоматолога. Важко виживати, коли зубний біль не дає думати, а полікувати хворий зуб просто не буде де і, найчастіше, нікому. Подумайте про свій одяг. Він повинен відповідати порі року, бути надійним та якісним. Те ж саме стосується і взуття. В жодному разі не радимо брати камуфльований одяг. Накинутий на плечі плащ кольору хакі, офіцерський кашкет або сорочка захисного кольору можуть коштувати вам життя. Під час бою стріляють не в людини, а в форму. І якщо ви наділи одяг військового зразка, значить ви, самі того не знаючи, прирівняли себе до солдатів противника. Особливо важливо пояснити це дітям! Вони обожнюють військову амуніцію і люблять наслідувати військових. Наприклад, зараз стало модно пов’язувати на голови «спецназівські» хустки або розмальовувати обличчя.

Валізка

Взагалі, валізка – лише умовна назва. Найкраще для нашої мети підійде наплічник, оскільки з його допомогою вдасться рівномірно розподілити вагу нашої ноші на тілі. Просто уявіть ситуацію, де вам доведеться йти пішки, а не їхати автомобілем. Наприклад, на дорозі може бути затор, й евакуацію доведеться продовжувати пішки. Зазвичай цивільний «тривожний наплічник» має місткість не менше ніж 30 літрів. Речі в ньому вкладаються не за принципом «важке внизу», а розподіляються рівномірно. Бажано, аби у наплічнику був нижній відділ – «підвал» або клапан. Укладайте все так, щоб речі найпершої потреби, якими ви часто користуєтеся, можна було дістати легко та швидко. Добре, якщо наплічник має накидку від дощу. Якщо її немає, то варто докупити. І, звичайно, рюкзак повинен бути якісним, щоб не розвалився після першої ж доби походу.

Вміст ТВ

Коли ж наплічник уже у ваших руках, варто починати думати, чим його наповнювати. Аби правильно розставити пріоритети, пригадаймо правило «трьох трійок», яке добре відоме більшості туристів та просто

уважним учням, які не прогулювали уроки ОБЖД: три тижні без їжі, три дні без води, три хвилини без повітря. Тому найперше, про що потрібно подумати виживальнику, ‒ це вода та провіант. Брати потрібно те, що можна їсти без приготування, що займає мало місця та довго зберігається (консерви, крупи, галети, сухофрукти, та ін.). Питна вода, яку потрібно періодично оновлювати, та кілька пачок таблеток для знезаражування або фільтр. Висококалорійні солодощі, пригорща льодяників. Посуд: казанок, фляга, ложка, кружка (найкраще металева на 0,5 літра). Не варто забувати й про засоби для розведення вогню. Вогонь – це не лише тепло, але й можливість приготувати їжу, просушити одяг та дуже важливий фактор для підняття духу. Візьміть кілька пачок сірників (краще брати туристичні), кілька запальничок, кресало. Подбайте, аби все це не намокло та не вийшло з ладу. Ніколи не забувайте про ніж. Буде він фіксованим чи розкладним – на вибір. Пам’ятайте, найкращий ніж – той, який опинився з вами в складний для вас час. Не зайвими буде також багатофункціональний тактичний мультитул. Далі у списку: - Копії важливих документів у водозахисному пакеті; кредитні карти та готівка; карта місцевості та доведений до відома всіх членів сім’ї спосіб екстреного зв’язку і місце зустрічі; рації; намет (тільки, якщо в планах довгий перехід), спальний мішок, кілька рятувальних (космічних) покривал; аптечка. В аптечці для простих цивільних людей повинні бути: бинти, лейкопластир, йод, вата, активоване вугілля, «Парацетамол», «Фталазол», жарознижувальні та зне-

болювальні препарати, антибіотики; засоби особистої гігієни; ліхтарик, а краще кілька, з запасними батарейками і лампочками для нього; компас і годинник, купіть водонепроникні; пакети для сміття; дощовик, пончо; рулон широкого скотчу; шнур синтетичний (діаметр ‒ 4-5 мм, довжина – 20 м); нитки та набір голок; сигнальні речі (свисток, фальшфайєр).

Ешелонування

Ешелонування – це такий розподіл усіх своїх матеріально-технічних ресурсів, який за будь-яких умов дозволяє здійснювати максимально можливе пересування. Якщо коротко, то для успішної евакуації потрібно так розмістити свої речі, аби найнеобхідніше завжди було під рукою, а найважче не заважало руху. При собі потрібно завжди мати: ніж, міні-аптечку з засобами першої допомоги, кресало (сірники), засоби зв’язку, компас, карту, трішки їжі і так званий НАЗ (недоторканий аварійний запас). Призначення НАЗу ‒ забезпечити необхідним в екстремальній ситуації: їжею, укриттям, водою. НАЗи можуть бути різними: від переносних у рюкзаках до таких, що поміщаються у маленьких капсулах.

Коли все складено

Коли ви зробили всю необхідну підготовчу роботу та спакували свою ТВ, роботу ще не закінчено. Після цього настає, якщо можна так сказати, «тестовий період». Радимо вибратися самому чи краще із сім’єю в похід та випробувати не лише ваше спорядження, а й самих себе. Дуже часто, коли доходить до діла, наплічник, який було погоджено «знаючим» зважуванням в руках, виявляється зовсім не таким легким, коли опиняється на плечах. Марко БУРКУН.

ДО ТЕМИ Богдан САЛІЙ, свободівець, викладач Львівської академії мистецтв: «Вдома маю невеликий наплічник, приблизно літрів на сорок, аби в критичний момент поскладати в нього найпотрібніше: два набори форми, маскхалат, дві пари похідного взуття, ніж, фляга, запас сірників, запакований у водонепроникний пакет. Це той мінімум, завдяки якому людина, що має хоч якісь базові навички виживання, зможе прожити. Також зайвими не будуть дощовик, намет, спальник, ремнабір (голки, нитки тощо), аптечка. Це все зберігаю у себе вже понад два роки. Час від часу ходжу з цим спорядженням в походи, але потім знову все складаю, аби, коли знадобиться, було напоготові. В наявності завжди має бути й мінімальний набір якогось сухого харчу: кава, чай, «Мівіна», крупи, консерви. Воно собі стоїть, гуляти не проситься, це все можна й використати, головне згодом цей запас поповнити та тримати все в одному і тому ж місці. Вважаю за потрібне порадити кожному, аби люди – байдуже чи служили у війську, чи ні ‒ не пожаліли тиждень-два від своєї відпустки і пройшли хороші тренінги з виживання». Тарас СКИБА, свободівець, боєць батальйону «Січ»: «Нещодавно читав цікаву статтю про тривожні наплічники. В обговоренні один чоловік, який служить в ССО (Сили спеціальних операцій, ‒ ред.), сказав розумну річ: «Хлопці, все, що вам потрібно мати в наплічнику, ‒ це документи, гроші, хороший ніж та сірники. Все інше ви вже зможете знайти чи придбати дорогою». ТВ – не для намету та спального мішка, це та річ, яку ти хапаєш найперше в екстреній ситуації. Ще пораджу мати з собою аптечку, шнурок, аби щось полагодити, та шкарпетки з білизною. Раджу брати невеликий наплічник, на 20-25 літрів, аби не заважав пересуватися». Богдан ФЕДУН, керівник Львівського обласного осередку ВГО «Сокіл», боєць батальйону «Карпатська Січ»: «Також нещодавно розпочав складати для себе ТВ, і виходить досить недешева річ. Вже маю цілий список. Складаю не простий набір, стараюся доповнити його набоями та зброєю, оскільки маю на них дозвіл та вмію з ними поводитися. Крім того, що вже сказав Тарас, я беру ще плащ-намет, з якого, за потреби, можна зробити намет, та бундес-каремат. З їжі – сухі брикети, так звані галети. Головне робити їх, так би мовити, несмачними, бо що солодші вони будуть, то швидше і більше ви їх з’їсте. Тому не варто давати багато цукру та фруктів. Я для їх приготування використовую спеціальні пакети для сухої консервації: куди засипаються крупи та наливається вода, і потім це запікається в духовці. Зберігаються такі галети дуже довго, від 2 до 5 років».


12

НАПРИКІНЦІ

1 - 7 грудня 2016 р.  Актуальна цитата

 Ці дні в історії Перший зимовий похід армії УНР

Великі нації породжують великих песимістів Скептицизм, песимізм, багато років заборонений плід, – тепер модний товар. Не журімось тим. Сказано-бо, що тільки великі нації породжують великих песимістів. Ми породжуємо – значить, ми велика нація. Юрій Шевельов. Оксана Забужко, Юрій Шевельов. «Вибране листування на тлі доби. 1992–2002».

6 грудня 1919 року на військовій нараді у Новій Чорториї ухвалили остаточне рішення, аби Армія УНР почала І Зимовий похід. Партизанський рейд тилами більшовиків і денікінців став безпрецедентним за своїм характером і героїчністю. У поході під проводом Михайла Омеляновича-Павленка взяло участь близько 10 тисяч осіб, проте сам бойовий склад частин нараховував 2 тисячі багнетів, 1 тисячу шабель та 14 гармат. За час походу пройдено 2500 кілометрів, проведено понад 50 успішних боїв. Перший Зимовий похід Армії УНР став найгероїчнішою сторінкою воєнного мистецтва періоду національно-визвольних змагань в Україні

1917‒1921 років, під час якого українська армія вперше вдало застосувала партизанські методи боротьби з численними ворогами. Була досягнута головна мета – збережена армія УНР.

«Революція. Гідність. Свобода» Що цікавого відбувається впродовж проекту Як ми вже повідомляли, у соцмережах триває започаткована свободівцями акція «Революція. Гідність. Свобода», під час якої учасники Майдану згадують до деталей усі події, які відбувалися в Україні з 21 листопада 2013 р. до 21 лютого 2014 р.

Як вояки УПА рекламували свої газети

П

ИШЕ СВОЇ СПОГАДИ в соцмережах і лідер «Свободи» Олег Тягнибок: «25 листопада 2013. Це був насичений день. Особливо запам’яталося виявлення буса з есбістами, напакованого прослуховувальною апаратурою; й атака беркутівців, які хотіли відбити той бус. До речі, досі не знаю, де поділися документи, які витягнули з есбістського буса і передали в штаб Майдану. Я вимагав негайної прес-конференції і демонстрації цих матеріалів, але... Саме тоді ввечері я озвучив на штабі думку, що треба об’єднувати два Майдани. …29 листопада 2013 року. Цілий ранок телефонували зі студії Шустера, запрошували на вечірній ефір. Ми з Кличком і Яценюком скасували зустріч з Президентом Литви, терміново повернулися в Україну, виступили на Майдані, далі спробували пройти в студію. На дверях нас перестріли депутати-бойовики від Регіонів, не впускали. Коли ми таки прорвалися, власники каналу просто вимкнули прямий ефір…» Впродовж акції в соцмережах згадують, що 27 листопада Печерський райсуд Києва ув’язнив терміном на 60 діб двох свободів-

«Читай скоро і другому передай…»

ців, які брали участь у Революції Гідності в Києві – киянина Віталія Благодарного та Олега Матяша зі Львівщини. 29 листопада зранку працівники міліції навідалися додому до киянина, свободівця Ігоря Бердєннікова. Не заставши націоналіста вдома, міліціянти ходили по сусідах зі світлиною Ігоря, розпитуючи, де він. Цього ж дня силовики «завітали» додому до ще одного учасника столичного Майдану – свободівця Андрія Лесюка. Так само 29 листопада Шевченківський райсуд Києва ув’язнив учасника столичного Майдану ‒ активіста ВО «Свобода» Романа Біленького. Згадує дні революції й міський

Сирний кекс з грушами Візьміть 225 г борошна, 115 г масла, 250 г цукру, 200 г сиру, 3 яйця, 1/2 ч. л розпушувача, 2 великі груші, цукрову пудру для посипання, ванілін. Розм’якле масло збивайте міксером, додаючи цукор (кристали мають повністю розчинитися) та перетертий через сито (або друшляк) сир. Потім до масляної суміші додайте яйця (по одному), добре збиваючи. Борошно просійте з розпушувачем і додайте до суміші. Перемішайте міксером. Груші наріжте поздовж тонкими шматочками. Форму для кексу змастіть маслом, вистеліть пергаментом. Вилийте тісто і розрівняйте поверхню ложкою. Зверху викладіть груші, втискаючи у тісто. Випікайте в заздалегідь розігрітій до 160°C духовці близько 1,5 год (готовність перевірте зубочисткою). Готовий кекс посипте цукровою пудрою. Нехай смакує!

голова Тернополя свободівець Сергій Надал. Адже Тернопіль одним з перших розпочав акції протесту. 21 листопада на вулиці вийшли студенти тернопільських вишів. 22 листопада міський голова підписав розпорядження про позачергову сесію на Театральному майдані. 24 листопада відбулося всенародне віче «За європейську Україну!», яке ухвалило резолюцію з вимогою відставки уряду, що публічно підтримала Тернопільська міська рада. Сергій Надал з перших днів революції звернувся до громади міста із закликом вийти на вулиці на знак протесту проти спроб запровадити авторитаризм.

Після зняття з депутатів недоторканності у них з’являється невловимість.

Допит по «Скайпу», осудять по «Твіттеру», сидіти буде в «Фейсбуці».

Безвіз – це коли українська сім’я сидить вдома, і всі без віз.

Сидить дядько на риболовлі, пильно дивиться на поплавок, поруч пропливає крокодил. ‒ Що, дядьку, не клює? ‒ Ні. ‒ То може тим часом скупаєшся?

Кажуть, якщо тиждень не бути «Вконтакте» онлайн, то ФСБ пришле на телефон СМСку: «Таварищ, вы живой?»

В теперішній час Рада ЄС завзято обговорює два питання: 1. Росія. 2. Тероризм. Незрозуміло – чому одне питання розбили на два?

До рук журналістів свободівського часопису потрапила реклама повстанської підпільної газети. Пропонуємо нашим читачам цей давній текст, деякі тези котрого можуть бути актуальними й нині. «Заповіді підпільної газети. Я Твій довірений приятель, що в умовах жорстокої сталінсько-большевицької дійсности приходжу Тобі сказати слово правди, розповісти про Україну, порадити, що маєш робити і як боротися за кращу долю. Не лякайся мене, бо про Тебе я нікому не скажу, але пам’ятай: - за видання і за кольпортаж (тобто розповсюдження друкованого слова через посередників, ‒ ред.) мене Твої товариші друзі кладуть свої голови, і тому бережи мене як зіницю ока; - обережно мене читай – в полі або в кімнаті при замкнених дверях і вікнах, тихо чи шепотом, щоб ворог не бачив і дурень не чув; - читай скоро і другому передай, бо на мене ждуть тисячі таких, як Ти, і тому злочином є тримати мене; - з хати до хати, з рук до рук; - передавай мене лише тим, до яких маєш довір’я і які, як і Ти, після прочитання передадуть мене далі; - знищити мене можна лише тоді, коли ворог наступає, а заховати мене вже нема часу; інакше шануй мене, бо я йду будити народ до великого революційного діла – будувати Українську Самостійну Соборну Державу». Брати і сестри українці! Доброчинні внески на діяльність “Свободи” можна переказати на рахунок: Всеукраїнське об’єднання «Свобода» в ПАТ «КРЕДІ АГРІКОЛЬ БАНК» МФО 300614 р/р 26004000021492 ЄДРПОУ 00013215 Реєстраційне свідоцтво: серія КВ № 9750 від 08.04.2005 р.

Друк “ВД “Молода Галичина”, головний редактор Г. Чорна; відповідальний Р. Кошулинський; літ. редагування Ю. Дембовська; наклад 40 000. Телефон для довідок: 0 800 502 931. Дзвінки зі стаціонарних телефонів безкоштовні. E-mail: gazeta@svoboda.org.ua Адреса для листування: м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 59-в/12, 01054.

Peredplata386 (1)  
Advertisement