Page 1

Як це працює?

Музей однієї вулиці One Street Museum

Київська міська державна адміністрація

Міська програма з вікіфікації пам’яток культури

Керамічна табличка у натуральний розмір: 10×20 см. Керамічні таблички мають текстуру натурального каменю, тому ідеально пасуватимуть до будь-якого кольору та матеріалу фасадів будівель історичної частини міста. Також, на відміну від всіх видів пластиків, вони не пласкі, а мають фігурну об’ємну форму. Керамічну плитку-основу потрібного розміру, форми та кольору не потрібно спеціально виготовляти, різати абощо — вони є готові у багатьох постачальників кераміки, що представлені в Києві. Вартість однієї таблички разом із ультрафіолетовим друком (стійким до впливу зовнішнього середовища) складатиме 30–35 грн.

Людина сканує розташований на стіні будівлі — культурної пам’ятки QR-код мобільним телефоном чи смартфоном за допомогою спеціальної програми (існують десятки безкоштовних програм для всіх мобільних платформ) і отримує на екран статтю в Вікіпедії про цю пам’ятку. Завдяки сервісу QRpedia стаття автоматично подається тією мовою, на яку налаштований мобільний телефон, та у вигляді, адаптованому для перегляду на мобільних пристроях.


QRpedia

Переваги

Безкоштовний та відкритий сервіс QRpedia використовують цілі міста та десятки музеїв, бібліотек та інших культурних закладів світу, зокрема, місто Гібралтар (заморські території Великобританії), Десятий муніципальний район Праги (Чехія), місто Монмут (Південний Уельс, Великобританія), Національний архів Великобританії, Фонд Жоана Міро (Іспанія), Дитячий музей Індіанаполіса (США), Софійський зоопарк (Болгарія).

Інформація завжди актуальна, вона оновлюється і доповнюється спільнотою Вікіпедії. Саме Вікіпедія є фактично найпоширенішою у світі енциклопедією.

Видача інформації автоматично тією мовою, на яку налаштований телефон користувача можлива завдяки безкоштовному проекту QRpedia, який працює за таким принципом: під час сканування мобільний пристрій декодує QR-код в посилання, використовуючи доменне ім’я «qrwp.org» та указуючи на назву статті Вікіпедії, а також надсилає запит на статтю на веб-сервер QRpedia з мовними налаштуваннями пристрою. Сервер QRpedia потім

використовує API (прикладний програмний інтерфейс) Вікіпедії, щоб визначити, чи є версія зазначеної статті Вікіпедії мовою пристрою, і якщо так, то повертає її в мобільному форматі. Якщо немає версії статті обраною мовою, то сервер QRpedia здійснює пошук назви статті у Вікіпедії іншою мовою і видає результат. Таким чином, один QR-код може запропонувати одну й ту ж саму статтю багатьма мовами.

Інформація автоматично подається мовою, якій віддає перевагу користувач. Не треба готувати, вичитувати, узгоджувати, перекладати описи пам’яток культури — вони вже готові багатьма мовами. Не треба витрачати кошти на створення та підтримку сайту, на якому були б розташовані описи пам’яток культури — все це вже є у Вікіпедії. Але найважливіше, що проект з «вікіфікації» пам’яток культури Києва (пов’язання реальних об’єктів із інформацією про них у всісвітній енциклопедії) підштовхне спільноту Вікіпедії до створення більшої кількості статей про Київ багатьма мовами та популяризацію міста у світі. Проект набуде неабиякого розголосу у світовій пресі, адже попередні подібні проекти створювались для невеличких міст, і не було прецедентів «вікіфікації» чотиримільйонного мегаполіса.

2012 © Ігор Скляревський www.skliarevsky.org www.facebook.com/wayfindingkyiv

Проект «вікіфікації» пам’яток культури в Києві  

Людина сканує розташований на стіні будівлі — культурної пам’ятки QR-код мобільним телефоном чи смартфоном за допомогою спеціальної програми...

Проект «вікіфікації» пам’яток культури в Києві  

Людина сканує розташований на стіні будівлі — культурної пам’ятки QR-код мобільним телефоном чи смартфоном за допомогою спеціальної програми...

Advertisement