Page 1

VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

V

ŠŠPC mėnesio žinios


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

Redakcijos žodis Nauji metai, naujos mintys, nauji pasižadėjimai, nauji iššūkiai, nauji žmonės...Šiuo metus pradėjome su dideliu pasikeitimu. Kalėdinės šventės metu dviems metams atsisveikinome su Danguole, kurią išleidome į motinystės atostogas. Juokaujame, kad nuo 15 metų savanoriaujant su vaikais, o vėliau 5 metus dirbant vaikų grupėje, turėti tik vieną - keistas jausmas ir patirtis. Tikimės ir linkime, kad ši patirtis būtų pati gražiausia ir prasmingiausia. Taip pat labai džiaugiamės nauja darbuotoja Jolita, kuri po truputį periminėja Danguolės darbus ir pareigas bei didina mažųjų vaikų skaičių grupėje. Sausio mėnesį išvydome ir tikresnį žiemos veidą, sniegas uždengė miškus ir kelius, šaltukas spustelėdavo iki 9, o kartais ir 12 laipsnių šalčio. Nepaisant jo, žiema leido džiaugtis savo malonumais: seniais besmegeniais, gniūžčių karais, čiuožinėjimo malonumais. O kaip smagu ir gera žiemą būti miške, kai šaltis nedidelis, bet jo pakanka, kad einant po kojomis girgždėtų sniegas, o pajudinus eglės šaką būtum apipiltas sniego lietumi. Kaip visada sausis nebuvo dosnus išėjimais, nes visada po audringo ir neramaus bei pilno gruodžio mėnesio - sausis būna ramesnis. Tačiau vis tiek džiaugiamės Laimutės ir vaikų išėjimu į kino teatrą, Linos dalyvavimu Carito rėmėju padėkos vakare, pačioje sausio pabaigoje sulaukėme svečių iš Šv. Kristoforo mokyklos, kurie per karjeros dieną mokykloje nusprendė aplankyti mūsų centrą ir išgirsti apie savanorystę bei socialinį darbą. Pirmam naujų metų mėnesiui pasibaigus imame laukti pavasario, nors žiema oficialiai dar karaliaus visą mėnesį – svajoti nedraudžiama. O aš linkiu imti ir šį mėnesį padėkoti: šeimai, draugui, bendradarbiui, gatvėje sutiktam žmogui. Šypsena ir padėka gali užkariauti pasaulį!

Ieva


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

Danguolė ir Jolita Po ilgo laiko tarpo mūsų darbuotojos šeimoje pagausėjimas! Per Kalėdų šventę atsisveikinome su Danguole, nuo sausio 2 dienos išleidę ją į laukimo, o vėliau motinystės atostogas. Išleisdami dar spėjome paprašyti kelių sakinių mūsų laikraštukui. Taip pat pristatome naują mūsų darbuotoją – mažųjų grupės vadovę Jolitą.

Danguolė Dienos centre buvau tikrai ilgai, nes jis man labai svarbus, labai daug išmokau per įvairius mokymus į kuriuos eidavau kelti darbo kokybės ir dar daugiau išmokau dirbdama, būdama, žaisdama su vaikais. Ši patirtis manau tikrai padės man būti gera mama! Išeidama noriu dienos centro vaikams palinkėti stiprybės ir vienybės - mokykitės iš vadovų, savanorių ir vienas kito, aišku ne tik iš jų, bet ir su jais. Be to saugokite ir gerbkite vadovus bei savanorius, nes jie tikrai svarbūs, kad jūs visi galėtumėte jaustis svarbūs ir reikalingi dienos centre. Savanoriams noriu palinkėti drąsos ir pasitikėjimo savimi, būnant su vaikais - kūrybiškumo ir laisvumo. O vadovams stiprybės ir vienybės, kūrybiškumo, tikėjimo tiek Dievuliu, tiek savimi, savanoriais, vaikais bei tuo, kad ir beviltiškiausią situaciją galima išspręsti. Visiems linkiu daug džiaugsmo, bet nebijokite ir paliūdėti jei liūdna, nes po liūdesio džiaugsmas būna daug ryškesnis. Aš Jūsų pasiilgsiu ir karts nuo karto ateisiu į antradienio Šv. Mišias Jūsų aplankyti.

Jolita Labas, hello, привет! Malonu susipažinti, esu Jolita, o kuo vardu Tu? Nuo sausio ketvirtos dienos esu kartu su Visų Šventųjų šeimos paramos centru, arčiau pačių mažiausių, o dar tiksliau - esu mažųjų grupės vadovė/ socialinė darbuotoja. Mano tikslas čia - siekti pokyčio su kiekvienu individualiai ir su visais išvien! Kodėl būtent čia? Pakuždėjo man, kad čia surasiu save. O ar Tu jau atradai save?


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50 Noriu būti kartu, skatinti ir motyvuoti, jausti, duoti, komunikuoti, bendradarbiauti. Atėjau augti kaip asmenybė, moralinėmis vertybėmis auginti mažuosius, tam, kad mūsų visuomenė bent truputį, palaipsniui prisipildytų dorais ir pozityviais jaunuoliais. Man patinka mokytis ir rizikuoti, todėl nebijokite rizikuoti ir Jūs, nes kol gyvenime yra pirmų kartų, tol esame jauni! P. S. Mano gyvenimo credo: “Elkis su kitais taip, kaip norėtum, kad kiti su tavimi elgtųsi”. P. P. S. Būkite kantrūs, aktyvūs, pasitikėkite, gerbkite ir Jūs pasieksite to, apie ką svajojate. Sėkmės man, sėkmės Jums ir, iki susitikimo!

Edukacinė programa parodoje ,,Po Italijos saule. XVIII-XX a. I p. Lietuvos dailininkų kūryba” Ketvirtadienį mažųjų grupelė lankėsi Vilniaus paveikslų galerijoje, edukacijos metu ne tik apžiūrėjome parodą, bet ir dalyvavome užsiėmime, kuriame kūrėme vitražus iš šilko popieriaus.


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

Receptai – receptėliai! Skanieji, įdomieji, sotieji ir saldieji receptai grįžta į mūsų laikraštuką! Šį kartą mažųjų grupelės neįtikėtinas pyragas. Išgirdusi pasakojimą apie greitąjį keksą nepatikėjau, kad jis tikrai pavyksta. Tiesa sakant truputėlį netikiu ir dabar...:) Ar tikite Jūs? 3 minutės: PYRAGĖLIS! Tai gi va, dienos centro penktadieniai patys skaniausi! Dažniausiai kažką labai paslaptingo pasigaminame... Tai šį kartą pyragėlis - keksiukas, kuris išmušė vaikus iš kojų, nokautavo kitus patiekalus ir penktadieniai tapo laukiamiausia savaitės diena! Paskanaukime kartu!

KO GI REIKIA 5-6 ASMENIM?  8v. š. miltų  4v. š. juodos kakavos (pamėginom, puikiai dera ir vaikų geriama kakava)  6v. š. aliejaus  6v. š. pieno  2 kiaušiniai  8v. š. cukraus VISKĄ sudedame/ sumušame/ supilame į vieną indą (būtinai plastmasinį), tuomet labai gerai išmaišome ir dedame kur? (muša būgnai) Jūsų nuostabai - į MIKRO BANGŲ KROSNELĘ (fanfaros) šešiom minutėm! Bon appétit ^^


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

Gimtadienius sausį šventė! Pasirodo, jog pirmąjį metų mėnesį turime ne vieną gimtadienį! Taigi, sausį su gimimo diena mes sveikinome!

Pirmoji, šiais metais, sausio 2 dieną gimtadienį šventė Ieva!

Sausio 8 dieną Erikui sukako aštuoneri!

Justę sveikinome sausio 17 dieną !

Sausinukų komandai priklauso ir Diana, kuri savo gimtadienį šventė sausio 23 dieną!


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

Mamų mentorystės programa Nuo šių metų pradžios dienos centro mamos dalyvauja mentorystės programoje, kurioje kiekviena turės po draugę – kitą mamą mentorę! Mentorystės programos koordinatorė mūsų Lina kviečia skaityti programos dienoraštį…Kitame numeryje laukite tęsinio!

Iš "Moterų mentorystės programos" dienoraščio: Norisi stiprėti, norisi keliauti toliau. Taip kartais mums visiems reikia pastiprinimo ir palaikymo. Tėvų grupėje vis jaučiasi kaip reikia motyvacijos lietaus, gražaus žodžio ar apkabinimo. Juk labai gerai žinome, kad ne kiekvienam galime atverti širdį ir pasipasakoti... ********************** Kažkaip mintys nukelia į vaikystę, draugų paieška, geriausią draugę su kuria pačioje pradžioje labai stipriai mušdavomės ir pykdavomės, bet draugės esame iki šiol. ********************** Būti mama, man atrodo, yra gražiausia Dievo dovana. Tiek daug moterų aplink džiaugiasi motinyste. Vienos mamos stipresnės, kitos silpnesnės, vienoms lengva vaikui pasakyti ,,STOP saldainį gausi vėliau“, kita švelniai nusišypso ir sako ,,Ai tiek to, imk tu tą saldainį“. Ir nesvarbu kaip pasielgsi, bet jos abi yra mylinčios mamos. ********************** Man gal vienas iš gražiausių vasaros momentų yra šeimų stovykla. Kurios labiausiai laukia vaikai, nes visą savaitę gali praleisti laiką su savo mama, broliais, sesėmis, o jei dar ir tėtis gali važiuoti, tai šios vasaros jau niekada gyvenime nepamirši. Kiekviena šeima ruošiasi prisistatymus, dalyvauja VŠŠPC rekorduose, orientacinėse ir kitose veiklose. Stovykloje vyksta visko daug daug kaip ir šeimų gyvenimuose. Jei kalbėti apie portretus, tai pamatai naujų detalių, naujų bruožų. Kur gali net garsiai nustebti, kai šeima, ar mama, kurią jau nežinia, kiek laiko pažįsti tave nustebina, pateikia staigmenėlę. Ta staigmena gali būti ir džiugi ir liūdna, gali būti susijusi su vaikų auklėjimu, gali būti susijusi su požiūriu į gyvenimą ir t.t.


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

********************** Grįžti iš stovyklos ir norisi kažką keisti, stiprinti, nes tiek daug emocijų, minčių. Metų planavimas, kai taip norisi ir save motyvuoti ateinantiems metams. Ir kaukšt mintis ,,Juk mama gali padėti mamai!” Vienos vienoje vietoje stiprios, kitos kitoje vietoje stiprios, o jei jas sudėjus kartu galima gauti tobulą mamą. ********************** Su šia mintimi gyvenau ilgai, visiems ją pasakojau, buvo ir palaikančių ir nepalaikančių, bet, kai mintis ,,įsikala“ į galvą, patys žinote, kaip sunku ją išmesti. Mano kolegės šypsojosi, kai šią mintį pristatinėjau, mamų grupėje vyravo nuostabos veidai. ********************** Rudenį, iš vienos įmonės, atkeliavo mergina pasikalbėti apie savanorystės galimybes dienos centre. Kalbantis ji paklausė, kas šiuo metu pas mus yra prioritetas , aš pasakiau, kad mamos. Tuomet nepajaučiau, kai papasakojau savo idėją. Po kelių dienų paskambinus ji man pasakė, kad jų įmonėje atsirado daugiau moterų palaikančių tokią mintį, todėl susitikę gvildenome mintį tol kol išėjo "Moterų mentorystės programa". Jos pagrindinė mintis, jog moterys - savanorės (mamos) draugauja su mūsų centro mamomis. M+M (Mama mamai). ********************** Programos tikslas: dalintis dovanomis vienai su kita. Dovanomis, tai ne drabužiais ar kokiais daiktais, o dovanoti save kaip žmogų viena kitai, tai yra išklausyti, patarti, pasidalinti džiaugsmais ar liūdesiu, būti draugėmis, nes tik draugės mus geriausiai supranta. ********************** Žana: "Man patiko susitikti ir bendrauti su kitomis moterimis, kurios turi didesnį išsilavinimą, kurios man bus kaip kelrodės žvaigždės, siekti gyvenime kažko daugiau. Manau, kad ši programa yra gerai, nes gali gauti daugiau žinių, iš mamų, kurios turi daugiau patirties motinystėje".


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

********************** Agnija: „Dėl motyvacijos tai matyt didžiausia yra noras padėti, paskatinti judėti pirmyn, nes žinau, kad moku klausytis, išgirsti ir padėti, galbūt suteikti kitų problemų sprendimo būdų. Didžiausias lūkestis, matyt, kad asmuo su kuriuo bendraujama sugebėtų savo situaciją įvertinti iš šalies ir tai būtų kažkoks postūmis pokyčiams, bet kadangi suprantu, kad, matyt, 8 susitikimų tam neužtektų, tai bent užmegzti santykį, kad žmogus jaustųsi gerai ir saugus išsikalbėdamas būtų jau nuostabu.“ ********************** Taigi, mes pagaliau pradedame! Iš tikrųjų kelias nėra lengvas, bet mažais žingsneliais vienos kitas palaikydamos, jau turėjome mokymus savanorėms mamoms ir turime jau vieną porą, tai yra Žaną ir Liną. Palinkėkite mums sėkmės ir laukite tęsinio..... Lina


VŠŠPC mėnesio žinios 2018 metų sausis Nr. 50

Dėkojame, kviečiame, pranešame...

Kviečiame Kiekvieną antradienį 18.30 val. kartu su mumis švęsti Mišias ir giedoti Visų Šventųjų bažnyčioje!

Laikraščio redaktorė: Ieva Fotografai: Raminta, Danguolė, Justė, Lina,

Visų Šventųjų šeimos paramos centras Visų Šventųjų g. 5 Vilnius

Jolita, Ernestas, Įmonės kodas 300008982 Straipsnių, piešinių, nuotraukų arba kritikos bei pagyrimo žodžių laukiame elektroniniu paštu: ieva.kuzmaite@gmail.com

Sąskaitos numeris LT027044060003972406 www.vsspc.lt

VŠŠPC mėnesio žinios 2018 sausis  

Sausio mėnesio Visų Šventųjų žinios!

VŠŠPC mėnesio žinios 2018 sausis  

Sausio mėnesio Visų Šventųjų žinios!

Advertisement