Page 64

FERIE- OG FRIDAGE i Danmark

Lykken er

Begivenhedskalender September/Oktober 2016

hyggelige sensommerdage med den du holder af Small Danish Hotels er mange forskellige kroer, hoteller, slotte og herregårde, der oser af charme, nærvær og varme. Fælles for dem alle er, at de lægger vægt på den personlige betjening og det gode værtskab.

Nyborg Kampdage Nyborg, 10/9 - 11/9 www.nyborgkampdage.com

Cold Hawaii PWA World Cup Klitmøller, 19/9 – 25/9 www.worldcup.coldhawaii.com

Fjordens Dag Omkring Odense Fjord, 11/9 www.fjordensdag.dk

Egeskov Marked Kværndrup, 21/9 www.egeskovmarked.dk

Spis – Odense Food Festival Odense, 12/9 – 18/9 www.spisodense.dk

Klassiske Dage Holstebro Int. Musikfestival Holstebro, 29/9 – 2/10 www.klassiskedage.dk

Late Summer Festival Hvide Sande, Ringkøbing, Skjern, 15/9 – 18/9 www.latesummerfestival.dk Sydhavsøernes Frugtfestival Sakskøbing, 17/9 – 18/9 www.frugtfestival.dk Bornholms Kulturuge Bornholm, 17/9 – 25/9 www.bornholmskulturuge.dk Åbent Landbrug Hele landet, 18/9 www.aabentlandbrug.dk

Knejpe Festival Helsingør, 7/10 – 8/10 www.knejpe-festival.dk Halloween i Legoland Billund, 8/10 – 30/10 www.legoland.dk Kulturnatten København, 14/10 www.kulturnatten.dk Halloween i Tivoli København, 14/10 – 6/11 www.tivoli.dk Middelalderdage på Vitskøl Kloster Ranum, 15/10 – 16/10 www.vitskolmiddelalderdage.dk

Se flere spændende begivenheder på www.visitdenmark.dk/events

Der tages forbehold for prisændringer og trykfejl

Limfjorden Rundt Træskibssejlads. Flere Limfjordsbyer, 12/9 – 17/9 www.limfjordenrundt.dk

Se flere gode tilbud på www.smalldanishhotels.dk

Profile for idenyt

idényt nr. 7 - September 2016  

Danmarks største hus- og have magasin

idényt nr. 7 - September 2016  

Danmarks største hus- og have magasin

Profile for idenyt