Page 1

pasakų šalis

Pas Betę „Idėjų pakrantė“ – verslias Klaipėdos krašto moteris vienijanti organizacija. Asociacijos narės – skirtingą profesinę patirtį turinčios moterys, įkūrusios ar ketinančios kurti verslus, taip pat galinčios padėti į verslą norinčioms nerti moterims. Asociacija „Idėjų pakrantė“ įkurta po 2015- ųjų pavasarį Klaipėdoje vykusios mokymų ciklo „Išmani moteris“.

Klaipėdiečių atžalų

Tęsdamos straipsnių ciklą apie verslias Klaipėdos krašto moteris, kalbiname vienintelio šalyje visą parą veikiančio vaikų laisvalaikio ir užimtumo centro įkūrėją Jurgitą Jakumienę. Ji klaipėdiečių atžalų traukos centrą „Pas Betę“ įkūrė praėjusią vasarą, netrukus po projekto „Išmani moteris“ mokymų verslauti norinčioms Klaipėdos krašto moterims.

visą parą

Dažnai imtis nuosavo verslo moterys ryžtasi nebenorėdamos motinystės derinti su samdomu darbu. Kaip buvo Jūsų atveju?

pasakų šalis „Pas Betę”

Tikrai taip. Auginant vaikus gimsta genialių idėjų. Pas mus į namus dažnai draugai, draugų draugai suvesdavo savo vaikus. Viskas atrodė nuostabu. O kartą sugalvojome su vyru nueiti į kiną, bet negalėjome - namie 3 maži vaikai, kurių nėra kam palikti. Štai ir verslo idėja. Pagalvojom, kad gal yra ir daugiau tėvelių, kuriems reikalinga vaikų priežiūros paslauga bet kuriuo paros metu. Kaip Jūsų sprendimą imtis nuosavo verslo priėmė šeima? Tiesiog teko išmokti kitaip planuoti laiką. Su šeima praleidžiamas laikas, žinoma, sutrumpėjo, tačiau tapo žymiai kokybiškesnis. Būna visokių situacijų, tačiau šeimai, turbūt, svarbiausiai matyti laimingą mamą. Aš laikausi devizo: “Laiminga mama, laiminga šeima“. Finansinis raštingumas neatsiejamas nuo nuosavo verslo kūrimo. Jums pavyko savarankiškai su tuo susitvarkyti, ar prašėte profesionalų pagalbos?

traukos centras – veikianti


Viską darau eksperimentuodama. Verslo planą padėjo parengti specialistai. Kai darai iš širdies, viskas ir sekasi. Galiu nuspėti, kad kuriant verslą ne viskas klojasi idealiai. Kaip sprendžiate kolektyve kilusias problemas? Tiesiog sėdam ir ieškom sprendimo būdų. Ne viską sprendžiu pati. Turim tradiciją kartą per savaitę drauge susėsti visam kolektyvui. Tuomet kiekvienas išsako savo pastebėjimus. Nesvarbu, kieno idėja geresnė - vadovo ar darbuotojo. Auginam šį verslą visi kartu tarsi kūdikį, tad ir kiekvienas prisilietimas tampa labai svarbus“. Gyvuojate jau daugiau nei pusmetį.  Ar didelę darbuotojų komandą subūrėte ir ar lengva buvo rasti tinkamą personalą? Dabartinė mūsų komanda  - penki žmonės. Vasarą dirbome devyniese. Tikiu, kad šią vasarą mūsų komanda bus dar didesnė. Motyvuotą, kvalifikuotą ir reikiamą išsilavinimą turintį darbuotoją rasti nelengva, bet įveikėme ir šį etapą. Moteriška nuojauta labai padeda“. Ar pradinė jūsų verslo idėja labai skiriasi nuo to, kuo užsiimate šiandien? Idėja mintyse visada atrodo kitaip nei realybėje. Ji paprasta, lengva. Realybėje reikia tą idėją materializuoti, įdėti pastangų, kad žodis įgautų pavidalą. Dalyvaudamos projekte “Išmani moteris” atlikome daug įvairių užduočių. Tai padėjo sumanymus išsigryninti. Pradinė idėja buvo vaikų priežiūra 24 valandas. Tačiau ilgainiui paslaugų asortimentas kito. Stebime, ko tėveliai nori, kas aktualu, kokie jų lūkesčiai. Nuo pirmadienio iki penktadienio priimame vaikučius pagal poreikį nuo valandos iki visos dienos. Dirbame nuo 7.30 iki 19.30 (esant poreikiui ir ilgiau). Šiuo metu orientuojamės į vaikų lavinimą, ugdymą, pažinimą per muziką, meną, dailę, judesį. Savaitgaliais švenčiame gimtadienius ir užsakomas šventes. Jau netrukus skelbsime registraciją į vasaros mini darželį (2-5 metų mažyliams) ir į dieninę vasaros stovyklą (6-8 metų vaikams).   Daugiau apie vaikų užimtumo centrą: „Pas Betę“: http://www.pasbete.lt/ https://www.facebook.com/pasbete/?ref=bookmarks Kalbino Laura Sėlenienė Maketavo Lina Ličkienė

Asociacija "Idėjų pakrantė" pristato: "Jurgita pas Betę"  

Išmanių moterų asociacija „Idėjų pakrantė“ - verslias Klaipėdos krašto moteris vienijanti organizacija. Asociacija pristato straipsnių ciklą...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you