{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 6

trh

10 důvodů, proč se elektrokolo prosadí jako dopravní prostředek Tyto argumenty byly shromážděny v konsorciu Go Pedelec a jsou seřazeny podle důležitosti z hlediska společensví. V konsorciu Go Pedelec jsou zastoupena města nebo organizace následujících měst: Neapol (it), Graz (at), Miskolc (hu), Stuttgart (dl) a Utrecht (nl), Praha (cz).   Hannes Neupert, Antje Hopf

1

2

větší mobilita na menším prostoru nenáročné na místo při parkování Elektrokola vyžadují pro parkování stejnou plochu jako běžná jízdní kola, s ohledem na svůj komfort však mají potenciál motivovat 30 %1 řidičů automobilů k přesedlání, čímž by se získal prostor pro další zeleň a hřiště v centrech měst.

3

Elektrokola nabízejí velkou mobilitu na malé ploše, protože umožňují všem lidem jezdit rovnoměrnou a podobnou rychlostí ve značné míře nezávisle na stoupání nebo protivětru. Při využití stávající plochy komunikací jsou tedy efektivnější a překonávají přitom podobné vzdálenosti jako auta ve městě a místní dopravě.

komfortní, výhodná a ve městech rozhodně rychlejší než osobní automobily

Elektrokola jsou ve srovnání s místní veřejnou dopravou a osobními automobily zpravidla vždy výrazně levnější. Náklady na elektrokolo se v současnosti pohybují pouze kolem 1000 Kč za měsíc2 a méně včetně odpisů za pořízení, údržbu a opotřebení.

10 km Čas

60

doba jízdy 20 min čas práce 20 min

MIN

Peníze náklady 120 Kč* smart mhd 3

*náklady na spotřebu a odpisy

Čas doba jízdy 33 min

Peníze náklady 16 Kč* elektrokolo4

6 GoPedelec

+ Podpora zdraví viz bod 7

čas práce 6 min

39 MIN

Reference  náklady u osobního automobilu z Auto-Motor-und-Sport: 1h jízdy Smart mhd = náklady 14,52 € 5Předpokládané čisté mzdové náklady (6,99 € je h), pracovní doba (39,12 hodin za týden) jsou průměrnými hodnotami za rok 2006 ve skupině zemí: BE, BG, CZ, DK, DE, EE, IE, GR, ES, FR, IT, CY, LV, LI, LU, HU, MT, NL, AT, PL, RO, SL, SI, FI, SE, GB, NO a TR6 Průměrná rychlost osobního automobilu v evropských městech 30,13 km/h7

Profile for ibc cycling consultancy

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

Advertisement