{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 57

best practice

Stuttgartské elektrokolo Elektrokolo jako komunální dopravní prostředek Město Stuttgart se tématem elektrokol zabývá již dlouho. A to nejen proto, že je zde již dlouho aktivní organizace ExtraEnergy e. V., ale i proto, že kopcovité město je pro elektrokola jako stvořené. Nyní správa města založila »Stuttgartské elektrokolo«, aby s elektrokoly seznámila zaměstnance i občany města.

realizace Město Stuttgart definovalo prostřednictvím Stuttgartského elektrokola vlastní strategii pro implementaci elektromobility do centra města a zvýšení její popularity. Ve Stuttgartu se elektrokola dostala do povědomí při závodu, pořádaném roku 2007 u příležitosti cyklistického mistrovství světa, kterého se účastnila řada známých účastníků, jako například starosta Martin Schairer. Pozitivní ohlas je nyní dlouhodobě posilován. V roce 2009 si městská správa pořídila na leasing 20 elektrokol a opatřila je oficiálními barvami a logem města Stuttgart. Elektrická kola jsou k dispozici na radnici a v dalších budovách městské správy. K flotile patří navíc 25 elektrických skútrů, které jsou provozovány ve spolupráci s badensko-württemberskou energetickou distribuční společností EnBW.

cíle Projekt Stuttgartské elektrokolo je zaměřen zejména na zaměstnance města Stuttgart, kteří často cestují, například správce domů, kteří musí každý večer zamykat školy, nebo techniky, kteří neustále provádějí údržbové práce. Kromě toho má nadchnout další lidi pro »nové ježdění na kole bez pocení«, což je ve městě s výškovým rozdílem až 300 m velice důležité. Všechny osoby, které se dosud testů zúčastnily, byly velice spokojené.   Patrick Daude · patrick.daude@stuttgart.de · www.stuttgart.de 

DO IT YOURSELF ✔ Elektrokola, která je možné si prakticky vyzkoušet, mají nejvyšší šanci na to, aby se prosadila. ✔ Je snadno možné zdolávat zejména krátké trasy ve městech. ✔ Nabídnout alternativu ke služebním vozidlům ✔ Systémy bezplatného půjčování, přístupné pro všechny zaměstnance, umožní poznat výhody elektrokol i osobám s nižšími příjmy. ✔ Nenechat se odradit kopci, ale odpor jednoduše pomocí elektrické energie překonat.

GoPedelec  57

Profile for ibc cycling consultancy

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

Advertisement