{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 47

ceny

1 200 až 1 700 € Zde jsou jednotlivé produkty, které doporučujeme a které jsou výhodné. Za tyto ceny jsou však nabízeny i výrobky, které nejsou po technické stránce lepší než elektrokola ze supermarketu, ale ve specializované prodejně jízdních kol jsou opatřeny značkou a nabízeny o 500 až 800 € dráž. Může se stát, že za stejnou cenu získáte výrobek, jehož baterie bude již po roce nepoužitelná, nebo výrobek, jehož baterie spolehlivě vydrží pět let. Obdobné to může být i s dostupností náhradních dílů. Proto vždy platí, že je nutné si vše důkladně prohlédnout a být dobře informován.

500 až 1 200 € Výrobky za tuto cenu byste měli kupovat pouze v supermarketech, kterým důvěřujete. Aktuální nabídky supermarketů, jako je Aldi nebo Tchibo, se většinou pohybují mezi 599 a 799 €. Tyto výrobky jsou skutečně cenově výhodné a mají řádnou záruku. Po technické stránce se však jedná o kola velice jednoduchá, která se výbavou nemohou měřit s koly prodávanými ve specializovaných obchodech v cenách od 1  700 do 2  400 €. Ke konkrétnímu výrobku je vždy nutné zjistit si další informace z nezávislého zdroje.

80 až 500 € I takto nízká cena může být použita pro nalákání zákazníků – nové zboží za tuto cenu je však vždy ztrátovým obchodem, tzn. jedná se o nově vyrobený šrot. Takovéto nabídky je možné často najít na e-Bay, Amazonu a jiných zdrojích na internetu. Výrobky jsou většinou vybavené levnými a těžkými olověnými bateriemi, často nejsou povolené podle StVZO (nařízení o podmínkách provozu po pozemních komunikacích SRN) a neodpovídají obvyklým normám stanovujícím minimální požadavky. Nabízená vozidla jsou často prodávána jako elektrokola nepodléhající povolení, ve skutečnosti však tomuto schválení podléhají. Dodávky náhradních dílů jsou zajištěné pouze vzácně. Někdy se zde jedná o cenově výhodná použitá vozidla, v tomto případě cena odpovídá, u nových vozidel však nikoli.

V žádném případě nekupujte za tuto cenu elektrokola na internetu.

Poznámka  Rozdělení do cenových kategorií je generalizující. Zde – stejně jako ve skutečném životě – platí: »výjimky potvrzují pravidlo«. Existují například docela malé firmy, které mají zásobování náhradními díly zvládnuté, ale praxe ukazuje, že se to u takto malých firem může rychle změnit, a to z nejrůznějších důvodů. I u velkých, značkových výrobců vznikají nedostatky, ale když bylo od jed-

noho pohonu prodáno několik set tisíc kusů, vždy se vyplatí obnovit výrobu rozebraných náhradních dílů. Je nutné předpokládat, že ceny budou mít spíše stoupající tendenci, z důvodu zdražení surovin, jako je měď a magnety, a z důvodu vítaného zvýšení platů zaměstnanců čínských továren.

GoPedelec  47

Profile for ibc cycling consultancy

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

Advertisement