{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 46

ceny

2 400 až 4 000 € 8 000 až 60 000 € Je s podivem, že existují elektrokola, která stojí téměř 60  000 €. Je to však známkou toho, že vozidla poháněná svaly a elektřinou jsou vhodná jako prostředek pro tvorbu image, pro odlišení se od davu. Tato vozidla mohou případně s ohledem na svou předem kalkulovanou výjimečnost sloužit i jako vhodný prostředek pro uložení kapitálu. Po technické stránce nejsou zatím všechna vozidla v této oblasti minimálně z hlediska elektrotechniky ničím zvláštním, jejich cena je dána použitými vybranými materiály, exkluzivním designem a vzácností. To se v následujících letech určitě změní, jak se bude na trhu elektrokol objevovat stále více technologií.

4 000 až 8 000 € Tato kategorie je nová a vděčí vývoji speciálních LEV, která mají s běžnými jízdními koly většinou jen málo společného. Zde se vyskytují jednotlivé, velice exkluzivní výrobky, které se většinou vyznačují zvláštním designem a/nebo zvláštními technickými funkcemi. Často se jedná o výrobky, které jsou vyráběny v malých počtech kusů, to znamená spíše v dílnách nebo na zakázku . Tato vozidla je nejlepší nakupovat přímo u specializovaného prodejce jízdních kol. Při malých počtech kusů a u malých firem je rovněž nutné ověřit, zda bude zabezpečena záruka a dodávky náhradních dílů. V konkrétním případě je nutné zvážit, zda je poměr ceny a výkonu přiměřený.

46 GoPedelec

Do této kategorie patří řada rychlých elektrokol, elektrokola s exkluzivní výbavou, regulérní elektrokola s podporou až do rychlosti 25 km/h a kola pro vysoké zatížení. Zákazníci rádi zaplatí za značku, která je známkou kvality, stylu nebo prestiže. V tomto případě je doporučen nákup u specializovaného prodejce, který je schopen poskytovat odbornou údržbu a zajistit náhradní díly. Pokud nakupujete jinde než u specializovaného prodejce, hrozí nebezpečí nákupu předraženého, nekvalitního výrobku.

1 700 až 2 400 € V této oblasti se nacházejí většinou doporučené výrobky značkových výrobců . Zde zpravidla odpovídá poměr ceny k výkonu . Z důvodu zajištění odborné údržby, prodeje náhradních dílů a profesionálního poradenství se doporučuje je zakoupit ve specializovaném obchodu. Zde byste vždy měli vyžadovat zkušební jízdu, protože i když jsou si výrobky blízké cenou, existují značné rozdíly v jejich jízdních vlastnostech a režimech jejich pohonu. Stále existují vynalézaví dodavatelé, kteří se snaží méně kvalitní kola »zhodnotit« tím, že mu jednoduše dají vysokou cenu.

Profile for ibc cycling consultancy

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

Advertisement