{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 4

VLNR  Gerhard Ablasser, vedoucí evropské kanceláře ve Štýrském Hradci, Waltraud Schmid, Head of Sector Energy Efficiency Unit, EACI (podporovatel rámcového projektu Go Pedelec!), prezident spolkové rady Gregor Hammerl, spolkový ministr pro zemědělské a lesní hospodářství, životní prostředí a vodohospodářství, Niki Berlakovich, spolkový ministr pro vědu a výzkum, dr. Karlheinz Töchterle, delegát národní rady Hermann Schultes.

Vítejte Praha není Amsterodam, slýchám občas od těch, kdo rádi jezdí na kole, ale zatím odmítají kolo jako prostředek pro běžný pohyb po české metropoli. Přinejmenším od chvíle, kdy jsem začal používat elektrokolo, mám pro takové lidi jasný protiargument. Elektrokolo je pro všechny, kdo chtějí více svobody a nezávislosti, a přitom jejich profese či pohodlí vyžaduje větší komfort. Výšlap na Pražský Hrad se díky němu rázem promění na projížďku podél amsterodamských kanálů... Což ocení třeba lidé, kteří na kolo usedají často v obleku a kravatě a nechtějí přijet na schůzku v potu tváře a se strhanou tváří. Dnes lze snadno a přirozeně spojit odpovědnost k životnímu prostředí, radost z pohybu, moderní život ve městě a třeba i „bílý límeček“. Přál bych si, aby tato pub-

4 GoPedelec

likace byla posledním mezikrokem k vlastní zkušenosti s elektrokolem pro politiky, starosty, zastupitele, aktivisty... Vlastně pro lidi všech profesí, kteří vědí, že změna k tomu, aby město i planeta fungovaly udržitelněji, začíná prvním malým krokem. Nebo šlápnutím do pedálu elektrokola. Mám velkou radost, že autoři této příručky spojili síly napříč Evropou a přiblížili možnosti elektrokola širšímu publiku. Věřím, že i díky nim přibude aktivních uživatelů elektrokol nejen v České republice.

Ondřej Liška úřadující předseda Strany zelených

Profile for ibc cycling consultancy

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

Advertisement