{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 36

marketing a přání zákazníků

Marketing výrobců a přání zákazníků Evoluce a revoluce Elektrokolo je nový výrobek, jehož vlastnosti se ještě neustále vyvíjejí, a to i pro výrobce bez ohledu na to, z jakého odvětví pocházejí, ať již se jedná o motocyklový, automobilový průmysl nebo průmysl jízdních kol. Stejně tak je to nový výrobek i pro většinu zákazníků.   Hannes Neupert 

Výrobci stejně jako zákazníci se zde stále obtížně snaží definovat relevantnost výběrových kritérií. Celé je to srovnatelné se situací, kdy se jako nový výrobek objevil mobilní telefon. I zde to trvalo dlouho, než se průmysl a zákazníci díky vývoji trhu a techniky navzájem našli.

1

2

3

4

V současnosti se nacházíme s elektrokolem v tržní situaci mobilního telefonu »kost Motorola«, který první dosáhl stavu, že jej bylo možné skutečně brát s sebou. V porovnání s velikostí a výkonností současných mobilních telefonů je však dnes těžké uvěřit, že »kost Motorola« byla někdy akceptovatelná.

5

6

7

8

2017 2022

Časový průběh očekávaný organizací ExtraEnergy

od myšlenky k integrovanému a propojenému výrobku v 8 krocích 1 Nápad 2 První komerční výrobek, který plní základní funkci, má však ještě mnoho nedostatků. 3 Vylepšený komerční výrobek, který se od 2 liší robustní funkcí a rozumnou cenou. 4 Technologická inovace, která není řadou lidí považována za zásadní, ale odstartovala novou evoluci . U telefonů to byla náhrada kabelu bezdrátovým spojením. U elektrokola to pak byl přechod od řízení otočnou rukojetí k řízení elektromotoru v poměru k vynaložené lidské síle . 5 Technika se stává kompaktnější, lehčí, a tím i praktičtější . 6 Design je přijatelný pro široké vrstvy obyvatelstva a výrobek je žádaný. Pro mnoho lidí však stále není cena v rozpětí, které by umožňovalo jeho výrazné rozšíření. 7 Technika se stává pravým hromadně vyráběným zbožím, je mnohem kompaktnější, mnohem praktičtější. Prosazují se standardy,

36 GoPedelec

které umožňují nárůst kvality při současném snížení nákladů ve výrobě . Prosazují se nové modely prodeje (u mobilních telefonů to byl telefon ke smlouvě, který byl prodáván za nízkou cenu a byl refinancován prostřednictvím měsíčních paušálů a ceny za minutu hovoru ). Tento proces elektrokola ještě čeká v následujících 5 letech . 8 Sloučení funkcí mobilního telefonu s funkcemi počítače, digitální kamery atd. , trvalé připojení on-line a absolutní zapojení do sítě přineslo do oboru mobilních telefonů další revoluci a učinilo z nich pro dospívající generaci nezbytnou součást vybavení . Toto rozšíření elektrokol, a tím i jejich integraci do našeho každodenního života zažijeme v následujících 10 letech . To rovněž znamená, že celosvětová poptávka po elektrokolech dramaticky vzroste .

Profile for ibc cycling consultancy

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

Advertisement