{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 35

best practice

Půjčování elektrokol Pro.bici Elektrokola pro akademiky Kancelář promobility management katánské univerzity (MOMACT) půjčuje od dubna 2010 elektrokola. Nabídka Pro.bici je zaměřená na pracovníky univerzity, vědce a profesory, kteří mohou s elektrokoly jezdit do práce a z práce, aniž by přitom museli využívat firemní nebo vlastní automobil. Cílem je přiblížit uživatelům ekologický způsob přepravy a nechat je přesvědčit se na vlastní kůži o výhodách použití elektrokol ve městě.

realizace Celkem je možné si u Pro.bici půjčit tři elektrokola, kteráMOMACT zakoupila za vlastní finanční prostředky. Údržbu provádí prodejce jízdních kol v sousedství. Zapůjčení elektrokol je možné zdarma od pondělí do pátku mezi 8. až 13 . hodinou. Pro rezervaci kola stačí telefonicky zavolat nebo poslat e-mail a vyplnit jednoduchý formulář. MOMACT propaguje Pro.bici při různých akcích: ➢ V říjnu 2010 se konala interní informativní akce. Zaměstnanci byli pozváni na malý přípitek, při kterém byli informováni o ekologické dopravě a byla jim nabídnuta zkušební jízda na elektrokole.

DO IT YOURSELF ✔ Spolupracujte s institucemi a univerzitami ve svém městě ✔ Zeptejte se prodejců, zda mají zájem o spolupráci s instituty nebo univerzitami ✔ Dejte lidem možnost vyzkoušet si elektrokola ve městě a šířit tak povědomí

➢ V listopadu 2010 organizovala MOMACT akciv rámci ESD (Education for Sustainable Development) dekády UNESCO, která byla v roce 2010 věnovánaekologické dopravě. Vedle řady dalších aktivit (konference, statistiky, osobní cestovní plány) poskytuje MOMACT svá elektrokola veřejnosti pro zkušební jízdy. Zkušební jízda, které se účastnilo více než 200 lidí, vedla z historického centra Katánie souběžně s běžnou silniční dopravou.

výsledek Iniciativa Pro.bici je již od svého spuštění využívána profesory a řadou dalších zaměstnanců univerzity. V současnosti chce řada lidí používat výhradně elektrokola a zlobí se, pokud jsou všechna půjčená. Interní statistiky kanceláře MOMACT ukazují, že v posledních měsících stoupl počet rezervací elektrokol. Experiment se tak proměnil v úspěšnou půjčovnu elektrokol.  www.anea.eu 

GoPedelec  35

Profile for ibc cycling consultancy

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

Advertisement