{' '} {' '}
Limited time offer
SAVE % on your upgrade.

Page 11

Segmenty trhu s potenciálem

trh

Řada lidí stále považuje jízdní kola za dopravní prostředky s velmi omezenou přepravní kapacitou, bez povšimnutí velké části obyvatelstva v Evropě a mnoha dalších regionech světa se však vyvinuly velice zajímavé druhy jízdních kol.   Hannes Neupert 

Bakfiets: Jak jméno napovídá, vzniklo toto kolo z pekařského a v Ho- Elektrokolo do školky: Pro ty, kteří musí převážet ještě více dětí, landsku se stalo oblíbeným rodinným vozidlem. Díky elektropoho- než kolik se jich vejde do Bakfiets, je tím pravým GoCab . Ve vozíku nu vstupuje i do kopcovitých regionů světa. GoCab nalezne pohodlné a bezpečné místo až osm dětí. Tím se stane výlet se školkou hračkou.

Vhodný pro rychlostní cyklostezky, které jsou v Nizozemí stále rozšířenější (viz stranu 59), je Velomobil Versatile, který je dodáván i jako elektrokolo kategorie Pedelec s motorem firmy Daum ve středu šlapek, což zajišťuje rychlý pohyb nejenom po rovině, ale i v kopcích.

Přeprava nákladů XXL: elektrokolo Vrachfiets stejnojmenné firmy z nizozemského Rotterdamu je dokonce prodejnami IKEA v Nizozemsku zapůjčováno zákazníkům, aby si na něm domů mohli dopravit nový nábytek.

Provoz flotil: Po celém světě jezdí podle odhadu organizace ExtraEnergy každodenně více než 100 000 flotilových elektrokol. Tak jako zde na obrázku z Číny jako vozidlo pro rozvoz pizzy, využívána jsou ale i pro doručování pošty, kurýrní služby, jako servisní vozidla řemeslníků atd…

Zcela nové, ale s enormním potenciálem – nájemní elektrokola, používaná jako doplněk ÖPNV – místní veřejné dopravy osob pro zvýšení dosažitelnosti zastávek. Zejména ve venkovském prostředí to může vést k vyšší dostupnosti a akceptaci ÖPNV.

GoPedelec  11

Profile for ibc cycling consultancy

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

CZ handbook Gopedelec  

handbook on pedelecs and electric bicycles, techique, market, trends.

Advertisement