Page 25

Harbiye Askeri Müzesi ve İBB Müdürlüklerinde Görev Yapan Personele Güvenlik Eğitimi İstanbul Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Eğitim Merkezi’nde, Harbiye Askeri Müzesi ve İBB bünyesinde bulunan Müdürlüklerde çalışan personele “Yangın Güvenliği Eğitimi” verildi. 3 günlük eğitim boyunca 45 personele, Yanma ve Yangın Bilgisi, Yangın Yerindeki Tehlikeler, LPG Doğalgaz Bilgisi, Söndürme Maddeleri ve Kullanma Teknikleri, İşyerinde Güvenlik ve Organizasyon gibi dersler teorik olarak verildi. Resneli Konteyner Eğitim Tesisi’nde ise teorik olarak verilen eğitimlerin uygulamalı olarak tatbikatı yapıldı. Eğitimlerde, katılımcıların çalıştıkları kurum ve kuruluşlarda yangın anında doğru hareket tarzı ve müdahale teknikleri öğretildi.

Avcılar İtfaiye Grubu’ndan Ev Hanımlarına Eğitim

63 Anaokulu Öğrencisine Daha Eğitim Verildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul İtfaiye ekipleri, toplumun her kesiminde afet bilinci oluşturmak amacıyla yürüttüğü eğitim çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı İstanbul İtfaiyesi, 7’den 70’e toplumun her kesiminde afet bilinci oluşturmak amacıyla yürüttüğü eğitim çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yangın ve doğal afetlerle ilgili ev hanımları ve öğrencileri bilinçlendirmeye yönelik başlatılan proje gereği, Avcılar Halk Eğitim Merkezi’nde kayıtlı çeşitli yaş gruplarından oluşan 60 öğrenci ve ev hanımına; başta yangın olmak üzere, doğal afet ve ev kazaları ile ilgili teorik ve uygulamalı eğitim verildi. Eğitimlerde olabilecek olaylar karşısında hareket tarzı, tahliye ve ilk müdahale ile ilgili tatbikatlar yapıldı.

Eğitim çalışmaları kapsamında, Bahçelievler Gülşah Anaokulu ve Yenibosna Doğu Sanayi İlkokulu Anasınıfından İtfaiye Eğitim Merkezine gelen 63 öğrenciye daha “Yangın Güvenliği” ve “Afetlerde Doğru Davranış Tarzları” konularında teorik ve pratik eğitimler verildi.

Eğitimler ev hanımları ve öğrenciler tarafından ilgiyle takip edildi.

İstanbul İtfaiyesi Mayıs - 2015

25

Profile for İstanbul İtfaiyesi

İstanbul İtfaiyesi - Haziran 2015  

İstanbul İtfaiyesi - Haziran 2015  

Advertisement