Ігор Шевченко: Побудуємо УСПІШНУ УКРАЇНУ разом!

Page 1

КАНДИДАТ В ПРЕЗИДЕНТИ УКРАЇНИ №1

ІГОР ШЕВЧЕНКО Побудуємо

УСПІШНУ УКРАЇНУ

разом!

IhorShevchenko.win


Шановні громадяни України! Я вірю в Україну! Вірю, незважаючи на те, що мільйони наших співвітчизників втратили віру і вже поїхали шукати кращої долі деінде. Ще мільйони українців планують або мають бажання залишити Україну заради кращого життя на чужині. Але я переконаний – це вимушений крок, тому що зараз в Україні вони не можуть заробити собі на пристойне життя, вони бояться за безпеку своїх дітей, вони не хочуть дихати забрудненим повітрям, пити нечисту воду та їсти неякісні продукти. Перелік причин для еміграції можна продовжувати, але впевнений, що більшість з них повернулися б в Україну, працювали б і виховували своїх дітей на рідній землі, якби побачили, що Україна почала змінюватися на краще. Знаю це точно, тому що сам певний час жив за кордоном. Мені пощастило вчитися у найкращих університетах світу – Єлі та Гарварді та працювати у Нью-Йорку в одній із з найбільших юридичних фірм світу. Я мав можливість спокійно жити в Сполучених Штатах, заробляючи мільйони доларів та насолоджуючись американським комфортом. Але я повернувся і досяг успіху в Україні. Чому? Тому що, люблю Україну і вірю в її успішне майбутнє. Я хочу повернути цю віру мільйонам українців, як в Україні, так і за кордоном. З цією вірою ми всі разом побудуємо успішну Україну, де комфортно і заможно живеться всім громадянам, не залежно від національності та віросповідання. Україні потрібен Президент нової якості – чесний та високоморальний, справжній, а не “шароварний”, патріот, готовий віддати своє життя заради народу та своєї країни. Нам потрібен Президент, який має найкращу освіту - як українську, так і західну, юридичну або економічну та держуправлінську; має досвід професійної роботи в успішних країнах світу. Той, що мислить масштабно та далекоглядно, ерудований та з широким світоглядом, який вільно володіє українською, англійською та російською мовами, має успішний управлінський досвід у бізнесі національного масштабу та досвід державної служби на високій посаді у виконавчій владі. Президент має бути фінансово та морально незалежним від олігархів, мати багаточисленні особисті знайомства з успішними людьми - як в Україні, так і за кордоном. Він мусить бути принциповим, сміливим та рішучим. Я вирішив балотуватися в Президенти, тому що найкраще відповідаю вимогам до кандидата на цю посаду. Це підтверджено моєю біографією та реальними справами. Також, у мене є план побудови успішної України та чесна і високопрофесійна команда. Я зможу стати справжнім гарантом Конституції та захисту прав кожного громадянина України. В цій брошурі Ви знайдете інформацію про моє життя, досягнення та мою політичну програму. Я вірю в мудрість українського народу! Вірю, що, прочитавши цю брошуру, на виборах 31 березня 2019 року Ви зробите правильний вибір - Ви проголосуєте за краще майбутнє для Вас та Ваших дітей і онуків. Разом ми переможемо і побудуємо успішну Україну! З повагою,


Ігор Шевченко ПОБУДУЄМО УСПІШНУ УКРАЇНУ РАЗОМ!

«Успішна Україна — це добробут більшості її громадян!»


У СПІШНА УКРАЇНА

Політична програма

Україна перебуває на межі колапсу, хаосу та дезінтеграції. До C ьогодні такого критичного стану її довели корумпована некомпетентна влада

та ненажерливі олігархи. Але ще є шанс Україну врятувати. Потрібно на виборах 2019 року – президентських та парламентських – обрати якісно нову владу – чесну, компетентну та готову служити народу і країні, а не своїм особистим інтересам, як це є зараз. Якісно нова влада повинна проголосити нову національну ідею для України і робити все необхідне для її реалізації в житті. Новою національною ідеєю має стати - побудова успішної України. До 1991 року національною ідеєю було здобуття незалежності. Хоч і формально, але ми її отримали і створили українську державу. Проте, на жаль, фактична незалежність у нас дуже обмежена. Ми все ще є залежними як від сходу, так і від заходу. Отже, для того аби стати дійсно незалежними, ми маємо стати успішними. Успішна Україна – це добробут та заможність більшості її громадян. Тому наша нова національна ідея полягає в тому, щоб кожен громадянин України міг заробляти все більше і більше. Заможність більшості наших громадян надасть можливість розбудовувати країну, підвищити рівень життя кожного та дозволить Україні стати цивілізованою успішною державою, справді незалежною ні від Москви, ні від Брюсселя, ні від Вашингтона, ні від МВФ та інших кредиторів. Першочергове завдання нової влади – подолати корупцію та злочинність, тобто – відновити закон і порядок. Економіка не може нормально функціонувати й зростати, допоки в країні панує олігархічно-корупційна система. Коли запрацюють закони і порядок буде відновлено, підприємці та бізнес почнуть більше заробляти, а політики та чиновники не зможуть красти. Як наслідок – значно зростуть надходження до державного бюджету. Маючи гроші в бюджеті, можна ефективно проводити соціальні реформи, в тому числі – підвищувати заробітні плати вчителям, лікарям та іншим працівникам бюджетної сфери. Для виведення країни з кризи та побудови успішної України, за прикладом Сінгапуру, який став економічним чудом світу завдяки швидким та рішучим реформам, проведеним Лі Куан Ю та його командою, я пропоную програму першочергових дій. програма повністю підпорядМ оя кована інтересам українського

КРАЇНІ – порядок та виконання законів, невідворотність покарання кожного злочинця, неупереджене правосуддя, швидке виконання судових рішень, чесні та професійні правоохоронці і судді!

народу, а при її створенні використовувався виключно здоровий глузд, досвід передових країн світу та врахована соціальна, економічна і геополітична ситуація України.

НАРОДУ – газ та вугілля за собівартістю, а також дивіденди від державних підприємств, безкоштовна та якісна базова медицина та освіта!

На моє глибоке переконання, для побудови УСПІШНОЇ УКРАЇНИ потрібно: 2


ґрунт, а також – безпечні продукти харчування!

ВЛАДІ – чесність, компетентність, служіння народу та відокремлення від бізнесу!

ДОВКІЛЛЮ – екологічну поліцію та цілодобовий GPS-контроль за джерелами забруднення!

МІНІСТРАМ – компетентність та позбавлення права призначати директорів держпідприємств!

МОЛОДІ – пільгові кредити на перше житло від держбанків та гарантоване перше робоче місце, кращим – навчання за кордоном коштом держави!

ДЕПУТАТАМ – скасування недоторканності, триразове скорочення, автоматичне позбавлення мандату за кнопкодавство, прогули та бездіяльність!

ВНЗ – незалежність та самоврядування!

ДЕРЖСЛУЖБОВЦЯМ та ПРАВООХОРОНЦЯМ – відбір за здібностями, гідні зарплати, матеріальна відповідальність за протиправні дії!

АНГЛІЙСЬКІЙ МОВІ – державна підтримка та сприяння у вивченні українцями! АРМІЇ – добровільність, повага, високі зарплати, найкраще озброєння та забезпечення!

КОРУПЦІОНЕРАМ – антикорупційний суд, прослуховування від НАБУ, презумпція винності, люстрація, конфіскація та виправні роботи, декриміналізація давання та провокації хабара!

ЄС та НАТО – пауза, проте – взаємовигідне співробітництво! МОСКВІ – бетонна стіна та лінія оборони на кордоні, відновлення стосунків після компенсації втрат людям та Україні!

БІЗНЕСУ – помірні ставки податків, податок на виведений капітал, скасування ПДВ, захист від рейдерів, влади та корупції!

ЗРАДНИКАМ та ШПИГУНАМ – в’язниця і депортація!

ОЛІГАРХАМ – високі податки та доплата за «приХватизовані» держпідприємства!

ДОНБАСУ – мир та відновлення! КРИМУ – Україна!

МЕДІА – незалежність від олігархів!

ВЕТЕРАНАМ АТО – якісне лікування, підтримка та повага!

МАЛОМУ БІЗНЕСУ – звільнення від податків та пільгові кредити від держбанків!

ПЕРЕСЕЛЕНЦЯМ – житло, робота й соціальна допомога!

ВИРОБНИКАМ – звільнення імпорту обладнання від ввізного мита та ПДВ!

РЕКЛАМІ політики, кредитів, алкоголю й тютюну – заборона!

МАЛИМ ФЕРМЕРАМ – земля, держстимулювання та дотації!

ВУЛИЦЯМ – відеоспостереження та освітлення!

МАЛОЗАБЕЗПЕЧЕНИМ, БЮДЖЕТНИКАМ та ЗАРОБІТЧАНАМ – звільнення від податків!

ДОРОГАМ і ТРОТУАРАМ – рівне покриття! ЕЛЕКТРОМОБІЛЯМ – ввезення до України без мита, акцизу та ПДВ мінімум на 25 років!

ЛЮДЯМ З ОСОБЛИВИМИ ПОТРЕБАМИ – інклюзія та державна підтримка! ПЕНСІЯМ, ЗАРПЛАТАМ – підвищення!

Для мене кожен українець – як рідна, близька людина, тому я готовий нести відповідальність за життя кожного з 42 мільйонів наших громадян.

ТАРИФАМ – зниження! УКРАЇНІ – енергонезалежність! УКРАЇНЦЯМ – чисті: повітря, вода,

Ігор Шевченко 3


МІНІСТР

ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

2 грудня 2014 року Ігор Шевченко став Міністром екології та природних ресурсів України, увійшовши до складу коаліційного Уряду.

В

ідразу після призначення Шевченко звільнив усіх заступників міністра, начальників департаментів і керівників Державної екологічної інспекції та Державної служби геології та надр, причетних до корупції, ліквідував у Міністерстві всі корупційні схеми, повернув у державну власність понад 20 родовищ нафти й газу, вкрадених спільниками біглого екс-президента Януковича. За час роботи на посаді Шевченко здійснив низку важливих реформ у галузі екології та надрокористування.

Вперше були проведені публічні конкурси на посади директорів заповідників і національних парків з онлайн-трансляцією співбесід кандидатів. Удосконалено процес контролю вод ізольованого баласту, завдяки чому було ліквідовано корупційну схему Екоінспекції Чорного моря, яка значно знижувала конкурентоспроможність українських морських портів. Із 30 до 10 днів скорочено терміни надання висновку про транскордонне перевезення потенційно небезпечних вантажів, а також скасовано вимогу отримання довідки від Мінекології, що засвідчує відсутність озоноруйнуючих речовин в очевидних випадках, таким чином транспортування вантажів через кордон значно спростилося. Мінприроди першим серед міністерств реалізувало проект «Відкритий бюджет», завдяки якому всі витрати стали доступними для ознайомлення і контролю кожним громадянином в режимі онлайн. Всі закупівлі міністерства були переведені в прозорий публічний формат

Ігор Шевченко відіграв ключову роль у зборі додаткових 540 млн євро на будівництво нового безпечного укриття для зруйнованого 4-го енергоблоку Чорнобильської АЕС

На Чорнобильській АЕС


Підписання міждержавної угоди між Україною та Францією з питань співробітництва в екологічній сфері, Париж, 2015 р.

через електронну онлайн-систему публічних електронних закупівель ProZorro. Було ліквідовано систему маніпулятивних аукціонів із продажу дозволів на використання надр і розроблено нову прозору та справедливу систему проведення аукціонів. Відкрито публічний доступ до інформації про родовища та видані дозволи на видобуток корисних копалин. На конференції країн-донорів у Лондоні за особистої активної участі Шевченка було зібрано додаткові 540 млн євро на будівництво нового безпечного конфайменту (укриття) для зруйнованого четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної станції. Також Шевченко забезпечив отримання гранту в розмірі 15 млн євро від Уряду Німеччини на розвиток українських заповідників та національних природних парків. У результаті напружених переговорів Шевченкові вдалося продовжити прострочені договори з японськими компаніями на 500 млн доларів для реалізації екологічних проектів за Кіотським протоколом.

Вивчаємо досвід в Лондоні

За час роботи Iгоря Шевченка на посаді Міністра Україна піднялась із 95 на 44 місце в міжнародному рейтингу екологічної ефективності


Б ОРОТЬБА З СИСТЕМОЮ Відразу після цього, 24 червня 2015 року, на засіданні Кабміну, на науку іншим членам Уряду, Яценюк у різкій формі вимагав негайної відставки Шевченка за власним бажанням. Однак той відмовився. Незабаром Яценюк, а потім і Олег Ляшко з трибуни Парламенту звинуватили Шевченка в тому, що той не відвідав місця пожежі на нафтобазі під Києвом, а також в тому, що Шевченко перебував за кордоном під час пожежі. Шевченко спростував ці звинувачення, заявивши, що гасіння пожежі не належить до повноважень Мінприроди, а є прямим обов’язком МВС, до складу якого входить Держагентство з надзвичайних ситуацій із пожежною службою, а також навів незаперечні докази того, що він перебував в Україні на момент початку пожежі – і аж до повної її ліквідації. Шевченко відвідав місце пожежі і зробив усе необхідне для усунення наслідків екологічного лиха.

П

ринципова позиція Ігоря Шевченка часто суперечила позиції Прем’єр-міністра Яценюка, зокрема, щодо питань неефективного управління державною власністю, підвищення податкового навантаження і відсутності системних реформ. Крім того, Шевченко навідріз відмовив Яценюку призначити головою Державної служби геології і надр Геннадія Руденка, який був довіреною особою Віктора Януковича на виборах 2004 року.

Метою цих нападок була дискредитація Шевченка та спроба позбутися «незручного» міністра.

Ключовим моментом у протистоянні Міністра екології з Прем’єром Яценюком стала особлива позиція Шевченка стосовно комісії з відбору членів Національної агенції з питань запобігання корупції. Шевченко наполягав на скасуванні рішення Кабміну, прийнятого в результаті маніпуляцій, і проведенні нових виборів, із включенням до комісії представників незалежних громадських організацій, як того вимагає закон – а не «кишенькових» активістів, готових проголосувати так, як їм скажуть у Секретаріаті Кабінету Міністрів. Вперше в історії України чинний Міністр відкрито і публічно виступив із критикою рішення Кабміну, про що заявив на спільній прес-конференції з народними депутатами Єгором Соболєвим, Сергієм Лещенком та представниками громадянського суспільства.

Зрозумівши, що це не спрацьовує, Яценюк, Ляшко і низка народних депутатів із партії «Народний фронт» звинуватили Шевченка в тому, що він нібито безкоштовно прилетів на при-

6


«Мені намагалися нав’язати людину на посаду першого заступника голови Державної екологічної інспекції. Дзвонила Міністр Кабінету Міністрів (Ганна Онищенко, людина з команди Яценюка) і наполегливо пропонувала подати на цю посаду їхню людину. Я відмовив.» із інтерв’ю РБК-Україна

ватному літаку Олександра Онищенка з Європи до України. На що Шевченко надав документальні докази того, що він особисто оплатив свій переліт і що літак належить голландській авіаційній компанії, а не Онищенку.

донслужба підтвердила, що Шевченко під час пожежі, з моменту її початку, перебував в Україні. Під час ліквідації аварії на БРСМ

У березні 2016 року Солом’янський районний суд міста Києва визнав необґрунтованими звинувачення проти екс-міністра екології Ігоря Шевченка і закрив справу, що розслідувалась СБУ. На засіданні 22 березня суд визнав, що Шевченко не порушував п. 2 ч. 1 ст. 28 Закону «Про запобігання корупції», в чому його звинувачувала СБУ – конфлікт інтересів у діях екс-міністра був відсутній.

29 липня 2016 року прокуратура міста Києва закрила кримінальне провадження проти Ігоря Шевченка у зв’язку з відсутністю складу кримінального злочину. Отже, всі звинувачення на адресу Ігоря Шевченка виявилися безпідставними.

Інформація про те, що під час пожежі на нафтобазі Шевченко був у Ніцці, виявилась також неправдивою. Держприкор-

В листопаді 2018 року Центральна контрольно-ревізійна комісія політичної партії «Сила Людей» провела спеціальну перевірку Ігоря Шевченка на доброчесність. В результаті ретельного дослідження всіх фактів було зроблено позитивний висновок та допущено Ігоря Шевченка до участі у праймеріз політичної партії «Сила Людей». 7


ДЕРЖАВНИЦЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Не питай, що країна може зробити для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї країни. Джон Кеннеді

Міністр екології та природних ресурсів України (2014-2015) Член Національної ради реформ при Президентові України (2014-2015) Радник Прем’єр-міністра України з питань залучення іноземних інвестицій та взаємодії з іноземними інвесторами (2005) Радник Київського міського голови з питань залучення іноземних інвестицій (2001-2006) Член Національної комісії зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права при Президентові України (2006-2007) Член Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України (2005-2006) Член робочої групи Ради інвесторів Автономної Республіки Крим при Раді міністрів АР Крим (2005) Член Експертної ради при Комітеті Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва (2008) Член Громадської Ради при Міністерстві юстиції України (2005) Стажер Антимонопольного комітету України (1996) Стажер Посольства України в Брюсселі (1994) 8


ІГОР ШЕВЧЕНКО, ЯКОГО Я ЗНАЮ...

Котрий рік поспіль країна вирує в очікуванні змін – виникають цілі фронти, всілякі армії національного порятунку, командний склад яких з усіх усюд закликає, консолідує, посилює й погрожує. А справжні зміни готуються, визрівають й робляться щоденно й буденно зовсім іншими людьми – спокійно, виважено й фахово. Саме до тих, хто робить, а не миготить, належить Ігор Шевченко.

Олег Рибачук

Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської інтеграції (2005 р.), глава Секретаріату Президента України (2005–2006 рр.), ініціатор громадської кампанії «Новий Громадянин», «Чесно», коаліції громадських організацій «Реанімаційний пакет реформ»

“ “ “

Такі люди, як Ігор Шевченко, дають підставу вірити, що Україна буде процвітаючою демократичною країною.

Павло Шеремета

Міністр економічного розвитку і торгівлі України (2014 р.)

Ігорю, ти і є надія України, у тебе все вийде!

Міхеіл Саакашвілі

Президент Грузії (2004 - 2013 рр.)

Люблю небайдужих людей. Які ніколи не скажуть – «треба звідси валити». Які не пройдуть повз жінку, яку ображають чоловіки. Які думають, що те, який цей світ, – це їхня відповідальність. Ігор із таких.

Єгор Соболєв

Народний депутат ВР України VIII скликання, екс-голова Комітету з питань запобігання та протидії корупції

9


Є такий дуже рідкісний тип людей – їх називають проактивними. Тоді, коли всім непотрібно, нецікаво, коли всі втомилися і не знають, що робити, – ці люди діють, ведучи інших за собою. Ігор Шевченко саме такий... проактивний. За нього варто триматися, він вивезе.

“ “

Сергій Гайдай

Політконсультант, директор зі стратегічного планування агентства «Гайдай.Ком»

Ігоре, величезнеке дякую Вам за те, що Ви робите для нашої країни! Вірю, ми побачимо Україну процвітаючою!

Ліка Роман

Громадська діячка, мотиваційна спікерка, блогерка, «Міс Україна» 2007 р.

Ігор Шевченко - сучасна, динамічна людина, професійне становлення якої відбулося за роки незалежності України. Він прагматично підходить до вирішення конкретних питань, пов’язаних із новими процесами, притаманними країнам з перехідною економікою, демократичним суспільством і пошуком моделей захисту інтересів держави на основі поваги до норм і принципів міжнародного права. Завдяки високій фаховій підготовці, досконалому володінню іноземною мовою він може вільно спілкуватися з представниками українського та зарубіжного середовища, а також входити в наукові кола відомих зарубіжних університетів та підтримувати професійні контакти, які сприяють забезпеченню інтересів України за кордоном. За роки своєї професійної діяльності Шевченко налагодив плідні зв’язки з відомими політиками та міжнародними експертами. Простота, відвертість та спокійний характер, зовнішній вигляд Ігоря Шевченка завжди налаштовують співрозмовників на відвертий діалог, в основі якого знаходиться в першу чергу – компетентність, знання та рішучість. Ці характеристики, помножені на патріотизм і відданість своїй справі, вже сьогодні ставлять його у ряд перспективних політиків, здатних вміло відстоювати інтереси держави.

Анатолій Зленко

Міністр закордонних справ України (1990–1994 рр., 2000–2003 рр.)

10


Ігоря Шевченка я знаю досить давно, ще з його студентських років. Коротко охарактеризувати цю молоду людину доволі складно. Але як тоді, так і сьогодні я виділив би такі характерні риси, як постійна творча активність, вміння не тільки поставити перед собою високі цілі, але й організувати навколо себе команду однодумців, разом з якими їх можна досягнути. Я глибоко впевнений, що професіоналізм, порядність, активна патріотична позиція – все це притаманне Ігорю Шевченку. На мій погляд, він є яскравим представником сучасного покоління молодих політиків та громадських діячів, які поступово стають політичною елітою української держави. Ігор Шевченко має всі якості лідера.

Василь Кисіль

Старший партнер юридичної фірми «Василь Кісіль»

... Я зупинився на кандидатурі Шевченка, бо він мав репутацію юриста-міжнародника і добре вписувався в сучасний запит суспільства на реформаторів: західна освіта, досвід роботи за кордоном. Всупереч усталеній думці, Шевченко і залишився таким на посаді міністра. На відмінну від інших своїх колег, Ігор нічого не заробив під час своєї діяльності в Кабміні - не видавав сам собі ліцензій і не обслуговував інтереси будь-яких фінансово-промислових груп. При ньому я не отримав жодної ліцензії, що легко перевірити, піднявши документи.

Олександр Онищенко

Народний Депутат Верховної Ради України

З Ігорем Шевченком ми є колегами, однодумцями та друзями. Ігор є лідером, який постійно запускає нові ініціативи та згуртовує навколо себе небайдужих людей. Коли Ігор вирішив залишити успішний юридичний бізнес і сконцентрувався винятково на громадській діяльності в Українській громаді, я спочатку трохи здивувався. Пізніше зрозумів, що для Ігоря головне – не власний добробут, а добробут України. І забезпечити його, якщо ти працюєш адвокатом, неможливо, навіть коли ти – найкращий адвокат у країні. Для цього потрібна нова якість в українській політиці, яку намагається знайти Ігор Шевченко.

Тарас Шевченко

Директор Центру демократії та верховенства права, стипендіат програми Yale World Fellows 2017 11


ОСВІТА

Для мене навчання та особистісний розвиток – це безперервний процес, який триває все життя.

Магістри права Університету Міннесоти – Ігор Шевченко та Олексій Сошенко

У

Ігор Шевченко

студентському житті: створив Лігу студентів-юристів Інституту міжнародних відносин, ініціював створення і очолював оргкомітет Всеукраїнської асоціації студентів-юристів, яка 2006 року була реорганізована в Лігу студентів Асоціації правників України, був членом Міжнародної асоціації студентів-юристів, 1996 року вперше в історії України організував візит і був керівником делегації українських студентів-юристів на конгресі Міжнародної асоціації студентів-юристів у Вашингтоні (США) та змаганнях із міжнародного публічного права ім. Телдерса (Telders Moot Court Competition).

1988 року закінчив середню школу № 206 у Києві на Борщагівці.

Того ж року вступив до Національного університету фізичного виховання та спорту України на відділення легкої атлетики. 1991 року, після завершення спортивної кар’єри, Ігор Шевченко продовжив навчання в Київському національному університеті ім. Тараса Шевченка на історичному факультеті. У серпні 1992 року перевівся на юридичний факультет, а в листопаді того ж року в результаті внутрішньоуніверситетського конкурсу потрапив до новоствореного Інституту міжнародних відносин Київського національного університету ім. Тараса Шевченка на відділення міжнародного права. У 1996 році отримав диплом юриста-міжнародника і референта-перекладача англійської мови. Під час навчання брав активну участь у

У 1995 р. вивчав право Європейського союзу і прав людини в Академії європейського права Європейського університету (Італія). У 1996 році Ігор Шевченко переміг у кон-

12


З одногрупниками, Інститут міжнародних відносин, 1996 р.

Гарвардський університет, Школа державного управління ім. Джона Кеннеді

В Єльському університеті, 2006 р.

ства (Yale World Fellows) для навчання в Єльському університеті (Yale University). За цією програмою пізніше навчались лише три українці: народний депутат (V, VI, VII скликань) і Посол України в Канаді Андрій Шевченко, лідер гурту «Океан Ельзи» Вячеслав Вакарчук та директор Центру демократії та верховенства права Тарас Шевченко.

курсі на здобуття стипендії ім. Едмунда Маскі програми Конгресу США «Акт на підтримку свободи» для навчання в США і був зарахований на юридичний факультет Державного університету штату Міннесота. 1997 року отримав диплом магістра права цього університету. У 2003 році був визнаний Міністерством закордонних справ США найкращим українським випускником програми ім. Едмунда Маскі.

У 2007 році Ігор Шевченко був відібраний Всесвітнім економічним форумом у Давосі з-поміж членів Форуму молодих лідерів світу для участі у програмі «Глобальне лідерство та державне управління в XXI столітті» у Гарвардському університеті в Школі державного управління ім. Джона Кеннеді (Harvard Kennedy School).

У 1998 році успішно склав іспит і отримав диплом спеціаліста міжнародних ринків капіталу Лондонського інституту цінних паперів. Ігор Шевченко вивчав державне управління у двох найпрестижніших університетах світу – Єльському та Гарвардському, що належать до асоціації елітних університетів США «Ліги плюща» (Ivy League), відомої винятково якісною освітою та жорстким відбором при прийомі на навчання.

У 1994 році стажувався в Посольстві України в Брюсселі на запрошення Міністерства закордонних справ України та Посла України в Брюсселі Володимира Андрійовича Василенка.

У 2006 році в результаті перемоги в міжнародному конкурсі Шевченко став першим українцем, який здобув стипендію Всесвітньої програми лідер-

У 1996 році стажувався в центральному апараті Антимонопольного комітету України. 13


ЮРИДИЧНА ПРАКТИКА

Юриспруденція для мене була дуже важливим етапом у житті. Якщо людина знає закони, не просто знає, а ще може їх застосовувати, не тільки для себе, а й для багатьох людей, – це хороший фундамент для ефективної діяльності у політиці та державному управлінні.

І

час Шевченко починає вести приватну юридичну практику, консультуючи такі компанії, як «Алкатель Бізнес Системс Україна» та «Основа-Солсіф» (УкраїнаФранція).

гор Шевченко розпочав юридичну кар’єру у 1991 році з роботи особистим помічником Олександра Чалого в юридичній фірмі «Легіс». У 1993 році почав працювати в одній із провідних на той час юридичних фірм України «Фрішберг і Партнери» під

У жовтні 1995 року Ігор Шевченко разом із Олексієм Дідковським заснував та очолив юридичну фірму «Шевченко Дідковський і Партнери» (зараз – «Астерс»). У 2003 році вона стала найприбутковішою юрфірмою України. У 2004 році фірму визнано найкращою юридичною фірмою країни в авторитетному рейтингу газети «Юридична практика». У 2006 році «Шевченко Дідковський і Партнери» була визнана найкращим роботодавцем України серед провідних юридичних та аудиторських фірм у рейтингу журналу «Кореспондент».

Із Алексом Фрішбергом

У 1996 році Шевченко успішно склав кваліфікаційний іспит і став адвокатом в Україні.

керівництвом засновника фірми Алекса Фрішберга, а з 1994-го працював у юридичній фірмі «Василь Кісіль і Партнери» під керівництвом Василя Кисіля. Водно-

У 1997 році, після навчання в США, Ігор Шевченко успішно склав іспит на право

14


здійснення адвокатської діяльності у штаті Нью-Йорк (bar exam) і працював юристом у штаб-квартирі однієї з найбільших на той час міжнародних юридичних фірм «Кудер Бразерс» (Coudert Brothers) в Нью-Йорку (США). Він займався питаннями міжнародного податкового права, корпоративним правом і регулюванням обігу цінних паперів на міжнародних фондових ринках, а також брав участь в юридичному супроводі міжнародних нафтогазових проектів за договорами з розподілу продукції за участю найбільших світових нафтових компаній – ExxonMobil, British Petroleum (BP), Shell, Chevron, ConocoPhillips. Наприкінці 1997 року Шевченко повернувся до України і продовжив керувати юридичною фірмою «Шевченко Дідковський і Партнери», яка надавала юридичні послуги провідним міжнародним компаніям, брала участь як юридичний радник у великих інвестиційних проектах, завдяки яким Україна отримала мільярди валютних інвестицій у стратегічні галузі економіки та в результаті яких були створені тисячі нових робочих місць і впроваджені новітні технології. «Шевченко Дідковський і Партнери» стала першою українською юридичною фірмою західного зразка. Серед клієнтів фірми були: Microsoft, Coca-Cola, McDonald’s, IKEA, Boeing, ЄБРР, General Electric, Daimler AG (Mercedes-Benz), Adidas, Siemens, Samsung, Telenor, Nokia, Alcatel, Райффайзен Банк Аваль, Levis, Сітібанк,

Укрексімбанк, Mitsubishi, Nissan, Рено, Fiat, VISA, Western Union, Arcelor, Miele, Velux, Аеросвіт і багато інших. Юристи фірми також захищали інтереси футболіста Андрія Шевченка у спорах щодо міжнародних рекламних контрактів зі світовими брендами. 2006–2007 рр. Ігор Шевченко виконував обов’язки члена Ради директорів компанії «Київстар»,

представляючи інтереси її основного акціонера, норвезької компанії «Теленор» – одного з найбільших мобільних операторів світу. Наприкінці 2007 року Ігор Шевченко вирішив завершити юридичну кар’єру та зосередитись на громадській та благодійній діяльності. Юридична фірма «Шевченко, Дідковський і Партнери» була перейменована на «Астерс» і сьогодні залишається однією з найкращих юридичних фірм України.

Успіх – це максимальне використання можливостей, якими ми володіємо. Ігор ШЕВЧЕНКО

Партнери юридичної фірми «Шевченко Дідковський і Партнери»

Із керівниками Alcatel BSU Хайде та Віллі Хардерами


АСОЦІАЦІЯ ПРАВНИКІВ УКРАЇНИ

У

2002 році Ігор Шевченко ініціював створення та очолив оргкомітет Асоціації правників України (АПУ). У 2002 та 2005 роках був обраний Президентом АПУ, а у 2008 р. - Почесним президентом. Асоціація правників України об’єднує понад 5 000 прогресивних українських юристів із різних галузей юридичної діяльності: адвокатів, корпоративних правників, суддів, нотаріусів, прокурорів, юристів держорганів тощо.

Посол України, представник в Раді ООН з прав людини, Посол України в країнах Бенілюксу та Великій Британії Володимир Василенко; заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Наталія Микольська, народні депутати України Сергій Власенко, Олена Сотник, Вікторія Пташник, Андрій Журжій; народний депутат (II, IV скликань), один із авторів Конституції України Віктор Мусіяка, заступник міністра фінансів Сергій Верланов, відомі юристи Василь Кисіль, Анатолій Довгерт, Дмитро Грищенко, Сергій Коннов, Володимир Рижий.

Сьогодні Асоціація правників України – найавторитетніша та найвпливовіша громадська організація в юридичній сфері України, членами якої є Голова Конституційного суду України Станіслав Шевчук, Голова ЦВК Тетяна Сліпачук, перший заступник Голови ЦВК Олег Конопольський, Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков, судді Верховного Суду Микола Гусак, Анна Вронська, Олена Кібенко, Сергій Жуков, Олександра Яновська, Володимир Кравчук, заступник Голови Адміністрації Президента Олексій Філатов, заступник Київського міського голови Олексій Резніков (2014–2018), Міністр юстиції України Сергій Головатий (1995–1997), Голова СБУ (2005–2006) і заступник Генерального прокурора (2002–2003) Ігор Дріжчаний, заступник Міністра закордонних справ (1998–2004) і заступник Глави Секретаріату Президента (2006–2008) Олександр Чалий;

Із наставником Василем Кисілем

16


Вперед до успіху!

Віталій БОЙКО

Голова Верховного суду

Ірина НІКІТІНА

Перший виконавчий директор АПУ

Із головами Верховного та Конституційного судів Валентиною Данішевською і Станіславом Шевчуком

Із Валентином Загарією, Василем Кісілем, Сергієм Конновим та Олексієм Резніковим

Навіть Жан-Клод Ван Дам поважає АПУ


Ф ОРУМ МОЛОДИХ ЛІДЕРІВ СВІТУ Джонатан Сорос, Адітья Міттал, Мігель Форбс, Міхаель Шумахер, коронований принц Норвегії Гокон і принцеса Швеції Вікторія, Беатріс Труссарді, голлівудські актори Леонардо Ді Капріо і Ештон Катчер, президенти, міністри, конгресмени і члени парламентів різних країн.

Із Президентом Польщі Олександром Кваснєвським

Ігор Шевченко – перший

українець повноправний учасник престижного світового співтовариства молодих лідерів

У 2006 і 2008 рр. Шевченко був офіційним учасником Всесвітнього економічного форуму в Давосі.

У

2005 році Всесвітній економічний форум у Давосі обрав Ігоря Шевченка Молодим лідером світу (Young Global Leader) і включив до складу Форуму молодих лідерів світу, який є одним із ключових проектів Давоського форуму. Співголовами Форуму молодих лідерів світу є принцеса Йорданії Ранія та засновник Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб. У різні роки членами Форуму молодих лідерів світу були Президент Франції Емманюель Макрон, Прем’єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон, Президент Грузії Міхеїл Саакашвілі, Прем’єр-міністр Канади Джастін Трюдо, міністр закордонних справ Канади Христя Фріланд, засновники Google Сергій Брін і Ларі Пейдж, засновник Facebook Марк Цукерберг, засновник Wikipedia Джиммі Вейлз, глава Alibaba Group Джек Ма, один із засновників платіжної системи PayPal Макс Левчин, правозахисниця Амаль Клуні, Іванка Трамп, Челсі Клінтон,

У 2012 році Ігор Шевченко заснував та очолив перше в Україні відділення молодіжного проекту Всесвітнього економічного форуму Global Shapers Kyiv Hub. На його запрошення першими учасниками Global Shapers Kyiv Hub стали: народний депутат України Ганна Гопко, екс-заступник Міністра екології та природних ресурсів України Світлана Коломієць, співзасновник компанії Petcube Ярослав Ажнюк, засновник інтернет-порталу PLATFORMA Олександр Акименко. 18


Беатріс Труссарді

Генеральний директор Trussardi

Діна Пауелл Радниця президента США

Клаус Шваб Адітья Міттал

Засновник Всесвітнього економічного форуму в Давосі

Президент ArcelorMittal

Джеймс Мердок

Член ради директорів компанії TESLA

Засновник JS

Джонатан Сорос Capital Management

Вера Кобалія Міністр економіки Грузії

Лоуренс Пейдж

Співзасновник Google


Г РОМАДСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ

Заможність людини визначається не розміром статків, а внеском у розвиток суспільства.

Жовто-блакитний – національна гордість України!

В

Ігор Шевченко

та професійного розвитку, молодіжного та соціального підприємництва, здоров’я і здорового способу життя, екології та екологічної безпеки, виховання патріотизму. Одним із найяскравіших проектів Форуму молодих лідерів України був «Жовто-блакитний – національна гордість України», що популяризує наш національний прапор. В реалізації цього проекту брали активну участь Інна Новак, Ольга Галабала та Ірина Василик. Яскраві акції Форуму започаткували щорічне урочисте святкування Дня державного прапора України за участю перших осіб держави. До 2008 року 23 серпня було Днем прапора тільки на папері. До Наглядової ради Форуму молодих лідерів України входили Президент Польщі (1995–2005) Олександр Кваснєвський, Президент Мексики (1994–2000) Ернесто Зедільо, Міністр закордонних справ України (1990–1994) Анатолій Зленко, Богдан Гаврилишин, В’ячеслав Брюховецький та Леонід Губерський.

ід початку 1990-х років Ігор Шевченко був одним із учасників відродження ротаріанського руху в незалежній Україні, беручи участь у створенні та діяльності Rotary Club-Київ. Rotary International – це всесвітня мережа клубів успішних людей, які здійснюють благодійну діяльність від 1904 року. Одним із найважливіших досягнень цієї міжнародної організації є подолання епідемії поліомієліту в світі. У 1999 році Ігор Шевченко став одним із засновників Європейської бізнесасоціації (EBA), яка об’єднує найбільші європейські, міжнародні та українські компанії, що ведуть бізнес в Україні. У 2001 році став одним із засновників і заступником голови Правління Інтернетасоціації України, яка сьогодні є найвпливовішою громадською організацією в українській інтернет-індустрії. У травні 2006 року створив Асоціацію адвокатів України і входив до складу її Наглядової ради. Асоціація об’єднує найкращих адвокатів країни і є провідною професійною спільнотою в українській адвокатурі.

У 2008–2009 рр. Ігор Шевченко був головою правління Благодійного фонду «SOS – Дитяче Містечко – Україна». «SOS – Дитячі містечка» – це найбільша міжнародна доброчинна організація з підтримки дітей-сиріт, дітей, які залишилися без піклування батьків, і дітей, яким загрожує втрата родини. Дитяче містечко

У 2006 року Ігор Шевченко заснував і очолив Форум молодих лідерів України, який реалізував проекти у сфері освіти 20


– це унікальна, максимально наближена до сімейної, довгострокова форма соціальної підтримки і виховання дітей-сиріт. Шевченко прискорив завершення будівництва і початок функціонування першого в Україні «SOSДитячого містечка» в місті Бровари під Києвом. На запрошення Ігоря Шевченка до роботи Фонду долучилися Андрій Шевченко (футболіст), Олена Шевченко, Андрій Шевченко (посол), Влада Литовченко, Тетяна Франчук, Денис Бугай, Роман Сазонов та Андрій Заїка. Також Ігор Шевченко брав активну участь в антитютюновому проекті Фонду Майкла Блумберга (Michael Bloomberg) «Діти без тютюнового диму» (Tobacco Free Kids) в Україні. Він вів пресконференції та брав участь в акціях проти куріння із залученням українських зірок: Яна Клочкова, Григорій Чапкіс, Маша Євросініна, Ольга Сумська, а також в організації антитютюнових рекламних кампаній на телебаченні. Як результат – було прийнято «антитютюновий» закон, який заборонив рекламу

Клуб Шевченків і рекорд України

Підписання Всеукраїнського маніфесту проти куріння

тютюнових виробів та паління у громадських місцях. За оцінками експертів, всього за кілька років кількість курців в Україні суттєво зменшилась. Шевченко також брав участь у створенні громадського проекту «Новий Громадянин» разом із Олегом Рибачуком та Світланою Заліщук. Завдяки фінансовій підтримці Ігоря Шевченка були видані книжки «Інтелектуальна політика» Сергія Дацюка та «Контроль над розумом» Георгія Почепцова, перекладена українською мовою та вийшла друком книжка «Чому Грузії вдалося» Лариси Буракової. З його ініціативи була перекладена та видрукувана книжка «Китайська модель: меритократія та обмеження демократії» Даніеля Белла. «SOS — Дитяче Містечко», м. Бровари


БІЛГОРОД-ДНІСТРОВСЬКИЙ

5 274

аккерманців

скористалися безкоштовною юридичною допомогою «Народний адвокат» – соціальний проект Ігоря Шевченка в місті Білгород-Дністровський Одеської області

Б

ілгород-Дністровський, або, як місцеві його називають, Аккерман, – місто, яке Ігор Шевченко прагнув змінити, створити з нього південну перлину Одещини. Третина виборців довірилась Ігорю, проголосувавши на мерських виборах саме за нього, хоча до цього у місті він був невідомим. Кількох тижнів не вистачило, аби здобути перемогу. Але підтримка такої значної кількості людей продемонструвала довіру громади та бажання змін. Навіть після виборів, протягом року Ігор Шевченко без винагороди та посад, власним коштом реалізував низку соціальних проектів, аби змінити місто на краще.

Після участі у виборах Ігор Шевченко продовжив активну діяльність у Білгороді-Дністровському, тому що щиро полюбив місто і його жителів. Він продовжив робити все можливе, щоб місто ставало кращим і комфортнішим для кожного аккерманця

криттям та декоративними рослинами, створені сучасні мурали та висаджено близько 300 дерев. Також більше 100 будинків отримали фінансову допомогу на облаштування прибудинкових територій.

Одним із найбільш успішних соціальних проектів Ігоря Шевченка був «Народний адвокат», в межах якого аккерманцям надавали безкоштовні юридичні консультації. Висококваліфіковані юристи, а також – сам Ігор Шевченко, допомагали аккерманцям вирішувати конкретні юридичні проблеми простих людей. Завдяки Ігорю Шевченкові правову допомогу отримали тисячі жителів міста.

У місті був створений Культурно-освітній центр «Успішний Аккерман», який став одним із наймасштабніших проектів. Це – унікальний простір для інтелектуального розвитку і творчого зростання, який являв собою коворкінг-центр для навчання і роботи людей різного віку. Безкоштовна газета «Новини Аккермана» була наймасовішою та найоб’єктивнішою газетою міста. Вона стала платформою для висвітлення думок простих аккерманців, популяризації успішних практик, юридичних консультацій, а найголовніше – показувала справжнє життя міста.

Місто змінювалось з кожним днем. Ігор Шевченко фінансово допомагав у реалізації соціальних проектів, спрямованих на облаштування будинків і прибудинкових територій, створення затишку і комфорту на територіях громадського користування. У місті було відновлено більше десяти клумб із газонним по22І

С ІМ’Я ТА ДИТИНСТВО За період «спортивної кар’єри» Ігор став кандидатом у майстри спорту з бігу на 400 метрів із бар’єрами, членом юніорської збірної України та кандидатом до юніорської збірної Радянського Союзу.

гор Шевченко народився 10 січня 1971 року в місті Олександрія Кіровоградської області. У вересні того ж року родина переїхала до Києва. Саме в Києві на Борщагівці пройшло його дитинство. Батьки, Анатолій Павлович та Марія Михайлівна, на той час були інженерами. Батько будував дороги, а мама – мости. Бабуся та дідусь Ігоря по лінії матері були селянами, які майже все життя пропрацювали в колгоспі на околиці міста Новоукраїнка Кіровоградської області, а по батьковій лінії – дідусь був робітником, працював на заводах у Дніпрі та Олександрії, а бабуся - домогосподаркою.

Улюбленим місцем відпочинку дитинства, де маленький Ігор бував майже щоліта, була база відпочинку на Білосарайській косі поблизу Маріуполя на Азовському морі. У 1986 році після вибуху на Чорнобильській АЕС Ігоря, як і багатьох київських дітей, вивезли подалі від Києва. Тому закінчувати восьмий клас довелося в Новоукраїнській середній школі Кіровоградської області.

1 вересня 1978 року Ігор пішов до середньої школи № 206 міста Києва, а вже через сім днів народився його молодший брат Павло. Школа була звичайною, яких в Україні тисячі, але Ігор здобув якісну середню освіту завдяки хорошим вчителям.

У виборі майбутнього фаху ключову роль відіграв батько, Анатолій Павлович Шевченко. Він був упевнений, що саме професія юриста зможе на повну розкрити всі якості та вміння Ігоря. Юрист – це не просто професія, це – набір вмінь та навичок: честь, принциповість, ініціативність, відповідальність, організованість, здатність критично мислити та працювати на результат.

Ще з четвертого класу Ігор почав займатися легкою атлетикою, яка на наступні вісім років стала для нього майже сенсом життя. Тренування, змагання, збори, поїздки забирали левову частину часу.

Із сім’єю: братом Павлом, мамою Марією, племінником Данилом, батьком Анатолієм та дружиною брата Оксаною

24


Із мамою та батьком

Хазяйська дитина

Із племінником Данилом

Краща нянька для брата

Батько навчив писати і допоміг обрати професію

Перша любов


ЗДОРОВИЙ СПОСІБ ЖИТТЯ ТА СПОРТ Від 1982 до 1991 року Ігор Шевченко активно займався легкою атлетикою: кандидат у майстри спорту з бігу на 400 м із бар’єрами, член юніорської збірної Української РСР, кандидат в юніорську збірну СРСР

Із тренером Андрієм Подольським та колегою по збірній УРСР з легкої атлетики

Завжди попереду!

Із Жан-Клодом Ван Дамом в тренажерному залі

Спорт стимулює до розвитку, формує внутрішній світ і тримає тіло в тонусі. Саме спорт задає тон стилю життя та стану здоров’я. Змінюватися ніколи не пізно, адже можливості організму людини є невичерпними


Крим – унікальний, це – українська земля із глибокою силою. Він надихає та мотивує. Неможливо уявити Крим без гір та моря, як неможливо уявити Україну без Криму. Сумую за Кримом

Незалежно від пори року, настрою, погоди, активний відпочинок – це користь для тіла та душі. Ігор Шевченко


З ЦІКАВИМИ ЛЮДЬМИ Ернесто Зедільйо, Президент Мексики

Джон МакКейн, Американський сенатор

Іоанн Павло II, 264-й Папа Римський

Сума Чакрабарті, Президент ЄБРР

Іоланта та Олександр Квасневські, Президент Польщі

Річард Брендсон, засновник Virgin Group

Франсуа Олланд, Президент Франції

Валдас Адамкус, Президент Литви

Руперт Мердок, Президент News Corporation

Святослав Вакарчук та гурт О.Е.


Гюнтер Етінгер, Міністр фінансів ЄС

Олександр Чалий, Надзвичайний і Повноважний Посол

Пауло Коельйо, Письменник

Гокон, Коронований Принц Норвегії

Джордж Сорос, Американський фінансист та філантроп

Метью Рікард та Садхґуру

Сандра Дей О’Коннор,

Суддя Верховного суду США

Pink, Американська співачка

Мігель Форбс, Віце-президент Forbes

Джорджо Армані


Якщо українці хочуть бачити свою країну посправжньому

європейською і успішною – за суттю, а не за формальним членством в ЄС - у нас немає іншого виходу, як привести до влади

гідних влади людей.

Ігор Шевченко

Побудуємо УСПІШНУ УКРАЇНУ разом! ПРИЄДНУЙСЯ! IhorShevchenko.win

0 800 33 0 800 Замовник: Шевченко Ігор Анатолійович, надруковано: ТОВ «Новий друк», замовлення №19-0067, тираж 4 тис. шт, Відповідальна особа: Верес Максим Андрійович