Page 1

Kapverdy Sal

verdského súostrovia, očarujúco Sal patrí k obľúbeným ostrovom Kap žam s jemným bielym pieskom pôsobí najmä vďaka prekrásnym plá uje návštevníkom bohaté možnosti a azúrovému moru. Ostrov poskyt e, potápanie alebo windsurfing. na trávenie voľného času - rybárčeni

38 |

Kapverdy SAL


Ostrov Sal s rozlohou 216 km², dĺžkou 30 km a šírkou 12 km patrí spolu s ostrovmi Boa Vista a Maio do skupiny severných Kapverdských ostrovov. Má sopečný pôvod a z geologického hľadiska je najstarším ostrovom súostrovia. Objavený bol v roku 1460. Hlavným mestom je Vila dos Espargos, kde sa nachádza aj medzinárodné letisko. Najväčšie mesto ostrova, ktoré nesie názov Santa Maria, leží v jeho najjužnejšej časti. Veľmi vyhľadávaným turistickým miestom je aj kráter Pedra de Lume - soľné jazero, ktorého voda má blahodarné liečebné účinky podobné ako Mŕtve more v Izraeli. Nádherná farba mora v spojení s prívetivosťou miestnych obyvateľov robí ostrov Sal príťažlivým pre turistov z celého sveta počas celých 365 dní v roku.

Klimatické podmienky mesiac

VI

VII

VIII

IX

X

vzduch voda

28 24

29 25

29 25

29 25

29 24

Sal

Santa Maria

Výlety ostrov santiago Letecký výlet na najväčší a najľudnatejší z Kapverdských ostrovov. Pozriete si hlavné mesto celého súostrovia Praia, budete nakupovať ovocie na typickom africkom trhu, navštívite prezidentský palác a sochu Antonia da Noli, moreplavca a objaviteľa ostrova. Následne sa vydáte do Cidade Velha, kolísky západoafrického otroctva, na pevnosť S. Filipe a ďalšie zaujímavé pamiatky. Po chutnom obede sa presuniete do vnútrozemia ostrova s peknými prírodnými scenériami. ostrov fogo Letecký výlet na ostrov s najzaujímavejšou scenériou z celého súostrovia. Na ostrove sa nachádza aktívna sopka, ktorá je zároveň najvyšším vrchom Kapverdských ostrovov (2829 m.n.m.). Na ceste okolo ostrova možno pozorovať stopy silnej erupcie z roku 1951 a pozostatky lávy, ktorá prúdila až do mora, vychutnať si výhľad na ostrov s pestrofarebnou krajinou tvorenou kávovými plantážami, ovocnými záhradami a plážami s čiernym pieskom, pozrieť si stromy „Baobab“, z plodov ktorého sa vyrába typický miestny nápoj. sal Výlet Vám umožní spoznať ostrov a jeho zaujímavosti - navštívite mestečko Espargos s typickým trhom, jediný prístav ostrova - Palmeira, okúpete sa v prírodných bazénoch vytvorených sopečnou činnosťou, navštívite sopku Pedra de Lume.

volcano spa Výlet ku kráteru, v ktorom sa rozprestiera prírodné soľné jazero s liečivými účinkami. Voda v jazere sa svojim charakterom dá prirovnať k liečivej vode Mŕtveho mora. Zaplávate si v jazere, ktorého obsah soli je 25-krát vyšší ako v morskej vode.

Kapverdy SAL

| 39

2012 - Kapverdy - Sal  

2012 - Kapverdy - Sal

2012 - Kapverdy - Sal  

2012 - Kapverdy - Sal