Page 1

Kapverdy Boa Vista

rí vyhľadávajú pokoj a čarovnú Ideálne miesto pre dovolenkárov, kto ná „krásny výhľad“, čo vystihujú prírodu. Boa Vista v preklade zname u priezračným morom. Na svoje si príd a m sko pie lym bie s že plá né her nád né morský koralový svet alebo potope potápači, ktorí môžu obdivovať pod majú príležitosť pozorovať veľké vod koráby, ale aj milovníci fauny, ktorí né korytnačky pri kladení vajíčok.

28 |

Kapverdy BOA VISTA


Ostrov Boa Vista je súčasťou Kapverdských ostrovov, leží približne 580 km od Zeleného mysu v Senegale, medzi ostrovmi Sal a Maio. Ostrov je tretím najväčším v súostroví a turistov láka najmä svojou nedotknutou prírodou. V okolitých vodách ostrova je možné nájsť priam „pohrebisko lodí“, ktoré prevážali ľudí, zlato a striebro z Ameriky do Európy. Vďaka tomu sa Boa Vista stala stredobodom záujmu potápačov nielen z Európy, ale i Ameriky. Hlavným mestom ostrova je mesto Sal Rei, ktoré je zároveň jeho obchodným a administratívnym centrom. Medzinárodné letisko sa nachádza pri mestečku Rabil, na severozápade ostrova. Zaujímavosťou je zelené údolie Riberia Norte, ktoré je skutočnou oázou na ostrove pokrytom výlučne pieskom. Ostrov sa stal známy aj vďaka Boa Vista Ultra maratónu, ktorý sa koná každoročne v decembri za účasti pretekárov z celého sveta. Bežecké preteky dlhé 150 kilometrov sú skutočným dobrodružstvom, ktoré dokážu absolvovať len tí najvytrvalejší bežci.

Klimatické podmienky mesiac

VI

VII

VIII

IX

X

vzduch voda

28 24

29 25

29 25

29 25

29 24

Sal Rei

Boa Vista

Výlety motoquad alebo buggy tour 2,5 alebo 4 hodinový výlet na štvorkolkách alebo buginách po nádherných pieskových plážach pozdĺž malebného pobrežia ostrova. Spoznajte ostrov a jeho tajné zákutia, ktoré sa stanú ľahko dosiahnuteľné vďaka výkonným štvorkolkám a buginám. Navštívte púšť Viana, ktorá sa začala formovať v 80-tych rokoch vďaka stálemu vetru, ktorý prináša piesky zo Sahary a Mauretánie, zažite mysterióznu atmosféru desaťročia starého vraku vyplaveného na pobrežie, spoznajte severnú časť ostrova s typickým vulkanickým čiernym pieskom a skalami, prezrite si starý komín bývalej továrne na výrobu tehál či Fatiminu kaplnku a mnohé ďalšie zaujímavosti ostrova. funaná Poldenný výlet na zaujímavé miesta ostrova. Návšteva historických dediniek Ribeira Grande de Rabil a Povoaçao Velha. Zastávka na najdlhšej a najväčšej pláži na Kapverdských ostrovoch Santa Mónica, inak nazývanej aj Curralinho s možnosťou zaplávať si v krištáľovo čistých vodách. Návšteva oblasti Varadinha známej krásnymi jaskyňami. mazurka Poldenný výlet cez pieskové duny a zelené oázy ostrova. Ostrov sa pýši najkrajšími plážami celého súostrovia. Trasa prechádza cez púšť Deserto de Viana s dunami z bieleho piesku a pokračuje cez záliv Baia di Boa Esperança do mestečka Sal Rei. Ukážka tradícií ostrova a návšteva mestskej tržnice.

plavba na katamaráne Poldenné plachtenie na katamaráne okolo pobrežia ostrova. Vyplávate zo zálivu Sal Rei, vychutnáte si morský vánok a zaplávate si v skrytých zálivoch a plážach. Možno budete mať šťastie a podarí sa Vám spozorovať delfíny či veľryby. Na palube je k dispozícii bar. nočná expeDícia – korytnačky Využite jedinečnú príležitosť a zúčastnite sa pozorovania samičiek karety obyčajnej pri hniezdení a kladení vajíčok. Na začiatku budete oboznámení so životom korytnačiek a informovaní o ich ochrane na Kapverdoch. Pravdepodobnosť spozorovania korytnačiek sa blíži k 100%. Časť výťažku z tohto výletu putuje na ochranu ohrozených korytnačiek, ktoré sú protizákonne lovené.

Kapverdy BOA VISTA

| 29

2012 - Kapverdy - Boa Vista  

2012 - Kapverdy - Boa Vista

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you