Page 1

NOWOŚCI

2016

ZAPROJEKTOWANE DO PRACY Koncepcja systemowa Husqvarna. Strona 4

GOTOWE NA KAŻDE WYZWANIE Cięcie ścian na wiele sposobów. Strona 6

RĘCE Z UCHWYTÓW! Wprowadzamy nowość – PG 680 RC. Strona 8

WIELKI POWRÓT Przecinarka jezdna średniej wielkości, znana i lubiana. Strona 20


STRO N Y 4 – 5 KONCEPCJA SYSTEMOWA

STRO N Y 6 –7 PIŁY ŚCIENNE – NOWOŚCI

STRO N Y 8 – 9 SZLIFIERKI DO POSADZEK – NOWOŚCI

STRO N A 1 0 NOWOŚCI W INTERNECIE ROZKŁADÓWKA CAŁOŚCIOWE SPOJRZENIE NA TWÓJ DZIEŃ PRACY OFERTA NARZĘDZI DIAMENTOWYCH HUSQVARNA 2016 OFERTA MASZYN HUSQVARNA 2016

STRO N A 19 PRZECINARKI – NOWOŚCI

STRO N Y 2 0 – 2 1 PRZECINARKI JEZDNE – NOWOŚCI

STRO N Y 2 2 – 23 ZDALNE WYBURZANIE – NOWOŚCI

STRO N Y 24 – 25 NARZĘDZIA DIAMENTOWE – NOWOŚCI

STRO N Y 2 6 – 2 7 NOWOŚCI SERWISOWE

Grupa Husqvarna Construction Products jest światowym liderem w dziedzinie maszyn i narzędzi diamentowych wyko­ rzystywanych w budownictwie i kamie­ niarstwie. Dostarczamy profesjonalistom na całym świecie wydajne i niezawodne maszyny, aby mogli być dumni z dobrze wykonanej pracy. A dumni klienci to dla nas największa nagroda.

www.husqvarnacp.com


SPRAWNOŚĆ JEST KLUCZEM DOWYDAJNOŚCI Witam! Nazywam się Henric Andersson i zarządzam Husqvarna Construction Products. Przejąłem stery firmy w sierpniu, kiedy mój poprzednik Anders Ströby przeszedł na emeryturę po wielu latach niezwykle udanej i ofiarnej pracy w roli szefa Husqvarna Construction Products. Pokochałem firmę Husqvarna za to, że w tak wyraźny sposób różni się od innych dużych producentów w branży. Podczas gdy dla ­wielu liczy się tylko wysoka moc, Husqvarna stosuje całościowe podejście, uwzględniając wydajność i wszystkie aspekty cięcia betonu. Wyrazem takiego podejścia jest sposób, w jaki projektujemy i usprawniamy nasze produkty i systemy, zawsze koncentrując się na użytkowniku. Wszystkie elementy współpracują ze sobą harmonijnie, ułatwiając opera­ torowi pracę, dzięki czemu staje się ona bardziej wydajna, bezpieczniejsza i wymaga mniejszego wysiłku. Dostrzeżesz tę różnicę, gdy włączysz maszynę Husqvarna. Co więcej, przenosząc maszyny na miejsce pracy i z powrotem, montując je i demontując oraz podczas ich konserwacji, odczujesz w sensie fizycznym, że położy­ liśmy nacisk na skuteczną ergonomię. To tu oszczędzisz najwięcej czasu i sił, zwiększając swoją wydajność, co przełoży się na większe zyski. Mówiąc prosto, maszyny Husqvarna mają z Tobą współpracować. Poczuj tę różnicę, a wyróżnisz się w pracy! Powodzenia! HENRIC ANDERSSON Szef Husqvarna Construction Products.


KONCEPCJA SYSTEMOWA

ZAPROJEKTOWANE DO BARDZIEJ WYDAJNEJ PRACY

4


„Pełen pakiet od Husqvarna jest tym, czego potrzeba!” NICHOLAS KASULKE, ZAŁOŻYCIEL I DYREKTOR GENERALNY NK BAU GMBH, HALFING, NIEMCY

Czy wiedziałeś o tym, że robot budowlany Husqvarna może także posłużyć jako źródło zasilania dla hydraulicznej piły linowej? A o tym, że nasz najnowszy agregat wysokiej częstotliwości może być używany (obecnie) do aż sześciu różnych maszyn Husqvarna? Są to przykłady systemowego podejścia skupionego na użytkowniku, tak charakterystycznego dla Husqvarny. Kiedy mówimy o systemie Husqvarna, mamy na myśli zestawienie maszyn i narzędzi diamentowych współpracujących ze sobą i dopasowanych do konkretnego zastosowania. Częścią systemu mogą być również środki chemiczne, tak jak w przypadku HiPERFLOOR. Każdy operator codziennie spędza sporo czasu przewożąc, ­montując i demontując sprzęt. Konstruując nasze systemy tak, by ułatwić te zadania i je usprawnić, mamy nadzieję dać użytkownikom więcej czasu na produktywną pracę. W ten sposób zrobią więcej w tym samym czasie.

„Dzięki maszynom Husqvarna PRIME™ możemy pracować dwa razy szybciej.” JARI MAJAVA, DYREKTOR GENERALNY HAASLAHTI OY, FINLANDIA 5


CIĘCIE ŚCIAN

SZUKASZ WIELOFUNKCYJNEGO SYSTEMU DO CIĘCIA ŚCIAN? Jesteś osobą, która lubi być zawsze przygotowana na wszystko i nosi ze sobą scyzoryk czy inne wielofunkcyjne narzędzie? W takim razie spodoba Ci się konstrukcja naszego systemu do cięcia ścian. Stworzyliśmy wielofunkcyjne narzędzie zasilane prądem o wysokiej częstotliwości, do różnego typu cięcia betonu.

Gdybyśmy mieli jednym zdaniem opisać jego zalety, powiedzielibyśmy: urządzenia Husqvarna do cięcia ścian, narzędzia diamentowe i osprzęt tworzą system maksymalizujący dzienną wydajność dzięki dużej mocy, łatwości obsługi, płynnemu cięciu i dużej wszechstronności. Jeden przykład: aby uniknąć zachodzenia cięć w narożach, można posłużyć się ręczną przecinarką łańcuchową. Zazwyczaj przecinarka taka wymaga osobnego zasilania. Jednak w przypadku maszyny Husqvarna wystarczy tylko jeden agregat – nowy model PP 490 – oraz nasza nowa przecinarka łańcuchowa K 6500 Chain PRIME™. Dotyczy to także innych przecinarek K 6500. A jeśli chodzi o wszechstronność: można bez trudu przekształcić piłę ścienną Husqvarna WS 482 HF lub WS 440 HF w piłę linową, stosując zespół prowadzący linę CS 10. Może to przyczynić się do rozszerzenia przez użytkownika działalności o nowe prace, a także zwiększyć wykorzystanie posiadanych maszyn. Więcej informacji na temat wszystkich zalet pił ściennych Husqvarna i produktów PRIME™ uzyskać można w najbliższym centrum serwisowym Husqvarna. Dane kontaktowe i wskazówki znaleźć można na www.husqvarnacp.com!

6

HUSQVARNA PP 490 Husqvarna PP 490 zapewni zasilanie dużym systemom do cięcia ścian Husqvarna WS 482, a także ręcznym przecinarkom i wiertnicom Husqvarna PRIME™. Dzięki temu można wykonać więcej pracy mniejszym nakładem sił.


UNIKNIJ ZACHODZENIA CIĘĆ W NAROŻACH!

„Ta piła ścienna Husqvarna ma dużą moc, ale jest lekka i kompaktowa. To doprawdy niezwykłe połączenie.” ARBEN RACI, KIEROWNIK ARBEN RACI BETONBOHREN, FRIEDRICHSHAFEN, NIEMCY

HUSQVARNA K 6500 CHAIN Niezwykle potężna elektryczna przecinarka łańcuchowa, wyposażona w technologię wysokiej częstotliwości PRIME™. Wydajna i prosta w użyciu dzięki dużej mocy, dobrze wyważonemu korpusowi i niskiemu poziomowi drgań. Z K 6500 Chain można ciąć na głębokość do 450 mm z jednej strony, co sprawia, że maszyna ta jest doskonałym uzupełnieniem piły ściennej, zapobiegającym zachodzeniu na siebie cięć w narożach. Idealnie nadaje się też do wycinania nieregularnych lub małych otworów (o wielkości zaledwie 11 × 11 cm).

NOWOŚĆ

HUSQVARNA CS 10 Zwarty, poręczny system prowadzenia liny, dzięki któremu można przekształcić piły ścienne Husqvarna WS 482 HF i WS 440 HF w piłę linową, tworząc kompletny i wszechstronny system do cięcia ścian i liną. Dostępne agregaty to PP 490 i PP 440 HF.

HUSQVARNA PRO 45 Nowy typ łańcucha diamentowego, zoptymalizowany pod kątem przecinarki Husqvarna K 6500 Chain PRIME™. Wykorzystujemy segmenty diamentowe opracowane i wyprodukowane przez firmę ­Husqvarna oraz najlepsze płytki łańcucha od najlepszego producenta. Dzięki temu łańcuch jest wydajny, mocny i wytrzymały, a wydłuża się tylko w minimalnym stopniu.

7


SZLIFOWANIE POSADZEK

RĘCE Z UCHWYTÓW, ABY W PEŁNI WYKORZYSTAĆ MOŻLIWOŚCI! Husqvarna PG 820 RC oraz całkowicie nowa szlifierka Husqvarna PG 680 RC to pierwsze na świecie sterowane zdalnie szlifierki do posadzek z napędem własnym, wykorzystujące technologię Dual Drive Technology™. Podczas gdy maszyna posuwa się do przodu, użytkownik może nakładać środki chemiczne HiPERFLOOR, przygotować kolejny zestaw narzędzi, uporządkować przewody itp., co umożliwi bardziej produktywne wykorzystanie czasu pracy. W porównaniu z tak wydajnymi maszynami jak standardowe wersje PG 820 oraz PG 680, wersje RC umożliwiają podniesienie wydajności o dalsze 30%. Zapewniają one także bardziej ergonomiczną pracę i łatwiejszy transport w miejsce szlifowania i z powrotem. Wyjątkowa funkcja oscylacji jest innowacją pozwalającą uzyskać zadziwiające efekty, zapewniając jeszcze bardziej płaską posadzkę. PG 820 z szerokością roboczą 820 mm nadaje się znakomicie do zastosowań przemysłowych, natomiast szerokość robocza 680 mm modelu PG 680 RC umożliwia maszynie przejazd przez typowe otwory drzwiowe w biurach, hotelach oraz domach mieszkalnych. W skrócie, maszyny te stanowią doskonały wybór podczas przygotowywania i naprawy posadzek betonowych, ich pole­ rowania i szlifowania – zarówno na mokro, jak i na sucho. Więcej informacji na temat wszystkich zalet szlifierek Husqvarna i narzędzi do posadzek uzyskać można w najbliższym centrum serwisowym Husqvarna. Dane kontaktowe i wskazówki ­znaleźć można na www.husqvarnacp.com!

HUSQVARNA PG 680 RC Zdalnie sterowana wersja szlifierki Husqvarna PG 680 z napędem własnym i opatentowaną technologią Dual Drive Technology™. W standardzie funkcja oscylacji. 8

„Husqvarna PG 820 RC może działać o 30% bardziej wydajnie niż model standardowy, co bardzo się przydało, bo terminy mieliśmy napięte” MUSTAFA KALELIOGLU, KIEROWNIK CULLAS LTD STI, ISTANBUL, TURCJA

HUSQVARNA PG 820 RC Zdalnie sterowana wersja szlifierki Husqvarna PG 820 z napędem własnym i opatentowaną technologią Dual Drive Technology™. Teraz z funkcją oscylacji.

NOWOŚĆ


HUSQVARNA HiPERFLOOR® – TRWAŁE POLEROWANIE BETONU

ZDALNE STEROWANIE Solidny pilot ma nowoczesny wyświetlacz i umożliwia intuicyjną, dwukierunkową komu­ nikację z maszyną. Podczas pracy można bez trudu ustawiać parametry szlifowania, otrzy­ muje się także stale informacje na temat ­statusu maszyny.

Beton jest jedną z najtrwalszych nawierzchni, jakie znamy. Mechaniczna obróbka tej nawierzchni poprzez szlifowanie, polerowanie i obróbkę chemiczną pozwala podnieść jej atrakcyjność wizualną, funkcjonalność i wytrzymałość na nowy poziom. Dzięki różnorodnym procedurom, rozwiązania dostosować można do każ­ dych potrzeb – estetycznych, dotyczących gładkości, połysku i ceny posadzki. Jedynie zastosowanie maszyn, narzędzi diamentowych i środków chemicznych marki Husqvarna sprawi, że wypolerowana posadzka zasługiwać będzie na miano HiPERFLOOR®.

POWIERZCHNIE MIESZKALNE

POWIERZCHNIE HANDLOWE

POWIERZCHNIE PRZEMYSŁOWE

ZESKANUJ ZNACZEK I ZOBACZ, JAK TO DZIAŁA! https://youtu.be/B17I7PdhtzQ

9


SERWIS INTERNETOWY

POZNAJ NAS W INTERNECIE! Uważamy, że informacje powinny być dostępne online, łatwe do odszukania i zawsze aktualne. Dlatego jeżeli jeszcze nie znasz naszego serwisu internetowego, czas to zmienić. Głównym źródłem informacji jest nasza strona internetowa, nasza cyfrowa „centrala”. Jesteśmy także obecni cyfrowo w innych miejscach, zachęcamy do kontaktu z nami za ich pośrednictwem. WEJDŹ NA NASZĄ STRONĘ Tu znaleźć można aktualne informacje dotyczące naszych maszyn i narzędzi diamentowych, w tym kompletne parametry techniczne maszyn, literaturę serwisową, instrukcje obsługi, interaktywny przewodnik po narzędziach, nowo­ ści i wiele innych. Znajdują się tu również wiadomości i informacje od naszej firmy i przedstawicieli krajowych, np. centrów serwiso­ wych i autoryzowanych dilerów. www.husqvarnacp.com

SUBSKRYBUJ NASZ KANAŁ NA YOUTUBE Obejrzenie naszych wysokiej jakości filmów wideo to jeden z najlepszych sposobów poznania zalet i funkcji naszych produktów, a także uzyskania użytecznych wskazówek dotyczących użytkowania i konserwacji maszyn oraz osprzętu. Nie przegap najnowszych filmów, subskrybując nasz kanał na YouTube! www.youtube.com/HusqvarnaCP

10

DOŁĄCZ DO NAS NA FACEBOOKU Nie przegap niczego, jeżeli pracujesz w branży! Za pośrednictwem naszej strony na Facebooku możesz skontaktować się z nami i spotkać użytkowników maszyn Husqvarna z całego świata. Powiedz nam, co sądzisz o naszych maszynach i usługach, podziel się doświadczeniami i przeglądaj zdjęcia oraz filmy z wystaw i innych wydarzeń z udziałem firmy Husqvarna. www.facebook.com/HusqvarnaConstruction

POBIERZ NASZĄ APLIKACJĘ NA IPADA Interaktywny Przewodnik użytkownika przecinarki jest aplikacją na iPada, która umożliwi użytkownikowi bezpieczniejszą i bardziej ergonomiczną pracę przecinarką ręczną. Liczne zdjęcia i filmy wideo czynią z tej aplikacji inspirujące uzupełnienie instrukcji obsługi. Dostępna w App Store.


OFERTA PRODUKTÓW HUSQVARNA

TWORZYMY NOWĄ WARTOŚĆ PRZEZ CAŁOŚCIOWE SPOJRZENIE NA DZIEŃ PRACY Potrzebujesz sprzętu, który ułatwi Ci pracę. Powinien dawać się łatwo załadować i rozładować, dobrze znosić trudne warunki eksploatacji, być prosty do zmontowania i rozmontowania oraz oczywiście pracować płynnie i wydajnie. Narzędzia diamentowe oraz maszyny powinny do siebie pasować, pomagając w szybkim, wydajnym i rentownym wykonaniu zadania.   Dlatego opracowując nasze produkty w firmie Husqvarna nie koncentrujemy się wyłącznie na ich mocy. Patrzymy na użytkownika, maszynę i narzędzie diamentowe jako na całość, starając się zachować równowagę między siłą i użytecznością produktów. Minimalizacja czasu montażu zawsze przekłada się na maksymalizację wydajności. Sprawdź, a dostrzeżesz różnicę.


LINY DIAMENTOWE

TARCZE DIAMENTOWE DO PIŁ ŚCIENNYCH

Z HUSQVARNA W 1400 DIAGRIP™

S HUSQVARNA W 1100

Profesjonalne tarcze do pił ściennych, z rewolucyjną technologią Diagrip™. Średnica 600–1500 mm i cztery wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

Z LINY HUSQVARNA

Wysokiej klasy tarcza o optymalnej konstrukcji do hydraulicznych i elektrycznych pił ściennych Husqvarna. Pasuje także do innych maszyn. Średnica 600–1200 mm, zależnie od zastosowania.

TARCZE DIAMENTOWE DO CIĘCIA ŚWIEŻEGO BETONU

TARCZE DIAMENTOWE DO PRZECINAREK JEZDNYCH

Z HUSQVARNA F 1400 DIAGRIP™

Z HUSQVARNA F 1100

Profesjonalne tarcze do przecinarek jezdnych o dużej mocy, z rewolucyjną technologią Diagrip™. Średnica 500–1200 mm i dwie ­wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

Z HUSQVARNA L 600

Profesjonalne tarcze do pętli indukcyjnych do maszyn z silnikami o mocy co najmniej 35 kW. Średnica 350–450 mm i szerokość 6, 8 lub 10 mm, zależnie od zastosowania.

Profesjonalny asortyment obejmujący pięć różnych lin tnących.

Z HUSQVARNA F 600

Profesjonalne tarcze do asfaltu do maszyn z silnikami o mocy co najmniej 50 kW. Średnica 500–900 mm i dwie wersje, ­odpowiednie do różnych zastosowań.

Profesjonalne tarcze do maszyn z silnikami o mocy 25–50 kW. Średnica 300–1200 mm i pięć wersji, odpowiednich do różnych ­zastosowań.

Z HUSQVARNA F 400  DIAGRIP™

Z HUSQVARNA DIAGRIP™ S 1400

Profesjonalne tarcze do elektrycznych przecinarek jezdnych i przecinarek spalinowych o mocy do 18 kW. Średnica 300–800 mm i cztery wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

Profesjonalne tarcze do przecinarek o małej mocy, w technologii Diagrip™, z lepszym rozłożeniem diamentów, dającym większą prędkość i płynność cięcia. Średnica 300–600 mm i trzy wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

Z TARCZE HUSQVARNA SOFF-CUT

Opatentowane profesjonalne tarcze, z tarczą poślizgową. Przeznaczone do betonu zawierającego kruszywo i testowane na nim. Soff-Cut to tarcze najwyższej jakości, przeznaczone wyłącznie do pracy z ­systemem Soff-Cut. Średnica 150–350 mm w trzech różnych seriach.

S HUSQVARNA VARI-CUT™

Wysokiej klasy tarcze cechujące się dużą prędkością cięcia doskonale równoważą koszty inwestycji z kosztami pracy, w przeliczeniu na metr kwadratowy. Do przecinarek o małej mocy. Średnica 300–400 mm i dwie wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

Aby uzyskać więcej informacji, wejdź na naszą stronę internetową lub skontaktuj się z przedstawicielem Husqvarna!

NARZĘDZIA DO OBRÓBKI POWIERZCHNI

Z PIRANHA™ PCD TOOLING

Z HUSQVARNA REDI LOCK – SERIA G 1100

S HUSQVARNA REDI LOCK – SERIA G 600

S SERIA HUSQVARNA CP 1200

Z B SERIA HUSQVARNA P 1200, P 1100 I P 600

Przeznaczone do szybkiego, agresywnego usuwania wielu trudnych do usunięcia powłok czy jastrychu.

Profesjonalne segmenty, przeznaczone do optymalnej pracy w każdym zastosowaniu. Sześć wersji.

Wysokiej klasy segmenty w węższej ofercie, co ułatwia wybór narzędzia. Trzy wersje różnią się wielkością diamentów, umożliwiając pełne przygotowanie podłoża.

Narzędzia ceramiczne mocowane na rzepy, do szlifowania na sucho oraz polerowania betonu. Ziarnistość 30 do 400.

Profesjonalne ściernice polerujące ze spoiwem żywicznym do wysokiej klasy prac wykończeniowych. Ziarnistość 50 do 3000.

Złote

Srebrne

Brązowe

Z ŚCIERNICE GARNKOWE

Husqvarna opracowuje i wytwarza szeroki asortyment profesjonalnych ściernic i dysków do szlifowania ręcznego.


WIERTŁA KORONOWE

TARCZE DIAMENTOWE DO PRZECINAREK STOLIKOWYCH

Z HUSQVARNA GS

Z HUSQVARNA D 1400 DIAGRIP™

Profesjonalne wiertła opracowane dla profesjonalnych użytkowników, którzy oczekują maksymalnej skuteczności we wszystkich zastosowaniach. Średnica od 52 mm i trzy wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

Z HUSQVARNA D 1210

Profesjonalne wiertła przeznaczone do wiercenia mniejszych otworów i pracy z ręki. Dostarczane w wersji standardowej lub o cienkich ścianach. Średnica od 8 mm.

Z

S HUSQVARNA D 800

Profesjonalne i wysokiej klasy wiertła dla profesjonalnych pracowników budowlanych. Doskonałe do wykorzystania podczas typowych prac. Średnica 10–334 mm i cztery wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

Profesjonalne tarcze do szybkiego, płynnego cięcia większości materiałów budowlanych, przy najniższym koszcie w przeliczeniu na metr kwadratowy. Średnica 300–1000 mm, w wersji standardowej i cichej, zależnie od modelu i zastosowania.

TARCZE DIAMENTOWE DO PRZECINAREK DO GLAZURY

Z HUSQVARNA GS Z HUSQVARNA D 825

Z HUSQVARNA D 605

Lekkie, przeważnie spawane laserowo wiertła do profesjonalnej, specjalistycznej pracy. Do wiercenia na sucho w pomieszczeniach w materiałach typu beton, cegła czy cementowe bloki. Średnica 37–200 mm.

Lekkie, przeważnie spawane laserowo wiertła do profesjonalnej, specjalistycznej pracy. Do wiercenia na sucho w pomieszczeniach w materiałach typu kafle czy kamień naturalny. Średnica 5–85 mm.

B HUSQVARNA D 400

Wysokiej jakości wiertła o szerokim spektrum zastosowań. Wykonają otwór w większości ścian standardowej grubości. Średnica 32–250 mm i dwie wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

TARCZE DO PRZECINAREK RĘCZNYCH

Z HUSQVARNA DIAGRIP™ S 1400

Profesjonalne tarcze w technologii Diagrip™, z lepszym rozłożeniem diamentów, dającym większą prędkość i płynność cięcia. Średnica 300–400 mm i cztery wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

B HUSQVARNA MT

Z HUSQVARNA AS

Niezwykle wydajne profesjonalne tarcze z segmentami „turbo”, łączące w sobie dużą prędkość z precyzyjnym wykończeniem cięcia. AS 12S+ przeznaczone są do Husqvarna K 6500. Średnica 300–400 mm.

Z HUSQVARNA S 1200 H DIAGRIP™

Wysokiej jakości tarcze optymalne do mniej intensywnego, profesjonalnego cięcia większości materiałów. Średnica 300–400 mm i trzy wersje, odpowiednie do różnych ­zastosowań.

Profesjonalne tarcze stworzone z myślą o hydraulicznych przecinarkach ręcznych, takich jak K 2500. Średnica 415 mm w dwóch wersjach standardowych i dwóch wersjach do cięcia wstępnego, w zależności od zastosowania.

Wysokiej klasy tarcze z obrzeżem ciągłym, do szybkiego, precyzyjnego cięcia bez odprysków takich twardych materiałów jak szkło, porcelana, granit i inne rodzaje kamienia. Średnica 180–350 mm, w wersji standardowej i cichej, zależnie od modelu i zastosowania.

TARCZE DIAMENTOWE DO SZLIFIEREK KĄTOWYCH

S HUSQVARNA VARI-CUT™

Wysokiej klasy tarcze cechujące się dużą prędkością cięcia doskonale równoważą koszty inwestycji z kosztami pracy, w przeliczeniu na metr kwadratowy. Średnica 300–400 mm i trzy wersje, odpowiednie do różnych zastosowań.

Z

S TARCZE DO PRZECINAREK

PIERŚCIENIOWYCH HUSQVARNA R 1400 Diagrip™ to profesjonalne tarcze w technologii Diagrip™, dostępne w dwóch wersjach. R 800 to wysokiej klasy tarcze o dużej prędkości cięcia, dostępne w trzech wersjach. Średnica 370 mm,

Z HUSQVARNA AS

Profesjonalne tarcze zapewniające dużą prędkość pracy i trwałość podczas cięcia porcelany, granitu, betonu i materiałów budowlanych. Średnica 115–230 mm i pięć wersji, odpowiednich do różnych zastosowań.

Z HUSQVARNA VN

Wysokiej klasy tarcze doskonale równo­ ważą koszty inwestycji z kosztami pracy, w przeliczeniu na metr kwadratowy. Średnica 115–230 mm i siedem wersji, odpowiednich do różnych zastosowań.

ŁAŃCUCHY DIAMENTOWE

TARCZE RATOWNICZE HUSQVARNA FR 3

TARCZE ŚCIERNE HUSQVARNA

Tarcze w technologii diamentów lutowanych do cięcia wszelkich materiałów, w tym betonu, kauczuku, cegły, metalu, stali itd. Odpowiednie dla służb ratowniczych. Średnica 300–400 mm.

Najwyższej klasy tarcze ścierne do obróbki niemal każdego materiału: kamienia, stali, szyn kolejowych. Średnica 300–400 mm.

Złote

Srebrne

Brązowe

Z TARCZA CUT-N-BREAK

Do modeli K 760/K 3000 Cut-n-Break. Profesjonalne tarcze z segmentami, których kształt zapewnia znakomitą charakterystykę i wydajność cięcia.

G S B Oferta profesjonalnych, wysokiej klasy i wysokiej jakości łańcuchów do cięcia betonu zbrojonego i innych materiałów budowlanych o różnym stopniu twardości. Do naszych pił łańcuchowych K 970 Chain i K 6500 Chain.


PIŁY LINOWE

PIŁY ŚCIENNE

HUSQVARNA CS 10 Prędkość liny 24 m/s, pojemność magazynu 10 m, 138/135 kg.

HUSQVARNA CS 2512 Prędkość liny 20 lub 25 m/s, pojemność magazynu 12 m (gotowe do użycia 15 m), 150 kg.

AGREGATY HUSQVARNA WS 482 HF

HUSQVARNA WS 440 HF

Wysoka częstotliwość, zdalne sterowanie bezprzewodowe, tarcza diamentowa 600–1600 mm, 28,0 kg, głębokość cięcia 730 mm.

Wysoka częstotliwość, zdalne sterowanie bezprzewodowe, tarcza diamentowa 600–1200 mm, 25,0 kg, głębokość cięcia 530 mm.

HUSQVARNA PP 490

HUSQVARNA PP 440 HF 15 kW, 18,0 kg.

20 kW, 23,4 kg.

HUSQVARNA PP 220 6,5 kW, 10,0 kg.

HUSQVARNA WS 220

HUSQVARNA WS 463

Wysoka częstotliwość, zdalne sterowanie bezprzewodowe, tarcza diamentowa 500–900 mm, 19,0 kg, głębokość cięcia 395 mm.

Hydrauliczna, zdalnie sterowana, tarcza diamentowa 600–1600 mm, 22,0 kg, głębokość cięcia 730 mm.

HUSQVARNA PP 65 3 fazy/1 faza 7/4 kW, 9,5 kg.

HUSQVARNA PP 455 E

HUSQVARNA PP 325 E

HUSQVARNA PP 518

65 l/min, 230 bar, 25 kW, 139 kg.

40 l/min, 140 bar, 9,3 kW, 95 kg.

20, 30, 40 l/min, 140 bar, 10,4 kW, 145 kg.

ZDALNE WYBURZANIE

HUSQVARNA DXR 310

HUSQVARNA DXR 300

HUSQVARNA DXR 270

HUSQVARNA DXR 250

HUSQVARNA DXR 140

22 kW, 2020 kg, zasięg 5,5/5,2 m do góry/w przód z narzędziem. Układ sterowniczy: modułowy, cyfrowy sterownik PLC w sieci CAN.

22 kW, 1960 kg, zasięg 5,5/5,1 m do góry/w przód z narzędziem. Układ sterowniczy: modułowy, cyfrowy sterownik PLC w sieci CAN.

19 kW, 1750 kg, zasięg 4,8/4,5 m do góry/w przód z narzędziem. Układ sterowniczy: modułowy, cyfrowy sterownik PLC w sieci CAN.

19 kW, 1620 kg, zasięg 4,8/4,5 m do góry/w przód z narzędziem. Układ sterowniczy: modułowy, cyfrowy sterownik PLC w sieci CAN.

15 kW, 985 kg, zasięg 4,4/3,7 m do góry/w przód z narzędziem. Układ sterowniczy: modułowy, cyfrowy sterownik PLC w sieci CAN.

HUSQVARNA DSS 200 Do robotów budowlanych Husqvarna z serii DXR. Nożyce do stali ułatwiają rozbiórkę konstrukcji, rur, naczyń i zbiorników procesowych. Idealne w miejscach wymagających zachowania szczególnej ostrożności, np. w przemyśle przetwórczym.

HUSQVARNA DCR 300 ORAZ DCR 100 Do robotów budowlanych Husqvarna z serii DXR. Dzięki tym mocnym szczękom kruszącym można bez trudu wyburzać ściany o grubości ponad 400 mm, klatki schodowe, kolumny itp.

NOWOŚĆ

ŁYŻKI HUSQVARNA Dostępne trzy wielkości: Do DXR 140: Standardowa 52 cm/55 litrów. Szeroka 77 cm/60 litrów. Wąska 30 cm/40 litrów. Pozostałe modele DXR: Standardowa 52 cm/85 litrów. Szeroka 77 cm/105 litrów. Wąska 30 cm/40 litrów.


PRZECINARKI JEZDNE NOWOŚĆ

HUSQVARNA FS 7000 D

HUSQVARNA FS 6800 D

HUSQVARNA FS 5000 D

HUSQVARNA FS 4800 D

HUSQVARNA FS 3500 G

Tarcza diamentowa maks. 1000 mm, 1032 kg, głębokość cięcia 411 mm, 55,4  kW *.

Tarcza diamentowa maks. 1000 mm, 857 kg, głębokość cięcia 415 mm, 50,7 kW*.

Tarcza diamentowa maks. 900 mm, 771 kg, głębokość cięcia 374 mm, 35,5 kW*.

Tarcza diamentowa maks. 680–695 mm, 680 kg, głębokość cięcia 381 mm, 35 kW*.

Tarcza diamentowa maks. 750 mm, 419 kg, głębokość cięcia 311 mm, 27.5 kW*.

HUSQVARNA FS 500 SERIES

HUSQVARNA FS 400 SERIES

HUSQVARNA FS 400 LV

HUSQVARNA FS 300 SERIES

Tarcza diamentowa maks. 600/500 mm, głębokość cięcia 241/179 mm, 231/197 kg. FS 524, benzyna, 15,5 kW*. FS 513, benzyna, 8,7 kW*.

Tarcza diamentowa maks. 500 mm, głębokość cięcia 189 mm, 163/145 kg, FS 413, benzyna, 8,7 kW*. FS 410, olej napędowy, 6,6 kW*.

Tarcza diamentowa maks. 450 mm, ­głębokość cięcia 162 mm, 99 kg, 8,7 kW*.

Tarcza diamentowa maks. 350 mm, głębokość cięcia 122/125 mm, 64/54 kg, FS 309, benzyna, 6,6 kW*. FS 305, benzyna, 4,2 kW*.

PRZECINARKI ULTRA EARLY ENTRY™ HUSQVARNA SOFF-CUT 4200

HUSQVARNA SOFF-CUT 4000

HUSQVARNA SOFF-CUT 2000 E

Tarcza diamentowa maks. 350 mm, głębokość cięcia maks. 76 mm, 221 kg, 17,2 kW*.

Tarcza diamentowa maks. 350 mm, ­głębokość cięcia maks. 70 mm, 191 kg, 14,9 kW*.

Tarcza diamentowa maks. 250 mm, głębokość cięcia maks. 38 mm, 144 kg, 6,5 kW*.

HUSQVARNA SOFF-CUT 150 Tarcza diamentowa maks. 150 mm, głębokość cięcia maks. 30 mm, 39 kg, 3,3 kW*.

MASZYNY DO OBRÓBKI POWIERZCHNI

HUSQVARNA PG 680 12,5 kW, 400 V, 3 fazy, szerokość robocza 680 mm, tarcza szlifierska 3 × 230 mm, 385 kg.

HUSQVARNA PG 820 12,5 kW, 400 V, 3 fazy, szerokość robocza 820 mm, tarcza szlifierska 3 × 270 mm, 440 kg.

HUSQVARNA PG 820 RC

HUSQVARNA PG 680 RC

13,0 kW, 400 V, 3 fazy, szerokość robocza 820 mm, tarcza szlifierska 3×270 mm, 536 kg.

13,0 kW, 400 V, 3 fazy, szerokość robocza 680 mm, tarcza szlifierska 3 × 230 mm, 498 kg.

NOWOŚĆ

HUSQVARNA PG 530 3,75/4,75 kW, 230/400 V, 1 lub 3 fazy, szerokość robocza 530 mm, tarcza szlifierska 3 × 230  mm, 200/216 kg.

HUSQVARNA DC 3000

HUSQVARNA PG 400 HUSQVARNA PG 450 2,2 kW, 230 V, 1 faza, ­szerokość robocza 450 mm, 109 kg.

4,0 kW, 400 V, 3 fazy, szerokość robocza 400 mm, 115 kg.

HUSQVARNA PG 280

HUSQVARNA DC 6000

HUSQVARNA DC 3300

2,2/3,0 kW, 230/400 V, 3 lub 1 faza, szerokość robocza 280 mm, 70 kg.

5,75 kW, 400 V, 16 A, 420 mbar, 290 kg.

3,3 kW, 230 V, 16 A, 300 mbar, 97 kg.

2,4 kW, 230 V, 16 A, 254 mbar, 55 l, 27,5 kg.

HUSQVARNA DC 1400 1,2 kW, 230 V, 16 A, 230 mbar, 55 l, 16 kg.


SILNIKI DO WIERTNIC HUSQVARNA DM 406 H 120/230/340/580/980/1400 obr./min, zalecana średnica wiertła 0–650 mm, 16,0 kg.

HUSQVARNA DM 650 3000/6000 W, 3 lub 1 faza, zalecana średnica wiertła 112–600 mm, 14,0 kg.

HUSQVARNA DM 230

HUSQVARNA DM 340

1900 W, 1 faza, zalecana średnica wiertła 150 mm, praca z ręki 80 mm, 7,0 kg.

3300 W, 1 faza, zalecana średnica wiertła 50–400 mm, 14,0 kg.

HUSQVARNA DM 280

HUSQVARNA DM 220

2700 W, 1 faza, zalecana średnica wiertła: mała prędkość 50–350 mm, duża prędkość 25–250 mm, 13,0 kg.

1900 W, 1 faza, zalecana średnica wiertła 150 mm, praca z ręki 80 mm, 7,5 kg.

STATYWY DO WIERTNIC

HUSQVARNA DS 50 GYRO

HUSQVARNA DS 40 GYRO

∅ 350 mm, długość posuwu 670 mm, 56 kg.

∅ 150 mm, długość posuwu 600 mm, 30 kg.

WIERTNICA AUTOMATYCZNA HUSQVARNA AD 10 3,6 kg, prędkość 0–3,2 m/ min w obie strony.

POMPA PRÓŻNIOWA

HUSQVARNA DS 900

HUSQVARNA DS 450

∅ 900 mm, długość posuwu 944 mm, 32 kg.

∅ 450 mm, długość posuwu 700 mm, 24,0 kg.

HUSQVARNA DS 250/DS 250 JEDNA PRĘDKOŚĆ

HUSQVARNA VP 200 0,55 kW, 200 l/min, 19,0 kg.

HUSQVARNA DS 150

∅ 150 mm, długość posuwu 495 mm, ∅ 250 mm, długość posuwu 685 mm, 16,0 kg. 15,5 kg.

WIERTNICE ZE STATYWAMI

PRZECINARKI DO GLAZURY

HUSQVARNA DMS 240 2400 W, 1 faza, maks. ∅ 250 mm, 25,0 kg.

HUSQVARNA DMS 160 AT/A 1550 W, 1 faza, maks. ∅ 120 mm, 12,0/10,5 kg.

HUSQVARNA TS 230 F

HUSQVARNA TS 73 R

HUSQVARNA TS 66 R

HUSQVARNA TS 60

800 W, max ∅ 230 mm, maks. głębokość cięcia 46 mm, 16,5 kg.

1000 W, 110/230 V, maks. ∅ 230 mm, maks. głębokość cięcia 50/100 mm, 47 kg.

800 W, max ∅ 200 mm, maks. głębokość cięcia 40 mm, 41 kg.

1800 W, max ∅ 254 mm, maks. głębokość cięcia 78 mm, 36 kg.

PRZECINARKI STOLIKOWE

HUSQVARNA TS 400 F

HUSQVARNA TS 350 E

HUSQVARNA TS 300 E

HUSQVARNA TS 100 R

1500/2200/2700 W, maks. ∅ 400 mm, maks. głębokość cięcia 125/230 mm, 96 kg.

1500/2200/2700 W, maks. ∅ 350 (300) mm, maks. głębokość cięcia 100 (80) mm, 92 kg.

2200/2700 W, maks. ∅ 300 (350) mm, maks. głębokość cięcia 80 (100) mm, 82 kg.

2200/2700 W, maks. ∅ 350 mm, maks. głębokość cięcia 105 mm, 106 kg.


PRZECINARKI RATOWNICZE

PRZECINARKI SPALINOWE

HUSQVARNA K 1260

HUSQVARNA K 970

HUSQVARNA K 760/K 760 OILGUARD

HUSQVARNA K 970 RESCUE

119 cm3, 5,8 kW, 13,7/14,4 kg, tarcza 350/400 mm, głębokość cięcia 125/145 mm.

94 cm3, 4,8 kW, 10,9/11,9 kg, tarcza 350/400 mm, głębokość cięcia 125/145 mm.

74 cm3, 3,7 kW, 9,6/9,8  kg, tarcza 300/350 mm, głębokość cięcia 100/125 mm.

94 cm3, 4,8 kW, 11,0 kg, tarcza 350 mm, głębokość cięcia 125 mm.

HUSQVARNA K 970 RING

HUSQVARNA K 760 CUT-N-BREAK

HUSQVARNA K 970 CHAIN

HUSQVARNA K 760 RESCUE

94 cm3, 4,8 kW, 13,8 kg, tarcza 370 mm, głębokość cięcia 270 mm.

74 cm3, 3,7 kW, 11,1 kg, tarcza 230 mm, głębokość cięcia 400 mm.

94 cm3, 4,8 kW, 9,7 kg, prowadnica 350 mm, głębokość cięcia 400 mm.

74 cm3, 3,7 kW, 9,6 kg, tarcza 300 mm, głębokość cięcia 100 mm.

PRZECINARKA DO SZYN

PRZECINARKI HYDRAULICZNE

PRZECINARKI PNEUMATYCZNE

HUSQVARNA K 1260 RAIL

HUSQVARNA K 3600 MK II

HUSQVARNA K 2500

HUSQVARNA K 40

119 cm3, 5,8 kW, 20,5/21,1 kg (z RA10), tarcza 350/400 mm, głębokość cięcia 125/145 mm.

140 barów/40 l/min, 4,3 kW, 8,3 kg, tarcza 370 mm, głębokość cięcia 270 mm.

140 barów/40 l/min, 5,2 kW, 8,3 kg, tarcza 400 mm, głębokość cięcia 145 mm.

7 kp/cm2, 3,2 kW, 9,9 kg, tarcza 350 mm, głębokość cięcia 125 mm.

PRZECINARKI ELEKTRYCZNE HUSQVARNA K6500 230/240 V, 5500 (3 fazy)/ 3000 (1 faza) W, 10,0 kg, tarcza 400 mm, głębokość cięcia 145 mm.

HUSQVARNA K 3000 VAC 230/120/110 V, 2700/1800/2200 W, 8,9 kg (z separatorem pyłu 1 kg), tarcza 350 mm, głębokość cięcia 119 mm (z separatorem pyłu).

HUSQVARNA K 6500 CHAIN 230/240 V, 5500 (3-fazy)/3000 (1-faza) W, 9,1 kg, rozmiar prowadnicy 300, 350 lub 400 mm, głębokość cięcia 350, 400 lub 450 mm.

HUSQVARNA K 6500 RING  230/240 V, 5500 (3 fazy)/ 3000 (1 faza) W, 13,1 kg, tarcza 370 mm, głębokość cięcia 270 mm.

HUSQVARNA K 3000 CUT-N-BREAK 230/120/110 V, 2700/1800/2200 W, 10,4 kg, tarcza 230 mm, głębokość cięcia 400 mm.

AKCESORIA DO PRZECINAREK

HUSQVARNA K 3000 WET 230/120/110 V, 2700/1800/2200 W, 8,5 kg, tarcza 350 mm, głębokość cięcia 125 mm.

WÓZKI NOWOŚĆ SEPARATOR PYŁU K 3000 Perfekcyjne usuwanie kurzu przy cięciu na sucho. Współpracuje z K 3000 Wet oraz K 3000 Vac.

HUSQVARNA RA 10

HUSQVARNA FC 40

HUSQVARNA WT 15

Osprzęt tnący do modelu K 1260 Rail, 5,3 kg.

Regulator przepływu i ciśnienia 40, 30 lub 20 l/min, 140 barów, 4,2 kg.

Pompa elektryczna 220/110 V. Mieści 15 litrów. Zasilana akumulatorem litowo-jonowym Gardena 18,5 V.

CIŚNIENIOWY ZBIORNIK NA WODĘ Z WĘŻEM Mieści 13,3 litra, wąż gumowy o długości 3 m.

NOWOŚĆ

HUSQVARNA KV 970/1260

HUSQVARNA KV 760

Wózek opracowany dla modeli K 970 i K 1260. Zbiornik na wodę 13,3 l.

Wózek opracowany dla modelu K 760. Zbiornik na wodę 13,3 l.

Copyright © 2016 Husqvarna AB (publ). Wszelkie prawa zastrzeżone. Nazwa Husqvarna oraz pozostałe oznaczenia produktów i ich cech są znakami towarowymi Husqvarna Group, zgodnie z informacjami podanymi na stronie www.international.husqvarna.com. Zastrzegamy sobie prawo do zmian technologii oraz parametrów technicznych bez uprzedniego powiadomienia. *Dane producenta silnika.


ODZIEŻ I SPRZĘT

ZANIM ZACZNIESZ, SPRAWDŹ ODZIEŻ I SPRZĘT OCHRONNY! Trudna praca to trudny test dla odzieży i sprzętu ochronnego. Może czas na ich ­wymianę? Akcesoria i sprzęt ochronny Husqvarna pomagają pracować bezpieczniej i wydajniej. OLEJE I KANISTER NA PALIWO Nasza oferta akcesoriów obejmuje również olej do silników dwusuwowych przystosowany do różnych warunków oraz olej do filtrów powietrza ulegający biodegradacji. Opracowany przez nas kanister na paliwo może pomieścić 6 l benzyny i wyposażony jest w funkcję kontroli poziomu paliwa.

OCHRONNIKI SŁUCHU Z RADIEM FM Dobra jakość dźwięku i dopasowanie do ­głowy. Wejście audio 3,5 mm (AUX) do ­podłączenia odtwarzacza lub krótkofalówki. Dostępne wersje z pałąkiem lub mocowaniem do kasku.

RĘKAWICE CLASSIC Wytrzymałe rękawice w uniwersalnym rozmiarze, ze spodem ze skóry koźlęcej oraz wierzchem z tkaniny spandex. Gumowane mankiety z bawełnianym ściągaczem zapewniają idealne dopasowanie do przegubu.

OBUWIE OCHRONNE OKULARY OCHRONNE, CLEAR X Okulary ochronne z bezbarwnymi, odpornymi na zarysowania soczewkami, z regulacją ustawienia soczewek i długości zauszników. Spełniają wymogi normy EN 166 oraz ANSI Z87+.

MASKA OCHRONNA Chroni przed bardzo drobnymi i szkodliwymi ­drobinami pyłu zawartymi w powietrzu i wodzie. Posiada wylot ułatwiający wydychanie powietrza i zapobiegający gromadzeniu się wilgoci. Maska ochronna spełnia normę EN 149: 2001, klasa FF P3.

Obuwie do pracy przecinarką wykonane z gumy ognioodpornej, ze wzmocnionymi podnoskami. Podeszwa antypoślizgowa odporna na przebicia i dostosowana do kostek. Luźne dopasowanie i karbowany napiętek ułatwiają zdejmowanie. Spełnia wymogi normy EN 345 SB E.

KASK OCHRONNY Wyposażony w większą osłonę twarzy, zabezpieczenie karku i ochronniki słuchu. Certyfikowany zgodnie z obowiązującymi normami EN oraz ANSI.

OCHRONNIKI SŁUCHU Z PAŁĄKIEM Lekkie, giętkie i wygodne dzięki wyściełanemu pałąkowi. Konstrukcja umożliwia ­regulację ucisku w zakresie 20 %. Zatwierdzone zgodnie z obowiązującymi ­normami EN.


PRZECINARKI

DODAJ NOWE KÓŁKA DO SWOJEJ PRZECINARKI!

NOWOŚĆ NOWOŚĆ

HUSQVARNA KV 970/1260 i KV 760 Te kompaktowe wózki zaprojektowane specjalne dla przecinarek spalinowych Husqvarna, ułatwiają cięcie w linii prostej oraz po łuku, a także pracę w pobliżu krawężników. Wyposażone są teraz w ciśnieniowe zbiorniki na wodę o pojemności 13,3 l oraz przewód 3 m łączący dyszę wodną z osłoną tarczy. Ta nowa funkcja umożliwia ciągły przepływ wody także podczas pracy przecinarką bez wózka.

PRACUJ MĄDRZEJ I BEZPIECZNIEJ!

POBIERZ ZA DARMO!

Zajrzyj do naszego Przewodnika użytkownika przecinarki i odkryj bezpieczniejsze, bardziej ergonomiczne i efektywne sposoby pracy przecinarką ręczną. Pobierz go z App Store (wersja dla iPada) lub z naszej strony internetowej (wersja PDF do przeglądania w komputerze i innych urządzeniach). 19


CIĘCIE NAWIERZCHNI

HUSQVARNA FS 3500 G – WIELKI POWRÓT

NOWOŚĆ HUSQVARNA FS 3500 G Producent silnika: Kohler. Tarcza diamentowa maks. 750 mm. Maks. głębokość cięcia 311 mm. Ciężar 419 kg.

20


Z przyjemnością ogłaszamy wielki ­powrót, oczekiwany z niecierpliwością przez fanów maszyn Husqvarna: oto zaktualizowana wersja mocnej, spraw­ dzonej spalinowej przecinarki jezdnej Husqvarna FS 3500 G. Dla tych, którzy nie mieli jeszcze przyjemności jej poznać: jest to poręczna, średniej wielkości prze­ cinarka z napędem własnym, stworzona z myślą o łatwym manewrowaniu, trans­ porcie i konserwacji, dzięki czemu nadaje się do łatania dziur i innych prac ­naprawczych. Nowa przecinarka Husqvarna FS 3500 G nadaje się idealnie do mniejszych i średniej wielkości prac. Wyposażona jest w silnik spalinowy o mocy 27,5 kW oraz samoregulujący napinacz pasa, co zapewnia maksymalną wygodę i trwałość pasa. Głębokość cięcia do 311 mm tarczą 750 mm. ­Możliwość wypożyczania maszyny dzięki regu­ lowanym uchwytom, miernikowi obrotów i liczni­ kowi motogodzin. Opcjonalnie dostępna jest pompa wodna i zestaw świateł. Więcej informacji uzyskać można od swojego przedstawiciela Husqvarna lub w najbliższym centrum serwisowym Husqvarna. Dane do kontaktu i wskazówki podano na www.husqvarnacp.com

SOFF-CUT

WYKONYWANIE SZCZELIN DYLATACYJNYCH W ZALEDWIE GODZINĘ PO WYLANIU BETONU!

System Husqvarna Soff-Cut doskonale nadaje się do wykonywania szczelin dylatacyjnych na wczesnym etapie, tuż po wylaniu betonu. To najlepsze rozwiązanie, pozwalające zminimalizować ryzyko powstawania niekontrolowanych pęknięć, które należą do najkosztowniejszych i najpoważniejszych problemów, na jakie natrafiają pracownicy budowlani. Główne korzyści to wysoka wydajność, możliwość wylania i cięcia betonu tego samego dnia oraz oczywiście estetyczne rezultaty pracy, które osiągnąć można dzięki mniejszej głębokości cięcia. PROBLEM: NIEKONTROLOWANE PĘKANIE

Kiedy beton zaczyna twardnieć, pojawiają się w nim naprężenia wewnętrzne. Chodzi o to, aby uwolnić te naprężenia, zanim spowodują one niekontrolowane pękanie materiału. ROZWIĄZANIE: WYKONANIE PROSTYCH SZCZELIN NA BARDZO WCZESNYM ETAPIE

Dzięki systemowi Husqvarna Soff-Cut Ultra Early Entry™, cięcie szczelin dylatacyjnych na sucho ma miejsce „w zielonej strefie” – w ciągu godziny lub dwóch po zakończeniu pracy. Technologia ­Soff-Cut firmy Husqvarna opiera się na połączeniu tarczy Soff-Cut oraz płozy poślizgowej. Podczas cięcia - przeciwbieżne obroty tarczy wspomagane są przez płozę poślizgową, która naciska na ciętą powierzchnię, co zapobiega powstawaniu odprysków i ubytków. ­Soff-Cut pozwala na cięcie „w zielonej strefie czasowej", w ramach prac wykończeniowych, aby dzięki temu skuteczniej kontrolować spękania skurczowe.

ZESKANUJ SYMBOL I ZOBACZ, JAK TO DZIAŁA! https://www.youtube.com/watch?v=KMPrlil8ZRM

21


SZCZĘKI KRUSZĄCE Szxzęki kruszące sprawdza­ ją się znakomicie w różno­ rodnych zastosowaniach, takich jak wyburzanie konstrukcji z cegieł i betonu, klatek schodo­wych, dachów oraz ­wymagających zacho­wania ostrożności obszarów wewnątrz ­budynków.

„Te roboty to najlepsze, co mogło się przytrafić moim przychodom.” DUKE LONG, WŁAŚCICIEL INTERSTATE SAWING WEST BEND, WI, USA

CHWYTAKI Obrotowy wielofunkcyjny chwytak o niewielkim ciężarze i dużej objętości. Maksymalny udźwig i duża siła chwytaków pozwalają zwiększyć skuteczność wyburzania.

NOŻYCE DO STALI Obrotowe nożyce do stali – lekkie, o dużej sile cięcia. Idealne do precyzyjnej pracy w ograniczonych przestrzeniach, gdzie wymagana jest duża siła cięcia. ŁYŻKI Nowa oferta łyżek do modelu Husqvarna DXR dostępna jest w wersjach: standardowej, szerokiej i wąskiej, do różnych prac wymagających kopania.

NOWOŚĆ

HUSQVARNA DXR 140 Nasz najbardziej kompaktowy robot budowlany sterowany zdalnie. Bardzo wszechstronny dzięki takim przystawkom jak: chwytaki, szczęki kruszące i nożyce. Mała szerokość ­umożliwia wyburzanie ­ w ciasnych przestrzeniach. 22

HUSQVARNA DXR 300 Nasz najsilniejszy robot budowlany sterowany zdalnie, łączący w sobie mały ciężar z dużą mocą wyburzania. Dysponuje największą mocą wybu­ rzania w swojej klasie wagowej z młotem SB 302.


ZDALNE WYBURZANIE

ZDALNIE STEROWANI POMOCNICY PRZY NAJCIĘŻSZYCH PRACACH Kiedy wyburzanie jest zbyt trudne, niebezpieczne lub zbyt czasochłonne dla człowieka, te sterowane zdalnie, zasilane trójfazowo roboty stają się idealnymi pomocnikami. Dzięki różnorodnym narzędziom można je wykorzystać do rozbijania i kucia, kruszenia, cięcia metalu, kopania, zgarniania, sortowania i podnoszenia. Uwzględniając pakiety opcjonalne, pięć modeli DXR dostępnych jest ogółem w 17 wersjach. ZASTOSOWANIA W BUDOWNICTWIE

ZASTOSOWANIA SPECJALNE

Dzięki DXR można zdemontować ciężkie struktury wykonane z betonu, cegły czy stali, zarówno w budynku jak i na zewnątrz, również w miejscach, gdzie hałas i drgania są niewskazane. Robot DXR to maszyna nadająca się idealnie do wyburzania części konstrukcji, np. schodów, gdzie wymagana jest duża precyzja.

W wyższych temperaturach otoczenia Husqvarna DXR może pracować bez przerw z pełną mocą, jeżeli wyposaży się go w pakiet dodatkowego chłodzenia (P2), dostępny dla wszystkich modeli DXR z wyjątkiem DXR 140. Dzięki temu maszyna jest bardziej wydajna, pracując na przykład w piecach cementowych czy hutach stali.

DXR zmieści się w niewielkich otworach, można go również opuścić w dół ciasnego szybu, gdzie wykona pracę, podczas gdy operator będzie stał wygodnie w bezpiecznej odległości. Transport ciężkich materiałów po rozbiórce z miejsca pracy na zewnętrzną hałdę także bezpiecznie i łatwo zapewni DXR.

Z

a est

w-

a dod

af tkw Z

u

cj nk

ah

o wd

a est

y

u d ra

r och

licz

na ów

o ny

ik wn

siło

Pa

kie

od td

(C2

ow atk

+C

ec

Po wyposażeniu w pakiet ochrony przed wysoką temperaturą (P3), DXR może także zostać wykorzystany do odżużlania pieców w topialniach i podobnych miejscach. Pakiet ten chroni najważniejsze części maszyny przed uszkodzeniem na skutek promieniowania cieplnego i ciepła przewodzonego. Pakiet dostępny dla DXR 270, DXR 300 i DXR 310.

3) hł

Os

en odz

łon

ie

) (P2

e

du wo

rz ap

Ol

ej h

ra yd

cz uli

ny

tru St

d

za no

pa

alo

g we

. l ny

ąsi

en

St

w alo

es

y

top

om

łot

a

ą sok o) wy   d e / obn prz B202 y os go y e S w on ian tko chr do aw o o aturą (zam oda d d r w pe 02 w sta sta Ze tem SB3 Ze od chł

ice

d nia

ze

DODATKOWA FUNKCJA HYDRAULICZNA (P1)

DODATKOWE CH‎ŁODZENIE (P2)

OCHRONA PRZED WYSOKĄ TEMPERATURĄ (P3) = Montaż fabryczny

= Instalacja w serwisie

Więcej informacji uzyskać można od przedstawiciela Husqvarna lub w najbliższym centrum serwisowym Husqvarna. Dane do kontaktu i wskazówki podano na www.husqvarnacp.com

23


NARZĘDZIA DIAMENTOWE

NIE JEST LEKKO, ALE POMOŻEMY CI SIĘ PRZEBIĆ Przecinanie twardych materiałów, takich jak beton czy granit, nie jest lekką pracą. Zawsze jednak można uczynić ją lżejszą. Prawda jest taka, że bez względu na moc przecinarki czy szlifierki kątowej, o efektach zadecyduje jakość tarczy. Przedstawiamy tu trzy grupy narzędzi diamentowych podzielonych ze względu na wydajność – Złotą, Srebrną i Brązową. Znajdziesz lepsze narzędzie do pracy.

EKSPERCI OD NARZĘDZI DIAMENTOWYCH Husqvarna jest jednym z wiodących konstruktorów i producentów narzędzi diamentowych do cięcia i wiercenia w betonie i innych materiałach budowla­ nych. Dostarczamy miliony narzędzi diamentowych – tarcz do przecinarek, wierteł, lin i ściernic – firmom budowlanym, profesjonalnym użytkownikom i wypo­ życzalniom maszyn na całym świecie. Więcej informacji uzyskać można od przedstawiciela Husqvarna lub w najbliższym centrum serwisowym Husqvarna. Dane do kontaktu i wskazówki podano na www.husqvarnacp.com

Tommy, wykonawca nawierzchni z kostki Zadanie na dziś: pociąć betonowe płyty, dostosowując ich wielkość i kształt. Maszyna: Husqvarna K 760 Tarcza: Husqvarna MT Malek, pracownik budowlany Zadanie na dziś: wszystkie prace związane z cięciem na placu budowy Maszyna: Husqvarna K 970 Tarcza: Husqvarna Vari-Cut™

24


LEPSZE NARZĘDZIE DO KAŻDEJ PRACY ZŁOTA

Dick, specjalista od pracy przecinarką Zadanie na dziś: Wyciąć otwory w gotowych betonowych ścianach Maszyna: Husqvarna K 6500 Tarcza: Husqvarna Diagrip S

Narzędzia przezna­ czone do intensywnego, profesjonalnego użytku w specjalistycznych zastosowaniach. Zapewniają maksy­ malną prędkość cięcia i są odporne na zużycie podczas ciężkich prac związanych z cięciem i wierceniem.

SREBRNA Narzędzia przeznaczone do profesjonalnego użytku we wszystkich zastosowaniach. Zapewniają dużą prędkość cięcia i są odporne na zużycie podczas wszelkich prac związanych z cięciem i wierceniem.

BRĄZOWA Do sporadycznego stosowania. Narzędzia charakteryzuje korzystny stosunek wydajności do ceny w typowych zastosowaniach.

25


„Husqvarna ma świetny serwis. Czujemy się bezpiecznie, pracując ich ­maszynami, bo wiemy, że w razie problemu wystarczy jeden telefon.” JIMMY JOHANSSON, GÖTEBORGS RIVTEAM, GOTHENBURG, SZWECJA

SERWIS HUSQVARNA

HUSQVARNA TECHNICAL SPECJALIŚCI ZAWSZE DO TWOICH USŁUG Jako profesjonalista, polegasz na swoich maszynach i narzędziach diamentowych, ­wymagając ich dostępności i gotowości zawsze, aby unikać przestojów. Kiedy terminy są napięte, nie można sobie pozwolić na awarię, dlatego jeżeli wydarzy się coś ­nieprzewidzianego, musisz szybko rozwiązać problem.

Maszyny Husqvarna stworzono z myślą o długotrwałej pracy w ciężkich warunkach. Jednak każdy sprzęt użytkowany profesjonalnie ulega zużyciu, dlatego ­niezbędny jest odpowiedni serwis. Najlepszym sposobem na uniknięcie problemów, nieprzewidzianych przestojów i nieplanowanej utraty mocy przerobowych jest regu­ larne oddawanie maszyn na przegląd do autoryzowa­ nego mechanika Husqvarna, który wykryje potencjalne źródła problemów i wymieni zużyte części, zanim ­zaczną one szwankować. Służy temu regularna kon­ serwacja maszyn, zgodna z harmonogramem przeg­ lądów. Taki przegląd można zaplanować wcześniej, aby w minimalny sposób zakłócić pracę firmy.

26

SAM WYKONASZ PODSTAWOWE PRACE Codzienny przegląd i mniejsze prace serwisowe ­możesz wykonać samodzielnie, co ułatwi film instruk­ tażowy dostępny na naszym oficjalnym kanale na YouTube, a także instrukcje serwisowe dostępne w instrukcji obsługi każdej maszyny Husqvarna. ­Instrukcje pobrać można bezpłatnie na naszej stronie internetowej. Oczywiście jeżeli firma posiada własny warsztat, zajmujący się konserwacją maszyn, jest to optymalna sytuacja.


RESZTĄ ZAJMĄ SIĘ FACHOWCY

SPRAWNA, SKUTECZNA ORGANIZACJA

Bardziej zaawansowane prace serwisowe i naprawy zawsze lepiej zlecić przeszkolonym mechanikom Husqvarna. Wielu naszych klientów, zarówno profesjo­ nalnych użytkowników, jak i firm oferujących wynajem maszyn, powierzyło cały serwis techniczny swojemu lokalnemu przedstawicielowi Husqvarna. W wielu przypadkach takie rozwiązanie jest dla klienta najtańsze.

Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu na serwis techniczny, firma Husqvarna zainwestowała w stworzenie sprawnej i skutecznej sieci serwisów, działających w oparciu o wysokie umiejętności techniczne, skuteczną logistykę i technologie cyfrowe. Dlatego główny szef serwisu Richard Bälter nie kryje dumy, chwaląc swoich podwładnych pracujących w lokalnych serwisach: „Nasz wykwalifikowany i oddany personel serwisu ukierunkowany jest na klienta. Ci ludzie są pasjonatami maszyn Husqvarna i starają się służyć klientom ­najlepszym serwisem i radą. Pozwól im zadbać o Twoje maszyny, a sam skup się na rzeczach ­najważniejszych dla Twojej działalności.” 27


Copyright Š 2016 Husqvarna AB (publ). All rights reserved. Husqvarna and other product and feature marks are trademarks of the Husqvarna Group as displayed at www.international.husqvarna.com We reserve the right to make changes in technology and specifications without prior notice.

Stendahls. 115 03 61-61 PL.

www.husqvarnacp.com

(PL) Husqvarna Construction Products - Product News 2016  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you