Page 1


SISUKORD

JONSEREDI LUBADUSED KLIENTIDELE

KETTSAED 4

ÕIGE SEADE Õige seadme valimiseks on meilt alati võimalik abi saada – vaatamata sellele, kas hakkate sellega oma põhitööd tegema või kavatsete vabal ajal kasutama hakata.

Tarvikud

12

Tootejuht

14

Varustuse juht

16

PUHASTUSSAED – VÕSALÕIKURID – MURUTRIMMERID

18

Tarvikud

26

Tootejuht

28

Varustuse juht

30

RAIDERID 32

Tarvikud

38

Tootejuht

42

AIATRAKTORID 44

Tarvikud

50

Tootejuht

54

MURUNIIDUKID 56

Tootejuht

62

HEKILÕIKURID 64

Tootejuht

68

OHUTUS Kõik Jonseredi toodete müüjad pakuvad ka kaitserõivaid ja – varustust. KVALITEETSED TARNED Jonseredi tooteid müüakse alati kontrollitult, seadistatult ja kasutamisvalmilt. NÕUANDED JA SOOVITUSED Meilt saate alati professionaalset abi ja kasulikke nõuandeid. KASUTUSJUHENDID Kasutusjuhendid ja tooteid tutvustavad filmid on saadaval meie kodulehel. HOOLDUS JA VARUOSAD Jonseredi edasimüüjalt saate alati originaalvaruosi ja tehnilist nõu. VASTUTUS KESKKONNA EEST Jonseredi tootevalikus on mitmeid keskkonnasäästlikke tooteid. Lisaks sellele kannavad mitmed Jonseredi tooted vastavat märgistust. Igal tootel on dokumentatsioon, kus on toodud seadme poolt teki­ tatud keskkonnakoormus tootmisel, pakendamisel, turustamisel, seadme materjalide taaskasutamisel ja seadme utiliseerimisel.

LEHPUHURID 65

Tootejuht

68

LUMEPUHURID

66

Tootejuht

69

MULLAFREESID 67

Tootejuht

69

KAITSE- JA TÖÖRÕIVAD – TÖÖRIISTAD

70

Jonsered® tegeleb pideva tootearendusega, seepärast jätame endale õiguse ilma ette teatamata muuta tootevalikut, toodete kujundust, tehnilisi n ­ äitajaid, lisavarustust, komplektsust ja hinda. Kõik andmed tabelites on esitatud kataloogi avaldamise seisuga. Need võivad toodete arendamise tõttu muutuda. Tootevalik on edasimüüjati erinev. Mõningaid tooteid saab osta ainult tellimise teel. Käesolevas kataloogis võib esineda trükivigu.

Külastage www.jonsered.ee Vajate abi õige masina valimisel? Meie veebilehelt leiate kogu teabe huvitavate toodete kohta ning meie käesolevad eripakkumised.


SÜGAVAL SISIMAS ON TEIE ISIKLIK VALIK ÜSNA LIHTNE Teie isiklik valik tähendab seda, et te teate, mida tõesti tahate. Tõesti väga lihtne, kuid mõnikord vajate ratsio­ naalseid põhjuseid kinnitamaks, et tegite hea valiku.   Põhjuseks võib olla see, et Jonsered® on metsas, pargis ja aias töötamiseks mõeldud masinate maailma juhtivate tootjate hulgas. Disain ja tunnetus on meie kettsaagide, võsalõikurite, trimmerite ja raiderite arendamisel keskseteks komponentideks. Ohutus, ergonoomia, kvaliteet ja töövõime on olnud meid juhtivateks sõna­ deks juba 1954. aastal alustamisest saadik. Ning meie edasimüüjad on ülimalt kompetentsed professionaalid.   Kui teie valik on Jonseredi ja mõne teise margi vahel, olete juba jõudnud punkti, kus valite parimate vahel. Edasine on juba teie oma isiksuse ja teie tegeliku ­olemuse küsimus. Siis teate ka sügaval sisimas, mida te tahate.   Tere tulemast punasesse meeskonda.


MEIE TEHNOLOOGIA ON MÕELDUD TEIE TÖÖPÄEVA JAOKS Need, kes töötavad metsas või avamaal professionaalse Jonseredi masinaga, võivad olla kindlad, et meie Jonseredis oleme laialdaselt kaalutlenud teie ja teie kolleegide vajadusi. Arendame oma professionaalseid masinaid nii, et saaksite nautida lihtsamat, vähem ­pingelist ja kasumlikumat tööpäeva. Selle võib-olla parimaks näiteks on meie Ulticor® masinad.

2

Ulticor seeriasse kuuluvad Jonseredi moodsaimad masinad, mis on loodud professionaalseks täistööajaga kasutamiseks. Mootoritel ja mehhanismidel on kvali­ teet ja täpsus, mis pakuvad maksimaalset töötõhusust ja vastupidavust. Samuti on Ulticor masinad loodud pakkuma parimat võimalikku ergonoomiat ja nõudma minimaalseid hooldusseisakuid.


Clean Power™ on üks mitmest näitest meie eduka ­tootearenduse kohta. Mootoritehnoloogia, mis kasutab kütust eelmistest mootorite põlvkondadest tõhusamini. Clean Power™ võimaldab mootori keskastme võimsuse märgatavat tõusu, mis tähendab tõhusamat lõikamist. Samal ajal langeb kütusekulu kuni 20 protsenti, andes tulemuseks kuni 75 protsenti vähem heitgaase. See

omakorda tähendab suuremat tõhusust, paremat ­töö-ökonoomiat ja tervemat töökeskkonda, mis ­võimaldab teil kui professionaalsel kasutajal olla igal tööpäeval tootlikum.

3


NEILE, KES AUSTAVAD IGA PUUD Neil teist, kes on langetanud mõned puud, või ka mõnituhat, on tõenäoliselt looduse suhtes üsna alandlik suhtumine. Puu, mille te maha võtsite, on olnud seal kaua, võib-olla isegi mitu põlvkonda, ja on austuse ära teeninud. Õige kettsaag aitab teil teha töö ära kiirelt, korralikult ja ohutult.

4

Ükskõik millise Jonseredi mudeli te valite, saate abso­ luutse maailmaklassi kettsae. Hea kiirendus, tasakaa­ lustatud toores jõud, efektiivne vibratsioonisummutus ja tippklassi ergonoonia on omadused, mille eeliseid saate kasutada nii täistööajaga metsas töötades kui lihtsalt nädalavahetustel maakodu taga puid lõigates.


KETTSAED www.jonsered.ee

UUS!

JONSERED CS 2253

See uhiuus mootorsaag on tulvil uutest funktsioonidest, mis muudavad teie töö tõhusamaks ja mugavamaks. Madal ja sale saekorpus muudab mootorsae lihtsasti käsitsetavaks ja tagab suurepärased laasimisomadused. Uue disainiga käepide pakub aga veelgi suuremat mugavust. Rohkem mugavaid omadusi leiate lk 6.

5


VÕIMAS SEERIA TÄISTÖÖAJAGA PROFESSIONAALIDELE Kui teie tööpäevad sisaldavad jämedate tüvede langetamist, laasimist ja lõikamist, vajate säästlikku ja usaldusväärset saagi, millel on võimas mootor, hea kiirendus ja suur pöördemoment. Samal ajal peab saag olema paindlik ja

mugav igapäevaseks tööks igal ajal. Sel hooajal on kõigil meie ­professionaalsetel saagidel efektiivne vib­ratsiooni­ summutus, mugavad käepidemed – mõned s­ oojendusega – ja sale ning kompaktne disain.

SOOVITUSTABEL CS 2188

CS 2172

CS 2260

CS 2153

Täistööajaga kasutamine metsatöödel Osalise tööajaga kasutamine metsatöödel Igakülgne maaomanike kasutamine Juhukasutus/küttepuud Lisavalikuna on teatud mudelitel saadaval soojendusega käepidemed, soojendusega karburaator ja katalüsaator. Lugege kogu seeria kohta lisa lk 14 – 15.

6


NUTIKAD OMADUSED

CLEAN POWER™ Tehnoloogia, mis annab mootorile toore jõu isegi madalatel pööretel. Teised ainulaadsed eelised on madal kütusekulu ja puhtamad heitgaasid. (Kuni 20 % madalam kütusekulu ja kuni 75 % vähem heitgaase.)

PEAK PULSE Mootori ehitus on optimeeritud tõhusaks laasimiseks, võimaldades täisgaasil kohest tippkiirusele kiirendamist.

CARB CONTROL Pidev õhu/kütuse segu automaatne häälestamine. Kõrvaldab vajaduse karburaatorit käsitsi reguleerida. Tagab mootori optimaalse töövõime kõigil tingimustel.

JONSERED CS 2172 70,7 cm³, 4,1 kW, 6,4 kg.

JONSERED CS 2188 87,9 cm³, 4,8 kW, 7,1 kg.

JONSERED CS 2260 59,8 cm³, 3,5 kW, 5,6 kg.

UUS!

SOOVITUSTABEL CS 2139 T/CS 2125 T

Täistööajaga puuhooldus

JONSERED CS 2253 50,1 cm3, 2,8 kW, 5,0 kg.

JONSERED CS 2139 T 39,0 cm³, 1,7 kW, 3,5 kg.

JONSERED CS 2125 T 25,4 cm³, 1,0 kW, 3,0 kg.

Osalise tööajaga puuhooldus

7


USALDUSVÄÄRNE VÕIMSUS OSALISE TÖÖAJAGA KASUTAJATELE Need, kes kasutavad tööl aeg-ajalt kettsaagi, vajavad usaldusväärset masinat, mis on loodud toime tulema enamike ülesannetega. Meie professionaalseks, osalise tööajaga kasutamiseks mõeldud mudelite seerias leiate

lihtsalt kasutatavad võimsate mootoritega saed mitmes suuruses. Nendel mudelitel on nutikad omadused, nagu Spin Start™, kombineeritud drossel/starter ja küljele paigaldatud ketipinguti.

SOOVITUSTABEL CS 2166

CS 2258

CS 2252

CS 2255

CS 2250 S

CS 2245

Täistööajaga kasutamine metsatöödel Osalise tööajaga kasutamine metsatöödel Igakülgne maaomanike kasutamine Juhukasutus/küttepuud Lisavalikuna on teatud mudelitel saadaval soojendusega käepidemed, soojendusega karburaator, katalüsaator ja Spin Start™. Lugege kogu seeria kohta lisa lk 14 – 15.

8


NUTIKAD OMADUSED

TURBOÕHUPUHASTI Turbotehnoloogia kasutab tsentrifugaaljõudu ning eraldab õhust kuni 97 % saepurust ja muust tolmust. See tähendab, et filter ei ummistu nii kiiresti ning seda ei pea nii sageli puhastama.

LUKUSTIGA PLAADIMUTRID Tänu lukustiga plaadimutritele ei kao need keti vahetuse ja muu hoolduse käigus ära vaid jäävad kindlalt siduri katte külge.

ANTIVIB® Käepidemed on mootorist ja lõikevarustusest terasvedrude abil isoleeritud, mis tähendab ­pikkadel tööpäevadel madalaid vibratsiooni­ tasemeid ja head ergonoomiat.

UUS!

JONSERED CS 2166 70,7 cm³, 3,6 kW, 6,4 kg.

JONSERED CS 2258 59,8 cm³, 3,1 kW, 5,6 kg.

JONSERED CS 2252 50,1 cm³, 2,5 kW, 5,0 kg.

JONSERED CS 2255 55,5 cm³, 2,6 kW, 5,8 kg.

JONSERED CS 2250 S 50,2 cm³, 2,4 kW, 5,1 kg.

JONSERED CS 2245 45,7 cm³, 2,1 kW, 4,9 kg.

9


EFEKTIIVSED JA LIHTSALT KASUTATAVAD KETTSAED KODUOMANIKELE Kui soovite langetada aias üksikuid puid või lõigata aeg­ajalt küttepuid, vajate tasakaalustatud mootori võimsusega paindlikku saagi, mida on lihtne kasutada. Meie mudelite valikust leiate nii elektrimootoriga saage kui bensiini­

mootoriga mudeleid töömahuga 35 kuni 40 cm³. Jonseredi kodusaagidel on mitmed neid eriti lihtsalt hooldatavaks muutvaid omadusi, nagu Spin Start™, tööriistavaba ketipinguti ja kütusepump.

SOOVITUSTABEL CS 2240

CS 2238

Täistööajaga kasutamine metsatöödel Osalise tööajaga kasutamine metsatöödel Igakülgne maaomanike kasutamine Juhukasutus/küttepuud Mudelitel CS 2234, CS 2238 ja CS 2240 on ka Spin Start™. Lugege kogu seeria kohta lisa lk 14 – 15.

10

CS 2234

CS 2121 EL

CS 2117 EL


NUTIKAD OMADUSED

SPIN START™ Spin Start™ aitab masina käivitamisel ­vähendades starteri käepideme tõmbeta­ kistust kuni 40 % võrra.

TÖÖRIISTAVABA KETIPINGUTI Keti pingutamine ning juhtplaadi ja keti paigaldamine on teostatavad lihtsalt ja kiirelt ilma tööriistadeta.

KÜTUSEPUMP Enamik saagidest on varustatud kütusepumbaga, mis võimaldab sael kiiremini käivituda.

JONSERED CS 2240 40,9 cm³, 1,8 kW, 4,3 kg.

JONSERED CS 2238 38 cm³, 1,5 kW, 4,6 kg.

JONSERED CS 2121 EL 2000 W, 4,4 kg.

JONSERED CS 2117 EL 1700 W, 4,4 kg.

JONSERED CS 2234 38 cm³, 1,4 kW, 4,7 kg.

11


Hoolitsege enese eest! Ärge kasutage saagi kunagi ilma kaitsepükse, -saapaid, kiivrit ja näokaitset kandmata. Hoolitsege enese eest! Ärge kasutage saagi kunagi ilma kaitsepükse, ­kiivrit ja näokaitset kandmata. Jonseredi edasimüüjal on lai valik kaitse­varustust, töörõivaid, mis on Jonseredi kettsaagidega kasutamiseks loodud.Valige alati Jonseredi originaalvaruosad ja -tarvikud ning võite olla kindel, et teil on õige toode. Kõiki Jonseredi saage on kontrollitud ja katsetatud meie poolt soovitatud tarvikutega, nii meie, kui ka sõltumatute katsela­borite poolt, mida kinnitab ka CE-märgistus.   Saekettide hooldamise ja teritamise juhised on saadaval edasimüüjate juures, veebis (www.jonsered.ee) ning filmis/brošüüris „Kettsae kasutamine“.   Veel rõivaid, tööriistu ja tarvikuid leiate lk 70 ning aadressil www.jonsered.ee

3. METSATÖÖJAKK

1. METSATÖÖJAKK, STRETŠ

• Juhtplaadi ja kettide komplekt (üks juhtplaat ja kaks ketti). • Juhtplaadid Antivib® Light. • Saeketid Antivib® Light. • Saekett Antivib®. • Juhtplaat Antivib®.

4-suunalisest stretšmaterjalist metsatööjakk, mis on meie varasema metsatööjakiga võrreldes rebenemisele palju vastupidavam, aga lisaks ka mugav, hästi istuv ning hingav. Jakil on palju praktilisi lukuga tas­ kuid, vööosas reguleeritav nöör ja soonikvoodriga kraeosa. Saele ligi­ pääsetavad kohad on tugevdatud aramiidkiust materjaliga. 2. KAITSEPÜKSID STRETŠ 20 M/S, MUDEL A

Metsatööjakiga samast 4-suunalisest stretšmaterjalist kaitsepüksid. Püksid on valmistatud kergemast saekaitsematerjalist ning lõike järgi, mis muudab need äärmiselt mugavaks.

12

Eriti vastupidav kaitsejakk. Varrukate alumises osas on vastupidavast Cordura-nailonist tugevdused. Valmistatud 100 % kergest, vetthül­ gavast ja rebenemisele vastupidavast Ultra polüestrist. 4. KAITSEPÜKSID 20 M/S, MUDEL A

Need kaitsepüksid on väga mugavad ja istuvad hästi. Saadaval nii harilike kui rinnataskuga traksipükstena. 5. KERGE JUHTPLAAT

Professionaalseks kasutamiseks sama tugev, kui tavapärane juhtplaat, kuid ligikaudu 25 % kergem tänu oma alumiiniumist südamikule. 6. JUHTPLAADID JA KETID KETTSAAGIDELE

7. VIILIKOMPLEKT

Täielik viilide komplekt mootorsae kettide teritamiseks. Komplekti kuulub: 2 ümarviili, 1 lapikviil, 1 kombimall, 1 käepide ümar- või lapikviilile. Ümarviile, lapikviile, kombimalle ja viili käepidemeid saab osta ka eraldi.


TARVIKUD KETTSAAGIDELE

8. K  AITSEKIIVER MAKSIMAALSE NÄHTAVUSEGA NÄOKAITSEGA

Koos valgust ainult 20 % vähendava maksimaalse nähtavusega näokaitse, päikesesirmi, kõrvaklappide ja kaelakaitsega. Helendav punane. Siseosa saab reguleerida erinevas suunas. 9. K  AITSEKIIVER MAKSIMAALSE NÄHTAVUSEGA NÄOKAITSEGA NING FM-RAADIOGA KÕRVAKLAPPIDEGA

14. MUGAVAD KINDAD ERALDATUD PÄÄSTIKUSÕRMEGA

Valmistatud impregneeritud kitsenahast ja vettpidavast polüamiidist. 15. LAI TÖÖRIISTAVÖÖ

Vabastab selja koormusest. Mahutab palju tööriistu ja tarvikuid. 16. JUHTPLAADI KLAMBER

Täielik kaitsekiivri komplekt koos maksimaalse nähtavusega näokaitse ja FM-raadioga kõrvaklappidega.

Praktiline abivahend sae kinnitamiseks teritamise ajal. Valmistatud väga vastupidavast karastatud terasest. Klamber surutakse kändu või mujale sobivasse kohta ja saag kinnitatakse juhtplaati klambri külge kinni kruvitades.

10. KAITSESAAPAD, 28 M/S

17. KOMBIKANISTER

Saekaitseklassi 3 kuuluvad kerged saapad uue kergema saekaitsega. Teraskaitsega ninaosa, tugevamustriline tald ja pahkluukaitse.

Mahutab 6 l bensiini ja 2,5 l õli. Tänu ülevoolukaitsele ei teki kadusid. Kanistrite vahel on koht viili ja kombivõtme jaoks.

11. SAEKAITSEGA NAHKSAAPAD

Polüretaaniga töödeldud nahast saapad. Tugevdatud tallaga ja saekaitsega esiosa muudab saapad mugavamaks ja stabiilsemaks. 12. SAEKAITSEGA SÕRMIKUD

Impregneeritud kitsenahast ja vettpidavast polüamiidist mugavad sõrmikud. 13. SÕRMIKUD SPANDEX

Riidest pealisosa, pehmest kitsenahast peopesa parema haarde jaoks.

Külastage www.jonsered.ee Vajate abi õige masina valimisel? Meie veebilehelt leiate kogu teabe huvitavate toodete kohta ning meie käesolevad eripakkumised.

13


CS 2188

CS 2172 CS 2172 WH

CS 2260 CS 2260 WH

CS 2253 CS 2253 WH

CS 2139 T

CS 2125 T

Töömaht, cm³

87,9

70,7

59,8

50,1

39,0

25,4

Võimsus, kW

4,8

4,1

3,5

2,8

1,7

1,0

Võimsuse ja kaalu suhe, kW/kg

0,68

0,64 0,62

0,63 0,60

0,56 0,54

0,48

0,33

Kaal ilma juhtplaadi ja ketita, kg

7,1

6,4 6,6

5,6 5,8

5,0 5,2

3,5

3,0

Ketisamm, tollid

3/8

3/8

.325/3/8

.325

3/8

1/4/3/8

Soovitatav juhtplaadi pikkus, tollid

18–28

15–28

13–20

13–20

12–14

10

Kütusepaak, liitrid

0,90

0,77

0,65

0,52

0,34

0,23

Ketiõli paak, liitrid

0,50

0,40

0,33

0,27

0,15

0,16

Müra rõhutase kasutaja kõrvade juures, dB(A)

107,5

108

105

107

100

96

Samaväärne vibratsioonitase, ahv, eq eesmine/tagumine käepide, m/s²

5,8/7,5

4,0/5,9

3,0/3,8

2,5/2,9

2,8/3,1

3,4/3,3

• • •

• • • •

• • • • • • • • •

• • • • • • • • •

SOOVITUSTABEL

Täistööajaga kasutamine metsatöödel Osalise tööajaga kasutamine metsatöödel Igakülgne maaomanike kasutamine Juhukasutus/küttepuud TEHNILISED ANDMED

OMADUSED

Clean Power™ Ulticor® Turboõhupuhasti Spin Start™ Carb Control Peak Pulse Küljespüsivad juhtplaadi mutrid Kütusepump Küljele paigaldatud ketipinguti Tööriistavaba ketipinguti

/

Soojendusega käepidemed Kombineeritud juhtimine Kiirkinnitusega katted Kiirkinnitusega õhufilter Antivib® Reguleeritava vooluga õlipump Magneesiumist karter Kütusetaseme näidik Keti inertspidur

• • • • • •

• • • • • •

/

• • • • • • • •

• •

Auto

• • •

/

• • • • • • • •

T = Puuhooldus  C = Katalüsaator  W = Soojad käepidemed  H = Soojendusega karburaator  EL = Elektrilimootoriga

14

• •

• • •


CS 2258

CS 2252

CS 2255 CS 2255 S

CS 2250 S

CS 2245 CS 2245 S

CS 2240 CS 2240 S

CS 2238 CS 2238 S

CS 2234 CS 2234 S

CS 2121 EL CS 2117 EL

70,7

59,8

50,1

55,5

50,2

45,7

40,9

38,0

38,0

3,6

3,1

2,5

2,6

2,4

2,1

1,8

1,5

1,4

2,0 1,7

0,56

0,55

0,50

0,45

0,47

0,43 0,41

0,42 0,41

0,33 0,32

0,30

0,45 0,39

6,4

5,6

5,0

5,8

5,1

4,9 5,1

4,3 4,4

4,6 4,7

4,7

4,4

3/8

.325/3/8

.325

.325/3/8

.325

.325

.325

3/8

3/8

3/8

15–28

13–20

13–20

13–20

13–20

13–20

13–18

14–16

14–16

14–16

0,77

0,65

0,52

0,44

0,45

0,45

0,37

0,30

0,30

0,40

0,33

0,27

0,32

0,26

0,26

0,25

0,19

0,19

0,10

108

105

107

104

104

103

102

101

100

81

4,0/5,9

3,0/3,8

2,5/2,9

3,4/4,5

3,4/3,6

2,4/3,6

2,6/3,5

3,7/5,1

3,7/4,8

4,5/7,0

• • • • • • • •

• • •

• • •

• • •

• •

• •

• •

• •

• • • • • • • •

• • • • • •

• • • • • • • •

• • • • • • • •

• •/ /• • • • •

• • • • • •

• •/ /• • • • •

• •/ /• • • • •

• •/ /• •

• • •

• •

• •

• •

• •

• •

• • • •

Tabelis toodud mootorite võimsus on tüüpilise mootorimudeli esindaja keskmine väljundvõimsus (mõõdetud p/min, vaata täpsemalt kasutusjuhen­ dist), mis on mõõdetud SAE standardi J1349/ISO 1585 järgi. Masstoodetud

/

/

KETTSAAGIDE TOOTEJUHT

CS 2166

/

mootorid võivad sellest väärtusest erineda. Masinale paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

15


16


CS

2 CS 1 1 7 2 /2 2 1 CS 3 4 2 1 / EL 2 C 2 CS 40 S 2 2 / 2 3 C 2 CS 52 S 2 8 2 / 2 1 3 CS 4 5 CS / 2 9 CS 2 T 2 5 2 2 3 CS 5 2 5 50 2 2 CS 6 0 2 2 CS 58 2 1 CS 66 2 /2 18 1 8 72

KETTSAAGIDE VARUSTUSE JUHT

A

B

SN 12 in./30 cm

3/8"

.050/1,3

45

544 07 12-45

580 47 61-45

H37

14 in./35 cm

3/8"

.050/1,3

52

544 07 12-52

580 47 61-52

H37

16 in./40 cm

3/8"

.050/1,3

56

501 85 53-56

580 47 61-56

H37

13 in./33 cm

.325"

.050/1,3

56

508 92 63-56

504 57 37-56

H30

15 in./38 cm

.325"

.050/1,3

64

508 92 63-64

504 57 37-64

H30

16 in./40 cm

.325"

.050/1,3

66

508 92 63-66

504 57 37-66

H30

18 in./45 cm

.325"

.050/1,3

72

508 92 63-72

504 57 37-72

H30

20 in./50 cm

.325"

.050/1,3

80

508 92 63-80

504 57 37-80

H30

13 in./33 cm

.325"

.058/1,5

56

508 91 23-56

504 57 01-56

H25

15 in./38 cm

.325"

.058/1,5

64

508 91 23-64

504 57 01-64

H25

16 in./40 cm

.325"

.058/1,5

66

508 91 23-66

504 57 01-66

H25

18 in./45 cm

.325"

.058/1,5

72

508 91 23-72

504 57 01-72

H25

20 in./50 cm

.325"

.058/1,5

80

508 91 23-80

504 57 01-80

H25

15 in./38 cm

3/8"

.058/1,5

56

508 91 43-56

504 57 03-56

H42

16 in./40 cm

3/8"

.058/1,5

60

508 91 43-60

504 57 03-60

H42

18 in./45 cm

3/8"

.058/1,5

68

508 91 43-68

504 57 03-68

H42

20 in./50 cm

3/8"

.058/1,5

72

508 91 93-72

504 57 03-72

H42

16 in./40 cm

3/8"

.058/1,5

60

508 91 33-60

504 57 03-60

H42

18 in./45 cm

3/8"

.058/1,5

68

508 91 33-68

504 57 03-68

H42

20 in./50 cm

3/8"

.058/1,5

72

502 23 32-72

504 57 03-72

H42

18 in./45 cm

3/8"

.058/1,5

68

501 95 78-68

504 57 03-68

H42

18 in./45 cm

3/8"

.058/1,5

68

501 95 70-68

504 57 03-68

H42

20 in./50 cm

3/8"

.058/1,5

72

501 95 70-72

504 57 03-72

H42

24 in./60 cm

3/8"

.058/1,5

84

501 95 70-84

504 57 03-84

H42

28 in./70 cm

3/8"

.058/1,5

92

501 95 70-92

504 57 03-92

H42

20 in./50 cm

3/8"

.058/1,5

72

576 25 75-72

504 57 03-72

H42

28 in./70 cm

3/8"

.058/1,5

92

576 25 75-92

504 57 03-92

H42

18 in./45 cm

3/8"

.058/1,5

68

501 95 68-68

504 57 03-68

H42

20 in./50 cm

3/8"

.058/1,5

72

501 95 68-72

504 57 03-72

H42

24 in./60 cm

3/8"

.058/1,5

84

501 95 68-84

504 57 03-84

H42

28 in./70 cm

3/8"

.058/1,5

92

501 95 68-92

504 57 03-92

H42

RSN

RSN – LIGHT WEIGHT

HN

A = väike juhtplaadi kinnitus B = suur juhtplaadi kinnitus

Hxx

JONSERED

Ø in./mm

H37

5/32/4,0

505 24 36-01

H30

3/16/4,8

504 98 16-74

H25

3/16/4,8

504 98 16-75

505 69 81-10

505 69 81-00

H42

7/32/5,5

505 24 33-01

505 69 81-01

H64

7/32/5,5

505 69 81-02

505 69 81-03

17


NEILE, KES KANNAVAD ENDAGA JÕUDU See on teile, kes te pingutate selle nimel, et maastik puhtana hoida. Õige varustusega saate võtta tööpäe­ vast maksimaalse ning end siiski õhtul värskena tunda. Meie võsa- ja rohulõikurid on saadaolevatest ühed kõige võimsamad ja paremini tasakaalustatud masinad, ning neil on madalaim vibratsioonitase. Lisaks on meie

18

ergonoomilised kanderihmad tuntud oma suure mugavuse poolest. Jonseredi® seadmed on seega alati hea valik, ükskõik kas kuulute professionaalsete ­võsalõikajate meeskonda, puhastate isiklikku maad või soovite lihtsalt koduaiamuru trimmida.


VÕSALÕIKURID, PUHASTUSSAED JA TRIMMERID www.jonsered.ee

JONSERED CC 2245

Meie kõige võimsam kombilõikur on mitmekülgne ja paindlik seade, mis sobib paljude eri tööde jaoks. Selle komplekti kuulub trimmipea, rohutera ja saetera. Loodud optimaalset ergonoomiat, jõudlust ning tõhusust pakkuma. Clean Power™-i mootoritehnoloogia tagab vajaliku võimsuse, kuid madalama heitgaasitasemega. Vt lk 21.

19


MITMEKÜLGSED KOMBINEERITUD LÕIKURID TALUPIDAMISSE JA KODUAEDA Kas vajate mitmekülgset ja usaldusväärset rohu- ja võsa­ lõikurit, mis suudab tulla toime iga tööülesandega? Siis ­leiate Jonseredi CC-sarja universaalsete masinate

hulgast mitu head valikut. Lisaks tarnitakse need koos saeketta, rohuketta ja trimmipeaga. Samuti on kaasas ergonoomilised kanderihmad.

SOOVITUSTABEL CC 2245

Täistööajaga metsatöödel Täistööajaga võsa/rohu lõikamine Osalise tööajaga metsatöödel ja võsa- või rohulõikamisel Koduse muru trimmimiseks Lugege kogu seeria kohta lisa lk 28 –29.

20

CC 2235

CC 2128


NUTIKAD OMADUSED

KOLM FUNKTSIOONI ÜHES CC masinatega on kaasas kolm erinevat lõikeseadet ning ergonoomiline kanderihm.

KOMBIKAITSE Kombikaitset kasutatakse nii trimmipea kui ka rohuketta puhul ilma kaitse vahetamise vajaduseta.

VÕIMAS REDUKTORÜLEKANNE Kompaktne kuid võimas reduktorülekanne on loodud pakkuma optimaalset kiirust ja tugevust.

JONSERED CC 2245 45,7 cm³, 2,1 kW, 8,5 kg.

JONSERED CC 2235 34,6 cm³, 1,3 kW, 7,0 kg.

JONSERED CC 2128 28,0 cm³, 0,8 kW, 4,8 kg.

21


VÕSALÕIKURID AKTIIVSEKS KASUTAMISEKS Kas otsite võsalõikurit, mis võimaldab teil töötada ohutult ja mugavalt nii metsas kui maal? Professionaalseks kasutamisks ehitatud masinad, võimsa ning usaldusväärse ­mootori ja vastupidava teraga. Professionaalset tööriista,

mis pakub maailmaklassi ergonoomiat ja vajab vaid minimaalseid hooldusseisakuid. Kui otsite sellist ­masinat, on teil siin valida mitme vahel.

SOOVITUSTABEL FC 2256/W

FC 2245/W

BC 2256

Täistööajaga metsatöödel Täistööajaga võsa/rohu lõikamine Osalise tööajaga metsatöödel ja võsa- või rohulõikamisel Koduse muru trimmimiseks Lisavalikuna on teatud mudelitel saadaval soojendusega käepidemed ja Spin Start™. Lugege kogu seeria kohta lisa lk 28 – 29.

22

GC 2236

BP 2053


NUTIKAD OMADUSED

CLEAN POWER™ Mootoritehnoloogia, mis pakub toorest jõudu isegi madalatel kiirustel. Teised ainulaadsed eelised on madal kütusekulu ja puhtamad heitgaasid. (Kuni 20 % madalam kütusekulu ja kuni 75 % vähem heitgaase.)

ERGONOOMILISED KANDERIHMAD Kanderihmade Vector 4-55 mitmed eri funktsioonid tagavad mugava kasutuse. Paindlik tugiplaat seljal, reguleeritav esiosa, polsterdusega õlarihmad, puusavöö ja polsterdatud puusapadi.

ANTIVIB® Mootor, ülekandevõll ja lõikevarustus on ­efektiivselt käepidemetest isoleeritud, andes tulemuseks väga madalad vibratsioonitasemed.

JONSERED FC 2256/2256 W 53,3 cm³, 2,8 kW, 9,0/9,2 kg.

JONSERED FC 2245/2245 W 45,7 cm³, 2,2 kW, 8,1/8,3 kg.

JONSERED GC 2236 34,6 cm³, 1,6 kW, 5,9 kg.

JONSERED BP 2053 49,9 cm³, 1,9 kW, 11,5 kg.

JONSERED BC 2256 53,3 cm³, 2,8 kW, 9,3 kg.

23


LIHTSALT KASUTATAVAD ROHULÕIKURID JA TRIMMERID KODUOMANIKELE Olgu teil kodus suur või väike aed, te vajate lihtsalt kasu­ tatavat masinat. Jonseredi koduseks kasutamiseks mõeldud rohulõikuritel ja trimmeritel on usldusväärsed lihtsalt Spin

katalüsaatorid. Kui plaanite töötada pikemate vahetustega, valige kanderihmaga mudel.

SOOVITUSTABEL BC 2235

Täistööajaga metsatöödel Täistööajaga võsa/rohu lõikamine Osalise tööajaga metsatöödel ja võsa- või rohulõikamisel Koduse muru trimmimiseks Lugege kogu seeria kohta lisa lk 28 – 29.

24

BC 2128

GC 2123

GC 2128 C

GT 2128

GT 2123


KAHEOSALINE VARS Poolitatav vars muudab transpordi ja hoiustamise lihtsaks. Tarvikuna on saadaval erinevaid töövahendeid, sealhulgas puhur, mullafrees, äärelõikur, hekilõikur ja kõrglõikur. TAP-N-Go™ Poolautomaatne jõhvi etteandesüsteem.

MUDELI GC 2128 C TARVIKUD PA 1100 Pikk oksasaag HA 850 Pikk hekilõikurseade HA 110 Lühike hekilõikurseade CA 150 Kultivaator SR 600 Hari BAC Puhur

JONSERED BC 2235 34,6 cm³, 1,3 kW, 6,8 kg.

JONSERED BC 2128 28,0 cm³, 0,8 kW, 4,8 kg.

JONSERED GC 2123 22,8 cm³, 0,59 kW, 4,6 kg.

JONSERED GC 2128 C 28,0 cm³, 0,8 kW, 5,0 kg.

JONSERED GT 2128 28,0 cm³, 0,8 kW, 4,4 kg.

JONSERED GT 2123 22,8 cm³, 0,59 kW, 4,2 kg.

25

NUTIKAD OMADUSED

SPIN START™ Spin Start™ aitab masina käivitamisel ning vähendab starteri käepideme tõmbetakistust kuni 40 % võrra.


Jonsered®-i sortimendis on lai valik varustust, riietust ja tarvikuid võsalõikuritele ning trimmeritele. Kõiki meie seadmeid on kontrollitud ja katsetatud originaalvaruosade ja -tarvikutega, nii meie, kui ka sõltumatute katseorganisatsioonide poolt, mida kinnitab ka CE-märgistus. Lisateavet meie riietuse, tööriistade ja tarvikute kohta leiate leheküljelt 70 või külastage meie veebilehte www.jonsered.ee 1. KANDERIHMAD VECTOR 4-55

Kanderihmad mitmete suurte võsalõikuritega töötamist mugavaks muutvate omadustega. Reguleeritav esikülg vähendab survet rinnale ja kopsudele. Laiad polsterdatud õlarihmad, puusarihm ja regulee­ ritav padi vähendavad koormust ülakehale, õlgadele ning seljale. Standardkanderihmad mudelile Jonsered FC 2245; sobivad kõiki­ dele lõikuritele, mis on üle 45 cm3. 579 18 46-01 2. KANDERIHMAD VECTOR 3-55

Optimaalne koormuse jaotus tänu laiadele õlarihmadele. Kergesti reguleeritavatel rihmadel on liikuva kinnitusega lööke summutav puusapadi. Sobivad töötamiseks suurte lõikuritega nagu Jonsered FC 2245, FC 2256, BC 2256 ja CC 2245. 537 27 58-01 3. KANDERIHMAD VECTOR 2-35

Kanderihmad mudelitele Jonsered BC 2235 ja CC 2235. Rihmadel on lai tugiplaat seljal ja mugav koormust vähendav padi puusal ning kiirseadistusega rihmad. 537 27 58-02 26

4.LÕIKETERAD

Võsaterad Opti. Võsaterad Scarlett. Kolmehambaline rohutera. Neljahambaline rohutera. Kaheksahambaline rohutera rohu ­niitmiseks. Rohutera Polytrim. 5. TERITUSMALL 6. TUGIKUPLID 7. TRIMMIPEAD ROHU TRIMMIMISEKS

Käsietteandmisega trimmipead 25–55 cm³ seadmetele: Trimmy S II. Poolautomaatse etteandmisega trimmipead 20–55 cm³ seadmetele: Tap-n-Go™ 25 C, Tap-n-Go™ 25, Tap-n-Go™ 35, Tap-n-Go™ 35 Spin, Tap-n-Go™ 45 Spin, Tap-n-Go™ 55 Spin. Aut o­maatette­and­misega trimmipead 25–55 cm³ seadmetele: Auto 55, Auto 32. 8. TRIMMIPEAD FIX 35 JA FIX 55

Lihtsalt kasutatavad trimmipead kiire ja lihtsa etteandmisega ­ettelõigatud trimmijõhvidega. Töötavad erinevate trimmijõhvidega ja erinevate taimestikutüüpidega. 9. TRIMMIJÕHV

Ümmargune trimmijõhv. Trimmijõhv Silent. Trimmijõhv Silent Duo. Fix Line.


15. PÄIKESEPRILLID/KAITSEPRILLID

Mugav särk, sobib metsa- ja aiatööde jaoks või vabaajariietuseks. 100 % puuvill.

16. KAITSEKIIVER

11. TÖÖPÜKSID

Vastupidavad, mugavad tööpüksid on valmistatud 65 % polüestrist ja 35 % puuvillast ning neil on säärte esikülg kuni põlveni vettpidavast materjalist. Taskud ees ja taga ning vasakul jalal ja taskud põlve­kaits­metele. Sobivad aia- ja teiste välitööde jaoks. 12. PLEKSIST NÄOKAITSEGA KÕRVAKLAPID

Kõrvaklappe saab reguleerida erinevas suunas. Vettpidav tekstiilkate näokaitse ja peavõru vahel.

VÕSALÕIKURITE, PUHASTUSSAAGIDE JA TRIMMERITE TARVIKUD

10. TÖÖSÄRK

Valgust ainult 20 % vähendava näokaitsme, päikesesirmi, ­kõrvaklappide ja kaelakaitsega. Helendav punane. Siseosa saab reguleerida erinevas suunas. Saadaval ka FM-raadioga kõrvaklappidega. 17. SÕRMIKUD SPANDEX

Riidest pealisosa, pehmest kitsenahast peopesa parema haarde jaoks. 18. BENSIINIKANISTER

Kuni 6 liitrit. Ülevoolukaitsega toru. Vastab EN-nõuetele.

13. PEAVÕRUGA KÕRVAKLAPID

Kerged. Pehme polstriga peavõru. Kõrvaklappide survet saab muuta 20 %. Vastab standardi EN 352-1 nõuetele. 14. FM KÕRVAKLAPID

Mugavad anatoomilise disainiga kõrvaklapid, mida on lihtne kanda ja mis pakuvad head summutusvõimet. Sisseehitatud FM-raadio suurepärase vastuvõtu ja hea helikvaliteediga, lisasisend MP3pleierile ja raadiühendusele. Lihtne juhtimine nuppude abil. Saadaval peavõruga või kiivrile paigaldamiseks.

27


FC 2256

FC 2256 W

FC 2245

FC 2245 W

BC 2256

GC 2236

Töömaht, cm³

53,3

53,3

45,7

45,7

53,3

34,6

Võimsus, kW

2,8

2,8

2,2

2,2

2,8

1,6

Kaal (ilma lõikevarustuseta), kg

9,0

9,2

8,1

8,3

9,3

5,9

Kütusepaak, liitrid

1,1

1,1

0,9

0,9

1,1

0,6

Müratase kasutaja kõrvade juures, dB(A) **

103

103

98

99

102

97

Garanteeritud Müraemissioon LWA dB(A)

117

117

114

114

120

116

Samaväärne vibratsioonitase (ahv, eq) vasak/parem käepide, m/s²***

2,1/2,3

2,1/2,3

3,0/3,4

2,6/3,1

1,4/1,4

3,4/4,4

• • • • • • • • •

• • • • • • • • • •

• • • • • • • • •

• • • • • • • • • •

• • • • • • • • •

• • •

SOOVITUSTABEL

Täistööajaga metsatöödel Täistööajaga võsa/rohu lõikamine Osalise tööajaga metsatöödel ja võsa- või rohulõikamisel Koduse muru trimmimiseks

TEHNILISED ANDMED

OMADUSED

Ulticor® Reduktorülekanne 7-astmeline nihutatav käepide/juhtraud Soojendusega käepidemed Spin Start™ Clean Power™ Poolitatav võll Antivib® Automaatse tagasipöördumisega peatamislüliti Kombineeritud kaitse Kütusepump Kanderihmad Vector 4-55 Kanderihmad Vector 3-55 Kanderihmad Vector 2-35 Standardne topelt-kanderihm Standardne ühekordne kanderihm Kaasas oleva lõikevarustuse tüüp

* J-käepidemega. ** Samaväärne müratase, ISO 22868 järgi, arvutatakse aegkeskmise müratasemete energia summana erinevates tööolekutes. Tüüpiline samaväärse mürataseme erinevus on standardhälve 1 dB(A).

28

• • • • •

*

*** Samaväärne vibratsioonitase, ISO 22867 järgi, arvutatakse aegkeskmise vibratsioonitasemete energia summana erinevates tööolekutes. Samaväärse vibratsioonitaseme esitatud andmete tüüpiline erinevus (standardhälve) on 1 m/s².


CC 2245

CC 2235

CC 2128

BC 2235

BC 2128

GC 2123

GC 2128 C

GT 2128

GT 2123

49,9

45,7

34,6

28,0

34,6

28,0

22,8

28,0

28,0

22,8

1,9

2,1

1,3

0,8

1,3

0,8

0,59

0,8

0,8

0,59

11,5

8,5

7,0

4,8

7,0

4,8

4,6

5,0

4,4

4,2

1,0

0,9

0,6

0,4

0,6

0,4

0,55

0,4

0,4

0,55

83

101

98

98

95

98

93

97

97

97

109

116

116

114

113

114

112

114

114

113

2,1/2,0

2,2/2,6

1,9/2,3

3,5/3,1

4,0/4,0

3,5/3,1

2,1/4,9

4,8/6,4

4,8/6,4

5,1/5,1

• • • • • • • • •

• •

• • •

• • • •

• • •

• • •

• •

• •

• • •

• • •

• • •

• • • • • •

• •

• • •

• • • • • •

Tabelis toodud mootorite võimsus on tüüpilise mootorimudeli esindaja keskmine väljundvõimsus (mõõdetud p/min, vaata täpsemalt kasutusjuhen­ dist), mis on mõõdetud SAE standardi J1349/ISO 1585 järgi. Masstoodetud

VÕSALÕIKURITE, PUHASTUSSAAGIDE JA TRIMMERITE TOOTEJUHT

BP 2053

*

mootorid võivad sellest väärtusest erineda. Masinale paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

29


KÄSIETTEANDMISEGA TRIMMIPEA Trimmipea muru trimmimiseks – kasutaja annab jõhvi ette lihtsa vajutusega. 25–55 cm³ masinatele. Trimmy S II • Fix 55

POOLAUTOMAATSE ETTEANDMISEGA TRIMMIPEA Trimmipea muru trimmimiseks – kasutaja annab jõhvi ette trimmipead vastu maad vajutades. 20–55 cm³ masinatele. Tap-n-Go™ 25 • Tap-n-Go 25 C • Tap-n-Go™ 35 • Tap-n-Go™ 35 Spin • Tap-n-Go™ 45 Spin • Tap-n-Go™ 55 Spin TÄISAUTOMAATSE ETTEANDMISEGA TRIMMIPEA Trimmipea muru trimmimiseks – hoiab õiget pikkust automaatselt. 55 cm³ masinatele. Auto 55

ROHUTERA, PLASTMASS, KOLM TERA Painduvad terad rohu lõikamiseks ja mittepuiste taimede eemaldamiseks kiviselt pinnalt. 25– 65 cm³ masinatele. Polytrim M10 • Polytrim M12

ROHUTERA, METALL, KOLM HAMMAST Rohutera rohu lõikamiseks ja mittepuiste taimede eemaldamiseks. 35–55 cm³ masinatele. Multi 255-3 • Multi 300-3 • Multi 350-3

ROHUTERA, METALL, NELI HAMMAST Rohutera rohu lõikamiseks ja mittepuiste taimede eemaldamiseks. 35–55 cm³ masinatele. Multi 275-4

ROHUTERA, METALL, NELI HAMMAST Vastupidav rohutera rohu lõikamiseks ja mittepuiste taimede eemaldamiseks. 25–35 cm³ masinatele. Grass 255-4

ROHUTERA, METALL, KAHEKSA HAMMAST Vastupidav rohutera rohu lõikamiseks ja mittepuiste taimede eemaldamiseks. 25–32 cm³ masinatele. Grass 255-8

SAETERA Saetera väiksemate puude, põõsaste ja tihniku eemaldamiseks. 25–65 cm³ masinatele. Opti S 200-26 • Opti XS 200-22 • Opti XS 225-22 • Scarlett 200-22 • Scarlett 225-24

30


CC 2245

CC 2235

CC 2 128

BC 2256

BC 2 145

BC 2235

BC 2 128

BC 2053/ GC 2053

BC 2043/ GC 2043

GC 2236

GC 2 128

GC 2 128 C

Tap-n-Go™ 25 C 3/8" R 531 00 86-01

GT 2 128

BP 2053

A1

Tap-n-Go™ 25 M10 L 531 00 88-09

A2

A2

A2

A2

Tap-n-Go™ 25 3/8" R 531 00 88-08

A1

Tap-n-Go™ 35 (M10) 531 00 80-74

A2

Tap-n-Go™ 35 (M12) 531 00 86-07

A2

B2

B2

Tap-n-Go™ 35 Spin (M10) 544 89 73-01

A2

Tap-n-Go™ 35 Spin (M12) 544 89 73-02 Tap-n-Go™ 45 Spin 531 00 86-02

A4

A6

B1

Tap-n-Go™ 55 Spin 544 89 75-01

A4

A6

B1

B2

Auto 32 (1") 531 00 80-71

A3

A5

A3

A5

A2

A2

A2

B2

A2

B2

A2

B2

D3

D3

B2

D3

B2

D3

D3

B2

D3

D3

D3

A2

D3

A2

A2

A2

Auto 55 (1") 531 00 80-96

A4

A6

B1

B2

A3

A5

B2

D3

D3

B2

D3

Fix 35 (M12) 522 43 02-01

A4

A6

B1

B2

A3

A5

B2

D3

D3

B2

D3

S 35 (M10) 531 00 80-73

A2

S 35 (M12) 531 00 86-06 Trimmy S II (1") 502 26 08-16

A6

A4

A2

B2

A6

B1

B2

A3

Polytrim M10 525 46 11-01

A5

B2

A5

B2

A2

Polytrim M12 525 46 12-01

A4, D2

A6, D5

B1

B2

A5, D4

Grass 255-4 (1") 537 14 96-03

B2+E4

D3

D3

B2

D3

A2

B2

A2+E2

D3

D3

B2+E4

Multi 275-4 (1") 537 14 92-03

D2+E1, E3

D5+E1, E3

B1+E1, E3

B2+E4

D1+E1, E3

D4+E1, E3

B2+E4

Multi 255-3 (1") 537 14 90-03

D2+E1, E3

D5+E1, E3

B1+E1, E3

B2+E4

D1+E1, E3

D4+E1, E3

B2+E4

Multi 300-3 (1") 537 14 94-03

D2+E1, E3

D5+E1, E3

B1+E1, E3

B2+E4

D1+E1, E3

D4+E1, E3

B2+E4

Multi 350-3 (1") 501 04 40-02

D2+E1, E3

C3

C5

A2+E2

A2

B2

A2+E2

A2+E2

A2

B2

A2

A3, D1

Grass 255-8 (1") 537 02 19-03

A2

D3

A2+E2

A2+E2

A2+E2

A2+E2

D3+E1, E3

D3+E1, E3

D3+E1, E3

D3+E1, E3

D3+E1, E3

D3+E1, E3

D3+E1, E3

D3+E1, E3

B2+E4

D3+E1, E3

D1+E1, E3

Scarlett 200-22 (1") 537 27 75-03

C1

C1

C3

Scarlett 225-24 (1") 537 27 83-03

C6

C6

C6

C5

C2

C7

C7 Denna illustration används för F i guiden ( 503 93 42-04)

Denna illustration används för E i guiden ( 503 97 71-03)

Rohukaitse

Rohukaitse

545 00 60-49 A1

545 08 17-03 A2

Rohukaitse 544 10 74-04 A3

Rohukaitse

Rohukaitse

Rohukaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

502 46 50-02 A4

503 95 43-03 A5

537 29 73-02 A6

544 46 43-03 B1

537 33 16-02 B2

537 21 71-01 C1

537 02 21-01 C2

537 31 09-02 C3

502 03 94-06 C4

(adapter kpl.)

(adapter kpl.)

(adapter kpl.)

Denna illustration används för F i guiden ( 503 93 42-04)

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Terakaitse

Support Cup

Support Cup

Support Cup

Support Cup

501 32 04-02 C5

544 01 65-01 C6

502 43 55-01 C7

544 16 03-02 D1

502 46 49-02 D2

531 00 79-01 D3

537 28 85-02 D4

537 29 74-02 D5

503 90 18-02 E1

503 89 01-01 E2

502 15 70-02 E3

503 89 01-02 E4

(adapter kpl.)

(adapter kpl.)

(adapter kpl.)

(adapter kpl.)

(ballbearing)

31

VÕSALÕIKURITE, PUHASTUSSAAGIDE JA TRIMMERITE VARUSTUSE JUHT

FC 2256 W/ FC 2245 W/ FC 2256 FC 2245


NEILE, KES PAREMA MEELEGA SOOVIKS LÕBUSTUSPARKI Vajate lihtsalt käsitsetavat ja paindlikku raiderit, mis muudab aiatöö tõeliselt nauditavaks? Kas otsite seda mugavusega kombineeritud kvaliteedi tunnet ja tavapärasest paremat sõidumugavust? Siis pole teil rohkem vaja otsida, kuna Jonseredi raiderist paremat masinat

32

on raske leida. Raideri rooli taga on talvel maja sissepääsu eest lume koristamine sama lihtne ja nauditav kui muru hooldamine suvel. Koos õigete tarvikutega saate sama lihtsalt nii muru väetada või kõnniteid ­liivatada ning soolatada. Ja seda alati naeratus näol!


RAIDERID www.jonsered.ee

UUS!

JONSERED FR 2218 FA2 4x4

Kahesilindrilise Kawasaki mootori ja neljarattaveoga võimas masin igaks aastaajaks. Varustatav 103 või 112 cm lõikekorpusega. Tarvikuraam ette paigaldatavate tööriistade, nagu harja, vasarniiduki ja lumepuhuri kiireks ühendamiseks. Vt lk 35.

33


SUURED MITMEOTSTARBELISED RAIDERID PALJUDE RAKENDUSA­ LADEGA Jonsered®-i FA seeria raiderid on suured, võimsate mootoritega raiderid, mis on loodud suurematele ja keerukamatele pindadele. Lisaks on need täiuslikud, igal aastaajal kasutamiseks sobivad masinad, mille saab hulga nutikate

tarvikutega varustada. Lõikekorpus on lihtsalt asendatav lumesaha, lumepuhuri, harja või vasarniidukiga. Samuti on neid võimalik ka valikulise esitulekomplektiga varustada.

SOOVITUSTABEL FR 2218 FA2 4 x 4

FR 2218 FA2

FR 2218 FA 4 x 4

FR 2218 FA

Suuremad ja keerulisemad alad, tihe kasutamine, kogu aasta Suuremad alad, tihe kasutamine, kogu aasta Suurd eramute aiad sagedase igakülgse kasutamisega, kogu aasta Eramute aiad, kerge igakülgne kasutamine, suvehooajal Lugege kogu seeria kohta lisa lk 42 – 43.

34

* Mootorite võimsused – vt lk 43.


AASTARINGNE KASUTAMINE? FA mudeleid saab aastaringseks mitmekülgseks kasutamiseks varustada tarvikutega, nagu lumesahk, lumepuhur, vasarniiduk ja hari. Kõik ettepaigaldatavad tarvikud kasutavad lõike­ korpustega sama kiirkinnitusega ühendust.

HOOLDUSASEND Lõikekorpuse saab puhastamiseks ja hoolduseks lihtsalt üles hooldusasendisse tõsta.

UUS!

JONSERED FR 2218 FA2 4 x 4 Kawasaki FR Twin (10,6 kW*), 4×4 automaatkäigukast, mitmekülgne kaks ühes lõikekorpus, lõikelaius 103 – 112 cm.

UUS!

JONSERED FR 2218 FA2 Kawasaki FR Twin (10,6 kW*), automaatkäigukast, mitmekülgne kaks ühes lõikekorpus, lõikelaius 103 – 112 cm.

UUS!

JONSERED FR 2218 FA 4 x 4 B&S/Jonsered OHV (9,7 kW*), 4×4-automaatkäigukast, mitmekülgne kaks ühes lõikekorpus, lõikelaius 103–112 cm.

JONSERED FR 2218 FA B&S/Jonsered Protection Package OHV (9,7 kW*), automaatkäigukast, mitmekülgne kaks ühes lõikekorpus, lõikelaius 103 – 112 cm.

35

NUTIKAD OMADUSED

KESKLIIGENDIGA ROOLISÜSTEEM Keskliigendiga roolisüsteem annab suurepärase manööverdusvõime ning lihtsustab liikumist ümber takistuste, nagu puud ja põõsad.


ÜLIMALT EFEKTIIVSED RAIDERID KÕIKIDELE AIATÜÜPIDELE Otsite vastupidavat raiderit, mida on mõnus kasutada? Siis on teil meie väikese ja keskmise suurusega raiderite hulgas palju valikuid. Olgu teil hallata aed või suurem

murupind, ettepaigaldatava lõikekorpuse ja keskliigendiga ­roolisüsteemiga saate kindla eelise teiste ees.

SOOVITUSTABEL FR 2216 MA 4 x 4

FR 2216 MA

FR 2213 MA

FR 2213 RA

FR 2312 MA

FR 2311 M

Suuremad ja keerulisemad alad, tihe kasutamine, kogu aasta Suuremad alad, tihe kasutamine, kogu aasta Suurd eramute aiad sagedase igakülgse kasutamisega, kogu aasta Eramute aiad, kerge igakülgne kasutamine, suvehooajal Lugege kogu seeria kohta lisa lk 42 – 43.

36

* Mootorite võimsused – vt lk 43.


AUTOMAATKÄIGUKAST Pedaaliga juhitav automaatkäigukast muudab teie niitmise tõhusamaks, mugavamaks ja nauditavamaks.

LIHTSALT LIGIPÄÄSETAVAD JUHTIMISSEADMED Kõik juhtimisseadmed on juhiistmel istudes käeulatuses. Lõikekorpuse langetamisel käivituvad terad automaatselt.

UUS!

UUS!

UUS!

JONSERED FR 2216 MA 4 x 4 B&S Intek 4155 (9,6 kW*), 4 × 4 automaatkäigukast, kaks ühes lõikekorpus, lõikelaius 94 cm.

JONSERED FR 2216 MA B&S Intek 4155 (9,6 kW*), automaatkäigukast, kaks ühes lõikekorpus, lõikelaius 94 cm.

JONSERED FR 2213 MA B&S Intek 4125 (6,7 kW*), automaatkäigukast, kaks ühes lõikekorpus, lõikelaius 94 cm.

JONSERED FR 2213 RA B&S PowerBuilt OHV AVS (6,7 kW*), automaatkäigukast, tagant väljastamisega lõikekorpus, lõikelaius 94 cm.

JONSERED FR 2312 MA B&S PowerBuilt (7,0 kW*), automaatkäigukast, multšimis-lõikekorpus, lõikelaius 85 cm.

JONSERED FR 2311 M B&S PowerBuilt (6,8 kW*), 5 edasikäiku/ 1 tagurpidikäik, multšimis-lõikekorpus, lõikelaius 85 cm.

37

NUTIKAD OMADUSED

ETTEPAIGALDATAV LÕIKEKORPUS Ettepaigaldatava lõikekorpusega on teil niitmise üle suurepärane kontroll. Saate lihtsalt trimmida ääri ning jõuda nurkadesse ja põõsaste alla.


KOHANDAGE OMA RAIDERIT VALITUD TARVIKUTEGA

ETTE PAIGALDATAVAD TARVIKUD AASTARINGSEKS KASUTAMISEKS

Vajate raiderit, mis suudab teha enamat kui ainult muru niita? Siis olete Jonseredi raideriga teinud õige valiku. Jonseredi lai tarvikute valik võimaldab teil kohandada oma raiderit enamiku tööde jaoks suures aias. Sõltumata hooajast!   Jonseredi suurimate raiderite (FA mudelid) lõikekorpusel on kiirkinnitusega ühendus, mis muudab ettepaigaldatavate tarvikute, nagu hari, lumesahk, lumepuhur või vasarniiduk, vahetamise väga lihtsaks.

1. HARI*

Kerge ja vastupidav pöörlev hari, mis pühib kiiresti ja efektiivselt kokku liiva, kruusa, lehed ja õhukese lumekatte isegi müüride ja fassaadide jms lähedalt. Töölaius 95 cm. Lisavarustusena saadaval pritsmekaitse. FR-mudelid (FA/FA2), 967 00 86-01 2. VASARNIIDUK

Usaldusväärne niiduk aladele, kus on kõrge ja puitunud hein. Lõikelaius 85 cm. FR-mudelid (FA/FA2 4×4), 966 41 61-01 3. LUMESAHK*

Lume tõhusaks eemaldamiseks sõidu- ja jalgteedelt. Kasutada koos vastukaalu ja lumekettidega (välja arvatud 4×4 mudelitel). FR-mudelid (FA/FA2), 966 41 59-01 FR-mudelid (R/RA/M/MA), 966 97 87-01 FR-mudel (MA 4×4), 965 07 09-01 * Selle raideri ja tarviku kombinatsiooniga võib liikuda maksimaalselt 10° kallakul (igas suunas).

38


RAIDERITE TARVIKUD

4. KAHEASTMELINE LUMEPUHUR*

Suure tõhususega kaheastmeline lumepuhur töölaiusega 107 cm. Puhuril on käigukast ning selle kinnitamise lihtsaks muutev kerge konstruktsioon. Väljavisketoru on pööratav 210°. FR-mudelid (FA/FA2 4×4), 966 41 60-01 5. LUMEKETID

Kõik mudelid, v.a. 4×4, 531 01 16-37 (naastud) Kõik mudelid, v.a. 4×4, 535 41 47-07 (nelinurkne) 6. RATTA VASTUKAAL TAGUMINE/PAAR

953 51 59-02 7. VASTUKAAL

Tagab parema haardumise ja kindlama sõidu. Paigaldatakse ­tagasillale, kaal 16 kg. FR-sari (v.a. 4×4), 953 53 49-02

TAHA PAIGALDATAVAD TARVIKUD AASTARINGSEKS KASUTAMISEKS 8. JÄRELKÄRU*

Ruumikad järelkärud tagaluugiga lihtsaks laadimiseks ja tühjendamiseks. Mudel Profi on kallutatav. Järelkäru Profi, 531 01 77-72 Järelkäru 275, 501 00 82-02 Järelkäru Promo, 967 02 71-01 9. PÜHKIJA/KOGUJA

Niidetud muru tõhusaks kogumiseks. Lihtsalt juhiismelt tühjendatav. 81 cm, 965 87 05-01 107 cm, 966 71 10-01

MÄRKUS! CE-märgistus kehtib vaid siis, kui Jonseredi raideritel kasutatakse ülalmainitud originaalosi ja -tarvikuid ning järgitakse kasutusjuhendit.

39


TAHA PAIGALDATAVAD TARVIKUD AASTARINGSEKS KASUTAMISEKS 1. KRUUSAÄKE*

Robustne kruusareha kummist rataste ja reguleeritava töösügavusega. 953 51 24-01 2. SAMBLAREHA*

4. MURURULL*

Paigaldage mururull raideri külge ning täitke vee või liivaga. Kasutage mururulli ebatasase pinna tasandamiseks või külvatud muruseemne pinnasesse vajutamiseks. Kaal koos veega 182 kg. 965 89 94-01 5. PUISTUR*

Käepärane ja lihtsalt reguleeritava vooluga puistur väetise, soola või muu tõhusaks puistamiseks.

Tugev ja vastupidav samblareha sambla tõhusaks eemaldamiseks. Koormatakse sõltuvalt pinnase tingimustest kuni 32 kg-ga. 954 12 00-43

Suur puistur, suurim koormus 75 kg. Puistelaius 3 – 3,6 m. 967 02 72-01

3. ÕHUSTAJA*

Väike puistur, suurim koormus 30 kg. Puistelaius 1,2 – 2,4 m. 954 12 00-46

Teeb murusse augud, et õhk, vesi ja väetis saaks pinnasesse tungida. Koormatakse sõltuvalt pinnase tingimustest kuni 45 kg-ga. Töölaius 102 cm. 964 99 57-03

Kasutage alati Jonseredi kontrollitud ja heaks kiidetud originaalvaruosi ja -tarvikuid Siis võite kindel olla, et tarvikud on välja töötatud Jonseredi raiderite jaoks ning sobivad neile. Jonseredi raideritele sobivate tarvikute kohta saate lisateavet meie veebilehelt (www.jonsered.ee) või oma Jonseredi edasimüüjalt.

Külastage www.jonsered.ee Vajate abi õige masina valimisel? Meie veebilehelt leiate kogu teabe huvitavate toodete kohta ning meie käesolevad eripakkumised.

40

* Selle raideri ja tarviku kombinatsiooniga võib liikuda maksimaalselt 10° kallakul (igas suunas).


RAIDERITE TARVIKUD

MUGAVAD TARVIKUD TEIE RAIDERILE

9. PEAVÕRUGA KÕRVAKLAPID

LED-esituli pimedas töötamiseks. FR-mudelid 581 12 54-01

Kerged. Pehme polstriga peavõru. Kõrvaklappide survet saab muuta 20%. Vastab standardi EN 352-1 nõuetele. 504 98 17-10 Kõrvapatjade lisakomplekt, 505 66 53-26 Eemaldatavad higikaitsmed, 505 66 53-31

7. KATE

10. KÕRVAKLAPID

6. ESITULEKOMPLEKT

Raideri praktiliseks hoiustamiseks. Veekindlast nailonist vihmakate. Allosas reguleeritavad nöörid ja õhuaugud. 504 98 13-70 8. LAADIMISRAMBID

Praktilised laadimisrambid soolveekindlast alumiiniumist. Libisemiskindlad laadimisrambid sobivad erinevat tüüpi rehvidele. Sobivad haagistele kõrgusega kuni 700 mm ja suurima koormusega kuni 1000 kg. Sirged rambid 1,5 m, 505 69 90-40 kuni 450 kg Sirged rambid 1,5 m, 505 69 90-44 kuni 1000 kg Sirged rambid 2,0 m, 505 69 90-42 kuni 450 kg Sirged rambid 2,0 m, 505 69 90-45 kuni 1000 kg

Laia peavõruga hästiistuvad kõrvaklapid. Vastab standardi EN 352-1 nõuetele. Perspex on kiidetud heaks vastavalt EN 166. 10-pakk, 504 98 02-02 Saadaval ka koos näokaitsega Perspex, 504 98 18-60 11. FM KÕRVAKLAPID

Mugavad anatoomilise disainiga kõrvaklapid, mida on lihtne kanda ja mis pakuvad head summutusvõimet. Sisseehitatud FM-raadio suurepärase vastuvõtu ja hea helikvaliteediga, lisasisend MP3pleierile ja raadiühendusele. Lihtne juhtimine nuppude abil. Saadaval peavõruga või kiivrile paigaldamiseks. Peavõru, 578 27 50-01 Kiivripõhised, 578 27 50-02

41


FR 2218 FA2 4 x 4

FR 2218 FA2

FR 2218 FA 4 x 4

FR 2218 FA

Kawasaki FR Twin

Kawasaki FR Twin

Jonsered by Briggs & Stratton Protection Package OHV

Jonsered by Briggs & Stratton Protection Package OHV

Power, kW rpm juures

10,6/2900

10,6/2900

9,7/2900

9,7/2900

Generaator, A

15

15

3

3

Aku, V/Ah

12/24

12/24

12/24

12/24

Kütusepaagi maht, liitrid

10

10

10

10

Käigukasti tüüp

Automaatne

Automaatne

Automaatne

Automaatne

Lõikelaius, cm

103 – 112

103 – 112

103 – 112

103 – 112

Lõikamata ring, cm

30

30

30

30

Niitmiskõrgus, mm min. – maks.

40 – 90

40 – 90

40 – 90

40 – 90

Kiirus edasi, km/h min. – maks.

0 – 9

0 – 9

0 – 9

0 – 9

Baasmasina pikkus, cm

202

202

202

202

Baasmasina laius, cm

89

89

89

89

Baasmasina kõrgus, cm

115

115

107

107

Kaal, kg

256*

233*

243*

221*

• • • • • • •

• • • • • •

• • • • • • •

• • • • • •

SOOVITUSTABEL

Suuremad ja nõudlikumad alad, tihe kasutamine, kogu aasta Suuremad alad, tihe kasutamine, kogu aasta Suurd eramute aiad sagedase igakülgse kasutamisega, kogu aasta Eramute aiad, kerge igakülgne kasutamine, suvehooajal

TEHNILISED ANDMED

Mootor

OMADUSED

Keskliigendiga roolisüsteem Ettepaigaldatav lõikekorpus Automaatkäigukast Tarvikuraam 4×4 Hooldusasend Pöörduv tagasild

* V.a. lõikekorpus.

42


FR 2216 MA

FR 2213 MA

FR 2213 RA

Briggs & Stratton Intek 4155

Briggs & Stratton Intek 4155

Briggs & Stratton PowerBuilt OHV AVS

Briggs & Stratton PowerBuilt OHV AVS

Briggs & Stratton PowerBuilt

Briggs & Stratton PowerBuilt

9,6/2900

9,6/2900

6,7/3000

6,7/3000

7,0/3000

6,8/3000

3

3

3

3

3

3

12/24

12/24

12/24

12/24

12/20

12/20

10

10

10

10

2,8

2,8

Automaatne

Automaatne

Automaatne

Automaatne

Automaatne

Manuaalne (5+1)

94

94

94

94

85

85

30

30

30

30

30

30

30 – 80

30 – 80

30 – 80

30 – 80

25 – 70

25 – 70

0 – 9

0 – 9

0 – 9

0 – 9

0 – 7

0 – 7

223

223

223

223

207

207

100

100

100

100

88

88

107

107

107

107

108

108

254*

235*

231*

225*

165*

165*

• • • • • •

• • •

• • •

• • •

• • •

• •

• •

• •

Tabelis toodud mootorite võimsus on tüüpilise mootorimudeli esindaja keskmine väljundvõimsus (mõõdetud p/min), mis on mõõdetud SAE standardi J1349/ISO 1585 järgi. Masstoodetud mootorid võivad sellest

FR 2312 MA

RAIDERITE TOOTEJUHT

FR 2216 MA 4 x 4

FR 2311 M

väärtusest erineda. Masinale paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

43


NEILE, KES MUUDAVAD ELU KOHUSTUSED VÕIMALUSTEKS Kui kaalute Jonseredi aiatraktori ostmist, kuulute arvatavasti nende inimeste hulka, kes soovivad alati igast olukorrast parima võtta. Nende hulka, kes näevad võimalusi seal, kus teised näevad probleeme. Ja kes valivad rõõmuga kõige elegantsema lahenduse, mis vastab igale funktsionaalsele vajadusele. Ükskõik,

44

millise Jonseredi aiatraktori te valite, lisaks ühele turu kõige stiilsemale ja soodsamale traktoritele saate ka mitmekülgse töölooma, mille eeliseid saate nautida aastaringselt. Tänu laialdasele nutikate originaaltarvikute seeriale kõigiks aiatöödeks saate oma aiatraktori muuta mitmeotstarbeliseks masinaks.


AIATRAKTORID www.jonsered.ee

UUS!

JONSERED LT 2320 CMA2

Meie suurimast integreeritud kogujaga aiatraktorist on nüüd saadaval uus tõhusam versioon kasutajasõbralikumate funktsioonide ja pedaaliga käigukastiga. Vt lk 47.

45


VÕIMSAD JA MUGAVAD TRAKTORID SUURTELE PINDADELE Kui teil on hooldamist vajavaid suuri pindasid, on rahustav omada garaažis võimsat Jonsered®-i aiatraktorit. Istuge mugavalt traktoril ning laske laial lõikekorpusel töö kiirelt ja tõhusalt ära teha. Kõigil mudelitel on nüüd lihtsaks

traktorile istumiseks ja maha tulemiseks rohkem ruumi. Enamikul meie suurte traktorite mudelitest on kasutaja täiendava mugavuse tagamiseks ka pedaaliga automaatkäigukast.

SOOVITUSTABEL LT 2320 A2

LT 2218 A

LT 2320 CMA2

LT 2317 CMA2

Aastaringne tihe kasutamine – suuremad kodused alad Aastaringne tihe kasutamine – kodused alad Aastaringne kasutamine – suuremad aiad Suvine igakülgne kasutamine – suuremad aiad Lugege kogu seeria kohta lisa lk 54 – 55.

46

* Mootorite võimsused – vt lk 55.


MITMEKÜLGSUS Teie traktori saab varustada mitmete tarvikutega aastaringseks kasutamiseks, sealhulgas järelkärud, hari, lumepuhur, samblareha ja muud.

ISTMELT MULTŠIMINE Meie CMA2 traktorid pakuvad istmelt multšimise funktsiooni, mis muudab võimalikuks kogumise ja multšimise režiimide vahel lülitamise ilma juhiistmelt lahkumata. Kasutage ­lihtsalt keskset rakendushooba.

UUS!

JONSERED LT 2320 A2 Jonsered V-Twin B&S (11,6 kW*), pedaaliga automaatkäigukast, lõikelaius 117 cm.

JONSERED LT 2218 A Jonsered B&S (8,7 kW*), automaatkäigukast, lõikelaius 107 cm.

UUS!

JONSERED LT 2320 CMA2 Jonsered V-Twin B&S (11,6 kW*), pedaaliga automaatkäigukast, lõikelaius 107 cm.

JONSERED LT 2317 CMA2 Jonsered V-Twin B&S (10,4 kW*), pedaaliga automaatkäigukast, lõikelaius 97 cm.

47

NUTIKAD OMADUSED

AUTOMAATKÄIGUKAST Lihtne kiiruse ja suuna juhtimine. Mõned mudelid pakuvad mugavaid pedaale edasi ja tagasi sõitmiseks, teistel on kangiga käigukast.


TÕHUSAD TRAKTORID AEDA Hästivarustatud Jonseredi traktoriga saate aias töötades alati ühendada töö ja lõbu, sõltumata hooajast. Teie Jonseredi kaunis punane sära sunnib teid traktori pärast

niitmist imetlemiseks mõneks ajaks välja jätma. Kui soovite tõeliselt puhast ja korraliku aeda, valige integreeritud kogujaga mudel.

SOOVITUSTABEL LT 2217 A

LT 2216

LT 2213 A/LT 2213

LT 2317 CMA

LT 2316 CM

LT 2213 CA/LT 2213 C

Aastaringne tihe kasutamine – suuremad kodused alad Aastaringne tihe kasutamine – kodused alad Aastaringne kasutamine – suuremad aiad Suvine igakülgne kasutamine – suuremad aiad Lugege kogu seeria kohta lisa lk 54 – 55.

48

* Mootorite võimsused – vt lk 55.


MUGAV JUHIALA Rohkem ruumi peale- ja mahaminekuks. Samuti on kõik juhtimisseadmed reguleeritaval juhiistmel istudes käeulatuses.

VEEVOOLIKU ÜHENDUS Lihtsustab lõikekorpuse puhastamist ning muudab traktori pika aja jooksul heas seisukorras hoidmise lihtsamaks. Puhas lõikekorpus annab alati parima niitmistulemuse.

JONSERED LT 2217 A Jonsered B&S (8,6 kW*), automaatkäigukast, lõikelaius 97 cm.

JONSERED LT 2216 Jonsered B&S (8,6 kW*), 6 edasikäiku/ 1 tagurpidikäik, lõikelaius 97 cm.

JONSERED LT 2213 A/LT 2213 B&S PowerBuilt (6,4 kW*), pedaaliga automaatkäigukat/käsitsi 6 edasikäiku + 1 tagurpidikäik. Lõikelaius 77 cm.

JONSERED LT 2317 CMA Jonsered B&S (8,6 kW*), automaatkäigukast, lõikelaius 97 cm.

JONSERED LT 2316 CM Jonsered B&S (8,6 kW*), 6 edasikäiku/ 1 tagurpidikäik, lõikelaius 97 cm.

JONSERED LT 2213 CA/LT 2213 C B&S PowerBuilt (6,4 kW*), pedaaliga automaatkäigukat/käsitsi 6 edasikäiku + 1 tagurpidikäik. Lõikelaius 77 cm.

49

NUTIKAD OMADUSED

TÕHUS NIITMINE Kõik meie traktorid on varustatud tarvikutega mitme niitmissüsteemi jaoks. Lisage külgväljaviskega traktoritele koguja või multšimiskomplekt või kogujaga traktoritele multšimisühendus või deflektor – ning saate igal juhul täiusliku niitmistulemuse.


TARVIKUD KEVADE, SUVE JA SÜGISE JAOKS Teil on vaja transportida pinnast, väetisekotte, taimi ja varustust? Võib-olla vajavad küttepuud aeg-ajalt vedamist? Kas õhustate mõnikord oma muru, rehitsete sammalt, külvate uut muru või korrastate oma kruusaalasid? Siit leiate tarvikud, mis aitavad teil ja teie Jonseredi traktoril moodustada selle töö jaoks täiusliku meeskonna.

3. KRUUSAÄKE*

Tugev kruusareha kummist rataste ja reguleeritava töösügavusega. Kruusarehaga tagurpidi liikumisel klapitakse terad kokku. 953 51 24-01 4. SAMBLAREHA*

Tugev ja vastupidav samblareha sambla mugavaks eemaldamiseks. Koormatakse sõltuvalt pinnase tingimustest kuni 32 kg-ga. 954 12 00-43

1. JÄRELKÄRU*

5. PUISTUR*

Ruumikad järelkärud klapp-tagaluugiga lihtsaks laadimiseks ja tühjendamiseks. Mudel Profi on kallutatav. Järelkäru Profi, 531 01 77-72 Järelkäru 275, 501 00 82-02 Järelkäru Promo, 967 02 71-01

Käepärane lihtsalt reguleeritava vooluga puistur väetise või soola mugavaks puistamiseks. Suur puistur, suurim koormus 75 kg. Puistelaius 3 – 3,6 m. 967 02 72-01

2. HARI*

Teeb murusse augud, et õhk, vesi ja väetis saaks pinnasesse tungida. Koormatakse sõltuvalt pinnase tingimustest kuni 45 kg-ga. Töölaius 102 cm. 964 99 57-03

Pöörlev hari lehtede, lume jne kokku pühkimiseks. Reguleeritavad tugirattad. Kallutatav 20° mõlemale küljele. Töölaius 100 cm. Külgväljaviskega traktorid k.a 2006. aasta mudelid ning kõik CM traktorid. 953 51 61-01 Külgväljaviskega traktorid alates 2007. aasta mudelitest (v.a LT 2213-sari) 544 92 16-01 50

6. ÕHUSTAJA*

Väike puistur, suurim koormus 30 kg. Puistelaius 1,2 – 2,4 m. 954 12 00-46 7. MURURULL*

Paigaldage rullik raideri külge ning täitke vee või liivaga. Kasutage rullikut ebatasase pinna tasandamiseks või külvatud muruseemne pinnasesse vajutamiseks. Kaal koos veega 182 kg. 965 89 94-01


TARVIKUD AIATRAKTORITELE

TALVISED TARVIKUD AIATRAKTORITELE Järgmine kord, kui lumi langeb pehme, valge tekina õuedele, jalg- ja ­sõiduteedele, saate säästa oma selga ja lumelabida rahule jätta. Keerake oma Jonseredi traktori süütevõtit ja laske lumesahal või lumepuhuril see töö ära teha. 8. LUMESAHK*

Vastupidav terasest sahk koos kaitsva vedrumehhanismiga. Töölaius 122 cm. Seadistatav erinevatele nurkadele paremale või vasakule. Vahetatav kummiriba. Kasutada koos lumekettide ja lisaraskusega. LT traktorid (v.a. LT 2213-sari), 544 92 17-01

11. LUMEKETID

18×8,5-8", 964 99 43-01 20×10-8", 997 10 31-10 18×9,5-8", 997 10 36-10 20×8-8", 531 00 65-83 22×9,5-12", 501 32 76-01 12. LISARASKUS

Tagab parema haardumise ja kindlama sõidu. Paigaldatakse ­tagasillale, kaal 25 kg. Külgväljaviskega traktorid, 505 54 92-01 CM-traktorid, 580 38 97-01

9. KUMMIRIBA

Paigaldatakse lumesaha ääre külge, et kaitsta pinnast metallsaha poolt kriimustamise eest. Sobib lumesahale 544 91 17-01. 966 00 19-01 10. KAHEASTMELINE LUMEPUHUR*

107 cm töölaiusega kaheastmeline lumepuhur. Väljaviset saab pöörata 180°. Kasutada koos lumekettide ja lisaraskusega. LT traktorid (v.a. LT 2213-sari), 544 92 18-01

MÄRKUS! CE-märgistus kehtib vaid siis, kui Jonseredi traktoritel kasutatakse ülalmainitud originaalosi ja -tarvikuid ning järgitakse kasutusjuhendit.

* S elle traktori ja tarviku kombinatsiooniga võib liikuda maksimaalselt 10° kallakul (igas suunas). 51


TARVIKUD MITMEKÜLGSEKS NIITMISEKS Siit leiate originaaltarvikud, mis muudavad teie Jonseredi traktori veelgi tõhusamaks ja mitmekülgsemaks niidukiks, olgu teil külgväljaviskega või integreeritud kogujaga traktor. 1. ROHUKOGUJA 3-KASTI

50 % suurem maht kui 2-kastilisel kogujal. Sobib kõikidele traktori­ tele, välja arvatud CM ja LT 2213-sarja traktorid. Selle traktori ja lisatarviku kombinatsiooniga võib liikuda maksimaalselt 14° kallakul (igas suunas).

4. PEENESTAJAKOMPLEKT  Multšimisele ümberlülitumiseks. Külgväljaviskega mudelitele:

77 cm, 960 71 00-25 (korpus) 97 cm, 960 71 00-03 (korpus) 107 cm, 960 71 00-06 (terad ja korpus) 117 cm, 960 71 00-19 (terad ja korpus) C-mudelid: 77 cm, 960 71 00-24 (ühendus) Kõigil teistel C mudelitel on kas multšimisühendus või on need varustatud uue istmelt multšimise funksiooniga.

2. ROHUKOGUJA 2-KASTI

Sobib kõikidele traktoritele, välja arvatud CM ja LT 2213-sarja traktorid. Selle traktori ja lisatarviku kombinatsiooniga võib liikuda maksimaalselt 14° kallakul (igas suunas). 3. TAHAVÄLJAVISKE SUUNAJA

Sobib CM-sarjale (v.a. LT 2213-sari). 960 71 00-32

Külastage www.jonsered.ee Vajate abi õige masina valimisel? Meie veebilehelt leiate kogu teabe huvitavate toodete kohta ning meie käesolevad eripakkumised.

52


TARVIKUD AIATRAKTORITELE

MUGAVAD TARVIKUD TEIE TRAKTORILE 5. KATE

Praktiliseks hoiustamiseks. Veekindlast nailonist vihmakate. Allosas reguleeritavad nöörid ja õhuaugud. Saadaval kahes suuruses ja sobib kõigile meie traktoritele. Kate külgväljaviskega ja väikese kapotiga traktorile, 504 98 13-80 Kate külgväljaviskega ja suure kapotiga traktorile ja CM-sarja ­traktoritele, 504 98 13-82 6. KAITSERAUD

Praktiline kaitseraud meie traktorile ette kinnitamiseks. Kaitseb tõhusalt kapotti. Kõik mudelid, 954 12 00-49 7. KÄETUGEDE KOMPLEKT

Mugavamaks niitmiseks Sobib mudelite LT 2218 A, LT 2216 A2 ja LT 2223 A2 istmetele, mis on toodetud alates jaanuarist 2008. 532 42 14-99 8. LAADIMISRAMBID

Praktilisede laadimisrambid soolveekindlast alumiiniumist. Libise­ miskindlad laadimisrambid sobivad erinevat tüüpi rehvidele. Sobivad haagistele kõrgusega kuni 700 mm ja suurima koormusega kuni 1000 kg/paar. 1,5 m, 505 69 90-41 2,0 m, 505 69 90-43

9. PEHMENDATUD PEAVÕRUGA KÕRVAKLAPID

Kerged. Pehme polstriga peavõru. Kõrvaklappide survet saab muuta 20 %. Vastab standardi EN 352-1 nõuetele. 504 98 17-10 Kõrvapatjade lisakomplekt, 505 66 53-26 Eemaldatavad higikaitsmed, 505 66 53-31 10. KÕRVAKLAPID

Laia peavõruga hästiistuvad kõrvaklapid. Vastab standardi EN 352-1 nõuetele. 504 98 02-02 11. FM KÕRVAKLAPID

Mugavad anatoomilise disainiga kõrvaklapid, mida on lihtne kanda ja mis pakuvad head summutusvõimet. Sisseehitatud FM-raadio suurepärase vastuvõtu ja hea helikvaliteediga, lisasisend MP3pleierile ja raadiühendusele. Lihtne juhtimine nuppude abil. Saadaval peavõruga või kiivrile paigaldamiseks. Peavõru, 578 27 50-01 Kiivripõhised, 578 27 50-02 Kasutage alati Jonseredi kontrollitud ja heaks kiidetud originaalvaruosi ja -tarvikuid Siis võite kindel olla, et tarvikud on välja töötatud Jonseredi raiderite jaoks ning sobivad neile. Jonseredi raideritele sobivate tarvikute kohta saate lisateavet meie veebilehelt (www.jonsered.ee) või oma Jonseredi edasimüüjalt. 53


LT 2320 A2

LT 2218 A

LT 2217 A

LT 2216

LT 2213 A

SOOVITUSTABEL

Aastaringne sage kasutamine – suuremad koduõuealad Aastaringne sage kasutamine – koduõuealad Aastaringne kasutamine – suuremad aiad Suvine sage kasutamine – suuremad aiad

TEHNILISED ANDMED

Mootor

Jonsered V-Twin (Briggs Jonsered (Briggs & & Stratton) Stratton)

Jonsered (Briggs & Stratton)

Jonsered (Briggs & Stratton)

Briggs & Stratton PowerBuilt

Võimsus, kW p/min juures

11,6/2600

8,7/2500

8,6/2500

8,6/2500

6,4/2800

Kütusepaagi maht, liitrid

15,2

7,6

5,7

5,7

5,7

Generaator, A

3×5

9

3×5

3×5

3×5

Aku, V/Ah

12/28

12/28

12/28

12/28

12/20

Käigukasti tüüp

Automaatne (pedaalid)

Automaatne (kang)

Automaatne (kang)

Manuaalne (6+1)

Automaatne (pedaalid)

Lõikelaius, cm

117

107

97

97

77

Niitmata ring, cm**

114

120

137

137

130

Niitmiskõrgus, min.–maks., mm

26 – 102

26 – 102

26 – 102

26 – 102

20 – 80

Niitmismeetodid

Külgväljavise

Külgväljavise

Külgväljavise

Külgväljavise

Külgväljavise

Terade kinnitus

Käsitsi

Käsitsi

Käsitsi

Käsitsi

Elektriline

Rehvi mõõt, ees/taga, tollides

15×6-6"/ 20×10-8"

15×6-6"/ 20×10-8"

15×6-6"/ 18×9.5-8"

15×6-6"/ 18×9.5-8"

13×5-6"/ 16×6.5-8"

Koguja maht, liitrites

Baasmudeli pikkus, cm

189 (koos kaitserauaga) 175

175

175

172

Baasmudeli laius, cm (renn üleval)

122

111

103

103

93

Baasmudeli kõrgus, cm

112

103

100

100

101

Kaal, kg

245

188

185

185

172

• • • • • • • •

• • • • • •

• •

• •

• •

• • •

OMADUSED

Pedaaliga automaatkäigukast Koguja Istmelt multšimine Läbitav šassii Valatud esisild Kvaliteetne iste Töötunnilugeja Esituled Veevooliku ühendus

* Lisavarustus ** Mõõdetud niitmata ala välisküljelt

54

*

*

*

• •

*


LT 2320 CMA2

LT 2317 CMA2

LT 2317 CMA

LT 2316 CM

LT 2213 CA

LT 2213 C

Briggs & Stratton PowerBuilt

Jonsered V-Twin (Briggs & Stratton)

Jonsered V-Twin (Briggs & Stratton)

Jonsered (Briggs & Stratton)

Jonsered (Briggs & Stratton)

Briggs & Stratton PowerBuilt

Briggs & Stratton PowerBuilt

6,4/2800

11,6/2600

10,4/2500

8,6/2500

8,6/2500

6,4/2800

6,4/2800

5,7

7,6

5,7

5,7

5,7

5,7

5,7

3×5

3×5

16

3×5

3×5

3×5

3×5

12/20

12/14

12/28

12/28

12/28

12/20

12/20

Manuaalne (6+1)

Automaatne (pedaalid)

Automaatne (pedaalid)

Automaatne (kang)

Manuaalne (6+1)

Automaatne (pedaalid) Manuaalne (6+1)

77

107

97

97

97

77

77

AIATRAKTORITE TOOTEJUHT

LT 2213

130

102

107

107

107

131

131

20 – 80

26 – 102

26 – 102

26 – 102

26 – 102

20 – 80

20 – 80

Külgväljavise

Kogumine/multšimine Kogumine/multšimine Kogumine/multšimine Kogumine/multšimine Kogumine

Kogumine

Käsitsi

Käsitsi

Käsitsi

Käsitsi

Käsitsi

Elektriline

Käsitsi

13×5-6"/ 16×6.5-8"

15×6-6"/ 18×9.5-8"

15×6-6"/ 18×9.5-8"

15×6-6"/ 18×9.5-8"

15×6-6"/ 18×9.5-8"

13×5-6"/ 16×6.5-8"

13×5-6"/ 16×6.5-8"

320

220

220

220

200

200

172

264 (koos kaitserauaga)

251

242

242

226

226

93

112

103

103

103

88

88

101

112

112

106

106

101

101

172

266

242

234

232

190

190

• • • • • • • • •

• • • • • • • • •

• • •

• •

• • •

• •

• • •

• • • • •

Tabelis toodud mootorite võimsus on tüüpilise mootorimudeli esindaja keskmine väljundvõimsus (mõõdetud p/min), mis on mõõdetud SAE standardi J1349/ISO 1585 järgi. Masstoodetud mootorid võivad sellest

• • • • •

väärtusest erineda. Masinale paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

55


NEILE, KES ARMASTAVAD MURU NIITA VÕI SOOVIKSID SEDA Aimame, et tõesti on olemas ainult kahte liiki inimesi: Need, kes armastavad muru niita, ja need, kelle arvates on muru niitmine paratamatus. Millegipärast kuuluvad Jonseredi muruniiduki valinud harilikult positiivsemasse gruppi.   Selle põhjuseks võib olla Jonseredi muruniidukite vastupidav usaldusväärsus, efektiivne lõikekorpus

56

ja kindel fakt, et meie muruniidukeid on väga lihtne kasutada. Või lihtsalt see, et lõpptulemus on alati sama täiuslik.   Kui soovite olla üks nendest, kes armastavad muru niita, lugege oma soovi täita võivate muruniidukite kohta järgnevatelt lehekülgedelt.


MURUNIIDUKID www.jonsered.ee

JONSERED LM 2153 CMDAE

Mitmete niitmist hõlbustavate omadustega võimas muruniiduk keskmistele ja suurtele murupindadele. Elektrikäiviti, vedavad rattad ja ergonoomiline käepide tagavad mugava kasutuse. Lisaks saate hõlpsalt kolme erineva niitesüsteemi vahel valida: kogumine, multšimine ja külgväljavise. Vt lk 59.

57


VASTUPIDAVAD JA EFEKTIIVSED MURUNIIDUKID SUUREMATELE PINDADELE Kui teil on suur murupind, on teil valida paljude erienvate Jonsered® muruniidukite vahel. Kõigil masinatel on võimsad Briggs & Stratton mootorid ning laiad tugevad multšivad lõikekorpused. Enamikul mudelitest on suure mahutavusega

kogujad ning reguleeritav kiirus efektiivseks ja ohutuks niitmiseks. Kui soovite tõeliselt mugavat sõitu, valige elektrilise käivituse ja tsentraalse niitmis­kõrguse reguleerimisega mudel.

SOOVITUSTABEL LM 2156 CMDA

LM 2155 MD

LM 2153 CMDAE

LM 2153 CMDA

LM 2152 CMDAE

LM 2152 CMDA

Muru kogumine Muru väljavise Multšimine Lugege kogu seeria kohta lisa lk 62 – 63.

58

* Mootorite võimsused – vt lk 63.


KOGUJA Jonseredi kogujaga muruniiduk kogub kõik murust kuni lehtede ja raagudeni. Saate kiiresti vahetada niitmissüsteemide vahel, kogumisest väljaviskele ja multšimisele.

INTUITIIVNE NUPUGA ELEKTRIKÄIVITI Lihtsaks juurdepääsuks ja sujuva töövoo tagamiseks asub see käepideme ülaosas.

JONSERED LM 2156 CMDA Briggs & Stratton 875 Series, 3,3 kW*, lõikelaius 56 cm.

JONSERED LM 2155 MD Briggs & Stratton 650 Series, 2,4 kW*, lõikelaius 55 cm.

JONSERED LM 2153 CMDAE Briggs & Stratton Intek 875 Series, 3,3 kW*, elektriline käivitus, lõikelaius 53 cm.

JONSERED LM 2153 CMDA Briggs & Stratton Intek 875 Series, 3,3 kW*, lõikelaius 53 cm.

JONSERED LM 2152 CMDAE Briggs & Stratton 650 Series, 2,4 kW*, elektriline käivitus, lõikelaius 53 cm.

JONSERED LM 2152 CMDA Briggs & Stratton 650 Series, 2,4 kW*, lõikelaius 53 cm.

59

NUTIKAD OMADUSED

AUTOMAATKÄIGUKAST Enamikul Jonseredi mootoriga muruniidukitest on automaatkäigukast. See tähendab, et saate lihtsalt reguleerida niiduki kiirust, kaotamata seejuures terade kiirust ega niitmisvõimet.


USALDUSVÄÄRSED JA LIHTSALT JUHITAVAD NIIDUKID KESKMISE SUURUSEGA PINDADELE Kui vajate oma keskmise suurusega murupindade jaoks uut muruniidukit, on teil valida paljude vahel. Kõigil Jonsered®-i väiksema klassi muruniidukitel on väikese

ja keskmise suurusega murupindadel täiuslikke tulemusi andvad efektiivsed lõikekorpused. Selle väike suurus võimaldab lihtsat hoiustamist, eriti piiratud hoiuruumi puhul.

SOOVITUSTABEL LM 2147 CMDAE

LM 2147 CMD

LM 2147 CM

LM 2146 M

LM 2040 HF

LM 2040 H

Muru kogumine Muru väljavise Multšimine Lugege kogu seeria kohta lisa lk 62 – 63.

60

* Mootorite võimsused – vt lk 63.


KOGUJA Jonseredi kogujaga muruniiduk kogub kõik murust kuni lehtede ja raagudeni. Saate kiiriesti vahetada niitmissüsteemide vahel, kogumisest väljaviskele ja multšimisele.

VEEVOOLIKU ÜHENDUS Gardena voolikuühendusega varustatud niidukid muudavad lõikekorpuse puhastamise ja veevooliku ühendamise lihtsaks.

JONSERED LM 2147 CMDAE Briggs & Stratton 675 Series, 2,4 kW*, elektriline käivitus, lõikelaius 47 cm.

JONSERED LM 2147 CMD Briggs & Stratton 675 Series, 2,4 kW*, lõikelaius 47 cm.

JONSERED LM 2147 CM Briggs & Stratton 675 Series, 2,4 kW*, lõikelaius 47 cm.

JONSERED LM 2146 M Briggs & Stratton 450 Series, 1,9 kW*, ABS plastmasskorpus, lõikelaius 46 cm.

JONSERED LM 2040 HF Hõõdrevaba ja vaikne. Lõikelaius 40 cm.

JONSERED LM 2040 H Lõikelaius 40 cm.

61

NUTIKAD OMADUSED

MULTŠIMISFUNKTSIOON Meie multšimisfunktsiooniga muruniidukid lõikavad ja hakivad rohu peeneks ning see jääb loomuliku väetisena murule.


LM 2156 CMDA

LM 2155 MD

LM 2153 CMDAE

LM 2153 CMDA

LM 2152 CMDAE

Mootor

B&S 875 Series OHV

B&S 650 Series

B&S 875 Series OHV

B&S 875 Series OHV

B&S 650 Series

Väljundvõimus määratud p, kW/

3,3

2,4

3,3

3,3

2,4

Kubatuur, cm³

190

190

190

190

190

Lõikelaius, cm

56

55

53

53

53

Lõikekorpuse materjal

Teras

Teras

Teras

Teras

Teras

Kaal, kg

38

39

47

47

40

Käigukast, käikude arv

Automaatne

1

Automaatne

Automaatne

Automaatne

Niitmiskõrgus, mm

25–105

24–100

30–80

30–80

32–95

Niitmiskõrguse reguleerimine

Individuaalne, kiirtihvt

Individuaalne

Individuaalne

Individuaalne

Keskne

Kütusepaak, liitrid

1,5

1,5

1,5

1,5

1,5

Ratta mõõt, ees

8"

8"

8"

8"

8"

Ratta mõõt, taga

12"

8"

12"

12"

8"

• • • • •

• • • • •

• • • •

• • •

SOOVITUSTABEL

Muru kogumine Muru väljavise Multšimine

TEHNILISED ANDMED

OMADUSED

Vedavad rattad Elektriline käivitus Koguja Külgväljavise Tahaväljavise Multšimine Veevooliku ühendus

62

• •


LM 2147 CMDAE

LM 2147 CMD

LM 2147 CM

LM 2146 M

LM 2040 HF

LM 2040 H

B&S 650 Series

B&S 675 Series

B&S 675 Series

B&S 675 Series

B&S 450 Series

_

_

2,4

2,4

2,4

2,4

1,9

190

190

190

190

148

53

47

47

47

46

40

40

Teras

Teras

Teras

Teras

ABS plastmass

40

35

35

34

25

10.1

9

Automaatne

Automaatne

1

1

32–95

30–70

30–70

30–70

30–65

12–38

12–38

Keskne

Keskne

Keskne

Keskne

Individuaalne

1,5

1,5

1,5

1,5

0.9

8"

7,6"

7,6"

7,6"

6,5"

8"

8,4"

8,4"

8,4"

6,5"

• •

• • • • • •

• • • • •

• • • •

Tabelis toodud mootorite võimsus on tüüpilise mootorimudeli esindaja keskmine väljundvõimsus (mõõdetud p/min, vaata täpsemalt kasutusjuhendist), mis on mõõdetud SAE standardi J1349/ISO 1585 järgi. Masstoodetud

MURUNIIDUKITE TOOTEJUHT

LM 2152 CMDA

• mootorid võivad sellest väärtusest erineda. Masinale paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

63


REGULEERITAV TAGUMINE KÄEPIDE Hekilõikurite reguleeritav tagumine käepide on mugav nii vertikaalselt kui horisontaalselt lõikamisel.

LIHTSAM KÄIVITAMINE SPIN START™ ABIL Spin Start™ aitab masina käivitamisel ning vähendab starteri käepideme tõmbetakistust kuni 40 % võrra.

MADALA MÜRATASE Madala müratasemega mootor aitab vältida ­naabrite häirimist.

HOIDKE OMA HEKK HEAS VORMIS Soovite oma hekkide ja põõsaste pügamist rõõmuga teha? Ostke efektiivne ja suure töövõimega hekilõikur. Jonsered® pakub mitmeid kergeid ja madala müratasemega masinail,

JONSERED HT 2218 JONSERED HT 2223 T 21,7 cm³, 0,6 kW, 4,6/4,9 kg.

Lugege kogu seeria kohta lisa lk 68.

64

millel on suurepärane vibratsioonisummutus ja hea tööulatus. Parima võimaliku ergonoomia soovi korral valige pööratava tagumise käepidemega mudel.

JONSERED HT 2105 E JONSERED HT 2106 ET 0,58/0,7 kW, 3,3/3,6 kg.

JONSERED HTE 2123 22,8 cm³, 0,59 kW, 6,1 kg.


MUGAV KASUTADA Uued puhurid on hästi tasakaalustatud ja lihtsalt käsitletavad tänu S-kujulisele ventilaatori korpusele ja siledate pindadega integreeritud disainile.

IMEGE KOKKU IMEMISKOMPLEKTIGA BV 2126 puhul saate ühendada imemiskomplekti ja lehed kotti imeda.

MULTŠIMISFUNKTSIOON BV 2126 multšimisterad purustavad materjali peeneks ning suurendavad kogumismahtu.

HEA PUHUR MUUDAB ASJA LIHTSAKS Suure võimsusega puhur kindlustab teie abihoonete puhtuse ja korra ning see on sama lihtne, kui sügiseste lehtede ja prahi kogumine teie jalgteedel ja murul. Meie võimas seljaskantav Jonsered BB 2250 on loodud taludele

JONSERED BV 2126 28,0 cm³, 0,8 kW, 4,4 kg, 58 m/s.

ja suurematele aedadele. Jonsered BV 2126 on käsipuhur, millel on kombineeritud puhumis- ja imemisfunktsioon koos multšeri ja kogujaga.

JONSERED B 2126 28,0 cm³, 0,8 kW, 4,3 kg, 58 m/s.

JONSERED BB 2250 50,2 cm³, 1,6 kW, 10,1 kg, 85 m/s.

Lugege kogu seeria kohta lisa lk 68.

65


LIHTNE KÄIVITADA Briggs & Stratton Snow Series mootoreid on lihtne käivitada ka ülimalt külmades tingimustes. Kaks meie mudelitest on varustatud ka elektrilise käivitusega, muutes nende käivitamise veelgi lihtsamaks.

ROOLIVÕIMENDI „Roolivõimendi“ annab võimaluse ühendada lahti ühe või mõlema ratta vedu, muutes lumepuhuri pööramise ja manööverdamise palju lihtsamaks.   ST 2111 ja ST 2109 on varustatud soojendusega käepidemetega.

KINDEL HAARDUMINE Rehvide sügav muster ja diferentsiaalilukk tagavad kindlama haardumise.

SUURE VÕIMSUSEGA LUMEPUHURID Lume koristamine on sel talvel palju lihtsam.Vähemalt neil, kellel on esimese tugeva lumesaju ajaks kuuris kasutusvalmis Jonseredi lumepuhur. Kõik Jonseredi lumepuhurid töötavad kaheastmelisel tööpõhimõttel, tugevate etteandetigudega,

JONSERED ST 2111 E Briggs & Stratton Snow Series MAX (1650 Series), 7,4 kW / 3600 p/min, töölaius 76 cm. Lugege kogu seeria kohta lisa lk 69.

66

mis suudavad käsitseda ka tihedat lund ja külmunud lumekoorikut. Need masinad on võimsad kuid lihtsalt juhitavad, spetsiaalselt arendatud Briggs & Stratton mootoritega, hästi asetatud juhtseadmetega ning töövalgustusega.

JONSERED ST 2109 E Briggs & Stratton Snow Series MAX (1450 Series), 6,7 kW / 3600 p/min, töölaius 68 cm.

JONSERED ST 2106 Briggs & Stratton Snow Series MAX (800 Series), 3,7 kW / 3600 p/min, töölaius 61 cm.


KÄEPIDE Käepidemel on tugev ja vastupidav kinnitus, mida saab mugavama tööasendi tarvis ka vertikaalselt reguleerida.

TAGURPIDIKÄIK Pakub suurepärast manööver­ dusvõimet, mis muudab masina pööra­mise ja kinni jäämisel vabastamise lihtsamaks. Vähendab teie selja ja käte koormust.

TRANSPORDIRATAS Transpordiratta asendi muutmine (transpor­diasendist tööasendisse) on kiire ja lihtne. Võimaldab lihtsat liikumist tööalade vahel.

VÕIMSAD JA TÕHUSAD MULLAFREESID Võimas mullafrees on hindamatuks abimeheks kartulilapi harimisel või täiesti uue lapi loomisel. Jonseredi mullafreesid on võimsad masinad, mis suudavad teha oma tööd ning ­kestavad mitmeid aastaid. Mullafreesil CT 2105 R on

JONSERED CT 2105 R Tagurpidikäik, töölaius 43 cm, 2,7 kW / 3200 p/min.

v­ eoülekanne ning taha paigaldatud 43 cm laiune lõikur, mis suudab tulla toime kõva pinnasega. Mudelid CT 2166 ja CT 2154 on võimsad, lihtsalt juhitavad mullafreesid, mis sobivad kõrgete standarditega maa- ja koduomanikele.

JONSERED CT 2166 Tagurpidikäik, töölaius 85 cm, 3,7 kW / 3400 p/min.

JONSERED CT 2154 Tagurpidikäik, töölaius 60 cm, 3,3 kW / 3300 p/min.

Lugege kogu seeria kohta lisa lk 69.

67


HEKILÕIKURID

HT 2218

HT 2223 T

HTE 2123

HT 2106 ET

HT 2105 E

Töömaht, cm³

21,7

21,7

22,8

Maks. võimsus, kW

0,6

0,6

0,59

0,7

0,58

Kaal, kg

4,7

4,9

6,1

3,6

3,3

Kütusepaak, liitrid

0,4

0,4

0,55

Tera pikkus, mm

450

600

640

600

560

Lõikehamba haare, mm

20

20

15

22

17

Lõikamiskiirus, käiku minutis

4050

4050

4955

2400

3600

Müra rõhutase kasutaja kõrvade juures, dB(A) *

93

93

93

97

97

Samaväärne vibratsioonitase (ahv, eq) eesmine/ tagumine käepide, m/s²**

2,9/4,9

4,1/3,6

3,4/4,9

2,4/2,4

4,7/4,7

• • •

• • • •

TEHNILISED ANDMED

OMADUS

Madala müratasemega mootor Reguleeritav tagumine käepide Vibratsioonisummutus Spin Start™ Reguleeritav lõikeplaat

PUHURID

• • •

BV 2126

B 2126

BB 2250

28,0

28,0

50,2

TEHNILISED ANDMED

Kubatuur, cm³ Maks. võimsus, kW

0,8

0,8

1,6

Kaal, kg

4,4

4,3

10,1

Õhu kiirus, m/s

58

58

85

Õhuvool standardvarustusega, m³/min

12

12

11,5

Müra rõhutase kasutaja kõrvade juures, dB(A) *

92

92

94

OMADUSED

Imemiskomplekt Spin Start™ Reguleeritav toru pikkus Püsikiiruse hoidja Mugav käepide Clean Power™ Ergonoomiline kanderihm

68

• • • • •

• •

• • •


ST 2111 E

ST 2109 E

ST 2106

B&S Snow Series MAX (1650 Series) OHV

B&S Snow Series MAX (1450 Series) OHV

B&S Snow Series MAX (800 Series) OHV

HEKILÕIKURITE, PUHURITE, LUMEPUHURITE JA MULLAFREESIDE TOOTEJUHT

LUMEPUHURID

TEHNILISED ANDMED

Mootor Väljundvõimus määratud p/min juures, kW/p/min

7,4/3600

6,7/3600

3,7/3600

Kubatuur, cm³

342

305

205

Töölaius, cm

76

68

61

Kütusepaak, liitrid

3,0

3,0

3,0

Ratta mõõt

16"

16"

16"

• • • • • •

• • • • • •

• • •

CT 2105 R

CT 2166

CT 2154

B&S 800 Series

Subaru EP17

Subaru EP16

OMADUSED

Elektriline käivitus Roolivõimendi Kaheastmeline süsteem Soojendusega käepidemed Diferentsiaalilukk Esilatern

CULTIVATORS TECHNICAL SPECIFICATIONS

Engine Net power at preset rpm, kW/rpm

2,7/3200

3,7/3400

3,3/3300

Displacement, cc

205

169

169

Cultivation width, cm

43

85

60

Cultivation depth, cm

15

28

28

Depth adjustment, steps

7

Wheel size

16"

* Samaväärne müratase, ISO 22868 järgi, arvutatakse aegkeskmise müratasemete energia summana erinevates tööolekutes. Tüüpiline samaväärse mürataseme erinevus on standardhälve 1 dB(A).

** Samaväärne vibratsioonitase, ISO 22867 järgi, arvutatakse aegkeskmise vibratsioonitasemete energia summana erinevates tööolekutes. Samaväärse vibratsioonitaseme esitatud andmete tüüpiline erinevus (standardhälve) on 1 m/s².

Tabelis toodud mootorite võimsus on tüüpilise mootorimudeli esindaja keskmine väljundvõimsus (mõõdetud p/min, vaata täpsemalt kasutusjuhendist), mis on mõõdetud SAE standardi J1349/ISO 1585 järgi. Masstoodetud mootorid võivad sellest väärtusest erineda. Masinale paigaldatud mootori tegelik väljundvõimsus sõltub töötamiskiirusest, keskkonnatingimustest ja muudest muutujatest.

69


NEILE, KES ARVAVAD, ET STIILNE RÕIVAS KAITSEB PAREMINI Teil on täielik õigus. Stiilsed töörõivad kaitsevad tõesti paremini. Parim kaitsevarustus on varustus, mida te tõesti kasutada soovite. Ning mida paremini ja mugavamalt te end kaitserõivastes tunnete, seda suurem on tõenäosus, et soovite need enne välja tööle minemist selga panna. Ei ole saladus, et Jonseredi töörõivad on kogu tööstuse

70

ühed parima disainiga ning mugavaimad. Enda ümber vaadates leiate kindlasti hulga inimesi, kellele meeldib kanda Jonseredi rõivaid, isegi kui nad kasutavad teiste markide masinaid. Proovige meie rõivaid selga ning te mõistate selle põhjust.


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD www.jonsered.ee

FM-RAADIOGA KÕRVAKLAPID KIIVRILE

Mugavad kõrvaklapid, mille saab hõlpsalt oma Jonseredi kiivrile paigaldada. Sisseehitatud FM-raadioga. Lugege lisaks leheküljelt 80.

71


TESTITUD JA HEAKSKIIDETUD EuroTesti etikett tähendab, et kompetentne ja sõltumatu välisekspert testib juhuslikult valitud riideesemeid kontrollimaks, et toode vastab kõikidele kehtivatele CE-märgise nõuetele.

KUIDAS SEE TOIMIB Saekaitse koosneb pikkade kiududega voodrist. Kui saag läbistab välimise riidekihi, jäävad kiud ketti kinni ning peatavad selle.

KERGEKAALULINE KAITSE Kaasaegsed kaitseriided sisaldavad saekaitset kuues või üheksas kihis. See muudab riided kergemaks ja mugavamaks, hoides samal ajal alles kaitsetaseme.

KAASAEGNE MATERJAL Cordura on vastupidav sünteetiline materjal, mida kasutatakse riietes nõudlikele töödele ­rasketes tingimustes. Aramiid, mis koosneb kuumuskindlatest ja tugevatest sünteetilistest kiududest, pakub head tasakaalu tugevuse ja kaalu vahel, muutes riided ­kergeks ja mugavaks.

TUNDKE END TURVALISELT JA NÄHKE HEA VÄLJA Kettsae või võsalõikuriga töötamisel on ülimalt tähtis kasutada alati kvaliteetset ja heakskiidetud kaitsevarustust. Kui teie kaitseriietusel on Jonsered®-i märk, siis võite end turvaliselt tunda. Meie kaitseriided vastavad kõigil turgudel kehtivatele normidele ja standarditele. Riietus peab

MUDEL A

vastu pikkadest tööaegadest ja nõudlikest oludest tingitud kulumistele. Istuvus- ja kaitseomadused taluvad korduvat pesemist. Samuti on meie kaitseriietel funktsionaalne ja meeldiv disain, mis annab sellele stiilse välimuse ning muudab selle kandmise ja selles töötamise mugavaks.

MUDEL C

Jonseredi saekaitsepüksid on saadaval kahes disainis: Mudel A ja Mudel C. Varjutatud osad näitavad saekaitse ulatust kummalgi mudelil. Eest

72

Tagant

Eest

Tagant


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

1. METSATÖÖJAKK, STRETŠ

3. METSATÖÖJAKK

4-suunalisest stretšmaterjalist metsatööjakk, mis on meie varasema metsatööjakiga võrreldes rebenemisele palju vastupidavam, aga lisaks ka mugav, hästi istuv ning hingav. Jakil on palju praktilisi lukuga taskuid, vööosa nööriga reguleeritav ja soonikvoodriga kraeosa. Saele ligipääsetavad kohad on tugevdatud aramiidkiust materjaliga. Suurused: S-46, M-50, L-54, XL-58, XXL-62. 525 76 05-XX

Helenduvas punases värvuses eriti vastupidav kaitsejakk. Varrukate alumises osas on vastupidavast Cordura®-nailonist tugevdused. Valmistatud 100% kergest, vetthülgavast ja rebenemisele vastupidavast Ultra polüestrist. Kaks tõmblukuga esitaskut. Parempoolne on nn napoleonitasku. Vööl ja seljaosas reguleeritava pikkusega kummipaelad. Lahtisel seljaosal on võrkkangast vooder, mis tagab hea hingavuse. Suurused: S-46/48, M-50/52, L-54/56, XL-58/60, XXL-62/64. 578 12 18-XX

2. KAITSEPÜKSID, STRETŠ, 20 M/S, MUDEL A

Metsatööjakiga samast 4-suunalisest rebenemisele vastupidavast stretšmaterjalist kaitsepüksid. Kulumisvastase lisakaitse pakkumiseks on esiosa alumine äär Cordura®-nailonist tugevdustega ning põlvekohad kaetud aramiidkiust materjaliga. Pükste tagaosas on õhutuslukud ning tagataskud on valmistatud võrkmaterjalist, mis tagab hea hingavuse. Püksid on valmistatud kergemast saekaitsematerjalist ning äärmiselt mugava lõike järgi. Lai elastne pihaosa ja tõstetud seljaosa. Tõmblukuga taskud ees ja taga. Vastab standarditele EN 381-2/-5, EN 340 klass 1, 20 m/s. Tööstuslik pesu lubatud. Suurused: S-46, M-50, L-54, XL-58, XXL-62. Püksid, 525 76 03-XX Traksipüksid, 525 76 04-XX Püksid, punased, 523 08 29-XX

4. KAITSEPÜKSID 20 M/S, MUDEL A

Need kaitsepüksid on väga mugavad ja istuvad hästi. Avar tagaosa võimaldab suuremat liikumisvabadust. Kolm tõmblukuga taskut ja tollipulgatasku. Lai elastne pihaosa ja tõstetud seljaosa. Esiosa eriti tugevast Cordura®-nailonist, mujal 100% Ultra polüester. Saadaval nii harilike kui ka rinnataskuga traksipükstena. Vastab standarditele EN 381-2/-5, EN 340 klass 1, 20 m/s. Tööstuslik pesu lubatud. Suurused 44–62. Püksid, 504 98 76-XX Rinnataskuga traksipüksid, 504 98 62-XX

73


1. KAITSEPÜKSID, klass 2, 24 M/S, MUDEL A

3. SAEKAITSEGA JAKK

Meie esimesed 2. klassi saekaitsega püksid, mis kaitsevad kiirusega 24 m/s liikuva keti eest. Unikaalne saekaitse on testitud ja heaks kiidetud vastavalt standardile EN 381-2/-5, EN 340 klass 2. Uus 4-suunaline rebenemisele vastupidavam stretšmaterjal esiosas ning hingav polüester tagaosas. Tööstuslik pesu lubatud. Suurused: S-46/48, M-50/52, L-54/56. 525 76 02-XX

Helenduv oranž jakk saekaitsega rinnal, õlgadel ja käiste ülaosas. Välismaterjal on 100 % Ultra polüestrist. Täispikkuses tõmblukk, pikendatud seljaosa ning trukkidega elastsed kätised. Vastab saekaitseklassi 1 nõuetele, 20 m/s. Suurused: S-46, M-50, L-54, XL-58. 5056199-xx

2. KAITSEPÜKSID STANDARD 20, MUDEL A

Vastupidavast polüestrist kaitsepüksid. Tunnustatud saekaitse. Kaks esitaskut, tollipulgatasku ja tõmblukuga tagatasku. Vastab standarditele EN 381-2/-5. EN 340 klass 1, 20 m/s. Suurused 44–60. Tööstuslik pesu lubatud. Püksid, 504 98 87-XX Traksidega püksid, 504 93 00-XX

74


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

4. KAITSEPÜKSID STANDARD, 20 m/s, MUDEL C

Kaitsepüksid, millel on saekaitse nii ees kui taga. Kaks esitaskut. Tõmblukuga tagatasku ja tollipulgatasku. Vastupidavast polüestrist. Vastab standardile EN 381-2/-5. Tööstuslik pesu lubatud. EN 340 klass 1, 20 m/s. Suurused: S-46/48, M-50/52, L-54/56, XL-58/60. 577 42 57-XX 5. SAEKAITSEGA PÜKSISÄÄRED 20 M/S

Praktiline kaitse neile, kes harva saagi kasutavad. Heakskiidetud ­saekaitse. Reguleeritava pikkusega, püksisäärte tagaosas tõmblukk. Üks suurus. Vastab standarditele EN 381-2/-5. EN 340, klass 1, 20 m/s. Tööstuslik pesu lubatud. 504 93 00-09

75


1. VIHMAJAKK

3. VARRUKATEGA SELJAKAITSE

Venivast polüesterkangast vihmajakk. Kokkusulatatud õmblused ja telefonitasku, ees ülalt alla tõmblukk ja trukkidega kinnis. Esitükk eriti vastupidavast materjalist. Krae sisemine pool velvetist. Reguleeritavad kätised. Vastab standardi EN 343 nõuetele. Suurused S-46/48, M-50/52, L-54/56, XL-58/60. 504 98 89-XX

Sabakuue-tüüpi vihmakaitse trukkidega suletavate pikkade varrukatega ja reguleeritava pikkusega nööpkinnisega esiosal. Pikendatud seljaosal vihmakanal. Üks suurus. Vastab standardi EN 343 nõuetele. 504 98 17-71

2. VIHMAPÜKSID

Riided, mida kannate oma nahale kõige lähemal. Valmistatud 100 % polüestrist. Tänu sellele aitab juhtida niiskust teie nahalt järgmisesse riiete kihti ja tagab hea õhutuse. Eriti kerge materjal, 140 g/m². Pluus, 544 96 18-XX (46, 50, 54, 58) Püksid, 544 96 19-XX (46, 50, 54, 58)

Tugevdatud esiosaga venivast polüesterkangast vihmapüksid. Kinnisulatatud õmblused, muudetava pikkusega kummipael vööl hea hingavuse jaoks. Vastab standardi EN 343 nõuetele. Suurused S-46/48, M-50/52, L-54/56, XL-58/60. 504 98 79-XX

76

4. ÜHEKIHILINE SOE PESU


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

5. TÖÖSÄRK

8. VÖÖ

Mugav särk, sobib metsa- ja aiatööde jaoks või vabaajariietuseks. 100 % puuvill. 525 50 97-XX (35–45, XS–XXL)

Vastupidava pandlaga nahkrihm. Laius 4 cm, pikkus 125 cm. 504 98 15-85

6. SAEKAITSEGA PÜKSISÄÄRED 20 M/S

Põlve pehmendused on valmistatud pehmest vahtplastist ja sobivad põlvetaskutega tööpükstele. Üks suurus. 505 62 26-99

Praktiline kaitse neile, kes harva saagi kasutavad. Tunnustatud saekaitse. Reguleeritava pikkusega, püksisäärte tagaosas tõmblukk. Üks suurus. Vastab standarditele EN 381-2/-5. EN 340, klass 1, 20 m/s. 504 93 00-09

9. Põlve pehmendused

7. TRAKSID

Klambrite või nahast aasadega. Laius 5 cm. Klambritega, 504 98 16-56 Nahast aasadega, 504 98 16-60

77


1. KAITSESAAPAD LOGGER, 28 M/S

3. SAEKAITSEGA NAHKSAAPAD

Saekaitseklassi 3 kuuluvad kerged saapad uue kergema saekaitsega. Teraskaitsega ninaosa, tugevamustriline tald ja pahkluukaitse. Lai liist ning tugevdatud taga- ja sääreosa hõlbustavad saabaste jalgapanemist. Tugevdatud kannaosa kaitseb löökide eest ja teeb saabaste jalastvõtmise mugavaks. Suurepärane avar saabas. Vastab standardite EN 345 SB E ja EN 381-3 klassi 3 nõuetele, 28 m/s. Suurused 37–49. 504 98 97 -XX

Polüuretaaniga töödeldud nahast saapad. Tugevdatud tallaga ja saekaitsega esiosa muudab saapad mugavamaks ja stabiilsemaks. Uue konstruktsiooniga tugevad konksud, et saapanööre oleks parem siduda ja saapaid jala järgi seada. Tunnustatud saekaitse ja terasest varbakaitse. Vastab standardite EN 345-2, S2 ja EN 381-3 klassi 1 nõudmistele, 20 m/s. Suurused 39–47. 544 96 48-XX

2. KAITSESAAPAD LIGHT

Pealmine pool kangast ja alumine pool alumiiniumkattega, mis peegeldab soojust tagasi. Lõigatakse sobivasse suurusesse. 505 65 45-00

Heakskiidetud saekaitsega kerged saapad. Sügavamustriline tald, kuhu saab kinnitada jäänaelad. Tugevdatud kannaosa kaitseb ­löökide eest ja teeb mugavaks saabaste jalast võtmise. Suurepärane ruumikas saabas. Vastab standardite EN 345 SB E ja EN 381-3 klassi 2 nõudmistele, 24 m/s. Suurused 37–50. 504 98 96-XX Jäänaelad 35 tk, 505 65 43-61

78

4. SISETALLAD

5. VILLANE SISETALD

Soojad kulumiskindlad sisetallad 100 % villast. Alumine pind on lateksist, et sisetald ei libiseks. Pestav temperatuuril 40°C. Lõigatakse sobivasse suurusesse. 504 98 28-01


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

6. SAAPAKUIVATAJA

10. SAEKAITSEGA SÕRMIKUD

Erinevate saabaste mugavaks ja kiireks kuivatamiseks ilma nahka/ kummi kahjustamata. 1,1-meetrine kaabel, 4+4W/230 V. Kvaliteet kinnitatud CE-märgistusega. 544 96 32-01

Impregneeritud kitsenahast ja vettpidavast polüamiidist ­mugavad sõrmikud. Vastavad nõuetele EN 381-4, -7 ja EN 420:1992, EN 388. Klass 0, 16 m/s. Suurused 8, 9, 10 ja 12. 523 75 03-XX

7. OUTLAST SOKID

11. SÕRMIKUD SPANDEX

Mugavad Outlast materjalist sokid, mis hoiavad jalad soojades ­tingimustes jahedana ja külmas soojana. 525 34 12-37, 40, 43, 46

Pealistükk riidest, peopesa kitsenahast, et asjad kinnastatud käes paremini püsiksid. Takjakinnis. Vastab standardi EN 420:1992 ­nõuetele. 1. Suurused 8, 9, 10 ja 11. 523 75 06-XX

8. MUGAVAD SÕRMIKUD

Impregneeritud kitsenahast ja vettpidavast nailonist. Vastab ­standardi EN 420:1992 kat. 1 nõuetele. Suurused 8, 9, 10 ja 12. 523 75 02-XX 9. MUGAVAD KÄPIKUD PÄÄSTIKUSÕRMEGA

Valmistatud impregneeritud kitsenahast ja vettpidavast polüamiidist. Suurused 8, 9, 10 ja 12. 523 75 01-XX

12. SÕRMIKUD

Soodsa hinnaga nahkkindad, millel pealiskate riidest ja pöidlal tugevdus. Takjakinnis. Vastab standardi EN 420:1992 nõuetele. 1. Üks suurus. 523 75 04-10

79


1. K  AITSEKIIVER MAKSIMAALSE NÄHTAVUSEGA NÄOKAITSEGA

Kiiver koos valgust ainult 20% vähendava nähtavusega näokaitse, päikesesirmi, kõrvaklappide ja kaelakaitsega. Helenduv punane. Siseosa ja kõrvaklappe saab erinevas suunas reguleerida. Kaitsekiiver vastab standardi EN 397, aga ka näiteks sulametalli ja madalatemperatuurilise vastupidavuse (– 40°C) nõuetele. Kõrvaklapid vastavad standardi EN 352-3 ja näokaitse standardi EN 1731 nõuetele. Kiiver, täiskomplekt, 576 41 23-01 Ainult kiiver, 504 98 18-02 Standardsed plastkinnitused, 575 55 76-02 Päikesesirm, 505 66 53-37 2. K  AITSEKIIVER MAKSIMAALSE NÄHTAVUSEGA NÄOKAITSEGA NING FM-RAADIOGA KÕRVAKLAPPIDEGA

Täiskomplekt, mis sisaldab kaitsekiivrikomplekti (vt toode nr 1 üleval) ja FM-raadioga kõrvaklappe (vt toode nr 3 paremal). Kiiver, täiskomplekt, 581 04 09-01

80

3. FM-RAADIOGA KÕRVAKLAPID

Mugavad anatoomilise disainiga kõrvaklapid, mida on lihtne kanda ja mis pakuvad head mürasummutust. Sisseehitatud FM-raadio suurepärase vastuvõtu ja hea helikvaliteediga, lisasisend MP3pleierile ja raadiühendusele. Lihtne juhtimine nuppude abil. Saadaval peavõruga või kiivrile paigaldamiseks. Peavõruga, 578 27 50-01 Kiivripõhised, 578 27 50-02 4. PEAVÕRUGA KÕRVAKLAPID

Kerged. Pehme polstriga peavõru. Kõrvaklappide survet saab muuta 20 %. Vastab standardi EN 352-1 nõuetele. 504 98 17-10 Kõrvaklappide sisukomplekt, 505 66 53-26 Vahetatavad higiabsorbeerijad, 505 66 53-31 5. PLEKSIKLAASIST NÄOKAITSEGA KÕRVAKLAPID

Kõrvaklapid on samad, mis kaitsekiivril. Vettpidav tekstiilkate ­näokaitse ja peavõru vahel. Komplekt on näha pildil. Praktiline kaitse kõrgema rohu niitmisel. Kõrvaklapid vastavad nõuetele EN 352-1 ja visiir EN 166. 504 98 18-11


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

6. KÕRVAKLAPID VÕRGUST NÄOKAITSEGA

10. PÄIKESEPRILLID/KAITSEPRILLID

Kõrvaklapid on samad, mis kaitsekiivril. Vettpidav tekstiilkate ­näokaitse ja peavõru vahel. Komplekt on näha pildil. Kõrvaklapid vastavad nõuetele EN 352-1 ja visiir EN 1731. 504 98 18-21

Muudetava pikkuse ja nurgaga sangad parema sobivuse saavuta­ miseks. Kriimustustekindlad klaasid. Valida saab värvitute ja UV-kaitsega toonitud klaaside vahel. Soovitatav kasutada koos näokaitsega. Vastab standardite EN 166 ja ANSI Z87+ nõuetele. Värvitu, 504 06 61-01 Toonitud, 504 06 61-02

7. KÕRVAKLAPID

Laia peavõruga hästiistuvad kõrvaklapid. Kõrvaklapid vastavad nõuetele EN 352-1 ja pleksiklaasist näokaitse nõuetele EN 166. Kümnene komplekt, 504 98 18-02 8. KÕRVAKLAPID VÕRGUST NÄOKAITSEGA

Sobivad ideaalselt kergemateks trimmerdamistöödeks. Lai peavõru tagab mugavama ja parema istuvuse ja vähendab survet peale. 504 98 18-60

11. MAKSIMAALSE NÄHTAVUSEGA NÄOKAITSE

Mõju teie nägemisele on minimaalne. Vaid 20 % valguse vähenemisega kogu pinnal, võrdluseks on standardsete näokaitsete puhul see 30 %. Ilmastikukindel, mis suurendab ka vastupidavust jäädavale deformeerumisele. Rahuldab standardi EN1731:2006 nõuded. Müügil eraldi või koos kiivriga. 574 61 37-01

9. NÄOKAITSE, MIS EI LÄHE UDUSEKS

Polükarbonaadist näokaitse sisepind on töödeldud nii, et see ei lähe uduseks. Kriimustustekindel välispind. Sobib kõikide kaitsekiivrite ja peavõruga kõrvaklappidega. CE-märgistus vastavalt standardile EN 166. 505 66 53-63

Trimmeri või rohulõikuritega töötamisel tuleb alati kasutada kaitseprille koos lisanäokaitsega. 81


1. LAI TÖÖRIISTAVÖÖ

4. HAARATS

Vähendab koormust seljale. Mahutab palju tööriistu ja tarvikuid. Vöö, 505 69 32-16 Kombitasku, 504 98 16-80 Nahast kombitasku, 504 98 16-81 Soojustatud seljatasku, 504 98 16-83 Langetuslabida vutlar, 505 69 32-92

Annab palkide tõstmisel tugeva haarde. Uus teritatud äärtega disain, kasutamiseks valmis. Spetsiaalne karastatud teras töödeldud pinnaga muudab tööriista tugevaks ja roostekindlamaks. 20 cm, 574 38 78-01

2. TÖÖRIISTAVÖÖ KOOS TÖÖRIISTADEGA

Kahe taskuga täielik tööriistavöö komplekt koos tõstekonksu ja haaratsiga. 504 98 15-80 3. MÕÕDULINT

Tänu ainulaadsele konstruktsioonile kaalub väga vähe, mis ­lihtsustab lindi kokkukerimist ja vedru vahetamist. Märgistus mõlemal lindi küljel. 15 m, 504 98 16-18 20 m, 504 98 16-19

82

5. PALGIHAARATS

Uus parem ja teravam haarats tagab teritatud äärtega tugeva haarde. Spetsiaalne karastatud teras töödeldud pinnaga muudab tööriista tugevaks ja roostekindlamaks. 30 cm, 574 38 79-01 6. TÕSTEKONKS

Parem konks uue pikendatud disainiga ning roostekindlama ­pinnatöötlusega. Ümar kuju käepidemes annab mugavama haarde. Ladvamõõtude skaala. 574 38 77-01


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

7. METSAKIRVES

10. VÄIKE KIRVES

Pika varrega kirves, sepistatud Rootsi kvaliteetterasest. Täiuslik väiksemate puude langetamiseks ja laasimiseks. Kirvepea kaal 0,85 kg, varre pikkus 65 cm. 577 27 32-01

Väike mitmeotstarbeline Rootsi kvaliteetterasest sepistatud kirves. Sobib täiuslikult teie seljakotti või kasutamiseks aiakirvena. Kirvepea kaal 0,6 kg, varre pikkus 37,5 cm. 577 27 33-01

8. LÕHKUMISKIRVES

Raske pika varrega kirves, sepistatud Rootsi kvaliteetterasest. Sobib suuremate pakkude lõhkumiseks. Kirvepea kaal 1,5 kg, varre pikkus 75 cm. 577 27 34-01 9. VÄIKE LÕHKUMISKIRVES

Kergem Rootsi kvaliteetterasest sepistatud kirves. Täiuslik väiksemate pakkude lõhkumiseks. Kirvepea kaal 0,9 kg, varre pikkus 50 cm. 577 27 35-01

83


1. METALLIST LANGETUSKIIL

5. PÖÖRAMISKONKSUGA LANGETUSLABIDAS

Magneesiumist, 13 cm. Kerge kaaluga. 505 69 47-00

Hambulise servaga. Mugav plastkäepide ja konks puu pööramiseks. Pikkus 76 cm. 505 69 43-01 Konkshoob, 505 69 43-02

2. LÖÖGIKINDLAST PLASTMASSIST LANGETUSKIIL

Löögikindel plastmass. 5", 505 69 47-02 8", 505 69 47-03 10", 505 69 47-04 3. LÕHKUMISKIIL

Kiil on mõeldud puidu lõhestamiseks. Valmistatud kvaliteetsest terasest. Terast terase vastu lüües kandke nõuetekohast näo- ja silmakaitset. 578 45 68-01 4. LANGETUSLABIDAS VIKTOR

Kokkupandav langetuslabidas, mida saab kanda vutlaris. 504 98 16-92

84

6. PIKK LANGETUSLABIDAS

Ülipikk (130 cm) langetuslabidas pakub teile lisajõudu. Tugevdatud vars annab kokkupuutealadele täiendavat tugevust. Samuti võimaldab pikendatud käepide teil kasutada mõlemat kätt. 576 77 91-01, Konkshoob, 576 78 05-01 7. LANGETUSLABIDAS

Kombineeritud löögiriist ja langetuslabidas. Langetuslabida tagumisel küljel on spetsiaalne ala, mis takistab langetuskiilu löömisel vibratsiooni teket. Käepide on mõeldud kas käega tõstmiseks või jalaga vajutamiseks. Langetuslabidas, 47 cm, 577 40 28-01


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

8. VÕSAKIRVES

12. KOORETERAGA OKSASAAG

Hikkoripuust varrega ja vahetatava kirveteraga. Mõlemalt poolt teritatud. 579 00 06-01 Asendustera, 579 00 40-01

Kasutatav teleskoopvarrega. Koorenuga kasutatakse selleks, et koor lõikamisel ei rebeneks. Karastatud saeleht. 505 69 45-66 Vahetustera, 505 69 45-77

9. VÕSAKIIN

13. ESMAABIKOMPLEKT

Võsakiin karastatud eriterasest tera ning hikkoripuust varrega. Plastmassist äärekaitse terale. Kogupikkus 60 cm (käepide 31 cm). 575 78 61-01

Sisaldab: esmaabisidet, 9 erineva suurusega plaastrit, 2 haavapu­ hastit, 1 peeglit, 1 vatitupsu. 502 52 55-01

10. TELESKOOPVARS

3-osaline, ca 280–510 cm. 502 42 73-01 11. OKSASAAG

Kasutatav koos teleskoopvarrega. 505 69 45-76 Vahetustera, 505 69 45-87

85


1. KOMBIKANISTER

4. BENSIINIKANISTER

Mahutab 6 l bensiini ja 2,5 l õli. Kütusekanister on varustatud nüüd uuendatud ja parandatud ületäitmiskaitsega. Kui sae paak on täis, peatatakse maha loksumise vältimiseks vool automaatselt. Kanistrite vahel on koht viili ja kombivõtme jaoks. Kanistreid saab eraldada. Vastab UN-nõuetele. Mõlemad kanistrid ja ülevoolukaitse on müügil ka eraldi. 504 98 17-06 Kütusetoru ülevoolukaitsega. Sobib kombikanistrile ja bensiinikanistrile, 505 69 80-02 Õlitoru, 505 69 80-03

Kuni 6 liitrit. Painduva toruga. Vastab EN-nõuetele. 505 69 80-40 Toru, 505 69 80-41

2. KESKKONNASÄÄSTLIK KOMPLEKT

Komplekti kuuluvad 5 l keskkonnasäästlik bensiinikanister, ­adapterid, bensiinitoru, õlitoru, kork ja õlinõu. 504 98 17-17 3. BENSIINIKANISTER

Kuni 6 liitrit. Ülevoolukaitsega toru. Vastab EN-nõuetele. 504 98 17-07

86

5. ÕLIKANISTER

Kuni 2,5 liitrit. 504 98 17-08 6. MINERAALÕLI KETILE, 5 L

Liimainega mineraalõli võimsate mootorsaagide kettidele. Tagab tänu õlitamist parandavatele lisanditele kettide ja juhikute madala kuluvuse. Suurepärane viskoossus hõlbustab kasutamist nii suvel kui ka talvel, isegi äärmuslike temperatuuridega. 5 liitrit, 579 47 67-01 7. TAIMEÕLIL PÕHINEV KETIÕLI

Keskkonnasäästlik, biolagunev. 1 liiter, 544 04 52-01 5 liitrit, 531 00 80-41 20 liitrit, 531 00 80-40


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

8. Uus 2T õli SUPER PRO

10. KAHETAKTIÕLI Jonsered®

Uus 2-tktiliste mootorite õli SUPER PRO omab suurendatud määrdevõimet, alandab mootori temperatuuri ja samal ajal tagab madala suitsueralduse. SUPER PRO on poolsünteetiline õli ja on kasutatav kõigis meie 2-taktilistes mootorites. Vastab JASO FD/ISO EGD ja Rotax 253 lumesaani testi tingimustele. 0,1 liitrit, 581 80 05-01 1 liiter, 581 80 06-01 4 liitrit, 581 80 07-01 10 liitrit, 581 80 08-01

Kahetaktilise mootori õli, mis sobib madalama kvaliteediga kütu­ sele. Tagab puhtama mootori ja vähem tahma silindriseintele, ­summutile ja karterile. 1 liiter, 544 03 62-01

9. MOOTORIÕLI, 4T POWER

Spetsiaalne õli 4-taktilistele muruniidukitele. Saadaval 10W/40 ja SAE 30. 1,4 liitrit, 544 34 74-01, 10W/40 1,4 liitrit, 531 01 90-08, SAE 30 0,6 liitrit, 544 04 19-01, SAE 30

87


1. KOORMARIHMAD

4. MÄRKELINT

Koormarihm kahes variandis – turvavintsi ja konksuga. Vastupidavus 5 tonni. 8 m, 505 69 80-33 Vastupidavus 500 kg. 5 m, 505 69 80-34

Valmistatud biolagunevast viskoosist. Ühevärviline lint: laius 20 mm, kahevärviline lint: laius 25 mm. 75 meetrit/rull. Oranž, 574 28 77-00 Punane, 574 28 77-01 Sinine, 574 28 77-02 Kollane, 574 28 77-03 Valge, 574 28 77-04 Punane/valge, 574 28 77-05 Oranž/kollane, 574 28 77-06 Sinine/valge, 574 28 77-07

1. PÖÖRAMISRIHM

Rihm kinnikiilunud langetatud puude alla tõmbamiseks. 505 69 80-20 505 69 80-35 2. PIHUSTATAV MÄRKEVÄRV

Palkide ja puude märgistamiseks. Oranž, 505 69 84-00 Punane, 505 69 84-01 Sinine, 505 69 84-02 Kollane, 505 69 84-03 Valge, 505 69 84-04 Helendav oranž, 505 69 84-10

5. KLUPP

Mahtude tabeliga ja selge märgistusega kolmel küljel. Saadaval kaks suurust. 46 cm, 505 69 47-46 36 cm, 505 69 47-30 Vutlar, 505 69 32-04

3. KRIIDIHOIDJA

6. REDUKTORIMÄÄRE BIO

505 69 46-00 Sisehülss, 505 69 46-01 12 kriiti, 11 mm diameteetriga, 505 69 46-02

Sobib kõigile RS- ja GR-mudelitele. 100 g. 503 97 65-01

88


KAITSERIIETUS JA TARVIKUD

7. UNIVERSAALMÄÄRE

JONSEREDI KESKKONNASÄÄSTLIK BENSIIN

504 98 00-20

Jonseredi alküülbensiin on tavalisest bensiinist täiesti erineva koostisega, mistõttu see on mootorile parem ja tekitab vähem keskkonnale ohtlikke heitmeid. Kütus kettsaele, 5 l. Kütus muruniidukile, 5 l.

8. KETTSAEKOTT

Uus praktiline tugevast riidest saekott Jonseredi värvides. 504 98 00-97 9. TARVIKUTE KOTT

Praktiline kaasaegse disainiga tarvikute kott tugevdatud Cordura materjalist. Laiem ja mugavamate rihmadega ning vineerist põhjaga. 504 98 19-20

Külastage www.jonsered.ee Vajate abi õige masina valimisel? Meie veebilehelt leiate kogu teabe huvitavate toodete kohta ning meie käesolevad eripakkumised.

89


Riigis nagu rootsi, kus 75 protsenti maapinnast on kaetud metsaga, on üsna loomulik, et metsandus on üks kõige tähtsamatest ärisektoritest.Teiseks tüüpiliseks Rootsi päritolu omaduseks on püüdlus tehnoloogilise arengu poole. Seega pole juhus, et maailma esimene kerge ühe mehe kettsaag leiutati Rootsis juba 1954. aastal, täpsemalt Jonseredis, Göteborgist mõni miil kirdesse jäävas metsamaastikul ­asetsevas väikeses tööstuskülas.   Sel ajal asustasid Põhjamaade metsakogukondasid ­põlvkondade viisi elukutselised puuraidurid, tugevad mehed, kes elasid ja töötasid lihtsates tingimustes karmis kliimas. Nende elu vähem raskeks ja ohtlikuks muutmine sai üheks Jonseredi põhimissiooniks.   Alates sellest on Jonseredi insenerid jätkanud professionaalse kettsae arenduse juhtimist kuni tänapäeva mudeliteni, mille põhiomadusteks on uuenduslikud lahendused: ketipidur, vibratsioonisummutus ja turboõhupuhasti, et nimetada vaid mõned. Samuti on nad töötanud välja kaasaegse laasimistehnika ning õpetanud seda tõhusat ja tööjõudu kokku hoidvat meetodi kogu maailmas.   Tänastele professionaalsete ja poolprofessionaalsete ­kettsaagide kasutajatele on Jonsered® ikka veel metsas tõeliselt tõhusa ja usaldusväärse kaastöötaja sünonüümiks. Kuid meie teadmised kergetest ja tõhusatest mootoritest, ergonoomiast ja looduse eest hoolitsemisest on samuti ­pannud aluse Jonseredi poolt tänapäeval pakutavale ­täielikule mudeliseeriale. Pärand ja teerajaja hing, mille eest hoolitseme tänaseni.

www.jonsered.ee Copyright © 2013 Jonsered. Kõik õigused kaitstud. Jonsered ja teised tooteid ning omadusi tähistavad sümbolid on Jonsered Divisjoni kaubamärgid ja on nähtavad internetileheküljel www.jonsered.com

S te n d a h l s 5 8 1 1 4 4 6 - 6 3 E E

Jonsered on sertifitseeritud vastavalt kvaliteedisüsteemile SS-EN ISO 9001:1997

Jonsered kataloog 2013 EST  

Jonsered kataloog 2013 EST