Page 1


SATURS ĶĒDES MOTORZĀĢI

4

Piederumi

12

Izstrādājumu gids

14

MEŽIZSTRĀDES ZĀĢI – KRŪMGRIEŽI – ZĀLES TRIMMERI

16

Piederumi

24

Izstrādājumu gids

26

FRONTĀLIE RAIDERI

28

Piederumi

34

Izstrādājumu gids

38

DĀRZA TRAKTORI

40

Piederumi

46

Izstrādājumu gids

50

ZĀLES PĻĀVĒJI

52

Izstrādājumu gids

58

DZĪVŽOGU GRIEZĒJI

60

Izstrādājumu gids

64

LAPU PŪTĒJI

61

Izstrādājumu gids

64

KULTIVATORI

62

Izstrādājumu gids

65

SNIEGA METĒJI

63

Izstrādājumu gids

65

AIZSARGIETĒRPI UN DARBA APĢĒRBS – DARBARĪKI

66

JONSERED KLIENTU PASĀKUMI

82

Tā kā Jonsered izstrādājumi pastāvīgi tiek uzlaboti, mēs paturam tiesības mainīt mūsu izstrādājumu klāstu, konstrukciju, specifikācijas, aprīkojumu un cenas bez iepriekšēja brīdinājuma.Visi dati, kas ir minēti tabulās, atbilst laikam, kad materiāls ir drukāts, tomēr tie var mainīties izstrādājuma pilnveides gaitā. Izstrādājumu klāsts var atšķirties atkarībā no izplatītāja. Atsevišķi izstrādājumi ir jāpasūta. Mēs neatbildam par šajā izdevumā esošajām drukas kļūdām.


DZIĻI IEKŠIENĒ JŪSU INDIVIDUĀLĀ IZVĒLE IR VISAI VIENKĀRŠA Jūsu personiskā izvēle ir zināt to, ko tiešām vēlaties. Tiešām, visai vienkārši, bet dažreiz jums ir vajadzīgi racionāli iemesli, lai pārliecinātos, ka esat pareizi izvēlējies.   Iemesli var būt: tas, ka Jonsered® ir viens no pasaules vadošajiem meža, parku un dārza darba mehānismu ražotājiem. Tas, ka konstrukcija, izjūtas un vadīšanas pieredze ir galvenie atspēriena punkti, uz kuriem mēs pamatojamies, izstrādājot mūsu motorzāģus, krūmgriežus, trimmerus un pašgājēju zāles pļāvējus. Tas, ka drošība, ergonomiskums, kvalitāte un sniegums ir mūsu vadmotīvs jau kopš kompānijas dibināšanas 1954. gadā, un arī tas, ka mūsu izplatītāji ir ļoti kompetenti profesionāļi.   Ja jums ir jāizvēlas starp Jonsered un citu zīmolu, jūs jau esat sasniedzis punktu, kurā izvēlaties vislabāko. Viss pārējais ir tikai jūsu personības jautājums – kas jūs patiesībā esat. Un tad jūs dziļi sevī jau zināt, ko vēlaties.   Laipni lūdzam sarkanajā komandā.


MŪSU TEHNOLOĢIJU PAMATĀ IR JŪSU DARBA DIENA Tiem, kas kā profesionāļi strādā mežā vai klajā laukā, turot rokās Jonsered® mašīnas, mēs varam teikt, ka Jonsered ļoti lielu uzmanību velta jūsu un jūsu kolēģu vajadzībām. Mēs izstrādājam mūsu profe­sio­nālos dar­ barīkus tā, lai jūsu darba diena būtu vieglāka, mazāk saspringta un ražīgāka. Mūsu „Ulticor®“ mašīnas, iespējams, ir labākais piemērs.

2

„Ulticor“ klāsts ietver Jonsered vismodernākos mehānismus, kas paredzēti profesionālam pilnas dienas darbam. Dzinēji un mehānismi demonstrē kvalitāti un precizitāti, kas nodrošina maksimālu darba efektivitāti un izturību. „Ulticor“ mašīnas ir izstrādātas ar mērķi nodrošināt vislabāko iespējamo ergonomiskumu un minimālas dīkstāves apkopju veikšanai.


Clean Power™ sistēma ir viens no mūsu sekmīgo izstrāžu piemēriem. Tā ir dzinēja tehnoloģija, kas ­degvielu izmanto daudz efektīvāk nekā iepriekšējo paaudžu dzinēji. Clean Power™ sistēma ļauj dzinējam ievērojami palielināt jaudu vidējo apgriezienu diapazonā, kas nozīmē daudz efektīvāku zāģēšanu. Tajā pašā laikā degvielas patēriņš ir par 20 % mazāks, kā rezul-

tātā par 75 % ir samazinājies izmešu daudzums. Tas nozīmē paaugstinātu efektivitāti, uzlabotu eksplua­ tācijas ekonomiskumu un veselīgāku darba vidi. Tas viss ļauj jums kā profesionālam lietotājam būt ražīgākam katru darba dienu.

3


TIEM, KAS AR CIEŅU IZTURAS PRET KATRU KOKU Tie no jums, kas ir nogāzuši tikai dažus vai vairākus tūkstošus koku, iespējams, uztverat dabu ar pienācīgu pazemību. Koks, ko esat nogāzuši, ir šeit stāvējis ilgu laiku, iespējams, pat vairākas paaudzes un ir pelnījis cieņas pilnu attieksmi. Atbilstošs ķēdes motorzāģis palīdzēs padarīt darbu ātri, kārtīgi un droši.   Lai kuru Jonsered modeli jūs izvēlēsieties, jūsu

4

iegūsiet absolūtu pasaules klases motorzāģi. Straujš paātrinājums, līdzsvarota jauda, efektīva vibrācijas slāpēšanas sistēma un augstākās klases ergonomiskums ir raksturojums, kas ļauj jums būt ieguvējiem neatka­ rīgi no tā, vai strādājat mežā pilnu darba dienu vai tikai brīvdienās zāģējat malku savas lauku mājas pagalmā.


ĶĒDES MOTORZĀĢI www.jonsered.lv

PASAULES ČEMPIONS MOTORZĀĢIS!

Jonsered CS 2171 igauņa Andresa Oleska rokās kļuva par 2010. gada Pasaules koku gāšanas čempionāta uzvarētāju Zagrebā. Apsveicam!

5


JAUDĪGS KLĀSTS PILNA LAIKA PROFESIONĀĻIEM Ja jūsu darba dienā jāveic koku gāšana, atzarošana un resnu un cietu stumbru zāģēšana, jums ir vajadzīgs noturīgs un uzticams motorzāģis ar jaudīgu dzinēju, strauju paātri­ nājumu un lielu griezes momentu.Tajā pašā laikā zāģim jābūt elastīgam un komfortablam, lai ar to varētu strādāt

katru dienu un visos gadalaikos. Šā iemesla dēļ visi mūsu profesionālie zāģi ir aprīkoti ar efektīvu vibrācijas slāpē­šanas sistēmu, komfortabliem rokturiem (daži arī ar apsildi), slaidu un kompaktu dzinēja korpusu utt.

IETEIKUMU TABULA CS 2188

CS 2171

CS 2156

CS 2153

Pilna laika darbam mežkopībā Nepilna laika lietošanai mežkopībā Vispusīgai izmantošanai – zemes īpašniekiem Neregulārai izmantošanai/malkai Dažiem modeļiem apsildāmi rokturi, apsildāms karburators un katalizators ir pieejami kā izvēles papildu aprīkojums. Sīkāku informāciju par visu klāstu skatiet 14. – 15. lpp.

6


TURBO GAISA ATTĪRĪŠANAS SISTĒMA Turbo tehnoloģijās tiek izmantots centrbēdzes spēks, kas attīra no ieplūstošā gaisa līdz 97 % zāģēšanas un pārējo putekļu. Tas nozīmē, ka filtrs tik ātri neaizsērē un tas tik bieži nav jātīra.

EFEKTĪVA VIBRĀCIJU SLĀPĒŠANA Rokturi ir nodalīti no dzinēja un zāģēšanas iekārtas tērauda atsperēm, kas nozīmē zemāku vibrācijas līmeni un labu ergonomiskumu ilgās darba maiņās.

JONSERED CS 2188 87,9 cm³, 6,5 ZS, 4,8 kW, 7,1 kg.

JONSERED CS 2171 70,7 cm³, 5,3 ZS, 3,9 kW, 6,1 kg.

JONSERED CS 2156 56,5 cm³, 4,4 ZS, 3,2 kW, 5,6 kg.

IETEIKUMU TABULA CS 2139 T

JONSERED CS 2153 50,1 cm³, 3,54 ZS, 2,6 kW, 5,1 kg.

JONSERED CS 2139 T 39,0 cm³, 2,3 ZS, 1,7 kW, 3,5 kg.

Pilna laika koku kopšanai Nepilna laika koku kopšanai

7

GUDRĀS FUNKCIJAS

LIELISKA JAUDAS UN SVARA ATTIECĪBA Jonsered® zāģus raksturo lieliska dzinēja jaudas un svara attiecība. Tas nozīmē vieglus, spēcīgus zāģus ar labu paātrinājumu.


UZTICAMA JAUDA NEPILNA LAIKA LIETOTĀJIEM Tiem, kuri motorzāģi izmanto tikai pa retam, ir vajadzīga uzticama mašīna, kas var tikt galā ar daudziem uzdevu­ miem. Mūsu profesionālam nepilna laika darbam paredzēto modeļu klāstā jūs atradīsiet ērtus, dažādu lielumu zāģus

ar jaudīgiem dzinējiem. Šos modeļus raksturo tādas gudras funkcijas kā Spin Start™ startera sistēma, kombinētā gaisa vārsta/startera sistēma un sānos izvietots ķēdes spriegotājs.

IETEIKUMU TABULA CS 2165

CS 2159

CS 2152

CS 2255

CS 2250 S

CS 2245

Pilna laika darbam mežkopībā Nepilna laika darbam mežkopībā Vispusīgai izmantošanai – zemes īpašniekiem Neregulārai izmantošanai/malkai Dažiem modeļiem apsildāmi rokturi, apsildāms karburators, katalizators un Spin Start™ sistēma ir pieejami kā izvēles papildu aprīkojums. Sīkāku informāciju par visu klāstu skatiet 14. – 15. lpp.

8


SĀNOS IZVIETOTS ĶĒDES SPRIEGOTĀJS Sānos uzstādītajam ķēdes spriegotājam var ātri piekļūt, lai ātri un ērti nospriegotu ķēdi.

DEGVIELAS MĒRĪTĀJS Degvielas izbeigšanās zāģēšanas laikā ir bīstama. Tādēļ daudzi Jonsered® zāģi ir aprīkoti ar deg­ vielas mērītāju, ar kura palīdzību var vienkārši pārbaudīt degvielas līmeni tvertnē.

JONSERED CS 2165 65,1 cm³, 4,6 ZS, 3,4 kW, 6,0 kg.

JONSERED CS 2159 59,0 cm³, 4,1 ZS, 3,0 kW, 5,6 kg.

JONSERED CS 2152 51,7 cm³, 3,3 ZS, 2,4 kW, 5,0 kg.

JONSERED CS 2255 55,5 cm³, 3,5 ZS, 2,6 kW, 5,8 kg.

JONSERED CS 2250 S 50,2 cm³, 3,3 ZS, 2,4 kW, 5,1 kg.

JONSERED CS 2245 45,7 cm³, 2,9 ZS, 2,1 kW, 5,1/4,9 kg.

9

GUDRĀS FUNKCIJAS

CLEAN POWER™ Tehnoloģija, kas piedod dzinējam jaudu pat pie zemiem apgriezieniem. Līdzās citām unikālām priekšrocībām jāmin mazāks degvielas patēriņš un tīrākas izplūdes gāzes. (Līdz 20 % mazāks degvielas patēriņš un līdz 75 % mazāk izmešu.)


ASI, VIEGLI LIETOJAMI MOTORZĀĢI MĀJU ĪPAŠNIEKIEM Ja vēlaties dārzā nozāģēt atsevišķu koku vai pa retam sazāģēt malku, jums būs nepieciešams elastīgs un viegli manevrējams zāģis ar sabalansētu dzinēju. Mūsu nere­ gulārai lietošanai paredzēto modeļu klāstā jūs atradīsiet gan elektriskos motorzāģus, gan arī benzīnmotora zāģus

ar no 35 līdz 40 cm³ tilpuma motoriem. Jonsered® saimniecības zāģiem ir daudzas funkcijas, kas padara tos viegli kopjamus, piemēram, Spin Start™ sistēma, ķēdes spriegotājs, kuram nav vajadzīgi instrumenti, un degvielas sūknis.

IETEIKUMU TABULA CS 2240

CS 2238

CS 2234 S

Pilna laika darbam mežkopībā Nepilna laika darbam mežkopībā Vispusīgai izmantošanai – zemes īpašniekiem Neregulārai izmantošanai/malkai Modeļi CS 2238 un CS 2240 ir aprīkoti arī ar Spin Start™ sistēmu. Sīkāku informāciju par visu klāstu skatiet 14. – 15. lpp.

10

CS 2121 EL

CS 2117 EL


GUDRĀS FUNKCIJAS

SPIN START™ Spin Start™ sistēma palīdz iedarbināt mašīnu un līdz pat 40 % samazina vilkšanas pretestību uz startera roktura.

BEZRĪKU ĶĒDES SPRIEGOTĀJS Ķēdes spriegošana, kā arī sliedes un ķēdes montāža tagad ir vienkārša un ātra, un tai nav vajadzīgi darbarīki.

DEGVIELAS SŪKNIS Lielākā daļa zāģu ir aprīkoti ar degvielas sūkni, kas ļauj ātrāk iedarbināt mašīnu.

JONSERED CS 2240 40,9 cm³, 2,5 ZS, 1,8 kW, 4,4/4,3 kg.

JONSERED CS 2238 38 cm³, 2,0 ZS, 1,5 kW, 4,7/4,6 kg.

JONSERED CS 2121 EL 2000 W, 2,7 ZS, 4,4 kg.

JONSERED CS 2117 EL 1700 W, 2,3 ZS, 4,4 kg.

JONSERED CS 2234 S 38 cm³, 1,9 ZS, 1,4 kW, 4,7 kg.

11


ĶĒDES MOTORZĀĢU PIEDERUMI Parūpējieties par sevi! Nekad nedarbiniet zāģi, ja neesat uzvilcis aizsargbikses, ķiveri un vizieri. Pie jūsu Jonsered® izplatītāja ir pieejams plašs Jonsered motorzāģiem paredzēts aizsardzības aprīkojuma, darba tērpu un oriģinālu piederumu klāsts.Vienmēr izvēlieties Jonsered oriģinālās daļās un piederumus, lai jūs varētu būtu drošs, ka jūsu rokās ir īstais izstrādājums.Visi Jonsered zāģi ir individuāli pārbaudīti un apstiprināti darbam ar mūsu ieteiktajiem piederumiem; pārbaudes veic gan mūsu uzņēmums, gan neatkarīgas institūcijas, kas ir pilnvarotas veikt CE atbilstības pārbaudes.   Instrukcijas par to, kā kopt un asināt ķēdes motorzāģus ir pieejamas pie jūsu izplatītāja, ka arī mājas lapā (www.jonsered.lv) un videofilmā /brošūrā „Darbs ar motorzāģi“.   Plašāk par apģērbu, rīkiem un piederumiem lasiet 66. lpp. un mājas lapā www.jonsered.lv 1. MEŽSTRĀDNIEKA JAKA

Mežstrādnieka jaka no jauna, četrkārtīgi stepēta materiāla, kas ir vēl noturīgāks pret plēšanu nekā mūsu iepriekšējās mežstrādnieku jakas. Tā nodrošina ērtības, izcilu valkājamību un lielisku ventilā­ ciju. Jakai ir vairākas praktiskas kabatas ar rāvējslēdzi, savelkama josta vidukļa daļā un apkakle ar rievotu oderi. Nodilumam pakļautās vietas ir pastiprinātas ar aramīda šķiedru.

12

2. ELASTĪGAS AIZSARGBIKSES – 20 M/S, MODELIS A

Aizsargbikses no tāda paša četrkārtīgi stepēta materiāla, kāds tiek izmantots mežstrādnieku jakai. Biksēm ir vieglāks materiāls, kas nodrošina aizsardzību pret iezāģēšanu un nodrošina lieliskas ērtības. 3. MEŽSTRĀDNIEKA JAKA

Izturīga aizsargjaka. Piedurkņu apakšējā daļa ir pastiprināta ar ļoti grūti dilstoša Cordura neilona apdari. Apakšdaļa izgatavota no 100 % viegla, ūdensdroša un izturīga Ultra poliestera. Pārējā daļā ir izmantots poliestera (80 %) un kokvilnas maisījums (20 %). 4. AIZSARGBIKSES – 20 M/S, MODELIS A

Aizsargbikses ar pārbaudītu aizsardzību pret iezāģēšanu izstrādātas, lai būtu ērtākas un labāk piemērotas. Pieejamas gan kā parastas bikses, gan kā bikses ar krūšu daļu un lencēm. 5. VIEGLA SLIEDE

Profesionālam darbam. Tikpat izturīga kā parastā sliede, bet par 25 % vieglāka, pateicoties tās sendviča tipa konstrukcijai ar alumīnija serdeni. 6. ĶĒDES MOTORZĀĢU SLIEDE UN ĶĒDES

• Zāģa sliedes komplekts (viena sliede un divas ķēdes). • Sliedes ar Antivib® Light sistēmu. • Ķēdes ar Antivib® Light sistēmu. • Ķēde ar Antivib® sistēmu. • Sliede ar Antivib® sistēmu.


7. VĪLĒŠANAS PIEDERUMI

Pilns vīlēšanas komplekts ķēdes motorzāģu ķēdēm. Vīlēšanas komplekts ar 2 apaļajām vīlēm, 1 plakano vīli, 1 kombinēto šablonu, kā arī 1 vīles spalu apaļajai un plakanajai vīlei. Apaļās vīles, plakanās vīles, kombinētos šablonus un vīļu spalus var iegādāties atsevišķi. 8. JAUNUMS - AIZSARGĶIVERE AR MAX SIGHT VIZIERI

Nokomplektēta ar Max Sight vizieri, kas gaismas plūsmu samazina tikai par 20 %, ar nadziņu, ausu aizsargiem un kakla aizsargu. Fluorescējoši sarkanā krāsā. Vertikāli un sāniski regulējama odere. 9. AMATIERU AIZSARGĶIVERE

Apstiprināta ķivere tiem, kas gāž kokus mājas apstākļos vai gatavo malku saimniecības vajadzībām. Regulējams oderējums. 10. AIZSARGZĀBAKI, 28 M/S

Viegli 3. klases zābaki ar uzlabotu un vieglāku aizsardzību pret iezāģēšanu. Tērauda purngali, rievota zole un potīšu aizsardzība. 11. ĀDAS ZĀBAKI AR AIZSARDZĪBU PRET IEZĀĢĒŠANU

Īsi ādas zābaki, kas apstrādāti ar poliuretānu. Pastiprināta zole, priekšpuse veidota no stingrāka materiāla, kas nodrošina uzlabotas ērtības un stabilitāti.

12. Ē  RTI PIRKSTAIŅI AR AIZSARDZĪBU PRET IEZĀĢĒŠANU

Ērti pirkstaiņi no ūdensnecaurlaidīgas smalkādas un ūdensdroša poliamīda. 13. ĒRTI ELASTĀNA PIRKSTAIŅI

Delnas virspusē audums, bet ciešu satvērienu nodrošina plaukstas iekšpusē izmantota mīksta smalkāda. 14. COMFORT CIMDI AR ATSEVIŠĶU RĀDĪTĀJPIRKSTU

Izgatavoti no ūdensnecaurlaidīgas smalkādas un ūdeni atgrūdoša poliamīda. 15. PLATA INSTRUMENTU JOSTA

Sadala slodzi un atslogo muguru. Var izvietot lielu skaitu instrumentu un piederumu. 16. SLIEDES TURĒTĀJS

Praktiski instrumenti, kas nofiksē zāģi asināšanas laikā. Izgatavoti no ļoti izturīga rūdītā tērauda. Turētāju nostiprina uz celma vai līdzīga priekšmeta un zāģi nostiprina, saspiežot turētājā sliedi. 17. KOMBINĒTĀ KANNA

Var iepildīt 6 l degvielas un 2,5 l eļļas. Snīpis un pārplūdes aizsardzība neļauj izšļakstīties iepildītajiem šķidrumiem. Spraugā starp kannām ir vieta vīlei un kombinētai uzgriežņu atslēgai.

13


CS 2188

CS 2171 CS 2171 WH

CS 2156

CS 2156 C CS 2156 CWH

CS 2153 C CS 2153 CWH

CS 2153 CS 2153 WH

CS 2139 T

CS 2165

Cilindra tilpums, cm³

87,9

70,7

56,5

56,5

50,1

50,1

39,0

65,1

Jauda, kW/ZS

4,8/6,5

3,9/5,3

3,2/4,4

3,2/4,4

2,6/3,5

2,6/3,5

1,7/2,3

3,4/4,6

Jaudas/svara attiecība, kW/kg

0,68

0,64 0,62

0,57

0,57 0,56

0,51 0,5

0,51 0,5

0,48

0,57

Svars bez sliedes un ķēdes, kg

7,1

6,1 6,3

5,6

5,6 5,7

5,1 5,2

5,1 5,2

3,5

6,0

Ķēdes solis, collas

3/8

3/8

.325/3/8

.325/3/8

.325

.325

3/8

3/8

Ieteicamais sliedes garums, collas

18–28

15–28

13–24

13–20

13–20

13–20

12–14

15–28

Degvielas tvertnes tilpums, litri

0,90

0,77

0,68

0,68

0,50

0,50

0,34

0,77

Eļļas tvertnes tilpums, litri

0,50

0,40

0,38

0,38

0,28

0,28

0,15

0,40

Trokšņu līmenis, dB (A)

107,5

103

102

102

104

104

100

102,5

Ekvivalentais vibrāciju līmenis (ahv, eq) priekšējais/aizmugures rokturis, m/s²

5,8/7,5

3,1/4,6

3,2/3,9

3,2/3,9

2,7/4,6

2,4/3,1

2,8/3,1

3,6/5,7

• • • •

• • • •

• • • •

• • • •

• • • • •

• • • • •

• • • •

IETEIKUMU TABULA

Pilna laika darbam mežkopībā Nepilna laika darbam mežkopībā Vispusīgai izmantošanai – zemes īpašniekiem Neregulārai izmantošanai/malkai

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

FUNKCIJAS

Clean Power™ Ulticor® Gaisa turbo attīrīšana Spin Start™ Degvielas sūknis Sānos izvietots ķēdes spriegošanas mehānisms Bezrīku ķēdes spriegotājs

/

Apsildāmi rokturi Kombinēta vadība Vāki ar aizslēgiem Ātri noņemams gaisa filtrs Antivib® sistēma Regulējams eļļas plūsmas sūknis Magnija karteris Degvielas līmeņa indikators Inerces ķēdes bremze Auklas stiprinājuma cilpa

• • • • • •

• • • • • •

• • • • • • •

/

• • • • • • •

/

• • • • • • •

T = koku kopšanai  C = katalītiskais pārveidotājs  W = apsildāmi rokturi  H = apsildāms karburators  EL = elektrisks

14

Auto

/

• • • • • • •

• • • • •

• • • • • • • • • • •


CS 2255 CS 2255 S

CS 2250 S

CS 2245 CS 2245 S

CS 2240 CS 2240 S

CS 2238 CS 2238 S

CS 2234 CS 2234 S

CS 2121 EL CS 2117 EL

59,0

51,7

51,7

55,5

50,2

45,7

40,9

38,0

38,0

3,0/4,1

3,0/4,1

2,4/3,3

2,4/3,3

2,6/3,5

2,4/3,3

2,1/2,9

1,8/2,5

1,5/2,0

1,4/1,9

2,0/2,7 1,7/2,3

0,54

0,54 0,53

0,48

0,48 0,47 (W/WH)

0,45

0,47

0,43 0,41

0,43 0,41

0,30

0,30

0,47 0,39

5,6

5,6 5,7

5,0

5,0 5,1 (W/WH)

5,8

5,1

4,9 5,1

4,3 4,4

4,6 4,7

4,6 4,7

4,4

.325/3/8

.325/3/8

.325

.325

.325/3/8

.325

.325

.325

3/8

3/8

3/8

13–20

13–20

13–20

13–20

13–20

13–20

13–20

13–18

14–16

14–16

14–16

0,68

0,68

0,50

0,50

0,44

0,45

0,45

0,37

0,30

0,30

0,38

0,38

0,28

0,28

0,32

0,26

0,26

0,25

0,19

0,19

0,10

102

102

102

102

104

104

103

102

101

100

81

3,9/4,4

3,9/4,4

3,0/4,1

3,0/4,1

3,4/4,5

3,4/3,6

2,4/3,6

2,6/3,5

3,7/5,1

3,7/4,8

4,5/7,0

• • • •

• • • •

• • • • •

• • • • • • • • • • • • •

• • • • •/ /• • • • •

• • • • • • • • •

• • • • •/ /• • • • •

• • /• • •/ /• • • • •

• • /• • •/ /• •

• • /• • • •

• •

• •

• •

• •

• •

CS 2159 C

59,0

• • • • • • •

/

• • • • • • •

• • • • • • •

(W/WH)

Dzinējam norādītā nominālā jauda ir dzinēja modelim izmērītā tīrā izejas jauda (pie norādītajiem apgriezieniem), ko mēra atbilstoši SAE standartam J1349/ISO 1585. Masveida ražošanā izgatavotiem dzinējiem šis parametrs

var atšķirties. Mašīnai uzstādītā dzinēja reālais jaudas izvads ir atkarīgs no darbināšanas ātruma, vides nosacījumiem un citiem mainīgiem nosacījumiem.

15

IZSTRĀDĀJUMU APSKATS: ĶĒDES MOTORZĀĢI

CS 2152 C

CS 2152 CS 2152 W CS 2152 WH

CS 2159 CS 2159 W


TIEM NO JUMS, KAS NES SPĒKU Tiem no jums, kas strādā ar krūmgriežiem, paveras iespēja iesoļot jaunā jomā, gūt no meža lielāku labumu un netraucētu ainavu. Tas ir neatkarīgs un grūts darbs, taču ar atbilstošu aprīkojumu jūs varat padarīt visu darba dienai paredzēto un tomēr vakarā justies spirgts. Mūsu krūmgriežu un zāles pļāvēju klāstā ir vienas no jaudīgākajām un vislabāk līdzsvarotajām mašīnām,

16

kādas vien var atrast, un tām ir vislabākā pretvibrācijas aizsardzība. Papildus tam ir atjaunotas mūsu ergonomiskās uzkabes, kas nodrošina lielisku komfortu. Tādēļ Jonsered® zāģis vienmēr ir laba izvēle neatkarīgi no tā, vai piederat pie profesionālu krūmgriežu komandas vai vēlaties tikai appļaut mauriņu pie savas mājas.


KRŪMGRIEŽI, MEŽIZSTRĀDES ZĀĢI UN TRIMMERI www.jonsered.lv

JAUNUMS! JONSERED FC 2245

Jonsered® vispopulārākais krūmgriezis tagad ir pieejams ar Clean Power™ dzinēju. Tas nozīmē lielāku jaudu vidējo apgriezienu diapazonā un par 20 % mazāku degvielas patēriņu. Plašāk par to skatiet 19. lpp. vai mājas lapā www.jonsered.lv

17


MEŽIZSTRĀDES ZĀĢI UN KRŪMGRIEŽI SMAGAM DARBAM Meklējat krūmgriezi, kas ļaus jums droši un ražīgi strādāt ilgas maiņas mežā va Šis darbarīks ir radīts profe­sio­ nālam darbam, tam ir uzticams dzinējs vienā galā un ass, izturīgs asmens – otrā. Profesionāls darbarīks, kas piedāvā

pasaules klases ergonomiskumu un prasa minimālu laiku apkopei. Ja tas ir rīks, kuru meklējat, ad šeit jums ir iespēja izvēlēties.

IETEIKUMU TABULA FC 2256/W

FC 2245/W

BC 2256

BC 2145

GC 2236

BP 2053

Pilna laika mežizstrādei Pilna laika krūmu griešanai/zāles pļaušanai Nepilna laika mežizstrādei/krūmu griešanai/zāles pļaušanai Māju īpašniekiem retai zāliena pļaušanai ar trimmeri Dažiem modeļiem apsildāmi rokturi un Spin Start™ sistēma ir pieejama kā izvēles papildu aprīkojums. Sīkāku informāciju par visu klāstu skatiet 26. – 27. lpp.

18


GUDRĀS FUNKCIJAS

CLEAN POWER™ Dzinēja tehnoloģija, kas nodrošina dzinējam jaudu pat pie zemiem apgriezieniem. Līdzās citām unikālām priekšrocībām jāmin mazāks degvielas patēriņš un tīrākas izplūdes gāzes. (Līdz 20 % mazāks degvielas patēriņš un līdz 75 % mazāk izmešu.)

JAUDĪGS UN IZSVĒRTS KONISKAIS PĀRVADS Kompakts, bet jaudīgs koniskais pārvads ir paredzēts optimālam ātrumam un spēkam.

ANTIVIB® SISTĒMA Dzinējs, transmisija un zāģēšanas aprīkojums ir efektīvi atdalīti no rokturiem, un tādējādi tiek nodrošināts ļoti zems vibrācijas līmenis.

JAUNUMS!

JAUNUMS!

JONSERED FC 2256/2256 W 53,3 cm³, 3,8 ZS, 2,8 kW, 9,0/9,2 kg.

JONSERED FC 2245/2245 W 45.7 cm³, 3.0 ZS, 2.2 kW, 8.1/8.3 kg

JONSERED BC 2256 53.3 cm³, 3,8 ZS, 2,8 kW, 9,3 kg.

JONSERED BC 2145 45,0 cm³, 2,7 ZS, 2,0 kW, 8,2 kg.

JONSERED GC 2236 34,6 cm³, 2,2 ZS, 1,6 kW, 5,9 kg.

JONSERED BP 2053 49,9 cm³, 2,55 ZS, 1,9 kW, 11,5 kg.

19


DAUDZPUSĪGI KOMBINĒTIE GRIEZĒJI FERMĀM UN DĀRZIEM Jums vajadzīgs daudzpusīgs un uzticams krūmgriezis, kas var paveikt ikvienu darbu? Jūs atradīsiet vairākas labas izvēles iespējas starp Jonsered® elastīgajiem CC sērijas darbarīkiem.Turklāt tā piegādes komplektā ir iekļauts

trimmera bloks, zāles asmens un zāģa asmens. Komplektā ir iekļauta arī ergonomiska uzkabe. CC sērija šogad ir papildināta ar diviem jauniem un izturīgiem modeļiem – Jonsered CC 2245 un CC 2235.

IETEIKUMU TABULA CC 2245

Pilna laika mežizstrādei Pilna laika krūmu griešanai /zāles pļaušanai Nepilna laika mežizstrādei/krūmu griešanai/zāles pļaušanai Māju īpašniekiem retai zāliena pļaušanai ar trimmeri Sīkāku informāciju par visu klāstu skatiet 26. – 27. lpp.

20

CC 2235

CC 2128


KOMBINĒTAIS AIZSARGS Kombinētos aizsargus izmanto gan trimmera galvai, gan zāles asmeņiem, un abos pielie­ tojumos jums nav jāmaina aizsargs.

ERGONOMISKA UZKABE Uzkabei Vector 3-55 ir ergonomiska konstrukcija; tā lieliski sadala slodzi pa pleciem un gurniem.

JAUNUMS!

JAUNUMS!

JONSERED CC 2245 45,7 cm³, 2,8 ZS, 2,1 kW, 8,3 kg.

JONSERED CC 2235 34,6 cm³, 1,7 ZS, 1,3 kW, 7,0 kg.

JONSERED CC 2128 28,0 cm³, 1,1 ZS, 0,8 kW, 4,8 kg.

21

GUDRĀS FUNKCIJAS

TRĪS FUNKCIJAS VIENĀ IERĪCĒ CC sērijas darbarīki tiek piegādāti komplektā ar trim dažādiem griezēju elementiem un ergonomisku uzkabi.


VIENKĀRŠI LIETOJAMI GRIEZĒJI UN TRIMMERI PRIVĀTMĀJU ĪPAŠNIEKIEM Neatkarīgi no tā, vai dārzs pie mājas ir liels vai mazs, jums vajadzīgs, lai pa rokai būtu viegli darbināms un veicamajam darbam piemērots darbarīks. Jonsered® privātmājām paredzētajiem krūmgriežiem un trimmeriem ir uzticami,

ar Spin Start™ sistēmu aprīkoti, viegli iedarbināmi motori. Modeļiem ar 28 cm³ motoru ir arī katalizatora emisiju vadība. Izvēlieties modeli ar uzkabi, ja paredzēts strādāt ilgas darba maiņas.

IETEIKUMU TABULA BC 2235

Pilna laika mežizstrādei Pilna laika krūmu griešanai/zāles pļaušanai Nepilna laika mežizstrādei/krūmu griešanai/zāles pļaušanai Māju īpašniekiem retai zāliena pļaušanai ar trimmeri Sīkāku informāciju par visu klāstu skatiet 26. – 27. lpp.

22

BC 2128

GC 2123

GC 2128 C

GT 2128

GT 2123


DIVDAĻĪGA VĀRPSTA Noņemama vārpsta atvieglo transportēšanu un uzglabāšanu. Ir pieejami daudzveidīgi piederumi, tostarp pūtējs, kultivators, trimmeris un kāta zāģis.

TAP-N-GOsistēma Trimmeraspolēvarviegliielādētjaunuauklu. Jaunāauklatiekpadota, darbalaikāpiesitotartrim meraspolipiezemes.

JONSERED BC 2235 34,6 cm³, 1,7 ZS, 1,3 kW, 6,8 kg.

JONSERED BC 2128 28,0 cm³, 1,1 ZS, 0,8 kW, 4,8 kg.

JONSERED GC 2123 22,8 cm³, 0,8 ZS, 0,59 kW, 4,5 kg.

JONSERED GC 2128 C 28,0 cm³, 1,1 ZS, 0,8 kW, 5,0 kg.

JONSERED GT 2128 28,0 cm³, 1,1 ZS, 0,8 kW, 4,4 kg.

JONSERED GT 2123 22,8 cm³, 0,8 ZS, 0,59 kW, 4,2 kg.

GC 2128 C PIEDERUMI

23

GUDRĀS FUNKCIJAS

SPIN START™ Spin Start™ sistēma palīdz iedarbināt mašīnu un līdz pat 40 % samazina vilkšanas pretestību uz startera roktura.


KRŪMGRIEŽU, MEŽIZSTRĀDES ZĀĢU UN TRIMMERU PIEDERUMI Jonsered® piedāvā plašu krūmgriežu un trimmeru aprīkojuma, piederumu un apģērbu klāstu. Ir svarīgi izmantot oriģinālās Jonsered daļas un piederumus, lai būtu pārliecināti, ka izmantojat atbilstošus izstrādājumus. Visi mūsu darbarīki ir individuāli pārbaudīti un apstiprināti darbam ar mūsu ieteiktajiem piederumiem. Pārbaudes veic gan mūsu uzņēmums, gan neatkarīgas institūcijas, kas pilnvarotas veikt CE atbilstības pārbaudes.   Papildinformācija par mūsu krūmgriežu un trimmeru pielāgošanu dažādiem darbiem un aprīkojumu, kas der jūsu Jonsered mašīnai, ir pieejama pie jūsu Jonsered izplatītāja vai mūsu mājas lapā (www.jonsered.lv).   Papildinformāciju par mūsu darba apģērbu, instrumentiem un piederumiem skatiet 64. lpp. vai mājas lapā www.jonsered.lv. 1. UZKABE VECTOR 3-55

Platās plecu siksnas nodrošina vienmērīgu svara sadalījumu. Uzkabe ir viegli regulējama, un tai ir triecienus absorbējošs gurnu polsteris ar kustīgu stiprinājumu. Piemērota darbam ar lielākiem krūmgrie­ žiem, piemēram, Jonsered FC 2245, FC 2256, BC 2256 un CC 2245. 537 27 58-01 2. UZKABE VECTOR 2-55

Uzkabe ar lielu muguras atbalsta plāksni un svara spiedienu mazinošu, triecienus absorbējošu gurnu polsteri. Ātri nore­ gulējamas siksnas. 537 27 58-01

24

3. UZKABE VECTOR 2-35

Mežizstrādes zāģa uzkabe Jonsered modeļiem BC 2236, CC 2236 un CC 2036 ar lielu muguras atbalsta plāksni, svara spiedienu samazinošu gurnu polsteri un ātri regulējamām siksnām. 537 27 58-02 4. NAŽI

Opti naži. Scarlett naži. Zāles naži ar trīs asmeņiem. Zāles naži ar četriem asmeņiem un mazu korpusu. Zāles naži ar četriem asmeņiem un platu korpusu. Zāles naži ar astoņiem asmeņiem zāles izpļaušanai. Polytrim zāles nazis. 5. VĪLĒŠANAS ŠABLONS 6. ATBALSTA BĻODAS 7. TRIMMERU SPOLES ZĀLES APPĻAUŠANAI

Trimmeru spoles ar manuālo padevi 25–55 cm³ mašīnām: Trimmy S II, Trimmy H II, S35. Trimmeru spoles ar pusautomātisku padevi 20–55 cm³ mašīnām: Tap-n-Go® 25 C, Tap-n-Go 25, Tap-n-Go 35, Tap-n-Go 35 Spin, Tap-n-Go 45 Spin, Tap-n-Go 55 Spin. Trimmeru spoles ar automātisku auklas padevi 25–55 cm³ mašīnām: Auto 55, Auto 32. 8. TRIMMERU SPOLES FIX 35 UN FIX 55

Viegli lietojamas trimmeru spoles ar ātru un vienkāršu iepriekš nogrieztas auklas padevi. Darbojas ar daudzām dažādām trimmeru auklām un ir paredzēti dažādu veidu augu pļaušanai.


9. TRIMMERU AUKLA

15. SAULES BRILLES/AIZSARGBRILLES

Apaļa trimmeru aukla. Klusā trimmeru aukla. Klusā trimmeru aukla Duo. Fix Line.

16. JAUNUMS – AIZSARGĶIVERE AR MAX SIGHT VIZIERI

10. DARBA KREKLS

Ērts krekls, kas ideāli piemērots darbam mežā, dārzā vai arī atpūtai. 100 % kokvilna. 11. DARBA BIKSES

Izturīgas un ērtas darba bikses no poliestera (65 %) un kokvilnas (35 %) maisījuma auduma. Bikšu staras no apakšas līdz celim apdarinātas ar ūdensnecaurlaidīgu materiālu. Kabatas priekšā un aizmugurē, uz kreisās kājas un polsteru kabatas uz ceļgaliem. Piemērotas zāles pļaušanai un citiem āra darbiem.

Nokomplektēta ar Max Sight vizieri, kas gaismas plūsmu samazina tikai par 20 %, ar nadziņu, ausu aizsargiem un kakla aizsargu. Fluorescējoši sarkanā krāsā. Vertikāli un sāniski regulējama odere. 17. ĒRTI ELASTĀNA PIRKSTAIŅI

Delnas virspusē audums, bet ciešu satvērienu nodrošina plaukstas iekšpusē izmantota mīksta smalkāda. 18. BENZĪNA KANNA AR UZPILDES SNĪPI

Tilpums – līdz 6 litriem. Piltuve ar aizsardzību pret pārpildī­šanu. Atbilst Zviedrijas Nacionālā izmēģinājumu un izpētes institūta prasībām.

12. UNIVERSĀLA JAKA

Universāla ūdensnecaurlaidīga auduma jaka ar labu ventilāciju. 13. AUSU AIZSARGI AR ORGANISKĀ STIKLA VIZIERI

Vertikāli un sāniski regulējami ausu aizsargi. Ūdensnecaurlaidīga auduma aizsargs starp vizieri un galvas saiti. 14. AUSU AIZSARGI AR GALVAS SAITI

Viegli. Mīksta, polsterēta galvas saite. Regulējams nospriegojums līdz 20 %. Atbilst standarta EN 352-1 prasībām.

25


FC 2256

FC 2256 W

FC 2245

FC 2245 W

BC 2256

BC 2145

GC 2236

Cilindra tilpums, cm³

53,3

53,3

45,7

45,7

53,3

45,0

34,6

Jauda, kW/ZS

2,8/3,8

2,8/3,8

2,2/3,0

2,2/3,0

2,8/3,8

2,0/2,7

1,6/2,2

Svars (bez griešanas aprīkojuma), kg

9,0

9,2

8,1

8,3

9,3

8,2

5,9

Degvielas tvertnes tilpums, litri

1,1

1,1

0,9

0,9

1,1

0,9

0,6

Skaņas spiediens pie operatora ausīm, dB(A) **

103

103

98

99

102

98

97

Garantētais skaņas jaudas līmenis, LWA dB(A)

117

117

114

114

120

114

116

Ekvivalentais vibrāciju līmenis (ahv, eq) kreisais/labais rokturis, m/s²***

2,1/2,3

2,1/2,3

3,0/3,4

2,6/3,1

1,4/1,4

3,0/3,1

3,4/4,4

• • • • • • • • •

• • • • • • • • • •

• • • • • • • • •

• • • • • • • • • •

• • • • • • • • •

• • • •

• • •

IETEIKUMU TABULA

Pilna laika mežizstrādei Pilna laika krūmu griešanai/zāles pļaušanai Nepilna laika mežizstrādei/krūmu griešanai/ zāles pļaušanai Māju īpašniekiem retai zāliena pļaušanai ar trimmeri

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

FUNKCIJAS

Ulticor® Koniskais pārnesums Par 7 grādiem novirzīts rokturis/roktura stienis Apsildāmi rokturi Spin Start™ Clean Power™ Dalītāja caurule Antivib® sistēma Automātiskais atsitiena izslēgšanas slēdzis Kombinētais aizsargs Degvielas sūknis Uzkabe VECTOR 3-55 Uzkabe VECTOR 2-35 Standarta dubultā uzkabe Standarta vienkāršā uzkabe Iekļautā griešanas aprīkojuma tips

* Ar „J“ veida rokturi. ** Ekvivalento skaņas spiediena līmeni atbilstoši standartam ISO 22868 aprēķina kā laika svērtu dažādos ekspluatācijas apstākļos izmērītu skaņas spiedienu līmeņu enerģijas summu. Tipiskas ekvivalentā skaņas spiediena līmeņa izmaiņu standarta novirzes lielums ir 1 dB(A).

26

• • • •

• • • • •

*

*** Ekvivalento vibrācijas līmeni saskaņā ar standartu ISO 22867 aprēķina kā laika svērtu vibrācijas līmeņu noteiktā laikā mērītu enerģiju summu dažādos ekspluatācijas apstākļos. Ekvivalenta vibrācijas līmeņa datu tipisku izmaiņu (standarta novirzes) lielums ir 1 m/s².


CC 2245

CC 2235

CC 2128

BC 2235

BC 2128

GC 2123

GC 2128 C

GT 2128

GT 2123

49,9

45,7

34,6

28,0

34,6

28,0

22,8

28,0

28,0

22,8

1,9/2,55

2,1/2,8

1,3/1,7

0,8/1,1

1,3/1,7

0,8/1,1

0,59/0,8

0,8/1,1

0,8/1,1

0,59/0,8

11,5

8,3

7,0

4,8

6,8

4,8

4,6

5,0

4,4

4,2

1,0

0,9

0,6

0,4

0,6

0,4

0,55

0,4

0,4

0,55

83

101

98

98

95

98

93

97

97

97

109

116

116

114

113

114

112

114

114

113

2,1/2,0

2,2/2,6

1,9/2,3

3,5/3,1

4,0/4,0

3,5/3,1

2,1/4,9

4,8/6,4

4,8/6,4

5,1/5,1

• • • • • • • • •

• •

• • •

• • • •

• • •

• • •

• •

• •

• • •

• • •

• • •

• • • • • •

• •

• • •

• • • • • •

Dzinējam norādītā nominālā jauda ir dzinēja modelim izmērītā tīrā izejas jauda (pie norādītajiem apgriezieniem), ko mēra atbilstoši SAE standartam J1349/ISO 1585. Masveida ražošanā izgatavotiem dzinējiem šis parametrs

IZSTRĀDĀJUMU APSKATS: KRŪMGRIEŽI, MEŽIZSTRĀDES ZĀĢI UN TRIMMERI

BP 2053

*

var atšķirties. Mašīnai uzstādītā dzinēja reālais jaudas izvads ir atkarīgs no darbināšanas ātruma, vides nosacījumiem un citiem mainīgiem nosacījumiem.

27


TIEM NO JUMS, KAS VĒLĒTOS SEV DRĪZĀK TEMATISKU PARKU Vēlaties vienmērīgas darbības un elastīgu pašgājēja zāles pļāvēju, kas dārza kopšanu padarītu par īstu izklaidi? Meklējat to kvalitātes sajūtas, komforta un vadīšanas prieka apvienojumu, kas pārspētu tik pierasto? Varat pārtraukt meklējumus, jo diez vai atradīsiet ko labāku par Jonsered® frontālo raideri. Ar frontālo raideri jūs

28

vienlīdz viegli un bez grūtībām gan notīrīsiet savas mājas priekšā tikko uzsnigušu sniegu ziemā, gan nopļausiet mauriņu vasarā. Izmantojot atbilstošus agregātus, jūs varat vienlīdz viegli un vienkārši kaisīt gan mēslojumu, gan kaļķus, gan smiltis un sāli. Un, to darot, jūsu sejā nenozudīs smaids.


FRONTĀLIE RAIDERI www.jonsered.lv

JAUNUMS!

JONSERED FR 2213 RA

Daudzpusīgie un izturīgie frontālie raideri ar 94 cm platu pļāvēja bloku un aizmugures izsviedēju. Ideāli piemēroti nelīdzenu zāles platību pļaušanai. Skatiet 33. lpp. 29


LIELA IZMĒRA FRONTĀLIE RAIDERI, SAREŽĢĪTAS PLATĪBAS Jums ir jākopj plašas, nelīdzenas un slīpas virsmas? Jonsered® lielākie frontālie raideri ir jaudīgas un elastīgas mašīnas ar 4 × 4 piedziņu un plašu piederumu un agregātu klāstu, kas padara tās piemērotas izmantošanai visu gadu

plašās un sarežģītās platībās. Papildus jūs varat izvēlēties kādu no mūsu 103 vai 112 cm platajiem pļāvēju blokiem, kas nodrošina efektīvu pļaušanu.

IETEIKUMU TABULA FR 2216 FA2 4 x 4

FR 2216 FA2

FR 2218 FA 4 x 4

FR 2216 FA

Lielākām teritorijām ar īpašām prasībām, lielas noslodzes darbiem visa gada garumā. Lielākām teritorijām, lielai slodzei visa gada garumā. Biežai un daudzveidīgai lietošanai piemājas dārzos visa gada garumā. Vieglai vispusīgai lietošanai piemājas dārzos vasarā. Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 38., 39. lpp.

30

* Dzinēja nominālo jaudu skatiet 39. lpp.


GUDRĀS FUNKCIJAS

SALOKĀMĀ STŪRES SISTĒMA Salokāma stūres sistēma nodrošina lielisku manevrējamību un ļauj vieglāk apbraukt šķēršļus, piemēram, kokus un krūmus.

IZMANTOJAMS VISU GADU Modeļus FA var aprīkot ar agregātiem, piemēram, sniega lāpstu, sniega pūtēju, triecientipa zāles pļāvēju, tādējādi nodrošinot izmantošanas iespējas visu gadu. Visiem priekšā montējamiem agregātiem izmanto to pašu ātro savienojumu, pie kura tiek pievienoti pļāvēju bloki.

SERVISA STĀVOKLIS Pļāvēja bloku var viegli pacelt uz augšu servisa stāvoklī, lai viegli to iztīrītu un veiktu apkopi.

JONSERED FR 2216 FA2 4 x 4 B&S Vanguard V-Twin OHV (9,1 kW*), automātiskā 4×4 transmisija, daudzpusīgs „divi vienā“ pļāvēja bloks, pļaušanas platums 103 – 112 cm.

JONSERED FR 2216 FA2 B&S Vanguard V-Twin OHV (9,1 kW*), automātiskā transmisija, daudzpusīgs „divi vienā“ pļāvēja bloks, pļaušanas platums 103 – 112 cm.

JONSERED FR 2218 FA 4 x 4 B&S/Jonsered, aizsardzības pakete, OHV (9,7 kW*), automātiskā 4×4 trans­misija, daudzpusīgs „divi vienā“ pļāvēja bloks, pļaušanas platums 103 – 112 cm.

JONSERED FR 2216 FA B&S PowerBuilt OHV AVS (9,8 kW*), automātiskā transmisija, daudzpusīgs „divi vienā“ pļāvēja bloks, pļaušanas platums 103 – 112 cm.  

31


ĻOTI EFEKTĪVI FRONTĀLIE RAIDERI LIELIEM UN VIDĒJIEM DĀRZIEM Meklējat efektīvu un patīkamu pašgājēja zāles pļāvēju? Jums ir ko izvēlēties no plašā vidējās klases frontālo raideru klāsta. Neatkarīgi no tā, vai tas būtu dārzs vai lielāks mauriņš, jūs varat izmantot visas efektīvās frontālās pļau­ šanas tehnikas iespējas, ko nodrošina priekšā uzstādītais pļaušanas bloks un salokāmā stūres sistēma. Starp šī gada

jaunajiem modeļiem jūs atradīsiet divas kompaktas mašīnas – FR 2311 M un FR 2312 MA, kas aprīkotas ar efektīviem 85 cm platiem pļāvēju blokiem ar mulčēšanas funkciju. Lieliska izvēle, ja esat noguris soļojot nopakaļus zāles pļāvējam un esat gatavs apsēsties vadītāja sēdeklī.

IETEIKUMU TABULA FR 2215 MA 4 x 4

FR 2215 MA

FR 2213 RA

FR 2312 MA

FR 2311 M

Lielākām teritorijām ar īpašām prasībām, lielas noslodzes darbiem visa gada garumā. Lielākām teritorijām, lielai slodzei visa gada garumā. Biežai un daudzveidīgai lietošanai piemājas dārzos visa gada garumā. Vieglai vispusīgai lietošanai piemājas dārzos vasarā. Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 38., 39. lpp.

32

* Dzinēja nominālo jaudu skatiet 39. lpp.


AUTOMĀTISKĀ TRANSMISIJA Ar pedāļiem darbināmā automātiskā transmisija pļaušanu padara efektīvāku, komfortablāku un patīkamāku.

VIEGLI AIZSNIEDZAMAS VADĪBAS IERĪCES Visas vadības ierīces var ērti aizsniegt, sēžot vadītāja sēdeklī. Nolaižot pļāvēja bloku, automātiski sāk darboties naži.

JAUNUMS!

JONSERED FR 2215 MA 4 x 4 B&S PowerBuilt OHV AVS (9,6 kW*), automātiska 4 × 4 transmisija, pļāvēja bloks „divi vienā“, pļaušanas platums – 94 cm.

JAUNUMS!

JONSERED FR 2312 MA B&S PowerBuilt (7,0 kW*), automātiskā transmisija, pļāvēja bloks ar mulčēšanas funkciju, pļaušanas platums – 85 cm.

JAUNUMS!

JONSERED FR 2215 MA B&S PowerBuilt, OHV, AVS (9,6 kW*), automātiskā transmisija, pļāvēja bloks „divi vienā“, pļaušanas platums – 94 cm.

JAUNUMS!

JONSERED FR 2213 RA B&S PowerBuilt, OHV AVS (6,7 kW*), automātiskā transmisija, pļāvēja bloks ar aizmugures izsviedēju, pļaušanas platums – 94 cm.

JAUNUMS!

JONSERED FR 2311 M B&S PowerBuilt (6,8 kW*), 5 pārnesumi kustībai uz priekšu/1 atpakaļgaitai, pļāvēja bloks ar mulčēšanas funkciju, pļaušanas platums – 85 cm.

33

GUDRĀS FUNKCIJAS

PRIEKŠĒJAIS PĻĀVĒJA BLOKS Tā kā pļāvēja bloks atrodas priekšā, jūs iegūstat lielisku pļaušanas vadāmību. Jūs varat bez grūtībām appļaut malas, kā arī izpļaut stūrus un krūmu apakšas.


PIELĀGOJIET FRONTĀLO RAIDERI AR IZVĒLĒTIEM PIEDERUMIEM

PRIEKŠĀ UZSTĀDĀMI PIEDERUMI DARBAM VISU GADU

Jums vajadzīgs pašgājēja zāles pļāvējs, kas spēj ko vairāk nekā tikai pļaut zāli? Jūs rīkosieties pareizi, izvēloties Jonsered® frontālo raideri. Jonsered plašais piederumu un agregātu klāsts ļauj frontālo raideri pielāgot vairākumam lielā dārzā veicamo darbu.Turklāt neatkarīgi no gadalaika!   Jonsered lielāko frontālo raideru (modeļi FA) pļāvēju bloki ir aprīkoti ar ātrajiem savienojumiem, kas ļauj ātri un viegli pārkārtot tos darbam ar priekšā uzstādāmām ierīcēm, piemēram, ar birsti, sniega lāpstu, sniega pūtēju vai triecientipa pļāvēju.

1. SLOTA*

Viegla un izturīga rotējoša slota, ar kuru ātri un efektīvi var notīrīt smiltis, granti, lapas un plānu sniega kārtu, kā arī laukumus sienu un ēku tuvumā. Darba platums 90 cm. Izvēles šļakstu aizsargs. FR modeļi (FA/FA2), 966 41 62-01 2. TRIECIENTIPA ZĀLES PĻĀVĒJS

Uzticams triecientipa pļāvējs nelīdzenām virsmām ar pārau-gušu zāli un zemu krūmāju. Pļaušanas platums – 85 cm. FR modeļi (FA/FA2), 966 41 61-01 3. SNIEGA LĀPSTA*

* Maksimālais slīpums, pa kādu var braukt ar šo frontālā raidera un papildu piederumu kombināciju (visos virzienos), ir 10°.

34

Efektīvai sniega tīrīšana no pievedceļiem un taciņām. Jāaprīko ar atsvariem un sniega ķēdēm (neattiecas uz 4×4 modeļiem). FR modeļi (FA/FA2), 966 41 59-01 FR modeļi (R/RA/M/MA), 966 97 87-01 FR modelis (MA 4×4), 965 07 09-01


4. DIVPAKĀPJU SNIEGA PŪTĒJS*

Ļoti efektīvs divpakāpju sniega pūtējs ar 107 cm darba platumu. Pūtējs aprīkots ar pārnesumkārbu, bet tā vieglā konstrukcija ļauj to bez grūtībām piestiprināt. Tekne griežas par 210°. Jāaprīko ar atsvariem un sniega ķēdēm (neattiecas uz 4×4 modeļiem). FR modeļi (FA/FA2), 966 41 60-01 5. SNIEGA ĶĒDES

Visiem modeļiem, izņemot 4×4 531 01 16-37 (kniedes) Visiem modeļiem, izņemot 4×4 535 41 47-07 (kvadrāts) 6. RITEŅU ATSVARI, AIZMUGURES/PĀRIS

953 51 59-01 7. ATSVARS

Nodrošina labāku saķeri un drošāku braukšanu. Uzstāda uz aizmugures sekcijas, svars – 16 kg. FR sērija (izņemot 4x4), 953 53 49-02

AIZMUGURĒ UZSTĀDĀMI PIEDERUMI DARBAM VISU GADU 8. PIEKABE*

Ietilpīgas piekabes ar nolaižamu bortu atvieglo iekraušanu un izkraušanu. Modeli „Profi“ var izmantot kā pašizgāzēju. Piekabe „Profi“ 531 01 77-72 Piekabe 275, 501 00 82-02 Piekabe „Promo“, 504 79 54-01 9. SLAUCĪTĀJS/KOLEKTORS

Efektīvai nopļautās zāles savākšanai. Tvertni var iztukšot, nenokāpjot no traktora. Ātrdarbīgs, 81 cm, 965 87 58-01 Ātrdarbīgs, 107 cm, 966 71 10-01

IEVĒROJIET! CE apstiprinājums ir spēkā tikai tad, ja Jonsered® pašgājēja pļaujmašīnām tiek izmantoti iepriekš minētie Jonsered piederumi, tiek ievērotas tiem pievienotās instrukcijas un izmantotas autentiskas Jonsered daļas.

35


AIZMUGURĒ UZSTĀDĀMI PIEDERUMI DARBAM VISU GADU 1. GRANTS ECĒŠAS*

Izturīgas grants ecēšas ar gumijas riteņiem un regulējamu darbības dziļumu. Rotējoši zari, kas, braucot atpakaļgaitā, salokās. 953 51 24-01 2. SŪNU GRĀBEKLIS*

Spēcīgs un izturīgs sūnu grābeklis efektīvai sūnu nogrābšanai. Atkarībā no augsnes stāvokļa svaru var palielināt līdz 32 kg. 954 12 00-43 3. SKARIFIKATORS*

Izdur mauriņā caurumus, ļaujot iekļūt gaisam, ūdenim un mēslojumam. Atkarībā no augsnes stāvokļa svaru var palielināt līdz 45 kg. Darba platums – 102 cm. 964 99 57-03

36

4. KAISĪTĀJS*

Parocīgs kaisītājs ar viegli regulējamu plūsmu efektīvai mēslojuma un sāls kaisīšanai. Lielais kaisītājs, maksimālā slodze 75 kg. Kaisīšanas platums 3 – 3,6 m. 954 12 00-42 Mazais kaisītājs, maksimālā krava 30 kg. Kaisīšanas platums 1,2 – 2,4 m. 954 12 00-46 5. VELTNIS*

Uzstādiet pašgājēja pļāvējam veltni un piepildiet to ar ūdeni vai smiltīm. Izmantojiet veltni nelīdzenas augsnes izlīdzināšanai vai tikko izsētu sēklu pieblīvēšanai. Svars ar ūdeni – 182 kg. 965 89 94-01


ĒRTI PIEDERUMI UN APRĪKOJUMSJŪSU FRONTĀLAJAM RAIDERIM

8. AUSU AIZSARGI AR POLSTERĒTU GALVAS SAITI

6. PĀRSEGS

Plata, labi pieguloša galvas saite. Atbilst standarta EN 352-1 prasībām.

Praktiska glabātava jūsu frontālajam raiderim. No lietus aizsargājošs ūdensnecaurlaidīga neilona pārsegs. Regulējama savilkšanas virve lejasdaļā un ventilācijas atveres. 504 98 13-70 7. IEKRAUŠANAS RAMPAS

Praktiska rampa, kas veidota no alumīnija, kurš pasargā no sālsūdens. Rampai ir efektīva pretslīdēšanas aizsardzība, kas nodrošina labu saķeri ar dažādu veidu riepām. Piemērota piekabēm ar augstumu līdz 700 mm un maksimālo slodzi līdz 1000 kg. Taisna rampa, 1,5 m, 505 69 90-40, līdz 450 kg Taisna rampa, 1,5 m, 505 69 90-44, līdz 1000 kg Taisna rampa, 2,0 m, 505 69 90-42, līdz 450 kg Taisna rampa, 2,0 m, 505 69 90-45, līdz 1000 kg

Viegli. Mīksta, polsterēta galvas saite. Spriegojumu var regulēt līdz aptuveni 20 %. Atbilst standarta EN 352-1 prasībām. 9. AUSU AIZSARGI

Vienmēr izmantojiet oriģinālas, pārbaudītas un apstiprinātas Jonsered® daļas un piederumus.Tādējādi jūs būsiet pārliecināts, ka esat iegādājies izstrādājumus, kas paredzēti tieši Jonsered pļaujmašīnām. Papild­informā­ ciju par Jonsered pašgājēja pļāvējam piemērotiem piederumiem meklējiet mūsu mājas lapā (www.jonsered.lv) vai vaicājiet savam Jonsered izplatītājam. * Maksimālais slīpums, pa kādu var braukt ar šo frontālā raidera un papildu piederumu kombināciju (visos virzienos), ir 10°.

37


FR 2216 FA2 4 x 4

FR 2216 FA2

FR 2218 FA 4 x 4

FR 2216 FA

Dzinējs

Briggs & Stratton Vanguard V-Twin OHV

Briggs & Stratton Vanguard V-Twin OHV

Jonsered ar Briggs & Stratton Protection Package OHV

Briggs & Stratton PowerBuilt OHV AVS

Jauda, kW un apgr./min.

9,1/2900

9,1/2900

9,7/2900

9,8/2900

Degvielas tvertnes tilpums, litri

10

10

10

10

Transmisijas tips

Automātiski

Automātiski

Automātiski

Automātiski

Pļaušanas platums, cm

103 – 112

103 – 112

103 – 112

103 – 112

Nenopļautais aplis, cm

30

30

30

30

Pļaušanas augstums, cm, min.–maks.

40 – 90

40 – 90

40 – 90

40 – 90

Ātrums uz priekšu, km/st. min.–maks.

0 – 9

0 – 9

0 – 9

0 – 9

Svars, kg

256*

235*

245*

224*

• • • • • • •

• • • • • •

• • • • • • •

• • • • • •

IETEIKUMU TABULA

Lielām un sarežģītām platībām, lielai slodzei visa gada garumā. Lielākām teritorijām, lielai slodzei visa gada garumā. Biežai un daudzveidīgai lietošanai piemājas dārzos visa gada garumā. Dzīvojamo zonu dārziem, vispusīgai lietošanai piemājas dārzos vasarā.

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

FUNKCIJAS

Šarnīra stūres mehānisms Priekšpusē montēts pļaušanas bloks Automātiskā transmisija Piederumu rāmis 4×4 Servisa stāvoklis Grozāms aizmugures tilts

* Bez pļaušanas bloka.

38


FR 2215 MA

FR 2213 RA

Briggs & Stratton PowerBuilt OHV AVS

Briggs & Stratton PowerBuilt OHV AVS

Briggs & Stratton PowerBuilt OHV AVS

Briggs & Stratton PowerBuilt

Briggs & Stratton PowerBuilt

9,6/2900

9,6/2900

6,7/3000

7,0/3000

6,8/3000

10

10

10

2,8

2,8

Automātiski

Automātiski

Automātiski

Automātiski

Manuālā (5+1)

94

94

94

85

85

30

30

30

30

30

30 – 80

30 – 80

30 – 80

25 – 70

25 – 70

0 – 9

0 – 9

0 – 9

0 – 7

0 – 7

254*

235*

225*

160*

165*

• • • • • •

• • •

• • •

• • •

• •

• •

Dzinējam norādītā nominālā jauda ir dzinēja modelim izmērītā tīrā izejas jauda (pie norādītajiem apgriezieniem), ko mēra atbilstoši SAE standartam J1349/ISO 1585. Masveida ražošanā izgatavotiem dzinējiem šis parametrs

FR 2312 MA

IZSTRĀDĀJUMU APSKATS, FRONTĀLIE RAIDERI

FR 2215 MA 4 x 4

FR 2311 M

var atšķirties. Mašīnai uzstādītā dzinēja reālais jaudas izvads ir atkarīgs no darbināšanas ātruma, vides nosacījumiem un citiem mainīgiem nosacījumiem.

39


TIEM NO JUMS, KAS IKDIENAS PIENĀKUMUS PĀRVĒRŠ IESPĒJĀS Ja apsverat Jonsered® dārza traktora iegādi, jūs, iespējams, piederat to cilvēku grupai, kas vienmēr cenšas iegūt no katras situācijas vislabāko. Pie tiem, kas saredz iespējas, kur citi saskata tikai problēmas. Un pie tiem, kuri ar prieku izvēlas viselegantāko risinājumu, kas būs piemērots ikvienai funkcionālai vajadzībai. Lai arī kuru Jonsered dārza traktoru jūs

40

izvēlētos, iegūsiet ne tikai vienu no tirgū visstilīgā­ kajiem un pieejamākajiem zāles pļāvējiem, bet arī daudzpusīgu darba zirdziņu, kas uzticīgi kalpos un iepriecinās jūs visu gadu. Plašais pārdomāto un oriģinālo visiem dārza darbiem piemēroto piederumu agregātu klāsts ļaus pārvērst jūsu dārza traktoru par universālu darbarīku.


DĀRZA TRAKTORI www.jonsered.lv

JAUNUMS!

JONSERED LT 2316 CMA2

Viegli vadāms un komfortabls traktors ar divcilindru dzinēju un automātisku, ar pedāļiem vadāmu transmisiju. Integrētais nopļautās zāles savācējs ļauj iegūt tīru pļāvumu. Skatiet 43. lpp.

41


JAUDĪGI TRAKTORI PLAŠIEM ZĀLIENIEM Ja jums ir lielas kopjamu zālāju platības, būs jauki, ja jūsu garāžā atradīsies izturīgais Jonsered® traktors. Mūsu lielākie modeļi ir jaudīgas un efektīvas mašīnas, kas aprīkotas ar automātisko transmisiju un platiem

un augstražīgiem pļāvēju blokiem. Ja izvēlēsieties modeli ar integrētu kolektoru, tas atvieglos nopļautās zāles, zariņu, lapu un citu atkritumu savākšanu.

IETEIKUMU TABULA LT 2223 A2

LT 2216 A2

LT 2218 A

LT 2223 CMA2

LT 2218 CMA2

LT 2316 CMA2

Biežai izmantošanai visa gada garumā – lielākām piemājas platībām Biežai lietošanai visu gadu – piemājas platībām Lietošanai visu gadu – lielākiem dārziem Daudzpusīgai lietošanai vasarā – lielākiem dārziem Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 50., 51. lpp.

42

* Dzinēja nominālo jaudu skatiet 51. lpp.


DAUDZPUSĪGUMS Jūsu traktoru var aprīkot ar dažādiem piede­ru­ miem, kas nodrošina tā daudzpusīgu izmantošanu visu gadu, piemēram, ar piekabēm, slotu, sniega pūtēju, sūnu grābekli u.c.

MULČĒŠANA, NEPIECEĻOTIES NO SĒDEKĻA Mūsu CMA2 traktori piedāvā jaunu mulčēšanas komplekta funkciju, kas ļauj pārslēgties no pļaušanas ar savākšanas metodi uz pļaušanu ar mulčēšanas metodi, pat nepieceļoties no vadītāja sēdekļa. Vienkārši darbiniet centrālo ierīci, lai nolaistu paneli.

JONSERED LT 2223 A2 Jonsered V-Twin B&S dzinējs (12,3 kW*), ar pedāļiem vadāma automātiskā transmisija, pļaušanas platums 122 cm.

JONSERED LT 2216 A2 Jonsered V-Twin B&S dzinējs (10,8 kW*), automātiskā transmisija, pļaušanas platums 107 cm.

JONSERED LT 2218 A Jonsered B&S dzinējs (8,7 kW*), automātiskā transmisija, pļaušanas platums 107 cm.

JAUNUMS!

JONSERED LT 2223 CMA2 Jonsered V-Twin B&S dzinējs (12,3 kW*), automātiskā transmisija, pļaušanas platums 107 cm.

JONSERED LT 2218 CMA2 Jonsered V-Twin B&S dzinējs (10,4 kW*), automātiskā transmisija, pļaušanas platums 107 cm.

JONSERED LT 2316 CMA2 Jonsered V-Twin B&S dzinējs (10,8 kW*), ar pedāļiem vadāma automātiskā transmisija, pļaušanas platums 97 cm.

43

GUDRĀS FUNKCIJAS

AUTOMĀTISKĀ TRANSMISIJA Vienkārša ātruma un virziena vadība. Dažiem modeļiem ir ar sviru darbināma transmisija, bet citi ir aprīkoti ar ērtiem pedāļiem braukšanai uz priekšu un atpakaļgaitā.


EFEKTĪVI UN DAUDZPUSĪGI DĀRZA TRAKTORI Ar labi aprīkotu Jonsered® traktoru, strādājot dārzā, jūs vienmēr varat apvienot darbu ar izklaidi, lai kāds arī būtu gadalaiks. Fakts, ka tā lieliskais sarkanais atspīdums ļauj to pēc pļaušanas kādu laiku atstāt laukā un vienkārši apbrīnot, nedara neko sliktu. Jūs varat izvēlēties traktoru

ar sānu izsviedēju vai ar integrētu kolektoru. Pateicoties šā gada jaunajiem Jonsered modeļiem LT 2316 CM un LT 2317 CMA, vidējās klases mašīnu izvēle ir kļuvusi vēl labāka un stilīgāka nekā iepriekš.

IETEIKUMU TABULA LT 2217 A

LT 2216

LT 2213 A/LT 2213

LT 2317 CMA

LT 2316 CM

LT 2213 CA/LT 2213 C

Biežai izmantošanai visa gada garumā – lielākām piemājas platībām Biežai lietošanai visu gadu – piemājas platībām Lietošanai visu gadu – lielākiem dārziem Daudzpusīgai lietošanai vasarā – lielākiem dārziem Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 50., 51. lpp.

44

* Dzinēja nominālo jaudu skatiet 51. lpp.


ĒRTA VADĪTĀJA ZONA Pārdomāti konstruētā šasija ļauj vienkārši apsēsties uz traktora un nokāpt no tā. Arī visas vadības ierīces, sēžot regulējamā vadītāja sēdeklī, ir ērti aizsniedzamas.

ŪDENS ŠĻŪTENES SAVIENOJUMS Atvieglo pļāvēja bloka tīrīšanu un ļauj ilgstoši uzturēt traktora labā darbspējas stāvoklī. Tīrs pļāvēja bloks vienmēr nodrošina vislabāko pļāvumu.

JONSERED LT 2217 A Jonsered B&S dzinējs (8,6 kW*), automātiskā transmisija, pļaušanas platums 97 cm.

JAUNUMS!

JONSERED LT 2317 CMA Jonsered B&S dzinējs (8,6 kW*), automātiskā transmisija, pļaušanas platums 97 cm.

JONSERED LT 2216 Jonsered B&S (8,6 kW*), 6 pārnesumi uz priekšu/1 atpakaļgaitas, pļaušanas platums 97 cm.  

JONSERED LT 2213 A/LT 2213 B&S IC (6,4 kW*). Ar pedāļiem vadāma automātiskā transmisija/manuāla ātrumkārba ar 6 pārnesumiem braukšanai uz priekšu un 1 – atpakaļgaitā. Pļaušanas platums – 77 cm.

JAUNUMS!

JONSERED LT 2316 CM Jonsered B&S (8,6 kW*), 6 pārnesumi uz priekšu/1 atpakaļgaitas, pļaušanas platums 97 cm.

JONSERED LT 2213 CA/LT 2213 C B&S IC (6,4 kW*). Ar pedāļiem vadāma automātiskā transmisija/manuāla ātrumkārba ar 6 pārnesumiem braukšanai uz priekšu un 1 – atpakaļgaitā. Pļaušanas platums – 77 cm.

45

GUDRĀS FUNKCIJAS

EFEKTĪVA PĻAUŠANA Visus traktorus, izmantojot piederumus, var aprīkot vairākām pļaušanas sistēmām. Uzstādiet kolektoru vai mulčēšanas komplektu traktoriem ar sānu izsviedēju vai mulčēšanas aizbāzni vai deflektoru – traktoriem ar nopļautās zāles savākšanas perfektu pļāvumu jebkādos apstākļos.


PIEDERUMI PAVASARIM, VASARAI UN RUDENIM Jums jātransportē augsne, mēslojuma maisi, stādi un iekārtas?Varbūt ir jāpārvieto malkas kaudze? Jūs parasti aerējat mauriņu, nogrābjat sūnas, sējat jaunu zāli vai vēlaties sakārtot grantētos laukumus tūlīt un tagad? Šeit jūs atradīsiet piederumus, kas palīdzēs jums un jūsu Jonsered® traktoram izveidot perfektu komandu. 1. PIEKABE*

Ietilpīgas piekabes ar nolaižamu bortu atvieglo iekraušanu un izkraušanu. Modeli „Profi“ var izmantot kā pašizgāzēju. Piekabe „Profi“ 531 01 77-72 Piekabe 275, 501 00 82-02 Piekabe „Promo“, 504 79 54-01 2. SLOTA*

3. GRANTS ECĒŠAS*

Izturīgas grants ecēšas ar gumijas riteņiem un regulējamu darbības dziļumu. Rotējoši zari, kas, braucot atpakaļgaitā, salokās. 953 51 24-01 4. SŪNU GRĀBEKLIS*

Spēcīgs un izturīgs sūnu grābeklis efektīvai sūnu nogrābšanai. Atkarībā no augsnes stāvokļa svaru var palielināt līdz 32 kg. 954 12 00-43 5. SKARIFIKATORS*

Izdur mauriņā caurumus, ļaujot iekļūt gaisam, ūdenim un mēslojumam. Atkarībā no augsnes stāvokļa svaru var palielināt līdz 45 kg. Darba platums – 102 cm. 964 99 57-03 6. KAISĪTĀJS*

Rotējoša slota lapu, sniega utt. slaucīšanai. Regulējami atbalsta riteņi. Var pagriezt līdz 20° leņķim uz kādu no pusēm. Darba platums – 100 cm.

Parocīgs kaisītājs ar viegli regulējamu plūsmu efektīvai mēslojuma un sāls kaisīšanai. Lielais kaisītājs, maksimālā krava 75 kg. Kaisīšanas platums 3 – 3,6 m. 954 12 00-42

Traktori ar sānu izmetēju līdz 2006. gada modeļiem un visi CM traktori. 953 51 61-01

Mazais kaisītājs, maksimālā krava 30 kg. Kaisīšanas platums 1,2 – 2,4 m. 954 12 00-46

Traktori ar sānu izmetēju no 2007. gada modeļiem (izņemot sēriju LT 2213) 544 92 16-01

46

7. VELTNIS*

Uzstādiet pašgājēja pļāvējam veltni un piepildiet to ar ūdeni vai smiltīm. Izmantojiet veltni nelīdzenas augsnes izlīdzināšanai vai tikko izsētu sēklu pieblīvēšanai. Svars ar ūdeni – 182 kg. 965 89 94-01


ZIEMAS PIEDERUMI DĀRZA TRAKTORIEM Kad nākamreiz sniegs pārklās pagalmu, celiņus un pievedceļus ar mīkstu un baltu segu, jūs varat pasaudzēt savu muguru un nolikt sniega lāpstu malā. Pagrieziet sava Jonsered® traktora aizdedzes atslēgu un ļaujiet sniega lāpstai vai sniega metējam darīt savu darbu. 8. SNIEGA LĀPSTA*

Izturīgs tērauda asmens ar atsperu aizsargmehānismu. Darba platums – 122 cm. Var noregulēt dažādos leņķos pēc vajadzības uz labo vai kreiso pusi. Maināms skrēpera stienis. Jāizmanto kopā ar sniega ķēdēm un riteņu atsvariem. LT traktori (izņemot LT 2213 sēriju), 544 92 17-01

11. SNIEGA ĶĒDES

18×8,5-8", 964 99 43-01 20×10-8", 997 10 31-10 18×9,5-8", 997 10 36-10 20×8-8", 531 00 65-83 22×9,5-12", 501 32 76-01 12. ATSVARS

Nodrošina labāku saķeri un drošāku braukšanu. Uzstāda uz aizmugures sekcijas, svars – 25 kg. Traktori ar sānu izmetēju, 505 54 92-01 CM traktori, 501 00 81-02

9. GUMIJAS SKRĒPERS

Gumijas skrēperi piestiprina pie sniega lāpstas malas, lai pasargātu augsni/virsmu no saskrāpēšanas ar metāla lāpstu. Piemērots sniega lāpstai 544 91 17-01. 966 00 19-01 10. DIVPAKĀPJU SNIEGA PŪTĒJS*

Divpakāpju sniega pūtējs ar 107 cm darba platumu. Izsviedēju var pagriezt par 180°. Jāizmanto kopā ar sniega ķēdēm un riteņu atsvariem. LT traktori (izņemot LT 2213 sēriju), 544 92 18-01

IEVĒROJIET! CE apstiprinājums ir spēkā tikai tad, ja Jonsered pašgājēja pļaujmašīnām tiek izmantoti iepriekš minētie Jonsered piederumi, tiek ievērotas tiem pievienotās instrukcijas un izmantotas autentiskas Jonsered daļas. * Maksimālais slīpums, pa kādu var braukt ar šo traktoru un papildu piederumu kombināciju (visos virzienos), ir 10°.

47


PIEDERUMI DAUDZPUSĪGAI PĻAUŠANAI Šeit jūs atradīsiet oriģinālus piederumus, kas padarīs jūsu Jonsered® traktoru par vēl efektīvāku un daudzpusīgāku zāles pļāvēju, vai tas būtu traktors ar sānu izsviedēju vai ar integrētu kolektoru. 1. ZĀLES KOLEKTORS AR 3 MAISIEM

4. MULČĒŠANAS KOMPLEKTS / IELIKTNIS

Pārveidošana mulčēšanai. Modeļi ar zāles izvadi sānos: 77 cm, 960 71 00-25 (plāksne) 97 cm, 960 71 00-03 (plāksne) 107 cm, 960 71 00-06 (asmeņi un plāksne) 122 cm, 960 71 00-04 (asmeņi un plāksne)

Par 50 % lielāks tilpums nekā kolektoram ar 2 maisiem. Piemērots visiem traktoriem, izņemot sērijas CM un LT 2213. Maksimālais slīpums, pa kādu var braukt ar traktoru, kam piekabināts šis piederums (visos virzienos), ir 14°.

C modeļi: 77 cm, 960 71 00-24 (ieliktnis) Visi pārējie C modeļi ir aprīkoti ar mulčēšanas ieliktni vai arī jauno mulčētāju, kuru var darbināt no vadītāja vietas.

2. ZĀLES KOLEKTORS AR 2 MAISIEM

5. AIZMUGURES IZSVIEDĒJA NOVIRZĪTĀJS

Piemērots visiem traktoriem, izņemot sērijas CM un LT 2213. Maksimālais slīpums, pa kādu var braukt ar traktoru, kam piekabināts šis piederums (visos virzienos), ir 14°. 3. K  OLEKTORA ELEKTRISKAIS IZTUKŠOŠANAS KOMPLEKTS

Ļauj bez piepūles iztukšot iebūvēto kolektoru. Vienkārši nospiediet pogu. Der visiem CM traktoriem, sākot ar 2002. gada modeļiem (sērijas LT 2213, LT 2316 un LT 2317). 532 43 06-14

48

Piemērots CM sērijas mašīnām (izņemot sēriju LT 2213). 954 12 00-91


ĒRTI PIEDERUMI UN AKSESUĀRI JŪSU TRAKTORAM 6. PĀRSEGS

Praktiska glabātava. No lietus aizsargājošs ūdensnecaurlaidīga neilona pārsegs. Regulējama savilkšanas virve lejasdaļā un ventilācijas atveres. Pieejami divi izmēri, kas piemēroti visiem mūsu traktoriem. Pārsegs traktoram ar sānu izmetēju un jumtiņu, 504 98 13-80 Pārsegs traktoriem ar sānu izmetēju un lielu jumtu, kā arī CM traktoriem, 504 98 13-82 7. AIZSARGS

Praktisks aizsargs montāžai traktora priekšpusē. Efektīva motora pārsega aizsardzība. Visiem modeļiem, 954 12 00-49 8. ROKU BALSTU KOMPLEKTS

Lielākām ērtībām, pļaujot zāli. Piemērots modeļiem LT 2218 A, LT 2216 A2 un LT 2223 A2, kas izgatavoti pēc 2008. gada janvāra. 532 42 14-99

9. IEKRAUŠANAS RAMPAS

Praktiska rampa, kas veidota veidota no alumīnija, kurš pasargā no sālsūdens. Rampām ir efektīva pretslīdēšanas aizsardzība, kas nodrošina labu saķeri ar dažādu veidu riepām. Piemērota piekabēm ar augstumu līdz 700 mm un maksimālo slodzi līdz 1000 kg. 1,5 m, 505 69 90-41 2,0 m, 505 69 90-43 10. AUSU AIZSARGI AR POLSTERĒTU GALVAS SAITI

Viegli. Mīksta, polsterēta galvas saite. Spriegojumu var regulēt līdz aptuveni 20 %. Atbilst standarta EN 352-1 prasībām. 504 98 17-10 Nomaināmi austiņu polsteri, 505 66 53-26 Nomaināmi ausu uzmavu polsteri, 505 66 53-31 11. AUSU AIZSARGI

Plata, labi pieguloša galvas saite. Atbilst standarta EN 352-1 prasībām. 504 98 02-02 Vienmēr izmantojiet oriģinālas, pārbaudītas un apstiprinātas Jonsered® daļas un piederumus.Tādējādi jūs būsiet pārliecināts, ka esat iegādājies izstrādājumus, kas paredzēti tieši Jonsered pļaujmašīnām. Papildinformāciju par Jonsered pašgājēja pļāvējam piemērotiem piederumiem meklējiet mūsu tīmekļa vietnē (www.jonsered.lv) vai vaicājiet savam Jonsered izplatītājam.

49


LT 2223 A2

LT 2216 A2

LT 2218 A

LT 2217 A

LT 2216

LT 2213 A

Dzinējs

Jonsered V-Twin by Briggs & Stratton

Jonsered V-Twin ar Briggs & Stratton

Jonsered ar Briggs & Stratton

Jonsered ar Briggs & Stratton

Jonsered ar Briggs & Stratton

Briggs & Stratton PowerBuilt

Jauda, kW un apgr./min.

12,3/2500

10,8/2500

8,7/2500

8,6/2500

8,6/2500

6,4/2800

Degvielas tvertnes tilpums, litri

15,2

7,6

7,6

5,7

5,7

5,7

Transmisijas tips

Automātiskā (ar pedāļiem)

Automātiskā (ar svirām)

Automātiskā (ar svirām)

Automātiskā (ar svirām)

Manuālā (6+1)

Automātiskā (ar pedāļiem)

Pļaušanas platums, cm

122

107

107

97

97

77

Pļaušanas metodes

Sānu izsviedējs

Sānu izsviedējs

Sānu izsviedējs

Sānu izsviedējs

Sānu izsviedējs

Sānu izsviedējs

Nažu iedarbināšana

Elektriskais sajūgs

Manuālā

Elektriskais sajūgs

Manuālā

Manuālā

Elektriskais sajūgs

Riepu izmērs, collas, priekšējās/aizmugures

16×6,5-8"/ 22×9,5-10"

15×6-6"/ 20×10-8"

15×6-6"/ 20×10-8"

15×6-6"/ 18×9,5-8"

15×6-6"/ 18×9,5-8"

13×5-6"/ 16×6,5-8"

Svars, kg

215

193

188

185

185

172

• •

• • • • • •

• • • • •

• • • • •

• •

• • •

IETEIKUMU TABULA

Biežai izmantošanai visa gada garumā – lielākām piemājas platībām Biežai lietošanai visu gadu – piemājas platībām Lietošanai visu gadu – lielākiem dārziem Daudzpusīgai lietošanai vasarā – lielākiem dārziem

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

FUNKCIJAS

Ar pedāli darbināma automātiskā transmisija Savācējs Elektriskais savācēja izgāzējs

*

*

*

*

*

Mulčēšana no sēdekļa Caurstaigājama šasija Liets priekšējais tilts Premium sēdeklis Motorstundu skaitītājs Priekšējie lukturi Ūdens šļūtenes savienojums

* Opcija

50

• •


LT 2223 CMA2

LT 2218 CMA2

Briggs & Stratton PowerBuilt

Jonsered V-Twin ar Briggs & Stratton

Briggs & Jonsered V-Twin Jonsered V-Twin Jonsered Jonsered Stratton ar Briggs & Stratton ar Briggs & Stratton ar Briggs & Stratton ar Briggs & Stratton PowerBuilt

Briggs & Stratton PowerBuilt

6,4/2800

12,3/2500

10,4/2500

10,8/2500

8,6/2500

8,6/2500

6,4/2800

6,4/2800

5,7

7,6

7,6

5,7

5,7

5,7

5,7

5,7

Manuālā (6+1)

Automātiskā (ar svirām)

Automātiskā (ar svirām)

Automātiskā (ar pedāļiem)

Automātiskā (ar svirām)

Manuālā (6+1)

Automātiskā (ar pedāļiem)

Manuālā (6+1)

77

107

107

97

97

97

77

77

Sānu izsviedējs

Savācējs/mulča

Savācējs/mulča

Savācējs/mulča

Savācējs/mulča

Savācējs/mulča

Savācējs

Savācējs

Manuālā

Elektriskais sajūgs

Elektriskais sajūgs

Manuālā

Manuālā

Manuālā

Elektriskais sajūgs

Manuālā

13×5-6"/ 16×6,5-8"

15×6-6"/ 20×10-8"

15×6-6"/ 20×10-8"

15×6-6"/ 18×9,5-8"

15×6-6"/ 18×9,5-8"

15×6-6"/ 18×9,5-8"

13×5-6"/ 16×6,5-8"

13×5-6"/ 16×6,5-8"

172

235

225

225

220

220

190

190

• • • • • • • •

• • • • • • • • •

• •

• •

• •

• •

• • •

• •

• • •

• • • • • • • •

LT 2316 CMA2

Dzinējam norādītā nominālā jauda ir dzinēja modelim izmērītā tīrā izejas jauda (pie norādītajiem apgriezieniem), ko mēra atbilstoši SAE standartam J1349/ISO 1585. Masveida ražošanā izgatavotiem dzinējiem šis parametrs

LT 2317 CMA

• •

LT 2316 CM

LT 2213 CA

IZSTRĀDĀJUMU APSKATS – DĀRZA TRAKTORI

LT 2213

LT 2213 C

var atšķirties. Mašīnai uzstādītā dzinēja reālais jaudas izvads ir atkarīgs no darbināšanas ātruma, vides nosacījumiem un citiem mainīgiem nosacījumiem.

51


TIEM, KAM PATĪK PĻAUT MAURIŅUS, VAI KURI VĒLAS, LAI TO IZDARĪTU JŪS Mūsuprāt, ir tikai divas cilvēku kategorijas: tie, kam patīk pļaut zāli, un tie, kam zāles pļaušana ir kaut kas līdzīgs neizbēgamam ļaunumam. Dažādu iemeslu dēļ tie, kas ir izvēlējušies Jonsered® zāles pļāvēju, parasti pieder pie pozitīvāk noskaņoto cilvēku kategorijas.   Tā iemesls varētu būt Jonsered zāles pļāvēju izturība un uzticamība, efektīvie pļāvēju bloki un tas pierādītais

52

fakts, ka ar mūsu zāles pļāvējiem ir ļoti viegli strādāt. Vai arī vienkārši tas, ka rezultāts ir vienmēr perfekts.   Ja vēlaties būt viens no tiem, kam patīk pļaut zālienus, vienkārši iepazīstieties nākamajās lappusēs ar mūsu zāles pļāvēju klāstu, kuri var izpildīt ikvienu jūsu vēlēšanos.


ZĀLES PĻĀVĒJI www.jonsered.lv

JAUNUMS!

JONSERED LM 2152 CMDAE

Pašgājēja zāles pļāvējs tiem, kam ir augstas prasības attiecībā uz pļaušanas sniegumu un komfortu. Aprīkots ar elektrisko starteri, centrālo pļaušanas augstuma regulēšanas sistēmu un īpaši lielu savācēju. Skatiet 55. lpp. 53


IZTURĪGI, EFEKTĪVI PĻĀVĒJI LIELĀM PLATĪBĀM Ja mauriņu platības ir lielas, jūsu izvēlei ir gada piedā­ vājums ar ne mazāk kā astoņiem dažādiem Jonsered® zāles pļāvējiem.Visas mašīnas ir aprīkotas ar jaudīgiem Briggs & Stratton dzinējiem un platiem un izturīgiem mulčēšanas blokiem. Lielākā daļa modeļu ir aprīkoti ar ietilpīgiem savācējiem, un tiem ir maināms darba ātrums, kas nodrošina

efektīvu un drošu pļaušanu. Ja vēlaties, lai darbs būtu patie­šam komfortabls, izvēlieties modeli ar elektrisko starteri un centrālo pļaušanas augstuma regulēšanas sistēmu. Šī gada jaunais Jonsered modelis LM 2152 CMDAE ir tieši tāds zāles pļāvējs – tam ir viss!

IETEIKUMU TABULA LM 2156 CMDA

LM 2155 MD

LM 2153 CMDAE

LM 2153 CMDA

LM 2152 CMDAE

LM 2152 CMDA

LM 2151 CMDA

LM 2150 CMD

Zāles savākšana Zāles izpūšana Mulčēšana Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 58., 59. lpp.

54

* Dzinēja nominālo jaudu skatiet 59. lpp.


EFEKTĪVS KOLEKTORS Jonsered® efektīvā pļaujmašīna ar kolektoru savāc visu, kas ir zālē, sākot ar lapām un beidzot ar zariem. Jūs ātri varat mainīt pļaušanas sistēmas no savākšanas uz zāles izpūšanu un mulčēšanu.

AUTOMĀTISKĀ TRANSMISIJA Vairākumam Jonsered pašgājēja pļaujmašīnu ir automātiskā transmisija. Tas nozīmē, ka jūs varat vienkārši noregulēt pļaujmašīnas ātrumu, saglabājot asmens ātrumu un pļaušanas efektivitāti.

JONSERED LM 2156 CMDA Sērija Briggs & Stratton 875, 3,3 kW, pļaušanas platums – 56 cm.

JONSERED LM 2155 MD Sērija Briggs & Stratton 650, 2,4 kW, pļaušanas platums – 55 cm.

JONSERED LM 2153 CMDAE Sērija Briggs & Stratton Intek 875, 3,3 kW, elektriskais starteris, pļaušanas platums – 53 cm.

JONSERED LM 2153 CMDA Sērija Briggs & Stratton Intek 875, 3,3 kW, pļaušanas platums – 53 cm.

JAUNUMS!

JONSERED LM 2152 CMDAE Sērija Briggs & Stratton Intek 650, 2,4 kW, elektriskais starteris, pļaušanas platums – 53 cm.

JONSERED LM 2152 CMDA Sērija Briggs & Stratton 650, 2,4 kW, pļaušanas platums – 53 cm.

JONSERED LM 2151 CMDA Sērija Briggs & Stratton 675, 2,4 kW*, alumīnija bloks, pļaušanas platums – 50 cm.

JONSERED LM 2150 CMD Sērija Briggs & Stratton 675, 2,4 kW, pļaušanas platums – 50 cm.

55

GUDRĀS FUNKCIJAS

MULČĒŠANAS FUNKCIJA Mūsu zāles pļaujmašīnas ar mulčēšanas funkciju pļauj un sasmalcina zāli, bet pēc tam izsviež to uz mauriņa kā dabisko mēslojumu.


UZTICAMI, VIEGLI VADĀMI PĻĀVĒJI NORMĀLA IZMĒRA ZĀLIENIEM Ja vajadzīgs jauns zāles pļāvējs normāla izmēra zālienam, jums ir no kā izvēlēties.Visi Jonsered® mazās klases zāles pļāvēji ir aprīkoti ar efektīviem pļāvēju blokiem, kas nod­ rošina perfektu rezultātu nelieliem un vidējiem zālieniem. To kompaktais izmērs atvieglo uzglabāšanu, it īpaši ja

uzglabāšanai pieejamā vieta ir ierobežota. Šogad Jonsered sērija LM 2147 ir modernizēta ar jaunu integrētā savācēja konstrukciju un jaunu un izturīgu Briggs & Stratton dzinēju, kas aprīkots ar Easy Start funkciju.

IETEIKUMU TABULA LM 2147 CMDAE

LM 2147 CMD

LM 2147 CM

LM 2146 M

LM 2040 HF

LM 2040 H

Zāles savākšana Zāles izpūšana Mulčēšana Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 58., 59. lpp.

56

* Dzinēja nominālo jaudu skatiet 59. lpp.


EFEKTĪVS KOLEKTORS Jonsered efektīvā pļaujmašīna ar kolektoru savāc visu, kas ir zālē, sākot ar lapām un beidzot ar zariem. Jūs ātri varat mainīt pļaušanas sistēmas no savākšanas uz zāles izpūšanu un mulčēšanu.

ŪDENS ŠĻŪTENES SAVIENOJUMS Ar „Gardena“ uzkabi aprīkotie zāles pļāvēji ļauj vienkārši pievienot pļāvēja blokam ūdens šļūteni.

JONSERED LM 2147 CMDAE Sērija Briggs & Stratton 675, 2,4 kW, elektriskais starteris, pļaušanas platums – 46 cm.

JONSERED LM 2147 CMD Sērija Briggs & Stratton 675, 2,4 kW, pļaušanas platums – 46 cm.

JONSERED LM 2147 CM Sērija Briggs & Stratton 675, 2,4 kW, pļaušanas platums – 46 cm.

JONSERED LM 2146 M Sērija Briggs & Stratton 450, 1,9 kW*, ABS plastmasas bloks, pļaušanas platums – 46 cm.

JONSERED LM 2040 HF Pļaušanas platums – 40 cm.

JONSERED LM 2040 H Pļaušanas platums – 40 cm.

57

GUDRĀS FUNKCIJAS

MULČĒŠANAS FUNKCIJA Mūsu zāles pļaujmašīnas ar mulčēšanas funkciju pļauj un sasmalcina zāli, bet pēc tam izsviež to uz mauriņa kā dabisko mēslojumu.


LM 2156 CMDA

LM 2155 MD

LM 2153 CMDAE

LM 2153 CMDA

LM 2152 CMDAE

LM 2152 CMDA

Dzinējs

B&S 875 sērija ar OHV

B&S 650 sērija

B&S 875 sērija ar OHV

B&S 875 sērija ar OHV

B&S 650 sērija

B&S 650 sērija

Tīrā jauda pie iepriekšiestatītiem apgriezieniem, kW/apgr./min.

3,3

2,4

3,3

3,3

2,4

2,4

Dzinēja tilpums, cm³

190

190

190

190

190

190

Pļaušanas platums, cm

56

55

53

53

53

53

Pļaušanas bloks

Tērauds

Tērauds

Tērauds

Tērauds

Tērauds

Tērauds

Svars, kg

38

39

47

47

40

40

Pārnesumkārba, pārnesumu skaits

Automātiski

1

Automātiski

Automātiski

Automātiski

Automātiski

Pļaušanas augstums, mm

25–105

24–100

30–80

30–80

32–95

32–95

Pļaušanas augstuma regulēšana

Atsevišķi, ar ātro tapu

Atsevišķa

Atsevišķa

Atsevišķa

Centrālā

Centrālā

Degvielas tvertnes tilpums, litri

1,1

1

1,1

1,1

1

1

Riteņu izmērs, priekšējie

8"

8"

8"

8"

8"

8"

Riteņu izmērs, aizmugures

12"

8"

12"

12"

8"

8"

• • • • •

• • • • •

• • • •

• • •

• •

IETEIKUMU TABULA

Zāles savākšana Zāles izpūšana Mulčēšana

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

FUNKCIJAS

Riteņi ar piedziņu Elektriskais starteris Savācējs Sānu izmetējs Aizmugures izmetējs Mulčēšana Ūdens šļūtenes savienojums

58

• •


LM 2151 CMDA

LM 2150 CMD

LM 2147 CMDAE

LM 2147 CMD

LM 2147 CM

LM 2146 M

LM 2040 HF

LM 2040 H

B&S 675 sērija

B&S 675 sērija

B&S 675 sērija

B&S 675 sērija

B&S 675 sērija

B&S 450 sērija

_

_

2,4

2,4

2,4

2,4

2,4

1,9

190

190

190

190

190

148

50

50

46

46

46

46

40

40

Alumīnijs

Tērauds

Tērauds

Tērauds

Tērauds

ABS plastmasas

41

42

35

35

34

25

10,1

9

Automātiski

1

Automātiski

1

1

28–75

25–70

30–70

30–70

30–70

30–65

12–38

12–38

Centrālā

Centrālā

Centrālā

Centrālā

Centrālā

Atsevišķa

1

1

1

1

1

0,9

7,6"

7,6"

7,6"

7,6"

7,6"

6,5"

8,4"

8,4"

8,4"

8,4"

8,4"

6,5"

• • • • •

• • • • •

• • • • • •

• • • • •

• • • •

Dzinējam norādītā nominālā jauda ir dzinēja modelim izmērītā tīrā izejas jauda (pie norādītajiem apgriezieniem), ko mēra atbilstoši SAE standartam J1349/ISO 1585. Masveida ražošanā izgatavotiem dzinējiem šis parametrs

var atšķirties. Mašīnai uzstādītā dzinēja reālais jaudas izvads ir atkarīgs no darbināšanas ātruma, vides nosacījumiem un citiem mainīgiem nosacījumiem.

59


REGULĒJAMS AIZMUGURES ROKTURIS Dzīvžogu griezēju aizmugures regulējamais rokturis ļauj ērti strādāt gan horizontāli, gan vertikāli.

VIEGLĀK IEDARBINĀT AR SPIN START™ Spin Start™ mehānisms palīdz iedarbināt mašīnu un par 40 % samazina vilkšanas pretestību uz startera rokturi.

AUGSTA GRIEZTSPĒJA Dzīvžogu griezējiem ar pretdarbības asmeņiem piemīt liela griešanas spēja, un vienlaikus griešanas kustība slāpē vibrāciju.

DZĪVŽOGU GRIEZĒJI VISIEM DARBIEM Izvēlieties dzīvžogu griezējus ar tādām funkcijām un jaudu, kas jūsu dzīvžogu formai un lielumam ir vispiemērotākais. Tas vienkāršos darbu un nodrošinās labāku rezultātu. Jonsered HTE 2123 ļauj ātri un droši apcirpt gan augstus, gan zemus dzīvžogus. Jonsered HT 2124 T ir dzīvžogu griezējs

ar benzīnmotora piedziņu un regulējamu aizmugures rokturi, kas atvieglo dekoratīvās dārzkopības darbu veikšanu. Ja vēlaties elektriskos dzīvžoga griezējus ar profesionālam īpašībām, jums jāizvēlas Jonsered HT 2105 E.

JONSERED HT 2124 JONSERED HT 2124 T 22,5 cm³, 0,6 kW, 0,8 ZS, 5,1/5,2 kg.

JONSERED HT 2105 E JONSERED HT 2106 ET 0,58/0,7 kW, 3,3/3,6 kg.

Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 64. lpp.

60

JONSERED HTE 2123 22,8 cm³, 0,59 ZS, 0,8 ZS, 6,1 kg.


GUDRĀS FUNKCIJAS

ĒRTI LIETOJAMS Jaunie pūtēji ir teicami līdzsvaroti un, pateicoties „S“ formas ventilatora korpusam un integrētajam dizainam ar gludajām virsmām, ar tiem viegli manevrēt.

SŪKŠANA AR VAC-KIT Ar BV 2126 jūs varat pievienot vakuuma sūkšanas komplektu un savākt lapas maisā.

MULČĒŠANAS FUNKCIJA Modeļa 2126 mulčēšanas naži sīki sasmalcina materiālu un palielina savākšanas jaudu.

LABS PŪTĒJS ATVIEGLO DZĪVI Jaudīgs pūtējs ļauj uzturēt tīrus un kārtīgus jūsu šķūņus un staļļus, un tas ir tikpat vienkārši kā lapu un gružu savākšana no celiņiem un mauriņiem rudenī. Un tāpēc tā nav sagadīšanās, ka strādnieki noliek malā grābekļus un

slotas. Mūsu jaudīgais uzkabināmais pūtējs Jonsered BB 2250 ir paredzēts darbam lauku saimniecībās un lielos dārzos. Jonsered BV 2126 ir rokas pūtējs, kas apvieno pūšanas un sūkšanas funkcijas ar mulčētāju un savācēju.

JONSERED BV 2126 28,0 cm³, 0,8 kW, 1,1 ZS, 4,4 kg, 76 m/s.

JONSERED B 2126 28,0 cm³, 0,8 kW, 1,1 ZS, 4,3 kg, 76 m/s.

JONSERED BB 2250 50,2 cm³, 1,6 kW, 2,2 ZS, 10,1 kg, 85 m/s.

Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 64. lpp.

61


ROKTURIS/SATVĒRIENA DAĻA Izturīgos un stingros rokturus var noregulēt arī vertikāli, lai panāktu ergonomisku ķermeņa stāvokli.

ATPAKAĻGAITAS PĀRNESUMS Nodrošina lielisku manevrējamību, kas atvieglo mašīnas pagriešanu un iesprūdušā sniega tīrīšanu. Samazina slodzi uz jūsu muguru un rokām.

TRANSPORTĒŠANAS RITENIS Ātri un viegli maināms transportēšanas riteņa stāvoklis (no transporta stāvokļa darba stāvoklī). Ļauj viegli pārvietoties no vienas darba zonas uz citu.

IZTURĪGI UN EFEKTĪVI KULTIVATORI Izturīgais kultivators ir nenovērtējams palīgs, ja jāapstrādā kartupeļu lauciņš vai jāizveido pilnīgi jauns lauks. Jonsered® kultivatori ir izturīgas mašīnas, kas tiek galā ar veicamo darbu un dara to ilgus gadus. CT 2105 R ir aprīkots ar piedziņas ­pārnesumiem un aizmugurē uzstādītiem 43 cm platiem pretēji

kustības virzienam rotējošiem nažiem, kas tiek galā pat ar cietām augsnēm. Šā gada jaunie modeļi CT 2166 un CT 2154 ir jaudīgi, viegli izmantojami kultivatori, kas ir ļoti piemēroti zemes un privātmāju īpašniekiem ar augstām prasībām.

JAUNUMS!

JAUNUMS!

JONSERED CT 2105 R Atpakaļgaitas pārnesums, kultivēšanas platums – 43 cm, 2,7 kW/3200 apgr./min.

JONSERED CT 2166 Atpakaļgaitas pārnesums, kultivēšanas platums – 85 cm, 3,7 kW/3400 apgr./min.

JONSERED CT 2154 Atpakaļgaitas pārnesums, kultivēšanas platums – 60 cm, 3,3 kW/3300 apgr./min.

Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 65. lpp.

62


STŪRES PASTIPRINĀTĀJS Stūres pastiprinātājs ļauj atvienot piedziņu vienam vai abiem riteņiem, padarot sniega pūtēju daudz vieglāk manevrējamu.   ST 2111 un ST 2109 ir aprīkoti ar apsildā­ miem rokturiem.

DROŠA SAĶERE Riepu dziļie protektori un diferenciālis nodrošina drošāku saķeri.

JAUDĪGS SNIEGA METĒJS Sniega tīrīšana šoziem būs krietni vieglāka un efektīvāka.         Vismaz tiem, kam zem nojumes, pirmo sniegu gaidot, stāv darbam gatavs Jonsered® sniega pūtējs.Visos Jonsered sniega pūtējos ir realizēts divpakāpju princips, kā rezultātā jaudīga transportiera skrūve tiek galā pat ar blīvi sagulušu sniegu

un sasalušas sērsnas garozu. Šīs jaudīgās mašīnas ir apgādātas ar īpaši izstrādātiem Briggs & Stratton dzinējiem; tām ir ērti izvietotas vadības ierīces un labs darba apgaismojums.

JONSERED ST 2111 E Briggs & Stratton Snow Series MAX (1650. sērija), 6,2 kW/3600 apgr./min., darba platums – 76 cm.

JONSERED ST 2109 E Briggs & Stratton Snow Series MAX (1450. sērija), 5,5 kW/3600 apgr./min., darba platums – 68 cm.

JONSERED ST 2106 Briggs & Stratton Snow Series MAX (800. sērija), 3,0 kW/3600 apgr./min., darba platums – 61 cm.

Papildinformāciju par visu klāstu skatiet 65. lpp.

63

GUDRĀS FUNKCIJAS

VIEGLI IEDARBINĀMI Briggs & Stratton Snow sērijas dzinējus bez grūtībām var iedarbināt pat ļoti aukstā laikā. Diviem no mūsu modeļiem ir arī elektriskais starteris, kas padara iedarbināšanu vēl vienkāršāku.


DZĪVŽOGU ŠĶĒRES

HT 2124

HT 2124 T

HTE 2123

HT 2106 ET

HT 2105 E

Cilindra darba tilpums, kubikcentimetri

22,5

22,5

22,8

Jauda, kW/ZS

0,6/0,8

0,6/0,8

0,59/0,8

0,7/–

0,58/–

Svars, kg

5,1

5,2

6,1

3,6

3,3

Degvielas tvertnes tilpums, litri

0,50

0,50

0,55

Asmens garums, mm

550

600

600

600

560

Maksimālais ieteicamais zara diametrs, mm

15

15

15

22

17

Griešanas ātrums, kustības minūtē

3765

3765

4955

2400

3600

Skaņas spiediens pie operatora ausīm, dB(A) *

97

95

93

97

97

Ekvivalentais vibrācijas līmenis (ahv, eq) priekšējais/aizmugures rokturis, m/s²**

4,1/3,5

4,1/3,0

3,4/4,9

2,4/2,4

4,7/4,7

• •

• • •

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

FUNKCIJA

Regulējams aizmugurējais rokturis Antivib® Spin Start™ Regulējama griezēja sliede

PŪTĒJI

• • •

BV 2126

B 2126

BB 2250

Dzinēja tilpums, cm³

28,0

28,0

50,2

Maksimālā jauda, kW/ZS

0,8/1,1

0,8/1,1

1,6/2,2

Svars, kg

4,4

4,3

10,1

Gaisa ātrums, m/s

76

76

85

Gaisa plūsma ar standarta aprīkojumu, m³/min

12

12

11,5

Skaņas spiediens pie operatora ausīm, dB(A) *

92

92

94

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

FUNKCIJAS

Vac kit Spin Start™ Regulējams caurules garums Kruīzkontrole Ērta satveramā daļa Clean Power™

• • • • •

Ergonomiska uzkabe

* Ekvivalentais skaņas spiediena līmenis saskaņā ar standartu ISO 22868 tiek aprēķināts kā dažādos ekspluatācijas apstākļos izmērītā skaņas

64

• •

• • •

spiediena līmeņu svērtās enerģijas summa. Tipiskas ekvivalentā skaņas spiediena līmeņa izmaiņu standarta novirzes lielums ir 1 dB(A).


CT 2105 R

CT 2166

CT 2154

Dzinējs

B&S 800 sērija

Subaru EP17

Subaru EP16

Tīrā jauda pie iepriekšiest. apgr., kW/apgr./min.

2,7/3200

3,7/3400

3,3/3300

Dzinēja tilpums, cm³

205

169

169

Kultivēšanas platums, cm

43

85

60

IZSTRĀDĀJUMU APSKATS: DZĪVŽOGU GRIEZĒJI, LAPU PŪTĒJI, KULTIVATORI UN SNIEGA METĒJI

KULTIVATORI TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

Kultivēšanas dziļums, cm

15

28

28

Regulēšanas dziļums, pakāpes

7

Riteņu izmērs

16"

Dzinējam norādītā nominālā jauda ir dzinēja modelim izmērītā tīrā izejas jauda (pie norādītajiem apgriezieniem), ko mēra atbilstoši SAE standartam J1349/ISO 1585. Masveida ražošanā izgatavotiem dzinējiem šis parametrs

SNIEGA METĒJI

var atšķirties. Mašīnai uzstādītā dzinēja reālais jaudas izvads ir atkarīgs no darbināšanas ātruma, vides nosacījumiem un citiem mainīgiem nosacījumiem.

ST 2111 E

ST 2109 E

ST 2106

Dzinējs

B&S Snow Series MAX (sērija 1650) OHV

B&S Snow Series MAX (sērija 1450) OHV

B&S Snow Series MAX (sērija 800) OHV

Tīrā jauda pie iepriekšiestatītiem apgriezieniem, kW/apgr./min.

6,2/3600

5,5/3600

3,0/3600

Dzinēja tilpums, cm³

342

305

205

Darba platums, cm

76

68

61

Degvielas tvertnes tilpums, litri

3,0

3,0

3,0

Riteņu izmērs

16"

16"

16"

• • • • • •

• • • • • •

• • •

TEHNISKĀS SPECIFIKĀCIJAS

FUNKCIJAS

Elektriskais starteris Stūres pastiprinātājs Divpakāpju sistēma Apsildāmi rokturi Diferenciāļa bloķētājs Priekšējais lukturis

** Ekvivalenta vibrācijas līmeni saskaņā ar standartu ISO 22867 aprēķina kā vibrācijas līmeņu noteiktā laikā mērītu enerģiju summu dažādos

ekspluatācijas apstākļos. Ekvivalenta vibrācijas līmeņa datu tipisku izmaiņu (standarta novirzes) lielums ir 1 m/s².

65


TIEM NO JUMS, KAS UZSKATA, KA STILS AIZSARGĀ LABĀK Jums ir pilnīga taisnība. Stilīgs darba ietērps nodrošina labāku aizsardzību. Vislabākais aizsardzības aprīkojums ir tas, kuru jūs tiešām vēlaties lietot. Un jo patīkamāk un komfortablāk jūs jūtaties aizsargietērpā, jo lielāka iespēja, ka vēlēsieties to uzvilkt, iekams ķerties pie darba.   Nav noslēpums, ka Jonsered® darba ietērpi ir vieni

66

no nozarē vislabāk izstrādātajiem un komfor­tablāka­ jiem. Ja palūkosieties apkārt, jūs noteikti ieraudzīsiet vairākus cilvēkus, kam patīk valkāt Jonsered apģērbus, pat ja viņi strādā ar citu zīmolu mašīnām. Izmēģiniet mūsu apģērbus, un jūs sapratīsiet, kāpēc tas tā ir.


AIZSARGAPĢĒRBI UN PIEDERUMI www.jonsered.lv

JAUNUMS!

JONSERED MAX SIGHT VIZIERIS Vizieris cilvēkiem, kam vizieri nepatīk. Minimāli ietekmē jūsu redzesloku. Lasiet vairāk 75. lpp.

67


JŪTIES DROŠI UN IZSKATIES LABI Strādājot ar ķēdes motorzāģi vai krūmgriezi, ir ļoti svarīgi lietot modernu augstākās kvalitātes aizsardzības aprīko­ jumu. Ja uz jūsu aizsargietērpa ir „Jonsered®“ etiķete, jūs varat justies droši. Mūsu aizsargājošie apģērbi atbilst visos reģionos piemērojamo normu un standartu prasībām. Apģērbs nepadodas ilgu darba maiņu un smagu darba apstākļu izraisītajam nolietojumam.Tā piemērotības un aizsardzības īpašības iztur mazgāšanu pēc mazgāšanas. Mūsu aizsargājošiem ietērpiem ir arī funkcionāls un izskatīgs dizains, kas piešķir stilīgu izskatu un padara tos komfortablus valkāšanai un darbam. MODELIS A

Priekšpuse

Aizmugure

MODELIS C

Priekšpuse

Aizmugure

„Jonsered“ motorzāģu lietotāja biksēm ir pieejamas divas konstrukcijas: Modelis A un modelis C. Iesvītrotās daļas norāda katra modeļa pret zāģi aizsargāto zonu.

1. STEPĒTA MEŽSTRĀDNIEKU JAKA

Mežstrādnieka jaka no jauna četrkārtīgi stepēta materiāla, kas ir vēl noturīgāks pret plēšanu, nekā mūsu iepriekšējās mežstrādnieku jakas. Tā nodrošina ērtības, izcilu valkājamību un lielisku ventilāciju. Jakai ir vairākas praktiskas kabatas ar rāvējslēdzi, savelkama josta vidukļa daļā un apkakle ar rievotu oderi. Nodilumam pakļautajās vietas ir pastiprinātas ar aramīda šķiedru. Izmēri: S-46, M-50, L-54, XL-58, XXL-62. 525 76 05-XX 2. ELASTĪGAS AIZSARGBIKSES 20 M/S, MODELIS A

1. „Euro Test“ etiķete norāda, ka nejauši atlasīti ietērpi tiek

izmēģināti, lai nodrošinātu to, ka visi saražotie ietērpi atbilst piemērojamām drošības prasībām. 2. Aizsardzību pret zāģi veido oderējums, kas izgatavots no garām

šķiedrām. Ja zāģis pārrauj ārējo auduma kārtu, garās šķiedras sekundes daļās ieķeras un sapinas ķēdes zobos un aptur ķēdi, pirms ķēde pagūst savainot ķermeni. 3. Modernajos aizsargietērpos aizsardzībai ir izveidots no sešām

līdz deviņām kārtām. Tas apģērbu padara vieglāku un komfor­ tablāku, vienlaikus nodrošinot nepieciešamo aizsardzības līmeni. 4. Kordura ir izturīgs sintētisks materiāls, ko izmanto darbam smagos apstākļos paredzēta apģērba izgatavošanai. Aramīds, kas sastāv no karstumizturīgām, mehāniski izturīgām sintētiskām šķiedrām, nodrošina labu svara un izturības līdzsvaru, padarot to gan vieglu, gan komfortablu.

68

Aizsargbikses no jauna, nesen izstrādāta četrkārtīgi stepēta materiāla, kāds tiek izmantots mežstrādnieku jakai. Priekšpuses lejasdaļa ir pastiprināta ar Cordura materiālu, kas nodrošina papildu aizsardzību pret nodilumu. Biksēm ir vieglāks materiāls, kas nodrošina aizsard­ zību pret iezāģēšanu un nodrošina lieliskas ērtības. Priekšējās un aizmugures kabatas ir ar rāvējslēdzi. Bikšu aizmugures daļa ir ­izgatavota no kārtaina materiāla, kas nodrošina labu ventilāciju, bet ceļgalu zona ir pastiprināta ar aramīda šķiedru. Atbilst standarta EN 381-2/-5. EN 340 klase 1, 20 m/s. Izmēri: S-46, M-50, L-54, XL-58, XXL-62. Bikses ar jostasvietu, 525 76 03-XX Namdara bikses, 525 76 04-XX 3. MEŽSTRĀDNIEKA JAKA

Izturīga aizsargjaka. Piedurkņu apakšējā daļa ir pastiprināta ar ļoti grūti dilstoša Cordura neilona apdari. Apakšdaļa no 100 % viegla, ūdensdroša un izturīga Ultra poliestera. Pārējās daļās izmantots poliestera (80 %) un kokvilnas (20 %) maisījuma audums. Divas priek­­ šējās kabatas ar rāvējslēdzējiem. Labajā pusē ir tā saucamā Napoleona kabata. Regulējama un elastīga jostasvieta un mugurpuses pamatne. Atvērta plecu daļa aizmugurē ar tīkla oderi ventilācijai. Izmēri: S-46/48, M-50/52, L-54/56, XL-58/60, XXL-62/64. 504 98 80-XX


4. AIZSARGBIKSES 20 M/S, A MODELIS

7. JAKA AR AIZSARDZĪBU PRET IEZĀĢĒŠANU

Aizsargbikses ar pārbaudītu aizsardzību pret iezāģēšanu un apdari, lielākai ērtībai un pieguļošākas. Platā bikšu aizmugures daļa nodrošina lielāku kustību brīvību. Trīs kabatas ar rāvējslēdzē­ jiem un kabata salokāmajam metra mēram. Plata, elastīga josta un paplašināta ­aizmugures daļa. Priekšdaļa ir veidota no izturīgā kordūras neilona, pārējās daļās ir izmantots 100 % Ultra poliesters. Pieejamas gan kā standarta, gan kā lenču bikses ar krūšu daļu. Atbilst prasībām EN 381-2/-5. EN 340 klase 1, 20 m/s. Var mazgāt rūpnieciski. Izmēri: 44.– 62. Standarta bikses, 504 98 76-XX Lenču bikses ar krūšdaļu, 504 98 62-XX

Fluorescējoša oranža jaka ar aizsardzību pret iezāģēšanu piedurkņu augšdaļā, kā arī krūšu un plecu rajonā. Atbilst standarta EN 381-10 prasībām un 11. kategorijai – 1, 20 m/s. Izmēri: S – 46/48, M – 50/52, L – 54/56, XL – 58/60. 505 61 99-XX

5. 2. KLASES AIZSARGBIKSES, 24 M/S, MODELIS A

Unikālā iezāģēšanas aizsardzība ir pārbaudīta un apstiprināta atbil­ stoši standartam EN 381-2/-5. EN 340 2. klase. Tikko izstrādāts pret plēšanu noturīgs četrkārtīgi stepēts materiāls priekšā un ventilējošs poliesters mugurpusē. Izmēri: S-46/48, M-50/52, L-54/56. 525 76 02-XX 6. 20. STANDARTA AIZSARGBIKSES, A MODELIS

Aizsargbikses no izturīga poliestera. Ar pārbaudītu aizsardzību pret iezāģēšanu. Divas priekšejās kabatas, kabata salokāmajam lineālam un aizmugures kabata ar rāvējslēdzi. Atbilst standarta EN 381-2/-5. EN 340 klase 1, 20 m/s. Izmēri: 44.–60. Standarta bikses, 504 98 87-XX Lenču bikses ar krūšdaļu, 504 93 00-XX

8. AIZSARGBIKSES AR SAVELKAMU VIDUKLI, STANDARTS 20 MOD C

Aizsargbikses ar aizsardzību pret zāģi priekšpusē un aizmugurē. Divas priekšējās kabatas. Aizmugures kabata ar rāvējslēdzēju un kabata saliekamajam metramēram. Izgatavotas no izturīga polies­tera. Atbilst standarta EN 381-2/-5 un standarta EN 340 1. klases, 20 m/s prasībām. Izmēri: S-46/48, M-50/52, L-54/56, XL-58/60. 577 42 57-XX 9. BIKSES AR AIZSARDZĪBU PRET IEZĀĢĒŠANU, 20 M/S

Retāku reižu motorzāģa lietotājiem perfekti piemērotas virsbikses. Apstiprināta iezāģēšanas aizsardzība. Regulējams garums un rāvēj­ slēdzis staru aizmugurē. Viens izmērs. Atbilst standarta EN 381-2/-5 prasībām. EN 340 1. klase, 20 m/s. 504 93 00-09

69


1. LIETUS JAKA

4. UNIVERSĀLĀ JAKA

Lietus jaka no izturīga poliestera. Nošūtas vīles, rāvējslēdzis visā garumā, spiedpogas un kabata mobilajam telefonam. Augstas izturības materiāls jakas priekšpusē. Apkakles iekšpuse no velveta auduma. Regulējamas aproces. Atbilst standarta EN 343 prasībām. Izmēri: S – 46/48, M – 50/52, L – 54/56, XL – 58/60. 504 98 89-XX

Universālā jaka ir izgatavota no ūdensnecaurlaidīga auduma, taču labi ventilējas. Divas priekšējās kabatas ar rāvējslēdžiem. Regulējama elastīga jostasvieta un mugurpuse. Tīkla oderējums, nošūtas vīles, piedurknes ar rāvējslēdzi un ķīli. Atbilst standarta EN 343 prasībām. Izmēri: S – 46/48, M – 50/52, L – 54/56, XL – 58/60, XXL – 62/64. 505 61 93-XX

2. LIETUS BIKSES

5. UNIVERSĀLAS BIKSES

Lietus bikses no izturīga poliestera ar papildu uzšuvēm priekšpusē. Apmestas šuves un regulējama elastīga jostasvieta no tīklveida materiāla nodrošina labu ventilāciju. Atbilst standarta EN 343 prasībām. 54/56, XL-58/60. 504 98 79-XX

Bikses no tāda paša materiāla kā jaka. Elastīga jostasvieta ar savel­ kamu auklu. Atbilst standarta EN 343 prasībām. Izmēri: S – 46/48, M – 50/52, L – 54/56, XL – 58/60. 504 98 85-XX

3. MUGURAS AIZSARGS AR PIEDURKNĒM

Ar klipšiem vai ādas cilpām. Platums: 5 cm. Klipši: 504 98 16-56 Ādas cilpas: 504 98 16-60

Frakas modelis ar regulējamu pogājumu priekšu un īpaši garām piedurknēm ar spiedpogām. Pagarināta aizmugure ar lietus gropi. Viens izmērs. Atbilst standarta EN 343 prasībām. 504 98 17-71

70

6. BIKŠTURI


7. JOSTA

10. BEZVĪĻU APAKŠVEĻA

Ādas josta ar izturīgu sprādzi. Platums 4 cm, garums 125 cm. 504 98 15-85 Ērts krekls, kas ideāli piemērots darbam mežā, dārzā vai arī atpūtai. 100 % kokvilna. 525 50 97-XX (35–45, XS–XXL)

Tas ir apģērbs, ko valkājam vistuvāk ķermenim. Tas izgatavots no 100 % poliestera trikotāžas auduma un sastāv no vērpta un teksturēta poliestera. Šāds risinājums palīdz audumam aizvadīt mitrumu no ādas uz nākamo apģērba kārtu un nodrošina labu ventilāciju, ļaujot ērti strādāt katru dienu. Viegls materiāls, 140 g/m². Krekls 544 96 18-XX (46, 50, 54, 58) Bikses 544 96 19-XX (46, 50, 54, 58)

9. DARBA BIKSES

11. CEĻGALU POLSTERI

8. DARBA KREKLS

Izturīgas un ērtas darba bikses no poliestera (65 %) un kokvilnas (35 %) maisījuma auduma. Bikšu staras no apakšas līdz celim apdari­nātas ar ūdensnecaurlaidīgu materiālu. Kabatas priekšā un aizmugurē, uz kreisās kājas un polsteru kabatas uz ceļgaliem. Piemērotas zāles pļaušanai un citiem āra darbiem. 525 50 96-XX (46–62)

Ceļgalu polsteri ir izgatavoti no putuplasta un tiek izmantoti dārza biksēs, veicot apļaušanu, krūmu retināšanu un citus dārza darbus. Pāros, viens izmērs. 505 62 26-99

71


1. AIZSARGZĀBAKI, 28 M/S

3. ĀDAS ZĀBAKI AR AIZSARDZĪBU PRET IEZĀĢĒŠANU

Viegli 3. klases zābaki ar uzlabotu, vieglāku aizsardzību pret ­iezāģēšanu. Tērauda purngali, rievota zole un potīšu aizsardzība. Ērti pieguļ kājai, stingra aizmugures daļa, ērtāk uzvelkami. Pastiprināta papēžu daļa kāju aizsardzībai un vieglākai novilk­ šanai. Lieliski, ērti pieguļ kājai. Atbilst standartu EN 345 SB E un EN 381 prasībām 3. klase, 28 m/s. Izmērs: 37.–50. 505 41 46-XX

Īsi ādas zābaki, apstrādāti ar poliuretānu. Pastiprināta zole, priekšpuse no biezāka materiāla uzlabotam komfortam un labākai stabilitātei. Jauna dizaina āķīši ļauj vienkāršāk pielāgot puszābakus un panākt, lai tie pareizāk piegulētu. Apstiprināta aizsardzība pret iezāģēšanu un tērauda purngali. Atbilst standartu EN 345-2, S2 un EN 381-3, 1. klase, 20 m/s. Izmēri: 39.–47. 544 96 48-XX

2. VIEGLIE AIZSARGZĀBAKI

4. STARPZOLES

Viegli zābaki ar apstiprinātu aizsardzību pret iezāģēšanu. Zole ar dziļām rievām, var iestrādāt arī kniedes. Pastiprināta papēžu daļa kāju aizsardzībai un vieglākai novilkšanai. Lieliski, ērti pieguļ kājai. Atbilst standartu EN 345 SB E un EN 381-3 prasībām, 2. klase, 24 m/s. Izmērs: 37.–47. 504 98 96-XX Kniedes, 505 65 43-61

Uzlabotai izolējošai kārtai audums augšpusē un alumīnija folija apakšpusē. Piegrieztas atbilstoši zābaku izmēram. 505 65 45-00

72

5. VILNAS ZOLE

Nedilstoša, silta zole no 100 % vilnas. Apakšējā daļa ir pārklāta ar lateksu, lai noturētu zoli vietā. Var mazgāt 40°C. Piegriezta atbilstoši zābaku izmēram. 504 98 28-01


6. ZĀBAKU ŽĀVĒTĀJS

10. ĒRTI PIRKSTAIŅI AR AIZSARDZĪBU PRET IEZĀĢĒŠANU

Ātri un ērti izžāvē visa veida apavus, nepadarot ādu cietu un trauslu. 1,1 m garš kabelis, 4+4 W/230 V. Apstiprināts atbilstoši CE prasībām. 544 96 32-01

Ērti pirkstaiņi no ūdensnecaurlaidīgas smalkādas un ūdensdroša poliamīda. Atbilst standartu EN 381-4, -7 un EN 420:1992, EN 388 prasībām. 0. klase, 16 m/s. Izmēri: 8., 9., 10. un 12. 523 75 03-XX

7. OUTLAST ZEĶES

Ērtas zeķes, kas izgatavotas no materiāla Outlast, kas dzesē, kad ir karsts, un silda, kad ir auksts. 525 34 12-37, 40, 43, 46 8. ĒRTI PIRKSTAIŅI

Pirkstaiņi ir izgatavoti no ūdensnecaurlaidīgas smalkādas un ūdensdroša neilona. Atbilst standarta EN 420:1992 kat. prasībām. 1. Izmēri: 8., 9., 10. un 12. 523 75 02-XX 9. COMFORT CIMDI AR ATSEVIŠĶU RĀDĪTĀJPIRKSTU

Izgatavoti no ūdensnecaurlaidīgas smalkādas un ūdeni atgrūdoša poliamīda. Izmēri: 8., 9., 10. un 12. 523 75 01-XX

11. KOMFORTABLI ELASTĀNA PIRKSTAIŅI

Delnas virspusē audums, mīksta smalkāda ciešam satvērienam plaukstas iekšpusē. Līplentes (velcro) aizdare. Atbilst standarta EN 420:1992 kat. prasībām. 1. Izmēri: 7, 8, 9, 10 un 11. 523 75 06-XX 12. PIRKSTAIŅI

Ekonomiski ādas cimdi ar pastiprinātu audumu īkšķim un delnas virspusē. Līplentes (velcro) aizdare. Atbilst standarta EN 420:1992 kat. prasībām. 1. Viens izmērs. 523 75 04-10

73


1. JAUNUMS - AIZSARGĶIVERE AR MAX SIGHT VIZIERI

3. DZIRDES AIZSARGI AR GALVAS SAITI

Nokomplektēta ar Max Sight vizieri, kas gaismas plūsmu samazina tikai par 20 %, ar nadziņu, ausu aizsargiem un kakla aizsargu. Fluorescējoši sarkanā krāsā. Oderējumu un ausu aizsargus var regulēt vertikāli un sāniski. Ķivere atbilst standarta EN 397 prasī­bām un citām papildu prasībām, piemēram, vienpusējs stingrums zemās temperatūrās (– 40 °C).  Ausu aizsargi atbilst standarta EN 352-3 prasībām. Vizieris atbilst standarta EN 1731 prasībām. Ķiveres komplekts: 576 41 23-01 Tikai ķivere, 504 98 18-02 Stiprinājumi, standarta, plastmasas, 505 67 53-30 Nadziņš: 505 66 53-37

Viegli. Mīksta, polsterēta galvas saite. Regulējams nospriegojums līdz 20 %. Atbilst standarta EN 352-1 prasībām. 504 98 17-10 Nomaināmi austiņu polsteri: 505 66 53-26 Nomaināmi austiņu polsteri: 505 66 53-31

2. AIZSARGĶIVERE AMATIERIEM

Tādi paši dzirdes aizsargi kā aizsargķiverei. Ūdeni necaurlaidīgs auduma aizsargs starp vizieri un galvas saiti. Komplektācija atbilst ilustrācijai. Noderīgi, piemēram, pļaujot zāli. Dzirdes aizsargi atbilst standarta EN 352-1, bet vizieris – standarta EN 166 prasībām. 504 98 18-11

Apstiprināta ķivere izmantojama koku gāšanai un zāģēšanai ­mājsaimniecībā. Regulējams oderējums. Ķivere atbilst standarta EN 397 prasībām, ausu aizsargi – standarta EN 352-3 prasībām un vizieris – standarta EN 1731 prasībām. 504 98 18-28

74

4. DZIRDES AIZSARGI

Plata, labi pieguloša galvas saite. Atbilst standarta EN 352-1 prasībām. Organiskais stikls atbilst standarta EN 166 prasībām. 10 gab. komplekts: 504 98 02-02 Pieejams arī komplekts ar organiskā stikla vizieri: 504 98 18-60 5. DZIRDES AIZSARGI AR ORGANISKĀ STIKLA VIZIERI


6. DZIRDES AIZSARGI AR TĪKLA VIZIERI

9. JAUNUMS – MAX SIGHT VIZIERIS

Tādi paši dzirdes aizsargi kā aizsargķiverei. Ūdeni necaurlaidīgs auduma aizsargs starp vizieri un galvas saiti. Komplektācija atbilst ilustrācijai. Dzirdes aizsargi atbilst standarta EN 352-1, bet vizieris – standarta EN 166 prasībām. 504 98 18-21

Minimāli ietekmē jūsu redzesloku. Samazina gaismas caurplūdi pa visu virsmu tikai par 20 %, salīdzinot ar 30 % – standarta vizieriem. Ūdensizturīgā konstrukcija palielina noturību pret pastāvīgo deformāciju. Atbilst standarta EN1731:2006 prasībām. Pārdod atsevišķi vai kopā ar ķiveri. 574 61 37-01

7. NEAIZSVĪSTOŠS VIZIERIS

Polikarbonāta vizieris ar pārklājumu, kas novērš aizsvīšanu no ķiveres iekšpuses. Ārējā virsma noturīga pret skrāpējumiem. Piemērots visām ķiverēm un dzirdes aizsargiem ar galvas saiti. CE apstiprinājums EN 166. 505 66 53-63 8. SAULESBRILLES/AIZSARGBRILLES

Pilnībā pielāgojams leņķis un garums lielākai ērtībai. Pret skrāpē­ jumiem noturīgas lēcas. Var izvēlēties caurspīdīgas vai pelēkas lēcas ar aizsardzību pret ultravioleto starojumu. Ieteicams lietot kopā ar vizieri. Atbilst standartu EN 166 un ANSI Z87+ prasībām. Caurspīdīgas: 504 06 61-01 Saules: 504 06 61-02

Strādājot ar trimmeri vai krūmgriezi, vienmēr izmantojiet aizsargbrilles kopā ar vizieri.

75


1. PLATĀ INSTRUMENTU JOSTA

6. JAUNUMS – PACELŠANAS KĀSIS

Mazina slodzi lietotāja mugurai. Var izvietot lielu skaitu instrumentu un piederumu. 505 69 32-16 Kombinētā maksts, 504 98 16-80 Kombinētā ādas maksts, 504 98 16-81 Muguras daļa ar siltumizolācijas kārtu, 504 98 16-83 Maksts lāpstiņai, 505 69 32-92

Uzlabots kāsis ar jaunu, paplašinātu konstrukciju un apstrādātu virsmu, kas nodrošina labāku aizsardzību pret rūsēšanu. Noapaļotā roktura iekšpuses forma nodrošina labāku satvērienu. Baļķu diametra mērīšanas rulete. 574 38 77-01

2. INSTRUMENTU JOSTA AR INSTRUMENTIEM

Nokomplektēta instrumentu josta ar divām maksts kabatām, paceļamo āķi un skavām. 504 98 15-80 3. MĒRLENTE

Unikāla un viegla konstrukcija, kas vienkāršo lentes un atsperes nostiepšanu un nomainīšanu. Mērlente ir marķēta no abām pusēm. 15 m, 504 98 16-18 20 m, 504 98 16-19 4. JAUNUMS – PACELŠANAS KĀSIS

Nodrošina stingru satvērienu, ceļot baļķus. Jauna lietošanai gatava konstrukcija ar asām šķautnēm. Īpašs rūdīts tērauds ar apstrādātu virsmu padara instrumentu izturīgāku un mazāk pakļautu rūsēšanai. 574 38 78-01 5. JAUNUMS – BAĻĶU SKAVAS

Jaunas, uzlabotas un asākas skavas ar slīpētām šķautnēm stingram satvērienam. Īpašs rūdīts tērauds ar apstrādātu virsmu padara instrumentu izturīgāku un mazāk pakļautu rūsēšanai. 574 38 79-01

76

7. MEŽA CIRVIS

Svars 0,85 kg. Garums 68 cm. 577 27 32-01 8. MALKAS CIRVIS

Svars 1,5 kg. Garums 74 cm. 577 27 34-01 9. MAZAIS MALKAS CIRVIS

Svars 0,9 kg. Garums 50 cm. 577 27 35-01 10. CIRVĪTIS

Svars 0,6 kg. Garums 35 cm. 577 27 33-01 11. METĀLA ĶĪLIS GĀŠANAI

Viegls magnija ķīlis, 13 cm. 505 69 47-00 12. PLASTMASAS ĶĪLIS GĀŠANAI

No triecienizturīgas plastmasas. 5". 505 69 47-02 8". 505 69 47-03 10". 505 69 47-04


13. GĀŽAMĀ LĀPSTIŅA VIKTOR

19. TELESKOPISKAIS KĀTS

Teleskopiska gāžamā lāpstiņa, kuru var ielikt jostas kabatā. 504 98 16-92

Trīsdaļīgs, 280–510 cm. 502 42 73-01

14. GĀŽAMĀ LĀPSTIŅA AR GROZĀMO ĀĶI

20. ATZAROŠANAS ZĀĢIS BEZ MIZAS GRIEZĒJA

Zobaina priekšējā šķautne. Ērts plastmasas rokturis un satveršanas skava drošākai koku gāšanai. Garums 76 cm. 505 69 43-01

Teleskopiskajam kātam. 505 69 45-76 Nomaināms asmens, 505 69 45-87

15. JAUNUMS – GARAIS LAUZNIS

21. ATZAROŠANAS ZĀĢIS AR MIZAS GRIEZĒJU

Īpaši garš (130 cm) lauznis, kas nodrošina labāku spēka plecu. Pagarinātais rokturis ļauj rīkoties ar abām rokām. 576 77 91-01

Teleskopiskajam kātam. Mizas griezēju izmanto, lai novērstu mizas plēšanu. Asmens rūdīts ar impulsu metodi. 505 69 45-66 Nomaināms asmens, 505 69 45-77

16. JAUNUMS – TRIECIENA LAUZNIS

Trieciena stieņa un laužņa apvienojums jaunā, uzlabotā konstrukcijā nodrošina izturīgu un jaudīgu instrumentu. Aprīkots ar trieciena plecu, kas atvieglo ķīļa ievietošanu, kā arī ar trieciena papēdi, kas mazina roku sasprindzinājumu. 574 38 71-01

22. PIRMĀS PALĪDZĪBAS KOMPLEKTS

Saturs: pirmās palīdzības saite, 9 dažādu izmēru plāksteri, 2 brūču tīrīšanas līdzekļi, 1 spogulis, 1 tampons. 502 52 55-01

17. RETINĀŠANAS CIRVIS

Ar lazdas koka kātu un nomaināmu asmeni. Uzasināts no abām pusēm. 505 21 71-01 Nomaināms asmens, 505 69 45-26 Rokturis, 505 69 45-27 18. JAUNUMS – TĪRĪŠANAS NAZIS

Tīrīšanas nazis ar rūdītu īpaša tērauda asmeni un kārija koka rokturi. Ar plastmasas asmens aizsargu. Kopējais garums – 60 cm (rokturis – 31 cm). 575 78 61-01

77


1. KOMBINĒTĀ KANNA

4. BENZĪNA KANNA

Tilpums – 6 l degvielas un 2,5 l eļļas. Degvielas kanna ir apgādāta arī ar aizsardzību pret pārpildīšanu. Kad zāģa tvertne ir pilna, plūsma automātiski tiek noslēgta, lai nepieļautu degvielas izlīšanu. Spraugā starp kannām ir vieta vīlei un kombinētai uzgriežņu atslēgai. Atdalāmas tvertnes. Atbilst Zviedrijas Nacionālā izmēģinājumu un izpētes institūta prasībām. Abas kannas un izliešanas aizsargierīci var nopirkt arī atsevišķi. 504 98 17-06 Degvielas piltuve ar aizsardzību pret pārpildi. Piemērota gan kombinētajām kannām, gan benzīna kannām, 505 69 80-02 Eļļas piltuve, 505 69 80-03

Tilpums – līdz 6 litriem. Kanna ar elastīgu uzpildes piltuvi. Atbilst Zviedrijas Nacionālā izmēģinājumu un izpētes institūta prasībām. 505 69 80-40 Uzpildes piltuve, 505 69 80-41

2. KOMBINĒTĀ PAKETE

Kombinētā pakete ietver: tilpni 5 litriem ekoloģiskās degvielas, adapterus, degvielas uzpildīšanas piltuvi, eļļas piltuvi, vāciņu un eļļas kannu. 504 98 17-17 3. BENZĪNA KANNA AR UZPILDES SNĪPI

Tilpums – līdz 6 litriem. Piltuve ar aizsardzību pret pārpildīšanu. Atbilst Zviedrijas Nacionālā izmēģinājumu un izpētes institūta prasībām. 504 98 17-07 Nažu turētājs 3 nažiem, 505 69 80-23 Kombinētais instruments, 505 69 80-24

78

5. EĻĻAS KANNA

Tilpums – līdz 2,5 litriem. 504 98 17-08 6. UZ AUGU EĻĻAS BĀZES VEIDOTA ĶĒDES EĻĻA

Videi draudzīga, bioloģiski sadalās. 1 litrs, 544 04 52-01 5 litri, 531 00 80-41 20 litri, 531 00 80-40 7. D  IVTAKTU EĻĻA JONSERED® – NODROŠINA ĻOTI ZEMU IZPLŪDES GĀZU LĪMENI

Divtaktu eļļa nodrošina efektīvu eļļošanu ar niecīgu izplūdes gāzu daudzumu. Praktiska 1 litra dozatorpudele, kas palīdz sajaukt pareizu eļļas daudzumu. Vislabāk piemērota dzinējiem līdz 55 kubik­centimetriem. 0,1 litrs, 544 45 03-01 1 litrs, 544 45 03-02 4 litri, 544 45 03-03 10 litri, 544 45 03-04 208 litri, 531 00 50-76


8. DIVTAKTU PROFESIONĀLĀ JONSERED® EĻĻA

Divtaktu eļļa ar perfektu eļļošanas efektu dzinējiem ar augstu griezes momentu. Praktiska 1 litra dozatorpudele, kas palīdz sajaukt pareizu eļļas daudzumu. Vislabāk piemērota dzinējiem līdz 55 kubik­centimetriem. 0,1 litrs, 544 03 60-01 1 litrs, 544 03 60-02 10 litri, 531 00 88-11 9. DZINĒJA EĻĻA 4T POWER

Eļļa, kas īpaši paredzēta visiem četrtaktu zāles pļāvējiem. Pieejama kā 10W/40 un SAE 30. 1,4 litri, 544 34 74-01, 10W/40 1,4 litri, 531 01 90-08, SAE 30 0,6 litri, 544 04 19-01, SAE 30 10. JONSERED® DIVTAKTU EĻĻA

Divtaktu eļļa ir paredzēta zemākas kvalitātes degvielai. Tā tīra dzinēju un samazina nosēdumu veidošanos uz cilindra, izplūdes sistēmu un kloķvārpstas virsmām. 1 litrs, 544 03 62-01

79


1. LENCES

4. KRĪTIŅU TURĒTĀJS

Divu veidu lences ar drošības vinču un āķi. Celtspēja 5 tonnas. 8 m, 505 69 80-33 Celtspēja 500 kg. 5 m, 505 69 80-34

505 69 46-00 Iekšējā uzmava, 505 69 46-01 12 krītiņi, diametrs 11 mm, 505 69 46-02

2. APLIEKAMĀ JOSTA

5. MARĶĒŠANAS LENTE

Apliekamā josta iesprūdušu koku pārvietošanai gāšanas laikā. 505 69 80-20 505 69 80-35

Izgatavota no viskozes, kas vidē sadalās. Vienkrāsaina: Platums – 20 mm, svītraina: platums – 25 mm. 75 m vienā rullī. Oranža, 574 28 77-00 Sarkana, 574 28 77-01 Zila, 574 28 77-02 Dzeltena, 574 28 77-03 Balta, 574 28 77-04 Sarkana un balta, 574 28 77-05 Oranža un dzeltena, 574 28 77-06 Zila un balta, 574 28 77-07

3. MARĶĒŠANAS AEROSOLA KRĀSA

Baļķu un koku marķēšanai. Oranža, 505 69 84-00 Sarkana, 505 69 84-01 Zila, 505 69 84-02 Dzeltena, 505 69 84-03 Balta, 505 69 84-04 Fluorescējoši oranža, 505 69 84-10 5 l kanna. Oranža, 505 69 85-80 Sarkana, 505 69 85-81 Zila, 505 69 85-82

80

6. DASTMĒRI

Ar apjoma tabulu un labi nolasāmas iedaļas trīs pusēs. Pieejami divi izmēri. 46 cm, 505 69 47-46 36 cm, 505 69 47-30 Maksts, 505 69 32-04


7. BIOGEAR ZIEDE

JONSERED EKOLOĢISKĀ DEGVIELA

Piemērota visiem RS un GR modeļiem. 100 g. 503 97 65-01

Jonsered alkalīta degvielai ir no parastās degvielas pilnīgi atšķirīgs sastāvs. Tā samazina kaitīgo izmešu daudzumu un ir ­labāka dzinējam. Ķēdes motorzāģa degviela, 5 l. Zāles pļāvēju degviela, 5 l.

8. UNIVERSĀLĀ ZIEDE

504 98 00-20 9. ĶĒDES MOTORZĀĢA SOMA

Praktiska soma motorzāģim, audums ar elegantu Jonsered® dizainu. 504 98 00-97 10. PIEDERUMU SOMA

No jauna izstrādāta piederumu soma no izturīga Cordura materiāla. Platākas un komfortablākas lences un finiera pamatne. 504 98 19-20

81


JONSERED KLIENTU GARANTIJAS PAREIZĀ MAŠĪNA Izvēloties mašīnu, vienmēr ir pieejama palīdzība, neatkarīgi no tā vai jūs esat profesionālis vai brīvā laika lietotājs. DROŠĪBA Visi Jonsered® dīleri piedāvā nepieciešamo drošības aprīkojumu un aizsargtērpus. KVALITATĪVAS PIEGĀDES Jūsu Jonsered mašīna tiek piegādāta pārbaudīta, noregulēta un gatava darbam. IETEIKUMI UN PADOMI Jums vienmēr ir pieejama profesionāla pieredze un labs padoms, jo Jonsered produktus pārdod tikai apkalpojošie dīleri. INSTRUKCIJAS Jūs vienmēr varat piekļūt ķēdes motorzāģu, krūmgriežu instrukcijām DVD vai brošūras formātā. SERVISS UN REZERVES DAĻAS Jūsu Jonsered dīleris vienmēr piedāvās jums oriģinālas rezerves daļas un servisu.

Jonsered ir sertificēts atbilstoši kvalitātes standartam SS-EN ISO 9001:1997.

Jonsered pārstāvniecība Latvijā, Bākūžu iela 6, LV-1024, Rīga www.jonsered.lv Copyright © 2011 Jonsered.Visas tiesības rezervētas. Jonsered un citu produkti un iespējas ir reģistrētas Jonsered Division preču zīmes kā parādīts www.jonsered.com

Stendahls 115 40 14-64 LV. P rinte d in De nmark on environme ntally-c omp atible pape r by C olor P rint Nor th.

AR ATBILDĪBU PAR APKĀRTĒJO VIDI Jonsered piedāvā vairākus videi draudzīgus produktus. Papildus tam daudziem Jonsered produktiem tagad ir sava videi draudzīga produkta deklarācija. Tas nozīmē, ka katra produkta ietekme uz vidi tiek dokumentēta tā ražošanai, iesaiņojumam, izplatīšanai, pārstrādei un atkritumu iznīcināšanai.

Jonsered Catalogues 2011 Latvia  

Jonsered Catalogues 2011 Latvia

Jonsered Catalogues 2011 Latvia  

Jonsered Catalogues 2011 Latvia