Issuu on Google+

2012

MIŠKŲ IR SODŲ PRIEŽIŪROS GAMINIAI


Pasitikėjimą keliantis paveldas – pasitikėjimo verti gaminiai.


Husqvarna bendrovės paveldas – tai mūsų varomoji jėga. Didesnė nei 300 metų patirtis parodė mums, kad naudotojai yra geriausi savo darbo žinovai. Be to, mes supratome, kad profesionalių specialistų ir individualių namų savininkų poreikiai skiriasi. Tačiau svarbiausia yra tai, kad visi naudotojai tikisi geriausio rezultato, ir į šiuos lūkesčius mes visada atsižvelgiame konstruodami ir tobulindami mūsų gaminius. Šiame kataloge pristatome kelias pažangias technologijas ir kelis naujoviškus gaminius, užtikrinančius darbo rezultatus, kuriais gali didžiuotis visa Husqvarna tikslinė auditorija – tiek profesionalūs, tiek neprofesionalūs naudotojai.


100 % Husqvarna. 0 % benzino. Šiais metais mes verčiame naują lapą Husqvarna istorijoje – pristatome profesionaliam darbui skirtus akumuliatorinius modelius, turinčius visas Husqvarna technikai būdingas eksploatacines savybes. Naujosios Battery serijos modeliai neišmeta jokių teršalų, tyliau veikia, mažiau vibruoja, jų priežiūra yra paprastesnė. Ateinančias metais Battery seriją ketiname praplėsti – nuo grandininių pjūklų, gyvatvorių žirklių ir žoliapjovių iki Rider traktoriukų, – kad galėtume jums pasiūlyti unikalų aukšto efektyvumo ir ekologiško veikimo derinį.


Daug įrenginių ir vienas maitinimo šaltinis. 36V baterija suteikia kelis privalumus. Pirma – savo eksploatacinė­ mis savybėmis akumuliatorinė technika nė kiek nenusileidžia benzininei technikai. Be to, baterija yra universali, todėl ją galima naudoti visuose Husqvarna Battery serijos rankiniuose įrenginiuose. Kitos savybės, pavyzdžiui, savE™ energijos taupymo režimas užtikrina ilgiausią veikimo trukmę, tad visas jėgas galite sutelkti darbui.


Jūs pateikiate savo reikalavimus. Mes pristatome šiuos reikalavimus atitinkančius gaminius. Visų mūsų veiksmų pagrindas – mūsų klientų poreikiai. Dirbdami šioje verslo šakoje daugelį metų, mes žinome, ko reikia, kad naudotojai būtų laimingi. Kasmet tobulindami gaminius, galime pasiūlyti naudotojams geriausias eksploatacines savybes ir naudotojų poreikius atitinkančius modelius. Mūsų misija – kurti gaminius, kurie palengvintų kasdienį darbą profesionaliems naudotojams ir kasdienę sodo priežiūrą individualių namų bei privačių valdų savininkams. Siekiame kurti tokius gaminius, kuriais galėtume didžiuotis. Tad ir šiais metais pristatome jums daug naujovių, kurios kilstelės jūsų darbo kokybę į kitą lygmenį.

GYVATVORIŲ ŽIRKLĖS

GRANDININIAI PJŪKLAI

64

8

APSAUGINIAI DRABUŽIAI

176


SODO TRAKTORIUKAI

84

Grandininiai pjūklai

8

Pjaustytuvai

32

Miško valymo pjūklai

38

Krūmapjovės / žoliapjovės

46

Gyvatvorių žirklės

64

Pūstuvai

76

Rider modeliai

84

Sodo traktoriukai

104

Nulinio posūkio traktoriukai

122

Vejapjovės

130

Robotai vejapjovės

148

Kultivatoriai

158

Sniego valytuvai

168

Apsauginiai drabužiai

176

Pjovimo įranga ir įrankiai

208


Kiekvienais metais – daugiau galios ir geresnės eksploatacinės savybės. Tobulėjimui ribų nėra. Kasmet tobulindami gaminius, mes galime pasiūlyti naudotojams geriausias eksploatacines savybes ir naudotojų lūkesčius pateisinančius modelius. Nes būtent jūs – mūsų naudotojai – esate mums įkvėpimo šaltinis. Mes įsiklausome į jūsų nuomonę ir stengiamės kurti gaminius, kurių funkcijos atitiktų jūsų poreikius. Tad toliau šiame kataloge – šiųmetinės naujienos grandininių pjūklų asortimente bei mūsų pažangiausi sprendimai.

8

GR ANDININIAI PJŪKL AI


GR ANDININIAI PJ的KL AI

9


ATRASKITE NAUJUS GRANDININIŲ PJŪKLŲ PRIVALUMUS

Naujoviška rankena Aptakus pjūklo korpusas

X-Torq

Aiškiai matoma nuleidimo kryptis

Ergonomiška starterio rankenėlė AutoTune™ Kuro pompa Karteris iš magnio Trijų dalių alkūninis velenas

Griovelis galinėje rankenoje „Boot grip“

Mažesnės giroskopinės jėgos

Matomas kuro kiekis

X-TORQ

AUTOTUNE™

REVBOOST™

X-Torq variklio technologija užtikrina iki 75 % mažiau išmetamųjų teršalų ir iki 20 % mažesnes kuro sąnaudas. Tad dirbti galite ir patogiai, ir ekonomiškai.

Visada optimalios variklio eksploatacinės savy­ bės, reguliuojant karbiuratorių skaitmeniniu būdu. Ši automatinio variklio suderinimo tech­ nologija veikia kaip skirtingo kuro, aukščio, drėgmės, temperatūros ir užsikimšusio oro filtro kompensavimo sistema.

Greita akceleracija ir didesnis grandinės greitis veiksmingam genėjimui. Spartesnis, sklandesnis ir lengvesnis darbas.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

10

Air Injection™

GR ANDININIAI PJŪKL AI


Grandinės stabdys Smart Start dekompresinis vožtuvas Low Vib RevBoost™ Spragtuku fiksuojamas cilindro dangtelis Automatinis stabdymo jungiklis Kombinuota oro sklendės / stabdymo rankenėlė

Pritvirtintos juostos veržlės

Ilgos pavažos

Šone tvirtinamas grandinės įtempiklis

SMART START

AIR INJECTION™

LOW VIB

Dėl variklio ir starterio konstrukcijos pjūklai užvedami greitai ir mažiausiomis pastangomis. Starterio lynelio pasipriešinimas dabar yra iki 40 % mažesnis.

Išcentrinė oro valymo sistema, kad filtro eks­ ploatacija būtų ilgesnė, o filtrą valyti reikėtų rečiau. Itin praverčia, dirbant ilgesnėmis pamainomis.

Veiksmingi elementai sugeria vibraciją, todėl tausojamos naudotojo rankos ir plaštakos. Tad dirbti yra patogiau.

GR ANDININIAI PJŪKL AI

11


Didelis grandinės greitis ir optimizuota variklio galia.

REVBOOST™ Greita akceleracija ir didesnis grandinės greitis veiksmingam genėjimui.

AUTOTUNE™ Pažangus sprendimas,

užtikrinantis optimalų variklio veikimą, nepaisant tokių veiksnių kaip oro sąlygos ir kuro tipas.

12

GR ANDININIAI PJŪKL AI

Didžiausia galia ir didžiausias našumas su mūsų pažangiausiais grandininiais pjūklais. Galia, našumas ir kitos savybės yra pritaikytos darbui ilgomis varginančiomis pamainomis. Didžiausiam našumui bet kurioms aplinkybėmis užtikrinti XP® grandininiuose pjūkluose integruoti visi naujausi sprendimai. Dėl Air Injection™ variklis švariai dirba, dėl Low Vib technologijos pjūklas mažiau vibruoja ir yra ypač universalus, AutoTune™ lemia optimalų variklio veikimą bet kokiu oru.   Visų modelių atmintinę žr. 26 – 27 psl.


HUSQVARNA 3120 XP ® 118,8 cm³; 6,2 kW; juostos ilgis 60 – 105 cm; 10,4 kg. Low Vib.

HUSQVARNA 395 XP ® 93,6 cm³; 4,9 kW; juostos ilgis 45 – 90 cm; 7,9 kg. Air Injection™ ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

HUSQVARNA 390 XP ® 87,9 cm³; 4,8 kW; juostos ilgis 45–71 cm ; 7,1 kg. Air Injection™ ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

HUSQVARNA 576 XP ® AUTOTUNE™ 73,5 cm³; 4,2 kW; juostos ilgis 38–71 cm; 6,8 kg. AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi. Gali būti ir be AutoTune™.

Naujiena!

HUSQVARNA 372 XP ® 70,7 cm³; 4,1 kW; juostos ilgis 38–71 cm; 6,4 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

HUSQVARNA 562 XP ® 59,8 cm³; 3,5 kW; juostos ilgis 38 – 71 cm; 5,7 kg. RevBoost™, AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

Naujiena!

HUSQVARNA 560 XP ® 59,8 cm³; 3,5 kW; juostos ilgis 33–60 cm; 5,6 kg. RevBoost™, AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

HUSQVARNA 357 XP ® 56,5 cm³; 3,2 kW; juostos ilgis 33 – 50 cm; 5,5 kg. Air Injection™ ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

Naujiena!

HUSQVARNA 550 XP ® 50,1 cm³; 2,8 kW; juostos ilgis 33 – 50 cm; 4,9 kg. RevBoost™, AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Su TrioBrake™ ir / ar šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

HUSQVARNA 346 XP ® 50,1 cm³; 2,7 kW; juostos ilgis 33 – 50 cm; 5,0 kg. Air Injection™ ir Low Vib. Su TrioBrake™ ir / ar šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

HUSQVARNA 339 XP ® 39 cm³; 1,8 kW; juostos ilgis 33 – 45 cm; 4,0 kg. Air Injection™ ir Low Vib.

Peržiūrėkite filmuką 550 XP ® ir pamatykite kaip pjūklas veikia. Atsisiųskite nemokamą QR kodo skaitytuvą į savo išmanųjį telefoną ir nuskanuokite kodą.

GR ANDININIAI PJŪKL AI

13


Švariau dirbantis ir mažiau vibruojantis grandininis pjūklas.

AIR INJECTION™ Dulkės nepatenka į variklį, todėl užtikrinama ilgesnė varik­ lio eksploatacija, o filtrą valyti reikia rečiau.

Didesnė galia ir mažiau išmetamųjų teršalų dėl X-Torq variklio. X-Torq variklis užtikrina mažesnes kuro sąnaudas ir mažiau išmetamųjų teršalų, kad jūs galėtumėte dirbti patogiai ir ekonomiškai. Šie grandininiai pjūklai turi ir kitų savybių, kurios padės siekti geriausių rezultatų mažiausiomis pastangomis, pavyzdžiui, Air Injection™ oro valymo sistemą, saugų darbą užtikrinančią TrioBrake™ sistemą ir Low Vib vibracijos slopinimo sistemą.

LOW VIB Dėl Low Vib technologijos

pjūklas mažiau vibruoja ir yra ypač universalus.

14

GR ANDININIAI PJŪKL AI

Visų modelių atmintinę žr. 28 – 29 psl.


Ergonomiška TrioBrake™ sistema – saugiam ir patogiam darbui. TrioBrake™ – tai grandinės stabdys, kuris gali būti įjungiamas automatiškai, t.y. suveikus inerciniam mechanizmui, arba mechaniškai, t.y. kairiąja arba dešiniąja ranka. Šis unikalus ergonominis sprendimas užtikrina saugesnį, patogesnį ir veiksmingesnį darbą bei tausoja naudotojo jėgas.

HUSQVARNA570 AUTOTUNE™ 67,9 cm³; 3,6 kW; juostos ilgis 38–71 cm; 6,8 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi. Gali būti ir be AutoTune™.

HUSQVARNA 365 70,7 cm³; 3,6 kW; juostos ilgis 38 – 71 cm; 6,0 kg. Air Injection™ ir Low Vib.

Naujiena!

HUSQVARNA 359 59 cm³; 2,9 kW; juostos ilgis 33 – 61 cm; 5,5 kg. Air Injection™ ir Low Vib. Su šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

HUSQVARNA 555 59,8 cm³; 3,1 kW; juostos ilgis 33 – 61 cm; 5,6 kg. AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ir Low Vib.

Naujiena!

HUSQVARNA 545 50,1 cm³; 2,5 kW; juostos ilgis 33 – 50 cm; 4,9 kg. AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Gali būti su TrioBrake™.

HUSQVARNA 353 51,7 cm³; 2,4 kW; juostos ilgis 33 – 50 cm; 5,0 kg. Air Injection™ ir Low Vib. Su TrioBrake™ arba šildomomis rankenomis ir šildomu karbiuratoriumi.

GR ANDININIAI PJŪKL AI

15


Priedai, kurie lemia darbo kokybę. Šalmai, apsauginiai skydeliai ir apsauginės ausinės – tai priva­ lomi atributai dirbant grandi­ niniu pjūklu. Pristatome jums priedų asortimentą, kuris užti­ krins reikiamą apsaugą.

Visos mūsų siūlomos pirštinės yra iš odos, jos pritaikytos darbui gran­ dininiu pjūklu.

Sukomplektuotas įvairių įrankių diržas su dviem dėklais, keliamuoju kabliu ir keliamosiomis žnyplėmis, galiniu įran­ kių dėklu ir matavimo juosta.

Husqvarna apsauginiai batai yra lengvi ir patogūs; jie užtikrins, kad jūsų kojos būtų sausos, saugios ir pasirengę darbui kiekvieną dieną.

16

GR ANDININIAI PJŪKL AI


Viskas, ką reikia žinoti apie grandininių pjūklų veikimą. Grandininio pjūklo naudojimo ins­ trukciją rasite Husqvarna.lt arba teiraukitės šios instrukcijos artimiausio prekybos atstovo.

Į ką atkreipti dėmesį, dirbant Husqvarna grandininiu pjūklu. Kaip teisingai išsirinkti grandininį pjūklą? Pirmiausia turėtumėte pagalvoti, kaip dažnai dirbsite pjūklu ir kokiu tikslu jį naudosite. Tarkime, jeigu jums retkarčiais prireikia supjauti malkas ar nupjauti kelis medžius prie namų, pasvarstykite apie megėjišką pjūklą, pavyzdžiui, Husqvarna 240 e-series, arba apie universalų ­pjūklą, pavyzdžiui, Husqvarna 435 e-series. Kaip išmokti teisingai dirbti grandininiu pjūklu? Siūlome jums alyvas, atitinkančias darbo sąlygas ir užtikrinančias optimalų technikos veikimą. Kartu su specialiai sukurtais priedais šios alyvos prisideda prie veiksmingo sutepimo, apsaugo nuo strigimo ir lemia švaresnį variklio darbą.

Pjovimo metodų pagrindai, saugos ir priežiūros principai pateikiami jūsų įsigyto Husqvarna grandininio pjūklo instrukcijoje, taip pat įvairiuose eksploatacijos vadovuose ar filmukuose. Kompetencijai įgyti reikalingi praktiniai įgūdžiai, todėl galbūt norėsite apsvarstyti mokymų galimybę. Kokių apsauginių priemonių reikia, dirbant grandininiu pjūklu? Dirbdami grandininiu pjūklu, būtinai mūvėkite apsaugines kelnes su apsauga nuo pjūklo, būki­ te su apsauginį skydelį ir apsaugines ausines turinčiu šalmu, avėkite batus su apsauga nuo pjūklo ir mūvėkite pirštines. Be to, turėkite su savimi pirmosios pagalbos vaistinėlę ir, pageidautina, mobilųjį telefoną. Koks kuras tinka grandininiam pjūklui? Ar tinka bet kuri grandinės alyva?

Jūsų dėmesiui – unikalus galandimo įrankis, kuriame dera ir galandimo šablonas, ir gylio ribotuvo šablonas. Naudokite kartu su apvalio­ siomis ir plokščiosiomis dil­ dėmis reikiamam galandimo kampui užtikrinti.

Husqvarna grandininiams pjūklams visada reikėtų naudoti benzino ir kokybiškos alyvos, skirtos dvitakčiams varikliams, mišinį. Jeigu naudojate Husqvarna alyvą dvitakčiams varikliams, kuri yra optimizuota Husqvarna varikliams, pakanka 2 % mišinio. Taip, tinka bet kuri grandinės alyva su sąlyga, jog tai yra kokybiška alyva, skirta pjūklų grandinėms. Pageidautina, biologiškai suyranti. Ilgai pjūklo juostos ir grandinės eksploatacijai užtikrinti rekomenduojame naudoti mūsų firminę augalinę alyvą, skirtą pjūklų grandinėms ir optimizuotą Husqvarna grandininiams pjūklams. Kada turėčiau galąsti grandinę? Ar galiu galąsti savarankiškai? Dėl gerai išgaląstos grandinės pjūklas lengvai pjauna, iš po jo krenta stambios pjuvenos. Paprastai rekomenduojame galąsti grandinę kiekvieną kartą, kai pildote grandininio pjūklo kuro bakelį. Taip, grandinę galite galąsti savarankiškai – patogiausia šiam tikslui naudoti Husqvarna dildžių komplektą.

husqvarna.lt Daugiau informacijos rasite mūsų svetainėje. Čia galėsite susipažinti su palyginimo lentelėmis, vaizdo medžiaga, visu Husqvarna grandininių pjūklų, jų priedų ir apsauginių drabužių asortimentu. Be to, svetainėje pateikiami papildomi patarimai, padėsiantys nuspręsti, kuris modelis labiausiai atitinka jūsų poreikius.

GR ANDININIAI PJŪKL AI

17


Mažiau išmetamųjų teršalų ir patogus naudojimas.

X-TORQ Variklio technologija, kuri

­ žtikrina mažesnes kuro sąnaudas ir u ­mažiau išmetamųjų teršalų.

PATOGUS NAUDOJIMAS Šie gran­

dininiai pjūklai greitai užsiveda mažiau­ siomis pastangomis.

18

GR ANDININIAI PJŪKL AI

Universalūs grandininiai pjūklai įvairiems darbams. Šie grandininiai pjūklai, kuriuos paprasta užvesti ir patogu naudoti, – tai idealus sprendimas privačių valdų savininkams, kurie grandininiu pjūklu dirba rečiau. X-Torq variklio technologija užtikrina mažesnes kuro sąnaudas bei mažiau išmetamųjų teršalų, tad dirbti galė­ site ir patogiai, ir ekonomiškai. Be to, visi grandininiai pjūklai turi Low Vib vibracijos slopinimo sistemą, kuri taip pat prisideda prie patogaus darbo.   Visų modelių atmintinę žr. 28 – 31 psl.


Naujiena!

Naujiena!

HUSQVARNA 465 RANCHER 64,1 cm³; 3,2 kW; juostos ilgis 38 – 61 cm; 6,0 kg. Air Injection™, X-Torq, AutoTune™ ir Low Vib.

HUSQVARNA 460 RANCHER 64,1 cm³; 3,0 kW; juostos ilgis 38 – 61 cm; 6,0 kg. Air Injection™, X-Torq, AutoTune™ ir Low Vib.

HUSQVARNA 455 e-SERIES RANCHER 55,5 cm³; 2,4 kW; juostos ilgis 33–50 cm; 5,9 kg. Air Injection™, X-Torq, AutoTune™ ir Low Vib. Gali būti su TrioBrake™. Gali būti be e-series.

HUSQVARNA 55 53,2 cm³; 2,5 kW; juostos ilgis 33 – 50 cm; 5,2 kg. Air Injection™ ir Low Vib.

HUSQVARNA 450 e-SERIES 50,2 cm³; 2,4 kW; juostos ilgis 33 ��� 50 cm; 5,1 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib.

HUSQVARNA 445 e-SERIES 45,7 cm³; 2,1 kW; juostos ilgis 33 – 50 cm; 5,1 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Gali būti su TrioBrake™. Gali būti be e-series.

HUSQVARNA 440 e-SERIES 40,9 cm³; 1,8 kW; juostos ilgis 33 – 45 cm; 4,4 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Gali būti su TrioBrake™.

HUSQVARNA 435 e-SERIES 40,9 cm³; 1,6 kW; juostos ilgis 33 – 45 cm; 4,4 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Gali būti be e-series.

e-series. Dėl spyruoklinio užvedimą palengvinančio mechanizmo ir grandinės įtempimo be jokių įrankių e-series modelius ypač paprasta naudoti.   e-series modeliai gali būti ir be šių savybių.

GRANDINĖS ĮTEMPIMAS BE JOKIŲ ĮRANKIŲ

SPYRUOKLINIS UŽVEDIMĄ PALENGVINANTIS MECHANIZMAS

Greitas ir paprastas grandinės įtempimas, juostos bei grandinės uždėjimas, nenaudojant jokių įrankių.

Dėl šio mechanizmo variklis greitai užsiveda mažiausiomis pastangomis.

GR ANDININIAI PJŪKL AI

19


Greitesnis užvedimas ir saugesnis darbas.

SMART START Dėl variklio ir starterio konstrukcijos pjūklas greitai užsiveda mažiausiomis pastangomis.

Paprasta užvesti, patogu ir saugu naudoti. Šie grandininiai pjūklai išsiskiria įspūdingu pjovimo našumu; šiuos modelius paprasta užvesti, jais patogu dirbti. Dėl galingo X-Torq variklio pjūklai puikiai ­susidoroja su paprastesnėmis pjovimo užduotimis; ­užtikrinama mažiau išmetamųjų teršalų, kad darbas būtų veiksmingas ir malonus.   Visų modelių atmintinę žr. 30 – 31 psl.

TRIOBRAKE™ Grandinės stabdys gali būti įjungiamas mechaniškai, kad darbas būtų saugesnis, veiksmingesnis ir patogesnis.

20

GR ANDININIAI PJŪKL AI


Išmokite dirbti grandininiu pjūklu. Visą reikalingą informaciją rasite husqvarna.lt arba teiraukitės šios informacijos artimiausio prekybos atstovo. Išsirinkti tinkamiausią grandininį pjūklą nėra lengva, o išmokti juo teisingai dirbti taip pat užtrunka. Tačiau mes esame pasirengę jums pagelbėti ir suteikti naudingos informacijos, kad jūsų darbas būtų saugesnis, lengvesnis ir veiksmingesnis. Mūsų svetainėje www.husqvarna.lt rasite daug informacijos, kurios, be abejo, jums gali suteikti ir jūsų artimiausias prekybos atstovas. Mes dirbame tam, kad galėtume padėti jums.

HUSQVARNA 240 e-SERIES 38,2 cm³; 1,5 kW; juostos ilgis 33 – 40 cm; 4,7 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Gali būti su TrioBrake™. Gali būti be e-series.

Naujiena!

HUSQVARNA 140 e-SERIES 40,9 cm³; 1,5 kW; juostos ilgis 36 – 40 cm; 4,6 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Gali būti su TrioBrake™. Gali būti be e-series.

HUSQVARNA 236 e-SERIES 38,2 cm³; 1,4 kW; juostos ilgis 33 – 40 cm; 4,7 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Gali būti be e-series.

Naujiena!

HUSQVARNA 135 e-SERIES 40,9 cm³; 1,4 kW; juostos ilgis 36 – 40 cm; 4,6 kg. Air Injection™, X-Torq ir Low Vib. Gali būti be e-series.

GR ANDININIAI PJŪKL AI

21


Dirbkite saugiai ir ergonomiškai.

KILPA Pjūklą paprasta pritvirtinti prie

laikymo diržų, skirtų darbui aukštyje.

PATOGIOS RANKENOS Dėl ergo­

nomiškų rankenų dirbti yra patogiau.

22

GR ANDININIAI PJŪKL AI

Lengvi universalūs grandininiai pjūklai pasiekia viską ir visur. Lengvas grakštus pjūklo korpusas pulsuoja galia, todėl galite našiai dirbti netgi pačiomis nepalankiausiomis sąly­ gomis, kai šakas ir šakeles sunku pasiekti. Low Vib vibracijos slopinimo sistema užtikrina sklandų ir patogų darbą, o dėl Air Injection™ oro valymo sistemos filtrą valyti galima rečiau. Šių pjūklų konstrukcija atitinka profesionalių arboristikos specialistų reikalavimus.   Visų modelių atmintinę žr. 30 – 31 psl.


Platus priedų asortimentas jūsų saugiam darbui užtikrinti.

ARBORISTO ŠALMAS Lengvas šalmas su unikalia dirželių sistema, kad šalmą galėtumėte išcentruoti pagal galvos formą ir šis tvirtai laikytųsi.

TECHLITE™ JUOSTA ARBORISTUI 20 % lengvesnė už įprastą laminuotą juostą bei 25 % tvirtesnė. Mažiau išlinksta ir yra lengvesnė, todėl užtikrinama geresnė grandininio pjūklo pusiausvyra.

GRANDININIO PJŪKLO STROPAS Naudojamas kartu su grandininio pjūklo kabliu grandininiam pjūklui prie diržo tvirtinti. Stropas elastingas.

Daugiau informacijos žr. 186 psl.

Naujiena!

HUSQVARNA T540 XP ® 37,7 cm³; 1,8 kW; juostos ilgis 30 – 40 cm; 3,7 kg. AutoTune™, Air Injection™, X-Torq ir Low Vib.

HUSQVARNA 338 XP ® T 39 cm³; 1,7 kW; juostos ilgis 30 – 40 cm; 3,5 kg. Air Injection™ ir Low Vib.

HUSQVARNA T435 35,2 cm³; 1,5 kW; juostos ilgis 30 – 35 cm; 3,4 kg. X-Torq ir Low Vib.

HUSQVARNA T425 25,4 cm³; 0,96 kW; juostos ilgis 25 cm; 3,0 kg.

GR ANDININIAI PJŪKL AI

23


Mažiau pastangų.

TELESKOPINIS VELENAS Velenas yra teleskopinis, todėl patogu reguliuoti pjovimo aukštį.

PATOGUS NAUDOJIMAS Variklis

tvirtinamas išilgai, todėl pjūklo korpusas yra siauras, pjūklu patogu dirbti.

24

GR ANDININIAI PJŪKL AI

Tyliai veikiantys elektriniai grandininiai pjūklai paprastesniems pjovimo darbams. Ne tokie galingi, tačiau itin patogūs. Šie elektriniai gran­ dininiai pjūklai tyliai veikia, neišmeta jokių teršalų ir puikiai tinka paprastesniems pjovimo, genėjimo bei staliaus darbams atlikti. Jūsų dėmesiui – aukštas sukimo momentas, optimali galia, puikios eksploatacinės savybės ir patogus darbas. Šiais pjūklais ypač paprasta dirbti, o elektroninė SoftStart™ sistema laiduoja geresnį valdymą pjovimo metu.


Ergonomiški grandininiai pjūklai sudėtingiausioms užduotims įveikti. Genint tankius medžius, dažnai tenka dirbti nepatogioje padėtyje, todėl kūnas labai pavargsta. Mūsų siūlomos profesionaliems naudotojams skirtos aukštapjovės išvaduos jus nuo nepatogaus darbo ir užtikrins puikius rezultatus. Jūsų dėmesiui – išardomas velenas, lengva konstrukcija, puiki pusiausvyros padėtis ir gale montuojamas, greitos akceleracijos variklis.

327P5X

327P4

327PT5S

24,5 0,9 86 105 3,4 / 1,9 6,4 ―

24,5 0,9 95 105 2,9 / 2,8 6,1 ―

24,5 0,9 92 105 2,7 / 6,4 7,1 366

― • • • • • • • • •

― • ― • • ― • • • ―

• ― • • • ― ― • • •

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Cilindro darbinis tūris, cm³ Galia, kW * Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) ** Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A) Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv , eq) priekinėje / galinėje rankenose, m /s² *** Svoris (be pjovimo įrangos), kg Ilgis, velenas ištrauktas, be pjovimo įrangos, cm SAVYBĖS Teleskopinis velenas Smart Start Galinis apsaugos įtaisas Automatinis stabdymo jungiklis Kuro pompa Išardomas velenas Inercinę jėgą subalansuojantis ratukas Grandinės įtempiklis Grandinės tepimas Balance Flex™

= Yra  = Laisvai pasirenkama įranga  ― = Nėra  * Daugiau informacijos apie variklių nominalią galią žr. 26 psl.  ** Ekvivalentinis garso slėgio lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems garso slėgio lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  *** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl.

321 Electric

317 Electric

230 2000 4,4 5,4 4,4 3 / 8" 35 – 40 / 14 – 16

230 1700 4,4 5,4 4,4 3 / 8" 35 – 40 / 14 – 16

• • • •

― • ― •

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Įtampa,V Nominali galia, W Vibracija priekinėje rankenoje (a hv , eq), m /s² * Vibracija galinėje rankenoje (a hv , eq), m /s² * Svoris (be pjovimo įrangos), kg Grandinės žingsnis Rekomenduojamas juostos ilgis, min. – maks., cm / coliai SAVYBĖS Elektroninė SoftStart™ sistema Inercijos aktyvuojamas grandinės stabdys Apsauga nuo per didelių apsukų Alyvos lygio stebėjimo langelis

= Yra  ― = Nėra  * Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinė sklaidos vertė (standartinis nukrypimas) yra 1 m /s².  Savybių santrauką žr. 230 psl.

GR ANDININIAI PJŪKL AI

25


GRANDININIŲ PJŪKLŲ ATMINTINĖ

3120 XP ®

395 XP ®

395 XP ® G

390 XP ®

390 XP ® G

576 XP ®

576 XP ® G

576 XP ® Auto Tune™

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

73,5

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Darbas miške visą dieną Darbas miške dalį dienos Universalus naudojimas privačiose valdose Darbas retkarčiais / malkų pjovimas TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Cilindro darbinis tūris, cm³

118,8

93,6

93,6

87,9

87,9

73,5

73,5

Galia, kW

6,2

4,9

4,9

4,8

4,8

4,2

4,2

4,2

Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) *

101

102

102

105,5

107,5

105

105

105

Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A) Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv ,  eq) priekinėje / galinėje rankenose, m /s² ** Svoris (be pjovimo įrangos), kg

116

115

115

119

118

116

116

116

7,7 / 10,6

6,4 / 10,2

6,4 / 10,2

5,8 / 7

5,8 / 7

2,9 / 3,6

2,9 / 3,6

2,9 / 3,6

10,4

7,9

8,1

7,1

7,2

6,6

6,8

6,8

.404" 60 – 105 / 24 – 42

3 / 8" 45 – 90 / 18 – 36

3 / 8" 45 – 90 / 18 – 36

3 / 8" 45 – 71 / 18 – 28

3 / 8" 45 – 71 / 18 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

Grandinės žingsnis Rekomenduojamas juostos ilgis, min. – maks., cm / coliai SAVYBĖS

AutoTune™

TrioBrake™

Air Injection™

X-Torq

RevBoost™

Low Vib

Smart Start

Karteris iš magnio

Kuro pompa

Kombinuota oro sklendės /stabdymo rankenėlė

― •

Inercijos aktyvuojamas grandinės stabdys

Greitai nuimamas oro filtro dangtelis

Greitai nuimamas oro filtras

Pritvirtintos juostos veržlės

Matomas kuro kiekis

Šone tvirtinamas grandinės įtempiklis

Grandinės įtempimas be jokių įrankių

― ―

Spragtuku fiksuojamas cilindro dangtelis

Reguliuojamas alyvos siurbliukas

Šildomos rankenos

Šildomas karbiuratorius

Horizontalus žiedas virvei

=Yra  = Laisvai pasirenkama įranga  ―= Nėra  *Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  ** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl. NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.

26

GR ANDININIAI PJŪKL AI


576 XP ® G Auto Tune™

●●●

372 XP ® 372 XP® G 562 XP ® 562 XP® G

●●●

●●●

●●●

●●●

560 XP ®

560 XP ® G

357 XP ®

357 XP ® G 550 XP ® 550 XP® G

346 XP ® 346 XP® G 339 XP ®

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●● ●

73,5

70,7

70,7

59,8

59,8

59,8

59,8

56,5

56,5

50,1

50,1

50,1

50,1

39

4,2

4,1

4,1

3,5

3,5

3,5

3,5

3,2

3,2

2,8

2,8

2,7

2,7

1,8

105

108

108

106

106

106

106

101

101

106

106

106

106

99

116

119

119

118

118

118

118

114

114

116

116

114

114

112

2,9 / 3,6

4 / 5,4

4 / 5,4

2,7 / 3,2

2,7 / 3,2

2,7 / 3,2

2,7 / 3,2

3,9 / 4,2

3,9 / 4,2

2,8 / 3,7

2,8 / 3,7

2,4 / 3,6

2,4 / 3,6

4,3 / 5,1

7,0

6,4

6,6

5,7

5,9

5,6

5,8

5,5

5,6

4,9

5,1

5,0

5,1

4,0

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

3 / 8" 38 – 71 / 15 – 28

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 45 / 13 – 18

.325" / 3 / 8" .325" / 3 / 8" .325" / 3 / 8" .325" / 3 / 8" 33 – 60 / 33 – 60 / 33 – 50 / 33 – 50 / 13 – 24 13 – 24 13 – 20 13 – 20

GR ANDININIAI PJŪKL AI

27


GRANDININIŲ PJŪKLŲ ATMINTINĖ

570 Auto Tune™

570

365

359

359 G

555

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Darbas miške visą dieną

●●

●●

●●

●●

●●

●●

Darbas miške dalį dienos

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Universalus naudojimas privačiose valdose

●●

●●

●●

Darbas retkarčiais / malkų pjovimas TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Cilindro darbinis tūris, cm³

67,9

67,9

70,7

59

59

Galia, kW

3,6

3,6

3,6

2,9

2,9

3,1

Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) *

107

107

102,5

101

100

106

Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A) Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv ,  eq) priekinėje / galinėje rankenose, m /s² ** Svoris (be pjovimo įrangos), kg

115

115

112

114

112

118

3,2 / 3,4

3,2 / 3,4

3,6 / 3,5

3,9 / 4,2

3,9 / 4,2

2,7 / 3,2

6,8

6,6

6,4

5,5

5,6

5,6

3 / 8"

3 / 8"

3 / 8"

.325" / 3 / 8"

.325" / 3 / 8"

.325" / 3 / 8"

38 – 71 / 15 – 28

38 – 71 / 15 – 28

38 – 71 / 15 – 28

33 – 61 / 13 – 24

33 – 61 / 13 – 24

33 – 61 / 13 – 24

Grandinės žingsnis Rekomenduojamas juostos ilgis, min. – maks., cm / coliai

59,8

SAVYBĖS Inercijos aktyvuojamas grandinės stabdys

AutoTune™

TrioBrake™

Air Injection™

X-Torq

Low Vib

Smart Start

Karteris iš magnio

Spragtuku fiksuojamas cilindro dangtelis

Greitai nuimamas oro filtras

Pritvirtintos juostos veržlės

Matomas kuro kiekis

Reguliuojamas alyvos siurbliukas

Šone tvirtinamas grandinės įtempiklis

Grandinės įtempimas be jokių įrankių

RevBoost™

Kuro pompa Kombinuota oro sklendės /stabdymo rankenėlė Greitai nuimamas oro filtro dangtelis

Šildomos rankenos

Šildomas karbiuratorius

=Yra  = Laisvai pasirenkama įranga  ―= Nėra  *Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  ** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl. NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.

28

GR ANDININIAI PJŪKL AI


545

353

353 G

465 Rancher

460 Rancher

455 e-series Rancher

455 Rancher

55

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

50,1

51,7

51,7

64,1

64,1

55,5

55,5

53,2

2,5

2,4

2,4

3,2

3,0

2,4

2,4

2,5

106

102

102

N / D

N / D

N / D

N / D

98

116

113

115

N / D

N / D

N / D

N / D

111

2,8 / 3,7

3,1 / 3,2

3,1 / 3,2

N / D

N / D

N / D

N / D

4,9 / 7,2

4,9

5,0

5,1

6,0

6,0

5,9

5,9

5,2

.325"

.325"

.325"

3 / 8

3 / 8

.325 / 3 / 8

.325 / 3 / 8

.325" / 3 / 8"

33 – 50 / 13 – 20

33 – 50 / 13 – 20

33 – 50 / 13 – 20

38 – 61 / 15 – 24

38 – 61 / 15 – 24

33 – 50 / 13 – 20

33 – 50 / 13 – 20

33 – 50 / 13 – 20

GR ANDININIAI PJŪKL AI

29


GRANDININIŲ PJŪKLŲ ATMINTINĖ

450 e-series 445 e-series

445

440 e-series 435 e-series

435

240 e-series

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Darbas miške visą dieną Darbas miške dalį dienos

●●

●●

●●

Universalus naudojimas privačiose valdose

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Darbas retkarčiais / malkų pjovimas

●●

●●

●●

●●●

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Cilindro darbinis tūris, cm³

50,2

45,7

45,7

40,9

40,9

40,9

Galia, kW

2,4

2,1

2,1

1,8

1,6

1,6

1,5

103,5

103,3

103,3

102

102

102

100,7

115

114

114

114

114

114

113

2,3 / 2,7

1,9 / 2,6

1,9 / 2,6

2,5 / 3,2

2,5 / 3,2

2,5 / 3,2

2,1 / 2,7

Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) * Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A) Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv ,  eq) priekinėje / galinėje rankenose, m /s² ** Svoris (be pjovimo įrangos), kg Grandinės žingsnis Rekomenduojamas juostos ilgis, min. – maks., cm / coliai

38,2

5,1

5,1

4,9

4,4

4,4

4,2

4,7

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 50 / 13 – 20

.325" 33 – 45 / 13 – 18

.325" 33 – 45 / 13 – 18

.325" 33 – 45 / 13 – 18

.325" / 3 / 8" 33 – 40 / 13 – 16

SAVYBĖS •

AutoTune™

TrioBrake™

Inercijos aktyvuojamas grandinės stabdys

Air Injection™

X-Torq

Low Vib

Smart Start

Kuro pompa

Kombinuota oro sklendės /stabdymo rankenėlė

Spragtuku fiksuojamas cilindro dangtelis

Greitai nuimamas oro filtras

Pritvirtintos juostos veržlės

RevBoost™

Karteris iš magnio

Greitai nuimamas oro filtro dangtelis

Matomas kuro kiekis Reguliuojamas alyvos siurbliukas

Šone tvirtinamas grandinės įtempiklis

Šildomos rankenos

Šildomas karbiuratorius

Horizontalus žiedas virvei

Grandinės įtempimas be jokių įrankių

=Yra  = Laisvai pasirenkama įranga  ―= Nėra  *Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  ** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl. NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.

30

GR ANDININIAI PJŪKL AI


240

236 e-series

236

140 e-series

140

135 e-series

135

T540 XP ®

338 XP ® T

T435

T425

●●● ●●

●●●

●●

●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

38,2

38,2

38,2

40,9

40,9

40,9

40,9

37,7

39

35,2

25,4

1,5

1,4

1,4

1,5

1,5

1,4

1,4

1,8

1,7

1,5

0,96

100,7

100,7

100,7

102

102

102

102

104

100

103

95,7

113

113

113

114

114

114

114

116

112

114

110

2,1 / 2,7

2,1 / 2,7

2,1 / 2,7

3,9 / 3,8

3,9 / 3,8

2,5 / 3,2

2,5 / 3,2

3,1 / 3,2

3 / 3,5

4,1 / 3,9

3,4 / 3,3

4,7

4,7

4,7

4,6

4,4

4,6

4,4

3,7

3,5

3,4

3,0

.325" / 3 / 8" 33 – 40 / 13 – 16

3 / 8" 33 – 40 / 13 – 16

3 / 8" 33 – 40 / 13 – 16

3 / 8" 36 – 40 / 14 – 16

3 / 8" 36 – 40 / 14 – 16

3 / 8" 36 – 40 / 14 – 16

3 / 8" 36 – 40 / 14 – 16

3 / 8" 30 – 40 / 12 – 16

3 / 8" 30 – 40 / 12 – 16

3 / 8" LP / 3 / 8" 30 – 35 / 12 – 14

1 / 4" / 3 / 8" 25 / 10

― ―

GR ANDININIAI PJŪKL AI

31


Rinkoje pirmaujantys pjaustytuvai – tai galia ir tikslumas. Husqvarna siūlomi benzininiai pjaustytuvai ir du elektriniai pjaustytuvai priskiriami vieniems galingiausių modelių rinkoje. Mes nuolat tobuliname mūsų techniką, kad ji būtų tiksli, veiksminga ir galinga. Būtent tokie ir yra rankiniai pjaustytuvai. Toliau pristatysime kelis pjaustytuvų modelius, iš kurių tikrai išsirinksite tinkamiausią.

ERGONOMIKA

X-TORQ

DEX

Lengva ir kompaktiška konstrukcija, patogiai išdėstytos rankenos ir įspūdinga antivibracinė sistema. Dėl visų šių savybių pjaustytuvus ­lengviau valdyti, o naudotojas ilgų pamainų metu mažiau pavargsta.

X-Torq variklio technologija užtikrina iki 75 % mažiau išmetamųjų teršalų ir iki 20 % mažesnes kuro sąnaudas. Tad dirbti galite ir patogiai, ir ekonomiškai.

DEX, dulkių sugavimo sistemą (Dust Exting­ uisher System), sudaro keli sprendimai. Daugelis modelių turi išmanųjį vandenį taupantį rinkinį šlapiajam pjovimui, kuris veiksmingai sulaiko dulkes. Sausajam pjovimui yra skirtas K 3000 Vac modelis su vakuuminiu priedu, kurį papras­ ta naudoti.

Šias savybes turi ne visi modeliai.

32

PJAUST Y TUVAI


DURASTARTER™ Patentuotas, nuo dulkių apsaugotas užvedimo mechanizmas, kuriame grįžtamoji spyruoklė ir skriemulio guolis yra užsandarinti. Dėl tokios technologijos starteriui nereikia beveik jokios priežiūros, o tai dar labiau didina ­pjaustytuvų patikimumą.

NAUJOS KARTOS ACTIVE AIR FILTRATION™ Viena veiksmingiausių oro filtravimo sistemų rinkoje, kai oro filtrą galima naudoti iki vie­ nerių metų jo nekeičiant. Ilgesnė eksploatacija ir mažiau nusidėvintis variklis – netgi intensy­ vaus darbo sąlygomis.

SMARTCARB™ Integruotas automatinis filtro kompensatorius užtikrina didelę galią ir mažina kuro sąnaudas. Dėl to pjaustytuvai veikia veiksmingiau ir ekonomiškiau.

PJAUST Y TUVAI

33


Benzininis ar elektrinis?

BENZININIS Jokių laidų, todėl patogu

dirbti bet kurioje vietoje. Išsiskiria didele galia ir tinka intensyviam pjovimui.

ELEKTRINIS Jokių išmetamųjų

teršalų, todėl patogu dirbti patalpose. Ergonomiškas, universalus ir ekologiškas sprendimas.

34

PJAUST Y TUVAI

Pjaustytuvai, kuriais viską supjausite greitai ir patogiai. Husqvarna benzininiai pjaustytuvai garsėja savo galia, ekonomišku X-Torq varikliu ir veiksminga vibracijos slopinimo sistema. Puikus sprendimas šlapiajam ar sausa­ jam pjovimui – šaligatvio krašto ar grindinio akmenims pjauti, atliekant aplinkos tvarkymo darbus; betonui, mūrui, asfaltui ir metalui pjauti, atliekant visų tipų statybos darbus.   Dabar mūsų elektrinių pjaustytuvų asortimente rasite tiek modelius sausajam pjovimui, tiek modelius šlapiajam pjovimui; K 3000 Wet užtikrina mažesnes vandens sąnaudas ir nedidelį skystųjų atliekų kiekį šlapiojo pjovimo metu, tuo tarpu K 3000 Vac – mažesnį dulkių kiekį sausojo pjovimo metu. Abu pjaustytuvai turi Elgard™ sistemą, apsaugančią nuo perkrovos, ir elektroninę SoftStart™ sistemą, užtikrinančia paprastą ir sklandų paleidimą.


HUSQVARNA K 1260 Benzininis, disko skersmuo 350 / 400 mm, 119 cm³; 5,8 kW; 13,7 / 14,4 kg; pjovimo gylis 125 / 145 mm, patobulinta Active Air Filtration™ sistema, SmartCarb™ ir EasyStart.

HUSQVARNA K 970 Benzininis, disko skersmuo 300 / 350 / 400 mm, 94 cm³; 4,8 kW; 10,6 / 11,0 / 11,8 kg; pjovimo gylis 100 / 125 / 145 mm, X-Torq, patobulinta Active Air Filtration™ sistema, SmartCarb™, Airpurge ir EasyStart.

Naujiena!

HUSQVARNA K 760 Benzininis, disko skersmuo 300 / 350 mm, 74 cm³; 3,7 kW; 9,7 / 9,9 kg; pjovimo gylis 100 / 125 mm; X-Torq, patobulinta Active Air Filtration™ sistema, SmartCarb™ Airpurge ir EasyStart.

HUSQVARNA K 3000 VAC Elektrinis, disko skersmuo 350 mm, 230 /120 /110 V, 2700 /1800 / 2200 W, 7,9 (be Vac priedo); Vac priedas 1,0 kg; pjovimo gylis 119 mm, Elgard™ ir SoftStart™.

HUSQVARNA K 3000 WET Elektrinis, disko skersmuo 350 mm, 230 /120 /110 V, 2700 /1800 / 2200 W; 8,5 kg; pjovimo gylis 125 mm, Elgard™ ir SoftStart™. Papildomai galima įsigyti Vac priedą.

husqvarna.lt Čia rasite išsamesnės informacijos apie mūsų gaminius ir galėsite susirasti artimiausią prekybos atstovą.

Vac priedas veiksmingam dulkių sugavimui. Vac priedas yra DEX, dulkių sugavimo sistemos (Dust Extinguisher System), dalis. Dulkės veiksmingai sugauna­ mos, todėl galima pjauti be vandens. Paprasta pereiti nuo tradicinio pjovimo prie pjovimo naudojant Vac priedą ir atvirkščiai.

Nesudėtingas montavimas:

Pirmiausia įstatykite Vac priedą į bėgelius disko apsauginio gaubto galinėje dalyje.

Patikrinkite, ar fiksavimo laikiklis liečia disko apsauginio gaubto pakelto segmento viršutinę dalį. Kilstelėkite laikiklį aukštyn ir užspauskite jį ant disko apsauginio gaubto.

Prijunkite vakuumo žarną prie Vac priedo. Montavimas baigtas. Dabar galite pjauti, naudodami Vac priedą.

PJAUST Y TUVAI

35


Priedai, suteikiantys galimybę kontroliuoti pjovimo procesą.

HUSQVARNA KV 760 Kompaktiškas pjovimo vežimėlis Husqvarna K 760 pjaustytuvui. Naudojant šį pjovimo vežimėlį, patogu atlikti ir tiesius, ir lenktus pjūvius, darbuotis šalia sienų ir šaligatvio krašto akmenų. Kompaktiškas, lengvai susideda, todėl patogu transportuoti.

TRANSPORTAVIMO DĖŽĖS Puikus sprendimas įvairiai įrangai sudėti bei iš vienos statybvietės į kitą transportuoti. Iš klijuotos faneros, metalu sutvirtintais kraštais ir kampais.

HUSQVARNA DC 1400 Veiksmingas ir kompaktiškas vienfazis dulkių surinkimo įrenginys. K 3000 Vac priedas ir DC 1400 – tai puikus derinys sausajam pjovimui, kai reikalinga mobili įranga.

HUSQVARNA WT 15 Kompaktiškas ir paprastas naudoti vandens bakelis su elektros siurbliu. 15 litrų talpos, todėl be pertraukos galima pjauti 45 minutes. Akumuliatorinis. 18,5 V Gardena ličio jonų baterija.

SLĖGINIS VANDENS BAKELIS Prie 15 litų talpos bakelio pridedama 3 m žarna, kuri prijungiama prie pjaustytuvo rinkinio šlapiajam pjovimui.   VANDENS ŽARNA 9 metrų ilgio, su greitosiomis jungtimis.

VARIKLIO BLOKAS Variklio bloką sudaro karteris, alkūninis velenas, stūmoklis ir cilindras. Labai praverčia, atliekant skubius remonto darbus.

ALYVA DVITAKČIAMS VARIKLIAMS SU PRAKTIŠKU DOZAVIMO BUTELIUKU Atitinka griežčiausius JASO / ISO-Global EGD standartus. Vienas litras benzino maišomas su 20 ml alyvos. Naudojant šį buteliuką, lengviau paruošti reikiamo santykio mišinį.

KURO BAKELIS SU APSAUGA NUO PERPILDYMO Patogu papildyti kuro. Iš tvirto plastiko, 6 l talpos. Atitinka JT reikalavimus.

HUSQVARNA KV 970 / 1260 Kompaktiškas pjovimo vežimėlis Husqvarna K 970 ir K 1260 pjaustytuvams. Naudojant šį pjovimo vežimėlį, patogu atlikti ir tiesius, ir lenktus pjūvius, darbuotis šalia sienų ir šaligatvio krašto akmenų. Kompaktiškas, lengvai susideda, todėl patogu transportuoti.

Naujiena!

36

PJAUST Y TUVAI


Pjovimo diskai pagal darbo pobūdį.

Diagrip™ užtikrina optimalų deimantų paskirstymą, deimantai ilgiau išsilaiko segmente. Rezultatas – našiai ir sparčiai pjaunantys diskai, kurių eksploatacija yra ilgesnė, o pjūviai – lygūs.

Disko savybes lemia darbo pobūdis, pjaunamoji medžiaga ir pjaus­ tytuvas, su kuriuo šis diskas naudojamas. Didžiausiam darbo našumui ir efektyvumui užtikrinti turėtumėte rinktis pjovimo diską, kurio savybės labiausiai atitinka darbo pobūdį. Husqvarna Diagrip™ seriją sudaro puikių eksploatacinių savybių deimantiniai pjovimo diskai, skirti profesionaliems naudotojams bei pritaikyti veiksmingam ir dažnam pjovimui. Husqvarna MT serija – tai gerų eksploatacinių savybių pjovimo diskai, skirti neprofesionaliems naudotojams, retkarčiais dirbantiems pjaustytuvais.

„Easy-fit“ – įvorė kiaurymei susiaurinti. Ištraukite įvorę, ir kiaurymė padidės nuo 20,0 iki 25,4 mm.

HUSQVARNA S 1235 DIAGRIP™ Pjauna akmenį ir kietąsias medžiagas, naujoviškas modelis „trys segmentai viename“. Didesnis pjovimo greitis, silpnesnė vibracija, Diagrip™ ir „Easy-fit“. Skersmuo 300, 350 ir 400 mm.

HUSQVARNA MT 15 + Pjauna kietąsias medžiagas. Dėl ekonomiško pjovimo puikiai tinka naudotojams, retkarčiais dirbantiems pjaustytuvu. Skersmuo 300, 350 ir 400 mm.

HUSQVARNA S 1265 DIAGRIP™ Pjauna standartines ir abrazyvines statybines medžiagas, modelis „du segmentai viename“. Didesnis pjovimo greitis, silpnesnė vibracija, Diagrip™ ir „Easy-fit“. Skersmuo 300, 350 ir 400 mm.

HUSQVARNA MT 65 Pjauna standartines ir abrazyvines statybines medžiagas. Dėl ekonomiško pjovimo puikiai tinka naudotojams, retkarčiais dirbantiems pjaustytuvu. Skersmuo 300, 350 ir 400 mm.

HUSQVARNA S 1285 DIAGRIP™ Diskas asfaltui pjauti su specialiais segmentais apsaugai nuo nupjovimo. Didesnis pjovimo greitis, silpnesnė vibracija, Diagrip™ ir „Easy-fit“. Skersmuo 300, 350 ir 400 mm.

HUSQVARNA MT 85 + Diskas asfaltui pjauti su specialiais segmentais apsaugai nuo nupjovimo. Dėl ekonomiško pjovimo puikiai tinka naudotojams, retkarčiais dirbantiems pjaustytuvu. Skersmuo 300, 350 ir 400 mm.

S 1235

S 1265

S 1285

MT 15 +

MT 65

MT 85 +

PJAUNAMA MEDŽIAGA Granitas

Marmuras

Sustingęs betonas

Gelžbetonis

Plytos

Čerpės

Abrazyvinės medžiagos

Asfaltas

Kalusis ketus

● = Optimalu  ● = Gerai  ● = Priimtina  – = Nerekomenduojama

PJAUST Y TUVAI

37


Didesnis pjovimo greitis, puikūs ergonominiai sprendimai ir optimali galia. Darbui ilgomis ir varginančiomis pamainomis miške reikalinga įranga, išsiskirianti didele galia, puikiomis eksploatacinėmis savybėms, gerai apgalvotais ergonominiais sprendimais ir veiksminga sauga. Husqvarna profesionalūs miško valymo pjūklai tausoja naudotojo jėgas, užtikrina efektyvų ir lankstų darbą.

38

MIŠKO VALYMO PJŪKL AI


MIŠKO VALYMO PJŪKL AI

39


ATRASKITE NAUJUS MIŠKO VALYMO PJŪKLŲ PRIVALUMUS

Nykščiu reguliuojamas akceleratorius

Šildomos rankenos

Reguliuojamos rankenos

Kampinė pavara miškui valyti

Kompaktiškas vamzdis Low Vib antivibracinė sistema

LAIKYMO DIRŽAI BALANCE XT™

BENDROS APKROVOS PASKIRSTYMAS

Naujieji laikymo diržai Balance XT™ suteikia papildomo komforto. Dėl plačių, paminkštintų, prie kūno prigludusių juostų diržai yra pato­ gesni, sumažinama viršutinei kūno daliai ir pečiams tenkanti apkrova.

Dėl laikymo diržų ir pakabinamo rėmo paskirstoma bendra naudotojui tenkanti apkrova.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

40

MIŠKO VALYMO PJŪKL AI

X-TORQ X-Torq variklio technologija užtikrina iki 75 % mažiau išmetamųjų teršalų ir iki 20 % mažes­ nes kuro sąnaudas. Tad dirbti galite ir pato­ giai, ir ekonomiškai.


Patogūs laikymo diržai Lanksti pjūklo pakaba Išardomas velenas Automatinis grandinės tepimas

Pasukama, reguliuojama pakabinimo kilpa Reguliuojama priekinė rankena Bendros apkrovos paskirstymas

Smart Start Kuro pompa

X-Torq

KAMPINĖ PAVARA DARBUI MIŠKE Kampinė pavara palengvina medžių pjovimą. Dėl disko pakreipimo kampo medis krenta teisinga kryptimi.

LOW VIB Varikliai turi veiksmingus, vibraciją sugerian­ čius elementus, todėl tausojamos naudotojo rankos ir plaštakos. Vadinasi, patogiau dirbti ilgomis pamainomis.

KOMERCINĖS KLASĖS MODELIAI Mūsų siūlomas miško valymo pjūklų asorti­ mentas yra pritaikytas retinimo darbams visą dieną sudėtingomis sąlygomis. Jūsų dėmesiui – profesionaliems modeliams būdingos eksplo­ atacinės savybės ir galia.

MIŠKO VALYMO PJŪKL AI

41


Smagu dirbti, patogu laikyti.

OPTIMIZUOTA TRANSMISIJA

Transmisija užtikrina profesionaliems modeliams būdingas eksploatacines savy­ bes ir yra skirta intensyviam darbui miške.

ŠILDOMOS RANKENOS Termostatu

reguliuojamas rankenų šildymas šaltu ir drėgnu oru.

42

MIŠKO VALYMO PJŪKL AI

Tvirti, greitai ir veiksmingai pjaunantys miško valymo pjūklai. Galingi, puikiai subalansuoti miško valymo pjūklai yra pritaikyti sudėtingam ir intensyviam darbui ilgomis pamainomis. Variklio konstrukcija laiduoja didžiausią galią, silpnesnę vibraciją ir mažesnes kuro sąnaudas. Transmisija specialiai sukonstruota miško valymo dar­ bams, kad galėtumėte dirbti kuo našiau. Tvirti pjūklai lengvai susidoroja su sunkiais darbais miške, šiais pjūklais patogu dirbti. Visų modelių atmintinę žr. 44 psl.


Išsamesnės informacijos apie prie kiekvieno modelio pridedamus laikymo diržus žr. 44 psl.

Ergonomiški Husqvarna laikymo diržai paskirsto įrenginio svorį ir suteikia galimybę laisvai judėti. Laikymo diržai lemia patogesnį ir saugesnį darbą. Be to, tausojamos naudotojo jėgos. Husqvarna daug laiko skiria laikymo diržams konstruoti ir tobulinti, nes vienas bendrovės tikslų yra suteikti jums galimybę naudotis visais įrangos teikiamais privalumais. Teisingas technikos naudojimas turi įtakos jos valdymui ir darbo rezultatams. Mūsų siūlomi ergonomiškos konstrukcijos laikymo diržai paskirsto įrenginio svorį ir pagerina jo pusiausvyrą. Dėl to įren­ ginys atrodo gerokai lengvesnis, yra manevringesnis, juo patogiau dirbti Daugiau informacijos žr. 200 psl.

HUSQVARNA 555FXT 53,3 cm³; 2,8 kW; 9,1 kg. X-Torq variklis, Low Vib, Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis ir šildomos rankenos.

HUSQVARNA 555FX 53,3 cm³; 2,8 kW; 8,9 kg. X-Torq variklis, Low Vib, Smart Start ir automatinis stabdymo jungiklis.

HUSQVARNA 545FXT 45,7 cm³; 2,2 kW; 8,3 kg. X-Torq variklis, Low Vib, Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis ir šildomos rankenos.

HUSQVARNA 545FX 45,7 cm³; 2,2 kW; 8,1 kg. X-Torq variklis, Low Vib, Smart Start ir automatinis stabdymo jungiklis.

Unikalūs ergonominiai sprendimai sunkiems darbams miške įveikti. Miško valymo pjūklai, išsiskiriantys puikiomis eksploatacinėmis savybėmis ir ergonominiais sprendimais, yra skirti retinimo darbams visą dieną; šiais pjūklais itin patogu dirbti.

HUSQVARNA 535FBX 34,6 cm³; 1,6 kW; 12,2 kg; .325"; X-Torq variklis, Low Vib, automatinis stabdymo jungiklis, išardomas velenas ir lanksti pjūklo pakaba.

MIŠKO VALYMO PJŪKL AI

43


MIŠKO VALYMO PJŪKLŲ ATMINTINĖ

555FXT

555FX

545FXT

545FX

535FBX

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Miško valymo darbai visą dieną Krūmų / žolės pjovimas visą dieną Miško valymas / krūmų / žolės pjovimas dalį dienos

●●

Tinka individualių namų savininkams, retkarčiais pjaunantiems žolę TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Cilindro darbinis tūris, cm³

53,3

53,3

45,7

45,7

Galia, kW

2,8

2,8

2,2

2,2

34,6 1,6

Svoris (be pjovimo įrangos), kg

9,1

8,9

8,3

8,1

12,2 0,6

Kuro bakelio talpa, litrai

1,1

1,1

0,9

0,9

Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) *

103

103

100

100

94

Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A)

117

117

116

116

111

2,1 / 2,3

2,1 / 2,3

2,9 / 3,3

2,9 / 3,3

1,8 / 1,2

Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv , eq) priekinėje / galinėje rankenose, m /s² ** SAVYBĖS X-Torq variklis

Low Vib

Smart Start

Automatinis stabdymo jungiklis

Kuro pompa

Reguliuojamos rankenos

Šildomos rankenos

Išardomas velenas

( • ) / ( • ) / •

( • ) / ( • ) / •

( • ) / ( • ) / •

( • ) / ( • ) / •

. 325 13" Pixel

Kampinė pavara miškui valyti Lanksti pjūklo pakaba LAIKYMO DIRŽAI Balance XT™ PJOVIMO ĮRANGA

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  * Ekvivalentinis garso slėgio lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems garso slėgio lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  ** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl. NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.

44

MIŠKO VALYMO PJŪKL AI


Su Husqvarna priedais – veiksmingesnis, patogesnis ir saugesnis darbas. Naudojant tinkamus priedus, apsaugines priemones ir drabu­ žius, darbas yra saugesnis ir veiksmingesnis. Mūsų siūlomame priedų valymo pjūklams, krūmapjovėms ir žoliapjovėms asor­ timente rasite viską, ko jums reikia, nes mums rūpi jūsų gerovė, jūsų darbo sąlygos ir, žinoma, – darbo našumas.

Husqvarna unikalaus kombinuoto bakelio talpa – 6 l benzino ir 2,5 l alyvos. Su apsauga nuo perpildymo ir atskirais bakelio skyriais.

Esame tikri, kad savo darbui pasirinksite reikiamą techniką.

ŽOLIAPJOVĖ Vejos kraštų tvarkymas, žolės pjovimas sunkiai pasiekiamose vietose, prie dygliuotų krūmų, dilgėlių ir nepagei­ daujamų brūzgynų šalinimas reikalauja ne tik laiko, bet ir daug jėgų.

KRŪMAPJOVĖ Krūmapjoves būtų galima

MIŠKO VALYMO PJŪKLAS

pavadinti žoliapjovėmis, kurios yra skirtos sudėtingesnėms užduotims atlikti. Kai reikia pjauti aukštą žolę, tankų pomiškį ar nedidelius medžius, pagalvokite apie krūmapjovę arba miško valymo pjūklą.

Profesionalių naudotojų technika profesio­ naliems miško valymo darbams. Tvirti ir galingi pjūklai yra pritaikyti sudėtingiems darbams miške.

husqvarna.lt Daugiau informacijos rasite mūsų interneto svetainėje. Čia galėsite susipažinti su palygini­ mo lentelėmis, vaizdo medžiaga ir tinklalapiais, atspindinčiais visą Husqvarna krūmapjovių, valymo pjūklų, žoliapjovių, jų priedų ir apsauginių drabužių asortimentą. Be to, svetainėje pateikiami papildomi patarimai, padėsiantys nuspręsti, kuris modelis labiausiai atitinka jūsų poreikius.

PRIEDAI

45


Puikūs rezultatai visomis aplinkybėmis. Išsirinkti tinkamiausią modelį nėra lengva. Dėl šios priežasties suskirstėme Husqvarna krūmapjoves ir žoliapjoves į penkias skirtingas kategorijas, kad palengvintume jums paiešką ir jūs greičiau rastumėte reikalingą modelį. Mūsų krūmapjovėse ir žoliapjovėse puikiai dera didelė galia ir lengva konstrukcija, jomis patogu dirbti, o darbo rezultatai maloniai džiugina.

46

KRŪMAPJOVĖS / ŽOLIAPJOVĖS


KRŪMAPJOVĖS / ŽOLIAPJOVĖS

47


ATRASKITE NAUJUS KRŪMAPJOVIŲ IR ŽOLIAPJOVIŲ PRIVALUMUS

Reguliuojama pakabinimo kilpa Reguliuojamos rankenos

Kombinuotas apsauginis įtaisas Kampinė pavara su aukštu sukimo momentu Aukštai pakelta rankena

Low Vib antivibracinė sistema

SUBALANSUOTA KONSTRUKCIJA Rankenos yra reguliuojamos; jose slopinama vibracija. Pridedami laikymo diržai, kad dirbti būtų patogiau.

SMART START

X-TORQ

Dėl variklio ir starterio konstrukcijos įrenginys užsiveda greitai ir mažiausiomis pastangomis.

X-Torq variklio technologija užtikrina iki 75 % mažiau išmetamųjų teršalų ir iki 20 % mažesnes kuro sąnaudas. Tad dirbti galite ir patogiai, ir ekonomiškai.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

48

KRŪMAPJOVĖS / ŽOLIAPJOVĖS


Žoliapjovės galvutė Tap’n Go

Spragtelėjimu tvirtinami „Click on“ priedai

Išardomas velenas Paminkštintos rankenos

Smart Start

X-Torq

LAIKYMO DIRŽAI BALANCE XT™ Naujieji laikymo diržai Balance XT™ suteikia papildomo komforto. Dėl plačių, paminkš­ tintų, prie kūno prigludusių juostų diržai yra patogesni, sumažinama viršutinei kūno daliai ir pečiams tenkanti apkrova.

LOW VIB Varikliai turi veiksmingus, vibraciją sugerian­ čius elementus, todėl tausojamos naudotojo rankos ir plaštakos. Vadinasi, patogiau dirbti ilgomis pamainomis.

KOMERCINĖS KLASĖS MODELIAI Visas Husqvarna krūmapjoves vienija vienas bendras bruožas – tai yra galingi, ergonomiš­ kos konstrukcijos pramoniniai modeliai, patikimai tarnaujantys daugelį metų.

KRŪMAPJOVĖS / ŽOLIAPJOVĖS

49


Galingas pjovimas nebūtinai reiškia stiprią vibraciją.

AUKŠTAI PAKELTA RANKENA

Rankena nevaržo judesių, patogiau dirbti šlaituose.

Ergonomiškos krūmapjovės – patogiam darbui. Skirtingiems darbams reikalinga skirtingų tipų pavara. Šios itin ergonomiškos ir patogios krūmapjovės yra puikus sprendimas darbui ilgomis, varginančiomis ir monotoniškomis pamainomis. Jos patikimai tarnaus daug metų. Galingas variklis, optimaliai išlenkta rankena ir rankenėlės su vibracijos slopinimo sistema užtikrina veiksmingą darbą visomis sąlygomis.

LOW VIB Veiksmingi elementai sugeria vibraciją, todėl tausojamos naudotojo rank­ os ir plaštakos. Tad dirbti yra patogiau.

50

KRŪMAPJOVĖS

Visų modelių atmintinę žr. 60 – 63.


HUSQVARNA 555RXT 53,3 cm³; 2,8 kW; 9,2 kg. X-Torq variklis, Low Vib, Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, aukštai pakelta rankena.

HUSQVARNA 545RXT 45,7 cm³; 2,1 kW; 8,2 kg. X-Torq variklis, Low Vib, Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, aukštai pakelta rankena.

HUSQVARNA 545RX 45,7 cm³; 2,1 kW; 8,4 kg. X-Torq variklis, Low Vib, Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, aukštai pakelta rankena ir kombinuota apsauga.

HUSQVARNA 535RXT 34,6 cm³; 1,6 kW; 6,2 kg. X-Torq variklis, Low Vib, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, aukštai pakelta rankena ir kombinuota apsauga.

HUSQVARNA 535RX 34,6 cm³; 1,6 kW; 6,1 kg. X-Torq variklis, Low Vib, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, aukštai pakelta rankena ir kombinuota apsauga.

HUSQVARNA 327RDX 24,5 cm³; 0,9 kW; 5,6 kg. Low Vib, Smart Start, automatinis stab­ dymo jungiklis, išardomas velenas, reguliuojamos rankenos, aukštai pakelta rankena, kombinuota apsauga ir „Click on“ priedai.

HUSQVARNA 327RX 24,5 cm³; 0,9 kW; 5,4 kg. Low Vib, Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, aukštai pakelta rankena ir kombinuota apsauga.

HUSQVARNA 324RX 25 cm³; 0,8 kW; 5,5 kg. Gryną benziną naudojantis keturtaktis variklis, Smart Start, reguliuojamos rankenos ir kombinuota apsauga.

HUSQVARNA 327RJX 24,5 cm³; 0,9 kW; 4,9 kg. Low Vib, Smart Start, automatinis stab­ dymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, kombinuota apsauga ir J formos rankena.

HUSQVARNA 323R-II 24,5 cm³; 0,9 kW; 5,1 kg. Low Vib, Smart Start, automatinis stab­ dymo jungiklis, reguliuojamos rankenos ir kombinuota apsauga.

Naujiena!

HUSQVARNA 553RBX 50,6 cm³; 2,3 kW; 12,1 kg. X-Torq variklis, lengvai aptar­ naujamas starteris ir kombinuotas apsauginis įtaisas.

KRŪMAPJOVĖS

51


Aukščiausios kokybės dalys lengvesniam darbui.

LAIKO IŠBANDYTAS TVIRTUMAS

Praktiška konstrukcija užtikrina ilgą krūmapjovės eksploataciją.

KOMERCINĖS KLASĖS ORO FILTRAS Lemia ilgą ir nepriekaištingą

eksploataciją.

52

KRŪMAPJOVĖS

Tvirtos krūmapjovės intensyviam darbui. Šiomis profesionaliomis ir tvirtomis krūmapjovėmis visus darbus nudirbsite greitai ir patogiai. Jose puikiai dera šiuolaikiškas požiūris, praktiška konstrukcija ir neprilygstama kokybė. Ypač pravers tiems naudotojams, kuriuos domina nepriekaištingas įrangos veikimas ir ilga eksploatacija. Nes tai – itin tvirta technika, kurią patogu naudoti ir paprasta prižiūrėti.   Visų modelių atmintinę žr. 60 – 63.


Naujiena!

HUSQVARNA 553RS 50,6 cm³; 2,3 kW; 8,6 kg. X-Torq variklis, autonominis starteris, kombinuota apsauga, ypač tvirta sankaba ir praktiška rankenų sistema.

HUSQVARNA 535RJ 34,6 cm³; 1,6 kW; 5,9 kg. X-Torq variklis, automatinis stabdymo jungiklis, kombinuota apsauga ir J formos rankena.

Naujiena!

HUSQVARNA 543RS 40,1 cm³; 1,5 kW; 7,4 kg. X-Torq variklis, autonominis starteris, kombinuota apsauga, ypač tvirta sankaba ir praktiška rankenų sistema.

HUSQVARNA 253RJ 50,6 cm³; 2,3 kW; 7,9 kg. X-Torq variklis, autonominis starteris, ypač tvirta sankaba, kombinuota apsauga ir J formos rankena.

Naujiena!

HUSQVARNA 533RS 29,5 cm³; 1 kW; 7,1 kg. X-Torq variklis, lengvai aptarnaujamas starteris, kombinuota apsauga, ypač tvirta sankaba ir praktiška rankenų sistema.

HUSQVARNA 243RJ 40,1 cm³; 1,47 kW; 7,3 kg. X-Torq variklis, lengvai aptarnaujamas starteris, kombinuota apsauga, ypač tvirta sankaba ir J formos rankena.

HUSQVARNA 153R 50,2 cm³; 1,6 kW; 7,6 kg. Lengvai aptarnaujamas starteris, kombinuota apsauga, ypač tvirta sankaba ir praktiška rankenų sistema.

HUSQVARNA 233RJ 29,5 cm³; 1 kW; 5,1 kg. X-Torq variklis, lengvai aptarnaujamas starteris, kombinuota apsauga, ypač tvirta sankaba ir J formos rankena.

HUSQVARNA 535LS 34,6 cm³; 1,6 kW; 5,9 kg. X-Torq variklis, lengvai aptarnaujamas starteris, automatinis stabdymo jungiklis ir ypač tvirta kampinė pavara.

HUSQVARNA 327LS 24,5 cm³; 0,9 kW; 4,7 kg. Lengvai aptarnaujamas starteris, auto­ matinis stabdymo jungiklis ir ypač tvirta kampinė pavara.

KRŪMAPJOVĖS

53


Tvirtinami priedai ir mažiau išmetamųjų teršalų.

X-TORQ Naudojant šią variklio technolo­

giją, išsiskiria iki 75 % mažiau išmetamųjų teršalų ir reikalingos iki 20 % mažesnės kuro sąnaudos.

SPRAGTELĖJIMU TVIRTINAMI „CLICK ON“ PRIEDAI Dėl greitosios

jungties patogu tvirtinti įvairius priedus.

54

KRŪMAPJOVĖS

Universalios krūmapjovės žolei, krūmams pjauti ir miškui valyti. Šios krūmapjovės labai universalios. Standartiškai jos yra siūlomos su žolės pjovimo peiliu, žoliapjovės galvute ir pjūklo disku, kuriuos paprasta tvirtinti. 336FRD modelyje priedai tvirtinami vienu spragtelėjimu, todėl dirbti nuo šiol patogiau. Be to, visi modeliai turi X-Torq variklio technologiją, kuri užtikrina iki 75 % mažiau išmetamųjų teršalų ir iki 20 % mažesnes kuro sąnaudas.   Visų modelių atmintinę žr. 60 – 63.


Daugiau darbų vienu įrenginiu. Šie modeliai – tai puikus sprendimas naudotojams, ieškantiems lankstaus sprendimo, kuriame derėtų skirtingų įrenginių privalumai. FR krūmapjovės siūlo privalumų paketą „trys viename“. Pritvirtinę priedą su žoliapjovės galvute, tvarkykite vejos kraštus ir didelius plotus, šalinkite dilgėles ir nepageidaujamus brūzgynus. Pritvirtinę priedą su žolės peiliu, pjaukite aukštesnę žolę ar tankų pomiškį, o priedą su pjūklo disku naudokite smulkesniems medeliams pjauti. Kitaip tariant, šie modeliai – tai su visais pjovimo priedais siūlomi daugiafunkciai įrankiai.

Naujiena!

HUSQVARNA 345FR 45,7 cm³; 2,1 kW; 8,3 kg. X-Torq variklis, Low Vib, Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, kombin­ uota apsauga.

HUSQVARNA 336FRD 34,6 cm³; 1,4 kW; 7,4 kg. X-Torq variklis, Low Vib, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos, kombinuota apsauga, išardomas velenas, spragtelėjimu tvirtinami „Click on“ priedai.

husqvarna.lt Čia rasite išsamesnės informacijos apie mūsų gaminius ir galėsite susirasti artimiausią prekybos atstovą. HUSQVARNA 336FR 34,6 cm³; 1,4 kW; 7 kg. X-Torq variklis, Low Vib, automatinis stab­ dymo jungiklis, reguliuojamos rankenos ir kombinuota apsauga.

KRŪMAPJOVĖS

55


Sklandesnis darbas ir mažiau triukšmo.

TYLUS VEIKIMAS Šie modeliai tyliai veikia, todėl jais patogu darbuotis gyve­ namuosiuose kvartaluose.

TAP’N GO ŽOLIAPJOVIŲ GALVUTĖS Lynelis paduodamas, nau­

dotojui spustelėjus žoliapjovės galvutę į žemę.

56

ŽOLIAPJOVĖS

Patogios žoliapjovės ir krūmapjovės reikliems individualių namų savininkams. Galingos, tvirtos, universalios žoliapjovės ir krūmapjo­ vės – tai puikus sprendimas sodo priežiūra besirūpinan­ tiems individualių namų savininkams. Dėl lengvos kons­ trukcijos jas labai patogu naudoti, o dėl tylaus veikimo šie modeliai yra nepakeičiami pagalbininkai gyvenamuo­ siuose kvartaluose. Dėl Smart Start sistemos variklis užsi­ veda greitai ir mažiausiomis pastangomis.   Visų modelių atmintinę žr. 60 – 63.


HUSQVARNA 135R 34,6 cm³; 1,4 kW; 6,8 kg. X-Torq variklis, automatinis stabdymo jungiklis, reguliuojamos rankenos ir kombinuota apsauga.

HUSQVARNA 128R 28 cm³; 0,8 kW; 5 kg. Smart Start , automatinis stabdymo jungiklis ir kombinuota apsauga.

HUSQVARNA 128L 28 cm³; 0,8 kW; 4,8 kg. Smart Start ir automatinis stabdymo jungiklis.

HUSQVARNA 128RJ 28 cm³; 0,8 kW; 4,8 kg. Smart Start , automatinis stabdymo jungiklis ir kombinuota apsauga.

HUSQVARNA 128C 28 cm³; 0,8 kW; 4,4 kg. Smart Start ir automatinis stabdymo jungiklis.

HUSQVARNA 122C 21,7 cm³; 0,6 kW; 4,4 kg. Tyliai veikiantis variklis, Smart Start ir automatinis stabdymo jungiklis.

Dirbkite saugiai ir našiai. Dirbdami krūmapjove ar žoliapjove, būkite su apsauginiais akiniais ir apsauginiu skydeliu, mūvėkite apsaugines kelnes, avėkite apsauginius batus. Be to, nepamirškite apsauginių pirštinių ir ausinių. Visos šios priemonės kartu su mūsų siūlomu plačiu pjovimo įrangos asortimentu padės jums pasiekti geriausių rezultatų.

Daugiau informacijos žr. 176 psl.

ŽOLIAPJOVĖS

57


Patogus universalumas.

IŠARDOMAS VELENAS Dėl išardomo veleno žoliapjoves paprasta transportuoti ir sandėliuoti.

SPRAGTELĖJIMU TVIRTINAMI „CLICK ON“ PRIEDAI Dėl greitosios

jungties patogu tvirtinti įvairius priedus.

58

KOMBINUOTOS ŽOLIAPJOVĖS

Vienas įrenginys visam sodui. Dėl plataus priedų asortimento šios kombinuotos žoliapjovės yra labai universalios ir jomis galima atlikti daugybę sodo darbų: pjauti žolę, kirpti gyva­ tvorę, šluoti, pūsti, genėti medžius, lyginti pakraščius ir kultivuoti žemę. Jų varikliai sukonstruoti taip, kad tyliai veiktų ir mažiau trikdytų aplinkinių ramybę, todėl šių žoliapjovių serija puikiai tinka darbui gyve­ namuosiuose kvartaluose   Visų modelių atmintinę žr. 60 – 63.


Daugybė priedų darbui sode.

GYVATVORIŲ ŽIRKLĖS Tiesūs kraštai ar kitokia pageidaujama forma. Dabar tai išties įmanoma. Dviejų ilgių.

Nepriekaištingai išlygina vejų, takelių ir gėlynų kraštus.

ŠEPETYS Masyvus guminis šepetys puikiai šluoja.

AUKŠTAPJOVĖ Didelis darbinis spindulys. Pjauna

Plotis 60 cm.

šakas, kurių storis maždaug iki 15 cm.

PŪSTUVAS Tvarkingai supučia į krūvą viską, ką norite. Ir tada, kada norite.

KULTIVATORIUS Puikiai išpurena žemę gėlynuose ir

HUSQVARNA 327LDX 24,5 cm³; 0,9 kW; 5,1 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, išardomas velenas, patogi rankena ir spragtelėjimu tvirtinami „Click on“ priedai.

HUSQVARNA 324LDX 25 cm³; 0,8 kW; 5,4 kg. Smart Start, gryną benziną naudojantis keturtaktis variklis, išardomas velenas, patogi rankena ir spragtelėjimu tvirtinami „Click on“ priedai.

HUSQVARNA 128LDX 28 cm³; 0,8 kW; 4,9 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, išardomas velenas ir spragtelėjimu tvirtinami „Click on“ priedai.

HUSQVARNA 122LD 21,7 cm³; 0,6 kW; 4,7 kg. Tyliai veikiantis variklis, Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, išardomas velenas ir spragtelėjimu tvirtinami „Click on“ priedai.

PAKRAŠČIŲ LYGINIMO ĮRENGINYS

po medžiais.

KOMBINUOTOS ŽOLIAPJOVĖS

59


KRŪMAPJOVIŲ IR ŽOLIAPJOVIŲ ATMINTINĖ

555RXT

545RXT

545RX

535RXT

535RX

327RDX

Krūmų / žolės pjovimas visą dieną

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Miško valymas / krūmų / žolės pjovimas dalį dienos

●●

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Miško valymo darbai visą dieną

Tinka individualių namų savininkams, retkarčiais pjaunantiems žolę

●●

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Cilindro darbinis tūris, cm³

53,3

45,7

45,7

34,6

34,6

24,5

Galia, kW

2,8

2,1

2,1

1,6

1,6

0,9

Svoris (be pjovimo įrangos), kg

9,2

8,2

8,4

6,2

6,1

5,6

Kuro bakelis, litrai

1,1

0,9

0,9

0,6

0,6

0,5

Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) *

101

100

101

96

95

95

Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A)

120

115

115

113

113

110

1,5 / 1,6

2,9 / 2,4

2,9 / 2,4

2,5 / 2,7

3,4 / 4,1

2,4 / 1,9

Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv , eq) priekinėje / galinėje rankenose, m /s² ** SAVYBĖS X-Torq variklis

Low Vib

Smart Start

Lengvai aptarnaujamas starteris

Automatinis stabdymo jungiklis

Kuro pompa

Aukštai pakelta rankena

Reguliuojamos rankenos

Ergonomiška rankena

Paminkštintos rankenos

Kampinė pavara žolei pjauti

Išardomas velenas

Spragtelėjimu tvirtinami „Click on“ priedai

Kombinuota apsauga

Žoliapjovės galvutė Tap’n Go

Reguliuojama pakabinimo kilpa

Gryną benziną naudojantis variklis

LAIKYMO DIRŽAI Balance XT™

Balance X™

Balance 35

Standartiniai dvigubi

Standartiniai viengubi

• / • / ( • )

• / • / ( • )

• / • / ( • )

• / • / ( • )

• / • / ( • )

• / • / ( • )

PJOVIMO ĮRANGA

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  * Ekvivalentinis garso slėgio lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems garso slėgio lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  ** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl. NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.

60

KRŪMAPJOVĖS / ŽOLIAPJOVĖS


327RX

324RX

327RJX

323R-II

553RBX

553RS

535RJ

543RS

253RJ

533RS

243RJ

153R

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

24,5

25

24,5

24,5

50,6

50,6

34,6

40,1

50,6

29,5

40,1

50,2

0,9

0,8

0,9

0,9

2,3

2,3

1,6

1,5

2,3

1,0

1,47

1,6

5,4

5,5

4,9

5,1

12,1

8,6

5,9

7,4

7,9

7,1

7,3

7,6

0,5

0,5

0,5

0,5

0,8

0,8

0,6

0,75

0,8

0,7

0,75

1,0

95

89

95

92

97

102

99

95

102

95

95

95

110

106

110

110

118

118

116

118

118

116

118

115

2,4 / 1,9

2,7 / 2,2

3,8 / 2,9

3,9 / 2,8

2 / 2

3,4 / 3,9

2,8 / 4,1

2,4 / 4

3,4 / 3,9

2,6 / 1,7

2,4 / 4

4,1 / 3,5

― ―

• / • / ( • )

• / • / ( • )

•/•/―

• / • / ( • )

•/•/―

•/•/―

•/•/―

•/•/―

•/•/―

•/•/―

•/•/―

• / • / ( • )

KRŪMAPJOVĖS / ŽOLIAPJOVĖS

61


KRŪMAPJOVIŲ IR ŽOLIAPJOVIŲ ATMINTINĖ

233RJ

535LS

327LS

Krūmų / žolės pjovimas visą dieną

●●●

●●●

●●●

Miško valymas / krūmų / žolės pjovimas dalį dienos

345FR

336FRD

336FR

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Miško valymo darbai visą dieną

Tinka individualių namų savininkams, retkarčiais pjaunantiems žolę TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Cilindro darbinis tūris, cm³

29,5

34,6

24,5

45,7

34,6

34,6

Galia, kW

1,0

1,6

0,9

2,1

1,4

1,4

Svoris (be pjovimo įrangos), kg

5,1

5,9

4,7

8,3

7,4

7,0

Kuro bakelis, litrai

0,7

0,6

0,5

0,9

0,6

0,6

Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) *

95

98

98

100

95

95

Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A)

116

116

110

116

113

113

2,6 / 1,7

4,7 / 6,6

4,2 / 3,1

2 / 3

5,4 / 4,5

4 / 4

Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv , eq) priekinėje / galinėje rankenose, m /s² ** SAVYBĖS X-Torq variklis

Gryną benziną naudojantis variklis

Low Vib

Smart Start

Lengvai aptarnaujamas starteris

Automatinis stabdymo jungiklis

Aukštai pakelta rankena

Reguliuojamos rankenos

Išardomas velenas

Spragtelėjimu tvirtinami „Click on“ priedai

Kuro pompa

Ergonomiška rankena Paminkštintos rankenos Kampinė pavara žolei pjauti

Kombinuota apsauga

Žoliapjovės galvutė Tap’n Go

Balance X™

Balance 35

Standartiniai dvigubi

Standartiniai viengubi

•/•/―

 • / ( • ) / ―

 • / ( • ) / ―

•/•/•

•/•/•

•/•/•

Reguliuojama pakabinimo kilpa LAIKYMO DIRŽAI

PJOVIMO ĮRANGA

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  * Ekvivalentinis garso slėgio lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems garso slėgio lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  ** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl. NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.

62

KRŪMAPJOVĖS / ŽOLIAPJOVĖS


135R

128R

128L

128RJ

128C

122C

327LDX

324LDX

128LDX

122LD

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

34,6

28

28

28

28

21,7

24,5

25

28

21,7

1,4

0,8

0,8

0,8

0,8

0,6

0,9

0,8

0,8

0,6

6,8

5,0

4,8

4,8

4,4

4,4

5,1

5,4

4,9

4,7

0,6

0,4

0,4

0,4

0,4

0,36

0,5

0,5

0,4

0,36

95

98

97

98

97

88

94

97

94

90

113

114

114

114

114

108

110

107

114

108

4 / 4

3,5 / 3,1

4,8 / 6,4

3,5 / 3,1

4,8 / 6,4

5 / 3,6

2,9 / 3,4

4,1 / 4,1

2,9 / 3,4

3,6 / 3,5

• / • / ( • )

• / • / ( • )

 • / ( • ) / ―

•/•/―

 • / ― / ―

 • / ― / ―

 • / ( • ) / ―

 • / ( • ) / ―

 • / ( • ) / ―

 • / ( • ) / ―

KRŪMAPJOVĖS / ŽOLIAPJOVĖS

63


Rūpinkitės gyvatvore kaip tikri profesionalai. Gyvatvorei puoselėti reikia laiko ir pastangų. Be to, renkantis gyvatvorių žirkles svarbu atsižvelgti į gyvatvorės tipą ir aplinkos pobūdį. Visos Husqvarna gyvatvorių žirklės yra galingos, garantuojančios tikslų ir veiksmingą darbą, o skirtingi modeliai atspindi skirtingas reikmes. Mes padėsime jums išsirinkti gyvatvorių žirkles, geriausiai atitinkančias jūsų poreikius ir gyvatvorės tipą.

64

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS


GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

65


ATRASKITE NAUJUS GYVATVORIŲ ŽIRKLIŲ PRIVALUMUS

Smart Start Tyliai veikiantis variklis Aštrūs ašmenų dantys

 Low Vib Reguliuojama galinė rankena Automatinis stabdymo jungiklis

REGULIUOJAMAS PJOVIMO AGREGATAS Kai kurios Husqvarna gyvatvorių žirklės turi reguliuojamą pjovimo agregatą. Toks sprendi­ mas suteikia universalumo, lemia patogesnį darbą ir tausoja naudotojo jėgas.

ANTIVIBRACINĖ SISTEMA Visuose modeliuose veiksmingai slopinama vibracija, todėl ergonomiškomis gyvatvorių žirklėmis patogu dirbti.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

66

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

ILGAI TARNAUJANTYS PAVAROS KOMPONENTAI Visos Husqvarna gyvatvorių žirklių dalys yra preciziškai pagamintos iš geriausių medžiagų. Taip mes galime užtikrinti visų mūsų gaminių ir dalių ilgą eksploataciją.


Aštrūs ašmenų dantys Nuotolinis pjovimo agregato kampo nustatymas

Reguliuojamas pjovimo agregato kampas

Automatinis stabdymo jungiklis

Patogios rankenos

Smart Start

SMART START SISTEMA

TYLUS VEIKIMAS

X-TORQ

Dėl variklio ir starterio konstrukcijos gyvatvorių žirklės užsiveda greitai ir mažiausiomis pastangomis.

Dėl tyliai veikiančio variklio ir specialios konstrukcijos gyvatvorių žirklės skleidžia mažiau triukšmo, jas paprasta naudoti. Tai ypač aktualu, kerpant gyvatvores gyvena­ muosiuose kvartaluose.

X-Torq variklio technologija užtikrina iki 75 % mažiau išmetamųjų teršalų ir iki 20 % mažesnes kuro sąnaudas. Tad dirbti galite ir patogiai, ir ekonomiškai.

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

67


Patogus pjovimas darbiniu spinduliu.

DIDELIS DARBINIS SPINDULYS

Pjovimo agregatas užtikrina didelį darbinį spindulį ir patogų darbą.

NUOTOLINIS PJOVIMO AGREGATO KAMPO NUSTATYMAS

Paprasta reguliuoti pjovimo agregatą darbo metu.

68

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

Ypač ergonomiškos gyvatvorių žirklės profesionaliems naudotojams. Kad galėtumėte veiksmingai nukirpti sunkiai pasiekiamą gyvatvorę, rinkitės gyvatvorių žirkles ilgu kotu ir reguliu­ ojamu pjovimo agregatu. Šiose gyvatvorių žirklėse puikiai dera profesionalios eksploatacinės savybės ir nepriekaištingi ergonominiai sprendimai. Jos užtikrina lankstų darbą, lengvai užsiveda, jomis patogu kirpti ir aukštesnes, ir žemesnes gyvatvores, o dėl nulenkiamo pjovimo agregato šias gyvatvorių žirkles paprasta transportuoti ir sandėliuoti.   Visų modelių atmintinę žr. 74 –75.


Į ką atkreipti dėmesį, renkantis gyvatvorių žirkles? Pirmiausia – į gyvatvorės dydį ir formą. Tada pagalvokite apie tai, kokią išvaizdą gyvatvorei norėtumėte suteikti. Jeigu gyvatvorė labai aukšta ar sunkiai pasiekiama, jums pravers gyvatvorių žirklės ilgu kotu. Jeigu gyvatvorė plati, išbandykite vienpuses gyvatvorių žirkles ypač ilgu pjovimo agregatu. Jeigu ketinate gyvatvorę formuoti, rinkitės dvipuses gyvatvorių žirkles su pakreipiama galine rankena. Vienpusės gyvatvorių žirklės – galingas variklis ir ypač ilgas pjovimo agregatas. Puikus sprendimas plačioms ir didžiulėms gyvatvorėms kirpti.

Dvipusės gyvatvorių žirklės – lankstumas ir veiksmingumas, kuriuos lemia dvipusiai ašmenys. Puikus sprendimas gyvatvorėms formuoti.

Gyvatvorių žirklės ilgu kotu – reguliuojamas pjovimo agregatas ir nuotolinis pjovimo agregato kampo nustatymas. Puikus sprendimas aukštoms gyvatvorėms kirpti.

HUSQVARNA 327HE4X 24,5 cm³; 0.9 kW; pjovimo ašmenų ilgis 55 cm; ilgis 234 cm; 6,6 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, nuotolinio valdymo funkcija, reguliuojamas pjovimo agregatas, transportavimo režimas ir galinis apsaugos įtaisas.

HUSQVARNA 327HE3X 24,5 cm³; 0.9 kW; pjovimo ašmenų ilgis 55 cm; ilgis 174 cm; 6,5 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, nuotolinis valdymas ir reguliuojamas pjovimo agregatas.

HUSQVARNA 327HDA65X 24,5 cm³; 0.9 kW; pjovimo ašmenų ilgis 65 cm; ilgis 157 cm; 6,2 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis ir reguliuojamas pjovimo agregatas.

HUSQVARNA 325HD75X 24,5 cm³; 0,7 kW; pjovimo ašmenų ilgis 73,5 cm; 5,9 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, Low Vib ir reguliuojama galinė rankena.

HUSQVARNA 325HD60X 24,5 cm³; 0,7 kW; pjovimo ašmenų ilgis 60 cm; 5,6 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, Low Vib ir reguliuojama galinė rankena.

husqvarna.lt Čia rasite išsamesnės informacijos apie mūsų gaminius ir galėsite susirasti artimiausią prekybos atstovą.

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

69


Tvirtas ir galingas variklis.

PRAKTIŠKA KONSTRUKCIJA

Dėl praktiškos konstrukcijos gyvatvorių žirklės tinka intensyviam darbui, užtikri­ nama jų ilgesnė eksploatacija.

Universalios ir tvirtos gyvatvorių žirklės su galingais varikliais. Šios tvirtos gyvatvorių žirklės, skirtos intensyviam dar­ bui, puikiai susidoroja su sudėtingiausiomis užduotimis. X-Torq variklis užtikrina didžiausią galią ir mažesnes kuro sąnaudas, todėl galite dirbti našiau ir ilgiau. Kai kurie modeliai turi reguliuojamą galinę rankeną, dėl kurios lengviau kirpti gyvatvorės šonus ir viršų.

X-TORQ Naudojant šią variklio techno­

logiją, išsiskiria iki 75 % mažiau išme­ tamųjų teršalų ir reikalingos iki 20 % mažesnės kuro sąnaudos.

70

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

Visų modelių atmintinę žr. 74 –75.


HUSQVARNA 226HD75S 23,6 cm³; 0,85 kW; pjovimo ašmenų ilgis 75 cm; 5,9 kg. Autono­ minis starteris, X-Torq variklis ir reguliuojama galinė rankena.

HUSQVARNA 226HD60S 23,6 cm³; 0,85 kW; pjovimo ašmenų ilgis 60 cm; 5,7 kg. Autono­ minis starteris, X-Torq variklis ir reguliuojama galinė rankena.

HUSQVARNA 226HS99S 23,6 cm³; 0,85 kW; pjovimo ašmenų ilgis 108 cm; 6,0 kg. Autono­minis starteris ir X-Torq variklis.

HUSQVARNA 226HS75S 23,6 cm³; 0,85 kW; pjovimo ašmenų ilgis 75 cm; 5,8 kg. Autono­minis starteris ir X-Torq variklis.

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

71


Tylus ir patikimas veikimas.

TYLUS VEIKIMAS Dėl specialios konstrukcijos šios gyvatvorių žirklės veikia tyliai, todėl mažiau trikdoma aplinkinių ramybė.

SMART START Dėl šios sistemos variklis užsiveda greitai ir mažiausiomis pastangomis.

72

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

Tyliai veikiančios ir mažai vibruojančios gyvatvorių žirklės patogiam darbui. Šios lengvos, universalios ir tyliai veikiančios gyvatvorių žirklės – tai puikus sprendimas darbui gyvenamuosiuose kvartaluose. Specialios konstrukcijos variklis mažiau vibruoja ir užtikrina mažesnį išmetamųjų teršalų kiekį, tuo tarpu galia nuo to nė kiek nenukenčia, todėl naudo­ tojai gali patogiai dirbti. Visi modeliai turi Smart Start sistemą, todėl variklis užsiveda greitai ir mažiausiomis pastangomis.   Visų modelių atmintinę žr. 74 –75.


Patikima sauga su Husqvarna priedais. Dirbdami gyvatvorių žirklėmis, visada mūvėkite apsaugines pirštines, būkite su apsauginėmis ausinėmis ir apsauginiais akiniais. Mes siūlome platų apsauginių drabužių ir priedų asortimentą, vis dėlto žemiau – pagrindinės apsauginės priemonės.

Visos mūsų siūlomos pirštinės yra iš odos; asortimentą sudaro modeliai, skirti įvairioms užduotims atlikti – nuo darbo grandininiu pjūklu iki sodo tvarkymo.

Įvairūs akinių modeliai – jūsų akių apsaugai.

Kokybiškos apsauginės ausinės – svarbus darbo gyvatvorių žirklėmis elementas. Siūlome didelę įvairovę – nuo bazinių ausinių modelių iki modeliu su FM radiju.

Koks kuras tinka gyvatvorių žirklėms? Husqvarna gyvatvorių žirklėms visada reikėtų naudoti benzino ir kokybiškos alyvos, skirtos dvitakčiams varikliams, mišinį. Jeigu naudojate Husqvarna alyvą dvitakčiams varikliams, kuri yra optimizuota Husqvarna varikliams, pakanka 2 % mišinio. Be to, Husqvarna siūlo jau paruoštą kuro mišinį. Dėl konsultacijos visada galite kreiptis į artimiausią prekybos atstovą.

HUSQVARNA 122HD60 21,7 cm³; 0,6 kW; pjovimo ašmenų ilgis 60 cm; 4,9 kg . Smart start, automatinis stabdymo jungiklis, tyliai veikiantis variklis, Low Vib ir reguliuojama galinė rankena.

Daugiau informacijos žr. 176 psl.

HUSQVARNA 122HD45 21,7 cm³; 0,6 kW; pjovimo ašmenų ilgis 45 cm; 4,6 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, tyliai veikiantis variklis ir Low Vib.

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

73


GYVATVORIŲ ŽIRKLIŲ ATMINTINĖ

327HE4X

327HE3X

327HDA65X

325HD75X

Rekomenduojamų modelių lentelė Aukšta / vidutinė / žema gyvatvorė

● /   / ●

 / ● / ●

 / ● / 

 / ● / 

Plati gyvatvorė

●●●

●●●

●●

●●

Gyvatvorei formuoti

●●

●●●

●●●

●●●

Techninės specifikacijos Cilindro darbinis tūris, cm³

24,5

24,5

24,5

24,5

Galia, kW

0,9

0,9

0,9

0,7

Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) *

92

94

94

99

Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A)

106

107

106

109

Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv , eq) priekinėje / galinėje rankenose, m /s² **

4 / 5

4 / 4

4,2 / 4,2

2,8 / 2,8

Pjovimo ašmenų ilgis, cm

55

55

65

73,5

Ilgis, cm

234

174

157

Svoris, kg

6,6

6,5

6,2

5,9

Savybės •

Automatinis stabdymo jungiklis

Kuro pompa

Smart Start Autonominis starteris

Tyliai veikiantis variklis X-Torq variklis

Low Vib

Reguliuojama galinė rankena

Patogios rankenos

Nuotolinis valdymas

Reguliuojamas pjovimo agregatas

Transportavimo režimas

Galinis apsaugos įtaisas

= Yra  ― = Nėra  * Ekvivalentinis garso slėgio lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems garso slėgio lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  ** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl. NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.

74

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS


325HD60X

 / ● / 

226HD75S

 / ● / 

226HD60S

 / ● / 

226HS99S

 / ● / 

226HS75S

 / ● / 

122HD60

 / ● / 

122HD45

 / ● / 

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

24,5

23,6

23,6

23,6

23,6

21,7

21,7

0,7

0,85

0,85

0,85

0,85

0,6

0,6

100

91

91

92

93

93

93

109

104

100

104

104

101

101

5,46 / 4,96

2,5 / 2,1

1,8 / 1,5

3,3 / 3,3

7,7 / 5,8

4,1 / 3,6

2,9 / 4,9

60

75

60

108

75

60

45

5,6

5,9

5,7

6,0

5,8

4,9

4,6

― ―

GY VAT VORIŲ ŽIRKLĖS

75


Tvarkinga aplinka mažiausiomis pastangomis. Čiupkite vieną mūsų siūlomų galingų bei veiksmingų pūstuvų ir po akimirkos jūsų tvarkomas plotas spindės švara. Išsivaduokite nuo lapų, šiaudų, žolės, dulkių, voratinklių, smėlio, žvyro ir... sunkaus darbo. Husqvarna pūstuvai yra ergonomiški, jais patogu ir smagu dirbti. Mes padėsime jums išsirinkti tinkamiausią modelį, atsižvelgdami į jūsų poreikius ir tvarkomos teritorijos dydį.

76

PŪSTUVAI


P的STUVAI

77


ATRASKITE NAUJUS PŪSTUVŲ PRIVALUMUS

Automatinis stabdymo jungiklis

Cruise Control Išleidimo anga vienoje linijoje su rankena

Smart Start

Vakuuminis režimas

AIR INJECTION™

LOW VIB

TRIUKŠMO SLOPINIMAS

Išcentrinė oro valymo sistema, kad filtro eksploatacija būtų ilgesnė, o filtrą reikėtų valyti rečiau.

Veiksmingi elementai sugeria vibraciją, todėl tausojamos naudotojo rankos ir plaštakos. Tad dirbti yra patogiau.

356BTX – tai specialiai sukurtas tyliai veikian­ tis modelis, todėl juo galite drąsiai darbuotis netgi gyvenamuosiuose kvartaluose.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

78

PŪSTUVAI


Komercinės klasės oro filtras

Greitai nuimamas oro filtras

Plačios juostos pečių plote Neprilygstama galia Juosta krūtinės plote

Air Injection™ Veiksminga sparnuotės konstrukcija

Reguliuojama rankena

X-Torq

Diržas klubų srityje

X-TORQ

VAKUUMINIS REŽIMAS

CRUISE CONTROL

X-Torq variklio technologija užtikrina iki 75 % mažiau išmetamųjų teršalų ir iki 20 % mažesnes kuro sąnaudas. Tad dirbti galite ir patogiai, ir ekonomiškai.

Kai kurie modeliai gali veikti vakuuminiu režimu šiukšlėms rinkti.

Naudodami šią sistemą, galite pasirinkti ventiliatoriaus greitį ir visiškai valdyti situaciją darbo metu.

PŪSTUVAI

79


Puikus sprendimas jums ir jūsų aplinkai.

PATOGŪS LAIKYMO DIRŽAI Dėl laikymo diržų sumažėja nugarai tenkanti apkrova, todėl dirbti yra patogiau.

TYLUS VEIKIMAS Šie pūstuvai tyliai veikia, todėl jais galima darbuotis gyvenamuosiuose kvartaluose.

80

PŪSTUVAI

Galingi ir patikimi pūstuvai įvairioms užduotims atlikti. Siūlome jums įvairius pūstuvus – nuo lengvų modelių iki galingų ant nugaros nešiojamų pūstuvų. Visi pūstuvai yra ergonomiški ir našūs, juos paprasta naudoti. Prie ant nugaros nešiojamų modelių pridedami laikymo diržai su diržu klubų srityje ir plačiomis juostomis pečių plote, kurie sumažina nugarai tenkančią apkrovą. Dėl komercinės klasės oro filtro galima ilgiau dirbti dulkėtomis sąlygomis.   Visų modelių atmintinę žr. 82 – 83.


Koks kuras tinka pūstuvui? Husqvarna pūstuvams visada reikėtų naudoti benzino ir kokybiškos alyvos, skirtos dvitakčiams varikliams, miši­ nį. Jeigu naudojate Husqvarna alyvą dvitakčiams varikliams, kuri yra optimizuota Husqvarna varikliams, pakanka 2 % miši­ nio. Be to, Husqvarna siūlo jau paruoštą kuro mišinį. Dėl kon­ sultacijos visada galite kreiptis į artimiausią prekybos atstovą.

Naujiena!

HUSQVARNA 580BTS 75,6 cm³; 25,7 m³ / min; 92,2m / s; 11,8 kg. X-Torq variklis, komercinės klasės oro filtras, Air Injection™, Low Vib, reguliuojamos rankenos ir Cruise Control.

Naujiena!

HUSQVARNA 570BTS 65,6 cm³; 21,8 m³ / min; 105,6 m / s; 11,2 kg. X-Torq variklis, komercinės klasės oro filtras, Low Vib, reguliuojamos rankenos ir Cruise Control.

HUSQVARNA 356BTX 51,7 cm³; 13,4 m³ / min; 79,13 m / s; 10,4 kg. Air Injection™, Low Vib, reguliuojamos rankenos, Cruise Control ir efektyvus triukšmo slopinimas.

HUSQVARNA 350BT 50,2 cm³; 14 m³ / min; 80,47 m / s; 10,21 kg. X-Torq variklis, Low Vib, reguliuojamos rankenos ir Cruise Control.

HUSQVARNA 130BT 29,5 cm³; 10,2 m³ / min; 64,82 m / s; 6,7 kg. X-Torq variklis, reguliuojamos rankenos ir Cruise Control.

HUSQVARNA 125BVX 28 cm³; 12,03 m³ / min; 76 m / s; 4,35 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, vakuuminis režimas, mulčiavimo funkcija, išleidimo anga vienoje linijoje su rankena, Cruise Control.

HUSQVARNA 125B 28 cm³; 12,03 m³ / min; 76 m / s; 4,26 kg. Smart Start, automatinis stabdymo jungiklis, išleidimo anga vienoje linijoje su rankena, Cruise Control.

PŪSTUVAI

81


PŪSTUVŲ ATMINTINĖ

580BTS

570BTS

●●●

●●●

Rekomenduojamų modelių lentelė Darbas visą dieną Darbas dalį dienos Darbas retkarčiais TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Cilindro darbinis tūris, cm³

75,6

65,6

Galia, kW

3,1

2,9

Garso slėgio lygis prie operatoriaus ausies, dB(A) * 

100

99

Garso slėgio lygis (15 m), dB(A)

77

76

Garantuotas garso galios lygis, L WA dB(A) 

112

110

Ekvivalentinis vibracijos lygis (a hv , eq) rankenoje, m /s² **

1,6

1,8

Oro srauto greitis, m /s

92,2

105,6

Oro srautas korpuse, m³ / min

29

27,5

Oro srautas vamzdyje, m³ / min

25,7

21,8

Svoris, kg

11,8

11,2

X-Torq variklis

Komercinės klasės oro filtras

Air Injection™

Šiukšlių krepšio talpa, litrai Savybės

Smart Start

Automatinis stabdymo jungiklis

Vakuuminis režimas

Mulčiavimo funkcija

Low Vib

Ergonomiška rankena

Reguliuojamos rankenos

Patogi rankena

Efektyvus triukšmo slopinimas

Išleidimo anga vienoje linijoje su rankena

Ergonomiški laikymo diržai

Kuro pompa

Cruise Control – automatinis apsukų nustatymas

= Yra  ― = Nėra  * Ekvivalentinis garso slėgio lygis pagal ISO 22868 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems garso slėgio lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentinio garso slėgio lygio tipinis svyravimas yra standartinis nukrypimas 1 dB(A).  ** Ekvivalentinis vibracijos lygis pagal ISO 22867 yra apskaičiuojamas kaip svertinė energijos verčių suma per tam tikrą laiką visiems vibracijos lygiams įvairiomis darbo sąlygomis. Ekvivalentiniam vibracijos lygiui pateiktų duomenų tipinis svyravimas (standartinis nukrypimas) yra 1 m/s².  Savybių santrauką žr. 230 psl. NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.

82

PŪSTUVAI


356BTX

●●●

350BT

130BT

125BVX

125B

●●

●●

●●●

●●●

●●

●●

●●●

●●●

51,7

50,2

29,5

28

28

2,4

1,6

0,96

0,8

0,8

88

94

94

92

92

64

71

69

70

70

100

104

102

107

107

3,9

2,2

2,5

11,1

11,1

79,13

80,47

64,82

76

76

21,7

19,6

12,2

13,31

13,31

13,4

14

10,2

12,03

12,03

10,4

10,21

6,7

4,35

4,26

64,35

PŪSTUVAI

83


Net ir didžiausia veja neatrodys didelė. Vejos pjovimas – pastangų ir laiko reikalaujantis darbas, ypač jeigu veja yra didelė ar joje daug kliūčių. Su Husqvarna Rider, kurie turi lankstinį vairavimo mechanizmą ir priekyje montuojamą pjovimo agregatą bei siūlo valdymo, patogumo ir veiksmingumo derinį, vejos pjovimas taps maloniu pasivažinėjimu. Dirbdami šiais traktoriukais, vargu ar rasite plotų, kurių jie nepasiektų.

84

RIDER TR AKTORIUK AI


RIDER TR AKTORIUK AI

85


ATRASKITE NAUJUS RIDER TRAKTORIUKIŲ PRIVALUMUS Laikmatis su priminimu apie techninę priežiūrą

12V lizdas

Comfort sėdynė aukštu atlošu Patogiai pasiekiami valdymo įtaisai

Variklis už vairuotojo Patogiai pasiekiami techninės priežiūros taškai

Keturi vienodo dydžio ratai

Lankstinis vairavimo mechanizmas

Koja valdoma hidrostatinė transmisija

Paslanki galinė ašis

Tvirta važiuoklė

Visų ratų pavara

Ekstra efektyvumas

ĮSPŪDINGAS MANEVRINGUMAS Dėl unikalaus lankstinio vairavimo mechanizmo galiniai ratai po įrenginiu lengvai supasi. Rezultatas – neprilygstamas manevringumas ir patogus valdymas. Kitaip tariant, paprasta apvažiuoti tokias kliūtis kaip medžiai ir krūmai.

PUIKUS PRAVAŽUMAS Dėl priekyje montuojamo pjovimo agregato gerai matosi pjaunama veja, todėl patogu ­t varkyti vejos pakraščius, pasiekti plotelius kampuose ir po krūmais.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

86

RIDER TR AKTORIUK AI

SKIRTINGOS PJOVIMO SISTEMOS Combi pjovimo agregatas siūlo dvi skirtingas pjovimo sistemas. BioClip tinka vejai tręšti, o galinio žolės išmetimo sistema patogu pjauti aukštesnę ir šiurkštesnę žolę.


Vairo stiprintuvas

Rėmas priedams tvirtinti

Priekiniai žibintai

Skyrius daiktams sudėti Išorėje esantis kuro užpylimo angos dangtelis

Automatinis peilių įjungimas Permatomas kuro bakelis Butelio laikiklis Priekyje montuojamas pjovimo agregatas

Combi pjovimo agregatas

TECHNINĖS PRIEŽIŪROS PADĖTIS

PATOGI VAIRUOTOJO DARBO VIETA

PATOGIAI PASIEKIAMI VALDYMO ĮTAISAI

Išvalytas pjovimo agregatas lemia geriausius pjovimo rezultatus. Pjovimo agregatą paprasta nustatyti į techninės priežiūros padėtį, todėl lengviau atlikti valymo ir priežiūros darbus.

Rider traktoriukas užtikrina saugų, stabilų važiavimą ir puikų sukibimą dirbant tiek lygioje vietovėje, tiek šlaituose. Šio modelio žemai esantis svorio centras prisideda prie gero sukibimo, o naudotojas jaučiasi patogiai „įsitaisęs“.

Visus valdymo įtaisus patogu pasiekti iš vairuotojo vietos. Peiliai įsijungia automatiškai, nuleidus pjovimo agregatą.

RIDER TR AKTORIUK AI

87


Neprilygstamas pagalbininkas.

HIDRAULINIS ĮRANGOS KELTUVAS Tikslus pjovimo agregatų

ir kitų priedų reguliavimas.

VAIRO STIPRINTUVAS Dėl vairo

stiprintuvo traktoriuku patogiau dirbti ir smagiau važiuoti.

88

RIDER TR AKTORIUK AI

Džiaukitės sklandžiu vejos pjovimu, dirbdami mūsų pažangiausiais Rider traktoriukais. Šie modeliai – tai puikus sprendimas privačių valdų ­savininkams, sporto klubams ir viešbučiams, kur reikia profesionaliai technikai būdingos galios, patogumo ir našumo. Dėl modernių traktoriuko savybių galėsite dirbti komfortiškai ir efektyviai. Jūsų dėmesiui – vairo stiprintuvas, hidraulinis įrangos keltuvas, priekiniai žibintai ir greitojo prikabinimo sistema paprastam ir patogiam įrankių keitimui. Tokių savybių derinys, be abejo, lemia nepriekaištingus rezultatus.   Visų modelių atmintinę žr. 102 – 103.


HUSQVARNA RIDER 422Ts AWD Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin; 12,6 kW @ 3000 aps./ min., hidrostatinė transmisija, AWD. Laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 112, Combi 122.

HUSQVARNA RIDER 422Ts Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin; 12,6 kW @ 3000 aps./ min., hidrostatinė transmisija, AWD. Laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 112, Combi 122.

HUSQVARNA PR 17 AWD Kawasaki FH Series V-Twin; 10,9 kW @ 2900 aps./min., hidrostatinė transmisija, AWD. Laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

HUSQVARNA PR 17 Kawasaki FH Series V-Twin; 10,9 kW @ 2900 aps./min., hidrostatinė transmisija, AWD. Laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Puikūs pagalbininkai ištisus metus. R 422 ir PR 17 modeliai yra skirti daugeliui darbų atlikti. Dėl tokių montuojamų priedų kaip smūginis pjoviklis, šepetys, sniego valytuvas ar priekaba jais galima prižiūrėti didelius plotus visais metų laikais. Dėl greitosios prikabinimo sistemos paprasta keisti priekyje montuojamus priedus. Išsamesnės informacijos apie priedus žr. 98 psl.

RIDER TR AKTORIUK AI

89


Neprilygstamas universalumas ir manevringumas.

RĖMAS PRIEDAMS TVIRTINTI

Paprasta pereiti nuo pjovimo agregato prie priekyje montuojamų priedų; nereikia keisti jokių diržų; viską galima atlikti nenaudojant įrankių.

VISŲ RATŲ PAVARA Užtikrina suki-

bimą važiuojant nelygia vietove, šlapia ar slidžia danga, šlaitais. Veikiant visų ratų pavarai, sukibimo jėgą dalijasi visi ratai, atsižvelgiant į važiavimo ir dangos sąlygas.

90

RIDER TR AKTORIUK AI

Džiaukitės puikiais rezultatais ištisus metus. Dėl plataus priedų asortimento šiuos universalius modelius galima naudoti visais metų laikais. Be to, galite rinktis vieną iš trijų skirtingų Combi pjovimo agregatų. Tad jei esate žemės ar privačios valdos savininkas, kurį domina ypatingas efektyvumas, manevringumas ir puikūs rezultatai, rinkitės Rider 300 seriją. Jeigu daug dėmesio reikalaujančiuose plotuose reikalingas papildomas sukibimas, pagalvokite apie AWD modelį.   Visų modelių atmintinę žr. 102 – 103.


Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 316TXs AWD Kawasaki FS Series V-Twin ; 9,8 kW @ 3100 aps./min., hidrostatinė transmisija, AWD; laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103, Combi 112. Vairo stiprintuvas. Ekstra efektyvumas.

Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 316T AWD Kawasaki FS Series V-Twin; 9,6 kW @ 2900 aps./min., hidrostatinė transmisija, AWD; laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 320 AWD Briggs & Stratton Endurance 4195; 10,6 kW @ 2900 aps./min., hidrostatinė transmisija, AWD; laisvai pasirenkami pjovimo ­agregatai: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 316Ts AWD Kawasaki FS Series V-Twin; 9,6 kW @ 2900 aps./min., hidrostatinė transmisija, AWD; laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103, Combi 112. Vairo stiprintuvas. 

Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 316T Kawasaki FS Series V-Twin; 9,6 kW @ 2900 aps./min., hidrostatinė transmisija; laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 318 Briggs & Stratton Endurance 4175; 9,6 kW @ 2900 aps./min., hidrostatinė transmisija; laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103, Combi 112.

Mažiau triukšmo patogesniam važiavimui. Visi 200- ir 300- serijos Rider modeliai turi naują, masyvesnį duslintuvą. Dėl tokio duslintuvo gerokai susilpnėja stipraus triukšmo tonai, kuriems žmogaus klausa yra jautriausia, ir girdimas kur kas malonesnis ausiai garsas. Be masyvesnio duslintuvo X modeliai išsiskiria automobiliams būdingu variklio gaubtu su garsą sugeriančia medžiaga garso kokybei dar labiau pagerinti. Dėl šios papildomos žemo garso technologijos tapo įmanoma padidinti variklio galią, o tuo pačiu judėjimo bei peilių sukimosi greitį, todėl X modeliai yra ypač efektyvūs.

RIDER TR AKTORIUK AI

91


Pjaukite lengvai ir tiksliai.

HIDROSTATINĖ TRANSMISIJA

Dėl koja valdomos transmisijos veją pjausite veiksmingiau. Atskiri pedalai važiavimui priekine ir atbuline eiga.

TIKSLUS PJOVIMAS Dėl priekyje montuojamo pjovimo agregato gerai matosi pjaunamas plotas, todėl patogu privažiuoti arti kliūčių.

Veiksmingi Rider modeliai našiam darbui mažiausiomis pastangomis. Džiaukitės puikiais rezultatais mažiausiomis pastangomis ir mėgaukitės smagiu pasivažinėjimu. Rinkitės BioClip arba galinio žolės išmetimo sistemą, atsižvelgdami į tai, kaip dažnai pjaunate veją ir kokių rezultatų siekiate. Kai kurie modeliai turi laisvai pasirenkamus pjovimo agregatus, tuo tarpu kiti yra standartiškai siūlomi su 94 cm pjovimo agregatu. Šie Rider traktoriukai – idealus sprendimas individualių namų savininkams, kuriuos domina efektyvus darbas, paprastas naudojimas, įspūdingas manevringumas ir puikios eksploatacinės savybės. AWD modelis užtikrina geresnį sukibimą, o X modelis – papildomą efektyvumą. Visų modelių atmintinę žr. 102 – 103.

92

RIDER TR AKTORIUK AI


Combi pjovimo agregatas.

Naujiena!

Combi pjovimo agregatas siūlo dvi skirtingas pjovimo sistemas. BioClip (mulčiavimas) yra standartinė pjovimo sistema, lemianti geriausius pjovimo rezultatus dažnai pjaunamuose plotuose. Žolė nupjaunama, susmulkinama ir paliekama vejoje kaip natūrali trąša.   Ištraukus BioClip kaištį, pjovimo agregatas virsta galinio žolės išmetimo sistema, kuri tinka rečiau pjaunamiems plotams. Ši sistema geriau susidoroja su aukštesne ir šiurkštesne žole, palyginus su BioClip. Jeigu jums patinka tvarkingesnė veja, galite pritvirtinti traukiamąjį šepetįrinktuvą nupjautai žolei rinkti. Šepetįrinktuvą paprasta ištuštinti iš vairuotojo vietos.

HUSQVARNA RIDER 215TX Briggs & Stratton, 12,8 kW @ 3100 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103. Ekstra efektyvumas.

Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 216 AWD Briggs & Stratton, 9,6 kW @ 2900 aps./min. Hidrostatinė transmisija, AWD. Laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103.

Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 216 Briggs & Stratton, 9,6 kW @ 2900 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Laisvai pasirenkami pjovimo agregatai: Combi 94, Combi 103.

Naujiena!

HUSQVARNA RIDER 213C Briggs & Stratton, 6,7 kW @ 3000 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 94 cm.

HUSQVARNA RIDER 13C „CLASSIC“ Briggs & Stratton PowerBuilt, 6,7 kW @ 3000 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 94 cm.

RIDER TR AKTORIUK AI

93


Manevringumas ir graži veja.

KOMPAKTIŠKA KONSTRUKCIJA

Geresnis manevringumas mažuose, sudėtingos formos plotuose; patogesnis sandėliavimas.

Mažesni modeliai su Rider traktoriukų savybėmis. Ši nedidukų modelių serija, skirta mažesniems sodams, siūlo visas Rider traktoriukų savybes, kurių tikitės iš ­Husqvarna, tik šiek tiek kompaktiškesniu pavidalu. Lankstinis vairavimo mechanizmas, priekyje montuojamas pjovimo agregatas ir patogi vairuotojo darbo vieta užtikrina smagų pasivažinėjimą. Visų modelių atmintinę žr. 102 – 103.

BIOCLIP PJOVIMO AGREGATAS

Žolė nupjaunama, susmulkinama ir ­paliekama vejoje kaip natūrali trąša.

94

RIDER TR AKTORIUK AI


Įspūdingas manevringumas. Dėl lankstinio vairavimo mechanizmo traktoriukas yra labai manevringas, juo patogu apvažiuoti kliūtis, pavyzdžiui, medžius, krūmus ir gėlynus. Veiksminga galinių ratų pavara lemia puikų sukibimą pjaunant žolę šlaituose. Toks derinys užtikrina geriausią savo klasėje pravažumą.

HUSQVARNA R 111B Briggs & Stratton PowerBuilt, 6,8 kW @ 3000 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 85 cm.

HUSQVARNA R 111B5 Briggs & Stratton PowerBuilt, 6,8 kW @ 3000 aps./min. Mechaninė transmisija. Pjovimo plotis 85 cm.

RIDER TR AKTORIUK AI

95


Graži veja mažesnėmis pastangomis.

TYLUS VEIKIMAS Akumuliatorinis modelis reiškia tylų veikimą, patogesnį naudotojo darbą ir mažiau trikdomą aplinkinių ramybę.

Tylus ir patogus važiavimas. Puikūs rezultatai. Akumuliatorinis Rider traktoriukas su iki 90 min. veikimo trukme (atsižvelgiant į vejos sąlygas) – tai patogus bei tylus važiavimas ir jokių išmetamųjų teršalų. Puikus sprendimas aplinkai neabejingiems individualių namų savininkams, kuriems kaimynų gerovė rūpi ne mažiau nei eksploatacinės savybės ir rezultatai.

MINIMALI PRIEŽIŪRA

Akumuliatorinis Rider modelis reikalauja mažiau priežiūros nei benzininis traktoriukas. Jokio kuro, jokios alyvos, jokio diržų keitimo.

96

RIDER TR AKTORIUK AI


AKUMULIATORINIS RIDER TRAKTORIUKAS REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Nedideli privatūs sodai

●●

Nedideli / vidutinio dydžio privatūs sodai

●●●

Vidutinio dydžio / dideli privatūs sodai Dideli privatūs sodai / privačių valdų savininkų plotai TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Maks. veikimo trukmė, min.

90 *

Akumuliatoriaus tipas

Švino rūgšties

Akumuliatoriaus talpa, Ah

126

Akumuliatoriaus įtampa,V

36 (3 5 12)

Vidutinė įkrovimo trukmė, val.

~ 10

Pavaros variklis, W

1500 (elektros pavara)

Peilių varikliai, W

2 5 800

Pjovimo metodas

BioClip

Pjovimo plotis, cm

85

Pjovimo aukštis, mm

25 – 70

Peiliai

2

Pavaros tipas

Belaipsnio greičio pavara (primena hidrostatinę transmisiją)

Greitis priekine eiga, min. – maks., km / h

0 – 7,5

Greitis atbuline eiga, min. – maks., km / h

0 – 2,5

Padangų dydis

155 / 50-8

SAVYBĖS Lankstinis vairavimo mechanizmas

Priekyje montuojamas pjovimo agregatas

Kompaktiška konstrukcija

Automatinis peilių įjungimas

Patogi vairuotojo darbo vieta

Patogiai pasiekiami valdymo įtaisai

Butelio laikiklis

= Yra  * Priklauso nuo vejos sąlygų.

Naujiena!

Atsižvelgdami į sąlygas, rinkitės normalųjį režimą arba savE™ režimą didžiausiai galiai arba ilgiausiai veikimo trukmei užtikrinti. Kokį režimą bepasirinktumėte, pjovimo rezultatai bus puikūs.

Unikalaus lankstinio vairavimo mechanizmo, galinių ratų pavaros ir priekyje montuojamo pjovimo agregato derinys lemia neprilygstamą manevringumą bei sukibimą. Be to, puikiai matosi pjaunamas plotas. RIDER TR AKTORIUK AI

97


Naudokite Rider traktoriuką ištisus metus.

SNIEGO VALYTUVAS Atėjus žiemai, pritvirtinkite prie Rider traktoriuko sniego valytuvą.

Vienas traktoriukas – daugybė funkcijų. Husqvarna Rider – tai puikus pagalbininkas ištisus metus. Užuot pirkę įvairią techniką skirtingoms užduotims atlikti, apsvarstykite galimybę įsigyti Rider modelį ir kelis prie jo tvirtinamus priedus. Siūlome priekabas, šepečius, sniego valytuvus ir kitus priedus, dėl kurių traktoriukas yra itin universalus.

SMŪGINIS PJOVIKLIS Tvirtas ir patikimas smūginis pjoviklis nelygiems plotams su peraugusia žole ir žemais brūzgynais tvarkyti.

98

PRIEDAI RIDER TR AKTORIUK AMS


PRIEKABA PROFI / 275 / PROMO Talpios priekabos iš tvirto plieno. Dėl nulenkiamo galinio borto paprasta pakrauti ir iškrauti. Priekaba Profi yra savivartė. Matmenys (ilgis × plotis × aukštis): Profi – 123 × 90 × 30 cm, 275 – 125 × 83 × 31 cm; Promo – 97 × 72 × 28 cm.

ŠLUOTA / RINKTUVAS Talpus ir patogus naudoti rinktuvas pakeičia žolės ir lapų grėbimą. Paprasta ištuštinti iš vairuotojo vietos. Reguliuojamas aukštis.

BARSTYTUVAS PROFI Tvirtos konstrukcijos barstytuvas skirtas trąšoms, druskai arba smulkintam iki 10 mm dydžio dalelių žvyrui barstyti. Elektrinis barstymo volelio valdymas užtikrina tolygų paskleidimą. ­Reikalingas 12V lizdas. Darbinis plotis: 100 cm.

BARSTYTUVAI Masyvesnio modelio barstymo plotis 300–360 cm. Talpa apie 75 kg. Lengvai nustatomas barstymo kiekis. Kompaktiškesnio modelio barstymo plotis yra 120 – 240 cm, o talpa 30 kg.

SAMANŲ GRĖBLYS Veiksmingas ir tvirtas grėblys samanoms šalinti. Atsižvelgiant į dangos sąlygas, apkrova gali būti iki 32 kg. Plotis 102 cm.

AKĖČIOS ŽVYRUI Naudojant tvirtas akėčias praktiškais guminiais ratais, žvyruotas takelis akimirksniu taps gražus ir tvarkingas. Važiuojant atgal, akėtvirbaliai nusilenkia. Darbinis plotis 110 cm.

husqvarna.lt Daugiau informacijos rasite mūsų interneto svetainėje. Be to, svetainėje pateikiami papildomi patarimai, padėsiantys nuspręsti, kuris modelis labiausiai atitinka jūsų poreikius.

SKARIFIKATORIUS Subado veją, kad į ją patektų oro ir trąšų. Darbinis plotis 102 cm.

PRIEDAI RIDER TR AKTORIUK AMS

99


ŠEPETYS Lengvas ir tvirtas šepetys greitai ir veiksmingai nušluoja smėlį, žvyrą, lapus ir purų sniego sluoksnį. Patogu darbuotis netgi prie pat sienų, tvorų ir pan. Galima pasukti skirtingais kampais tiesiog iš vairuotojo vietos. Darbinis plotis 90 – 120 cm. (Paveikslėlyje pavaizduotas šepetys tinka Rider 300 serijos modeliams. Apsauginį gaubtą galima įsigyti kaip priedą.)

100

SMŪGINIS PJOVIKLIS Tinka Rider 422 ir PR 17 modeliams. Tvirtas ir patikimas smūginis pjoviklis su atsparia nusidėvėjimui kampine pavara, laiduojančia ilgą eksploataciją. Vejos skarifikavimo ašį galima tvirtinti kaip priedą. Pjovimo plotis abiem voleliams 100 cm.

SMŪGINIS PJOVIKLIS Tvirtinamas prie Rider 300 serijos modelių. Tvirtas ir patikimas smūginis pjoviklis nelygiems plotams su peraugusia žole ir žemais brūzgynais tvarkyti. Vejos skarifikavimo ašį galima tvirtinti kaip priedą. Pjovimo plotis 90 cm.

SNIEGO PEILIS Platus, sniego peilis sniegui valyti nuo takelių, įvažiavimų ir pan. Galima pasukti skirtingais kampais į dešinę arba į kairę. Naudokite kartu su sniego grandinėmis ir ratų svarmenimis (netinka AWD modeliams). Darbinis plotis 107 –125 cm. Su gumine briauna. (Paveikslėlyje pavaizduotas verstuvas tinka Rider 300 serijos modeliams.)

UNIVERSALUS SNIEGO PEILIS Kompaktiškas, lanksčios konstrukcijos nulenkiamas sniego peilis iš itin tvirto plieno. Dėl mechaniško reguliavimo jis gali būti naudojamas kaip V formos,  priekinis ar kampinis stumtuvas. Su gumine valymo briauna. (Paveikslėlyje pavaizduotas valytuvas tinka Rider 422 / PR 17 modeliams).

SNIEGO VALYTUVAS Galingas dvipakopis sniego valytuvas Rider 300 serijos modeliams. Paprasta montuoti prie rėmo priedams tvirtinti. Išmetamąjį vamzdį galima pasukti 180°. Darbinis plotis 107 cm. Rekomenduojama naudoti kartu su ratų svarmenimis ir sniego grandinėmis (nereikia AWD modeliams).

SNIEGO VALYTUVAS Labai veiksmingas dvipakopis sniego valytuvas su 100 cm darbiniu pločiu. Išmetamąjį vamzdį galima pasukti 210° kampu. Rekomenduojama naudoti kartu su ratų svarmenimis ir sniego grandinėmis (nereikia AWD modeliams). Tinka Rider 422 ir PR 17 modeliams. Paprasta tvirtinti.

PRIEDAI RIDER TR AKTORIUK AMS


SNIEGO GRANDINĖS Užtikrina gerą sukibimą valant sniegą.

RATŲ SVARMENYS /  ATSVARAI Užtikrina stabilumą ir geresnį sukibimą važiuojant slidžia danga. Svoris 18 kg.

GELEŽINIS KAUPTUKAS Tvirta pjaunamoji briauna nuo žvyruotų takelių veiksmingai šalina piktžoles ir pan.

PAKRAŠČIŲ LYGINIMO ĮRENGINYS Kad pakraščiai būtų tvarkingi ir lygūs. Apsukamas. Reguliuojamas pjovimo gylis.

SĖDYNĖ GRAMMER PRIMO M Rider 422 / PR 17 modeliams. Patogi sėdynė su laisvai pasirenkamais reguliuojamo aukščio ir kampo porankiais, į kuriuos labai patogu atsiremti. Su atrama jautriai juosmens sričiai. APDANGALAS Iš vandeniui atsparaus nailono. Su reguliuojama užtraukimo virvele ir ventiliacijos angomis.

PAKROVIMO TRAPAI Lenkti pakrovimo trapai iš druskų poveikiui atsparaus aliuminio. Neslystantis paviršius.

AKUMULIATORIAUS ĮKROVIKLIS XS 800. 100 % automatinis. Įkrauna akumuliatorių trimis pakopomis. Patvirtintas naudojimui lauke.

PRIEDAI RIDER TR AKTORIUK AMS

101


RIDER TRAKTORIUKŲ ATMINTINĖ

R 316TXs AWD

R 316Ts AWD

R 316T AWD

R 422Ts AWD

R 422Ts

PR 17 AWD

PR 17

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin

Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

12,6 @ 3000

12,6 @ 3000

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Nedideli privatūs sodai Nedideli / vidutinio dydžio privatūs sodai Vidutinio dydžio / dideli privatūs sodai Dideli privatūs sodai / privačių valdų savininkų plotai TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Variklio gamintojas Variklio pavadinimas Naudinga galia, esant iš anksto nustatytam aps./min. skaičiui, kW Akumuliatoriaus galia /talpa,V/Ah Variklio tepimo tipas Kuro bakelio talpa, litrai Transmisijos tipas Transmisijos gamintojas Pjovimo metodai Pjovimo plotis, cm Pjovimo aukštis, min. –���maks., mm

FH Series V-Twin FH Series V-Twin FH Series V-Twin FH Series V-Twin FH Series V-Twin 10,9 @ 2900

10,9 @ 2900

9,8 @ 3100

9,6 @ 2900

9,6 @ 2900

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Slėginis

17

14

Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94, 103, 112

12 Hidrostatinė, AWD Kanzaki BioClip / galinis išmetimas 94, 103, 112

12 Hidrostatinė, AWD Kanzaki BioClip / galinis išmetimas 94, 103, 112

12 Hidrostatinė, AWD Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94, 103, 112

17 Hidrostatinė, AWD Kanzaki BioClip / galinis išmetimas 112, 122

Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 112, 122

14 Hidrostatinė, AWD Kanzaki BioClip / galinis išmetimas 94, 103, 112

Hidrostatinė

Hidrostatinė

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

Nenupjautos vejos plotas apsisukant, cm

60

60

50

50

30

30

30

Peiliai

3

3

3

3

3

3

3

Priekinių padangų dydis, coliai

195 / 65-8

195 / 65-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

Galinių padangų dydis, coliai

195 / 65-8

195 / 65-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

Bazinis modelis, ilgis, cm

207

207

202

202

202

202

202

Bazinis modelis, plotis, cm

90

90

90

90

89

89

89

Bazinis modelis, aukštis, cm

116

116

113

113

115

115

115

Svoris, kg

330

305

296

285

267

262

258

SAVYBĖS Lankstinis vairavimo mechanizmas

Priekyje montuojamas pjovimo agregatas

Visų ratų pavara

Rėmas priedams tvirtinti

Vairo stiprintuvas

Ekstra efektyvumas

Hidraulinis įrangos keltuvas

Techninės priežiūros padėtis

Automatinis peilių įjungimas

Paslanki galinė ašis

Priekiniai žibintai

Laikmatis su priminimu apie techninę priežiūrą

12V lizdas

Išorėje esantis kuro užpylimo angos dangtelis

Permatomas kuro bakelis

PJOVIMO AGREGATAI BioClip 85

Combi 94

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

Combi 103

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

Combi 112

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

Combi 122

( • )

( • )

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006 / 42 / EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349 / ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.  Savybių santrauką žr. 230 psl.

102

RIDER TR AKTORIUK AI


R 316T

R 320 AWD

R 318

R 215TX

R 216 AWD

R 216

R 213C

R 13C „CLASSIC“

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Kawasaki

R 111B5

●●

●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton Briggs & Stratton Briggs & Stratton Briggs & Stratton Briggs & Stratton Briggs & Stratton Briggs & Stratton Briggs & Stratton Briggs & Stratton

FH Series V-Twin Endurance Series Endurance Series 9,6 @ 2900

R 111B

10,6 @ 2900

9,6 @ 2900

Intek V-Twin

PowerBuilt AVS

PowerBuilt AVS

PowerBuilt AVS

PowerBuilt AVS

PowerBuilt

PowerBuilt

12,8 @ 3100

9,6 @ 2900

9,6 @ 2900

6,7 @ 3000

6,7 @ 3000

6,8 @ 3000

6,8 @ 3000

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 24

12 / 20

12 / 20

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Taškomasis

Taškomasis

Taškomasis

Taškomasis

Taškomasis

Taškomasis

12

12

12

12

10

2,8

2,8

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Rankinis

Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94, 103, 112

Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94, 103

12 Hidrostatinė, AWD Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94, 103

12

Hidrostatinė

Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94, 103, 112

12 Hidrostatinė, AWD Kanzaki BioClip / galinis išmetimas 94, 103, 112

Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94, 103

Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94

Tuff Torq BioClip / galinis išmetimas 94

Hydro-Gear

Peerless

BioClip

BioClip

85

85

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

35 – 85

25 – 70

25 – 70

30

30

30

30

30

30

30

30

30

30

3

3

3

3

3

3

3

3

2

2

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

155 / 50-8

155 / 50-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

165 / 60-8

155 / 50-8

155 / 50-8

202

202

202

190

190

190

190

223

207

207

89

89

89

89

89

89

89

100

88,3

88,3

Hidrostatinė

115

115

115

107

107

107

107

107

108,4

108,4

239

253

234

209

217

198

229

228

165

165

― ―

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

• 

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

RIDER TR AKTORIUK AI

103


Traktoriukai, padėsiantys nudirbti daugelį sodo darbų. Dėl plataus priedų asortimento ir skirtingų pjovimo metodų mūsų sodo traktoriukai yra ypač praktiški. Jie puikiai tinka vejų priežiūrai ir įvairioms užduotims privačiose valdose. Pjaudami traktoriuku veją, galite naudoti vieną iš trijų pjovimo sistemų – žolės surinkimo, BioClip ir galinio žolės išmetimo, – taip užtikrindami veiksmingą pjovimą visų tipų vejose. Be to, prie Husqvarna traktoriukų galima tvirtinti priekabą, barstytuvą, sniego valytuvą ir kitus priedus.

104

SODO TR AKTORIUK AI


SODO TR AKTORIUK AI

105


ATRASKITE NAUJUS TRAKTORIUKŲ PRIVALUMUS Laikmatis su priminimu apie techninę priežiūrą

Ergonomiškas vairas

Prie sparno tvirtinamas pjovimo aukščio reguliavimo įtaisas

Puodelio laikiklis

Priekiniai žibintai

Lieta priekinė ašis

Milteliniais dažais padengtas pjovimo agregatas

Žarnos jungtis

PAPRASTAS VALDYMAS PEDALAIS

MAŽESNIS NENUPJAUTOS VEJOS PLOTAS APSISUKANT

ELEKTRINIS PEILIŲ ĮJUNGIMAS

Patogus greičio ir krypties reguliavimas koja valdoma hidrostatine transmisija. Atskiri pedalai važiavimui priekine ir atbuline eiga.

Mūsų populiariausio segmento traktoriukai išsiskiria nauja U-Cut™ vairavimo techno­ logija, dėl kurios lengviau daryti posūkius ir pjauti veją aplink kliūtis. Visa tai reiškia mažesnį nenupjautos vejos plotą apsisukant, ypač veiksmingą pjovimą ir geresnį manevringumą.

Dėl patogiai pasiekiamo elektros jungiklio valdymo skydelyje peilius paprasta įjungti.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

106

SODO TR AKTORIUK AI


Koja valdoma hidrostatinė transmisija Reguliuojama, stumdoma sėdynė

Elektrinis peilių įjungimas Cruise Control

Elektrinis rinktuvo ištuštinimas

BioClip sistemos įjungimas iš vairuotojo vietos Peržengimo sistema

Sustiprintas pjovimo agregatas Air Induction™

PRAKTIŠKI PJOVIMO AGREGATAI

BIOCLIP SISTEMOS ĮJUNGIMAS IŠ VAIRUOTOJO VIETOS

Sustiprinti ir milteliniais dažais padengti pjovimo agregatai yra tvirtesni ir atsparesni rūdijimui.

Dėl centrinės svirties prietaisų skydelyje paprasta pereiti nuo surinkimo prie BioClip (mulčiavimo) sistemos ir atvirkščiai. Net nereikia pakilti nuo vairuotojo sėdynės.

Paslanki priekinė ašis U-Cut™

NAUDOJIMAS IŠTISUS METUS Dėl plataus priedų asortimento mūsų traktoriukai – tai universalūs ir nepakeičiami pagalbininkai ištisus metus. Prie jų galima tvirtinti priekabą, sniego verstuvą, šepetį ir kitus priedus.

SODO TR AKTORIUK AI

107


Sodo traktoriukai darbui ištisus metus.

KAWASAKI TWIN VARIKLIAI

Šie „darbiniai arkliukai“ turi galingus, slėginiu būdu tepamus dviejų cilindrų Kawaski variklius su alyvos siurbliu ir alyvos filtru.

CRUISE CONTROL Naudodami Cruise

Control sistemą, galite užfiksuoti greitį ir atitraukti koją nuo pedalo, nes traktoriukas judės pastoviu greičiu.

108

SODO TR AKTORIUK AI

Kartais dydis griežia pirmuoju smuiku. Siūlomą asortimentą sudaro mūsų pažangiausi sodo traktoriukai. Visuose modeliuose – galingi Kawasaki varikliai ir naujoji U-Cut™ vairavimo technologija, užtikrinanti mažesnį nenupjautos vejos plotą apsisukant ir veiksmingą pjovimą. GTH / YTH traktoriukai turi šoninio žolės išmetimo sistemą, kuri labai praverčia pjaunant didesnes vejas. CTH modeliai yra su integruotu rinktuvu – idealus variantas individualių namų savininkams, pageidaujantiems tvarkingos vejos. Be to, CTH modeliuose įdiegta patogi BioClip sistemos įjungimo iš vairuotojo vietos funkcija, dėl kurios paprasta pereiti nuo surinkimo prie BioClip sistemos ir atvirkščiai.   Visų modelių atmintinę žr. 118 – 121.


Husqvarna U-Cut™. Dėl naujosios Husqvarna U-Cut™ vairavimo technologijos galima privažiuoti arčiau tokių kliūčių kaip medžiai, krūmai ir gėlynai. Užtikrinamas mažesnis nenupjautos vejos plotas apsisukant ir veiksmingesnis pjovimas, palyginus su kitais traktoriukais.

Naujiena!

HUSQVARNA GTH 264T Kawasaki FS Series V-Twin; 12,7 kW @ 2550 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 137 cm. U-Cut™. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo *  59 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA YTH 224T Kawasaki FS Series V-Twin; 11,8 kW @ 2550 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 117 cm. U-Cut™. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo *  81 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA YTH 184T Kawasaki FS Series V-Twin; 10 kW @ 2550 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 107 cm. U-Cut™. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo *  85 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA CTH 224T Kawasaki FS Series V-Twin; 11,8 kW @ 2550 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 107 cm. U-Cut™. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo*  70 cm. Rinktuvo talpa: 320 l. Elektrinis rinktuvo ištuštinimas. BioClip sistemos įjungimas iš vairuotojo vietos.

Naujiena!

HUSQVARNA CTH 184T Kawasaki FS Series V-Twin; 10 kW @ 2550 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 107 cm. U-Cut™. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo *  70 cm. Rinktuvo talpa: 320 l. Elektrinis rinktuvo ištuštinimas. BioClip sistemos įjungimas iš vairuotojo vietos.

Naujiena!

HUSQVARNA CTH 164T Kawasaki FS Series V-Twin; 9,2 kW @ 2550 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 97 cm. U-Cut™. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo*  85 cm. Rinktuvo talpa: 320 l. BioClip ­sistemos įjungimas iš vairuotojo vietos.

* Matuota pjovimo pusėje.

SODO TR AKTORIUK AI

109


Patogios darbą lengvinančios savybės.

KOJA VALDOMA HIDROSTATINĖ TRANSMISIJA Patogesnis greičio ir

krypties reguliavimas. Koja valdomą hidrostatinę transmisiją turi visi traktoriukai, kurių modelių pavadinime yra raidė „H“.

PRIE SPARNO TVIRTINAMAS PJOVIMO AUKŠČIO REGULIA­V IMO ĮTAISAS Pjovimo aukščio reguliavimo

įtaisą labai patogu pasiekti.

110

SODO TR AKTORIUK AI

Veiksmingi traktoriukai našiam darbui. Šie traktoriukai – tai puikus sprendimas reikliems ­individualių namų savininkams, kurie dairosi veiksmingo ir patikimo pagalbininko. Traktoriukai turi efektyvius ­slėginiu būdu tepamus Kohler variklius ir koja valdomą hidrostatinę transmisiją sklandžiam važiavimui užtikrinti (tik „H“ modeliai). Keičiant priedus, galima naudoti ­skirtingas pjovimo sistemas pagal naudotojo poreikius.   Visų modelių atmintinę žr. 118 – 121.


Pjovimo sistema pagal poreikį. Jeigu jums patinka tvarkinga veja, jeigu ketinate rinkti nupjautą žolę, lapus ir kitas šiukšles, pagalvokite apie CT / CTH traktoriuką. Arba įsigykite traktoriuką su šoninio žolės išmetimo sistema, o rinktuvą tvirtinkite kaip priedą.   Jeigu norite, kad veja būtų tręšiama, rinkitės traktoriuką su BioClip sistema, nors šis pjovimo metodas pasiteisina tik dažnai pjaunamose vejose. BioClip sistema yra visuose* CT / CTH traktoriukuose. Modeliuose su šoninio žolės išmetimo sistema BioClip gali būti tvirtinama kaip priedas.   Rečiau pjaunamoms vejoms veiksmingiausias sprendimas yra traktoriukas su šoninio žolės išmetimo sistema. Visus* CTH traktoriukus galima paversti modeliais su žolės išmetimo sistema. Tereikia pritvirtinti kreiptuvą galinio žolės išmetimo sistemai. * 126-serijoje nėra.

Naujiena!

HUSQVARNA LTH 174 Kohler Courage, 8,8 kW @ 2500 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 107 cm. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo * : 120 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA LTH 154 Kohler Courage, 8,1 kW @ 2500 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 97 cm. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo * : 137 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA LT 154 Kohler Courage, 8,1 kW @ 2500 aps./min. Mechaninė transmisija. Pjovimo plotis 97 cm. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo* : 137 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA CTH 194 Kohler Courage, 9,2 kW @ 2500 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 107 cm. U-Cut™. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo *  70 cm. Rinktuvo talpa: 320 l. BioClip sistemos įjungimas iš vairuotojo vietos.

Naujiena!

HUSQVARNA CTH 174 Kohler Courage, 8,8 kW @ 2500 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 97 cm. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo* : 107 cm. Rinktuvo talpa: 220 l. Su BioClip kaiščiu.

Naujiena!

HUSQVARNA CT 154 Kohler Courage, 8,1 kW @ 2500 aps./min. Mechaninė transmisija. Pjovimo plotis 97 cm. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo * : 107 cm. Rinktuvo talpa: 220 l. Su BioClip kaiščiu.

* Matuota pjovimo pusėje.

SODO TR AKTORIUK AI

111


Manevringumas ir veiksmingumas.

KOMPAKTIŠKA KONSTRUKCIJA

Dėl ypač kompaktiškos konstrukcijos šiais traktoriukais patogu darbuotis mažuose, sudėtingos formos plotuose. Be to, juos patogu sandėliuoti.

PERŽENGIMO SISTEMA Dėl peržengimo sistemos patogu ir paprasta uždėti bei nuimti papildomus įtaisus.

112

SODO TR AKTORIUK AI

Patogu dirbti mažesniuose soduose. Paprasta sandėliuoti. Šiais kompaktiškais sodo traktoriukais smagu dirbti nedideliuose soduose su siaurais pravažiavimais. Puikus sprendimas individualių namų savininkams, kurių sodai yra nedideli, o sandėliavimo plotas – ribotas. „H“ modeliai turi koja valdomą hidrostatinę transmisiją, elektrinio peilių įjungimo funkciją ir laikmatį su priminimu apie techninę priežiūrą, tuo tarpu kiti modeliai – rankinę transmisiją su šešiomis priekinėmis ir viena atbuline pavaromis.   Visų modelių atmintinę žr. 118 – 121.


Integruotas rinktuvas. Jeigu ketinate rinkti nupjautą žolę, lapus ir kitas šiukšles, pagalvokite apie traktoriuką su integruotu rinktuvu. Rinktuvą paprasta ištuštinti iš vairuotojo vietos, o garsinis signalas primins, kada tai reikia padaryti.

HUSQVARNA LTH 126 Briggs & Stratton PowerBuilt AVS, 6,4 kW @ 2800 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 77 cm. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo * : 130 cm.

HUSQVARNA CTH 126 Briggs & Stratton PowerBuilt AVS, 6,4 kW @ 2800 aps./min. Hidrostatinė transmisija. Pjovimo plotis 77 cm. Rinktuvo talpa: 200 l. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo* : 131 cm.

HUSQVARNA LT 126 Briggs & Stratton PowerBuilt AVS, 6,4 kW @ 2800 aps./min. Rankinė transmisija. Pjovimo plotis 77 cm. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo * : 130 cm.

HUSQVARNA CT 126 Briggs & Stratton PowerBuilt AVS, 6,4 kW @ 2800 aps./min. Rankinė transmisija. Pjovimo plotis 77 cm. Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo * : 131 cm. Rinktuvo talpa: 200 l.

* Matuota pjovimo pusėje.

SODO TR AKTORIUK AI

113


Apsaugokite traktoriuką ir naudokite jį ištisus metus.

APDANGALAS Didelis apdangalas iš

vandeniui atsparaus nailono prisidės prie ilgesnės traktoriuko eksploatacijos.

Pasinaudokite visais priedų teikiamais privalumais. Traktoriuku galite ne tik pjauti veją. Išnaudokite tai. Tvirtindami įvairius specialios konstrukcijos priedus, Husqvarna traktoriuką paversite universaliu pagalbininku, padėsiančiu nudirbti sodo darbus visais metų laikais. Prie traktoriuko galite tvirtinti priekabą, ­barstytuvą ar sniego verstuvą.

SNIEGO VALYTUVAS Pritvirtinkite dvipakopį sniego valytuvą sniegui veiksmingai valyti. Naudojamas su sniego grandinėmis ir atsvarais.

114

PRIEDAI SODO TR AKTORIUK AMS


PRIEKABA PROFI / 275 / PROMO Talpios priekabos iš tvirto plieno. Dėl nulenkiamo galinio borto paprasta pakrauti ir iškrauti. Priekaba Profi yra savivartė. Matmenys (ilgis × plotis × aukštis): Profi – 123 × 90 × 30 cm, 275 – 125 × 83 × 31 cm; Promo – 97 × 72 × 28 cm.

VOLAS Puikiai išlygina nelygų gruntą, tankina paviršių pasėjus naują žolę. Svoris su vandeniu 182 kg. Matmenys 46 × 96 cm.

BARSTYTUVAI Masyvesnio modelio barstymo plotis 300–360 cm. Talpa apie 75 kg. Lengvai nustatomas barstymo kiekis. Kompaktiškesnio modelio barstymo plotis yra 120–240 cm, o talpa 30 kg.

SAMANŲ GRĖBLYS Veiksmingas ir tvirtas grėblys samanoms šalinti. Atsižvelgiant į dangos sąlygas, apkrova gali būti iki 32 kg. Plotis 102 cm.

AKĖČIOS ŽVYRUI Naudojant tvirtas akėčias praktiškais guminiais ratais, žvyruotas takelis akimirksniu taps gražus ir tvarkingas. Važiuojant atgal, akėtvirbaliai nusilenkia. Darbinis plotis 110 cm.

HUSQVARNA SKARIFIKATORIUS Subado veją, kad į ją patektų oro ir trąšų. Darbinis plotis 102 cm.

husqvarna.lt Visą Husqvarna sodo traktoriukų ir jų priedų asortimentą rasite mūsų interneto svetainėje. Čia galėsite susipažinti su palyginimo lentelėmis, vaizdo medžiaga ir specialiais pasiūlymais. Be to, svetainėje pateikiami patarimai, kaip išsirinkti tinkamiausią modelį, bei informacija, kur rasti artimiausią prekybos atstovą.

PRIEDAI SODO TR AKTORIUK AMS

115


ŠEPETYS * Sukamasis šepetys skirtas lapams, sniegui ir t.t. nušluoti. Plotis 100 cm.

DVIPAKOPIS SNIEGO VALYTUVAS * Darbinis plotis – 107 cm. Naudojamas su sniego grandinėmis ir atsvarais.

SNIEGO VERSTUVAS * Tvirtas sniego verstuvas iš plieno su apsauginiu spyruokliniu mechanizmu. Naudojamas su sniego grandinėmis ir atsvarais. Darbinis plotis 122 cm.

SNIEGO GRANDINĖS * Užtikrina gerą sukibimą valant sniegą.

GUMINĖ BRIAUNA Tvirtinama prie sniego verstuvo krašto, kad metalinis verstuvas negremžtų grunto.

* Netinka 126 serijos modeliams.

116

PRIEDAI SODO TR AKTORIUK AMS

ATSVARAS * Atsvaras geresniam sukibimui ir pravažumui. Svoris 25 kg.


3 skirtingos pjovimo sistemos puikiems rezultatams užtikrinti. RINKTUVAS

Kad nupjauta veja atrodytų tvarkingai.   BIOCLIP

Kai veją reikia tręšti.  

IŠMETIMO SISTEMA

Rečiau pjaunamai vejai su aukšta žole.

BIOCLIP KOMPLEKTAS Pavertimui BioClip (mulčiavimo) sistema. Kai kuriems traktoriukams reikia viso komplekto, kurį sudaro peiliai ir išmetimo angą pjovimo agregate dengiantis gaubtas, tuo tarpu kitiems modeliams užtenka tik gaubto. RINKTUVAS * Talpus dviejų arba trijų skyrių rinktuvas. 210 arba 315 litrų.

KREIPTUVAS * Traktoriukams su integruota surinkimo sistema. Paverskite rinktuvą galinio žolės išmetimo sistema.

ELEKTRINIO RINKTUVO IŠTUŠTINIMO RINKINYS* Kad dirbti CTH / CT traktoriukais būtų patogiau. Ištuštinkite rinktuvą, paspausdami jungiklį.

PORANKIŲ PORA * Patogesniam vairuotojo darbui užtikrinti.

BUFERIAI Tvirtinami traktoriuko priekyje. Veiksmingai saugo traktoriuko variklio dangtį.

PAKROVIMO TRAPAI Lenkti pakrovimo trapai iš druskų poveikiui atsparaus aliuminio. Neslystantis paviršius. APDANGALAS Iš vandeniui atsparaus nailono. Su reguliuojama užtraukimo virvele ir ventiliacijos angomis.

* Netinka 126 serijos modeliams.

PRIEDAI SODO TR AKTORIUK AMS

117


SODO TRAKTORIUKŲ SU ŠONINIO ŽOLĖS IŠMETIMO SISTEMA ATMINTINĖ

GTH 264T

YTH 224T

YTH 184T

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Nedideli privatūs sodai Nedideli / vidutinio dydžio privatūs sodai

Vidutinio dydžio / dideli privatūs sodai Dideli privatūs sodai / privačių valdų savininkų plotai

●●●

●●●

●●●

●●

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Variklio gamintojas

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

Variklio pavadinimas

FS Series V-Twin

FS Series V-Twin

FS Series V-Twin 10 @ 2550

12,7 @ 2550

11,8 @ 2550

Akumuliatoriaus galia /talpa,V/Ah

12 / 28

12 / 28

12 / 28

Variklio tepimo tipas

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Naudinga galia, esant iš anksto nustatytam aps./min. skaičiui, kW

Kuro bako talpa, litrai Transmisijos tipas Transmisijos gamintojas

15,2

15,2

15,2

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Hidrostatinė Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear

Hydro-Gear / Tuff Torq

Pavaros tipas

Pedalais valdoma

Pedalais valdoma

Pedalais valdoma

Pjovimo metodai

Šoninis išmetimas

Šoninis išmetimas

Šoninis išmetimas

Pjovimo plotis, cm

137

117

107

Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo, cm *

59

81

85

38 – 114

25 – 102

38 – 102

Štampuotas

Štampuotas

Štampuotas

4

4

2

Elektrinis

Elektrinis

Elektrinis

Pjovimo aukštis, min. – maks., mm Pjovimo agregato tipas Atraminiai ratukai Peilių įjungimas Rinktuvo talpa, litrai Sėdynės atlošas Priekinis-galinis apsaugos įtaisas Priekinių padangų dydis, coliai Galinių padangų dydis, coliai

Aukštas

Aukštas

Aukštas

Buferis, apsaugantis nuo brūzgynų

Buferis, apsaugantis nuo brūzgynų

Vamzdinis buferis

16 5 6,5-8

15 5 6-6

15 5 6-6

23 5 10,5-12

20 5 10-8

20 5 10-8

SAVYBĖS U-Cut™

Koja valdoma hidrostatinė transmisija

Cruise Control

Peržengimo sistema

Prie sparno tvirtinamas pjovimo aukščio reguliavimo įtaisas

Reguliuojama, stumdoma sėdynė

Ergonomiškas vairas

Sustiprintas pjovimo agregatas

Milteliniais dažais padengtas pjovimo agregatas

Lieta priekinė ašis

Paslanki priekinė ašis

Dvigubos vairo traukės

Air Induction™

Žarnos jungtis

Matomas kuro kiekis

Laikmatis su priminimu apie techninę priežiūrą

Priekiniai žibintai

Puodelio laikiklis

Rinktuvas

( • )

( • )

( • )

BioClip įrankių rinkinys / plokštė

( • )

( • )

( • )

PJOVIMO SISTEMOS

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  * Matuota pjovimo pusėje  NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006 / 42 / EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349 / ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.  Savybių santrauką žr. 230 psl.

118

SODO TR AKTORIUK AI


LTH 174

LTH 154

LT 154

●●

●●

●●●

●●●

●●●

LTH 126

LT 126

●●●

●●●

●●

●●

●●

Kohler

Kohler

Kohler

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Courage

Courage

Courage

PowerBuilt AVS

PowerBuilt AVS

8,8 @ 2500

8,1 @ 2500

8,1 @ 2500

6,4 @ 2800

6,4 @ 2800

12 / 28

12 / 28

12 / 28

12 / 20

12 / 20

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Taškomasis

Taškomasis

5,7

5,7

5,7

5,7

5,7

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Rankinis

Hidrostatinė

Rankinis

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Dana / Peerless

Hydro-Gear

Dana / Peerless

Pedalais valdoma

Pedalais valdoma

Svirtimi valdoma

Pedalais valdoma

Svirtimi valdoma

Šoninis išmetimas

Šoninis išmetimas

Šoninis išmetimas

Šoninis išmetimas

Šoninis išmetimas

107

97

97

77

77

120

137

137

130

130

38 – 102

38 – 102

38 – 102

20 – 80

20 – 80

Štampuotas

Štampuotas

Štampuotas

Štampuotas

Štampuotas

2

Elektrinis

Elektrinis

Rankinis

Elektrinis

Rankinis

Vidutinis

Vidutinis

Vidutinis

Vidutinis

Vidutinis

15 5 6-6

15 5 6-6

15 5 6-6

13 5 5-6

13 5 5-6

20 5 10-8

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

16 5 6,5-8

16 5 6,5-8

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

( • )

― ( • )

― ( • )

SODO TR AKTORIUK AI

119


SODO TRAKTORIUKŲ SU INTEGRUOTA ŽOLĖS SURINKIMO SISTEMA ATMINTINĖ

CTH 224T

CTH 184T

CTH 164T

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Nedideli privatūs sodai Nedideli / vidutinio dydžio privatūs sodai

Vidutinio dydžio / dideli privatūs sodai

●●●

●●●

●●●

Dideli privatūs sodai / privačių valdų savininkų plotai

●●

●●

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Variklio gamintojas

Kawasaki

Kawasaki

Kawasaki

Variklio pavadinimas

FS Series V-Twin

FS Series V-Twin

FS Series V-Twin 9,2 @ 2550

11,8 @ 2550

10 @ 2550

Akumuliatoriaus galia /talpa,V/Ah

12 / 28

12 / 28

12 / 14

Variklio tepimo tipas

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Naudinga galia, esant iš anksto nustatytam aps./min. skaičiui, kW

Kuro bakelio talpa, litrai

13,3

13,3

13,3

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Pedalais valdoma

Pedalais valdoma

Pedalais valdoma

Pjovimo metodai

BioClip / surinkimas

BioClip / surinkimas

BioClip / surinkimas

Pjovimo plotis, cm

107

107

97

Nenupjautos vejos apskritimo skersmuo, cm *

70

70

85

38 – 102

38 – 102

26 – 102

Štampuotas

Štampuotas

Štampuotas

4

4

2

Elektrinis

Elektrinis

Elektrinis

Transmisijos tipas Transmisijos gamintojas Pavaros tipas

Pjovimo aukštis, min. – maks., mm Pjovimo agregato tipas Atraminiai ratukai Peilių įjungimas Rinktuvo talpa, litrai Sėdynės atlošas Priekinis-galinis apsaugos įtaisas Priekinių padangų dydis, coliai Galinių padangų dydis, coliai

320

320

320

Aukštas

Aukštas

Aukštas

Buferis, apsaugantis nuo brūzgynų

Vamzdinis buferis

15 5 6-6

15 5 6-6

15 5 6-6

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

SAVYBĖS U-Cut™

Koja valdoma hidrostatinė transmisija

Cruise Control

Peržengimo sistema

Prie sparno tvirtinamas pjovimo aukščio reguliavimo įtaisas

Reguliuojama, stumdoma sėdynė

Ergonomiškas vairas

Pilno rinktuvo indikatorius

Elektrinis rinktuvo ištuštinimas

BioClip sistemos įjungimas iš vairuotojo vietos

Sustiprintas pjovimo agregatas

Milteliniais dažais padengtas pjovimo agregatas

Lieta priekinė ašis

Paslanki priekinė ašis

Dvigubos vairo traukės

Air Induction™

Žarnos jungtis

Laikmatis su priminimu apie techninę priežiūrą

Priekiniai žibintai

Puodelio laikiklis

Kreiptuvas

• ( • )

• ( • )

• ( • )

BioClip kaištis

PJOVIMO SISTEMOS Rinktuvas

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  * Matuota pjovimo pusėje  NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006 / 42 / EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349 / ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.  Savybių santrauką žr. 230 psl.

120

SODO TR AKTORIUK AI


CTH 194

CTH 174

CT 154

●●

●●

●●●

●●●

●●●

CTH 126

CT 126

●●●

●●●

●●

●●

Kohler

Kohler

Kohler

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Courage

Courage

Courage

PowerBuilt AVS

PowerBuilt AVS

9,2 @ 2500

8,8 @ 2500

8,1 @ 2500

6,4 @ 2800

6,4 @ 2800

12 / 28

12 / 14

12 / 14

12 / 20

12 / 20

Slėginis

Slėginis

Slėginis

Taškomasis

Taškomasis

5,7

5,7

5,7

5,7

5,7

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Rankinis

Hidrostatinė

Rankinis

Hydro-Gear / Tuff Torq

Hydro-Gear / Tuff Torq

Dana / Peerless

Hydro-Gear

Dana / Peerless

Pedalais valdoma

Pedalais valdoma

Svirtimi valdoma

Pedalais valdoma

Svirtimi valdoma

BioClip / surinkimas

BioClip / surinkimas

BioClip / surinkimas

Surinkimas

Surinkimas

107

97

97

77

77

70

107

107

131

131

38 – 102

26 – 102

26 – 102

20 – 80

20 – 80

Štampuotas

Štampuotas

Štampuotas

Štampuotas

Štampuotas

4

2

2

Elektrinis

Elektrinis

Rankinis

Elektrinis

Rankinis

320

220

220

200

200

Aukštas

Aukštas

Vidutinis

Vidutinis

Vidutinis

15 5 6-6

15 5 6-6

15 5 6-6

13 5 5-6

13 5 5-6

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

18 5 9,5-8

16 5 6,5-8

16 5 6,5-8

• ( • )

• ( • )

• ( • )

― ( • )

― ( • )

SODO TR AKTORIUK AI

121


Spartus, veiksmingas vejos pjovimas ir puikūs rezultatai. Nulinio posūkio traktoriukai užtikrina puikius rezultatus didelėse vejose. Jie siūlo įspūdingą manevringumą, tikslų ir našų pjovimą. Dėl nulinio posūkio sistemos šie traktoriukai gali apsisukti aplink savo ašį, nepalikdami nenupjauto vejos ploto. Darbas šiais modeliais neprailgs, kad ir kokio dydžio veja būtų.

122

NULINIO POSŪKIO TR AKTORIUK AI


NULINIO POS的KIO TR AKTORIUK AI

123


ATRASKITE NAUJUS NULINIO POSŪKIO TRAKTORIUKŲ PRIVALUMUS Laikmatis su priminimu apie techninę priežiūrą

Rinktuvas kaip priedas

Elektrinis peilių įjungimas Nulinio posūkio sistema

JOKIO NENUPJAUTO PLOTO

VEIKSMINGAS PJOVIMAS

Dėl atskiros hidraulinės ratų pavaros traktoriukai yra labai manevringi ir apsisuka aplink savo ašį, nepalikdami nenupjauto vejos ploto.

Veiksmingas pjovimo agregatas ir įspūdingas manevringumas laiduoja spartų ir patogų pjovimą.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

124

NULINIO POSŪKIO TR AKTORIUK AI

LENGVAI PASIEKIAMI TECHNINĖS PRIEŽIŪROS TAŠKAI Paprasta papildyti alyvą, lengva reguliuoti hidraulinės pavaros sistemos komponentus, patogu pasiekti filtrą, elektros sistemą ir akumuliatorių , tad priežiūros darbams atlikti nereikia gaišti daug laiko.


Porankiai

Pedalu valdomas pjovimo agregato keltuvas

Tvirtas rėmas

Ypač tvirtas suvirintas pjovimo agregatas

Komercinė pavaros sistema

Praktiški priekiniai ratai

TVIRTAS RĖMAS IR PRAKTIŠKI RATAI Dėl praktiškų rėmo ir ratų konstrukcija yra tvirta, o važiuoklė mažiau juda.

PATOGUS DARBAS Ergonomiška vairuotojo darbo vieta, iš kurios puikiai matosi pjaunamas plotas. Visi valdymo įtaisai yra patogiai pasiekiami.

ELEKTRINIS PEILIŲ ĮJUNGIMAS Dėl patogiai pasiekiamo elektros jungiklio valdymo skydelyje peilius paprasta įjungti.

NULINIO POSŪKIO TR AKTORIUK AI

125


Kad darbas sode būtų tikslus ir patogus.

NULINIO POSŪKIO SISTEMA Dėl šios sistemos traktoriukas gali apsisukti aplink savo ašį, nepalikdamas nenupjauto vejos ploto.

RINKTUVAS KAIP PRIEDAS Prie nulinio posūkio traktoriukų su šoninio žolės išmetimo sistema galima tvirtinti rinktuvą nupjautai žolei rinkti.

126

NULINIO POSŪKIO TR AKTORIUK AI

Veiksmingas sprendimas dideliems plotams. Dėl nulinio posūkio sistemos traktoriukas gali apsisukti aplink savo ašį, nepalikdamas nenupjauto vejos ploto, tuo tarpu platūs pjovimo agregatai prisideda prie našaus darbo. Šie traktoriukai – tai puikus sprendimas individualių namų ir privačių valdų savininkams, kuriems tenka rūpintis dideliais vejos plotais. Ir kuriuos domina komforto, aukščiausios klasės eksploatacinių savybių bei spartaus darbo derinys.   Visų modelių atmintinę žr. 128 psl.


HUSQVARNA MZ 28T Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin; 15,7 kW @ 2950 aps./min. Pjovimo plotis 132 cm.

HUSQVARNA EZ 24T Briggs & Stratton Endurance Series V-Twin; 11,9 kW @ 2450 aps./min. Pjovimo plotis 122 cm.

HUSQVARNA RZ 19 Briggs & Stratton Endurance Series; 9,6 kW @ 2600 aps./min. Pjovimo plotis 107 cm.

NULINIO POSŪKIO TR AKTORIUK AI

127


NULINIO POSŪKIO TRAKTORIUKŲ ATMINTINĖ

MZ 28T

EZ 24T

RZ 19

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Nedideli privatūs sodai Nedideli / vidutinio dydžio privatūs sodai

Vidutinio dydžio / dideli privatūs sodai

●●

●●●

Dideli privatūs sodai / privačių valdų savininkų plotai

●●●

●●●

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Variklio gamintojas

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Variklio pavadinimas

Endurance Series V-Twin

Endurance Series V-Twin

Endurance Series

15,7 @ 2950

11,9 @ 2450

9,6 @ 2600

Slėginis

Slėginis

Slėginis

19

13,2

11,4

Hidrostatinė

Hidrostatinė

Hidrostatinė Hydro-Gear

Naudinga galia, esant iš anksto nustatytam aps./min. skaičiui, kW Variklio tepimo tipas Kuro bakelio talpa, litrai Transmisijos tipas Transmisijos gamintojas

Hydro-Gear

Hydro-Gear

Transmisijos modelis

ZT 3400

ZT 2800

EZT

Greitis priekine eiga, min. – maks., km / h

0 – 16,1

0 – 10,5

0 – 10,4

Greitis atbuline eiga, min. – maks., km / h Pjovimo metodai Pjovimo plotis, cm Pjovimo aukštis, min. – maks., mm Pjovimo agregato tipas Pjovimo agregato kėlimo sistema Peilių įjungimas Sėdynės atlošas

0 – 8

0 – 5,6

0 – 5,6

Šoninis išmetimas

BioClip / galinis išmetimas

Šoninis išmetimas

132

122

107

38 – 114

38 – 114

38 – 102 Štampuotas

Surinktas

Štampuotas

Rankinė, yra pedalas

Rankinė

Rankinė

Elektrinė sankaba

Elektrinė sankaba

Rankinis Vidutinis

Aukštas

Aukštas

13 5 6,5-6

11 5 5-5

11 5 4-5

23 5 10,5-10

20 5 8-8

18 5 7,5-8

260,8

215,5

195

Komercinė pavaros sistema

Tvirtas rėmas

Porankiai

Pedalu valdomas agregato keltuvas

Laikmatis su priminimu apie techninę priežiūrą

BioClipįrankių rinkinys / gaubtas

Rinktuvas kaip priedas

Priekinių padangų dydis, coliai Galinių padangų dydis, coliai Svoris, kg SAVYBĖS

SIŪLOMOS PJOVIMO SISTEMOS

= Yra  ― = Nėra  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.Savybių santrauką žr. 230 psl.

128

NULINIO POSŪKIO TR AKTORIUK AI


Trijų skyrių surinkimo sistema MZ 28T modeliui – tai tvirti nailono krepšiai bei galimybė tvirtinti pūstuvą ir rinktuvą. Smūgiams atspari korpuso ir ventiliatoriaus konstrukcija iš poliesterio yra lengvesnė. Be to, užtikrinamas galingas oro srautas. Integruota sparnuotė lemia didžiausią oro srauto greitį ir veiksmingumą. Rinktuvo talpa yra 317 litrų

NULINIO POSŪKIO TR AKTORIUK AI

129


Neprilygstami pjovimo rezultatai aukščiausios klasės vejapjovėmis. Visos mūsų vejapjovės yra veiksmingos ir ypač ergonomiškos. Tvirta praktiška konstrukcija ir aukščiausios klasės pjovimo rezultatai būdingi visiems modeliams – tiek savaeigėms, tiek kintamo greičio. Vejapjovės pasižymi puikiomis eksploatacinėmis savybėmis, patikimais varikliais, kuriuos paprasta užvesti, ir nerūdijančiais pjovimo agregatais, kurie užtikrina nepriekaištingus pjovimo rezultatus.

130

VEJAPJOVĖS


VEJAPJOVĖS

131


ATRASKITE NAUJUS VEJAPJOVIŲ PRIVALUMUS TwinControl™ Ergonomiška rankena Peilių stabdymo sankaba Belaipsnis rankenos aukščio reguliavimas Centrinis pjovimo aukščio reguliavimas su indikatoriumi Briggs & Stratton 750-series Žarnos jungtis

Pjovimo sistema „trys viename“

Žemyn ventiliuojamas kietas rinktuvas AFT – pažangi srauto technologija Ratai dvigubais rutuliniais guoliais

Tvirtas vientisas cinkuotas pjovimo agregatas

OPTIMALUS SRAUTAS

ATSPARUMAS RŪDIJIMUI

AFT – pažangi srauto technologija – užtikrina aukščiausios klasės rezultatus. Pjovimo agregatas, peilis ir vamzdis generuoja optimalų oro srautą. Jo dėka pjovimo kokybė puiki, nepriklausomai nuo pasirinkto pjovimo būdo.

Vientisas pjovimo agregatas yra cinkuotas, todėl yra labai tvirtas ir atsparus smūgiams. Be to, agregatas padengiamas milteliniais dažais, siekiant ilgaamžiškumo.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

132

Nerūdijančio plieno buferis

VEJAPJOVĖS

PJOVIMO SISTEMA „TRYS VIENAME“ Rinkitės pjovimo metodą pagal savo poreikius ir vejos pobūdį. Naudojant surinkimo metodą veja atrodo tvarkingai, BioClip (mulčiavimas) tinka vejai tręšti, o išmetimo metodą patogu naudoti rečiau pjaunamoms vejoms.


Rankena su vibracijos slopinimu Nulenkiama rankena Spyruoklinis centrinis pjovimo aukščio reguliavimas

Galingas Honda GCV variklis

BioClip pjovimo sistema

Priekinių ratų pavara

Aliuminio ratlankiai

Guminės padangos

Ypač tvirtas aliuminio rėmas

Ratai dvigubais rutuliniais guoliais

TWINCONTROL™

PASLĖPTI LAIDAI

Dėl abiem rankomis reguliuojamo greičio patogu judėti reikiamu greičiu, atsižvelgiant į dangos ir aplinkos sąlygas.

Laidai yra paslėpti rankenos vamzdeliuose, todėl jie niekur nekliūva, o nulenkus rankeną saugomi nuo apgadinimo.

CENTRINIS PJOVIMO AUKŠČIO REGULIAVIMAS Viso pjovimo agregato aukštis valdomas patogiai pasiekiama, ergonomiškos konstrukcijos svirtimi, užuot naudojus atskiras svirtis kiekvienai ašiai ar ratui. Dėl to dirbti yra paprasčiau.

VEJAPJOVĖS

133


Ilga eksploatacija ir nedidelė vibracija.

VIENTISAS ALIUMINIO AGREGATAS Lieto aliuminio vientisi

pjovimo agregatai yra tvirti, atsparūs v­ibracijai, jiems būdinga ilga eksploatacija.

RANKENA SU VIBRACIJOS SLOPINIMU Dėl rankenos su

šoninio reguliavimo funkcija ir sudėtinga vibracijos slopinimo sistema patogiau dirbti išilgai pastatų sienų ir gyvatvorių.

134

VEJAPJOVĖS

Tvirtos vejapjovės dažnam naudojimui. Šios tvirtos ir praktiškos vejapjovės yra pritaikytos intensyviam pjovimui. Dėl kompaktiškos konstrukcijos jos labai manevringos, o rankena su vibracijos slopinimu užtikrina patogų darbą. Paprasta ir priežiūros nereikalaujanti priekinių ratų pavara taip pat prisideda prie geresnio manevringumo.   Visų modelių atmintinę žr. 144 –145.


HUSQVARNA M 53S Pro Honda GCV160; 2,9 kW @ 3000 aps./min. BioClip, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 27 – 65 mm. Savaeigė, vienos pavaros.

HUSQVARNA M 48 Pro Honda GCV160; 2,9 kW @ 3000 aps./min. BioClip, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 27 – 65 mm. Stumiamoji.

Naujiena!

HUSQVARNA WB 53S e Honda GCV160; 2,9 kW @ 3000 aps./min. BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 27 – 65 mm. Savaeigė, vienos pavaros.

HUSQVARNA WB 48S e Honda GCV160; 2,8 kW @ 2900 aps./min. BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 30 – 60 mm. Savaeigė, vienos pavaros.

HUSQVARNA WB 48S Honda GCV135; 2,1 kW @ 2900 aps./min. BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 30 – 60 mm. Savaeigė, vienos pavaros.

HUSQVARNA WC 48S e Briggs & Stratton 850 Series; 3,1 kW @ 2800 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 55 mm. Savaeigė, vienos pavaros.

VEJAPJOVĖS

135


Patogus darbas.

TWINCONTROL™Patogu reguliuoti važiavimo greitį, atsižvelgiant į individualius poreikius ir vejos būklę.

PATOGUS AUKŠČIO REGULIAVIMAS Dėl unikalios

konstrukcijos paprasta reguliuoti pjovimo aukštį viena rankena.

136

VEJAPJOVĖS

Šiuolaikiškos vejapjovės reikliems individualių namų savininkams. Ši vejapjovių serija siūlo puikius ergonominius sprendimus, įspūdingas eksploatacines savybes, tvirtą konstrukciją ir patogų naudojimą. Dėl pjovimo sistemų „trys viename“ arba „du viename“ vejapjovės yra labai universalios, tad veją pjauti galima keliais būdais. Dėl galingo variklio ir daugybės ergonominių sprendimų darbas šiais modeliais yra sklandus ir patogus. Visų modelių atmintinę žr. 144 –145.


HUSQVARNA LC 53B e Briggs & Stratton 750 Series; 2,7 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. AFT, BBC ir TwinControl™.

HUSQVARNA LC 53E e Briggs & Stratton 750 Series; 2,7 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. Elektrinis starteris ir TwinControl™.

HUSQVARNA LC 53 e Briggs & Stratton 750 Series; 2,7 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. AFT ir TwinControl™.

HUSQVARNA LC 48B e Briggs & Stratton 750 Series; 2,7 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. AFT, BBC ir TwinControl™.

HUSQVARNA LC 48 e Briggs & Stratton 750 Series; 2,7 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. AFT ir TwinControl™.

HUSQVARNA LB 48 e Briggs & Stratton 750 Series; 2,7 kW @ 2900 aps./min. BioClip /  šoninis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. TwinControl™.

VEJAPJOVĖS

137


Sprendimai veiksmingam pjovimui užtikrinti.

ADVANCED FLOW TECHNO­LOGY

Pažangi technologija sustiprina oro srautą, todėl rinktuvas užpildomas maksimaliai.

SISTEMA „TRYS VIENAME“

Rinkitės tinkamiausią pjovimo metodą; surenkant nupjautą žolę veja atrodo tvarkingai, BioClip tinka vejai tręšti, o išmetimo metodą patogu naudoti rečiau pjaunamoms vejoms.

138

VEJAPJOVĖS

Šiuolaikiškos vejapjovės, užtikrinančios įspūdingą našumą. Dėl šiuolaikiškos konstrukcijos ir talpaus rinktuvo šios vejapjovės yra patikimos ir veiksmingos. Dėl pažangios oro srauto technologijos rinktuvas užpildomas optimaliai, todėl jį galima rečiau tuštinti. Šios vejapjovės – tai našūs pagalbininkai, kuriais galite pasikliauti ir kurie padės pasiekti geriausių rezultatų.   Visų modelių atmintinę žr. 146 –147.


HUSQVARNA LC 48VE Briggs & Stratton 675 Series; 2,4 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. AFT, elektrinis starteris. Savaeigė, kintamo greičio.

HUSQVARNA LC 48V Briggs & Stratton 650 Series; 2,4 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. Savaeigė, kintamo greičio.

HUSQVARNA LC 48 Briggs & Stratton 650 Series; 2,4 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. Stumiamoji.

HUSQVARNA LB 48V Briggs & Stratton 650 Series; 2,4 kW @ 2900 aps./min. BioClip /  šoninis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. Stumiamoji, kintamo greičio.

Puoselėkite savo veją.

HUSQVARNA LB 48 Briggs & Stratton 650 Series; 2,4 kW @ 2900 aps./min. BioClip /  šoninis išmetimas, pjovimo plotis 48 cm, pjovimo aukštis 25 – 75 mm. Stumiamoji.

Naudojant BioClip sistemą, žolė yra nupjaunama, susmulkinama ir paliekama vejoje kaip trąša. Be to, paskleista žolė veiksmingai saugo veją nuo išdžiūvimo. BioClip – tai puikus sprendimas dažnai pjaunamiems plotams.

VEJAPJOVĖS

139


Patikima technika.

PRAKTIŠKUMAS Puikių eksploatacinių savybių, patikimi varikliai užtikrina įspūdingus rezultatus ir ilgą eksploataciją.

TVIRTUMAS Tvirtas lieto aliuminio

rėmas laiduoja praktišką naudojimą bei ilgesnę eksploataciją.

140

VEJAPJOVĖS

Vejapjovės pagal vejos pobūdį. Šis vejapjovių asortimentas tinka tiek mažoms ir didelėms, tiek lygioms ar kalvotoms vejoms. Galingas variklis ir keičiamas važiavimo greitis, dėl kurio valdyti vejapjovę labai patogu. Visi modeliai turi centrinio pjovimo aukščio reguliavimo sistemą ir žarnos jungtį patogiam valdymui užtikrinti, o reguliuojamo aukščio rankena lemia ergonomišką darbą.   Visų modelių atmintinę žr. 146 –147.


HUSQVARNA R 153SV Briggs & Stratton 750 Series; 2,7 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 30 – 87 mm. Savaeigė, kintamo greičio.

HUSQVARNA R 153S Briggs & Stratton 675 Series; 2,4 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 30 – 87 mm. Savaeigė, vienos pavaros.

HUSQVARNA R 150SV Briggs & Stratton 750 Series; 2,7 kW @ 2800 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 50 cm, pjovimo aukštis 28 – 75 mm. Savaeigė, kintamo greičio.

HUSQVARNA R 150S Briggs & Stratton 675 Series; 2,4 kW @ 2900 aps./min. Surinkimas /  BioClip / galinis išmetimas, pjovimo plotis 50 cm, pjovimo aukštis 28 – 75 mm. Savaeigė, vienos pavaros.

HUSQVARNA R 152SV Briggs & Stratton 750 Series; 2,8 kW @ 2950 aps./min. Surinkimas /  BioClip / šoninis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 33 – 108 mm. Savaeigė, kintamo greičio.

HUSQVARNA R 152SVH Honda GCV160; 3,3 kW @ 2950 aps./min. Surinkimas / BioClip /  šoninis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 33 – 108 mm. Savaeigė, kintamo greičio.

Surinkimo privalumai. Surenkant žolę, veja atrodo tvarkingai. Piktžolės mažiau plinta, o rinktuvą paprasta ištuštinti, išverčiant žolę ant komposto krūvos. Be to, galima rinkti lapus ir smulkias šakeles. HUSQVARNA R 152SV Swivel Briggs & Stratton 750 Series; 2,8 kW @ 2950 aps./min. Surinkimas /  BioClip / šoninis išmetimas, pjovimo plotis 53 cm, pjovimo aukštis 31 – 106 mm. Savaeigė, kintamo greičio.

VEJAPJOVĖS

141


Paprastas sprendimas, tinkantis jums ir jūsų aplinkai.

EKOLOGIŠKOS Mechaninės vejapjovės – tai darna su aplinka. Ir papildoma mankšta jums.

TYLIAI VEIKIANČIOS Mechaninės

vejapjovės veikia itin tyliai – puikus sprendimas darbui gyvenamuosiuose kvartaluose.

142

VEJAPJOVĖS

Lengvos, tyliai veikiančios ir labai manevringos. Taip galima apibūdinti paviršiumi sklendžiančias vejapjoves su patikimu varikliu, kurios palengvina varginantį darbą, bei mechanines vejapjoves, kurios puikiai atlieka savo funkciją. Mechaninės vejapjovės turi aštrius peilius ir veleną, kad pjovimo rezultatai būtų nepriekaištingi. Paviršiumi sklendžiančios vejapjovės turi oro pagalvę ir sveria vos 15 kg, todėl jomis labai patogu dirbti kalvotose vejose bei šlaituose, kurių nuolydis iki 45°. Mechaninės vejapjovės taip pat yra lengvos, jas patogu stumti. Be to, pastarieji modeliai išsiskiria papildomai grūdintais peiliais ir velenu.


HUSQVARNA GX 560 Honda GCV160, 3 kW @ 3150 aps./min., 163 cm³, 15 kg, veikimo kampas 45°, pjovimo plotis 50,5 cm; pjovimo aukštis 10–30 mm ir pjovimo agregatas iš ABS plastiko.

HUSQVARNA 540 Pjovimo plotis 40 cm, pjovimo aukštis 12–38 mm, pjovimo aukščio reguliavimo padėtys 4; 9,1 kg. Rinktuvas siūlomas kaip priedas.

HUSQVARNA 64 Pjovimo plotis 40 cm, pjovimo aukštis 12-55 mm, belaipsnis pjovimo aukščio reguliavimas; 8,7 kg. Rinktuvas siūlomas kaip priedas.

HUSQVARNA 54 Pjovimo plotis 40 cm, pjovimo aukštis 12–38 mm, pjovimo aukščio reguliavimo padėtys 4; 8,6 kg. Rinktuvas siūlomas kaip priedas.

Sunku rasti vejapjoves, kuriomis dirbti būtų paprasčiau. Paviršiumi sklendžianti vejapjovė turi oro pagalvę, todėl yra labai manevringa. Ši vejapjovė pjauna bet kuria kryptimi, o sveria vos 15 kg. Mechaninės vejapjovės taip pat yra lengvos ir jomis taip pat labai paprasta dirbti. Nereikia nei kuro, nei alyvos, todėl naudoti šias vejapjoves patogiau.

VEJAPJOVĖS

143


VEJAPJOVIŲ ATMINTINĖ

M 53S Pro

M 48 Pro

WB 53S e

●●●

●●●

●●●

WB 48S e

WB 48S

●●●

●●●

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Professional – komerciniam naudojimui Performance – reikliems naudotojams Function – veiksmingai reguliariai priežiūrai TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Variklio gamintojas

Honda

Honda

Honda

Honda

Honda

Variklio pavadinimas

GCV160

GCV160

GCV160

GCV160

GCV135

Cilindro darbinis tūris, kub. cm≥

163

163

163

163

135

2,9 @ 3000

2,9 @ 3000

2,9 @ 3000

2,8 @ 2900

2,1 @ 2900

0,93 Savaeigė, vienos pavaros Priekiniai

0,93 Stumiamoji ―

0,93 Savaeigė, vienos pavaros Priekiniai

0,93 Savaeigė, vienos pavaros Priekiniai

0,9 Savaeigė, vienos pavaros Priekiniai

203,2 / 203,2

203,2 / 203,2

203,2 / 203,2

203,2 / 203,2

203,2 / 203,2

Greitis, km / val.

4,0

4,0

5,0

5,0

Garso lygis, dB(A)

97

95

97

90

90

Aliuminis

Aliuminis

Aliuminis

Pjovimo metodai

BioClip

BioClip

BioClip

Pjovimo plotis, cm

53

48

53

Aliuminis BioClip / galinis išmetimas 48

Aliuminis BioClip / galinis išmetimas 48

27 – 65

27 – 65

27 – 65

30 – 60

30 – 60

5 Centrinis, su spyruokle

5 Centrinis, su spyruokle

5 Centrinis, su spyruokle

6

6

Centrinis

Centrinis

Naudinga galia, esant iš anksto nustatytam aps./min. skaičiui, kW Kuro bakelio talpa, litrai Eigos sistema Varantieji ratai Priekinių /galinių ratų dydis, mm

Pjovimo agregato medžiaga

Pjovimo aukštis, min. – maks., mm Pjovimo aukščio reguliavimo padėtys Pjovimo aukščio reguliavimas Rinktuvo tipas

― Su vibracijos slopinimu 35,5

― Su vibracijos slopinimu 30,3

― Su vibracijos slopinimu 36,7

― Su vibracijos slopinimu 32,5

― Ergonomic

AFT – pažangi srauto technologija

Pjovimo aukščio indikatorius

Į šoną pasukama rankena

Su vibracijos slopinimu

Rinktuvo talpa, litrai Rankenų tipas Svoris, kg

31

SAVYBĖS

Centrinis pjovimo aukščio reguliavimas Rankenos aukščio reguliavimas

Nulenkiama rankena Paslėpti laidai

Elektrinis starteris

Peilių stabdymo sankaba (BBC)

Aliuminis

Aliuminis

Aliuminis

Plienas

Plienas

Dvejų vėžių ratai su guminiu žiedu

Nerūdijančio plieno buferis

Žarnos jungtis

Ratai dvigubais rutuliniais guoliais Ratlankio medžiaga

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.  Savybių santrauką žr. 230 psl.

144

VEJAPJOVĖS


WC 48S e

LC 53B e

LC 53E e

LC 53 e

LC 48B e

LC 48 e

LB 48 e

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

850 Series

750 Series

750 Series

750 Series

750 Series

750 Series

750 Series

190

161

161

161

161

161

161

3,1 @ 2800

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

2,7 @ 2900

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

1,0

Savaeigė, vienos pavaros

TwinControl™

TwinControl™

TwinControl™

TwinControl™

TwinControl™

TwinControl™

Priekiniai

Galiniai

Galiniai

Galiniai

Galiniai

Galiniai

Galiniai

203,2 / 203,2

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

5,0

5,4

5,4

5,4

5,4

5,4

5,4

92

98

98

98

96

96

96

Aliuminis Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 48

Cinkuotas plienas Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 53

Cinkuotas plienas Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 53

Cinkuotas plienas Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 53

Cinkuotas plienas Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 48

Cinkuotas plienas Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 48

Cinkuotas plienas BioClip / šoninis ­išmetimas 48

25 – 55

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

6

5

5

5

5

5

5

Centrinis

Ergo centrinis

Ergo centrinis

Ergo centrinis

Ergo centrinis

Ergo centrinis

Ergo centrinis

Žemyn ventiliuojamas paminkštintas rinktuvas 65

Žemyn ventiliuojamas kietas rinktuvas 60

Žemyn ventiliuojamas kietas rinktuvas 60

Žemyn ventiliuojamas kietas rinktuvas 60

Žemyn ventiliuojamas kietas rinktuvas 60

Žemyn ventiliuojamas kietas rinktuvas 60

Su vibracijos slopinimu

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

44

44,5

45,5

43,5

43,5

42

38

• Patogu pasiekti, belaipsnis reguliavimas ―

• Patogu pasiekti, belaipsnis reguliavimas ―

• Patogu pasiekti, belaipsnis reguliavimas ―

• Patogu pasiekti, belaipsnis reguliavimas ―

• Patogu pasiekti, belaipsnis reguliavimas ―

• Patogu pasiekti, belaipsnis reguliavimas ―

Plienas

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

VEJAPJOVĖS

145


VEJAPJOVIŲ ATMINTINĖ

LC 48VE

LC 48V

LC 48

LB 48V

LB 48

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Variklio gamintojas

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Variklio pavadinimas

675 Series

650 Series

650 Series

650 Series

650 Series

190

190

190

190

190

2,4 @ 2900

2,4 @ 2900

2,4 @ 2900

2,4 @ 2900

2,4 @ 2900

1,0 Savaeigė, keičiamas greitis Galiniai

1,2 Savaeigė, keičiamas greitis Galiniai

1,2 Stumiamoji

Stumiamoji

1,2 Savaeigė, keičiamas greitis Galiniai

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

210 / 210

Greitis, km / val.

5,4

5,4

5,4

Garso lygis, dB(A)

96

96

96

93

93

Cinkuotas plienas BioClip / šoninis išmetimas 48

Cinkuotas plienas BioClip / šoninis išmetimas 48 25 – 75

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Professional – komerciniam naudojimui Performance – reikliems naudotojams Function – veiksmingai reguliariai priežiūrai TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS

Cilindro darbinis tūris, kub. cm≥ Naudinga galia, esant iš anksto nustatytam aps./min. skaičiui, kW Kuro bakelio talpa, litrai Eigos sistema Varantieji ratai Priekinių /galinių ratų dydis, mm

Pjovimo agregato medžiaga Pjovimo metodai Pjovimo plotis, cm Pjovimo aukštis, min. – maks., mm Pjovimo aukščio reguliavimo padėtys Pjovimo aukščio reguliavimas Rinktuvo tipas Rinktuvo talpa, litrai

Cinkuotas plienas Cinkuotas plienas Cinkuotas plienas Surinkimas  / BioClip /  Surinkimas  / BioClip /  Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas galinis išmetimas galinis išmetimas 48 48 48

1,2

25 – 75

25 – 75

25 – 75

25 – 75

5

5

5

5

5

Centrinis

Centrinis

Centrinis Centrinis Centrinis Žemyn ventiliuojaŽemyn ventiliuojaŽemyn ventiliuojamas kietas rinktuvas mas kietas rinktuvas mas kietas rinktuvas 60 60 60

Comfort

Comfort

Comfort

Comfort

Comfort

43

38

37

34

33

AFT – pažangi srauto technologija

Pjovimo aukščio indikatorius

Rankenų tipas Svoris, kg SAVYBĖS

Centrinis pjovimo aukščio reguliavimas Rankenos aukščio reguliavimas Comfort rankena

• • • • • Greitasis nustatymas Greitasis nustatymas Greitasis nustatymas Greitasis nustatymas Greitasis nustatymas (2 padėtys) (2 padėtys) (2 padėtys) (2 padėtys) (2 padėtys) • • • • •

Nulenkiama rankena

Elektrinis starteris

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Dvejų vėžių ratai su guminiu žiedu

Nerūdijančio plieno buferis

Žarnos jungtis

Ratai dvigubais rutuliniais guoliais Ratlankio medžiaga

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.  Savybių santrauką žr. 230 psl.

146

VEJAPJOVĖS


R 153SV

R 153S

R 150SV

R 150S

R 152SV

R 152SVH

R 152SV Swivel

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Honda

Briggs & Stratton

750 Series

675 Series

750 Series

675 Series

750 Series

GCV160

750 Series

161

190

161

190

161

163

161

2,7 @ 2900

2,4 @ 2900

2,7 @ 2800

2,4 @ 2900

2,8 @ 2950

3,3 @ 2950

2,8 @ 2950

1,0 Savaeigė, keičiamas greitis Galiniai

1,0

Savaeigė, vienos pavaros

Galiniai

1,0 Savaeigė, keičiamas greitis Galiniai

1,0

Savaeigė, vienos pavaros

Galiniai

1,0 Savaeigė, keičiamas greitis Galiniai

0,93 Savaeigė, keičiamas greitis Galiniai

1,0 Savaeigė, keičiamas greitis Galiniai

190 / 210

190 / 210

190 / 210

190 / 210

230 / 230

230 / 230

230 / 230

4,5

4,0

4,5

4,0

5,0

5,0

5,0

97

97

97

97

98

98

98

Aliuminis Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 53

Aliuminis Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 53

Aliuminis Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 50

Aliuminis Surinkimas  / BioClip /  galinis išmetimas 50

Plienas Surinkimas / BioClip /  šoninis išmetimas 53

Plienas Surinkimas / BioClip /  šoninis išmetimas 53

Plienas Surinkimas / BioClip /  šoninis išmetimas 53

30 – 87

30 – 87

28 – 75

28 – 75

33 – 108

33 – 108

31 – 106

6

6

6

6

7

7

7

Centrinis

Centrinis

Centrinis Kietu viršumi su medžiaginiu maišu 60

Dviejų padėčių

Dviejų padėčių

Dviejų padėčių

60

60

Centrinis Kietu viršumi su medžiaginiu maišu 60

75

75

75

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

Ergonomic

43,8

43,5

41,6

41,7

45,4

44,9

50,8

Paminkštintas rinktuvas Paminkštintas rinktuvas

Paminkštintas rinktuvas Paminkštintas rinktuvas Paminkštintas rinktuvas

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

Plastikiniai

VEJAPJOVĖS

147


Dar niekada nebuvo taip paprasta puoselėti veją. Padovanokite savo vejai geriausią dovaną, kokia tik gali būti. Dėl dažno pjovimo robotu vejapjove veja gražiai žaliuos, o jūs turėsite daugiau laisvo laiko. Atsižvelgdami į jūsų reikalavimus ir vejos dydį, mes padėsime išsirinkti robotą vejapjovę, atitinkantį jūsų poreikius ir pageidavimus.

148

ROBOTAI VEJAPJOVĖS


ROBOTAI VEJAPJOVĖS

149


ATRASKITE NAUJUS ROBOTŲ VEJAPJOVIŲ PRIVALUMUS

Automatinis įkrovimas

Patogus aukščio reguliavimas Informacinis skydelis PIN kodo užraktas Laikmatis

Atsparus oro sąlygoms Signalizacija vagystės atveju Tylus pjovimas

Galinga ličio jonų baterija

Pakėlimo ir pasvirimo davikliai

3 laisvai besisukantys peiliai

TYLUS VEIKIMAS

JOKIŲ IŠMETAMŲJŲ TERŠALŲ

AUTOMATNIS ĮKROVIMAS

Robotas vejapjovė yra akumuliatorinis, todėl veikia labai tyliai. Šį robotą vejapjovę galite drąsiai palikti dirbti sode, būdami tikri, kad jis netrikdys kaimynų ramybės.

Robotas vejapjovė neišmeta jokių pavojingų teršalų, todėl šis ekologiškas pagalbininkas puikiai tinka darbui gyvenamuosiuose kvartaluose.

Robotas vejapjovė įkraunamas automatiškai. Kai robotui vejapjovei reikia daugiau energijos, jis pats randa kelią į įkrovimo stotį.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

150

ROBOTAI VEJAPJOVĖS


Nuotolinis valdymas naudojant GPS prietaisą

Galinga ličio jonų baterija Laikmatis

Informacinis skydelis

Patogus aukščio reguliavimas

PIN kodo užraktas

Ultragarso davikliai

Signalizacija vagystės atveju

Atsparus oro sąlygoms

Tylus pjovimas

Automatinis įkrovimas 5 laisvai besisukantys peiliai

SIGNALIZACIJA VAGYSTĖS ATVEJU Automower® turi veiksmingą signalizacijos vagystės atveju sistemą, kuri užtikrina didesnį roboto vejapjovės saugumą.

ULTRAGARSO DAVIKLIS Dėl ultragarso technologijos pagrindu veikiančių įmontuotų daviklių robotas vejapjovė reguliuoja greitį pagal aplinkos pobūdį ir išvengia susidūrimų su kietomis kliūtimis.

Pakėlimo ir pasvirimo davikliai

NUOTOLINIS VALDYMAS NAUDOJANT GPS PRIETAISĄ Jei darbą sutrikdo kokia nors nenumatyta kliūtis, naudojant šią funkciją robotas vejapjovė gali atsiųsti tekstinį pranešimą į jūsų mobilųjį telefoną su GPS padėtimi ir kliūties apibūdinimu.

ROBOTAI VEJAPJOVĖS

151


Veikia mygtuko paspaudimu ir gali dirbti be pertraukos.

NUSTATYMŲ EKRANĖLIS

Naudojant nustatymų ekranėlį, robotą vejapjovę galima užprogramuoti pagal individualius poreikius ir skirtingas sodo sąlygas.

IŠANKSTINIS PROGRAMAVIMAS

Robotas vejapjovė gali veikti visą parą, 7 dienas per savaitę.

152

ROBOTAI VEJAPJOVĖS

Puoselėkite veją, kokio dydžio ji bebūtų. Kad veja gražiai žaliuotų ir joje nebūtų samanų, ją reikia dažnai pjauti. Robotas vejapj ovė gali pjauti veją visą parą bet kokiomis oro sąlygomis, be jokios priežiūros. Puikus sprendimas sudėtingo reljefo vietovėms ir šlaitams su nuolydžiu iki 35 %. Susidūręs su kliūtimi, robotas vejapjovė automatiškai pakeičia kryptį. Tiesą sakant, dėl savo unikalios pjovimo sistemos robotai vejapjovės dirba itin veiksmingai visomis sąlygomis, o dažnas pjovimas reiškia geresnį vejos tręšimą. Rinkitės robotą vejapjovę pagal savo vejos dydį. Jūsų dėmesiui – keli akumuliatoriniai modeliai ir vienas Solar Hybrid modelis.   Visų modelių atmintinę žr. 156 –157 psl.


Naujiena!

HUSQVARNA 265 ACX Darbinio ploto pajėgumas iki 6000 m², 5 laisvai besisukantys peiliai, pjovimo aukštis 20 – 60 mm. Laikmatis, PIN kodo užraktas, ultragarso daviklis ir nuotolinio valdymo GPS modulis.

HUSQVARNA 230 ACX Darbinio ploto pajėgumas iki 3000 m², 3 laisvai besisukantys peiliai, pjovimo aukštis 20–60 mm. Laikmatis ir PIN kodo užraktas.

HUSQVARNA SOLAR HYBRID Darbinio ploto pajėgumas iki 2200 m², 3 laisvai besisukantys peiliai, pjovimo aukštis 20–60 mm. Laikmatis, PIN kodo užraktas ir nuotolinio valdymo GPS modulis.

HUSQVARNA 220 AC Darbinio ploto pajėgumas iki 1800 m², 3 laisvai besisukantys peiliai, pjovimo aukštis 20–60 mm. Laikmatis ir PIN kodo užraktas.

Valdykite robotą vejapjovę, naudodami MY Automower® iPhone programą. HUSQVARNA 305 Darbinio ploto pajėgumas iki 500 m², 3 laisvai besisukantys ­peiliai, pjovimo aukštis 20–50 mm. Laikmatis ir PIN kodo užraktas. Galima rinktis iš dviejų spalvų – granito pilkos ir poliarinės baltos.

GPS technologija suteikia galimybę valdyti robotą vejapjovę mobiliuoju telefonu. Robotą vejapjovę galite paleisti, sustabdyti ar netgi sekti jo veikimą, būdami bet kurioje pasaulio vietoje. Dar niekada nebuvo taip paprasta puoselėti veją.

ROBOTAI VEJAPJOVĖS

153


Veikia bet kokiu oru, o prireikus – įsikrauna.

VEJĄ PJAUNA TADA, KAI PATOGU JUMS Robotas vejapjovė

Automower sukonstruotas taip, kad galėtų veikti visą parą, 7 dienas per savaitę. ®

Dėl išmaniųjų priedų veją pjauti paprasčiau. Įsigijus Automower®, belieka atlikti vieną nesudėtingą užduotį. Tiesiog sureguliuokite robotą vejapjovę pagal savo asmeninius poreikius. Mūsų siūlomas išmaniųjų priedų asortimentas palengvins šią užduotį, kad naudoti šį veiksmingą pagalbininką būtų tikras malonumas.   Daugiau informacijos apie kiekvienam modeliui siūlomus priedus žr. 156 psl.

AUTOMATINIS ĮKROVIMAS Kai

robotui vejapjovei reikia daugiau energijos, jis pats randa kelią į įkrovimo stotį.

154

ROBOTAI VEJAPJOVĖS


AUTOMOWER ® SPALVŲ PALETĖ Dabar visiems, perkantiems Husqvarna robotą vejapjovę – unikalų akumuliatorinį šedevrą, savarankiškai pjaunantį veją ir suteikiantį naudotojui galimybę užsiimti kita veikla, – siūlomas ne tik originalus dizainas, bet ir spalvų gama. Rinkitės jums labiausiai patinkančią spalvą – oranžinę, mėlyną, baltą arba rudą.

GARAŽAS Apsaugo įkrovimo stotį ir robotą vejapjovę nuo saulės ir lietaus poveikio.

SIENINIS LAIKIKLIS Laikykite robotą vejapjovę pritvirtintą prie sienos, jeigu ilgesnį laiką jo nenaudojate arba žiemos metu.

GPS PRIETAISAS GPS sekimo sistema, praverčianti vagystės atveju. Įspėja SMS žinute. Nustatymus keisti bei esamą darbinę būseną patvirtinti galima nuotoliniu būdu.

TEKSTINIŲ PRANEŠIMŲ PERDAVIMAS Jei darbą sutrikdo kokia nors nenumatyta kliūtis, naudojant šią funkciją robotas vejapjovė gali atsiųsti tekstinį pranešimą į jūsų mobilųjį telefoną, kuris turėtų būti iš anksto užprogramuotas.

RATŲ KOMPLEKTAS DARBUI ŠLAITUOSE Dėl didesnio priekinių ratukų svorio robotas vejapjovė stabiliau dirba įkalnėse.

SIGNALO STIPRINTUVAS Stiprina signalą, kad jo stiprumo pakaktų naudojant ilgą kontūro kabelį.

MINKŠTAS KREPŠYS Specialiame krepšyje patogu pernešti robotą vejapjovę iš vienos vejos į kitą.

ŠEPEČIŲ RATAMS VALYTI KOMPLEKTAS Patogu valyti varančiuosius ratus, kad būtų išlaikomas geras sukibimas.

PAGALBINIO PLOTO GENERATORIUS Šis generatorius siunčia signalą labiau nutolusiam kontūrui. Puikus sprendimas sodams, kuriuose reikia pagalbinių kontūrų.

ROBOTAI VEJAPJOVĖS

155


ROBOTŲ VEJAPJOVIŲ ATMINTINĖ

265 ACX

230 ACX

SOLAR HYBRID

220 AC

305

6000 +/ – 20 %

3000 +/ – 20 %

2200 +/ – 20 %

1800 +/ – 20 %

500 +/ – 20 %

230

125

90

75

30

Netaisyklinga forma

Netaisyklinga forma

Netaisyklinga forma

Netaisyklinga forma

Netaisyklinga forma

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Darbinio ploto pajėgumas, m≤ Našumas per valandą pagal plotą, m≤ Navigacijos sistema Įkrovimo srovė,  A

8

4

2,1

1,75

1

Įkrovimo sistema

Automatinė 5 laisvai besisukantys peiliai Quadsearch (4 tipai) Nuolatinės srovės variklis be šepetėlių Ličio jonų

Automatinė 3 laisvai besisukantys peiliai Quadsearch (4 tipai) Nuolatinės srovės variklis be šepetėlių NiMH

Automatinė 3 laisvai besisukantys peiliai Quadsearch (4 tipai) Nuolatinės srovės variklis be šepetėlių NiMH

Automatinė 3 laisvai besisukantys peiliai Triplesearch (3 tipai) Nuolatinės srovės variklis be šepetėlių NiMH

Automatinė 3 laisvai besisukantys peiliai Singlesearch (1 tipas) Nuolatinės srovės variklis be šepetėlių Ličio jonų

Baterijos talpa,  Ah

8,5

4,4

2,2

2,2

1,6

Baterijos įtampa,V

22

18

18

18

18

Energijos sąnaudos, W

60

42

32

30

20

Pjovimo plotis, cm

32

22

22

22

17

20 – 60 Išmatuotas: 64 Garantuotas: 69 12,9

20 – 60 Išmatuotas: 62 Garantuotas: 64 10,7

20 – 60 Išmatuotas: 62 Garantuotas: 64 10

20 – 60 Išmatuotas: 62 Garantuotas: 64 9

20 – 50 Išmatuotas: 64 Garantuotas: 66 7

16 mygtukų Skystųjų kristalų ekranas su nustatymų meniu Aukšto lygio

19 mygtukų Skystųjų kristalų ekranas su nustatymų meniu Aukšto lygio

16 mygtukų Skystųjų kristalų ekranas su nustatymų meniu Aukšto lygio

19 mygtukų Skystųjų kristalų ekranas su nustatymų meniu Vidutinio lygio

15 mygtukų Skystųjų kristalų ekranas su nustatymų meniu Vidutinio lygio

Kontūro laidas, m

400

250

250

150

Kabės, vnt.

400

200

200

200

Papildomi peiliai, vnt.

30

9

9

9

9

Pjovimo sistema Paieškos sistema Varančiojo variklio tipas Baterijos tipas

Pjovimo aukštis, min. – maks., mm Garso lygis, dB(A) Svoris, kg Klaviatūra Informacinis skydelis Signalizacija

SAVYBĖS PIN kodo užraktas

Pakėlimo daviklis

Pasvirimo daviklis

Ultragarso daviklis

Nuotolinis valdymas naudojant GPS prietaisą

SIŪLOMI PRIEDAI Blizgus dažytas-lakuotas korpusas

Garažas

― ―

Sieninis laikiklis

Minkštas krepšys GPS prietaisas

S

S

Tekstinių pranešimų perdavimas

Šepečių ratams valyti komplektas

Ratų komplektas darbui šlaituose

Signalo stiprintuvas

Pagalbinio ploto generatorius

= Yra  ― = Nėra  S = Standartinė įranga  NOMINALI GALIA Nurodyta robotų vejapjovių nominali galia – tai vidutinė naudinga išeinamoji galia pjaunant veją. Masinės gamybos robotų vejapjovių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.  Savybių santrauką žr. 230 psl.

156

ROBOTAI VEJAPJOVĖS


Į ką atkreipti dėmesį, renkantis Automower ® modelį. Darbinio ploto forma.

Kad būtų lengviau išsirinkti konkrečiai vejai tinkamiausią robotą vejapjovę, toliau pateikiame pagrindinius dalykus, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį. Be to, siūlome pasinaudoti lentele žemiau.

Jeigu darbinį plotą sudaro kelios vejos, tarpusavyje sujungtos daugiau nei vienu siauru pravažiavimu (150 – 300 cm), rekomenduojame rinktis robotą vejapjovę su dviem gido laidais (230 ACX, Solar Hybrid arba 265 ACX).

Darbinio ploto dydis. Jeigu veja yra didesnė nei 80 % darbinio ploto pajėgumo, kurį gali užtikrinti konkretus roboto vejapjovės modelis, rekomenduojame rinktis pajėgesnį modelį – taip jūsų darbas bus operatyvesnis.

Šlaitai. Jeigu vejoje yra nemažų plotų su didesniu nei 25 – 30 % nuolydžiu, rekomenduojame 230 ACX arba 265 ACX modelius, t.y. robotus vejapjoves su galingesniu varančiuoju varikliu.

Veikimo trukmė. Darbinio ploto pajėgumą, nurodytą lentelėje kairėje, užtikrina robotas vejapjovė, veikiantis 24 valandas per parą, 7 dienas per savaitę. Tarkime, jeigu jums patogiau, kad robotas vejapjovė nakties metu nedirbtų, darbinio ploto pajėgumą reikėtų sumažinti 33 %.

265 ACX

230 ACX

SOLAR HYBRID

220 AC

305

●●●

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Nedideli (≈ 400 m²), atviri, lygūs plotai su keliomis kliūtimis

●●

●●

●●●

Nedideli (≈ 400 m²) plotai su šlaitais ir kliūtimis

●●●

●●

Nedideli – vidutinio dydžio (iki 1500 m²), atviri, lygūs plotai su keliomis kliūtimis

●●

●●

●●●

●●●

Nedideli – vidutinio dydžio (iki 1500 m²) plotai su šlaitais ir kliūtimis Nedideli – vidutinio dydžio (iki 1500 m²) plotai su daugiau nei vienu siauru pravažiavimu Nedideli – dideli (iki 2500 m²), atviri, lygūs plotai su keliomis kliūtimis

●●●

●●●

●●●

●●

●●●

Nedideli – dideli (iki 2500 m²) plotai su šlaitais ir kliūtimis Dideli (2500 – 6000 m²), atviri arba sudėtingos formos plotai, su šlaitais ir kliūtimis arba be šlaitų ir kliūčių Labai dideli (didesni nei 6000 m²) plotai

●●

●●●

●●●  ● ●

 *

   ● ●

 *

    ● ●

 *

    ● ●

 *

    ● ●

 *

   ● ●

 *

    ● ●

 *

* Kai naudojami keli robotai vejapjovės Automower®. Pasitarkite su artimiausiu prekybos atstovu.

Nutieskite kontūro laidą. ■■Darbiniam

plotui kontūro laidu apjuosti vadovaukitės instrukcija. ■■Įkrovimo stotį palikite apjuosto darbinio ploto centre. ■■Nustatykite pjovimo aukštį ir dažnumą. ■■Dabar robotas vejapjovė jau parengtas darbui!

Peržiūrėkite Automower ® instaliavimo filmuką. Atsisiųskite nemokamą QR kodo skaitytuvą į savo išmanųjį telefoną ir nuskanuokite kodą.

ROBOTAI VEJAPJOVĖS

157


Jūsų dėmesiui – galingų , universalių ir ergonomiškų kultivatorių asortimentas. Visi Husqvarna kultivatoriai yra pritaikyti sunkiam darbui ir sukonstruoti taip, kad nepriekaištingai veiktų daugelį metų. Ergonomiška rankenų sistema ir patogiai sugrupuoti valdymo įtaisai laiduoja paprastą darbą, o priešinga judėjimui kryptimi besisukančios frezos puikiai purena dirvą, tad paviršius gerai paruošiamas lysvėms.

158

KULTIVATORIAI


KULTIVATORIAI

159


ATRASKITE NAUJUS KULTIVATORIŲ PRIVALUMUS Valdymo rankenėlės Ergonomiška paminkštinta rankena Du greičiai skirtingiems paviršiams Atbulinės eigos pavara Reguliuojama rankena Baterijos indikatorius Nuimamas akumuliatorius

Frezų apsauginis įtaisas

Dvigubi transportavimo ratukai

JOKIŲ IŠMETAMŲJŲ TERŠALŲ

PATIKIMA TRANSMISIJA

ERGONOMIŠKA RANKENA

TB 1000 su pakartotinai įkraunamu akumu­ liatoriumi – tai įspūdinga galia, tylus veikimas ir jokių išmetamųjų teršalų.

Atskiriamas transmisijos gaubtas su tepimo įmova patogiai eksploatacijai užtikrinti ir modelis su uždaru, itin tvirtu drėgmei atspa­ riu variantu.

Ergonomiška paminkštinta rankena su patogiai pasiekiamais valdymo įtaisais. Dėl nulenkiamos rankenos kultivatorių paprasta transportuoti ir sandėliuoti.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

160

KULTIVATORIAI


Sekvencinė 3 pavarų perjungimo svirtis

Pneumatinio frezų įjungimo mygtukas Nulenkiamas transportavimo ratukas

Premium Subaru variklis Reguliuojama rankena

Atbulinės eigos pavara

Atraminis strypas

Augalų apsauga

PUIKIŲ EKSPLOATACINIŲ SAVYBIŲ VARIKLIAI Patikimi ir galingi Subaru OHV/OHC vari­ kliai užtikrina puikų tepimą ir aušinimą bei mažesnį išmetamųjų teršalų kiekį veikiant apkrovai.

Frezų apsauga

SUMANŪS SPRENDIMAI Optimaliam tvirtumui užtikrinti visos kulti­ vatorių dalys išsiskiria aukščiausia kokybe ir yra kruopščiai išbandytos.

UNIVERSALUMAS DĖL PRIEDŲ Dėl plataus priedų asortimento daugelis kulti­ vatorių yra universalūs pagalbininkai, puikiai susidorojantys su skirtingais sodo darbais.

KULTIVATORIAI

161


Veiksmingas dirvos purenimas ir vejos tvarkymas.

VEIKSMINGUMAS Frezos gali suktis pirmyn ir atgal. Pirmyn besisukančias fre­ zas naudokite paviršiniam dirvos sluoksniui įdirbti, o atgal besisukančiomis frezomis purenkite gilius dirvos sluoksnius.

MANEVRINGUMAS Dėl pneumatinės sankabos naudojamo suslėgto oro užtikri­ namas sklandus ir patogus veikimas.

162

KULTIVATORIAI

Galingi kultivatoriai našiam darbui. Platų Husqvarna asortimentą sudaro itin tvirti ir našūs kultivatoriai su galinėmis frezomis bei labai manevringi kultivatoriai nedideliems dirvos plotams purenti ir sodeliams įdirbti. Visiems modeliams būdinga tvirta ir patikima konstrukcija, užtikrinanti ilgą eksploataciją ir puikius rezultatus. Prie šių kultivatorių siūlomi keli prak­ tiški priedai: samanų grėblys, kaupimo plūgas, piktžolių peilis, pakraščių lyginimo įrenginys ir skarifikatorius. Visų modelių atmintinę žr. 166 – 167.


HUSQVARNA TB 1000 1000 W, įkraunama sandari rūgštinė švino plokštelių baterija, darbinis plotis 47 cm, 32 kg, veikimo trukmė 30–45 min.

HUSQVARNA TR 530 Subaru EX21; 3,9 kW @ 3600 aps./min.; grandininė / rankinė transmisija, darbinis plotis 53 cm ir darbinis gylis ≈ 18 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA TR 430 / TR 430 DUAL Subaru EX17; 3,2 kW @ 3600 aps./min.; grandininė / rankinė transmisija, darbinis plotis 43 cm ir darbinis gylis ≈ 15 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA TF 434P / TF 434 Subaru EP17; 3,7 kW @ 3400 aps./min.; grandininė / pneumatinė transmisija (TF 434P), grandininė/rankinė transmisija (TF 434), darbinis plotis 80 cm ir darbinis gylis ≈ 30 cm.

HUSQVARNA TF 536 Subaru EP17; 3,7 kW @ 3400 aps./min.; grandininė / rankinė transmisija, darbinis plotis 90 cm ir darbinis gylis ≈ 30 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA TF 334 / TF 324 Subaru EP17, 3.7 kW @ 3400 aps./min. (TF 334); Subaru EP16; 3,3 kW @ 3300 aps./min. (TF 324), grandininė / rankinė transmisija, darbinis plotis 80 / 60 cm ir darbinis gylis ≈ 30 cm.

Naujiena!

HUSQVARNA TF 224 Subaru EP16; 3,3 kW @ 3300 aps./min.; grandininė / rankinė transmisija, darbinis plotis 60 cm ir darbinis gylis ≈ 25 cm.

HUSQVARNA T300RS Subaru EH035; 1 kW @ 6000 aps./min.; sliekinė pavara / rankinė transmisija, darbinis plotis 24 cm ir darbinis gylis ≈ 15 cm.

KULTIVATORIAI

163


Patikima ir universali technika.

ILGALAIKĖ KOKYBĖ Mūsų didžiulė

patirtis ir aukšti komponentams keliami reikalavimai garantuoja našų darbą ir ilgą įrenginių eksploataciją.

Pasinaudokite visais Husqvarna kultivatoriaus teikiamas privalumais Dėl plataus priedų asortimento Husqvarna purentuvai ir kultivatoriai yra labai universalūs, su daugybe pritaikymo galimybių. Pritvirtinę samanų grėblį, kaupimo plūgą, pikt­ žolių peilį, pakraščių lyginimo įrenginį ar skarifikatorių, dirvą įdirbsite veiksmingai ir mažiausiomis pastangomis.

DAUGIAU NEI DIRVOS ĮDIRBIMAS Tiek su priedais, tiek

be priedų šie universalūs kultivatoriai daugeliui metų taps jūsų ištikimais pagalbininkais.

164

KULTIVATORIAI

Daugiau informacijos apie kiekvienam modeliui siūlomus priedus žr. 166 – 167 psl.


VAGOTUVAS SU METALINIAIS RATUKAIS Vagoms daržiukuose daryti.

VAGOTUVAS Vagoms daryti ir lysvėms formuoti.

SAMANŲ GRĖBLYS Samanoms nuo vejos grėbti.

PIKTŽOLIŲ PEILIS Piktžolėms veiksmingai šalinti.

SKARIFIKATORIUS Subado veją, kad į ją patektų oro, vandens ir trąšų.

PAKRAŠČIŲ LYGINIMO ĮRENGINYS Pakraščiams lyginti. Rezultatas – tvarkingi pakraščiai mažiausiomis pastangomis.

PAPILDOMOS FREZOS Papildomam darbiniam pločiui užtikrinti.

DVIGUBI TRANSPORTAVIMO RATUKAI Ratukų pora rankiniam kultivatoriui patogiau transportuoti.

husqvarna.lt Visą kultivatorių ir jų priedų asortimentą rasite mūsų interneto svetainėje. Be to, čia pateikiamos palyginimo lentelės bei informacija, kur rasti artimiausią prekybos atstovą.

KULTIVATORIAI

165


KULTIVATORIŲ ATMINTINĖ

TR 530

TR 430

TR 430 Dual

●●●

●●●

●●●

TF 536

TF 434P 

TF 434

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Dažnas naudojimas – neįdirbta dirva ir apaugusi žemė Dažnas naudojimas – kaupimas, kultivavimas ir vagojimas

●●

●●

●●

●●●

●●●

●●●

●●

●●

●●

Dažnas naudojimas – lengvas kultivavimas, samanų šalinimas ir pakraščių lyginimas Naudojimas retkarčiais – kultivavimas ir vagojimas TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Variklio gamintojas

Subaru

Subaru

Subaru

Subaru

Subaru

Subaru

Variklio tipas

OHC

OHC

OHC

OHC

OHC

OHC

Variklio pavadinimas

EX21

EX17

EX17

EP17

EP17

EP17

211

169

169

169

169

169

3,9 @ 3600

3,2 @ 3600

3,2 @ 3600

3,7 @ 3400

3,7 @ 3400

3,7 @ 3400

3,6

3,4

3,4

3,4 Priekinės frezos 90

3,4 Priekinės frezos 80

3,4 Priekinės frezos 80

Variklio darbinis tūris, kub. cm≥ Naudinga galia, esant iš anksto nustatytam aps. / min. skaičiui, kW Kuro bakelio talpa, litrai Kultivatoriaus tipas

Galinės frezos Galinės frezos Galinės frezos

Darbinis plotis, cm

53

43

43

Darbinis gylis, cm

18

15

15

30

30

30

Gylio reguliavimas, pakopos

7

7

7

Kintamas

Kintamas

Kintamas

299 Grandininė /  rankinė 1

190 Grandininė /  rankinė 1

190 Grandininė /  rankinė 1

35 –120 Grandininė /  rankinė 2

28 –165 Grandininė /  pneumatinė 2

28 –165 Grandininė /  rankinė 2

Sukimosi greitis, aps. / min. Transmisijos tipas Transmisijos pavaros pirmyn Transmisijos pavaros atgal

1

1

1

1

1

1

Svoris, kg

93

90

90

70

59

58

Nulenkiama rankena

Nešimo rankena

Vertikaliai reguliuojama rankena

Horizontaliai reguliuojama rankena

Transportavimo ratukas / -ai

Atraminis strypas

Augalų apsauginiai elementai

Atskiriama transmisija

Drėgmei atspari transmisija

Pneumatinio frezų įjungimo mygtukas

Priekinis GTV (už ES ribų)

Ant rankenos tvirtinama pavarų perjungimo svirtelė

Atbulinės eigos pavara

V tipo padangos

Atsvaras

Frezų apsauginis įtaisas

Vagotuvas

Vagotuvas su metaliniais ratukais

Samanų grėblys

Piktžolių peilis

Skarifikatorius

Pakraščių lyginimo įrenginys

Sniego verstuvas

Plūgas

Guminiai ratukai

SAVYBĖS Abiem kryptimis besisukančios frezos Priešingai besisukančios frezos

Varomieji ratai

SIŪLOMI PRIEDAI

= Yra  ― = Nėra  NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./ min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.  Savybių santrauką žr. 230 psl.

166

KULTIVATORIAI


TF 334

TF 324 

TF 224

T300RS

TB 1000 REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Dažnas naudojimas – neįdirbta dirva ir apaugusi žemė

Dažnas naudojimas – kaupimas, kultivavimas ir vagojimas Dažnas naudojimas – lengvas kultivavimas, samanų šalinimas ir pakraščių lyginimas Naudojimas retkarčiais – kultivavimas ir vagojimas

●●●

●●●

●●●

●●●

Subaru

Subaru

Subaru

Subaru

OHC

OHC

OHC

OHV

EP17

EP16

EP16

EH035

169

169

169

33.5

Baterijos talpa, Ah

1000 Įkraunama sandari rūgštinė švino plokštelių baterija 12

3,7 @ 3400

3,3 @ 3300

3,3 @ 3300

1 @ 6000

Baterijos įtampa,V

36

3,4

3,4

3,4

0,7

Priekinės frezos

Priekinės frezos

Priekinės frezos

Priekinės frezos

80

60

60

24

30

30

25

15

118 Grandininė /  rankinė 1

115 Grandininė /  rankinė 1

157 Grandininė /  rankinė 1

167 Sliekinė pavara /  rankinė 1

1

1

56

54

53

12

●●● ●●

TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Galia, W Baterijos tipas

Baterijos pakuotės svoris, kg

12

Veikimo trukmė, min. *

30 – 45

Įkrovimo trukmė, val.

Apie 8

Frezų skaičius

6

Frezos skersmuo, mm

240

Darbinis plotis, cm

47

Pavarų skaičius, priekinės / atbulinės

3 / 1

Priekinė eiga, aps./min.

64, 136, 160

Atbulinės eigos pavara

64

Svoris, kg

32

SAVYBĖS Ergonomiška paminkštinta rankena

Valdymo rankenėlės

Turbininis greitis

Atbulinės eigos pavara

Horizontaliai reguliuojama rankena

Vertikaliai reguliuojama rankena

Nulenkiama rankena

Baterijos indikatorius

Pakeičiama baterijos pakuotė

Dvigubi transportavimo ratukai

SIŪLOMI PRIEDAI

Vagotuvas

Samanų grėblys

Pakraščių lyginimo įrenginys

• 64 aps./min.

= Yra  *Atsižvelgiant į dangos sąlygas (esant visiškai įkrautam akumuliatoriui).  Savybių santrauką žr. 230 psl.

KULTIVATORIAI

167


Mėgaukitės žiemos malonumais, o sunkų darbą patikėkite mums. Pirmosios snaigės visada džiugina, tačiau po jų ateina ilga ir šalta žiema, kurios metu tenka nelengva užduotis – valyti sniegą. Husqvarna siūlomi galingi sniego valytuvai negali sutrumpinti žiemos, tačiau gali palengvinti ir paspartinti šį darbą. Savo ruožtu ir žiema atrodys trumpesnė. Atsižvelgdami į valomo ploto dydį, mes padėsime jums išsirinkti tinkamiausią sniego valytuvą, sėkmingai įveikti žiemos iššūkius ir atrasti laiko pasidžiaugti šio metų laiko teikiamais malonumais.

168

SNIEGO VALY TUVAI


SNIEGO VALY TUVAI

169


ATRASKITE NAUJUS SNIEGO VALYTUVŲ PRIVALUMUS Vairo stiprintuvas Hidrostatinė transmisija Halogeninis priekinis žibintas

Svirtimi reguliuojamas kreiptuvas

Greitaeigė sparnuotė Valymo strypas Sniego pusnių peilis

Šildomos rankenos

Dvipakopė sistema

Elektrinis starteris

Vikšrų sistema

Ypač tvirtos, reguliuojamos atraminės slidės

VIENPAKOPĖ SISTEMA

DVIPAKOPĖ SISTEMA

HIDROSTATINĖ TRANSMISIJA

Daugiasluoksnės sustiprintos sraigto mentės veiksmingai semia sniegą prie pat žemės. Idealus sprendimas įvažiavimui į garažą, sodo takams ir takeliams valyti.

Sniegas paduodamas į valytuvą sraigtu, o tada išpučiamas ventiliatoriaus sparnuote pro išme­ timo vamzdį. Puikus sprendimas didesniems plotams ir viešoms erdvėms tvarkyti.

Svirtimi prietaisų skydelyje valdomas kinta­ mas greitis priekine ir atbuline eiga pagerina manevringumą, užtikrindamas optimalias eksploatacines savybes įvairiomis sąlygomis.

Šias savybes turi ne visi modeliai. Išsamesnės informacijos žr. techninių duomenų lentelėje.

170

SNIEGO VALY TUVAI


Dvigubi LED žibintai Nuotolinis išmetimo vamzdžio pasukimo įtaisas Patogiai pasiekiamas kuro bakas

Greitai nuimama nulenkiama rankena

Reguliuojamas kreiptuvas

Sraigto pavara Elektrinis starteris

Vienpakopė sistema

Daugiasluoksnė sustiprinta sraigto mentė

Veiksmingas guminis sraigtas

VAIRO STIPRINTUVAS

VIKŠRŲ SISTEMA

ELEKTRINIS STARTERIS

Dėl jungikliu įjungiamo vairo stiprintuvo pato­ gu valdyti kiekvieną ratą / vikšrą atskirai, todėl užtikrinamas įspūdingas manevringumas ir pakanka vietos apsisukti 180° kampu.

Dėl vikšrų sniego valytuvas lengvai juda gilesniu sniegu ar slidžia danga. Puikus pagalbininkas kalnuoto ir sudėtingo reljefo vietovėse.

Įjunkite starterio laidą į elektros lizdą ir užveskite variklį paspaudę mygtuką. Ši sistema išvaduos jus nuo rūpesčių dėl išsikrovusio akumuliatoriaus.

SNIEGO VALY TUVAI

171


Veiksmingai valykite sniegą visą žiemą.

PUIKIOS EKSPLOATACINĖS SAVYBĖS Aukščiausios kokybės vari­

klis ir įspūdingas manevringumas lemia spartų darbą ir geriausius rezultatus.

Nepasiduokite sniegui. Netgi atšiauriausiomis sąlygomis, esant žemiausiai tem­ peratūrai ir giliausiam sniegui, mūsų patikimi ir našūs sniego valytuvai suteiks jums galimybę jaustis padėties šeimininku. Tvirta konstrukcija, galingas variklis ir prak­ tiški ratai ar vikšrai laiduoja puikias eksploatacines savy­ bes ir geriausius rezultatus mažiausiomis pastangomis. Dėl vairo stiprintuvo sniego valytuvai yra labai manev­ ringi, o dėl šildomų rankenų jais patogu dirbti. Kai kurie modeliai turi elektrinį starterį, kad variklį būtų paprasta užvesti ypač šaltu oru.

TIKSLUS VALYMAS Mūsų vienpakopis

modelis turi nuotolinį išmetimo vamzdžio pasukimo įtaisą, kurį paprasta naudoti ir kuris padės išpūsti sniegą tiksliai į reikiamą vietą.

172

SNIEGO VALY TUVAI

Visų modelių atmintinę žr. 174 – 175 psl.


Naujiena!

Naujiena!

HUSQVARNA ST 276 EPT Briggs & Stratton 1650 Series; 7,4 @3600 aps./min.; darbinis plotis 76 cm, hidrostatinė transmisija, dvipakopė sistema, vikšrų sistema, elektrinis starteris ir vairo stiprintuvas.

HUSQVARNA ST 268 EPT Briggs & Stratton 1450 Series; 6,7 @3600 aps./min.; darbinis plotis 68 cm, hidrostatinė transmisija, dvipakopė sistema, vikšrų sistema, elektrinis starteris ir vairo stiprintuvas.

HUSQVARNA ST 276 EP Briggs & Stratton 1650 Series; 7,4 @ 3600 aps./min.; darbinis plotis 76 cm; dvipakopė sistema, elektrinis starteris ir vairo stiprintuvas.

HUSQVARNA ST 268 EP Briggs & Stratton 1450 Series; 6,7 @ 3600 aps./min.; darbinis plotis 68 cm; dvipakopė sistema, elektrinis starteris ir vairo stiprintuvas.

HUSQVARNA ST 261 E Briggs & Stratton 1150 Series; 5,1 kW @ 3600 aps./min.; darbinis plotis 61 cm, dvipakopė sistema ir elektrinis starteris.

HUSQVARNA 5524 ST Briggs & Stratton 800 Series; 3,7 kW @ 3600 aps./min.; darbinis plotis 61 cm, dvipakopė sistema.

Vienpakopis ar dvipakopis sniego valytuvas? Naujiena!

Vienpakopius sniego valytuvus paprasta naudoti ir patogu sandėliuoti; pradėjus snigti, jais iš karto galima pradėti darbą. Dvipakopiuose sniego valytu­ vuose sniegas paduodamas į valytuvą sraigtu, o tada išpučiamas ventiliatoriaus sparnuote pro išmetimo vamzdį. Dvipakopiai sniego valytuvai yra neabe­ jotinai veiksmingiausi modeliai, todėl juos labai rekomenduojame sudėtingesniems darbams.

HUSQVARNA ST 121 E LCT 208; 3,3 @ 3450 aps./min.; darbinis plotis 54 cm, vienpakopė sistema, sraigto pavara ir elektrinis starteris.

SNIEGO VALY TUVAI

173


SNIEGO VALYTUVŲ ATMINTINĖ

ST 276 EPT

ST 268 EPT

ST 276 EP

REKOMENDUOJAMŲ MODELIŲ LENTELĖ Dažnas naudojimas – sudėtingo reljefo vietovės

●●●

●●●

Dažnas naudojimas – įprasto reljefo vietovės

●●

●●

●●●

Naudojimas retkarčiais – daug sniego

●●

●●

Naudojimas retkarčiais – nedaug sniego TECHNINĖS SPECIFIKACIJOS Variklio gamintojas

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Variklio tipas

Snow Series MAX

Snow Series MAX

Snow Series MAX

1650 Series

1450 Series

1650 Series

342

305

342

7,4 @ 3600

6,7 @ 3600

7,4 @ 3600

Variklio pavadinimas Variklio darbinis tūris, kub. cm3 Naudinga galia, esant iš anksto nustatytam aps. / min. skaičiui, kW Kuro bakelio talpa, litrai

3

3

3

Darbinis plotis, cm

76

68

76

Įsiurbimo sistemos aukštis, cm

58,5

58,5

58,5

Sraigto skersmuo, cm

30,5

30,5

30,5

Vikšrai

Vikšrai

16 5 6,5

155

148

108

Padangų dydis, viena ašis, coliai Svoris, kg SAVYBĖS Vienpakopė sistema

Dvipakopė sistema

Hidrostatinė transmisija

Elektrinis starteris

Vairo stiprintuvas

Diferencialo blokatorius

Reguliuojamas važiavimo greitis

Šildomos rankenos

Ypač tvirtas sraigtas

Ypač tvirtas sraigto korpusas

― • •

― • •

― ― •

Svirtimi reguliuojamas išmetimo vamzdis

Svirtimi reguliuojamas kreiptuvas

Kreiptuvo pailginimo dalis

Greitaeigė sparnuotė

Padavimo sraigtas su rutuliniais guoliais

Halogeninis priekinis žibintas

Valymo strypas

Sniego pusnių pjoviklis

Vikšrų sistema

Greitai nuimama nulenkiama rankena

Daugiasluoksnės sustiprintos sraigto mentės Koja reguliuojamas sraigtas Aukščiausios kokybės valdymo trosai

Šviesadiodžiai priekiniai žibintai.

Ypač tvirtos atraminės slidės

Reguliuojamos atraminės slidės

( • )

X-trac padangos su giliais protektoriais

Sniego grandinės

= Yra  ( ) = Priedas  ― = Nėra  NOMINALI GALIA  2010 m. sausio 1 d. įsigaliojo nauja Mašinų direktyva (2006/42/EB), kuri reikalauja, kad gamintojai nurodytų variklio nominalią galią kilovatais (kW). Nurodyta variklių nominali galia yra tipinės gamybos variklio vidutinė naudinga išeinamoji galia, esant įprastoms darbo sąlygoms ir tenkinant galiojančius apsaugos nuo triukšmo reikalavimus (esant nurodytam aps./min. skaičiui), kai variklio modelis vertinamas pagal SAE standartą J1349/ISO 1585. Masinės gamybos variklių vertės gali skirtis nuo šios vertės. Galutiniame modelyje sumontuoto variklio faktinę išeinamąją galią lemia darbinis greitis, aplinkos sąlygos ir kiti kintamieji.  Savybių santrauką žr. 230 psl.

174

SNIEGO VALY TUVAI


ST 268 EP

ST 261 E

5524 ST

ST 121 E

●● ●●●

●●

●●●

●●●

●●●

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

Briggs & Stratton

LCT

Snow Series MAX

Snow Series MAX

Snow Series MAX

OHV

1450 Series

1150 Series

800 Series

LCT 208

305

250

205

208

6,7 @ 3600

5,1 @ 3600

3,7 @ 3600

3,3 @ 3450 1,5

3

3

3

68

61

61

54

58,5

58,5

58,5

33 21

30,5

30,5

30,5

16 5 6,5

16 5 4,5

16 5 4,5

8

107

103

103

42

― ― •

― ― •

― ― ―

• ― •

― ―

( • )

( • )

SNIEGO VALY TUVAI

175


Apsauginiai drabužiai pagal darbo pobūdį. Ką vilkėti darbo metu? Šį pasirinkimą turėtų lemti darbinės aplinkybės. Mes siūlome skirtingas apsauginių drabužių serijas, kurių kiekviena buvo kurta atsižvelgiant į konkrečiam darbui keliamus reikalavimus. Nuo Technical Extreme, atspindinčios naujausias mados ir audinių tendencijas, iki Classic, kurią sudaro patikimi apsauginiai drabužiai už prieinamą kainą.

DAUGIASLUOKSNĖ APSAUGA Taikydami pažangią technologiją, mes sukūrėme apsaugos nuo grandininio pjūklo medžiagą, kurią sudaro mažiau pluoštų. Dėl šios priežasties ji yra lengvesnė, bet ne mažiau veiksminga.

176

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

REGULIARIAIS BANDYMAIS UŽTIKRINAMA SAUGA Apsauginiai drabužiai, skirti darbui miške, privalo būti su CE ženklu. Jeigu drabužiai yra paženklinti ir EuroTest logotipu, galite būti tikri, kad atsitiktinai parinktus pavyzdžius reguliariai tikrina akredituota institucija.

RŪPINKITĖS APSAUGINIAIS DRABUŽIAIS IR APSAUGINĖMIS PRIEMONĖMIS Kad apsauginiai drabužiai atliktų savo funkciją, svarbu juos reguliariai skalbti ir tikrinti, ar jie neapgadinti. Tai taikoma visiems drabužiams ir priemonėms, įskaitant pirštines ir šalmus. Pakeiskite apgadintus drabužius ar priemones. Vadovaukitės nurodymais etiketėse / naudojimo instrukcijose.


PATOGŪS DRABUŽIAI, KURIE SAUGO

CORDURA AUDINYS IR ARAMIDAS

ETIKETĖS SU APSAUGOS KLASE

Mes stengiamės, kad apsauginės priemonės ir apsauginiai drabužiai būtų patogūs bei ergonomiški, t.y. nevaržytų judesių ir užtikrintų veiksmingą darbą. Audinius ir sluoksnines medžiagas sudaro ilgi pluoštai, į kuriuos ­įsipainioja prasiskverbusi grandinė.

Cordura yra tvirtas sintetinis audinys, naudojamas darbui sudėtingomis sąlygomis skirtuose drabužiuose. Aramidą sudaro tvirti sintetiniai pluoštai. Pastaroji medžiaga naudojama aviacinėje kosminėje ir karinėje pramonėje.

Šias etiketes rasite ant visų Husqvarna drabužių su apsauga nuo pjūklo. Jos atspindi kelias ­skirtingas klases, į kurias apsauga nuo pjūklo yra skirstoma pagal savo sugebėjimą sulaikyti įvairiu greičiu veikiančias grandines. 0 klasė (16 m /s), 1 klasė (20 m /s), 2 klasė (24 m /s) ir 3 klasė (28 m /s).

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

177


Aukščiausios kokybės apsauginiai drabužiai.

PASTIPRINTOS DALYS Dėl pasti-

printų dalių striukės ir kelnės mažiau dėvisi.

PRAKTINIAI SPRENDIMAI

Pavyzdžiui, klešnių viduje yra kabliukai, kuriais kelnės prikabinamos prie batų.

178

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

Apsauginių drabužių serija reikliausiems naudotojams. Technical Extreme serijos darbo drabužiai yra skirti profesionaliems naudotojams. Ši serija – tai šiuolaikiškų mados tendencijų atspindys. Pasiūti iš tvirtų audinių, drabužiai gražiai priglunda ir yra patogūs. Dėl aukščiausios kokybės audinių ir vandeniui nelaidžių užtrauktukų šios serijos drabužiai puikiai tinka intensyviam darbui, kai svarbu užtikrinti ir saugą, ir komfortą. Pastiprintos dalys labiausiai pažeidžiamose vietose, užtrauktukai ventiliacijai, išformuoti keliai ir rankovės – visa tai suteikia drabužiams tvirtumo ir užtikrina patogų darbą ilgomis pamainomis.   Visų modelių atmintinę žr. 202 psl.


Naujiena!

Ant nugaros su Husqvarna karūna – atspindinčiu ir gerai matomu logotipu.

STRIUKĖ TECHNICAL EXTREME Naujas modernus modelis. Gražiai priglunda, o dėl šiuolaikiško tampaus audinio yra labai patogi. Naujas praktiškas audinys su pastiprintomis dalimis labiausiai pažeidžiamose vietose, užtrauktukai pažastyse ventiliacijai ir išformuotos rankovės – visa tai suteikia striukei tvirtumo ir užtikrina patogų darbą ilgomis pamainomis. Atspindintis audinys pečių plote, atspindinti juostelė ir ryškiai oranžinė viršutinė dalis, kad būtų saugiau dirbti sutemus, o naudotojas būtų geriau matomas. Dvi šoninės kišenės ir dvi kišenės krūtinės srityje.

Pastiprinta dalis su atspindinčiu audiniu rankovėse ir pečių plote.

Naujiena!

Reguliuojamas juosmuo.

KELNĖS TECHNICAL EXTREME Naujas modernus modelis. Gražiai priglunda, o dėl šiuolaikiško tampaus audinio yra labai patogios. Naujas praktiškas audinys su pastiprintomis dalimis labiausiai pažeidžiamose vietose, užtrauktukai ventiliacijai, išformuoti keliai ir rankovės – visa tai suteikia kelnėms tvirtumo ir užtikrina patogų darbą ilgomis pamainomis. Dvi priekinės kišenės, dvi galinės kišenės, viena kišenė ant kairiosios klešnės ir kišenėlė žerklėms. Su nusegamomis petnešomis ir reguliuojama juosmens dalimi. Kelių plote – atspindintis audinys.

Kelių plote – pastiprinta dalis su atspindinčiu audiniu.

Užtrauktukai pažastyse ventiliacijai.

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

179


Komfortas ir sauga – kaip ir profesionaliems naudotojams.

TVIRTAS 4 KRYPTIMIS TAMPUS AUDINYS Iš šio audinio yra pasiūti visi

Technical serijos drabužiai, todėl jie nevaržo judesių ir užtikrina patogų darbą visomis aplinkybėmis.

PASTIPRINTA DALIS KELIŲ PLOTE Dėl aramidu pastiprintos dalies

kelių plote kelnės yra labai tvirtos ir praktiškos.

180

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

Pažangi apsauga kasdieniam darbui. Technical serija siūlo kelias striukes, užtikrinančias veiksmingą apsaugą nuo grandininio pjūklo. Jomis vilkint, patogu dirbti. Dėl naujoviškų apsaugos nuo grandininio pjūklo medžiagų Technical serijos kelnės yra lengvesnės, tvirtesnės, o svarbiausia – tampesnės. Papildomos savybės itin praverčia dirbant ilgomis pamainomis. Visų modelių atmintinę žr. 202 – 203 psl.


MIŠKININKO STRIUKĖ TECHNICAL Iš 4 kryptimis tampaus audinio, užtikrinančio ventiliaciją. Striukė yra tvirta ir nevaržo judesių. Atvira perpetė lemia geresnę ventiliaciją, o apykaklė iš velveto patogiai priglunda.

STRIUKĖ ARBOR 20 Patogi striukė su apsauga nuo pjūklo, specialiai skirta arboristikos specialistams. Viršutinė dalis iš 100 % Ultra poliesterio, apatinė dalis iš 80 % poliesterio ir 20 % medvilnės. Ištisinis užtrauktukas priekyje ir reguliuojamas juosmuo.

APSAUGINĖS KELNĖS TECHNICAL 20 A Kelnės su apsauga nuo grandininio pjūklo. Dėl naujoviškos medžiagos galinėje dalyje kelnės yra lengvesnės ir patogesnės. Platus elastinis juosmuo ir pailginta nugaros dalis.

Vidiniai rankogaliai miškininko striukėje apsaugo nuo drėgmės. Dėl Cordura audiniu pastiprintos išorinės pusės rankovių apačia mažiau dėvisi.

APSAUGINĖS KELNĖS TECHNICAL 20 C Paprastos kelnės su apsauga nuo grandininio pjūklo. Apsauga nuo universalaus grandininio pjūklo, C modelis. Sukirpimas ir audiniai tokie patys kaip paprastų kelnių Technical 20 A.

Kišenės ventiliacijai klešnių galinėje dalyje ir orui pralaidus tinklinis pamušalas ties juosmeniu. (Netaikoma C modeliui).

Striukės Technical plotį paprasta reguliuoti juosmens srityje ir apatinėje dalyje.

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

181


Praktiška apsauga kiekvieną dieną.

ETIKETĖ SU INFORMACIJA APIE APSAUGOS KLASĘ

Oranžinės juostelės reiškia apsaugos klasę 24 m /s. Šią etiketę rasite ant kišenėlės žerklėms.

Tvirti darbo drabužiai saugiam darbui. Praktiški apsauginiai drabužiai su patvirtinta apsauga nuo pjūklo yra skirti naudoti visus metus. Pasiūti iš tvirtų audinių, atitinkantys intensyvioms darbo dienoms keliamus saugaus darbo reikalavimus, puikiai priglundantys ir patogūs – visa tai tam, kad ilgos darbo dienos taptų bent šiek tiek lengvesnės. Visų modelių atmintinę žr. 202 – 203 psl.

TVIRTAS 4 KRYPTIMIS TAMPUS AUDINYS Dėl šio audinio kelnės

Functional 24 yra patogesnės.

182

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI


MIŠKININKO STRIUKĖ FUNCTIONAL Apsauginė miškininko striukė. Priekis ir viršutinė nugaros dalis iš hidrofobinio audinio. Keturios priekinės kišenės. Viena kišenė su vidine kišenėle mobiliajam telefonui. Naujo modelio rankovės visiškai nevaržo judesių. Perpetė su ­t inkliniu pamušalu prisideda prie geresnės ventiliacijos, o apykaklė iš velveto patogiai priglunda.

APSAUGINĖS KELNĖS FUNCTIONAL 24 A Paprastos kelnės su apsauga nuo grandininio pjūklo. Priekinė klešnių dalis iš 4 kryptimis tampaus audinio, apatinė dalis klešnių priekyje ir gale iš Cordura audinio. Trys kišenės su užtrauktukais. Sagutės petnešoms. Ant dešiniosios šlaunies – kišenėlė žerklėms. Dėl oranžinės pailgintos nugaros dalies kelnės yra geriau matomos.

Cordura audiniu pastiprintos dalys – tvirta sintetinė medžiaga yra naudojama įvairiuose Functional serijos drabužiuose, skirtuose darbui ypač sudėtingomis sąlygomis.

APSAUGINĖS KELNĖS FUNCTIONAL 20 A Kelnės su apsauga nuo grandininio pjūklo. Trys kišenės su užtrauktukais. Dėl oranžinės pailgintos nugaros dalies kelnės yra geriau matomos. Ant dešiniosios šlaunies – kišenėlė žerklėms. Taip pat siūlomos kelnės su penkiomis kišenėmis. Paprastas modelis yra 10 cm ilgesnėmis klešnėmis, puskombinezonis – 10 cm trumpesnėmis klešnėmis.

Kelnėse – dvi priekinės kišenės ir viena galinė kišenė. Visos su užtrauktukais. Pažastyse – kišenės su užtrauktukais ventiliacijai.

Vidiniai rankogaliai miškininko striukėje apsaugo nuo drėgmės.

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

183


Pagrindiniai drabužiai darbui sudėtingomis sąlygomis.

KIŠENĖS Dvi patogios šoninės kišenės

ir viena kišenė krūtinės srityje.

Apsauginiai drabužiai, atitinkantys pagrindinius saugos reikalavimus. Tvirti, orui laidūs apsauginiai drabužiai už prieinamą kainą. Visi šios serijos drabužiai atitinka pagrindinius saugos reikalavimus, o dėl papildomų savybių jie puikiai tinka reikliems naudotojams, retkarčiais dirbantiems grandininiu pjūklu.   Visų modelių atmintinę žr. 203 psl.

UŽTRAUKTUKAI VENTILIACIJAI

Užtrauktukai ventiliacijai klešnių galinėje dalyje, kad visą dieną galėtumėte patogiai dirbti.

184

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI


Naujiena!

Naujiena!

PAPRASTOS KELNĖS CLASSIC Kelnės elastiniu juosmeniu. Priekinės kišenės, viena galinė kišenė ir užtrauktukas galinėje klešnių dalyje ventiliacijai.

MIŠKININKO STRIUKĖ CLASSIC Dailus šiuolaikiškas modelis su kokybiškomis detalėmis, pavyzdžiui, stambiu atspindinčiu logotipu. Sagomis reguliuojama rankovių apačia, ryškiai oranžinė viršutinė dalis, kad naudotojas būtų gerai matomas. Kišenė su užtrauktuku krūtinės srityje ir dvi šoninės kišenės.

Naujiena!

Naujiena!

VIRŠUTINĖS KELNĖS CLASSIC Idealus sprendimas naudotojams, retkarčiais dirbantiems grandininiu pjūklu. Vieno dydžio. Patogu mūvėti ant įprastų darbinių kelnių. Labai praverčia dirbant karštu oru. Ištisinis užtrauktukas galinėje klešnių dalyje ir kelnių diržas juosmens aukščiui ir pločiui reguliuoti.

PUSKOMBINEZONIS CLASSIC Viršutinėje puskombinezonio dalyje – kišenė su užtrauktuku. Priekinė kišenė su užtrauktuku ir dvi šoninės kišenės. Dailus šiuolaikiškas modelis su atspindinčiu logotipu, kišenės su užtrauktuku ventiliacijai, ant klešnės – kišenėlė liniuotei. Su gerai matomomis petnešomis, kurias paprasta užsegti.

Priekyje – kišenės su užtrauktuku.

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

185


Priedai, sukurti profesionalių arboristikos specialistų saugai užtikrinti.

ARBORISTO ŠALMAS Puikiai ventiliuojamas šalmas su dviejų ratukų reguliavimo sistema, kad šalmą galėtumėte išcentruoti pagal galvos formą ir šis gerai priglustų.

Arboristikos specialistams skirti priedai – nuo galvos iki kojų. Puikiai apgalvotų ir patikimų priemonių asortimentas, atitinkantis galiojančius saugos standartus bei užtikrinantis saugesnį ir našesnį darbą. Visi gaminiai yra ­aukščiausios kokybės; jie buvo kuriami, atsižvelgiant į arboristų poreikius.   Visų modelių atmintinę žr. 202 – 207 ir 214 psl. 

KILPA Unikalios konstrukcijos kilpa

grandininiam pjūklui prie grandininio pjūklo stropo tvirtinti.

186

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI


Naujiena!

Naujiena!

ARBORISTO ŠALMAS TECHNICAL Lengvas, orui pralaidus šalmas profesionaliems arboristikos specialistams. Patvirtintas darbui aukštyje. Su unikalia dirželių sistema, kuri reguliuojama dviem ratukais, kad šalmą galėtumėte išcentruoti pagal galvos formą ir šis gerai priglustų. STRIUKĖ TECHNICAL EXTREME Striukė su atspindinčia juostele ir ryškiai oranžine viršutine dalimi, kad būtų patogiau dirbti sutemus, o naudotojas būtų geriau matomas. Taip pat žr. 178 – 179 psl.

PIRŠTINĖS ARBOR 16 Ypač patogios dirbti, kai reikia įlipti į medį. Patobulintos, kad būtų patogiau laikyti virvę.

Naujiena!

KELNĖS TECHNICAL EXTREME Kelnės su nusegamomis petnešomis ir reguliuojama juosmens dalimi. Taip pat žr. 178 – 179 psl.

ODINIAI AULINIAI BATAI SU APSAUGA NUO PJŪKLO TECHNICAL 24 Aukščiausios kokybės neperšlampami odiniai aulinukai. Paminkštinti ir tvirti, kad būtų patogu avėti ilgomis darbo pamainomis. Taip pat žr. 194 – 195 psl.

Naujiena!

Naujiena! KILPA Unikalios konstrukcijos kilpa, skirta standartiniu grandininiu pjūklu dirbantiems arboristikos specialistams. Saugus būdas grandininiam pjūklui prie grandininio pjūklo stropo tvirtinti. Su atkabintuvu, saugančiu nuo perkrovos.

Naujiena!

TECHLITE™ JUOSTA ARBORISTUI 20 % lengvesnė už įprastą laminuotą juostą bei 25 % tvirtesnė. Mažiau išlinksta ir yra lengvesnė, todėl užtikrinama geresnė grandininio pjūklo pusiausvyra.

Naujiena!

GRANDININIO PJŪKLO STROPAS Naudojamas kartu su grandininio pjūklo kabliu grandininiam pjūklui prie diržo tvirtinti. Tamprus. 0,5 m ilgio neįtempus ir 1,25 m ilgio įtempus iki galo.

GRANDININIO PJŪKLO KABLYS Skirtas pritvirtinti grandininį pjūklą prie bet kurių laikymo diržų su atsegama dalimi. Tvirtos konstrukcijos.

Naujiena!

H37 MAŽOJI GRANDINĖ Užtikrina iki 15 % geresnes pjovimo charakteristikas ir veiksmingesnį pjovimą juostos galu. Turi nuo atatrankos apsaugantį varantįjį narelį. Su mėlyna etikete, patvirtinančia, jog yra mažos atatrankos grandinė. Puikiai tinka 35–45 kub. cm profesionaliems grandininiams pjūklams.

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

187


Rinkitės saugią aprangą – dirbkite patogiai ir našiai.

VENTILIACIJA Vėdinamas tinklelis vi-

dinėje pusėje suteikia daugiau patogumo.

Aukščiausios kokybės striukės ir kelnės valymo darbams ir darbui sode. Dirbdami krūmapjove, visada vilkėkite tvirtus ir praktiškus darbo drabužius – marškinius ilgomis rankovėmis ir kelnes ilgomis klešnėmis. Husqvarna striukės ir kelnės specialiai pasiūtos taip, kad būtų patogios vilkėti įvairiomis oro sąlygomis; jose daug tokių praktiškų detalių kaip kišenės su užtrauktukais, reguliuojamos elastinės juostos ir papildomos kišenėlės apsauginėms pagalvėlėms.

ATSPARUMAS PERMAININGOMS SĄLYGOMS Orui pralaidūs neperšlam-

pami drabužiai reiškia, kad lietus darbui ne kliūtis.

188

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

Visų modelių atmintinę žr. 204 psl.


STRIUKĖ DARBUI ŽOLIAPJOVE IR KRŪMAPJOVE Striukė iki juosmens, specialiai skirta valymo darbams ir darbui sode. Keturios priekinės kišenės ir kišenėlė mobiliajam telefonui ant kairiosios rankovės prisiūtos taip, kad netrukdytų laikymo diržams. Vidinėje pusėje ties pečiais įsiūta speciali kišenėlė termoplastinėms apsauginėms pagalvėlėms įdėti. Ištisinis užtrauktukas priekyje, aukšta apykaklė ir spaudėmis užsegami rankogaliai.

KELNĖS DARBUI ŽOLIAPJOVE IR KRŪMAPJOVE Kelnės valymo darbams ir darbui sode. Tinklinis pamušalas vidinėje pusėje ir užtrauktukai galinėje klešnių dalyje užtikrina geresnę ventiliaciją. Dvi priekinės ir dvi galinės kišenės, kišenė su antkišeniu ant šlaunies. Ant dešiniojo klubo ir abiejų kelių yra papildomos kišenėlės termoplastinėms apsauginėms pagalvėlėms įdėti.

UNIVERSALI STRIUKĖ TYPHONE Iš tvirto hidrofobinio ir orui pralaidaus audinio, su tinkliniu pamušalu. Dvi kišenės su užtrauktukais krūtinės srityje, reguliuojamas elastinis juosmuo ir nugaros apačia. Siūlės su juostele. Rankogaliai su užtrauktukais ir įsiuvais.

UNIVERSALIOS KELNĖS TYPHONE Iš tvirto hidrofobinio ir orui pralaidaus audinio. Su dviem šoniniais skeltukais; elastiniu, virvele užtraukiamu juosmeniu ir antsiuvu priekyje.

KELIAMS SKIRTOS APSAUGINĖS PAGALVĖLĖS Keliams skirtos apsauginės pagalvėlės iš porolono naudojamos kartu su kelnėmis, dirbant žoliapjove ir krūmapjove. Parduodama poromis, vieno dydžio. 505 62 26-99

HUSQVARNA ACTIVE CLEANING VALIKLIS Kad apsauginiai drabužiai ilgai išliktų veiksmingi, juos būtina reguliariai skalbti. Šio biologiškai skaidomo valiklio sudėtyje nėra fosfatų, jis atitinka aplinkosaugos reikalavimus. Taip pat tinka valyti pjūklų grandines, sodo priežiūros techniką, oro filtrus ir pan.

HUSQVARNA PETNEŠOS Ypač plačios, reguliuojamo ilgio petnešos. Dviejų modelių: su odinėmis kilpelėmis (505 61 85-10) arba tvirtais metaliniais spaustukais (505 61 85-00).

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

189


Nėra blogo oro, jei drabužiai yra tinkami

AUKŠČIAUSIOS KOKYBĖS DARBO DRABUŽIAI Drabužiai yra

pritaikyti darbui sudėtingomis sąlygoms bet kokiu oru.

PRAKTIŠKI MODELIAI Visi rūbai

nuo lietaus pasiūti taip, kad visiškai nevaržytų judesių. Dėl pailgintos nugaros dalies striukės puikiai saugo nuo lietaus.

190

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

Neperšlapti drėgnu oru – tai didžiausia problema dirbant lauke. Šiai problemai spręsti mes siūlome aukščiausios kokybės rūbų nuo lietaus asortimentą, kurį sudaro įvairioms darbo sąlygoms pritaikyti modeliai. Lengvi ir patogūs vilkėti neperšlampami drabužiai, striukės iki juosmens ir striukės, dengiančios klubus bei šlaunis, užsegamos spaudėmis ir užtikrinančios puikią ventiliaciją.   Visų modelių atmintinę žr. 204 psl.


KELNĖS NUO LIETAUS Iš vandeniui nepralaidaus tampaus audinio. Siūtinės ir paslėptos siūlės. Dėl užtrauktuko galinėje klešnių dalyje kelnes patogu užtraukti ant batų. Su 10 cm pločio tinkline juosta viršuje gerai ventiliacijai užtikrinti. Elastinis, virvele užtraukiamas juosmuo.

STRIUKĖ NUO LIETAUS Iš vandeniui nepralaidaus tampaus audinio. Siūtinės ir paslėptos siūlės. Perpetė krūtinės, nugaros ir pečių plote užtikrina puikia ventiliaciją. Po perpete įsiūtas ypač tvirtas tinklelis. Striukės apykaklė iš velveto užsegama lipnia juostele. Ypač ilgos rankovės ir pailginta nugaros dalis su grioveliu vandeniui nutekėti. Kišenė krūtinės srityje. Ištisinį užtrauktuką priekyje gerai apsaugo antsiuvas su spaudėmis.

STRIUKĖ NUO LIETAUS GARDEN PRO Iš vandeniui nepralaidaus tampaus audinio. Siūtinės ir paslėptos siūlės. Sodo priežiūros profesionalams skirtas modelis. Dėl laisvo juosmens su įsiuvais ir spaudėmis patogu vairuoti Rider traktoriuką arba traktorių. Trys praktiškos kišenės priekyje. Striukė ilga, todėl gerai saugo kojas. Su erdviu gobtuvu, po kuriuo puikiai telpa apsauginės ausinės.

APSAUGINIS APSIAUSTAS SU RANKOVĖMIS Frako stiliaus modelis ypač veiksmingai saugo nugarą. Siūtinės ir paslėptos siūlės, užsegamas priekyje spaudėmis. Ypač ilgos rankovės su spaudėmis ir pailginta nugaros dalis su grioveliu vandeniui nutekėti.

PUSKOMBINEZONIS NUO LIETAUS VALYMO DARBAMS Iš vandeniui nepralaidaus tampaus audinio. Siūtinės ir paslėptos siūlės. Su reguliuojamomis elastinėmis petnešomis. Su pailginta nugaros dalimi. Sagomis reguliuojamas juosmens plotis.

KLEŠNĖS NUO LIETAUS Klešnės prisegamos prie kelnių diržo ar įrankių diržo. Su sagomis trim skirtingiems ilgiams parinkti.

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

191


Šaltis. Vėjas. Lietus. Apsisaugokite nuo gamtos stichijų

100 % POLIESTERIO FLISAS

Minkštas audinys, neleisiantis jums sušalti ilgomis darbo pamainomis.

Šildantys darbo drabužiai vėsioms dienoms vasarą ir šaltoms dienoms žiemą. Patogūs, lengvi, orui pralaidūs, neperpučiami ir neperšlampami – tai pagrindinės savybės, būdingos mūsų siūlomiems laiko išbandytiems drabužiams, kurie neleis jums sušalti dirbant šaltu ar atšiauriu oru. Mikrofliso bluzonas pasiūtas iš šildančio ir tampaus audinio, todėl yra ypač patogus. Visų modelių atmintinę žr. 204 psl.

NELAIDUMAS VANDENIUI Softshell

drabužiai iš tampių audinių puikiai saugo nuo drėgmės ir nevaržo judesių.

192

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI


SOFTSHELL BLUZONAS Neperpučiamas ir neperšlampamas Softshell bluzonas – patogus ir tampus išorinis sluoksnis bei minkštas vidinis sluoksnis iš fliso. Puikus sprendimas įvairiu oru. Galima vilkėti vieną arba ant drabužių. Pečių ir galinė rankovių dalis bei šonai pastiprinti Cordura audiniu. Dėl išformuotų rankovių patogiau judėti. Rankovių apatinė dalis yra reguliuojamo pločio, su lipnia juostele. Keturios kišenės su užtrauktuku priekyje ir dvi vidinės kišenės.

THERMAL LIEMENĖ Thermal liemenė iš 100 % vandeniui nelaidaus poliesterio. Vidinė pusė iš fliso. Galima vilkėti ant bluzono ar megztinio – liemenė šildys ir nevaržys rankų judesių. Keturios priekinės kišenės su užtrauktukais. Pailginta nugaros dalis, reguliuojama elastinė juosta ties juosmeniu ir nugaros apačioje. Aukšta, gerai priglundanti apykaklė.

MIKROFLISO BLUZONAS / LIEMENĖ Patogus mikrofliso bluzonas iš 100 % poliesterio fliso ir 4 kryptimis tampaus audinio, sugeriančio vos 6 % drėgmės. Ištisinis užtrauktukas priekyje, viena kišenė krūtinės srityje, dvi priekinės kišenės su užtrauktukais. Galima įsigyti ir liemenę.

Naujiena!

DARBINIAI MARŠKINIAI Minkšti ir patogūs naujų gražių Husqvarna spalvų marškiniai nevaržo judesių, puikiai tinka darbui ar laisvalaikiui. 100 % nesitraukianti medvilnė. Dydžiai: S–XXL. 578 78 57-xx

VIENASLUOKSNIAI APATINIAI 100 % poliesterio interlokinis mezginys, kurį sudaro ir neaustinis, ir tekstūruotas poliesteris. Dėl šios savybės drėgmė „siunčiama“ nuo odos iki kito audinio sluoksnio, todėl apatiniai užtikrina puikią ventiliaciją, jais vilkint patogu dirbti. Dydžiai: S–XL. Apatiniai marškiniai, 544 96 41-xx. Apatinės kelnės. 544 96 42-xx

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

193


Darbo diena gali gerokai prailgti, jei avėsite netinkamą apavą.

PATIKIMA KOJŲ ATRAMA Dėl lieto pado protektoriaus batai neslysta.

PRITAIKYTI DARBUI Praktiški Husqvarna batai yra skirti profesionaliems naudotojams bei atitinka visus šių naudotojų darbui keliamus saugos reikalavimus.

194

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

Apsauginė avalynė – maksimalus komfortas ir stabilumas. Kad atitiktų skirtingus darbui lauke keliamus reikalavimus, Husqvarna pristato platų apsauginės avalynės asortimentą, kurį sudaro šiuolaikiški batų modeliai iš aukščiausios kokybės medžiagų. Siūloma unikali avalynės linija – tai išsamių tyrimų ir plėtros rezultatas, remiantis miško, parko ir sodo priežiūros profesionalų patirtimi.   Visų modelių atmintinę žr. 204 – 205 psl.


ODINIAI AULINIAI BATAI SU APSAUGA NUO PJŪKLO TECHNICAL 24 Aukščiausios kokybės odiniai aulinukai su apsauga nuo pjūklo (2 klasė, 24 m /s). Nauja paminkštinta vidinė dalis ir veiksmingesnė čiurnos apsauga, kad būtų patogu avėti ilgomis darbo dienomis miške. Dėl Sympatex membranos batai išsiskiria 100 % atsparumu drėgmei, tačiau tuo pat metu tarp vidinės dalies ir išorinės medžiagos užtikrinamas pralaidumas orui. Dėl 5 kabliukų paprasta reguliuoti batų plotį.

ODINIAI AULINIAI BATAI SU APSAUGA NUO PJŪKLO 20 Tvirti, patogūs ir stabilūs. Avėdami šiuos odinius aulinukus, jausitės tvirtai ir komfortiškai. Iš poliuretanu apdorotos odos. Praktiškas, vandeniui nelaidus poliuretano padas ir vidinis padas, pagamintas iš smūgius absorbuojančios Ergothan medžiagos, veiksmingai saugančios nuo darbo krūvio sukeliamo skausmo.

Naujiena!

ODINIAI AULINIAI BATAI SU APSAUGA NUO PJŪKLO CLASSIC 20 Iš odos natūralia valktimi, su Cambrelle pamušalu. Tvirti ir lengvi, todėl jais patogu avėti ilgomis darbo dienomis. Išimamus vidpadžius galima skalbti. Su pastiprinta dalimi pirštų ir kulno plote.

APSAUGINIAI AULINIAI BATAI TECHNICAL Dėl aukščiausios kokybės vandeniui nepralaidžios odos / nailono tinklelio šie aulinukai labai pravers ilgomis darbo dienomis parke ar sode. Tinka ir laisvalaikiui. Dėl Sympatex membranos batai išsiskiria 100 % atsparumu drėgmei. Priekinė bato dalis pastiprinta papildomu gumos apsauginiu elementu. Su kilpelėmis galinėje dalyje ir ant liežuvio.

APSAUGINIAI AULINIAI BATAI FUNCTIONAL 28 Patogūs rankų darbo auliniai batai su apsauga nuo pjūklo skirti ilgoms darbo valandoms bet kokiu oru. Papildomai pastiprinta viršutinė dalis su plieninėmis noselėmis ir pastiprinimas aplink padą, kurį galima dygliuoti. Dėl specialaus kulno kraštelio batus lengviau apsiauti ir nusiauti.

APSAUGINIAI AULINIAI BATAI FUNCTIONAL 24 Šie apsauginiai batai pasirūpins, kad jūsų kojos būtų sausos, saugios ir pasirengę darbui kiekvieną dieną. Su plieninėmis noselėmis, apsauga nuo pjūklo, čiurnos apsauga, kulno krašteliu ir neslystančiu padu, kurį galima dygliuoti. Aulinukai sukurti ir išbandyti glaudžiai bendradarbiaujant su profesionaliais naudotojais.

KOJINĖS IŠ OUTLAST MEDŽIAGOS Patogios kojinės iš Outlast medžiagos, kuri šildo kojas, kai jos šaltos, ir vėsina jas, kai jos šiltos. Dydžiai: 37 – 48. 544 14 35-xx

HUSQVARNA KOJINĖS Vidinės kojinės, sugeriančios ir išgarinančios drėgmę. Dydžiai: 37 – 48. 505 61 60-xx

BATŲ / AULINIŲ BATŲ DŽIOVINTUVAS Puikiai džiovina visų tipų batus, o batų oda atrodo kaip nauja. 1,1 m laidas, 4 + 4 W/ 230 V. Atitinka CE reikalavimus. 544 96 40-01

DYGLIAI Dygliai ir raktas dygliams įsukti. 35 vnt. 505 65 43-61.

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

195


Profesionaliems naudotojams skirti šalmai ir akių apsaugos priemonės.

SKYDELIS ULTRAVISION Šviesos

absorbavimas siekia vos 20 %; skydelis atsparesnis pastoviai deformacijai.

REGULIUOJAMOS APSAUGINĖS AUSINĖS Optimalus ergonominis

sprendimas ilgam naudojimui.

196

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

Galvos ir akių apsaugai – aukščiausios kokybės šalmai, skydeliai ir akiniai. Atvirų kūno vietų apsauga – tai nuolatinių išsamių tyrimų ir technologinės plėtros objektas. Dėl ilgalaikio glaudaus bendradarbiavimo su profesionaliais naudotojais mes galime pasiūlyti unikalių gaminių ir ergonominių sprendimų derinį, kurį atspindi visos Husqvarna galvos ir akių apsaugos priemonės.   Visų modelių atmintinę žr. 205 – 207 psl.


SKYDELIS ULTRAVISION Šviesos absorbavimas visame tinklelio plote siekia vos 20 %. Atsparesnis vandens lašams. Atsparesnis pastoviai deformacijai. MIŠKININKO ŠALMAS FUNCTIONAL Puikus sprendimas miške dirbantiems naudotojams, norintiems saugiai ir ergonomiškai dirbti kiekvieną dieną. Turi naują skydelį UltraVision, dėl kurio šviesos absorbavimas siekia vos 20 %, todėl užtikrinamas geresnis matomumas. Su šešių dirželių plastikiniu įdėklu. Ergonomiškos konstrukcijos apsauginės ausinės yra skirtos ilgam naudojimui. Patogus sprendimas pagal individualius poreikius.

TINKLINIS SKYDELIS, METALO Tinka visiems Husqvarna apsauginiams šalmams ir apsauginėms ausinėms.

TINKLINIS SKYDELIS, NAILONO Tinka visiems Husqvarna apsauginiams šalmams ir apsauginėms ausinėms.

ORGANINIO STIKLO SKYDELIS Tinka visiems Husqvarna apsauginiams šalmams ir apsauginėms ausinėms.

APSAUGINIS ŠALMAS STANDARD Šalmas darbui miške ar sode. Su šešių dirželių plastikiniu įdėklu. Šiose apsauginėse ausinėse integruoti optimalūs ergonominiai sprendimai. Tinklinis skydelis iš metalo veiksmingai saugo ir užtikrina gerą matomumą.

APSAUGINIAI AKINIAI X Įbrėžimams atsparūs akiniai reguliuojamas rėmeliais ir pasukamais lęšiais. Geltonos spalvos tonuoti lęšiai yra skirti darbui tamsiu paros metu, o pilkos spalvos tonuoti UV lęšiai – darbui saulėtomis dienomis.

APSAUGINIAI AKINIAI Įbrėžimams atsparūs akiniai nereguliuojamais rėmeliais. Gali būti su skaidriais arba pilkos spalvos tonuotais UV lęšiais.

NERASOJANTIS APSAUGINIS SKYDELIS Apsauginis skydelis iš specialiai apdoroto polikarbonato, apsaugančio vidinę dalį nuo rasojimo. Išorinė pusė atspari įbrėžimams. Tinka visiems Husqvarna apsauginiams šalmams ir apsauginėms ausinėms.

APSAUGINAI AKINIAI GOGGLES Skirti naudotojams, nešiojantiems įprastus akinius. Lęšiai su rasojimą mažinančia danga. Minkšta ir patogi vidinė dalis. Atsparūs smūgiams, dulkėms, ore esančioms dalelėms ir cheminių medžiagų tiškalams.

APSAUGINIAI DR ABUŽIAI

197


Pažangios apsauginės ausinės su patogiomis funkcijomis.

PAPRASTA KEISTI BATERIJAS

Baterijos keičiamos išorinėje pusėje; į ausinių vidų nereikia dėti jokių ­elektrinių dalių.

Rūpinkitės ausų ir rankų apsauga. Husqvarna siūlo platų apsauginių ausinių ir pirštinių asortimentą, skirtą įvairiems