Page 1


Trompe l ’oeil

Bana gercek yüzünüzü gösterin.

Filmin(Code Unknown) 5.sekansında Juliette Binoche’un oyunculuk performansı ile izleyiciye yaşattığı duygu karmaşasından alınan ilham ile bu ikilem dilsiz uşakta yüz buldu.Ürünün en önemli özelliği, kullanıcının nesneyi temsil ettiği şeyin ta kendisi olduğunu sanmasıdır. Dilsiz uşak strüktüründeki yanılsama ve dogru bakış birleştiğinde kare prizmasını taklit eder.

03

dilsiz uşakmobilya aksesuar

Haneke, Michael. Code inconnu : Récit incomplet de divers voyages. 2000. MK2 Productions


Optik illüzyon ya da göz yanılsaması, görsel olarak algılanan görüntüler ile nesnel gerçekliğin farklı olduğu durumlar için kullanılan terimdir.Göz tarafından toplanan ve beyinde işlenen bilgiler uyaran kaynağının fiziksel ölçümü ile uyuşmayan bir algı oluşturur. Renk ve parlaklık sabitliği algısında olduğu gibi, beynin tutarlı bir şekil veya boyuta sahip tanıdık nesneleri anlama yeteneği vardır. Alışılmadık nesneler her zaman şekil sabitliği kurallarına uymaz ve bakış açısı değiştiğinde değişebilirler.

Brief

Micheal Haneke’nin Bilinmeyen Kod (Code Unknown) filminden seçtiğiniz bir sekansta var olacak, filmin ideasına ve anlam bütünlüğüne hizmet eden,yönetmenin üslubu ve estetik değerleri ile tutarlı ,film içerisinde katalizör görevi gören bir ürün tasarlamanız beklenmektedir.


Ev ve ofis ortamlarına şıklık getiren bir tamamlayıcı ürün olmasının yanı sıra kıyafetleri de koruyarak düzenli bir şekilde muhafaza edebilir. Özellikle ceket, mont, kaban ve gömlek gibi kıyafetleri asmak için kullanılan üst tarafının geniş ve oval yapısı giysilerin omuz kısımlarının oturmasını bu sayede ütüsünün bozulmamasını sağlar.

03

dilsiz uşakmobilya aksesuar


Dilsiz Uşak (ön görünüş), göz hizasından zemine açı oluşturacak şekilde bakıldığında kare prizması gibi algılanır.


3D Modelleme Kaplama Işıklandırma Görselleştirme Düzenleme -

3D Modelling Texturing&Metarial Lighting Rendering Postproduction

009 09

/009


09

Beton deniz3D Modelleme & Görselleştirme çalışması

Ödüllü çalışmaV-ray art gallery


09

Beton deniz3D Modelleme & Görselleştirme çalışması

Ödüllü çalışmaV-ray art gallery


09

Kuzeyden3D Modelleme & Görselleştirme çalışması


09

Mekanik3D Modelleme & Görselleştirme çalışması


HY_portfolyo  

Ürün tasarımı portfolyo özeti 2018

HY_portfolyo  

Ürün tasarımı portfolyo özeti 2018

Advertisement