Page 1

HÜSEYİN KESKİN

SULTANBEYLİ BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

Hüseyin Keskin Keskin_Huseyin iletisim@huseyinkeskin.com www.huseyinkeskin.com

1


PRENSİPLERİMİZ YAPTIKLARIMIZ BAŞLATTIKLARIMIZ PLANLADIKLARIMIZ

3


Recep Tayyip ERDOĞAN AK Parti Genel Başkanı

4


İSTANBUL

Binali YILDIRIM

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı

5


AK Parti İstanbul Aday Tanıtım Toplantısı

6


Sultanbeyli İçin Yola Devam… Her dönemde İlçemizin gelişimi ve kalkınması için el birliğiyle hareket ettik. Kaynakları en verimli biçimde kullandık ve projelerimizi İlçemizin geleceğine adadık. Kazandırdığımız büyük yatırımlarla, hamdolsun; Sultanbeyli artık İstanbul’da gelişimiyle dikkat çeken ve tercih edilen ilçelerin başında geliyor. Çevre, eğitim, ulaşım, imar, sağlık ve kültür-sanat çalışmaları gibi her alanda büyük gelişmeler kaydettik. Gölet Parkı, hastane, TEM bağlantı yolları, köprülü kavşaklar, mesire alanı ve kamu binaları gibi önemli projeleri hayata geçirdik. İlçemizin prangası olan mülkiyet sorunumuzu aştık ve artık herkes kendi mülkünün sahibi oluyor. Kıymetli Kardeşlerim; Şimdi büyük projelerle markalaşma vakti. İlçemizi meşgul eden sorunların hepsini mazide bıraktık. Bundan sonra önümüz açık, yolumuz aydınlık. Bu çerçevede gelecek 5 yılda, Rabbimizin izni, sizlerin teveccühleriyle Sultanbeyli’mize daha büyük projeler kazandıracak ve cazibe merkezi haline getireceğiz. Yeni metro hatları, mesire alanları, yeni gençlik merkezleri ve spor salonları, müze, kongre merkezi ve prestij meydanlarla şehrimizin değerini artıracak, “Gönül Belediyeciliği” yürüyüşümüzü devam ettireceğiz. Elinizde bulunan kitapçıkta önceki dönemlerde İlçemize kazandırdığımız ve yeni dönemde kazandıracağımız projelerin bir bölümü var. İlçemiz hızla gelişirken her zaman olduğu gibi sizin desteğinize ihtiyacımız var. Yol haritamız hazır. Hedefimiz Belli, Geleceğimiz Sultanbeyli.

HÜSEYİN KESKİN Sultanbeyli Belediye Başkan Adayı

7


PRENSİPLERİMİZ

8


“MEMLEKET İŞİ GÖNÜL İŞİ” diyerek, “GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ” ile milletimizin hizmetine talip olan AK Parti’nin, yeni dönemde insan merkezli yürüteceği hizmetlerin temel ilkelerini başlıklarıyla tekrarlayacak olursak; ŞEHİR PLANLARI uzun vadeli ve hakkaniyete uygun şekilde hazırlanacak. ALTYAPI VE ULAŞIM sorunları tüm şehirlerimizde tamamen çözülecek. KENTSEL DÖNÜŞÜM çalışmaları bölgelerin özelliklerine ve vatandaşlarımızın ihtiyaçlarına göre yürütülecek. BENZERSİZ ŞEHİRLER anlayışıyla şehirlerimiz kendi hikayelerine uygun şekilde geliştirilecek. AKILLI ŞEHİRLER uygulamalarıyla teknolojinin tüm imkanları insanımızın ve şehirlerimizin emrine sunulacak. ÇEVREYE SAYGILI ŞEHİRLER ile belediye hizmetlerinde tabiattaki canlı veya cansız tüm varlıklarla uyum gözetilecek. SOSYAL BELEDİYECİLİK çalışmalarına önem verilerek doğrudan insana dokunan hizmetler ve projeler yaygınlaştırılacak. YATAY ŞEHİRLEŞME ile tabiatla bütünleşen, aile, mahalle ve komşuluk kültürünü ihya eden örnek yerleşim alanları kurulacak. HALKLA BİRLİKTE YÖNETİM ilkesiyle, şehirle ilgili tüm önemli kararlar orada yaşayanlarla birlikte alınacak. TASARRUF VE ŞEFFAFLIK hassasiyetiyle belediyelerin kaynakları hem doğru hem de açık şekilde kullanılacak. DEĞER ÜRETEN ŞEHİRLER ile kültür ve ekonomi başta olmak üzere her alanda hayat kalitesini yükseltecek yaklaşımlar geliştirilecek. Milletimizin yönetimini emanet edeceği AK Partili belediyelerimizde, işte bu 11 başlıkta ifade ettiğimiz ilkeler çerçevesinde hizmet vereceğiz.

9


YAPTIKLARIMIZ

14


● TAPU DAĞITIMLARI BAŞLADI ● HER MAHALLEYE ULAŞAN İETT HATLARI ● TEM BAĞLANTI YOLLARI VE MECİDİYE GİŞELERİ ● GÖLET VE AYDOS SOSYAL TESİSİ ● DEVLET HASTANESİ VE YENİ SAĞLIK YAPILARI ● EĞİTİM YUVALARI-YENİ OKULLAR ● KARİYER MERKEZİ ● GENÇLİK MERKEZLERİ ● DERE ISLAH ÇALIŞMALARI ● MERKEZ CAMİİ VE MEYDAN DÜZENLEMESİ ● MEYDANLAR ● PRESTİJ CADDE UYGULAMALARI ● OTOPARKLAR ● KÜLTÜR MERKEZLERİ ● KÜTÜPHANE, OKUMA EVLERİ VE AYDOS KIRAATHANESİ ● YAN YOL VE KÖPRÜLÜ KAVŞAK PROJELERİ ● PARKLAR VE YEŞİL ALANLAR ● KAMU BİNALARI ● BİLİM ve TEKNOLOJİ MERKEZİ ● KÜLTÜR- SANAT FAALİYETLERİ ● SULTANBEYLİ95 PROJESİ ● TAZİYE HİZMETLERİ ● KATI ATIK AKTARMA MERKEZİ

15


TAPU DAĞITIMLARI BAŞLADI 110 yılı aşkın bir zamandır devam eden hisseli parseller sorunu Cumhurbaşkanımız Sn. Recep Tayyip ERDOĞAN, İBB Başkan Adayımız Sn. Binali YILDIRIM, ilgili Bakanlarımız, Belediye Başkanımız Sn. Hüseyin KESKİN ve ekibinin gayretleri ile çözüldü. Tapular hak sahiplerine verilmeye başlandı. Tapu Senin Sultanbeyli!

16

www.huseyinkeskin.com


2540 Sefer Yapılıyor

HER MAHALLEYE ULAŞAN İETT HATLARI TEM bağlantı yollarının açılmasıyla direkt otobanı kullanan hatlar hizmete alındı. Diğer taraftan 2009 yılında 11 olan hat sayısı 35’e, 51 olan araç sayısı 304’e, 321 olan sefer sayısı ise 2540’a yükseltildi.

www.huseyinkeskin.com

17


TEM BAĞLANTI YOLLARI VE MECİDİYE GİŞELERİ TEM Giriş-Çıkışı ve Kuzey Marmara Otoyolu Sultanbeyli’yi dünyaya bağladı ve İlçenin gelişimine büyük katkı sağladı.

18

www.huseyinkeskin.com


430 “

Dönüm Alan

GÖLET PARKI VE AYDOS SOSYAL TESİSİ Gölet Parkı ve Aydos Sosyal Tesisi Sultanbeyli’nin yeni yaşam alanları oldu. Ailelerin sıkça ziyaret ettiği bu mekânlar Sultanbeyli’ye renk kattı.

www.huseyinkeskin.com

19


400 “

Yataklı Devlet Hastanesi

DEVLET HASTANESİ VE YENİ SAĞLIK YAPILARI Battalgazi Mahallesi’nde hizmet veren 400 yataklı devlet hastanesi ve aile sağlığı merkezleri sağlık alanında yaşanan sorunları çözdü.

20

www.huseyinkeskin.com


35 “

Yeni Okul

EĞİTİM YUVALARI YENİ OKULLAR Naim Süleymanoğlu Spor Lisesi, Aziz Sancar Anadolu Lisesi, Şehit Erdem Diker ve Nilüfer Hatun Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi başta olmak üzere sadece 2018 yılında ilçeye 4 yeni okul kazandırıldı. Sultanbeyli 10 yılda toplam 35 yeni okul kazandı.

www.huseyinkeskin.com

21


8532 “

Kişi İş Sahalarına Yönlendirildi

KARİYER MERKEZİ Daha çok gençlerimize yönelik olarak faaliyet gösteren Kariyer Merkezi’mizden 8532 kişi iş sahalarına yönlendirildi.

22

www.huseyinkeskin.com


16.120 “

Öğrenciye ulaşıldı

GENÇLİK MERKEZLERİ Sultanbeyli’de gençlik merkezleri açılarak eğitimin çıtasını yükseltilirken İlçenin Türkiye geneli sınavlarda sergilediği başarı da hızla arttı.

www.huseyinkeskin.com

23


12.654 “

Metre Dere Islah Edildi

DERE ISLAH ÇALIŞMALARI Hamidiye Deresi tamamen ıslah edildi. Karanlık, Naldöken ve Uzundere’de ise ıslah çalışmaları devam ediyor. Suvat Deresi’nin de ıslah çalışmaları yakın zamandan başlayacak ve Sultanbeyli’de çevre kirliliğinin önüne geçilecek.

24

www.huseyinkeskin.com


Yeni Cami

1500 “

Kişilik

MERKEZ CAMİİ VE MEYDAN DÜZENLEMESİ Sultanbeyli Merkez Camii yenilenerek ve kapasitesi artırılarak hizmete sunuldu. 450 kişilik cami 1100 kişilik olarak yeniden ibadete açıldı. Diğer taraftan cami avlusunda yapılan çalışmalarla bu kapasite 1500 kişiye çıkartılacak. Proje kapsamında Kent Meydanı da genişletilerek İlçe sakinlerinin dinlenme alanı artırıldı.

www.huseyinkeskin.com

25


MEYDANLAR Adil, Battalgazi, Yavuz Selim, Mecidiye, Hasanpaşa mahallelerine yeni meydanlar oluşturuldu. Kent Meydanı’nda yapılan peyzaj düzenlenmesi ile kullanım alanları genişletilerek İlçe sakinlerinin dinlenme alanı artırıldı.

26

www.huseyinkeskin.com


PRESTİJ CADDE UYGULAMALARI Şanlıurfa Caddesi, Fatih Bulvarı, Bosna Bulvarı ve birçok cadde yeniden düzenlenerek yeni bir kimlik kazandı.

www.huseyinkeskin.com

27


450 “

Araç Kapasiteli

OTOPARKLAR Kent Meydanı’na ve Belediye Caddesi’ne inşa edilen otoparklar, parklanma sorununa çözüm oldu.

28

www.huseyinkeskin.com


Kültür Merkezleri

1350 “

Kişi Kapasiteli

KÜLTÜR MERKEZLERİ Hizmete alınan Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi ve Muhsin Yazıcıoğlu Kültür Merkezi sanat etkinliklerini Sultanbeyli’nin ayağına getirdi.

www.huseyinkeskin.com

29


150.000

Kitap

KÜTÜPHANE, OKUMA EVLERİ VE AYDOS KIRAATHANESİ İlçemize kazandırdığımız Aydos Edebiyat Kıraathanesi, kütüphaneler ve okuma evlerinde yer alan 150.000 kitapla, kitapseverlere hizmet veriliyor. Kent Meydanı’nda faaliyete geçen okuma evi özellikle gençlerin en uğrak mekânı haline geldi.

30

www.huseyinkeskin.com


TRAFİK SORUNUNA ÇÖZÜMLER ÜRETİLDİ

YAN YOL VE KÖPRÜLÜ KAVŞAK PROJELERİ Yan yollar da çalışmalar yapıldı, Çeşme ve Mecidiye Köprülü Kavşak projeleri hayata geçirildi, trafik çilesine önemli ölçüde çözümler üretildi.

www.huseyinkeskin.com

31


52 10 yılda

Park

PARKLAR VE YEŞİL ALANLAR 15 Temmuz Şehitler Parkı, Şehit Rahim Çelik Parkı gibi İlçemize 10 yılda 52 park ve binlerce yeşil alan kazandırdık.

32

www.huseyinkeskin.com


KAMU BİNALARI Kamu kurumlarının eski binaları yenilendi, olmayan kamu binaları İlçemize kazandırıldı. Sultanbeyli Kaymakamlığı, İSKİ, Polis Merkezleri, Belediye Hizmet Binası gibi kamu binaları halkımızın hizmetine sunuldu.

www.huseyinkeskin.com

33


BİLİM VE TEKNOLOJİ MERKEZİ Bilim ve teknoloji merkezi, gençlerde büyük bir heyecan oluşturdu. Merkez, çocuklar ve gençlerin bugünün teknolojisini anlamalarına, yeni teknolojilere hızlı ve sağlıklı biçimde adapte olabilmelerine imkan sağladı.

34

www.huseyinkeskin.com


10 Yılda

1.230,400

Kişi Etkinliklerimize Katıldı

KÜLTÜR-SANAT FAALİYETLERİ Uluslararası İstanbulensis Şiir Festivali başta olmak üzere Sultanbeyli’nin adını dünyaya duyuran etkinlikler, konserler, söyleşiler düzenlendi. Ayrıca her yıl düzenlediğimiz kitap fuarında binlerce kitap sever ağırlandı.

www.huseyinkeskin.com

35


SULTANBEYLİ95 PROJESİ Sultanbeyli’ye 3 yaşında bir çocuğun boyundan (95 cm) baktık, onlar için daha yaşanabilir bir şehir nasıl oluşturulur bununla ilgili çalışmalar yürüttük. Zekâ ve psikolojik gelişimin %85’inin tamamlandığı 0-3 yaş döneminde, annelere gebelikten itibaren ev ziyaretleri ile destek vererek, çocuklarımızın zekâ ve davranış gelişimlerine katkı sağladık.

36

www.huseyinkeskin.com


TAZİYE HİZMETLERİ Her zaman yanınızdayız düsturuyla, taziye çadırlarımızla taziye hizmetleri sunuyoruz, acınızı paylaşıyoruz.

www.huseyinkeskin.com

37


Temizlikte farkındalık programı kapsamında

10.000

kişiye ulaşıldı.

KATI ATIK AKTARMA MERKEZİ İlçemize kurduğumuz katı atık aktarma merkezi, temizlik alanında büyük adımların öncüsü oldu. Atık merkezinin hizmete girmesiyle evsel atıklar her gün toplanmaya başladı. Düzenlenen programlarla geri dönüşümün önemi anlatıldı. Daha temiz bir Sultanbeyli için temizlikte farkındalık oluşturuldu.

38

www.huseyinkeskin.com


39


BAŞLATTIKLARIMIZ

40


● METRO HATLARI ● AYDOS KALESİ KÜLTÜR TURİZMİNE KAZANDIRILIYOR ● AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ ● AFET EĞİTİM PARKI ● DENE-YAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ (İNOVASYON MERKEZİ)

41


METRO HATLARI Çekmeköy-Sancaktepe-Sultanbeyli metro hattı ve Kadıköy-Sultanbeyli metro hattının Sultanbeyli’ye ulaşması için inşaat çalışmaları hızla devam ediyor. Sultanbeyli metro ağlarıyla örülüyor.

42

www.huseyinkeskin.com


AYDOS KALESİ KÜLTÜR TURİZMİNE KAZANDIRILIYOR Restorasyon çalışmaları devam eden Aydos Kalesi yakın zamanda turizme kazandırılacak. Yürüyüş yolları, seyir terasları ve doğayla iç içe yapısıyla Aydos Kalesi turizm merkezine dönüşecek.

www.huseyinkeskin.com

43


AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI MERKEZİ Adil Mahallesi’nde yapımı devam eden ağız diş sağlığı merkezi açılış için gün sayıyor. Modern yapısıyla dikkat çeken merkez, son teknolojik aletlerle donatılarak Sultanbeyli’nin hizmetine sunulacak.

44

www.huseyinkeskin.com


AFET EĞİTİM PARKI Afet eğitim parkının toplam alanı 14.000 metrekare olarak planlandı. İlkler arasında yer alan parkın içinde, aşevi, kapalı restoran, AFAD merkezi, revir, konferans salonu, spor salonları ve yeşil alanlar bulunuyor.

www.huseyinkeskin.com

45


DENE-YAP TEKNOLOJİ ATÖLYESİ (İNOVASYON MERKEZİ) Milli teknoloji hamlesini gerçekleştirmek, gençlerin teknoloji alanında çalışmalar yapabilmesine imkan sağlamak için dene-yap teknoloji atölyeleri ve inovasyon merkezini hayata geçiriyoruz.

46

www.huseyinkeskin.com


47


PLANLADIKLARIMIZ

48


● ŞEHİRCİLİKTE YENİ YAKLAŞIMLAR ● HASTANE VE ÇEŞME DURAĞI ARASI METRO HATTI ● REKREASYON ALANLARI VE YENİ OYUN ALANLARI ● SULTANBEYLİ’YE YENİ NEFES ● YENİ SPOR KOMPLEKSLERİ VE YÜZME HAVUZLARI ● MİLLET BAHÇESİ VE MEMLEKET KIRAATHANESİ ● YENİ MEYDANLAR ● YAYALAŞTIRMA ÇALIŞMALARI ● AÇIK VE KAPALI OTOPARKLAR ● BİSİKLET YOLLARI ● YENİ KAMU BİNALARI ● ABDURRAHMANGAZİ CAMİİ VE KATLI OTOPARK ● EĞİTİM KAMPÜSLERİ VE YENİ EĞİTİM TESİSLERİ ● ÜNİVERSİTE ● YENİ OKUMA EVLERİ VE ŞEHİR KÜTÜPHANESİ ● KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ ● ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ ● AİLE AKADEMİSİ VE KREŞLER ● SANAT MÜZESİ ● AŞIK VEYSEL KÜLTÜR SANAT EVİ ● BARIŞ MANÇO MÜZİK EVİ ● EĞİTİMCİLER LOKALİ ● GELECEĞİN MESLEKLERİ MERKEZİ ● KOMŞUHANELER ● ULUSLARARASI SPOR ORGANİZASYONLARI ● SOKAK HAYVANLARI KORUSU ● SIFIR ATIK PROJESİ ● SİVİL TOPLUM MERKEZİ ● ENERJİ NAKİL HATLARININ YER ALTINA ALINMASI ● KİTAP DEVLETTEN KIRTASİYE BELEDİYEDEN ● İNTERNET ALTYAPISININ İYİLEŞTİRİLMESİ ● GÖLET’TEN AYDOS’A TELEFERİK

49


ŞEHİRCİLİKTE YENİ YAKLAŞIMLAR Tapu sorununu çözen Sultanbeyli, yeni bir kimlik kazanacak. Yatay mimari çizgiden ödün verilmeyerek şehrin estetiği, dokusu ve akıllı şehircilik uygulamaları ön planda olacak. Kentin yaşam kalitesi artacak.

50

www.huseyinkeskin.com


Çekmeköy Ümraniye

Yenidoğan Durağı SANCAKTEPE

Hastane Durağı

Kadıköy

Çekmeköy-SancaktepeSultanbeyli Metro Hatları

Hasanpaşa

Kadıköy-Sultanbeyli Metro Hattı

Çeşme Durağı

YHT İstasyonu SULTANBEYLİ

KARTAL

Ankara İstanbul YHT Hattı

Yenidoğan-Çeşme Durakları Arası Planlanan Yeni Metro Hattı

PENDİK

Sabiha Gökçen

HASTANE VE ÇEŞME DURAĞI ARASI METRO HATTI Yenidoğan-Devlet Hastanesi-Çeşme Durağı arasında yeni metro hattı yapılacak. Mimar Sinan, Battalgazi, Ahmet Yesevi ve Turgut Reis mahalleleri güzergâhından, Çeşme Durağı istikametini seyredecek olan metro hattı, hastaneye ulaşımı daha da kolaylaştıracak.

www.huseyinkeskin.com

51


REKREASYON ALANLARI VE YENİ OYUN ALANLARI İlçeye yeşilin ağırlıklı, dinlenme alanlarının fazla olduğu rekreasyon ve yeni çocuk oyun alanları kazandırılacak.

52

www.huseyinkeskin.com


SULTANBEYLİ’YE YENİ NEFES Aydos Tepesi ve Teferrüç Tepe’ye mesire alanları kazandırılacak. İçinde macera parkları, seyir terasları, oba kütüphaneleri, gençlik kampları, izcilik kampı, dinlenme alanları ve daha birçok sosyal alanın yer alacağı projeler Sultanbeyli’ye yeni nefes olacak. Diğer taraftan projeler İlçenin turizmine de katkı sunacak.

www.huseyinkeskin.com

53


YENİ SPOR KOMPLEKSLERİ VE YÜZME HAVUZLARI İlçemize kazandıracağımız yeni spor kompleksleri ve yüzme havuzlarıyla, halkımızın spor yapma imkanları artacak.

54

www.huseyinkeskin.com


MİLLET BAHÇESİ VE MEMLEKET KIRAATHANESİ Gölet Parkı, Aydos Sosyal Tesisi ve yeni mesire alanlarının yanı sıra Sultanbeyli aynı zamanda bir Millet Bahçesi ve Memleket Kıraathanesi de kazanacak. Yeşil alanların ve parkların da yapımı hızla devam edecek.

www.huseyinkeskin.com

55


YENİ MEYDANLAR Yeni şehircilik yaklaşımlarıyla vatandaşların yoğun olarak kullandığı alanlar belirlenecek ve mahallelere meydanlar kazandırılmaya devam edilecek.

56

www.huseyinkeskin.com


YAYALAŞTIRMA ÇALIŞMALARI Hemşehrilerimizin en yoğun kullandığı alanlar tespit edilecek ve o bölgelerde halkımızın da fikri alınarak yayalaştırma çalışmaları yapılacak.

www.huseyinkeskin.com

57


AÇIK VE KAPALI OTOPARKLAR Şehrin merkezine yakın bölgelere yeni açık ve kapalı otoparklar kazandırılarak, nüfus projeksiyonu doğrultusunda parklanma sorunu oluşmadan çözümler üretilecek.

58

www.huseyinkeskin.com


BİSİKLET YOLLARI İlçeye yeni bisiklet yolları kazandırılacak. İstanbulkart ile bisikletler kiralanabilecek ve kısa mesafelere ulaşım sağlanacak.

www.huseyinkeskin.com

59


YENİ KAMU BİNALARI İlçemizde hizmet kalitesine uygun olmayan mekânlarda çalışmalarını yürüten kamu kuruluşları için yeni binalar yapılacak.

60

www.huseyinkeskin.com


ABDURRAHMANGAZİ CAMİİ VE KATLI OTOPARK İlçemizin önemli ibadet mekânlarından Abdurrahmangazi Camii, Osmanlı mimarisine uygun olarak yeniden yapılacak ve vatandaşlarımızın hizmetine sunulacak.

www.huseyinkeskin.com

61


EĞİTİM KAMPÜSLERİ VE YENİ EĞİTİM TESİSLERİ Gelecek nesillerin daha iyi şartlarda eğitim alabilmeleri, eğitim faaliyetlerine erişimin arttırılması amacıyla eğitim kampüsleri ve yeni eğitim tesisleri İlçemize kazandırılacak.

62

www.huseyinkeskin.com


ÜNİVERSİTE Geçtiğimiz dönem teknik çalışmaları tamamlanan üniversite, İlçemize hızla kazandırılacak. İnovasyon merkezi ve diğer eğitim faaliyetleriyle birlikte Sultanbeyli’nin eğitim kenti olması için çabalarımızı arttıracağız.

www.huseyinkeskin.com

63


YENİ OKUMA EVLERİ VE ŞEHİR KÜTÜPHANESİ Sultanbeyli’nin farklı noktalarına yeni okuma evleri kurulacak ve İlçe sakinleri kitapla buluşmaya devam edecek. 24 saat hizmet veren, 50 bin kitabın yer alacağı, gençlere ücretsiz ikramların yapılacağı şehir kütüphanesi İlçemize kazandırılacak.

64

www.huseyinkeskin.com


KONGRE VE KÜLTÜR MERKEZİ Kültür-sanat çalışmaları kongre ve kültür merkezi projesiyle daha da çeşitlenecek. Yeni yapılacak olan ve bütüncül olarak tasarlanan kongre ve kültür merkezi, Sultanbeyli’nin kültür-sanat çalışmalarında büyük rol oynayacak.

www.huseyinkeskin.com

65


ENGELSİZ YAŞAM MERKEZİ Sultanbeyli yeni planlanan Engelsiz Yaşam Merkezi ile daha da sağlıklı olacak. İnsanın beden ve ruh sağlığı gibi konuları başta olmak üzere merkez çok farklı alanda hizmet verecek. Engelli vatandaşlarımız toplum hayatına daha fazla katılacak. Ayrıca yapılacak engelsiz erişim projeleriyle de vatandaşlarımızın toplum hayatında karşılaştıkları sorunlar en aza indirilecek.

66

www.huseyinkeskin.com


AİLE AKADEMİSİ VE KREŞLER Kadın ve çocuk dostu bir Sultanbeyli için ailelere danışmanlık yapacak, eğitimler verecek; kreşler kuracak ve oyun sokakları planlayacağız. Kadın sağlığı hizmetlerinin de verileceği Aile Akademisi ile sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz.

www.huseyinkeskin.com

67


SANAT MÜZESİ Yeni dönemde Sultanbeyli kültür ve sanatta çıtasını daha da yükseltecek. İlçeye kurulacak Sanat Müzesi’yle Sultanbeyli’de kültür sanat farklı bir boyut kazanacak.

68

www.huseyinkeskin.com


AŞIK VEYSEL KÜLTÜR-SANAT EVİ Ülkemizin değerlerinden biri olan Aşık Veysel’in adının verileceği, halkın kültür-sanatla daha fazla buluşacağı sanat evi kurulacak.

www.huseyinkeskin.com

69


BARIŞ MANÇO MÜZİK EVİ Kendi değerlerine bağlı sanatçılar yetiştirmek adına Barış Manço Müzik Evi’ni hizmete alacağız.

70

www.huseyinkeskin.com


EĞİTİMCİLER LOKALİ Gençlerimizi geleceğe hazırlayan öğretmenlerimizin sosyal hayatlarına katkı sunabilmek amacıyla, arkadaşlarıyla birlikte rahatça vakit geçirebilecekleri, sohbet edebilecekleri, kitap ve gazete okuyabilecekleri bir lokal hazırlayacağız.

www.huseyinkeskin.com

71


GELECEĞİN MESLEKLERİ MERKEZİ “Gençler Geleceğimiz” düsturuyla gençlerimizi geleceğin mesleklerine yönlendirecek bir merkez faaliyete geçirilecek. Burada drone operatörlüğü, sosyal medya uzmanlığı, yazılım, kodlama, yapay zeka gibi günümüzde ve yakın gelecekte önemi daha da artacak meslekler konusunda eğitim verilecek.

72

www.huseyinkeskin.com


KOMŞUHANELER İlçemizde komşuluk kültürünün canlı tutulmasını sağlamak, tatlı ve acı günleri birlikte paylaşmak adına; düğün, nişan ve taziye zamanlarında hizmet verecek şekilde tasarlanacak Komşuhaneler ile her zaman yanınızda olmaya devam edeceğiz.

www.huseyinkeskin.com

73


ULUSLARARASI SPOR ORGANİZASYONLARI İlçemizde bulunan ve yeni kazandırılacak olan spor komplekslerinde uluslararası müsabakalar yapılarak Sultanbeyli’nin daha fazla sporla buluşması sağlanacak.

74

www.huseyinkeskin.com


SOKAK HAYVANLARI KORUSU Her canlının yaşamaya hakkı vardır düsturuyla hareket edilerek sokak hayvanları için doğal hayatlarından kopmayacağı bir koru projelendirilecek ve veterinerlik hizmetleri daha da geliştirilecek.

www.huseyinkeskin.com

75


SIFIR ATIK PROJESİ Belediye olarak Sultanbeyli genelinde sıfır atık projesi gerçekleştireceğiz. İlçemizdeki okullarla ve ev hanımlarıyla bu projeyi başlatacağız.

76

www.huseyinkeskin.com


SİVİL TOPLUM MERKEZİ İlçemizde özellikle gençlere yönelik olarak faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşlarının koordinasyonuna yönelik merkez kurulacak.

www.huseyinkeskin.com

77


ENERJİ NAKİL HATLARININ YER ALTINA ALINMASI Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı ile görüşmeler yapılarak enerji nakil hatlarından uygun olanlar yer altına alınacak, görüntü kirliliği ortadan kaldırılacak.

78

www.huseyinkeskin.com


KİTAP DEVLETTEN KIRTASİYE BELEDİYEDEN Ücretsiz kitap uygulamasının yanı sıra ilköğretim okulu öğrencilerimize ücretsiz olarak kırtasiye malzemeleri verilecek.

www.huseyinkeskin.com

79


İNTERNET ALTYAPISININ İYİLEŞTİRİLMESİ İlgili kurumla görüşmeler yapılacak ve Sultanbeyli’nin tamamının fiber internete erişimi için çalışmalar yürütülecek.

80

www.huseyinkeskin.com


GÖLET’TEN AYDOS’A TELEFERİK Planları yapılarak teknik çalışmaları tamamlanan teleferik hattı hızla İlçeye kazandırılacak. Aydos Kalesi’nin çevre düzenleme çalışmalarının tamamlanmasıyla bölgenin turizmi canlanacak.

www.huseyinkeskin.com

81


PROJENİ BİZE GÖNDER Sultanbeyli’ye dair benim de projem var diyorsanız arka sayfadaki formu doldurup bize iletebilirsiniz. Ayrıca önerilerinizi mahallelerimizde bulunan seçim irtibat bürosuna ya da projemvar@huseyinkeskin.com mail adresine gönderebilirsiniz.


PROJE ÖNERİ FORMU Projenin Adı Projenin Kapsamı:

Projenin Amacı:

(Önerilen projenin konusu tanıtılmalı, önerilen çalışmanın kapsamı net olarak tanımlanmalıdır.)

(Yapılacak çalışmanın amacı açıkça yazılmalı ve hangi ihtiyacı gidermeye yönelik olduğu belirtilmelidir.)

PROJE ÖNERİ FORMU Projenin Adı Projenin Kapsamı:

Projenin Amacı:

(Önerilen projenin konusu tanıtılmalı, önerilen çalışmanın kapsamı net olarak tanımlanmalıdır.)

(Yapılacak çalışmanın amacı açıkça yazılmalı ve hangi ihtiyacı gidermeye yönelik olduğu belirtilmelidir.)

PROJE ÖNERİ FORMU Projenin Adı Projenin Kapsamı:

Projenin Amacı:

(Önerilen projenin konusu tanıtılmalı, önerilen çalışmanın kapsamı net olarak tanımlanmalıdır.)

(Yapılacak çalışmanın amacı açıkça yazılmalı ve hangi ihtiyacı gidermeye yönelik olduğu belirtilmelidir.)

Lütfen önerilerinizi mahallelerimizde bulunan seçim irtibat bürosuna ya da projemvar@huseyinkeskin.com mail adresine gönderiniz.


PROJE ÖNERİ FORMU Projenin Adı Projenin Kapsamı:

Projenin Amacı:

(Önerilen projenin konusu tanıtılmalı, önerilen çalışmanın kapsamı net olarak tanımlanmalıdır.)

(Yapılacak çalışmanın amacı açıkça yazılmalı ve hangi ihtiyacı gidermeye yönelik olduğu belirtilmelidir.)

PROJE ÖNERİ FORMU Projenin Adı Projenin Kapsamı:

Projenin Amacı:

(Önerilen projenin konusu tanıtılmalı, önerilen çalışmanın kapsamı net olarak tanımlanmalıdır.)

(Yapılacak çalışmanın amacı açıkça yazılmalı ve hangi ihtiyacı gidermeye yönelik olduğu belirtilmelidir.)

PROJE ÖNERİ FORMU Projenin Adı Projenin Kapsamı:

Projenin Amacı:

(Önerilen projenin konusu tanıtılmalı, önerilen çalışmanın kapsamı net olarak tanımlanmalıdır.)

(Yapılacak çalışmanın amacı açıkça yazılmalı ve hangi ihtiyacı gidermeye yönelik olduğu belirtilmelidir.)

Lütfen önerilerinizi mahallelerimizde bulunan seçim irtibat bürosuna ya da projemvar@huseyinkeskin.com mail adresine gönderiniz.


85


MEKANLARIN ÜRETİLMESİ HEDEFLENMEKTEDİR.

MİLLET PARKI VE EĞİTİM KAMPÜS ALANI

ÜNİVERSİTE AFET EĞİTİM PARKI 75. YIL SPOR ALANLARI

CAMİ VE KÜLTÜR YERLEŞKESİ

400 YATAKLI DEVLET HASTANESİ

KATLI OTOPARK

TEFERRÜÇTEPE MESİRE ALANI

METRO

TALEP EDİLEN İLAVE METO GÜZERGAHI

ABDURRAHMANGAZİ CAMİ

KATLI OTOPARK VE PAZAR ALANI

AYDOS KALESİ VE TELEFERİK PROJESİ

YHT İSTASYONU VE HIZLI TREN HATTI

MERKEZ CAMİ VE KATLI OTOPARK NECİP FAZIL EĞİTİM KAMPÜSÜ

86

GÖLET PARKI VE SOSYAL TESİSLERİ


87


BİNALİ YILDIRIM

İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYE BAŞKAN ADAYI

İstanbul

ba_yildirim ba_yildirim iletisim@binaliyildirim.com.tr www.binaliyildirim.com.tr

88

Profile for Hüseyin Keskin

Büyük Projelerle Yeni Ufuklara  

AK Parti Sultanbeyli Beldiye Başkan Adayı Hüseyin Keskin'in projeler kitapçığı

Büyük Projelerle Yeni Ufuklara  

AK Parti Sultanbeyli Beldiye Başkan Adayı Hüseyin Keskin'in projeler kitapçığı

Advertisement