Page 1


POŁOŻENIE Letnia Baza Obozowa Hufca ZHP Wieliczka znajduje się w Jantarze Leśniczówce, na prastarym Bursztynowym Szlaku!

Jantar to niewielka wieś rybacka położona nad Zatoką Gdańską w województwie pomorskim, powiecie nowodworskim, gminie Stegna, na obszarze Żuław Wiślanych, przy drodze wojewódzkiej nr 501. Leży pomiędzy Mikoszewem a Stegną. Jadąc w kierunku Krynicy Morskiej znajdziemy się na terenach Parku Krajobrazowego "Mierzeja Wiślana”.


POŁOŻENIE


PLAŻA Jantar Leśniczówka położony jest około 900 metrów od morza. Droga nad morze prowadzi przez malowniczy las pełen grzybów i jagód. Plaża jest czysta i szeroka.

Obcowanie z przyrodą, spokój, szumiący wokół las, czysta i duża plaża bez tłumu wczasowiczów to zaleta naszej bazy!


PLAŻA Korzystamy z plaży przy wyjściu numer 84, ten fragment plaży jest mało zatłoczony, co pozwala zorganizować na nim zajęcia sportowe dla większych grup. Do portu rybackiego w Jantarze, który jest oddalony o ok. 3 km, można udać się spacerem po brzegu morza.

Każdego lata w Jantarze odbywają się Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu!


STANICA Na terenie zgrupowania znajdują się 2 lub 3 podobozy. Obozowicze mieszkają w namiotach „dziesiątkach”. Namioty wyposażone są w regał i łóżka polowe „kanadyjki”, na których znajduje się materac oraz dwa koce. Do podobozu doprowadzony jest prąd, więc nocą teren jest oświetlony.


STANICA NA BAZIE ZNAJDUJĄ SIĘ: ü  budowany rokrocznie z drzewa barak kuchenny, stołówka i magazyny żywności pod namiotami, ü  ambulatorium, izolatka, latryny, plac ogniskowy, woda bieżąca, oświetlenie elektryczne,

ü  umywalnia polowa (zadaszona, posiadająca oświetlenie oraz pralkę), zimna woda bieżąca oraz ciepła woda podgrzewana do turystycznych prysznicy, ü  na zapleczu każdego obozu ustawione są latryny.


STANICA

Baza jest budowana każdego roku przez grupę kwatermistrzowską. Nie posiada żadnych stałych całorocznych elementów na leśnej polanie. Stąd możliwość jej wynajmu istnieje tylko w okresie wakacyjnym.


STANICA Baza oferuje również dodatkowe elementy infrastruktury, które mogą wzbogacić program, jak: ü  park linowy, ü  elementy wspinaczkowe, ü  kino letnie.


PROGRAM W trakcie obozu zuchy i harcerze: ü  ü  ü  ü 

Uczą się technik harcerskich w praktyce, Zdobywają sprawności, Realizują zadania na stopnie harcerskie, Biorą udział w grach terenowych, podchodach, biegach na orientację, ü  Pełnią służbę kuchenną, porządkową i wartowniczą, ü  Uczestniczą w apelach, zbiórkach i ogniskach, ü  Uczą się samodzielności i jednocześnie działania w grupie.


PROGRAM

Zajęcia programowe na obozie to m.in.: ü  Festiwale, ü  Imprezy fabularne związane z tematyką obozu, ü  Turnieje wiedzy, ü  Zajęcia sprawnościowe, ü  Warsztaty plastyczne i taneczne, ü  Gry terenowe, i wiele innych!


PROGRAM


ATRAKCJE TURYSTYCZNE


ATRAKCJE TURYSTYCZNE Pobliskie atrakcje turystyczne i przyrodnicze: ü  ü  ü  ü  ü  ü  ü 

Trójmiasto (30km), Krynica Morska ( 30 km), Malbork (45 km), Frombork (70 km), Muzeum Stutthof w Sztutowie (17 km), Rezerwat Kormoranów w Kątach Rybackich (23km), ujście Wisły do morza w Mikoszewie (8 km) i wiele innych!


ATRAKCJE TURYSTYCZNE


ATRAKCJE TURYSTYCZNE


OBOZY I KOLONIE Jeśli nie masz jeszcze wybranego miejsca na obóz swojego środowiska, to zapraszamy na naszą stanicę do Jantara! ü  zakwaterowanie w namiotach podwyższanych "dziesiątkach" - namioty w bardzo dobrym stanie, ü  wyżywienie - 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja) – domowa kuchnia, (jedzenie do syta), ü  oświetlone obozowiska (dla chętnych), ü  pomoc medyczną (pielęgniarka, ambulatorium, izolatka), ü  opieka ratownika WOPR, ü  bieżącą wodę ciepłą i zimną w umywalni polowej, natryski turystyczne, ü  pomoc w organizacji zajęć programowych, wycieczek, przejazdów, ü  sprzęt audio, wideo, ü  dobrze wyposażone obozowiska, ü  bezpłatny pobyt: 1 osoba kadry na 15 uczestników, ü  Istnieje możliwość wynajmu całej bazy na organizację własnego obozu z pełną obsadą kadrową.

W sprawie ustalenia ceny i szczegółów prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.


KONTAKT

HUFIEC ZHP WIELICZKA Chorągiew Krakowska im. T. Kościuszki ul. Piłsudskiego 20, 32-020 Wieliczka tel. 12/278 31 77 (czynny we wtorki od 16 do 18) kom. 601 987 377, 607 594 544 e-mail: wieliczka@zhp.pl www.wieliczka.zhp.pl www.facebook.pl/hufiecZHPwieliczka adres obozu:

Zgrupowanie Obozów Hufca ZHP Wieliczka Jantar Leśniczówka, 82-103 Stegna woj. pomorskie kom. 603 184 244 (numer aktywny tylko w trakcie trwania obozu)


FILMY Zachęcamy do oglądnięcia filmów o naszej Stanicy w Jantarze!

https://youtu.be/mQ7A_7PoREo

Tak się obozuje w Jantarze!

https://youtu.be/vFBCBUxJcwM

Stanica z lotu ptaka

Obóz Hufca ZHP Myślenice 2017

autor filmów: RePlay Kamil Sorocki

https://youtu.be/RsLNd75VKQ0

Najpyszniej w „Kuchni pod dębem”


Do zobaczenia w Jantarze!

Profile for Hufiec ZHP Wieliczka

Stanica Hufca ZHP Wieliczka w Jantarze Leśniczówce  

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży na stanicy Hufca ZHP Wieliczka w Jantarze Leśniczówce w woje...

Stanica Hufca ZHP Wieliczka w Jantarze Leśniczówce  

Zapraszamy do zapoznania się z ofertą organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży na stanicy Hufca ZHP Wieliczka w Jantarze Leśniczówce w woje...

Advertisement