Page 1

5. 7. 2013

ČESKO CESTOVÝ

k dění v čer v nu

Zdravíme všechny

INFORMACE Z KANCELÁŘE

 Stážiska Cyntia Na začátku července k nám do kanceláře nastoupila na stáž Cyntia Rákaiová. Vypomáhat bude obchodu i produkci. Potkávat se s ní a naslouchat její libozvučné slovenštině můžete v kanceláři a na kurzech až do konce záři. K zastižení je na mailu kancelar@ceskacesta.cz  Červené desky Červené desky bude mít po dobu své stáže na starosti Cyntia pod dohledem Gabči.  Úsporná opatření Od 1. 7. 2013 do konce hospodářského roku (tj. do 31. 1. 2014) platí úsporná opatření, o kterých jsme vás informovali. Díky moc za vaši podporu. Jakékoli otázky vám rádi zodpovíme.

PRoDUKCE A SKLAD

a přinášíme stručný přehled, co se událo v červnu a co nás čeká dál.

201 3

Octavie  Firemní Jumpy a Octavia mají nové polepy ! Další auta dostanou nový kabát v zápětí

magnet na auto

VY ZPRÁ HODU Z OBC Co se událo v červnu 

 

 končila série kurzů pro ČEZ EDU, zatím s největS ším úspěchem. Také kurz pro ČEZ Bezpečnost. Díky Danieli a spol. Proběhlo A.T.Kearney na Lipně – díky Radku a další. Povedly se kurzy pro Lego i E.ON  Den před zaplavením areálu Kroužky na Vltavě, 1. června, jsme zde organizovali Family Day pro CN Resources. I přes nepřízeň počasí se akce povedla, a to i díky šikovnému týmu vedenému Honzíkem Krejčím.

Výhledy na léto a podzim   V létě budou dva kurzy Naostro pro DPD, teamspirit pro Mai Insurance Brokers, pokračuje série kurzů relaxace pro Komerční banku.   Na začátku roku jsme ve firmě ABB vyhráli výběrové řízení na výhradního dodavatele teambuildingových programů. Doteď se nic nedělo, ale na sklonku léta a na podzim nás konečně čekají 3 teambuildingové kurzy. Společně se šéfem všech tří akcí Jožanem věříme, že se spolupráce příští rok rozjede a bude se nám vracet všechna energie vynaložená do výběrka.   Na začátku září proběhne další kurz pro Škoda Auto – zdá se, že se nám spolupráce se škodovkou pěkně rozjíždí...   Na podzimní sezonu máme poptávky od Microsoftu, Heinekenu, ČEZu, Pojišťovny ČS a řady dalších firem.   Na září a říjen se rýsují kurzy pro Mondelez, Vetropack, ČEZ, DPD a Prazdroj, uvidíme, co vyjde.


PRoDUKCE A SKLAD

Ivy můžete vozit Českou cestu na svém autě. Na popud brněnské sekce jsme nechali vyrobit magnety 20x20cm s logem a webovými stránkami. Kdo máte zájem vozit nás na svém autě, napište na jana.lochmanova@ceskacesta.cz

Českocestové oblečení - rozšířenou nabídku českocestového oblečení najdete

na https://docs.google.com/spreadsheet/ccc?key=0AoF5UD0sc9U_dGg4V3pndHc3VEhmZGVZY25fTGtUcGc&usp=sharing

Zn.: nenošené, sleva možná

BEZ

PEČ

 

Novinky ve způsobu jištění 

 

Program review OB Romania 

NOS

T

Zjistili jsme, že vysoká lana se dají jistit i z jeřábu, pokud má nosnost minimálně 2.2 tuny a v uživatelské příručce nemá výslovně zakázáno zavěšení osob. Toto pravidlo je odvozeno od vyhlášky týkající se práce ve výškách. Že bychom tímto způsobem zvýšili vizuální atraktivitu našich programů? Honza Marek byl členem review týmu během pravidelné dvouleté kontroly v OB Rumunsko. Z jeho slov: „Naši rumunští kolegové jsou vstřícní, usměvaví a entuziastičtí, stejně jako většinou býváme my. Většina jejich klientů (přes 95%) jsou děti a mládež. lanařské vybavení je na vynikající úrovni, disponují cca 25 koly (žádné závratné kvality, ale jezdí a brzdí), několika kánoemi. Dalším materiálem příliš nedisponují, oproti našim programům jsou ty jejich většinou postavené na expedičním přístupu – příroda a bytí v ní na souši či na vodě. V loňském roce měli bouračku při cestě na kurz, smetl je náklaďák s návěsem, který ulétl v zatáčce. Bohužel jedna kolegyně to nepřežila. Drazí, jezděte opatrně a vězte, že ani to někdy nemusí stačit, tak se snažte i předvídat.“

končí v roli projektového manažera

ichal Kulka na Tour de France koloběží dál M V době přípravy infa sboru za sebou mají 6 etap a jedou sedmou. Informace o průběhu etap můžete najít na www.kickfrance2013.com, aktuální fotky a zprávy i na facebooku

de najít starší Taháky? K Pokud potřebujete dohledat nějaký starší informační tahák, tak všechny naleznete na infosystému ve složce Dokumenty / Informace z kanceláře / Informace sboru.

urz Vedení review: 20. - 21. 7. v Praze K Pokud máte zájem rozvíjet se ve svých dovednostech vedení review, dostali jsme nabídku od PŠL využít volná místa v jejich letním kurzu. Pod vedením Jožana Šebesty se naučíte jak pracovat se skupinou,osvojíte si zpětný pohled, reflexi, zpracování výsledků úkolu atd. Kurz je běžně součástí certifikovaného výcviku zážitková pedagogika (OMK). PŠL ho lidem z ČC nabízí pouze za režijní náklady, tj. 300Kč (jinak běžná cena kurzu je 3.600Kč). Termín je stanoven na 20. - 21. července. Místo konání Praha – nové středisko ZdrSemu. Pokud máte zájem, přihlaste se obratem. Kapacita je omezena na 16 účastníků a zbývá pár posledních míst. Informace o platbě, časovém harmonogramu, možnosti přespání v místě konání atd. pošle Pepa potvrzeným zájemcům na jejich vyžádání.

 

Honza Martínek 

Vizitkou útočníka jsou především nastřílené góly, u obchodníka jsou to především prodané zakázky. Bohužel  Honzovi se z tohoto pohledu nepodařilo naplnit představy své ani Honzy Marka. Honza Martínek proto k 8. 7. v kanceláři bude pracovně naposledy. Nejedná se o pokračování úsporných opatření, termín poloviny letošní sezony jsme již na začátku roku společně nastavili jako rozhodné období pro Honzovo potenciální další fungování v ČC. Jeho rozpracované zakázky převezme Jana Šachtová. Honzo, díky za tvou snahu a nasazení především v těžkém aktivním obchodě, často s prvním “studeným” kontaktem s klienty. Přejeme ti rychlé nalezení nové práce a mnoho štěstí. Honza zůstává v databázi instruktorů ČC, mimo jiné jako lanový asistent. 

https://www.facebook.com/KickYourLifeKickFrance2013


ÍME SLAV T E 20. L 

eskocestové boty Č Stále jsme neodpískali českocestové boty, ale s velkou pravděpodobností 100 párů nebudeme schopni objednat. Pokud je mezi vámi ještě někdo, kdo o botách uvažuje, ozvěte se na jana.lochmanova@ceskacesta.cz

Darovali jsme první litr krve 

díky Pepovi Regnerovi a Honzovi Martínkovi. Ředitel Honza Marek se chystá jít příští týden. Přidá se k němu někdo do nemocnice na Karlově náměstí v Praze? Přidejte se kdekoliv.

 Všech 20 kešek má své umisťovatele!! V tuto chvíli na www.geocaching. com zadáno pět kešek, zatím jedna schválena. Prosím další umisťovatele, aby kešku umístili a zapsali do našeho profilu na oficiálních stránkách www. geocaching.com. Díky všem, kteří se na tom podílejí!  Námořnická párty v restauraci Podolka u Standova hausbótu proběhla po setkání šéfů dne 24. 6. ve velkém stylu – dobrá nálada vládla do pozdních nočních (jedna skupinka až do časných ranních) hodin.   Odborná konference pod záštitou České cesty, původně plánovaná na konec října, se uskuteční, vzal si ji na starost Petr Kubala. Dohodli jsme se ale na posunu termínu na jaro 2014 (přesný termín bude oznámen během   Hlaste se na ples 21. 11.2013 – to bude tanec!!!

ŘEDITEL ŮV BLOK Jak nám to chodí?

24. 6. proběhlo setkání se šéfy, následně večerní neformální setkání v hospodě Podolka u Vltavy. Díky za každý mimokurzovní kontakt mezi kanceláří a „zbytkem“ českocestového světa. V úvodu setkání se šéfy jsme zařadili workshop FLIPIČOVÁNÍ, během kterého účastníci setkání vyjádřili své názory a aktuální postřehy k proběhnuté polovině sezony. Přináším zde několik důležitých podnětů, které zazněly, nebo jsme si je přímo na místě vyjasnili, a je přínosné je sdělit všem. Možná jde o FAQ, které nebyly dostatečně zodpovězeny, nebo se zodpovězení nedostalo ke všem.

Celofiremní témata

 Jednou ze zásadních informací byla změna v odměňování, o které jsem následně veřejně informoval emailem všechny členy sboru. Děkuji za vaše chápavé a podporující reakce, které mi došly emailem, a nebylo jich málo. Díky!!!  Transformace fungování a směřování společnosti – vzhledem k nepříznivé ekonomické situaci a celkovým změnám v trendech na trhu vzdělávání musíme naše společné fungování změnit, abychom byli konkurenceschopní. Možná postrádáme větší vědomí společné vize. Chybí nám inovace vyššího řádu (řekněme „převratné“). Chceme se na to zaměřit v druhé polovině roku.  Etika a loajalita – chystáme jednoduché, avšak jednoznačné zásady, které nám společně pomohou orientovat se v této citlivé problematice a vyhnout se zbytečným konfliktům.  Komunikace ve firmě – jednoznačně říkám za sebe i za své kolegy z kanceláře coby centra dění ve firmě, že se vždy snažíme o jasnou, včasnou a úplnou komunikaci. S informacemi nenakládáme jako s nástroji „vlády“ a očekáváme zpětnou vazbu, která však přichází zřídka. My všichni, kteří jsme v pondělí byli přítomni na setkání, můžeme přispět k tomu, aby naše snaha byla úspěšná. Klepy, drby, dezinformace probíhají ve všech společenstvích a asi není možné se jim vyhnout. Ale můžeme je včas utínat tím, že je dále nebudeme živit a předjímat, ale namísto toho se navzájem budeme doptávat. Tak budeme moci mít všichni korektní informace.

Produktový management

 Osobní restart – nové téma, kterým se v tuto chvíli zabývají především Jožan Šebesta a Dan Drahanský. Záměrem je vybudovat nový web www.osobnirestart.cz (ve výstavbě), který bude sloužit pro prezentaci a prodej programů s tematikou zapadající do konceptu osobního restartu. Stránky budou druhým oficiálním webovým kanálem ČC.  Kladně jsme hodnotili činnosti Michala Dvořáka jako produktového manažera.  Vymyšlené hry nezapadají prachem, obchodníci s nimi aktivně pracují. Atraktivitu her prověřuje trh – buď je zákazníci chtějí, nebo ne.  Výkvěty – co se v nich děje? Jak jsem říkal na SISu – kohokoliv rád zapojím do Basecampu (uživatelsky jednoduchý webový nástroj pro řízení projektů), stačí napsat. Aktuálně mluvíme o možnosti konání paralelních setkání v Čechách a na Moravě – může to být operativnější a efektivnější  Hodnotící dotazníky – strašně málo je používáme. Považujete je za zbytečné nebo blbé? Řekněte. Já to jinak považuji za lajdáctví.


Obchod, marketing a klienti

 Obchodní dovednosti šéfů a instruktorů – jsou jednou z našich velkých priorit. Proběhlo několik kladně hodnocených školení obchodních dovedností pro šéfy i instruktory pod vedením Evy Beerové a Honzy Marka. Jsme rozhodně otevřeni vašim otázkám, jak můžete více podporovat obchod, a rádi vás v tom podpoříme. Každý z nás prodává, i když si to nemyslí – klienti, účastníci, nás vlastně kupují po celou dobu, co jsme s nimi. Každou vhodně či nevhodně formulovanou větou můžeme další zakázky získat či je naopak od sebe odehnat. Bavte se kurzováním, ale zároveň v každé chvíli myslete na prodej. Kolik z vás prohodilo s klientem pár vět týkajících se další potenciální spolupráce? Kolik z vás zajímalo, co se děje pak? Prodeji vážně můžeme pomoci všichni. Je třeba jen cítit potřebu takového chování.  Dokážeme inspirovat klienta k něčemu novému, umíme iniciovat poptávku tam, kde není?  Ochutnávka, kterou jsme uspořádali 30. dubna (www.ochutnejceskoucestu.cz), určitě měla smysl. Přinesla konkrétní kurzy, dala možnost ukázat naše lektory v praxi. Pro případné opakování je ale třeba zvolit vhodnější termín s větším předstihem.  Tlak na cenu se enormně zvyšuje – viz nutná úsporná opatření.  Sociální sítě – mluvte o nich s účastníky, zvěte je na naše stránky na Facebooku, Linkedinu. Potřebujeme vytvořit síť našich účastníků a klientů. Každý do přátel na FB alespoň jednoho účastníka akce!!!

Produkce

 Kanclkufry – trochu horší než staré typy, ale bytelné, což je jejich obrovská výhoda.  Úklid a péče řidiče – necháváte v autě bordel! Vždy po kurzu je potřeba auto uklidit a vymést.  Parkování Tranzita - Ach jo, okap byl opravený, ale už je zase nabouraný zahrádkou na Tranzitu… Dávejte bacha, na zemi je nakreslená žlutá čára, krásně se podle ní můžete orientovat

Lidé v ČC

 Jsme jeden tým, nebo dva? Zeje mezi námi opět nějaká díra? Snažíme se, aby nebyla. Dejte vědět, pokud ano.  Roztříštěná pozornost, ztráta té energie, která byla vidět na SISu – kam se aktuálně přesunula pozornost lidí ve sboru? Poohlížíte se, při menším objemu práce, po dalších pracovních příležitostech? Každopádně v kanceláři se snažíme vytvářet dostatek příležitostí, kam můžete napřít svou energii a úsilí i v mimokurzovních aktivitách a projektech. Zejména v inovaci a v obchodu.  Českocestový tahák – lidé, čtěte!!! Je to jeden z mála nástrojů, jak komunikovat směrem k celému společenství v průběhu roku. Věnujte jednou za měsíc 15 minut těmto informacím, bude to přínosné pro všechny.  Zazněl nápad na nějaký webový Hydepark. Byl by o to větší zájem? Máte někdo nápady, konkrétní zkušenosti, jak to pojmout?  Péče o nováčky na kurzech, mizení závěrečných kurzovních schůzek, pokles „standardů chování na kurzech“. Šéfové by měli být vzorem a inspirací a zároveň jedněmi z hlavních reprezentantů tradic a firemní kultury. Je jasné, že se občas po dlouhém večerním Casinu závěrečná schůzka kvůli únavě nestíhá, přesto by to měla být výjimka. Měli bychom se snažit udržovat vysoký standard a stále se rozvíjet i skrze zpětnou vazbu a podporu, kterou si na kurzech poskytujeme. To však mohou ovlivňovat všichni – řekněte si o závěrečnou schůzku. Napište zpětnou vazbu po kurzu tomu, komu ji chcete dát. Nebo si ji vy sami vyžádejte od kolegů.

Váš Honza

Za kancelář a všechny spoluautory zdraví Pepa

Internews cerven2  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you