Page 1

Хотел Дрим**** Хотел и Конференциски Центар Струга, Македонија

www.drim.com.mk Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk

Designed to make you happy…


Локација / Достапност Designed to make you happy… Хотел Дрим**** е лоциран на брегот на Охридското езеро, на почетокот на реката Црни Дрим, на 300 метри од центарот на Струга.

Аеродром Св. Апостол Павле (на 14км / 15мин) Охрид (на 14км / 15мин)

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Генерални Информации Designed to make you happy…

196 супериор соби ТВ и кабловска Централна клима Телефон Мини бар Балкони со поглед на  езеро,  градина или  центар на Струга

4 апартмани ТВ и кабловска Централна клима Телефон Мини бар Балкон со поглед на езеро Дневна соба / Кујна Џакузи

3 ресторани Национална Бавча Струшки Кепенци 7 конференциски сали Надворешен базен Приватна плажа Теретана Спортски терени за кошарка, одбојка, фудбал Детско игралиште Куглана

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Сместување Designed to make you happy… Супериор соби

ТВ и кабловска Централна клима Телефон Мини бар Балкони со поглед на  езеро,  градина или  центар на Струга

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Сместување Designed to make you happy…

Апартмани

ТВ и кабловска Централна клима Телефон Мини бар Балкон со поглед на езеро Дневна соба / Кујна Џакузи

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Dine Around Designed to make you happy…

Пијано сала Главен ресторант Огромен број на различни искуства на уживање во јадењето, вклучувајќи домашна и интернационална кујна. Сето ова ве очекува во рестораните на Хотел Дрим****, ветувајќи ви моменти на комплетно уживање и вонвременска релаксација.

Национална бавча Струшки Кепенци (отворена Јуни-Септември)

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Избор на конференциско мени Designed to make you happy… Simple Elegance   

Филтер кафе, чај, вода, наливни сокови (портокал, јаболко) Снекс: ладни сендвичи (finger sandwiches) (салама, кашкавал, зелена салата) Мени за ручек:

600 ден. по лице *Само кафе пауза (вклучувајќи и снекс) = 150 денари

Пилешка крем супа ***** Сезонска мешана салата ***** Печено Пилешко (компир, морков) Или Бечка шницла (помфрит) Или Вегетаријански оброк (ѓувеч без месо) ***** Тулумба

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Избор на конференциско мени Designed to make you happy… Corporate’s Choice   

Филтер кафе, Еспресо, 2 врсти на чај, флаширани сокови (портокал, праска, јаболко), вода Снекс: Туна сендвич (finger sandwiches), домашен чипс Мени за ручек: Крем супа или Буљон супа или Тортелини со Алфредо сос Сезонска салата или Цезар салата без пилешко ***** Свинско каре со деми глејз сос (прокељ со јаболко) Или Печено Пилешко (компир, морков) Или Шпиковано говедско (карфиол и брокули) Или Вегетаријански оброк (ѓувеч без месо или вегетаријанска мусака) ***** Чоколадна торта

750 ден. по лице *Само кафе пауза (вклучувајќи и снекс) = 200 денари

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Избор на конференциско мени Designed to make you happy… Grand Gourmet   

Избор од сите кафиња и чаеви, флаширани сокови по избор, бискоти Снекс: Туна сендвич, ладен сендвич (finger sandwiches), домашен чипс Мени за ручек (five course menu):

1000 ден. по лице *Само кафе пауза (вклучувајќи и снекс) = 300 денари

Ордевер ***** Цвекло салата со козјо сирење (прелив од рен) со зелена салата ***** Пастрмка со глазирани бадеми (сос од карфиол, печен карфиол, суво грозје) Свинско каре со деми глејз сос (компир) Печено Пилешко (со сос од кикирики, прокељ, компири) Шпиковано говедско (пире од морков, грашок, мешано вариво) Или Вегетаријански оброк (ѓувеч без месо или вегетаријанска мусака) ***** Crème Brule Избор од сладолед

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Избор на конференциско мени Designed to make you happy… Fine Dine Special Selection 

 

Избор од сите кафиња и чаеви, флаширани сокови по избор, бискоти, мињони, мафинс Снекс: Туна сендвич, ладен сендвич (finger sandwiches), домашен чипс Мени за ручек:

1650 ден. по лице *Само кафе пауза (вклучувајќи и снекс) = 450 денари

Терине од пајцован лосос и ружа од Мавровска пастрмка со сенф, мед и копер сос *****

Чорба од тиква со крутони и потпржени семки од тиква *****

Поширани пилешки гради со туна сос и спанаќ *****

Свински медаљони, букет од зарзават, компир *****

Пијана круша на огледало од црвено вино со кугла сладолед

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Конференциски сали Designed to make you happy… Хотел Дрим**** е најдоброто решени за Вашите конференции и настани: 7 конференциски сали Аудио-визуелна опрема (микрофони, ТВ, ДВД, лаптоп, проектори) Флип-чарт Интернет Скенер / Принтер Симултан превод (на барање)

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Конгресна сала Designed to make you happy… Конгресна сала Големина (m2) Висина (m)

380 3.5

Поставеност Капацитет Театар 400 Училница 200 U начин 120 I начин 60

Идеална за големи конференции и настани.

Големината на просторот ќе ги надмине Вашите очекувања.

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Дипломатска сала Designed to make you happy…

Дипломатска сала Големина (m2) Висина (m)

115 3.3

Посатвеност Капацитет I начин 24

Идеална за состаноци на борд на директори, дипломатски мисии и амбасадори.

Местото ќе го направи Вашиот настан исклучителен.

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Розе сала Designed to make you happy… Розе сала Големина (m2) Висина (m)

600 3.2

Поставеност Капацитет Театар 350 U начин 100 I начин 50 Банкет 250

Идеална за модерни настани, тематски средби и коктели. Вашиот настан во вистинско светло и одличен стил.

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


Помали сали Designed to make you happy… Пијано 1 Големина (m2) Висина (m)

70 3.3

Поставеност Tеатар Училница U начин I начин Банкет

Капацитет 60 50 40 30 30

Пијанo 2 Големина (m2) Висина (m)

70 3.3

Поставеност Tеатар Училница U начин I начин Банкет

Капацитет 60 50 30 30 30

Сала 1 Голе. (m2) Висина (m) Постав. Театар Училница U начин I начин Банкет

70 3.3 Кап. 60 50 40 30 30

Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk


План на хотелот Designed to make you happy…

Ground Floor

Entrance floor

Hotel Drim**** Hotel & Conference Center Struga, Macedonia Хотел Дрим**** / Кеј Борис Кидрич 51 / 6330 Струга / Македонија Тел.: +38946785800 / факс: +38946780460 / hdrim@t-home.mk

Hotel Drim - Hotel and Conference Center_MK  

Hotel Drim - Hotel and Conference Center_MK

Advertisement