Page 54

WORDPRESS GÜVENLİK EKLENTİLERİ VE ALINABİLECEK ÇEŞİTLİ ÖNLEMLER selcukkara@hostingdergi.com.tr

www.twitter.com/selcuk_kara_

WordPress siteniz için kullanabileceğiniz güvenlik eklentileri, alabileceğiniz güvenlik önlemleri ve web sitenizin güvenliğini arttırmak için htaccess ile yapılabilecek işlemlerden bahsedeceğiz. Makalemizdeki işlemleri uygulamadan önce mutlaka FTP ve veritabanı yedeklerinizi almanızı öneriyoruz.

Murat Can AKTAŞ Natro Web Hosting Müşteri Destek Uzmanı

Şimdi bu güvenlik eklentilerini ve alınabilecek önlemleri sırasıyla inceleyelim; Login Lockdown Login Lockdown eklentisi web sitenizin yönetici paneline giriş yaparken belirleyeceğiniz sayıda hatalı giriş yapıldığında hatalı giriş yapan bilgisayarı geçici olarak bloklamaktadır. Eklentiyi web sitenize yüklemek isterseniz buraya tıklayarak indirebilirsiniz.

54

Eklentiyi yükleyip etkinleştirdiğinizde WordPress yönetici panelinizdeki “Ayarlar” menüsünde bulunan “Login LockDown” sayfasından eklentinin ayarlarını düzenleyebilirsiniz. Eğer 3 kez hatalı giriş yapılması sizin için az veya fazla değer olarak görünüyorsa ayarlardaki “Max Login Retries” kısmındaki “3” değerini güncelleyebilirsiniz.

Hosting Dergi - 23.SAYI  

Bu ay Hosting Dergi’de, CentOS Web Panel özellikleri ve kurulum işlemlerine yer veriyoruz. Ayrıca Türkiye ve Dünyadan Hosting sektörü ile il...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you