Page 40

BASİT MAİL HATALARI VE AÇIKLAMALARI İLE BİRLİKTE HATA ÇÖZÜM YÖNTEMLERİ emindogu@hostingdergi.com.tr

www.twitter.com/barisbodur35

Kullanmakta olduğunuz mail platformunda zaman zaman çeşitli hata mesajları ile karşılaşabilirsiniz. Bu yazıda, karşılaşabileceğiniz örnek 5 hata mesajından, çözümünden ve bu mesajların ne anlama geldiğinden bahsedeceğim.

Barış BODUR Sunucu Yönetim Uzmanı sunucuyonetim.com

SORUN 1 : 550 5.1.1 User unknown MailEnable: Message could not be delivered to some recipients. The following recipient(s) could not be reached: Recipient: [SMTP:alici@adresi.com] Reason: Remote SMTP Server Returned: 550 5.1.1 <alici@ adresi.com>: Recipient address rejected: undeliverable address: host said: 550 5.1.1 User unknown (in reply to RCPT TO command) Açıklaması 550 5.1.1 User unknown = alıcı adresi yanlış bilinmeyen çalışmayan bir adres. SORUN 2 : 550 Address unknown MailEnable: Message could not be delivered to some recipients. The following recipient(s) could not be reached: Recipient: [SMTP:alici@adresi.com] Reason: Remote SMTP Server Returned: 550 Address unknown Açıklaması 550 Address unknown = 550 bilinmeyen adres.

40

Hosting Dergi - 23.SAYI  

Bu ay Hosting Dergi’de, CentOS Web Panel özellikleri ve kurulum işlemlerine yer veriyoruz. Ayrıca Türkiye ve Dünyadan Hosting sektörü ile il...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you