Page 15

Veri Merkezi Güvenlik Çözümleri Pazarının 2024'te 15 Milyon $’a Ulaşması Öngörülüyor Veri merkezi güvenlik çözümleri pazarının, sektördeki güvenlik çözümleri ihtiyacı ve tehditler konusundaki farkındalığın artması ile birlikte 2024 yılında Amerika’da 15.490.000.000 $‘a ulaşacağı öngörülüyor. Heka’nın raporuna göre, artan siber saldırılar, bulut depolamaya olan talep ve sanallaştırma gibi çözümlerde mevcut tehditlerin benimsenmesi ve artan güvenlik ihtiyacının karşılanması noktasında güvenlik sektörü pazarının de bu yönde gelişiminin hızlandığı görülüyor.

Siber saldırıların artması şirketlerin itibarını tehlikeye atmakla birlikte özel ve kurumsal bilgilerin de ciddi anlamda tehlike altında olmasına sebebiyet veriyor. Bunun sonucunda doğan ve artan güvenlik ihtiyacı sektörü dikey olarak büyütüyor. Son yıllarda yaşanan güvenlik ihlallerinin artış göstermesi ve bununla orantılı olarak farklı ve gelişmiş güvenlik önlemleri ihtiyacı da dünya çapındaki veri merkezlerinde önemli bir farkındalık yaratmış durumda.

15

Hosting Dergi - 23.SAYI  

Bu ay Hosting Dergi’de, CentOS Web Panel özellikleri ve kurulum işlemlerine yer veriyoruz. Ayrıca Türkiye ve Dünyadan Hosting sektörü ile il...

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you