Page 1

I. / 2014

-

 

SVATEBNÍ JÍDLA SVATEBNÍ HOTEL SPRÁVNÉ FOTOGRAFIE KYTICE 1


 1 / 2014

OBSAH 3 Editorial 4 Nevěstu dělají šaty 8 Nezapomenutelné fotomomenty? 16 Svatební kytice jinak 20 Náš hýčkaný BOUTIQUE Hotel&Garden 30Několik tipů na svatební tabuli

2

r


DO SVATBY INVESTUJTE CELÉ SVÉ SRDCE editorial Svatba je jeden z nejkrásnějších životních momentů a  od nepaměti se mu právem připisuje nesmírný význam a  věnuje velká pozornost. Čas bezstarostné zamilovanosti získává na  vážnosti. Rozhodně to není pouze o změně údajů v  občance. Se samotným rozhodnutím „brát se“ přichází i  přípravy na svatební den sám. Nevěsta musí být krásná, víno vybírané, kachna křupavá, počasí s  tyrkysovou oblohou a  všichni si jí musí pamatovat. Taková příprava se však může změnit na noční můru. Své vědí všichni, kteří se ke  svatbě připletli. Krása romantického momentu svatby je často vykoupena pragmatickým projektováním a  plánováním. Aby toho nebylo málo, zjišťujeme, že se nám kříží volné data, nemůžeme sehnat prostory a když to už máme za sebou, potrápí nás program, volba oblečení či výběr jídla. A popros, nezapomněli jsme na prstýnky? Jak na to? Lze to vůbec zvládnout v  lidských silách?  Již několik let provozujeme designový hotel v Beskydech. Zvláštní péči jsme

začali věnovat svatbám a  svatebčanům. Po těch letech jim velmi dobře rozumíme a  tak trochu jim chceme se vším od první vteřiny pomoct. Dovolím si tvrdit, že dovedeme odhadnout jednotlivé typy dvojic a  nabídnout jim to, co potřebují. Mám dojem, že to má smysl. Bezdůvodně by nám nepřezdívali „svatební hotel“. Nebylo to lehké a  s úsměvem vzpomínám i na  přípravy své vlastní svatby. O své zkušenosti a  tipy se rádi dělíme. Proto jsme se rozhodli pravidelně vydávat i tento elektronický magazín a věnovat se během dalších měsíců a  let některým tématům dopodrobna.   Přemýšleli jsme, co vložit do prvního čísla. Témata byla hned na snadě: výběr jídla, hotelu, květinová výzdoba a  fotografování. Právě s  nimi se utká většina našich svatebčanů a  k  nim se váže většina vašich dotazů. Doufám, že Vám naše odpovědi alespoň trochu pomůžou. Ve stejném duchu bych Vás chtěl pozvat na náš Svatební event.   Z celého srdce Vám přeji, aby se Vám svatba opravdu povedla! 

ZBYNĚK BARNET ...je již bezmála deset let ředitelem vyhledávaného beskydského designového hotelu U Holubů. Stejnou dobu je průvodcem připravujících se svatebních párů.

HOTEL&GARDEN U HOLUBŮ

www.uholubu.com

3

Zbyněk Barnet


Módní trendy se týkají také svatebních šatů. Minulý rok jsme na módních přehlídkách světoznámých tvůrců mohli vidět svatební šaty pro nadcházející sezónu. Na co se tedy zaměřit, pokud plánujete svatbu v roce 2014 a chcete si udržet styl?

NEVĚSTU DĚLAJÍ ŠATY. ANI NETUŠÍTE, CO VŠE PROZRADÍ Hanka Škraňková, stylistka 4

FOTO:Kamila Hojníková


1 2

Na pomyslné špici se stále drží krajka, nyní také na rukávech. Je pryč doba, kdy svatební šaty připomínaly dortík nevkusně ozdobený šlehačkou. Trendem jsou splývavé, čisté linie nebo nadýchané sukně, skládající se z několika vrstev.

3

FOTO: www.amsale.com/bridal, www.marchesa.com, reem-acra.com

Nádherné zvýraznění linie zad. Návrháři představili šaty s propracovanými detaily zad, použili jemnou krajku, zdobení, výšivky, glitry.. vypadá to velmi něžně a přitom nevinně rafinovaně.

Nákladné zdobení. Svatební šaty mají třpytivé detaily, výšivky s perličkami či látkové květinky. Některé vypadají jako z pohádky Tisíce a jedné noci.

FOTO:

5

l


 1 / 2014

4 FOTO: veravang.com (www.huffingtonpost.com)

Barvy. Návrháři používali mimo klasické bílé také odstíny šampaňské a šedé a širokou škálu pastelových tónů růžové, broskvové či lila.

5 FOTO: reemacra.com

Přehozy a pokrývky ramen. Vedle již klasických kožíšků jsou trendové přehozy a pláštíky z krajky a hedvábí.

6


6

Šaty ve vintage stylu. Mnohokrát připomínají, jako by vypadly ze scén filmu Velký Gatsby. Vedle šatů patří ke svatbě také šperky. Ale i na tak důležitou událost, jakou svatba je, není třeba mít ozdobeny všechny části těla. I zde platí méně je více. Místo korunek do vlasů, které byly velmi populární, se nyní nosí nejrůznější čelenky do vlasů - ať už perlové, štrasové či květinové, s peříčky, krajkou či diamanty. Sluší téměř všem, vypadají fantasticky ve vyčesaných vlasech i v bohémsky rozpuštěných.

Hanka Škraňková stylistka Módu a její trendy sleduje snad od dětství. Postavit vlastní blog a veřejně publikovat své nápady, ji pomohl půl rok strávený v Belgii v rodině známé komerční designérky. V současnosti se věnuje stylingu jednotlivců. Klienti ocení její znalost trhu a kreativitu.

www.glamourie.cz 7

FOTO: temperleylondon.com


8


Nezapomenutelné

FOTO momenty. Svatební fotografie je jedna z mála věcí, které se musí podařit napoprvé. Daný moment se už více krát nezopakuje. Fotograf se navíc stává průvodcem celým dnem. Stává brzy ráno s nevěstou, aby zachytil přípravu natáček v u kadeřnice a odchází jako jeden z posledních hostů, aby nezmeškal ani jeden zásadní moment. Bez ohledu na to, jaká svatební událost opravdu je, Vaši přátelé a rodina si ji budou pamatovat přesně tak, jak jí vystihne oko fotografa. Volba zkušeného profesionála, jako je například Kamila Hojníková, je na místě.

Jak jste se ke svatebnímu fotografování dostala? Jak to tak bývá, čirou náhodou. Fotografovala jsem zimní rande a ten milý pár mě poté požádal, zda bych jim nezdokumentovala i svatbu. Měli ji naprosto úžasnou, v horském prostředí a všichni byli tak milí, že jsem si připadala součást hostí. Skvělý vstup do svatebního focení. Co nejraději fotíte ? Těžko říct, nejraději fotím v prostředí, které na mne něčím dýchá, ať už je to interiér či exteriér. Na objektu v podstatě nezáleží. Když se více zamyslím, nejlépe se mi fotilo v jižních zemích. Vaše fotky jsou občas extravagantní. Proč zajíždíte i do této exprese? Nepřipadají mi extravagantní. Mít možnosti, lákají mne opravdu nezvyklé záběry po všech směrech. Vypjaté emoce, adrenalinové přípravy focení v extrémních podmínkách, zkoušet, kam až je možno zajít. Zatím se tedy držím při zemi, ale právě takového fotografie nejvíce obdivuji.

9

Na co se nejčastěji svatebčané ptají a z čeho mají největší FOTO-obavy? To je různé a musím říct, že mám na snoubence štěstí, protože se zatím nezalekli žádného mého návrhu nebo nápadu. Bývají otevřeni uvolněným fotografiím a jsou ochotni obětovat focení čas, což je výborné. Mnohdy se u focení tak odváží, že už i já mám nahnáno, např. z výšek :-) Co je nejdůležitější pro dobrou fotku? Světlo, zajímavý záběr, atmosféra. Jak takové focení probíhá? Většinou se se snoubenci sejdeme na tzv. předsvatební schůzce, kde se jich nejprve optám na harmonogram připravovaného svatebního dne, vyzvím, co a jak plánují a co mají rádi, co je řekněme vystihuje. Poté vysvětluji, kdy a co se během svatby fotí, co bychom doporučovali, co se nám osvědčilo, jaké bychom mohli použít pro párové focení lokace v závislosti na místu konání svatby, kolik času je na portrétní fotografování zhruba potřeba, jakým způsobem jej rozčlenit, společně


“Snažím se udělat z fotografování zážitek a ne přetrpěnou nutnost. Proto moc ráda vymýšlím párové focení spojené s něčím příjemným, ať už úplně jednoduše fotíme na pouti a dáme si vatu, střílíme růže, nebo v cirkusovém šapitó půjčíme k focení a mazlení zvířata, až po plavbu na jachtě s šampaňským nebo výjezd lanovkou. Jak už jsem zmínila, pokud mají snoubenci zájem pro dobré fotografie obětovat něco ze svého času a chuť, jsem ochotni zařídit téměř cokoli.”

u

10


11


vymýšlíme aranžmá nebo případné rekvizity, snoubenci mě doplňují otázkami, nápady či představami. A dle toho pak samotné focení probíhá. Fotíme celodenní svatby, od ranních příprav po večerní oslavu. Formální zvyklosti i momentky, detaily a samozřejmě důležité novomanželské portréty.

Jak se na focení připravit? Není třeba žádných velkých příprav. Nejdůležitější je chuť do focení, dobrá nálada a důvěra v oko fotografa, kterého si pár vybral. Samozřejmě, pokud se domluvíme na zajímavých aranžích nebo netradičním místě, je potřeba dopředu domluvit povolení a zajistit rekvizity, jejich převoz atp.

Prozradíte nám nějakou z Vašich oblíbených lokalit, kde lze udělat dobré fotky? Všeobecně horské oblasti jsou velmi působivé na fotografiích, stejně tak jako okolí vody - jezer, rybníku, ideálně u moře :-) Také stará města, staré uličky, vyvýšená místa, nebo i rozbořené stavby. To je však na vkusu každého fotografa, někdo miluje zámky a zahrady, někdo vrakoviště a splav...

Kamila Hojníková

www.photokihary.cz Barevné nebo černobílé fotky? U svatební fotografie dávám přednost barevné fotografii a vintage úpravě.

12

Telefon: +420 604 855 243 E-mail: kamilahojnikova@seznam.cz


13


14


15


16

l

SVATEBNÍ KYTICE JINAK


Květiny provázejí snad všechny důležité momenty našeho života. Jsou jedny z nejpoužívanějších prvků neverbální komunikace. Když je nedržíme přímo v ruce, obklopují nás v prostoru. Květiny určí atmosféru barvy, dokonce se jim může poddat i celkové barevné podaní celé dekorace. Jejich výběrem můžeme velmi elegantně přiřadit osobitého ducha události a vyjádřit, v jakém stylu chceme na společnou cestu vstoupit. Dagmar Nováčková je vyhledávanou odbornicí v nejstarším dekorativním oboru floristika. Dekoruje společenské události, poradí při výběru květinové výzdoby nejdůležitějších prezentací velkých společností. Začínala svatbou :)

Floristikou se aktivně zabývám 12 let. Zpočátku jen jako vedlejší pracovní činností. Dříve jsem pracovala jako administrativní pracovník, obchodní zástupce… Mým velkým snem je otevřít svatební agenturu a svatební salon. 17


Jak jste se ke svatební floristice dostala? Odjakživa jsem moc ráda aranžovala, tvořila a vyráběla dekorace. Byl to můj koníček. Velkou výzvou pro mě byla příprava svatby mojí kamarádky, která se konala U Holubů před deseti lety. Pan Barnet mě vyzval ke spolupráci. Byl to impuls k tomu, abych se začala floristikou zabývat hlouběji. Začala jsem navštěvovat různá školení a pracovní semináře. Máte svou nejoblíbenější kytku? Nemohu jmenovat jen jednu kytku. Mám ráda všechny. Záleží na tom, do jakého aranžmá je zapracovaná. Je floristika umění a pokud ano, tak proč? Myslím, že floristika je umění. Je to dar pracovat s barvami, různými materiály, kompozicí… Pak sladit vše tak, ať výsledné aranžmá, nebo kytice působí příjemně harmonicky. Vazba a dekorace Vašich kytic nejsou tak úplně běžné. Proč? Protože moje práce je zároveň mým koníčkem a radostí. J Každá kytice a květinové aranžmá je originál. Jaká kytka neb kytice se ke svatbě opravdu hodí? Ovlivňuje výběr kytice třeba i věk? Každá nevěsta je jedinečná. Kytice musí hezky ladit ke svatebním šatům, postavě a osobnosti nevěsty. Kytice mohou být tradiční, moderní, extravagantní, romantické…… Pak je také důležité místo konání svatebního obřadu a hostiny a v neposlední řadě také roční období.

18


Nejčastější otázka je cena výzdoby. Na tu mohu odpovědět až ve chvíli, kdy vím z jakých druhů květin a v jakém rozsahu výzdoba bude. Dále pak: ★ Co všechno obsahuje svatební výzdoba? ★ Výběr svatební kytice. ★ Jaké jsou trendy ve svatební floristice? ★ Jakou mají jednotlivé květny trvanlivost? ★ Zda je možno zajistit určité druhy květin celoročně, nebo jen v jejich vegetačním období. 19

Dagmar Nováčková mobil: +420 777 555 088 novackova@metamorposy.cz www.metamorphosy.cz Bosákova 1065/7 724 00 Ostrava - Stará Bělá IČ: 654 80 139


V

NÁŠ HÝCKANÝ BOUTIQUE HOTEL & GARDEN U HOLUBU O

WWW.UHOLUBU.COM V samotném začátku mého podnikání byla výzva. Tu mi položila krásná vila pana Holuba ze třicátých let, ideálně zasazená v horské vesničce Čeladná. Neváhal jsem a snad i z mladické nerozvážnosti jsem se ve svých dvaceti čtyřech letech plně oddal myšlence vybudovat zde hotel. Cesta byla tvrdá, postupná, plná překvapení a poznání. Na druhé straně neskutečně naplňující... Dnes, v roce 2014, bych Vám rád představil tento osobitý hotýlek i s moderní přístavbou designbloku. Nesmírná péče byla věnována designu interiéru, zejména restauraci. Citlivě se povedly skloubit

/hoteluholubu

20

moderní tvary a materiály s přírodními prvky. Návštěvník si může užívat komfortních prostor, výběrovou gastronomii nebo wellness. Vše v zajetí krásné přírody, která, jakoby se dotýkala hotelu. Naše kapacita není velká, nicméně dostatečná pro jakoukoli důležitou událost a nebo relaxaci. Laťka byla posazena vysoko - je těžké najít ideálnější místo k pobytu nebo hlavně pro krásné svatby! Budete hýčkání, přesvědčte se sami... Nic z toho by nebylo, kdybychom celému pojetí nepřizpůsobili i naše služby a zaměření. Vše řešíme individuálně podle vašich představ. Ubytování nabízíme v patnácti

zajímavých pokojích, ať v historickém podání nebo s elegancí horského pokoje. Pro profesní růst našich zaměstnanců jsme zavedli zajímavou tradici - systémově navštěvují vyhlášené restaurace, aby získali nové poznatky a zkušenosti. Vlastní zkušenost je nade vše. Dovolte mi, abych Vás jménem celého našeho týmu pozval k pobytu v Beskydech nebo gastronomickému zážitku naší restaurace.

Zbyněk Barnet majitel hotelu


Za povšimnutí zcela jistě stojí dominantní samostatně stojící hotelová část. Letos rozšířena o designovou přístavbu.

21


22


23


24


25


26


27


Inzerce

SVATEBNÍ SALON U ZÁMKU Svatební salon je zde pro Vás již 6 let. Díky spokojeným zákazníkům se mohl rozšířit a nevěstám tak nabídnout téměř vše, co ke svému dni potřebují. Nabízíme svatební šaty předních zahraničních a českých módních návrhářů a designerů. V salónu najdete originály značek Elizabeth Passion, Venus bridal, Davids bridal, Hadassa, Duber, Vanessa, Madora, Romantika a další. Svatební a společenské šaty všech vyjmenovaných značek si můžete půjčit či koupit. Při vlastním návrhu svatebních šatů nebo společenských šatů vám také rádi vyhovíme. Šijeme svatební šaty, společenské šaty, šaty pro družičky i doplňky jako jsou bolérka, závoje a vše, co budete potřebovat ke sladění všech svatebčanů. Dále vám nabízíme celou škálu svatebních doplňků a dekorací od stuh přes ozdoby do vlasů až po dekorace na auta. Pro

Svatební salon U Zámku Zámecké nám. 26, Frýdek - Místek Tržní 21, Frýdek-Místek tel.: 606 199 254 e-mail:lucie.hruskova@uzamku.cz www.uzamku.cz Po - Pá: 12:00 - 17:00 So: 09:00 - 11:00

28

nevěsty a družičky máme svatební obuv v bílé a krémové barvě. Boty jsou velmi kvalitní české výroby. Rovněž máme velkou nabídku svatebních oznámení a snubních prstenů. Kromě klasických zlatých nabízíme i dnes velmi oblíbené prsteny z titanu, wolframu a chirurgické oceli. Pro pány máme připraveny velmi žádané SLIM košile (zeštíhlené), kravaty, plastrony, regaty a další. Pokud si s něčím nevíte rady, obraťte se na nás a my se Vám rádi budeme věnovat. Naším cílem je spokojenost zákazníka, klidná a nádherná svatba a kladná zpětná vazba.


již od 11 950,- Kč Žaneta Tolochová Consultant Delor International, spol. s r.o.   Jurečkova 6   702 00 Ostrava 

29

Tel.:     Gsm:  email: 

+420 553 034 400 +420 603 464 622  tolochova@delor.cz                           

WWW.DELOR.CZ


Několik tipů na svatební tabuli

GRILOVANÝ VÁLEČEK Z VEPŘOVÉ PANENKY V PARMSKÉ ŠUNCE Druhé místo letošního roku patří grilovanému válečku v parmské šunce. Vskutku zajímavou je jeho příprava. Vytvoření váleček se ugriluje, čím se spojí s parmskou šunkou. Ta pak vytvoří slanou kůrčičku, která zdůrazňuje chuť vepřové panenky. Dekoraci a jemné zavonění propůjčí snítka bazalky. K tomuto jídlu doporučujeme bílá vína z edice Karla Rodena.

30


ANANAS S PARMSKOU ŠUNKOU Každé svatební menu se řídí přísnou logikou. Předkrmy se též volí systematicky, aby nenarušovaly rozdílností. Ananas s parmskou šunkou se hodí zejména k jídlům s nádechem italské kuchyně.

31


VEPŘOVÁ PANENKA SE SVAZKEM ZELENÝCH FAZOLEK V ANGLICKÉ SLANINĚ

Podáváme se šťouchaným bramborem. Patří k nejhezčím jídlům svatebních tabulí. Dekorujeme chilli chloupkem.

32


MALINOVÝ SORBET PODÁVANÝ S VALAŠSKOU HRUŠKOU

Oblíbeným vyvrcholením svatební tabule bývá dezert. Čestné místo zde mají sorbety. Podávají se buď s čerstvým ovocem, doporučujeme však i se švestkou vařenou ve víně se skořicí.

Trápí Vás, co na svatební stůl? Nechte se inspirovat webem www.svatebnimenu.cz . Rozhodli jsme se vydat kompletní katalog osvědčených dobrot, které svatebčané vždy ocení. Na dané stránky postupně doplňujeme nové a nové tipy.

... stačí si vybrat :o) 33

H


Odkazy, keré najdete v tomto čísle: Svatební ubytování a cesty www.hoteluholubu.com

Floristika www.metamorphosy.cz

Oblečení www.delor.cz www.glamourie.cz www.podperinou.cz

Pořádání eventů www.honzaskranka.cz

Foto www.photokihary.cz www.honzaskranka.cz

Gastronomie www.svatebnimenu.cz Svatební salony www.uzamku.cz

Elektronický magazín SVATEBNÍ EVENT pro HOTEL&GARDEN U Holubů vyrobila redakce marketingové a PR agentury STORY UP,s.r.o.

www.storyup.cz Odpovědný šéfredaktor, příjem inzerce: Jan Škraňka, jskranka@honzaskranka.cz, 733 627 389. Všechna práva majitelů fotografií a textů jsou vyhrazena. Jakékoli další použití pouze se svolením autorů. Ezine je zdarma a je určen pro jakékoli další šíření!

34

Profile for Honza Škraňka

Svatební event 1/2014  

Připravujete svatbu? Chcete se inspirovat svatební atmosférou? Nebo se jenom zajímáte o dobré jídlo, fotografie a úžasný hotel? Pak si nenec...

Svatební event 1/2014  

Připravujete svatbu? Chcete se inspirovat svatební atmosférou? Nebo se jenom zajímáte o dobré jídlo, fotografie a úžasný hotel? Pak si nenec...

Advertisement

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded

Recommendations could not be loaded