Page 1


Noktalama Hataları  Zzzz ,  Zzzz,  Zzzz,Zzzz  Zzzz, Zzzz  Zzzz ,Zzzz  Zzzz, Zzzz  Zzzz.Zzzz  Zzzz. Zzzz  ….


Yazım Hataları  Çk  Çok  Paragraflar arası uygun aralık verilmeli.  Her ödev Gözden Geçir  Yazım Denetim yapılmış olması gerekir.


Resim Hataları  Ödeve konan resimler Thumbnail (Başparmak Tırnağı) yani ön izleme için boyutu küçültülmüş resimler olmaması gerekir.  Örnek: Yanlış/False

Doğru/True


Video Eklemeleri  Özellikle Internet videosu ekleneceği zaman Ekle Video Web Sitesinden Video… seçilmeli

 Eklenen kod hata verirse kodun bazı kısımlar çıkarılır veya «old embed code» seçilir. Birçoğunun altında tıklama alanlarını kaldırarak kodun özelliklerini azaltabilirsiniz.


 Yeni kodu ofis desteklemediğinden «old embed code» seçilir.


Konu Bütünlüğü veya Doğru Senaryo  Konu dışı ifadeler veya verilen senaryo dışında ödevin hazırlanmaması gerekir.

 Konu dışı gerekir.

resim

veya

videoların

eklenmemesi

 Konu başlığı seçilmeli ve ödevin başında verilmelidir. Bu başlığın altında adı, soyadı, okul no, tarih, e-mail gerekirse okul eklenmelidir. Bunların bir kısmı ödevin sonuna da eklenebilir.


Zamanında Teslim  Ödev istenen zamanda teslim edilmesi gerekir. Zamanını iyi değerlendirmenin de bir not olduğunu unutmayınız.


Kelimelerin Anlamları  Bazı teknik kelimelerin özellikle ilk kullanımında farklı kullanımları ve alternatiflerini de yazınız.

 Ör: Koagülasyon, pıhtılaşma (coagulation)


Ödevin Size Ait Olması  Ödevin size ait olması mutlaka ve mutlaka şarttır.  Bu yolda başka alternatifler aranamaz.  Ödevin kayıt adı ve bilgisayarı size ait olmalıdır.

 Ödev veriliş tarihinden önce yapılmış olmamalıdır.  Yukardaki kayıtlarda bir şüphe olması ödevinizde alacağınız notu etkilemesi kaçınılmazdır ve itiraz etme hakkınız olsa da ispatlamak size aittir.


Kontrol

Ödevlerde Gördüğüm Hatalar  

Ödevlerde Gördüğüm Hatalar Homework, error, mistake Mehmet Keçeci

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you