Page 1

2013

kaski rowerowe okulary sportowe


TECHNOLOGIE OKULARÓW 2013 TWIST FIT NOSE

Miękkie, obrotowe noski pozwalają na indywidualne dopasowanie do każdego kształtu nosa.

VENTING LENS

Otwory w górnej części soczewek zapewniają ukierunkowany przepływ powietrza i wentylację wewnętrznej części szkieł. To skutecznie chroni szkła przed zaparowaniem.

SMALL SIZE Kobiety lub nastolatki często mają bardzo szczupłe twarze. ALPINA oferuje odpowiedni rodzaj okularów sportowych, również dla tej grupy klientów.

adaptable nosepad Formowany na zimno „nosek“ okularów pozwala na dokładne dopasowanie ich do każdego kształtu i szerokości nosa.

OPTIMIZED AIRFLOW Mocno zakrzywione soczewki doskonale otaczają twarz. Chronią oczy przed przeciągiem, chłodem i poprawiają widzenie. Pośredni przepływ powietrza zapobiega parowaniu soczewek.

CHANGING LENS SYSTEM

Z wymiennymi szkłami jesteś optymalnie wyposażony do wszelkich warunków oświetleniowych. Ciemne szkła są idealne przy silnym świetle słonecznym. Pomarańczowe szkła są używane gdy jest mglisto, światło jest rozproszone i o zmierzchu. Niezabarwione szkła praktycznie nie absorbują światła w ogóle, ale jak wszystkie soczewki ALPINA zapewniają doskonałą ochronę przed promieniami UV, wiatrem, kurzem i owadami. Wszystkie wymienne szkła są w etui w komplecie z okularami.

2 COMPONENT DESIGN

Połączenie odpornej ramki, przyjemnych wykończeń w okolicy czoła i miękki nosek zwiększają komfort i dopasowanie.

Przeguby boczne służące do regulacji kąta nachylenia zauszników, optymalizują dopasowanie okularów: szkła mogą być ukierunkowane na czoło, aby zatrzymać pęd powietrza lub mogą być od niego odchylone dla lepszej wentylacji i ochrony przed zaparowaniem.

COLDFLEX

Formowane na zimno zauszniki poprawiają przyczepność okularów i zwiększają komfort noszenia.

INClusive Case SPARE LENSES

System wymiennych szkieł w okularach ALPINA daje Ci możliwość wyboru trzech różnych soczewek – jedne w okularach i dwie zapasowe w etui.

2

ADJUSTABLE INCLINATION

Wszystkie okulary sportowe Alpina dostępne są wraz z etui. Etui dla modeli z wymiennymi szkłami mają dodatkową kieszonkę do przechowywania nieużywanych aktualnie szkieł.


TECHNOLOGIE KASKÓW 2013 CERAMIC

CERAMIC to nazwa zewnętrznej powłoki wszystkich kasków ALPINA produkowanych w technologii IN-MOLD. To lekkie i cienkie tworzywo jest nie tylko niezwykle odporne na uszkodzenia i zadrapania, ale także odporne na UV oraz posiada właściwości antystatyczne.

CARBON STAYS Wstawki z karbonu zostały użyte do wzmocnienia boków w kasku PHEOS.

CUSTOM FIT SYSTEM

System regulacji CUSTOM FIT posiada trzystopniową regulację nachylenia co umożliwia doskonałe dopasowanie do kształtu potylicy użytkownika.

AIRFLOW VENTS HI-EPS

HI-EPS to wysokorozciągliwy polistyren. Wewnętrzna skorupa wszystkich kasków In-Mold jest wykonana z HI-EPS. Pochłania siły działające na niego podczas upadku aby zapewnić użytkownikowi możliwie najwyższy stopień ochrony. HI-EPS jest materiałem o szczególnie małych porach. Składa się z niezliczonych, mikroskopijnych kieszonek powietrznych i to właśnie one zapewniają działanie ochronne. Ponadto, HI-EPS nie nasiąka wodą (czytaj: potem).

Sprytne rozmieszczenie otworów zapewnia optymalną wentylację i chłodzenie.

RUN SYSTEM ERGO PRO

Najlepszy system dopasowania w kaskach ALPINA posiada dwa duże „zagłówki” oraz pokrętło regulacji, oba wykonane z dwuskładnikowej mieszanki tworzyw sztucznych i gumy.

FLY NET

Dla ochrony przed ukąszeniami owadów, przednie otwory niektórych modeli zostały pokryte siatką.

RUN SYSTEM ERGO PLUS INMOLD TEC

Technologia in-Mold to proces, który scala piankę wewnętrzną z zewnętrzną powłoką kasku pod znacznym ciśnieniem i w wysokiej temperaturze. Rezultatem jest całkowite połączenie warstw i niezwykle stabilna konstrukcja kasku o niewielkiej wadze. Z kaskiem In-Mold, ochrona przed siłami mechanicznymi, np. takimi jak te generowane przez upadek na ostry obiekt, jest znacznie większa niż w kaskach zbudowanych w innej technologii.

antibacterial interior

Wkładki kasku wykonane są z materiału nowej generacji. Wyściółka ta skutecznie zmniejsza ilość bakterii i tym samym zapobiega powstawaniu zapachów powodowanych poceniem się.

System dopasowania posiadający również nowo opracowane „zagłówki“ żeby równomiernie rozprowadzać nacisk oraz nowe, łatwiejsze w obsłudze pokrętło regulacji z tyłu kasku.

RUN SYSTEM ERGO PAD SET Zamiast regulacji RUN SYSTEM w kaskach BMX użyj wkładek o różnych grubościach do regulacji rozmiaru. Wkładki są również łatwe do uprania.

Trzeci z nowych systemów regulacji nie posiada „zagłówków“ ale jest wyposażony w nowo opracowane pokrętło regulacji wykonane z dwuskładnikowej mieszanki.

TWIN SHELL

Nowa konstrukcja, w której sprytnie wtopiona druga powłoka jest dodatkowym wzmocnieniem struktury kasku co zapewnia optymalną ochronę.

EDGE PROTECT

EDGE PROTECT to sposób wykończenia dolnej krawędzi kasku z zastosowaniem technologii In-Mold. To bardzo ważny element bezpieczeństwa w przypadku upadku na bok i zapewnia skuteczną ochronę przed uszkodzeniem pianki EPS, z której wykonana jest skorupa kasku. Również podczas codziennego użytkowania EDGE PROTECT sprawia, że kask mniej się niszczy, choćby podczas przechowywania i przewożenia.

ERGOMATIC

Wszystkie kaski ALPINA są wyposażone w system ERGOMATIC - paski ze sprzączką. Automatyczny, wielostopniowy system regulacji jest łatwy w obsłudze przy użyciu tylko jednej ręki i zapobiega otwarciu się w przypadku zderzenia.

RUN SYSTEM CLASSIC

Proste i wytrzymałe pokrętło regulacji, które łatwo i bezpiecznie utrzymuje prawidłową pozycję kasku.

REFLECTOR SHIELD PROTECT

Zdejmowany, ruchomy daszek chroni twarz zarówno przed błotem jak i promieniowaniem słonecznym.

Nasze kaski dla miejskich rowerzystów i osób dojeżdżających do pracy przyciągają uwagę odblaskowymi paskami i naklejkami.

FLASH LIGHT Światło diodowe LED z bardzo łatwym systemem montażu na magnes w tylnej części kasku posiada trzy opcje świecenia.

3


ALPINA TWIN-SHELL w NOWYM KASKU PHEOX ZASTOSOWANO WIELE CECH znanego już PHEOS‘a. jEDNAK pRAWDZIWĄ INNOWACJĄ JEST TWIN-SHELL DESIGN KTÓRY JEST DODATKOWĄ POWŁOKĄ WZMACNIAJĄCĄ STRUKTURĘ KASKU CO JEST KLUCZOWE DLA DOSKONAŁEJ OCHRONY. PHEOS i PHEOS L.E. z karbonowymi insertami są wybierane przez zawodników do wyścigów szosowych i górskich. Nowy PHEOX i jego górski bliźniak PHEOX L.E. używają tych samych technologii przetestowanych w Pucharze Świata - tylko bez karbonu. Zamiast tego użyto technologii ALPINA TWIN-SHELL. W odróżnieniu od konwencjonalnych kasków, PHEOX posiada nie tylko górną powłokę ale także drugą poliwęglanową strukturę rozpiętą pomiędzy wewnętrzną częścią kasku a jego powłoką. Ta druga powłoka jest nierozerwalnie połączona z zewnętrzną skorupą i granulatem EPS z zastosowaniem technologii In-mold - do optymalnego rozkładu ciśnienia, jeśli przyjdzie co do czego.

4


TECHNOLOGIE

INMOLD

HI-EPS

W technologii In-mold, poliwęglan, z którego wykonano górną powłokę kasku i granulat EPS, z którego wykonany jest korpus kasku zostały połączone w wysokiej temperaturze i pod ciśnieniem. Tworzy to nierozerwalne połączenie powłoki górnej i dolnej na całej powierzchni spojenia. Zaleta: kask jest bardzo lekki, ale niezwykle wytrzymały.

Wewnętrzna powłoka każdego kasku ALPINA jest wykonana z HI-EPS (wysokorozciągliwego styropianu). Składa się on z mikroskopijnych kieszonek powietrznych, które optymalnie pochłaniają siły uderzenia działające na kask podczas wypadku. HI-EPS umożliwia optymalny efekt ochronny nawet przy dużej ilości otworów wentylacyjnych.

AIR FLOW VENTS ALPINA inwestuje dużo czasu i energii w ciągłe doskonalenie wentylacji naszych kaskach rowerowych. Za pomocą tunelu aerodynamicznego inżynierowie testują konfigurację otworów co pozwoliło osiągnąć efekt „Venturi’ego“ wewnątrz kasku. Pozwala to efektywnie chłodzić głowę, zmniejszać wydzielanie potu i zwiększyć wydajność.

5


W 1996, RUN SYSTEM zREwolucjonizował świat kasków. od 17 lat pokrętło regulacji pod tylną częścią kasku jest najlepszym rozwiązaniem na rynku. w 2013, ALPINA prezentuje nową EwOLUcję: RUN SYSTEM ERGO. Czy najlepszy kask na świecie ochroni głowę jeśli podczas wypadku nie siedzi mocno tam, gdzie należy? Ponad trzydzieści lat doświadczeń ALPINY pokazuje, że optymalny system pasków i ich dostosowanie do kształtu głowy użytkownika z milimetrową dokładnością są równie istotne co sama skorupa kasku. RUN SYSTEM, opatentowany system regulacji udowodnił wielokrotnie swoją efektywność w tej materii. ALPINA oferuje teraz cztery różne systemy z obrotowym pokrętłem. Czy w wyścigu Pucharu Świata Cross-Country czy podczas niedzielnej przejażdżki - z kaskiem ALPINA jesteś zawsze bezpieczny.

6

Y-CLIP

ERGOMATIC

Kask może skutecznie chronić użytkownika tylko jeśli prawidłowo pozostaje na głowie podczas upadku. Utrzymanie dwóch pasków pod uchem odgrywa kluczową rolę w tym procesie. System ALPINA “Y-Clip” gwarantuje regulację z dokładnością co do milimetra - w ciągu kilku sekund.

Sprawdzony milion razy i używany we wszystkich kaskach ALPINA: nasz sławny pasek z czerwonym przyciskiem i wielostopniowy automatyczny mechanizm blokujący. ERGOMATIC można obsługiwać jedną ręką - jadąc pod górkę pasek można poluzować oraz dokręcić podczas zjazdu. Ma także zabezpieczenie przed samootwarciem podczas upadku.


ergonomia

RUN SYSTEM ERGO PRO

RUN SYSTEM ERGO+

Topowy model nowych systemów dopasowania ALPINA posiada dwa duże „zagłówki“ na lewo i na prawo od centrum oraz na nowo zaprojektowane pokrętło regulujące. Oba skrzydełka w kształcie poduszki i pokrętło zostały wykonane z mieszanki składającej się z tworzyw sztucznych i gumy.

Podobnie jak jego starszy brat RUN SYSTEM ERGO PRO, drugi najbardziej zaawansowany system regulacji, oferuje „zagłówki“ rozprowadzające ciśnienie oraz nowe pokrętło ze zwiększoną łatwością użytkowania. Jedyna różnica: zagłówki w kształcie skrzydełek i pokrętło wykonane są z tworzyw sztucznych.

RUN SYSTEM ERGO

RUN SYSTEM CLASSIC

Trzeci system regulacji RUN SYSTEM ERGO, nie posiada „zagłówków“. Zamiast tego został wyposażony w nowo opracowane pokrętło regulacji wykonane z dwuskładnikowej mieszanki - aby trzymał się dobrze na głowie nawet podczas regulacji.

Rowerzyści wykorzystujący swoje rowery na krótkie, weekendowe przejażdżki nie muszą mieć bardzo zaawansowanych systemów regulacji. Dla tych potrzeb, nasz RUN SYSTEM CLASSIC w zupełności wystarcza. Proste i wytrzymałe pokrętło trzyma kask na głowie w prawidłowej pozycji.

7


ROAD © Stefan Eisend

PHEOS 1

Niezwykle lekki, optymalnie wentylowany i aerodynamiczny: Nasz najlepszy kask szosowy jest produktem wybieranym przez ambitnych kolarzy, zorientowanych na zawody rowerowe. Waga: 220 g Wentylacja: 20 otworów Cena: 499,90

1 red-white

2

2 black-white

A9649.2.52 rozmiar 55-59 A9649.2.34 rozmiar 55-59 A9649.3.52 rozmiar 58-63 A9649.3.34 rozmiar 58-63

wynik testu:

bardzo dobry

Numer 07/10: „Szlachetnie wyglądający Pheos jest bardzo dobrze wentylowany i wyjątkowo wygodny. Jakość wykonania jest bez zarzutu.”

8

8


PHEOX 1

Nowy brat Pheos‘a oferuje te same zalety, które posiada nasz najwyższy model lecz użyto w nim nowej konstrukcji ALPINA TWIN-SHELL zamiast karbonowych insertów. Waga: 225 g Wentylacja: 20 otworów Cena: 399,90

2

1 white-grey-silver

2 white-red

A9674.2.12 rozmiar 55-59 A9674.3.12 rozmiar 58-63

A9674.2.14 rozmiar 55-59 A9674.3.14 rozmiar 58-63

NEW

9

VECTOR 1

VECTOR punktuje zarówno wśród początkujących jak i profesjonalistów z jego doskonałą równowagą pomiędzy wagą a wentylacją oraz bezkonkurencyjnym stosunkiem jakości do ceny. Waga: 230 g Wentylacja: 17 otworów Cena: 249,90

2

1 white-silver

2 white-blue

A9643.1.13 rozmiar 53-57 A9643.3.13 rozmiar 58-63

A9643.1.15 rozmiar 53-57 A9643.1.22 rozmiar 53-57 A9643.3.22 rozmiar 58-63

3 anthracite-black

3

9


© Stefan Eisend

MTB PHEOS L.E.

1

Zwycięzca testów dla pełnokrwistych rowerzystów: Dzięki swoim unikalnym, karbonowym insertom nasz najlepszy kask jest wyjątkowy lekki i bezpieczny.

2

Waga: 225 g Wentylacja: 20 otworów Cena: 519,90

1 white matt

2 black matt

3 grey-white matt

A9653.2.13 rozmiar 55-59 A9653.3.13 rozmiar 58-63

A9653.2.33 rozmiar 55-59 A9653.3.33 rozmiar 58-63

A9653.2.35 rozmiar 55-59

3

10


B

PHEOX L.E. 1

Nasz nowy model odziedziczył wnętrze, matową powierzchnię i daszek z Pheos‘a L.E. Nowa i wyjątkowa jest jego podwójna konstrukcja w technologii ALPINA TWIN-SHELL. Waga: 230 g Wentylacja: 20 otworów Cena: 419,90

2

1 white-green matt

2 grey-blue matt

3 grey-titanium matt

A9682.2.23 rozmiar 55-59 A9682.3.23 rozmiar 58-63

A9682.2.22 rozmiar 55-59 A9682.3.22 rozmiar 58-63

A9682.2.21 rozmiar 55-59 A9682.3.21 rozmiar 58-63

NEW 3

diabeł tkwi w szczegółach PHEOS L.E. Jest jednym z najlepszych KASKÓW ROWEROWYCH na świecie. JEGO ZWYCIĘSTWA W TESTACH I ZDOBYTE NAGRODY potwierdzAJĄ ZDECYDOWANIE JEGO POZYCJĘ. GENERACJA 2013 PRZYNOSI KOLEJNE optymalizacjE - DLA jeszcze więKSZEJ FRAJDY i bezpieczeństwA. Kolekcja kasków Alpina zapewnia optymalną ochronę głowy dla każdego rowerzysty. Nasz najlepszy kask MTB - Pheos L.E. łączy w sobie najlepsze materiały i najbardziej zaawansowane technologie oraz najnowsze osiągnięcia inżynierów ALPINY. Karbonowe inserty czynią go wyjątkowo solidnym, a jednocześnie bardzo lekkim. 20 otworów daje jeszcze lepszą wentylację niż poprzednie modele ze względu na zwężający się kształt otworów. Przynosi to korzyści nie tylko najlepszym na świecie zawodnikom zespołu „Multivan Merida“.


ŚWIATOWY

SUKCES Alpina ma najlepszych na świecie TESTERów kasków - Multivan-Merida Biking TEAM to najwyższej klasy zawodnicy jak GUNN-RITA DAHLE FLESJA i JOSÉ ANTONIO HERMIDA. Złoto i srebro na igrzyskach olimpijskich, 10 tytułów mistrza świata i 11 europejskich tytułów, a także 30 zwycięstw w Pucharze Świata i liczne zwycięstwa w krajowych mistrzostwach: Multivan Merida Biking Team od lat dominuje na profesjonanej scenie MTB. Zawodnicy używają kasków i okularów ALPINA od zwycięstwa do zwycięstwa. Dla naszych inżynierów rozwoju produktu są po prostu najlepszymi zawodnikami, ale również najlepszą ekipą testową na świecie ...

12


D-ALTO Numer 04/2011: “Bardzo dobrze wentylowany, lekki D-ALTO ma bardzo dobre dopasowanie z elastycznym systemem regulacji. Wszechstronny talent.”

Numer 07-2009

1

2

Nasz wielokrotnie nagradzany kask wygrywa niską wagą, optymalną wentylacją i bezkonkurencyjnym dopasowaniem. Waga: 230 g Wentylacja: 26 otworów Cena: 349,90 3 1 white-prosecco

2 dark silver-lime

3 black-white

4 black-darksilver-red

A9634.1.20 rozmiar 52-57

A9634.1.21 rozmiar 57-61

A9634.3.37 rozmiar 57-61

A9634.3.23 rozmiar 57-61

4

13


MYTHOS 2.0 L.E. NEW

1

2

Nasz absolutny bestseller zapewnia doskonałe dopasowanie i najlepszy stosunek jakości do ceny. Z nowym daszkiem i systemem regulacji Run Ergo Pro. Waga: 250 g Wentylacja: 25 otworów Cena: 329,90

14

4

1 newspaper

2 black matt

3 white-green

4 white-prosecco

A9671.1.12 rozmiar 52-57 A9671.3.12 rozmiar 57-62

A9671.1.32 rozmiar 52-57 A9671.3.32 rozmiar 57-62 A9671.5.32 rozmiar 59-64

A9671.1.18 rozmiar 52-57

A9671.1.20 rozmiar 52-57

3


MYTHOS 2.0 03/2010

wynik testu:

NEW

wybitny

1

2

3

Doskonała ochrona głowy dla rowerzystów dbających o styl - znakomicie nadaje się także do pokonywania „szlaku do biura“. Dostępny również w rozmiarze XXL. Waga: 250 g Wentylacja: 25 otworów Cena: 299,90

4

1 white-cyan-magenta

2 black-white lines

3 white-silver

4 white-lightblue

A9672.1.18 rozmiar 52-57

A9672.1.20 rozmiar 52-57 A9672.3.20 rozmiar 57-62 A9672.5.20 rozmiar 59-64

A9672.1.14 rozmiar 52-57

A9672.1.16 rozmiar 52-57

15


TOUR kASKI ROWEROWE ALPINa Z LINII “TOUR” MAJĄ TĄ SAMĄ DEWIZĘ: DYSKRETNY, KLASYCZNY WYGLĄD I NAJNOWOCZEŚNIEJSZE WNĘTRZE ZE SPRYTNYMI ROZWIĄZANIAMI. Nie każdy potrzebuje bardzo sportowego kasku do wyścigów. Linia Alpina „Tour“ zaadresowana jest do wymagających rowerowych hobbystów szukających optimum w zakresie bezpieczeństwa w drodze do ogródka piwnego lub na weekendowej trasie - z dyskretnym wyglądem i nieprzesadną ceną. Dzięki systemowi dopasowania, nasze kaski mogą być optymalnie dostosowane do (prawie) każdego kształtu głowy. I kolejny mały ale istotny szczegół: Przednie otwory są pokryte siatkami. Nie pogarszają w żaden sposób przepływu powietrza, ale zapewniają skuteczną ochronę przed niepożądanymi niespodziankami jak np. owady.

© FRANZ FALTERMAIER

16


SKID NEW

Opcjonalnie ALPINA Multi-Fit-Light A9899.9.96

1

2

3

Sportowy kask z opcjonalnym oświetleniem dla świadomych stylu rowerzystów. Jego atuty to elegancki kształt i doskonałe wykończenie. Waga: 245 g Wentylacja: 17 otworów Cena: 199,90

4

5

1 white-black-yellow

2 black-anthracite

3 black-white-red

4 pearlwhite-iceblue

5 white-silver

A9677.1.17 rozmiar 53-57

A9677.1.16 rozmiar 53-57 A9677.3.16 rozmiar 58-63

A9677.1.13 rozmiar 53-57 A9677.3.13 rozmiar 58-63

A9677.1.12 rozmiar 53-57

A9677.1.15 rozmiar 53-57

17


PANOMA Opcjonalnie ALPINA Multi-Fit-Light A9899.9.96

1

2

4

3

Klasyczny i dyskretny kask rowerowy do codziennego użytku i na weekend. Dla młodych i starych, w dowolnym miejscu i czasie. Z opcjonalnym oświetleniem ALPINA multi-fit. Waga: 255 g Wentylacja: 23 otworów Cena:179,90

18

5

1 white-prosecco

2 black-anthracite

3 black-white-red

4 blue-lime

5 pearlwhite-magenta

A9665.1.12 rozmiar 52-57

A9665.3.31 rozmiar 56-59

A9665.3.32 rozmiar 56-59

A9665.3.82 rozmiar 56-59

A9665.1.15 rozmiar 52-57


Górna powłoka kasku: gorąca polikarbonowa płyta ze wzorem jest naciągana na kask a następnie stygnie i otrzymuje swój kształt.

Teraz robot wycina z najwyższą precyzją wszystkie otwory aby pasowały do skorupy kasku.

MADE IN GERMANY! W ALPINie myśl techniczna, PROjektowanie I PRODUKCJa - wszystko to powstaje w NIEMCZECH. BADANIA I CERTYFIKACJA wykonywane są również w Niemczech, w TÜV RHEINLAND®. Model nowego kasku wykonany z żywicy stanowi podstawę do stworzenia prototypu i wdrożenia go do produkcji. Pliki CAD zawierające projekt kasku są wysyłane do fabryki, która rozpoczyna produkcję form i narzędzi do złożonego procesu formowania skorupy In-mold. Później następuje faza testowania i kask jest nadal udoskonalany do optymalnego wyniku założonego przez inżynierów. Następnie prowadzone są rozległe badania na własnym stanowisku testowym. Wszystkie elementy muszą być zgodne z obowiązującym standardem EN 1078 i są wydawane przez TÜV Rheinland®. Produkcja seryjna - oczywiście „made in Germany“, - rozpoczyna się w momencie gdy tylko wydany zostanie certyfikat. Od początkowego pomysłu upływają dwa lata zanim nowy kask pojawi się w punkcie sprzedaży. Dla kontrastu, seryjna produkcja zajmuje zaledwie 10 minut.

NIEMIECKA PRODUKCJA Przewaga krótkich kanałów: Po wykonaniu wszystkich czynności górna skorupa kasku jest lekka jak piórko ale też bardzo mocna - teraz czekają ją testy jakości.

Grande Finale! W końcowej produkcji, każdy kask otrzymuje paski, wewnętrzne komponenty i naklejki. Nie gdzieś na świecie, ale właśnie w Niemczech. 19


SPICE LIGHT

1

2

Spice Light to świetny towarzysz rodzinnych wycieczek rowerowych, jak również bardziej wymagających wypraw w teren. Dzięki eleganckiemu, błyszczącemu wykończeniu w jednolitej kolorystyce i dynamicznemu kształtowi skorupy z przyjemnością założysz go na każdą wycieczkę! Waga: 240 g Wentylacja: 17 otworów Cena: 159,90 1 black

3 silver

2 white

A9662.1.31 rozmiar 53-57 A9662.3.31 rozmiar 58-53

A9662.1.32 rozmiar 53-57 A9662.3.32 rozmiar 58-53

A9662.1.11 rozmiar 53-57

3

20


TOUR 3

1

2

3

Ten podstawowy model do rekreacyjnej jazdy w terenie ma parametry jak jego dużo drożsi bracia: konstrukcja In-Mold, powłoka Ceramic Shell, doskonałe zapięcie Ergomatic zapewnią komfort i bezpieczeństwo na każdej wycieczce. Waga: 365 g Wentylacja: 21 otworów Cena: 119,90 1 red-silver

2 blue-silver

3 black-silver

A9661.3.51 rozmiar 58-63

A9661.3.81 rozmiar 58-63

A9661.3.31 rozmiar 58-63

21


ALPINA PARK NEW

1

Nasz nowy kask ALPINA PARK na ulicę, do miejskiego stylu jazdy z wytrzymałą powłoką hard-shell i zdejmowanym daszkiem. Do tego świeże grafiki plus świetny stosunek jakości do ceny. Waga: 390 g Wentylacja: 6 otworów Cena: 159,90

3

1 black wolf

2 wheels white

3 exit

A9679.1.11 rozmiar 54-59

A9679.1.13 rozmiar 54-59

A9679.1.12 rozmiar 54-59

22

2


JUNIOR FB JUNIOR 2.0

GAMMA

GAMMA FLASH

COMET 2

23


FB JUNIOR 2.0 NEW

Opcjonalnie ALPINA Multi-Fit-Light A9899.9.96

1

2

3

4

Nasz młodzieżowy kask FB 2.0 JUNIOR posiada te same mocne strony co kaski ALPINA dla dorosłych - idealne dla młodych sportowców i dbających o bezpieczeństwo rodziców. Opcjonalnie światełko tylne ALPINA Multi-Fit-Light. Waga: 230 g Wentylacja: 14 otworów Cena: 159,90

5

6

FB JUNIOR

FB JUNIOR

1 white-pink

2 white-cyan-lime

3 black-white-red

4 anthracite-green

5 white-print

6 white-pink

A9678.1.16 rozmiar 50-55

A9678.1.12 rozmiar 50-55

A9678.1.14 rozmiar 50-55

A9678.1.15 rozmiar 50-55

A9637.1.17 rozmiar 50-55

A9637.1.18 rozmiar 50-55

24

Cena: 149,90

Cena: 149,90


GAMMA FLASH Wbudowane oświetlenie

1

3

2 Najmłodsi potrzebują maksymalnego bezpieczeństwa! Gamma Flash spełnia ten warunek. Jego najważniejsze cechy to: powłoka In-mold, którą pokryty jest również tył kasku i zintegrowane światełko umieszczone wysoko na kasku aby było widoczne również wtedy gdy przewozisz dziecko w foteliku. Waga: 230 g Wentylacja: 10 otworów Cena: 149,90

5

4

1 pirate

2 princess

3 white-flower

4 dolphin

5 racing

A9660.1.84 rozmiar 51-56

A9660.1.55 rozmiar 51-56

A9660.1.11 rozmiar 51-56

A9660.1.41 rozmiar 51-56

A9660.1.12 rozmiar 51-56

25


GAMMA

1

2

3

Podobnie jak jej „świecący“ brat, Gamma zapewnia optymalną ochronę nawet dla małych dzieci - a dzięki swojej unikalnej formie jest odpowiedni do fotelików rowerowych i przyczepek! Waga: 230 g Wentylacja: 10 otworów Cena: 125,90

5

1 red firefighter

2 pirate

3 blue dolphin

4 blue-lime

5 princess

A9658.0.54 rozmiar 46-51 A9658.1.54 rozmiar 51-56

A9658.0.82 rozmiar 46-51 A9658.1.82 rozmiar 51-56

A9658.0.84 rozmiar 46-51 A9658.1.84 rozmiar 51-56

A9658.0.83 rozmiar 46-51 A9658.1.83 rozmiar 51-56

A9658.0.52 rozmiar 46-51 A9658.1.52 rozmiar 51-56

26

4


COMET 2

1

2

3

2

Comet 2 jest kolorowy i łatwy w dopasowaniu. Nowoczesny kształt zapewni Twojemu dziecku komfort i świetny wygląd także wtedy, gdy podróżuje ono w foteliku na Twoim rowerze. Waga: 230 g Wentylacja: 10 otworów Cena: 99,90

1 pink flower A9633.1.12 rozmiar 51-56

4

5

2 silver-blue

3 silver-red

4 princess

5 blue pirate

A9633.1.21 rozmiar 51-56

A9633.1.11 rozmiar 51-56

A9633.0.56 rozmiar 46-51

A9633.0.85 rozmiar 46-51

27


Kaski i gogle zimowe zapowiedĹş sezonu

2013.2014

28


OKULARY SPORTOWE

29


Jasna wizja w SPORcie od dziesięcioleci, ALPINA jest zaangażowana w ochronę głów sportowców a także ich oczu - z dużym wyborem okularów sportowych. Portfolio okularów Alpina pokrywa potrzeby każdego sportowca. Zawodnicy dostają szczególnie skuteczną ochronę w okularach TWIST FOUR SHIELD VL+ z jedną, dużą szybką. Rowerzyści MTB będą zadowoleni z modnych pełnoramkowych okularów TWIST FOUR 2.0 VL. Mamy również w ofercie okulary z wymiennymi soczewkami a jeśli masz wyjątkowo szczupłą twarz lub nosisz okulary na receptę - z ALPINĄ możesz być pewien, że znajdziesz swoje wymarzone okulary.

30


TWIST FIT NOSE

ADJUSTABLE INCLINATION

Wysokiej jakości okulary sportowe adaptują się do każdego kształtu i szerokości nosa dzięki TWIST FIT NOSE, który wykorzystuje doskonale dopasowany system regulacji nosków.

Dzięki przegubom można lepiej dopasować okulary: mogą być ukierunkowane na czoło, lub być od niego odchylone dla lepszej wentylacji i ochrony przed zaparowaniem.

OPTIMIZED AIRFLOW

VENTING LENS

Mocno zakrzywione soczewki w połączeniu z pośrednim ukierunkowaniem przepływu powietrza zapewniają doskonałą widoczność nawet podczas silnego wiatru.

Otwory między górną ramką a soczewkami gwarantują ochronę przed zaparowaniem nawet podczas ogromnego wysiłku.

MULTI LENS Wszystkie modele TRI posiadają trzy różne soczewki w komplecie: jasne - na złą pogodę, pomarańczowe - poprawiajce kontrast i ciemne na słońce.

31


VARIOFLEX+ AUTOMATYCZNE przyciemnianie + powłoka przeciw zaparowaniu. soczewki VARIOFLEX+ ŁĄCzą dwie innowacyjne technologie ALPINy: AUTOMATyczne przyciemnianie VARIOFLEX i powłokę FOGSTOP. Czy to nie brzmi znajomo? Zaczynasz długą niedzielną przejażdżkę gdy świeci genialne słońce. Zakładasz okulary z ciemnymi szkłami. Lecz już w połowie twojej trasy pogoda zmienia się. Światło staje się rozproszone i chmury zaczynają przyciemniać niebo. Teraz byłoby wspaniale mieć okulary na złe warunki pogodowe. Albo jeszcze lepiej: okulary ALPINA z systemem VARIOFLEX +, który automatycznie, w mgnieniu oka przyciemnia soczewki o dwa poziomy ochrony a dzięki powłoce FOGSTOP skutecznie zapobiega parowaniu: nasz VARIOFLEX + jest po prostu idealny w każdym przypadku.

32


TECHNOLOGie soczewek + Wysoka odporność na uszkodzenie i porysowanie

+ Wysoka odporność na uszkodzenie i porysowanie

+ Wysoka odporność na uszkodzenie i porysowanie

+ Wysoka odporność na uszkodzenie i porysowanie

+ 100 % ochrona UV A-B-C do 400 nm

+ 100 % ochrona UV A-B-C do 400 nm

+ 100 % ochrona UV A-B-C do 400 nm

+ 100 % ochrona UV A-B-C do 400 nm

+ Twarda powłoka na zewnątrz, powłoka antystatyczna Fogstop wewnątrz

+ Twarda powłoka

+ Twarda powłoka wewnątrz, lustrzana na zewnątrz

+ Twarda powłoka

+ Automatyczne dostosowanie zabarwienia soczewek do warunków oświetlenia. Bardzo szeroki zakres przyciemnienia soczewek o dwa poziomy

+ Automatyczne dostosowanie zabarwienia soczewek do warunków oświetlenia

+ Pochłania promieniowanie podczerwone

poziom ochrony transmisja światła: S0 = 80-100% · S1 = 43-80% · S2 = 18-43% · S3 = 8-18% · S4 = 3-8%

Ceramic Clear S0

Ceramic Mirror Clear/Light S1

Na słabe warunki oświetleniowe/zmierzch, ochrona przeciw owadom.

Lekko lustrzane na słabe warunki oświetleniowe/zmierzch, ochrona przed promieniowaniem podczerwonym.

Varioflex Orange/Black S1-2/S2-3

Ceramic mirror orange S2

Ceramic Mirror Blue/black S3

Lekko lustrzane, idealne na każdą pogodę, zwiększające kontrast, ochrona przed promieniowaniem podczerwonym.

Mocno lustrzane na intensywne światło, ochrona przed promieniowaniem podczerwonym.

Samoprzyciemniające się, dostosowują się do warunków oświetlenia, rozjaśniające.

Varioflex+ Orange/Black S1-3 Samoprzyciemniające się o 2 poziomy, dostosowują się do warunków oświetlenia, rozjaśniające, powłoka Fogstop.

Wszystkie soczewki we wszystkich kolorach i odcieniach oferują 100% ochrony UV i nadają się do jazdy samochodem zgodnie z wymogiem CE EN 1836:2005 + A1: 2007. Ceramic mirror multicolor S3

Ceramic black/brown S3

Mocno lustrzane na wszystke warunki oświetleniowe, bardzo rozjaśnianiające/ wzmacniające kontrast, ochrona przed promieniowaniem podczerwonym.

Ciemne soczewki na każde warunki oświetleniowe.

33


TWIST FOUR QL+ NEW 1 A8500.5.25 tytan-cyan QUATROFLEX+ black S3

1

2 A8500.5.25 white QUATROFLEX+ black S3 3 A8500.5.25 black gray QUATROFLEX+ black S3

Sportowe okulary dla tych, którzy nie uznają kompromisów. Zapewniają szerokie pole widzenia, polaryzację, powłokę FogStop oraz dopasowanie stopnia zabarwienia soczewek do panujących warunków oświetleniowych. Waga: 20 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 369,90

2

3

M-TECH 1.0 VL+ NEW 1 A8470.1.71 anthracite matt - green VARIOFLEX+ black S1-3 CERAMIC mirror orange S2

1

2 A8470.1.10 black matt - white VARIOFLEX+ black S1-3 CERAMIC mirror orange S2 3 A8245.4.10 black matt - black VARIOFLEX+ black S1-3 CERAMIC mirror orange S2

Model do zadań specjalnych z soczewkami w formacie XXL. Lista jego zalet jest zbyt długa żeby je wymienić jednym tchem. Najważniejsze z nich to magnetyczna ramka, która pozwoli na łatwą wymianę soczewek (VARIOFLEX+ i CERAMIC MIRROR) i powłoka FogStop. Waga: 25 g – poziom ochrony: S 1/2/3 Cena: 399,90

2

34

3


TWIST FOUR SHIELD VL+ NEW 1

1 A8454.1.15 white-green

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

2 A8454.1.35 black-red-white

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

3 A8454.1.10 white-black

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

Niezwykle lekkie, z maksymalną ochroną przeciwwiatrową dzięki automatycznie przyciemniającej się, jednoelementowej optyce z powłoką Fogstop są perfekcyjne do dużych prędkości - Zwycięzca testu w RoadBIKE 08/2012.

4 A8454.1.31 black

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

Waga: 24 g – poziom ochrony: S 1-3 Cena: 359,90

2

3

4

TWIST FOUR 2.0 VL+ NEW 1 A8484.1.15 white-red-black

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

2 A8484.1.10 white-green

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

3 A8484.1.25 titan-white

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

To mega stylowe połączenie pełnoramkowego modelu i wszystkich technicznych możliwości. Do zwykłych przejażdżek ale też przede wszystkim do górskiej przygody. Z powłoką Fogstop i ruchomymi zausznikami.

4 A8484.1.31 black matt

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

Waga: 26 g – poziom ochrony: S 1-3 Cena: 329,90

2

3

4

35


TWIST FOUR VL+ 01/11: “Lekkie okulary Twist Four punktują dzięki doskonałej adaptacji, bardzo dobremu dopasowaniu i świetnej ochronie przeciwwiatrowej - prawdziwy multi-talent.”

1

1 A8434.1.28 titan-cyan VARIOFLEX+ black fogstop S1-3 2 A8434.1.25 tin

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

3 A8434.1.31 black-grey matt

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

4 A8434.1.38 black-yellow

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

5 A8434.1.35 black-grey matt

VARIOFLEX+ orange fogstop S1-3

6 A8434.1.17 white-green

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

7 A8434.1.10 white

VARIOFLEX+ orange fogstop S1-3

8 A8434.1.51 red-white

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

2

3

5

4

6

Wspaniała ochrona przed wiatrem, powłoka Fogstop i automatyczne przyciemnianie, to idealne cechy okularów dla profesjonalistów. Prawdziwy multi-talent według magazynu rowerowego RoadBIKE. Waga: 23 g – poziom ochrony: S 1-3 Cena: 329,90

36

7

8


PRAFFIX 5.0 VL+ NEW

1

1 A8455.1.31 black VARIOFLEX+ black fogstop S1-3 2 A8455.1.12 white

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

3 A8455.1.117 white-cyan

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3 Zoptymalizowany kształt soczewki

Sportowe okulary w smukłym kształcie z maksymalną ochroną przed wiatrem. Powłoka Fogstop i automatyczne przyciemnianie – idealne dla osób o wąskich twarzach.

3

2

Waga: 22 g – poziom ochrony: S 1-3 Cena: 329,90

TWIST THREE 2.0 VL NEW

1

1 A8456.1.35 black matt-red VARIOFLEX black S2-3 2 A8456.1.10 white

VARIOFLEX black S2-3

3 A8456.1.25 tin

VARIOFLEX black S2-3

Dzięki regulacji nachylenia pasują jak rękawiczka - lekkie jak piórko, idealne do outdoorowych sportów z minimalną ramką i bardzo sportowym designem. Waga: 22 g – poziom ochrony: S 2-3 Cena: 229,90 2

3

37


DRIBS VL 1

1 A8440.1.10 white

VARIOFLEX black S2-3

2 A8440.1.31 black

VARIOFLEX black S2-3

Jego wentylowane soczewki skutecznie zapobiegają zaparowaniu podczas uprawiania sportu a regulowane noski poprawiają komfort noszenia w każdych warunkach. Waga: 23 g – poziom ochrony: S 2-3 Cena: 199,90

38

2


SPLINTER VL NEW 1 A8478.1.15 white-orange VARIOFLEX black S2-3

1

2 A8478.1.51 red-white VARIOFLEX black S2-3

3 A8478.1.10 white

Nowy design soczewek, które są wyciągnięte daleko do tyłu dla lepszej ochrony przed wiatrem. Sportowy charakter w lekkiej ramce.

VARIOFLEX black S2-3

4 A8478.1.25 tin -white VARIOFLEX black S2-3

Waga: 22 g – poziom ochrony: S 2-3

5 A8478.1.35 black

Cena: 199,90

VARIOFLEX black S2-3

3

2

4

5

CALLUM VL 1

1 A8457.1.31 black

VARIOFLEX black S2-3

Okulary na rower, do biegania, po nartach i do wielu innych zastosowań z ultra modną ramką oraz bezkonkurencyjnym stosunkiem jakości do ceny. Waga: 25 g – poziom ochrony: S 2-3 Cena: 169,90 „Dzięki rewelacyjnej widoczności, doskonałej ochronie przeciwwiatrowej i samoprzyciemniającym soczewkom osiągają przekonujące wyniki w swojej klasie. Szeroki zakres zmiany zabarwienia“.

39


WYMIENNE SOCZEWKI 1

MULTILENS: TRZY KOMPLETY WYMIENNYCH SOCZEWEK. Okulary z serii multilens posiadają w zestawie 3 pary ceramicznych soczewek zapewniających 100% ochrony przed szkodliwym działaniem promieni UV. CZARNE - na intensywne światło słoneczne POMARAŃCZOWE - poprawiają kontrast widzenia, idealne na pochmurne warunki BEZBARWNE - ochrona przed promieniami UV, wiatrem i insektami Do każdej zakupionej pary dostaniesz etui posiadające specjalną kieszeń na dodatkowe szkła.

40


TRI-SCRAY 1

NEW 1 A8479.3.35 black-cyan

CERAMIC mirror black S3 + CERAMIC clear S0 + CERAMIC mirror orange S2

2 A8479.3.31 black

CERAMIC mirror black S3 + CERAMIC clear S0 + CERAMIC mirror orange S2

1 A8479.3.35 white-black

CERAMIC mirror black S3 + CERAMIC clear S0 + CERAMIC mirror orange S2

Jeden z naszych najbardziej popularnych, multi-sportowych modeli. Jego cechy to m.in wymienne szkła i elastyczne skrzydełka noska. Pasuje również do smukłych kształtów twarzy. Waga: 23 g – poziom ochrony: S 0/2/3 Cena: 259,90

2

3

TRI-EFFECT 1 1 A8398.3.51 red-white

CERAMIC mirror black S3 + CERAMIC clear S0 + CERAMIC mirror orange S2

2 A8398.3.31 black

CERAMIC mirror black S3 + CERAMIC clear S0 + CERAMIC mirror orange S2

3 A8398.3.27 tin Ulubiony model z wymiennymi szkłami i gumowanymi insertami na zausznikach, dostarczany wraz etui na okulary i kieszonką na dodatkowe szkła.

CERAMIC mirror orange S2 + CERAMIC clear S0 + CERAMIC mirror black S3

Waga: 21 g – poziom ochrony: S 0/2/3

CERAMIC mirror black S3 + CERAMIC clear S0 + CERAMIC mirror orange S2

4 A8398.3.10 white

Cena: 179,90 2

3

4

41


A 120 NEW

1

1 A8491.5.21 silver lens POLARIZED black S3 2 A8491.5.21 light gold lens POLARIZED brown S3 3 A8491.5.21 black lens POLARIZED black mirror S3

Stylowy model, który bez względu na trendy panujące w modzie zawsze pozostaje na topie i od lat jest niekwestionowanym liderem wśród okularów przeciwsłonecznych. Waga: 20 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 169,90

3

2

A 109 1

NEW 1 A8486.4.31 black lens CERAMIC green S3 2 A8486.3.21 silver lens CERAMIC black mirror S3 3 A8486.3.25 gun lens CERAMIC black mirror platiniumS3

Uniwersalny styl połączony z perfekcją wykonania. Zaprojektowane dla tych, którzy chcieliby mieć jedne, doskonałe okulary zarówno do sportu jak i do noszenia na co dzień. Waga: 20 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 139,90

2

42

3


A 61 1

NEW 1 A8412.4.31 black transparent lens black gradient S3 2 A8412.4.10 white transparent lens black gradient S3

Mix klasycznego, miejskiego stylu i sportowych kształtów. Zaprojektowane z myślą o tych, którzy uwielbiają być w ciągłym ruchu. Waga: 24 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 69,90

2

A 50 1

NEW 1 A8490.4.31 black lens CERAMIC black gradient S3 2 A8490.4.10 white lens CERAMIC black gradient S3 3 A8490.4.91 havana lens CERAMIC brown gradient S3

Niezwykłe połączenie ochrony przeciwsłonecznej i stylu. Subtelna ozdoba w postaci „diamentowych“ nacięć i kryształków nie pozwoli byś pozostała niezauważona. Waga: 26 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 89,90

2

3

43


A49

89,90 zł

1

NEW 1 A8483.4.31 black lens CERAMIC black gradient S3 2 A8483.4.10 white lens CERAMIC black gradient S3 3 A8483.4.81 blue lens CERAMIC black S3 3 A8483.4.81 brown lens CERAMIC brown gradient S3

Szkła to jednak nie wszystko..., dla dziewczyn ważna jest oprawka. Niezwykle stylowa i elegancka, jednocześnie romantyczna i nowoczesna. Waga: 20 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 89,90

2

3

4

GLYDER 1

NEW 1 A8433.3.31 black transparent CERAMIC mirror platinum S3

2 A8433.3.35 black

CERAMIC mirror orange S2

3 A8433.4.25 tin

CERAMIC mirror black S3

GLYDER to multi-sportowe okulary za niewielkie pieniądze - idealny model ALPINA dla wszystkich sportów. Gumowane zauszniki gwarantują optymalne dopasowanie.

4 A8433.3.10 white

CERAMIC mirror black S3

Waga: 20 g – poziom ochrony: S 2/3 Cena: 129,90

2

44

3

4

44


DRIBS 1

1 A8371.4.85 cyan-white CERAMIC black S3

2 A8371.3.31 black

CERAMIC mirror black S3

3 A8371.3.41 lime

CERAMIC mirror black S3

Jeden z najpopularniejszych modeli ALPINA do wszechstronnych zastosowań. Bez względu na to, jaki rodzaj sportu uprawiasz ani jaki masz kształt twarzy - DRIBS zawsze pasuje!

5 A8371.4.10 white CERAMIC black S3

Waga: 23 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 129,90 2

3

4

LAXX NEW

1

1 A8395.3.10 white CERAMIC mirror black S3 2 A8395.3.28 anthracite CERAMIC mirror black S3 3 A8395.3.31 black CERAMIC mirror platinum S3

Lekkie i wygodne okulary sportowe zapewniają ochronę przed promieniowaniem UV, idealnie dopasowują się do kształtu głowy i zapewniają odpowiedni komfort. Waga: 24 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 119,90

2

3

4

45


46


DRIFT

1 A8245.3.35 black CERAMIC mirror black S3

1

2 A8245.3.25 tin

CERAMIC mirror black S3

3 A8245.4.10 white CERAMIC black S3

Nasz podstawowy model do uprawiania sportów i rekreacji. Wygląda całkiem jak nasze profesjonalne modele - ale cenę ma nie do pobicia. Waga: 20 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 89,90 2

3

SIBIRIA 1

NEW 1 A8316.3.25 tin CERAMIC mirror black S4 2 A8316.3.31 black CERAMIC mirror black S4

Bardzo funkcjonalne okulary na lodowiec ze skórzanymi osłonami bocznymi oraz gumowymi końcówkami. Soczewki zapewniają ochronę S4 i są idealnym rozwiązaniem w wysokich górach. Waga: 20 g – poziom ochrony: S 4 Cena: 119,90

2

47


Nasza s-klasa

nasza S-kLASA Od 40 lat królowie i przywódcy państw wykorzystują pojazdy S-klasy. I dokładnie 10 lat od pierwszej limuzyny S-klasy ze Stuttgartu, ALPINA opracowała serię S wśród okularów sportowych. Model z soczewkami w formacie XXL, z polaryzacją, zausznikami z regulacją pochylenia i jej przyciągającą wzrok stylistyką zrewolucjonizował rynek sportowych okularów. Dziś są to najlepsze okulary sportowe wszech czasów bijące wszelkie rekordy sprzedaży. Łączą klasyczne elementy dzikich lat osiemdziesiątych z najnowszą zaawansowaną technologią. S - Czasami tylko jedna litera wystarczy aby przekazać dokładną wiadomość. To samo odnosi się do M na sieci z hamburgerami, T na wyświetlaczu telefonu i S dla naszego obiektu kultu. Przy okazji: Alpina S-klasa jest oczywiście „made in Germany“!

48


349,90 zł

ALPINA S62 DLQ NEW

1

1 A7563.2.72 green/petrol base QUATTROFLEX rubyred S1 lens CERAMIC black S3 2 A7563.2.21 silver-chrome base QUATTROFLEX rubyred S1 lens CERAMIC black S3 3 A7563.2.31 black matt base QUATTROFLEX rubyred S1 lens CERAMIC black S3

3

2

349,90 zł

ALPINA S42 DLQ

1

NEW 1 A7549.2.72 green/grey base QUATTROFLEX rubyred S1 lens CERAMIC black S3 2 A7549.2.11 white base QUATTROFLEX rubyred S1 lens CERAMIC black S3 3 A7549.2.31 black matt base QUATTROFLEX rubyred S1 lens CERAMIC black S3

2

3

49


PSO PRO SPORT OPTIC “PRO SPORT OPTIC” zmienia okulary korekcyjne w okulary SPORTowe: nasz sportowy model PSO TWIST FOUR VL+ może być w prosty sposób wyposażony W korekcyjne szkła. Powszechny problem osób noszących okulary: chcesz założyć soczewki kontaktowe do uprawiania sportów ale Twoje oczy ich nie tolerują. My mamy proste rozwiązanie, po prostu weź sobie parę okularów sportowych PSO z Alpiny. Model PSO TWIST FOUR VL + nie tylko wygląda tak stylowo, jak „normalne“ okulary sportowe ALPINA, ale również ma takie same zalety - przede wszystkim: doskonałą ochronę przed wiatrem, odporność na zarysowania i zniszczenia soczewki oraz 100% ochrony przed promieniowaniem UV. Jednak najlepsze jest to, że wystarczy jedna wizyta u optyka i nękani dioptriami sportowcy w mgnieniu oka odzyskują sokoli wzrok.

© Stefan Eisend

50


PSO TWIST FOUR VL+ 1 1 A8600.1.10 white VARIOFLEX+ black fogstop S1-3 2 A8600.1.31 black

VARIOFLEX+ black fogstop S1-3

Najwyższej klasy model outdoor do zastosowania szkieł korekcyjnych: z automatycznym przyciemnianiem soczewek i powłoką Fogstop. Posiada wyjątkowo duże soczewki dla zwiększenia pola widzenia i optymalnej ochrony przed wiatrem. Waga: 34 g – poziom ochrony: S 1-3

2

Cena: 399,90

99,90 zł

overview mt

1 A8354.3.35 black transparent CERAMIC mirror black S4

Specjalne okulary zakładane na zwykłe okulary korekcyjne. Dzięki szerokiej konstrukcji oprawki i dużej objętości bez problemu pomieszczą dodatkową ramkę. Doskonale nadają się do jazdy na rowerze i innych sportów górskich. Waga: 34 g – poziom ochrony: S 4 Cena: 99,90

51


ALPINA PSO S33 1

NEW 1 A7733.4.11 white base: clear · lens: CERAMIC black S3 2 A7733.4.29 silver-chrome base: clear · lens: CERAMIC black S3 3 A7733.4.31 black matt base: clear · lens: CERAMIC black S3

Sportowe okulary z dwiema soczewkami z poliwęglanu do których można zastosować szkła korekcyjne. Z dodatkową, przyciemnianą szybką montowaną na silikonowe pętelki, którą łatwo zdjąć przy ograniczonej widoczności. Cyfra w nazwie określa wysokość ramki.

Zamienne soczewki dostępne w różnych kolorach.

Waga: 20 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 399,90

2

3

ALPINA PSO S44 1

NEW 1 A7744.4.25 tin base: clear · lens: CERAMIC black S3 2 A7744.4.31 black matt base: clear · lens: CERAMIC black S3 Zamienne soczewki dostępne w różnych kolorach.

Sportowe okulary z dwiema soczewkami z poliwęglanu do których można zastosować szkła korekcyjne. Z dodatkową, przyciemnianą szybką montowaną na silikonowe pętelki, którą łatwo zdjąć przy ograniczonej widoczności. Cyfra w nazwie określa wysokość ramki. Waga: 20 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 399,90 2

52


ALPINA PSO S40 1

NEW 1 A7712.4.12 white base: clear · lens: CERAMIC black S3 2 A7712.4.25 black/silver matt base: clear · lens: CERAMIC black S3 3 A7712.4.31 black matt base: clear · lens: CERAMIC black S3

Sportowe okulary z dwiema soczewkami z poliwęglanu do których można zastosować szkła korekcyjne. Z dodatkową, przyciemnianą szybką montowaną na zatrzask, którą łatwo zdjąć przy ograniczonej widoczności. Cyfra w nazwie określa wysokość ramki.

Zamienne soczewki dostępne w różnych kolorach.

Waga: 24 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 359,90

2

3

ALPINA PSO S60 NEW

1

1 A7710.4.31 black base: clear · lens: CERAMIC black S3 2 A7710.4.21 black/silver matt base: clear · lens: CERAMIC black S3 Zamienne soczewki dostępne w różnych kolorach.

Sportowe okulary z dwiema soczewkami z poliwęglanu do których można zastosować szkła korekcyjne. Z dodatkową, przyciemnianą szybką montowaną na zatrzask, którą łatwo zdjąć przy ograniczonej widoczności. Cyfra w nazwie określa wysokość ramki. Waga: 26 g – poziom ochrony: S 3 Cena: 329,90 2

53

Katalog kasków rowerowych Alpina 2013  

Katalog kasków rowerowych Alpina 2013