Page 1


Hennarose ürünleri,

SAĞLIK BAKANLIĞI

tarafından GMP (İyi Üretim Uygulamaları) ve Türk Kozmetik Mevzuatına uygunluğu tescillenmiş ve

ISO 9001:2008

Sertifikaları alınarak Uluslararası Kalitesi belgelenmiştir.


Ürünlerimizdeki doğallığı korumak amacı ile maskelerde sentetik bir koku ve renklendirici, şampuanlarda ise kınanın doğal rengi dışında herhangi bir renklendirici kullanılmamıştır. Nemlendirici, losyon ve kremlerde badem, jojoba ve üzüm çekirdeği yağı gibi doğal yağlar kullanılarak bu preparatların doğallığı ön plana çıkartılmıştır. Toplumsal bilinçlenme, bitkisel içerikli kozmetiklere olan talebi arttırmıştır. Özellikle ginseng, yeşil çay gibi bitki özlerinin ve üzüm çekirdeği, badem, jojoba, zeytinyağı, hint yağı ve diğer yağların cilt ve saç üzerindeki iyileştirici etkisi bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Papatya, yulaf, soya proteini ve salatalığın ise cildi koruduğu, kına ve biberiyenin saçın gürleşmesinde ve parlaklığında önemli katkı sağladığı gözlenmiştir.

Bitki özleri ve doğal yağlar ile kilin cilt ve saç üzerindeki olumlu etkileri HENNAROSE ürünlerinde bir araya getirilmiştir. HENNAROSE, özenle hazırlanmış formülasyonları sayesinde kendinizi daha hoş, daha bakımlı ve güvenli hissetmenizi sağlayacaktır.

3


NEDEN KİL VE BİTKİ? Eski çağlardan beri kullanılan kil mineralleri cildi derinden temizler, gözeneklerde biriken kir ve toksinlerin atılmasını sağlar. Ayrıca cildi sıkılaştırarak güçlendirir, pürüzsüz bir görünüm kazandırır.

Kilin cilt bakımında kullanımı tarih öncesine dayanmaktadır. Kutsal metinlerde Hz. Adem’in balçıktan yaratıldığı anlatılır. Antik Çağ’da ünlü düşünür Aristotales ve ünlü hekim Hippokrates kili tedavi aracı olarak kullanmışlardır. Eski Mısır’da kilin kızarık gidermede ve mumyalamada kullanıldığı bilinir. Ayrıca güzelliğe ve bakımlı olmaya verdiği önemle binlerce yıldır anılan ünlü Mısır Kraliçesi Cleopatra bu şöhretini, saç ve cilt bakımında kullandığı kil ve bitkisel yağlara borçluydu. Bu gerçekler, Mısır duvar resimlerinde yer almaktadır.

4


Ürünlerimiz... İçinde bulunduğumuz yüzyıl, insanoğlunun doğaya ve doğala dönüşü; sağlıklı, genç ve güzel kalarak, uzun yaşamın sırlarının keşfiyle yoğunlaştığı bir dönem. Hennarose Yaradan’ın tabiatta sunduğu yaşam estetiği ve zerafetinden ilham alarak geliştirdiği saç ve cilt bakım ürünlerini kullanımınıza sunuyor.

Hennarose, kent yaşamının her türlü karmaşasının, gürültü ve kirliliğinin cilt ve saçlarınız üzerindeki yıpratıcı etkilerini onarmayı öneriyor. Doğal bitki özlerinin mükemmel bileşimlerini içeren HENNAROSE Doğal Seri ve HENNAROSE Organik Seri ürünleriyle... Tabiatın güzelliği, Hennarose eliyle cildinize dokunsun.

5


HARİKA KREM Genç kalmanın sırrı... Hücrelerin kendilerini yenilemesine ve metabolizmasını harekete geçirip, cildin en derin tabakalarında kolajen sentezini artırarak ince çizgilerin ve derin kırışıklıkları azaltmaya yardımcı olur. Aktif bileşenleri kimyasal değil bitkisel ve vitamin kaynaklıdır. Kaşıntı, tahriş ve yanmaya neden olan kimyasallar içermez. Günlük cilt bakımınızı yaparken aynı zamanda gelecekte oluşacak muhtemel hasarları önlemeye yardımcı olur. Cildinizi önceki pürüzsüz ve kırışıksız görünümüne ulaşması için destekler. Ciltteki etkileri için “in vivo” (canlı üzerinde test) testleri yapılmış aktif bileşenler içerir. Cildin uzun süre nemli kalmasını sağlar. Besleyici ve rahatlatıcı etkisiyle cildin genç görünümünü ulaşmasını destekler. Dış etkilere karşı cildin direncini artırarak zararlı etkileri en aza indirmeyi destekler. Bu nitelikli krem, içeriğinde bulunan mucize bitki Ginseng’in onarıcı özelliği ile hücreleri hareketlendirerek yenilenmesine yardımcı olurken, akut ve kronik güneş ışığı zararlarına karşı hem UVB hem de UVA filtreleri içerir. 10 faktörlü yüksek UV koruyucuları güneşe yoğun maruz kalındığında bile uzun süreli güçlü korumayı güvenle sağlar. Dolayısı ile UV sebebiyle ortaya çıkan pigment lekelerini de önlemeye yardımcı olur.

Özellikle yoğun UV ışınlarından dolayı belirgin hale gelmiş çillere karşı kullanılmaya da uygundur. Aktif doğal nemlendiriciler sayesinde cildinize yumuşaklık, parlaklık ve canlılık vererek ipeksi bir dokunuş sağlar. Harika kremdeki buğday, jojoba, shea butter, allantoin, gül, papatya, susam, çörek otu, üzüm çekirdeği, nar çekirdeği, tatlı badem, kayısı ve ceviz özü, içerdiği fitosteroller, Omega 3, Omega 6 yağ asitleri ile B5, E ve K vitamini, cildinizi kırışıklardan kurtarır ve nemlendirir. Ciltteki güneş yanıklarında etkili bir üründür. Vitamin B5 ise lekeli görünümün dağılmasına katkıda bulunur ve pigmentasyonu düzenler. Kayısı Yağının özellikle yaşlılarda ortaya çıkan kırışıklıkları azalttığı bilinmektedir. Göz çevresi, dudaklar gibi ince hassas ciltli bölgelerde kullanılabilen bu krem A, F, E vitamini bakımından zengin kayısı yağı içermektedir. Gül yağı içeriği ile cildi besleyici, dokuları gerginleştirici ve temizleyici etkisi vardır.

50 ml.

6


Revivaly antiaging, akne ve güneş lekesi gibi cilt sorunlarının çözümünde de etkilidir. İnce çizgi ve kırışık görünümünün azalmasına imkan sağlamaktadır. Cildin su tutma kapasitesini artırmaya ve güçlü nemlendirme özelliği ile cildin uzun süre nemli kalmasına yardımcı olur. Çevresel faktörlere karşı cildin direncini artırarak, genç ve pürüzsüz bir görünüme ulaşmasını destekler. Shea Butter: Cildin nem kaybını önler. Aşırı kuru ciltlerin yumuşamasına, hassas ciltlerin korunmasına destek olur. Antiinflamatuar özellikleri vardır. Cilt tarafından kolayca emilir, yara, egzama izleri ve çeşitli döküntüleri iyileştirdiği bilinmektedir. Allantoin: Salyangoz kabuğu salgısı, içerdiği zengin protein ve vitaminler sayesinde ciltteki kırışıklıkların giderilmesini sağlar, sivilce oluşumunun önüne geçer. Gliserin: Çok iyi bir nemlendiricidir. Zaman içerisinde koyu renkli lekelerin görünümünü ve renk bozukluklarını azaltır. Cilt tahrişini önler ve gün boyunca rahatlık sağlar. Çörek Otu Yağı: Mikrop, virüs ve mantarların yok edilmesini sağlar. Yaraların çabuk iyileşmesinde ve hücre yenilenmesinde etkilidir. Kullanımı: Krem kullanılmadan önce, uygulanacak bölge mutlaka organik bir temizleyici (Temizleme Sütü ve Tonik) yardımı ile tamamen temizlenmeli ve temizlenen cilt ılık su ile durulanarak, kurulanmalıdır. Kurulanan cilde parmak ucuna az bir miktar krem alıp, yumuşak hareketlerle yüz ve boyun bölgenize uygulayın. Ellerinizde de kullanabilirsiniz. Özellikle yağlı ciltlerde, kullanım miktarının mercimek tanesi büyüklüğünde olması tavsiye edilir. Gece yatmadan önce kullanılır. Yaşlanma belirtileri yoğun ise daha sık kullanılmalıdır. Kulllanım miktarının az olması, konsantre bir ürün olmasından kaynaklanmaktadır. Hızlı bir sonuç alınabilmesi için, maske uygulamasından sonra kullanılması, gündüz kullanılacak ise, çok az kullanılması tavsiye edilir.

Farkedilir derecede genç görünüm için düzenli kullanın. 7


TÜY AZALTICI KREM

Vücudun bütün bölgelerine uygulanabilir. Yeni doğmuş bebeklerin koltuk altı ve diğer bölgelerine sürülerek ilerde istenmeyen tüylerinin daha az çıkması sağlanabilir.

İstenmeyen tüylerinize kalıcı çözüm!

Sadece kadınlara yönelik bir ürün değildir, erkekler tarafından da rahatlıkla kullanılabilir. Özellikle erkeklerde yanak, kulak, ense, el yüzeyi, parmak üstü ve sırt bölgesinde güvenle kullanılabilir.

Hennarose Tüy Azaltıcı Krem cilt dokusuna ve deriye herhangi bir zarar vermeden, vücut tarafından anında emilerek kıl köküne nüfuz eder. Formik asidin L formu olan formicarium içerir. Bu madde yağ asidi formundadır. İçerdiği formicarium sayesinde tüylerin yeniden çıkmasını sağlayan sinir uçlarına doğrudan etki ederek onların tahrip olmasını sağlar. Kıl kök hücreleri tarafından emilen bu krem, kıl köklerindeki sinir hücrelerini tahrip etmeye ve bu tahribat sonucu kıl köklerini zayıflatmaya başlar. Tahrip olan kıl kök hücreleri zamanla zayıflayarak yok olur ve bir daha kıl üretmesi mümkün değildir.

Her kıl kökü deri altındaki dokuda bulunan canlı kıl foliküllerinden oluşur. Kılcal damarlarca taşınan mineral, vitamin, yağ ve karbonhidratlarla beslenen kıl folikülleri kılların büyüyüp uzamasını sağlar. Kıl foliküllerinin büyüme evresine etki ederek istenmeyen tüyleri incelten ve azaltan bitkisel cilt bakım ürünüdür. Kıl köklerinin beslenmesini engelleyen bio-enzimatik bitkisel özler içerir. Düzenli kullanıldığında beslenemeyen kıl kökleri güçsüzleşir, kıllar zamanla incelir ve azalır, kıl kökleri daha yavaş büyür ya da büyümesi tamamen durur.

100 ml.

8


Vücutta istenmeyen kılları bir nevi etkin bir perhize sokar, beslenmesini engeller, kıllar bundan sonra daha az, ince ve geç çıkar. Sadece karatinizasyonu tamamlanmış terminal kıllarına değil, aynı zamanda medullası olmayan sarı tüylere de (vellus kıllarına da) etki eder. Yani uygulama yapmak için kıl renginin siyah, beyaz, kırmızı olması fark etmez. Hennarose Tüy Azaltıcı Kreminin içinde bulunan etken maddelerin kıl köküne daha kolay nüfuz etmesi için kılın kökünden alınmış olması yani gözeneklerin açılmış olması daha iyi sonuç almasını sağlar. Hennarose Tüy Azaltıcı Kremini sadece tüylerin kökünden alındığı ilk günde cilt çok iyi temizlenmelidir. Diğer günlerde tüy azaltıcı kremi cilt yıkanmadan kullanılabilir. Sadece yüz bölgesinde kullanılıyorsa her akşam kullanmadan önce yüzünüzü yıkamanız tavsiye edilir. Kılların kökünden alınması mümkün olmayan bölgelere; örneğin erkeklerde sırt ve ense kılları; kadınlarda ise yüzdeki ayva tüylerine krem doğrudan sürülebilir. Ama bu yöntem tercih edildiğinde sonuç alma süresinin biraz gecikeceği hatırlanmalıdır. Ama her yöntemde olduğu gibi tam başarı, ürünün doğru dengeli ve sürekli kullanılmasına bağlıdır. Kalıcı sonucu görmek için 4-8 ay boyunca her gün kullanılması gerekmektedir. Günde en az 2 defa kullanılmalıdır. Birincisi yani en önemlisi, kıl hücrelerinin en yoğun çalıştığı zaman gecedir. Bu yüzden daha etkili sonuç için gece yatmadan önce, ikinci olarak da sabah kullanılması tavsiye edilir.

Kullanımı: Tüylü olan bölge klasik ağda, cımbız, epilasyon vb. yöntemlerle tüylerden kökünden arındırıldıktan sonra, soğuk su ile yıkayarak bir süre cildin dinlenmesi beklenir. Krem, tüylerden temizlenen bölgeye iyice yedirecek şekilde masaj yaparak yedirilir. Gündüz ve gece olmak üzere günde 2 defa uygulanmalıdır. İlk seanstan sonrasında tüylerinizin belirgin bir şekilde azaldığını fark edeceksiniz. İlerleyen aylarda aynı yöntemle işleme devam edilir. 3-6 ay sonra krem kullanımı tek seansa düşürülmelidir. Bu aşamadan sonra tüyler tekrar ağda yapılacak seviyeye gelene kadar krem kullanılmaya devam edilir. UYARILAR: Haricen kullanılır. Yüz çevrenizde de rahatlıkla kullanabilir, kullanılması durumunda güneşin yakıcı etkilerinden kesinlikle uzak durulması gerekmektedir. Göz ve çevresi temasından kaçınınız. Oda sıcaklığında muhafaza ediniz. 9


KİL MASKESİ Gözeneklerde derinlemesine temizlik, ciltte ferahlık ve tazelik... Normal, yağlı, kuru ve akneli ciltler için üretilen 4 farklı Hennarose Maske; doğal içerikli kil ve bitki yağlarının eşsiz bileşimiyle hazırlanmıştır. Kil bazlı formülü ile ciltteki aşırı sebumu (cilt yağı) ve yabancı maddeleri gözeneklerden arındırarak cildi derinlemesine temizlerken bitki yağlarıyla da yüzünüzün ihtiyacı olan bakımı sağlar. Cildin daha sağlıklı nefes alması ve rahatlamasına yardımcı olur, ferahlık hissi verir. Ayrıca hücreleri toparlayıcı ölü hücreleri yok edici lifting etkisi sayesinde cildinizi genç ve canlı bir görünüme kavuşturur. İçeriğinde bulunan zengin mineraller, kil bileşenleri ve bitki ekstreleri ile hücre yaşlanmasını yavaşlatır, cildin kan dolaşımını rahatlatır, gözenekleri açarak cildin daha genç ve canlı görünmesine katkıda bulunur. Cildinizi beslemenin dışında canlandırıcı özelliği de olan maskeler, yüzün gençleşmesini, kan dolaşımının hızlanarak çalışmasını ve oksijenin yüz üstündeki dokulara erişmesini sağlar. Aydınlatıcı Maske Normal Ciltler İçin Arındırıcı Maske Yağlı Ciltler İçin Yatıştırıcı Maske Akneli Ciltler İçin Canlandırıcı Maske Kuru Ciltler İçin

100 ml.

10

Kullanımı: Maskenin uygulanacağı bölge organik bir temizleyici (Temizleme Sütü ve Tonik) yardımı ile tamamen temizlenmeli ve temizlenen cilt ılık bir su ile yıkanıp kurulanmalıdır. Bu işlemlerden sonra maske kullanılırsa ürün etkisini daha iyi gösterecektir. Temizlenmiş cilt üzerine kalın bir tabaka halinde maskeyi sürün. 5-7 dakikadan fazla kesinlikle bekletilmemelidir. Daha sonra cildinizi ılık su ile yıkayın. Kuru ciltler için haftada 1 defa, diğer cilt tipleri için haftada 2-3 defa kullanılması tavsiye edilir.


NEMLENDİRİCİ Cilt yaşınıza siz karar verin... Geçen zamanla birlikte cildimizde değişim başlar. Yaşam koşulları ne olursa olsun, sağlıklı ve genç bir cilt için, uygun bir nem dengesine ihtiyaç vardır. Hennarose Nemlendirici cildin ihtiyacı olan nem dengesini sağlayarak, cildi yaşlanmaya karşı korur, hücre yenilenmesine yardımcı olur. Ciltte hücreleri oksidatif stresten koruyan temel antioksidandır ve foto koruyucudur. Özel UV filtre sistemi güneş ışınlarının neden olduğu erken yaşlanma etkilerine karşı cildi korur. Çabuk emilir. Erkekler için traştan sonra ciltteki hassasiyeti giderici özelliğinden dolayı idealdir. Cildin oksijen alımını artırır ve kolajen üretimini destekler. Kırışıklıkların görünümünü azaltmaya yardımcı ve yenileyici etkiye sahiptir. Cilt tahrişini önler ve gün boyunca rahatlık sağlar. İçeriğindeki Calendula (Aynisefa Çiçeği) özü içeren formülü sayesinde, cildinizin gün boyu doğal nem seviyesini dengeleyerek pürüzsüz ve sağlıklı bir görünüm kazanmasına ve mucize bitki Ginseng’in onarıcı özelliği ile hücreleri hareketlendirerek yenilenmesine yardımcı olur. SPF 12 güneş koruma faktörüyle cildinizi güneşin zararlı ışınlarından korur. Tüm cilt tipleri için uygundur.

Kullanımı: Normal ve kuru ciltlerde, özellikle yağlı ciltlerde daha iyi sonuç alınması için ürünün uygulanacağı bölge organik bir temizleyici (Temizleme Sütü ve Tonik) yardımı ile tamamen temizlenmeli ve temizlenen cilt kurutulmalıdır. Cilt temizledikten sonra parmak uçlarınızla hafif masaj şeklinde uygulayın. Cildinizdeki değişimin farkedilebilmesi için her gün düzenli kullanın.

100 ml.

11


TONİK Duru ve pürüzsüz bir cilt için vazgeçilmeziniz, Hennarose Tonik Tonik, yüz temizliğimizi tamamlar ve gözenekleri sıkıştırır. Cilt temizliğinin olmazsa olmazıdır…

Cilt temizliğinizi bitirmek için finali mutlaka tonikle yapın.

Cildin günlük bakımında, temizlikten sonraki en önemli ikinci adım, kalan son artıkları arındıran ve gözenekleri sıkıştırmaya yarayan tonik uygulamasıdır.

Normal, yağlı veya akneli ciltler üzerindeki fazla yağları temizler, ayrıca gözeneklerin tıkanmasını önler, gözenekleri sıkıştırır. Ölü hücre, sabun, makyaj ve diğer kir kalıntıları ciltteki gözenekleri tıkayarak, gözeneklerin açılmamasına sebep olur. Tonik, bu kalıntıları temizlediği için, gözenekler tekrar eski doğal haline döner.

Tonik, cilt temizliğini tamamlayan özel bir solüsyondur. Sıradan temizleyiciler, ciltteki yağı, kiri ve makyajı kalıntılarının temizlenmesinde yetersiz kalmaktadır. Bazı kir ve keratin pulları gibi erimeyen maddeler tonikle silerken temizlenir. Yüzünüzü iyice temizlediğinizi sandığınızda bile, tonikle sildikten sonra pamuğa bakarsanız ne kadar kir ve kalıntı çıktığına kendiniz de inanamazsınız!

Cilt yapısını düzenleme ve rahatlatma etkisiyle bir sonraki onarıcı adıma hazırlar.

Kullanımı: Yüzünüzü temizledikten sonra, bir makyaj pamuğunu tonikle ıslatın. Pamuğu bastırmadan, yavaşça cildinizin üzerinde gezdirin. Sonra yüzünüzü bolca suyla yıkayın. Pamuğun üzerinde hala makyaj artıkları varsa, tonikle tekrar silin. Cildiniz tamamen temizlendikten sonra nemlendiricinizi sürebilirsiniz. Sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez uygulanmalıdır.

250 ml. 12


TEMİZLEME SÜTÜ Genç ve bakımlı cilt,

cildin nefes almasıyla;

Cildin nefes alması,

cilt temizliğiyle başlar.

Makyajı en iyi bir şekilde temizleyebilmek için, kullanılabilecek en ideal bir üründür. Tüm cilt tipleri için uyumlu olarak hazırlanmış, köpüksüz ve bitkisel içeriği yoğun bir ürün olup, cilde kesinlikle zarar vermez ve göz yakmaz. Uygulama sonrası cildin nemlendiğini rahatlıkla hissedebilirsiniz. İçeriğinde bulunan pirinç kepeği yağı cildin yıpranmasını önlerken, serbest radikallerle savaşı destekler. Bitki özleriyle cildi tahriş etmeden ve kızarıklara neden olmadan, hassas bir şekilde gözenekleri temizler, cildin daha sağlıklı nefes almasını sağlar. Kullanımı: Temizleme pamuğu yardımıyla, yüz ve boyun bölgesini hafif masaj uygulayarak siliniz.

250 ml. 13


EL VE VÜCUT LOSYONU İpeksi bir cilt için... Bitki özleri ve mineral yağlar içeren Hennarose El ve Vücut Losyonu, kuruyan ve neme ihtiyacı olan tüm cilt tipleri için uygun olup, özel formülü sayesinde cildin kaybettiği nemin geri kazanılmasını sağlar. Cildin kurumasına karşı etkili ve uzun süreli bir koruma sağlar. Çabuk emilir ve ciltte yağlı bir his bırakmaz. Uygulama rahatlığı cilde kolay dağılımı ve kalıcı etkisi ile gün boyu kullanılır. Güneşlenirken ve güneş sonrası bakımınızda da, idealdir. Güneşin zararlı etkilerinden korunmak ve cildin nem dengesini sağlamak için sık kullanınız. Cildinizi 4 mevsim dış etkenlere karşı korur.

PH dengelidir.

Tüm cilt tipleri için uygundur.

Cildinizin elastikiyetini korumasını sağlar. Uzun süren nemlendirici etkisi ile cilde sağlık, canlılık ve ışıltı verir. El ve dirseklerde sertleşen, nasırlaşan derinin yumuşamasını sağlar. Cildinizi dış etkenlere karşı korur. Günlük kullanıldığında, cildinizi daha yumuşak ve sağlıklı hissedeceksiniz. Jojoba yağının yardımıyla, yıpranmış cildin onarılmasına, erken yaşlanma belirtilerinin azaltılmasına, cilt sıkılığı ve esnekliğinin artırılmasına etki eder. Gül Özü, E ve B5 vitaminleri cildinizi besler, yumuşak bir dokunuşa kavuşturur. Salyangoz özünün yeniden yapılandırıcı özelliği sayesinde, cilt hücrelerini yenileyerek cildin daha canlı ve bakımlı kalmasını sağlar. Cildin sıkılaşmasına yardımcı olur. Kullanımı: Yumuşak ve ipeksi bir cilt için her gün; el ve vücudunuzun ihtiyacı olan kısımlarına hafif dairesel hareketlerle masaj şeklinde uygulayın.

250 ml. 14


GÜNLÜK BAKIM KREMİ Eller ele verir, bakımı ihmale gelmez... Hennarose Günlük Bakım Kremi, formülündeki zengin mineral yağlar ve bitki özleri ile ellerinizi nemlendirir, yumuşatır, ince çizgilerin görünümünü azaltır. E vitamini içeriğinden dolayı; serbest radikallerin gücünü azaltır. Böylece cildi yaşlanmaya karşı korur, hücre yenilenmesine yardımcı olur. Ciltte hücreleri oksidatif stresten koruyan temel antioksidandır. Cilt hücrelerini yenileyerek cildin daha canlı ve bakımlı kalmasını sağlar. Tırnakları besler, güçlendirir. Diz ve dirseklerde kullanıldığında da pürüzsüz bir görünüm ve yumuşaklık sağlar. Aşırı kuru ciltlerin yumuşamasına, hassas ciltlerin korunmasına destek olur. Cildinizi dış etkenlere karşı korur. Günlük kullanıldığında, cildinizi daha yumuşak ve sağlıklı hissedeceksiniz. Cilt tarafından hızla emilerek, uzun süre ipeksi bir görünüm sağlar. Uygulama rahatlığı cilde kolay dağılımı ve kalıcı etkisi ile gün boyu kullanılır. Unutmayın; elleriniz, kendinize gösterdiğiniz özeni yansıtır.

200 ml.

Yumuşak bir cilt için cilde 24 saat yoğun nem verir ve cildi korur. Cildin bakım ve nem ihtiyacını hassas ve dengeli şekilde sağlar. Kombine edilmiş yumuşak bitkisel yağlar ve inceltilmiş özler ile karma cildin doğal dengesini düzenler. Cilt, doğal ve mükemmel bir görünüme kavuşur. Cildi çevresel etkilerden (UVA & UVB ışınları) ve güneşin neden olduğu erken yaşlanma etkilerinden korur. Kullanımı: İyice temizlenmiş el, yüz ve boyun bölgelerine ince bir tabaka halinde sürülüp, masaj yardımıyla yedirilir. Hergün kullanılması tavsiye edilir.

100 ml. 15


NATUREL ŞAMPUAN Doğal bakım... Sağlıklı ve güçlü saçlar... Nasıl ki insanlar dengeli ve yeterli beslenemediklerinde, vücut dirençleri düşer zayıflar ve hastalıklara kolay yakalanırsa; saçlarınız da yeterli besini alamadığında öncelikle zayıflar, içeriden ve dışarıdan gelen olumsuz etkilere karşı direnci düşer. Beslenememe durumu devam ederse saçlar küçülür, zayıflar ve sonrasında tamamen yok olmaya başlar. İçerisinde bulunan Ceviz, susam, zeytinyağı, tatlı badem, biberiye, defne, buğday, çörek otu, ısırgan-papatya özü, sarımsak yağları, E - B5 vitamini ve doğal bitki özleri ilave edilerek yüksek performans sağlayacak şekilde zenginleştirilmiştir.

Şampuan + Saç Kremi + Bakım Kürü

3’ü 1 arada

400 ml. 16


Şampuanların esas kullanım amacı saçların temizlenmesidir. Hennarose Natürel Şampuan ise bu özelliğinin yanı sıra; saç, saç kökü ve saç derisini derinlemesine besleyecek, saç hücrelerini güçlendirecek ve yenileyecek, saç uzamasını hızlandıracak zengin bitki içeriğine sahiptir. Ayrıca içeriğindeki silikon ile saç liflerini onararak, saçların daha canlı ve parlak görünmesini sağlar. Kullanımı: Avuç içine bir miktar alarak ıslak saçınıza uygulayın. Saçlarınızı iyice durulayın. Gerekirse işlemi tekrar edin. İlk yıkamada, saçın kirlilik oranına göre köpürme oranının düştüğünü, ikinci yıkamada ise köpürmenin normal düzeyde olduğunu fark edeceksiniz. Bu özellik içeriğin doğal olmasından kaynaklanır. Doğallığı sayesinde, gün aşırı yıkamaya müsaittir. Çocuklarda da rahatlıkla kullanılabilir. Göz yakmamaktadır.

Sülfat (SLS ve SLES) içermez.

pH 5.5

17


ŞAMPUAN

Papatya Özlü Bitkisel Şampuan İçeriğindeki papatya özü sayesinde saçlarınızın bakımını sağlar ve nemlilik kazandırır. Saç derisindeki kaşıntıyı önlemeye yardımcı olur. Tüm saç tiplerinde kullanılabilen ideal bir bakım şampuanıdır. Saçları besler canlılık ve parlaklık kazandırır. Özellikle; açık renk, ince telli ve boyalı saçlarda da rahatlıkla önerilebilen bir bakım ürünüdür. Kullanımı: Natürel Şampuanlarla aynıdır.

Sülfat (SLS ve SLES) içermez.

pH 5.5

18

Isırgan Otu Özlü Bitkisel Şampuan İçerdiği ısırgan otu özü sayesinde saça ve saç derisine kuvvet ve zindelik verir. Saç derisinde kan dolaşımını arttırarak, saç dökülmesinin ve kepeklenmesinin azalmasında rol oynar. Metabolizmayı uyararak saç derisinin dengesini korur. Saçları besler canlılık ve parlaklık kazandırır. Saçın daha hızlı uzamasında etkilidir.

400 ml.


KİL ŞAMPUANI Kökten uca sağlıklı güçlü saçlar... Kil ve bitki özlerinin özel bileşimiyle hazırlanan Hennarose Konsantre Şampuan; Kuru, Normal, Yağlı ve Kepekli saçlar için hazırlanmış 4 farklı çeşitle sizlere sunulmaktadır. İçeriğinde bulunan kına özleriyle saça canlı ve parlak bir görünüm kazandırırken, biberiye özleriyle de saçların hızla güçlenmesini sağlar.

Kullanımı: Avucunuza bir miktar alarak ıslak saça uygulayın, köpürtün ve durulayın. Sentetik şampuanlara göre daha az miktarda kullanılması yeterlidir. Daha yumuşak bir etki için Hennarose Saç Kremi kullanılması tavsiye edilir.

400 ml.

19


SAÇ KREMİ Şampuan çoğunlukla saçı temizlemek, saçtaki fazla yağı ve tozu arındırmak için formüle edilmiştir. Saç kreminin sahip olduğu kadar besleme ve koruma özelliklerine sahip değildir. O nedenle sadece şampuan kullanmak, saçın düzenli bakımı için yeterli değildir. Cildin yenilenme sürecinde ölü deri hücrelerinin normalden daha hızlı ve büyük parçalar halinde dökülmesine kepek deniyor. Saç kremi kullanımının buna yol açmadığı yine bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Saç kremi aksine saç üzerinde koruyucu tabaka oluşturarak saçı besler, onarır ve gelecek zararlara karşı korur. İçerdiği defne özü, tatlı kayısı çekirdeği özü, biberiye özü, ısırgan otu özü, zeytin özü ve papatya özü doğal içeriği ile

saçlarınızın güçlenmesini sağlar.

Saç Kremi + Saç Bakım

2’si 1 arada Kullanımı: Saçınızı şampuan ile yıkadıktan sonra, avuç içine bir miktar alınarak, saçın uzunluğu boyunca, özellikle uçlarına yedirerek yayın, 2-3 dakika kadar bekletin, sonra durulayın.

Kolay taranan, dolgun saçlar... 400 ml. 20

Boyalı Saçlara

Yıpranmış, kırılan saçlar için, papatya özlü renk koruyucu bakım... İçeriğinde bulunan doğal yağlar ile saç derisini besler, yağ kaybını önleyerek saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saçlar kökten uca beslenerek, kolay taranır. Papatya özüyle boyalı saçlarda renk koruması sağlar.

Hacim Veren Saç Kremi

Zayıf saçlara hacim kazandıran yoğun bakım... İçeriğinde bulunan doğal yağlar ile saç derisini besler, saça parlaklık ve yumuşaklık kazandırır. Saçlar kökten uca beslenir. Ayrıca biberiye ve ceviz yağıyla saç derisindeki kan dolaşımını hızlandırarak saç kaybının önlenmesine yardımcı olur.


DUŞ JELİ

Hennarose Meyve Bahçesi Serisi ile banyo keyfini yeniden keşfedin... Hennarose meyve bahçelerinden gelen eşsiz çilek, kavun, böğürtlen ve kivi aromalı duş jeli serisiyle cildinizin canlanmasını ve yenilenmesini sağlarken, özenli formülleriyle pürüzsüz bir cilt ve ferahlık hissi vererek vücudun nem dengesini sağlar.

Hennarose Duş Jeli’nin verdiği terapi keyfi sayesinde banyodan çıkmak istemeyeceksiniz.

Banyoda veya duşta kullanılan, meyveli ve sabunsuz temizleme jeli. Bu lüks köpüklü ürün, cilde temizlenmiş bir his verir ve nostaljik meyve aromasını cilde nazikçe bırakır. İnanılmaz sakinleştirici ve nemlendirici özelliğine sahiptir.

Günboyu kalıcı kokusuyla terapi etkisi sağlayarak sizi rahatlatır.

Kullanımı: Islak cilde, tercihen bez veya banyo lifi ile masaj yaparak uygulayın ve durulanın.

21


KİL MİNERALLİ ANTİBAKTERİYEL SIVI SABUN SIVI SABUN

İpeksi yumuşak etki...

Hennarose Kil Mineralli Sıvı Sabun, özel formülüyle ellerinizi temizlerken, kilden gelen minerallerle cilde yumuşaklık ve nem verir.

ZEYTİNYAĞLI SIVI SABUN

Doğanın zerafetinden ellerinize...

Hennarose Zeytinyağlı Sıvı Sabun, özel formülüyle ellerinizi temizlerken, doğanın mucizesi zeytin yağının antioksidan özelliğiyle cildinizin yenilenmesine ve yumuşamasına yardımcı olur. Ellerinizi temizlerken aynı zamanda cildi besler, nemlendirir.

Kullanımı: Pompayı bir kez bastırın, elinize bir miktar alın, sıvı sabunu akan suyun altına tutarak köpürtün ve ellerinizi durulayın.

400 ml.

22

Bakteri koruma kalkanı...

Küresel yaşam tarzı, getirdiği yenilikler yanında; salgın hastalıkların çok kısa sürede dünyanın bir ucundan öbür ucuna ulaşmasına da sebep olmaktadır. Domuz gribi, sars ve kuş gribi bunlardan bazılarıdır. Hennarose Antibakteriyel Sıvı Sabun, özel formülüyle sizi, çocuklarınızı ve sevdiklerinizi bu zararlı bakterilere karşı korur; evinizde, işyerinizde hastalıklara karşı koruma kalkanı oluşturur. Hijyenik temizlik sağlar, ferahlık hissi verir. İçeriğinde bulunan bitkisel gliserin ile ellerinizi nemlendirir.

Tüm cilt tipleri için uygundur.


PEELING JEL Cildiniz yenilensin... Donuklaşmış ciltlere ışıltı kazandırmak, çok açılmış gözenekleri sıkılaştırmak, çizgi ve kırışıklıkları hafifletmek, akne izlerini ve pigmantasyon lekelerini silmek için etkili bir yöntem. Cilde mat görüntü veren ölü hücreleri, siyah noktaları, güneş lekesi ve diğer yabancı maddeleri doğal formülü (Kaysı özlü) ile kolayca temizler, cilde taze, parlak ve sağlıklı bir görünüm kazandırır. Peeling, cildin üst tabakasını temizleyerek yerine taze ve genç derinin ortaya çıkmasını sağlar. Bu sayede cildiniz parlaklık kazandırarak renk tonunda açılma olur. Hennarose Peeling Jel, meyve asitli “Alfa Hidroksi Asit (AHA)”, Ginseng, Yulaf, Kuşburnu Çekirdeği, Üzüm Çekirdeği gibi doğal içeriklerden oluşan etkili bir peeling üründür. Kullanımı: Peeling uygulamadan önce cildinizi tonik v.b. ile temizleyerek, ılık su ile durulayıp kurulayınız. Yüz ve boynunuzu nemlendirin fındık büyüklüğündeki ürünü hafif ıslatılmış olan elinize sıkın. Parmak uçlarınızla hafif daireler çizerek cildinize masaj yaparak yedirin. Kurumasını bekleyin ve bol su ile durulandıktan sonra cildinizi yeniden nemlendirin. Uygulamaları en az hafta bir yapmakta fayda vardır. UYARI: Sadece harici kullanım içindir. Göz ve çevresine uygulanmaz.

125 ml.

ANTİBAKTERİYEL

EL TEMİZLEME JELİ Anında temizlik, anında koruma. Özel olarak geliştirilmiş formülü sayesinde suya ve kurulamaya ihtiyaç duymadan bakterileri yok ederek ellerinizde tam hijyen sağlar. Siz ve çocuğunuz için evde, okulda, seyahatte, ihtiyaç duyacağınız her an son derece etkili ve pratik bir çözümdür. İçeriğinde bulunan gliserin ellerinizi yumuşatır, ferahlık verir.

Kullanımı: Fındık büyüklüğü kadar bir miktar avucunuza sıkın ve ellerinizi kuruyana kadar ovuşturun. Bir kaç saniyede kuruyacaktır. Harici kullanım içindir. Gözlerinizden uzak tutunuz. Gözünüze gelmesi durumunda bol su ile yıkayınız. Oda sıcaklığında muhafaza ediniz. Ateşten ve yanıcı maddelerden uzak tutunuz. Yapışmaz ve kalıntı bırakmaz.

100 ml. 23


İstanbul Yolu 13. Km. Gersan Sanayi Sitesi 2310 Sokak No: 34 Ergazi/Ankara-TÜRKİYE Tel: 0(312) 444 0 947 www.hennarose.com.tr

B.Yeri: Kariyer Matbaacılık Ltd. Şti. 0(312) 229 19 33 / 10/2011 - 2000

Hennarose Türkçe Katalog  
Hennarose Türkçe Katalog  

Hennarose Türkçe Katalog Doğal Kozmetik Ürünler , Herbal Products , Herbal Cosmetics , Natural

Advertisement