Helikon-Tex® Product Guide 2020 (PL)

Page 1

PRODUCT GUIDE '20

Journey to Perfection

1


2

O NAS


HELIKON-TEX® Firma Helikon-Tex® została założona w 1983 r. Przez ponad dekadę od założenia firmy jej działalność skupiała się na sprzedaży wojskowego demobilu. Jednak w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych zmieniające się trendy i zapotrzebowanie rynku wytyczyły nam nowy kierunek rozwoju. W 1999 r. zdecydowaliśmy się na rozpoczęcie własnej produkcji odzieży militarnej i paramilitarnej. Z dumą możemy zaproponować Państwu szeroką ofertę umundurowania, odzieży technicznej, plecaków oraz akcesoriów, które cieszą się uznaniem żołnierzy, policjantów, innych służb mundurowych oraz entuzjastów survivalu i outdooru na całym świecie. Obecna pozycja na rynku firmy Helikon-Tex® to zasługa profesjonalnego i zgranego zespołu pracowników oraz wiernych użytkowników naszych produktów, którzy nieustannie motywują nas do poszerzania i unowocześniania naszej oferty. Zapraszamy Cię więc, byś dołączył do nas w naszej wędrówce do perfekcji.

3


4


SPIS TREÅšCI O NAS

02

NASI AMBASADORZY

06 - 21

URBAN LINE

22 - 55

RANGE LINE

56 - 71

BUSHCRAFT LINE

72 - 99

PATROL LINE

100 - 113

OUTBACK LINE

114 - 133

MEDICAL LINE

134 - 137

VERSATILE INSERT SYSTEM

138 - 143

MORALE LINE

144 - 151

5


6

NASI AMBASADORZY


MACIEJ STEBEL Szeryf w USA, czyli Maciej Stebel, jest uosobieniem sloganu #JourneyToPerfection. Po pierwszej wizycie w Ameryce zakochał się w tym kraju. Postanowił się tam osiedlić i założyć rodzinę. Swoją karierę w służbach mundurowych rozpoczął jako ochotnik w straży pożarnej. Ukończył akademię szkolącą strażaków i kurs ratowników medycznych. Jego determinacja doprowadziła go w 2016 do celu, czyli rozpoczęcia pracy w biurze szeryfa na stanowisku Deputy Sheriff w hrabstwie Douglas w Nevadzie. Prócz tego jego pasją jest off-road, strzelectwo i fotografia, prowadzi również poczytnego bloga Szeryf w USA (szeryfusa.com). Maciej Stebel został ambasadorem Helikon-Tex linii Urban.

7


8

NASI AMBASADORZY


MARCIN "TAŚTAŚ" TAUSIEWICZ 50 tysięcy – tyle sztuk amunicji wystrzeliwuje w sezonie ambasador Helikon-Tex linii Range. „TaśTaś”, bo tak nazywają go koledzy ze strzelnicy, to wielokrotny mistrz Polski w pistolecie IPSC – klasa Production. Po przejściu do klasy Open nie zwolnił tempa i z pistoletem BUL Armory w rękach zdobył kolejne dwa tytuły mistrza Polski, a także dorzucił kolejne zwycięstwa w Mistrzostwach Słowacji IPSC 2018/2019. Z żółtym kameleonem na koszulce wygrywał także mistrzostwa Polski w karabinie IPSC w klasie Open. Jego hegemonia w Europie środkowej trwa od 2012 roku. Zdobytą wiedzą o strzelectwie sportowym dzieli się w ramach Daniel Defense Academy. W startach od lat towarzyszy mu sprzęt Helikon-Tex linii Range i jak sam mówi, jego #JourneyToPerfection wciąż trwa.

9


10

NASI AMBASADORZY


MARCIN JĘDRZEJCZAK Projektant sprzętu strzeleckiego i ambasador Helikon-Tex linii Range. Ekspert od walki z bronią z dwudziestoletnim doświadczeniem w branży. Zdobytą wiedzę przekazuje teraz jako instruktor Streetsmart, czyli w założonej przez siebie szkole strzelectwa i samoobrony. Zgodnie z ideą #JourneyToPerfection uczy, że dobre wyniki na strzelnicy to tylko początek drogi w posługiwaniu się bronią, a dopiero trening i symulacja realnych zagrożeń pozwalają obronić siebie i rodzinę. Projektując sprzęt Helikon-Tex dla strzelców, tworzy takie rozwiązania, z których sam później korzysta. Najbardziej dumny jest z opracowania Training Mini Rig, czyli nowoczesnego systemu przenoszenia amunicji i narzędzi na treningu strzeleckim. Stawia na funkcjonalność, trwałość i wygodę, ale jednocześnie sprzęt, który wyjdzie spod jego ręki, musi dobrze wyglądać.

11


12

NASI AMBASADORZY


DAVE CANTERBURY Jeden z najlepiej rozpoznawalnych ekspertów survivalu i bushcraftu na świecie. Służył w armii amerykańskiej, był rybakiem, traperem, pracował na farmie krokodyli. Przez całe życie zawodowe zbierał i wykorzystywał w praktyce informacje, jak przetrwać w dziczy. Założyciel Pathfinder School, która działa w USA w stanie Ohio, ale prowadzi także szkolenia na całym świecie. Wiedzą i doświadczeniem dzieli się na swoim kanale Youtube „David Cantenbury” – jednym z większych w swojej kategorii. Autor bestsellerowych książek NY Times m.in. „Bushcraft 101: A Field Guide to the Art of Wilderness Survival”. Wystąpił także jako prowadzący w programach National Geographic Channel w serii „Dirty Rotten Survival”. Dave cały czas doskonali swoje umiejętności, a w pracy używa sprzętu Helikon-Tex z linii Bushcraft. Zarówno on, jak i my kierujemy się zasadą #JourneyToPerfection.

13


14

NASI AMBASADORZY


PAWEŁ "SUPER" SUPERNAT Ambasador linii Bushcraft, a jednocześnie projektant sprzętu outdoorowego. Jego #JourneyToPerfection rozpoczęła się w czasach, kiedy był instruktorem harcerstwa z survivalowym zacięciem. Służył w elitarnym 1 Pułku Komandosów (dzisiejsza Jednostka Wojskowa Komandosów w Lublińcu), zdobywając doświadczenie, którym obecnie dzieli się z setkami szkolonych osób każdego roku. W 2010 roku powołał do życia SurvivalTech - wiodącą na polskim rynku markę szkoleń survivalowych, która od 2015 roku wspiera rozwój bushcraftowej linii produktów Helikon-Tex. W wolnych chwilach wędruje po bezdrożach. Przyznaje, że właśnie w bezpośrednim kontakcie z dziką przyrodą przychodzą mu do głowy najlepsze pomysły na nowy sprzęt outdoorowy. Angażuje się w akcje charytatywne, m.in. na rzecz hospicjum dla dzieci w Częstochowie.

15


16

NASI AMBASADORZY


NAVAL – W życiu masz to, na co się odważysz – mówi Naval, który przez 14 lat służył w GROM, polskiej jednostce specjalnej uważanej za jedną z najlepszych na świecie, stawianą na równi z amerykańskimi Navy SEALs oraz brytyjskim SAS. A Naval odważył się przejść długą drogę od zawodu ślusarza-spawacza, przez służbę w wojsku, do elitarnego operatora, który brał udział w akcjach bojowych w Iraku i Afganistanie. Za swoje dokonania otrzymał liczne odznaczenia państwowe, a także Złotą Odznakę GROM – najcenniejszy laur, jaki może spotkać żołnierza służb specjalnych. Po odejściu ze służby został autorem popularnych książek, takich jak „Camp Pozzi. GROM w Iraku” czy „Ekstremalnie. Poradnik treningowy”. Fanom gier video znany jest z produkcji „Medal of Honor: Warfighter”, w której stał się pierwowzorem postaci żołnierza GROM. Naval przez cały czas utrzymuje formę i jest aktywny. Bierze udział w ekstremalnych biegach, pełni funkcje doradcze w sprawach bezpieczeństwa, wspiera akcje charytatywne i weteranów. Jego całe życie to nieustanne wcielanie w życie hasła #JourneyToPerfection. Naval został ambasadorem Helikon-Tex linii Patrol.

17


18

NASI AMBASADORZY


ŁUKASZ TULEJ Przejechał na rowerze pustynię w Jordanii, konno przemierzał góry Mongolii. – Podróżuję, a każda kolejna wyprawa doskonali mnie w sztuce przetrwania. Dla mnie outdoor to coś więcej niż pasja – to sposób na życie – mówi Łukasz, który hasło #JourneyToPerfection wciela w życie dosłownie każdego dnia. Wykorzystuje survival i kontakt z naturą jako narzędzia rozwoju osobistego i społecznego, a pomaga mu w tym sprzęt Helikon-Tex. Założyciel szkoły przetrwania „Sobrevivencia con Machiguenga” w Peru, Koribeni, w której uczy, jak przetrwać w Selwie. Mówi, że uznanie mongolskich rangerów, jordańskich beduinów i peruwiańskich machiguenga, których szkolił, to dla niego ogromny zaszczyt i znak, że wybrał właściwą ścieżkę w życiu. Do swoich przygód i szkoleń zaprasza dorosłych, dzieci, a czasem nawet całe rodziny. Prowadzi serię programów telewizyjnych „Naturalnie Polska” oraz „Survivalowa rodzina” na kanale Planete +. Został ambasadorem Helikon-Tex linii Outback.

19


20

NASI AMBASADORZY


TROLLSKY O sobie mówi po prostu „knife maker”. Entuzjasta whisky, zegarków, silników HEMI, broni palnej i odzieży, która nie krępuje ruchów w pracy i w życiu, a do tego ma czasem niepoprawne politycznie nadruki. Trollsky, czyli Michał Sielicki, żyje na własnych zasadach. Na zlotach średniowiecznych grup rekonstrukcyjnych zauważył, że trudno o dobrze wykonany nóż. Zaczął więc kuć noże, jakich sam potrzebował, i w kilka lat zdobył uznanie nie tylko płatnerzy. Porzucił pracę w dziale IT dużej, międzynarodowej firmy, bo, jak mówi, miał dosyć szorowania w korpo. Rankiem po swoich 35. urodzinach powiedział do żony: Kochanie, rzucam robotę i zaczynamy żyć z robienia noży. Żona odpowiedziała tylko z ulgą: No wreszcie…. Zaryzykował i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i szanowanych knife makerów na świecie. Wiele osób uznaje jego ręcznie wykonane noże za dzieła sztuki, choć on sam przyznaje, że ludziom na wszystkich kontynentach, potrzebującym zimnej stali zahartowanej w ogniu, dostarcza narzędzia pracy, a nie ozdoby. Wziął udział w programie „Forged in Fire” (Wykute w ogniu) w amerykańskiej telewizji History Channel, w którym zmierzyli się najlepsi kowale świata. Swoje noże prezentował na Blade Show w Atlancie. Trollsky został ambasadorem Helikon-Tex linii Morale, bo jego życie to nieustanna #JourneyToPerfection, którą podąża bez kompromisów.

21


22


Urban Line to nasza odpowiedź na jedno z największych wyzwań współczesnego świata – połączenie elementów taktycznych, sportowych oraz EDC w jedną, zgrabną całość. Spodnie, plecaki, lekka odzież w tej linii zostały stworzone tak, by zagwarantować nie tylko odpowiedni wygląd, ale również umożliwić Ci wygodne przenoszenie całego sprzętu. Niskoprofilowość to zasada, jaką kierujemy się we wszystkich projektach linii Urban.

23


24

URBAN LINE


COVERT TACTICAL PANTS JEANS® SP-CTP-DD

DESIGN: Covert Tactical Pants® to spodnie, które odniosły duży sukces. To pierwsze spodnie Helikon-Tex do noszenia na co dzień, bez kieszeni udowych i militarnego zacięcia. Dziś proponujemy kolejną wersję CTP, tym razem wykonanych z jeansu. CTP Jeans są dyskretne i nie rzucają się w oczy, a wszystkie taktyczne elementy zostały w przemyślany sposób poukrywane. Cztery kieszenie zostały wszyte wewnątrz spodni. Zmieścisz w nich magazynki, broń lub cenne przedmioty. Sześć kieszeni umieszczonych jest na zewnątrz konstrukcji. Jest to całkowicie nowy układ kieszeni do wygodnego przenoszenia przedmiotów codziennego użytku. Szerokie szlufki zmieszczą szeroki pas obciążony kaburą. Połączenie kroju i elastycznego materiału zapewnia pełną swobodę ruchu. Wszyty w kroku klin zapobiega przecieraniu się spodni i zapewnia swobodę ruchów. Dodatkowo, aby zachować sportowy krój, nogawki zostały lekko zwężone. Wyglądasz swobodnie, ale wszystko masz ze sobą.

25


26

URBAN LINE


GREYMAN SHIRT

KO-GMN-PN

DESIGN: Greyman to określenie osoby, która nie wyróżnia się w tłumie. Idealny skryty operator powinien być właśnie takim “greymanem”, zdolnym uniknąć wykrycia wśród ludzi. Nasza koszula GREYMAN jest wręcz wzorcowym przykładem, jak tego dokonać w trakcie skrytych działań miejskich. Klasyczny fason, z zapinanymi na guziki kieszeniami na piersi, zapinanym na guziki frontem oraz mankietami, pozwoli z nadzwyczajną łatwością wtopić się w tłum. Najcenniejsze przedmioty bezpiecznie schowasz w ukrytej, wewnętrznej kieszeni zapinanej na zamek. Równie użytecznym i niewidocznym elementem koszuli jest specjalny kawałek delikatnej tkaniny do czyszczenia okularów, wkomponowany w jeden z jej boków. Wszystko to sprawia, że koszula GREYMAN to idealny wybór zarówno do działań wymagających dyskrecji, jak i do codziennego użytku.

27


28

URBAN LINE


COVERT M-65 JACKET®

KU-C65-DC

DESIGN: Wojskowa kurtka M65 to jeden z najbardziej rozpoznawalnych i najbardziej cenionych modeli w historii. Stworzona w czasie wojny w Wietnamie szybko stała się wręcz kultowym elementem męskiej garderoby, noszonym od żołnierzy do hipisów, ale także przez bohaterów takich filmowych klasyków, jak „Taksówkarz” czy „Rambo”. Z biegiem lat kurtka stała się jednak przestarzała. Postanowiliśmy więc ją przeprojektować, tworząc nowoczesną kurtkę miejską z licznymi kieszeniami, zachowując jej militarny charakter. Wykonana z wytrzymałej tkaniny DuraCanvas® ochroni cię przed niewielkim deszczem czy wiatrem. Przód zapinany na solidny zamek oraz klapę z guzikami kanadyjskimi. Naszym autorskim patentem jest jednak wewnętrzna kieszeń, która może być całkowicie odpięta od kurtki i zmieniona w improwizowaną, małą nerkę, a także wzmocnienia w kluczowych miejscach i chowany w kołnierzu kaptur.

29


30

URBAN LINE


COVERT CONCEALED CARRY SHIRT KO-CCC-CB

DESIGN: Nasza koszula COVERT CONCEALED CARRY wykonana z lekkiego materiału o nieśmiertelnym, kraciastym wzorze pozwala wtopić się w tłum podczas dowolnych działań miejskich. Dwie kieszenie na piersi oraz jedna ukryta kieszeń na zamek z łatwością pomieszczą twoje cenne przedmioty. Ale ta koszula tylko na pierwszy rzut oka wygląda na jedną z wielu dostępnych w sklepach – kiedy przyjrzeć się jej z bliska, okazuje się, że posiada naprawdę unikatowy system zapinania. Z pozoru zdaje się być zapinana na guziki, ale jedno silne pociągnięcie za jej połę zdradza, że w rzeczywistości koszula zamiast guzików ma zatrzaski, które pozwalają w razie konieczności uzyskać natychmiastowy dostęp do broni, magazynków, pałki teleskopowej czy innego ukrytego pod nią sprzętu.

31


32

URBAN LINE


COVERT CONCEALED CARRY SHORT SLEEVE SHIRT KO-CCS-CB

DESIGN: Podczas miejskich operacji w ciepłe dni dobry wygląd i niskoprofilowość są równie ważne, jak wygoda i trwałość. Nasza koszula z krótkim rękawem COVERT CONCEALED CARRY spełnia wszystkie powyższe warunki. Wykonana z lekkiego, oddychającego materiału w klasycznym, kraciastym wzorze pozwoli bez problemu wtopić się w tłum. W dwóch kieszeniach piersiowych oraz jednej, ukrytej kieszeni zapinanej na zamek pomieścisz wszystkie twoje cenne przedmioty. Ale ta koszula tylko na pierwszy rzut oka wygląda na jedną z wielu dostępnych w sklepach – kiedy przyjrzeć się jej z bliska, okazuje się, że posiada naprawdę unikatowy system zapinania. Z pozoru zdaje się być zapinana na guziki, ale jedno silne pociągnięcie za jej połę zdradza, że w rzeczywistości koszula zamiast guzików ma zatrzaski, które pozwalają w razie konieczności uzyskać natychmiastowy dostęp do broni, magazynków, pałki teleskopowej czy innego ukrytego pod nią sprzętu.

33


34

URBAN LINE


TRIP SHIRT NYLON BLEND

KO-TRI-NB

DESIGN: Nieważne, czy wybierasz się na pieszą wędrówkę po górach, ruszasz na eksplorację dżungli, czy czeka cię wyjazd służbowy – ta lekka, oddychająca, zapinana na guziki koszula, wykonana z mieszanki nylonu, a do tego w ponadczasowym kraciastym wzorze, będzie pasować idealnie. Dwie zapinane na zamek kieszenie na piersi pozwolą bezpiecznie schować wszystkie ważne rzeczy, takie jak paszport, klucze do auta itd. Dodatkowo, w okolicy prawej kieszeni, umieszczona została specjalna szlufka na okulary. Na bokach koszuli TRIP SHIRT znajdują się kolejne dwie, kryte patkami kieszenie na małe przedmioty. Kołnierz z dodatkową patką można postawić, aby ochronić kark przed palącym słońcem, a łatwo podwijane rękawy oraz panele siatkowe pod pachami zapewnią ochłodę i wentylację, aby bez względu na charakter wyjazdu właściciel koszuli czuł się w niej naprawdę komfortowo.

35


36

URBAN LINE


TRIP SHIRT POLYESTER

KO-TRI-PS

DESIGN: Ruszasz w podróż? Zapakuj do torby lub plecaka naszą koszulę TRIP SHIRT POLYESTER. Sprawdzi się zarówno podczas lekkich wędrówek po Polsce, jak i podczas morderczego trekkingu w tropikach, ponieważ zastosowano w niej wysoce oddychającą oraz dobrze odprowadzającą wilgoć tkaninę poliestrową. Dodatkowo podwijane rękawy oraz panele siatkowe pod pachami zwiększą twój komfort nawet w wyjątkowo upalne dni, a klasyczny kołnierz może z łatwością postawić, by uchronić kark przed poparzeniami słonecznymi. TRIP SHIRT POLYESTER to także sporo sprytnych rozwiązań funkcjonalnych – dwie zapinane na zamek kieszenie na piersi oraz dwie kieszenie z patkami po bokach świetnie zabezpieczą wszystkie schowane w nich rzeczy, a okulary możesz w razie potrzeby zaczepić wygodnie na przedniej szlufce.

37


38

URBAN LINE


ENLARGED URBAN TRAINING BAG TB-UTE-CD

DESIGN: Choć nasz URBAN TRAINING BAG został zaprojektowany jako duża, lekka torba na siłownię, szybko okazało się, że wiele osób używa jej też jako torby podróżnej. Zauważyliśmy jednak, że jest trochę za mała i zbyt miękka na dłuższe wyprawy. I tak narodziła się torba ENLARGED URBAN TRAINING BAG. Torba ma pojemną, zapinaną na zamek komorę główną, dwie kieszenie z zamkami na mniejszych bokach oraz dużą, płaską kieszeń na dłuższym boku. Wewnątrz komory głównej ma siatkową kieszeń z zamkiem na mniejsze przedmioty. Torba posiada wygodny, miękki pasek na ramię oraz klasyczne, taśmowe uchwyty do noszenia jej w ręku, ale dodatkowo na jej bokach umieściliśmy mniejsze uchwyty, pomocne zwłaszcza przy wyjmowaniu torby z półki bagażnika samochodu. Torbę można zwijać do jednej z bocznych kieszeni, przez co wygodnie możesz ją przechowywać także złożoną.

39


40

URBAN LINE


EDC COMPACT SHOULDER BAG TB-ECS-CD

DESIGN: W środowisku miejskim bardzo istotna jest możliwość przenoszenia sporej ilości wyposażenia przy jednoczesnym zachowaniu niskoprofilowego charakteru sprzętu. Torba EDC COMPACT SHOULDER BAG to wręcz wzorcowy przykład tego typu sprzętu. Ta niewielka, wygodna i wytrzymała torba, wykonana z Cordury® 500D i wyposażona w regulowany pasek na ramię, z łatwością pomieści większość potrzebnych ci na co dzień przedmiotów: smartfon, tablet, klucze, notatnik, portfel, w tym także pełnowymiarowe pistolety. Wnętrze, kompatybilne z Versatile Insert System, pozwala zamontować w nim liczne inserty z naszej oferty. Organizer w przedniej kieszeni umożliwia stabilne przenoszenie niewielkich przedmiotów. Na tylnej stronie torby znajduje się płaska kieszeń, zapinana na rzep, w której można na przykład bezpiecznie schować dokumenty.

41


42

URBAN LINE


URBAN TACTICAL SHORTS® FLEX 11" | 8,5'' SP-UFK-NR | SP-UFS-NR

DESIGN: Miejskie, taktyczne spodenki URBAN TACTICAL SHORTS® są skróconą wersją pełnowymiarowego bestsellera UTP®. Elastyczny pas i zapięcie na velcro pozwalają łatwo dopasować spodnie do sylwetki. Dzięki dużym szlufkom możesz założyć do nich szerokie pasy, takich jak EDC, UTL® czy Cobra®. Dodatkowo tak zwany dżinsowy karczek z tyłu spodni sprawia, że spodnie lepiej trzymają się talii. Krawędzie kieszeni przednich i tylnych są dodatkowo wzmocnione, by wytrzymały częste wsuwanie klipsów od noży czy latarek. Dwie kieszonki na przodzie ud, zapinane na rzepy, doskonale nadają się do przenoszenia smartfona, ale są na tyle duże, że można umieścić w nich nawet magazynek AR/AK. Boczne kieszenie udowe, zamykane na suwak, są na pierwszy rzut oka płaskie, ale można w nich przenosić spore przedmioty, takie jak portfel czy telefon. Szeroką gamę kolorów dopasujesz do każdej aktywności w mieście i w terenie.

43


44

URBAN LINE


URBAN TACTICAL SHORTS® JEANS 11" SP-UTK-DD

DESIGN: Nasze spodenki URBAN TACTICAL SHORTS Jeans oparte są na naszej tradycyjnej, dżinsowej wersji spodni URBAN TACTICAL PANTS® zapewnią nie tylko wygodę podczas upałów, ale także bez trudu pomieszczą całe niezbędne wyposażenie, skupiając je wokół linii bioder dla utrzymania właściwego balansu ciała. Spodnie mają liczne kieszenie na sprzęt, w tym dwie klasyczne ze wzmocnionymi krawędziami, dwie zapinane na rzep kieszenie przednie, dwie duże kieszenie cargo zapinane na zamek oraz przestronne kieszenie z tyłu. Kieszenie pomieszczą nie tylko przedmioty codziennego użytku, jak portfel czy telefon, ale także magazynek karabinowy od broni systemu AR15. Duże szlufki pozwalają używać szerokich pasów. Dodatkowo tak zwany dżinsowy karczek z tyłu spodni sprawia, że spodnie nie zsuwają się podczas użytkowania, dzięki czemu nie krępują ruchów w trakcie dynamicznych działań.

45


46

URBAN LINE


COVERT TACTICAL HOODIE®

BL-CHF-SF

DESIGN: Rozpinana na całej długości COVERT TACTICAL HOODIE® to lekka, klasyczna bluza z kapturem i zapięciem na zamek. Prosty krój i zastosowanie elastycznego materiału sprawiają, że bluza ta doskonale nadaje się do działań miejskich. Dwie kieszenie z przodu pomieszczą rzeczy, które chcemy mieć pod ręką, ale mogą z powodzeniem służyć również do ogrzania dłoni w chłodniejsze dni. Dodatkowo, wewnątrz tych kieszeni znajdują się mniejsze, ukryte kieszonki zapinane na zamek. W dwóch wewnętrznych, siatkowych kieszeniach zmieszczą się portfel czy dokumenty, skutecznie zabezpieczone przed kradzieżą bądź zgubieniem. Kieszenie na ramionach zapinane są na kryte zamki, niemal niewidoczne nawet z niewielkiej odległości.

47


48

URBAN LINE


URBAN TACTICAL HOODIE®

BL-UHF-PO

DESIGN: URBAN TACTICAL HOODIE® to lekka, klasyczna bluza z kapturem zapinana z przodu na zamek. Prosty krój oraz zastosowanie elastycznego materiału sprawia, że bluza ta idealnie nadaje się do działań miejskich. Dwie kieszenie z przodu pomieszczą rzeczy, które chcemy mieć pod ręką, ale mogą posłużyć również do ogrzania dłoni w chłodniejsze dni. Dodatkowo, wewnątrz tych kieszeni znajdują się mniejsze, ukryte kieszonki zapinane na zamek. Dwie wewnętrzne siatkowe kieszenie zmieszczą portfel czy dokumenty, skutecznie zabezpieczając je przed kradzieżą bądź zgubieniem. Kieszenie na ramionach zapinane są na kryte zamki, niemal niewidoczne już z niewielkiego dystansu. Na ramionach umieszczone zostały duże panele rzepa dla łatwej personalizacji. Dodatkowy panel rzepa umieszczony został z tyłu regulowanego kaptura.

49


GREYMAN TACTICAL JEANS®

SP-GTJ-DD

GREYMAN TACTICAL JEANS SLIM®

SP-GJS-DM

GREYMAN TACTICAL PANTS®

SP-GTP-DC

URBAN TACTICAL PANTS®

SP-UTL-PR

Spodnie Greyman Tactical Jeans to dokładne połączenie taktyczności oraz niskoprofilowego wyglądu. Klin w kroku zapewnia nie tylko odpowiednią wytrzymałość spodni, ale także zapewnia większą swobodę ruchów. Pas jest częściowo elastyczny i regulowany za pomocą rzepów. Szlufki mogą pomieścić pas o szerokości do 50mm. Spodnie mają dziewięć kieszeni: dwie główne z przodu, dwie dodatkowe mniejsze na froncie, cztery z tyłu oraz jedną wewnętrzną w prawej przedniej kieszeni.

Nasze popularne spodnie Greyman Tactical Jeans wykonane w wersji Slim. Pomimo bardziej dopasowanej wersji, zachowały wszystkie cechy standardowych. Klin w kroku zapewni łatwość ruchów oraz zwiększoną wytrzymałość. Pas jest częściowo elastyczny, z zamknięciem na rzep pozwalający na częściową regulację. Do szlufek zmieści się pas o szerokości do 50mm. Spodnie mają dziewięć kieszeni: dwie klasyczne biodrowe, dwie mniejsze kieszenie z przodu, cztery tylne oraz jedną wewnętrzną w prawej przedniej kieszeni.

Spodnie Greyman są idealnym połączeniem taktycznych cech z nie rzucającym się w oczy wyglądem zewnętrznym. Dzięki klinowi w kroku spodnie są wytrzymałe i wygodne. Pas jest w części elastyczny i zapinany na rzep, dzięki czemu spodnie można łatwo dopasować. Przez szlufki można przepleść pas o szerokości do 50 milimetrów. Użytkownik ma do dyspozycji dziewięć kieszeni: dwie główne umieszczone w klasyczny sposób z przodu, dwie przednie kieszenie wpuszczane, cztery z tyłu i jedna wkomponowana w prawą przednią kieszeń.

Spodnie Urban Tactical Pants® to główna część dolnej odzieży w naszej serii Urban Line. Krój oraz układ kieszeni pozwalają na zachowanie cywilnego wyglądu zarówno spodni, jak i użytkownika. Design UTP® pozwala na przenoszenie całego wyposażenia taktycznego zgodnie z układem anatomicznym, czyli blisko środka ciężkości, wokół bioder i na pasie. Lekko elastyczny materiał pozwala na odpowiednią swobodę ruchów, potrzebną w środowisku taktycznym.

50

URBAN LINE


URBAN TACTICAL PANTS FLEX®

SP-UTF-NR

WOMEN'S UTP®

SP-UTW-PR

Spodnie Urban Tactical Pants® – jedne z najbardziej znanych i docenianych spodni w ofercie Helikon-Tex®. Oferowane w wielu kolorach, zawsze wyróżniały się jedną, istotną cechą – były lekko elastyczne. Ten model powstał z bardzo wytrzymałej tkaniny 50/50 NYCO, jednak za ich rozciągliwość odpowiadają rozmieszczone w strategicznych miejscach panele z tkaniny VersaStretch®. Zapewniliśmy tym spodniom odpowiedni poziom elastyczności, bez ryzyka osłabienia ich wytrzymałości. Spodnie mają wciąż ten sam układ kieszeni, te same cechy, a jednocześnie są zdecydowanie wytrzymalsze.

Jeżeli jesteś kobietą pracującą w służbach mundurowych lub po prostu uwielbiasz taktyczny styl, to z pewnością znasz nasze klasyczne spodnie UTP®. Lecz, choć bliskie ideałowi, spodnie te nie są do końca dostosowane są do damskiej sylwetki. Postanowiliśmy więc stworzyć dla kobiet specjalną, wersję naszych spodni UTP®. Są idealnie dopasowane do kształtów ciała przy jednoczesnym zachowaniu znanego i cenionego układu kieszeni na taktyczny sprzęt. Niby takie same, a jednak zdecydowanie atrakcyjniejsze.

URBAN TACTICAL SHORTS® 8,5"

SP-UTS-PR

Ze względu na liczne potrzeby, postanowiliśmy skrócić nasze spodnie UTP Shorts jeszcze bardziej, do 8,5”. Krój oraz układ kieszeni zachowuje ich cywilny wygląd. Odpowiednio zaprojektowane kieszenie pozwalają rozlokować przenoszone wyposażenie w obrębie środka masy, czyli wokół bioder i na pasie. Idealny wybór na naprawdę ciepłe dni.

URBAN HYBRID SOFTSHELL JACKET®

KU-UHS-NL

COUGAR QSA™+ HID™JACKET®

KU-CGR-SM

Softshell, jak sama nazwa wskazuje, powinien być możliwie delikatny, a jednocześnie powinien chronić użytkownika przed warunkami atmosferycznymi. Urban Hybrid Softshell ustanawia nowe standardy. Poprzez połączenie aż trzech typów materiałów udało się stworzyć lekką, elastyczną i oddychającą kurtkę w sam raz do miasta. UHS chroni przed wiatrem, a dzięki wykończeniu DWR zapewnia również ochronę przed deszczem. Cztery kieszenie pozwalają na dokładne rozlokowanie przenoszonego wyposażenia, podczas gdy niewielkie wymiary pozwalają przenosić ją zawsze ze sobą w plecaku.

Cougar® to lekka odzież z membraną. Użyty materiał chroni przed wiatrem oraz lekkim deszczem. Chowany w kołnierzu kaptur można łatwo wyregulować za pomocą linek dostępnych w kieszeniach piersiowych. Kurtka ma trzy ukryte panele identyfikacyjne, idealne dla służb mundurowych pracujących po cywilnemu. Dwa małe panele umieszczone są z przodu, a jeden duży z tyłu. Dwa montowane na rzep panele dostosowane są do nadruku lub haftu. Kieszenie na ramionach mają przelotki na kable. Cougar® wyposażony jest w system Quick Side Access™ pozwalający na szybkie dostanie się do broni przenoszonej na pasie.

51


HUSKY TACTICAL WINTER JACKET®

KU-HKY-NL

Husky to zimowa kurtka taktyczna. Jest zmodyfikowaną wersją kurtki Level 7 i przeznaczona jest do wykorzystania w niskich temperaturach przez policję i inne służby podczas działań operacyjnych. Posiada trzy panele identyfikacyjne, które zależnie od sytuacji, mogą być odsłonięte lub pozostać ukryte. Kurtka jest wyposażona w system Quick Side Access™, umożliwiający łatwe i szybkie dobycie broni lub innego oporządzenia przenoszonego na pasie. Kurtka Husky może zostać łatwo skompresowana i spakowana, bez jakichkolwiek zagrożeń dla jej właściwości.

URBAN TACTICAL HOODIE LITE®

BL-ULF-CB

URBAN TACTICAL HOODIE LITE® to lekka, klasyczna bluza z kapturem zapinana z przodu na zamek. Prosty krój oraz zastosowanie elastycznego materiału sprawia, że bluza ta idealnie nadaje się do działań miejskich. Dwie kieszenie z przodu pomieszczą rzeczy, które chcemy mieć pod ręką, ale mogą posłużyć również do ogrzania dłoni w chłodniejsze dni. Dodatkowo, wewnątrz prawej kieszeni znajduje się ukryta kieszonka zapinana na zamek. Dwie wewnętrzne siatkowe kieszenie zmieszczą portfel czy dokumenty, skutecznie zabezpieczając je przed kradzieżą bądź zgubieniem. Na lewym znajduje się ukryta kieszeń z zamkiem specjalnie wkomponowanym w jeden ze szwów.

DEFENDER MK2 CITY SHIRT®

KO-DCT-SN

Koszula Defender Mk2 City wykonana została z lekkiej, elastycznej tkaniny będącej mieszanką nylonu oraz poliestru. Ta szybkoschnąca tkanina zapewnia odpowiednią oddychalność, a indeks UPF30 zapewnia odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Sama koszula ma identyczny krój jak nasza popularna koszula Defender Mk2. Zapinana jest na guziki z subtelnie wybitym napisem Helikon-Tex®. Na wysokości klatki piersiowej umieszczone zostały kieszenie zapinane klapami z rzepem, a pod nimi dodatkowe płaskie kieszenie z zamkami YKK®.

DEFENDER MK2 GENTLEMAN SHIRT®

KO-DGM-PO

Koszula Defender Mk2 Gentleman wykonana została z lekkiej, elastycznej tkaniny poliestrowej. Ta szybkoschnąca tkanina zapewnia odpowiednią oddychalność, a indeks UPF30 zapewnia odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Sama koszula ma identyczny krój jak nasza popularna koszula Defender Mk2. Zapinana jest na guziki z subtelnie wybitym napisem Helikon-Tex®. Na wysokości klatki piersiowej umieszczone zostały kieszenie zapinane klapami z rzepem, a pod nimi dodatkowe płaskie kieszenie z zamkami YKK®. Elegancki wzór koszuli sprawdzi się praktycznie w każdej okazji.

PD-UTL-TL

UTL POLO SHIRT

Koszulka UTL Polo stworzona została z termoaktywnego poliestru wykończonego technologią TopCool, która wspomaga odprowadzanie wilgoci. Dzięki temu Polo pozostaje suche przez długi czas. By koszulka była jeszcze bardziej funkcjonalna u dołu listwy guzikowej znajduje się szlufka na okulary, a na lewym ramieniu niewielka kieszonka z ukrytym guzikiem. UTL® Polo można używać w każdych warunkach klimatycznych.

52

URBAN LINE


WOMEN'S UTL POLO SHIRT®

PD-UTW-TL

Specjalnie zaprojektowana dla kobiet koszulka UTL Polo Shirt pozwoli na wygodne, niekrępujące ruchów i eleganckie działanie w każdych warunkach: w pracy, domu czy na strzelnicy. Materiał TopCool Lite nie gniecie się, nie mechaci, a jednocześnie doskonale odprowadza wilgoć i szybko schnie.

TACTICAL T-SHIRT

TS-TTS-TL

Nowa, lżejsza wersja naszej popularnej koszulki Tactical T-shirt. Dzięki technologii TopCool szybko schnie i dobrze odprowadza wilgoć, a niższa waga i grubość samego materiału zapewnia jeszcze lepszą oddychalność w gorące dni lub podczas intensywnego ruchu. W kieszonkach na ramionach można umieścić drobne przedmioty, a na szlufkach powiesić okulary, podczas gdy miękkie panele rzepa posłużą do łatwej personalizacji.

BAIL OUT BAG BACKPACK®

PL-BOB-NL

EDC BACKPACK®

PL-EDC-CD

Bail Out Bag® (BOB®) to specjalistyczny plecak ucieczkowy. Jego główną zaletą jest możliwość przewożenia go otwartego i dopiętego do siedzenia w samochodzie, dzięki czemu mamy szybki dostęp do przewożonych w nim rzeczy. Po odpięciu od fotela i zamknięciu plecak nie rzuca się w oczy, bo nie zawiera zewnętrznych elementów, które mogłyby zdradzić, co przenosimy w środku. Po rozłożeniu można na nim usiąść lub awaryjnie wykorzystać go jako izolację do spania. W środku znajduje się kieszeń, w której ukryta jest mata do siedzenia, oraz tzw. beaver tail, który można wykorzystać również jako torbę. Beaver tail posiada trzy integralne kieszenie na magazynki AK/AR oraz jedną kieszeń, w której można przenosić broń krótką dopinaną insertem z systemu Versatile Insert System®. Plecak EDC został zaprojektowany tak, by spełniać wymagania codziennego użytkowania. Plecak ma przestronną, dwukomorową konstrukcję. Komora główna jest niemal całkowicie gładka, bez dodatkowych kieszeni czy organizerów, a ma jedynie taśmę pozwalającą na podwieszenie worka systemu hydracyjnego. Komora przednia pokryta jest wewnątrz na jednej ze ścian miękkim welurem pozwalającym na całkowitą personalizację za pomocą insertów kompatybilnych z Versatile Insert System®. Przednia ściana plecaka oraz boki mają naszyte taśmy systemu modułowego zgodnego z MOLLE/PALS. Dodatkowo na przodzie plecaka naszyty został duży odcinek rzepa miękkiego pozwalającego na doczepienie szerokiej gamy naszywek.

EDC LITE BACKPACK®

PL-ECL-NL

Plecak EDC został zaprojektowany tak, by spełniać wymagania codziennego użytkowania. Plecak ma przestronną, dwukomorową konstrukcję. Komora główna jest niemal całkowicie gładka, bez dodatkowych kieszeni czy organizerów, a ma jedynie taśmę pozwalającą na podwieszenie worka systemu hydracyjnego. Komora przednia pokryta jest wewnątrz na jednej ze ścian miękkim welurem pozwalającym na całkowitą personalizację za pomocą insertów kompatybilnych z Versatile Insert System®. Przednia ściana plecaka oraz boki mają naszyte taśmy systemu modułowego zgodnego z MOLLE/PALS. Dodatkowo na przodzie plecaka naszyty został duży odcinek rzepa miękkiego pozwalającego na doczepienie szerokiej gamy naszywek.

53


DOWNTOWN BACKPACK®

PL-DTN-NL

EDC SLING BACKPACK®

PL-ESB-CD

POSSUM WAIST PACK®

TB-PSM-CD

BANDICOOT WAIST PACK®

TB-BDC-NL

URBAN COURIER BAG - MEDIUM®

TB-UCM-NL

Podczas pracy po cywilnemu, bardzo ważna jest możliwość wtopienia się w tłum, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości szybkiego dobycia broni. Z tego też powodu nasz plecak Downtown wyposażony został w specjalną kieszeń która pozwala na łatwe i bezpieczne przenoszenie służbowego pistoletu, umożliwiając dostęp do niego w parę sekund. Z zewnątrz wygląda jak normalny, cywilny plecak, mogący pomieścić wszelkie niezbędne rzeczy, takie jak laptop, notatnik itd. Plecak pozbawiony został wszelkich zewnętrznych elementów mogących zdradzić jego przeznaczenie, takich jak taśmy MOLLE/PALS, rzepy itp.

Niezwykle kompaktowy oraz uniwersalny plecak miejski na jedno ramię. Komora główna plecaka pozbawiona została jakichkolwiek kieszeni, na rzecz miękkiego weluru kompatybilnego z VIS®. W przedniej części znajdują się dwie kieszenie – boczna zapinana na zamek oraz druga, częściowo elastyczna, otwarta kieszeń z zabezpieczeniem na klamrę. Bardzo istotnym elementem plecaka jest ukryta komora na plecach. Kieszeń zapinana jest na zamek, który można błyskawicznie otworzyć za pomocą hypalonowego uchwytu. Wnętrze zostało pokryte welurem, który z założenia przeznaczony jest na uchwyt do pistoletu. Dzięki takiemu połączeniu możliwe jest skryte przenoszenie broni, bez ograniczenia możliwości szybkiego do niej dostępu. Warto również wspomnieć o miękkiej, profilowanej szelce z dodatkową kieszonką zapinaną na zamek. Nerka Possum® jest mniejszą siostrą Bandicoota®. Podobnie jak w większej wersji zachowane zostały dwie zewnętrzne kieszenie zamykane na suwak (jedna z nich dla bezpieczeństwa i dyskrecji umieszczona jest po stronie ciała), panel velcro mogący służyć do personalizacji, demontowany pas biodrowy i taśmy dające możliwość połączenia nerki z innymi elementami wyposażenia w systemie MOLLE/PAS oraz wewnętrzną, zapinaną na suwak kieszeń. By zmniejszyć objętość i wagę nerki wewnętrzy organizer zintegrowany został z tylną ścianą. Niewielki rozmiar, pełna funkcjonalność i kilkanaście dostępnych kolorów czynią z nerki Possum® jeden z nieodzownych elementów miejskiego wyposażenia.

Średniej wielkości nerka Bandicoot® łączy w sobie szerokie możliwości konfiguracji z dyskretnym wyglądem. Obszerna komora główna oprócz siateczkowej kieszeni zamykanej na suwak posiada zrywany organizer kompatybilny z systemem Versatile Insert System®. Dwie zewnętrzne kieszenie zamykane na suwak pozwalają bezpiecznie i wygodnie rozlokować ekwipunek. Dwustronnie rozsuwany suwak daje swobodny dostęp z każdej strony do komory głównej. Regulowany pas biodrowy sprawia, że nerkę można łatwo dopasować do bioder, czy klatki piersiowej. Możliwe jest także jego całkowite odczepienie.

Urban Courier Bag Medium® ma konstrukcję klasycznej torby kurierskiej, z rozwiązaniami sprawdzającymi się w codziennej miejskiej aktywności. Torba ma wyściełaną, zamykaną na rzep kieszeń na laptopa. Zasuwana na suwak kieszeń pod klapą zawiera panel rzepa kompatybilny z systemem insertów Versatile Insert System®. Kieszeń w klapie pozwoli schować wyjmowane często przedmioty, a panel rzepa może posłużyć personalizacji. Po zewnętrznej stornie torby, od strony ciała, umieściliśmy dyskretną kieszeń zamykaną na suwak.

54

URBAN LINE


WOMBAT MK2 SHOULDER BAG®

TB-WB2-NL

Wombat Mk2® to lekka torba, dająca możliwość spakowania dużej ilości wyposażenia. Wytrzymałe materiały i pas nośny pozwolą na jej komfortowe przenoszenie nawet z dużym obciążeniem. Na zewnątrz torby znajdują się cztery wygodne kieszenie zamykane na suwak. Dwie z nich wyściełane są miękkim rzepem. Z przodu torby znajduje się też wpuszczana kieszeń zamykana na suwak z panelem rzepa. Komora główna ma dwie kieszenie siatkowe zamykane na suwak, dwie kieszenie z elastycznym ściągaczem oraz obszerny panel rzepa pozwalający na wygodne użycie insertów w systemie Versatile Insert System®. Taśmy MOLLE/PALS pozwala na dopięcie dodatkowego oporządzenia lub karabinka.

55


56


W Helikon-Tex® dużo strzelamy. Nic więc dziwnego, że postanowiliśmy stworzyć linię odzieży i wyposażenia dedykowanego na str zelnicę. Nieważne, czy jesteś mistrzem IPSC, strzelasz długodystansowo, czy też po prostu lubisz postrzelać dla przyjemności i treningu – u nas bez problemu znajdziesz coś dla siebie, od pasów, toreb, spodni, aż po maty i worki strzeleckie.

57


58

RANGE LINE


COMPETITION MULTIGUN RIG® KK-CMR-CD

DESIGN: Strzelectwo sportowe, w szczególności tzw. MultiGun, staje się coraz popularniejszą formą aktywnego wypoczynku i rekreacji. Za wzrostem popularności tego sportu idzie wzrost poziomu rywalizacji, a to oznacza, że ważne stają się nawet pozornie mało istotne detale, od których zależy osiągnięcie dobrego wyniku. Dlatego postanowiliśmy stworzyć specjalny zestaw przeznaczony do strzelectwa dynamicznego w wydaniu MultiGun – od strzelców dla strzelców. Uczyniliśmy go możliwie uniwersalnym, a elementem bazowym naszego zestawu jest pas z opcjonalnym rękawem modułowym oraz mikro chest rigiem. Zestaw można w pełni skalować oraz konfigurować, tak aby każdy mógł stworzyć dokładnie taką platformę, jakiej rzeczywiście potrzebuje. Liczne ładownice na magazynki od .223 do .308, różnego rodzaju ładownice na magazynki pistoletowe, worek zrzutowy czy apteczka – masz tu wszystko, co może przydać się na strzelnicy.

59


60

RANGE LINE


COMPETITION NAUTIC SHOOTING BELT PS-CNS-NL

DESIGN: COMPETITION NAUTIC SHOOTING BELT to podstawowy pas strzelecki o szerokości 45 mm. Dzięki częściowo usztywnionej konstrukcji, można na nim stabilnie zamocować i przenosić nie tylko kaburę z pistoletem, ale też dodatkowe wyposażenie, takie jak ładownice, apteczkę itp. Przyszyty od wewnętrznej strony miękki rzep umożliwia zintegrowanie pasa z dodatkowym podpasem, co zapewnia jeszcze większą stabilność w trakcie użytkowania. Pas zapinany jest na oryginalną klamrę Cobra® Nautic, odporną na działanie soli i wielu innych powodujących korozję zanieczyszczeń. Klamra ma ponadto dużo bardziej płaski profil niż standardowe klamry, przez co nie powoduje żadnego dyskomfortu nawet przy długotrwałym noszeniu pasa. COMPETITION NAUTIC SHOOTING BELT sprawdzi się także jako dodatek do wszelkiego rodzaju rękawów modułowych.

61


62

RANGE LINE


HOYDEN TIGHT

SW-HRT-EN

DESIGN: W czasie treningu na strzelnicy albo zawodów strzeleckich nie tylko od broni i umiejętności strzelca zależy, czy pociski będą bezbłędnie trafiać w cel. Komfortowe ubranie oraz pełna swoboda ruchów są równie istotne. Dlatego z myślą o kobietach uprawiających strzelectwo rekreacyjne stworzyliśmy te wygodne, ale mocne legginsy. Wykonane z elastycznej, a jednocześnie oddychającej i wytrzymałej dzianiny, pozwalają pewnie strzelać w każdej konkurencji, nie tylko zza lub spod zasłon, ale przede wszystkim w ruchu. Co więcej, nie krępują ciała podczas biegania i wspinania się, co czasami może mieć strategiczne znaczenie dla osiągnięcia najlepszych wyników. Warto zaznaczyć, że nasze legginsy sprawdzą się znakomicie nie tylko na strzelnicy – można na nich polegać także w trakcie wypraw, a nawet wspinaczki.

63


64

RANGE LINE


SBR CARRYING CASE®

TB-SCB-CD

DESIGN: Bezpieczeństwo transportowania broni w drodze na strzelnicę to ważna sprawa, bo przypadkowe uszkodzenie sprzętu oznacza zwykle niepotrzebne nerwy i wydatki, ale jednocześnie liczy się także wygoda jej noszenia. Dlatego nasze torby na broń projektujemy tak, aby bez zbędnych kompromisów gwarantowały ich posiadaczom jedno i drugie. Efektem takiego podejścia jest między innymi nasza torba SBR CARRYING CASE. Stworzyliśmy ją z myślą o przenoszeniu wszelkiej maści pistoletów maszynowych, jak również karabinków, takich jak AK47s lub AR z 10,5-calową lufą. Wnętrze tej torby wyłożone zostało miękkim welurem, zapobiegającym zarysowaniom, a oparty na paskach z rzepami system stabilizacji gwarantuje, że broń wewnątrz torby zawsze pozostanie na swoim miejscu. W dwóch zewnętrznych kieszeniach bez trudu zmieszczą się wszystkie niezbędne akcesoria: amunicja, zapasowe magazynki, okulary, słuchawki itd.

65


HYBRID TACTICAL PANTS®

SP-HTP-NR

RANGE POLO SHIRT®

PD-RNG-TC

RANGE BEANIE CAP®

CZ-RBN-FG

TRAINING MINI RIG®

KK-TMR-NL

Hybrid Tactical Pants® to specjalnie dedykowana dla strzelców konstrukcja łącząca dwa materiały: ripstop i softshell. Dzięki takiemu połączeniu spodnie są niezwykle wygodne i wytrzymałe. Zastosowane materiały gwarantują pełną swobodę ruchów, a wzmocnienia w najbardziej narażonych na przetarcia miejscach podnoszą wytrzymałość. Kieszenie biodrowe oraz cargo na udach pozwalają równomiernie rozłożyć ciężar przenoszonych przedmiotów.

Range Polo Shirt został zaprojektowany przez profesjonalnych strzelców i przeznaczony jest na użytek na strzelnicy. Materiał jest bardzo przyjemny w dotyku oraz szybkoschnący. Boki wykonane zostały z tkaniny VersaStretch®, chroniącego obszary narażone na tarcie w trakcie dobywania broni. Na łokciach umieszczone zostały kieszenie mogące pomieścić wkładki Low Profile Protection Pad Inserts®. Siatka pod pachami poprawia funkcjonalność. Rzepy na ramionach pozwalają na łatwą personalizację. Dodatkowo na ramionach znajdują się kieszenie, a z przodu szlufka na okulary.

RANGE Beanie® to czapka oparta w swojej konstrukcji o słynną czapkę USMC Beanie. Wykonana z lekkiego, przewiewnego, a jednocześnie ciepłego polaru typu Grid Fleece. Wymiary dopasowane są tak, aby idealnie współpracować z ochronnikami słuchu. Na przodzie oraz tyle czapki umieszczone zostały panele z miękkiego rzepa welurowego pozwalające na personalizację. Na szczycie czapki znajduje się również niewielki rzep welurowy przeznaczony na oznaczenia IFF. Dodatkowo z tyłu czapki umieszczona została niewielka kieszeń zamykana na mały zamek, pozwalająca na przenoszenie zapasowych zatyczek do uszu lub innych drobnych przedmiotów. Z tyłu, pod rzepem naszyta została pętelka z linki, pozwalająca na powieszenie nieużywanej czapki na karabinku. Training Mini Rig® powstał z myślą o osobach spędzających dużo czasu na strzelnicy: instruktorach, entuzjastach strzelectwa, sportowcach. Minimalistyczny, symetryczny układ Training Mini Rig® został zainspirowany przez jednego z najbardziej znanych instruktorów strzelectwa taktycznego. Oporządzenie zmieści podstawowy zapas magazynków, dodatkową amunicję, narzędzia, latarkę i tym podobne - wszystko, co niezbędne do przeprowadzenia zaawansowanego treningu.

66

RANGE LINE


RANGEMAN GLOVES

RK-RGM-KL

RANGE TACTICAL GLOVES®

RK-RNG-PO

ALL ROUND FIT TACTICAL GLOVES®

RK-AFL-PO

ALL ROUND TACTICAL GLOVES®

RK-ATL-PO

Rękawiczki RANGEMAN to nowe, lekkie rękawiczki zaprojektowane specjalnie z myślą o użyciu na strzelnicy. Stworzone przy współpracy z ekspertami w strzelectwie i taktyce, by sprostać nawet najbardziej wymagającym zadaniom. Konstrukcja oraz użyte materiały zapewniają doskonałe czucie broni. Palce oraz wewnętrzna część dłoni wykonana została z oryginalnej skóry kangura zapewniającej nie tylko doskonałą wytrzymałość ale również komfort, nawet w trakcie długotrwałego użytkowania. Zewnętrzna część dłoni wykonana została z wytrzymałego i oddychającego materiału.

Jeżeli komfort oraz pewny chwyt na broni są dla Ciebie najistotniejszym parametrem podczas wyboru rękawiczek na strzelnicę, to Range Tactical Gloves® okażą się idealne dla Ciebie. Wykonane tak, by zagwarantować dokładne czucie spustu, nie tylko na strzelnicy, ale także na polu walki. Regulowane na rzep mankiety, syntetyczna skóra na wewnętrznej stronie dłoni, lekkie, oddychające materiały od zewnętrznej strony – to sprawia, że model ten jest jednym z najbardziej wszechstronnych modeli rękawiczek. Jeżeli dodać do tego mikrofibrę umieszczoną wzdłuż kciuka, możliwość korzystania z ekranów dotykowych oraz poprawiające ruchowość rozcięcia na stawach, otrzymasz rękawiczki, dzięki którym trafienie do celu zawsze będzie łatwe. Zaprojektowane przy współpracy z ekspertami z dziedziny strzelectwa rękawice ALL ROUND FIT TACTICAL GLOVES to idealny wybór dla każdego ceniącego sobie wygodę i pewny chwyt broni. Rękawiczki stworzone zostały tak, by gwarantować doskonałe czucie spustu, a jednocześnie, dzięki odpowiedniemu dobraniu materiałów, zapewnić oddychalność i komfort użytkowania. Wykonanie wnętrza dłoni z syntetycznej skóry zapewni długotrwałe użytkowanie. Elastyczny mankiet rękawiczek pozbawiony jest zapięcia, co umożliwia szybkie zakładanie i ściąganie rękawiczek, a także noszenie ich nawet z dużym zegarkiem. Wzdłuż kciuka naszyty został kawałek mikrofibry, która może być użyta do przetarcia okularów lub też wytarcia potu z czoła. Rękawiczki strzeleckie to jeden z najbardziej istotnych elementów wyposażenia związanego z bronią. Dobrze dobrane mogą okazać się Twoim najlepszym przyjacielem. Dlatego też postanowiliśmy stworzyć rękawiczki All Round Tactical Gloves®. Zapewniają one nie tylko idealne czucie broni i spustu, ale także, dzięki starannie dobranym materiałom, zapewnią również idealną oddychalność i wytrzymałość. Zastosowanie sztucznej skóry od wewnętrznej strony pozwoli nam cieszyć się nimi przez długi czas. Postaraliśmy się, żeby zapewnić najlepsze dopasowanie do nadgarstka, bo mankiet rękawiczek regulowany jest za pomocą rzepów. Ten model sprawdzi się, kiedy na strzelnicy zamierzasz używać wielu rodzajów broni.

BACKBLAST MAT EXTENDED®

AC-MBE-CD

Powiększona wersja naszej maty strzeleckiej Backblast®. Mata została wydłużona, aby umożliwić oparcie na niej dwójnogu karabinu. Sama mata może zostać zwinięta w niewielki pakiet, który łatwo przenosić za uchwyt. Ma z przodu panel z miękkiego rzepa do mocowania dodatkowych kieszeni akcesoryjnych na amunicję, tabele balistyczne i narzędzia. Posiada sześć pętli do mocowania za pomocą szpilek lub śledzi w celu polepszenia stabilizacji na miękkim podłożu.

67


AC-MBB-CD

BACKBLAST MAT®

Lekka mata strzelecka zaprojektowana z myślą o strzelcach precyzyjnych. Można ją zwinąć w niewielki pakiet, który łatwo przenosi się na taśmie naramiennej lub za uchwyt. Ma wzmocnienia pod łokcie i kolana pokryte materiałem antypoślizgowym, panel z miękkiego rzepa do mocowania dodatkowych kieszeni akcesoryjnych na amunicję, tabele balistyczne i narzędzia. Posiada pętle do mocowania za pomocą szpilek lub śledzi, a także kieszenie do ich przenoszenia oraz odczepiane "lejce" do dwójnogu zwiększające stabilność broni.

MULTI PISTOL WALLET®

MO-MPW-CD

Multi Pistol Wallet® to duża kieszeń umożliwiająca przenoszenie dwóch, pełnowymiarowych pistoletów wraz z dodatkowym wyposażeniem do nich. Pistolety przenoszone są w zamykanej na zamek komorze, obitej pianką i obszytej rzepem welurowym, kompatybilnym z Versatile Insert System®. Na zewnątrz, na jednym z boków znajdują się dwie kieszenie zapinane na zamek – kieszeń uniwersalna oraz jedna przeznaczona na zestaw do czyszczenia broni, wyposażona dodatkowo w „brudną” sekcję. Na drugim boku znajduje się osiem prostych kieszeni na magazynki. Kieszenie te zapinane są jedną klapą z rzepem. Torba ma wygodne uchwyty do przenoszenia.

RANGE BAG®

TB-RGB-CD

RANGEMASTER GEAR BAG®

TB-RMG-CD

DOUBLE UPPER RIFLE BAG®

TB-DU8-CD

Range Bag® to kompaktowa torba zaprojektowana przez specjalistów do przenoszenia na strzelnicę dużej ilości magazynków do karabinka i pistoletu. Posiada uniwersalne inserty - ładownice, w które wchodzą proste i łukowe magazynki do karabinka, jak również różne rodzaje magazynków pistoletowych. Torba jest tak zaprojektowana, by stworzyć swego rodzaju stanowisko robocze na strzelnicy - po rozpięciu jeden z boków można wykorzystać jako podkładkę do rozkładania broni.

Torba Rangemaster Gear Bag® stworzona została z myślą o osobach pracujących na strzelnicy, entuzjastach strzelectwa i każdej innej osobie która potrzebuje dużej torby do przenoszenia i organizacji wyposażenia na strzelnicę. Torba jest skonstruowana tak aby ułatwić podział i organizację przenoszonego ładunku. Część kieszeni ma wewnętrzne, specjalistyczne organizery na narzędzia i środki do konserwacji broni. Niektóre z kieszeni mają wewnątrz rzepy kompatybilne z Versatle Insert System®. Kompatybilna z emblematami Helikon-Tex® Tag Patch. Torba została usztywniona oraz wzmocniona w kluczowych miejscach.

Double Upper Rifle Bag 18® zaprojektowana została tak, by w możliwie kompaktowym formacie, bezpiecznie i wygodnie przenosić karabinek AR w konfiguracji z dwoma lufami z założoną optyką, dwa karabinki AR krótkolufowe lub dwa karabinki AK w podstawowej konfiguracji. Torba ma m.in. trzy duże kieszenie, panele rzepa kompatybilne z Versatile Insert System®, system stabilizatorów broni zrobiony z taśmy oraz elastyczne uchwyty na wyciory i środki do czyszczenia broni. Torba ma zintegrowane uchwyty i chowane szelki.

68

RANGE LINE


BASIC RIFLE CASE®

TB-BRC-CD

Torba Basic Rifle Case® została zaprojektowana z myślą o przenoszeniu broni nie większej niż AR15 z lunetą. Torbę można przenosić za pomocą wygodnych i wytrzymałych uchwytów lub na regulowanym pasku na ramię. Pasek, jeżeli nie jest używany, może zostać schowany do dedykowanej kieszeni. Na zewnątrz znajdują się dwie zapinane na zamek kieszenie, w tym jedna z dodatkowym organizerem. Wnętrze torby kompatybilne jest z systemem Versatile Insert System® pozwalającym na doczepienie dodatkowych wkładek, w tym na magazynki lub pistolet. Komora główna ma wewnętrzne stabilizatory wykonane z taśm. Stabilizatory te mogą być konfigurowane indywidualnie przez użytkownika, aby dopasować je do przenoszonej broni.

SINGLE PISTOL WALLET®

MO-SPW-NL

DOUBLE PISTOL WALLET®

MO-DPW-NL

Single Pistol Wallet® doskonale zabezpiecza broń przed uszkodzeniami w trakcie transportu broni na strzelnicę. W podstawowej wersji mieści pojedynczy, pełnowymiarowy pistolet lub rewolwer oraz dwa magazynki.

Double Pistol Wallet® doskonale zabezpiecza broń przed uszkodzeniami mechanicznymi, kontaktem z innymi przedmiotami przenoszonymi w torbie na strzelnicę. Powiększona wersja Pistol Wallet® mieści dwa pełnowymiarowe pistolety albo rewolwery i trzy magazynki.

COBRA MODULAR RANGE BELT®

PS-MR4-NL

COBRA COMPETITION RANGE BELT®

PS-CR4-NL

Pas MRCB powstał jako alternatywa dla wszystkich, którzy preferują używanie ładownic i akcesoriów zgodnych z systemem PALS/MOLLE, a nie chcą używać dużego pasa lub rękawa modułowego. Na Cobra Modular Range Belt® można bez problemu założyć klasyczne kabury aby stabilnie mocować dowolne zestawy kieszeni modułowych. Opatentowana klamra Cobra® firmy AustriAlpin® zapewnia pewne zamknięcie.

Competition Cobra Range Belt został zaprojektowany z myślą o zastosowaniu w konkurencjach strzelectwa dynamicznego, takich jak IPSC, IDPA i 3GUN. Odpowiednie usztywnienie daje stabilną platformę dla kabur i ładownic używanych podczas treningu i startów w zawodach tworzy sztywną i stabilną obręcz wokół bioder użytkownika. Klamra Cobra® firmy AustriAlpin® gwarantuje pewne zapięcie pasa. Cobra Competition Range Belt® może być używany jako pas zewnętrzny w połączeniu z pasem wewnętrznym, Non-slip Comfort Pad® padem i szelkami, albo przeplatany przez szlufki spodni.

69


COMPETITION INNER BELT®

PS-CI4-NL

NON-SLIP COMFORT PAD®

PS-CP6-NL

Wewnętrzny, usztywniany pas z ostrym rzepem przeznaczony do stabilizacji naszych pasów z linii Range. Zapinany na zakładkę, bez klamry, która mogłaby uciskać po założeniu pasa zewnętrznego. Odwrócony rzep (pas wewnętrzny z ostrym, pas zewnętrzny z miękkim) zmniejsza ryzyko uszkodzenia odzieży.

Wewnętrzny, stabilizujący podkład do pasów z linii Range. Idealny do konfiguracji wyposażenia na strzelnicę lub patrol. Stabilizuje kabury, ładownice i inne wyposażenie mocowane na pasie, zmniejsza ucisk wywoływany przez elementy mocujące wyposażenia.

BRASS ROLL POUCH®

MO-U04-CD

RANGE CHAIR®

AC-RCR-CD

Brass Roll Pouch® to prosty worek na odzysk, mocowany na pasku lub platformie MOLLE/PALS. Zmieści się w nim wszystko, czego nie da się włożyć do kieszeni: dodatkowa amunicja, pozbierane łuski, tacker czy rękawiczki. Górna część worka jest usztywniona, więc można go trzymać otwartym. Zamknięcie to prosta patka z rzepem. Worek można zrolować, by nie zajmował miejsca.

Jak wszyscy dobrze wiemy, na strzelnicy nigdy nie ma wystarczająco dużo miejsc siedzących. Nasze krzesełko Range Chair® jest idealnym rozwiązaniem tego problemu. Lekkie, łatwe do spakowania i bardzo wygodne, pozwala Ci usiąść, a w razie konieczności szybko przenieść je w inne miejsce. Bardzo stabilne, może być używane na różnym podłożu, dzięki czemu sprawdzi się nie tylko na strzelnicy, ale również w czasie wszelkich wycieczek outdoorowych. Dzięki lekkiej konstrukcji i kompaktowym wymiarom po złożeniu, krzesełko może być doczepione do plecaka, a ty możesz mieć je zawsze przy sobie.

70

RANGE LINE


71


72


Jeśli oprócz zapachu prochu na strzelnicy lubisz także zapach dymu i smak kawy gotowanej na ognisku lub po prostu lubisz spędzać czas w terenie i spać w hotelu z tysiącem gwiazd nad głową – mamy dla Ciebie wytrzymałą, ale i dobrze przemyślaną odzież oraz wyposażenie z linii Bushcraft. Opracowaliśmy sprzęt dla wędrowców, wszystkich kochających las, który idealnie sprawdzi się w dziczy – od akcesoriów potrzebnych do założenia obozu po niezbędne wyposażenie survivalowe. Do tego mamy odzież odporną na przetarcia, rozdarcia i sypiące się iskry z ogniska. Wszystko po to, żeby zamiast walczyć o przetrwanie, przyjemnie spędzić czas blisko natury.

73


74

BUSHCRAFT LINE


VAGABOND SEAT PAD

AC-VSP-CD

DESIGN: Podczas wyprawy w teren czasem po prostu trzeba usiąść i odpocząć - ale siedzenie na zimnej, wilgotnej ziemi to niezbyt rozsądny pomysł. Nasza składana mata VAGABOND SEAT PAD jest doskonałym rozwiązaniem w takich sytuacjach. Można ją dopiąć do pasa lub plecaka przy pomocy MOLLE/PALS. Wykonana z wytrzymałej Cordury® i wypełniona miękką pianką zapewni ci komfort i izolację od podłoża. Dzięki kompaktowym rozmiarom z łatwością zmieści się do kieszeni cargo twoich spodni lub do plecaka, a po rozłożeniu zapewnia wystarczająco dużą powierzchnię, aby wygodnie usiąść.

75


76

BUSHCRAFT LINE


SWAGMAN ROLL BASIC®

PO-SRB-PO

DESIGN: Po ogromnym sukcesie naszego wielofunkcyjnego Swagman Rolla, postanowiliśmy stworzyć prostszą, nieco bardziej oszczędną wersję. Wykonany w identyczny sposób, jak klasyczna podpinka do M65, SWAGMAN ROLL BASIC pomoże ci w dobrej formie przetrwać niewielkie chłody. Dzięki długiemu zamkowi, można z łatwością przekształcić go w improwizowany śpiwór lub wykorzystać jako docieplenie hamaku. Regulowany kaptur oraz zapięcie na klamrę z przodu pozwolą z kolei zamienić go w narzutę w typie poncho, która ochroni cię przed wychłodzeniem.

77


78

BUSHCRAFT LINE


SUPERTARP SMALL®

PO-STS-PO

DESIGN: Zbudowanie schronienia w dziczy może mieć krytyczne znaczenie dla przetrwania najtrudniejszych warunków pogodowych, jak choćby ulewnego deszczu czy śnieżycy. W takich sytuacjach nasz SUPERTARP SMALL może być idealnym materiałem do zbudowania prowizorycznego, ale solidnego dachu nad głową. Ta lekka, poliestrowa, prostokątna płachta ochroni cię przed śniegiem i deszczem itd., a w razie czego może być również doskonałą bazą do budowy zakamuflowanego stanowiska obserwacyjnego. Liczne otwory montażowe pozwalają stworzyć wielu rodzajów schronień z użyciem tylko kawałka linki oraz szpil namiotowych. Dzięki niskiej wadze, po złożeniu SUPER TARP SMALL może być przenoszony w plecaku w trakcie każdej twojej wędrówki.

79


80

BUSHCRAFT LINE


WOODSMAN PANTS®

SP-WDN-DC

DESIGN: Spodnie WOODSMAN to część naszego zestawu złożonego z koszuli i spodni, stworzonego specjalnie z myślą o entuzjastach outdooru i bushcraftu. Te proste, a jednocześnie wszechstronne spodnie są znakomitym przykładem minimalistycznego podejścia do tego typu odzieży. Wyposażone zostały w cztery kieszenie – dwie klasyczne ze wzmocnionymi krawędziami oraz dwie mniejsze, boczne kieszenie, umiejscowione lekko z tyłu, do których można schować składaną piłę lub nóż. Szerokie szlufki będą współgrać nawet z pasami o szerokości 50 mm, a na dodatkowych, mocnych pętlach z tyłu można śmiało powiesić rękawiczki czy czapkę. Wzmocnienia na kolanach oraz zastosowanie mocnej tkaniny DuraCanvas® do uszycia tych spodni to gwarancja pewności, że WOODSMAN PANTS będą ci wiernie służyć przez długie lata.

81


82

BUSHCRAFT LINE


WOODSMAN SHIRT®

KO-WDN-DC

DESIGN: Wygoda, wytrzymałość, oddychalność, a przede wszystkim odporność na zniszczenie – to cechy, które wyróżniają koszulę WOODSMAN i gwarantują, że będzie służyć entuzjastom outdooru czy bushcraftu długo i niezawodnie. Wykonana z wytrzymałej tkaniny DuraCanvas®, z dodatkowymi wzmocnieniami na łokciach, świetnie spisze się w najbardziej nawet surowych warunkach. Aby zapewnić swobodę ruchów, na plecach wszyte zostały elastyczne panele z nylonu. Zapinana na zamki wentylacja pod pachami daje komfort w trakcie działań wymagających dużego wysiłku. Klasyczne, zapinane na guziki kieszenie na piersi z łatwością pomieszczą przedmioty takie jak scyzoryk, krzesiwo, kompas itp. Płaskie pętelki tuż nad tymi kieszeniami mogą służyć zarówno do dowiązania rzeczy przenoszonych w kieszeniach, jak i do podwieszenia rękawiczek. Koszula zapinana jest na guziki kanadyjskie przyszyte mocną taśmą.

83


84

BUSHCRAFT LINE


LUMBER GLOVES

RK-LBR-LE

DESIGN: Kiedy wybierasz się do lasu, warto mieć przy sobie rękawice, które gwarantują nie tylko pewny i silny chwyt takich narzędzi, jak siekiery czy piły, ale też chronią dłonie przed obtarciami czy skaleczeniami. Nasze rękawice LUMBER to podstawowy model z tej kategorii, idealnie nadający się do użytku w leśnym środowisku. Wykonane ze starannie dobranej, grubej i wytrzymałej bydlęcej skóry, zapewniają pewny chwyt i bezpieczną pracę. Odpowiednie cięcia warstw skóry zapobiegają dyskomfortowi nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Elastyczny ściągacz na wysokości nadgarstka bardzo dobrze dopasowuje rękawice, uniemożliwiając dostawanie się czegokolwiek niepożądanego do środka. Dzięki wzmocnionemu otworowi w mankiecie oraz prostemu karabińczykowi można rękawice powiesić przy pasku albo na plecaku.

85


86

BUSHCRAFT LINE


WOODCRAFTER GLOVES

RK-WCT-LE

DESIGN: Kiedy wybierasz się do lasu, warto mieć przy sobie rękawice, które gwarantują pewny i silny chwyt takich narzędzi, jak siekiery czy piły. Nasze rękawice WOODCRAFTER to taki właśnie model – o przedłużonym mankiecie, idealnie nadający się do użytku w środowisku leśnym. Wykonane ze starannie dobranej, grubej i wytrzymałej bydlęcej skóry, zapewniają bezpieczną pracę. Wzmocnienia na wewnętrznej stronie dłoni oznaczają dużo większą wytrzymałość, a jednocześnie chronią twoje dłonie przed obtarciami czy skaleczeniami. Sznurkowy ściągacz na wysokości nadgarstka bardzo dobrze dopasowuje rękawiczkę, zapobiegając dostawaniu się czegokolwiek niepożądanego do środka. Pętelka na mankiecie oraz prosty karabinek umożliwiają powieszenie rękawic na pasku i przy plecaku. Taśma na końcu mankietu nie tylko wzmacnia ten element, ale także dodaje rękawicom niepowtarzalnego sznytu.

87


88

BUSHCRAFT LINE


RANGER WINTER GLOVES

RK-RGW-LE

DESIGN: Nasze rękawice RANGER WINTER GLOVES to zimowy model idealnie nadający się do użytku w środowisku leśnym nawet w trakcie siarczystych mrozów. Gwarantują nie tylko pewny i silny chwyt siekiery czy piły, ale też chronią dłonie przed obtarciami czy skaleczeniami. Wykonane ze starannie dobranej, grubej i wytrzymałej bydlęcej skóry, zapewniają pewny chwyt i bezpieczną pracę, a wewnętrzna ocieplina ochroni dłonie przed zimnem. Odpowiednie cięcia warstw skóry zapobiegają dyskomfortowi nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Sznurkowy ściągacz na wysokości nadgarstka połączony z elastycznym elementem od wewnętrznej strony bardzo dobrze dopasowuje rękawiczkę, uniemożliwiając dostawanie się czegokolwiek niepożądanego do środka. Dzięki pętli na mankiecie oraz prostemu karabińczykowi można rękawice powiesić przy pasku albo na plecaku.

89


90

BUSHCRAFT LINE


BUSHCRAFT HAVERSACK BAG® TB-HVS-CD

DESIGN: Od zarania dziejów człowiek w lesie przenosił swoje podstawowe wyposażenie w lekkiej torbie ze skóry, a później z płótna. Taka prosta torba nosiła nazwę „chlebaka”. Noszono w niej najważniejsze elementy leśnego wyposażenia. Dziś prezentujemy własną wersję chlebaka. Haversack tylko na pierwszy rzut oka jest prosty, tak naprawdę jest zaawansowanym elementem wyposażenia w linii Bushcraft. Pomieści butelkę z wodą, racje żywnościowe, sprzęt do rozpalania ogniska. Całe wyposażenie kryje klapa z klasycznym brytyjskim zapięciem znanym z lat 80-tych. W przedniej kieszeni istnieje możliwość wpinania instertów z systemu VIS. Po bokach można umieścić siekierę, piłę lub nóż. Do taśm MOLLE/ PALS można dopinać dodatkowe wyposażenie. Całość wygodnie leży na grubej taśmie 50mm. Haversack to nowoczesna torba wyglądem nawiązująca do ponadczasowego wyposażenia z ubiegłego wieku.

91


92

BUSHCRAFT LINE


BERGEN BACKPACK®

PL-BGN-CD

DESIGN: Sukces Matyldy utwierdził nas w przekonaniu, że w linii Bushcraft jest miejsce na nowy plecak. Tak powstał Bergen. Na pierwszy rzut oka podobny do pomniejszonej wersji Matyldy, ale jednak zgoła odmienny. Bergen także nawiązuje historycznie do plecaków angielskich i polskich sił specjalnych z czasów II wojny światowej. W założeniu plecak ma pomieścić najważniejsze wyposażenie na krótką wędrówkę. Główna komora o pojemności 18 l mieści odzież i sprzęt do nocowania, w kieszeniach po bokach zmieścisz żywność lub butelki z wodą. Środkowa kieszeń posiada ściągany komin, który zabezpiecza drobne przedmioty przed zgubieniem. Bergen ma trzy miejsca do przenoszenia siekiery oraz dwie kieszenie na piłę lub nóż. Do ukrytej na froncie taśmy MOLLE/PALS można dopinać kieszenie lub rękawiczki. Dodatkowe elementy wyposażenia można podpiąć od spodu lub do klapy plecaka. Wykonany w całości z Cordury 500D.

93


94

BUSHCRAFT LINE


WATER FILTER BAG

WF-WFB-CO

DESIGN: Zabezpieczenie zapasu wody jest w bushcraftcie i survivalu jedną z najważniejszych rzeczy. Dotychczas w naszej ofercie były tylko narzędzia do przenoszenia wody. Postanowiliśmy to zmienić i sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. W czasie II wojny światowej armia brytyjska wprowadziła dla swoich sił specjalnych prosty filtr do oczyszczania wody. I wykorzystywała go przez ponad 50 lat! Nasz Water Filter w konstrukcji nie różni się praktycznie niczym od oryginału. Dodaliśmy do niego tylko dwie funkcje, które podnoszą jakość użytkowania. Pierwszą jest integralny worek do chowania mokrego filtra. Drugim rozwiązaniem jest integralny sznurek do zawieszenia na gałęzi z prostym kołkiem do zabezpieczenia. Nic nie trzeba wiązać. Po użyciu mokry worek chowasz do pokrowca. Worek filtruje zanieczyszczenia mechaniczne. Po filtracji wystarczy użyć tabletek chemicznych lub wodę zagotować.

95


SWAGMAN ROLL PONCHO®

PO-SMR-NL

SUPERTARP®

PO-STP-PO

Swagman Roll® to wielofunkcyjny produkt, znajdujący zastosowanie wszędzie tam, gdzie potrzebne jest ciepłe okrycie. Może zostać wykorzystany jako podpinka do poncho, awaryjny śpiwór, docieplina do śpiwora, koc, ocieplenie hamaka lub też może być noszony jako samodzielne okrycie. Wykonany z cienkiego, nylonowego materiału, wypełniony został jedną z najbardziej zaawansowanych ocieplin na rynku – Climashield® Apex™ zapewniającej ciepło i oddychalność nawet w przypadku całkowitego zamoczenia.

Stworzyliśmy uniwersalną płachtę biwakową do budowy schronień w terenie. Dziewiętnaście punktów mocowania pozwala na wiele ustawień i konfiguracji w zależności od ukształtowania terenu i warunków. Chcąc zapewnić niską wagę zastosowaliśmy lekki, powlekany materiał ripstop. Wzmocnione punkty mocowania oraz klejone szwy zapewniają natomiast wysoką wytrzymałość. Projekt zapinanego na suwak pokrowca pozwala na łatwe przechowywanie tarpa, nawet gdy jest mokry. Kilka taśm ułatwia troczenie pokrowca do plecaka. Dołączony do zestawu ściągany worek umożliwia transport zwiniętego i skompresowanego tarpa.

WOODSMAN ANORAK JACKET®

KU-WDN-DC

PILGRIM ANORAK JACKET®

KU-PGM-DC

Proste i uniwersalne anoraki przeżywają swój wielki powrót do outdoorowego świata. Oczywistym więc było, że nasza linia bushcraft również zasługuje na swoją kurtkę tego typu. Woodsman Anorak Jacket® wykonany został z materiałów najlepiej odpowiadających wymaganiom outdoorowym – przód wykonano z tkaniny DuraCanvas®, podczas gdy tył w dużej mierze składa się głównie z tkaniny StormStretch®. Takie połączenie materiałów zapewnia nie tylko bardzo dużą wytrzymałość tej odzieży, ale również wiatroszczelność przy jednoczesnym zachowaniu oddychalności. Boki zapinane są na całej swojej długości na zamki, które nie tylko umożliwiają odpowiednią wentylację, ale przede wszystkim ułatwiają zakładanie i ściąganie kurtki. Pilgrim Anorak® to outdoorowa kurtka przeznaczona do użytku w każdych warunkach atmosferycznych. Przedłużony krój, wentylacja pod pacha oraz duży, funkcjonalny kaptur mają za zadanie zapewnić komfort oraz ochronić użytkownika przed wiatrem, deszczem oraz śniegiemis. Kurtka ma cztery kieszenie: dwie mogące służyć do ogrzewania dłoni oraz dwie naszyte pod skosem, zapinane na guziki kanadyjskie. Na dole kurtki znajduje się duża, tunelowa kieszeń. Anorak może być noszony częściowo otwarty, aby uniknąć nadmiernego pocenia się w ciepłe dni. Wewnątrz naszyte zostały dwie niewielkie tasiemki mogące służyć do suszenia rękawiczek lub podwieszenia niewielkiej butelki z wodą w trakcie zimnych dni.

96

BUSHCRAFT LINE


PILGRIM PANTS®

SP-PGM-DC

Spodnie wykonane z tkaniny DuraCanvas®, dzięki czemu są nie tylko wytrzymałe, ale również lekkie. Spodnie mają wzmocnienia na kolanach oraz na pośladkach. Łaty na kolanach tworzą jednocześnie specjalne kieszenie przeznaczone na wkładki Low Profile Protective Pads. Tył spodni został lekko podwyższony, dzięki czemu zapewniają jednocześnie ochronę okolicy nerek. Spodnie mają w sumie osiem kieszeni. Kieszenie na udach zostały podszyte siatką w celu zwiększenia cyrkulacji powietrza, gdy kieszenie są otwarte. Obwód pasa oraz dół nogawek są regulowane. Istnieje możliwość dołączenia szelek do spodni. Materiał może zostać zaimpregnowany przy użyciu specjalnego wosku.

BUSHCRAFT SATCHEL® BAG

TB-BST-CD

MATILDA BACKPACK®

PL-MTA-NL

CHEST PACK NUMBAT®

TB-NMB-CD

DEFENDER MK2 PILGRIM SHIRT®

KO-DPG-SR

Bushcraft Satchel® to nasza terenowa torba ogólnego przeznaczenia. Może być noszona zarówno jako zasobnik podczas jednodniowego wypadu w teren, jak i podczas codziennych miejskich aktywności. W komorze głównej znajduje się siatkowa kieszeń zamykaną na suwak ( oraz dwie kieszenie zakończone elastyczną lamówką. Po zewnętrznej stronie torba wyposażona jest w dużą kieszeń zamykana na suwak oraz dwie otwarte kieszenie. Panele MOLLE/PALS po bokach oraz troki z taśmy u dołu Satchela® umożliwiają przytwierdzenie dodatkowego oporządzenia. Paski kompresyjne pozwalają na regulowanie rozmiaru torby.

Matilda to funkcjonalny, uniwersalny plecak inspirowany amerykańskim klasykiem – plecakiem ALICE. Każda zewnętrzna kieszeń ma z tyłu tunel, a także regulowany kołnierz powiększający jej objętość. Klapa komory głównej ma wkomponowane dwie duże kieszeni. Taśmy systemu MOLLE/PALS zostały naszyte od zewnątrz w kilku strategicznych miejscach. Na obu bokach znajdują się taśmy kompresyjne. System nośny został oparty na usztywnionym plastikiem z oddychającymi padami z siatki oraz anatomicznie wyprofilowanych szelkach. Na szerokim, wyczepianym pasie biodrowym naszyte zostały taśmy systemu MOLLE/PALS.

Panel piersiowy NUMBAT pozwala umieścić najpotrzebniejsze rzeczy z przodu na klatce piersiowej, a liczne, zróżnicowane kieszenie zarówno zewnętrzne jak i wewnętrzne pozwolą Ci utrzymać wszystko w należytym porządku. Dodatkowo pokrycie jednej ze ścianek wewnętrznych miękkim welurem pozwala na personalizację przy pomocy insertów z systemu VIS®. Wewnętrzny, wypinany organizer z miejscem na mapę umożliwi łatwe nawigowanie w terenie. Wykonane z wytrzymałej linki ograniczniki umożliwiają otwarcie panelu pod kątem do 90 stopni. Minimalistyczne, a jednocześnie wygodne szelki zostały skonstruowane tak, aby nie kolidować z szelkami plecaków. Zewnętrzne punkty montażowe kompatybilne z MOLLE/PALS dają dodatkową możliwość rozbudowy panelu. Koszula Defender Mk2 Pilgrim wykonana została z wytrzymałej tkaniny z dodatkiem DuPont Sorona®. Tkanina ta zapobiega powstawaniu nieprzyjemnych zapachów, a także, dzięki indeksowi UPF50, zapewnia odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Sama koszula ma identyczny krój jak nasza popularna koszula Defender Mk2. Zapinana jest na guziki z subtelnie wybitym napisem Helikon-Tex®. Na wysokości klatki piersiowej umieszczone zostały kieszenie zapinane klapami z rzepem, a pod nimi dodatkowe płaskie kieszenie z zamkami YKK®. Połączenie wytrzymałej tkaniny a także kraciastego wzoru sprawi, że nie tylko będzie nam ona służyć przez długi czas, ale także sprawi, że będziemy dobrze prezentować się niezależnie od tego czy wybierzemy się do lasu, czy też założymy ją do miasta.

97


TRITAN™ BOTTLE WIDE MOUTH

HY-WM1-TT

Nasza butelka pozwala na przenoszenie 1 litra wody lub innych płynów. Zastosowaliśmy Tritan™, ponieważ nie zmienia smaku wody, nie reaguje z płynami, które możemy przenosić w butelce. Dodatkowo jest to obecnie najwytrzymalsze tworzywo sztuczne, dzięki czemu posiadamy praktycznie niezniszczalną butelkę. Szeroki wlew pozwala nie tylko łatwo nabierać wodę z różnych źródeł, ale także na użycie łyżki do mieszania potraw, które przygotujemy w butelce i najważniejsze. Nie pozwala natomiast zamarznąć szyjce butelki w temperaturach ujemnych. Butelka idealnie pasuje do kubka Camp Cup i zestawu Essential Kitbag®.

FOXTROT MK2 BELT RIG®

TB-FX2-CD

ESSENTIAL KITBAG®

TB-EKB-CD

Foxtrot Mk2 to uniwersalna torba biodrowa. Można używać samodzielnie lub nosić razem z funkcjonalnymi szelkami. Foxtrot Mk2 składa się z głównej komory z dwoma otwartymi kieszeniami. Po bokach umieściliśmy częściowy pas z naszytym systemem MOLLE/PALS. W głównej komorze znajdują się dwie kieszenie zapinane na zamek, a na froncie zapinana na rzep. W głównej komorze można dopinać dodatkowe inserty zgodne z Versatile Insert System. Regulowane szelki stabilizują oraz rozkładają przenoszone obciążenie.

Torbę Essential Kitbag® zaprojektowaliśmy tak, by mieściła całe podstawowe wyposażenie bushcraftowe lub zestaw survivalowy. Zmieści się w niej manierka z kubkiem, składana kuchenka, latarka, kompas, linka, zestaw do szycia, itd. Na wszystko przewidzieliśmy miejsce w osobnych kieszeniach. Essential Kitbag® można nosić na pasie 50mm, przypinać do plecaka lub platform MOLLE/PALS, bądź na jego własnej taśmie naramiennej. W rękawie umieszczonym na tylnej ściance zmieści się piła/nóż/siekierka. Kieszeń można ograniczyć lub regulować za pomocą rzepa. Na frontowej ścianie istnieje możliwość dopinania dodatkowych kieszeni. Essential Kitbag® to idealna torba na jednodniową wyprawę, gdy musimy zabrać ze sobą tylko podstawowe wyposażenie.

WANDERER CAP

CZ-WND-MW

W trakcie wypadu na łono natury nie ma gorszego wroga niż chłód. A częścią ciała, która oddaje bardzo dużą ilość naszej ciepłoty jest głowa. Dlatego tak ważnym elementem naszego wyposażenia w teren zawsze powinna być czapka. WANDERER to relatywnie grubo dziana czapka typu Watch Cap. Podwójna warstwy dzianiny z wełny merynosów z dodatkowo zawiniętą dolną krawędzią zapewnia doskonałą termoizolację nawet przy bardzo dużych chłodach, a naturalne właściwości wełny zapewniają jednocześnie bardzo dobrą oddychalność i przyjemne wrażenie w dotyku. Elastyczny materiał gwarantuje doskonałe dopasowanie, niezależnie od wielkości głowy.

98

BUSHCRAFT LINE


99


100


Patrol Line oferuje największy wybór odzieży polowej i bojowej, w tym także specjalistyczne systemy kamuflażu indywidualnego czy akcesoria do umundurowania. Produkty linii Patrol z założenia miały nie tylko idealnie współpracować, ale również wzajemnie się uzupełniać z produktami z pozostałych linii Helikon-Tex®.

101


102

PATROL LINE


MCDU® COMBAT SHIRT

BL-MCD-NR

DESIGN: MCDU to element umundurowania przeznaczony do bardziej dynamicznych działań. Nasz Combat Shirt może być również znakomitym dodatkiem do munduru MBDU. Tułów bluzy wykonany został z lekkiej, wysoce oddychalnej tkaniny TopCool, podczas gdy rękawy oraz stojący kołnierz uszyto z wytrzymałej tkaniny NYCO. Zapinane na zamek kieszenie umieszczone na rękawach z łatwością pomieszczą niewielkie, ale ważne przedmioty, takie jak zdjęcie celu, złożoną mapę czy nawigację GPS. Podwójny panel rzepowy na ramionach umożliwia szybką i sprawną personalizację koszulki za pomocą różnych naszywek, w tym flag kraju. Ta lekka bluza sprawdzi się nie tylko w gorące dni, ale także w połączeniu z plate carrierami, chest rigami czy innymi kamizelkami.

103


104

PATROL LINE


T-SHIRT SLIM

TS-TTS-CC

DESIGN: Luźne koszulki z krótkim rękawkiem należą do klasyki odzieży noszonej na co dzień. Niektórzy jednak preferują krój bardziej przylegający do ciała. Dlatego przeprojektowaliśmy nasz popularny T-shirt, aby zrobić wersję jeszcze bliższą ciału niż zwykła koszulka. T-SHIRT SLIM, wykonany z miękkiej, oddychającej i rozciągliwej dzianiny, będzie zawsze świetnie dopasowany do sylwetki, bez zbędnych luzów, a jednocześnie w żaden sposób nie będzie ograniczać ci swobody ruchów.

105


106

PATROL LINE


SFU NEXT PANTS MK2®

SP-SN2-PR

DESIGN: SFU NEXT Mk2 to ulepszona wersja naszych klasycznych spodni SFU NEXT – popularnego modelu, który sprawdził się doskonale zarówno w codziennym użytkowaniu, jak i podczas outdoorowych wypraw. Nowe wydanie jest równie godne zaufania. Mimo że spodnie fasonem podobne są do pierwszej edycji tego modelu, zostały przeprojektowane, jeśli chodzi o krój i dopasowanie, mają też zdecydowanie bardziej agresywne cięcia. Spodnie posiadają dwie klasyczne kieszenie biodrowe, dwie mniejsze kieszenie z przodu z dodatkowymi patkami, dwie kieszenie tylne, również zabezpieczone patkami, oraz dwie duże kieszenie cargo zapinane na rzepy. Profilowane wzmocnienia na kolanach są jednocześnie przestrzenią na wewnętrzne wkładki ochronne. Spodnie zapinane są na guziki, a w talii regulowane za pomocą umieszczonych po bokach taśm z rzepami.

107


108

PATROL LINE


MAP CASE

MO-MPC-CD

DESIGN: MAP CASE to kompaktowy pokrowiec, który nie tylko zapewni ochronę twojej mapy w zamykanej na zamek, przezroczystej kieszeni, ale także zabezpieczy ją przed złymi warunkami pogodowymi. Pokrowiec został w całości wykonany z wytrzymałej Cordury® 500D. Na jego zewnętrznej stronie znajdują się dwie zamykane na napy kieszenie oraz dwie kieszenie otwarte. Ponadto na jednym z boków umieściliśmy pętle na długopis, sharpie itd. Gdy nie jest używany, MAP CASE składany jest na pół i zabezpieczany za pomocą napa.

109


MBDU SHIRT®

BL-MBD-NR

MBDU PANTS®

SP-MBD-NR

MBDU FLANNEL SHIRT®

KO-MBD-PO

Bluza MBDU Flannel wykonana została z lekkiej, ale wytrzymałej tkaniny NYCO ripstop. Wkomponowane na bokach panele rozciągliwe z tkaniny VersaStretch® zapewniają pełną swobodę ruchów w trakcie dynamicznych działań. Zapinane na zamki YKK® kieszenie na ramionach oraz klatce piersiowej pozwalają na przenoszenie wszystkich niezbędnych elementów. Dodatkowo panele rzepa na ramionach umożliwiają łatwą personalizację. Ta bluza nada się idealnie do wszelkich zastosowań polowych.

Spodnie MBDU to część naszego nowego zestawu mundurowego. Wykonane z wytrzymałej, ale jednocześnie odpornej tkaniny w splocie ripstop są idealnym wyborem na każdą bitwę, jaką będziesz zmuszony stoczyć. Liczne kieszenie pomieszczą cały, niezbędny ekwipunek. Duże kieszenie cargo na udach, zamykane na guziki kanadyjskie, są na tyle duże, że mogą z powodzeniem być użyte jako improwizowany worek zrzutowy. Odpowiednio profilowany krój zapewni maksymalną swobodę ruchu jaka tylko jest możliwa. Te spodnie to wręcz doskonały wybór na każde pole bitwy.

Koszula MBDU Flannel wykonana została z lekkiej, ale wytrzymałej tkaniny zapewniającej odpowiednie właściwości antybakteryjne nawet przy długotrwałym użytkowaniu. Indeks UPF50 gwarantuje także odpowiednią ochronę przed promieniowaniem UV. Wkomponowane na bokach panele rozciągliwe z tkaniny VersaStretch® zapewniają pełną swobodę ruchów w trakcie dynamicznych działań. Zapinane na zamki YKK® kieszenie na ramionach oraz klatce piersiowej pozwalają na przenoszenie wszystkich niezbędnych elementów. Dodatkowo panele rzepa na ramionach umożliwiają łatwą personalizację. Ta koszula to wręcz pozycja obowiązkowa do działań w środowisku miejskim.

LEAF GHILLIE SET®

KP-LFG-PO

Lekki, zaawansowany zestaw kamuflujący, wykonany z siatki z naszytymi na powierzchni sztucznymi liśćmi. Dodatkowo na powierzchni znajdują się także rzędy naszytego paracordu umożliwiające doczepienie dodatkowego kamuflażu w celu jeszcze lepszego wtopienia się w otoczenie. Laserowo wycinane liście pokryte są nadrukiem kamuflującym z obu stron. Kurtka zapinana jest z przodu za pomocą dwóch regulowanych klamer. Zestaw ten idealnie nadaje się do wszelkich działań zwiadowczych i może być z powodzeniem używany z pozostałymi produktami Helikon-Tex®, takimi jak Guardian® Chest Rig lub całą gamą naszych plecaków.

110

PATROL LINE


LEAF GHILLIE PONCHO®

PO-LFG-PO

GUARDIAN CHEST RIG®

KK-GCR-CD

BDU MK2 PANTS

SP-BD2-PR

GUARDIAN ASSAULT BACKPACK

PL-GAP-CD

RACCOON MK2® BACKPACK

PL-RC2-CD

Poncho kamuflujące wykonane z tych samych materiałów co spodnie i kurtka. Powierzchnia również pokryta została rzędami paracordu aby umożliwić doczepianie dodatkowego kamuflażu. Idealnie nadaje się do kamuflowania punktów obserwacyjnych. Poncho można połączyć ze standardowym poncho USGI lub też ze Swagman Roll®. Przednia część może zostać zrolowana. Istnieje możliwość połączenia ze sobą kilku ponch w celu zakamuflowania większych powierzchni.

Guardian Chest Rig® to uniwersalna platforma do przenoszenia podstawowego zapasu amunicji i wyposażenia. Przystosowana do współpracy z pasem i plecakiem pozwoli na optymalną konfigurację linii oporządzenia. W zależności od wielkości i liczby magazynków można regulować wysokość pokryw kieszeni stałych, a także dostosować położenie wymiennych wkładów na magazynki. Po wyjęciu środkowego, podwójnego insertu na magazynki można umieścić na jego miejscu Pistol Holder Insert będący częścią oferty firmy.

Mało który element klasycznego wyposażenia militarnego łączy się z polem walki bardziej niż klasyczny mundur BDU. Ten wzór umundurowania towarzyszył armii USA przez wiele lat i doczekał się niezliczonych wręcz kopii. Choć uznany został za przestarzały i ostatecznie zastąpiono go innymi wzorami, wciąż ma gigantyczną rzeszę fanów. Dlatego też postanowiliśmy przyjrzeć się spodniom z tego umundurowania i wyprodukować je w lekko zmodyfikowanej wersji, dostosowanej do współczesnych realiów. Wykonane w klasycznym, lekko luźnym kroju z dodatkową kieszonką na telefon, spodnie te mogą być idealnym uzupełnieniem nawet miejskiego zestawu.

Klasyczny, trzydniowy plecak szturmowy – co może być bardziej charakterystycznego w wyposażeniu patrolowym? Wykonany z lekkiej, ale wytrzymałej Cordury 500D, plecak ten ma pojemną komorę główną, która z łatwością pomieści worek hydracyjny, zapasową amunicję czy dodatkową odzież. Mniejsza, ale wciąż obszerna kieszeń na przodzie może być użyta do przenoszenia dodatkowych przedmiotów, do których chcielibyśmy mieć szybszy dostęp. Minimalna ilość taśm systemu MOLLE/PALS na powierzchni sprawi, że plecak ten jeszcze bardziej nawiązuje do klasycznych wzorów, przy jednoczesnym zachowaniu modułowości. Plecak ten jest obowiązkową pozycją każdego zestawu patrolowego.

Nowa odsłona plecaka Raccoon® podsumowuje doświadczenia z tym modelem i uwzględnia uwagi nadsyłane przez użytkowników. Lekki, wytrzymały plecak o pojemności 20 litrów jest optymalny do codziennego użytku, ale sprawdzi się też na krótkich wypadach w teren i w działaniach taktycznych, gdzie większy plecak byłby zbędnym obciążeniem. Raccoon Mk2 Backpack® ma jedną dużą komorę główną oraz kieszeń zewnętrzną o zbliżonej wielkości. Na zewnątrz plecaka naszyte zostały taśmy kompatybilne z systemem MOLLE/PALS. Dodatkowo na powierzchni kieszeni zewnętrznej przepleciona została elastyczna linka ze stoperem (shock cord) umożliwiająca szybkie doczepienie dodatkowych elementów takich jak kurtka, karimata itp.

111


RATEL MK2 BACKPACK

PL-RT2-CD

COBRA MODULAR RESCUE BELT®

PS-MS4-NL

Lekki i wytrzymały, ten ponad 25 litrowy plecak to idealny wybór zarówno na 1-2 dniowy patrol, jak również do codziennego noszenia. Duża komora główna kompatybilna z wszelkimi workami hydracyjnymi. Dwie zewnętrzne kieszeni sprawiają, że plecak ten jest wystarczająco pojemny, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy. Taśmy kompatybilne z MOLLE/PALS na froncie oraz bokach pozwalają na doczepienie dodatkowych kieszeni. Rzep na przodzie pozwala na łatwą personalizację. Usztywnione plecy, oraz miękkie, wytrzymałe i profilowane szelki zapewniają komfort, nawet w trakcie długotrwałego użytkowania. Odczepiany pas biodrowy zapewnia dodatkową stabilizację oraz odpowiednie rozłożenie wagi. Pas MRCB® jest podstawowym pasem w linii Patrol. Może być używany jako samodzielna platforma do mocowania kabur i wyposażenia w systemie PALS/MOLLE, służyć jako pas wewnętrzny w rękawach modułowych albo jako zewnętrzny pas noszony na podpasie (Competition Inner Belt®). Wyposażony w atestowaną klamrę asekuracyjną Cobra® D-ring firmy AustriAlpin®. UWAGA! PAS NIE JEST PRZEZNACZONY DO WSPINACZKI LUB ASEKURACJI.

112

PATROL LINE


113


114


Outback Line to nasza propozycja na odzież i akcesoria techniczne dla podróżników, trekkerów i wszystkich tych, którzy lubią schodzić poza szlaki, ale mając jednocześnie na sobie i przy sobie udogodnienia sprzętu taktycznego. Od najbardziej bazowych warstw będących przy samej skórze, przez warstwy pośrednie, a na ocieplinach skończywszy – wszystko dedykowane aktywności zarówno statycznej, jak i dynamicznej. W linii tej znalazły się softshelle, windshirty, hardshelle, a nawet odzież zimowa z ocieplinami Climashield® - wszystko możliwie lekkie i zaawansowane technologicznie. Ponieważ Outback to dla nas przede wszystkim produkty mające ułatwić twoją wędrówkę.

115


116

OUTBACK LINE


TREKKING TACTICAL PANTS®

SP-TTP-AT

DESIGN: Lekkie, oddychające, mocne i wygodne – takie cechy powinny mieć idealne spodnie na wyprawę. Nasze spodnie TREKKING TACTICAL PANTS właśnie dokładnie takie są – zrobione z solidnych materiałów, wyposażone jedynie w niezbędne elementy i świetnie skrojone. Są rozwojową wersją modelu OTP. Zrobiliśmy je z lekkiej tkaniny VersaStretch, elastycznej i zapewniającej wytrzymałość. Mają tylko dwie kieszenie biodrowe ze wzmocnionymi krawędziami, dwie kieszenie tylne oraz dwie mniejsze kieszenie boczne, umieszczone lekko z tyłu. Częściowo elastyczny pas oraz zapięcie na rzep gwarantują łatwą regulację szerokości oraz swobodę ruchów. Wzmocnienia na kolanach służą też jako dodatkowa kieszeń na wkładki ochronne. Jeżeli dodać do tego szerokie szlufki, pętle do przenoszonych rzeczy w kieszeniach oraz wzmacniający klin w kroku, okaże się, że to spodnie doskonałe na trekking w najtrudniejszym nawet terenie.

117


118

OUTBACK LINE


ENLARGED PAKCELL BAG

MO-O05-PO

DESIGN: Nasz Packcell Set odniósł sukces jako zestaw kompaktowych, ale pojemnych toreb, które znakomicie pomagają zorganizować przewożone w trakcie podróży rzeczy. Aby ułatwić utrzymanie naszego ekwipunku w jeszcze większym porządku, linię produktów z tej serii wydłużyliśmy o kolejny, większy rozmiar torby. ENLARGED PACKCELL BAG wykonany jest z tego samego, lekkiego materiału, z długim, skośnym zamkiem oraz panelem rzepa dla łatwej personalizacji. Torba wyposażona została także w dwa uchwyty na bokach, które mogą ułatwić transport albo służyć do powieszenia torby. Dodatkowo dwa zapinane na klamry paski kompresyjne pomogą zapewnić kompaktowe wymiary schowanych do torby rzeczy.

119


120

OUTBACK LINE


MICRO PAKCELL POUCH

MO-O04-PO

DESIGN: Seria bestsellerowych toreb Packcell powiększyła się o kolejny model – najmniejszą, a jednocześnie wciąż pojemną MICRO PACKCELL POUCH. Wykonana z tego samego, lekkiego materiału, co większe wersje torby, zamykana jest, podobnie jak one, na skośnie wszyty zamek, który umożliwia włożenie do środka rzeczy o gabarytach niemal równych wielkości samej kieszeni. Zmieścisz w niej wszystkie twoje niewielkie, ale ważne przedmioty, chroniąc je w ten sposób przed zgubieniem. Dodatkowym zabezpieczeniem jest pętla z taśmy na jednym z boków torby, za którą można ją przy pomocy karabińczyka przypiąć do plecaka lub spodni.

121


122

OUTBACK LINE


TRAVEL TOILETRY BAG

MO-TTB-NL

DESIGN: Przybory toaletowe wymagają lepszego zabezpieczenia podczas transportu niż reszta bagażu. Z tych dwóch powodów stworzyliśmy kieszeń TRAVEL TOILETRY BAG. Ta kompaktowa, lekka, zapinana na zamek kosmetyczka z łatwością pomieści wszystko, co jest niezbędne do utrzymania higieny w trakcie eskapady, czyli mydło, szczoteczkę i pastę do zębów, szampon, krem do opalania, zestaw do golenia itp. Wszystko to można wygodnie uporządkować w wewnętrznych, siatkowych kieszeniach. Aby zapewnić jeszcze większą wszechstronność tej kosmetyczki, została ona wyposażona w demontowalne lusterko oraz solidny haczyk, na którym można ją w dowolnym miejscu powiesić. W zewnętrznych kieszeniach, dwóch zapinanych na zamek oraz kieszeni siatkowej, można schować niewielkie przedmioty, tak aby mieć do nich zawsze łatwy dostęp, bez konieczności otwierania całej kosmetyczki.

123


124

OUTBACK LINE


DIRT BAG

AC-DTB-NL

DESIGN: W trakcie jakiekolwiek wyprawy niemal niemożliwe jest nie „wyprodukować” żadnych śmieci. A jako prawdziwy miłośnik natury raczej nie chcesz zostawiać odpadków byle gdzie, prawda? Ekipa Helikon-Tex® także dba o środowisko, dlatego stworzyliśmy to proste rozwiązanie – szczelny worek DIRTBAG. Zrobiony jest z lekkiego, powlekanego materiału z klejonymi szwami i ma proste, ale jednocześnie pewne zamknięcie w formie rolowanego kołnierza. Dzięki temu możesz do niego włożyć swoje śmieci, w tym także zatłuszczone puszki i resztki jedzenia, i nic nie przecieknie na zewnątrz, a więc nie pobrudzi twoich pozostałych rzeczy. Ten produkt to praktycznie pozycja obowiązkowa dla każdego, komu nie jest obojętny los naszej planety .

125


126

OUTBACK LINE


MISTRAL ANORAK

KU-MSL-NL

DESIGN: MISTRAL ANORAK to idealna kurtka na wyprawy z plecakiem. Tkanina StormStretch® chroni przed wiatrem, lekkim deszczem oraz śniegiem, zachowując jednocześnie bardzo dobrą oddychalność, tak potrzebną w trakcie wędrówki. Rezygnacja z przedniego, długiego zamka sprawia, że jest ona niemal całkowicie wiatroszczelna. Łatwy dostęp do dużej kieszeni z przodu pozwala mieć wszystkie niezbędne rzeczy na wyciągnięcie ręki. Wewnątrz kieszeni głównej znajduje się prosty organizer, który ułatwia zachowanie porządku. Dodatkowo kurtka ma dwie kieszenie biodrowe oraz dwie kieszenie na ramionach. Dzięki wzmocnieniom na łokciach kurtka zyskała większą wytrzymałość w miejscach wyjątkowo narażonych na przetarcia. Przed wiatrem i niezbyt intensywnymi opadami użytkownika kurtki chroni regulowany kaptur.

127


128

OUTBACK LINE


FROSTBITE HAND WARMER

DESIGN: Gdy temperatury spadają grubo poniżej zera, ochrona ciała przed zimnem to nie tylko kwestia komfortu – czasami może to być wręcz sprawa życia lub śmierci. Dlatego też zakładasz ciepłą kurtkę, odpowiednie buty, ocieplane spodnie, grubą czapkę oraz solidne rękawice. A jeśli zapomniałeś tych ostatnich albo są jednak zbyt cienkie lub po prostu przemoczone? Warto mieć przy sobie ocieplacz FrostBite Hand Warmer. Ten przedmiot to wręcz pozycja obowiązkowa w trakcie jakiejkolwiek zimowej wyprawy. Wykonany z wiatroszczelnej tkaniny StormStretch®, wypełniony grubą ociepliną oraz podszyty miłym, ciepłym materiałem ochroni twoje ręce przed każdym chłodem. Dwie zewnętrzne kieszenie na zamki pomieszczą dodatkowe ogrzewacze chemiczne lub niewielkie przedmioty, których nie możesz zgubić. Liczne opcje noszenia, m.in. na MOLLE/PALS, pasie lub odczepianym pasku, ułatwiają transportowanie tego ocieplacza.

129


OUTDOOR TACTICAL PANTS®

SP-OTP-NL

OUTDOOR TACTICAL PANTS® LITE

SP-OTP-VL

Wielu z naszych klientów działa nie tylko w miastach, ale również w terenach podmiejskich. Dzięki uwzględnieniu wszelkich ich uwag dotyczących spodni UTP® nasi projektanci byli w stanie stworzyć spodnie dedykowane do działań outdoorowych – w ten sposób narodziły się spodnie OTP. Mają one tą samą funkcjonalność, co ich protoplasta, ale z niektórymi z nich lekko przekonstruowanymi, aby lepiej dopasować się do użytku w terenie. Użyty materiał jest lekki, bardzo elastyczny i nad wyraz oddychający. Radzi sobie więc doskonale w trakcie wszelkich działań outdoorowych. Chroni przed lekkim deszczem, a także wiatrem. Na dodatek jest szybko schnący.

Wielu użytkowników naszego sprzętu operuje nie tylko w centrach miast, ale również na przedmieściach lub w terenach oddalonych od jakiejkolwiek cywilizacji. To właśnie za ich radami postanowiliśmy przeprojektować lekko spodnie UTP®, tworząc tym samym ich outdoorową wersję – spodnie OTP®. Spodnie te zachowały pełną funkcjonalność swoich protoplastów, ale jednocześnie, dzięki użyciu wysoce rozciągliwego materiału nylonowego, stały się dużo wygodniejsze w trakcie użycia w terenie. Spodnie te są wręcz obowiązkowym wyborem na każdą wędrówkę w teren.

HYBRID OUTBACK PANTS®

SP-HOP-DC

Spodnie Hybrid Outback Pants® to zaawansowane spodnie outdoorowe, nadające się zarówno do długich wędrówek górskich, jak i stacjonarnego biwakowania. Dzięki wykorzystaniu materiałów o różnej charakterystyce są one nie tylko wygodne oraz wytrzymałe, ale mogą być również częściowo wodoodporne. Wymaga to użycia specjalnego wosku. Spodnie mają dwie klasyczne kieszenie biodrowe ze wzmocnionymi krawędziami, dwie zapinane na rzepy z przodu uda oraz dwie kieszenie typu cargo na zamki. Wzmocnienia na kolanach tworzą jednocześnie specjalne kieszenie przeznaczone na wkładki Low Profile Protective Pads®.

OUTDOOR TACTICAL SHORTS 11"®

SP-OTK-VL

Co zrobić, jeżeli potrzebna jest pełna funkcjonalność spodni OTP®, a jednocześnie jest zdecydowanie za gorąco na długie spodni? Najlepszym wyjściem jest wybór spodni OTK®, czyli skróconej wersji jednego z naszego bestsellera. Krój oraz układ kieszeni pozwala zachować cywilny wygląd, przy jednoczesnym pozostawieniu wszystkich niezbędnych funkcji taktycznych. OTK® pozwalają przenosić dokładnie to samo wyposażenie taktyczne jak ich pełnowymiarowy odpowiednik.

130

OUTBACK LINE


BLIZZARD JACKET®

KU-BLZ-NL

BLIZZARD PANTS®

SP-BLZ-NL

CUMULUS JACKET®

BL-CMB-HF

WOMEN'S CUMULUS JACKET®

BL-CBW-HF

Kurtka Blizzard to lekka, zewnętrzna warstwa odzieży przeznaczona do użytku w większości warunków pogodowych. Ta uniwersalna kurtka w militarnym kroju jest wykonana z elastycznego nylonu pokrytego dodatkowo wykończeniem DWR. Przedłużony krój z regulowanym kapturem, dołem kurtki oraz mankietami rękawów pozwala dopasować ją do każdej sylwetki, polepszając tym samym ochronę. Kaptur może zostać schowany w kołnierzu. Sześć kieszeni pozwala na łatwe przenoszenie wszystkich niezbędnych przedmiotów.

Spodnie softshellowe Blizzard są częścią linii Outback. Te zaawansowane, uniwersalne spodnie nadają się w szczególności na piesze wyprawy w góry. Dzięki użyciu naszego rozciągliwego w dwóch kierunkach materiału StormStretch® udało się osiągnąć nie tylko odpowiednią wytrzymałość samych spodni, ale przede wszystkim bardzo dużą swobodę ruchów. Spodnie cechują się przede wszystkim obszernymi kieszeniami cargo, wzmocnieniami na nogawkach oraz haczykami do zaczepienia o sznurówki.

Cumulus to brat bliźniak polaru Stratus, mający ten sam krój oraz te same wzmocnienia na łokciach i ramionach. Dodatkowo jednak wyposażony został w kaptur z niewielkim daszkiem, duże, wewnętrzne siatkowe kieszenie oraz proste kieszenie zewnętrzne. Jest to produkt uniwersalny, praktyczny i wygodny.

Uniwersalna bluza outdoorowa zaprojektowana specjalnie dla kobiet. Wytaliowany, anatomiczny krój dopasowany do kształtu kobiecego ciała. Każdy, nawet najmniejszy szczegół został dopracowany tak, aby wyglądać bardziej kobieco. Najlepszym przykładem tego są duże zamki, które zostały zmienione na dużo mniejsze, bardziej dyskretne i nie tak przytłaczające.

STRATUS JACKET®

BL-STC-HF

Stratus Heavy Fleece wzorowana jest na konstrukcji słynnego polaru US ARMY. Do oryginalnego projektu dodanych jednak zostało kilka użytecznych detali . Stratus wykonany jest z dzianiny polarowej o gramaturze 320g/m2, ma kieszenie piersiowe zamykane na suwak z wewnętrzną kieszenią, wentylacje z siatki pod pachami, przydatne kieszenie na rękawach i wysoki kołnierz. Wzmocnienia na łokciach i ramionach zapobiegają przetarciom. Bluzę można nosić jako ocieplacz pod warstwą zewnętrzną lub samodzielnie.

131


WINDRUNNER WINDSHIRT®

KU-WDR-NL

Windrunner® to idealna wręcz kurtka, którą zawsze możesz mieć przy sobie dzięki niewielkim rozmiarom po złożeniu. Wykonana z ultralekkiej, gęsto tkanej tkaniny nylonowej z powodzeniem chroni przed wiatrem, a dzięki powleczeniu DWR, ochroni Cię także przed lekkim deszczem. Windrunner® sprawdzi się także jako dodatkowa warstwa w trakcie joggingu w chłodniejsze dni. Siatkowe panele wentylacyjne zapewniają bardzo dobrą oddychalność. Dzięki dużej kieszeni głównej możliwe jest przenoszenie czapki lub rękawiczek, a dzięki wewnętrznym kieszonkom bezpieczne przeniesiesz telefon lub klucze.

SUMMIT BACKPACK®

PL-SMT-CD

ELEVATION BACKPACK®

PL-EVN-NL

DEFENDER MK2 TROPICAL SHIRT®

KO-DTR-PS

DEFENDER MK2 ULTRALIGHT SHIRT SHORT SLEEVE®

KO-DUS-AP

Plecak Summit stanowi idealne połączenie lekkich, wytrzymałych materiałów z wygodną i pakowną konstrukcją. Pojemna komora główna posiada dwa punkty dostępowe: od góry za pośrednictwem rolowanego komina oraz od przodu plecaka poprzez zamek. Na bokach plecaka znajdują się elastyczne kieszenie mogące pomieścić butelkę, dodatkową odzież itp. elementy natomiast umieszczony na przodzie elastyczny, siatkowy beavertail pozwoli na przenoszenie kasku. Wygodny, profilowany pas biodrowy ma wkomponowane siatkowe kieszenie zapinane na zamek. Naszyte na bokach taśmy MOLLE Lite szerokości 10mm umożliwiają doczepienie większych kieszeni w standardzie MOLLE/PALS. Plecak Elevation to idealny wybór na wszelkie piesze wędrówki. Wystarczająco duży, aby pomieścić wszystkie niezbędne rzeczy nawet na kilkudniowy marsz, a jednocześnie na tyle lekki, aby nie dodawać niepotrzebnego obciążenia dla twoich pleców. Dzięki dużej, łatwo dostępnej komorze głównej, będziesz w stanie zabrać wszystko czego potrzebujesz i jednocześnie mieć do tego łatwy dostęp. Liczne kieszenie zewnętrzne pozwalają przenosić wodę lub niewielkie przedmioty. Taśmy MOLLE/PALS na bokach oraz miękki pas biodrowy sprawiają, że plecak ten jest doskonałym wyborem na wyprawy.

Koszula Defender Mk2 Tropical wykonana została z szybkoschnącej, elastycznej tkaniny poliestrowej zapewniającej odpowiednią oddychalność nawet w najbardziej upalne dni. Tkanina z indeksem UPF30 zagwarantuje odpowiednią ochronę prze promieniowaniem UV. Sama koszula ma identyczny krój jak nasza popularna koszula Defender Mk2. Zapinana jest na guziki z subtelnie wybitym napisem Helikon-Tex®. Na wysokości klatki piersiowej umieszczone zostały kieszenie zapinane klapami z rzepem, a pod nimi dodatkowe płaskie kieszenie z zamkami YKK®.

Koszula Defender Mk2 Tropical wykonana została z szybkoschnącej, elastycznej tkaniny poliestrowej zapewniającej odpowiednią oddychalność nawet w najbardziej upalne dni. Tkanina z indeksem UPF30 zagwarantuje odpowiednią ochronę prze promieniowaniem UV. Sama koszula ma identyczny krój jak nasza popularna koszula Defender Mk2. Zapinana jest na guziki z subtelnie wybitym napisem Helikon-Tex®. Na wysokości klatki piersiowej umieszczone zostały kieszenie zapinane klapami z rzepem, a pod nimi dodatkowe płaskie kieszenie z zamkami YKK®.

132

OUTBACK LINE


WOLFHOUND HOODIE JACKET®

KU-WLH-NL

Lekka, ocieplana kurtka oparta na konstrukcji kurtki Wolfhound, jednak z dodanym kapturem. Idealna warstwa zewnętrzna na chłodniejsze dni lub jako dodatkowa warstwa ocieplająca do kurtki przeciwdeszczowej. Wypełniona ociepliną ClimashieldTM Apex® o gramaturze 67g/m2 zapewnia odpowiednie grzanie nawet w przypadku całkowitego zamoczenia. Mankiety, kaptur oraz dół kurtki wykończone zostały elastyczną lamówką. Profilowany i regulowany kaptur ma dodatkowy, miękki daszek. Kurtka ma w sumie cztery zapinane na zamek kieszenie – trzy zewnętrzne oraz jedną wewnętrzną. Pod pachami znajdują się wstawki z VersaStretch® poprawiające komfort użytkowania.

WOMEN'S WOLFHOUND HOODIE JACKET®

KU-WWH-NL

Choć nasz dobrze znany Wolfhound można dopasować niemal do wszystkich typów męskich sylwetek, to jednak kurtki dla kobiet wymagają nieco innego kroju. Dlatego też postanowiliśmy dopasować do potrzeb pań także Wolfhounda. Dzięki zastosowaniu nieco innego taliowania oraz trochę bardziej dopasowanego kroju, kobiety noszące naszą kurtkę nie tylko będą mogły przestać martwić się chłodem, ale przede wszystkim będą mogły czuć się i wyglądać naprawdę dobrze. A jak wiemy, dobry wygląd liczy się nie tylko dla facetów wybierających się na strzelnicę.

LEVEL 7 LIGHTWEIGHT WINTER JACKET

KU-L70-NL

Level 7 to zewnętrzna odzież na ekstremalnie niskie temperatury. Ocieplina Climashield® Apex™ utrzymuje użytkownika w cieple, niezależnie od warunków, jak również szybko schnie w przypadku nawet całkowitego zamoczenia. Zewnętrzna powłoka nylonowa chroni użytkownika przed wiatrem oraz wodą, zapewniając jednocześnie oddychalność. Chroni również ocieplinę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Chowany w kołnierzu kaptur może zostać łatwo wyregulowany za pomocą elastycznych linek znajdujących się w kieszeniach piersiowych. Kieszenie piersiowe pokryte zostały polarem. Duże uchwyty do zamków pozwalają na obsługiwanie ich nawet w grubych rękawicach. Kurtkę można łatwo skompresować bez ryzyka utraty właściwości ociepliny.

TRIP ROLL ORGANIZER

MO-TRO-NL

Trip Roll to prosta kieszeń, która z łatwością pomieści ładowarki, kable, power banka, a nawet podstawowy zestaw kosmetyków. Wykonana z lekkiego, wytrzymałego materiału. Zabezpieczana rzepem po zrolowaniu. Na wewnętrznej stronie ma trzy siatkowe kieszenie zapinane na zamek oraz kilka elastycznych szlufek. Trzy pętle wykonane z linki pozwolą na powieszenie kieszeni, zapewniając łatwy dostęp do przenoszonych przedmiotów.

133


134


Medical Line to produkty oferowane w licznych wymiarach oraz kształtach – od podstawowych wkładów aż po apteczki dedykowane do użytku w pojazdach. Układ oraz zawartość poszczególnych apteczek stworzony został w wyniku konsultacji z profesjonalistami, a same apteczki dopasowywane są do licznych produktów z pozostałych linii Helikon-Tex®.

135


AUTOMOTIVE MED KIT POUCH®

MO-M07-CD

MODULAR INDIVIDUAL MED KIT POUCH®

MO-M02-CD

MINI MED KIT®

MO-M05-NL

MICRO MED KIT®

MO-M06-NL

Automotive Med Kit® został zaprojektowany jako podstawowa apteczka do pojazdów. Jego kompaktowa, płaska forma pozwala na umieszczenie go pod siedzeniem, w kieszeni drzwi lub kieszeni fotela. Brak ostrych krawędzi minimalizuje ryzyko zaczepienia w trakcie wyciągania apteczki. Apteczka sprawdzi się również na strzelnicy. Została zaprojektowana tak, by idealnie wpasować się w jedną z bocznych kieszeni torby Rangemaster®. Kompatybilna z systemem Versatile Insert System®.

Podczas udzielania pierwszej pomocy liczy się czas i bezpieczeństwo ratownika. Nasz Modular Individual Med Kit® jest połączeniem specjalnie zaprojektowanej kieszeni i naszego wkładu Universal Med Insert. Wkład otwiera sie na boki aby zapewnić szybki dostęp do przenoszonych medykamentów. Połączenie obu umożliwia łatwe stworzenie wygodnego zestawu pierwszej pomocy a następnie ułożenie go w optymalny sposób – od rękawiczek po gazy, bandaże a na środkach dezynfekujących czy nożyczkach skończywszy.

Mini Med Kit® to prosta kieszeń zawierająca dwa wewnętrzne, zamykane na suwak przedziały. Zestaw zaprojektowany został tak, by pomieścić najbardziej potrzebne środki medyczne codziennego użytku. Mini Med Kit® jest na tyle mały, że każdy może go nosić na pasku przez cały dzień, nie zwracając na niego uwagi. Co więcej, jest tak prosty w użyciu, że może być częścią szkolnego wyposażenia naszego dziecka.

Najmniejszy wkład medyczny w ofercie firmy przeznaczony jest do przenoszenia najpotrzebniejszych elementów takich jak rękawiczki i plastry. Pomieści także najprostszą maseczkę do sztucznego oddychania. Powlekany gumą uchwyt ułatwi wyciąganie Micro Med Insert® z kieszeni, a odblaskowy krzyż paramedyczny pomoże w identyfikacji pośród innego wyposażenia.

136

MEDICAL LINE


POCKET MED INSERT®

MO-M04-CD

UNIVERSAL MED INSERT®

MO-M03-PO

Kieszeniowy wkład medyczny to niewielki, lekki i płaski zestaw pierwszej pomocy, mieszczący się w kieszeni spodni. Pozwoli na przenoszenie podstawowych elementów, takich jak rękawiczki, karta ICE, maska do resuscytacji, plastry i opatrunki, sól fizjologiczna czy małe nożyczki ratownicze.

Universal Med Insert® pozwala na wygodne rozłożenie wszystkich podstawowych środków pierwszej pomocy w przemyślany sposób poczynając od rękawiczek, przez gazy, bandaże po środek odkażający i nożyczki. Wkład otwiera się na boki, zapewniając natychmiastowy dostęp do posegregowanej według uznania zawartości. Poszczególne części można zamknąć za pomocą rzepa i łatwo otworzyć dzięki przemyślanie umieszczonym uchwytom. Po otwarciu ratownik ma dostęp do całej zawartości apteczki.

137


138


Stworzyliśmy cały system praktycznych insertów pozwalających na przenoszenie przeróżnych przedmiotów - od pistoletów oraz amunicji, aż po wyposażenie medyczne czy sprzęt EDC. Po prostu wybierz taki, który Tobie najbardziej pasuje, i połącz go z jednym z naszych plecaków czy toreb. Łatwe do przyczepienia i odczepienia, uproszczą twoje codzienne zadania, pozwalając na pełną personalizację wyposażenia.

139


140

VERSATILE INSERT SYSTEM®


INVERTED PISTOL HOLDER INSERT®

DESIGN: INVERTED PISTOL HOLDER INSERT® to lekka, uniwersalna kabura do bezpiecznego noszenia większości pełnowymiarowych pistoletów, nawet w pozycji do góry nogami. Broń w trakcie przenoszenia zabezpieczona jest za pomocą elastycznego, antypoślizgowego uchwytu. Insert jest kompatybilny z Versatile Insert System. Zaprojektowany przede wszystkim z myślą o naszych plecakach, takich jak EDC SLING BACKPACK® lub DOWNTOWN®.

141


BMA BELT MOLLE ADAPTER 2®

IN-BM2-CD

DOCUMENT CASE INSERT®

IN-DCC-CD

EDC INSERT LARGE®

IN-EDL-CD

Belt MOLLE Adapter 2® ma dwa rzędy taśm PALS w dwóch kolumnach. Adapter można szybko odczepić od paska. Adapter umożliwia przymocowanie dowolnej kieszeni z systemem MOLLE/PALS do pasa o szerokości do 45 mm.

Wkład na dokumenty jest średniej wielkości insertem będącym w pełni kompatybilnym z naszym Versatile Insert System®. Posiada zakrywany panel montażowy (można go nosić poza panelami velcro, nie będzie się o nic zaczepiał). W środku do dyspozycji są trzy otwarte kieszonki i jedna zamykana na suwak.

Insert EDC zgodnie ze swoją nazwą ma pozwolić na przechowywanie i przenoszenie najpotrzebniejszych przedmiotów używanych codziennie. Zazwyczaj są nimi nóż lub scyzoryk, latarka, rękawiczki do udzielania pierwszej pomocy, lek przeciwbólowy, coś do pisania, baton energetyczny i tym podobne. Bez względu na dobór przedmiotów, nasz organizer sprawi, że wszystko będzie poukładane i łatwo dostępne. Dzięki chowanemu panelowi velcro insert można zintegrować z naszym Versatile Insert System® znajdującym się w wielu torbach, plecakach i nerkach oraz nosić osobno, nie będzie się o nic zaczepiał. Wkład dostępny jest w mniejszej wersji.

ORGANIZER INSERT MEDIUM®

IN-OGM-CD

Organizer Insert Medium® jest mniejszą wersją uniwersalnego wkładu pasującego do wszystkich produktów posiadających panel velcro kompatybilny z Versatile Insert System®. Składa się z trzech kieszonek i troków z elastycznej taśmy podzielonych na trzy ogniwa.

142

VERSATILE INSERT SYSTEM®


PENCIL CASE INSERT®

IN-PCC-CD

MOLLE ADAPTER INSERT 2®

IN-MA2-CD

Od czasów szkolnych wiemy, że jednymi z najczęściej wykorzystywanych codziennie przedmiotów są ogólnie pojęte przybory biurowe, a dokładniej materiały piszące: długopisy, flamastry, markery, ołówki. Dlatego stworzyliśmy Pencil Case - insert mający służyć jako piórnik. Dzięki chowanemu panelowi velcro można go zintegrować z dowolnym plecakiem, czy torbą posiadającą nasz Versatile Insert System®, a w razie konieczności przenosić oddzielnie. Oprócz elastycznych ogniw z taśmy, umieściliśmy w środku małą siatkową kieszeń zamykaną na suwak na małe przedmioty.

Jeden z najbardziej uniwersalnych insertów z naszej bogatej oferty wkładów kompatybilnych z Versatile Insert System. Molle Adapter Insert 2 to dwa rzędy taśm w systemie PALS w dwóch kolumnach. Wkład można stosować w różnych modelach plecaków i nerek z linii Urban, Range i Bushcraft.

143


144


Od najdawniejszych czasów wojownicy mieli potrzebę deklarowania swoich barw - jaskrawe tarcze rycerzy, kolorowe oddziały epoki napoleońskiej, osobiste znaki malowane na myśliwcach asów lotnictwa - wszystkie określały pewną przynależność. Także w czasach kamuflażu nie rezygnujemy z okazji do manifestowania naszego nastroju oraz z podtrzymania siebie i towarzyszy na duchu. Stworzyliśmy linię Morale właśnie po to, aby Ci to umożliwić.

145


146

MORALE LINE


TRUCKER LOGO CAP

DESIGN: Czapka truckerka – chyba najbardziej amerykańska część odzieży. Niemal tak samo kultowa, jak ketchup na hamburgerze i widok trucka sunącego autostradą przez prerie Arizony. Choć z pozoru wygląda jak każda czapka z daszkiem, jej siatkowa część to coś, co ją wyróżnia. Jeżeli dodać do tego żywe kolory oraz interesujące, niecodzienne wręcz hafty – otrzymasz jeden z naszych ulubionych produktów.

147


148

MORALE LINE


PATCHES DESIGN: Każdy lubi personalizować swoje wyposażenie, kurtki, bluzy czy czapki. A co posłuży lepiej do tego, niż ciekawy emblemat na rzepie? Mamy więc w ofercie naprawdę bogatą paletę takich emblematów. Dzięki nim będziesz mógł urozmaicić swoją kurtkę, torbę lub plecak – wszystko, co ma naszyte kawałek miękkiego rzepa. Wykonane z PVC są nie tylko wytrzymałe, ale również odporne na zabrudzenia. Ogromna ilość modeli sprawi, że znajdziesz coś dla siebie.

149


150

MORALE LINE


T-SHIRT DESIGN: Zastanawiałeś się kiedyś, jak najlepiej okazać swoje wsparcie dla marki, nie licząc oczywiście tylko kupowania jej produktów? A może po prostu lubisz ciekawe motywy na swojej odzieży? Jeżeli tak, to nie ma dla Ciebie lepszego produktu niż seria naszych koszulek z nadrukami. Dostępne koszulki oferowane są z przeróżnymi motywami strzeleckimi, humorystycznymi, a nawet historycznymi tak, by każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

151


SHOP ONLINE OR LOCATE DEALER: WWW.HELIKON-TEX.COM

Helikon-Tex Ltd. Zachodnia 9, Błonie 55-330 Miękinia Poland +48 784 435 534 shop@helikon-tex.com

152