Page 1

Вересень-Жовтень 2016р.

Шкільні миттєвості Незалежна газета середньої загальноосвітньої школи №26 м. Києва

миттєвості


Любий читачу! На початку навчального року ми випускаємо новий шкільний журнал, у якому будемо розповідати цікаві історії з нашого шкільного життя: про першокласників, випускників школи, талановитих учнів, цікавих людей. Частково про те, чим ми можемо пишатися, перемоги в олімпіадах, змаганнях, написання робіт МАН тощо. Тож ми запрошуємо тебе ознайомитися й почитати «Шкільні миттєвості» сзш №26. Галуга О.

:

День знань Спортивне життя У нас в гостях Чим корисні шпаргалки? День вчителя Посвята в козачата Подорожуємо на канікулах Екологічний проект

2


Спортивне життя

З 12 по 16 вересня у нашій школі відбувся Олімпійський тиждень під керівництвом вчителів фізичної культури Дем”янюк Р.А. та Криська Є.О. 13.09. У спортивному залі були проведені «Малі Олімпійські ігри» для учнів 5-х класів. Змагання відбувалися на високому рівні. Учні 5-А класу на останніх хвилинах вибороли перемогу . 14.09. У спортивному залі відбулася вікторина на спортивну тематику. Учні молодшої школи активно брали участь у цих змаганнях. Перемогу отримали учні 2-А класу

15.09. Відбувся інтерактивний урок для учнів молодшої школи. Підготували презентацію учні 11-А класу: Коновальчук А. «Літні олімпійські ігри», Сіренко П. «Зимові олімпійські ігри», Мамедова А. «Видатні олімпійці України». Учні із захопленням слідкували за тим, про що повідомляли старшокласники. Доповідь виявилася надзвичайно цікавою. 16.09. У спортивному залі була проведена виставка малюнків, де перемогу отримали учні 5-А класу зі своєю стінгазетою на олімпійську тематику.

У жовтні у Солом’янському районі відбулися змагання з футболу «Шкіряний м’яч». Учні нашої школи брали участь. Команда 5-6 класів на чолі з капітаном команди Пархоменком Дмитром змагалися

на досить високому рівні, але поступилися 159 школі. Гравці, звичайно, засмутилися, але у наступному навчальному році обіцяли виправити ситуацію та принести перемогу нашій школі.

3


1 вересня - свято першого дзвоника. Це найочікуваніший день для тих, хто вперше переступить шкільний поріг. Це - свято для першокласників і тих, хто вже давно вчиться. У цьому році поріг нашої школи переступили 67 учнів першого класу. До Країни Знань їх повели Жмуйда Ірина Станіславівна та Шашвердян Наталія Сергіївна. Святкова лінійка розпочалась о 9.00 годині ранку на подвір’ї школи, окрасою якого були живі квіти, святкові кульки та гірлянда в синьо - жовтих кольорах. На святі були присутні почесні гості Юрков С.П, Сольська А.П.


Для наших першачків виступали Фіксики, спортивно-хореографічний гурток «Грація», «Аматор Спорт Денс», Барбі і Кен, випускник нашої школи Хотянівський Тарас з піснею про Україну. Цікавинкою стали іменні значки, які були вручені нашим наймолодшим школярам. Загалом було урочисто, весело, святково та незабутньо. Редакція нашого журналу з нагоди Дня знань вітає усіх з початком навчального року. Бажає міцного здоров'я, впевненості у власних силах та відвертого прагнення до нових знань, адже знання - це сила!

5


У нас у гостях

Дорога до школи! У кожного вона своя, така знайома, що із заплющеними очима можеш по ній пройти! Та виявляється, що не завжди вона буває безпечною, оскільки комусь треба переходити проїжджу частину вулиці, комусь — залізничну колію, а ще комусь — іти через кладку, через ліс, перетнути сквер чи парк... Тому існує небезпека, що загрожує здоров’ю і життю. Звичайно, спочатку цією дорогою вас водять батьки, але коли ви дорослішаєте, доводиться ходити самим. Тому обов’язково треба вивчати правила дорожнього руху та їх дотримуватися, щоб уникнути небезпеки. На початку жовтня учні 3А класу з класним керівником Квятковською Н.Ю та інспекторами поліції Грицюк Р.М., Резнік В.А. провели практичне заняття з ПДР «Безпечна дорога до школи». Вивчили правила для пішоходів, навчились користуватись наземними та підземними переходами, дали відповіді на запитання патрульної поліції. А на завершення кожен зміг себе відчути водієм патрульної машини.

12.10.16 р. напередодні свята Дня захисника України представники національної гвардії відвідали нашу школу. Старший лейтенант Ліненко Олександр Ігорович та старший лейтенант Тогочинська Наталія Олексіївна були в захопленні від шкільного музею "Пам’ять". Наші учні привітали представників головного управління НГУ листівками, які будуть передані військовослужбовцям, що проходять службу в зоні АТО. У свою чергу, гості запросили наших учнів відвідати музей Національної гвардії України. Ми сподіваємося, що привітання, зроблені з такою любов’ю, зігріють наших захисників у такий нелегкий для них і нашої держави час. За нашу рідну Україну, Що бережуть у всі віки Низький уклін і тричі "слава" Вам, дорогі захисники!

6


Чим корисні шпаргалки? Чи знаєте ви, що навіть якщо вам на контрольній не вдасться використати шпаргалку, вона все одно принесе вам неабияку користь? Психолог Яна Анатоліївна каже: "Написана від руки шпора дуже корисна при підготовці. Структуруючи інформацію, акуратно переписуючи її на маленькі шматочки паперу і читаючии творіння рук своїх кілька разів, людина автоматично запам'ятовує матеріал". До речі, саме тому, за словами Ярослави Володимирівни, багато вчителів толерантно ставляться до учнів з власноруч написаними шпаргалками і не в захваті від тих, хто приносить роздруківки з підручників або користується мобільними шпорами. Психолог Тетяна Михеєнко вважає: "Щоб від шпори був максимальний ефект, при її виборі треба враховувати, до якого типу по каналу сприйняття інформації ви належите. Визначити це досить просто: візуалам заважає світло, аудиалам - звуки, а кинестетикам незручне ліжко.

Отже, оскільки візуали насамперед сприймають інформацію через малюнки та зображення, їм найкраще самим писати текст на шпори. На іспиті їм буде досить закрити очі, уявити собі написану шпаргалку і просто переписати з картинки в голові потрібну інформацію. Аудіали найкраще запам'ятовують почуте, бо краща підготовка для них - читання вголос конспекту або підручника . Кинестетикам, які запам'ятовують найбільше через свої відчуття, варто писати шпори в некомфортних умовах, наприклад, сидячи на незручному табуреті. Так вони краще все запам'ятають. Тетяна Михеєнко розповідає: "При підготовці до контрольної, варто враховувати свій тип, але не варто працювати тільки на нього, навіть якщо ви впевнені, що ви на 90% візуал, не завадить прочитати що-небудь вголос». Тому якщо ви користуєтесь шпаргалками, робіть це заздалегідь та з розумом.

Цікаві факти про школу Слово "школа" походить від грецького слова "сколе", що означає "дозвілля". Таких шкіл, які ми звикли бачити зараз, в Стародавній Греції не було. Філософи та їх учні збирались у вільний час разом і сперечалися з різних питань. 1 вересня йдуть в школу діти ще 122 країн – вся Америка і Європа. 1 січня навчальний рік починається в 43 країнах. У 16 країнах він починається в березні, а в 10 – в серпні. У Сіднеї відкрита перша у світі школа англійської мови для папуг та інших птахів, що говорять. Їх навчають вимовляти вітання, жарти і навіть вірші.

7


Ми Вас з Днем вчителя вітаєм, Легкої праці вам бажаєм. Щоб гарний настрій був у вас Навіть у дуже скрутний час. Щоб все в житті було гладенько, І йшло щоб все завжди рівненько. Щоб всі вас учні поважали, Приємні спогади лишали. Педагог. Яка ж це важлива професія у нашому житті. Змалечку ми пізнаємо світ і вчимося відкривати нове саме разом з педагогами. Завдяки вчителям у людей формується уявлення про навколишнє середовище. Не просто ж так кажуть:“ Учитель – це друга мати”. Тому що роль вчителя можна порівняти із роллю рідної матері у розвитку і житті дитини.

Такі поважні люди заслуговують на відпочинок від щоденних обов’язків і постійного навантаження, тому, щоб віддячити їм за їхню роботу, було вирішено кожного року в усіх країнах світу відзначати День Вчителя. У нашій школі, згідно із щорічною традицією, День Вчителя

8


супроводжується святковим концертом. Підготовкою до урочистої події зайнялися серйозно: учні прикрашали школу, активно відпрацьовували свої номери, розсилали вчителям “запрошення” на підготовлену ними подію. Після великих старань і завзятої праці свято відбулося. Організовували та провели концерт ведучі Ладонько П., Тягун А., хор «Барвінок», юні таланти 6 А класу – Вознякевич А., Кочетова О., Мазур М., Верес М. 7А організував флешмоб «Не дитячий час», хореографічний

гурток Грація виступив з композицією «Осінній зорепад», учениці 8А класу Богдан М., Сидоренко А., Галуга О. зробили постановку на пісню «Вчителька мікрорайону нашого». Завершили концерт феєричним шоу учні 3А класу на чолі з класним керівником Квятковською Наталією Юріївною, які представили форми і методи роботи різних вчителів світу. Наші любі вчителі були дуже задоволені та вдячні учням за старання, які учні доклали для досягнення своєї мети. Ладонько Паша 8-А клас.

9


13 жовтня у нашій школі відзначався День козацької слави, на якому наші першокласники були посвячені в козачата. Дітей гостинно привітали козак та козачка, які підготували цікаві конкурси й розваги. Змагання перевірили знання першачків про життя та побут козаків. Наприклад, під час одного з конкурсів усі дівчата й хлопці одночасно називали свої імена і вгадували, як називається у козаків чуб, штани і шапка. Потім діти радо грали у « Їстівне – неїстівне». Було дуже весело. Після цього у залі почулися крики і сміх: діти грали у гру передавали кульку одне одному, розділившись на дві команди, назви яким придумували самі. Хлопці продемонстрували свою силу – перетягували канат. Після хлопців на середину зали вийшли дівчата. Вони стрибали у мішках і старалися, як могли, а хлопці щиро вболівали. У цій грі перемогла дружба. Коли дівчатка сіли на свої місця, на

сцену запросили двох найсміливіших козаків. Хлопці бігали один за одним, не наступаючи на мотузку, яку їм прив’язали до пояса. Діти були щасливі, і кожному захотілося бути на сцені наступним. Спостерігати за ними було надзвичайно весело. На завершення відбулася «Козацька дискотека», у якій брали участь обидва класи. Козак із козачкою показували рухи під музику, а діти жваво за ними повторювали, іноді вибігаючи на середину і показуючи свої рухи. Після першого танцю усім одразу захотілося станцювати і другий , і їхнє бажання було виконане. Наприкінці свята, коли у дітей спитали, чи вважають вони себе козаками, усі, як один, відповіли голосним «Так!» Першокласникам свято дуже сподобалося. Вони отримали надзвичайно багато позитивних емоцій та вражень. Мельник С.

10


У житті завжди є місце для цікавої подорожі! А подорожувати з найкращими друзями або ж усім колективом набагато веселіше, ніж на самоті! Як не повірити у диво, коли навкруги - справжня казка! У 130 кілометрах від Києва знаходиться казкова галявина, де діти зустрінуть драконів, чаклунів, пушкінських героїв Лукомор'я та інших загадкових мешканців. Справжні звірі також поруч, у міні-зоопарку. Ну а мальовничі церкви та будинки, що ніби зійшли з коробки солодощів, не залишать нікого байдужим та довершать казкові враження! Усе це – у селі Буки, на території дивовижної краси ландшафтн ого парку. Навіть якщо Ви вже знайомі з усіма визначними місцями Києва, це зовсім не означає, що у місті немає більше нічого цікавого. Пропонуємо знову подивитись на головні пам’ятники та споруди Києва,

але на цей раз – у мініатюрі! Унікальний парк-музей „Київ у мініатюрі” пропонує поновому, очима книжкового Гуллівера, побачити столицю України, і при цьому вдало об’єднати прогулянку з цікавою

приємну екскурсією. Відвідування парку „Київ у мініатюрі” принесе особливу користь учням початкових класів школи, які вже були на екскурсії „Знай і люби своє місто”, для закріплення отриманої інформації. Екскурсія для школярів до старовинної української садиби не залишить нікого байдужими. Там гостинні господарі у національному одязі зустрінуть хлібомсіллю юних екскурсантів та розкажуть все-все про життя, побут і традиції українських селян. Легенди та повір’я, обряди та звичаї, майстер-клас із молотьби зерна або ковальської справи, а також смачненькі страви – усе для шановних гостей! Поділ – один з найбільш легендарних та загадкових районів Києва. Захоплюючі оповіді, таємниці й секрети, перекази давно минулих днів – усе це Поділ, такий знайомий і водночас невідомий. Ну а що запом'ятовується та сприймається учнями краще, ніж містичні історії? Подорожуйте із задоволенням та проводьте цікаво свої канікули.

11


Видавець: СЗШ№26 Головний редактор: Галуга О. Заступник головного редактора: Ладонько П. Автор ідеї: Поліщук Я.В. Коп’ютерний набір: Завалюнюк О.В. Коректор: Голікова Ю.А. 12

Журнал №1 2016  
Журнал №1 2016  
Advertisement