Page 1

İSRAİL BÜYÜKELÇİLİĞİ, ANKARA Sayı XXXI 11.03.2011

Atılan Adımlar Sonrasında Filistin Özerk Yönetimi Ekonomisindeki Büyüme Hükümetin Judea, Samaria ve Gazze Şeridi’ndeki kısıtlamaları azaltma politikalarını gözden geçirmesi sonucu tüm bölgelerde belirgin bir ekonomik büyüme sağlandı (Judea ve Samaria’da % 9, Gazze Şeridi’nde % 16). Bunun üzerine Dışişleri Bakan Yardımcısı Ayalon “ İsrail önlemleri kolaylaştırma arzusundadır” dedi. Aynı zamanda, bu mevcut değişiklikler, arttırmakta ve bu da bölgelerinde yaşayan düşürmektedir.

bölgedeki karışıklıklar ve silah kaçakçılığı tehtidini ülkenin güneyinde ve merkez İsrailli vatandaşları tehlikeye

10 Mart tarihinde Danny Ayalon ve A k t i v i t e l e r i general Eytan Dangot büyükelçilere bir brifing

Dışişleri Bakan Yardımcısı Bölgelerdeki Hükümet Koordinatörü (COGAT) Tüm İsrail’deki yabancı verdi.

Herkese Mutlu Purim’ler! Purim (Pûrîm "çok", Akadlı pūru dan geliyor), Megillat Esteher’e gore, Pers Imparatorluğu zamanında, Agagite’li Haman’ın yapmış olduğu planın bozulması sebebiyle Yahudilerin serbest bırakılması festivalidir. Hikayeye gore, Haman Yahudileri yok edeceği güne karar vermek için kura çeker. ...

Brifingin konusu Judea ve Samaria ve Gazze Şeridi’ndeki sivil politikaların uygulanması ve bölgedeki büyük değişikliklerdi. Brifingin tamamı için lütfen tıklayınız.

Purim İbrani takvimine gore Adar ayının 14. gününde kutlanır; Yahudilerin düşmanlarına kazandığı zaferin ertesi günü. Purim; bir önceki seküler günün gün batımında başlar. Purim hikayesinin devamı için lütfen tıklayınız.

Hadi Kürekleri

Katerizasyon

Akdeniz Kaplumbağalarını

Çekmeye

Kurtarın

Tel Aviv’deki Daniel Kürek Merkezi özürlü İsrailli atletler, göğüs kanserini atlatmış kişiler ve risk alrındaki çocukların yanı sıra etkin ve eğlenceli bir şekilde forma girmek isteyen herkesin ihtiyaçlarını karşılıyor. Daniel Kürek Merkezi’ndeki 53 üyenin

birçoğu kürek çekmeye fiziksel rehabilitzasyon programlarının bir parçası olarak başladılar ve bunu rekabete dayalı bir spor haline getirdiler.

Bir başarı hikayesine dönüşen Kalp Kapakçığı Nakli Ameliyatı sadece 5 yıldır dünyamızda yapılmaktadır. İsrail ise bu yöntemle yaklaşık bir buçuk yıl önce tanışmıştır. Nakil, birçok farklı konuda hastalık şikayeti olan ve bu nedenle açık kalp ameliyatına giremeyen 80 yaş üzeri hastalar ü z e r i n d e gerçekleştirilmiştir. Arotik Stenoz (Daralma) yaşlı nüfusta sıklıkla görülen bir hastalıktır ve belirtileri arasında göğüs ağrısı, nefes darlığı veya bayılma görülmektedir.

Daniel’de kürek çekmeye başlayan eski özürlü askerlerden biri İsrail’i Pekin’deki Paralimpik’te temsil etti. Şimdi ise 2012 Londra olimpiyatları için çalışıyor.

Hastalık nedeniyle görülen ölüm oranı ise, hastanın ağrılarının azaltılması dışında hastalığı yavaşlatacak veya geriletecek herhangi bir tedavi mevcut olmadığından % 40 oranına ulaşmıştır.

Merkez hakkında detaylı aktiviteler için tıklayınız.

Daha fazla bilgi için lütfen tıklayınız.

bilgi

ve

İsrail Deniz Kamplumbağlarını Kurtarma Merkezi, ciddi anlamda tehdit altında bulunan Akdeniz sürüngenlerini yok olmaktan kurtarmak için çaba sarfetmektedir. Akdeniz kıyı şehri Netanya’nın birkaç kilometre kuzeyinde buluna Michmoret’te bulunan merkez, yok olma tehlikesi altında bulunan canlıların korunması konusunda hayati önem taşımaktadır. Deniz Kaplumbağalarının mevcut 8 türüde küresel olarak yok olma tehditi altındadır. 150 milyon yıldan fazla süredir dünyamızda yaşayan bu canlı nüfusu, ne yazık ki geçen yüzyılda dünya çapında büyük bir düşüş yaşamıştır. Daha fazla bilgi ve video için lütfen tıklayınız.

Mail listemizden çıkmak için lütfen tıklayınız. Soru veya yorumlarınız için info@ankara.mfa.gov.il veya 0 312 459 75 09’ dan bize ulaşabilirsiniz. Bizi daha yakından takip etmek için Facebook ve Twitter’da bizi bulun!

Haber Bulteni 31  

Haber Bulteni 31

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you