Page 1

Парафія Святої Тройці Помісної Української Католицької Церкви

Рік XXX, число 10 (366) – Квітень 2011

Щомісячний бюлетень

ОФІЦІЙНИЙ КОМУНІКАТ ВИБОРЧОГО СИНОДУ ЄПИСКОПІВ УКРАЇНСЬКОЇ ГРЕКО-КАТОЛИЦЬКОЇ ЦЕРКВИ Виборчий Синод Єпископів Української ГрекоКатолицької Церкви, зібраний у Львові-Брюховичах 21-24 березня, відповідно до приписів Кодексу канонів Східних Церков та Партикулярного права Української ГрекоКатолицької Церкви, обрав Верховним Архиєпископом УГКЦ Преосвященного Владику Святослава (Шевчука). Святійший Отець Венедикт XVI потвердив і поблагословив вибір Преосвященного Владики Святослава згідно з рішенням Виборчого Синоду Єпископів УГКЦ від 23 березня 2011 року. Обраний Глава УГКЦ склав перед Синодом Єпископів визнання віри та обітницю вірно виконувати свій уряд. Введення Блаженнішого Святослава на престол Верховного Архиєпископа Києво-Галицького відбулося у Києві в неділю, 27 березня, під час Архиєрейської Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового. Цією Літургією офіційно завершився Виборчий Синод Єпископів УГКЦ.

Блаженніший Святослав засвідчив своє повне сопричастя зі Святішим Отцем Венедиктом XVI

«Блаженніший Святослав насамперед передав Святішому Отцеві вітання від нашої Церкви, а також від православних, які були присутні на інтронізації у Києві. Головно він адресував вітання Папі від представників Всеукраїнської ради Церков. Друге, що сказав Глава УГКЦ, що сьогоднішній візит – це вияв повного сопричастя з наступником Верховного апостола Петра. За це сопричастя віддали життя багато наших мучеників, єпископів, священиків, монахів та монахинь», – розповів у коментарі для Департаменту інформації Владика Богдан (Дзюрах), Секретар Синоду Єпископів УГКЦ. Як ми уже повідомляли, 30 березня, під час загальної аудієнції, Святіший Отець Венедикт XVI особисто зустрівся з Блаженнішим Святославом, Главою УГКЦ. «Ваше Блаженство, Господь покликав Вас до служіння та проводу цієї знатної Церкви, частини того народу, який понад тисячу років тому отримав Хрещення у Києві. Я впевнений, що Ви, просвітлені діянням Святого Духа, очолюватимете свою Церкву, провадячи її у вірі в Ісуса Христа згідно з власною традицією та духовністю, в сопричасті з Петровою Столицею, яка є видимим вузлом цієї єдності, задля якої численні сини і доньки не пошкодували навіть віддати своє життя», – зауважив Папа Венедикт XVI, звертаючись особисто до нового Предстоятеля УГКЦ. А Блаженніший Святослав подякував Папі за молитву та передав вітання від всіх вірних України.


ЦЕРКВА В УКРАЇНІ

“Нехай Пресвята Трійця зміцнює в мирі та злагоді улюблений український народ” «З великою радістю вітаю сьогодні Блаженнішого Святослава (Шевчука), нового Верховного Архиєпископа Києво-Галицького, разом з єпископами та вірними, які його супроводжують. Запевняю мою постійну молитву, щоб Пресвята Тройця уділяла повноту дарів, зберігаючи в мирі та злагоді любий український народ». Такими словами розпочав своє привітання для єрархії та вірних УГКЦ Вселенський Архиєрей під час загальної аудієнції сьогодні в Апостольській столиці, повідомляє Радіо Ватикан. «Ваше Блаженство, Господь покликав Вас до служіння та проводу цієї знатної Церкви, частини того народу, який понад тисячу років тому отримав Хрещення у Києві. Я впевнений, що Ви, просвітлені діянням Святого Духа, очолюватимете свою Церкву, провадячи її у вірі в Ісуса Христа згідно з власною традицією та духовністю, в сопричасті з Петровою Столицею, яка є видимим вузлом цієї єдності, задля якої численні сини і доньки не пошкодували навіть віддати своє життя», - зауважив Папа Бенедикт XVI, звертаючись особисто до нового Предстоятеля УГКЦ. Вселенський Архиєрей зазначив, що у ці хвилини з признанням згадує «улюбленого брата Блаженнішого кардинала Любомира (Гузара), вислуженого Верховного Архиєпископа». «За заступництвом Пречистої Діви Марії Богородиці молюся про Боже благословення для Вас, Ваших єпископів, священиків, ченців та черниць і всіх вірних», - завершив своє вітальне слово до нового Глави УГКЦ Папа Бенедикт XVI. Як повідомив під час прямого включення в ефірі «Українського радіо» Тарас Семенюк, по закінченні загальної аудієнції Блаженніший Святослав зустрівся зі Вселенським Архиєреєм Папою Венедиктом XVI. За словами Тараса, під час аудієнції на площі Святого Петра у Римі зібралася чисельна громада українців, вірних УГКЦ, які також прийшли привітати свого нового Першоієрарха. Разом з Главою УГКЦ у загальній аудієнції Папою Бенедиктом XVI взяли участь 12 ієрархів Церкви – Архиєпископ Львівський Ігор (Возьняк), Митрополит Вінніпезький Лаврентій (Гуцуляк), Митрополит Філадельфійский Стефан (Сорока), Секретар Синоду Єпископів, Куріальний єпископ УГКЦ Владика Богдан Дзюрах,Єпарх Едмонтонський Владика Давид (Мотюк), Єпарх НьюВестмінстерський Владика Кен (Новаківський), Єпарх Івано-Франкіський Владика Володимир (Війтишин), Єпарх Тернопільський Владика Василій (Семенюк). Разом з численними представниками чернечих спільнот на аудієнції були присутні о. Василій Ковбич, Протоархимандрит Василіянського Чину Святого Йосафата та с. Дженес Солюк, Головна Настоятелька Сестер Служебниць Непорочної Діви Марії, а також єпархіальні священики, семінаристи та кількасот мирян. Матеріали на першій і цій сторінці підготовані Департаментом інформації УГКЦ

ЗБІРКА ХАРЧІВ

Продовжена до неділі 10 квітня 2011 року. Просимо принести ваші пожертви до церковної залі (консерви або сухі харчі як от риж, фасолі, макарон тощо). Збірка буде передана для потребуючих-голодуючих через CAPITAL AREA FOOD BANK, Washington, DC.


РОЗКЛАД БОГОСЛУЖЕНЬ

12345-

678910 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 -

БОГОСЛУЖЕННЯ У КВІТНІ 2011

6:30 вечора

- Літургія Передшеосвячених Дарів і Сорокоусти. Роман і Ліда Ставничі за здоров’я Андрія Ставничого. 9:30 вранці - Віра Пилипець за +Нестора Пилипця (2-га річниця). 11:30 вранці - 4-та Неділя Великого Посту, гл.4; ісп. Якова; Літ. Василія Вел.; - за парафіян 9:30 вранці - Родина Крулів за +Нестора Пилипця 9:30 вранці - Петро і Орися Гевки за +Адріяна Скальчука. 9:30 вранці - Кеннет і Ірина Ґрейвз за +Омеляна Татунчака (40-ий день). 6:30 вечора - Утреня з Великим Каноном св. Андрея Критського (Поклони). 6:30 вечора - СВЯТО БЛАГОВІЩЕННЯ (обов’язкове свято). Петро і Соня Крулі за здоров’я Ксені, Андрейки і прочих в родині. 6:30 вечора - Літургія Передшеосвячених Дарів. Анна Вороняк на всяке прошення за родину Пачовських. 9:30 вранці - Анна Вороняк за +Бориса Пачовського. 11:30 вранці - 5-та Неділя Великого Посту, гл. 5; преп. Іляріона; Літ. Василія Вел. - за парафіян Неділя Сестрицтва Почаївської Богоматері - молитва на вервиці. 9:30 вранці - Ірина Дибко Филипчак на всяке прошення. 9:30 вранці - Остап і Ірина Зинюки за здоров’я Христі,Андрія,Нілі,Влодка і Юрка. 9:30 вранці - Віра Пилипець за здоров’я Андрія М. 9:30 вранці - Люба Процик на всяке прошення за Романа і Ліду. 9:30 вранці - Юрій і Аня Дидик Петренки за +Марію Дидик (40-ий день). 9:30 вранці - Віра Пилипець за здоров’я Левка і Надію Пилипців з родиною. 11:30 вранці - КВІТНА НЕДІЛЯ; преп. Йосифа і Юрія – за парафіян. - Благословення лози. - Неділя Кирило-Методіївського Братства - молитва на чотках по Літургії. 9:30 вранці - Тереза Бень за +Євгенію і +Мотрю. 9:30 вранці - Тереза Бень на всяке прошення за Родину Зинюків.. 9:30 вранці - Богдан Казанівський за +Олену Казанівську. 9:30 вранці - ВЕЛ. ЧЕТВЕР – А. і Х. Грушкевичі на всяке прош. за Олену Філіпову. 6:30 вечора - Утреня страстей Ісуса Христа (читання 12 Євангелія); Сповідь. 4:00 пополудні - ВЕЛИКА П’ЯТНИЦЯ - Вечірня з Плащаницею; Сповідь; Молитва і стійка при Божому Гробі. 9:30 вранці - ВЕЛИКА СУБОТА ; Вечірня з Літургією св. Василія Великого;Сповідь. - А. і Х. Грушкевичі на всяке прош. за Родину Панькових. 8:00 вранці - ВЕЛИКДЕНЬ – ВОСКРЕСНА УТРЕНЯ; 9:00 вранці - Великодня Св. Літургія і благословення пасок. 6:30 вечора - Світлий Понеділок - Богданна Ґелета за здор. Петра і Соні Крулів. 6:30 вечора - Світлий Вівторок - Віра Пилипець за здор. Адріяна Пилипця з род. По Літургії - ПАНАХИДА ЗА ЖЕРТВ ЧОРНОБИЛЯ у 25-ЛІТТЯ ТРАҐЕДІЇ. 9:30 вранці - Андрій і Христя Грушкевичі на всяке прош. за Наталку Кравчук-Велз. 9:30 вранці - Неоніля Когут за +Анну Ґавдяк. 9:30 вранці - Ігор і Наталка Ґавдяки на всяке прошення. 7:30 вранці - Родина Ґавдяків за здоров’я Наді Бельської.


НАШІ СВЯЩЕНИЧІ РОДИНИ

Цього місяця (17-го квітня) послухаймо про Архиєпископа Володимира Стернюка і отців Стернюків і Подоляків (Родина Подоляків); у травні – про отців Шанковські (родина Шморгунів); у червні – про о. Володимира Кармазина (родина Кармазинів); у липні - про о. Еміліяна Шараневича (Родина Слоневських).

Архиєпископ Володимир (Стернюк) Архиєпископ Володимир (Стернюк), виконував обов’язки голови Української Греко-Католицької Церкви (1972-1991). Народився 12 лютого 1907 року в Пустомитах біля Львова в священичій родині. Початкову освіту здобув у Львові, згодом там же закінчив 4 класи української гімназії. У 1921-1925 рр. навчався в Малій семінарії ЧНІ в м. Есхені (Бельгія).. У 1926 р. вступив до монастиря ЧНІ в Бельгії, де відбув новиціат і склав перші обіти. Навчався на філософському та богословському факультетах у Воплато та Лювені. У 1931 р. склав довічні чернечі обіти, того ж року рукоположений єпископом Василем (Ладикою). У 1932 р. повернувся в Україну, проводив місійну працю на Волині, душпастирював у монастирях ЧНІ в Тернополі, Станиславові та Львові. Після завершення війни працював лаборантом у бібліотеці Львівського держуніверситету ім. І. Франка. Переховуючись на горищі собору Святого Юра, став свідком ліквідації УГКЦ на Львівському “Синоді”. 18.06.1947 р. заарештований у Львові. Особливою нарадою при КДБ СРСР за ст. 5-33 КК УРСР засуджений

на 5 років позбавлення волі. Відбував заслання в Архангельській обл. біля м. Єрцево. У 1952 р. повернувся до Львова, працював сторожем, помічником бухгалтера, навчався на заочному відділенні Львівського медучилища № 1. Під час навчання і до пенсії був фельдшером швидкої допомоги. У липні 1964 р. таємно хіротонізований Василем (Величковським) на єпископа-помічника У 1964 році Стернюк був рукоположений на єпископа і очолював УГКЦ в Україні з 1972 до 1991 року аж до повернення Глави УГКЦ Митрополита Мирослава Івана. Це час жорстоких брежнєвських репресій та остаточної боротьби за визволення нарикінці 80-тих. Будучи пастирем і харизматичним лідером підпільної Церкви, Архиєпископ Володимир керував нею з однокімнатної комунальної квартири, де кухня і ванна були спільними з сусідами. Його добре пам’ятають за розважливість, рішучість, теплоту і розуміння. Реабілітований 30.04.1992 р. Він помер 29 вересня 1997 року. Цього дня центральними вулицями Львова пройшла велика похоронна процесія.

Туринська Плащаниця

Репліка Туринської Плащаниці виставлена у нашому Краєвому Соборі Пресвятої Родини у Вашінґтоні, від 6 березня до 14 квітня 2011: неділями від 9-3; та у вівторок, четвер і суботу від 104 поп. (4250 Harewood Rd. NE, Washington, DC). Цю Плащаницю дуже поручаємо оглянути і помолитися біля неї в часі Великого Посту! Детальніші інформації можна одержати при таких координатах: www.philashroud.org – тел. 202-526-3737 – e-mail ucnsholyfamily@catholic.org


ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ

ПОДЯКА БЛАГОДІЙНОГО ФОНДУ “КАРІТАС” Благодійний Фонд „Карітас-Київ” в особі директора о. Романа Сиротича висловлює щиру подяку Вам, Вашим сім’ям та всім жертводавцям із Вашої парохії за складені пожертви для потребуючих дітей у сумі 150 доларів, які я отримав у грудні 2010 р. Початково ми говорили із п. Іриною про те, що зібрані кошти на Вашій парохії підуть на лікування онко хворих дітей. Але, після останньої розмови із п. Іриною, оскільки сума була невеликою, щоб використати її у цих цілях, ми узгодили, що гроші використаємо на допомогу дітям сиротам. Отже цільове їх використання було домовлено. Ще раз щиро дякую від себе та від дітей сиріт, яким ми змогли допомогти завдяки щедрості Вашого серця та доброті Ваших рук. За ці гроші ми придбали (купили) для двох дівчаток-сиріт куртку та чоботи. Діти є повними сиротами – батька немає, а мати померла у листопаді 2010 року. Опікується ними бабуся пенсіонерка, яка самотужки не має можливості повноцінно матеріально забезпечити дітей. Її пенсії заледве вистачає на оплату комунальних послух. Допомога від Вас стала дуже важливою, оскільки якраз у зимовий період їм були дуже потрібні зимові речі – куртка та чоботи, яких бабуся із мінімальною пенсією була невзмозі купити. Завдяки Вам вони зігрілися у холодну зиму, тому вони щиро Вам вдячні. Коли хтось буде із Вас в Україні радо познайомлю Вас із цією родиною. Маленькій дитині-сироті Даринці виповнилося лише 4 роки. Вік, коли дитині дуже потрібні батьки, яких у неї не має, але бабуся намагається бути для неї батьком та матір’ю. Старшій сестричці Марії 16 років – вона навчається у медичному коледжі. Зрозуміло, що такі діти є обділеними батьківською увагою, теплом, ласкою та любов’ю, але спільними зусиллями зможемо принести у їхні душі відчуття людського милосердя. Чоботи коштували 504 грн (63 долари), а куртка 790 грн (99 доларів). Разом сума – 1294 грн = 161,75 (доларів). Суму якої не вистачило ми зібрали у нас. Чеки та фото дітей висилаю Вам також. Вельмишановні добродії, нехай Бог винагородить Вас сторицея, а у Ваших родинах нехай буде завжди мир, благополуччя та сімейний затишок. Запевняю Вас у молитвах, щоб Господь благословляв Вас. Від свого імені та імені дітей щире Вам спасибі. Водночас хочу просити подальшої допомоги цій сім’ї – дітям сиротам. Навчання у коледжі потребує витрат, а крім цього дітям потрібен одяг, їжа. Бабуся сама не може забезпечити їх усім необхідним, тому від свого та їх імені звертаюся до Вас за допомогою. Дорогі жінки, матері, дорогі українці, нашим спільним завдянням є допомагати ближньому. У даному випадку – це ближній, який хоч і далеко від Вас, але потребує допомоги. Можливо б хтось із Ваших родин хотів взяти їх під свою опіку – саме цих дітей? Можливо Ваша парохія змогла б час від часу допомагати їм матеріально. Цільове використання коштів гарантую. Господь Бог є милосердним, тому запрошує нас до діл милосердя. Творімо добро, якого так потребує сьогоднішній світ. У додатку подаю інформацію про нашу діяльність та можливість до неї долучитися. З молитвою, щирою вдячністю та очікуванням на відповідь: Директор БФ «Карітас-Київ» о. Роман Сиротич


ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ

Минулого року ми надрукували вірша нашого довголітнього парафіянина п. Миколи Ставничого, сподіваючись, що інші талановиті парафіяни теж будуть готові показати світові свої надбання. Очевидно, маємо багато скромних поміж нами. Лише зараз наважилася поділитися з нами своїми думками Люба Боднар-Кампіон. Дуже дякуємо!!!

Сад

Я хочу насадити сад — Великий, корисний, красивий! Там яблуні, і квіти, й виноград: Куточок райський на землі щасливий. Бажаю у житті зростити сад І в ньому все зробити власними руками! Гармонія і світло, тихий лад Нехай панують довгими роками. Я мрію виростити сад, Де навіть птахи славитимуть Бога, Де кожен віднайде любові клад, Де щезне гнів, і заздрість, і тривога. Я прагну виплекати сад Тут, на землі, на чорних грудах. А згодом сад, “Небесний град” — В душі своїй та в інших людях.

За що ти, Господи, терпів?

“За що ти, Господи терпів?! За що, за що?!!” — ридаю я: “За те, що щиро так любив?  Зціляв й прощав всім без кінця?” “Дитино, так не панікуй — Я знав що роблю, сам ішов... І ран моїх ти не рахуй, бо з них лилася Свята Кров, яка ціною дорогою купила світ. А в нім — тебе... Люби як Я і будь Святою! За це терпів. За це й помер...”

Голубка

Зронила пір’ячко голубка сива                               в мої долоні, А я згадала мамy милу                                на оболоні... Сидить на гіллі, сумно вуркоче                               пташка горлива — Співаю пісню про чорнобривці,                                що ти навчила. Співаю пісню про рідну неньку                                і тихо плачу: Коли тебе, голубко сива,                                знову побачу? Зроби для мене, Ісусе милий,                                предивне щастя — Як та пір’їнка мамі в долоні                               знову упасти...


ПАРАФІЯЛЬНЕ ЖИТТЯ

Недільна Школа (всі діти є включені) – стрічається в першу і третю неділю місяця. Слідуючі зустрічі: неділя 3-го і 17-го квітня, 2011 о год. 10:30 вранці.

Вареники можна придбати в неділю по Літургії в церковній кухні. Щиро дякуємо усім, що ліпили вареники 31-го березня.

Замовлення на великодні м’яса і печива просимо здати найпізніше до середи, 13 квітня 2011. Просимо звернутися до членів управи Сестрицтва: Мері Берґман або Анни Вороняк.

Чистка церковної площі, під проводом Братства, є заплянована на суботу, 16-го квітня 2011, о год. 9:30-12:30 поп. Просимо сильних і здорових парафіян помогти приготовити площу на Великдень!

Гагілки на Великдень приготують Дарка Небеш і Оленка Стасишин. Прошу зголоситися до них з дітьми.

Панахиди на цвинтарі у South Bound Brook, NJ, будуть відправлені в суботу, 30 квітня 2011 о год. 12:00 – 4:00 поп. Хто бажав би, щоб о. Тарас відправив Панахиду на родинних гробах, прошу дати йому заздалегідь знати.

Діти, які готуються до Першої Сповіді на неділю, 1 травня 2011 є: Катя Бун, Андрій Кампіон і Софія Лещишин.

Молебні у травні будуть відправлені щосереди, о год. 6:30 веч., почавши від 4-го травня. Семинар Віри для Дорослих на тему: “Роля мирян у церкві” відбудеться в неділю, 22-го травня 2011, о год. 1:30 поп. Доповідатиме д-р Андрій Сороковський і ін.

З огляду на зростаючі кошти утримання церкви, змінено розмір внесків від парафіян на церкву. У 2011 році внески складатимуть: Працюючі особи: $40 місячно + $20 на Семинарію – разом $500. Емерити: $20 місячно + $20 на Семинарію – разом $260 Студенти: $5 місячно + $20 на Семинарію – разом $80. Всі додаткові датки просимо складати на Будівельний Фонд або на спеціяльно призначені цілі. Дякуємо усім, що складаєте пожертви на Будівельний Фонд, бо це дає можливість виконувати різні потрібні ремонти і проєкти в парафії! Маємо для спонзорства: Наріжний камінь – $2,000 Шафки в залі завершені ґранітом – $2,500 Нову систему мікрофону – $2,500 Проcимо дати знати про вашу бажання спонзорувати повищі речі о. Тарасові. © Парафія Святої Тройці Помісної Української Католицької Церкви; Головний Редактор – о. Тарас Лончина Технічний редактор - Андрій Гарматій; світлини - Т. Лончина Адреса парафії: 16631 New Hampshire Ave, Silver Spring, MD 20905-3919; тел.: 301-421-1739

Parafialni Visti Kviten 2011  
Parafialni Visti Kviten 2011  

Parish newsletter

Advertisement