Page 1

KÜLASTAME LASTEMUUSIKALI „MARY POPPINS“ Eneli Rogenbaum (Liba IVAs), Anu Martin, Elena Tammsaar


EELINFOKS 

Idatuule toodud müstilise lapsehoidja lugu on võimalik nüüd nautida ka Eesti teatrilaval! http://www.vanemuine.ee/mary-poppins

Austraallase Pamela Lyndon Traversi 1934. aastal ilmunud raamatu ”Mary Poppins” ja Walt Disney samanimelise filmi (1964) ainetel valminud klassiku tõi muusikalilavale lavastaja Georg Malvius.


MUUSIKALIST

Mary Poppinsi lugu on kui üks langenud täht taevast, mis peidab endas saladust - lendas ju Marygi perekond Banksi juurde taevast vihmavarjuga.  Lummavate meloodiatega (Richard M. Sherman ja Robert B. Sherman) muusikal suudab muinasjutulisuse ja nõidulikkusega panna meid unustama tegelikkuse, mis teeb selle nauditavaks nii suurtele kui väikestele! 

http://www.nannygoatsinpanties.com/2011/11/an-open-letter-toemail-marketers-for-nanny-services.html/mary-poppins


OODATAVAD TULEMUSED 

”Mary Poppins” on nii suurepärane muusikal kui ka lastenäidend, mis oma kõrgest east hoolimata käsitleb tänapäevalgi väga aktuaalset teemat lapsed, kelle jaoks kiiretel vanematel on liiga vähe aega ja hellust. Mary Poppins muudab Michaeli ja Jane argipäeva laste jaoks muinasjutuliseks seikluseks. Rutiinsedki tegevused võib muuta põnevaks, kui uskuda uskumatut ja kasutada fantaasiat! Lunastades pileti muusikalile, pääsed Vanemuises seiklema koos ”supernannyga” kaasahaarava muusika saatel! - Selleks tuleb tuua pileti- ja bussiraha 3 nädalat varem klassijuhatajale!


REISI PÄEVAKAVA        

Viljandi Mulgikeste põhikooli 3.-5. klasside õpilased Sõidame 7. jaanuaril toimuvale etendusele Vanemuise teatrisse Kogunemine kooli juurde 9.30, buss väljub 10.00 Saabume Tartusse 11.20 Etendus algab kell 12.00 Etenduse lõpp 14.00 Hiline lõunasöök Vanemuise restoranis, kaasa 5 € Kojusõit 16.00 Buss jõuab kooli juurde tagasi 17.20

http://nagi.ee/photos/avepave/1221899


ISESEISEV TÖÖ ÕPILASTELE

ENNE ETENDUST: tuleb läbi lugeda raamat „Mary Poppins“, aega selleks on 1 kuu http://bartoncounty.lib.mo.us/files/Images/T eens%20Page/book_twocolor.jpg

Võiks tutvuda ka etenduse kodulehega 


 

TEATRIS: etendus jälgides pane tähele, mis on etendusel ja raamatus teistmoodi; kas ja kuidas need erinevad – on etendusel midagi, mida raamatus polnud või vastupidi? Kes soovib, võib osta ka etenduse kava Mõtle, mis sulle etenduse juures kõige rohkem meeldib?

http://www.geekinheels.com/2011/06/07/our-very-own-mary-poppins.html

PEALE ETENDUST: lahenda koolis etenduse-teemaline ristsõna. *ristsõna koostama pidanud inimene ei täitnud oma lubadust* Küsimusi on nii raamatu kui ka etenduse kohta!


ISU TEKITAMISEKS VAATA VIDEOKLIPPI: • http://www.vanemuine.ee/mary-poppins See on vaid pilt ;)


ALLIKAD: Vanemuise teatri koduleht www.vanemuine.ee/mary_poppins 

Helsingi Linnateatri koduleht http://www.hkt.fi/ohjelmisto/play.php?name=maij 

Helsingin Sanomat http://www.hs.fi/kirjat/artikkeli/Poppanen+lent%C 3%A4%C3%A4+uusissa+tuulissa/HS20101202SI1K U01fde 


HINDAMISMUDEL Kriteerium

4

3

2

Praktilisus

Projekti praktilisus on ilmne, seda on võimalik lihtsate muudatustega korduvalt kasutada.

Projekt on praktikas Projekti tulem jääb kasutatav, esineb segaseks, praktiliselt vaid mõningaid vähe kasutatav. puudusi.

1

Projekt ei leia praktilist kasutust.

Viidetes esineb mitmeid Esineb mõningaid Autoritele on vigu, pole järgitud Autoritele pole Autoriõigused ja viited puudujääke ja viidatud korrektselt. piisavalt põhjalikult viidatud. ebatäpsusi viidetes. autorikaitse seadusi.

Sisu

Informatsiooni on liiga Informatsioon Informatsiooni on vähe või esinevad projekti kohta on piisavalt, see on väga faktivead, ei anna esitatud üsna selgelt selge ja arusaadav. teemast piisavat ja arusaadavalt. ülevaadet.

Informatsioon praktiliselt puudub.

Ülesehitus

Ülesehitus on päris loogiline ja Ülesehitus on selge, korrektne, ainult lihtne, kergesti mõned kas liiga mõistetav, loogiline. keeruliselt või liiga pealiskaudselt lähenetud.

Ülesehituse peale pole üldse mõeldud.

IKT-vahendite kasutamine

On kasutatud, teemakohased ja toimivad hästi.

Ülesehitus on ebaloogiline.

Enamik toimib hästi, On vähe kasutatud/ei üldiselt toimi/teemast mööda teemakohased.

Pole kasutatud.

Mary Poppins  

Koolireis Vanemuise etendusele