Page 1

HARDSTYLE.CZ PRESENTS

Hard Times Scantraxx 10 Years

Adrenalize

App Store

ÄŒerven 2012


Redakce V minulém díle jsme tuto sekci vuyžili pro menší uvedení a seznámení s redakčním týmem. Tentokrát se ve zkratce podíváme na to, co momentálně plánujeme a na čem pracujeme. Skrze informační článek na webu jsme prozradili své záměry spolupracovat s rakouskou společností Groupone, která hrdě stojí za nejlepšími hardstyle eventy ve střední Evropě. Jmenujme například nejznámější sérii parties - Heroes of Hardstyle. Díky její úzké spolupráci se Scantraxx se můžeme těšit na “AT” sestru již proběhlé, nizozemské narozeninové Scantraxx 10 Years. Poté, co nás organizace oslovila s požadavkem o navázání spolupráce, proběhla výměna několika emailů a s nimi přišlo mnoho nabídek, o kterých jsme se zmíňili v tomto článku. Bohužel stejně tak jako růže časem uvadne, zvadly brzy i tyto růžové vyhlídky. Groupone je velká společnost a čtvrtroční Hardstyle.cz jí není schopna vyhovět jak po technické, tak i jiných stránkách. S lítostí tedy oznamujeme, že nabídka zvýhodněných lístků z naší strany není uskutečnitelná. Jedinou špatnou zprávu máme za sebou a teď k těm pozitivnějším až pozitivním. Ačkoliv zvýhodněné lístky padají, ty úplně zdarma rozhodně ne. O soutěžích tu již reč byla a nyní se podíváme na to, jaké soutěže to plánujeme. Hardstyle.cz v současnosti jedná o možnostech rozdávání lístků na Scantraxx 10 Years a Imagination Festival. Vedle toho a jiných nezbytností také pracujeme na grafických návrzích hardstyle kolekce oblečení, z níž by se některé kousky mohly taktéž stát výhrou v případných soutěžích.

Vždy som sníval byť producentom, zvlášť, keď som videl tie davy tisícov ľudí na eventoch v zahraničí. K hardstylu som pričuchol približne pred 8 rokmi. Najobľúbenejším hardstylovým umelcom je určite Wildstylez, ktorý ma snáď nikdy so svojou produkciou nesklamal a jeho euforické melódie spojené s tvrdosťou vždy vedia vo mne prebudiť vášeň. Často som v kontakte s interpretmi a dohadujem interviews či podcasty na náš web. Dúfam teda, že náš web budete pravidelne navštevovať a moje články sa vám budú páčiť. Hardstyle je v našich srdciach!!!

Email

Twitter

Číst dál...

Facebook


Podcasty Dark Wizard @ Hardstyle.cz Podcast Episode #10 Tracklist: 01. Sizem - A Bullet in Your Head 02. Sasha F - New System 03. Dj Schinkel Ft. Vortex - Ultimate Destruction 04. Antracks Ft. Wavemakerz - Carnage (Brainkicker Remix) 05. Freakin Voices - Embrance The Shadows 06. Jim Noizer - Noizer Sensation (Noizer Remix) 07. Philippe Rochard - Mash Up (Aprs-Midi Remix) 08. Arboza - Nightmare 09. The Beholder & Max Enforcer - Bitcrusher (Chris One Remix) 10. Lady Faith Ft. Caitlin - Carmen 11. Mic-E - Who You Are 12. The Endeavour - Pure Ones

Style D @ Hardstyle.cz Podcast Episode #11 Tracklist: 01. 02. 03. 04. 05. 06. 07.

Alphaverb - We're Not Alone Scope DJ - Scream For More (Fantasy Island 2012 Anthem) Slim Shore & Nitrouz - Party On! Adrenalize - Mystical Universe Code Black & Wasted Penguinz - Activated In-Phase Ft. Atmozfears - Awaken DJ Thera - Disturbia (The R3belz Remix)


Titan @ Hardstyle.cz Podcast Episode #12 Tracklist: 01. 02. 03. 04. 05. 06. 07. 08. 09. 10.

Zany - Symphonic Feedback (Titan Remix) A.S.Y.S. - Acid Nightmare (Zany Remix) Adaro - The Italian Tribute Alpha Twins - Let It Go B-Front - Musical Analysis Frequencerz - Bitch Artic - Fake Shit (Adaro Remix) Titan - The Hour Of The Night Titan - Remember Me Titan - Nightmare

Enhancer @ Hardstyle.cz Podcast Episode #13 Tracklist: 01. 02. 03. 04. 05. 06. 07.

Atmozfears - World of Presets Wildstylez - Shadow (Welcome to the digital age) Psyko Punkz - Left With The Wrong (Technoboy 'N Tuneboy Remix) Arkaine & Adrenalize - Edge of Doom Dutch Master & Shockforce - The Quiet Hour Chain Reaction - Lellebel (Subfocuz Rollin Edit) Acti - Rising Sun (Extended & Reworked Mix)

Dostupné též na


Novinky Lístky na Scantraxx 10 Years Ačkoliv doba, která nás dělí od 6. října, tedy dne, kdy se bude na rakouské půdě slavit výročí nejpopulárnějšího hardstyle labelu, je poměrně dlouhá, určitě mnozí z hardstyle fanoušků si už, ať už jakýmkoliv způsobem, snažili sesumírovat informace o prodeji vstupenek a jiných organizačních záležitostech. České hardstylery nejspíš nepotěšilo, že mezi prodejci lístků není zahrnut vedle “eventimů” sousedních a ostatních blízkých zemí i ten česý. Groupone se k této situaci vyjádřila tak, že s eventim.cz je momentálně v jednání:

” We are talking this moment with our Ticketpartner and try to get the Tickets also online on http://www.eventim.cz/ ” Další věc, která se už přímo týká našeho webu a našich fanoušků – do budoucna plánujeme uspořádat soutěž o lístky/lístek na tuto akci, tato záležitost je ovšem v jednání a nedokážeme ji prozatím zaručit. Pokud máte o soutěž zájem, napište nám do komentářů na webu, kde společně můžeme dojít k nějakému rozumnému výsledku pro nás pro všechny. Zároveň máte-li zkušenosti, či provozujete autobusové zájezdy a chtěli byste využít možnosti zprostředkovat bus trip pro hardstyle fanoušky na tuto akci, ozvěte se nám prosím na contact@hardstyle.cz. Děkujeme. A na koho, že se vůbec můžeme těšit?

Floor 1 – Hardstyle/Harcore

Floor 1 – Hardstyle/Harcore

The Prophet

Max Enforcer

D-Block & S-te-Fan

Darren Styles

Gunz For Hire LIVE

Kutski

Frontliner

Scott Brown

Wildstylez

Organ Donors

Evil Activites LIVE

Alex Kidd

Ran-D

Frisky

Noisecontrollers

Cally & Juice

Audiofreq

Star Driver & S.N.R

Adaro

Hosted by MC Da Syndrome

Max Enforcer Stana more names TBA Hosted by MC Villain

(David Havíř)


“Hodně jsem trénoval. Četl jsem o tom na internetu, na fórech a sledoval tutoriály.”

Interview Do Scantraxxu vstoupil mladý, velice talentovaný producent z Dánska, Malthe Mehlskov, který si říká Adrenalize. Ve svých patnácti letech se tak stal nejmladším profesionálním Hardstyle producentem ve Scantraxxu. Opravdoví fanoušci určitě budou znát i další mladé talenty jako Phrantic, Chris One, Azeon apod. Nikdo z nich však nepůsobí na tak známém labelu.


Interview Ihned po tom, co jsem se dozvěděl o této skutečnosti, jsem dostal nápad, že by bylo dobré udělat s nejmladším producentem interview. Kontaktoval jsem jej tedy na YouTube. Malthe na můj návrh ochotně přistoupil, a tak se můj nápad stal skutečností. Jak jsi se dostal k Hardstyle hudbě Před pár lety mi můj bratranec na Vánoce ukázal aftermovie ze Sensation Black nebo něco takového. A taky “Deepack – The Prophecy” a potom jsem se opravdu začal zajímat o tento žánr. Jaká hudba kromě Hardstylu se ti líbí? Trance. Miluji Trance a poslouchám jej skoro každý den. Také mám rád House a někdy i Electro. Záleží na tom jakou mám náladu. Které Hardstyle producenty máš nejraději a proč? Budou to Noisecontrollers nebo The Anarchist. Vždy dělají kvalitní věci. A já miluji jejich styl a zvuk. Který Hardstyle track máš nejraději? To je těžká otázka… Miluji hymny festivalu Defqon.1 z roku 2010 a 2011.. Mají opravdu skvělou atmosféru! Ale je těžké vybrat jednoho favorita, je jich hodně. Jak jsi se naučil tak dobře produkovat? Pomáhá ti někdo? Hodně jsem trénoval. Četl jsem o tom na internetu, na fórech a sledoval tutoriály. Nikdo mi moc nepomáhal. Jeden z mých kamarádů mi ukázal nějaké triky pro tvorbu kicků, ale ostatní jsem se naučil sám. Kde bereš inspiraci pro tvorbu skladeb? Většinou z Trance skladeb. Jsem trochu více melodický typ a Trance je velmi melodický a povznášející (uplifting). Takže když slyším nějakou pěknou melodii v Trance tracku, ispiruje mně to a zkouším vytvořit něco opravdu povznášejícího. Nebo beru ispiraci z divných věcí.. Jako třeba když je víkend nebo podle počasí či podle mé nálady.


Jak reagovala tvoje rodina na to, když se dozvěděla, že jsi se stal profesionálním hudebním producentem už v patnácti letech? Moje rodina mně celou dobu hodně podporovala. Byli “šokováni”, když jsem jim pověděl o Scantraxxu a začali se zajímat o mou hudbu.

Jak tě berou ostatní lidé ve Scantraxxu? Všichni jsou velmi milí. Rychle odpovídají na emaily a podporují mně. Je tam dobrý kontakt mezi producentem a labelem. Je možné, že budeš brzy hrát na velkých festivalech? Nevím. Zatím si mě nikdo nežádá, ale doufám, že se to brzy změní! Stále trénuji DJing. Plánuješ nějakou spolupráci se známějšími jmény? Právě jsem dokončil spolupráci s Omegatypez a také dělám na tracku společně s Atmozfears. Možná začnu na nějakém projektu s Inner Heat. Ale pro tuto chvíli si myslím, že bude lepší se nejprve zaměřit na sólo tracky. Plánuješ nějaký “Rawstyle” track? Možná, když na to budu mít někdy náladu. Můj styl je velmi povznášející a “trancový”, ale kdo ví, třeba udělám “rawstyle” brzy. (Daniel Klembara)


Recenze Kompletní Scantraxx v kapse To, že se v posledních letech těší chytré telefony velké oblibě a výrobci se snaží přicházet s novými “killer” funkcemi nelze přehlédnout. Těchto faktů jsou si vědomi i v hudebním průmyslu a již dávno snahy společností nekončí u distribuce hudby “on the go”. Díky vzrůstajícímu fenoménu obchodů s aplikacemi a sociálním službám můžeme sledovat své oblíbené producenty úplně všude a zachází se i mnohem dál. Můžeme jmenovat aplikace konkrétních umělců, které se zaměřují na jednotlivce, či skupinu, album aplikace obsahující určité album, party průvodce a v neposlední řadě, řekněme, label followery. A na jeden z nich se dnes podíváme.

Vzhledem k tomu, že k album aplikacím se již v budoucnu vracet nebudeme a pravděpodobně to nemají v plánu ani labely, krátce si je zhodnotíme. Vezměme si jako příklad aplikaci Second Identity. Ta v sobě obsahuje kompletní album Second Identity (bez Album only bonusu) za cenu krásných 4,99€, což je o 4€ méně, než se dá pořídit samotné album (iTunes), což jistě není zanedbatelná částka. Tím však končíme s plusy, možná ještě pěkná ikona na homescreen, ale radši ne. Kdykoliv si chcete poslechnout track z alba, musíte spouštět aplikaci, tudíž si nově nabytou patnáctku tracků nepustíte na svém počítači, či jiném zařízení, které není schopno danou aplikaci spustit. Těžko říct, zda před vývojem takové aplikace přemýšleli nad tím, že si vlastník aplikace do budoucna bude znovu stahovat tracky z alba, teď už ale přes standartní obchody z hudbou. Každopádně novější alba už svou aplikaci nemají, což napovídá, že výsledek nebyl takový, jaký se čekal a jediný, kdo rozhodně nepřišel zkrátka je pikzelz.


Největší smysl mi naopak dávají party průvodci, kde zdarma nalezneme kompletní, přehledný line-up, stages mapu a v některých případech si můžeme sestavit i vlastní časový rozvrh – to jen velmi zkrácený výčet toho, co takové aplikace nabízejí. Všechno však má své “mouchy” a tak některé aplikace nejsou dostupné pro českou lokalitu, bohužel. O nich ale někdy v budoucnu. Nyní se podíváme na aplikaci, kterou si pro nás připravil Scantraxx ve spolupráci s pikzelz. Psát o tom, co v ní zhruba nalezneme a jak to vypadá by určitě nemělo takový smysl, jako když si to ukážeme přímo na videu. (David Havíř)

YouTube

App Store


June

Zdroj: Q-dance.com


Girl


Závěrem Někteří to zaznamenali výrazněji, někteří méně a někteří se už nemohli dočkat, ano, prázdniny jsou tu. Brigády, dovolené, volno, výlety, festivaly, to vše a mnohem víc k nim patří a zapříčinilo, že se druhé vydání Hard Times, rekapitulující červen, poněkud zpozdilo. Zároveň předem avizujeme, že červencovo-srpnové číslo vyjde počátkem září a zaměří se na toto celé prázdninové období. Jak jste určitě poznali, náš výběr Hardstyle Girls zatím vychází pouze z galerií agentury Q-dance. Ale jsme přeci Hardstyle.cz, spojujeme slovenské a české fanoušky, a co se říká o dívkách pocházejících z našich končin! Pokud máte nějaký tip na Hardstyle Girl, podělte se s námi na Facebooku nebo nám přímo napište na mail, pošlete zprávu na Twitteru. Jsme vděčni za každý návrh. Určitě také nesmíme opomenout upozornit, že dveře pro případné zajemce o členství v bookingu, redakci nebo mezi partnery Hardstyle.cz jsou stále otevřené, ozvěte se nám, moc rádi Vás přijmeme. Na závěr snad už jen všem popřejeme příjemně strávené prázdniny, co nejlepší počasí, které nás zejména na festivalech nemálo trápí, tučné výplaty na brigádách i v práci a hlavně co nejvíce odpočinku, ať už po deseti měsících ve školních lavicích nebo od zaměstnání.

Váš

Tým

Twitter

RSS

Youtube

LSDB

iTunes

Facebook


Děkujeme!


Hard Times - Červen 2012  

Měsíčník webu Hardstyle.cz rekapitulující dění na hardstyle scéně.

Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you