Page 1

14 sierpnia 2013 roku nadeszła do nas ta smutna wiadomość…

Nie ma już wśród nas śp. Druha Feliksa Borodzika, od 1991 roku związanego z ZHR, był jego Przewodniczącym (w latach 1995-1999), później wiceprzewodniczącym (1999-2004), wcześniej Hufcowy ZHP w Sulejówku i Mielcu.

SPIS TREŚCI:        

Rozkaz specjalny Przewodniczącej ZHR Projekt na dofinansowanie naborów w szkołach! Terminarz Organizacji Harcerzy Konkurs Pionierki Obozowej 2013 Oferta sprzedażowa (wydawnictwa i plakietki) Rozkaz Naczelnika Organizacji Harcerzy Archiwum plakietek i odznak Ruszyła odzyskana strona www.harcerze.zhr.pl

str. 2 str. 4 str. 6 str. 8 str. 9 str. 10 str. 15 str. 16

1


2


3


Projekt: „Jestem harcerzem i aktywnym uczniem – służę mojej szkole” Macie pomysł i sprawdzone metody na przeprowadzanie akcji naborowych do drużyny? A może w tym roku chcecie zrobić coś innego niż dotychczas? Nasz projekt z pewnością Wam w tym pomoże – a dodatkowo uczestnicząc w nim pomożecie tym, którzy mają kłopot z pomysłem na ciekawą akcję naborową i sami będziecie mogli pokazać na co Was stać!

W skrócie:  Mamy dla Was aż 40 grantów na przeprowadzenie akcji naborowej!  Każdy grant to maksimum 900 złotych!  Każda drużyna, która otrzyma wsparcie finansowe podzieli się relacją oraz swoimi wrażeniami z przeprowadzonej akcji.  Wasze sprawozdania trafią na stronę internetową projektu oraz do specjalnego wydania „Drogowskazów”.  Drużynowi drużyn, które najlepiej i najciekawiej przeprowadzą akcję naborową zostaną zaproszeni na specjalne spotkanie z członkami Głównej Kwatery Harcerzy podczas którego będą mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami i pomysłami.  Najlepsze pomysły zostaną dodatkowo nagrodzone!

4


Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w projekcie? Odwiedzić stronę www.harcerzewszkole.zhr.pl, zapoznać się z zasadami projektu i wymyśleć program akcji naborowej w oparciu o cele akcji

Odwiedzić szkołę i podpisać List Intencyjny potwierdzający udział szkoły w projekcie

Wypełnić zgłoszenie dostępne na stronie www.harcerzewszkole.zhr.pl (do 10 września 2013 r.)

Uzyskać potwierdzenie i zgodę z Głównej Kwatery Harcerzy na realizację akcji oraz otrzymać przelew środków (do 15 września 2013 r.)

Przystąpić do działania :) (od 15 września do 25 października)

Wysłać sprawozdanie w wersji elektronicznej (poprzez stronę internetową projektu) oraz w wersji papierowej z dołączonym rozliczeniem na adres Biura GKHy (nie później niż 3 listopada!)

23 listopada 2013 wziąć udział w spotkaniu podsumowującym projekt i odebrać nagrodę dla najlepszego pomysłu na akcję naborową! :)

5


Terminarz Organizacji Harcerzy na nadchodzące miesiące wygląda następująco: 29 sierpnia – 1 września, Kraków -> Częstochowa Na trasie między Krakowem a Częstochową odbędzie się Zlot Drużyn Wędrowników Organizacji Harcerzy ZHR. 6 – 8 września, Częstochowa Tradycyjnie, w drugi weekend września spotkamy się na Jasnej Górze, na ogólnopolskiej Pielgrzymce Harcerskiej. Program Pielgrzymki zostanie wkrótce rozesłany drogą służbową. Koszt: - Nocleg + koszty organizacyjne – 30 zł / osoba - Koszty organizacyjne (dla osób, które nie będą nocować w bazach) – 15 zł / osoba Zgłoszenia: Zgłoszeń należy dokonywać na adres pielgrzymka.kapelan@gmail.com podając: - Nazwę jednostki - Chorągiew - Imię i nazwisko opiekuna - Ilość uczestników 20 – 22 września, Mazowsze Na Mazowszu odbędzie się Turniej Drużyn Puszczańskich, a przy nim Zlot Drużynowych Harcerzy naszej Organizacji. Szczegółowe informacje na temat Turnieju i Zlotu można uzyskać u komendantów: TDP – phm. Dyzma Zawadzki – szampapal@gmail.com Zlot Drużynowych – phm. Dominik Skwierawski - barattolo@wp.pl

28 września, Warszawa Spotkanie Komisji Harcmistrzowskiej. Więcej informacji na stronie: www.khzhr.pl

6


4 – 6 października, Warszawa Warsztaty Hufcowych – do udziału zaproszeni są wszyscy Hufcowi Organizacji Harcerzy. Każdy Hufcowy może zaprosić ze sobą maksymalnie dwóch instruktorów z hufca – mogą to być wicehufcowi, wyróżniający się drużynowi czy instruktorzy pretendujący do objęcia funkcji hufcowego. Szczegółowe informacje na temat warsztatów zostaną rozesłane drogą służbową wkrótce. Prosimy o rezerwację terminu!

11 – 13 października, Warszawa W tym terminie odbędzie się pierwsza zbiórka warsztatów harcmistrzowskich, adresowanych dla wszystkich podharcmistrzów (zarówno tych z otwartą próbą harcmistrzowską, jak i tych, którzy jeszcze otwartej próby nie posiadają). Kolejne terminy zbiórek edycji jesienno – zimowej planowane są na: 15-17.11 – zbiórka południowa 6-8.12 - zbiórka północna Szczegółowe informacje na temat warsztatów zostaną rozesłane drogą służbową wkrótce. Prosimy o rezerwację terminu!

7


II EDYCJA KONKURSU - 2013 R. Zapraszamy Was do wzięcia udziału w Konkursie Pionierki Obozowej 2013 organizowanym przez Zespół ds. Puszczaństwa przy Wydziale Organizacji Harcerzy. Uwiecznijcie na fotografiach elementy Waszego obozowego zdobnictwa, pionierki oraz różnych innych rozwiązań obozowych i prześlijcie do nas!

Warunki wstępne: 1. W konkursie nie oceniamy walorów artystycznych zdjęć (poza kategorią 6) tylko pomysł i wykonanie pionierki lub zdobnictwa. 2. Jury konkursu zastrzega sobie, że rażąco złych przykładów nie będzie prezentować na stronie konkursu. 3. Zdjęcia przesłane do konkursu zostały wykonane w czasie akcji letniej 2013. Kategorie konkursu: 1. Najlepsza pionierka w namiocie zastępu. 2. Najlepsza pionierka w namiocie komendy. 3. Najlepsza brama obozowa. 4. Najlepszy totem lub przykład zdobnictwa. 5. Najciekawsze pionierskie urządzenie obozowe. 6. Pionierka lub zdobnictwo w artystycznym ujęciu fotograficznym. Jak wziąć udział w konkursie: 1. Zrób zdjęcie prezentujące elementy pionierki lub zdobnictwa obozowego, Twojej drużyny (rozmiar zdjęcia – minimalny 2272 – 1704 pikseli) 2. Dodaj do wysyłanego zdjęcia opis zawierający: • Dane autora zdjęcia – imię nazwisko, stopień, drużyna, • Opis zdjęcia (krótko) oraz numer kategorii do jakiej zostaje zgłoszone. 3. Wyślij zdjęcie na kpo@zhr.pl do 15 września 2013 roku. 4. Każdy harcerz może przesłać maksymalnie trzy zdjęcia.

8


NOWOŚCI W SPRZEDAŻY !!!

**********************************************************************************

Druhowie Komendanci Chorągwi! Istnieje możliwość zamówienia w biurze GKH-y (e-mail: gkh@zhr.pl) plakietek kategoryzacyjnych: DRUŻYNY POLOWEJ, LEŚNEJ oraz DRUŻYNY ORLEJ. Cena 4,50 zł za sztukę. Oferta ważna do wyczerpania zapasów. Wystawiamy kwity KP.

9


10


11


12


13


14


15


Ruszyła odzyskana strona www Organizacji Harcerzy!

Druhowie Komendanci, członkowie Głównej Kwatery! Po wielu trudach udało się uruchomić stronę Organizacji Harcerzy! Został na nasz adres ponownie wstawiony szablon strony. Niestety nie udało się odzyskać wszystkich informacji – treści. Ale ma to też swoje dobre konsekwencje. Dużo łatwiej będzie nam uporządkować wszystko na portalu – wstawiając na nowo treść. Zwracam się do Druhów z ogromną prośbą połączoną z pełną mobilizacją – przygotujcie informacje o swoich Wydziałach, przygotujcie zdjęcia, grafiki i pliki, które chcecie umieścić na stronie i przesyłajcie do Biura GKH-y: gkh@zhr.pl O ile to możliwe postarajmy się zdążyć jeszcze przed rozpoczęciem nowego roku pracy harcerskiej. phm. Paweł Joachimiak – szef biura GKi

16

Biuletyn głównej kwatery sierpień 2013  
Read more
Read more
Similar to
Popular now
Just for you