Page 1

DEĞİŞEN BENLİK SAHNE 1 İÇ MEKAN Canan hanım, bir restorantta çalışıyordur. SAHNE 2 DIŞ MEKAN Canan hanım, restoranttan çıkar. Arkadaşı olan Selin’le evine giderken bir yangına şahit olur. Yangını gördüğü an orada donup kalır. SAHNE 3 (10 YIL ÖNCE) İÇ MEKAN Canan hanım, mutfakta yılbaşı kutlaması için pasta yapar. Mumları yaktıktan sonra marketten kola almak için apartmanın merdivenlerinden iner. Bu arada mumları söndürüp söndürmediğinden emin değildir. Marketin yakın mesafede olduğunu düğünüp aşağıya iner. SAHNE 4 DIŞ MEKAN Yolda Selin’i görür ve alışverişten gelen arkadaşıyla muhabbete dalar.Bu esnada muhabbet koyulaşmakta ve mumlar yanmaktadır. SAHNE 5 DIŞ MEKAN Apartmandan duman geldiğini görür. Hemen eve doğru koşar ve apartmanın kapısından girer. Merdivenlerden hızlıca çıkar ve evine ulaşır. Çocuklarının cayır cayır yandığını görür.

Ama kadın çocuğuna yardım edemez. Kendini zor dışarıya atan Canan’ı Selin kucaklar. SAHNE 6 DIŞ MEKAN Canan’ın çocuklarının cenaze sahnesidir. SAHNE 7 İÇ MEKAN Kendini suçlu hisseden Canan’ı hastanenin psikoloji departmanına yatırırlar. Tedavi sürecinde Canan kendi kendine konuşmaya başlar. SAHNE 8 DIŞ MEKAN Canan taburcu olur. Kendini ünlü bir manken gibi güzel, maddi durumu iyi ve huzur

Cocuk: anne yardım et .. Çocuklar: Anne yardım et! Canan : Geliyorum yavrucuğum…


seviyesi yüksek birisi olarak görür. Onun hayatını kendi hayatı gibi yaşamaktadır. Mutlu bir ailesi vardır ve en güzel mekanlar tatil alanlarıdır.. SAHNE 9 (10 YIL SONRA) DIŞ MEKAN Bu durumdan haberdar olan Selin: Selin:Canan, Canan kendine gel! Canan: Tamam canım iyiyim. Selin, birşeylerin değişeceğini umar ve Canan’ın normale dönmesini beklemektedir.

….

HANDAN ALTUNER AYHAN DİKİCİ MEHMET ÇİFTÇİ ŞAHİN EDA YILDIZ UĞUR YILDIZ GÖKHAN ABDULLAH BİÇİCİ

Canan: Canan kim? Ben Ayşe DR.Ayşe..


senaryo  
senaryo  

Değişen Benlik

Advertisement