Page 47

SIRJE ja HALLIKI ÕUEMÄNGUDE KOGUMIK

Vahendid. Kohatähised. Tegevus. Vaja läheb kohatähiseid. Kõik mängijad on konnad ja kohatähised on vesiroosilehed. Kui muusika mängid lähevad konnad tiiki hüppama. Kui muusika vaikib peavad konnad kiiresti otsima endale vesiroosilehe. Muusika mängimise ajal on mängujuht ühe lehe vähemaks võtnud, kuna selles mängus keegi välja ei lange peab leheta konn kellegi teisega lehte jagama. Mäng jätkub, lehti jääb järjest vähemaks. Järjest rohkem tekib konnarohkeid lehti. Selleks, et kõik konnad lehtedele ära mahuksid peab iga mängija lehte puudutama ainult ühe kehaosaga.

6.4. Haldjad ja kivid Eesmärk. Laps oskab liikuda muusika rütmis. Soovituslik vanus 6-7. Vahendid. Õhukesed rätikud. Tegevus. Vaja läheb nelinurkseid õhukesi rätikuid. Lapsed on jagatud kahte rühma, ühed on metshaldjad, kes hoiavad rätikuid ja teised on kivid, kes kükitavad. Muusika mängides hakkavad haldjad kivide vahel tantsima, Kui muusika katkeb siis katavad haldjad kivid rätikuga. Nüüd saavad kividest haldjad ja haldjad muutuvad kivideks. Mäng jätkub.

6.5. Anna kala edasi! Eesmärk. Laps fantaseerida.

on

tähelepanelik

ja

oskab

Soovituslik vanus 5-7. Vahendid. Pall, mänguasi vm. Tegevus. Mängijad seisavad ringis näoga sissepoole õlg õla kõrval ja annavad muusika saatel selja taga edasi väikest palli, mänguasja või käbi ehk kala. Kui muusika katkeb, läheb mängija, kelle käes oli kala ringi keskele supipotti. Kala annab ta edasi järgmisele mängijale. Kui kõik kalad on potis hakatakse suppi keetma. Lapsed imiteerivad supikeetmist häälte ja liigutustega. Supile lisavad vajalikke toiduaineid (porgand, sibul, loorber, sool kartul) ja keedetakse kuni supp valmib.

6.6. Anna edasi Eesmärk. Laps on kiire ja osav. Soovituslik vanus 5-7. Vahendid. Mänguasi. 47

Halliki tammiste, sirje aoveeri õuemängude kogumik 2013  
Halliki tammiste, sirje aoveeri õuemängude kogumik 2013  
Advertisement