Page 34

SIRJE ja HALLIKI ÕUEMÄNGUDE KOGUMIK

Vahendid. Puuduvad. Tegevus. Lapsed seisavad ringjoonel, üks mängijatest on „rändlinnukaupmees“ ja üks on „varas“. Kaupmees ütleb igale mängijale sosinal kõrva ühe rändlinnunime. Tuleb varas ja hakkab hiilima ümber lindude, peagi hüüab ta ühe rändlinnunime, mille peale hakkab see lind jooksma ümber ringi, püüdes oma kohale tagasi jõuda. Kui varas ta kätte saab, siis viib ta linnu ringilt minema.

3.20. Putukate keks

Eesmärk. laps tunneb ja oskab nimetada tuntumate putukate nimetusi. Soovituslik vanus 5-7. Vahendid. kriit keksukasti joonistamiseks ning pildid putukatest. Tegevus. Joonistatakse maha keksukastid, igasse kasti on asetatud putuka pilt. Laps peab hüppama ja nimetama pildikaardil oleva putuka nime. Kui mängija mõtleb kauem kui 5 sekundit või astub keksukasti joonele, siis alustab järgmine laps. Lapsed võivad reegleid muuta ja täiendada.

3.21. Mina tunnen kevadlilli!

Eesmärk. Laps tunneb oma kodukoha tuntumaid lilli ning saab hakkama lillede eristamisega lõhna järgi. Soovituslik vanus 5-7. Vahendid. erinevad kevadlilled:  LUMIKELLUKE, KROOKUS, MÄRTSIKELLUKE;  TULP, NARTSISS, PIIBELEHT, VARSAKABI, SINILILL, SINILIILIA Tegevus. Täiskasvanu palub lapsel nuusutada erinevaid kevadlilli, nimetades nende nimesid. Seejärel nuusutab laps neid lilli suletud silmadega ning püüab meenutada, millisele lillele see lõhn kuulub.

3.22 Puulehtedega mäng

Eesmärk. Laps tunneb tuntumaid lehtpuid ning nende lehti. Lapsed oskavad leida paare. Soovituslik vanus 5-7. Vahendid. kaks lehte igast võimalikust lehtpuuliigist. Tegevus. Täiskasvanu palub lastel leida koos sõbraga puulehti, nii et need moodustaksid paari. Mängijad seisavad ringis. Igal osalejal on puuleht. Sama puuliigi lehti on kaks või 34

Halliki tammiste, sirje aoveeri õuemängude kogumik 2013  
Halliki tammiste, sirje aoveeri õuemängude kogumik 2013  
Advertisement